Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Kosowo na zawsze serbskie!!!

Posted by Marucha w dniu 2008-02-19 (Wtorek)

Stało się! Zapowiadane od dawna ogłoszenie „niepodległości” przez Albańczyków w Kosowie jest faktem. Na naszych oczach powstaje twór od samego początku patologiczny, stworzony w istocie przez Żydów amerykańskich, zadziwiająco zgodnych w swej nienawiści do Serbii pod obiema postaciami amerykańskiej polityki – czy to demokratycznej (Clinton, nieukarany przestępca wojenny, bombardujący Jugosławię w 1999 r.), czy republikańskiej (administracja Busha jest w istocie katalizatorem, patronem i gwarantem „niepodległości” Kosowa). Do jego uznania szykuje się większość krajów UE, w tym, wedle przecieków prasowych, Polska.

Dokonano niebywałego gwałtu na prawach narodu serbskiego, podważono radykalnie Jego suwerenność, naruszono integralność terytorialną Serbii. Podeptano prawo międzynarodowe, które jest dzisiaj jedynie nic nie znaczącym świstkiem papieru. Przejawem pogardy dla prawa międzynarodowego jest wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Polski, Adama Daniela Rotfelda, który w wywiadzie dla GW powiedział, że „niepodległość Kosowa jest trochę nielegalna, ale nieuchronna”. Tak powiedział – trochę nielegalna! Specjalista od prawa międzynarodowego używa sformułowania „trochę nielegalna”! Albo coś jest legalne albo nie.

Tzw. niepodległość Kosowa jest aktem nielegalnym stanowiącym naruszenie Aktu Końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie z 1975 r.
Ten kolejny, samowolny akt rozbioru Serbii zrodzi bez wątpienia bardzo poważne konsekwencje praktyczne dla regionu oraz dla całej Europy, a może i świata. Będzie z całą pewnością wstępem do nowych, strasznych wojen. Bośnia i Hercegowina stanie na krawędzi rozpadu. Kto, w sytuacji uznania państwa kosowskiego, zmusi Chorwatów i Serbów do życia w obcym im państwie islamskim? Jak zachowa się mniejszość albańska w Macedonii? Co zrobi Naddniestrze? Kiedy pojawią się niepokoje na zachodzie Europy, gdzie tyle lat ogromnych wysiłków i ofiar kosztowało doprowadzenie do względnego spokoju w Irlandii Północnej, Hiszpanii (Kraj Basków, Katalonia), czy Belgii (konflikt flamandzko-waloński)? A jaką mamy jako Polska gwarancję, że w przyszłości z precedensu kosowskiego nie zechce skorzystać samozwańcza grupa „narodu” śląskiego?

Ewentualne uznanie „niepodległości” Kosowa przez Polskę będzie skandalem, pójściem po raz kolejny na pasku amerykańskiego hegemona. Na przykładzie Serbii widać najwyraźniej, jak bardzo rozbieżne są interesy Polski i USA, i jak bardzo szkodliwe dla Polski jest naśladowanie politycznych posunięć amerykańskich. Tylko żywioły dotknięte ślepą nienawiścią do Rosji i przenoszące tę nienawiść na wszystkich sojuszników Rosji (a więc i na Serbię) mogą mieć inne zdanie w tej sprawie. Sytuacja jest wyjątkowo jasna i prosta. Jak biblijne tak-tak, nie-nie. Dzisiaj Polska, dzisiaj Polacy mogą stać tylko po jednej stronie, po stronie bratniego narodu serbskiego!

Ktoś zapyta, dlaczego USA to robią, dlaczego niszczą od 1990 r. z tak zapiekłą nienawiścią kraj, który był ich sojusznikiem w wojnach światowych, wreszcie kraj chrześcijański będący zawsze zaporą dla Islamu? Przecież tyle niepotrzebnych słów napisano o rzekomej walce Zachodu pod przywództwem USA z „cywilizacją islamską”, o starciu cywilizacji itp.

Otóż, były to tylko puste słowa obliczone na przyciągnięcie ludzi politycznie naiwnych, żeby nie powiedzieć dziecinnych. U nas w Polsce byli to ci wszyscy prawicowcy w uniesieniu przypominający hasła „Lepanto”, „Wiedeń” przy okazji kolejnych bandyckich ataków USA na wolne państwa i narody. Kto dzisiaj jeszcze uwierzy w szczerość amerykańskich deklaracji o walce z Islamem, kiedy to właśnie USA odpowiadają w głównej mierze za stworzenie kolejnego po Bośni i Hercegowinie państwa islamskiego w Europie.

Jakże symboliczne jest to, że ma to miejsce na Bałkanach! Tam, gdzie chrześcijanie przez tyle wieków walczyli z Islamem o wolność. Dzisiaj, kierowane przez Żydów państwo zza oceanu przynosi im cofnięcie do co najmniej początku XIX w. Nie wolno o tym zapomnieć – odpowiedzialność za odrodzenie zinstytucjonalizowanego Islamu w Europie ponoszą Stany Zjednoczone Ameryki Północnej! Powody, dla których to czynią są tymi samymi powodami, które stoją za pomysłem instalacji w Polsce i Czechach tarczy antyrakietowej. To element ich walki z Rosją. Islam jest tylko narzędziem tej walki. Dlatego, tam gdzie Islam zagraża interesom Izraela, a więc na Bliskim Wschodzie, tam jest wrogiem Zachodu, siedliskiem terroryzmu itp., itd. Tam, gdzie Islam może posłużyć do walki z Rosją i do osłabienia chrześcijaństwa, tam trzeba mu pomóc – vide była Jugosławia, republiki kaukaskie itd. Przy okazji USA na kierunku bałkańskim realizują odwieczne zamierzenia polityki niemieckiej, która nie wysilając się wcale osiąga cele, dla których realizacji trzeba było kiedyś prowadzić wyniszczające wojny.

Narzędziem USA w marionetkowym państwie kosowskim jest, podobnie jak to było w Iraku, grupa byłych terrorystów, powiązana z mafią narkotykową. Kimś takim jest szef Albańczyków Haszim Thaci, w latach 90-tych znany z rzucania bomb, powiązany z mafią albańską także poprzez małżeństwo siostry z bossem tejże mafii. Pupil Amerykanów, forowany przez nich jako przedstawiciel Albańczyków w rozmowach z Serbami (kiedy został ranny w 2000 r., Amerykanie zapewnili mu specjalny samolot oraz najlepszą opiekę w szpitalu, byle tylko wziął udział w rozmowach).

Tak wygląda sytuacja. Co stanie się dalej, czas pokaże. W odniesieniu do Albańczyków możemy być pewni jednego – ich celem rzeczywistym nie jest żadne tam państwo kosowskie, lecz przyłączenie Kosowa do Albanii, w ramach realizacji programu „Wielkiej Albanii”. Prędzej, czy później, zorganizowane zostanie referendum, w którym Albańczycy kosowscy gremialnie opowiedzą się za połączeniem z Albanią. Jest to tylko kwestia czasu. Ostatnio Wielka Albania funkcjonowała w czasie II wojny światowej, kiedy jej patronem były Włochy Mussoliniego. Dzisiejszy patron Wielkiej Albanii tj. USA wydaje się być o wiele potężniejszym… Ciekawe, jak zachowa się w tym konflikcie Rosja i co jest w stanie wywalczyć dla Serbów działając w osamotnieniu.

My możemy dziś jedynie przekazać słowa wsparcia dla naszych braci Serbów, wsparcia w ich słusznej walce o zachowanie całej i niepodzielnej Serbii! Niech Wam Bóg błogosławi!!!

Adam Śmiech
http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=74 

Komentarze 102 do “Kosowo na zawsze serbskie!!!”

 1. […] Original post by Marucha […]

 2. […] Original post by Marucha […]

 3. […] post by Marucha Kategoria: Bez kategorii  ·  Komentarz (RSS) […]

 4. PL said

  Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice oświadczyła, że Stany Zjednoczone formalnie uznają Kosowo za państwo suwerenne i niepodległe. Rice, przebywająca wraz z prezydentem USA George’em W. Bushem w Afryce, pogratulowała mieszkańcom Kosowa i zadeklarowała, że wkrótce jej kraj nawiąże stosunki dyplomatyczne z nowo powstałym państwem. W związku z taką decyzją Waszyngtonu Serbia zdecydowała się na odwołanie swojego ambasadora z USA.

  Tak oto postępuje USRael ze swym wiernym sojusznikiem, Serbią. Najpierw bandyckie bombardowania bez wypowiedzenia wojny. Potem rozbijanie kraju na strzępki.

  Czy Polactfo czegoś się z tego nauczy, czy coś zrozumie?

 5. rmstemero said

  Podstepni Ci Zydzi. Teraz to nawet popieraja Islam aby tylko dokuczyc Chrzescijanom. Wszedzie Zydzi. Bez wzgledu na kolor skory, wyznanie, poglady polityczne, jezyk i przynaleznosc rasowa. Taka np. Condi Rice. Zydowka udajaca prezbiterianska murzynke. W glowie sie nie miesci…

 6. arkadiusz łygas said

  Powrót Kosowa do Serbii jest nie możliwy tak jak powrót Wołynia do Polski jest nie możliwy. Historia lubi się powtarzać i w przyszłości zarówno Kosowo jak i Wołyń wrócą do macierzy.

 7. Mosztarda said

  Panie rmstemero ktos napisal, ze obecnie obowiazuje w Polsce:
  Teoria Shykorsky´ego.
  Wedlug tej teorii skoro Polacy pochodzą jak wszyscy ludzie, od Adama i Ewy, to są Żydami i muszą pracować na rzecz Wielkiego Syjonu.

  Chyba panu to pasuje, prawda?

  A co do pani Condi Rice, to ma pan naprawde szczatkowa wiedze na ten temat.
  Wbrew temu co pan pisze, Condi byla swietnie uksztaltowana i przygotowana do swojej obecnej roli – niezmordowanej sojuszniczki syjonizmu.
  Otoz Pani Condi Rice jako dziesiecioletnia utalentowana muzycznie dziewczynka zwrocila na siebie uwage panstwa Korbel (Josef Korbiel byl amerykanskim dyplomata), czeskich Zydow robiacych kariere w Ameryce. Adoptowali oni mala murzynke Condi, dajac siostrzyczke swoim dzieciom, Johnowi i niejakiej Madeleine Korbel Albright, pozniejszej sekretarz stanu USA.

  Pomiescilo sie w glowie? Czy dalej sie panu nie miesci?

 8. COP said

  BIBULA.COM > PUBLICYSTYKA

  Nowe „gówniane państewko” – Jacek Bartyzel

  Nie jest to wprawdzie zaskoczeniem, bo mówiono o tym już od dawna, ale oto zapowiedź stała się faktem: „parlament” muzułmańskich buntowników z Prisztiny ogłosił w niedzielę niepodległość Kosowa. Tym samym, na mapie świata pojawiło się kolejne, oczywiście niezdolne do prawdziwie samodzielnej egzystencji, „gówniane państewko” – że posłużymy się sławnym bonmotem jednego z francuskich ministrów spraw zagranicznych, acz nie zdradzimy o jakim to „państewku” onże mówił, aby nas nie posądzili o antysemityzm.
  Rzecz zresztą nie w tym, czy ta „niepodległość” została ogłoszona zgodnie czy niezgodnie z prawem międzynarodowym, bo takie dyrdymały mogą zajmować jedynie liberałomaniaków – proceduralistów. Szwajcarzy Wilhelma Tella, Szkoci Roberta Bruce’a czy koloniści amerykańscy w XVIII wieku też nie pytali się czy prawo międzynarodowe jest po ich stronie. Tu jednak chodzi o sprawę śmiertelnie poważną: o ponowne otwarcie śluz dla kolejnej odsłony krwawego dramatu etnicznych rzezi, do których niechybnie dojdzie. W prowokowaniu tej eksplozji namiętności podają sobie zgodnie ręce dwie na pozór wykluczające się siły: zawzięty szowinizm grupy narodowościowo-wyznaniowej i abstrakcyjna, demokratyczna ideologia „samostanowienia”.

  Trwające od lat rozdzieranie na strzępy Serbii (a wcześniej Jugosławii), którego najnowszym aktem jest separacja Kosowa, to kliniczny przykład ideologicznego szaleństwa, podsycanego z zewnątrz na zimno konkretnymi interesami możnych tego świata. O ile usamodzielnienie się państw należących ongiś do Monarchii Habsburskiej – Chorwacji i Słowenii, było uzasadnione, gdyż te katolickie kraje należą do innej niż Serbia, zachodnio-łacińskiej cywilizacji, o tyle separacja Bośni-Hercegowiny, Czarnogóry, a teraz Kosowa, nie ma najmniejszego usprawiedliwienia. I dążenie do tego, i przyzwolenie dawane przez tzw. opinię publiczną, płynie wyłącznie z fatalnego zauroczenia wymyśloną przez XIX-wiecznych „nacjonalitarystów”, nieszczęsną „zasadą narodowościową”, która żąda, aby państwa tworzyć na bazie etnicznej i podług granic rozsiedlenia grup narodowościowych. Zasada ta wszędzie jest głupia i wszędzie wywołuje konflikty niemożliwe do uczciwego rozsądzenia, ale bodaj nigdzie nie jest tak zbrodniczo absurdalna, jak na Bałkanach. Za nic ma ona zarówno obiektywne determinanty wyznaczające możliwości egzystencji państw (jak liczba ludności, jej skład społeczny i poziom cywilizacyjny, wielkość i zwartość terytorium, granice naturalne, bogactwa naturalne, areał ziemi uprawnej i inne czynniki samowystarczalności gospodarczej etc.), jak tradycję państwową, historyczną wspólnotę losu, kulturę narodową, religię, prawa dynastyczne i inne czynniki duchowe. Trzyma się jedynie tępo jednej determinanty: biologicznej, a ponieważ brzmi to niedwuznacznie rasistowsko, to żeby mogły ją strawić kosmopolityczne podniebienia demoliberałów z UE, trzeba ją koniecznie opakować w papier „suwerennie wyrażonej woli ludu” ze wstążeczką demokratycznych wyborów.

  W tym szaleństwie jest oczywiście pewna metoda. Rozdrabnianie historycznych państw jest w interesie zarówno brukselskiej demooligarchii, jak najsilniejszego państwa UE, czyli Niemiec, bo jednym i drugim ułatwia rozszerzanie swojej dominacji. Dlatego z najwyższym niepokojem należy przyjąć pogłoski, że Polska może być jednym z pierwszych państw, które uznają „niepodległość” Kosowa. Kiedy nasza elita polityczna (o ile w ogóle jest ona jeszcze „nasza”?) przebudzi się z tego ideologicznego amoku: gdy „niepodległość” ogłosi „parlament” jakiegoś „narodu górnośląskiego”?

  Nie mamy wpływu na to, co uczyni świat, ale możemy i powinniśmy głośno mówić: na Serbii jest dokonywana zbrodnia, a jej beneficjentem – z przyzwoleniem „Europy” i USA – jest śmiertelny wróg naszej cywilizacji i religii: islam. Temu staremu, średniowiecznemu, chrześcijańskiemu carstwu amputowano już ponad połowę ciała, a teraz wydzierają mu serce. Kosowo – ileż razy trzeba to przypominać – to kolebka serbskiej państwowości i pierwsza siedziba patriarchy, obszar, na którym i dzisiaj jeszcze jest ponad dwa tysiące cerkwi, monastyrów i rezydencji dworskich. To tak, jak by Polsce odebrać Wielkopolskę z Gnieznem, Ostrowem Tumskim i Poznaniem. To, że obecnie etniczną przewagę ma ludność muzułmańska, stanowi skutek wielowiekowej okupacji tureckiej, a w nowszych czasach – czystek etnicznych za czasów faszystowskiej „Wielkiej Albanii” w okresie II wojny światowej oraz perfidii komunistycznego tyrana Tito, który zabronił wysiedlonym Serbom powracać do Kosowa a osiedleńcom z Albanii zezwolił na pozostanie.

  Jeden byłby tylko ratunek i dla Serbii, i dla wszystkich innych ludów tej ziemi. To natychmiastowa restauracja Królestwa Jugosławii pod berłem Karadżordżewiczów, obejmującego wszystkie kraje cywilizacji bizantyjsko-prawosławnej wraz z żyjącą tam ludnością muzułmańską: Serbii, Czarnogóry, Bośni-Hercegowiny, Kosowa i Macedonii. Winno ono być oczywiście federacyjne i zapewniać wszystkim ludom i tradycyjnym religiom królestwa ich naturalne prawa oraz zgodne współżycie na zasadach sprawiedliwości. Tę zaś może zapewnić tylko władza niewybieralna i niezależna od nikogo, stojąca ponad wszystkimi i zdolna poskromić każdy szowinizm – także serbski. Lecz oczywiście na takie rozwiązanie nie można dziś liczyć. Demokraci z UE i USA prędzej zaakceptują powiewający nad Belgradem zielony sztandar Proroka. A nawet w Brukseli.

  Jacek Bartyzel

  Źródło: TBD

 9. Marucha said

  Panie Rmstemero, radzę zrezygnować z dyskusji. Trafił Pan niestety na ludzi, których poziom wiedzy znacznie przekracza poziom czytelnika GW i standardowe metody tu nie działają.

  A tak dla Pana wiadomości – istnieją żydzi chińscy i murzyńscy.

 10. PL said

  Ma pan zupełną rację, rmstemero.

  Żyd, który by przeszedł na islam, pozostaje Żydem – wprawdzie bardzo kalekim, niepełnym, ale jednak Żydem. Żyd, który przejdzie na chrześcijaństwo, jest po prostu wyklęty.

  Oczywiście nie ma sympatii między islamem a mozaizmem, ale gdy chodzi o atak na chrześcijaństwo, Żydzi sprzymierzą się z każdym.

 11. Strach said

  Syjonisci dzis w Kosowie, Iraku, Afganistanie, Czadzie, Darfurze. Jutro…

  http://www.alterinfo.net/Photos-des-sionistes-en-Irak_a16963.html?PHPSESSID=07cfdbebc55624b53ad509e07fc78c1a

 12. taknamoment said

  Mosztarda: adoptowali? LOL. gdzie tak napisali? na zabijzyda.pl?

  Panie gajowy Mucha, te wredne żydy i żydy. Wszędzie żydy. Ja rozumiem zaślepienie żydami ale w tej sprawie całkowicie przysłoniło ono Panu tok myślenia. Czasami to zdrowe, czasami nie. W tym przypadku to drugie. Nic Pan nie wspomniał tu o Niemcach. Specjalnie? Bo sprawy wyglądają inaczej niż to Pan stara się przedstawić. To głównie Niemcom zależało na rozbicu Serbii (od zawsze, ich nienawiść do nich była zawsze wszechogromna). Amerykanie? Amerykanie dokonali słodkiej zemsty na ‚starej europie’ (która praktycznie poparła z miejsca Kosowo < Niemcy, Francja, Włochy) ustanawiając jej islamskie Panstwo na europejskiej ziemi. To taki mały koń trojanski za cały Irak i europejską politykę ostatnich lat. W tym przypadku Unia pokazała ponownie jak daje się ogrywać na arenie polityki światowej. Nawet Niemcy, którzy słyną z planowania swoich działań w polityce nie na jutro czy na za tydzień ale na bardzo długie lata, dali się ograć. Teraz jeszcze tego nie widzą:) Bo tu potrzeba czasu. I żydy nie mają tu nic do rzeczy. To jest zwykła, twarda polityka. A nie światowy spisek Żydów.

  Może mnie Pan wymoderować (jeżeli jadę nie po linii ideologicznej bloga;)

 13. Marucha said

  Panie Taknamoment, szlechetna chęć brania w obronę Żydów zawsze i wszędzie, zapewne nie pozwoliła Panu na przeczytanie mojego artykułu, w którym wyraźnie pisałem o Niemcach.
  Poza tym zamieściłem parę artykułów napisanych nie przeze mnie. Zapewne ich autorom, jak również gościom mego blogu, „zaślepienie przysłoniło tok myślenia”.

 14. Elzbieta Gawlas said

  http://www.thepetitionsite.com/petition/905791187

 15. rmstemero said

  Panie Gajowy, ja nie dyskutuje, ja sie dziwie. Chetnie rowniez czegos nowego sie jako mlody i zadny wiedzy czlowiek naucze. Np. tego ze Condi Rice byla zaadoptowana przez Josefa Korbela sierotka. Pewnikiem musial ja zaadoptowac korespondencyjnie i bez jej wiedzy – oboje wiemy do czego ci Zydzi sa zdolni. Pewnie dlatego w oficjalnym zyciorysie Rice znajduje sie notka ze jak miala 10 lat to szczesliwie zyla ze swa rodzina – tatusiem J. Wesley Rice i mamusia Angelena Ray w Birmingham, Alabama. Tatus zmarl w wieku lat 77 w Palo Alto a byl rok 2000. Korbel zmarl w 1977. Z Korbelem spotkala sie po raz pierwszy jako swym wykladowca w Denver jako studentka. Ja panie Gajowy nie mam tak rozleglej wiedzy jak wiekszosc dyskutantow i wzialem to co ci syjonisci wypisuja w swych encyklopediach za dobra monete.

 16. taknamoment said

  Ach, przepraszam. Faktycznie stoi jak byk „Przy okazji USA na kierunku bałkańskim realizują odwieczne zamierzenia polityki niemieckiej, która nie wysilając się wcale osiąga cele, dla których realizacji trzeba było kiedyś prowadzić wyniszczające wojny.” 😉

  Co do szlachetnej checi brania w obrone Żydow to zwisają mi:) Jednak widzenie ich dosłownie wszędzie to -lekko mówiąc- paranoja. Tutaj w piłkę grają Niemcy. Myśleli że mecz mają już wygrany. Ale w ostatnich minutach, decydującą bramkę strzelili im Amerykanie. Pojawia się myśl „wyjdziemy z grupy z przewagą punktu więc to mało istotne”. Jednak jak to zawsze w takim przypadku bywa, to właśnie ci pozostali sprawiają niemiłe niespodzianki. I to czeka teraz Unię:) A Amerykanie? Wygrali pierwsze miejsce w grupie. Grają dalej, z innymi. A to co się będzie działo w pozostalych meczach tej grupy, najzwyklej już im wisi:) Powiedziałbym z ironią „biedni Niemcy”. Niestety w tym przypadku, odbije się to i na nas. Czy Kosowo poprzemy czy też nie. Bo za jakis czas, cała Unia będzie miała tam niezłe bagno. Wtedy będzie mogła pokazać swoją wspólną siłę militarną (ja się teraz śmieję, a Ty?;) oraz wspólną politykę. Prędzej czy później trzeba będzie błagać amerykanów o pomoc. I to będzie już koniec dumnej Unii Europejskiej, papierowego mocarstwa.

  btw: ja również współczuję Serbom. I jest mi najnormalniej wstyd że do Belgradu pójdzie informacja „Polacy poparli Kosowo” zamiast „Polski rząd poparł Kosowo”.

 17. taknamoment said

  Sorry za dwa komentarze, cos sie na chwile skopsalo z wordpressem i jakis blad wyskoczyl. myslalem ze sie nie wyslal.

 18. opinio said

  …. pójdzie informacja “Polacy poparli Kosowo” zamiast “Polski rząd poparł Kosowo”.

  dobra wzmianka odnosnie tematu, ktora odzwierciedla globalistyczna diarrhoea syjonistycznych slugosow plugawiacych Europe. Jakos dziwne, ze Soviet Union jeszcze wstrzemiezliwie stoi przyczajony w swoich okopach i nie popiera tej Tuwimowsko- bolszewickiej rozbuchanej lokomotywy…

 19. rmstemero said

  Panie Gajowy ja przyjmuje z pokora do wiadomosci ze istnieja Zydzi chinscy i murzynscy. Ale murzynscy Zydzi wyznania prezbiterianskiego to dla mnie duza nowosc. Co to sie na tym swiecie porobilo.

 20. Marucha said

  btw: ja również współczuję Serbom. I jest mi najnormalniej wstyd że do Belgradu pójdzie informacja “Polacy poparli Kosowo” zamiast “Polski rząd poparł Kosowo”.

  To Pana trochę rehabilituje.

  Nie wiem jednak, skąd Pan wziął tych murzynskich żydów wyznania prezbiteriańskiego, bo chyba nie ode mnie.

 21. rmstemero said

  Panie Gajowy, gwoli prawdy musze przyznac: istotnie nie od Pana. Po prostu zawiodly mi nerwy po rewelacjach niejakiego Mosztardy, ktory pouczyl mnie ze Condi Rice zostala zaadoptowana przez Zyda Josepha Korbela jako uzdolnione muzycznie murzyniatko w wieku lat dziesieciu. Byl pan uprzejmy skwitowac te rewelacje pouczeniem mnie ze powinienem zrezygnowac z dyskusji w obliczu objawionych przez Mosztarde faktow. I poinformowac o istnieniu zydow chinskich i murzynskich. Tak ze jakos mi sie polaczylo.
  A wracajac do tematu panskiego postu: nie sadzi pan ze tragedie ktora dotknela Serbow i mieszkancow Kosova mozna wytlumaczyc bez koniecznosci obwiniania Zydow? Nawet przy zalozeniu ze Zydzi sa wszedzie, wszystko moga i nieomal wszystko jest wynikiem ich dzialanosci ?

 22. Marucha said

  A wracajac do tematu panskiego postu: nie sadzi pan ze tragedie ktora dotknela Serbow i mieszkancow Kosova mozna wytlumaczyc bez koniecznosci obwiniania Zydow?

  Na pewno można, ale sprawia to trudności metodologiczne…

 23. opinio said

  ..bez koniecznosci obwiniania Zydow?

  pamiec rmstemero jest dobra aczkolwiek miejscami lepka i krotka, bo raczyl wygodnicko zapomniec o czasach zapaskudzania Serbii kiedy to przy zlobie w US byl mr. clinton i niejaka madeleine albright (czeska zydowka)? Mozna isc dalej rzucajac tonami innych przykladow nie uwlaczajac nieskazitelnym zydom….?

 24. Marucha said

  Gwoli ścisłości, Madeleine ‚Mad Maddie’ Albright prezentowała się różnie. W Czechach – jako czeska Żydówka, w Serbii – jako serbska Żydówka, a zdaje się że i w Polsce powołała się na swoją żydowską polskość czy może odwrotnie, na polską żydowskość.
  Człowiek nie nadąży…

  Za rządów Busha nic się nie zmieniło. Nadal „diaspora” chwali się swymi wpływami w Waszyngtonie bez specjalnej krępacji i nadal w administracji amerykańskiej naród wybrany jest, jak to się ładnie mówi, „nadreprezentowany”.

 25. gringo said

  A czy sa jeszcze jakies panstwa poza Iranem (choc to tez nie jest pewne), gdzie nie rzadza sami Zydzi?
  Żydzi czaja sie wszedzie,
  w domu, w pracy, w urzedzie.
  :)))))))))))).

 26. NC said

  Niespodziewana wypowiedź Rice i burza, jaka wywołała:
  http://www.haaretz.com/hasen/spages/929499.html
  http://www.jewishpress.com/print.do/25633/Shame_On_Condoleezza_Rice.html

 27. opinio said

  …Za rządów Busha nic się nie zmieniło. Nadal “diaspora” chwali się swymi wpływami w Waszyngtonie..

  Clinton „zaczernil-zazydzil”, uzupelnil po Nixon’ie (tak mowia swiatli… ja tylko powtarzam za nimi) Bialy Dom. A Bush skromnie dokonczyl reszty destruktywnego dzialania stawiajac zdecydowanie na okazala menorah przed Bialym Domem..

 28. Marucha said

  Komunikat Jean-Marie Le Pen’a

  Z blogoslawienstwem Unii Europejskiej pod wplywem USA, rzadzajacy w Kosowie proklamowali niezaleznosc tej prowincji serbskiej, gwalcac prawo miedzynarodowe.

  Poza aktem niesprawiedliwosci, ktora ta nielegalna i niesluszna decyzja reprezentuje, jest powszechnie wiadome, ze Kosowo niezalezne nie moze istniec.

  „Kraj” ten nie moze przezyc bez zebrania wyciagajac prawa reke w strone Unii europejskiej po subsydia, jednoczesnie lewa reka zbierajac korzysci z mafijnej dzialanosci, dla ktorej juz sluzy jako centrum operacyjne.

  Niezalezne Kosovo stanie sie sanktuarium zbrodni zoranizowanej, w sercu Europy a dla innych baza wypadowa (al Qaďda) w procesie islamizacji kontynentu, bedac subwencjonowane przez obywateli europejskich.

  Kazde uznanie tej niezaleznosci bedzie powaznym bledem historycznym o niezmiernie powaznych konsekwencjach.

 29. kilogram13 said

  zaciekli ci zydofile …
  ciekawe co robi Moon … moze maca nie wyszla ???

 30. kilogram13 said

  dla wszystkich tu zebranych (bede mily i wliczy w to grono sasiadow, gospodarzy itp…) :

  zapraszam tutaj =

  http://les.morts.vivants.over-blog.com/

  (duza czesc po francusku ale obrazki mowia same za siebie)

 31. Marucha said

  Nie mam nic przeciwko Żydom, jeśli występują jako Żydzi i walczą o swoje. Takie jest każdego prawo.

  Mierzi mnie natomiast, gdy np. Żyd występuje jako Polak i w imieniu Polaków bierze na siebie wszelkie krzywdy, jakie jedni Żydzi wyrządzili innym.

 32. opinio said

  no i….dobrze…panie Marucha. Bardzo dobrze, i powinnismy byc dumni z tak dobrze zorganizowanego lagru UE patrzac nadal psio w oczy karbowym…

 33. gringo said

  Panie Gajowy, tak z ciekawosci. Jaki to procent zydowskiej krwi trzeba ujawniac? Do ktorego pokolenia trzeba to sprawdzac? A moze by tak jeszcze gwiazde na rekawie kazac Zydom nosic, zeby sie Pan przypadkiem nie pomylil? I jeszcze jedno pytanie. Czy Polacy komus wyrzadzili kiedys jakies krzywdy? Zna Pan takie przypadki?

 34. gringo said

  Czyzby Panie Gajowy wprowadzil Pan cenzure na swoim blogu? Moje komentarze caly czas czekaja na akceptacje, mozna zapytac dlaczego?

  Niestety, to wina automatycznego systemu antyspamingowego. Sprawdzam go tak często, jak mogę i wypowiedzi nie będące spamem wrzucam na forum – admin

 35. Elzbieta Gawlas said

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=667&start=0

 36. Mosztarda said

  Panie rmsrtremo prosze sie nie denerwowac. Istotnie w oficjalnych publikatorach pisza, ze Condi Rice: „….W szkole przeskoczyła dwie klasy, stale otoczona w domu książkami, a mimo to miała jeszcze czas, aby – oprócz gry na pianinie – opanować sztukę tańca klasycznego i figurowej jazdy na lodzie i to na profesjonalnym poziomie. W wieku 15 lat rozpoczęła naukę na Uniwersytecie w Denver planując studia muzyczne, ale szybko doszła do wniosku, że nie zostanie Mozartem. Na uczelni wykładał politolog Joseph Korbel – ojciec Madeleine Albright, sekretarza stanu w gabinecie prezydenta Clintona – i on właśnie rozbudził w Condi zainteresowanie Rosją i Europą Wschodnią. „Była to miłość od pierwszego wejrzenia” – powiedziała w jednym z wywiadów o swojej nowej pasji: sowietologii. W 1975 r., mając 20 lat, Rice zrobiła Master’s (drugi stopień akademicki w USA), a w sześć lat później doktorat, pisząc pracę o stosunkach ZSRR z armią Czechosłowacji. Wkrótce potem otrzymała posadę profesora w Stanford University w Kalifornii – jednym z pięciu najbardziej prestiżowych uniwersytetów w USA”
  ale ja przez ostatnie trzydziesci lat czytalem, a nawet z wlasnych ust pana Passenta slyszalem, ze wychowywal go i ksztalcil ubogi wuj kolejarz, a teraz juz wszyscy wiemy, ze ten ubogi wuj, to byl po prostu swietnie ustawiony w PRLu general.
  Tak mniej wiecej to wygladaja u tych co na zawolanie zmieniaja zyciorysy, nazwiska, pochodzenie i religie.

  Czy w oficjalnych biuletynach pisza, ze Maddie Albright robila doktorat u drogiego Bronislawa, specjalisty od qrewek? Sam pan widzi, ze pisze sie nie tyle prawde ile to co pasuje i jest w danej chwili wygodne. Zyciorys i opis kariery Condi robily pare lat temu na internecie duzo szumu. Podobno na uniwersytecie gdzie byla szefowa lamala kariery wszystkich zdolnych kobiet wyrzucajac je z uczelni pod byle pretekstem. Nie przeczyta pan o tym w Wikipedii.
  A prawda panie rmstremo lezy zawsze w polowie drogi i nie warto sie niezdrowo podniecac nawet najwiekszymi rewelacjami.
  Serdecznie pozdrawiam

 37. Moon said

  @Marucha
  Zaczynam być coraz bardziej pewna, że ten blog to część pro-rosyjskiej agentury w Polsce. Już sam antysemityzm by wystarczył. „Ruskie” Żydów też bardzo nie lubią.

 38. Moon said

  @Kilogram 13
  Moon była trochę zszokowana komentarzami na jej temat w dwóch innych wątkach.
  Macy nie jadłam nigdy. U nas nie było tradycji jedzenia macy.

 39. opinio said

  “Ruskie” Żydów też bardzo nie lubią.

  Moon, zmien w/w na: Zydzi (ci z Belwederu) nie lubia Serbow…zapoznaj sie z zlacznikami E. Gawlas

 40. Pinky said

  @rmstemero

  A jak Pan sie ustosunkowal do oficjalnej wersji przebiegu wydarzen 9/11? Czy tez slepo Pan wierzy oficjalnym dokumentom, Wikipediom i Gazecie Wyborczej?

 41. FcDonald said

  Pani Moon. Niech pani zamilknie choc na chwile, skoro nie ma nic do powiedzenia. Tam w Serbii sie dzieje tragedia, a pani usiluje wykoleic ten watek. Jesli pani rzeczywiscie chce cos powiedziec, prosze zadeklarowac, czy pani uwaza, ze Kosowo powinno nalezec do Albanczykow, ale osobiscie wolalbym, gdyby pani miala zdanie odmienne.

  Maca jest bardzo smaczna, slowo FcDonalda. Gdy bylem maly, moja Babcia mi piekla na blasze.

  Panie Kilogramie, na krasnal pan prowokuje Moona nie zwazajac na powage sytuacji? Serbowie, nasi krewni, traca swoj kraj, a pan wywoluje duchy.

  Kto umie i chce, niech sie modli za Serbow i Serbie.

 42. Pinky said

  @ FcDonald

  Bogu dzieki, ze istnieja tacy ludzie jak Pan! Polacy calym sercem z serbskimi bracmi!

 43. Redak said

  Na terenie Bałkanów jest takie miejsce, gdzie niszczy się zabytki światowego dziedzictwa kultury z XIII wieku. Fakt ten budzi uczucie niedowierzania. Dlaczego? Ponieważ prawie nikt o tym nie mówi. Świat już dawno ukazał i osądził „winnych”. Wyrok już został wydany.
  Na tej stronie chcemy ukazać „drugą stronę medalu” – cichy, lecz niemilknący głos, wzywający do ukazania prawdy. Prawda nie jest popularna, lecz broni się sama – nie potrzebuje medialnej nagonki, fotomontaży, sztabu psychologów.

  Drogi Czytelniku! Przeczytaj i osądź sam. Nie bądź obojętny na los innych ludzi, na współczesne prześladowania Chrześcijan w Kosowie i Metochii, na bezmyślne niszczenie kultury tego regionu – wielowiekowej spuścizny architektury, malarstwa, rzeźby, sztuki piśmienniczej, twórczości duchowej, skarbu duchowości bałkańskiej. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy i otwarcia się na innych ludzi.
  Redakcja

  http://www.kosovo.cerkiew.pl/

 44. zofia said

  Prawda ktorej nigdy nie podaly media.

  Komisja dlugo szukala ofiar „LUDOBOJSTWA” popelnionego przez Serbow, aby uzasadnic bombardowania i „misje” w bylej Jugoslawi i Kosowie. Policzyli dokladnie 2788 ofiar a wiec te setki tysiecy ofiar to bylo klamstwo potrzebne do napasci i do pociecia na kawalki Jugoslawi i zniszczenie narodu serbskiego.

  „In 2000, the International War Crimes Tribunal announced that the final count of bodies found in Kosovo´s „mass graves” was 2,788. This included Serbs, Roma, and those killed by „our” allies, the Kosovo Liberation Front. It meant that the justification for the attack on Serbia („225,000 ethnic Albanian men aged between 14 and 59 are missing, presumed dead,” the U.S. ambassador-at-large David Scheffer had claimed) was an invention. To my knowledge, only the Wall Street Journal admitted this. A former senior NATO planner, Michael McGwire, wrote that „to describe the bombing as ´humanitarian intervention´ [is] really grotesque.” In fact, the NATO „crusade” was the final, calculated act of a long war of attrition aimed at wiping out the very idea of Yugoslavia.”

  http://www.antiwar.com/orig/pilger.php?articleid=8744

 45. wiktoriaka said

  Panie Marucha, jakież to trudności metodologiczne sprawia próba wyjaśnienia przyczyn tragedii jaka dotknęła Serbów, bez obwiniania Żydów? Oczywiście, najłatwiej obwiniać o całe zło tego świata Żydów, ale może czasami warto używać trochę trudniejszych metod badawczych, będzie się wtedy bliżej prawdy.

 46. Marucha said

  Macy nie jadłam nigdy.

  To zabawne, bo ja macę jem często, gdyż jest powszechnie dostępna w wielu sklepach i supermarketach. Znakomita jest np. maca wyrobu firmy „Chaber”: na nią trochę masełka, trochę szynki wieprzowej, kawałek pomidora…. Czyżby nie chciała się Pani przyznać ze strachu przed pogromem? Czy też nie ufa Pani, iż owa maca jest naprawdę koszerna? Alez jest, na czego dowód załączam własnoręcznie wykonane zdjęcie.

  Zaczynam być coraz bardziej pewna, że ten blog to część pro-rosyjskiej agentury w Polsce.

  Nie ma to jak kobieca intuicja… wobec niej człowiek staje zaskoczony i bezradny…

  jakież to trudności metodologiczne sprawia próba wyjaśnienia przyczyn tragedii jaka dotknęła Serbów, bez obwiniania Żydów?

  Sprawia podobne trudności metodologiczne, jak wyjaśnianie zasad ekonomii bez użycia pojęcia „wartość”.
  Ponadto wg. zasady („brzytwy”) Occhama wyjaśnienia najprostsze są z reguły najbliższe prawdy.

  Panie Gajowy, tak z ciekawosci. Jaki to procent zydowskiej krwi trzeba ujawniac? Do ktorego pokolenia trzeba to sprawdzac?

  Coś się Panu pomyliło. Sprawdzanie krwi i pochodzenia na ileś tam pokoleń wstecz obowiązuje w Izraelu, nie w Polsce.
  Ale, ponieważ Pan się napiera, zrobimy dla Pana wyjątek. Proszę podać, ile procent żydowskiej krwi ma Pan w sobie, a rozważymy Pańską sprawę indywidualnie.

 47. rmstemero said

  @pinky:
  „a jak Pan sie ustosunkowal do oficjalnej wersji przebiegu wydarzen 9/11? Czy tez slepo Pan wierzy oficjalnym dokumentom, Wikipediom i Gazecie Wyborczej?”

  Naturalnie ze nie. Wierze gleboko ze byl to ewidentny spisek Mosadu. Przebrani za Arabow agenci Mosadu z okrzykiem Allahu Akbar na ustach popelnili zbiorowe samobojstwo w celu odwrocenia uwagi swiatowej opinii publicznej od potwornych zbrodni Izraela w strefie Gazy gdzie pod pozorem poszanowania autonomii Zydzi znow odcieli Arabom prad w odwecie za ostrzal z katiuszy… W budynku bylo malo ludzi bo Mosad za wczasu ostrzegl „swoich”. Pentagon „rozjechano” dla niepoznaki albo zrobili to wysocy ranga wojskowi amerykanscy wiadomego pochodzenia. Po uderzeniu samolotu w WTC nad budynkiem uniosla sie ogromna chmura i przybrala postac diabelskiej fizjonomii. Chyba wszystko jasne, nieprawdaz?

 48. Marucha said

  Michaił Leontiew, rosyjski politolog:

  Rozwiązywanie wszystkich konfliktów międzynarodowych musi mieć podstawy prawne. Podstawy niezmienności granic w Europie zostały potwierdzone w latach 70. XX wieku w Helsinkach. Do dziś w Europie obowiązywała zasada niezmienności granic. Rosja nigdy nie łamała tego prawa. Także w stosunku do niezalegalizowanych republik na przestrzeni postsowieckiej. Wszystkie kraje muszą to prawo wykonywać i szanować. Na straży tego musi stać ONZ, ale trzeba także pamiętać o losie, jaki spotkał przedwojenną Ligę Narodów, która nie potrafiła zdefiniować aktów otwartej agresji ze strony hitlerowskich Niemiec i tym samym – jako organizacja międzynarodowa – straciła na swoim znaczeniu jako instytucji broniącej praw międzynarodowych. To z kolei doprowadziło do wybuchu II wojny światowej.

  Prezydent Putin w kwestii Kosowa oświadczył, iż Rosja „nie będzie małpować innych państw i że Rosja nie będzie naśladować głupiej i nieodpowiedzialnej polityki”. Ale, jeżeli nadal niektóre państwa na świecie będą stawiać własne interesy wyżej obowiązującego prawa, to Rosja będzie broniła własnych interesów.

  Obecna sytuacja w polityce światowej spada do poziomu bójki bez żadnych reguł i arbitrów. I, jeżeli brutalną siłę stosuje się zamiast prawa, to o jakim porządku na świecie można wtedy mówić? Dlatego w obecnej sytuacji Rosja będzie stanowczo dbać o własne interesy. Nie oznacza to jednak, że Rosja będzie wspierać ogłoszenie niezależności przez np. Abchazję lub Osetię. Ale kwestie suwerenności innych regionów będziemy rozpatrywać w zależności od rosyjskich interesów państwowych. Nie będzie to polityka brutalna, bo będziemy starać się także nie bagatelizować interesów np. NATO lub Gruzji. Jednakże nasze decyzje będą pragmatyczne i nie zawsze oparte o literę prawa międzynarodowego. Winę za ten stan rzeczy będą ponosić przede wszystkim USA, które brutalnie to prawo łamią.

  Ogłoszenie niezależności Kosowa, wsparte przez USA i UE, będzie miało nieprzewidziane skutki. Jest to precedens na światową skalę, że granice można zmieniać za pomocą siły. Podobna sytuacja była przed II wojną światową.

 49. bławatek said

  @ Wiktoriaka Niestety muszę panią zmartwić! Na horyzoncie znowu Żydzi!

  Kosowo na zawsze serbskie!

  Tylko żywioły dotknięte ślepą nienawiścią do Rosji i przenoszące tę nienawiść na wszystkich sojuszników Rosji (a więc i na Serbię) mogą mieć inne zdanie w tej sprawie. Sytuacja jest wyjątkowo jasna i prosta. Jak biblijne tak-tak, nie-nie. Dzisiaj Polska, dzisiaj Polacy mogą stać tylko po jednej stronie, po stronie bratniego narodu serbskiego!
  Ktoś zapyta, dlaczego USA to robią, dlaczego niszczą od 1990 r. z tak zapiekłą nienawiścią kraj, który był ich sojusznikiem w wojnach światowych, wreszcie kraj chrześcijański będący zawsze zaporą dla Islamu? Przecież tyle niepotrzebnych słów napisano o rzekomej walce Zachodu pod przywództwem USA z „cywilizacją islamską”, o starciu cywilizacji itp. Otóż, były to tylko puste słowa obliczone na przyciągnięcie ludzi politycznie naiwnych, żeby nie powiedzieć dziecinnych. U nas w Polsce byli to ci wszyscy prawicowcy w uniesieniu przypominający hasła „Lepanto”, „Wiedeń” przy okazji kolejnych bandyckich ataków USA na wolne państwa i narody. Kto dzisiaj jeszcze uwierzy w szczerość amerykańskich deklaracji o walce z Islamem, kiedy to właśnie USA odpowiadają w głównej mierze za stworzenie kolejnego po Bośni i Hercegowinie państwa islamskiego w Europie. Jakże symboliczne jest to, że ma to miejsce na Bałkanach! Tam, gdzie chrześcijanie przez tyle wieków walczyli z Islamem o wolność. Dzisiaj, kierowane przez Żydów państwo zza oceanu przynosi im cofnięcie do co najmniej początku XIX w. Nie wolno o tym zapomnieć – odpowiedzialność za odrodzenie zinstytucjonalizowanego Islamu w Europie ponoszą Stany Zjednoczone Ameryki Północnej! Powody, dla których to czynią są tymi samymi powodami, które stoją za pomysłem instalacji w Polsce i Czechach tarczy antyrakietowej. To element ich walki z Rosją. Islam jest tylko narzędziem tej walki. Dlatego, tam gdzie Islam zagraża interesom Izraela, a więc na Bliskim Wschodzie, tam jest wrogiem Zachodu, siedliskiem terroryzmu itp., itd. Tam, gdzie Islam może posłużyć do walki z Rosją i do osłabienia chrześcijaństwa, tam trzeba mu pomóc – vide była Jugosławia, republiki kaukaskie itd. Przy okazji USA na kierunku bałkańskim realizują odwieczne zamierzenia polityki niemieckiej, która nie wysilając się wcale osiąga cele, dla których realizacji trzeba było kiedyś prowadzić wyniszczające wojny.
  Narzędziem USA w marionetkowym państwie kosowskim jest, podobnie jak to było w Iraku, grupa byłych terrorystów, powiązana z mafią narkotykową. Kimś takim jest szef Albańczyków Haszim Thaci, w latach 90-tych znany z rzucania bomb, powiązany z mafią albańską także poprzez małżeństwo siostry z bossem tejże mafii. Pupil Amerykanów, forowany przez nich jako przedstawiciel Albańczyków w rozmowach z Serbami (kiedy został ranny w 2000 r., Amerykanie zapewnili mu specjalny samolot oraz najlepszą opiekę w szpitalu, byle tylko wziął udział w rozmowach).
  Tak wygląda sytuacja. Co stanie się dalej, czas pokaże. W odniesieniu do Albańczyków możemy być pewni jednego – ich celem rzeczywistym nie jest żadne tam państwo kosowskie, lecz przyłączenie Kosowa do Albanii, w ramach realizacji programu „Wielkiej Albanii”. Prędzej, czy później, zorganizowane zostanie referendum, w którym Albańczycy kosowscy gremialnie opowiedzą się za połączeniem z Albanią. Jest to tylko kwestia czasu. Ostatnio Wielka Albania funkcjonowała w czasie II wojny światowej, kiedy jej patronem były Włochy Mussoliniego. Dzisiejszy patron Wielkiej Albanii tj. USA wydaje się być o wiele potężniejszym… Ciekawe, jak zachowa się w tym konflikcie Rosja i co jest w stanie wywalczyć dla Serbów działając w osamotnieniu.
  My możemy dziś jedynie przekazać słowa wsparcia dla naszych braci Serbów, wsparcia w ich słusznej walce o zachowanie całej i niepodzielnej Serbii! Niech Wam Bóg błogosławi

  marduk 18-02-2008 14:42

  PS Ten artykuł został ukryty zgodnie z zasadami zapisanymi w polityce redakcyjnej.

  powód ukrycia: złamanie punktu 3.1 polityki redakcyjnej ( materiały zawierające obelgi lub obraźliwe zarzuty pod adresem jednostek lub grup (w szczególności propagowanie rasizmu, seksizmu, homofobii i innych praktyk dyskryminacyjnych) ), politykę redakcyjną znajdziesz pod adresem: http://pl.indymedia.org/pl/lokalne/polityka.shtml

  „Artykul ukryty” (przyp. moj), bo caly tekst jest przekreślony poziomą kreską co niestety nie dało się, skopiować

 50. Romar said

  Kosowo – prowincja Albanii

  Zadziwiające, że nowe niepodległe panstwo – Kosowo, ma flagę narodową innego istniejacego juz niepodległego panstwa – Albanii.
  Rowiązanie tej zagadki jest bardzo proste: nie chodzi wcale o zadne niepodległe panstwo, a przyłączenie Kosowa – rdzennie Serbskiej ziemi, do Albanii.
  Czy pamietacie panstwo kiedy mieszkancy Falklandów – prowincji GB odległej od wysp o jakies 20000 km chcieli je dołaczyc do Argentyny???? Wtedy Brytjczycy – tak ochoczo teraz popierajacy zagarnięcie Kosowa przez Albanię – posłali tam Armade Wojenna aby te rdzennie angielskie ziemie utrzymac przy koronie

  Romar

 51. Romar said

  nie : Dlaczego kosowski nacjonalizm dla Unii Europejskiej jest dobry a pPytaolski nacjonalizm jest faszystowsko zły?
  blondynka

  bo Polska jest w UE, a Kosowo nie. Poza tym latwiej …
  … manipulowac tysiacem plemien niz jednym krajem ~m

  bo tak napisał Gazeta Wyborcza 17.02.2008

  bo „Europa” stosuje podwójne standardy moralności. Kiedy jest to jej wygodne nacjonalizm zwalcza, a kiedy nie, to wręcz odwrotnie, podsyca go … ~Arcybaszew

 52. z onetu said

  Dlaczego kosowski nacjonalizm dla Unii Europejskiej jest dobry, a polski jest zły i faszystowski?
  I przepraszam, że pytanie jest głupie!
  ~blondynka

  bo Polska jest w UE, a Kosowo nie. Poza tym latwiej …
  … manipulowac tysiacem plemien niz jednym krajem
  ~m

  bo tak napisała Gazeta Wyborcza
  ~tyomek

  Dobre pytanie. Zawsze uważałem blondynki za …
  … najinteligentniejsze kobiety. Otóż „Europa” stosuje podwójne standardy moralności. Kiedy jest to jej wygodne nacjonalizm zwalcza, a kiedy nie, to wręcz odwrotnie, podsyca go … ~Arcybaszew

 53. rmstemero said

  @romar: Czy pamietacie panstwo kiedy mieszkancy Falklandów – prowincji GB odległej od wysp o jakies 20000 km chcieli je dołaczyc do Argentyny????
  Szczerze mowiac nie. Najwidoczniej nigdy nie byles na Falklandach. A polecam, piekne. I mieszkajacy tam (bez wyjatku) Brytyjczycy sa bardziej brytyjscy niz mieszkancy GB. A tak na marginesie: powodem wybuchu konfliktu falklandzkiego bylo przemianowanie Falklandow przez Argentynczykow na Malwiny i ich aneksja.
  Chociaz z drugiej strony mozliwe ze jest to wynik spisku zydowskiego i to co tam widzialem jest zludzeniem optycznym promowanym przez GW i roznego rodzaju Wikipedie.

  Ale co Pan wygadujesz, żadnych spisków żydowskich nie ma, są tylko antyżydowskie. – admin

 54. PL said

  Prócz ironii – jakoś cienko z argumentami… Sama ironia nie wystarczy, panie Rmstmememro.

 55. rmstemero said

  @admin: ja tam nie wiem, moze urzadzimy plebiscyt wsrod komentatorow na temat tego czy spiski zydowskie sa czy tez ich nie ma? Ciekaw jestem wynikow ale obawiam sie ze wiekszosc mnie poprze 😉

  @PL: mi tam wystarczy, z gospodarzem tego Bloga zgadzam sie w wiekszosci kwestii a czasem nawet jestem bardziej niz on.
  Pozdrowienia

 56. Mucha Plujka said

  In 2000, the International War Crimes Tribunal announced that the final count of bodies found in Kosovo´s „mass graves” was 2,788. This included Serbs, Roma, and those killed by „our” allies, the Kosovo Liberation Front.

  It meant that the justification for the attack on Serbia („225 000 ethnic Albanian men aged between 14 and 59 are missing, presumed dead,” the U.S. ambassador-at-large David Scheffer had claimed) was an invention.

  To my knowledge, only the Wall Street Journal admitted this. A former senior NATO planner, Michael McGwire, wrote that „to describe the bombing as ´humanitarian intervention´ [is] really grotesque.” In fact, the NATO „crusade” was the final, calculated act of a long war of attrition aimed at wiping out the very idea of Yugoslavia.” czytaj calosc

  http://www.antiwar.com/orig/pilger.php?articleid=8744

 57. z bloga M.O. said

  Brońmy braci Serbów!!!!

  Nasi bracia Serbowie stoją znów w obliczu wojny. W kilkanaście lat od rozpalenia licznych ognisk wojny domowej, po dwukrotnych barbarzyńskich bombardowaniach przez lotnictwo amerykańskie, po całkowitej izolacji na arenie międzynarodowej, i kłamliwej antyserbskiej kampanii, kiedy ten dziesięciomilionowy naród odbudowuje na nowo podstawy swojej państwowości, wrogowie Serbii zapowiadają kolejny konflikt.
  Nie ma w Europie narodów równie, co Serbowie wiernych ideałom, na których została zbudowana ich wspólnota, trudno odnaleźć podobnego Serbom umiłowania narodowej historii, kultury i obyczaju. Ta serbska wierność zagradza masońskim architektom homogenicznej Europy drogę do realizacji fatalnych planów jednego państwa, jednego ludu, jednego – wypranego z wartości – dziedzictwa kulturowego. Dla tych celów antyserbskich trudzą się diabły w Europie.

  Bałkany już były ogniskiem zapalnym wojny na skalę światową. Próba rozbioru Serbii i tworzenia muzułmańskiego państwa na jej terytorium, może być nowym groźnym ogniskiem zapalnym. Biurokraci Unii Europejskiej mówią dziś Europie, Serbom i Albańczykom – którzy nie są członkami UE (sic!), mówią Polsce i Polakom: tak wygląda „Pokój Europejski pod egidą UE”.
  Pytam tych, którzy kierują dzisiaj naszym państwem i odpowiadają za Jego Honor: dlaczego Polska nie bierze w obronę naszych serbskich braci?! Dlaczego milczycie tchórzliwie, panowie: prezydencie Lechu Kaczyński, premierze Donaldzie Tusku, ministrze spraw zagranicznych, Radosławie Sikorski, gdy dokonuje się zbójecki rozbiór Serbii?! Kiedy na Bałkanach decydują się losy pokoju europejskiego, pokoju o który Polacy mają OBOWIĄZEK upominać się wszędzie, gdzie jest gwałcony, wy panowie toniecie w bezmyślnych międzypartyjnych kłótniach, dając przed całą Europą POPIS obojętności wobec krzywdy Serbów. Nie macie prawa milczeć, bo reprezentujecie Wielki Naród Polski, który ma obowiązek przemówić w obronie integralności i niezawisłości Republiki Serbskiej!
  Jeśli Kosowo ogłosi jutro niepodległość, a głos protestu polskich władz nie będzie w tej sprawie wyraźnie słyszalny, okryjecie się hańbą i weźmiecie na siebie całą odpowiedzialność za przyszłe losy integralności i suwerenności Polski!
  Mirosław Orzechowski

  http://miroslaw-orzechowski.blog.onet.pl/2,ID294097236,index.html

 58. wiktoriaka said

  Panie Marucha, chyba nie doczytał Pan wszystkiego co nalezałoby na temat tzw. brzytwy Ockhama. „Bytów nie należy mnożyć bez potrzeby” znaczy tylko to, że nie należy postulować istnienia bytów, jeżeli nie są konieczne do wyjaśnienia zjawiska. To nie o to chodzi, że najprostsze wyjaśnienie jest prawdziwe. Drobny przykład. Kiedyś ludzie widzieli, że polana jest płaska i z tego wyciągali najprostszy wniosek, że cała Ziemia jest płaska, ale już dość dawno temu niektórym nie wystarczał ten prosty opis rzeczywistości i wykoncypowali, że Ziemia jest kulą.
  Panie Marucha, zawodowo zajmuję się co prawda naukami przyrodniczymi, a nie społecznymi, ale moje, bardzo już starszej pani, doswiadczenie życiowe mówi mi, że również w tym wypadku najprostsze wyjaśnienie nie jest prawdziwe. Koncepcja swój – obcy, dobry – zły miała sens w czasach wspólnoty pierwotnej, ale od tego czasu minęły już tysiąclecia. Wyjaśnianie przyczyn konfliktów między poszczególnymi ludźmi i całymi społeczeństwami w sposób plemienno-nacjonalistyczny, jest prymitywne. Zdaję sobie sprawę, że żyją wśród nas zarówno zwolennicy obwiniania Żydów o całe zło, począwszy od Adama i Ewy, bo to najprostsze, jak również ci którzy wierzą, że Ziemia jest płaska, bo za Jaśka stodołą płaska jest łąka. My jednak, ludzie nieźle wykształceni, powinniśmy wystrzegać się pokusy patrzenia na świat jednowymiarowo.
  Z wyrazami szacunku
  Wiktoria

 59. Mucha Plujka said

  Pani Wiktorio, jesteśmy nprzeciwnikami obwininia Żydów o całe zło świata, uważamy tylko, że świat byłby trochę lepszy bez nieustannych prób zapędzania nas do kołchozów (Związek Sowiecki, Unia Europejska), bez wściekłego antyklerykalizmu żydowskich mediów, bez pornografii, bez nieustannego zarzewia wojen na Bliskim Wschodzie, bez lichwiarstwa itp.

 60. Licealista said

  Żeby się tylko nam Niemcy nie zaczęli powoływać na odwieczne niemieckie ziemie takie jak Pommerania, Silesia, Masuria a może nawet Warten Reich… Bo przecież to, że tutaj teraz Polacy mieszkają nie ma znaczenia. Ważne jest że 600 lat temu to było wszystko niemieckie…

 61. emerytowany said

  @wiktoriaka

  Szanowna Pani Wiktorio K nawet Pani nie przypuszcza jak bylibysmy tu wszyscy kontenci gdyby udalo sie ziscic Pani wizje sprawiedliwego i zrownowazonego swiata, w tym naszj Ojczyzny , Polski. Nam tez jest bardzo smutno i przykro jak na lotniskach przechwytuje sie izraelskich dyplomatow z walizami pelnymi materialow wybuchowych(patrz Argentyna), w Iraku zatrzymuje sie przebranych za Arabow bojowkarzy izraelskich, z Gruzji wypedza sie izraelskiego milionera, ktory podzega do krwawych rozruchow, a w Rosji sciga sie zydowskich oligarchow, ktorzy okradli kraj z majatku narodowego. Nie wspomne juz o Balcerowiczu, ktory jako polski urzednik wyprowadzil z naszego kraju pare miliardow dolarow jak nie przymierzajac dwaj bandyci z izraelskimi paszportami, Bagsik z Gasiorowskim. Nie chce mi sie cytowac innych „antysemickich” przypadkow, bo Pani nie przekonam, a tym co wiedza nie musze powtarzac.
  Z pelnym uszanowaniem

 62. Moon said

  @Marucha
  Nie kupuję w hipermarketach, a w innych sklepach też nie dostrzegłam. Jak zobaczę, spróbuję z ciekawości. Dla mnie nie jest istotne czy koszerna czy nie, byleby była zdrowa. Niech Pan nie wmawia innym, że ludzie pochodzenia żydowskiego czy w części żydowskiego, tak bardzo przestrzegają koszerności, bo jak pisałam wielokrotnie, w Polsce to głównie ludzie niezbyt religijni. To nie USA, a i tam pewnie nie ma obłędu na punkcie koszerności.

 63. jahalinka said

  A moj ukochany kompozytor i poeta, Goran Bregovic, urodzony z matki Serbki i ojca Chorwata – dzis placze….

  http://www.dailymotion.com/video/x1jgb4_gitanstziganesroms_creation

 64. rmstemero said

  @mucha plujka: no to wszystko wspaniale, wszyscy jestesmy zgodni. Tylko tych „zydowskich mediow” nie rozumiem do konca. Czy istnieje jakis przymus administracyjny zmuszajacy do czytania izraelskich gazet? Albo do klasyfikowania mediow ze wzgledu na przynaleznosc rasowa? Nie zamierzam wcale udawac idioty i przypuszczam, ze uzywajac tego sformulowania mial Pan na mysli media przyjazne sposobowi widzenia swiata odleglemu od prezentowanego tutaj przez gospodarza tego bloga. Zastanawia mnie jednak fakt, ze nie cierpi pan ze wzgledu na obecnosc mediow eskimoskich. W medialnym interesie jest tak jak w kazdym innym: popyt generuje podaz. Jesli wizja swiata prezentowana przez media, ich wiarygodnosc i sposob przedstawiania swiata – krotko mowiac jakosc sa zgodne z recepcja i oczekiwaniami ogolu czytelnikow to media te przezywaja. Jesli nie to nie sa czytane oraz ogladane. Nadawanie im zydowskiego kwalifikatora niewiele tu zmieni. Tak ze nie rozumiem gdzie jest tu problem?

 65. Moon said

  Nie ukazał się mój komentarz. Może później wyskoczy…

 66. Oye;) said

  Droga wiktoriaka, pogląd słuszny lecz kosztowny. Zobaczyłem kiedyś wielbłąda i zacząłem się zastanawiać czy każdy ma to coś na plecach, myślę o garbie no i moje dociekanie skończyło się nadmiernym wydawaniem pieniędzy na bilety do ZOO (bo te zwierzęta obecnie tylko tam są możliwe do oglądnięcia) no i o czywiście ciągłe wędrówki od jednego ZOO do drugiego a tam każdy wielbłąd miał conajmniej jeden garb. Przez głupotę poniosłem koszty podobnie jak ten kraj i inne mu podobne poprzez ciągłe dociekanie czy ten lub tamten jest dobry a okazywał się garbaty tzn zły.
  To nie chodzi o obwinianie Żydów za to co się dzieje lecz ludzi którzy wydzierają nam kasę na bilety 🙂 a ze przypadkiem głównym reprezentantem tych ludzi jest ten naród to my stajemy się antysemitami. Ileż to może być kilometrów w linii prostej 1000, gdzie jeden naród nie ma prawa do autonomii (Palestyna) a patrzcie tu cały erosojuz już pędzi by uwolnić mieszkańców kosowa przed krwiożerczymi Serbami.
  Dopóki istnieje relatywizm w myśleniu współczesnych dopóki moje myślenie będzie liniowe i jednowymiarowe wbrew liberalnym poglądom otoczenia.

 67. wiktoriaka said

  Pani Mucho, bardzo mnie cieszy, że jest Pani przeciwniczką obwiniania Żydów o całe zło świata, ale deklarowanie tego w imieniu wszystkich piszących na tym blogu jest chyba przedwczesne. Za radą przyjaciela przeczytałam tu wiele wpisów i komentarzy do nich. Ze smutkiem zauważyłam, że ogromna większość z nich, to właśnie doszukiwanie się jakiś powiązań z Żydami, kiedy dzieje się źle, albo tłumaczenie zła obecnością Żydów na tym świecie. Czasem brzmi to wręcz humorystycznie, jak doszukiwanie się żydowskich korzeni u pani Condoleezzy Rice.
  Z tego, że zrównuje Pani przynależność do bloku sowieckiego z naszym członkostwem w Unii Europejskiej wnoszę, że jest Pani bardzo młoda i nie pamięta Pani Związku Sowieckiego. Ja miałam nieszczęście żyć wiele lat w tamtych złych czasach. Czuliśmy się wtedy jak w jednym wielkim więzieniu, starania o paszport trwały miesiącami, jeżeli ktoś nie wrócił z wyjadu zagranicznego, to nikt z jego nawet dalszej rodziny, nie miał co marzyć o paszporcie. Otwarte granice i wolność podróżowania wydawała nam się bajką o żelaznym wilku. Człowiek, obywatel nie znaczył nic, zgodnie ze słowami ulubionego poety naszych władców “…jednostka niczym, jednostka zerem…”. Ten brak wolności, swobodnego decydowania o tym co będę mówić, gdzie będę mieszkać, gdzie pracować, jak żyć doskwierał mi najbardziej, bardziej niż brzydota, bród i niedostatek wszystkiego jakie nas otaczały. Przyzna Pani, że członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej powoduje znaczne zwiększnie naszej wolności. Nie wspominam już nawet o wolności słowa, która w Unii jest normą.
  Może jeszcze króciutko o innych sprawach, o których Pani wspomniała. Pisze Pani o wściekłym antyklerykaliźmie żydowskich mediów – nie czytam żydowskich gazet, czasami w internecie zaglądam do Midrasza, ale ani razu nie spotkałam sie tam ze zwykłym antyklerykalizmem, nie mówiąc już o wsciekłym. Pornografia – cóż, każdy dorosły człowiek ma prawo oglądać to co chce, nie krzywdząć przy tym innych, tak więc pornografia niech sobie będzie (oczywiście nie pedofilska), ale zapakowana tak, żeby nie zmuszać niezainteresowanych do oglądania. Wojny na Bliskim Wschodzie to bardzo skomplikowana sprawa i chyba będziemy jeszcze długo czekać na dobrą wolę wszystkich stron tego konfliktu. Nie bardzo rozumiem co Pani rozumie przez lichwę, jeżeli pożyczanie pieniędzy za opłatą, to nie postuluje chyba Pani zamknięcia banków?
  Z pozdrowieniami
  Wiktoria

 68. Marucha said

  Miałby Pan może i rację odnośnie różnorodności mediów i ich konkurowania ze sobą… gdyby nie drobny fakt: nie było żadnej wolnej konkurencji a zwłaszcza nie było równego startu. To tajemnica poliszynela, iż red. Michnik przywłaszczył dla swej firmy pieniądze, jakie były przeznaczone dla całej polskiej niezależnej prasy. To tajemnica poliszynela, iż zarówno TVN, jak i Polsat – a także Urban – pełnymi garściami czerpali z funduszy dawnego SB.
  Takiego dojścia do gotówki polska prasa nie miała.

 69. Marucha said

  Pani Wiktorio, istotnie, posiadanie własnego paszportu to rzecz cenna – zwłaszcza dla osób, których nie stać na bilet autobusowy do sąsiedniego miasta, aby móc tam poszukać pracy.

  Jeśli chodzi o wściekły antyklerykalizm, to nie trzeba daleko szukać – wystarczy objerzeć wideo z red. Michnikiem. Wściekły antyklerykalizm nie manifestuje się przekleństwami i wulgaryzmami, pani Wiktorio. Manifestuje się np. artykułami, iż Matka Boska była nierządnicą, Jezus był żonaty, że Judasz napisał Ewangelię, jakimiś bredniami w stylu „Kod da Vinci” – które zawsze pojawiają się w tzw. miedzynarodowej prasie z okazji Bożego Narodzenia albo Wielkanocy.

 70. Mucha Plujka said

  Niech Pan nie wmawia innym, że ludzie pochodzenia żydowskiego czy w części żydowskiego, tak bardzo przestrzegają koszerności, bo jak pisałam wielokrotnie, w Polsce to głównie ludzie niezbyt religijni. To nie USA, a i tam pewnie nie ma obłędu na punkcie koszerności.

  Ciekawe dla kogo w takim razie producenci starają się o znaki koszerności.
  W USA podobno nie ma obowiązku takowego posiadać. Ale jak się go nie ma, to pojawiają się jakieś dziwne problemy z dostawami surowców, ze zbytem itp. To na pewno plotki.

 71. Moon said

  @Mucha
  USA są zwariowane na punkcie wielu rzeczy, nie tylko koszerności, jak obejrzę przeciętny amerykański film, myślę „Co za dziwny kraj…” Nie chciałabym tam mieszkać; co innego Zachodnia Europa czy Kanada.

 72. Co mi tam said

  Pani Wiktorio nikt tu nie napisal, ze Condoleezza Rice jest Zydowka. Ona zdecydowanie nie jest Zydowka. Ona jest 100% szabesgojka. Niewatpliwie na uksztaltowanie jej bezkrytycznego i balwochwalczego stosunku do Izraela miala zydowska rodzina Korbelow, a szczegolnie Josef Korbel, ideolog, filozof i dyplomata. To o nim prasa pisz, ze uformowal oraz wyedukowal politycznie i ideologicznie dwie kobiety, ktore zatrzesly Ameryka zostajac kolejno sekratarzami stanu US – swoja corke Madeleine Korbel Albright i Condoleezze Rice. Condoleeza Rice konsekwentnie kontynuuje polityke Albright i chyba nie ma problemow z identyfikacja. Pani Albright ma je natomiast caly czas. Z niezrozumialych wzgledow raz mowi, ze jest czeska zydowka, raz zydowka slowenska, a raz, ze pochodzi z Moldawii.

 73. opinio said

  ..co innego Zachodnia Europa czy Kanada…

  o tak…Moon, a juz ci szczegolnie Kanada, gdzie peka trwoznie dziewiczy browar za browarem w asyscie soczystych – weekend’owych pornusow…. dopalanych przedniego sortu marycha…mmmmniam! (za pani Wikci aprobata oczywiscie….?)

 74. Moon said

  Uciekaj Opinio z tej Kanady czy USA do Europy/Polski…

 75. Moon said

  Uciekaj Opinio z tej Kanady czy USA do Europy/Polski….

 76. Elzbieta Gawlas said

  Nie na darmo wybili nam 80% inteligencji

  Nie na darmo wybili nam zydohitlerowcy i zydokumna 80% inteligencji.
  Owoce widac na tej lisce „Polakow” — trab propagandowych rownych
  Michnikowi czy szwabskim szczekaczkom, np. „Kosowo kolejna
  kompromitacja Rosji”. Co ma suwerenny, dumy, waleczny, wymeczony
  historia bardziej niz Polacy narod serbski — do Rosji, wobec ktorej
  jest niemniej krytyczny niz np. w stosunku do Niemiec. Tak samo sie
  „koleguja” z Rosja, jak i z zachodem kiedy jeszcze byla Jugoslawia, a
  jezdziliscie tam jak do raju zachodniego, gdzie was nie bylo stac
  jechac na zachod. Koleguja sie z kazdym, kto jest jak oni otwarty,
  uczciwy. Pojedz nawet teraz do Serbii, zobacz ile tam mniejszosci
  najrozniejszej masci i czy ktokolwiek je przesladuje. Albanczycy pieka
  chleb dla calej Serbii. Nikt im za to nie wybija szyb w piekarniach.
  Straciliscie poczucie wartosci, zasad, moralow swej jakze juz
  oplakanej cywilizacji. Straciliscie dusze, nasiakneliscie juz zasadami
  wrazych cywilizacji — judeocentrycznej i muzulmanskiej. To one
  namierzaja Rosje na ostateczny rozrachunek. Tak wam zamacili w
  gojowskich lbach ze nie potraficie nawet zaczac zastanawiac sie.

  Skompromitowal sie „Wasz” „zachod”, gwalcac rezolucje ONZ nr 1244,
  lamiac prawo miedzynarodowe przez oderwanie kawalka suwerennego kraju,
  ponownie bezprawnie okupujac, tym razem jewropejskimi silami, na co
  nie ma nawet zadnej rezolucji ONZ! To „zachod”, nie Rosja, popiera
  skrajnych muzulmanow, ktorzy terrorem wypedzili Serbow z Kosowa i pod
  ochrona tegoz zachodu zniszczyli 150 cerkwi (juz slysze radosc, ze to
  „ruskie”!) i klasztorow… Tyle nawet nie zdolal zniszczyc okupant
  osmanski Serbow w Kosowie przez 500 lat! Ciesz sie, ciesz… Tys
  nastepny na liscie, jako chrzescijanin (co nie czyta Biblii a do
  kosciola zaglada na Boze Narodzenie i Wielkanoc, zeby sasiedzi nie
  mysleli…). Zobacz jak Serbowie postuja 40 dni przed kazdym z tych
  swiat: zadnego miesa, nabialow, tluszczow, specjalny olej.

  Ci lagodni, zaslugujacy na nasze wspolczucie i poparcie Albanczycy nie
  zaprzestali przy tym mafijnego biznesu w dragach, seksie, broni… Ich
  przywodcy polityczni, panstwowi, to abecadlo albanskiej przestepczosci
  zorganizowanej i zbrodni wojennych na Serbach, innych mniejszosciach
  oraz na Albanczykach przeciw bezboznosci, bandyctwu i mafii. Zaglosuj
  za ich „niepodlegloscia”, oddaj im swoj ciezko zarobiony grosz —
  szybciej przyjda ukrasc ci dziewczyny do burdeli wielkich miast
  jewropy, zarzuca kraj narkotykami, sterroryzuja polskie biznesy do
  haraczu, a za sadyjska forse pobuduja meczety wszedzie, gdzie ich
  zintegrujesz swoim „chrzescijanstwem”. Wprowadza nielegalna bron i nie
  bedziesz nigdy czul sie bezpieczny. O TO CHODZI TAJNYM ELITOM W
  ROZWALANIU EUROPEJSKIEJ CYWILIZACJI. Te elity same wyznaja
  cywilizacje o podobnej moralnosci i pogardzie dla chrzescijan,
  Europejczykow. Tylko uzywaja w tym czyichs rak. W II wojnie swiatowej
  rozpetali antysemityzm wsrod Niemcow i in., podczas gdy ich ludzie
  stali wsrod czolowych hitlerowcow. W 1941 roku wydali wyrok smierci na
  swych braci skoncentrowanych w ghettach, bo ci nie chcieli lub nie
  nadawali sie do zasiedlenia Palestyny.

  „Polska” — tj. jelity z poparciem ludu „oswieconego” przez merdia —
  uznaje Kosowo, bo jest w Konfiguracji Wladzy Syjonistow (KWS, ang.
  Zionist Power Configuration, wg prof. James´a Petras´a). Gdyby Narod
  byl jeszcze chrzescijanski, niezalezny, z jajami, poparlby Serbow jak
  Grecy od samego poczatku rozbiorow Jugoslawii. Atak na Serbow i
  odebranie im odwiecznej kolebki narodowej i religijnej to atak na
  chrzescijanstwo, jesli jeszcze niektorzy nie zrozumieli. Nie ogladajta
  sie chociaz na Watykan, jesli nie potrafita myslec samodzielnie.
  Watykan jest juz zupelnie w kieszeni ZPC, masonow i kto tam jeszcze
  dzierzy rzeczywista wladze. Papiez powiedzial pare dni przed
  „niepodlegloscia” Kosowa, ze pojdzie w slady „spolecznosci
  miedzynarodowej”. No pewnie, ze nie posluzy sie Slowem Bozym, bo To
  wymazano w Watykanie.

  Wspulczuje niektorym, ze musza sie parac z ogladaczami TV, ikonkami
  zamiast faktow — Boze pomoz! Czym sie wiec ta lista rozni od pyskowek
  onetu, giewu, czy rownie izraelskiego Haaretz´u? Wlasnie przeczytalem
  tam artykul nt. Kosowa
  http://www.haaretz.com/hasen/spages/955246.html
  Kopia skryptu KWS z Waszyngtonu i Brukseli!

  „Wybrac kraj” — prosze bardzo, Albanczycy do Albanii. Urodzic sie w
  jakims kraju z przodkow zyjacych tam od wiekow to co innego niz
  rozmnozyc sie jak kroliki w czyims kraju (islamistyczny podboj na
  zasadzie demografii), albo przejsc nielegalnie przez „granice” w
  gorach — setkami tysiecy od wejscia NATO do Kosowa w 1999 r. Przedtem
  Tito zrobil wszystko, zeby dokonczyc dziela czyszczenia Kosowa z
  Serbow na korzysc Albancow z Albanii, nawet nie z Jugoslawii. Im
  slabsi prawoslawni Serbowie, tym silniejsza Jugoslawia, dla Tity-
  Chorwata-komunisty-masona. Ta sama jideologia burzy dzis resztki
  serbskosci. Rozpuszczenie islamistow na Europe to robota KWS — dziel
  i rzadz. Poparcie „Zachodu” dla dzihadu na Balkanach i gdzie indziej,
  zaczete w Afganistanie przeciw ZSRR, potem wykorzystane 11 IX, co
  usprawiedliwilo „wojny z terrorem”, miliony zabitych rozmaitymi
  metodami w Iraku, Afganistanie …przyjdzie Iran. Pakistan juz
  zagruntowany do balkanizacji, z pomoca tychze sluzb — robota m. in.
  KWS.

  Powstawanie jednego panstwa po drugim na trupie Jugoslawii, zeby zaraz
  wpasc w objecia UE, to nonsens i farsa! Wieta ze stracilista
  „niepodleglosc” dnia 13 grudnia Roku Panskiego 2007? Wbrew woli
  narodow czlonkowskich, zydomasoneria przepchala jewrokonstytucje,
  ktora anuluje w efekcie niezaleznosc panstw czlonkowskich. Ameryka Pln
  stoi nastepna w kolejce do Jednego Swiatowego Jewroraju; po powstaniu
  jako unia gospodarcza, podobnie jak UE, okaze sie unia polityczna
  podobna do UE i bedzie sie laczyc w Jedna Globalna Rodzine. Nie
  wiadomo jedynie czy waluta bedzie jewro czy amero — ale co za roznica
  skoro pojda do tego samego banku? Guzik a nie niepodleglosc mamy,
  nowe czy stare panstwa i panstewka. Ni eo nia chodzi w Kosowie, tylko
  o czyste rasowo terytorium, dodatek do Albanii. Potem odlaczy sie
  albanska czesc Macedonii, Grecji, Czarnogory — powstanie Wielka
  Albania, ktora marzy sie hersztom i mordercom w „rzadzie” Kosowa. Za
  Hitlera i Mussoliniego osiagneli ja na krotko. Albanskie SS mialo
  zajecie przy mordowaniu tysiecy Serbow w Kosowie i wypedzaniu ponad
  stu tysiecy, mniej innych narodowosci.

  Precedens niepodleglosci Kosowa, sprzeczny z prawem miedzynarodowym i
  na jakis czas bedacy li tylko gestem polityczno-psychologicznym,
  otwiera setki jesli nie tysiace roszczen do separacji na calym swiecie
  (np. dzielnice chinskie, hinduskie… w miastach Am. Pln, dzielnice
  muzulmanskie w miastach Europy, Kazimierz w Krakowie, Slask Opolski,
  Kaszuby, bialoruskie i ukrainskie dzielnice Polski — tego chca
  niektorzy na tej liscie? Toz to zywcem wyjete z Protoklow (oczywiscie
  PODROBKI!!! — ja nie antysemita, tylko antysyjonista, a to wielka
  roznica). Imigracja, multikulti, „dzieki” ktorym mamy te dzielnice na
  Zachodzie, to robota judeocentrystow od ponad stu lat, zeby najechac
  na nas „od wewnatrz” — patrz badania prof. Kevina MacDonalda.

  No i …pst! tajemnica …Judeopolonia. Od ponad stu lat syjonisci
  probowali wcielic ten niemiecki protektorat zydow wschodniej Europy,
  od Baltyku po Morze Czarne, na ziemiach Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji,
  Bialorusi. Zyd Globocnik wysiedlal polskiego chlopa z Zamojszczyzny
  wlasnie pod Judeopolnie. Na szczescie nie udalo sie. Lecz z pomoca
  przywodcy jewropy Niemiec, Judeopolonia moze latwo powstac, z enklaw
  zasiedlonych zydami z Izraela we wsiach, miasteczkach i dzielnicach
  miast wschodniej Europy. Wyobrazam sobie naglowki w GW: „Potomkowie
  Zydow wschodnioeuropejskich wracaja do Ojczyzny”. Tylko ze nie
  przeczytamy iz ich ojcowie to byli wlasnie wspolnicy Hitlera w
  anihilacji zydow, Polakow, innych Slowian z tychze ziem pod nowa nazwa
  Euroregion J. O ile piekniejszy, zielenszy kraj i znosniejszy klimat,
  szczegolnie dla zydow chazarskich, czyli europejskiej wiekszosci
  zydowskiej — popatrz jak niedaleko lezalo kiedys panstwo chazarskie.

  Powroca wiec i zabiora ziemie tych, ktorych mordowali ich ojcowie.
  Dzieki jewropejskim zasadom wolnego przeplywu ludzi, pieniedzy i
  nieskrepowanej wlasnosci ziemi, bedzie Jewroregion rosnac, pod ochrona
  mundurowych podobnie jak teraz w Kosowie. A moze i mur 13-tometrowy
  wybuduja wokol Nowej Chazarii, dla ochrony przed gojami… Nawet
  Mossad widziany podczas Marszow Zywych obsrajtuchow z Izraela nie
  bedzie potrzebny — goje same sie dopilnuja pod pregierzem
  „antysemityzmu” pod bialo- …niebieskimi sztandarami.

  Dla tych ktorzy procz ogladania TV umieja jeszcze czytac, polecam moja
  knige na temat balkanski, do zamowienia przez internet:

  – Wejdz na http://www.allegro.pl
  – Wstaw na niej w okienku wyszukiwarki „NATO na Balkanach”
  – Zaznacz pole „Szukaj tylko w Sklepach Allegro”

  Pozytecznego myslenia,

  Piotr Bein

  http://www.wirtualnapolonia.com/opinie.asp?opinia=118841

  Pan Piotr Bein jest Serbem urodzonym w Polsce. Ciesze sie, ze udalo mi sie namowic go do napisania dwoch tekstow. Drugi na portalu zaprasza.net

 77. z WP said

  Nie na darmo wybili nam 80% inteligencji
  .
  .
  .
  .
  (…) Precedens niepodleglosci Kosowa, sprzeczny z prawem miedzynarodowym i
  na jakis czas bedacy li tylko gestem polityczno-psychologicznym,
  otwiera setki jesli nie tysiace roszczen do separacji na calym swiecie
  (np. dzielnice chinskie, hinduskie… w miastach Ameryki Pln, dzielnice
  muzulmanskie w miastach Europy, Kazimierz w Krakowie, Slask Opolski,
  Kaszuby, bialoruskie i ukrainskie dzielnice Polski — tego chca
  niektorzy na tej liscie? Toz to zywcem wyjete z Protokolow (oczywiscie
  PODROBKI!!! — ja nie antysemita, tylko antysyjonista, a to wielka
  roznica). Imigracja, multikulti, „dzieki” ktorym mamy te dzielnice na
  Zachodzie, to robota judeocentrystow od ponad stu lat, zeby najechac
  na nas „od wewnatrz” — patrz badania prof. Kevina MacDonalda.

  No i …pst! tajemnica …Judeopolonia. Od ponad stu lat syjonisci
  probowali wcielic ten niemiecki protektorat zydow wschodniej Europy,
  od Baltyku po Morze Czarne, na ziemiach Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji,
  Bialorusi. Zyd Globocnik wysiedlal polskiego chlopa z Zamojszczyzny
  wlasnie pod Judeopolnie. Na szczescie nie udalo sie. Lecz z pomoca
  przywodcy jewropy Niemiec, Judeopolonia moze latwo powstac, z enklaw
  zasiedlonych zydami z Izraela we wsiach, miasteczkach i dzielnicach
  miast wschodniej Europy. Wyobrazam sobie naglowki w GW: „Potomkowie
  Zydow wschodnioeuropejskich wracaja do Ojczyzny”. Tylko ze nie
  przeczytamy iz ich ojcowie to byli wlasnie wspolnicy Hitlera w
  anihilacji zydow, Polakow, innych Slowian z tychze ziem pod nowa nazwa
  Euroregion J. O ile piekniejszy, zielenszy kraj i znosniejszy klimat,
  szczegolnie dla zydow chazarskich, czyli europejskiej wiekszosci
  zydowskiej — popatrz jak niedaleko lezalo kiedys panstwo chazarskie.

  Powroca wiec i zabiora ziemie tych, ktorych mordowali ich ojcowie.
  Dzieki jewropejskim zasadom wolnego przeplywu ludzi, pieniedzy i
  nieskrepowanej wlasnosci ziemi, bedzie Jewroregion rosnac, pod ochrona
  mundurowych podobnie jak teraz w Kosowie. A moze i mur 13-tometrowy
  wybuduja wokol Nowej Chazarii, dla ochrony przed gojami… Nawet
  Mossad widziany podczas Marszow Zywych obsrajtuchow z Izraela nie
  bedzie potrzebny — goje same sie dopilnuja pod pregierzem
  „antysemityzmu” pod bialo – …niebieskimi sztandarami.

  Pozytecznego myslenia,
  Piotr Bein

  http://www.wirtualnapolonia.com/opinie.asp?opinia=118841

 78. Poeta said

  Apel porannej duszy w cieniu róży

  To nie jest przełożenie ręki
  w powietrze, nieukierunkowanej.
  Manowce tęsknią za rysami
  z pędzla zrujnowanego malarza.
  Jest połysk, jest też światło,
  jest i zamieć w człowieku,
  jest i paraliż względem bezsilności.

  Nauczeni miłością od rodziców
  idziemy piaskową drogą –
  tylko krzyże drewniane nas witają,
  wedle postu tak dawno ułożonego.
  Bo co to jest Ojczyzna względem
  każdej historii porzuconej i dziejów,
  że Polska to wielkie słowo na ziemi.

  Słyszysz Ją ? Czujesz Ją ? –
  Więc nie zdradzaj Matki, nie zdradzaj !

  Zygmunt Jan Prusiński

  19.02.2008 – Ustka

 79. Serbskie Kosowo said

  17 lutego 2008

  Kosowo jest częścią Serbii

  Współczuję Serbom, którzy stoją w obliczu kolejnego dramatu w swoich dziejach, a o którym nikt nie wie jak się zakończy i jakie będzie nieść konsekwencje. Gra obcych interesów, które z premedytacją rozlały blisko dwie dekady temu ogień w bałkańskim kotle nie jest łatwa do pełnego przeniknięcia. Z jednej strony mamy do czynienia z grą USA, jako elementem rywalizacji z Rosją o strefy wpływów. Z drugiej strony jest gra Niemiec pod przykrywką Unii Europejskiej, w której najistotniejsze są daleko-zasięgowe cele polityczne, karmione też pamięcią o tym, jak swoją dzielnością Serbowie pokrzyżowali plany budowy III Rzeszy.

  Pamiętam operację polityczną inicjującą w 1991 roku wojnę, po której zaczął się rozpad Jugosławii. Pamiętam, choć nikt o tym dzisiaj już nie wspomina. Gdy przywódcy republiki Chorwacji i Słowenii nieśmiało zadeklarowali, że rozpoczynają drogę do uzyskania niepodległości, z grona ministrów spraw zagranicznych europejskich państw, zwłaszcza Niemiec i Francji popłynęła do Belgradu deklaracja: chcemy jedności Jugosławii, nie zgodzimy się na jej podział i przekażemy do Belgradu 2 miliardy marek (DM) na rozwiązanie problemów ekonomicznych. Był to sygnał dla Milosevica – rób co trzeba, będziemy patrzeć przez palce. Milosevic uwierzył i zapalił wojnę Słowenii, ale gdy na ekranach telewizorów Niemcy zobaczyli piękne słoweńskie wioski bombardowane pociskami moździerzowymi, wszyscy ze zrozumieniem przyjęli tym razem głośniejszą deklarację polityków uznających niepodległość Słowenii i Chorwacji. Tymczasem zapalnik już zadziałał i wojna się toczyła – łagodna w Słowenii, o wiele groźniejsza w Chorwacji, a potem już makabryczna w Bośni. Cały świat widział okrucieństwo Serbów, choć później okazało się, że to okrucieństwo było obustronne.

  A potem podsycono od dawna nabrzmiały problem albańskiej większości Kosowa. Pretekstem do wojny, którą NATO rzuciło Serbię na kolana, były rzekome czystki etniczne dokonywane w Kosowie przez Serbów. Po kapitulacji Serbii nie znaleziono masowych grobów z tego okresu, natomiast gehenna Albańczyków, którą widzieliśmy w telewizyjnych przekazach, rozpoczęła się już w czasie wojny, po pierwszych bombardowaniach. Były też wtedy egzekucje, ale obywateli Serbii obowiązywała powszechna mobilizacja, a w czasie wojny dezercja na ogół jest karana. Były i z drugiej strony masakry wykonywane na kosowskich Serbach, ale tych nam nie pokazywano. Nie pokazywano nam też tego horroru, który dotknął Serbów po kapitulacji.

  Jako Polak czułem się upokorzony faktem, że Polska formalnie uczestniczyła w wojnie przeciw Serbom i działo się to praktycznie dzień po przystąpieniu naszego kraju do NATO. Wstydziłem się kłamstw, które w imieniu wojsk NATO serwowano nam w codziennych przekazach. Wstydziłem się, gdy raz po raz okazywało się, że informacje przekazywane przez Serbów były o wiele bardziej wiarygodne, a NATO musiało się wycofywać z wcześniejszych doniesień, uparcie powtarzanych aż po trudną do zniesienia kompromitację. Od tamtego czasu patrzę z wielką rezerwą na prawdziwe cele, do których jest przeznaczone NATO, choć zdaję sobie sprawę z jego potencjalnej roli w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa – potencjalnej, bo praktyki na szczęście jeszcze nie znamy.

  Od tamtego czasu patrzę też z wielką sympatią na Serbów, jako na ofiarę zdradzoną przez wszystkich, od których mogli oczekiwać pomocy. A już całkiem rośnie we mnie gniew, gdy widzę jak w tej całej historii punkty zbiera Rosja i W.Putin. Wiem, że G.W.Bush nie wie, co czyni, bo i skąd ma wiedzieć; jego doradcy z całą pewnością wiedzą, co czynią i także w tej sprawie doradzają niezgodnie z interesem USA.

  Łajdackie grona polityczne Unii Europejskiej już podjęły decyzję w sprawie Kosowa, bo przecież prowadzą od dawna całą operację, by podporządkować sobie ten rejon. Mnie jednak obchodzi o wiele bardziej stanowisko Polski i jeśli rząd RP uzna niepodległość Kosowa, to mam nadzieję Polacy odrzucą tę decyzję, wesprą Serbów i dadzą temu masowy wyraz, na przykład śląc listy do ambasadora Serbii.

  Wspieranie samostanowienia narodów zawsze jest godne poparcia, tylko że tutaj nie mamy do czynienia z takimi dążeniami – Albańczycy, jako naród mogą o sobie swobodnie stanowić w Albanii. W ramach Serbii obowiązuje ich obywatelska lojalność i jeśli jej nie chcą uznać powinni przenieść się do Albanii, bo nie mogą przecież istnieć dwa państwa jednego narodu.

  Konsekwencje tego, co się dzieje mogą być poważne i nieprzewidywalne i o tym wiedzą wszyscy politycy. Dlatego możemy być świadkami przeciągającego się w czasie procesu podejmowania ostatecznej decyzji. Ujawnia się znów hipokryzja i kłamstwo UE, która wspiera dążenia narodowe Albańczyków po to, by wkrótce zacząć je administracyjnie i prawnie tłumić różnego rodzaju „traktatami reformującymi”. Europa srodze się zawiedzie na swoich głupich planach – chcą zrobić z Kosowa przyczółek, czy lepiej powiedzieć kolonię prawno-administracyjną Brukseli, ale ludność albańska wkrótce wybierze z dwojga złego swoją własną mafię jako suwerena. A gdy KFOR i banda urzędników UE zacznie im doskwierać, uznają ich za okupantów i zrobią tym razem nietypową czystkę etniczną.

  Dla wszystkich ważna jest podstawowa nauka wynikająca z tego przypadku –

  – jeżeli ma się do czynienia z agresywną mniejszością, która demonstruje swoją odmienność i brak skłonności do asymilacji, trzeba pilnować, by obowiązywała ją szczególna lojalność wobec kraju zamieszkania. Objawy braku lojalności powinny nieść konsekwencje ograniczania praw tej mniejszości.

  Rafał Broda

  ojczyzna.pl

 80. opinio said

  re: z WP/Piotr Bein

  …dobry wpis, dzieki

 81. wiktoriaka said

  Panie Marucha, czy Pan mieszka w Polsce? Pytam o to, bo zdaje się Pan nie znać obecnych polskich realiów. Dzisiaj właściwie każdy, kto potrafi coś robić dobrze, nie musi martwić się o pracę i stać go nie tylko na bilet autobusowy, ale na dużo, dużo więcej, trzeba się tylko chcieć czegoś nauczyć. W instytucji w której pracuję, w przyszłym tygodniu będzie broniła pracę doktorską dziewczyna pochodząca, jak sama opowiada, z wioski tak małej, że nie ma jej na żadnej mapie, położonej gdzieś na wschodzie Polski. Ale nie chodzi tylko o tych, którzy skończyli studia. Znam przedsiębiorcę prowadzącego firmę remontującą mieszkania. Stale poszukuje pracowników i gotów im dobrze płacić, ale chciałby zatrudnić takich, którzy potrafią równo kłaść kafelki i dobrze malować ściany i w dodatku takich, którzy po pierwszej wypłacie nie przepiją wszystkiego i nie znikną. Tak dzieje się w wielu branżach, wiem o dużym przedsiębiorstwie, które nie tylko dowozi swoich ludzi do pracy, ale również chce na swój koszt wynajmować pracownikom mieszkania i to nie kadrze kierowniczej, ale zwykłym pracownikom gotowym zostać w firmie dłużej. Jak mówiłam, trzeba tylko chcieć się nauczyć robić coś dobrze. Niestety, naszym rodakom często się nie chce.
  Panie Marucha, myli Pan antyklerykalizm z brakiem wiary, albo niechęcią do religii. Antyklerykalizm to obwinianie wszystkich księży o złodziejstwo, pedofilię, chciwość i wiele innych niegodziwości. Jak każde takie uogólnienie jest godny potępienia. Można wytykać konkretnym księżom ich winy, ale nie można przenosić tego na pozostałych. Wszystkie ideologie „anty”, antyklerykalizm, antysemityzm, antygermanizm itd, itd…., są obrzydliwe. Musimy się wreszcie nauczyć tego, że każdy sam jest odpowiedzialny za swoje grzechy. To, że bywają niegodziwi Żydzi nie upoważnia nikogo do szukania żydowskich powiązań u każdego czyniącego zło, podobnie to, że niektórzy Polacy kradną w Niemczech samochody, nie oznacza, że wszyscy Polacy to złodzieje samochodów.
  Z poważaniem
  Wiktoria

 82. Marucha said

  Pani Wiktorio, w wielu sprawach ma Pani niewątpliwie rację, acz nie do końca. Wszystko zależy od tego, gdzie Pani mieszka i w jakich kręgach się porusza. Negowanie, iż w Polsce istnieje bezrobocie i że pensje płacone pracownikom w wielu przypadkach przypominają kiepski dowcip, nie ma większego sensu. Znam te sprawy niestety z pierwszej ręki. A już znalezienie pracy po pięćdziesiątce graniczy niemal z cudem.

  Owszem, wiele osób porobiło w Polsce kariery – np. niejaki Paweł Piskorski, który wyskoczył znikąd i nagle dorobił się nie tylko milionów, ale i fajnej posady „eurodeputowanego”. Albo jakiś 27-letni smarkacz, który będzie „prywatyzował” PKO BP. Nie wszyscy, Pani Wiktorio, dysponują odpowiednimi warunkami intelektualnymi, aby robić doktoraty. Ci pozostali też muszą żyć, kopać rowy, układać cegły, heblować deski itp.

  Prawdą jest, że w niektórych branżach trudno o dobrych pracowników – należy ich bowiem szukać w Irlandii albo we Włoszech, gdzie wyemigrowali za chlebem.

  Pani rozróżnienie między „antyklerykalizmem” a „niechęcią do religii” wydaje mi się zbyt subtelne. Można w Kościoł walić brutalnie, a można go delikatnie podgryzać – skutek jest dokładnie ten sam.

  I jeszcze na koniec: jeśli istotnie większość złodziei samochodów w Niemczech to Polacy (czego nie wiem), to wcale bym się Niemcom nie dziwił, gdyby kojarzyli Polaka ze złodziejem samochodów. A jeśli widzi się „nadreprezentację” populacji żydowskiej (której podobno „nie ma”) w rządzie, parlamencie, mediach, przemyśle rozrywkowym, że nie wspomnę o pornograficznym – to niestety pewnych wniosków nie da się uniknąć.

 83. rmstemero said

  Szanowny Panie Gajowy, wybaczy Pan ale nie zgodze sie z panska interpretacja znanych mi z bezposrednich obserwacji historycznych wydarzen. Pomijam juz fakt, ze Adam Michnik to nie „zydowskie media” a jedynie publicysta a zydowskim rodowodzie, ktorego bynajmniej, o ile sie orientuje nie ukrywa. A mnie nie podobalo sie utyskiwanie na potezne zydowskie media ktorych zdaniem autora wypowiedzi my, Polacy nie chcemy miec a ktore nas mimo to drecza. Wskazalem na absurdalnosc takiego postrzegania sytuacji a pan, czlowiek inteligentny przypomnial mi Michnika.
  Moze to pana zdziwi ale nie naleze do milosnikow GW. Przyznam nawet z zalem ze rozwoj tego pisma uwazam za zatrwazajacy, wynika to jednak z niechlujstwa dziennikarskiego, serwowania latwych uproszczen oraz coraz wiekszej prymitywizacji jezyka. Ot takie uboczne skutki tabloidyzacji. GW dokonala szpagatu, probuje byc pismem dla elity i tabloidem jednoczesnie na zasadzie „dla kazdego cos milego”. Wynika to jak sadze z faktu, ze celem nadrzednym wydawcow (a nie jest to Adam Michnik) jest maksymalizacja zyskow. I to sie prosze Pana udaje. Utozsamianie GW z Michnikiem jest zabiegiem przedziwnym: istotnie nadawal on charakter swiatopogladowy temu pismu przez pierwsze 10 lat jego istnienia. Wyciaganie jednak z tego faktu wniosku ze zyjemy pod uciskiem „zydowskich mediow” jest nieporozumioniem takim samym jak slyszane przeze mnie niegdys utyskiwania sluchaczy RM ze Rzepa sie „zzydzila”. A chodzilo czujnemu sluchaczowi o obecnosc na jej lamach felietonisty Wildsteina.

  Wracajac do tematu „rownego startu” pragne pana zapewnic ze poliszynel najwyrazniej nie jest zbyt dobrze poinformowany. Poczatki byly zabawne bo z dzisiejszego punktu widzenia zawlaszczali wszyscy i po rowno. Nie bylo to tez wowczas wcale postrzegane jako zawlaszczanie. Grono przyjaciol i wspolpracownikow Michnika mialo istotnie latwiejszy start bo wydawana przez nich gazeta miala potezny naklad. Ale miala ona potezny naklad nie ze wzgledu na spryt zydowski, lecz dlatego ze sie chlopcy z opozycji w ten sposob zadaniami oraz odpowiedzialnoscia podzielili i razem ten naklad przy okraglym stole na okres przedwyborczy rzadzacej PZPR wydarli. Jesli jednak przypomni pan sobie losy „Tygodnika Solidarnosc” (rowniez z gigantycznymi srodkami na starcie) to okaze sie ze nie byli oni jedyni. Oni po prostu robili pismo a nie zajmowali sie archaicznym politykierstwem pod plaszczykiem dziennikarstwa. I wyszlo im lepiej.

 84. Marucha said

  Panie Rmstemero, bardzo mnie Pan rozbawił twierdzeniem, iż GW to nie żydowskie media. Wystarczy spojrzeć na strukturę własności koncernu Agora…
  GW to typowa, żydowska gazeta, zarówno ze względu na prezentowane w niej poglądy, jak i na stosunek do prawdy.

  O ile zgadzam sie z Panem, iż poziom dziennikarstwa w GW jest żenująco niski, o tyle o wiele groźniejsze w moich oczach jest nieustanne zmuszanie Polaków aby przyjęli żydowski punkt widzenia za własny – z czym wiążą się liczne artykuły szkalujące Polaków, albo „odkłamujące” polską historię. Wyrazić należy żal, iż tak wielu Polaków popiera owe gadzinowe media, kupując je w kioskach, niechby tylko dla ogłoszeń drobnych.

  Jeśli zaś chodzi o rzekomo „równy start”, jaki miała prasa opozycyjna w tzw. wolnej Polsce, to również włóżmy to między bajki. Znam osobiście ludzi, którzy niejedno mogliby w tej sprawie powiedzieć…
  Ale w jednym ma Pan rację: nasi starsi bracia mają o wiele lepszy łeb do interesów, niż my, Polacy. Zarabiają nawet na Janie Pawle II.

 85. Baron Srul Radziwiłł said

  My sobie bardzo cenimy publicystykę Adama Michnika.
  W dziale ogłoszeń drobnych pracuje kwiat polskiego dziennikarstwa.

 86. rmstemero said

  No to przyjzyjmy sie strukturze kapitalowej Agory, Panie Gakowy. 54,1% Akcji w wolnym obrocie, 18,4% w reku Irlandczykow (BZWBK), 7,2% w rekach nowojorskiego Funduszu kapitalowego (Julis Baer zdziwilby sie ze mianowal go pan Zydem) i 4,4% w rekach pracownikow, ktorzy zapewniam Pana nie sa wszyscy bez wyjatku Zydami.
  Z czego wyplywa Panski wniosek dotyczacy Agory jako typowego przedstawiciela „zydowskich mediow”?

 87. oye;) said

  Muszę przyznać że poziom absolwentów medycyny wśród dyskutantów jest dość wysoki, coraz więcej tych któzy chcą leczyć z lekka podupadłych na głowie większości piszących na włościach miłościwego Gajowego. Wykazują Oni, włączając w to mą skromną osobę, jakowąś niedoskonałość umysłu albo lekkie odchylenie że tak zaprzątają sobie głowę sprawami Żydów (których zaiste w RP nie ma). To trochę tak jakby na spotkanie jaroszy wpadł mięsożerca i wrzeszczał „głupcy nie jedzą mięsa!! poparańcy nie macie racji!!”
  Rmstemero szanowny pan to pewnie jeden z tych z polskim paszportem, jeżeli się mylę to z góry przepraszam i proszę o wybaczenie, ale tak zaciekła obrona granicząca z semityzmem albo filosemiztyzmem wskazywałaby na to. Stuktura własności rzeczywiście nie wykazuje nic no może jedynie te 54,1% ale treści głoszone w/w wydawnictwie raczej mało mają wspólnego z polskością i reprezentowaniem interesów Polski a sentyment tegoż wydawnictwa raczej skierowany jest ku błekitowi a nie orłowi białemu.
  No ale cóż biznes to biznes nie ważna jest prawda raczej koniunktura, sprzedać można wszystko, kraj, sumienie, człowieka jedynie wybrany pozostanie nietykalny i wybielony.
  Ech ja to już przestaję bić się w piersi i przepraszać za wszystko błagając o wybaczenie i z każdym dniem coraz bardziej marzy się mi Polska taka dla Polaków, gościnna dla gości szanujących mój kraj, marzy się mi, marzy.

 88. prasowka polska said

  @rmstemero
  W pelni sie z panem solidaryzuje. Prasa polska zawsze byla, jest i bedzie w rekach polskich! Kto mysli i pisze inaczej jest zwyklym antysemita, faszysta, homofobem lub innym obywatelem Polski.

 89. emerytowany said

  NIEWIARYGODNE! NAPISANE PRAWIE CZTERY LATA TEMU, A CORAZ BARDZIEJ AKTUALNE!

  ***

  Żydowska gazeta zniewala Polaków

  Szanowni państwo, jak przekonaliśmy się podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, im bardziej forsowana jest integracja polityczna w Europie, tym silniejszą wywołuje reakcję w postaci odradzania się ruchów narodowych. Wystąpiło to w całej Europie, również i w Polsce. Odradzanie się ruchów narodowych budzi niepokój rozmaitych Europejczyków i mobilizuje ich do przeciwdziałania. W rezultacie, również jako Polska, możemy się znaleźć w przededniu sporego konfliktu na tle narodowościowym. Narody bowiem nie tylko nie zniknęły, ale coraz lepiej uświadamiają sobie zarówno swoje interesy jak i zagrożenia. Jednym z nich, zresztą wcale nie nowym, jest ksenokracja, czyli przechwycenie rządów nad jednym narodem przez jakiś inny naród. Kiedyś nazywało się to podbojem, bo taka operacja z reguły następowała wskutek wojny. Dzisiaj jednak znacznie częściej zdarzają się pokojowe przejęcia władzy, z tego powodu nazywane ksenokracją, a więc rządami obcych. W 1939 r. władzę nad narodem polskim próbowali przejąć Niemcy i w tym celu dokonali podboju Polski. Władysław Studnicki, ówczesny znany germanofil, ale zarazem odważny polski patriota został zapytany przez Niemców dlaczego nie pisuje do niemieckich gazet. Odpowiedział, że może pisać do niemieckich gazet dla Niemców, natomiast na pewno nie będzie pisał do niemieckich gazet dla Polaków. A cóż to znowu za różnica? Dlaczego Władysław Studnicki tak się upierał przed pisaniem do niemieckich gazet dla Polaków? Dlatego, że uważał, iż niemieckie gazety dla Polaków są narzędziem dominacji Niemców nad Polakami. Niemieckie gazety dla Polaków podpowiadały Polakom takie zachowania, jakich Niemcy nigdy by u siebie nie chcieli, nigdy by nie tolerowali i jakimi oficjalnie pogardzali. Słowem, niemieckie gazety dla Polaków miały na celu doprowadzenie Polaków najpierw do stanu demoralizacji, objawiającej się również w postaci zatracenia poczucia narodowego, a następnie do stanu psychicznej bezbronności wobec Niemców. Skoro tak, to już nie dziwimy się temu uporowi Władysława Studnickiego. Dzisiaj wiele gazet i stacji radiowych w Polsce stanowi własność niemiecką. Być może są już one niemieckimi mediami dla Polaków, a być może staną się takimi dopiero w przyszłości, kiedy powstanie taka potrzeba.

  Ale jest również inne medium, co do którego można żywić podobne podejrzenia. Chodzi oczywiście o „Gazetę Wyborczą”. „Gazeta Wyborcza” już dzisiaj, a właściwie od samego początku swego istnienia może być uważana za żydowską gazetę dla Polaków. Nie chodzi przy tym przede wszystkim o skład redakcji czy finansowe powiązania wydawcy, chociaż i to ma znaczenie. Chodzi przede wszystkim o dominujący punkt widzenia, który czasami objawia się nawet w formach zabawnych. Przed laty izraelski Kneset przyjął uchwałę o włączeniu Jerozolimy do terytorium państwowego Izraela. W „Gazecie Wyborczej” ukazała się na ten temat obszerna relacja opatrzona tytułem „Jerozolima nasza”. Tytuł „Jerozolima nasza” w gazecie wydawanej w języku polskim w Warszawie świadczy o wybuchu uczuć […?] patriotycznych, oczywiście żydowskich. Z obfitości serca usta mówią. Ale inne przykłady nie są już takie śmieszne. Na łamach „Gazety Wyborczej” oszkalowani zostali powstańcy warszawscy, że niby mordowali Żydów. „Gazeta Wyborcza” nie tylko nie zaprotestowała przeciw szantażowi Światowego Kongresu Żydów, że jesli Polska nie zadośćuczyni żydowskim roszczeniom majątkowym, to będzie upokarzana na arenie międzynarodowej. Nie tylko nie zaprotestowała, ale włączyła się w tę akcję jako główny patron medialny. Temu właśnie służyła histeria rozpętana wokół Jedwabnego, które dzisiaj najwyraźniej nikogo już przecież nie obchodzi. Krótko mówiąc, „Gazeta Wyborcza” zawsze wyrażała żydowski punkt widzenia, zwłaszcza gdy żydowski interes narodowy nie pokrywał się z interesem narodowym Polski.

  Dopóki jednak istnieją inne niezależne media, dopóty obezwładniające działanie „Gazety Wyborczej” ma ograniczony charakter. W imię skuteczności swoich działań dąży więc ona i skupione wokół niej środowisko, do eliminacji wszystkich mediów niezależnych, do osiągnięcia monopolu w dziedzinie środków masowego przekazu. To dążenie zostało udowodnione ponad wszelką wątpliwość przed sejmową komisję śledczą badającą aferę Michnika z Rywinem. W warunkach takiego monopolu informacyjnego i propagandowego nawet nieliczna, ale dobrze zorganizowana mniejszość może skutecznie przechwycić władzę nad wielokrotnie większym, ale rozbitym i zdradzanym przez swoje elity narodem. Środowisko „Gazety Wyborczej” tworzą ludzie poważni i świadomi swoich celów. Są to jednak ludzie, których punkt widzenia niekoniecznie musi pokrywać się z polskim punktem widzenia. Zachowanie tego środowiska w sprawie upokarzania Polski na arenie międzynarodowej jest dostatecznym tego dowodem. Narody nie zniknęły, nie zniknęły też narodowe interesy. I niezależnie od tego, czy się to komuś podoba czy nie, zdarzają się konflikty narodowych interesów. W interesie żydowskim niewątpliwie leży osłabienie wpływu narodu polskiego na sytuację w Polsce, bo w ten sposób łatwiej będzie zrealizować tu interesy żydowskie. Interes polski jest dokładnie odwrotny. Sprawy wkroczyły w taką fazę, że nie da się tego już dłużej ukrywać za parawanem czułych słówek.

  Drugim powodem ujawnienia się tego konfliktu jest odradzanie się poczucia narodowego w Europie w reakcji na forsowanie politycznej integracji. to ponowne rozbudzanie świadomości narodowej w Europie jest niewątpliwie groźne dla interesów i ambicji ksenokratów. Czas chyba nie pracuje już dla nich, więc robią się nerwowi, spieszą się, ale przez to coraz bardziej się odkrywają. Zdaje się, że będziemy musieli stanąć do tego wyścigu. Szczęść Boże. Mówił Stanisław Michalkiewicz.

  30 VI 2004, 20:50

 90. tylko bez propagandy said

  Żydowska Gazeta Wyborcza – zawsze polska!!!

 91. tylko bez propagandy said

  Pan Rmstremo pyta z powagą: „Z czego wyplywa Panski wniosek dotyczacy Agory jako typowego przedstawiciela “zydowskich mediow”?”

  Ja się uprzejmie zapytowuję czy pan Rmstremo bierze nas za ciężkich idiotów?

 92. rmstemero said

  @Tylko Bez Propagandy: alez skadze. Dlaczego za ciezkich? Ja tylko ponawiam pytanie do Pana Gajowego, ktory byl uprzejmy uzasadnic swa wypowiedz na temat „zydowskiego” charakteru GW stosunkami wlasnosciowymi Agory. Ze stosunkow to dla mnie nie wynika (a analiza struktury akcjonariatu to jednak cos na czym sie troche znam). Mozna mi naturalnie zaserwowac jako odpowiedz poglady Michalkiewicza (ktorych w wiekszosci nie podzielam) ale moje pytanie nie dotyczylo pogladow (ktore moga byc rozne) lecz faktow i danych z dziedziny korporacyjnych finansow.
  Dlatego spokojnie powtarzam: poglady, pogladami ale ze struktury akcjonariatu zydowski charakter tego pisma nie wynika. Wbrew chetnie powtarzanemu na roznach forach internetowych mitowi autorstwa domoroslych ekspertow.

 93. Elzbieta Gawlas said

  Gross a judeocentrysci

  Jestesmy oburzeni Grossem, ale i o to chodzilo. „Oni” wiedza, ze nasze reakcje „potwierdza” nasz antysemityzm i ze jestesmy bezsilni. Oni maja media, prawo przeciw antysemityzmowi i zgrana, sfinansowana (z naszych pieniedzy) polityke przeciw nam, a zburzyc nasz spokoj narodowy i osobisty to jeden z ich celow.

  „Oni” to miedzynarodowy aparat judeocentryczny, ostatnio nazwany przez profesora Jamesa Petrasa — Zionist Power Configuration (Konfiguracja Wladzy Syjonistow, KWS). Zanim syjonizm powstal wsrod zydow w Polsce w XIX wieku, nosili inne nazwy. Kazda spolecznosc, ktorej sie narazili przez stulecia mial na pewno jakas na nich nazwe.

  Judeocentrystow trzeba demaskowac i atakowac za pomoca najbardziej obciazajacej prawdy. W kontekscie polskim sa to:
  1. Zaplanowanie i wcielenie rewolucji, co najmniej poczawszy od francuskiej, przez bolszewicka, nazistowska, komunistyczna, po obecna neoliberalna.
  2. Knowania w celu rozpetania wojen i finansowe popieranie swych pionkow w tych wojnach.
  3. Udzial syjonistow w powstaniu hitleryzmu, skrajni syjonisci wsrod czolowych hitlerowcow, cel — zmusic zydow niemieckich do emigracji do Palestyny.
  4. Poparcie elit syjonistow w wymordowaniu milionow zydow niechcianych w Palestynie.
  5. Zydzi w NKWD i UB, a takze we wszystkich najwazniejszych organach wladzy komunistycznej.
  6. Judeocentrysci w dalszym ciagu w najwazniejszych strukturach politycznych i spolecznych w Polsce.
  7. Terror panstwowy przeciw Palestynczykom, ktorych ziemie Izrael okupuje wbrew rezolucjom ONZ.
  8. Zyd to nie narodowosc ani rasa. Wiekszosc zydow wywodzi sie od azjatyckich Chazarow, ktorych wladcy przyjeli w sredniowieczu judaizm, zeby opedzic sie od chrzescijanstwa i islamu. Jezyk hebrajski nalezy do grupy semickiej. Zydzi europejscy mowia narzeczem niemieckim — jidisz. Musi miec cos z tym wspolnego dluga historia dotarcia z Chazarii do Europy i zamieszkiwania na terenach przewaznie niemieckojezycznych

  W kontekscie globalnym dochodzi wiecej watkow. Niektore, np. religijne, KWS realizuje wspolnie z ruchem wolnomularskim, illuminatami… Oto rzeczy niemile dla KWS:
  – ludobojstwo na Ormianach rekami Turkow;
  – rozpad Jugoslawii;
  – zbrodnia 11 IX;
  – uzycie islamizmu jako konia trojanskiego przeciw Zachodowi i usprawiedliwienia terroru Izraela w Palestynie;
  – pozorowanie atakow „islamistycznych” przez sluzby KWS oraz infiltracja ruchow islamistycznych i prowokacje, np. afera dunskich karykatur dwa lata temu;
  – „wojny z terrorem” w Afganistanie, Iraku, planowana w Iranie;
  – wszczepienie wywrotowych idei wewnatrz spoleczenstw zachodnich: imigracji, multikulti, new age, ekumenii, swobody obyczajowej…

  Jest na pewno wiecej, liznalem tylko powyzsze tematy. Nicia wspolna jest judeocentryczna ideologia. Nie jestem silny w tym temacie, wiec zostawiam go innym.

  Jaki sens ma slowo antysemita? Ano nie ma sensu, bo pietnowany zazwyczaj jest krytykiem judeocentryzmu. Zdarzaja sie fanatycy, ktorzy uogolniaja judeocentryzm na wszystkich zydow. Wielu polskich zasymilowanych zydow zamordowaly rece hitlerowsko-sowieckie, wraz z kwiatem polskiej inteligencji i patriotow. Obie grupy byly niebezpieczne dla judeocentrycznej sprawy, wiec zgineli smiercia meczenska. Niech Bog blogoslawi ich dusze.

  Ze jestesmy na dobrym tropie, niech swiadcza definicje antysemityzmu, uwzgledniajace powyzsze przejawy okrutnego judeocentryzmu. Chodzi o zamkniecie ust wyznawcom prawdy, kontrole publicznej dyskusji na tematy niemile KWS. Podobnie KWS pietnuje zydow, ktorzy mowia prawde.

  Zafalszowania tak sie nawarstwily przez millenia, ze musimy byc bardzo strategiczni, celni, zorganizowani (tak jak KWS, jesli nie lepiej). A co mamy? Przegapilismy „Sasiadow” i wiele akcji antypolskich przedtem — zaczely sie tuz po II wojnie swiatowej, zeby powoli przeniesc wine na Polakow i odwrocic uwage od hitlerowcow, bo zbyt blisko syjonisci byli z nimi zwiazani i byli wspolwinni za ludobojstwo: zydow, Polakow, innych Slowian…

  Alarmy Polonii o zrobieniu Polakow oprawcami w Auschwitz przez media „amerykanskie” zbywano w Kraju wzruszeniem ramion, podobnie jak alarmy o niemieckich roszczeniach. Dzis budzimy sie „z reka w nocniku” widzac, ze Batoszewski zwodzil Narod przez te wszystkie lata — to dla Niemcow, to dla Izraela — czyli dla trwajacej zmowy KWS-Niemcy.

  Slepi, glusi i zdretwiali — „wybieramy” tych samych ludzi w kazdych wyborach lacznie z ostatnimi, nabierajac sie na oczywista propagande i zmylki medialne. Z niedowierzaniem sluchamy pogardliwego triumfu przywodcy Izraela, ze wykupili Mahnattan, Polske, Wegry, Rumunie… wciaz nie wierzymy ze mozemy stracic Ziemie Odzyskane i kawal reszty Polski pod Judeopolonie. A oni to wszystko planowali jeszcze przed II wojna swiatowa wraz z Niemcami, ich historycznym sojusznikiem.

  Nawet w miernych, spoznionych reakcjach na Grossa robimy powazne bledy (polityka w swiatyni, zaanagazowanie akademikow w polityke), ktore KWS momentalnie rozpowszechnil jako dowod naszego antysemityzmu, dopisujac jak zwykle takze bzdury.

  Gdzie sa pieniadze, planowanie, sluzby kontrwywiadowcze, komitety antydefamacyjne i lobyying w najwazniejszych politycznie spoleczenstwach? A krajowe instytucje: sady do osadzania Gross’ow, zydowskich przestepcow z II wojny swiatowej i obecnych zdrajcow polskiej racji stanu. Gdzie sa narodowe media do odkrecania klamstw KWS i przedstawiania polskiego stanowiska? Policja do przepedzenia Mossadu z Polski i jej miejsc martyrologii? Nieprzekupni parlamentarzysci i politycy reprezentujacy Polske? Normalna wspolpraca z Polonia, niezjudaizowana edukacja itd. itd.?

  Czy ksiazke kupimy czy nie, nie robi to Grossowi ani KWS zadnej roznicy, bo oni plywaja w forsie (naszej). Poza tym, jak Wojciech Wlazlinski zauwazyl, polska wersje okrojono z najgorszych klamstw i oszczerstw, ktore juz caly swiat zdazyl poznac. A poniewaz „swiat” zaklada, ze wersje jezykowe ksiazek zawieraja identyczna tresc, postrzeze nas jako negatow i antysemitow. To tez bylo zaplanowane. Startujemy wiec znow z przegranej pozycji.

  Nawet jesli obalimy Grossa, wyrosna inni jak glowy hydry. Tak bylo w calej historii i nic sie nie zmieni. Nawet jesli sprostujemy antypolonizmy, dzielo rozwalenia gojow jest tak zaawansowane, ze trzeba chyba cudu, zeby je odwrocic. W grudniu czlonkowie UE stracili niepodleglosc. Ilu Polakow wie o tym, ilu sie przejelo? Ilu wie, ze „wolnosc” w UE liczy sie juz na lata, jak w Ameryce — symbolu wolnosci i zamoznosci dla wielu Polakow. Ilu wie, jak szeroka, skuteczna i destrukcyjna jest siec KWS, czy chocby jego oddzialu w USA?

  Wazniejsze sa chata, gablota, kotlet i ciuch. Wielu Polakow zsekularyzowalo sie, pluje na kler uwierzywszy w oszczerstwa. Powtarzaja bezmyslnie opinie spreparowane w merdiach. Pamietam, ze rzadko Polacy wysilali sie w PRL na samodzielne myslenie. Beda sie cieszyc z „dobrobytu”, az przyjdzie czas na wydojenie i zniewolenie swiata zachodniego, bo podobno podboj III swiata jest skonczony i nie ma czego stamtad ukrasc.

  Chyba tylko Drugie Przyjscie moze nas uratowac.

  Pomoz, Boze!

  Piotr Bein

  2008-02-21

  http://zaprasza.net/a_y.php?mid=21962&

 94. NC said

  rmstemero powiedział/a o strukturze kapitalowej Agory:
  54,1% Akcji w wolnym obrocie
  Tere fere, p. rmstemero. To znaczy, że te 54.1% akcji nie sa własnością inwestorów instytucjonalnych. Kto je ma i jakiej wielkości pakietami dysponuje tego p. nie wie, ale mozna sie domyślać. Nie twierdzi pan chyba, że tymi 54.1% drobni ciułacze obracaja bez przerwy na rynku?

 95. rmstemero said

  @NC: i tutaj nasze drogi sie rozchodza prosze Pana albo Pani. Na temat jawnosci akcjonariatu wynikajacego z regulacji prawnych nie bede dyskutowal. Zaluje ze odpowiednie akty prawne nie sa Panu/Pani najwidoczniej znane. A tak na marginesie: wszystkie transakcje obrotu akcjami sa jawne. I nabyc i sprzedac moze kazdy. Rowniez drobni ciulacze. Chociaz nie byl to ostatnio zbyt dobry interes.

 96. NC said

  @rmstemero: Rozumiem, że patrzy p. właśnie na najnowsze wydanie jawnej listy akcjonariuszy i może p. nam powiedzieć, ile akcji mają poszczególni indywidualni inwestorzy? A może wie p. także, kto jest włascicielem akcji A, które zapewniają decydujący głos? Niech sie p. podzieli tą wiedzą.

 97. wroga propaganda said

  @Elzbieta Gawlas

  Pani Elu powoli dowiemy sie wszystkiego co zamazuja i deformuja romstery, wiktorie czy inni zagluszacze.
  Prosze zobaczyc clip gdzie Fejgin, potomek inteligenckiej zydowskiej rodziny zyjacej w Polsce, puscil farbe kto zrobił pogrom w Kielcach. Warto obejrzec.

  …………………..
  Fejgin puszcza farbę, czyli kto zrobił pogrom w Kielcach

 98. wroga propaganda said

  @ NC

  rmstemero stosuje zabieg stary jak swiat. Dla odwrocenia uwagi zbacza na boczne tory. A glowny trakt to: Agora i jej Gazeta Wyborcza byly i sa zydowskimi tubami na Polske! Jaki kon jest kazdy widzi. Nie pomoga spekulacje pseudointelektualne. Szkoda czasu. Koniec kropka.

 99. S.P. said

  Judo w ….polityce – skutecznie aplikowana mądrość Wschodu

  ***
  Warto poczytać książkę Putina o judo

  Zdaje się, że czytałem to w atimes, albo była to któraś z
  niemieckich gazet, co za różnica – rzecz w tym, że zalecano tam
  niezwykle gorąco przeczytanie książki Putina. Jest ona o judo, ale z
  tzw. drugim dnem. Wg tej gazety wiele można z tej książki wyczytać o
  samym Putinie i jego sposobie walki, wcale nie tylko judo.
  Putin pisze tam m.in., że o WIELE mądrzej jest nie twardo znieść
  cios przeciwnika, lecz się przed nim UCHYLIC. Rozpędzony przeciwnik
  nie natrafiając na opór pada wtedy z impetem i sam się uderza, a
  atakowany oszczędza energię i nerwy.
  Nie wiem jacy idioci na Zachodzie liczyli na to, a najwyraźniej
  liczyli, że rozdrażnią Kosowem niedźwiedzia aż tak, że ruszy on
  wreszcie łapą. Byłby to gorąco wyczekiwany pretekst do dalszego
  wyścigu zbrojeń i zapewne dodatkowych, demokratycznych bombardowań
  Serbów.
  Jednocześnie oznaczałoby to, że Putin zgadza się grać według reguł
  narzuconych mu przez Zachód i spełnia oczekiwania położone w
  wymierzonym w niego ciosie. Tymczasem Putin zgodnie z judo uchylił
  się…. I tym samym pozostawił swojej suwerennej decyzji miejsce, sposób i czas na konfrontacje.
  Wg własnych reguł.
  marduk
  2008-02-21

  zaprasza.net

 100. JJ said

  Oczywiście, że GW to gazeta żydowska. Nawet jeśli pominiemy jej strukturę własnościową, owych Michników, Rapaczynski itp. Wystarczy ją poczytać.

 101. Elzbieta Gawlas said

  Wiecej tekstow dr inz. Piotra Bein – Serba urodzonego w Polsce.

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=667&start=30

 102. rmstemero said

  Droga Pani Wroga Propagando,
  Kto decyduje o tym co jest glownym traktem? Skoro nasza percepcja az tak sie rozni to najwidoczniej ktos z nas dwojga musi sie mylic. Pragne o poinformowanie mnie dlaczego tym kims musze byc koniecznie ja.
  Na koniach sie nie znam. W przypadku GW mam nastawienie raczej krytyczne i nie naleze ani do jej wielbicieli ani nawet do zwolennikow czego wyraz dalem juz uprzednio.Z teza ze GW jest gazeta zydowska nie moge sie zgodzic nie ze wzgledow ideologicznych (szczerze mowiac powiewa mi to) lecz ze wzgledu na interpretacje znanych mi faktow. I o nich chcialem tu porozmawiac. Jestem w stanie przyznac racje ze posrod kierujacych GW byly i sa osoby o pochodzeniu zydowskim. Rowniez fakt proizraelskich sympatii tego pisma nie uszedl mojej uwadze. Ale rowniez prasa springerowska byla i jest proizraelska podobnie jak konserwatywna prasa amerykanska a nikt nie wpadl by na pomysl aby nazywac ja prasa zydowska. Brytyjskie imperium prasowe Roberta Maxwella (ktory urodzil sie jako galicyjsko-slowackim zyd o imieniu Jan Hoch i pochowany jest w Jerozolimie)bylo rowniez proizraelskie ale nikt w Wielkiej Brytanii nie nazywalby Daily Mirror gazeta zydowska nie ryzykujac smiesznosci. Poniewaz zydowskosc GW nie wynika dla mnie jednoznacznie ani z jej struktury wlasnosciowej, ani z jezyka, ani z narodowosci redaktorow (posrod 3000 zatrudnionych Agory doszukalem sie siedemnastu z tzw. korzeniami) ani tez z nazwy, to stawiam po prostu pytanie czy nazywanie tej problematycznej gazety zydowska jest uzasadnione. I jesli tak to czym? Poza naturalnie przeswiadczeniem Stanislawa Michalkiewicza i Waldemara Lysiaka.

Sorry, the comment form is closed at this time.