Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Głoszenie prawdy jest przestępstwem

Posted by Marucha w dniu 2009-11-13 (Piątek)

Sąd Grodzki w Bielsku-Białej ukarał grzywną w wysokości 500 zł oraz obciążył kosztami postępowania sądowego Wielkiego Rycerza Jacka Umela, reprezentującego bielską filię Rycerzy Kolumba, którzy wspólnie z Fundacją Pro zorganizowali w lipcu w centrum Bielska-Białej poruszającą wystawę antyaborcyjną „Wybierz życie”. Na kilkunastu wielkoformatowych fotografiach pokazano ofiary aborcji. Sąd uznał, że doszło do „zgorszenia w miejscu publicznym”.

Sądy jakoś nie mogą się zdecydować, aby za „zgorszenie w miejscu publicznym” uznać eksponowanie pism pornograficznych albo nachalne wtykanie reklam burdeli za wycieraczki samochodów. Nie uznają też za zgorszenie publiczne parad zwyrodniałych zboczeńców odbywających się pod hasłami „równości i tolerancji” ani „tirówek” spokojnie spacerujących wzdłuż wielu szos, przez nikogo nie niepokojonych.

Jak poinformował w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Jacek Umel, orzeczenie sądu wydano w tzw. trybie nakazowym, a więc bez udziału stron. Decyzję Rycerze otrzymali wczoraj za pośrednictwem poczty.
– Ze względu na tryb tego orzeczenia mowa jest w nim tylko o kwocie, którą mamy zapłacić. Nie ma żadnego uzasadnienia, więc trudno nam dociekać, na jakiej podstawie tak to zostało zakwalifikowane. Nasi prawnicy już pracują nad przygotowaniem odwołania w tej sprawie, dlatego nie chciałbym w tej chwili przesądzać, w jakim kierunku ono pójdzie – relacjonuje Umel. Jednakże ujawnia, że prawnicy sugerują, żeby w zażaleniu odwołać się do definicji słowa „zgorszenie” zamieszczonej w Słowniku Języka Polskiego.

Zaskoczony wyrokiem skazującym jest również Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro, współorganizator wystawy w Bielsku-Białej.
– Dla mnie jest to przede wszystkim dowód niekompetencji. Bo jeśli ta informacja jest zgodna z prawdą, to oznacza, że sędziowie sądu grodzkiego w Bielsku-Białej nie znają orzecznictwa. Podobne sprawy były wnoszone i ostatecznie zostały rozstrzygnięte zupełnie odwrotnie – komentuje Dzierżawski. Podkreśla, że jest to kolejna próba kneblowania prawdy i wyraża nadzieję, że okaże się równie bezskuteczna, jak poprzednie. Równocześnie zwraca uwagę na to, że doniesienie złożył dziennikarz „Gazety Wyborczej”, który pełnił w sprawie rolę zarówno pokrzywdzonego, jak i świadka.

– Muszę powiedzieć, że nie sądziłem, iż dziennikarzy tej gazety można czymś zgorszyć. Okazało się, że tak, można ich zgorszyć – prawdą – powiedział Dzierżawski.

Nie od dziś mądrzy ludzie głoszą, iż prawda jest antysemicka, nic więc dziwnego, że gorszy ona dziennikarzy żydowskiej gazety, znanej z wyśrubowanych standardów antyetyki i łajdactwa.

Maria S. Jasita, „Nasz Dziennik” 13.11.2009. Komentarze admina.

Komentarzy 28 to “Głoszenie prawdy jest przestępstwem”

 1. wet3 said

  Wiwat prawdziwa „demokracjo” z politycznie poprawna podszewka! Tylko w PRL-bis takie „wyroki” mozna otrzymac! A pamietacie jak niejaki „najwiekszy syn” narodu polskiego na sile wpychal nas do pejsokolchozu. Nawet zlamal cisze wyborcza. Aj waj!!!

 2. Ryziel said

  Żydowscy sędziowie do Izraela

 3. Wojwit said

  Jak widać w Polsce mamy naprawdę niezależne sądy ale od… Polaków. Są one nadal, co warto dodać „niezawisłe”. To może chociaż będą kiedyś „zatapialne”, zgodnie ze sformułowaniem, że co ma wisieć nie utonie…

 4. lopek said

  Nie gorszą także wystawy Niemca – nazwiska nie pamiętam, gdzie pokazuje się zwłoki ludzkie spreparowane za pomocą żywic epoksydowych!!!
  Aborcja to sztandarowe przedsięwzięcie grandziarzy w temacie depopulacji gojów na Ziemi, rozłożonej w czasie!!! Natomiast sądy obsadzał w Polsce grandziarzami Józio Stalin, więc zero zdźiwień!!!

 5. gosc po raz pierwszy said

  i co ten polski narod dobrego w tym 1989 roku zrobil . i jezeli ktos mowi ze moglo byc gorzej , to ja kracze ze gorzej to dopiero moze byc . nawiazujac do tematu jak nizej——modlitwa to my sie mozemy wspierac , ale by pan bog i modlaca sie za nas matka boska nam pomogli w naszej walce z nieprzyjaciolmi , musimy zmadrzec i duzo a nawet bardzo duzo dla siebie zrobic . wiec moze prosmy o rozum .

 6. Rosomak said

  http://www.wicipolskie.org/prp/PRP_229.pdf

 7. marzena said

  Wszystko jest w porządku tylko ja jakoś nie mam też zaufania do Rycerzy Kolumba. Może się mylę w moim sądzie , negatywnym ale na razie nie ma czegoś takiego co przekonałoby mnie do pozytywnego myslenia na ich temat.

 8. aga said

  Michnikowiec blumsteijn: otwarty wrog Polakow

  Blhttp://www.bibula.com/?p=15632

 9. Julka said

  Gdyby tak inaczej zorientowany seksualnie oberwał po łbie, jidisz cajtung darłby się pod niebiosa o braku tolerancji i antysemityżmie, a sam Kochanowski zaraportowałby do pewnej ligii. Karanie antypolonizmów dla dobra „badań” naukowych usunął, teraz widać o jakie badania chodziło.

 10. mati rani said

  Skarzyl sie wiec dziennikarz z GoWna – kto? Jak sie nazywa? Warto pamietac takie podle osoby, aby moc przy okazji wiedziec szybko jakie ma cele dany artykul. Decyzja sadu , oczywiscie, niezgodna z prawem i niesprawiedliwa i tez dobrze by bylo aby odpoiwedzialny za nia sadzia zostal zidentifikowany. Strach przed kompromitacja moze byc argumentem hamujacym poczynania cwanych wrogow Polski

 11. notowany said

  No, to mamy męczennika wśród polskich RK. Oto Kościół walczący!

 12. NOTOPOLEJ said

  THE JEWISH TIMELINE: 1600 BC to 2001 AD

  1200 BC The Jewish conspiracy begins when Moses creates the Jewish religion in Egypt. Judaism is based on racial separatism, deception, parasitism, crime, corruption, and violence.

  http://www.mosaisk.com/artikler/The-Jewish-Timeline.php

  Ma byc max 500 mil ludzi na ziemi. Tylko co dziesiaty Polak lub co czwarta rodzina
  http://justgetthere.us/blog/plugin/tag/georgia+guidestones

 13. Julka said

  http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,7252580,Awantura_w_teatrze_Hitler_opera_i_zona_Hitlera.html

 14. Rosomak said

  Czy u Was także pojawia się komunikat „Wystąpił problem z aplikacją firefox.exe. i zostanie ona zamknięta” – przy każdorazowej próbie otwarcia strony z polską listą produktów zawierających GMO?:

  http://www.newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1658&tytul=Polskie+produkty+zawieraj%C4%85ce+GMO+(+Czarna+lista+)

 15. Joe said

  Demokracja to taki krolik z kapelusza,jest ale go nie ma.Ten kto to slowo traktuje powaznie,sam sobie szkodzi.Jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest „robienie jaj” z zastosowaniem „demokracja”.
  Radosnego dzionka zycze Joe.

 16. WujekDobraRada said

  @NOTOPOLEJ

  „THE JEWISH TIMELINE: 1600 BC to 2001 AD

  1200 BC The Jewish conspiracy begins when Moses creates the Jewish religion in Egypt. Judaism is based on racial separatism, deception, parasitism, crime, corruption, and violence.
  …”
  nie kompromituj sie pan. ten link miesza prawdy, polprawdy i wierutne bzdury. na tej samej zasadzie dziala min „dokument” Zeigeist, zaprzeczajacy historycznosci Jezusa Chrystusa (2 epizody prawdziwe i 1 falszywy). w taki podstepny sposob zabija sie duchowosc naiwnych wspolczesnych ludzi. 99% tresci zacheca do spozycia, a 1% zabija. jak trutka na szczury.

 17. WujekDobraRada said

  http://banki.wp.pl/kat,6603,title,Zapomnij-o-pieniadzach-przynajmniej-tych-papierowych,wid,11671694,wiadomosc.html?ticaid=191bc

  http://banki.wp.pl/kat,6603,page,2,title,Zapomnij-o-pieniadzach-przynajmniej-tych-papierowych,wid,11671694,wiadomosc.html

  niektore opinie do tego artykulu porazaja. taki jest niestety obraz wiekszosci naszego spoleczenstwa.

 18. Tera ja said

  Z tego nigdy nic dobrego nie wynika! Ataki 9/11 i ataki w Londynie tez odbyly sie w dniu wojskowych i policyjnych cwiczen antyterrorystycznych :((

  A teraz u nas?????

  „Czarna śmierć” – w walce z bioterroryzmem
  http://www.policja.pl/portal/pol/1/46091/quotCzarna_smiercquot__w_walce_z_bioterroryzmem.html

 19. rzeczywistoscgryzie said

  UWAGA!

  Tusk daje zgodę na Rząd Światowy, już w grudniu!!

  http://rzeczywistoscgryzie.wordpress.com/2009/11/15/tusk-daje-zgode-na-rzad-swiatowy/

 20. Rosomak said

  Polecam:
  http://www.newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1643&tytul=List+NWO+do+Obywateli+%C5%9Awiata.

  a także niektóre posty w odpowiedzi na „list NWO do Obywateli Świata”, pośród których spodobała mi się m.in. wypowiadź Marduka:

  /…/ Moja misja polega na ratowaniu tego świata, różnica między nami jest taka że ja jestem tu na ochotnika a to wy jesteście pachołkami waszych pryncypałów.

 21. Z Internetu... said


  Dokopac sie tam gdzie tkwia korzenie zla, to sprawa nadzwyczaj bolesna i wstydliwa zrazem, po prostu hanba zaglada nam w oczy. Wstydliwa dlatego, ze wsrod polskich „patriotow” pierzaste szczochy [żydzi] znajduja zagorzalych oredownikow, ktorzy za cene odpadow z „panskiego” stolu wyzbywaja sie wlasnej godnosci, przekonan, wiary i sluza im jako wycieruchy pomocne w realizacji ich docelowych korzysci. To jest najbardziej upodlony element, godny najwyzszej pogardy w tej calej symbiozie. Bez tych judaszczykow, pierzaste szczalyby tylko w Kurniku [Izraelu], i tam konczylaby sie ich wladza, aspiracje i otaczajacy swiat.

  Taki kaczor, nawet nie posadzam, ze to kurnikowiec pierzasty, bo to zwykly bezhonorny dziadyga, przydatny do tarzania sie w Nozyku, przykwakiwania na madrzejszych zalecenia i traktowany bez zadnego respektu – czesto jak kaczka do bicia. W tym miejscu wystarczy wspomniec jakie do ody i peany na kacza czesc wygdakiwaly gadzinowe salonowce pod batuta jakatego herszta.

 22. video said

  miroslaw krupinski powiedział/a
  2009-11-16 @ 01:44

  ref: ” Wracając zaś do uwag na marginesie, to może to symboliczne, a może nie, ale na Lecha Wałęsę, który pchnął pierwsze domino “muru”, najechał i popchnął go kamerzysta na seagwayu, zastanawiające też, że zarówno Gorbaczow, jak i Wałęsa mieli takie same kaszkiety, czyżby ktoś ich wygląd ujął w scenografii?
  Andrzej Kumor, Mississauga”
  ——————————
  Walesa zostal nie tylko popchniety, jakby sugerowal to opis i zaczerniona fotka wydarzenia pokazana w polskich mediach. Zadalem sobie trud odczernienia fotki uzywajac promienie gamma – i okazalo sie ze Walesa ma na niej porwany plaszcz, wyszarpane portki i wypina gola d. do innej kamery filmujacej wydarzenie. No i powstala symboliczna analogia do tego ile Polacy na tym obaleniu muru skorzystali – wpadajac po 20 latach we wcale nie symboliczny golopupizm. Odretuszowana fotka jest pokazana w mojej opinii 1704, a wydarzenie mialo miejsce w pierwszych sekundach “klocki show” – upadly dopiero dwie pierwsze plyty. Dziwne jest ze publicznosc zamiast patrzec w kierunku w jaki mur sie mial walic – patrzy ze smiechem i wiwatami w kierunku wypadku, jakby byla na to przygotowana.

  Konkludujac – niemiecki kot nie tylko spadl na cztery lapy ale bawi sie tym doskonale, zonglujac myszka.

  Miroslaw Krupinski

  http://members.iinet.net.au/~miroslaw/opinie.htm

  http://wirtualnapolonia.com/2009/11/13/andrzej-kumor-niemiecki-kot-spada-na-cztery-lapy/#comment-18268

 23. Karmen said

  ad.22 – gdyby niemiecki kot nie zawarł paktu z samym diabłem nie byłoby możliwe aby spadł na cztery łapki. Mało tego , wogóle nie spadłby. Niemiecki kot zawsze musi na kogoś napaść, zamordować i okraść inaczej nie byłby w stanie nawet oddychać. Także nie ma się nad czym zachwycać, nie ma kogo chwalić i podziwiać,chyba, że samego diabła, który tak uwielbia niemieckiego kota. Ot cała prawda o niemieckim kocie. Stańmy w szranki w uczciwej walce z niemieckim kotem a okaże się, że król jest nagi.

 24. aga said

  Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz

  Metropolita Krakowski Ul. Franciszkańska 3 31-004 Kraków
  Wielce Szanowny Pan

  Prof. dr hab. Andrzej Białas

  Prezes Polskiej Akademia Umiejętności

  Ul. Sławkowska 17

  30-016 Kraków

  Z niedowierzaniem i oburzeniem środowisko naukowe oraz środowiska patriotyczne, niepodległościowe i kresowe przyjęły wiadomość, że szacowna instytucja, jaką jest Polska Akademia Umiejętności w Krakowie, reaktywowana po wielu latach panowania kłamstwa w życiu publicznym i naukowym, przyjęła patronat nad konferencją, której wymowa i cele zdają się jednoznacznie wskazywać na gloryfikację jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci okresu II wojny światowej na terenach okupowanej Polski – hitlerowskiego kolaboranta, arcybiskupa greckokatolickiego Andrzeja Szeptyckiego. Jak na ironię, tytuł owej konferencji, poświęcony temu kolaborantowi, brzmi: „Metropolita Andrzej Szeptycki – człowiek Kościoła, działacz społeczny, mąż stanu”.

  Szokującą sprawą jest również fakt, że w programie konferencji nie przewidziano ani jednego referatu, który byłby krytyczny wobec działalności Andrzeja Szeptyckiego. Do wzięcia działu w panelach nie dopuszczono także wielu znanych fachowców od spraw polsko-ukraińskich w XIX i XX wieku. Wolność nauki otwiera drogę do tego, aby dyskutować o wszystkich problemach historycznych i współczesnych. Wymaga ona jednak również tego, aby umożliwić demokratyczną debatę. Ten warunek nie został spełniony. Konferencja tak przygotowana nie pełni żadnych funkcji naukowych, lecz wyłącznie propagandowe.

  W obliczu tendencyjności owej konferencji, trzeba przypomnieć kilka podstawowych faktów, dotyczących owego „człowieka Kościoła” i „męża stanu”. Ów hierarcha, obywatel Drugiej Rzeczypospolitej, dopuścił się całego szeregu hańbiących występków, wśród których wymienić należy m.in.

  1) Działanie na szkodę państwowości polskiej.

  2) Wspieranie nacjonalizmu ukraińskiego.

  3) Wspieranie agresji hitlerowskiej III Rzeszy Niemieckiej (w tym. m.in. modlitwy w cerkwiach w intencji wojsk niemieckich i list dziękczynny do Adolfa Hitlera).

  4) Brak sprzeciwu wobec ludobójstwa dokonywanego przez znaczną część wiernych greckokatolickiej metropolii we Lwowie, wspierających zbrodnicze działania Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii (list pasterski „Nie zabijaj” nie wymienia Polaków i Żydów).

  5) Brak reakcji na aktywny udział niektórych greckokatolickich duchownych w zbrodniczych akcjach OUN-UPA.

  6) Zgoda na oddelegowanie duchownych do 14 Dywizji SS „Galizien”.

  7) Zgoda na uroczystą inaugurację działalności tejże Dywizji w katedrze św. Jura we Lwowie ( 28 marca 1943 r., mszę św. celebrował ks. biskup Josyf Slipyj, a kazanie wygłosił ks. mitrat Wasyl Łaba).

  Z najwyższym ubolewaniem stwierdzamy, że instytucja PAU pozwala na relatywizowanie niewyobrażalnych cierpień i ludobójstwa, ofiarą którego z rąk formacji OUN-UPA i SS Galizien padło około dwustu tysięcy bestialsko zgładzonych Polaków (w tym także wielu księży rzymskokatolickich) oraz wiele tysięcy Żydów i przedstawicieli innych narodowości, będących obywatelami Drugiej Rzeczypospolitej, w tym także tych Ukraińców, którzy sprzeciwiali się opętańczej ideologii Dmytra Doncowa, Stepana Bandery i Romana Szuchewycza. Większość tych ofiar do dziś nie ma swych grobów, a próby upamiętnienia ich męczeństwa spotykają się ze sprzeciwem współczesnych nacjonalistów ukraińskich.

  Z niepokojem obserwujemy w naszym kraju coraz wyraźniejsze zjawisko relatywizowania historii i dekonstrukcji podstawowych jej ustaleń, czego ostatnim przykładem było uhonorowanie przez Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II doktoratem h.c. prezydenta Wiktora Juszczenki, gloryfikatora zbrodniczych formacji OUN-UPA i SS Galizien.

  Zamazywanie granic pomiędzy zbrodnią i zdradą a szlachetnością i wiernością elementarnym zasadom jest jaskrawym przejawem intelektualnego i moralnego nihilizmu, który jest groźny zarówno dla nauki, jak i życia społecznego. Podstawowym zaś zadaniem instytucji naukowej, jaką jest Polska Akademia Umiejętności, jest poszukiwanie Prawdy i nieustanne trwanie przy niej. Naszym zdaniem jakiekolwiek formy honorowania hitlerowskiego kolaboranta, kiedy żyją jeszcze świadkowie ludobójstwa, godzi w podstawową wartość, jaką jest Prawda, nade wszystko nie licuje z zadaniami, które stoją przed państwową instytucją naukową.

  Wyrażamy także oburzenie, że współpatronat z Jego Eminencją Księdzem Kardynałem powierzono lwowskiemu arcybiskupowi greckokatolickiemu Ihorowi Wozniakowi, który gloryfikuje nacjonalistów ukraińskich, poświęcając m.in. 13 października 2007 r. pomnik Stepana Bandery we Lwowie. Nasze oburzenie dotyczy też patronatu medialnego, objętego przez ukraińskojęzyczne „Nasze Słowo”, które od lat atakuje osoby broniące prawdy o Kresach Wschodnich i dokonanym tam ludobójstwie.

  Niniejszym zapowiadamy akcję protestacyjną w dniu rozpoczęcia omawianej konferencji. Nasza akcja nie jest wymierzona ani w Kościół katolicki obrządku greckokatolickiego, ani w naród ukraiński. Domagamy się jedynie zaprzestania gloryfikacji Andrzeja Szeptyckiego, który w opinii polskich środowisk kresowych i kombatanckich ponosi moralną i polityczną odpowiedzialność za zbrodnie dokonywane przez OUN-UPA.

  Z wyrazami poważania

  Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

  Sesja naukowa, a ściślej akadamia „ku czci” abp. Andrzeja Szeptyckiego, kolaboranta hitlerowskiego, gorliwie popierającego nacjonalizm ukraiński wywołała sprzeciw środowisk naukowych, patriotycznych, kombatanckich i kresowych. Pisze o tym na stronach:

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2336

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2344

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2347

  Przesyłam w pliku ostateczną wersję listu protestacyjnego, opracowanego przez osoby z Wrocławia, Warszawy i Zielonej Góry. Osoby, które chciałyby go podpisac proszę o przesyłanie e-mali, a ja odeslę je organizatorom, aby naniesli podpisy – imię, nazwisko, miejscowośc, ewentualnie funkcja społeczna lub takie okreslania jak np. potomek pomordowanych na Kresach. Zresztą wystarczy zerknąć na podpisy pod protestem w sprawie doktoratu dla Juszczenki, aby się zorientować o co chodzi. List wraz z podpisami będzie publikowany na wszystkich stronach kresowych i trafi do mediów. Licze na wsparcie tej waznej inicjatywy.

  Serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże!

  ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  http://www.isakowicz.pl

 25. aga said

  kto wynalazl zydow?

  http://www.newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1659

 26. wet3 said

  @ Marzena (7)
  Podzielam Twoje podejrzenia. Oni bardzo podsmiarduja mi rozokrzyzowcami.

 27. z WP said

  Kraków 14-11-2009 r.

  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele !
  Konferencja dzisiejsza dotycząca ogromnych gospodarczych możliwości Polski ma w podtekście pytanie pełne obaw o to, co się dzieje z Polską. Należy sobie powiedzieć jasno, bez naiwnych złudzeń. Polska jest likwidowana jako suwerenne, samodzielne państwo, a Naród Polski podlega przebieglej eksterminacji.
  Od upadku komunizmu w 1989 roku nie było rządu narodowego lecz pokrętne rządy likwidatorów Państwa Polskiego, którzy prowadzili i prowadzą politykę stopniowego osłabienia Narodu Polskiego i Państwa. Przez te 20 lat utraciliśmy prawie wszystkie atrybuty suwerennej państwowości.
  Nie mamy suwerennej polityki zagranicznej i wewnętrznej, nie mamy suwerennej polityki bezpieczeństwa państwa a nasza armia liczy poniżej 90 tysięcy, planują zmniejszenie do 50 tysięcy żołnierzy a powinna mieć 260 tys. żołnierzy i 400 tys. rezerwistów. Nie mamy już suwerennej gospodarki a prawie wszystkie sztandarowe huty, stocznie, fabryki zlikwidowano lub rozdano za bezcen obcym. Ukradziono banki, dewastuje się szkolnictwo, oświatę i kulturę a system opieki zdrowia doprowadza się do upadku. Teraz oddaje się bogactawa naturalne naszej ziemi. Z wyrachowaniem wymusza się wprowadzanie takiego systemu aby Naród był chory albo wyniósł się za granicę.
  Nawet nie wykorzystuje się możliwości, które daje zaciskająca nam gardło Unia Europejska. Wiodące Partie polityczne, które rządziły, przeszły już na stronę przeciwną Narodowi Polskiemu. Nawet te, które udawały patriotyzm i katolicyzm jak ZChN, AWS czy PiS przestały być wiarygodne, bo brały udział oficjalny lub ukryty w niszczeniu Polski. Patrioci Polacy czują się przez nich oszukani. Doprowadzono nas do stanu jaki był w historii Polski w XVIII wieku, gdy powoli etapami Polska za zgodą Sejmu, utonęła przez sprzedajne rządy na 123 lata w niewolę.
  Główna istota naszego problemu w Polsce polega na tym, że w państwie o w miarę jednolitym składzie narodowościowym nie rządzi narodowość Polska lecz ukrywające swe pochodzenie mniejszości. To jest główny i kardynalny problem .
  Oni nie utożsamiają się z Narodem Polskim i są naszego narodu wrogami. Podszywają się jedynie pod nas udając patriotyzm i religijność. Oszukują nas wykorzystując słowiańską wiarę w człowieka i stosując przebiegłe socjotechniczne chwyty w prasie i telewizji.
  W tym miejscu jest rola dla nas, wykształconej inteligencji polskiej, świadomej istoty zła.
  Nie dajmy się dzielić na prawicę i lewicę ale połączmy Polaków na bazie patriotyzmu polskiego. Patriotyzm zaś wyraża się : dbałością o naród polski, dbałością o państwo polskie i rozwój naszej Ojczyny Polski. Na tej bazie patriotyzmu musimy budować podstawy Rządu Narodowego, który zapewni narodowi polskiemu rozwój i bezpieczeństwo.
  Nasi przodkowie dążąc do wyzwolenia się z jarzma zaborców, mogli to zrobić jedynie siłą zbrojną, bo wówczas nie było demokracji lecz dominowała władza absolutna .
  My zaś dzisiaj nie musimy przekuwać kosy na sztorc i przelewać krew w nierównej walce lecz mamy obowiązek – jeżeli czujemy się prawdziwymi patriotami – tak się zorganizować aby przekonać polskie społeczeństwo by głosowało na swoich – Polaków, dla których Naród i Polska jest najważniejsza, a nie dobrze płatne stanowiska w Unii Europejskiej. Do przekonania Narodu trzeba się dobrze i masowo zorganizować w partię polityczną.
  Trzeba przygotować program polityczny i gospodarczy, trzeba wyselekcjonować najmądrzejszych do władz. Trzeba baczyć na swoje szeregi aby wrogowie nie przejęli władzy. Trzeba mądrze, konsekwentnie i z uporem się organizować aż do zwycięstwa. Później trzeba władzę długo utrzymać aby nie było jak z rządami PIS-u , który sam zrezygnował z władzy, bo nie miał na nią pomysłu, lub dostał z zewnętrz takie polecenie.
  Kraj trzeba rozwijać a Naród bogacić.
  Dla pozytywnej przemiany państwa przez władze potrzeba ciągle i dobrze rządzić przez przynajmniej 3 kadencje. Nie jest to łatwe i szybkie ale mamy sprzyjające warunki, bo mamy trochę czasu do wyborów.
  Na czym trzeba oprzeć programy wyborcze i programy do rządzenia. Trzeba je oprzeć na specyfice polskiej. Polska jest bardzo bogatym krajem mającym prawie wszystkie dobra gospodarcze, intelektualne i duchowe. Ogromne możliwości też tkwią w Polonii polskiej za granicą. Polskę stać na pełne usamodzielnienie przemysłowe i gospodarcze, stać na samodzielność żywnościową i samodzielność obronna oraz politykę zagraniczną i wewnętrzne. Nie musimy się dać zrobić ubogą prowincją Unii Europejskiej.
  Trzeba ponownie spolonizować gospodarkę Polski. Ukradzione fabryki, huty i banki znacjonalizować a dla wzmocnienia kapitałowego polskiego społeczeństwa przeprowadzić powszechne uwłaszczenie. Naród musi stać się fizycznym właścicielem Polski, w równej części przydziału.
  Większość tych programów jest już i była przygotowana przez Polaków, ale trzeba je uporządkować i złączyć w spójną całość. Trzeba dać społeczeństwu polskiemu wzorce osobowe takie, które są przydatne na współczesne czasy. Jednym z takich wzorców może być Jan Kobylański Prezes USOPAŁ, który swa ciężką i mądrą praca osiągnął wielki sukces materialny, zachował wiarę katolicką i zjednoczył w organizacji USOPAL Polonię Ameryki Łacińskiej. Jest wielkim Polakiem, patriotą i organizatorem.
  W takim programie rządzenia powinien być duży dział i miejsce dla Polonii świata. Jednak główna walka o polonizacje władzy musi się odbyć tu w Polsce. Nas czeka najtrudniejsze zadanie wymagające od nas mądrości, przebiegłości, konsekwencji i uporu. Potrzebna jest też odwaga, bo siły zła są bezwzględne i potężne ale nie możemy dać się zastraszyć. Nas etnicznych Polaków jest dużo więcej a prawda i słuszność jest po naszej stronie. Tylko musimy dotrzeć do siebie, stworzyć silne struktury poziome, nawiązywać łączność. Poznawać swoje pochodzenie aby wzajemnie zaufać i docierać do społeczeństwa polskiego. Potrzeba jest zorganizować milion działaczy patriotów. W mądrości i masie naszej jest potęga. Jest to trudne ale nie niemożliwe. Miejmy silę i nadzieję, że da się to zrobić.
  Niech mottem przewodnim do działania będzie testament wielkiego dowódcy partyzanckiego Kielecczyzny, generała Antoniego Hedy Szarego :
  „W jedności brońcie Ukochanej Ojczyzny Polski, organizujcie tą jedność i w zgodzie łączcie Polaków, budując Polskę Narodową i Katolicką. „

  Podejmijmy się tego zadania, bo tego żąda od nas Naród i nasza Ojczyzna Polska.
  Gen Jan G. Grudniewski 0-660552279
  http://opozycja.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?5355

 28. aga said

  http://www.myslpolska.pl/node/30372

Sorry, the comment form is closed at this time.