Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Teledysk Leszka Bubla

Posted by Marucha w dniu 2008-02-16 (sobota)

Leszek Bubel i były kierownik Cmentarza Żydowskiego w Warszawie, Bolesław Szenicer (sic!),  śpiewają wspólnie: „Grossy i Michniki – won do Ameryki!” – doniosła nieoceniona Rzeczpospolita.

Teledysk nazywa się „Longinus Zerwimycka” i można go odszukać na YouTube:
  http://www.youtube.com/watch?v=I1IJzJH9aYk
a także tutaj:
  http://3w3.net/video/Bubel_Band_Longinus_Zerwimycka.wmv
  http://3w3.net/video/Bubel_Band_Longinus_Zerwimycka.flv

Czy prokuratura powinna się zainteresować nowym dziełem Bubla? Zdaniem adwokata Marka Łopuszańskiego „Jeżeli po obejrzeniu teledysku przestaję lubić daną nację lub moje uczucia religijne się obraża, to jest to przestępstwo, które prokuratura powinna ścigać z urzędu.”

Mamy pytanie do mec. Łopuszańskiego: czy jeśli np. po przeczytaniu książki Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi” lub „Strach” przestaniemy lubić daną nację, to czy Gross też popełnił przestępstwo, które prokuratura powinna ścigać z urzędu? Na zdrowy rozum wydaje nam się, że tak – a pytamy tylko dlatego, że niektóre poczynania prokuratury nie wydają się być kierowane przez zdrowy rozum, tylko przez coś albo kogoś zupełnie innego.

Komentarzy 25 to “Teledysk Leszka Bubla”

 1. […] Original post by Marucha […]

 2. PL said

  Pytanie jest bardzo trafne. Obawiam się, że nie będzie na nie odpowiedzi, a co najwyżej rutynowy bełkot, do jakiego wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, a niektórzy dali się przez niego zastraszyć.

 3. […] Original post by Marucha […]

 4. Moon said

  To Bubel jest tu też gwiazdą?

  Miła Pani Moon, największą gwiazdą mego blogu jest niewątpliwie Pani, sądząc po ilości wpisów. – admin

 5. PL said

  Czy Pani nie jest trochę… ehem… przewrażliwiona? Nie zauważyłem, aby ktoś tu robił z Leszka Bubla „gwiazdę”.

 6. Greg said

  Dla mnie gwiazdą videodysku jest oczywiście p. Bolesław Szenicer, współredaktor pisma „Co z tą Polską” Leszka Bubla.

  Wydaje się, że p. Szenicer ma niezbyt dobre układy z innymi żydami, prawdopodobnie na skutek większego poziomu uczciwości, choć są to tylko moje domysły.

  1 października 2002 został on usunięty z funkcji dyrektora cmentarza żydowskiego przy ulicy Okopowej w Warszawie, w wyniku konfiktu z Związkiem Gmin Żydowskich w Polsce. Walczy o zmianę zapisu w ustawie z 20 lutego 1997, która uregulowała zwrot religijnych majątków żydowskich w ręce ZGWŻ. Wraz z grupą działaczy założył alternatywną Gmina Wyznaniowa Starozakonnych w RP. Publikuje w formie internetowej i kserowanej „Głos Starozakonnych”, w którym m.in. atakował wielu działaczy środowiska żydowskiego w Polsce, oraz w odniesieniu do 1968 roku wyrażał opinię sympatyzujące z moczaryzmem.

 7. Greg said

  Bardzo ciekawy artykuł z żydowskiego pisma „Głos Gminy Starozakonnych”

  GŁOS GMINY STAROZAKONNYCH
  NASZ GŁOS nr 21

  Na stronie internetowej polskich nacjonalistów http://www.nacjonalista.org ukazał się artykuł pióra Pana Dariusza Kosiura na temat restytucji mienia pożydowskiego w Polsce. Wreszcie (oprócz nas) znalazł się Polak, który wykazał się odwagą i nie bacząc na ataki na jego osobę ze strony ludzi z organizacji żydowskich w Polsce, którzy natychmiast takiego autora wyzywają od antysemity – poruszył ten smutny temat w bardzo rzeczowy sposób, wręcz akademicki.

