Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Arcybiskup nikczemnik

Posted by Marucha w dniu 2007-08-25 (Sobota)

Nie wahamy się nazwać arcybiskupa Gocłowskiego jednym z najbardziej nikczemnych ludzi Kościoła, przynoszącym hańbę tej instytucji. Pamiętamy dobrze, iż nigdy nie stanął w obronie podlegającego mu ks. prałata Jankowskiego, oskarżonego przez międzynarodową prasę, jaka dominuje w Polsce, o „pedofilię”. Pamiętamy, iż chciał go nawet usunąć z mieszkania w domu, który ks. Jankowski sam przekazał w podarunku Kościołowi – co było podłością iście europejskiej klasy. Pamiętamy aferę finansową „Stella Maris”.

A teraz ten człowiek domaga się gromkim głosem „odwołania ojca Rydzyka”!

Oczywiście wie, że jego głos nic nie znaczy, że równie dobrze może domagać się odwołania np. prezesa Polskiej Miedzi. Kościół bowiem, gdyby chciał, dawno mógłby „zrobić porządek” z zakonnikiem z Torunia. Ale Gocłowski liczy na poklask – zarówno michnigówniarzerii, jak i pewnych, nielicznych, lecz bardzo  eksponowanych  w „niezależnej prasie” duchownych, typu ks. Sowy czy ks. Czajkowskiego, o którym ostatnio jakoś tak cicho, choć był wielkim autorytetem moralnym…

Na zdjęciu – abp. Gocłowski w antychrześcijańskim „Radio Zet”, gdzie jest jego miejsce.

Komentarzy 20 to “Arcybiskup nikczemnik”

 1. Wojtek said

  >> Na zdjęciu – abp. Gocłowski w antychrześcijańskim “Radio Zet”, gdzie jest jego miejsce.

  Tragedia, Wy na prawdę te wszystkie antychrześcijańskie białe myszki widzicie? Naprawdę czasami nie wiem co myśleć, czy ktoś się nabija czy jednak widzi…

 2. Lech said

  Jego miejsce jest SLD

 3. MC-57 said

  P.Wojtku.
  Myśleć zgodnie z wytycznymi i nakazami „radia z”, jeżeli naprawdę czuje się Pan zagubiony.
  Pozdrawiam

 4. Azotox said

  Oczywiscie nie wolno tez zapomniec o Bonieckim i Zycinskim. Razem z Goltzmanem-Goclowskim, Pieronkiem, Czajkowskim i Sowa stanowia doborowe towarzystwo michnikowskiego saloonu. Cos troche za duzo tych antychrzescijanskich szczurow w Kosciele Katolickim w Polsce, panie Wojtku, prawda? Sa takie wszedobylskie, ze trudno nie zauwazyc ich niszczycielstwa.

 5. Nooo… Panowie i Panie…

  Nie przesadzacie? O arcypasterzu mówicie…

 6. Dyzurny ruchu kolejowego said

  Ma pan bilet wstepu panie Skaczykiewicz czy znowu jedzie pan na gape?

 7. Miet said

  A na Jasnej Gorze miala miejsce Konferencja Episkopatu, na ktorej mialo ponoc zadecydowac, co z tym Radiem – niektorzy juz zacierali lapska, ze Radio Maryja bedzie zamkniete a o. Rydzyk co najmniej bedzie zeslany na jakis Sybirek.

  Nic z tych rzeczy – i bardzo dobrze, ze nic.
  Na pytanie dziennikarzy: co z problemem Radia Maryja? Ktorys z biskupow odrzekl: – nie ma zadnego problemu z Radiem Maryja.
  To najmadrzejsza riposta jaka ostatnio slyszalem w tym temacie.

 8. Malena said

  Zastanawiam się, komu służą tacy duchowni jak bp.Gocłowski, Życimski, Pieronek, ks.Boniecki,Sowa,Czajkowski…. – czy postradali rozum , czy też z premedytacją niszczą Kościół ???

 9. Witold Skaczkiewicz said

  Zdumiewają mnie ludzie, którzy co rano gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano…

  Smutnie żyją… Pozdrawiam ich!

 10. gabi said

  Panie Skaczkiewicz po tym poscie nareszcie pana zrozumialem.
  Panu po prostu zaciela sie plyta.
  Szkoda ze z panem nie mozna tak jak z patefonem.
  Pozdrawiam…Pozdrawiam…Pozdrawiam…Pozdrawiam…Pozdrawiam……….

 11. Witold Skaczkiewicz said

  Już wcześniej to napisałem ale ciągle zdumiewają mnie ludzie, którzy co rano gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano, gdy otwieraja swe OCZĘTA, widzą przed sobą ZŁEGO ŻYDA i co zabawne /oni są zabawni!/ tej swojej WIZJI daja wyraz do wieczora. Następnie zasypiaja. A gdy rano…

  Smutnie żyją… Pozdrawiam ich!

 12. podgajnik said

  Panie gajowy – ma pan typowe dla pracownika LP objawy patentu na mądrość i ważność. Kościół w pańskim rozumieniu jest „instytucją”. Może nie aż tak Wielką i Ważną jak LP. W kościele do którego Pan się niby przyznaje, może pan obrzucać jego „funkcjonariuszy” dowonymi epitetami zupełnie bezstresowo. Propnuję aby spróbował Pan wykazać podobną odwagę w stosunku do wysokich funkcjonariuszy LP – może np. w stosunku do swego dyrektora RDLP.
  Wracając do arcybiskupa – jest on pasterzem Kościoła i nie do Pana ani mnie należy jego ocena.

  Bez tradycyjnego darz bór.

 13. Sromotnik trujacy said

  Panie podgajnik pan chyba z jakiegos zupelnie innego odleglego zagajnika? Jednakowoz slusznie, bardzo slusznie pan zauwazyl, ze Gajowy Marucha i owszem – ma patent na madrosc i waznosc. Nie kazdy ma, bo pan na przyklad nie ma. Malo tego, nie ma pan rowniez dobrych manier, bo nie wie pan, ze nie obszczekuje sie gospodarza w czasie jego nieobecnosci. Co do Goclowskiego to taki z niego pasterz jak z koziej doopy trabka. Pasterz Kosciola powinien zachowywac minimum godnosci i przyzwoitosci, bo jesli tego nie robi, a robi natomiast geszefty ze Stella Maris i bierze udzial w politycznej nagonce na innego duszpasterza, wrecz naszym obowiazkiem jest go napietnowac, a nie chronic.
  Tak w kazdym razie mysla wszystkie sromotniki w lesie.

 14. podgajnik said

  Dla sromotnika co truje bez sensu.
  Ale szok, ale obciach. Ja tu sobie wykoncypowałem, że gajowy wychodząc do lasu zabiera psy. Zapomniałem, że kundle zostają przy budzie i jazgoczą aż miło.
  Widać kolego że nie jesteś z „branży” i nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Nie ma sensu ci tłumaczyć.
  Komuna wykręciła ci rozum czego najlepszym przykładem jest ostatnie zdanie twojego tekstu:
  „tak jak ja myślą WSZYSCY”

  Życzę zdrowia dla nogi i kapelusza.

 15. Sromotnik trujacy said

  Podgajniku, ja jednak pozostane przy swoim. To ty jestes tu nieproszonym i aroganckim gosciem, a nie ja. Ja tu jestem u siebie, w lesie z gajowym ktorego sobie wybralem. Ty jestes przybleda, ktory udaje lesnego czlowieka i probuje wlamac sie do gajowki pod nieobecnosc jej gospodarza. Twoje maniery wskazuja na to, ze jestes raczej bylym UBekiem niz lesnym czlowiekiem. Faktycznie – nie jestem z tej „branzy” i niezbyt dobrze znam grypsere ubecka.

 16. podgajnik said

  Muchomurku dla poprawy humorku.

  Jagot jak to bywa u kundelków przeszedł w skowyt.
  Po co było szczekać bez rozkazu gajowego.
  Jak wróci będzie musiał ci wygarbować skórę kijem abyś nabrał trochę dyscypliny.

  Wydawało ci się, że możesz bezstresowo obszczekiwać biskupa bo on jest bezbronny.
  Nieprawda, zawsze znajdzie się ktoś kto cię pogoni.
  Więc zwijaj ogon i chodu do budy.

  Sorry za zwłokę.

 17. bezbronny kapeć Gocłowskiego said

  Co to znaczy jagot? To jakiś placek jagodowy czy co? Co placek jagodowy ma wspólnego z kombinatorem, złodziejaszkiem i nikczemnikiem Goltzmanem-Gocłowskim. On lubi placki z jagodami?

 18. bezbronne kalesony Goclowskiego said

  Jako bezbronne lecz niezalezne kalesony Goclowskiego stanowczo protestuje. W naszym duchowym zyciu kaleson takze Czajkowski, Sowa, Zycinski, Boniecki i Pieronek powinni znalezc swoje czyste miejsce.

  Dynamowki Stella Maris

 19. Baron Srul Radziwiłł said

  A ja szem bardzo lituje na arcy biskupa Gocłowera co go polskie antysemitniki dyskryminują i prześladują!

 20. Henio said

  POKOJ WAM!
  ZYD ZYDOWI OKA NIE WYKOLE, OT CO!

Sorry, the comment form is closed at this time.