Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o W obronie Sikorskiego
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Mietek o W obronie Sikorskiego
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Ale dlaczego? o Co powiedział Prezydent Federa…
  NICK o Wolne tematy (68 – …
  minka o Co powiedział Prezydent Federa…
  Mietek o W obronie Sikorskiego
  Mietek o Fikcja z reparacjami
  Yagiel o Wolne tematy (68 – …
  NICK o Jak zniszczono polskie gó…
  JW o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Jabo o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Wolne tematy (68 – …
  Mietek o W kierunku głębi
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 619 obserwujących.

Lusia Ogińska: Pamięci Filipa Adwenta, Polaka.

Posted by Marucha w dniu 2009-06-06 (Sobota)

Śp. dr Filip Adwent

Śp. dr Filip Adwent

Szanowny Panie Redaktorze!

W czerwcu 2009 roku minie czwarta rocznica śmierci Filipa Adwenta. Wypadek samochodowy przerwał pracowite życie polskiego europosła. Śmierć poniosła również jego 19 – letnia córka Maria, matka Jeanie i ojciec Stanisław.

Walka żony pana posła o prawdę, walka Alicji Adwent, nie przyniosła rezultatu. Bliscy współpracownicy Filipa Adwenta wielokrotnie zwracali uwagę na taktykę pracy sądu, jak również na niezrozumiałą opieszałość pracy prokuratury. Wystarczy powiedzieć, że w stosunku do człowieka, który spowodował tragiczny wypadek – nie zastosowano aresztu tymczasowego. Tym bardziej kuriozalnym wydaje się fakt, że prokuratura  – mimo podejrzenia o zabójstwo – nie przesłuchała natychmiast najbliższych współpracowników pana posła, uczyniła to dopiero w 9 miesięcy po wypadku. Jakby komuś bardzo zależało na tym, aby prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Mijają cztery lata od tamtej tragedii a świat nie poznał prawdy! Skutecznie zaklebnowano usta tym, którzy mogliby się wypowiedzieć i oskarżyć winnych. Przykład Filipa Adwenta jest doskonałym straszakiem dla wszystkich, którzy chcieliby jeszcze zmagać się z kłamliwą polityką Unii Europejskiej.

Poseł Adwent głośno i bezkompromisowo wypowiadał się na temat aborcji, bronił życia poczętego, był lekarzem, jego wypowiedzi były mocne merytorycznie, oparte na wiedzy, a nie na mniemaniach. Poseł Adwent mówił o Polsce, jej historii, o tzw. „wypędzonych Niemcach”, nie pozwalał fałszować historii, nie pozwalał plugawić jej terrorem poprawności politycznej. Był nieugięty, konsekwentny i… skuteczny! To w państwie prawa było jego największą winą! Gdy posłowie, jak pawiany, skaczą po krzesłach sejmowych, gdy udzielają wywiadów w stylu „coś tam, coś tam robię”,  gdy w „tok showach” potwierdzają co chwilę, że są nieukami, to wtedy jeszcze są tolerowani, ale biada tym, którzy chcą coś naprawdę zmienić, chcą pracować i gdy są skuteczni. Takich się albo kompromituje… albo giną „w niewyjaśnionych okolicznościach”!  

O Filipie Adwencie „przypomnieli sobie” adepci politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy utworzyli ranking obiboków i leni w Parlamencie Europejskim. Na (nie wiadomo komu służącej liście) widnieje nazwisko nieżyjącego od czterech lat śp. Filipa Adwenta. To, że pan poseł nie pracował w parlamencie, ponieważ zginął przed czterema laty – to tych młodych opluwaczy nie obchodziło. Sądzę, że sprawa ma drugie dno, ktoś, akurat teraz przed czwartą rocznicą śmierci pana Filipa– podpuścił  libertyńskie szczenięta – po to, aby spostponować pamięć patrioty. Takie działanie można odebrać również jako wyraźny sygnał: Świat o Polsce zapomni, a my będziemy deptać po jej trumnie! Od takich wrogów nie możemy oczekiwać kultury.  

Smutny w tej całej sprawie jest również  fakt „przyjaciół” pana posła Adwenta, na rocznicowe uroczystości, przyszła garstka, mało który z jego byłych współpracowników pamiętał o żonie i dzieciach pozostawionych w żałobie i bezradności… Maciej Giertych – odpowiedzialny za całą grupę europosłów LPR-u  –  nie wykonał jednego, JEDNEGO telefonu do wdowy i osieroconych dzieci posła Adwenta z pytaniem, czy im czegoś nie brakuje, nie pospieszył z pomocą, nie zapytał czy w ogóle żyją! Nasuwa się logiczny wniosek, że Filip Adwent póki był potrzebny, pożyteczny i żywy, póty można było z jego autorytetu korzystać a gdy zamknął oczy to i pamięć o nim ulotniła się w politycznej pustce!

Powiadają, że wdzięczność ludzka uwiązana jest na nici pajęczej a nadzieja na łańcuchu…  Dobrze, że żyją jeszcze ci, którzy chcą pamiętać i nie pozwolą deptać po trupach naszych, narodowych bohaterów.

Z uszanowaniem
Lusia Ogińska
http://www.lusiaoginska.pl

Rzekłeś mi, że Ją kochasz…

Rzekłeś mi, że Ją kochasz, bo jedyna Ona!
Rzekłeś, że życie oddasz w Jej matczyne ręce,
że z szaleństwem ją kochasz i od Boga więcej,
choć twa miłość zostanie nieodwzajemniona!

Rzekłeś, że Ona dzisiaj jeszcze zniewolona,
rzekłeś, że odbudujesz Jej wielkość, blask, tęczę!
Rzekłeś mi, gdyś oddawał myśli, duszę, serce:
– Wiem, ta miłość nie będzie mi odwzajemniona!

Wczoraj tak mi mówiłeś. Dzisiaj nad Nią szlochasz…
Ona twoje istnienie wiarołomstwem smaga,
to już nie twoja matka – a twoja macocha

cuchnie kłamstwem, nierządem – skamlająca, naga,
jak ta suka wieśniacza, co pod płotem błaga!..
A ty rzekłeś, że nawet… taką Polskę kochasz!

Lusia Oginska, 30.09.2004

Komentarzy 46 do “Lusia Ogińska: Pamięci Filipa Adwenta, Polaka.”

 1. Wojwit said

  Pan mecenas Giertych jest przykładem, co polityka i władza robią z ludźmi o słabym kręgosłupie. Ot, i taka jest też wdzięczność tego „polityka”. Ale za to jaki pragmatyzm w działaniu…

 2. Turkuc Podjadek said

  Pani Lusiu,
  czy jest pani pewna w 100% iz posel Maciej Giertych nie pomogl Rodzinie sp. Filipa Adwenta?

 3. NOTOPOLEJ said

  Od 1983 przez blisko piętnaście lat organizował pomoc humanitarną dla mieszkańców Jarosławia, Rzeszowa i Przemyśla.

  W czerwcu 2004 został wybrany deputowanym w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Ligi Polskich Rodzin w województwie podkarpackim, należał do frakcji Niepodległość i Demokracja.

  Znał pięć języków: polski, francuski, angielski, niemiecki i rosyjski. Opublikował m.in. pracę Dlaczego Unia Europejska jest zgubą dla Polski (Wydawnictwo Antyk, 2003, ISBN 83-87809-77-2).

  Zmarł w wyniku ran odniesionych w wypadku samochodowym, do jakiego doszło 18 czerwca 2005 koło Grójca. Na miejscu zginęli jego 19-letnia córka Maria i 85-letni ojciec Stanisław. Filip Adwent oraz jego matka Hanna zmarli w wyniku odniesionych obrażeń osiem dni później.

  Jakby tak zebrac pare takich gigantycznych osobowosci razem, to Polska mialaby potezne szanse na niepodleglosc i przy swoich ogromnych zasobach, Polacy zyliby w dostatku.
  Okazaloby sie wtedy, ze miliony zydow esbeckich bandycko zamieszkuje posiadlosci i posluguje sie nazwiskami Polakow przez nich bestialsko pomordowanych. To tak na poczatek, pozniej wiele innego bestjalstwa by sie okazalo !
  … az strach pobudzic wyobraznie. Chcial, nie chcial, mordowali, morduja i beda bestialsko mordowac cale polskie rodziny, grupy ludzi (tj CASA) i „wybrane” osobowosci,… i tu bardzier chcial niz nie chcial.
  Katyn to byla tylko dla nich taka „mala” rozgrzewka.
  Ktos, cos o tym, od czasu do czasu cos napisze. Dobre i to…chwala i za to.

  PS:
  Filip Adwent i jego matka zmarli osiem dni po wypadku w szpitalu. Bardzo ciekawy zbieg okolicznosci…

 4. Sarenka said

  Kardynał Hlond zmarł po udanej operacji wyrostka robaczkowego na skutek infekcji niewiadomego pochodzenia. Ks.dr Natanek twierdzi, że w czasie operacji wyłączono elektryczność a agregat miał poprzecinane kable. Umierający kardynał pytał „co powiecie ludziom?”. Ludzie kiedyś nie mogli nadto dociekać, bo był wojujący komunizm. A dzisiaj jest lyberalizm, wyprane mózgi i zniechęcenie.Upłynęło ponad pół wieku a metody dalej te same. Przestępcy trzymają władzę, a owieczki naiwne na złość im pozwalają tę władzę dzierżyć.

 5. Pani Lusia czuje dziwną awersje do Giertychów. Teraz krytykuje Macieja, że nie zatelefonował do żony p. śp. Filipa Adwenta,a przecież jakoby był opiekunem grupy europosłów z LPR. Otóż pierwszy raz słyszę, że była taka funkcja i że dzierżył ją p. Maciej. Druga informacja p. Filip nie był nigdy członkiem LPR a jedynie startował i wygrał z listy LPR. Następna, p. Maciej od początku lat 1990 wydawał (i nadal wydaje- jest już nr 68) bezpłatne a jakże cenne pisemko OPOKA, które pełni rolę formującą o o wiele większym znaczeniu (moim zdaniem) niż artykuły i książki (nic im nie ujmując) p. F. Adwenta. P. Maciej niejednokrotnie zajmował głos (wydał także szereg obszernych broszur o tematyce patriotyczno-katolickiej) w obronie tzw. wartości katolickich a bardzo krytycznych wobec UE (jaką już jest i do czego zmierza).Nie podoba mi się w wierszu pochwała stawiania na pierwszym miejscu Polski przed Bogiem, jeżeli tak było istotnie to coś nie tak. Bardzo, bardzo szkoda że taki szlachetny i mądry i odważny człowiek jak p. Filip Adwent już nie żyje. Zginęło dużo bardzo wartościowych osób w niejasnych okolicznościach okolicznościach żeby tylko wspomnieć pp. Feldmana, Pańko, Bartoszcze. księdza Zycha itd itd. Należy pamiętać także o chorobie p. Gruszki i o dziwnych przypadkach O. T. Rydzyka (w swoim czasie). Jeszcze jedno p. Filip Adwent zdecydował się na powrót do Polski dopiero w r. 1995 jak miał już 40 lat. Chwała mu za to ale czemu tak późno?

 6. Ryziel said

  Prof Maciej Giertych namawiał nas Polaków na sojuszu z USA kształcił się w Kanadzie, czy on nie wiedział że USA rządzona jest przesz Naród wybrany,Stronnicto Narodowe po kłótniach przejął Bubel z PPN, jego synuś Romek z jarmułka był w Jedwabne i wyparł się idola dziadka R.Dmowskiego Czy to nie dziwne?

 7. Adam said

  ad Bezpartyjny;
  Dlaczego dziwną awersje do Giertychów? Wiem, ze dla wiernej gwardii tejze rodziny,
  obowiazkowa jest apologia ich imienia, co dla mnie jest niesmaczne. Czy to juz jakis
  ustawowy obowiązek dla prawych Polaków trzymac podobizny Giertychow jako Ikony w domach
  i sercach, wzdychając do „wodzów”?
  Jesli by tak miało być, to ja się wypisuję.

 8. NOTOPOLEJ said

  Pani Lusia czuje, to co czuje i wara cholocie od jej artystycznych i patriotycznych uczuc.
  Pani Lusi Oginskiej wszyscy poklony skadaja. Nawet gory i lasy o niej gadaja. Laki ofiaruja sasanki a wielki Baltyk spiewa jej kolysanki. Bociany w holdzie machaja skrzydlami wiec dlaczego mialaby sobie glowe trapic anonimowymi przybledami.

  Nie wiadomo czemu bezimienna nicosc, miernota pospolita, ma czelnosc na jakikolwiek pomruk w stosunku do Pani Lusi Oginskij.
  Polacy jej pokroju rodza sie raz na sto lat.
  Polska nalezy do Lusi Oginskiej, Lusia Oginska nalezy do Polski.
  Zmienic onuce, wyplukac gebe denaturatem, pokazac swiadectwo urodzenia i blagac o przebaczenie.

 9. aga said

  szkoda,ze brakuje jeszcze ,ze służyl jaruzelskiemu w radzie Konsultacyjnej – bo juz bym czula się ja w gazecie wybiorczej.
  Ludzie czy wy naprawdę nie widzicie większych wrogow Polski i polskosci niże prof.Maciej Giertych?juz prawica jest tak podzielona / ze chyba nawet macchiavelliego domysly przerosly te podzialy/ a wy dalej dzielicie.

  http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8562&Itemid=42

  To co swietnie udalo sie zrobic geremkowi w ramach tzw. polonii tutaj robia tacy pozyteczni idioci,ktorzy żźbla się dopatrzą w oku ,itd nawet jak niekoniecznie u siebie belkę maja.

  p.s.
  Rozumiem ,ze pani Lusia pisze w Mysli Polskiej Boguslawa Kowalskiego TW Waclaw ,niebezplatnie?a ten ostatni w związku ze swoja przeszłością najbardziej stręczył tzw.koalicję z pisuarem.

 10. PL said

  O Filipie Adwencie, który „dopiero” w 1995 wrócił do Polski pisze przedmówca: „Chwała mu za to ale czemu tak późno?”

  Jak to późno?
  Miał wracać już nathchmiast w 1989 roku?
  Czy nie zdaje Pan sobie sprawy, że wyjazd na stałe do kraju przodków, porzucenie swej pracy, swego środowiska, swego domu – to nie jest kwestia kilku dni?

 11. Niezalogowany Marucha said

  Pani Lusia pisze do „Myśli Polskiej” bezpłatnie, nie bierze za to żadnych honorariów. Nie brała też honorariów za audycje w Radio Maryja, dopóki nie została (wraz z mężem) wykurzona stamtąd przez grupę osób nienawidzących narodowców. Poza tym „Myśl Polska” nie jest gazetą p. Bogusława Kowalskiego.

 12. CK Menel said

  Może byś odkumkała żabo, a?

  ” To co swietnie udalo sie zrobic geremkowi w ramach tzw. polonii tutaj robia tacy pozyteczni idioci,ktorzy żźbla się dopatrzą w oku ,itd nawet jak niekoniecznie u siebie belkę maja…”

 13. alvis said

  ad. 5
  …”żeby tylko wspomnieć pp. Feldmana, Pańko”,..

  Feldman? Zapewne chodzi o Pana Michała Falzmana, inspektora NIK-u, który odkrył aferę FOZZ.

  Pozdrawiam

 14. Doktor said

  ,,Maciej Giertych – odpowiedzialny za całą grupę europosłów LPR-u – nie wykonał jednego, JEDNEGO telefonu do wdowy i osieroconych dzieci posła Adwenta (…)”.

  Nie wiedziałem, że p. Roman Giertych jest majsterkowiczem-elektronikiem i wykonuje własnoręcznie telefony. Brawo, panie Romanie.

 15. Inspektor Lesny said

  No coz, az sie serce kraje jak sie widzi jak Polacy biora sie za lby.
  O, w gruncie rzeczy mniej wazne, gowniane sprawy.
  Moze nawet, nie wiem, osobiste animozje.

 16. CK Menel said

  Pozwolę sobie zauważyć panie Rewizor że słowo Polak bez przymiotnika niczego nie oznacza, a wręcz przeciwnie bardziej gmatwa. Tak sie jakoś Jeden Bóg wie kiedy narobiło i już. I teraz tak, dla Polaków narodowości polskiej słowo Polak jest słowem jednoznacznym. A tu okazuje się figa prawda, bo un, una też Polak.
  No i co z tym począć? Jak obrócić się, a?

 17. kasander said

  Lekcję z paraliżu Rządu Londyńskiego nasyconego agenturą po co powtarzamy?Następnym razem uczynię zgodnie z wolą większości.Przydał by się jakiś mądry licznik na boku (odporny na hasbarę).

 18. CK Menel said

  No jakże tak, nie uszanować woli większości. Wszak mamy demokrację.

 19. kasander said

  Ale ta amerykańska mi nie smakuje,bo zaprowadziła ich tu,gdzie wpadli.

 20. kasander said

  1 współczesny przykład proszę,gdzie się sprawdziła bo np:jamajczycy głosowali na białasa aż im nie zakazali a polacy-sami wiecie.

 21. CK Menel said

  No dobra, nie demokracja a wola większości 🙂

 22. Jacek said

  Przyklad sp. Filipa Adwneta, Polaka patryjoty, posla do pe, wyraznie pokazuje sensownosc i skutecznosc dzialalnosci politycznej na rzecz Polski. Zachowajmy Go w pamieci.

  Czy mamy wsrod nas Polskich Patryjotow zdolnych do skutecznego dzialania, z pewnoscia mamy. Naszym zadaniem jest ich szukac, wspierac, umozliwiac im odnalezienie walsciwego przeslania politycznego i form dzilania, i dzialac pod ich przywodctwem. W koncu oni podejmuja najwyzsze ryzyko. Bezczynnosc ( „w tych podlych czasach”) jest samobojcza.

  Musimy takze jak ognia unikac wywolywania i podsycania konfliktow wsrod Polskich Patryjotow. Rzeczowa, ostra dyskusja, tak, jest konieczna, bo musimy odnalezc nasza droge do wolnosci. Ale, ataki ad hominem, nie. Chyba,ze checemy dac sie podjudzac i pograzyc w blocie pomowien, plotek i idotycznych zacietrzewien.

  PS. Libertas wyglada bardzo nieciekawie.

 23. Cham Wiejski said

  Wpis pana Doktora – niezwykle rzeczowy i merytoryczny.

 24. aga said

  ad.CK Menel z tego wynika ze tylko menele sa w Polsce Polakami i tylko menele moga to oceniac.

  ad. marucha niezalogowany
  a to ,ze bezplatnie pani Ogińska jątrzy to jeszcze gorzej ,bo bardziej bylioby usporawdiedliwone jak dla chleba.

 25. CK Menel said

  Jo Aga, ale tylko CK

 26. Marucha said

  Pani Ago, nie bardzo wiem, co ma Pani na myśli, mówiąc „jątrzy”. Pani Lusia pisze to, co myśli – i nawet jeśli nie wszyscy zawsze mogą się pod tym podpisać, to na pewno zawsze daje to coś do myślenia. To samo zresztą można powiedzieć o mnie.

 27. Al;icja said

  Dziękuje Pani Lusi za ten tekst,to cudownie ,ze nie pójdą w zapomnienie ludzie ,którzy tak wiele zrobili dla kraju swoich przodków..
  Postać i postepowowanie tego wyjatkowego Człowieka i Patrioty wydała mi się wręcz nieprawdopodobna,moze dlatego zapamietałam Go …
  Moze dzięki takim jak Śp. Filip Advent naród sie obudzi.. ?
  Był do bólu uczciwy pomagając szpitalom ,ale mam nadzieję ,że nie zdawał sobie sprawę jak obkradane są dary ..słyszałam tylko ,że trudno mu było znależć pracę[był lekarzem – specajalizacja anestezjolog }..więc dojezdzał do pracy do Strasburga…
  Niech im ziemia lekka bedzie..Jemu .córce Marii.i Jego Rodzicom..

 28. CK Menel said

  Adze;

  Frekwencja w UE najniższa w historii
  Frekwencja w kończących się w niedzielę wyborach do Parlamentu Europejskiego (PE) wyniosła 43,01 proc. i była najniższa w historii – wynika z opublikowanych przez PE wstępnych wyników na godzinę 20.50.
  W wyborach przed pięciu laty frekwencja wyniosła 45,47 proc.

  4
  >>> NIE CHCĘ KRAKAĆ ALE ZA 5 LAT UNII EUROPEJSKIEJ JUŻ NIE BĘDZIE. _____________
  partia_internetowa

  dzisiaj, 21:30

  MAM NA TO WIELE DOWODÓW.

  Unia jest w przededniu rozpadu
  staliniec55

  dzisiaj, 21:32

  a to oznacza wielką wojnę w Europie

  Ludzie mają dość
  ~ert

  dzisiaj, 21:29

  Ludzie mają już dość tego eurokołchozu.

  DLACZEGO w Polsce bedzie odwrotnie?
  ttl

  dzisiaj, 21:29

  Ktos potrafi odpowiedziec na tak proste pytanie? Smile)

  62% europejczyków głosowało w pierwszych wyborach unijnych przed 20 laty (Fakty)
  ……..

  Odpowiesz Aga na to proste pytanie ttl?

 29. CK Menel said

  W kraju będzie ponizej 25 procent, zdecydowanie.

  Np Warszawka około 26% Mazowieckie 14,6%, reszta jest poniżej.

 30. Marucha said

  Nie wiem, skąd wzięto te „43%”. Bzdura.

 31. Kuba said

  Pani Oginska jest osoba dziwna. Kreuje sie na wielka patriotke, ale nie potrafi wzniesc sie na osobiste urazy i upodobania. Pani Oginska doskonale wie, że Parlament Europejski liczący ponad siedemset członków nie posiada żadnej władzy ustawodawczej, jest tylko ciałem doradczym opiniującym ustawy i ma bardzo ograniczony wpływ na politykę UE, a pensja europosla jest bardzo wysoka i jak ktos wczesniej tutaj wyliczyl za 5 letni okres pierdzenia w stolek Europosel zgarnia ponad 8 mln zlotych. Wiadomo ze Libertas i kazda inna partia nie sa wstanie zatrzymac kierunku w ktorym zmierza socjalistycza UE. Bardzo zdziwilo mnie ze tak wiele osob podajacych sie za Polakow i patriotow z pania Oginska na czele namawia do bojkotu wyborow do PE, albo do nie glosowania na Libertas bo podobno ta partia nie ma szans przekroczenia 5% progu wyborczego. Nie wiem dlaczego tym osobom tak bardzo zalezy aby te wielka kase ponad 8 mln zlotych zgarnela corka oficera UB ktory wyrywal Polakom paznokcie, niejaka Zydowka Hubner, lub Zyd Buzek udajacy protestanta ktory jako premier zostawil Polakow w przyslowiowych gaciach itd….
  Czlowiek wielki, dobro Polski i Polakow przedklada nad swoje osobiste sympatie czy antypatie. Pani Oginska mimo, ze pisze piekne wiersze nie potrafi sie ponad swoja uraze do Gierytchow i LPR wzniesc. Rozumiem gdyby miala konkretne i rzeczowe argumenty. Zamiast tego, ogolne i mgliste zarzuty. Tym razem zarzuca prof. Maciejowi Giertychowi ze nie zadzwonil do zony sp. Filipa Adwenta. Uwazam ze niepotrzebnie pani Oginska o tym pisze we wspomieniu o sp. Adwencie. Rozumiem gdyby pani Alicja Adwent zadzwonila do Macieja Giertycha z prosba o pomoc a ten odmowil lub wykrecil sie sianem. Jak widac pani Oginska cierpi na niechec do Giertychow i przy kazdej okazji jakas latke stara sie im przyczepic.

  Jesli chodzi o morderstwo na rodzinie Adwentow to dla przypomnienia;
  1) 29 letni kierowca ciężarowki Radosław Fijoł na niepolskich numerach rejestracyjnych (ze wzmocniana kabina, kierownica po prawej stronie, bez dzialajacego licznika kilometrow) zjechała na lewy pas ruchu i zderzyła się z toyotą avensis, którą jechała rodzina eurodeputowanego, oraz polonezem caro. Dwaj mężczyźni z poloneza w wieku 23 i 25 lat również zginęli na miejscu. Corka i ojciec Europosla zgineli na miejscu. Kierowca ciezarowki nie wie, dlaczego nie nacisnął na hamulce. Przeciął jak nożycami blachę samochodu miazdrząc dwie osoby na tylnym siedzeniu. I tu też nie hamował. Uderzył w polonez wgniatając go w mur posesji.
  2) Filip Adwent został przewieziony śmigłowcem do Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Banacha w Warszawie, (to pokazano we wszystkich dziennikach telewizyjnych, niech Polacy widza jak ratuje sie posla do PE), a stamtad natychmiast do Szpitala w Konstancinie, gdzie nie bylo podstawowej aparatury diagnostycznej. Tam Europeosel przebywal tydziem. Przez ten okres czasu Radio Maryja nie inicjowalo zadnych modlitw w intencji uratowania zycia p. Adwenta (byly modlitwy sluchaczy). A o. Rydzyk milczal jak zaklety. Do Konstancina przewieziono także mamę Pana Filipa Adwenta.
  3) Po tygodniu w piatek 25 czerwca przewieziono Europosla do szpital MSWiA w Warszawie, (szpital ten posiadal aparature diagnostyczna) w ktorym zmarl nastepnego dnia tj. w sobote. Warto zauwazyc ze z chwila przewiezienia p. Adwenta do szpitala MSWiA o.Tadeusz Rydzyk przerwal milczenie na antenie RM na temat wypadku Europosla.

  OŚWIADCZENIE Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski w sprawie morderstwa Filipa Adwenta i jego rodziny do Sąd Apelacyjnego w Lublinie:
  http://www.jp2w.pl/index.html?id=32836&site_id=57683

 32. aga said

  ad.Kuba

  mnie rowniez dziwi ,ze pani Ogińska nie znalazla innych ciekawszych obiektow do „szczypania” w swojej publicystyce szczypala rowniez Romana Giertycha kiedy byl ministrem edukacji.Może popelnił błędy ale w porownaiu z tym co się teraz dzieje w szkolach, w programie nauczania – to dopiero pole do szczypania i nie tylkio…Cóz pani ogińska uważala za ważniejsze napisac ,ze ktoś nie do kogos nie zadzwonil I gdyby przynajmnie raczyla zapytac co na to MaciejG.ale nie jednostronna informacja ,niczym plotka.

  http://zalewska.blog.onet.pl/

 33. rosomak said

  Pani Lusiu, słyszałem gdzieś, że wkrótce ma Pani spotkanie w Krakowie, czy mógłbym sie dowiedzieć dokładnie, kiedy i gdzie?
  Pozdrawiam serdecznie Panią oraz Gremium, może wówczas by zaistniała okazja do spotkania? Choć wiem, że to niebezpieczna gra, bo szmulki nad wszystkim czuwają i śledzą każdy nasz wpis i krok (wiem cos o tym, przeraża to, że dotyczy to także najbliższych współpracowników, a nawet rodziny). Ma nasze szczęście „turcy ugrofińscy rodem z Krymu i dalszych okolic” absolutnie nie doceniają roli prawdziwego piękna i prawdy, które rozprują niczym podwodna skała okręt ich obłudy, hipokryzji i zakłamania.

  P.S.

  Ludzie, pamiętajcie, to „Żydzi Żydom zgotowali ten los”. „Oczerniając Polakówe wybielają siebie” – to powiedziałem ja, Rosomak.

 34. aga said

  ad.Kuba
  Sensacyjne notatki pomogą wyjaśnić największą aferę RP?

  Po osiemnastu latach od tajemniczej śmierci Michała Falzmanna, inspektora NIK badającego aferę FOZZ, odnalazły się jego prywatne kalendarze. Zapiski, do których dotarł portal tvp.info, być może pozwolą w pełni odkryć kulisy funkcjonowania FOZZ.

  W kalendarzach Michała Falzmanna, do których dotarł portal tvp.info, są zapiski z kontroli Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, precyzyjne informacje na temat spółek i banków, do których trafiały pieniądze z Funduszu, nazwiska osób, które organizowały cały proceder, daty, kwoty i numery przelewów. Zanotowane są też miejsca i daty spotkań inspektora NIK z najważniejszymi urzędnikami państwowymi, m.in. z ówczesnym premierem Janem Krzysztofem Bieleckim i szefami Narodowego Banku Polskiego.

  Niektóre zapiski Falzmanna, w tym część notatek wyniesionych przez niego z Najwyższej Izby Kontroli, zaginęły w lipcu 1991 roku podczas włamania do jego domu. Sprawców tego włamania nie odnaleziono, a śledztwo szybko umorzono.
  Tymczasem, jak ustalił portal tvp.info, Falzmann skrupulatnie przepisywał wszystkie informacje do dwóch kalendarzy. Dwa tygodnie przed śmiercią zdeponował je u swojego bliskiego przyjaciela, do którego udało się dotrzeć dziennikarzom tvp.info. Dzięki niemu nienaruszone notatki przetrwały wiele lat.

  – Informacje zawarte w kalendarzach powinny przyczynić się do całkowitego wyjaśnienia afery FOZZ, a być może także do pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które później tuszowały tę sprawę i przeszkadzały w śledztwie – mówi, oceniając notatki, prof. Mirosław Dakowski, autor książki „Via bank i FOZZ” odsłaniającej kulisy największej afery z okresu transformacji ustrojowej.

  Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego został powołany na mocy ustawy z lutego 1989 roku. Jego zadaniem był niejawny skup polskich długów zagranicznych po niższych cenach. Pieniądze przeznaczone na ten cel zostały jednak z FOZZ wyprowadzone za granicę przez podstawione spółki, głównie Universal, kierowany przez Dariusza Przywieczerskiego (dziś poszukiwanego międzynarodowym listem gończym). Straty Skarbu Państwa szacuje się na 16 bilionów złotych. Cały proceder zorganizowały osoby związane z wojskowymi służbami specjalnymi PRL.

  Sprawę FOZZ badał Michał Falzmann, młody kontroler NIK. W latach 1990-1991 odkrył szczegóły przepływu pieniędzy, wskazał spółki i banki, które w tym uczestniczyły oraz osoby za to odpowiedzialne. O aferze poinformował najważniejszych urzędników państwowych. 17 lipca 1991 roku, dzień po odsunięciu go od badania sprawy FOZZ, zmarł na zawał serca. Miał zaledwie 38 lat. Śledztwo w jego sprawie szybko zostało umorzone.

  W sprawie FOZZ skazano m. in. byłego prezesa funduszu Grzegorza Żemka i główną księgową – Janinę Chim. Żemek odbywa karę 9 lat pozbawienia wolności w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Janina Chim, skazana na 6 lat więzienia, skorzystała z prawa do przedterminowego zwolnienia w marcu 2008 roku.

  Leszek Szymowski

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sensacyjne-notatki-pomoga-wyjasnic-najwieksza-afere-RP,wid,11198604,wiadomosc.html?ticaid=182b0

  ————

 35. Marucha said

  Być może „podszczypywanie” Giertychów (chodzi przede wszystkim o młodszego, Romana) ma związek z tym, że doprowadził lub dopuścił do totalnego rozwalenia najlepszej polskiej partii politycznej, jaka powstała po II Wojnie? Być może chodzi o ogromne rozczarowanie jego stylem kierowania partią i jego polityką personalną?

  Nikt mu nie zarzuca, iż był złym ministrem oświaty, bo był najlepszym. Ale w tej chwili nie ma już na kogo głosować. LPR nie powróci na scenę polityczną.

 36. aga said

  ag.35
  Panie Marucha
  a może też popatrzec nalezy na tych dzialaczy / nieci niżej od Giertycha?/
  niech pan obiektywnie zwroci uwagę jak kieryuja swoimi partiami Tuzk i Kalkstein?i nie maja wciąż buntow i ruchawek jak miał Giertych od Macierewicza poczynając poprzez Pęka ,Krupę,etc.
  Może to w nas powinniśmy poszukać winy,ze jak przyslowie mowi gdzie 2 :Polakow to 3 a może nawet i 4 poglądy, jak slusznie zauważł ,bądź co bądź niechetny endecji JRNowak : „wszyscy chcieli byc wodzusiami”.

 37. Marucha said

  Pani Ago, oczywiście – ze względów m.in. historycznych i genetycznych – szumowiny są dobrze zorganizowane, karne, dbające o pozory jedności, choć i u nich zdarzają się ruchawki. Takiej karności nie ma w szeregach patriotycznych.

  Nie zwalam całej winy na Romana Giertycha (jego ojciec jest wciąż dla mnie jedną z najbardziej godnych szacunku osób w polityce), podkreślam iż był jedynym godnym tego miana ministrem szkolnictwa w III RP – ale fakty są niestety przykre: spadek popularności LPR z 16-20% na bodajże 2-3% obecnie. Ludzie są rozczarowani. Wielu z nich dużo poświęciło dla budowy struktur LPR. A tak, jak obecnie sytuacja wygląda, narodowcy są skazani na wyginięcie. Winna była, moim zdaniem, również polityka personalna Romana Giertycha.

 38. Ja said

  Aż płakać się chcę….
  Pozdrawiam serdecznie Panią Lusię i dziękuję za wszystko; jak to dobrze, że są tacy Polacy, jak Pani.

 39. Kuba said

  Panie Marucha,
  Po przeczytaniu Pana wpisu nr. 37 dochodze do wniosku ze jest Jest Pan hipokryta. Zarzuca Pan Giertychowi, ze jest winny iz kierowana przez niego partia stracila procentowo znacznie na popularnosci, a jednoczesnie kiedy teraz mial Pan szanse pomoc odbudowac popularnosc LPR poprzez namawianie do glosowania na czlonkow LPR startujacych z pierwszych miejsc listy Libertas, Pan namawial do bojkotu, czyli byl Pan przeciwko nim.
  Pan nie jest narodowcem, a farbowanym lisem.
  pozdrawiam,

 40. Inkwizytor said

  @ Kuba

  „Oryginale ! Takiś z siebie rad ? Przycichłbyś wzgląd ten rozpatrując ściśle”

 41. aga said

  Panie Inkwizytorze a ja rozumiem rożalenie Pana Kuby.to byla ostatnia szansa,zeby odbudowac LPR.A czy widzi pan po prawej stronie jakąś postać z twz. ‚jajami” czytaj charyzma,ktora zdolnaby byla nie tylko narzekac i ględzic ale obudzic i porwac narod?
  i jeszcze do pieca dokladają co niektorzy co się za wielce ośieconych megaPolakow uważaja a na chanukowy Pis glosowli.to juz lepszy bylby autentyczny bojkot.Uważam ,ze pis jest gorszy od PO ,bo bardziej zaklamany w iście faryzejskim stylu.te nienawistne kaprawe oczy kaczora sa wprost obrzydliwe.

 42. PL said

  Rozżalenie Kuby można rozumieć – ale nie można zrozumieć ani tolerować jego bezmyślnych insynacji o „farbowanych lisach”.

 43. rosomak said

  Material ponizej dotyczy katastrofy samolotu A330 447. Wsarod pasazerow byl Pablo Dreyfus i Ronald Dreyer. Oboje byli wybitnymi miedzynarodowymi dzialaczami przeciwko nielegalnemu handlowi bronia i narkotykow.
  Biorac pod uwage ogromne zyski jakie czerpia glowne osrodki tego rodzaju handlu oraz technike zdalnego operowania tego rodzaju samolotami mozna snuc ostroznie wnioski syntezujac podobne samolotowe katastrofy oraz analizujac okolicznosci w jakich nastapily. Byc moze, z czasem, wylonia sie dodatkowe okolicznosci ktorych nie znajdziemy w „oficjalnych” wiadomosciach.
  W.Wlazlinski

  From http://www.letemps.ch/ of June 8th :

  French « Journal du Dimanche » (of Sunday June 7th) described the sequence of messages received from A330 flight 447 in a following manner : « The piloting team was taken by a cascade of accidents which occured in two minutes : (first) the disconnection of automatic pilot, which was a possible consequence of anomaly of measurement of velocity ; (than) the anomaly in commands of flight ; the passage into a degraded manner of commandment ; blackout of screens of principal controls of commands on the board of pilot and co-pilot ; breakdown of automatic control of jet engines ; breakdown of computer Adiru, and of securing computer Isis, which permit to establish the setting and inclination of the plane . Last messages signaled the break down of the system of commands and the lost of pressure in the cabin » etc.

  In French :

  La séquence de ces messages a été décrite par le Journal du Dimanche. Elle montre que l’équipage a été assailli par une cascade d’incidents survenus en deux minutes: déconnexion du pilote automatique, conséquence possible d’une mesure de vitesse anormale; anomalie dans les commandes de vol; passage en mode de navigation dégradé; panne des écrans de contrôle principaux du commandant de bord et du copilote; panne du contrôle automatique des réacteurs; panne du calculateur Adiru, qui permet de déterminer l’assiette et l’inclinaison de l’avion, ainsi que du calculateur de secours Isis. Les derniers messages signalent une panne des systèmes de commandes de vol et la dépressurisation de la cabine.

  Pour certains spécialistes, cet enchaînement correspond à celui que peut entraîner une défaillance des sondes Pitot. Le site professionnel Eurocockpit affirme avoir reçu des «témoignages de pilotes qui racontent comment ils ont mouillé la chemise quand ils ont connu des mésaventures semblables, mais heureusement aux conséquences finales moins graves».
  —– Original Message —–
  From: Dick Eastman
  To: sociologyandgovernment@topica.com
  Sent: Monday, June 08, 2009 2:31 AM
  Subject: Flight 447 Murder Victims Pablo Dreyfus anti-illegal arms-trade smuggling activist Pablo Dreyfus and Swiss diplomat Ronald Dreyer coordinator of Geneva Declaration on Armed Violence

  Did arms makers and merchants profit from 9-11? Remember, remote-control aircraft takeover is just one more exotic weapon, like, for example, plastic explosives and mathematical formulae for generating national Kleptastrophes. I should also mention Israel is home to some of the biggest illegal arms merchants?

  At any rate we now have identified most probable targets in the Air France mass-murder.

  Dick Eastman
  223 S. 64th Ave.
  Yakima, Washington
  Every man is responsible to every other man.

  http://www.sundayherald.com/international/shinternational/display.var.2512885.0.0.php

  Pablo Dreyfus and Ronald Dreyer, key figures in global battle against international illegal arms trade, lost in Air France crash

  AMID THE media frenzy and speculation over the disappearance of Air France’s ill-fated Flight 447, the loss of two of the world’s most prominent figures in the war on the illegal arms trade and international drug trafficking has been virtually overlooked.

  Pablo Dreyfus, a 39-year-old Argentine who was travelling with his wife Ana Carolina Rodrigues aboard the doomed flight from Rio de Janeiro to Paris, had worked tirelessly with the Brazilian authorities to stem the flow of arms and ammunition that for years has fuelled the bloody turf wars waged by drug gangs in Rio’s sprawling favelas.

  Also travelling with Dreyfus on the doomed flight was his friend and colleague Ronald Dreyer, a Swiss diplomat and co-ordinator of the Geneva Declaration on Armed Violence who had worked with UN missions in El Salvador, Mozambique, Azerbaijan, Kosovo and Angola. Both men were consultants at the Small Arms Survey, an independent think tank based at Geneva’s Graduate Institute of International Studies. The Survey said on its website that Dryer had helped mobilise the support of more than 100 countries to the cause of disarmament and development.

  Buenos Aires-born Dreyfus had been living in Rio since 2002, where he and his sociologist wife worked with the Brazilian NGO Viva Rio.

  „Pablo will be remembered as a gentle and sensitive man with an upbeat sense of humour,” said the Small Arms Survey. „He displayed an intellectual curiosity and a determined work ethic that excited and enthused all who worked with him.”

  According to the International Action Network on Small Arms Control (IANSA), Dreyfus’s work was instrumental in the introduction of landmark small arms legislation in Brazil in 2003. Under this legislation, an online link was created between army and police databases listing production, imports and exports of arms and ammunition in Brazil.

  Dreyfus was an advocate of the stringent labelling of ammunition by weapons firms, arguing that by clearly identifying ammunition not only by its producer but also its purchaser, the likelihood of weapons being sourced by criminals from corrupt police or armed forces personnel is greatly reduced.

  Though a Brazilian referendum on the right to bear arms was rejected in 2005, Viva Rio says the campaign should be considered a success because half a million weapons were voluntarily handed in to the authorities. Anti-gun activists put the referendum defeat down to fears criminals would circumvent the law and continue to gain access to small arms the usual way – through Paraguay and other bordering countries. This was not an irrational fear: until 2004, when Paraguay bowed to Brazilian pressure, even foreign tourists were allowed to purchase small arms simply by presenting a photocopy of their identity card. Dreyfus knew that many of the weapons from the so-called tri-border area between Brazil, Paraguay and Argentina were reaching Rio drug gangs.

  When unidentified gunmen made off with a stash of hand grenades from an Argentine military garrison in 2006, Dreyfus deplored what he said was lax security at military depots across the world. „If a supermarket can keep control of the amount of peas it has in stock, surely a military organisation could and should be able to do the same with equal if not greater efficiency with its weapons,” he said. „The key words are logisitics, control, security.”

  When Rio agents smashed a cell of drug traffickers who had sourced their weapons from the tri-border area, Dreyfus noted its leaders were prominent businessmen living in apartments in the plush Rio suburbs of Ipanema and São Corrado, „not in the favelas”.

  In a recent report posted on the Brazilian website Comunidade Segura (Safe Community), Dreyfus noted that the Brazilian arms firm CBC (Companhia Brasileira de Cartuchos) had become one of the world’s biggest ammunition producers by purchasing Germany’s Metallwerk Elisenhutte Nassau (MEN) in 2007, and Sellier & Bellot (S&B) of the Czech Republic in March. This would not be particularly noteworthy but for the fact that CBC’s exports had tapered off in recent years due to legislation restricting exports to Paraguay, arms that often found their way back into Brazil and on to the Rio drug gangs – the „boomerang effect”, as Dreyfus called it. „The commercial export of weapons and ammunition from Brazil to the bordering countries stopped in 2001,” wrote Dreyfus. „CBC lost commercial markets in Latin America, but Brazil won in public security.”

  However, manufacturers from other countries had moved in to fill the void, and before its purchase by CBC, S&B was already „one of the marks most currently apprehended” by Brazilian police. Dreyfus said that, in view of the fact the Czech Republic was bound by the EU Code of Conduct on weapons exports – which states that EU countries must „evaluate the existence of the risk that the armament can be diverted to undesirable final destinations”, CBC should „consider the risk that some of these exports end up, via diversions, feeding violence in Brazil”.

  Though his focus was on Latin America, Dreyfus also advised the government of Mozambique and at the time of his death was preparing to do the same for the government of Angola, where stockpiles of weapons left over from the civil war continue to pose a security problem.

  Dreyfus and Dreyer were on their way to Geneva to present the latest edition of the Small Arms Survey handbook, of which Dreyfus was a joint editor. It was to have been their latest step in their relentless fight against evil.

  It was murder: http://www.fourwinds10.com./siterun_data/government/new_world_order/news.php?q=1244235892

 44. mcs said

  biedni jesteście. wszędzie spisek. szkoda Waszego życia na to.

  normalny człowiek

 45. […] Lusia Ogińska: Pamięci Filipa Adwenta, Polaka. […]

 46. aga said

  Ad.45
  co za ohydna manipulacja :
  zestawianie Katynia ze Smoleńskiem;
  i jeszcze szarganie przy tym pamięci ś.p. Filipa Adwenta.
  Filip Adwent nie miał i nigdy nie miałby nic wspólnego z Pisem!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: