Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Codex Alimentarius

Posted by Marucha w dniu 2009-12-07 (Poniedziałek)

Codex Alimentarius jest zbiorem międzynarodowo uznanych standardów, praktyk, wytycznych i innych zaleceń dotyczących żywności, produktów żywnościowych i bezpieczeństwa z nimi związanego. Kodeks tem jest opracowywany przez specjalną komisję, Codex Alimentarius Commission ustanowioną w roku 1963 przez FAO (Organizacja do spraw Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych) oraz WHO (Światową Organizację Zdrowia, zasłużoną zwalczaniem pandemii świńskiej grypy). Codex Alimentarius jest uznany przez Światową Organizację Handlu jako autorytatywny punkt odniesienia przy rozstrzyganiu sporów tyczących bezpiecznej żywności i bezpieczeństwa konsumentów.
Oficjalną witryną jest www.codexalimentarius.net, skąd dowiemy się, jak wiele czyni się dla naszego dobra poza naszymi plecami i nie pytając nas o zgodę.

Oficjalne, apologetyczne informacje na temat tej, ukrywającej się dyskretnie w półcieniu organizacji, można odszukać tu i ówdzie. Nas interesują jednak raczej informacje, których z jakiegoś powodu nie znajdziemy w oficjalnych mediach, choć mogą być dla konsumentów co najmniej równie interesujące.

Otóż w rzeczy samej Codex Alimentarius jest z lekka tylko zawoalowanym narzędziem w ręku międzynarodowego przemysłu farmaceutycznego, który czyni wszystko, aby ograniczyć lub wręcz zdelegalizować nasze możliwości zachowania dobrego zdrowia przy użyciu środków naturalnych, jak choćby znanych od wieków ziół, czy danych nam przez Boga innych źródeł witamin, antyoksydantów, minerałów itp.

Czym bowiem jest WHO – Światowa Organizacja Zdrowia? Jest to organizacja sponsorowana przez firmy farmaceutyczne, a wielu z jej funkcjonariuszy pracuje równocześnie dla tych firm. Po czyjej stronie, jak myślisz, czytelniku, staje WHO? Po stronie zwykłych ludzi, czy po stronie tych, którzy ją opłacają? Jak myślisz, czy firmom farmaceutycznym zależy na tym, by ludzie leczyli się tanimi, wręcz darmowymi środkami naturalnymi – czy żeby kupowali drogie medykamenty? Co zapewnia lepszą kontrolę nad społeczeństwem – sprzedaż ziółek, czy masowe zastrzyki podejrzanych substancji? Zdaniem wielu uczciwych ludzi, WHO jest organizacją kryminalną i winna być rozwiązana.

Z kolei FAO jest od kilkudziesięciu lat krytykowana za nieudolność. Mamy podejrzenia,  iż FAO jest „sponsorowana” przez firmy produkujące genetycznie modyfikowaną żywność, z notorycznym Monsanto na czele. Tak jednoznacznie wynika z logiki zdarzeń.

Wiedza, na jakiej opiera się Codex Alimentarius, w żadnym wypadku nie jest bezdyskusyjna – mimo to Codex Alimentarius wciska swoje brudne macki w niemal każdą międzynarodową lub narodową organizację, zajmującą się zdrowiem publicznym. Zamiast zajmować się tym, do czego został powołany, czyli bezpieczną żywnością, Codex Alimentarius stara się na skalę światową ograniczyć czy wręcz zakazać używania ziół, witamin i innych suplementów diety. Może nie do końca: dozwolone będą te witaminy i suplementy diety, które znajdą się pod bezpośrednią kontrolą firm farmaceutycznych.

Wielu ludziom wydaje się niemożliwe, aby nagle zakazano stosowania tego, co stosowane jest z dobrym skutkiem od dziesięcioleci. A jednak takie są wymagania Codexu. W takich np. Stanach Zjednoczonych oznacza to, iż rząd nie tylko musi zmienić prawo federalne, aby dostosować je do „międzynarodowych standardów”, ale również wszystkie rządy stanowe muszą zmienić swoje prawa lokalne.

O czym jeszcze nie piszą oficjalne źródła? Codex Alimentarius jest wspierany przez „międzynarodowe” banki – czyli, konkretnie, przez kilkanaście kryminalnych żydowskich rodzin, mających kontrolę nad światowym pieniądzem. Byłoby głupotą oczekiwać od tych przestępców, oszustów, złodziei i defraudantów czegokolwiek dobrego, bo jeszcze nigdy coś takiego nie miało miejsca.

Już wkrótce będzie zdelegalizowany

Z ciekawszych postanowień kodeksu warto wymienić, że popularny czosnek lub mięta zostały by sklasyfikowane jako lekarstwa lub jako środki trzeciej kategorii (ani żywność, ani lekarstwo) i jako takie podlegałby by wyłącznej kontroli wielkich firm. W ogóle każda żywność lub dodatek do żywności o jakichkolwiek działaniach terapeutycznych mógłby być sklasyfikowany jako medykament – nawet zwykła woda (sic!).
Ale za to GMO, czyli frankenstainowska żywność modyfikowana genetycznie, była by sprzedawana na całym świecie bez żadnego oznaczenia, iż jest modyfikowana. Kłania się Monsanto, firma produkująca i patentująca GMO, założona przez potomków żydowskich handlarzy niewolników.

W Norwegii i  Niemczech, gdzie Codex Alimentarius już obowiązuje, cały przemysł tzw. zdrowej żywności przeszedł w ręce firm farmaceutycznych. Sprzedaż witaminy C powyżej 200 mg jest nielegalna, podobnie jak witaminy E ponad 45 jednostek IU itp. W Norwegii firmy te kontrolują nawet sprzedaż takich tradycyjnych środków, jak nalewka z Echinacea czy gingko. Tylko jedna, kontrolowana przez rząd apteka ma prawo importowania ziół czy suplementów diety i dalszego ich rozprowadzania.

Codex Alimentarius jest jednym z najbardziej zajadłych ataków na wolność człowieka w ostatnich czasach. Pragnienie kontroli witamin, minerałów, ziół i innych tradycyjnych dodatków do żywności jest – jak na ironię – rezultatem niezdolności ortodoksyjnej medycyny do zlikwidowania odwiecznych praktyk zdrowego życia bez chemikaliów w postaci medykamentów. Teraz rządy i kompanie farmaceutyczne otrzymały do ręki narzędzie czerpania zysków z tego, co było ludziom bezpośrednio dostępne przez całe lata.

Kontrola żywności jest równoznaczna z kontrolą ludzi – i kontrolą zaludnienia. Gdzieś na horyzoncie, coraz bliżej, majaczy Rząd Światowy. Rząd kanalii i kryminalistów.

Na zakończenie – kilka linków.
http://current.com/items/91152087_monsanto-penetrating-carbon-credits.htm
http://video.google.com/videoplay?docid=-5266884912495233634#http://www.iahf.com
http://www4.dr-rath-foundation.org/PHARMACEUTICAL_BUSINESS/health_movement_against_codex/index.htm#top
http://www.laleva.cc/petizione/english/intro_eng.html

Komentarzy 28 to “Codex Alimentarius”

 1. Wojwit said

  Napisałbym nie „(…)w ostatnich czasach”, jak w treści artykułu, ale „w czasach ostatecznych”, bo to chyba jest bardziej zgodne z prawdą, z tym, co nam „une” wprowadzają…
  Parafrazując znaną piosenkę z czasów „drugowojennej” okupacji: „(…)wszak nie mamy co tu kryć, toż „une” nam dają żyć, więc się zbudźmy póki czas, bo za sto lat nie będzie nas… Siekiera, motyka, piłka, prąd – kiedy „une” pójdą stad?…”

 2. PL said

  Nie wiemy, czy nasze czasy są ostateczne, choć sporo na to wskazuje, ale nie do nas nalezy odgadywanie zamiarów Boga.
  Wydaje mi się jednak, że zanim Bóg zakończy świat, pozwoli na jakiś czas na wprowadzenie leseferystycznego wolnego rynku. A niech tam se mają…

 3. Rysio said

  PL krytykujesz i wolny leseferystycznego rynek i UE ktora trzyma za morde.
  Zdecyduj sie co ty wreszcie chcesz?

 4. Wojwit said

  http://galeria.interia.pl/praca,w_id,877303,ref,1,Ostateczne+rozwi%B1zanie+%3F

 5. Agatka said

  Dziekuje Panie Marucha!!! o tym trzeba ludzi powiadamiamiac! gdy nam zabiora dostep do witaminy C pamietajcie prosze, ze igly z sosny maja jej bardzo duzo i jej majowe zielone szyszki!!!moze i czerwcowe…wazne by byly zielone!
  Po tych ustawach ktore zatwierdzil kongres w USA, mysle ze na swiecie szykuja wielki kontrolowany glod.
  Zreszta te ustawy beda obowiazywac i w EU-nuchowie, mam tylko nadzieje ze na starym kontynencie wroci duch konspiracji.

 6. Rysio said

  Co z tego ze „…igly z sosny maja bardzo duzo witaminy C i majowe zielone szyszki..”
  Zrobia igly i szyszki nielegalne tak jak maryche i bedzie 3 lata wiezienia za posiadanie szyszek sosnowych w chalupie.

 7. murek said

  będziemy czosnek chodować zamiast marychy…? ile lat za to…?

 8. lopek said

  Czyli wcześniej czy później w ramach obalania wszelkich tabu szatan zafunduje nam powszechny KANIBALIZM i to wcale nie są żarty!

 9. Rysio said

  Lopek, czy to znaczy ze gdyby kanibalizm był legalny to byś żarł innych ludzi?

  Zaopatrz się w kalacha i żaden kanibal nie podejdzie bliżej jak na kilkaset metrow.

  Durny rechot Rysia „Haaaaaaahahahahahaha!!!”

 10. Antysemita said

  codex ten jest zabujczy dla ludzi. Nikt nie może przeżyć bez witamin to nie możliwe dla żywego organizmu. Ciekawo kiedy ludzie sie kapną że żywnąscią jest co nie tak. Czas na konspiracje bo na to nigdy nie jest za puzno albo siedzmy przed kompem i żryjmy te trucizny widać że prawdziwe z nas goje.

 11. NOTOPOLEJ said

  Rozporzadzenie ministra „zdrowia” niejakiej kopacz z Pazdziernika 2008 AD i jego skutki.
  Od witaminy C do szamponow przeciwupierzowych – nie nada.

  Zydobobandyckie szumowiny ogolocili Polakow finansowo i wyraznie widac ze teraz chca sie ich pozbyc przez masowa ekterminacje sluzac przy okazji „miedzynarodowce” mega bandziorow wspolplemiennych.

 12. chemtrail said

  Ten pociąg jedzie do Auschwitz – jak to ujął mój przyjaciel – czas albo go zatrzymać, albo wyskoczyć.

  Nasi dziadkowie i ojcowie oddawali życie nie za taki świat. Pisaninka wieczorna na blogach i forach – jest w jakiś sposób sensowna, ale nic nie zmienia. Potrzebne są realne działania – Polacy mają w nich długą tradycję- trzeba się organizować na poziomie lokalnym. Gandhi w Indiach dał rade wykopać okupantów – to my nie damy. Potrzebny jest nowy obywatelski – społeczny ruch sprzeciwu, przy użyciu wszelkich dostępnych legalnych instrumentów. To my jesteśmy: prawnikami, lekarzami, nauczycielami, rolnikami, robotnikami etc. Świadomość tego co się dzieje zobowiązuje do działania, to obywatelski, patriotyczny obowiązek. Z angielska „Get the power back!”

  JUŻ WKRÓTCE PO POLSKU

 13. zerohero said

  Rysio ty niereformowalny trolu. Tak ci trudno zrozumieć, że te kodeksy i handelesy CO2 to inicjatywa prywatna? Kwestia odpowiednio dużego kapitału i już możesz stanowić prawo, niezależnie od tego jak minimalne jest państwo. W zasadzie wystarczy wasza utopia, tzn. „tylko wojsko, policja i sądy” i już.

 14. Marucha said

  A po co wojsko, policja i sądy w rękach państwa?
  Przecież sam JKM mówił kiedyś, że najlepiej mieć wojska zaciężne, którym sie płaci w razie potrzeby, a jak potrzeby nie ma, to wracają do swoich krajów.
  Prywatna policja też będzie lepsza, efektywniejsza i w ogóle ładniejsza.
  Prywatne sądownictwo? Przecież to raj dla leseferystów. A najlepiej w ogóle zlikwidować wojsko, sądy i policję. Niech wszystko idzie samo z siebie, pełen spontan, niewidzialna ręka itp pstrem bzdrem.

 15. Agatka said

  Rysio!!!
  Jestes genialny i myslisz strategicznie jak wrogowie natury!!!
  W USA juz kongres zrobil ustawe HR 875, ktorej wzasadzie cala tresc to kary za wszystko co z produkcja zywnosci zwiazane. Jesli bys np zrobil zakazane powidla, a na sloiku z nimi nalepil nalepke ktora by ukrywala swoja informacja to co naprawde jest w srodku to dopiero beda „nagrody”,
  za taka dzialalnosc!
  http://www.campaignforliberty.com/blog.php?view=12671
  HR 875 The food police, criminalizing organic farming and the backyard gardener, and violation of the 10th amendment
  jest tam link do biblioteki kongresu USA mozesz sobie poczytac, jesli chcesz.
  nawet Glenn Beck martwi sie tym sam zobacz…..

 16. Rysio said

  Wszyscy kupa, rzucili się na jednego Rysia – to bardzo niesportowo. 😦

  Nie mogę się powstrzymać od komentarza: ci wszyscy oczywiście nie mają racji i są głupcami, a jedynie Rysio posiada monopol na prawdę wzmocniony lekturą ideologów wolnego rynku. Poza tym ci wszyscy inni są pijani, a Rysio trzeźwy. – adm.

  @ 13. Zerohero to powinienes się cieszyć chłopie, już niedługo UE wyczyści prywaciarzy do czysta. Wszędzie będzie czysto po wsze czasy.

  Nie możemy przecież pozwolić aby taki prywaciarz Al Gore wyrabiał takie niestworzone rzeczy. Co innego gdyby został wybrany na prezydenta – wtedy by reprezentował panstwo.

  @ 14. „…A po co wojsko, policja i sądy w rękach państwa?…”

  No właśnie po co?
  Może by tak policję dać w ręce gminy, miasteczek i powiatów i zapytać się ludności ile by chciała na nich płacić?

  @ 16 Kochana przemiła Agatko, prosze mi Glenna Beck nie pokazywać.
  Widzę tego faszystę udającego libertarianina codziennie w TV.

  A jeżeli chodzi o kongres i senat to szybko bym rozliczył wszystkich polityków którzy łamią konstytucję USA (to jakieś 90%)

  😉

  A pomyślcie co by się stało złego gdybyśmy tak większości decyzji podejmowali na
  naszym podwórku?

  Na ten przykład, emeryturki i inne ubezpieczenia, policja i straż pożarna, służba zdrowia itd…

  Dlaczego mają o tym decydować nasze „NAJWYŻSZE WŁADZE RZĄDOWE I PARTYJNE”?
  Czy może dlatego ze one (PO, PIS, SLD itd…) są nieomylne?

  Głupi rechot Rysia (reagującego rdzeniem kręgowym jak to poetycko ujął Pan Gajowy Marucha)
  HaaaHaaaaaaaahahahah…Haaaaaahahaahahahaha !!!!

  Muszę se zrobić przerwę bo się jeszcze od mojego rechotu udławię.

  Na ra.

 17. Rysio said

  Panie Gajowy, czy moze mi Pan uprzejmie odpowiedziec’ dlaczego moje wpisy ukazuja sie z kilkugodzinnym opuznieniem?

  Nie wiem. Nie maczam w tym palców. Co zauważę, to wrzucam na forum. – adm.

 18. Ten pociąg jedzie do Auschwitz – jak to ujął mój przyjaciel – czas albo go zatrzymać, albo wyskoczyć.

  Dobra, ale gdzie wyskoczyć? Poważnie, nie ma gdzie sp..alać. Chyba, że masz Waćpan jakiś latający talerz, którym można zrobić wypad na Marsa albo i dalej.

  Poważnie – jak ktoś wie gdzie można się przed tym schować niech pilnie da znać.

  W międzyczasie mile widziane linki do miejsc, gdzie można kupić nasiona ziół oraz przeczytać podręczniki ich uprawy.

 19. PL said

  Pozostaje na razie Rosja i Białoruś… nie wiadomo, na jak długo.

 20. Agatka said

  Codex Alimentarius to taka legalna egzekucja, ktora zaczyna sie na calego od 1 stycznia 2010.
  Zastanawiam sie tylko jak na to zapatruje sie na to „narod wybrany”?
  Nie znalazlam, zadnych informacji, ktore by swiadczyly, ze ich obejmie jakas amnestia.

  http://astromaria.wordpress.com/2009/09/26/trujaca-zmieniajaca-plec-zywnosc/

 21. Rysio said

  @ 14. Policja i sądy są w rękach państwa, po co?

  Na pewno dużo lepiej by było gdyby były w rękach ludzi.

  Np. policja lokalna, gminna, czy osiedlowa wybierana przez mieszkańców danego terenu.
  To mieszkańcy osiedla by decydowali czy chcą płacić pensje dla 3 czy 30 policjantow.

  Chodzi o to Panie Gajowy aby jak najwięcej decyzji było podejmowane przez ludzi na dole.
  Gdybsmy byli sąsiadami, to ręczę ze żadnej policji na naszym osiedlu by Gajowy nie potrzebowal.

  😉

 22. Rysio said

  @13 Zerohero – ciesz się chłopie!

  Już niedługo UE nie pozwoli na żadne CO2 i inicjatywę prywatna,.
  Wyczyści wszystko dookoła ze miło – będzie czysto po wsze czasy.

  Al Gore to inicjatywa prywatna – a tak mało brakowało – kilka lat do tylu – aby to była inicjatywa państwowa – prawda?.

  🙂

 23. Rysio said

  Kochana Pani Agatko, przyznam ze nie za bardzo rozumiem Pani wpis.

  Jestem za tym aby wszyscy mogli robić powidła, kisić ogórki i kapustę, pędzić nalewki, wino i bimber bez zadnych naklejek. Kiedyś pędziłem bimber z moim tatusiem – był bardzo dobry.

  Nie jestem wrogiem natury – największym wrogiem natury jest „nasz” rząd, ZE i zieloni.
  Przykład dali nie tak dawno temu w Augustowie.

  campaignforliberty – to strona Rona Paula, czasami tam zagladam.

  Glenn Beck to neocon-faszysta udający libertarianiana – pysk tego SS-mana widzę codziennie w TV.

 24. Rysio said

  Uff. Unia Europejska i zieloni.

 25. Rysio said

  Zerohero gdy do mnie mówisz „…Rysio ty niereformowalny trolu…” To odbieram to jako komplement. Nie tylko niereformowalny – uważam się za BETON libertarianizmu.

  Chce Zerohero abyś miał broń (kilka a nawet kilkadziesiąt kalachów i pistoletów), i abyś mógł decydować o wszystkim z innymi obywatelami odnos’nie swojej miejscowosci.
  Tzn. ile będzie policjantów, strażaków, szpitali, szkół itd.
  I chce abyś płacił tylko za te serwisy i instytucje z którymi się zgadzasz – a nic na te z którymi się nie zgadzasz.

 26. chemtrail said

  re 18 … wyskoczyć – gdzie ? – na wiochę

 27. Agatka said

  Rysio! ja nie uwazam Cie za wroga natury i wielbiciela Glenn Beck, prowokuje tylko rozmowe z Toba bo latwiej wtedy o argumenty gdy sie rozmawia „niby z opozycja”.
  Zyjemy juz w faszyzmie, nawet jesli nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe.
  Przepisy ktore wejda w zycie od 1 stycznia 2010 skroca nam tylko kajdany.

  Chemtrail !!!!
  zobacz ten link prosze! moze jest nadzieja ze ktos GMO powstrzyma!
  http://www.organicconsumers.org/articles/article_19777.cfm

 28. Rysio said

  „….Zyjemy juz w faszyzmie, nawet jesli nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe….”

  Co niektórzy (Rysio) już dawno sobie z tego zdają sprawe. Jak niebezpieczna jest ideologia narodowo-socjalistyczna i faszyzm opisuje John T. Flynn, w książce „As We Go Marching” (niestety nie wiem czy jest wydana w j.polskim).

  W PRLu (Polsce Ludoweo-Socjalistycznej, bardzo mało pisano w gazetach i czasopismach o ideologii faszystowskiej i narodowo-socjalistycznej. Był to bardzo niewygodny temat bo narodowy socjalizm i międzynarodowy socjalizm za bardzo sa do siebie podobne i źle by się kojarzyły ludowi.

  Doszło do tego ze dla przeciętnego Polaka faszysta to nosi mundur SS, Wermachtu, lub czarny skórzany płaszcz gestapowski i salutuje pozdrowieniem Hitlerowskim wyciągniętą reka.

  Ale gdyby się spytać co to dokładnie była ideologia narodowo-socjalistyczna to wszyscy nagle milkną – mało kto potrafi powiedzie w co tak naprawdę wierzyli faszysci.

  A jest to ideologia w której jednostka jest niczym – ideologia która wymaga od jednostki całkowitego niewolniczego podporządkowania się państwu i wladzy.

  Poniżej zdjęcie kilku polityków żydowskich z USA którzy wyznają ideologie faszystowska,.

  Napisał bym więcej o ale mój bardzo brzydki kapitalista żąda abym pracowal. Wyobraźcie sobie Państwo, nie chce mi płacić za moje ładne oczy tylko każe mi tyrać!

  😉

Sorry, the comment form is closed at this time.