  Od kilku lat na łamach „Głosu Gminy Starozakonnych w RP” piętnujemy działalność naszych braci ze Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego, ze Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydów. Organizacje te na mocy ustawy z 1997 roku, dotyczącej restytucji mienia pożydowskiego, otrzymały na własność tysiące nieruchomości i miejsc kultu, bez żadnej kontroli ze strony Państwa Polskiego, bez żadnego zapisu w ustawie, który by chronił te zabytki przed zniszczeniem. Obecnie zaś, współdziałając z Żydowskim Instytutem Historycznym i innymi pomiotami, w legalny sposób handlują i kupczą tymi majątkami, wydając zgodę na likwidację ich przez nowych właścicieli.

  Niestety w tym procesie likwidacji ostatnich śladów żydowskiej spuścizny w Polsce, których nawet ręka hitlerowskich Niemiec nie zniszczyła, biorą też udział najwyższe czynniki władz naszego kraju. Najjaskrawszym przykładem tego barbarzyńskiego planu są takie miasta jak: Siedlce i Otwock. Włodarze tych miast i działające tam społeczne komitety, współpracują z tymi żydowskimi odszczepieńcami, którzy na mocy wyżej wspomnianej, haniebnej ustawy z 1997 roku stali się spadkobiercami majątków żydowskich w Polsce.

  Warto tu opisać drastyczny przypadek „z ostatniej chwili”. Choć wszystko dzieje się w centrum stolicy Polski, media jakoś dziwnie milczą o całej sprawie… Od dłuższego czasu trwa akcja protestacyjna lekarzy i personelu medycznego w Szpitalu Św. Łazarza w Warszawie przeciwko poczynaniom marszałka województwa mazowieckiego. Szpital ten jest jedną z najstarszych placówek leczniczych w Europie. Założony w 1590 r. przez ks. Piotra Skargę i Bractwo Miłosierdzia im. Św. Łazarza, w 1941 r.

  z rozkazu Niemców został przeniesiony do budynku przedwojennego zakładu dla dzieci i starców żydowskich przy ul. Leszno. Wg wspomnianej wyżej ustawy z 1997 r., warszawska Gmina Żydowska ma prawo starać się o zwrot tej nieruchomości i skwapliwie z niego korzysta. Lekarze i personel szpitala zarzucają marszałkowi województwa mazowieckiego, że przez 7 lat nie podjął nawet próby negocjacji z Gminą Żydowską. Dlaczego? Czy kolejni marszałkowie bali się przypięcia łatki „antysemity”? A może, jak mówi stare przysłowie, jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze? Choć decyzją wojewody mazowieckiego z 2004 r. województwo mazowieckie stało się jedynym, prawnym właścicielem budynku i gruntów, nie przeszkadza to warszawskiej Gminie Żydowskiej stawiać warunków (!). Np. twierdzą, że zgodzą się na ponad 15-letnią dzierżawę, ale w zamian za kapitalny remont, wykonany za publiczne pieniądze województwa. O wysokości czynszu nie wspomina się oficjalnie, a także o gwarancji, czy tuż po zakończeniu remontu Gmina Żydowska nie upomni się o „swoje”. Prawdopodobnie marszałek Adam Struzik (PSL) ugnie się pod „perswazjami” Gminy i przeniesie jedyny szpital dermatologiczny pełniący nocne dyżury w centrum Warszawy do… Międzylesia. A kto wie, czy nie wyrazi zgody na wcześniejszy remont obiektu?… W każdym razie zarząd Gminy Żydowskiej już zaciera ręce i liczy ewentualne zyski z przyszłej sprzedaży zabytkowego obiektu w centrum stolicy. Warszawiacy zamiast szpitala będą mieli kolejny bank lub luksusowy hotel. I na pewno nie będzie to miejsce mające jakikolwiek związek z tradycją i spuścizną warszawskich Żydów.

  Takich przypadków – co najmniej bierności, jeśli nie współdziałania władz w rozkradaniu majątków pożydowskich – jest w Polsce bardzo wiele. Toteż rozumiemy Pana Dariusza Kosiura, który w swoim artykule przedstawił postawę zrezygnowania i frustracji pisząc: iż po wysłaniu tego artykułu do Prezydenta RP „moje działania wydają się śmieszne”. My również pisaliśmy do Prezydentów RP („Głos” nr 20), do premierów RP, do Sejmu i Senatu i do wielu ministerstw, w tym do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie przy powołanej tam Komisji rozgrywa się „ostatni etap” pozwalający na likwidację majątków żydowskich w Polsce. W tej specjalnie powołanej Komisji zasiadają sami zainteresowani ze strony ZGWŻ i FODZ, jak też ich kolesie Polacy, dla których te majątki, to tylko „śmiecie pożydowskie”, które należy uprzątnąć z krajobrazu naszego kraju, a nie jakieś tam zabytki, o których piszemy i walczymy o ich zachowanie od wielu lat.

  Niestety, jak mawia przysłowie, jest to pisanie na Berdyczów. Ale pomimo to nie należy się poddawać.

  Ponieważ nie możemy już liczyć na rozsądek Polaków rządzących naszym krajem, proponujemy zorganizować akcję zbierania podpisów przez obywateli polskich, w ramach inicjatywy obywatelskiej. Jest to trudna droga, bo trzeba zebrać 100 000 tysięcy podpisów – od tych uczciwych i odważnych Polaków, którzy nie przestraszą się oligarchów żydowskich i ich głośnych wrzasków o „antysemityzmie” w zaprzyjaźnionych z nimi mediach.

  Wspólnie musimy doprowadzić do zatrzymania dalszego wykonywania tej haniebnej ustawy, jak też przeciwstawić się kolejnym roszczeniom i żądaniom wysuwanym wobec Polski.

  Jest to jedyna droga – i to dziś – bo jutro już będzie za późno.

  [a.f.]

 8. Klara said

  Wasze bruzdy na mózgu i niezdolność do ogarnięcia rozumem czegokolwiek szerszego, niż wasz nazistowski szowinizm, nie pozwalają wam dostrzec, że:
  – nie ma wogóle takiej gminy
  – nie ma żadnego szpitala św. Łazarza
  – cały artykuł jest zmyślony

 9. Greg said

  I jeszcze porażający fragment ze strony Gminy Wyznaniowej Starozakonnych:
  http://starozakonni.w.interia.pl/

  Na naszych oczach dokonuje się zatem i to rękami Żydów lub osób mieniących się Żydami ostatni akt unicestwiania materialnych świadectw obecności Żydów na ziemiach polskich. Jeśli się tego nie zahamuje, to za kilka lat trudno będzie w krajobrazie znaleźć materialne dowody na kilkusetletnią obecność Żydów w Polsce. Synagogi zamienione zostaną na hotele, mykwy na masarnie, a na niegdysiejszych cmentarzach powstaną osiedla mieszkaniowe.

  Pod pozorem „restytucji mienia żydowskiego”, w niejednokrotnie oszukańczy sposób (Kraków!) wyłudza się budynki, upamiętniające pobyt Żydów na polskiej ziemi – tylko po to, żeby potem robić nimi brudne handełesy.

 10. mucholap said

  Klaro to jest juz troche zenujace. Ty, albigens, Beatriks, rmstremo czy jak mu tam, Moon – nie macie zadnych argumentow, nie macie stosownej wiedzy, nie macie potencjalu intelektualnego ale koniecznie chcecie sie wypowiadac w temacie „Zydzi i reszta swiata”. Zapal i milosc do Zydow to wielka rzecz ale troche za malo by podejmowac rzeczowe dyskusje. Pozostaje wiec swiete oburzenie, pomowienia, obrazliwe epitety, insynuacja i negacja wszystkiego co jest dla was niewygodne lub kompromitujace. Sprowadzacie dyskusje do poziomu histeryzujacego dzieciaka, ktory musi postawic na swoim. Troche to zalosne wystepy i sami sobie szkodzicie ale…. jesli was to cieszy i sprawia radosc – dlaczego nie? Nam to specjalnie nie przeszkadza a i posmiac sie troche lubimy z takich specjalistow od bruzd i psychologii dla ubogich….

 11. Diabeł Rokita said

  Wielka szkoda,że żydzi nie słuchają uważniej swoich mądrych rodaków takich jak Norman Filkenstein, Israel Shakak, Israel Shamir, Noam Chomski, Uri Avnery czy Hannah Arendt. Za to z wielką uwagą i czołobitnością wsłuchują się w przepełniony nienawiścią do Polski i Polaków bełkot michników, gieremków, bartoszewskich, shnepfów, mazowieckich, edelmanów czy urbanów.

 12. Marucha said

  Wypowiedź Klary jest nie tylko żenująca. Jest rozpaczliwa.

 13. wmf2006.am said

  Na stronie http://starozakonni.w.interia.pl/ wylistowane są tylko numery od 1 do 20 i jest komentarz:

  „Głos Gminy Starozakonnych w RP wydawany był od września 2003 do kwietnia 2005 roku.”

  Kto zatem wydaje numery od 21 ?
  Chętnie bym poczytał te kolejne.

 14. Theophilos said

  Też to zauważyłem. Wydaje się, że Najwyższy Czas publikuje niektóre artykuły.

 15. DO:
  Klara Powiedział/a::
  2008-02-17 (niedziela) @ 10:34:29

  Wasze bruzdy na mózgu i niezdolność do ogarnięcia rozumem czegokolwiek szerszego, niż wasz nazistowski szowinizm, nie pozwalają wam dostrzec, że:
  – nie ma wogóle takiej gminy
  – nie ma żadnego szpitala św. Łazarza
  – cały artykuł jest zmyślony

  To sobie sprawdź na internecie
  -gmina wyznaniowa starozakonnych
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gmina_Wyznaniowa_Starozakonnych_w_RP
  -szpital św.Łazarza
  http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4150757.html

  Pozdrawiam

 16. kilogram13 said


  przeciez zrobili wam ‚kraj’ tam na bliskim wschodzie …
  jak sie komu co nie podoba to won

  problem w tym ze coraz mniej miejsca :
  http://eatliver.com/i.php?n=1305

 17. arkadiusz łygas said

  Oglądałem teledysk Leszka Bubla(PPN).Z punktu widzenie polskiego jest to teledysk.Z punktu widzenia żydowskiego jest to antysemityzm.

 18. […] [Dziennik gajowego Maruchy] Teledysk Leszka Bubla […]

 19. Marucha said

  Żydzi usiłują – i to z niezłym skutkiem – wmówić Polakom, iż spostrzegawczość jest równoznaczna z antysemityzmem.

  Już dawniej wmówili im, iż antysemityzm jest zbrodnią i teraz każdy rękami i nogami broni się przed tym zarzutem, choć to i tak nigdy nic nie daje.

 20. FcDonald said

  Teledysk Bubla podoba mi sie do momentu, gdy pojawia sie apel z krzyza.

  Wiem, ze nie wolno tu nadstawiac drugiego policzka (trzeciego jeszcze nie mamy), ale to nie jest miejsce na wplatywanie swietosci. Cel nie uswieca TAKICH srodkow.

 21. Bartini said

  Jak dla mnie, to ten teledysk nie jest antysemicki tylko po prostu kretyński.

 22. Franciszek said

  jak dla mnie Bubel jest podejrzany i przypomina mi w pewnym sensie Grossa ze swoim kretynskim publikacjami. WSI24 mówiono o antysemicki publikacjach Bubla. Ziemkiewicz zasugerował że KTos za granicy to publikuje, bo jaki ma sens publikacja jak nikt tego nie kupuje poza dzienikarzami WSI24 i Gazownii.

 23. Halina said

  Żydostwo z Forum Żydów Polskich – ci dranie nienawidzą L.Bubla więcej, niż potraficie to sobie wyobrazić.
  Bubel chodzi krętymi drogami. On nie ma odwagi być wielkim prawdomównym. Szkoda.

 24. Boomcha said

  Pamiętam demonstracje pod Ambasadą Serbii w Warszawie w chyba pierwszą rocznicę zajęcia Kosowa przez Albańczyków. Były tam różne środowiska i organizacje i zjawił się tez Bubel. W rozchełstanej flanelowej koszuli w chyba kratę, w wyciągniętych dresach, nie ogolony ale za to w bardzo dobrym humorze i z kamerą. Chodzi między ludźmi i filmował ich twarze.

  W końcu ktoś zawiązał szalik czy jakąś chustę na twarz i kazał mu spierdalać. Jedzie od gościa czosnkiem na kilometr.

 25. revers said

  Prowokator Gross, Bubel, hucparze mordki, Srulowie, niech szukaja swojego Hitlera o potwierdzonym DNA pochodzeniu w Argentynie, tez Ameryka, a takze podpalaczy z Jedwabnego wsrod 150 tys SSmanow zydowskich.

  http://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-01-of-04/view

  http://just-another-inside-job.blogspot.com/2004/03/adolph-hitler-jew.html

  Kto kontroluje przeszlosc, kreuje przyszlosc, kolejna totalitarna formula nie przejdzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.