Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ochrona czci Lecha Wałęsy, ksywa TW Bolek

Posted by Marucha w dniu 2010-01-27 (Środa)

Krakowski sąd oddalił wczoraj pozew adwokata Ryszarda Rydigera, który zarzucił spółce Arcana, wydawcy książki Pawła Zyzaka „Lech Wałęsa. Idea i historia”, naruszenie jego dóbr osobistych, jakimi są według niego „pamięć i szacunek dla Lecha Wałęsy”. Powód domagał się stwierdzenia, że nieprawdziwe są zawarte w książce sugestie, które u czytelników mogą wywołać wrażenie, że Lech Wałęsa jest osobą niegodną szacunku. Zażądał również opublikowania przez Arcana przeprosin w ogólnopolskiej gazecie oraz wpłaty 10 tys. zł na rzecz Fundacji Instytut Lecha Wałęsy. Uzasadniając swoją decyzję, sędzia Ewa Olszewska podkreśliła, że odczucie adwokata jest subiektywne, zwłaszcza że nie wiąże go z Lechem Wałęsą pokrewieństwo, przyjaźń czy szczególna więź emocjonalna. Wyrok jest nieprawomocny, a Rydiger zapowiedział dalsze kroki w tej sprawie.
Lech WałęsaWczoraj ruszył też w Krakowie proces o ochronę dóbr osobistych, który wytoczyła spółce Arcana Anna Domińska, córka Lecha Wałęsy. Powódka, która nie stawiła się na rozprawie, domaga się od wydawcy opublikowania w ogólnopolskim dzienniku przeprosin za zawarte w książce „inwektywy i kłamstwa” na temat jej ojca, jak również zakazu druku, rozpowszechniania i sprzedaży komu innemu praw do książki Zyzaka. Żąda też, aby spółka zapłaciła 20 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Fundacji „Sprawni Inaczej” w Gdańsku „za jej krzywdę i cierpienia moralne”. Kolejna rozprawa odbędzie się 8 marca.

Naszym zdaniem jest skandalicznym niedopatrzeniem, iż osoba Lecha Wałęsy nie została jeszcze (!) objęta ochroną prawną na równi z popularnymi historiami holokaustycznymi. Mamy nadzieję, iż krzywdy moralne córki p. Wałęsy spowodowane zarówno tym, iż jej sławny tatuś w pewnym okresie życia donosił do wiadomych organów, jak i tym, że chamscy historycy wyszperali iż donosił, zostaną odpowiednio skompensowane. Czekamy na procesy wytaczane przez rodzinę Kiszczaka, który – jak ogłosił ex cathedra Adam Michnik – też swój honor ma.

A w ogóle pieniacki pomysł pana adwokata, aby procesować się o naruszenie czci osób trzecich, co to ani brat, ani swat, bardzo nam się podoba. Zastanawiamy się, czy nie wytoczyć Ryszardowi Rydygierowi procesu o to, iż Ryszard Rydygier wytoczył proces wydawnictwu Arcana, gdyż naszym zdanie nienaruszanie dóbr osobistych Lecha Wałęsy stanowi dla nas obrazę, którą może zerekompensować tylko odpowiednia suma pieniędzy. Reasumując ten nieco powikłany akapit:  pisanie dobrze o Lechu Wałęsie jest dla nas krzywdą i cierpieniem moralnym, które powinno być zadośćuczynione.

Komentarzy 25 to “Ochrona czci Lecha Wałęsy, ksywa TW Bolek”

 1. lopek said

  Pełna zgoda co do nienaruszania dóbr osobistych!
  Nie można budować fundamentów pokomunistycznej Polski na kłamstwie!
  Co do córeczki to niedaleko pada jabłko od jabłoni, chociaż sikanie do kropielnicy, jedynie z powodu płci, nie wchodzi w rachubę.
  Córeczka, także przygotowuje sobie lans i trampolinę jako posłanka do sejmu, poprzez złożenie rzeczonego pozwu!
  Krótko mówiąc, rak toczący Polskę, dostał przerzutów!

