Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
  . o O JKM i nie tylko…
  . o O JKM i nie tylko…
  lewarek.pl o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  lewarek.pl o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Żyd na temat żydów

Posted by Marucha w dniu 2009-04-15 (Środa)

Fakty dotyczące rasizmu i szowinizmu w judaizmie

Israel Shahak ur. się 1933 w W-wie. Spędził cześć dzieciństwa w obozie Koncentracyjnym w Belsen. W 1945 wyemigrował do Palestyny. Jest on liberalnym, lewicowym Żydem, który krytykuje w swojej książce o tytule jak wyżej Nietolerancje religijna (w tym wypadku judaizmu). A także obecne stosunki w Izraelu. Przedmowę do wydania angielskiego napisał znakomity lingwista i filozof Noam Chomsky (Żyd), który gratuluje autorowi rzetelności i mądrości, a także …odwagi.

HALAHA – zbiór przepisów prawnych judaizmu klasycznego, stosowany w praktyce przez wszystkich Żydów od początku IX do końca XVIII w. i zachowany do dzisiaj w formie judaizmu ortodoksyjnego.

TALMUD składa się z dwóch części. Miszna, uporządkowany zbiór praw. I znacznie ważniejsza, Gemara, liczne objaśnienia i komentarze do Miszny. Hagada – rodzaj narracji składający się z przypowieści, legend…

Hierarchia ważności w społeczności żydowskiej jest taka, ze najniżej SA (oprócz kompletnych ignorantów) ci, którzy znają tylko Biblie,; potem ci, którzy znają Miszne i Hagade; najwyżej są ci, którzy studiowali Gemare i potrafią dyskutować o zawartych w niej kwestiach prawnych..

Ponieważ dysputy prawne Talmudu są bardzo złożone, konieczne było stworzenie prostszej i łatwiejszej w korzystaniu kodyfikacji prawa talmudycznego. Najstarszym kodeksem jest Miszne Tora, napisana przez Majmonidesa w XII w. Najbardziej autorytatywny jest Szulchan Aruch , stworzony przez rabina Josefa Karo w XVI w, i będący kondensacja Bet Josef, przeznaczonego i dla zaawansowanych badaczy.

Parę cytatów:

„Z etycznego punktu widzenia judaizm klasyczny reprezentuje postępujący proces degeneracji, upadku wartości, które teraz przypominają zbiór czczych plemiennych rytuałów i magicznych przesądów.”

„Dominujący w judaizmie klasycznym motyw zysku sprzężony jest z żydowską struktura społeczną.”

ZABÓJSTWO

„Żydowskie sady religijne i świeckie zobowiązane są do karania każdego winnego zamordowania Żyda. Żyd, który nieumyślnie przyczyni się do śmierci Żyda, popełnia jedynie grzech wobec „prawa Niebios”, podlega więc raczej karze boskiej niż karze wymierzonej przez człowieka „Żyd, który dopuści się zamordowania nie- Żyda winien jest jedynie popelnienia grzechu wobec „prawa Niebios”, i nie podlega karze sadowej. NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE ŚMIERCI GOJA NIE JEST W OGÓLE GRZECHEM. (MAJMONIDES)”

Halevi , jeden z dwóch najważniejszych komentatorów Szulchan Aruch wyjaśnia,  ze gdy chodzi o goja , „nie należy podnosić na niego ręki, można jednak wyrządzić mu krzywdę nie bezpośrednio, np. usuwając drabinę, by nie mógł wydostać sie z rozpadliny w którą wpadł… taki czyn nie jest zabroniony, ponieważ nie został popełniony bezpośrednio.”.

Wskazuje on jednak, ze czyn prowadzący do śmierci goja jest zabroniony o ile może spowodować wybuch wrogości wobec Żydów. Jeżeli morderca goj, który zabił innego goja i podlega jurysdykcji żydowskiej, przejdzie na judaizm, to nie podlega karze.

RATOWANIE ŻYCIA

„Halacha nakazuje ratowanie życia drugiemu Żydowi. (…) Co się tyczy nie-Zydow, podstawowa zasada talmudyczna mówi, ze goja ratować się nie powinno, z drugiej jednak strony zabrania także Żydom umyślnego ich mordowania. Sam Talmud wyjaśnia to w maksymie „gojów nie należy wyciągać [ze studni] ani [do niej[ wrzucać]’.”

„ŻYDOWSKIEMU LEKARZOWI NIE WOLNO LECZYĆ NIE- ŻYDA. (…) ” Majmonides stwierdza: ‚i stad się dowiadujesz, ze leczenie nie- Żyda , nawet za pieniądze, jest zakazane’, a ponieważ odmowa ratowania życia może spowodował wybuch wrogości wobec Żydów, dodaje, ‚jeżeli się go lękasz lub obawiasz się jego wrogości, lecz go za pieniądze, albowiem leczenie za darmo jest zakazane’.

To samo można powtarza się w Bet Josef , Szulchan Aruch, Arba Turin.” „Z wydanej niedawno Jerozolimie „Księgi lekarza „:

‚Istnieje w pełni legalna metoda udzielania pomocy pacjentom nieżydowskim, pozwalająca uniknąć naruszenia obowiązującego prawa nawet w sytuacjach, gdyby pogwałcone było prawo biblijne. Sugeruje się mianowicie, by w czasie udzielania pomocy nie-Zydowi główna intencja żydowskiego lekarza nie było wcale wyleczenie pacjenta, lecz chęć uchronienia siebie i społeczności żydowskiej od oskarżeń o dyskryminacje religijna, a także od zemsty, której skutki mogłyby być groźne zarówno dla lekarza jak i dla społeczności żydowskiej. Przy takiej intencji, dowolny zabieg lekarski staje się „czynnością , której rzeczywisty skutek nie jest zamierzonym celem” (jest to swoisty rodzaj dyspensy), a takie czynności zabronione są w szabatprzez prawo rabiniczne.’

Mimo , iż kwestie te poruszone były na lamach prasy izraelskiej, Izraelskie Stowarzyszenie Lekarzy nabrało wody w usta”

PRZESTĘPSTWA SEKSUALNE

„Stosunek płciowy pomiędzy zamężna Żydówka i innym mężczyzna, poza jej mężem, jest w przypadku obojga przestępstwem zagrożonym kara śmierci zarazem jednym z najohydniejszych grzechów.”

„Ponieważ nie uznaje się związków małżeńskich wśród pogan, stosunek płciowy pomiędzy Żydem i nie-Zydowka nie jest grzechem cudzołóstwa. Talmud (Berachot) przyrównuje to do zezwierzęcenia (zoofilii – bestiality)”

Wg „Encyklopedii Talmudycznej”:

‚Ten, kto doświadczył cieleśnie żony goja, nie podlega karze śmierci, ponieważ napisane jest :” żony bliźniego”, a nie „żony obcego” (..)chociaż zamężna kobieta niezydowska jest dla goja zakazana, Żyda ten zakaz nie obowiązuje’.

Nie wynika z tego, ze jest to dozwolone, wręcz przeciwnie. Jednakże główna kara spada w tym przypadku na kobietę. Musi ona zostać stracona, nawet , jeżeli była zgwałcona, ponieważ stosunek ten był świadomym czynem, kobieta musi być stracona, jak zwierze, gdyż z jej powodu Żyd popadł w tarapaty’. Zyd natomiast powinien zostać wychłostany”.

STOSUNEK DO CHRZEŚCIJAN

„Zgodnie z tym, co podaje Talmud, Jezus został stracony za bałwochwalstwo., za namawianie innych do tego i lekceważenie władz rabinicznych, z wyroku prawnie działającego sądu rabinackiego. Wszystkie klasyczne źródła żydowskie, wspominając jego stracenie, z satysfakcja biorą na siebie odpowiedzialność za te śmierć; w pismach talmudycznych nie wspomina się nawet słowem o Rzymianach.”

„Hebrajska forma imienia Jezus – Jeszu – interpretowana była jako akronim przekleństwa „niech imię jego i pamięć o nim zostaną wymazane” i jest jedna z najcięższych obelg. I rzeczywiście, antysyjonistyczni Żydzi ortodoksyjni czasem nazywają Herza „Herzl Jezus”, a w religijnych pismach syjonistów znalazłem takie określenia jak „Nasser Jezus”, „Arafat Jezus”.”

„Nie szczędząc obelżywych insynuacji dotyczących seksualnego życia Jezusa, Talmud stwierdza, ze Jezus będzie za karę gotować się w piekle, zanurzony w ekskrementach..

W innym ustępie nakazuje sie Żydom, by palili – koniecznie w miejscu publicznym – każdy egzemplarz Nowego Testamentu, jaki wpadnie im w ręce.

(Nakaz ten jest nie tylko aktualny, ale nadal praktykowany. I tak 23, 03, 1980 spalono w Jerozolimie ceremonialnie i publicznie, pod auspicjami Jad Le’achim, setki egzemplarzy Nowego Testamentu)

Źródło: Israel Shahak – Jewish History, Jewish Religion: The Weight of 3,000 Years Published by Pluto Press (London, 1994). Israel Shahak : Żydowskie dzieje i religia : Żydzi i goje, XXX wieków historii / Izrael Szahak ; tłumaczenie Jan M. Fijor.

Warszawa-Chicago Fijorr Pub., 1997.
Dystrybucja internetowa jfrr32a@prodigy.com

Komentarze 3 do “Żyd na temat żydów”

 1. kasander said

  Panie mój żywcem Rassenschande Goebelsa-dla młodych:przestępstwo rasowe polegające na utrzymywaniu intymnych

 2. Sarenka said

  Nie dziwi nic i ten wszechobecny upadek obyczajów.Demoralizując gojów wprowadzają ducha judaizmu, tradycja żyje niczym Lenin.

 3. aga said

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=2319&Itemid=56

Sorry, the comment form is closed at this time.