Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Polsce znajdują się najbogatsze złoża złota w Europie

Posted by Marucha w dniu 2009-08-25 (Wtorek)

Znalezione na http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=1314&start=1380

Źródło: Parkiet

Najbogatsze złoże złota w Europie znajduje się w Polsce. Niestety, u jubilera jeszcze długo nie będzie można kupić biżuterii z kruszcu spoczywającego pod ziemią na Dolnym Śląsku. Co gorsza, w tym roku prezenty ze złota są znacznie droższe niż w zeszłym. Wszystkiemu winne niepewne czasy.

Zespół geologów pod kierownictwem prof. Stanisława Speczika (dziś prezesa KGHM) odkrył złoże złota w rejonie kopalni Polkowice-Sieroszowice, należącej do miedziowego koncernu. Jego zasobność specjaliści oceniają na ponad 80 ton. To europejski rekord.
– Zasoby występują wraz z platynowcami poniżej horyzontu miedzionośnego, głęboko pod powierzchnią. Jest to najbogatsze złoże na naszym kontynencie, ale nie jest jeszcze eksploatowane – mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM.
Sięgnięcie do skarbów ziemi nie jest jednak łatwe. Wydobywanie złota z dużej głębokości jest po prostu drogie.

KGHM zwiększy jednak produkcję tego kruszcu w tym roku.
– Będzie to głównie efekt wyższej produkcji miedzi – wyjaśnia Dariusz Wyborski.
Koncern odzyskuje złoto w procesie wytwarzania miedzi elektrolitycznej. W 2001 r. KGHM sprzedał 349 kg czystego kruszcu (18 kg mniej niż rok wcześniej). Gdyby kiedyś skorzystał z niedawno odkrytego złoża, mógłby zasilać rynek znacznie większą ilością pożądanego metalu.
Jest tylko pytanie: Czy eksploatacja będzie miała ekonomiczne uzasadnienie. Pod koniec 2000 r. lubińska spółka zrezygnowała z działki złotonośnej w Złotym Stoku (byłe woj. wałbrzyskie). Uznała, że odzyskiwanie złota z rud miedzi, występujących w rejonie Lubina i Polkowic jest bardziej efektywne.

W Polsce żółty kruszec występuje głównie w Sudetach i Karkonoszach. Do najbardziej znanych od wieków ośrodków górnictwa należą: Złotoryja, Lwówek Śląski, Legnickie Pole, Złoty Stok i Głuchołazy. Na złoto natrafiono również w rejonie Tatr, Pienin oraz Gór Świętokrzyskich. W 1996 r. na Dolnym Śląsku wytyczono 33 działki złotonośne (każda ma ok. 96 km kw.). Pierwsze koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż złota otrzymały koncerny górnicze z Irlandii, Australii i Ameryki Północnej.

Od pewnego czasu rośnie popyt na złoto. Kruszec ten w niepewnych czasach jest zawsze traktowany jako bezpieczna inwestycja. Jego cena od początku tego roku zwiększyła się o 25%. Jest to najwyższy roczny wzrost od 1979 r. Jedna uncja (31,103 grama) w poniedziałek kosztowała około 344 USD. Cena była więc najwyższa od maja 1997 r.

Największymi producentami złota na świecie są: RPA (394 t w 2001 r.), USA (335 t) Australia (285 t), Indonezja (183 t), Chiny (173 t), Rosja (165 t), Kanada (157 t) i Peru (134 t).

Dariusz Wieczorek

I komentarz do powyższego, napisany przez innego internautę:

Ula, czy nadal mam byc optymista?

Otwórzmy oczy i patrzmy trzeźwo na realny nierealny ten świat. Jako naród jesteśmy nikim, albowiem w ogóle się nie liczy rzeczywistość, czyli obiektywna prawda w leninowskiej definicji, ale to sie liczy i jest prawda najświętszą, chroniona przez prawo w większości krajów członkowskich Cywilizacji Europejskiej, co mówią bardziej elokwentni od nas i co piszą znaczniejsi od nas.

No to ile od nas kaniec kańcow ucapiom?

80 ton razy 1000 kilo na tonę podzielić przez 31 gramów na uncje. Zaraz. Nie umiem tak szybko. Mam trochę za mało palców do liczenia. Musze chwile pomyśleć, marszcząc swoje niskie neandertalskie czoło, albowiem pochodzę z narodu niezbyt rozgarniętych (jak podają światowe media oraz jak twierdzi światowa percepcja urobiona przez intelektualnych gummibaarow).

Już wiem. 2 miliony 580 tys 645 uncji w zaokrągleniu. Teraz to co wyszło razy 311 dolarów za uncję równa się 802 i pól tys milionów, czyli 802.5 miliarda. Dolarów. Dzisiejszych. Po dzisiejszym kursie. Plus interes, czyli procent, jako ze aktualnie nikt przy zdrowych zmysłach nie płaci fizycznym pieniądzem.

A potem trzeba będzie im jeszcze dopłacić 65 miliardów za polskie zbrodnie wojenne. Plus interes. I dodać 200 miliardów rocznie za gaz. Pewnie to i tak będzie polski gaz, jako ze ponoć Ekoeuroregion Wajksel lezy na gazie.

Jestem optymistom, jestem optymistom, jestem optymistom, jestem optymistom, jestem optymistom, jestem optymistom, jestem optymistom, jestem…………

Komentarze 62 do “W Polsce znajdują się najbogatsze złoża złota w Europie”

 1. Inkwizytor said

  Złoto złotem ale trzeba przypomnieć o czym u Pana Maruchy pisałem parę miesiecy temu a mianowicie o złożach rud na Suwalszczyźnie. Prowadzone od niemal 40 lat badania geologiczne wskazują, że w północno-wschodniej Polsce zalega cała tablica Mendelejewa. Wiercono w Krzemiance i w Udrynie na głębokości od 850 do 2,3 tyś metrów. Doliczono się 1,5 mld ton rud polimetalicznych w tym 50 mln ton tytanu a także bardzo rzadkiego wanadu, jednego z najtwardszych metali. Wystepuje też antrozyt, cenny materiał budowlany. Suwalskie złoża są warte dużo więcej niż całe złoto świata. Dlaczego jednak ich się nie wydobywa ? Oficjalnie w 2002 Państwowy Instytut Geologiczny określił suwalskie złoża jako „pozabilansowe” czyli , że nie opłaca się wydobycie. Rudy tytanu sprowadzamy więc z Niemiec, Anglii, Norwegii i Kanady. Im sie opłaca wydobycie, Polsce nie. Czyżby na coś czekano ?

 2. NOTOPOLEJ said

  Zloto, tytan, kobalt, ropa, gaz …potezne poklady wszystkiego na terenie calej Polski.
  Ja tez nie bede przypominac ze wielokrotnie o tym juz pisalem.
  Znowu Polakow zrobili w h… na calego. Teraz wiadomo po co caly ten cyrk z nato i unia. Badania i odwierty byly prowadzone na szeroka skale przez ostatnie pol wieku na koszt wszystkich Polakow.
  Odwierty zaplombowane, dokumentacja utajniona i wyslana do koszernych kolesi. Niewtajemniczeni zaduzowiedzacy pogineli w „wypadkach drogowych”.
  Co by tu teraz zrobic? acha…
  Stworzyc sztuczny kryzys, lipna opozycje (solidarnosc),
  rozpier… c caly kraj w strzepy, wpieprzyc ich wszystkich do jakiegos wielkiego kotla unijnego syfu i pozbawic doslownie wszystkiego ze zmyslami wlacznie.

  …przed szkoda i po szkodzie glupi.

  Prosba do Pani J
  Prosze ten krotki list przetlumaczyc:
  http://kamerunscoop.wordpress.com/2009/08/25/les-mots-de-nicolas-sarkozy/#comment-4733

 3. Rosomak said

  Problem w tym, że ludzie w tym kraju i tak nie chcą o tym wszystkim – poza wyjątkami – wiedzieć. Nawet boją się o tym rozmawiać, a – nazwijmy umownie – „nonkonformistów”, zwykle podejrzewają o chorobę umysłową.
  Wiedza kosztuje trochę wysiłku, znacznie łatwiej dyskutować o parkingu, autku, ogródku, zakupach, o tym co pokazali w „telewizji”, o pogodzie, zdrówku, dzieciach etc.
  A przecież są rzeczy ważne i ważniejsze…

 4. Mareczek said

  Jeśli można zapytać, skąd się wzieła taka cyfra za uncje, 344 dolarów?
  Właśnie patrzę na BNN i pisze jak byk $954.56! btw, wciąż rośnie….

 5. ateista said

  Skandal podczas wręczania odznaczeń u Tuska, Anita Włodarczyk upokorzona |(tvp info)

 6. RomanK said

  Polska spolka Miedzi produkuje i sprzedaje rocznie
  2,34t zlota….$954,00 troy unce
  2 680,00ton zlota $15,00 troy unce’
  559 990.00 ton miedzi $ 7000,00 za tone

  Spolka jest na krawedzi bankructwa…musi sie sprzedac prywatnemu.

 7. RomanK said

  Pardon 2 680 ton srebra oczywiscie…

 8. NOTOPOLEJ said

  KGHM złotem stoi?

  Nadmiar bogactwa

  Dla wyjaśnienia całej tej historii można powiedzieć, że odkryte w rejonie Lubina złoże rud miedzi jest tak bogate, że brak jest jeszcze na świecie technologii, która umożliwiałaby opłacalne odzyskanie całej jego naturalnej zawartości. Na razie wydaje się, że zrobiono w tym kierunku wszystko co było możliwe. Dotyczy to nie tylko złota, bo kilkanaście kilometrów dalej po upadzie z tego samego poziomu złoża rud miedzi eksploatowany jest też gaz ziemny, a tuż nad złożem miedzi zalega jedno z największych złóż soli w Europie, które zostało udostępnione z wyrobisk kopalni „Polkowice – Sieroszowice”.

  http://gornictwo.nettg.pl/Page/showPage,id=25039

 9. NOTOPOLEJ said

  Bandyckie scierwo zydobolszewickie po ogoloceniu Rosji, Serbii, Boliwii, Wenezueli, Argentyny, Islandii i innych ma wielka determinacje zeby Polakom „nie popuscic”.
  Na szali jest niewyobrazalne bogactwo o jakim swiat nie slyszal.
  Jak tylko beda mieli KK pod calkowita kontrola (juz prawie maja) zaczna sie w Polsce sceny dantejskie. Katyn byl niczym w porownaniu z tym co maja w planach te lucyferskie kanalie.

  Tu, co robili niedawno z Argentynczykami (koszerne media oczywiscie milczaly):

  * Józef Beck

  W sierpniu 1939 r. nuncjusz watykański w Polsce usiłował nakłonić rząd RP do ustępstw na rzecz Niemiec. Po zakończeniu kampanii wrześniowej minister Józef Beck powiedział w Bukareszcie: „Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie ze prowadziliśmy politykę zagraniczną służąca jedynie interesom Kościoła katolickiego”. Watykan zaś w okresie powojennym przez dłuższy czas nie ustanawiał polskiej administracji kościelnej na Ziemiach Odzyskanych i nie mianował na nich polskich biskupów.
  http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8584&Itemid=42

 10. astromaria said

  Czytając to raczej się przeraziłam… kto zna książkę „Economic Hit Man” Johna Perkinsa tego takie wieści przejmują grozą. Tylko patrzeć, jak się okaże, że nie stać nas na eksploatację i musi nam w tym pomóc nasz największy przyjaciel zza oceanu. I skończymy jako kraj III świata lub Irak.

 11. Marucha said

  Jedno jest pewne: ziemie polskie wprost obfitują w bogactwa mineralne i naturalne, ale polskie goje niech nie liczą na jakiekolwiek korzyści z tego tytułu.

 12. Rysio said

  Gdyby nie bylo socjalizmu, a ziemia byla by prywatna to wlasciciel ziemi – kapitalista – moglby wydobywac’ mineraly ktore w niej sie znajduja.

 13. Miet said

  Dlatego od dawna nawolywalem Rodakow zeby nie pozbywali sie ziemi.
  Nawet gdyby miala lezec ugorem przez lata.
  Po rozparcelowaniu przemyslu teraz idzie kolej na ziemie.

  Ale z mojej obserwacji, nawet rodzinnyc, mam reakcje – czlowieku, zimia???, a kto to bedzie w tym robil???
  Przeciez to sie teraz nie oplaca!

  Ale oplaca sie sprzedac hektar za pare tys. zlotych i kupic sobie uzywany samochodzik – ale zachodni oczywiscie.:-)))

 14. Anty- said

  CO NAM DAŁA WIARA W BOGA I JEGO OPIEKA?

  Polska jest od setek lat najwierniejszą córą Kościoła Katolickiego.I co nam to dało? Jakieś szczególne łaski? Oznaki jakiejś nadzwyczajnej opieki nad naszym narodem?

  Czy do „łask” należy zaliczyć niewyobrażalne wprost cierpienia zadawane naszemu narodowi przez ostatnie 70 lat – albo jego zniewolenie przed 250 laty?

  Czy wymordowanie naszych najlepszych synów i córek – naukowców, polityków, żołnierzy, matek i ojców, te niezliczone „Inki” zgładzane przez żydoubecję, ci zamęczani Fieldorfowie czy Pileccy, wysiedlane i eksterminowane rodziny, kobiety przybijane bronami do drzwi stodoły. te miliony ofiar – to wyraz opieki Boga nad naszym narodem?

  Czy potworna wręcz niesprawiedliwość, z jaką traktuje nas świat, a zwłaszcza szubrawcza rasa żydowska, która więcej nam zawdzięcza, niż całemu pozostalemu światu, lecz odpłaca za to bydlęcą podłością – to dowód Bożej miłości? Ja tej miłości nie rozumiem.

  Wiem tylko to: przy tych wszystkich strasznych doświadczeniach, jakie nas spotkałý, coraz trudniej jest niejednemu wciąż wierzyć w Boga i liczyć na sprawuedliwość na drugim świecie.

  Poprawcie mnie, jeśli błądzę.

 15. PL said

  Rysio z katarynkową konsekwencją dopatruje się socjalizmu we wszystkim, co złe, choć nie wiem, gdzie on ten socjalizm widzi – bo ja widzę tylko złodziejstwo, mafie i obcą agenturę.

 16. RomanK said

  RE, Anty.. bladzisz…
  Polska nie jest najwierniejsza cora Kosciola.
  Polacy nie sa katolikami, ale poprostu ochrzczonymi w powiciu.
  Laska Boza nie dziala za..ale …”w”!
  Sprawiedliwosc jest zawsze wynikiem dzialania a nie leniwej biernosci. Pan Bog dal ci rece,,mozesz je trzymac zalozone, zlozone badz lapac i tluc wszy. To wynika z innego daru Boga..wolnej woli.
  Jesli wybierzesz gnusna niesprawiedliwosc w miejsce znojnej sprwiedliwosci..jestes, jako to panny glupie,,z przepowiedni.

 17. wda said

  AD ANTY:
  To narodek wybrancow Pana Boga rozumiał tak interesiownie: da im władze, pieniąchy, zdrowie, będa zawsze piękni i mlodzi. A Pan Jezus dal sie ukrzyzowac, by pokazać, iż na ziemi życie jest krótkim epizodem – sprawdzianem. Zdasz – twoje zycie będzie szczęściem, oblejesz – zdychać będziesz, bo na nic więcej nie zasługujesz. Ego nie pozwala na szczęście. A milość do Pana Boga szlifuje: pokazuje wszelkie twoje chropowatości.

  Z Panem Bogiem

 18. Anty- said

  Nie przekonaliście mnie, panowie, ani trochę.

  Nie domagam się od Boga jakiegoś specjalnego traktowania Polaków i wywyższania ich ponad inne narody, jak to sugeruje Wda. Chcę tylko SPRAWIEDLIWOŚCI. Niestety, nie znajduję jej tam, gdzie powinna być.

  Innym narodom, mającym na sumieniu zbrodnie i niesprawiedliwości Bóg jakoś łatwiej wybacza.
  A Polacy odchodzą od Kościoła, bo widząm jak są traktowani przez Opatrzność.

 19. Anty- said

  Panu Romanowi dodam jeszcze, że nie wszystkie nieszczęścia spłynęly na Polaków z ich winy. I nie zawsze możemy własny los ująć we własne dłonie.

 20. Rysio said

  PL to prawda, z katarynkową konsekwencją dopatruje się socjalizmu, interwencjonizmu i korporatyzmu we wszystkim, co złe. Majatek Polakow zamiast zostac’ podzielony miedzy obywateli zostal przez przefarbowanych socjalistow rozkradziony i rozdany za bezcen. Czego nam w PRLu brakuje to czystego kapitalizmu i prywatnej wlasnosci.

 21. NOTOPOLEJ said

  21.08. Warszawa (PAP/Media) – W nieruchomościach, o które upominają się byli właściciele, drzemią miliardy złotych. Agencja Nieruchomości Rolnych idzie więc na rekord. W przyszłym roku ma szansę podwoić sprzedaż gruntów – pisze „Puls Biznesu”.

  Jak zauważa gazeta, przyszłoroczny plan sprzedaży ziemi należącej do ANR opiewa na 90 tys. ha. To o 15 proc. więcej niż wyniosła sprzedaż agencji przed rokiem, ale do rekordu nadal daleko. Jak przyznaje „PB” Tomasz Nawrocki, prezes ANR, rząd zachęca ją, żeby sprzedawała więcej. Według prezesa, jeśli zostaną zniesione obecne bariery prawne, będzie szansa zbliżyć się do poziomu sprzedaży wynoszącego 200 tys. ha gruntów rocznie.

  http://74.125.155.132/search?q=cache:SCICBsXZy_8J:www.pb.pl/%3FArticleID%3D89ecdfca-9665-4a98-84d4-4e84182a4172%26readcomment%3D1%26page%3D0%26orderBy%3Ddown+/search%3Fhl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26q%3D%2Bsite:www.pb.pl%2Bprzysz%25C5%2582oroczny%2Bplan%2Bsprzeda%25C5%25BCy%2Bziemi%2Bnale%25C5%25BC%25C4%2585cej%2Bdo%2BANR%2Bopiewa%2Bna%2B90%2Btys.%2Bha.&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=ca

 22. NOTOPOLEJ said

  „We are buying Manhattan Hungary Romania and Poland ”

 23. Bolek said

  Pamiętajmy, że kluczem do
  „palestynizacji” Polski są media.
  Gdyby Polacy byli lepiej informowani o tym co się dzieje w ich państwie,
  to może bardziej rozumna większość
  nie zachowywałaby się tak głupio
  przynajmniej przy urnach wyborczych.
  Dawno temu pisałem, że Polska jest
  pod okupacją ale gdybyśmy zapytali
  o to jakiegoś przechodnia na ulicy,
  to pewnie by stanowczo zaprzeczył,
  bo przecież żyje w wolnym kraju
  z którego może sobie pojechać
  bez paszportu np. do Niemiec i kupić jakiegoś rzęcha, którego Niemcy
  chcą się pozbyć. I to jest największy
  dramat polskiego narodu. Nie udało się
  Polaków zgermanizować, zrusyfikować
  a nawet przez blisko 50 lat
  zsowietyzować ale w ciągu 20-stu
  udało się zglobalizować i oduczyć
  myślenia. Kiedyś nawet Bolek-Wałęsa
  mówił, że możemy być drugą Japonią
  i wcale się nie mylił. Mamy mądrych
  ludzi, mamy wiele bogactw naturalnych
  i jesteśmy bardzo pracowitym narodem
  ale mamy niestety zajadłych wrogów,
  którzy robią co mogą by Polskę
  zniszczyć. Dopóki się ich nie
  pozbędziemy nasz naród będzie
  skazany na zagładę.

 24. Jacko said

  Szanowny Panie Gajowy
  ja jeszcze w kwestii wyliczeń (nie żebym się czepiał, gwoli ścisłości) internauty, który „nie umie tak szybko”. Jeszcze raz:
  80 ton * 1000 = 80.000 kg * 1000 = 80.000.000 g (80 milionów gramów)
  dopiero teraz możemy podzielić gramy przez gramy, bo dzielenie kilogramów przez gramy jest bez sensu 🙂
  no to dzielimy: 80.000.000 g : 31 g/uncję = 2.580.645,161 uncji (dwa miliony 580,161), czyli ten sam wynik jaki otrzymał internauta.
  2.580.645,161 * 311 $/uncja = 802.580.645 dolarów (milionów, nie miliardów !!!)
  Biorąc pod uwagę wartość 954.56 $/uncję podaną przez Mareczka otrzymujemy wartość $ 2.463.380.644 (prawie dwa i pół miliarda, dolarów, dzisiejszych)
  Przepraszam za kropki w zapisie ale to dla zwiększenia czytelności.
  Ciekawe tylko czy ten internauta, który powoli liczy pomylił się dlatego, że powoli liczy czy ….
  Pozdrawiam serdecznie.

 25. wet3 said

  @ Jacko
  Czemu sie tak zawziecie bawisz sie w te kalkulacje. My i tak ani funia z tego nie dostaniemy. Koszerni sie znowu oblowia. Rzad Rudego zadba o to pieczolowicie.

 26. NOTOPOLEJ said

  @ astromaria re: “Economic Hit Man” Johna Perkinsa

  Brawo, ciekawa uwaga. Bandycka kucpa morderczych zbirow.
  Niestety Polska padla juz ich ofiara. Polacy musza zbiorowo zaczac wychodzic na ulice, nie ma innego wyjscia.

  Rozmowa z autorem (po eng.):

 27. Julka said

  Anty-
  A kto jak najszerzej otwierał drzwi Polski plemieniu żmijowemu? Z najnowszej historii szerokie przywileje dał im Piłsudski, a to co dzieje się potem, to na zasadzie „daj palec, a wezmą rękę”. Dlaczego obecnie tak hołubi się Piłsudskiego? Bo w Polsce rządzą Żydzi. Pan Bóg dał nam piękny i bogaty kraj a my oddaliśmy go innym, którzy Boga rugują śmiało, bezczelnie i za naszym przyzwoleniem. Gnuśność i lenistwo są wielkimi grzechami. To nie Bóg odwrócił się od nas, ale my od Boga. Za to, co robią są skazani na potępienie wieczne-zwyczajowo łamią cały dekalog i zapewne są podświadomie przekonani o swoim marnym przeznaczeniu, dlatego całą energię z zapamiętaniem lokują w życie doczesne, a dla usprawiedliwienia swoich przestępstw napisali talmud, że niby dekalog stosuje się tylko do nich i między nimi, bo pozostali to goje. Wprawdzie nikt nas do tego nie zachęca, ale powinniśmy się również modlić o okazanie sprawiedliwości Bożej na tym świecie. Pozwalając na okradanie nas, sami pośrednio przyczyniamy się do łamania 7 przykazania, a wszyscy jesteśmy powołani przestrzegania tych przykazań. Jaki przykład dajemy dzieciom? Kto kradnie i oszukuje, ma się dobrze. Kto to słyszał, by jakiś rabin pouczał następcę św. Piotra? Przestępcy są zawsze w lepszej sytuacji niż ofiary, bo: nie mają skrupułów, stosują przemoc, uzyskują to, co zamierzali a biorąc pod uwagę procent wykrywalności przestępstw, jest bardzo prawdopodobne, że nie poniosą żadnych konsekwencji. W sytuacji kiedy dzierżą cały aparat władzy ze środkami przymusu i piszą dla siebie prawo-konspirację czas zacząć. I to we wszystkich formach. W słusznej sprawie Bóg nas nie opuści.

 28. Julka said

 29. Inkwizytor said

  @ Julka

  Co do Piłsudskiego pełna zgoda. To człowiek bez zasad moralnych, który dla „ślubu” z protestancką rozwódką porzucił Kościół. Po wojnie, którą wydał narodowi polskiemu w maju 1926 roku sprowadził około 600 tysięcy Żydów do Polski.

  „Pan Papież” jest sam sobie winien, że mu rabin wygrażał. To jest właśnie to o czym napisałaś odnośnie Piłsudskiego „daj palec a wezme rękę”

 30. NOTOPOLEJ said

  @ Julka

  „Ks. Stanisław Górny zginął w wyniku ran odniesionych w wypadku”
  Czytaj: zamordowany za to kazanie (ponizej)i obrone krzyza w Oswiecimiu tuz bestialskim gwaltem na Karmelitankach.
  Zamordowany jak Filip Adwent i tysiace innych.

 31. Inkwizytor said

  Zaraz, zaraz, kto „poprosił” Siostry Karmelitanki o opuszczenie klasztoru oświecimskiego ? Czyż nie „największy z rodu Polaków” ?

 32. NOTOPOLEJ said

  @ #31

  „26 lipca 1988 – na Żwirowisku należącym do klasztoru sióstr karmelitanek ustawiono krzyż. Inicjatorem ustawienia krzyża był ks. Stanisław Górny, brat biskupa rzeszowskiego Kazimierza Górnego i były proboszcz parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Ks. S. Górny wspominając tamto wydarzenie powiedział: Byli więĽniowie prosili nas, księży, żeby to miejsce, znajdujące się poza obozem, uczcić symbolem wiary katolickiej. Siostry karmelitanki bose, znajdujące się już wówczas w oświęcimskim klasztorze od 1984 r., zgodziły się na ustawienie krzyża.”

  „Karmel Oświęcimski będzie zamknięty za 2 lata?!? Czy to kolejny dowód, że to Żydzi faktycznie rządzą w Polską? Orędzie żydowskie i kontrowersyjne działanie Światowego Kongresu Żydów i nacjonalistów żydowskich.
  Porozumienie miedzy żydami a katolikami – Od naszego korespondenta z Genewy.
  Do końca 2007r, karmelitanki z Oświęcimia mają zostać przeniesione poza obręb obozu.
  Tak zostało zadecydowane przez siedemnaście „osobistości” – żydowskich i katolickich, zgromadzonych za zamkniętymi drzwiami w niedzielę 23 lutego 2005r w rezydencji Edmunda Rothschilda w Pregny niedaleko Genewy, z zamiarem zakończenia polemiki wywołanej instalacją w paĽdzierniku 1984 klasztoru w miejscu gdzie nazistowscy kaci przechowywali mordercze gazy oraz nadające się do spieniężenia ( ubrania, buty etc.) ich ofiar.
  Pomimo „deklaracji oświęcimskiej” podpisanej przez władze katolickie i żydowskie dnia 22 lipca 1986 w Genewie, spotkanie w Pregny zostało otwarte w atmosferze niepokoju. W przemówieniu zagajającym prof. Ady Steg. prezydent Światowego Zjednoczenia Żydowskiego przypomniał, że założycielka klasztoru twierdziła, iż karmelitanki nie opuszczą swego klasztoru obecnego oraz, że nie miały bynajmniej zezwolenia żydowskiego (?), jako że „nie są zainteresowani Oświęcimiem, nie zbudowali tam pomnika i nie umarli tam”.”

  http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=1027

 33. wet3 said

  @ Inkwizytor (31)
  Oczywiscie, ze bez jego zgody Karmelitanki nie bylyby usuniete. Hanba!

 34. Anty- said

  Ja wszystkie te argumenty znam.

  Tylko zastanawia mnie, dlaczego inne narody, które dużo bardziej odsunęły się od Boga (z Żydami na czele), nie są jakoś tak zawzięcie przez Niego karane, jak właśnie Polska. Pokażcie mi inny naród, który tyle wycierpiał.

  Grzeszymy głównie głupotą i naiwnością.
  Inni grzeszą podłością.
  Nas Bóg karze.
  Inni żyją w dostatku, spokoju. Ich rodziny nie są przerzynane na pól piłą, nie są zamęczani przez żydowskich bandytów w kazamatach UB, nie są opluwani i upokarzani.

  Nie rozumiem tego. Widocznie Bóg nie dał mi wystarczająco rozumu. Potem mnie skarze za to, że Go nie rozumiałem.

 35. Inspektor Lesny said

  Dotyczy: Anty
  To nie Boska sprawa, znalezc Polakom swe miejsce wsrod innych narodow.
  Bog dal nam wolna wole, z tym idzie odpowiedzialnosc, w tym za wlasny los.
  Ja nie wiem ,co dzis trzeba zrobic, jest zle, ale moze inni wiedza?
  Polacy nie troszcza sie o swoj wlasny los, to jest klopot, bo ta troska nalezy tylko do Polakow.

 36. Anty- said

  Jakby na to nie patrzeć, jak by nie argumentować, jakby nie wykręcać słów na drugą stronę, fakty są oczywiste i porażające; żaden naród nie doznał (najwidoczniej z woli boskiej) takich nieszczęść i upokorzeń, jak Polacy. A przecież inni mieli na sumieniu naprawdę ciężkie przewinienia. My zaś głównie naiwność.

 37. Inspektor Lesny said

  Dotyczy: Anty
  Takie myslenie jest bledne.
  Tak mysleli Zydzi po 2-giej wojnie swiatowej. Dlaczego ich Bog opuscil?
  To jest kontraproduktywne. Oni sie z tego otrzasneli. My, Polacy musimy tez to zrobic.
  I ratowac, to, co sie da.
  Nie Boga to zadanie pilnowac naszego miejsca na swiecie.
  Tylko nasze. Na razie Polska istnieje. Pilnujmy, co nasze, a moze przezyjemy.

 38. Prawda said

  Sent: Tuesday, August 25, 2009 7:18 PM
  Subject: Re: Globalne oblicza antyPolonizmu

  Dobry wieczor

  Juz w drugim zdaniu Prof. Jaroszynski pokazuje, ze niePolacy ucza Polakow o Polakach. Na koncu pierwszego paragrafu pyta on naiwnie „Dlaczego to wszystko sie dzieje ?”. Od wielu lat jest widoczne, ze jest wojna przeciw Polsce. Powtarzam to czesto do Was, ale jak wszystkie inne informacje, pada do studni bez dna, bez zadnego echa. Sa informacje na witrynie PAPUREC, ktore byly dawno Wam poslane, – tez do studni. Mam w biurze duzy zbior ksiazek, gdzie sa antyPolskie wypowiedzi. Nie interesuja one Polakow.

  ” … Upokorzenie i rozpacz stają się chlebem powszednim dla milionów naszych rodaków. … ” – Ojej !! Biedacy ! Stoja z rekami w gorze. Modla sie, zeby zydowska bozia na nich sie zlitowala. Dlaczego nie wypraszaja znanego im wroga z Polski ? Jak katarynka powtarzam, ze powinniscie zbojkotowac Gazete Wyborcza.Byloby to bardzo silnym haslem, – ale tez do studni, albo wykrzyki na mnie.

  Prof. Jaroszynski tez naiwnie pyta: „po co pewne rzeczy sa naglasniane a inne nie ? … ” – Dlatego, ze toczy sie wojna przeciw Polsce !!! Dlatego, ze Polacy, ktorzy znaja historie pisza wielkimi artykulami w kolko i to samo i do tych samych po polsku, – a swiat czyta antyPoska wersje po angielsku ! CZy to jest trudno zauwazyc ?

  O miedzynarodowym skladzie hitlerowskiego Waffen SS jest cala seria ksiazek napisana przez Polaka

  „Dlaczego Polakow … … dzis traktuje sie jak katow ? … ” – – – Bo toczy sie wojna przeciw Polsce !

  ” … większość z nas przestaje pytać, przestaje szukać odpowiedzi, lecz bezwiednie daje się sterować za nos różnym mediom, które wprost tańczą na naszej niewiedzy i bezsilności. … ” – Bo narod jest odporny do nauki, do wiedzy. Daje sie sterowac juz tradycyjnie przez roznych manipulatorow, przedewszystkim koscielnych. „tancza w naszej niewiedzy i bezsilnosci” no, bo to tez juz tradycyjne, i.e. „Jak Bozia da, tak bedzie”. A wiedza jest za darmo do wziecia i jest sila.

  Co Prof. Jaroszynski napisal to juz bardzo stare nowosci w slowach dawno uzywanych. Jak inni, nie wola on do ani jednego, pierwszego kroku, ktory Polacy powinni powziac. Sugestie:

  1. Oglosic Polske Krajem Polskim. (Zydzi maja odwage oglosic ich ukradziony Palestynczykom kraj krajem zydowskim. ).

  2. Oglosic bojkot Gazety Wyborczej.

  3. Zaprzestac nieskonczone w kolko gadu gadu i zabrac sie do czynow !

  Pozdrawiam

  Dana Alvi

 39. Anty- said

  Panie Inspektorze, podobno ani jeden listek nie spadnie na ziemię bez woli boskiej – dlaczego więc mówi Pan, że coś „nie jest zadaniem Boga”?

  Jest dla mnie najoczywistsze, że potworna niesprawiedliwość dziejowa, jaka dotknęła i dotyka Polskę, również dzieje się z woli Boga. Nie twierdzę, iż Polacy nie zasłużyli na kary – pytam się, dlaczego inne narody, nierzadko wręcz bandyckie, na kary nie zasłużyły.

  Nie ma co kręcić: Polska jest traktowana bardzo niesprawiedliwie. I żadne tłumaczenie tego nie zmieni. Fakty pozostają faktami.

 40. PL said

  Rysiu, żyjesz w świecie uproszczonym, w świecie betonowego liberalizmu, gdzie odmienia się słowo „socjalizm” przez wszystkie przypadki, czy pasuje do sytuacji, czy nie.
  Nie wiem, ile masz lat, ale śmieszy mnie twoje naiwne widzenie świata. Socjalizm (a „socjalistą” nazwał wasz guru, JKM, nawet papieża Piusa IX!) jako przyczyna wszystkiego zła… A w rzeczywistości podziały biegną zupełnie inaczej, nie między „socjalistami” a „antysocjalistami”, ale między złodziejami a ludźmi uczciwymi, miedzy zdrajcami a patriotami, między dobrem a złem.
  Twój liberalizm, w który wierzysz tak, jak kiedyś naiwniacy w komunizm, został wymyślony przez ten sam naród i przez tych samych ludzi, którzy kiedyś wychwalali trockizm, stalinizm itp.

 41. anna said

  Wyznanie ekonomicznego mordercy- J. Perkinsa

 42. wet3 said

  @ Anty oraz inni
  Przestancie winic Boga za nasze nieszczescia. Chyba wiecie, ze Bog obdarzyl ludzkosc wolna wola. Narod nasz zrobil wiele bledow – i beznadziejnie bladzi szczegolnie dzis!!! Jak sobie kto posciele, tak sie wyspi. Niestety ale przez ostatnie 20 lat Polacy udowadniaja sobie i swiatu, ze wola spac na bruku niz w lozku. No coz? – Osobiscie jestem przekonany, ze najbardziej Pan Bog karze za glupote i brak godnosci osobistej! Z wojny i komuny wyszlismy poteznie okaleczeni gdyz unicestwiono nasza najlepsza warstwe narodu. Jednak tak jak teraz jest – to jest wina samych Polakow. Mam nadzieje, ze sie okckna i zaczna trzezwo myslec zanim bedzie za pozno.

 43. Prawda said

  I Rzeczpospolita

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/sarmacja_niedokonczona_przygoda


  _________________

 44. Prawda said

  Jezeli znaja Panstwo jezyk angielski, prosze obejrzec wszystkie nastepujace po sobie filmy pod tym adresem.

  Prosze rozeslac. Moze ktos przetlumaczy dla polskich widzow.

 45. Julka said

  Rząd tuskowy przygotował projekt ustawy zmieniającej prawo geologiczne w sposób umożliwiający „zagranicznym inwestorom” nabywanie na własność złóż i kopalin. Sprzedawać zamierza też lasy państwowe i wody.
  A dla sympatycznych forumowiczów mieszkających gdzie indziej polecam retrospekcję naszego pięknego kraju:
  http://regiony.poland.gov.pl

 46. Anty- said

  Ad 42:
  Jakoś tak jest, że Bóg karze Polaków za ich błędy – a innych narodów za jeszcze gorsze błędy (a nawet bandytyzm) wcale nie karze.
  Nie zdążyłem chyba jeszcze do końca zrozumieć głębokiej sprawiedliwości, jaka się z tym kryje.

 47. Inspektor Lesny said

  Dotyczy: Anty- 46
  No , coz nie ma wyjscia, trzeba opowiedziec kawal o Zydach.
  Pobozny Zyd Szymon skarzyl sie do Boga w te slowa: Ja jestem pobozny, swiece szabas, skladam ci ofiary, i co? Biedny jestem. A moj sasiad, to szabasu nie szanuje, szynke jada, zadnych ofiar nie sklada a powodzi mu sie lepiej niz mnie.
  Interesy mu ida lepiej, nawet zone ma mlodsza i ladniejsza od mojej.
  I tak sie skarzyl az pewnego dnia sie niebo otworzylo, Bog wyjrzal i mowi: sluchaj, Szymon, przestan juz biadolic, ja ciebie po prostu nie lubie…

 48. Anty- said

  Dziękuję, to była konkretna odpowiedź, panie Inspektorze.
  Pan Bóg nas po prostu nie lubi.
  QED

 49. Inspektor Lesny said

  Dotyczy: Anty-
  Ja bym raczej powiedzial, ze my cala robote zwalamy na Pana Boga…

 50. Rysio said

  W betonowy liberalizm, to moze ty wierzysz. Co do JKM to mam go tak samo jak i ciebie tam gdzie slonce zachodzi. Bardzo powazam papieża Piusa IX, JP II duzo mniej – za duzo socjalizmu w jego encyklikach – bedzie sie z tego musial tlumaczyc’ przed Bogiem. Podzial ekonomiczny to zlodziejski socjalizm (czerwony, brunatny, czarny ) i czysty kapitalizm ktorego jestem zwolennikiem. Złodzieje to wszelkiej masci socjalisci, ludźie uczciwi to kapitalisci. Nie myl kapitalizmu z interwncjonizmem korporatyzmem itd.. Zgadzam sie z Ronem Pulem ale nie calkiem – jak dla mnie to RP jest za miekki. Bardzo powazam L.Misesa i Franza Jägerstättera – mysle ze obaj na sadzie ostatecznym beda, mieli z gorki.

 51. wet3 said

  Inspektor Lesny (35)
  To nie jest sprawa boska. Jestesmy przez Boga obdarzeni wolna wola i wolnym rozumem. Problem polega na tym, ze ani wolnej woli, ani rozumu Polacy nie uzywaja tak jak sie powinno – nszczegolnie w ciagu ostatnich 20 lat
  PS – Jestem Polakiem i kocham Polske oraz moj narod. Boleje jednak nad tym gdyz nie moge zupelnie zrozumiec dlaczego Polacy tak dlugo zawziecie trwaja w oglupieniu.

 52. Analityk said

  @RomanK

  Odnosnie KGHM to juz widac dlaczego Tusk i spolka tak chca sprzedac to obcym i samemu – byc moze – na tym skorzystac. Po co Polakom takie zloza zlota, srebra i te miliony dolarow jak mysla tylko jak to roztrwonic np. kupic sobie fure, skore i komore – zamiast obrocic w dobro i sile Narodu?

  @Anty-

  Pan Bog jest sprawiedliwy. Nic nie dzieje sie bez Jego woli na Ziemi.
  On nienawidzi faryzeuszy chodzacych do kosciola – miejsca gdzie oddaje sie czesc Jemu jako Bogu Wszechmogacemu, ktorzy po wyjsciu z kosciola toleruja ZLO, toleruja wrogow Narodu Polskiego, klaszcza im, zezwalaja na mordowanie nienarodzonych, wybieraja szumowiny do wladz na stanowiska w instytucji Panstwa Polskiego, toleruja niszczenie moralnosci chrzescijanskiej i tradycji, toleruja wrogow Polakow-chrzescijan takich jak srodowisko GW, zezwalaja na okradanie Narodu i wypedzanie Polakow za chlebem po swiecie, zezwalaja na szkalowanie Polski i prawych Polakow, schlebiaja sobie i swoim zachciankom a nie dbaja o blizniego i dobro wspolne – Ojczyzne i ziemie na ktorej ona jeszcze trwa.

  Bog sie od takich odwraca, gdyz nie zyja w zgodzie boskich pryncypiow, slow i czynow.
  Dlatego Polacy sa karani i BEDA tak dlugo dopoty nie stana sie w wiekszosci prawymi chrzescijanami i bojownikami o Prawde i zycie wedlug pryncypiow Boga Najwyzszego.

  My prawi Polacy musimy o to walczyc by Narod Polski wlasnie taki byl. Wowczas Bog tchnie w Nas swoje potege i da Nam sile abysmy zbudowali silna Ojczyzne i podniesli sie z kolan blagajac wybranych przez siebie szubrawcow o resztki z ich stolow, a Boga by dal Nam cos na co nie zaslugujemy swoim postepowaniem jako Narod.

 53. gość z drogi said

  wracam do spraw ewentualnej sprzedaży ziemi
  a tym samym złóż,ktore sie tam znajdują,

  pozostaje nam TYLKO jedno, NAGŁOSNIC sprawę i powołac Komitet Obrony
  nie wiem jak go nazwać….ale od tego są fachowcy
  jezeli na czele tego komitetu staną ludzie,ktorym sprawa jest bliska
  i uda sie zebrać podpisy Polaków pod tym apelem,to juz
  zrobimy pierwszy krok do „przeszkodzenia” platformie i psl w
  niecnych zamiarach
  POdobno
  juz odPOwiednio spreparowaną ustawę trzymają w szufladach i czekają momentu
  by ją przegłosować,a wszak maja większość

  i najwazniejsze

  nie ma podziałow
  albo RAZEM obronimy Polską Ziemie i JEJ złoża
  albo za chwile bedziemy gawarit pa ruski albo dla odmiany
  w języku ojczystym sprzedajacych NAS

 54. prawda said

  Pan Bog jak chce kogos pokarac to mu rozum odbiera a kocha tych ktorych najbardziej doswiadcza…

 55. ktoś chce działać w sprawie kraju to zapraszam opcjaspoleczna@wp.pl, strona http://www.opcjaspoleczna.za.pl, prosze o kontakt a nie o anonimowe wołania.Żydzi mieli lepszy start bo byli na stołkach w PRL i wzięli stamtąd kasę na rozruch gazet i swojej TV.

 56. wsiowyburok said

  @Anty i inni’
  Poczytajcie sobie historie Irlandii,Szkocji i innych krajów .
  Nie tylko Polacy mają prawo do cierpiętnictwa.
  Podobną lub jeszcze gorszą historie ma większość narodów.

 57. anna said

  Pierwsza wypowiedz jest supper polacy jako „ narod „z bialej rasy sa NIKIM i

  odkruwanie zlöotych zloz nie bedzie mikalop zadnego wplywu na zamoznosc tego to tam „ narodu „

  To sie glupki nie cieszcie ze ( macie zloza zlotonosne )

 58. porabaniec said

  popieram NOTOPOLEJ dobrze gada bo to co sie wyrabia w tym kraju to jest jawna grabierz a najbardziej cierpimy my zwykli obywatele trzeba z tym wreszcie skonczyc bo inaczej oni skoncza z nami ja sie niegodze na taka kolej zeczy

 59. pawel said

  zabić żydów to są pasożyty

 60. jacklosi said

  Do wszystkich, wietrzących spisek ciemnych sił zła przeciwko nam, prawdziwym Polakom: Bądźcie Państwo uprzejmi wziąć pod uwagę, że to złoto (srebro, molibden, wanad i tantal odpowiednio) nie wyskakuje samo spod ziemi i nie układa grzecznie na półkach. Trzeba je spod ziemi najpierw wykopać. Oczywiście najlepiej by było, gdyby ktoś je wykopał z czystej przyjemności kopania. Może ktoś z Państwa na ochotnika?
  Ale gdyby przypadkiem nikt się nie zgłosił, to temu kopaczowi trzeba by za kopanie zapłacić. Jeżeli dołek ma mieć 3 tys. metrów głębokości, to prawdopodobnie kopacz weźmie więcej, niż za dołek 500 m głębokości. I może się okazać, że koszt wykopania tego dołka jest wyższy, niż rynkowa cena całego złota, które w tym dołku się znajdzie. I co teraz?
  Oczywiście, winni są Żydzi, którzy za głęboko to złoto zakopali. Ale problem pozostaje.
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich myślących. Myślących inaczej również.

  Nie pierdol.
  Admin

 61. Kronikarz said

  ; – )

 62. Re: 60…
  Ostatnio, po zamknieciu kopalni wegla kamiennego, ludzie sami schodzili pod ziemie I kopali wlasnymi rekami wegiel I nawet zaplaty nie chcieli, bo uzywali go do wlasnych potrzeb. Ale zaraz znalazl sie jakis urzedowy „s….syn” I zabronil im kopania wegla, bo to „niebezpieczne”…

  Widze synku, ze nie odrozniasz uslugi wydobycia od wartosci zloza naturalnego bedacego wlasnoscia wlasciciela (Narodu Polskiego).

  Pozwole, sobie zadac ci pytanie: „Czy przedsiebiorca budowlany przeprowadzajacy remont budynku staje sie jego wlascicielem???”.
  Czy przedsiebiorstwo wydobywcze swiadczace uslugi wydobywcze staje sie wlascicielem wydobytego surowca naturalnego???.

  I wracajac do wegla: W 1972 roku cena USLUGI wydobycia 1 tony wegla kamiennego (1 klasy) wahala sie w granicach 5-7 zlotych za tone, a cena w Polsce za 1 tone wynosila ok. 250-300 zlotych za tone – na rynku polskim. Natomiast nasz wegiel sprzedawany byl na Zachod po 72-78 dolarow z 1 tone…
  Moje pytanie: „Gdzie sa k….rwa te pieniadze za sprzedany wegiel???

  Z grzecznosci pomine kopalnie miedzi, soli, ropy naftowej I innych…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. A dzisiaj zydzi chca przejac gaz lupkowy miec calkowita nad nim kontrole mowiac wszem I wobec o skomplikowanej technologi jego wydobycia – tzn., „prawie nieoplacalnej…”…ktora tutaj synku chcesz przemycic…

  Idz synku I ucz sie pilnie ekonomii….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: