Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Voodoosch o Znowu Kosowery!
  Krzysztof M o Puste hasła
  Boydar o Puste hasła
  zen o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Puste hasła
  adsenior o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Crestone o Oni są wiarygodni…od 198…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

List prof. Marii Doroty Majewskiej w sprawie szczepionek

Posted by Marucha w dniu 2009-10-30 (Piątek)

Po przeczytaniu poniższego włos się zaczyna człowiekowi jeżyć.  Skala kryminalnego, badyckiego oszustwa, które – bodaj kosztem życia i zdrowia milionów ludzi – ma napędzić wybranym kolejne miliardy dochodu, jest po prostu przerażająca. Życzymy pani prof. Majewskiej, aby nic jej się nie stało. A polskiemu kretynowi życzymy rzeczy w zasadzie dlań niemożliwej: aby ponownie przemyślał, czy istotnie żadnych spisków „nie ma”. Na żadną reakcję tzw. czynników oficjalnych oczywiście nie liczymy. Ludzie uczciwi i niezależni nie mają w Polsce nic do powiedzenia.

List pani prof dr Marii Doroty Majewskiej w sprawie śmiertelnych szczepionek obowiązkowych w Polsce, zawierających śmiertelne dawki rtęci.

INSTYTUT PSYCHIATRII I NEUROLOGII
Katedra Marii Curie Komisji Europejskiej
Zakład Farmakologii
Profesor Maria Dorota Majewska

2008-11-28
Do:
Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii
Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Zarządu Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa
Katedra Profilaktyki Zdrowotnej
Ul. Smoluchowskiego 11
60-179 Poznań

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na nadesłany do mnie protest Państwa odnośnie mojej wypowiedzi z dnia 14 października 2008 r. o „szkodliwości dużej liczby szczepień”, pragnę wyjaśnić moje stanowisko w tej sprawie. Najpierw się przedstawię. Jestem neurobiologiem. Przez 25 lat pracowałam w USA w czołowych instytucjach naukowych tego kraju (w Uniwersytecie Missouri, Uniwersytecie Harvarda oraz w Narodowym Instytucie Zdrowia pod Waszyngtonem). W 2006 r. wróciłam do Polski w celu realizacji projektu badawczego Komisji Europejskiej, w 2007 uzyskałam tytuł profesora nauk medycznych. Moje publikacje o neurosterydach doczekały się tysięcy cytowań w literaturze naukowej. Jako jedyna osoba w Polsce wygrałam w drodze konkursu prestiżowy grant Komisji Europejskiej (Marie Curie Chair) na prowadzenie badań nad biologią autyzmu i potencjalną rolą thimerosalu w patogenezie tej choroby. Realizuję ten projekt we współpracy w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, bowiem tu znajduje się Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, która opiekuje się dziećmi autystycznymi. Projekt składa się z części klinicznej i przedklinicznej. Badamy potencjalny związek autyzmu z liczbą, rodzajem i natężeniem szczepień, z powikłaniami poszczepiennymi, zawartością rtęci w przydatkach skóry i z poziomem hormonów sterydowych. Jak Państwu wiadomo, rtęć w postaci thimerosalu była i nadal jest dodawana do wielu szczepionek niemowlęcych w Polsce (ich szczegółowa lista jest przytoczona dalej w tekście). Rtęć w każdej postaci jest bardzo toksyczna, o czym świadczy ponad 4100 publikacji w PubMed na ten temat i wieloletnie doświadczenia ludzkości. Organiczny związek rtęci, thimerosal (sodium ethylmercurithiosalicylate), zawierający wagowo ok. 49% rtęci, wyprodukowany w latach 1930. przez firmę Eli Lilly przez kilkadziesiąt lat był dodawany jako środek bakteriobójczy i konserwujący do szczepionek oraz innych medykamentów bez rygorystycznych badań świadczących o jego bezpieczeństwie. Jest to niezgodne z dzisiejszą praktyką dopuszczania preparatów chemicznych do użycia w medycynie. Rtęć jest neurotoksyczna, kardiotoksyczna, hepatoksyczna, nefrotoksyczna, immunotoksyczna, kancerogenna. Powoduje zaburzenia rozwojowe u dzieci, choroby neurodegeneracyjne u dorosłych (Parkinsona i Alzheimera) oraz degeneracyjne zmiany w systemach reprodukcyjnych kobiet i mężczyzn, upośledzając ich zdolności rozrodcze oraz uszkadzając potomstwo (przegląd: http://www.epa.gov/iris/subst/0073.htm).

Dlatego kraje skandynawskie wprowadziły u siebie zakaz używania rtęci (http://www.reuters.com/article/pressRelease/idUS108558+03-Jan-008+PRN20080103)
i UE proponuje drastyczne ograniczenie używania rtęci na skalę globalną
(http://ec.europa.eu/environment/chemicals/mercury; http://www.euractiv.com/en/environment/eu-seeks-global-mercury-ban/ar…).

W USA na autyzm cierpi obecnie ponad 1,5 miliona dzieci. Dla Polski nie ma wiarygodnych danych, ale ekstrapolacja tych liczb na liczę ludności w Polsce sugeruje, że może być ich ponad 150 000. Jeśli dodać do tego dzieci z innymi uszkodzeniami mózgu, liczby te będą większe. Najbardziej niepokojącym zjawiskiem jest obserwowany prawie na całym świecie kilkunastokrotny wzrost zachorowań na choroby psychoneurologiczne (autyzm, ADHD, upośledzenie umysłowe, padaczka i inne) w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci. Znamiennym jest to, że w latach 1990, w których nastąpił najbardziej dramatyczny wzrost tych zachorowań, amerykańskie agencje federalne FDA (Food and Drug Administration) i CDC (Centers for Disease Control and Prevention) zaleciły stosowanie kilku nowych szczepionek niemowlęcych (Wzw B dla noworodków, HiB, Varicella, Hep A, Rota), z których co najmniej dwie zawierały thimerosal, co znacząco zwiększyło ilość wstrzykiwanej niemowlętom rtęci. W związku z tym pojawiła się hipoteza, że odpowiedzialny za wzrost tych chorób może być thimerosal ze szczepionek. Ilość organicznej rtęci, na którą eksponowany jest człowiek, uważana za bezpieczną przez EPA (Environmental Protection Agency), wynosi 0,1 μg/kg/dzień (http://www.epa.gov/iris/subst/0073.htm), podobne są normy europejskie. Natomiast łączna jej ilość, którą jednorazowo wstrzykiwano niemowlętom w 3 szczepionkach – DTP, Hib i Hep B – wynosiła 62,5 μg, co dla 5-kilogramowego niemowlęcia 125 razy przekraczało bezpieczne dawki.

DOTYCHCZASOWE BADANIA NAD THIMEROSALEM W USA I W EUROPIE.

W odpowiedzi na rosnący niepokój rodziców i pediatrów w końcu lat 1990 FDA i CDC zleciły epidemiologowi dr  Thomasowi Verstraetenowi (ówcześnie z CDC) wykonanie analizy na podstawie wewnętrznej bazy danych dotyczącej dokumentacji szczepień ponad 100 000 dzieci. Pierwotne wyniki jego analizy wskazywały na silny związek autyzmu oraz innych chorób neurologicznych dzieci z thimerosalem i stały się podstawą listu wystosowanego przez FDA do producentów szczepionek, który zalecał usunięcie thimerosalu ze szczepionek dziecięcych, ale bez nakazu i sankcji prawnych. W rezultacie czego nadal był i jest on stosowany w wielu szczepionkach dla dzieci i dorosłych (http://www.fda.gov/CbER/ltr/thim053100.htm).

Wyniki analizy Verstraetena zostały zaprezentowane w czerwcu 2000 r. w odizolowanym leśnym ośrodku Simpsonwood w Norcross, GA, USA, na tajnej konferencji, w której
uczestniczyły 52 osoby: wysocy urzędnicy z FDA, CDC i WHO (World Health Organisation), reprezentanci producentów szczepionek oraz kilku konsultantów pediatrycznych. Kulisy przebiegu tej konferencji, na podstawie jej stenogramów, opisał Robert F. Kennedy Jr., prawnik i obecny kandydat na Ministra Ochrony Środowiska w rządzie Prezydenta Baraka Obamy, w artykule „Deadly Immunity”, (CommonDreams.org News Center, June 16, 2005; http://www.commondreams.org/views05/0616-31.htm).

Dowiadujemy się z niego, że prezentując swe wyniki Verstraeten powiedział „Byłem przerażony tym, co odkryłem”  i cytował wcześniejsze badania wskazujące na związek thimerosalu z opóźnieniem mowy, ADHD i autyzmem. „Zamiast natychmiastowego podjęcia kroków w celu zawiadomienia o tym społeczeństwa i pozbycia się szczepionek z thimerosalem, przedstawiciele rządu i korporacji dyskutowali głównie nad tym, jak ukryć przed społeczeństwem te dane i jak uchronić korporacje i FDA od pozwów sądowych wnoszonych przez rodziców okaleczonych dzieci. Uczestnicy konferencji najbardziej przejmowali się tym, jak to odkrycie wpłynie na zyski producentów szczepionek.” pisze Kennedy.

 Stosunek establiszmentu szczepionkowego do zaprezentowanych danych o toksyczności thimerosalu najlepiej ilustrują niektóre wypowiedzi jej uczestników. Dr Bob Chen, kierownik CDC odpowiedzialny za bezpieczeństwo szczepionek, wyraził się: „biorąc pod uwagę newralgiczność tych danych, na całe szczęście udało się nam je zabezpieczyć przed przedostaniem się w nieodpowiednie ręce„, a doradca WHO od szczepień, dr John Clemens, powiedział: „to badanie w ogóle nie powinno być przeprowadzone”. Podobna postawa negacji i blokowania niewygodnych danych przebija z zaadresowanego do mnie listu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (PTW). Po tej konferencji CDC wycofała analizy Verstraetena (choć były przeznaczone do natychmiastowej publikacji) i ogłosiła naukowcom, że szczepionkowe dane zostały zgubione i nie mogą być odtworzone. Wbrew prawu „Freedom of Information Act”, CDC oddała bazę szczepionkowych danych prywatnej firmie do ukrycia, deklarując ją poza zasięgiem dla naukowców.

W 2001 Verstraeten otrzymał posadę u producenta szczepionek GlaxoSmithKline i opublikował swą pracę z CDC w r. 2003 po wielokrotnych przeróbkach danych i usunięciu z analizy danych większości dzieci uszkodzonych przez thimerosal. Choć jego pierwotne wyniki wskazywały, że uszkodzenia neurologiczne występowały 7 do 11 razy częściej u 3 dzieci zaszczepionych thimerosalem, w jego ostatecznej publikacji ten związek został usunięty; pozostawiono tylko związek thimerosalu z tikami i opóźnieniem mowy (Verstraeten et al., Pediatrics 2003, 112 (5):1035-48). Verstraeten ukrył swój konflikt interesów, czyli fakt, że pracował wtedy dla Glaxo. Publikacja ta i zastosowane w niej fałszerstwo zostały ostro skrytykowane, a Verstraeten potem nieudolnie tłumaczył się ze swej manipulacji (Verstraeten, Pediatrics, 2004, 113(4): 932).

Kennedy demaskuje skrzętnie ukrywane powiązania finansowe i biznesowe producentów szczepionek i wielu reprezentantów CDC, którzy podejmują regulacyjne decyzje dotyczące szczepień. Ten konflikt interesów zdyskredytował CDC jako instytucję, która ma stać na straży zdrowia obywateli USA. Po oddaniu tej newralgicznej bazy szczepionkowych danych prywatnej firmie do ukrycia, dane te nie miały już nigdy więcej ujrzeć światła dziennego i miały stać się niedostępne dla innych badaczy. By kontynuować maskowanie dowodów toksyczności thimerosalu, CDC zleciła amerykańskiemu Instytutowi Medycyny (IOM; prywatnej organizacji, której członkami są również przedstawiciele firm farmaceutycznych zaangażowanych w ten konflikt), aby wyprodukował publikację, która definitywnie zaneguje związek thimerosalu z chorobami neurologicznymi. Na zebraniu w 2001 r., na którym omawiano żądania i instrukcje CDC wobec IOM, dr Marie McCormick, która kierowała komitetem IOM do spraw bezpieczeństwa szczepionek, powiedziała naukowcom „Nigdy nie uznamy, że autyzm jest rzeczywiście niepożądanym objawem działania thimerosalu” . Natomiast inna uczestniczka tego komitetu, Kathleen Stratton, głośno „przewidziała”, że konkluzja IOM będzie brzmieć, iż „dowody są niedostateczne, aby zaakceptować, lub odrzucić związek przyczynowy między autyzmem i thimerosalem„, przyznając, że jest to żądanie dr Waltera Orensteina, ówczesnego dyrektora Narodowego Programu szczepień z CDC. I taka właśnie była konkluzja IOM odnośnie związków thimerosalu z chorobami neurologicznymi dzieci. Trudno o bardziej jaskrawe hochsztaplerstwo naukowe, które godzi w zdrowie i życie milionów dzieci.

W 2004 r. Orenstein został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska w CDC, kiedy jego upublicznione wypowiedzi oraz emaile wykazały, że świadomie zaplanował ten medyczny sabotaż. W to planowane oszustwo naukowe zaangażowany był także Douglas Gordon, dyrektor strategicznego planowania z National Institutes of Heath (NIH) – uprzednio dyrektor jednego z producentów szczepionek. Powiedział on w 2001 r. na zebraniu w Princeton „obecnie prowadzi się cztery dodatkowe badania, których celem jest wykluczenie możliwych związków między szczepieniami i autyzmem, szczepieniami i regresją rozwojową, zapaleniem jelit i szczepionką MMR, oraz thimerosalem i ryzykiem autyzmu”. Istnieją więc dowody, że wysoko postawieni urzędnicy NIH i CDC planowali fałszowane badania, których wynik był z góry określony i zgodny z żądaniami producentów szczepionek. Seria cytowanych przez PTW publikacji, dowodzących rzekomego „bezpieczeństwa”  thimerosalu, należy dotej właśnie grupy.

Sprawą związku thimerosalu z autyzmem zainteresował się Komitet Izby Reprezentantów USA do Spraw Reform Rządu, który w raporcie „Mercury in Medicine Report”  z 21 maja, 2003, napisał, że FDA nigdy nie zakazała, a CDC nie wyraził preferencji dla szczepionek bez thimerosalu, i skonstatował, że prawdopodobnie thimerosal spowodował neurologiczne uszkodzenie wielu tysięcy dzieci. Konkluzje tego raportu były jednoznaczne: „Thimerosal używany jako konserwant w szczepionkach jest bezpośrednio odpowiedzialny za epidemię autyzmu. Bardzo prawdopodobne, że tej epidemii możnaby zapobiec lub ją zatrzymać, gdyby FDA nie zignorowała faktu, że brak jest danych dotyczących bezpieczeństwa thimerosalu i wykazała czujność odnośnie celowego narażania niemowląt na działanie tej znanej neurotoksyny.

Niezdolność agencji rządowych do skutecznego działania w tej sprawie dowodzi instytucjonalnego sabotażu w celu ochrony własnych interesów oraz nieuzasadnionego krycia przemysłu farmaceutycznego. Ponieważ FDA postanowiła w 1999 r. nie usunąć z rynku szczepionek z thimerosalem, w dodatku do dzieci już uszkodzonych, 8 000 dzieci dziennie nadal było narażanych na przedawkowanie i okaleczenie thimerosalem przez co najmniej następne dwa lata (http://www.aapsonline.org/vaccines/mercinmed.pdf – raport przewodniczącego Podkomisji Izby Reprezentantów ds. Praw i Dobrobytu Człowieka – Dana Burtona).

W maju 2004 r. IOM opublikował raport „Immunization Safety Review: Vaccines and Autism” , którego wniosek: „nie ma dowodów związku miedzy szczepieniami i autyzmem”, był z góry zaplanowany. Został on oparty nie na dużej liczbie publikowanych danych dotyczącejych toksycznośćci rtęci i 4 thimerosalu, lecz tylko na czterech zafałszowanych i źle wykonanych pracach. Co więcej, raport ten zalecał rzecz zgoła niebywałą w nauce i demokracji, że nie powinno się prowadzić dalszych badań nad autyzmem i szczepieniami. Amerykański kongresman i lekarz, Dave Weldon z Florydy, zdemaskował i publicznie zaatakował IOM, mówiąc, że opierał się on na kilku pracach, które miały „fatalne błędy”  dzięki złemu planowi i które w żaden sposób nie reprezentują całej dostępnej wiedzy naukowej i medycznej na ten temat. Kongresman Weldon powiedział „Reprezentanci CDC nie są zainteresowani w uczciwych badaniach w celu odkrycia prawdy, ponieważ związek między szczepionkami i autyzmem zmusiłby ich do przyznania, że ich polityka nieodwracalnie uszkodziła tysiące dzieci”.

Druzgocąca krytyka raportu IOM i publikacji, na których wybiórczo został on oparty, została zaprezentowana w raporcie Weldona do Kongresu USA, w jego doniesieniach konferencyjnych oraz w publikacji „Something is rotten, but not just in Denmark”  w maju 2004:
http://weldon.house.gov/UploadedFiles/RepWeldonMDonIOM.pdf
http://www.nationalautismassociation.org/pdf/Weldon.pdf
http://www.co-brass.com/AutismOneWeldonRemarks.pdf
http://www.autismwebsite.com/ari/dan/daveweldon.pdf

Oprócz omówionej poprzednio zafałszowanej publikacji Verstraetena (2003), Weldon krytykuje drugą koronną cytowaną przez IOM publikację (Hviid et al., JAMA, 2003, 290:1763-1766), której autorzy twierdzą, że w Danii ilość przypadków autyzmu wzrosła po usunięciu thimerosalu ze szczepionek w 1992 r. Jest to jawna manipulacja, bowiem przed 1992 autorzy liczyli tylko szpitalne diagnozy autyzmu, a po tym roku zmienili kryteria i dodali diagnozy pozaszpitalne. Również dawki thimerosalu, które otrzymały dzieci duńskie przed r. 1992 (125 μg Hg do 10 miesiąca życia) były znacznie mniejsze niż dawki amerykańskie (187.5 μg Hg do 6 miesiąca). Dzieci amerykańskie w latach 1990 otrzymały 2,5 razy więcej Hg w pierwszych 6 miesiącach życia niż dzieci duńskie przed 1992, dlatego porównywanie tych dwóch populacji nie ma sensu.

Podobna krytyka konfliktu interesów i błędnej metodyki dotyczy drugiej cytowanej przez IOM publikacji (Madsen et al., Pediatrics, 2003, 112:604-606), która odnosi się do tej samej duńskiej populacji dzieci z przed i po 1992 r. Analogicznie rzecz się ma z publikacją ekologicznego badania (Stehr-Green et al. Am. J. Prev. Med. 2203, 25:1001-1006), której kluczowy współautor pracuje dla duńskiego producenta szczepionek (Staten Serum Institute) i gdzie miesza się różne metody diagnostyczne (szpitalne i ambulatoryjne) oraz kraje o radykalnie różnej ekspozycji niemowląt na thimerosal (USA, Danię i Szwecję), gdzie dzieci szwedzkie otrzymały nawet mniej thimerosalu niż duńskie. Jest to równoznaczne z porównywaniem jabłek z kapustą.

 Czwarta cytowana przez IOM praca (Andrews, Miller et al. Pediatrics. 2004, 114:584-91) z UK, która też zaprzecza związkom thimerosalu z autyzmem, jest jeszcze bardziej wątpliwa. Jedna z głównych jej autorek (dr Elizabeth Miller) jest fundowana przez producentów szczepionek i służy jako sądowy świadek-ekspert w ich obronach przed pozwami przez rodziców. Jej udział w tej publikacji jest rażącym konfliktem interesów, który nie został ujawniony. Analizy dr Miller z pewnością należy uznać za podejrzane. Autorzy tej publikacji posunęli się nawet tak daleko w swych manipulacjach, że wykazali, iż thimerosal jest wręcz korzystny dla rozwoju dzieci.

Ogólnie można powiedzieć, że raport IOM z 2004 r. był wyprodukowany, żeby zgodnie z zamierzonym celem ukryć związek autyzmu z thimerosalem. Jednak nie uspokoił on krytyków, raczej ich oburzył. Pod ciśnieniem rodziców i Kongresu USA, IOM został zmuszony do powołania nowego panelu naukowców, którzy skrytykowali poprzedni raport za manipulacje oraz konflikt interesów i zażądali, aby CDC udostępniła bazę szczepionkowych danych publiczności. Dotychczas tylko dwóm naukowcom, Markowi i Davidowi Geierom po całorocznych walkach z CDC i z pomocą Kongresu udało się do niej dotrzeć. Autorzy ci opublikowali wyniki własnych analiz, które powtórzyły oryginalne analizy Verstraetena i wykazały, że thimerosal ze szczepionek może być odpowiedzialny za autyzm, ADHD, upośledzenie umysłowe, epilepsję i inne neurologiczne uszkodzenia dzieci. (Geier & Geier, Int J Toxicol. 2004, 23(6):369-76; Med Sci Monit. 2005, 11(4):CR160-70; Med Sci Monit. 2006, 2(6):CR231-9; : Neuro Endocrinol Lett. 2006, 27(4):401-13; J Toxicol Environ Health A. 2007, 70(10):837-51). Próby dezawuowania tych uczciwych, niezależnych amerykańskich uczonych 5 przez PTW przy równoczesnym gloryfikowaniu publikacji jawnie zafałszowanych, pozostawię bez komentarza.

Zafałszowane wyniki ekologicznego badania CDC nadal są jednak wykorzystywane jako koronny argument rzekomo „świadczący”  o bezpieczeństwie thimerosalu. Na zlecenie Kongresu USA, panel ekspertów z National Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS) dokonał niezależnej oceny tego badania i skrytykował je jako błędnie zaplanowane, nie nadające się do wykrycia w sposób rzetelny przypadków autyzmu i innych chorób neurologicznych u dzieci i prowadzące do mylących wniosków, więc nieużyteczne. Zażądali oni, żeby przyszłe badania dotyczące bezpieczeństwa szczepionek były inaczej zaplanowane i prowadzone jawnie przez badaczy całkowicie niezależnych od CDC i producentów szczepionek, oraz w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami rodziców dzieci autystycznych, bo tylko takie badania będą godne społecznego zaufania: („Thimerosal Exposure In Pediatric Vaccines: Feasibility of Studies Using the Vaccine Safety Datalink”, Report of the Expert Panel to the National Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS), August, 2006; http://www.niehs.nih.gov/health/topics/conditions/autism/docs/thimero…2606.pdf)

W 2007 r. dr Julie Gerberding, Dyrektor Naczelna CDC (powołana w 2002), przyznała publicznie w CNN, że szczepionki mogą powodować autyzm w populacji wrażliwych dzieci. Dr Gerberding zgodziła się z krytyką ekspertów z NIEHS i przyznała w dokumencie zaadresowanym do Kongresu USA „Raport to Congress on Vaccine Safety Datalink” z 2008 r., że protokół badań CDC „Vaccine Safety Datalink” (który zastosowano do publikacji Verstraetena (zaprzeczającej związkom thimerosalu z uszkodzeniami neurologicznymi dzieci), jest obarczony wieloma fatalnymi błędami, które czynią go bezużytecznym do badań tego typu powiązań i mogą prowadzić do fałszywych wniosków. Przyznała też, że protokół ten „nie nadaje się do badania bezpieczeństwa szczepionek” i że powinno się przeprowadzić badanie włączające rodziców i rodzeństwo, które pozwoli ustalić, czy dzieci z rodzinną historią chorób autoimmunologicznych są bardziej narażone na szkodliwe działanie szczepionek (http://evidenceofharm.com/VaccineDataLinkReporttoCongressFinal.pdf).

SZCZEPIENIA W POLSCE

Chcę podkreślić z całą stanowczością, że nie jestem przeciwnikiem szczepień – jak to Zarząd PTW stara się mi imputować. Proponuję racjonalizację programu szczepień w Polsce i dostosowanie go do bezpieczniejszych norm europejskich. Nagonka na mnie ze strony PTW jest identyczna do ataków na innych niezależnych badaczy, lekarzy i polityków na świecie, którzy odważyli się zakwestionować bezpieczeństwo szczepionek. Wskazuje to na zorganizowaną akcję lobby szczepionkowego, które kosztem dzieci broni swoich interesów.

W Polsce umieralność niemowląt (obecnie około 6-7 na 1000 żywych urodzeń) jest ok. 2 razy większa niż w krajach skandynawskich, gdzie wynosi ona około 3/1000. Co więcej, w r. 2007 umieralność polskich niemowląt wzrosła w stosunku do roku poprzedniego („Rozwój Demograficzny Polski” , dane statystyczne GUS: (http://www.egospodarka.pl/27871,Rozwoj-demograficzny-Polski-2007,1,39…).

Podobnie w ostatnich latach wzrosła umieralność niemowląt w USA. Nie da się wykluczyć, że może to wynikać z wprowadzenia w Polsce w 2007 r. obowiązkowej szczepionki Hib podawanej w drugim miesiącu życia. Według amerykańskiej bazy danych VAERS, szczepionka ta powoduje najwięcej ciężkich powikłań i zgonów niemowląt (http://wonder.cdc.gov/controller/datarequest/D8). Polskie niemowlęta w pierwszych 18 miesiącach życia otrzymują 16 obowiązkowych szczepień przeciw 10 chorobom: gruźlicy, żółtaczce B, błonicy, krztuścowi, tężcowi, polio, odrze, śwince, różyczce, i zakażeniom Haemofilus influenzae b. Dodatkowo zalecane są szczepienia przeciw: Streptococus pneumoniae, Neisseria meningitidis, rotavirus, influenza virus, Hermes virus varicellae, i hepatitis A virus, co może stanowić razem liczbę 26 szczepień w pierwszych 24 miesiącach życia. Nawet zdrowe organizmy żołnierzy amerykańskich nie wytrzymały zmasowanych szczepień i zostały trwale okaleczone chorobą autoimmunologiczną zwaną Syndromem Wojny Zatokowej (Hotopf M et al. BMJ. 2000, 320:1363-1367; raport komisji ekspertów Kongresu USA z 17 listopada 2008 http://sph.bu.edu/insider/images/stories/resources/annual_reports/GWI…6W%20Veterans_RAC-GWVI%20Report_2008.pdf)
konkluduje, że syndrom ten jest realną chorobą i jest skutkiem wystawienia żołnierzy na działanie czynników chemicznych i szczepień przeciw gazom porażającym system nerwowy).

Zatem liczenie, że duża kondensacja szczepień będzie bezpieczna dla małych dzieci przeczy logice i doświadczeniom medycyny. Silnym dowodem na toksyczność zmasowanych szczepień jest publikacja niemieckich i austriackich badaczy: „Sudden and unexpected deaths after the administration of hexavalent vaccines (diphtheria, tetanus, pertussis, poliomyelitis, hepatitis B, Haemophilius influenzae type b): is there a signal? (Eur J Pediatr. 2005, 164:61-69). Opisuje ona śmierć 19 niemowląt w ciągu paru godzin/dni po szczepieniu dwiema szczepionkami heksawalentnymi (DTP- Hib-HepB-IPV) w okresie od października 2000 do czerwca 2003. Zdrowe przed szczepieniem dzieci zmarły w wyniku poszczepiennych obrzęków mózgu i płuc oraz zawałów serca. Bardzo niepokoi fakt, że właśnie szczepionki heksawalentne są reklamowane dla polskich rodziców na stronie: http://www.szczepienia.pl/mmw/50,5_lub_6_szczepionekw_1_strzykawce.html (sponsorowanej przez firmę Glaxo) jako alternatywne dla niemowląt. Są one pełnopłatne i firma Glaxo udziela nawet rodzicom pożyczek na ich zakup.

Zgodnie z dokumentami „Charakterystyki Åšrodków Farmaceutycznych”  zarejestrowanych w Polsce szczepionek, które otrzymałam z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (wysłanymi 9.10.2008 przez Wiceprezesa ds. Produktów Leczniczych, dr n. farm. Elżbietę Wojtasik) w Polsce obecnie dopuszczonych jest kilka szczepionek ze znaczną zawartością thimerosalu:
• Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
• Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
• D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
• DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
• TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
• D – Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
• DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) – 0,01% THIM
• DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
• Szczepionki przeciw grypie – 0,01 % THIM

Polskie niemowlę zaszczepione zgodnie z obowiązującym kalendarzem
szczepień może otrzymać do 7 miesiąca życia:
• 75 μg Hg w Wzb B – (3x 25 μg Hg)
• 75 μg Hg w DTP lub DTP+Hib (3x 25 μg)
• 25 μg Hg (Influenza)
• Razem = 175 μg Hg

Do 18 miesiąca może otrzymać dodatkowo 25 μg Hg (z DTP) i 25 μg Hg (influenza), razem 225 μg Hg. Rtęć jak wiemy akumuluje się w mózgu. Wśród obowiązkowych szczepień znajdują się dwa (BCG i Wzw B), podawane w pierwszej dobie życia, nierzadko nawet w 2 godziny po urodzeniu. Wiele wskazuje na to, że bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka stanowi szczepionka Wzw B (szczególnie firmy Euvax), która dostarcza jednorazowo 25 μg Hg, co stanowi ok. 8,3 μg Hg/kg wagi ciała. Ta ilość rtęci jest 83 razy większa od uważanej przez EPA za bezpieczną (0,1 μg Hg/kg/dzień) dla dorosłego człowieka. Ponieważ u noworodka bariera krew-mózg nie jest dobrze wykształcona, thimerosal wraz z antygenami i substancjami pomocniczymi szczepionek (m.in. wodorotlenek glinu; 250 μg) łatwo przedostają się o do mózgu, gdzie mogą powodować trwałe uszkodzenia. W drugim miesiącu życia polskie niemowlę może otrzymać jednorazowo 50 μg Hg (25 μg z Wzw B i 25 μg z DTP lub DTP+Hib). Dla 4 kg niemowlęcia będzie to dawka Hg 125 razy większa niż uznana za bezpieczną dla dorosłej osoby.

Neurotoksyczność związków rtęci została udowodniona ponad wszelką wątpliwość w setkach publikacji naukowych. Jest ona synergistycznie nasilana przez związki glinu. (Geier et al., J. Tox. Environ. Health,Part B, 2007, 10:575-596; Geier & Geier J. Am. Physicians and Surgeons, 2003, 8:6-11; Toimela T & Tähti H., Arch Toxicol. 2004, 78:565-74; Schubert J et al. J. Toxicol. Environ. Health, 1978, 4:5-6; Yel 7 L et al., Int J Mol Med. 2005, 16:971-7; Humphrey ML et al, Neurotoxicology. 2005, 26:407- 16; James SJ et al., Neurotoxicology. 2005, 26:1-8; Baskin DS et al., Toxicol Sci. 2003, 74:361- 8).

Związek wysokiego poziomu rtęci we krwi z autyzmem został też opisany przez Desoto MC & Hitlan RT (J Child Neurol. 2007, 22:1308-11). To zaledwie kilka wybranych spośród setek podobnych publikacji. Neurotoksyczność thimerosalu potwierdzają też nasze własne badania prowadzone na szczurach. Autorzy najważniejszych analiz dotyczących związków thimerosalu z uszkodzeniami neurologicznymi dzieci, Mark i David Geierowie, którzy są dezawuowani w liście PTW i przez lobby szczepionkowe, powtórzyli analizy pierwotnych danych z CDC na polecenie Kongresu USA. Ataki na nich sugerują pozamerytoryczne motywacje establiszmentu szczepionkowego, ponieważ Geierowie odważyli się ujawnić skrzętnie ukrywane dowody wieloletniego zatruwania dzieci rtęcią. Problem neurotoksyczności thimerosalu, jak i zabiegów producentów szczepionek oraz niektórych urzędników państwowych dążących do ukrycia dowodów tej toksyczności został opisany w Oświadczeniu Lyn Redwood, RN, MSN, przewodniczącej Coalition for SafeMinds, przed Podkomitetem w Obronie Praw i Dobrobytu Człowieka w Komitecie do Spraw Reform Rządu Kongresu USA, 8 września 2004 r. i przedstawiony na przesłuchaniu „Prawda ujawniona: Nowe odkrycia naukowe odnośnie rtęci w medycynie i autyzmie” (http://www.safeminds.org/pressroom/press_releases/redwoodsafemindssep…).

Neurobiologom (takim jak ja) nie sposób sobie wyobrazić, żeby tak duża ilość Hg, jaką wstrzykuje się niemowlętom, była obojętna dla rozwijającego się mózgu i zdrowia dziecka. Badania pokazały, że dzieci autystyczne mają upośledzone zdolności eliminowania rtęci z organizmu, więc jej toksyczne działanie jest u nich znacznie przedłużone (Grether J et al., Int J Toxicol. 2004, 23:275-6; Mutter J et al. NeuroEndocrinol Lett. 2005, 26:439-46). Jedne dzieci zatrute rtęcią od pierwszych godzin życia będą w mniejszym lub większym stopniu opóźnione w rozwoju lub upośledzone umysłowo, inne będą cierpieć na autyzm, ADHD, padaczkę, astmę, cukrzycę, głuchotę i wiele innych trwale okaleczających chorób. Kalectwo tych dzieci będzie ich osobistą oraz ich rodzin tragedią. Osoby te przez całe życie będą ogromnym obciążeniem dla swych rodzin i społeczeństwa. Trudno sobie nawet wyobrazić przyszłość narodu, w którym całe pokolenie jest w jakiś sposób neurologicznie uszkodzone.

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazuje, że tak właśnie jest, i że dzisiejsze dzieci są znacząco cofnięte w rozwoju umysłowym w porównaniu z równolatkami z przed 30 lat (Shayer M et al., Br J Educ Psychol. 2007, 77:25-41). Podejrzewam, że jest to w istotnej mierze populacyjny efekt zatrucia dzieci toksycznymi szczepionkami. Większość krajów zachodnich wycofała szczepionki z thimerosalem, z powodu ich szkodliwości, w 2000 r, a kraje skandynawskie ok. r. 1990. Dopuszczenie na polski rynek szczepionek z tym związkiem w obecnym czasie, gdy powszechnie znana jest toksyczność thimerosalu, jest nie do przyjęcia. Od 2001 r. było w Polsce szereg poselskich interpelacji do Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepionek z thimerosalem i zakupu toksycznej szczepionki Euvax B, ale były one systematycznie odrzucane przez kolejne rządy. Polska Konstytucja jak i prawo UE gwarantuje obywatelom ochronę życia i zdrowia, prawo do decydowania o własnym życiu osobistym i do wychowywania swych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Podczas gdy w krajach Europy Zachodniej szczepienia dzieci są dobrowolne, w Polsce stosuje się terror wobec rodziców, którzy świadomie nie chcą szczepić swych dzieci. Można się o tym przekonać, czytając dramatyczne wypowiedzi na forach dla rodziców. Ciekawe jednak, że gdy rodzice żądają od lekarzy lub Sanepidu potwierdzenia na piśmie, że biorą na siebie pełną odpowiedzialność za możliwe okaleczenie lub uśmiercenie dziecka szczepionką, wszyscy odmawiają podpisania takiego dokumentu.

RACJONALNE MODELE SZCZEPIEŃ

Modele racjonalnego i bezpieczniejszego kalendarza szczepień istnieją od dawna. Dziwne, że Polska wzoruje się w tym względzie na USA, które stosują absurdalnie dużą liczbę szczepień i mają niewydolną, marnotrawną i skorumpowaną służbę zdrowia, czego odzwierciedleniem jest wysoka i wzrastająca śmiertelność niemowląt (około 7 na 1000 zdrowych urodzeń). W europejskich krajach zachodnich na ogół nie szczepi się noworodków. Wzw B otrzymują tylko noworodki matek zakażonych żółtaczką B, a BCG tylko niemowlęta z rodzin zagrożonych gruźlicą lub regionów, gdzie zachorowalność na tę chorobę 8 przekracza 40 na 100 000. W Polsce średnio jest ona ok. 20/100 000. Skuteczność szczepionki BCG jest zresztą dyskusyjna, ponieważ szereg badań pokazało, że nie chroni przed gruźlicą, a może nawet zwiększać zapalność na nią (Bull WHO 1979, 57:819-827; Can Respir J. 2005, 12(3):134-8; Am J Epidemiol. 2002,155(7):654-63; Arch Bronconeumol. 2008 Feb;44(2):75-800). W krajach skandynawskich, które od lat cieszą się najlepszymi wskaźnikami zdrowotności społeczeństwa oraz najmniejszą umieralnością niemowląt, szczepienia są dobrowolne i niemowlęta otrzymują pierwsze szczepienia w 3 miesiącu życia lub później; http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/sweden.html.

W pierwszych 12 miesiącach życia otrzymują one tylko 9 zalecanych szczepień : DTaP, IPV i Hib, a w 18 miesiącu – dodatkowo MMR. Czesi mają podobnie racjonalny kalendarz szczepień. Stosują wprawdzie BCG w pierwszych 6 tygodniach życia, ale pozostałe szczepienia zaczynają dopiero w 13 tygodniu. Prawdopodobnie w dużej mierze dzięki temu umieralność niemowląt jest tam zbliżona do skandynawskiej i wynosi około 3 na 1000 zdrowych urodzeń.

By się przekonać o szkodliwości wielu szczepień dla niemowląt, warto przeanalizować amerykańską bazę danych VAERS dotyczącą powikłań poszczepiennych zgłoszonych do CDC, które według szacunków FDA stanowią od 1 do 10% wszystkich przypadków. Baza ta pod naciskiem Kongresu USA została udostępniona dla publiczności (http://wonder.cdc.gov/vaers.html). Wynika z niej, że w latach 1990-2008 wskutek powikłań po szczepionkach DTP, HepB, MMR, Hib i IPV w USA zmarło od 28 000 do 280 000 niemowląt do 6 miesiąca życia, a ciężko okaleczonych (w tym neurologicznie) zostało od 127 000 do 1,2 miliona niemowląt. Są to ogromne liczby, których w żaden sposób nie da się zmieść pod dywan ani zignorować. Ekstrapolując te dane na polską populację, liczba poszczepiennycb zgonów niemowląt w ciągu 18 lat mogła wynieść do 35 000. W przeliczeniu na rok byłoby to 1970 zgonów, co może stanowić ok. 85% wszystkich zgonów dzieci (w 2007 wg. GUS było ich 2 300). Jak wynika z danych PZH (Państwowego Instytutu Higieny) oraz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), w Polsce pomimo wysokiego odsetka zaszczepionych (ok. 98%), nadal tysiące dzieci każdego roku chorują na choroby zakaźne: świnkę, różyczkę, szkarlatynę i krztusiec, ale nikt dziś nie umiera na te choroby. Podobna jest sytuacja w krajach Europy Zachodniej. W Finlandii, Szwecji, czy Norwegii zachorowalność na krztusiec jest nawet znacznie większa niż w Polsce, lecz i tam choroba ta nie jest śmiertelna (http://www.who.int/vaccines/globalsummary/immunization/countryprofile…).
 
Nie jest to dziwne, bowiem statystyki demograficzne USA pokazują, że umieralność na te choroby spadła na wiele lat przed wprowadzeniem szczepień. Kiedy się zestawi wskaźniki umieralności niemowląt z różnych krajów z programem ich szczepień, rzuca się w oczy fakt, że kraje, które stosują powszechne szczepienia noworodków, mają znacznie wyższe wskaźniki śmiertelności niemowląt (powyżej 6/1000), niż te które na ogół nie szczepią noworodków (ok. 3/1000). Wskaźniki te wydają się być niezależne od zamożności krajów. Co więcej, kraje skandynawskie, które stosują pierwsze szczepienia po 3 miesiącu życia i dawno wyeliminowały thimerosal, mają znacznie niższy odsetek dzieci z autyzmem (1:3000), niż kraje, które szczepią swe noworodki i nadal stosują thimerosal (USA, Polska), gdzie na autyzm cierpi obecnie 1 na 150 dzieci. Istnieją więc dowody, że nadmierne, zbyt wczesne oraz toksyczne szczepionki są przyczyną zgonów oraz fizycznych i neurologicznych okaleczeń milionów dzieci. Moje opinie na ten temat nie są pochopne, ani nie wynikają z nacisków żadnych grup interesu. Wynikają z dogłębnego zapoznania się z tym problemem i przestudiowania wielu dokumentów z różnych wiarygodnych źródeł.

Widziałam ciężko okaleczone szczepionkami dzieci (i dorosłych), rozmawiałam z ich rodzicami i żadne zaklęcia nie przekonają mnie, że szczepionki są dla wszystkich bezpieczne. Jako doświadczony naukowiec świadomie odrzucam publikacje, o których wiadomo, że zostały napisane na zamówienie szczepionkowych grup interesu. Być może nie przypadkowo właśnie one są przytaczane przez reprezentantów PTW jako „najbardziej wiarygodne”, mimo że – jak wykazały niezależne badania – publikacje sponsorowane przez firmy farmaceutyczne najczęściej są pozbawione wiarygodności (Melander et al. „Evidence biased medicine””selective reporting from studies sponsored by pharmaceutical industry: review of studies in new drug applications” . BMJ 2003, 326:1171-1173; Sameer & Chopra „œIndustry Funding of Clinical Trials: Benefit or Bias?”  JAMA 2003, 290:113-114; Marcia Angell „œThe Truth About Drug Companies: How They Deceive Us and What To Do About It” Random House, 2007).

Mechanizmy produkcji oszustw naukowych w celu zagłuszania prawdy i chronienia zysków korporacji kosztem dzieci opisane są w liście kongresmana i lekarza Dave”™a Weldona, M.D. z października 2003 do dyrektor CDC, Dr Julie Gerberding (http://www.thinktwice.com/fraud.htm).
I takie właśnie zafałszowane są praktycznie wszystkie publikacje „świadczące”  o rzekomym bezpieczeństwie thimerosalu. Od dawna wiadomo, że thimerosal, podobnie jak inne związki rtęci, jest silnie toksyczny i zabija neurony w nanomolarnych stężeniach, więc twierdzenie, że jest bezpieczny dla niemowląt, urąga naukowym faktom. Formuła konferencji, którą zorganizowałam 25 i 26 października, 2008, była taka, jaka odpowiada tematowi mego projektu badawczego, fundowanego przez KE. Jego celem jest zbadanie rozwojowej neurotoksyczności thimerosalu na modelu zwierzęcym oraz korelacji szczepień z autyzmem i rtęcią w przydatkach skórnych dzieci. Oceniając naukową wartość mojego projektu, panel niezależnych recenzentów stwierdził: „Zaproponowane badania są wysoce oryginalne, a równocześnie solidnie oparte na poprzednich wynikach Autorki i innych badaczy. Autorka jest jedną z pionierów badań nad neurosterydami i jest powszechnie znana ze swych prac. Jeśli hipoteza [Autorki] zostanie potwierdzona przez planowane badania, będą one miały wielki wpływ na publiczne zdrowie  i niewątpliwie przyczynią się do lepszego zrozumienia czynników powodujących autyzm”.

Na konferencję zaprosiłam niezależnych (od korporacji) naukowców z USA, UE i z Polski, którzy prowadzą własne badania dotyczące toksyczności thimerosalu, do których mam zaufanie. Zaprosiłam też kilkoro doświadczonych klinicystów z kraju i zagranicy, którzy leczą
autystyczne dzieci. To zrozumiałe, że nie zaprosiłam ludzi produkujących na zamówienie publikacje, mające na celu zamaskowanie toksyczności thimerosalu. Udzielenie im głosu na mojej konferencji byłoby policzkiem wymierzonym w naukę oraz w rodziców okaleczonych szczepionkami dzieci. Protestowanie przez PTW przeciwko konferencji, na której zebrali się ludzie prowadzący badania nad pokrewnymi tematami oparte na określonej hipotezie naukowej, godzi w zasady demokracji i wolność nauki. Moja krótka wypowiedź w TV w związku z konferencją nastąpiła w wyniku wielokrotnych próśb i nalegania o wywiad na temat mojego projektu badawczego. Lakonicznie wyraziłam w niej swoją przemyślaną opinię (do której mam prawo), a Państwa przedstawiciele wypowiedzieli się w tejże audycji. Jest to powszechnie przyjęta forma publicznej dyskusji.

Rzetelne informowanie rodziców o korzyściach, ale i potencjalnych zagrożeniach dla dzieci ze strony szczepień jest obowiązkiem każdego, kto dysponuje wiedzą na ten temat. Wielu rodziców posiada tę wiedzę niezależnie, gdyż jest ona dostępna w Internecie. Rodzice, których dzieci zmarły lub zostały okaleczone przez szczepienia „wiedzą swoje”  i komunikują się ze sobą. Wielu boi się szczepień, gdyż wie, iż w razie tragedii zostaną pozostawieni sami sobie. Ukrywanie prawdy o szczepieniach sprawia, że stracili oni zaufanie do polskiego establiszmentu szczepionkowego, o czym świadczą liczne wypowiedzi na forach dla rodziców. Podobnie jest w USA, gdzie po ujawnieniu udziału CDC w fałszowaniu szczepionkowych danych, instytucja ta utraciła wiarygodność w społeczeństwie. Sądzę, że zaufanie społeczeństwa do szczepień można odbudować tylko wówczas, gdy da się rodzicom swobodny wybór – szczepienia lub nie – swoich dzieci (taki, jaki istnieje w krajach zachodnich UE), uczciwą informację o korzyściach, ale i zagrożeniach ze strony szczepień, oraz zaproponuje się maksymalnie bezpieczny kalendarz szczepień. Doświadczenia krajów zachodnich pokazują, że mimo dobrowolności, utrzymuje się tam wysoki (80 do 95%) odsetek wykonywania zalecanych szczepień.

PROPOZYCJA ZMIANY PROGRAMU SZCZEPIEŃ W POLSCE

Propozycja zmiany programu szczepień w Polsce, oparta na analizie programów w innych krajach UE (Euvac.net) oraz konsultacjach z pediatrami – jest następująca:
• wyeliminowanie wszystkich szczepionek z thimerosalem; • zrezygnowanie ze szczepienia noworodków szczepionkami Wzw B (szczepienie tylko noworodków z grupy wysokiego ryzyka, czyli od matek zakażonych żółtaczką). Zaoszczędzone na tych szczepionkach pieniądze przeznaczyć na higienę szpitali, by nikt się w nich nie zarażał.
• zrezygnowanie ze szczepienia noworodków BCG (stosować tylko u dzieci z regionów, gdzie odsetek chorych na gruźlicę wynosi powyżej 40 na 100 000);
• w pozostałej grupie dzieci rozpoczęcie szczepień od 4 miesiąca życia;
• zrezygnowanie ze szczepionki krztuścowej pełnokomórkowej;
• zrezygnowanie z podawania więcej niż trzech rodzajów szczepionek w jednym dniu;
• zrezygnowanie z podawania szczepionek zawierających żywe wirusy lub podawanie ich pojedyńczo w bezpiecznych odstępach czasu;
• udostępnienie szczepionek monowalentnych;
• zobowiązanie szczepiącego lekarza do przeprowadzenia wstępnego wywiadu z rodzicami odnośnie alergii, astmy i innych chorób typu autoimmunologicznego oraz powikłań poszczepiennych u członków rodziny, co pozwoli przewidzieć, czy u danego dziecka mogą wystąpić groźne reakcje poszczepienne. Takie dziecko powinno mieć opracowany indywidualny, bardzo ostrożny program szczepień;
• zobowiązanie szczepiącego lekarza do monitorowania stanu zdrowia dzieci po szczepieniach, by w porę uchwycić stany zagrażające życiu lub zdrowiu dziecka;
• stworzenie narodowego programu obowiązkowej rejestracji powikłań i zgonów poszczepiennych. Dane te powinny być raportowane do WHO (a nie są) i informacje o powikłaniach powinny być zamieszczane w książeczkach zdrowia dziecka.

Jako obywatelka demokratycznego kraju i niezależny naukowiec nie powiązany z żadnymi grupami interesu, mam pełne prawo do wyrażania własnych poglądów naukowych. Próby dezawuowania mnie przez lobby szczepionkowe przypominają mobbing tegoż lobby wobec niezależnych naukowców z USA czy UE, którzy odważyli się podjąć badania nad bezpieczeństwem szczepionek. Obowiązkiem naukowców jest dociekanie prawdy – jakkolwiek byłaby ona dla niektórych niewygodna – i działanie na rzecz dobra społeczeństwa. Primum non nocere nadal obowiązuje w medycynie. Ponieważ szczepionki są podawane zdrowym niemowlętom, muszą być one maksymalnie bezpieczne i nie mogą być zagrożeniem dla ich zdrowia i życia.

Jestem zdumiona, że Zarząd PTW zamiast włączyć się do poważnej dyskusji nad szczepieniami, która od lat toczy się na świecie, bezkrytycznie podpisuje się pod propagandą producentów szczepionek, którzy zalecają szczepić na wszystko – wszystko co się rusza, i których jedynym interesem jest zysk. Polska nie jest już zaściankiem za żelazną kurtyną, więc liczenie, że polscy rodzice są nadal naiwni w sprawie szczepień jest w najlepszym razie arogancją. Trwałe okaleczenia i ciężkie choroby będące następstwem toksycznych szczepień, wydają się dziś większym problemem i zagrożeniem dla społeczeństwa niż przejściowe, uleczalne choroby zakaźne.
 
Robert Kennedy Jr. zakończył swój artykuł oskarżeniem „Nasi przedstawiciele ochrony zdrowia publicznego świadomie pozwolili przemysłowi farmaceutycznemu zatruć całą populację amerykańskich dzieci i ich działania stanowią jeden z największych skandali w historii amerykańskiej medycyny”. To samo tyczy wielu innych krajów.

Apeluję do polskiego establiszmentu szczepionkowego o uczciwą dyskusję oraz poparcie racjonalnych zmian w polskim programie szczepień, które przywrócą do niego zaufanie rodziców i uchronią dzieci przed okaleczeniami. Konieczne jest też prowadzenie niezależnych (od korporacji) badań nad zasadnością stosowania wszystkich obecnie zalecanych szczepień. Coraz liczniejsze badania prowadzone w USA, Nowej Zelandii, Niemczech, Holandii czy Japonii, które porównują zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych pokazują, że nieszczepione są na ogół zdrowsze, znacznie rzadziej chorują na choroby psychoneurologiczne, astmę, alergie oraz inne choroby typu autoimmunologicznego, i lepiej radzą sobie z chorobami zakaźnymi (Epidemiology. 1997 Nov;8(6):678-80; Arerugi. 2000 Jul;49(7):585-92; http://www.generationrescue.org/survey.html).

Nie ma też przekonujących dowodów na to, że w krajach rozwiniętych masowe szczepienia zmniejszają współcześnie śmiertelność dzieci, a jeśli uwzględni się liczby zgonów poszczepiennych (VAERS), to wydaje się, że może być raczej odwrotnie. Zatem twierdzenie, że w obecnym czasie w krajach rozwiniętych szczepionki ratują życie i zdrowie wydaje się bezpodstawne. Nawet CDC stał się dziś otwarty na takie badania, więc ataki na naukowców, którzy badają bezpieczeństwo szczepionek wydają się być obarczone konfliktem interesów. Eliminacja zbędnych lub szkodliwych szczepień nie tylko może uchronić wiele dzieci od chronicznych chorób i okaleczeń, ale i zaoszczędzi wydatków na ich długotrwałą opiekę. Nie jest dziś tajemnicą, że firmy farmaceutyczne na wielką skalę defraudują systemy opieki zdrowotnej na całym świecie. Agresywne promowanie coraz większej liczby szczepionek u dzieci i młodzieży wpisuje się w ten właśnie modus operandi.

http://www.bmj.com/cgi/content/full/329/7472/940-e
http://www.bmj.com/cgi/content/full/328/7452/1333-a
http://www.organicconsumers.org/politics/krugman121905.cfm
http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=524098

prof. dr Maria Dorota Majewska
Kierownik Katedry Marii Curie Komisji Europejskiej
Zakład Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego Instytut Psychiatrii i Neurologii.

Do wiadomości:
Minister Zdrowia dr Ewa Kopacz
Minister Edukacji – K. Hall
Główny Inspektor Sanitarny – dr med. A. Wojtyła
Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak
Przewodnicząca Rady naukowej IPiN – prof. A. Członkowska
Dyrektor IPiN – Prof. dr hab. D. Ryglewicz
Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pediatrii – prof. A. Dobrzańska
Konsultant Krajowy w dziedzinie epidemiologii – prof. Andrzej Zieliński
Konsultant Krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży – prof.
Irena Namysłowska
Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii – prof. A. Radzikowski
Red. Marek Nowicki – TVN

Komentarze 53 do “List prof. Marii Doroty Majewskiej w sprawie szczepionek”

 1. Marucha said

  Komentarz pochodzący z pewnej listy dyskusyjnej:

  Wlasnie rozmawialem z kolegami, ktorzy zdobyl adres agencji, ktora miala organizowac powszechne szczepienia przeciwko grypie swinskiej w Nowym Jorku.
  Jakiez bylo ich zdziwienie kiedy weszli do srodka. Mysleli poczatkowo, ze znalezli sie w synagodze. Pelna sala pejsatych Zydow i mowiace po rosyjsku pracowniczki-Zydowki. Przy dzrzwiach zatrzymal ich jakis groznie wygladajacy „un” i zaczal ich wypytywac skad dostali ten adres. Na koniec stwierdzil, ze sprawa jest nieaktualna, bo szczepienia w NY odwolano.
  Jak widac i ta sfera amerykanskiego zycia znalazla sie w „dobrych” rekach.
  Mozemy spac spokojnie.

  Tak więc to, co wasz gajowy od dawna podejrzewał (że interesy firm farmaceutycznych są interesami Żydów), potwierdza naoczny świadek.

 2. NOTOPOLEJ said

  Z ostatniej chwili od mojej kolezanki via email!
  Finska Minister Zdrowia krotko i na temat!
  Obawiam sie ze zginie w wypadku samochodowym!

  Finnish minister of health on the flu vaccine A MUST Watch.
  To educate people – this must be viewed.
  For you to believe or not, I leave that up to you.

  A must watch video on the swine flue.
  Finnish minister of health speaks out against the make believe pandemic.

  It is only 6 minutes but very powerful.
  For those involved in health activism, I suggest saving this before it gets pulled off the internet. Good chance of that happening.

 3. Marucha said

  Bardzo dobra wypowiedź pani minister. Nie rozumiem, skąd jeszcze w rządach biorą się uczciwi ludzie… Teoretycznie nie mają prawa się tam pojawić.

 4. Brat Dioskur said

  p.Marucha ,rozrozniamy rządy i rzondy….nie potrzebuje chyba dodawac,ze z malymi wyjatkami (mec.Olszewski,PiS pod kuratela Giertycha)w Polsce grasowaly rzondy.Najwyrazniej finska minister nie pochodzi z „klucza” a to zapewne dzieki bliskiemu sasiedztwu Rosji ,co skutkowalo jak wiemy „finlandyzacja” zapewniajaca pewna niezaleznosc od tzw.osrodka nowojorskiego,gdzie na jakims raucie pewien jegomosc, troche na rauszu,mial sie pochwalic ,ze kontroluje ponad 1 tys. premierow i wicepremierow….

 5. Marucha said

  Chodzi o to, że obecnie właściwie wszystkie rządy są „rzondami” i dlatego nie mogę pojąć, jak ktoś spoza klucza mógł się tam znaleźć. Kto wie, czy nie chodzi o wpływy rosyjskie?

 6. NOTOPOLEJ said

  Z ostatniej chwili !
  Israeli company developing swine flu vaccine
  A revolutionary vaccine against all types of influenza is scheduled to enter phase 1 clinical trials in humans in the next few days.

  Za pare dni zydowskie szczepienia! Kto na ochotnika?

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3710391,00.html

 7. NOTOPOLEJ said

  Wplywy rosyjskie sa ogromne w calej Skandynawii.
  Rosje zalozyli Vikingowie a konkretnie RUS.
  Poza tym Skandynawia skutecznie izolowala sie od zydostwa
  na przestrzeni wiekow przez zakazy zasiedlania i parokrotne
  masowe wygnania. Zyda w Finlandii widac i czuc na odleglosc!

  Video ponizej! I jak tu „uziemic” takich ludzi?

  wingsuit base jumping from Ali on Vimeo.

 8. Jacek said

  Nie wpadajmy w zachwyty na temat tego kto kontroluje Skandynawie. Ostatni „nobel” i swieze osigniecia norweskich przedszkolanek w wychowaniu seksualnym powinny troche ostudzic entuzjazm. Sadze,ze zwyczajnie nawet feministki maja przeblyski instynktu samozachowawczego.

  W pierwszym rzedzie brawa dla naszej pani profesorki za odwazne i dobrze udokumentowane wystapienia.

  Dodajac wszystko razem nalezy wysnuc wnioesek, ze Mendele byl drobnym wyrobnikiem w porownaniu z funkcjonariuszami obecnych „Ministerstw zdrowia” i”firm farmaceutycznych”. Natomiast Hitler z jego planami eksterminacji slowian to drobny wyrobnik w porownaniu do Kissingera. Jezeli ktos mial watpliwosci czy to „rzondy” nami rzadza to albo je teraz straci albo juz „wyzdrowial”.

 9. Marucha said

  Każdy przebłysk zdrowego rozsądku i uczciwości powinien nas cieszyć. Nawet jeśli pochodzi z Finlandii (która n.b. nie jest krajem skandynawskim).

 10. Anna said

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1492


  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=760
  http://szczepienia.prv.pl
  SZCZEPIENIA CZYLI NAJWIĘKSZA POMYŁKA (A MOZE OSZUSTWO)MEDYCYNY XX W.

  Uwaga, postingi zawierające więcej niż dwa linki, są automatycznie zatrzymywane przez system, na co nic nie mogę poradzić.

 11. Inkwizytor said

  Urodzony na Hawajach lewus barak Husajn Obama podpisał Hate Bill HR 254 ( Prawa Nienawiści )

  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/10/28/AR2009102804909.html

  Moim zdaniem zasluguje to na odrębny artykuł. Wg tego prawa krytyka poczynań Izraela w palestynie będzie karana z urzedu tak samo jak nazwanie pedalstwa i cudzołóstwa grzechem

 12. Marucha said

  Re 11: Szczepienia przeciwko grypie to nie pomyłka, to cyniczne oszustwo celem wyciągnięcia miliardowych zysków kosztem życia i zdrowia milionów nieświadomych ludzi.
  NIE MA MOWY O POMYŁCE. UNE WIEDZĄ, CO ROBIĄ. I ROBIĄ TO ŚWIADOMIE.

 13. video said

 14. Desperado said

  Zgadzam się z Panią profesor w 100%, po tym jak kilka lat temu omal nie zeszła z tego świata moja córeczka,którą zaszczepiono przeciw krztuścowi szczepionką prawdopodobnie zanieczyszczoną.Natomiast opór wszelkich polskich instytucji przed zmianami korzystnymi dla ludzi i całego społeczeństwa wynika prawdopodobnie z tąd,iż te osoby mają swoje prywatne interesy,które w wypadku jakichkolwiek zmian nie przyniosą żadnych zysków a wręcz mogą grozić ujawnieniem patologii jak to miało nie tak dawno miejsce z krystalicznie czystym działaczem PO Chlebowskim.Musi Pani zrozumieć,że współczesna polska rzeczywistość jest brutalną dżunglą zupełnie nie pasującą do prawidłowego funkcjonowania państwa,które powinno być ostoją spokoju i bezpieczeństwa dla własnych obywateli.Najgorsze jest jednak to,że uwypuklony tutaj problem szczepionek nie jest jedyną kardynalnie złą sprawą w Polsce,takich dziedzin życia ,które są wywrócone do góry nogami i zagrażają zdrowiu i bytowi Narodu są tysiące,poczynając od chorego wymiaru sprawiedliwości poprzez wszechobecną korupcję a kończąc na wyjałowieniu życia politycznego,które przekłada się na całkowitą niemoc Państwa w obronie interesów własnych obywateli,którzy skazani są na walkę w tej dżungli.Jeżeli tu i teraz nie dokonamy radykalnych zmian w ordynacji wyborczej,w funkcjonowaniu prawa i jego egzekucji,dobraniu odpowiednich ludzi do rządzenia to prawdopodobnie zostaniemy rozebrani tak jak to już w historii bywało,obym się mylił.

 15. zmęczony said

  Niestety spisek jest większy niż się nam wszystkim wydaje, sataniści rządzą światem i świadomie nas trują aby wychodować gatunek posłusznych i głupich podludzi – niewolników pracowników.
  Koniec jest nieunikniony, współczuję ludziom którzy mają dzieci, dlatego sam nie mam bo wiem że by go zabijali po kawałku szczepieniami ale także żywnością (np fluor w wodach mineralnych- szok).
  Polecam filmy na youtube po polsku , „KORPORACJE” , „Świat wg MONSANTO”, „Dr Rath kartel farmaceutyczny” , pełny obraz.

  O organizacji w walce nie ma mowy, ludzie są za bardzo rozdrobnieni w swych problemach(rolnicy narzekają na dopłaty, kierowcy na cenę paliw, rodzice na szczepienia, emeryci na ZUS, nauczyciele na MEN lekarze na MZ itd. itd. ) no i oczywiście brakuje charyzmatycznego przywódcy(np ALex Jones, Ron Paul, ).Bunty dawno się skończyły, ludzie sami nie wywalczą swojej wolności. Dla przeciętnego człowieka bardziej wiarygodny jest nowy odcinek M jak miłośc, niż propagandowy film-odkrywający naraz zbyt dużo.Jesteśmy tak zaprogramowani że nawet samo słowo spisek kojarzy się z kimś nienormalnym. Oni już wmówili ludziom że czarne jest białe tak, że ludzie sami proszą się o trucizny.
  Główny sposób ich działania – stworzyć problem (np świnska grypa, czy terroryści) a ludzie sami będą się prosić o szczepionki lub kamery na ulicach
  ps.
  Odpowiadam na maile, pozdrawiam.

 16. Atak na minister zdrowia…

  Po wczorajszej „Kropce nad i”, stwierdzam że dni minister zdrowia są już policzone. Monisia razem z bandą skorumpowanych sprzedawczyków z Piechą na czele, rzucili się jak sfora wściekłych psów, jak na sygnał. Pytanie jak zwykle brzmi – Kt[…]…

 17. Julka said

  Minister zdrowia działa tak jak peło jej każą. Widocznie przemysł farmaceutyczny chce żywą gotówkę, nic na borg. Dlatego zaczęła doszukiwać się objawów ubocznych szczepionek. Na początku września thuskowy rząd się chwalił, że zakupił 400mln szczepionek od świńskiej grypy, a przed Wszystkimi Świętymi zebrał się odgórny komitet pandemiczny, by poustalać dalsze zakupy(mowa też była o cenach).Peło nie ma skrupułów co do kredytów i pożyczek, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tej „kropki nad „i” nie oglądałam, tym niemniej nagła zmiana stanowiska Kopacz w sprawie dalszych zakupów wirusa jest zastanawiająca.

 18. Fałszywka said

  Nie istnieje coś takiego jak „INSTYTUT PSYCHIATRII I NEUROLOGII Katedra Marii Curie KOMISJI EUROPEJSKIEJ”
  a w rejestrze lekarzy jest tylko jedna pani Maria Dorota Majewska i jest internistą.

 19. metta said

  Zmęczony napisał: ” O organizacji w walce nie ma mowy, ludzie są za bardzo rozdrobnieni w swych problemach”

  TO CO JEST NASZYM OBOWIĄZKIEM TO INFORMACJA – TYLKO DZIĘKI INFORMACJI, KTÓRA ZOSTAŁA UKRYTA I ZBLOKOWANA PRZEZ OFICJALNE MEDIA LUDZIE MOGĄ ZACZĄĆ OTWIERAĆ OCZY. TO OBYWATELSKI OBOWIĄZEK KAŻDEGO ŚWIADOMEGO CO SIĘ DZIEJE MIESZKAŃCA ŚWIATA- PRZEKAZYWAĆ INFORMACJE – NIE SĄDZIĆ NIE WALCZYĆ – ALE WSPÓLNA ŚWIADOMOŚĆ – MENTALNE ” NIE DZIĘKUJĘ – NIE PO TO ŻYJEMY NA TYM ŚWIECIE” – TEN JEDNOSTKOWY MENTALNY SPRZECIW NA BAZIE PRAWDY, MIŁOŚCI I WIDZENIA RZECZY TAKIMI JAKIMI SĄ NAPRAWDĘ A NIE ZDAJĄ SIĘ BYĆ – MA OGROMNĄ SIŁĘ – ICH SIŁĄ JEST UTRZYMYWANIE NAS W POCZUCIU BEZNADZIEJNOŚCI, STRACHU, WSZYSTKICH NISKICH WIBRACJI- BEZ STARCHU I BEZ NIENAWIŚCI.

  Jeśli wejdzie się do ciemnego pokoju i zapali zapałkę – staje się jasność.
  Nie da się tego zrobić w drugą stronę

  Dlatego Zmęczony wykrzesaj z siebie trochę sił 🙂
  Teraz jest czas wyboru, czas prawdy,

  Czyń dobro, unikaj zła oczyszczaj swój umysł – to są nauki wszystkich buddów.

 20. metta said

  Więcej wyselekcjonowanych materiałów nt. tego co się dzieje wokół nas: codex alimetarius, szczepienia, chemtrails, haarp, gmo, manipulacji mediów

  http://www.joga-joga.pl/pl68/video/foto_galerie
  http://www.joga-joga.pl/pl67/teksty935/VIDEO_GALERIA___KUCHNIA___FILMY

 21. zmęczony said

  Jeszcze całkiem się nie poddałem, już od wielu miesięcy szerzę info na te tematy i co – i nic. Wszyscy ludzie którzy widzą NWO powinni się zjednoczyć, tylko nie wiem czy damy radę pokonać całe media które specjalizują się w kontroli umysłów oraz ich właścicieli – mafię biznesmenów i polityków.
  Czyli mamy konflikt – największy kapitał i broń na świecie + media kontra kilku zapaleńców którzy nie dali się jeszcze otruć.
  W pięknych bajkach dobro wygrywa
  Nawet jakbyśmy założyli legalną partię może i nawet silną to media przedstawią nas jako terrorystów albo anarchistów i eurosceptyków – przykład Janusz Korwin Mikke – mówi prawdę a przedstawia się go jako dziwaka i szaleńca.
  Wiara czyni cuda , ale jedyne co możemy zrobić tak na naprawdę to pomóc swoim bliskim.
  Reszta ludzi jest za bardzo omamiona przez TV , każdy wierzy że UE mu pomoże, ale nie wie że oni pomagają tylko dużym koncernom , bo ich sponsorują.
  Mało kto wie, że to te same koncerny które sponsorowały Hitlera np IG Farben czy BAYER – to dla nich zbudowano Auschwitz, jako ośrodek badawczy a wszyscy myślą, że hitlerowcy robili experymenty na ludziach dla zabawy- TO BYŁY BADANIA NAUKOWE. Nie udało się im przejąć kontroli siłą to robią to teraz małymi kroczkami za pomocą kłamstw i propagandy. Wtedy dodawali fluor do wody jako masowy otumaniacz , teraz znowu CODEX od nowego roku fluor w wodzie ale o tym głośno media nie mówią(powiedzą pewnie 1 stycznia że koniec próchnicy dzięki wspaniałej unii 🙂
  Demokracja = komunizm , bo 51% ludzi (nawet otumanionych) ma władzę nad 49% i to wystarczy.

  I jeszcze apropos ostatnich wydarzeń – ucieszyłem się że nasz rząd olał te szczepionki na a1hn1 myślę że to pierwsza tak mądra decyzja naszego rządu, i co słyszę – całe media atakują ich za to
  że ich nie stać czy coś.

  KASA rządzi- nawet jeżeli to nieprawda to 99 procent ludzi w to wierzy

  jak chcesz to zmienić ?
  wg mnie medytacja czy wiara nic nie zmieni
  musielibyśmy się zorganizować po to aby podzielić między siebie robotę z propagandą to znaczy obstawić ważne Fora internetowe – tylko w młodych ludziach nadzieja(dlatego trują wasze dzieci aby to pokolenie osłabić)

  piszcie co o tym myślicie misiek_V8@wp.pl

 22. lanc3 said

  ad18.

  Na stronie NSTYTUT PSYCHIATRII I NEUROLOGII nic nie ma,ale tutaj już jest:
  http://www.ipin.edu.pl/autism/index.html

  Research Project: Neurobiology of autism. Role of environmental neurotoxins.

  Maria Dorota Czajkowska Majewska, Professor
  EU Marie Curie Chair
  Laboratory of Neurosteroids
  Department of Pharmacology
  Institute of Psychiatry and Neurology
  Sobieskiego 9 str.
  02-957 Warsaw, Poland

  Phone: + 48-22-45-82-778
  + 48-22-45-82-624 (secretary)
  E-mail: majewska@ipin.edu.pl

  też fałszywka?

 23. wtajemniczony said

  Odpowiedz Panu miskowi #21

  Na koncu strony znajdzie Pan wyjasnienie, czym jest NWO. Niestety, wiele tekstow jest w jezyku angielskim.

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=2220&start=390

  Pana e-mail nie dziala.

 24. 166 said

  Lanc3/22
  A to niespodzianka. Dzięki Tobie widać, że z nazwy polskiego instututu, imienia polskiej uczonej zniknęło polskie nazwisko „Skłodowska” zostało tylko nazwisko męża Curie.
  To tak w ramach „promocji” polskości zapewne. Ci co to zrobili już chyba nie wiedzą komu włazić w unijną d…ę.

 25. PL said

  Re #18 Fałszywka (istotnie…)

  Dr Majewskiej ani Instytutu „nie ma”.
  Ciekawe, kogo ja widziałem i słuchałem onegdaj w telewizorze. Pewnie to był komputerowo wygenerowany przez faszystów obraz.

 26. Fałszywka said

  To pewnie podstawiona aktorka dobrze grająca wyuczoną rolę.
  Jeśli istnieje to podaj jakąś publikację o których wspomina na początku wywiadu.

 27. Fiński rząd said

  Autor – dziękuję za materiał – ten list p. Prof. Majewskiej wart rozsyłania a na pewno przemyślenia, przez rodziców zwłaszcza.

  Wszedłem na stronę rządu fińskiego – nie ma takiej minister… Może to osoba, która pełni jakąś inną funkcję.

  Jednocześnie wyrażam zażenowanie treściami antysemickimi z jakimi się tu zetknąłem.

 28. 166 said

  Fiński Rądzie!
  Co Cię tak zażenowało? I co uważasz za treści antysemickie? Jesteś z ADL?

 29. PL said

  Dr Rauni Kilde jest byłą minister rządu fińskiego, zwyczajowo więc tytułuje się ją „ministrem”.
  Inna sprawa, że ta Pani jest średnio wiarygodna, gdyż zajmuje się również UFO.

 30. Norwegia said

  Norwegia…

  więc właśnie tak wygląda AnnaLozanna prawda? a Eilif to bardzo rzadkie imię coś a la Celtowie- Skandynawia- Elfy? korygator- wyjaśniator zs immediatly needed:) aha WSZYSTKIEGO DOBREGO!!!!!! :)…

  Uprzejmie proszę osoby bardziej ode mnie biegłe w rozszyfrowywaniu bełkotu osób chorych umysłowo o wyjaśnienie, o co w tym wpisie chodzi – admin.

 31. danae said

  O tym co pani profesor tu pisze,to wiedziałam już od dawna,dlatego nie zaszczepiłam moich dzieci na część szczepionek i mam zdrowych ,świetnie rozwijających się chłopców.Faktycznie,dziennikarze unikają tematu szczepionek jak ognia,ale internet jest skarbnicą wiedzy.Najlepsze jest jednak to,że jak zapytałam pediatrę moich dzieciaków czy się zaszczepi na meksykankę to mnie wyśmiała.Szczepionki są dla prostych ludzi ,którzy bezgranicznie wierzą lekarzom,ci zaś zależni są od rządu, bo im płaci.Szczepią wszystkich a siebie nie.O czymś to chyba mówi…

 32. missma said

  Raczej to nie fałszywka, popatrzcie na tego linka, Instytut Medycyny doświadczalnej i klinicznej – ona tam jest jako Prof. dr hab. n. med. Maria Dorota CZAJKOWSKA-MAJEWSKA
  http://www.cmdik.pan.pl/prof.html

 33. Fibrosarcoma a Catalet said

  Moja córa ma pyłkowicę i od jakiś 13 lat odczulana jest cataletem. Każdego roku od wielu lat miała około 130 iniekcji podskórnych. Każda z tych dawek zawierała Thimerosal o czym oczywiście nikt mojej córki ani mnie nie poinformował bo nie miałyśmy pojęcia że szczepionka podnosząca komfort życia może być tak tragiczna w skutkach. W czerwcu tego roku okazało się, ze bóle kręgosłupa mojej córki powoduje guz który rósł sobie w pośladku a ognisko znajdowało się na nerwie kulszowym. Guz w ostatnich dniach gdy został już zdiagnozowany po MRI urósł sobie jeszcze o 8 cm i miał rozmiary: 18-17-14 cm. Po wycięciu guza była długa i tragiczna w skutkach radioterapia bo operacja nie była radykalna choć moja córka nie ma całego pośladka.Teraz zaczęło się zastanawianie skąd i dlaczego taki złośliwy guz fibrosarcoma urósł u tak młodej, zdrowej i dobrze odżywiającej się młodej kobiety.Istnieje wielkie prawdopodobieństwo że organizm skumulował rtęć z Cataletu w jednym miejscu, otorbił i próbował w ten sposób wyeliminować intruza czyli HG. Nigdy nie było badań pod takim kątem choć ogólnie wszystkim wiadomo że rtęć jest kancerogenna. Smutne to ale prawdziwe. Córa obecnie znajduje się pod opieką COOK w Krakowie ale nikt absolutnie nie dociekał ewentualnej przyczyny powstania tak złośliwego nowotworu.

 34. 166 said

  W niedzielę 13.12.2009 dr Majewska występowała w TVP1 w programie red. Iwony Schymalli. Czuć było diabelską nagonkę na dr M. Usiłowali ją zakrzyczeć lekarze. Po tym co można wyczytać w necie, arogancja jakiegoś przystojniaczka (pewnie celowo wzięli przystojnego 40 latka zamiast paskudnego 60 latka), żeby uwiarygodnić przymus i dobrodziejstwo szczepień. Dr Majewska nie negowała wszystkich szczepień – tylko te, o których zgłosili zastrzeżenia rodzice amerykańskich dzieci. Towarzystwo w studiu chyba skutecznie zakrzyczało ją.
  Mnie to nie martwi – prawda i tak jest jedna, lekarze na zachodzie nie chcą się szczepić p. grypie i to samo mówi za siebie.
  Jako przykład na błędną ocenę szczepinek podano wypowiedź matki, której dziecko nie było szczepionce p. meningokokom, czy pneumokokom. Taki przykład tylko dla nieświadomych co się szykuje.

 35. NC said

  Z ostatniej chwili ostatniej chwili 29/12/2009:

  Eksperci w Izraelu wezwali do zmiany szczepionki przeciwko świńskiej grypie na niezawierąjacą adjuvantu po kolejnym zgonie ciężarnej kobiety:

  http://www.haaretz.com/hasen/spages/1138405.html

  Rząd izraelski kupił szczepionki zawierające adjuvant dla wszystkich 7 milionów obywateli, ale tylko 225 tys. zdecydowało się poddać szczepieniom. Rząd zakupi nową szczepionkę.

 36. 166 said

  NC/35
  No to wreszcie wszystko jasne:
  Bogaci Żydzi właściciele wielkich firm farmaceutycznych chcą wykończyć państwo Izrael, które okazało się zbyt drogim przedsięwzięciem, na które już nawet z Polski nie ma czego wydoić.

 37. […] Artykuł główny(a raczej list) […]

 38. trwa zanieczyszczanie sieci said

  Nie piszcie w swych wypowiedziach w sposób emocjonalny, chemia uczuc, mowa ciała, np. polski kretyn, ponieważ temu szczepieniu podlegaja całe narody. Piszcie bardziej obiektywnie.

 39. podajdalej11 said

  Od.podajdalej11 Oct,19/2010 USA
  W mojej ocenie panuje w wiekszosci w/w wpisow nienawisc wielka jezyka do cukierka.
  Mr.Jan Tarwid

 40. Krzysztof M said

  Ad. 7

  Proszę nie robić czytelnikom wody z mózgu. Russ, to nie osoba.

  „w Nowogrodzie Wielkim, wg latopisu, zaproszono na tron książęcy trzech Waregów, braci: Lineusa, Truwora i Ruryka z plemienia szwedzkiego – RUSS.
  Ruryk po śmierci braci został księciem w Nowogrodzie Wielkim (862-879), dając początek dynastii Rurykowiczów.
  Rurykowicze (Russowie), w dążeniu do powiększenia swych księstw nie kierowali się względami plemiennymi, które były dla nich obce i obojętne, lecz bezwzględną chęcią stworzenia ze swego księstwa potęgi. Podbijali więc przede wszystkim najsłabsze, obce Słowianom narodowościowo plemiona: ugrofińskie, tatarskie, … Powstało w ten sposób, państwo wielonarodowościowe, tj. księstwo nowogrodzkie i ks. kijowskie. Gdy wzrośli dostatecznie w siłę ekspansję swą skierowali w IX w. na zachód.
  Po śmierci Ruryka rządy w imieniu jego niepełnoletniego syna Igora, objął Oleg.”

 41. londoner said

  Witam wszystkich forumowiczow!Wszystko to prawda co piszecie.Jednakze jest jeszcze jeden wielki problem-to sprawa cenzury internetu!To dzieje sie nie tylko w Chinach!Juz kraje Zachodu tez powoli
  ograniczaja dostep do stron ,ktore ich demaskuja.Czy wiecie,ze to USA ma wszystkie serwery swiata,to oni rzadza domenami i przeswietlaja tresci-maja hasla klucze wychwytujace pewne tematyJesli Usa to znaczy Zydzi.”Zmeczony” slusznie zauwaza,ze zalozenie partii nie pomoze,przyklad jak osmieszany jest K Mikke. Ja jednakze proponuje zalozenie cos w rodzaju partii,dopoki mamy mozliwosc kontaktu przez internet!Gdy pewnego dnia go wylacza,szanse nasze spadna do zera!Bronmy sie!”Zmeczony” niech poda swojego e-maila.Moj chrisfx@o2.pl
  Pozdrawiam i czekam na zgloszenia!

 42. 166 bojkot TVN said

  http://prawica.net/blog/24474 Spiskowa teoria szczepień

  Bardzo ciekawe wykresy. Jaka szkoda, że Aga, nie pojmie wykresów, bo takie wykresy to były tylko na lekcjach fizyki i matematyki …

  Wykresy pokazują brak zależności zachorowań od szczepień, spadek zachorowalności pokrywa się ze wzrostem higieny, w kilku wypadkach szczepienia spowodowały wzrost zachorowań na wszczepioną chorobę.

  A po co 166 atakuje Agę, która – o ile pamiętam – ma takie same poglądy na szczepienia, co i 166? Tak dla sportu? – admin

 43. 166 bojkot TVN said

  Admin! Przecież nie atakuję tylko żałuję z troską, że nie pojmie :))))

 44. Czytelnik said

  Zapraszam do lektury portalu – Autyzm a Szczepienia? >> fakty, oficjalne publikacje, naukowe badania, pytania << – http://autyzmaszczepienia.wordpress.com/

  "Celem tego portalu jest zachęcenie wszystkich zainteresowanych kontrowersyjnym zagadnieniem „autyzm a szczepienia” do własnej oceny oficjalnych materiałów na ten temat. Portal umożliwia wgląd w dotychczasowe badania związku pomiędzy szczepieniami a zaburzeniami neurologicznymi, w szczególności autyzmem."

 45. blanka said

  Bardzo dziękuję za otwarcie oczu… i to szeroko, co prawda nie dałam zaszczepić córeczki MMR ,tak na wszelki wypadek, ale nie sądziłam , że to wszystko wygląda aż tak przerażająco… a już mocno dobiły mnie słowa Premiera (!) Tuska, gdzie stwierdził w najnowszej ustawie” o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej ‚ z tego roku,że” Równocześnie biorąc pod uwagę wysokie koszty, które musiałyby zostać poniesione przez powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne począwszy od dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych do ustawy w roku 2012 i przez następne lata, zrezygnowano z przepisów, które wprowadzały refundację kosztów zgłoszeń niepożądanych odczynów poszczepiennych (art. 21 ust. 9 ustawy) oraz zachorowań (art. 27 ust. 7 ustawy) dokonywanych przez lekarzy i felczerów oraz refundacji kosztów zgłoszeń dodatnich wyników badań laboratoryjnych (art. 29 ust. 6 ustawy) dokonywanych przez kierowników laboratoriów. W związku z powyższym zrezygnowano również z przepisów zobowiązujących lekarzy i felczerów oraz kierowników laboratoriów (art. 27 ust. 3, 5 i 6 oraz art. 29 ust. 2, 4 – 6 i ust. 7 pkt 5 i 6 ustawy) do prowadzenia rejestrów dokonanych zgłoszeń. Rejestry te miały charakter wyłącznie administracyjno-księgowy i miały służyć kontroli rozliczeń finansowych w zakresie refundacji dokonanych zgłoszeń. ” wynika z tego jasno, że faktycznie nikogo nie interesują dane dotyczące NIEPOŻĄDANYCH ODCZCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH…

 46. Basia said

  ……Wyniki analizy Verstraetena zostały zaprezentowane w czerwcu 2000 r. w odizolowanym leśnym ośrodku Simpsonwood w Norcross, GA, USA, na tajnej konferencji, w której
  uczestniczyły 52 osoby: wysocy urzędnicy z FDA, CDC i WHO (World Health Organisation), reprezentanci producentów szczepionek oraz kilku konsultantów pediatrycznych. Kulisy przebiegu tej konferencji, na podstawie jej stenogramów, opisał Robert F. Kennedy Jr., prawnik i obecny kandydat na Ministra Ochrony Środowiska w rządzie Prezydenta Baraka Obamy, w artykule “Deadly Immunity”, (CommonDreams.org News Center, June 16, 2005; http://www.commondreams.org/views05/0616-31.htm)……..

  Artykuł ten – „Deadly immunity” – był najpierw przez Salon.com 5-krotnie korygowany z uwagi na błędy i nieścisłości. Postępująca jednak krytyka spowodowała, że nasza wiara w prawdziwość tej historii erodowała i zdecydowaliśmy, że naszym obowiązkiem wobec czytelników jest całkowite usunięcie tego artykułu – żałujemy, że nie uczyniliśmy tego wcześniej – PATRZ TUTAJ: http://www.salon.com/2011/01/16/dangerous_immunity/

  Wiem, że to nie pomoże bo wiara w szkodliwość szczepionek jest jak każda inna wiara. Próba jej podważenia powoduje tylko zwiekszenie utwierdzenia wierzących.

  Tak więc zabierajcie swoje dzieci na ospa, odra, świnka – i co tam jeszcze party. Nie życzę Waszym dzieciom polio party….

  Ci rodzice też urządzili swojej 4 miesięcznej córeczce ospa party:

  Niemowlę zmarło z powodu nieleczonej ospy, rodzice usłyszeli zarzuty
  Piątek, 10 lutego 2012 (10:25)
  Zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia postawiła Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli na Podkarpaciu rodzicom 4-miesięcznej Agnieszki. Dziewczynka zmarła w środę z powodu nieleczonej ospy.

  Podkarpacie: Nie żyje 4-miesięczna dziewczynka, rodzice zatrzymani
  Rodzice wiedzieli, że córka choruje na ospę, którą wcześniej przechodzili jej starsi bracia. Nie poszli jednak z dzieckiem do lekarza. Dlatego, jak uznała prokuratura, nie zapewnili dziewczynce odpowiednich warunków leczenia.
  Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było obustronne zapalenie płuc, będące powikłaniem po nieleczonej ospie. Czekamy jeszcze na wyniki badań wycinków mikroskopowych, pobranych z ciała dziewczynki – mówi szefowa stalowowolskiej prokuratury Barbara Bandyga.
  Rodzice przyznali się i złożyli wyjaśnienia w czasie przesłuchania. Myśleli, że Agnieszce samo przejdzie, tak jak przeszło starszemu synowi, z którym byli u lekarza. Wiedzieli, że to ospa

 47. Mulla said

  Rodziece uslyszeli zarzuty nie za brak szczepienia ale za brak reakcji z powodu choroby trolu… Nie wprowadzaj ludzi w blad.

 48. E_S_C said

  Gratuluję Pani!
  Byłam ostatnio zaszczepić moje dziecko, z przekonaniem (po przeczytaniu Pani listu), że tego nie zrobię. Mój lekarz jednak jest porządnym facetem, i kiedy wyłuszczyłam mu swoje obawy powiedział: ok. sprawdzimy. W składzie szczepionki nie było rtęci. Fakt była to szczepionka na odrę/świnkę różyczkę, ale myślę sobie, że dzięki takim osobom jak Pani dzieją się dwie pozytywne rzeczy:
  społeczeństwo nabiera świadomości
  looby farmaceutyczne się ugina.
  Pozostaje mi tylko powiedzieć : DZIĘKUJĘ!

 49. monitorpolski said

  @E_S_C Lobby farmaceutyczne się NIE ugina. Zamiast rtęci w szczepionkach są inne adjuwanty, nie mniej szkodliwe. Zakładacie, że w kompaniach farmaceutycznych pracują normalni ludzie. To jest błąd – tam pracują ludobójcy. Szczepionki są bronią masowego rażenia. Czyt. Protokół X ostatni akapit.

 50. Anna said

  Otóż to! dzieki akcji prof Majewskiej społeczeństwo ma szanse na wiedzę a w tym prztypadku ta wiedza dotyczy rtęci w szczepionkach. Mozna uniknąć thiomersalu czy Meritolu( wystepuje pod róznymi nazwami). jesli cos jest niepewne w stosowaniu to nalezy tego unikac by nie ryzykować i mozna zastosowac szczepionki bez związków rtęci.

 51. maloka said

  Cóż, to co czytam po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu w jakim kraju żyjemy. Szczepię swoje dziecko ale wg indywidualnego toku, nie na wszystko, szczepionkami bez rtęci. Rozwija się rewelacyjnie, poza katarkami nie choruje. Jestem wdzięczna dr Majewskiej i ludziom świadomym za nagłaśnianie problemu – to pomogło mi w podjęciu – jestem pewna że słusznej – decyzji. Przeraża mnie nasz kraj – brak dostępu do wiedzy, brak informacji dla rodziców, brak możliwości wyboru. Prawda jak zawsze jest po środku – szczepionki nie są złe ale polski kalendarz szczepień – fatalny, przeładowany, szczepionki archaiczne itd… Pozdrawiam wszystkich świadomych 🙂

 52. ela said

  Jedna rzecz- 0.01% thimerosalu nie moze dostarczac 25mg rteci bo:

  1g is 1000mg −1% to 10mg prawda? wiec 0,01% ktore jest w szczepionce jego jest 100x mniej czyli 0,1 mg.
  Prawdopodobnie jest nie wiecej niz 3 ml (g) wstrzykiwane (dla niemowlaka )w szczepionce wiec moze byc max 0,3 mg a nie 25mg jak p. Profesor twierdzi i to nie rteci a thimerosalu. Sklad tej czasteczki jest C9H9HgNaO2S . Czyli oprocz rteci w czasteczce jest wiele innych atomow i na oko oceniam ze rtec stanowi 10-20% wagi czasteczki wiec znow musimy redukujemy ilosc same rteci wstrzykiwanej do 0.03- 0.06mg a nie 25 mg. Blad w ilosci oceny rteci jest rzedu 1000x ( b. przyblizona kalkulacja) Jaki polski prof. moze robin take bledy?
  Wasze komentarze o Zydach sa gorsze niz the propagowane przez hitlerowcow w 30-tych latch. Wstyd,co za glupota. Ciesze sie ze od 30 lat jestem w Australii. Czy wszyscy inteligentni ludzie wyjechali z Polski?

  A internet zniesie wszystko.

  Zniesie. Nawet żydofilów – admin

 53. bajka102 said

  Gdzie mogę zbadać włosy dziecka?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: