Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Troll Polonii o Otyłość coraz większym problem…
  Birton o Rozstawiamy figury
  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Pomóżmy prawdziwej, polskiej kulturze!

Posted by Marucha w dniu 2008-07-23 (Środa)

Zamieszczamy, po części po znajomości, ale przede wszystkim ze względu na wagę problemu, jakim jest propagowanie i rozwój autentycznej kultury polskiej – polskiej, opartej tradycyjnie na katolicyzmie i moralności, a nie „europejskiej” czy „mniejszościowej”, odwołującej się do antychrześcijaństwa, pornografii, wulgarności i braku jakichkolwiek kryteriów artystycznych. Znamy już niektóre z utworów zamieszczonych w zbiorze „Śladami Ewangelii” i musimy przyznać, iż robią wielkie wrażenie i przyćmiewają podobne próby podejmowane uprzednio przez bardzo znanych poetów.

ŚLADAMI EWANGELII – Lusi Ogińskiej

Przedstawiamy projekt dotyczący sprawy sfinansowania druku książki oraz wyprodukowania płyty CD autorstwa Lusi Ogińskiej pt: „Śladami Ewangelii”. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to 33 wiersze w swej treści oparte na Ewangelicznych Przypowieściach Pana Jezusa. Część druga: „Via Crucis”, czyli Droga Krzyżowa to 14 wierszy przedstawiających Mękę Pańską. Wszystkie utwory są w swojej ostatecznej wymowie adresowane do współczesnego człowieka.

Teologicznie i filozoficznie książka Lusi Ogińskiej jest nienaganna, każdy wiersz był konsultowany z filozofem z Ojcem Profesorem M. A. Krąpcem. On też napisał wstęp do tego dzieła. Ojciec Profesor Krąpiec w swoim wstępie tak pisze o Lusi Ogińskiej: „ … A wiersze poetki Lusi Ogińskiej mogą zachwycić i wzruszyć dogłębnie, bo i kunsztowna forma i jasno ukazana treść są wyrazem wielkiej narodowej kultury artystycznej”

 Do „Śladów Ewangelii”  dołączona jest płyta CD z nagranymi 14 stacjami Drogi Krzyżowej  w wykonaniu autorki Lusi Ogińskiej i Ryszarda Filipskiego; słuchowisko wzbogacają znakomite kompozycje muzyczne Wojciecha Zielińskiego.

W opinii wielu ludzi kościoła – hierarchów i księży, a także naukowców ze środowisk katolickich –  „Ślady Ewangelii” powinny znajdować się w bibliotece każdego księdza, w każdej szkole (szczególnie w klasach licealnych, jako lektura szkolna), a także w każdym katolickim domu. Zarówno przypowieści Ewangeliczne jaki i Droga Krzyżowa poruszają każdego myślącego i wierzącego człowieka, albowiem nie tylko opisują to co działo się przed dwoma tysiącami lat ale przede wszystkim swoją współczesną wymową wzruszają dzisiejszego człowieka. Przeżywając „Śladami Ewangelii” – Lusi Ogińskiej zaczynamy rozumieć, że Jezus Chrystus niosąc krzyż upadał także pod ciężarem naszych współczesnych grzechów.

Dzieło poetki Lusi Ogińskiej (www.lusiaoginska.pl) zdaniem Wydawnictwa Piśmiennictwa Nadobnego zasługuje na ekskluzywne wydanie, gdyż reprezentuje najwyższy poziom literacki, a w opinii wielu czytelników, którzy zapoznali się z rękopisem „Śladów Ewangelii” – zasługuje na szeroko upowszechniającą reklamę.  by zainteresować jak największą rzeszę czytelników. Dziś jest to wyjątkowo ważne, gdyż żyjemy w dobie upadku literatury, zwulgaryzowania języka, oraz zmasowanego ataku na Kościół katolicki –  jedyną, samotną już ostoję moralności w Polsce. Nikt, ani państwo, ani bogaci sponsorzy nie poprą dzieła, które ożywione talentem poetki i nowym spojrzeniem na drogę przebytą przez Jezusa Chrystusa – może umacniać wiarę w chwilach najtrudniejszych dla każdego z nas.

Uznając swoje dzieło za ważne dla polskich katolików, pragnąc doprowadzić do wydania dzieła, Lusia Ogińska zwraca się do swoich czytelników, sympatyków swojej twórczości z prośbą o wsparcie tej inicjatywy, założyła specjalne konto, które ma służyć tylko temu celowi – wydaniu „Śladów Ewangelii”.
Nazwiska osób, względnie firm, które poprą wydanie „Śladów Ewangelii” wraz z podziękowaniem zostaną umieszczone na okładce każdego egzemplarza książki.

Przelew złotówkowy
Imię i nazwisko: Lusia Ogińska
Nazwa banku: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
Nr konta: 20 9291 0001 0090 8449 3000 0010

Przelew dewizowy lub spoza Polski
Imię i nazwisko: Lusia Ogińska
Nr konta IBAN: PL 20 9291 0001 0090 8449 3000 0010
Swift CODE/BIC: POLUPLPR
Nazwa banku: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej

Z uszanowaniem
Lusia Ogińska
lusia@lusiaoginska.pl
Tel: 0 606 192 150

Sorry, the comment form is closed at this time.