Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Adam Michnik prostuje Polakom kręgosłup

Posted by Marucha w dniu 2008-02-19 (Wtorek)

Aaron Szechter uczy PolakówNie bez satysfakcji zamieszczamy linki do krótkiego wideo zawierającego wypowiedź znanego żydowskiego publicysty, Adama Michnika, na temat książki Grossa „Strach”, polskiego Kościoła i polskiego charakteru narodowego. Jak zwykle, zwraca uwagę głębia przemyśleń Wielkiego Redaktora, jego rzetelność, obiektywizm i uczciwość intelektualna.

http://3w3.net/video/Michnik_o_Grossie.avi    (DivX)
http://3w3.net/video/Michnik_o_Grossie.wmv  (Windows Media)
http://3w3.net/video/Michnik_o_Grossie.flv  (Flash)

Jeśli jego występ wzbudzi lub spotęguje w Polakach nienawiść do pewnego narodu, to nie mamy nic przeciwko temu, choć nikogo do tego nie nawołujemy.

Komentarzy 13 to “Adam Michnik prostuje Polakom kręgosłup”

 1. boguslaw said

  Zastanawiam się: dlaczego Wielki Nauczyciel – Aaaron Szechter zw. Michnik – występuje bez kipy na głowie ?

 2. PL said

  Może on niewierzący?

 3. Strach said

  USTKA (GP 24.pl SERWIS GLOSU POMORZA)

  19 lutego 2008 – 13:07

  Gross nie będzie persona non grata
  Dziś komisja kultury usteckiej rady miasta stwierdziła, ze nie będzie zajmowała się propozycją nadania pisarzowi Tomaszowi Grossowi miana persony non grata.

  Nadania takiego miana domagał się ustecki poeta Zygmunt Prusiński.

  Usteccy radni podjęli decyzje jednogłośnie po zapoznaniu się z opinią prawników. Wynika z niej, że rada miasta Ustka nie ma podstaw prawnych dla wiążącego uznania osoby fizycznej za personę non grata na terenie swoich granic administracyjnych. Brak jest w obowiązujących przepisach normy upoważniającej radę do podjęcia rozstrzygnięcia w takiej sprawie.

  Co więcej uznanie danej osoby za niepożądaną na terenie kraju, jak również zobowiązanie jej w określonych sytuacjach do jego opuszczenia leży we właściwości innych organów administracji publicznej. Miano osoby persona non grata można nadać tylko człowiekowi, który nie ma polskiego obywatelstwa (a Tomasz Gros ma polskie obywatelstwo).

  Na podstawie obowiązującego statutu miasta ustecka rada miasta ma możliwość podjęcia, co najwyżej aktu o charakterze niewiążącym – wyrażającym jedynie jej przekonanie lub stanowisko. Prawnicy wskazują jednak, że taki akt z całą pewnością nie będzie podstawą do zakazu dla wskazanej w nim osoby do przebywania na terenie Ustki oraz do zobowiązania jej do opuszczenia tego miejsca.

  O uznanie Tomasza Grossa, autora książki „Strach” (przedstawiającej przykłady mordowania po wojnie Żydów przez Polaków) domagał się w ubiegłym tygodniu od władz Ustki poeta Zygmunt Prusiński. Mężczyzna twierdził, że książka Grosa obraża wszystkich Polaków.

  http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080219/USTKA/639851436

 4. Licealista said

  Ten człowiek zawsze mnie bawił. Szkoda tylko, że kosztem Polski. Gdyby to nie było na poważnie to byłby niezły kabaret.
  Pozdrawiam!

 5. turystka said

  znalazł się wielki rabin – przechrzta, nie potrafi się zdecydować ani na katolicyzm ani na judaizm, wszędzie puszcza bąki i smrodzi, nawet nie wie jaki jest żałosny i malutki

 6. emerytowany said

  Michnik doskonale wie czym i kim jest naprawde. Sam to osobiscie powiedzial pare lat temu na spotkaniu z Zydami w Argentynie. Powiedzial, ze nie czuje sie Polakiem tylko Zydem z polskim paszportem.
  Czyz trzeba wiecej?

 7. opinio said

  ….”ze nie czuje sie Polakiem tylko Zydem z polskim paszportem”….

  ale polski chleb to wciaz pozera od wiekow zapyzialy mosiek, i to pasozytowi jakos nie wadzi….

  ironia jest to, ze zyd z polskim paszportem siedzi w kraju, a ludzie – Polacy na saksach za chlebem

 8. kilogram13 said

  oj Adas Adas …
  pamietasz ty jeszcze jak sie naprawde nazywasz i jaki jest twoj ‚dorobek’ zyciowy ???

  http://www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Michnik.htm

 9. Zdun said

  Ot, ciekawostka.

  Izraelczycy latali helikopterami podczas ataku ataku 9/11, podczas kiedy wszystkie amerykańskie samoloty miały już wydany zakaz startu pod groźbą zestrzelenia…

  http://www.dailymotion.com/related/6694491/video/x9zk3_les-israeliens-11-septembre_news

 10. hendryxen said

  Trzeba mieć dużo samozaparcia żeby oglądać ten parszywy ryj. Że też nie padł ofiarą aborcji. Ten gnój nawet nie ukrywa że realizuje politykę żydostwa amerykańskiego.

 11. Franciszek said

  Ten Michnik ze swoja wypowiedzia kompletny imbecyl.
  Nie można wymagać od czytelników Gazownii samodzielnego myślenia. Tak samo od człowiek o mentalności niewolnika żeby pragnął wolności jak miska pełna.

 12. Jacek said

  Dlaczego ta kanalia byla uwierzytelniana przez tyle lat przez KK?

 13. sarenka said

  Kosciół katolicki nie uwierzytelniał Michnika. Jeżeli myślisz inaczej, to podaj chociaż jeden przykład. Był on uwierzytelniany przez „Solidarność” i „intelektualistów” ówcześnie na topie (drogi Bronisław, „profesor”, Mazowiecki itp.)Ci sami ludzie, równiez wśród duchownych doprawadzili do destrukcyjnych, niekiedy sztucznych podziałów w Kościele. I dalej mieszają. Kiedy teolog prof.Węcławski wystąpił z Kościoła poświęcono mu tyle uwagijak pop gwieżdzie Isakowiczowi Zalewskiemu, jego -dla mnie mętne- motywacje były publikowane jak prawda objawiona. Normalne w tych mediach jest przykrywanie zasłoną milczenia naprawdę zaangażowanych,wspaniałych księży. Oni z własciwą pokorą nie chwalą się,najbliższe otoczenie to widzi, ale przeciez nie rozchodzi się o to, aby pokazywać dobre strony katolicyzmu. Pokazuje się skrajności robiąc z tego medialną normę, kóra zaczyna żyć własnym życiem. Ojciec Rydzyk i tak na wszelki wypadek został nazwany antysemitą, którego radio ma być pod kontrolą. Więc gdzie słyszałeś peany pochwalne na temat Michnika?

Sorry, the comment form is closed at this time.