 2. Polonus said

  Nie wiem, czy Gazeta Wyborcza informowala czytelnikow o dalszych losach mgr. Pawla Zyzaka.
  Natomiast z Naszej Polski [nr 45, str. 9] dowiedzialem sie, ze autor ksiazki o Walesie zostal odsuniety od studiow doktoranckich. Nie przedluzono mu etatu w IPN. Nie otrzymal rowniez zatrudnienia w szkolnictwie, a jego rodzina doznaje szeregu przykrosci. Z koniecznosci przyjal posade pracownika fizycznego w supermarkecie…

 3. Ben said

  Podobna sytuacja przydarzyla sie historykowi dr Ratajczakowi,
  ktory po histerycznej propagandzie GW, zostal usuniety z Uniwersytetu w Opolu i nie mogl nigdzie znalezc pracy. Podobno zalapal sie jako placz w kotlowni jakiejs szkoly podstawowej.
  Probowano apelowac do Polonii o pomoc, ale jak wskazuje na to coraz wiecej faktow organizacje polonijne juz od dawna sa opanowane przez agenture.
  Np. nowojorski Nowy Dziennik, ktory wslawil sie kiedys promowaniem antypolskich „dziel” J.Grossa zaatakowal ostatnio dr cenckiewicza.

 4. Pollack said

  A propos sikania do kropielnicy. Niedawno na stronach internetowych
  podano wiadomosc o amerykanskim Zydzie, ktory zbezczescil obraz
  Chrystusa, oddajac na niego publicznie mocz w show telewizyjnym HBO.

  http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=6167

  Chyba te sklonnosci sa wrodzone. Kiedys czytalem wspomnienia obywatele Galicji, ktory opisywal scene z jakiegos malopolskiego miasteczka, gdzie zyly obok siebie rozne grupy etniczne.
  Na ogol nie bylo wiekszych konfliktow pomiedzy Polakami, Ukraincami, Zydami lub Lemkami, ale juz cos wisialo w powietrzu.
  W czasie procesji Bozego Ciala grupka zydkow czekala az podejdzie
  w poblize ksiadz z monstrancja i wtedy obnazali sie, pokazujac posladki i genitalia.

 5. Julka said

  Rydygier spodziewał się, że za samo spanie na styropianie, należy się szacunek i cześć (jak w sprawie Michnik przeciwko prof.Zybertowicz). Jednak sądy orzekają różnie. Zauważył to LK podczas ostatnich nominacji sędziowskich nie czyniąc z tego żadnych wyrzutów, nawet gdyby miały to być identyczne sprawy. Kto wie czy nie chodzi tutaj o rozmaite duchy, w tym talmudyczne a Wysoki Sąd się na tym nie rozeznał? Co do adwokata i wałęsy, to może w grę wchodzą jakieś silne walory fizjologiczne, które ten ostatni docenił u Olechowskiego? Może adwokatowi chodziło tylko o silne walory finansowe, które i tak zarekwirował. Bolkowi władza i dobrobyt przewróciły pod sufitem i oderwał się od rzeczywistości.

 6. Wiktor Dmuchowski said

  Polonusie, znane są nam te metody. Robią wszystko, aby człowieka zniszczyć. My jednak – jak stal – im więcej w nas uderzają, tym jesteśmy twardsi.

 7. Gdańszczanka said

  Czy TW Bolek był//jest pojedynczym czy nawet PODWÓJNYM agentem ???

  Dosyć znany polityk w III RP Janusz Korwin-Mikke, który zbiera informacje o zaistniałych faktach, a potem pisze o nich bez skrępoeania. Kilka dni temu na swoim błogu internetowym Janusz Korwin-Mikke zamieścił tekst na temat L.Wałesy w którym czytamy:

  ” … p.Lech Wałęsa przyłączył się do chóru odradzającego JE Donaldowi Tuskowi start w wyborach prezydenckich. Może to oznaczać jedno z dwojga:

  1. BEZPIEKA popierająca do tej pory obydwu Panów (tz. Tuska i masona Olechowskiego) nie życzy sobie, by p.Tusk został prezydentem (i w razie czego zrobi dobrą propagandę np. p.Andrzejowi Olechowskiemu, by pozbawić p.Tuska szans)

  2. p. Lech Wałesa WIE, że konkurencyjna bezpieka ma na p.Tuska jakieś DOBRE HAKI. Tylko skąd WIE p.Lech Wałesa o tych HAKACH na Tuska ?

  Pamiętajmy też, że do tej pory na szczycie władzy w Polsce byli ludzie – delikatnie pisząc – ZWIĄZANI z CIA, którzy po kadencji natychmist jechali do USA niby „wykładować” lub pod pozorem spotykań z „judeopolonią” w Ameryce, a tak naprawdę zdawać sprawozdanie co się dzieje aktualnie w Polsce w wyższych sferach politycznych.
  Natomiast p.Donald jest faworytem niemców i p.Anieli Merkel …..”
  Koniec cytatu.

  Czy wypowiedz Janusza Korwina-Mikke sugeruje, że p. TW Bolek był / jest TEŻ agentem CIA czyli PODWÓJNYM AGENTEM ?

  Właśnie, jak tylko coś się dzieje ważnego w polskiej polityce, to znajomi ludzi z kręgu L.Wałes z którymi się znam, opowidają mi, że z SYSTEMATYCZNĄ REGURALNOŚCIĄ, wtedy jak „ktoś” z USA „zaprasza” TW Bolka niby na jego jakieś tam „wykładowanie” lub na jakiś „spotkania” lub pod innymi PRETEKSTAMI do Ameryki, to ZAWSZE przed takim wyjazdem do USA L.Wałesa jest bardzo AKTYWNY w zbieraniu informacji w najwyższych sferach polskiej polityki wykozystując swoją pozycję tzw. „autorytetu”.
  Zawsze przed wyjazdem do USA on umawia jakieś spotkania z ważnymi politykami, potem jeździ po Warszawie i wydzwania do różnych polityków z najwyższej półki w III RP tam gdzie ma dostęp, aby wyłudzić od informacje ważnej wagi państwowej.

  On brutalnie wykożystuje tą swoją pozycje tego tzw. swojego „autorytetu” w Polsce i WESZY jak PIES, spowiadając swoich koleszków, którzy uchowali się w centrach politycznych lub centrach władzy w III RP lub którym przykleiły sie do dupy wysokie stołki ważnych urządęników administracji panstwowej w III RP.
  Przecież Wałesa węszy i ich SPOWIADA ….
  Po co to jemu ?
  Czy na tym kryminalnym procederze dalej robi kasę ?

  Jak już wszyskich wyspowiada i coś wyweszy to zaraz potem TW Bolek jedzie „wykładować” do USA, spotyka się chyba z agentami CIA i im wszystko opowiada co się dzieje od „strony kuchni” w polskiej polityce, co jest potem wykożystywane ze szkodą dla Polaków przez żydo-amerykanską mafię, która trzęsie tą zbankrutowaną ameryką jak snopkiem siana, aby wytrzepać dla siebie wszystkie ostatnie centy z amerykanskiego podatnika.

  Ten schemat i ta jego metodologia systematycznego SPOWIADANIA polityków w Polsce, przed każdym jego wyjazdem do USA się POWTARZA. SYSTEMATYCZNIE !

  Oczywiscie za to jego upozorowane „wykładowanie” w USA jemu płacą grube tysiace $ w tym USA przez jakieś dziwne pozorne „fundacje” tylko nie wiadome czy na konta bankowe w Polsce czy w Szwajcarii … ???

  Własnie, DZISIAJ Wałesa znowóż poleciał do USA „wykładować” jakimś tam „republikanom” jak mają kiwać Polaków i doić Polaków ….

  WARTO, aby polski kontrwywaiad DOKŁADNIE posprawdzał bilingi telefoniczne tego jegomościa, aby dowiedzieć się do kogo to TW Bolek wydzwania i WYCIĄGA informacje tzn. od KTÓRYCH najważniejszych polityków w Polsce lub urzędników zbliżonych do Premiera lub Prezydanta III RP czy ministrów lub sfer finansowych.

  Potem pewno on składa raporty w USA „komu trzeba” za co jemu płacą „mamonę” po przez pośrednictwo tych jakiś tam pozorowanych „fundacji” czy innych pozorowanych instytucji w USA, a może nawt w Polsce na tą jego upozorowaną „fundacje”???

  Czy wogóle w III RP jeszcze działa kontrwywiad, który wyłapuje szpiegów działajacych na szkode Pnstawa Polskiego?

  Tuska powinien złapać i ODPŁACIĆ się TW Bolkowi za to jego jak to napisał p. JKM czyli za to:

  „p.Lech Wałęsa przyłączył się do chóru odradzającego JE Donaldowi Tuskowi start w wyborach prezydenckich … „.

  Czy to jest możliwe, aby TW Bolek był dalej PODWÓJNYM lub POTRÓJNYM agentem ze szkodą dla Premiera RP lub Prezydenta RP lub Panstwa Polskiego?

  Czy jak ktoś ma naturę AGENTA i kapusia to jest i bedzie ZAWSZE tym agentem//kapusiem ?

  Co wy Państwo możecie powedzieć coś na ten temat ?

 8. Anula said

  Już wiem jak się żyło naszym dziadkom i rodzicom w strasznych czasach stalinowskich. Powtórka z rozrywki pod tytułem d…..kracja!

 9. Art said

  ad 3.
  Wysłałem niegdyś panu Ratajczykowi $50 i do dziś nawet nie podziękował.Nawet nie wiem czy otrzymał przesyłkę,chociaż ponowiłem prośbę o potwierdzenie.
  Nie polonus,a Polak zamieszkały czasowo w USA.

 10. Pollack said

  Pozdrawiam rodaczke z Gdanska, skad wyemigrowalem przed laty do Ameryki

  Ma Pani ciekawe informacje n/t „wykladow” Walesy w USA.
  Walesa przyjezdzajac na „wyklady” do nowego Jorku spotykal sie kiedys regularnie z Polonia, ale pare lat temu wygwizdano go po takim spotkaniu w kosciele sw. Stanislaw Kostki na Greenpoincie i teraz jest ostrozniejszy. Spotyka sie jedynie ze starannie dobranymi „przedstawicielami” Polonii nowojorskiej, pod kontrola konsula. Tak sie sklada, ze wsrod wybranych az sie roi od TW. Tak wiec Bolek jest wsrod swoich.

  Chcialbym Pani polecic kilka artykulow, w ktorych opisno
  tajne powiazania naszych agentow sluzb specjalnych z politykami
  oraz z pracownikami obcych wywiadow, glownie amerykanskim i izraelskim.

 11. Pollack said

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3263&Itemid=56

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3192&Itemid=56

  http://www.polpatriot.com/html/tlumaczenia_recenzje.html

 12. Gdańszczanka said

  Jednak TW Bolek dalej zaocznie rzadzi w III RP !

  Okazuje się, że Tusk oficjalnie dzisiaj ZREZYGNOWAŁ z kandydowania na prezydenta III RP po wysłuchaniu apelu TW Bolka.

  Kilka dni temu TW Bolek przed swoim dzisiejszym wyjazdem do USA apelował do Tuska, aby ten zrezygnoawał z kandydowania na prezydenta, bo protegowanym rozwiedki i zydo-masonerii na prezydenta Polski jest stary lawrant-karierowicz mason A.Olechowski, który ma w DUPIE etnicznych Polaków.

  Żydo-masoneria i rozwiedka rządzaca w Polsce teraz musi tak KOŁOWAĆ etnicznych Polaków, aby poszli do urn wyborczych i oddali głosy na ULUBIENCA – WYBRANCA żydo-masenerii A.Olechowskiego, który ma zastąpić Kaczora Lecha co organizował jakieś gry żydom w Pałcu Prezydenckim przy zapalonych świecach menory na zydoskie świeta Hanuka!

 13. giewont said

  Panuje totalne niezrozumienie co do TW Bolka.
  Wg mojego rozumienia spraw Wałęsa był TW Bolkiem do roku 76 i jego rolą było dezintegrowanie opozycji. W 1976 zmieniły się wiatry i przystąpiono wykonawczo do operacji zmiany ustroju. Wałęsa został wtedy przejęty przez WSI a wg oficjalnej wersji „zerwał współpracę z SB”. W WSI jego rolą stało się INTEGROWANIE OPOZYCJI.
  Czy robił to pod psedunimem Bolek – tego nie wiemy.
  Gdzieś ok 87, 88 tego nie wiem dokładnie ale stało się po umowie Gorbaczow-Reagan CIA w ramach konraktu przejęła agenturę od ZSRR. Z tej racji zostali przewerbowani Kat, Minim, Olin i zapewne również Wałęsa. Olin musiał po drodze opowiadać o „kosmopolitycznej mafii która rozkradła Polskę” – w każdym razie stracono do niego zaufanie i z tej racji został odstrzelony.

 14. Janek39 said

  Szanowna Gdańszczanko. Doceniam twoje dobre chęci podzielenia się swoją wiedzą i wątpliwościami w sprawie: Czy TW Bolek był//jest pojedynczym czy nawet PODWÓJNYM agentem ???
  Na bogów powołanie się na Korwina-Mikke to lekka przesada. Jeżeli uznajesz go za autorytet, to znaczy, że w Polsce zeszliśmy na psy. Facet od lat opowiada różne facecje i nawet chciał zostać prezydentem wszystkich Polaków. To nawet można uznać za dowcip. Ciekawi mnie czy wszyscy w Gdańsku, tak naiwnie jak Ty, wyobrażają sobie wspólpracę z CIA. W moje wsi tak nie myślą, mimo sporej ilości cieniasów. Czy nie pomyślałaś, że agenci CIA są cały czas w Polsce i nie trzeba do nich jeździć. Miłośnicy Ameryki zwykle jeżdżą tam aby utłuc parę dolków. Najwięcej jeździ prosty lud, co to żadnej pracy się nie boi, bo i specjalnych kwalifikacji nie ma do żadnej roboty. Władza oczywiście kocha Amerykę i otacza ją czcią. Stosowne wypowiedzi znajdziesz w prasie.
  Po co Ameryce wiedza o Polsce? Do czego ma im być potrzebna? Czy myślisz, że w Ameryce ludzie władzy, CIA i kto tam jeszcze potrzebują do czegoś Walesy?
  Co ma znaczyć teza: Jednak TW Bolek dalej zaocznie rzadzi w III RP ! Chyba sama w to nie wierzysz. Walesa to wypadek przy pracy, nieszczęście, jakie sprowadzili bojownicy KOR-u. Czy wyobrażasz sobie, że w czasie strajku 1980 r. na jego czele mógł stanąć bojowiec KOR-u ?Potrzebny był odpowiedni szyld, robotnik. No bo z kim by miała rozmawiać władza robotniczo-chłopska? Protest robotniczy, to i przywódca z mas. Człowiek prosty, z tupem, dobrym pochodzeniem chłopsko-robotniczym. W tamtym czasie Oriana Fallaci tak pisała o Walesie: „Był bardzo pretensjonalny i bardzo pewny siebie, uważał się za kogoś bardzo mądrego, inteligentnego, ważnego. Był nieprawdopodobnie próżny. Potworny ignorant, który miał dla mnie jedną zaletę: jakąś chłopską zdolność do mimowolnego wyrażania się w sposób poetycki”.
  Nie wiem czy odkryję Amerykę ale w Polsce od wieków rządzi kościół, nawet w okresie komuny KK nie stracił tak wiele. Teraz oczywiście KK odbija sobie dubeltowo okres ograniczeń. Czy jest dziedzina w której zdanie KK nie jest uwzględniane. Państwo (czytaj podatnicy) wzięło na swoje barki utrzymanie nadzorców kościelnych, zwanych duszpasterzami. Sponsoring państwa oczywiście nie sprowadza się tylko do tych skromnych wydatków. Zajrzyj do statystyki GUS.

 15. PL said

  Jasne. Kościół rządzi – a krzyże przydrożne likwidują, kapłanów szkalują, symbole religijne ze szkół usuwają, a w Konstytucji nie ma nawet odniesienia, iż Polska powstała dzięki katolicyzmowi.

 16. Adam Kowalczyk said

  Szanowni Państwo, chociaż ciśnie mi się co innego na usta.
  Jeszcze zanim większość z Państwa, przyszła na świat ( strzelam, że duuuużo znacznie wcześniej niż ja) Brytyjczycy stworzyli pewien kawał, a brzmiał on następująco:
  „Podczas inspekcji piekła Diabłem przechadza się między kotłami. Począwszy od kotła z Niemcami, ze szczególnie wyczuloną ochroną w postaci belzebubików, przez kotły Amerykanów, Brytyjczyków, za każdym razem witając paradnie salutujących strażników, doszedł do kotła z Polakami. Wryło go niemiłosiernie gdy jego oczom ukazał się kocioł z naszymi rodakami, zupełnie bez ochrony. Czym prędzej zawoła dowodzącego i wypalił – Dlaczego ten kocioł jest bez jakiejkolwiek ochrony??!!
  Panie, to jest kocioł z Polakami, oni tutaj jak któryś już jest praktycznie na wierzchu, już ma wyjść to sami go wciągają na dno!!”
  A teraz do faktów. Każdy się powołuje tutaj na dokumenty, fakty, opowieści. Jaki to Lech Wałęsa nie był, lub też był!! Ale szanowne gremium czytelników, jak można być tak ślepo ufającym takim ludziom jak historycy!! Po pierwsze już same moje doświadczenie z tymi ludźmi wskazuje jednoznacznie, że ich kariery zawodowe powodują automatyczne zasilanie szeregów bezrobotnych z brakiem jakichkolwiek perspektyw na lepsze jutro. Po drugie pracowanie na materiałach, które no nie oszukujmy się, przy naszej w miarę łagodnej transformacji zostały NA BANK odpowiednio pomniejszone o co ciekawsze egzemplarze, przez aparat bezpieki. Zatem łącząc choćby te dwa fakty już wysuwa mi się wniosek, że Pan Z. i paru innych Panów w mojej ocenie nie ma stuprocentowych, ba nawet 20% pewności, że to co ma przed oczyma jest DOWODEM FAKTU ZAISTNIAŁEGO. Tylko dzięki podobnym działaniom jesteśmy NAJLEPSI. Bo gdy sztuką z zera zrobić bohatera u nas pokazuje się jak z bohatera zrobić zero. Pomijam inne aspekty, która w jawny sposób ukazują cechę, która została każdemu obywatelowi wpojona. Wpojona Każdemu obywatelowi wychowanemu w poprzednim ustroju. To tzw. podwójna moralność. Objawiała się choćby tym, że co Państwowe to kradnę i nazywamy to zaradnością, a co moje prywatne to przywłaszczenie tego jest zbrodnią godną kary całkowitej. Możecie Państwo walczyć, że jestem zbyt młody ( mam 25 lat), za mało widziałem etc. Cóż mając 25 lat, zaczynając od zera stworzyłem dość dużo. W zasadzie więcej niż większość moich rówieśników i choćby zatrudniając ludzi do pracy ( prowadzę działalność gospodarczą), jestem pewien jednego!! Każdy w okolicy 35 i więcej lat, jest dla mnie przekreślony. Są to ludzie z tą właśnie wspomnianą przeze mnie podwójną moralnością. Wspomniany Lech Wałęsa nie jest całkowicie krystaliczny, nie jest pewnie nawet w 3/4 krystaliczny, ale jest naszym dobrem NARODOWYM. To nazwisko jeżeli nawet coś nie znaczy to jest ROZPOZNAWALNE, otwiera drzwi do wielu ścieżek globalnego rozwoju naszego Kraju. I proszę o jeszcze jedno, przestańcie Państwo pieprzyć a skupcie się na faktach. Mieliśmy u siebie mistrzów jedności w działaniu i mistrzów handlu w jednym. Wpominanych koszernych. I w pełni się zgadzam, że polityka Skrajnych przywódców tej grupy społecznej jest zagrożeniem dla pokoju światowego i regionalnej stabilizacji naszego Narodu. Ale nie wygra się tej wojny opluwając ich i pokazując – ” o patrz” zrobił tak i tak co za nikczemnik. Tutaj tylko ukierunkowanie na wspólny cel daje efekt. Niestety Państwa roczniki tego nie potrafią. Po wtóre podpisuję się z imienia i nazwiska,ponieważ jestem świadom swojej wartości i swoich poglądów i nie zasłaniam się pod kurtyną anonimowości, bo to też jest cecha ludzi przegranych.
  Dobranoc
  Adam Kowalczyk

 17. Kaziu Kozoduj said

  Drugim naszym dobrem narodowym jest na pewno Bolesław Bierut, też dość rozpoznawalne nazwisko, przynajmniej w niektorych kręgach.
  Obaj zrobili dużo dobrego dla Polski, co widać gołym okiem, bez potrzeby sięgania do opracować historycznych.
  Ja też podpisuję się imieniem i nazwiskiem.

 18. Kaziu Kozoduj said

  A w ogóle, panie „Kowalczyk”, idź Pan pier…. gdzie indziej. I nie wycieraj sobie parchatego ryja „rocznikami” – bo nigdy, zasrańcu, nie dorośniesz do naszych ojców czy dziadków.

 19. Rysio said

  Do 15. Adam Kowalczyk ma 25 lat – to tlumaczy jego durnote.

  Ja w jego wieku gdy mialem 25 lat to szczerze wierzylem ze KOR to byl Komited ktory Bronil Robotnikow i ze nalezeli do niego tylko Polacy. Ech jaki czlowiek byl glupi.

 20. Marucha said

  Niech się nawet takie „Adamy Kowalczyki” wypowiedzą. To może być dość pouczające poobserwować, jakie nowe pokolenie komsomolców nam wychowano.

 21. Joe said

  Adas Kowalczyk to juz wypiek Aaadasia z GWyb.I wcale smieszne to nie jest.Zobaczcie z jaka talmudyczna pogarda wyslawia sie o starszym pokoleniu.Nie jest wazne dla Adasia ze jego rodzice do tego pokolenia naleza.Kogo Wam przypomina,czy nie tego co mu Stalin zawiesil ordery za donos na rodzicow?

 22. aga said

  Panie adas Kowalczyk a ja tam o niebo wolę i wierzę Zyzakowi niz dajmy na to historyczce helenie szechter-michnikowej adasiowej maci i jej pokrewnym jakie się panosza po wszystkich polskojęzycznych Luniwersytetac. może wlasnie z tego powodu ,ze ta transformacja tak „lagodnie „jak to pan raczył okreslić przebiegala. A jablko wiadomo… wiec strzez się pan jakies jablka pozbieral 🙂

 23. wda said

  Ad 16
  Też kiedyś w bajki wierzyłem, nawet nie tak dawno. Rozmawiałem w okolicach 1986 roku z P. Sewerynem Jaworskim. Coś zgadało się o Wałęsie. Tu z jego ust popłynęła rzeka „zastrzażeń” (jest to najdelikatniejszy wyraz, jaki znalazlem) pod adresem przyszłego (tfu) prezydenta. Nie podjalem wątku myśląc w duchu: zawiść, zazdrość itp. Minęły lata, nadszedł okres pierwszego wybranego przez narod prezydenta. Jego postępowanie, cała ówczesna fallandyzacja prawa sprawiły, że raz na zawsze spadły mi łuski z oczu. Zderzenie mitu (nie chce mi się dziś wierzyć, że byłem aż tak naiwny!) z rzeczywistością, sprawiło, że dla każdego polityka mam bardzo duży margines nieufności.
  Moge pojąć irytację A.K. jako młodego gniewnego, ale są dwa wyjścia:
  1. Będzie trwał w naiwności swojej aż do całkowitego spoprawnienia, wówczas niech wybierze karierę państwową, a najlepiej we „każdorazowo aktualnie” przodującej partii.
  2. Zacznie dostrzegać prawdę i wszystkie betonowe postumenty tak skrzętnie wylewane we własnej wyobraźni skruszeją, czego mu życzę.

  Do wiadomości Adama Kowalczka podpisuję:
  Wiesław Dariusz Aniołowski

  Ps moja rozmowa z P. Jaworskim miała miejsce w okolicach narodzin mojego interlokutora, a więc jednak dość dawno.

 24. PL said

  Ja też się podpiszę:
  Kalasanty Ścięgłobrzecki.

 25. Joe said

  A ja Joe Furman .

Sorry, the comment form is closed at this time.