Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sprawy warte przypomnienia: Jedwabne, ubecja, Palestyna…

Posted by Marucha w dniu 2010-01-29 (Piątek)

Poniższy artykuł jest autorstwa śp. prof. Tomasza Strzembosza,  jednego z nielicznych uczciwych historyków, jacy ostatnio żyli na naszej ziemi. Jednego z niewielu, zasługujących na miano polskiego badacza, a nie polskojęzycznego zakłamywacza historii.

Nie uświadomiony antysemityzm

Prof. Tomasz Strzembosz, 11.09.1930 -16.10.2004

Przed wielu laty Tadeusz Mazowiecki napisał w „Więzi” artykuł o antysemityzmie ludzi uczciwych. Teza tego artykułu była następująca: Są uczciwi, porządni ludzie, którzy mówią – ja absolutnie nie jestem antysemitą, ja bym nawet nie opierał się, gdyby moja córka zechciała wyjść za mąż za Żyda. To prawda. Nie opieraliby się. Ale nie przychodzi im do głowy powiedzenie, że nie opieraliby się, gdyby córka chciała wyjść za Włocha czy Węgra, za blondyna czy za rudego. Wyodrębniają Żydów i na tym właśnie polega ich nie uświadomiony, podskórny, antysemityzm. Żydzi są dla nich kimś „szczególnym”, są inni niż inni.

Przypomniał mi się ten artykuł w związku z aktem przeprosin, który miał miejsce w Jedwabnem 10 lipca i w którym wiodącą rolę odegrał prezydent Aleksander Kwaśniewski. Dlaczego przepraszali? Gdyż zamordowanych w Jedwabnem, może podświadomie, a może i nie podświadomie, uznano za innych obywateli II Rzeczypospolitej. Bo potraktowano ich, jakby byli niejako poza polską społecznością, jakby byli tu OBCY.

Dlaczego w tym akcie brali udział wysocy przedstawiciele społeczności państwa Izrael (Żydzi z USA) i znakomici przedstawiciele społeczności żydowskiej w Polsce? Wszak gdyby z jakichkolwiek powodów – politycznych, ideowych, klasowych itp. tysiąc Kowalskich zamordowało tysiąc Brzezińskich, nikt by za to nie przepraszał, bo byliby to wszak POLACY. Założono milcząco, że zamordowani w Jedwabnem Żydzi, których nikt nie zapytał o ich stosunek do państwa i narodu polskiego (mogli wśród nich być także tacy, którzy – całkiem słusznie – uważali się za Polaków!), to nie Polacy, a Żydzi. Nikt przy tym nie wyjaśnił, na jakiej podstawie tak założono. Religijnej? Rasowej? Opcji państwowej czy narodowej? Stosunku do polskiej, zniszczonej przez wojnę państwowości? Nie wyjaśniono także do końca, z jakich przyczyn zostali oni zamordowani: rasowych i religijnych – właśnie jako Żydzi? Politycznych – np. za kolaborację z okupantem sowieckim, w celach rabunkowych? Ani badania historyczne, ani nie zakończone śledztwo nie wyjaśniło jeszcze, z jakich przyczyn obywatele polscy w Jedwabnem wzięli udział w mordowaniu (czy nawet tylko spędzaniu na rynek) innych obywateli polskich z Jedwabnego. Przyjęto więc, że „nasi” zamordowali „obcych”, a nie innych „naszych”. I stąd udział reprezentantów Izraela, i stąd przeprosiny wstrząśniętego prezydenta RP.

Dlaczego fakt ten zwraca moją uwagę? Ano, m.in. dlatego, że prezydent Kwaśniewski nie przepraszał równie gorąco żadnych innych obywateli państwa polskiego, nawet zamordowanych przez funkcjonariuszy tej formacji politycznej, której wysokim działaczem był przez długie lata i po której spadek – finansowy i moralny – przejęła partia polityczna, którą przez lat parę kierował. A z rąk tej formacji i jej sojuszników ze Wschodu zginęło kilkaset razy więcej obywateli II Rzeczypospolitej niż w Jedwabnem i Radziłowie.

Przypominam. W wyniku samych tylko morderstw sądowych straciło życie ponad 3000 obywateli polskich, nie tylko polskiej narodowości. Grube dziesiątki tysięcy, przeszedłszy przez więzienia i obozy, utraciły zdrowie, zostały kalekami, pozbawiły środków do życia osierocone dzieci i głodne żony. Kilkaset osób zamordowano skrytobójczo, m.in. przed wyborami z 1947, jako przeciwników politycznych PPR. Wypełniono Polakami obóz koncentracyjny na Majdanku, także filie innych obozów hitlerowskich. W strasznym więzieniu na Zamku w Lublinie w latach 1944-56 znalazło się niewiele mniej Polaków niż w latach 1939-44. Za zgodą władz polskich wywieziono do pracy przymusowej w ZSSR kilka tysięcy polskich górników i znacznie więcej innych robotników z całej Polski, wywieziono dziesiątki tysięcy żołnierzy AK. Powstały niemniej straszne niż hitlerowskie „polskie” obozy koncentracyjne, jak ten w Rembertowie pod Warszawą. Zamieniono na katownie domy na Pradze, truto wyziewami polskich chłopców w kopalniach uranu, skierowanych tam ze względów „klasowych”. Do kopalń pracujących na rzecz ZSRR. W polskich więzieniach znalazło się więcej żołnierzy AK niż w Oświęcimiu. Itd., itp.

Zatrzymajmy się na jednym tylko przykładzie: podobóz obozu oświęcimskiego w Jaworznie, województwo katowickie. Przez długie lata obóz ten pełnił – pod rządami PPR i PZPR – te same funkcje co pod rządami NSDAP i gestapo. Najpierw więziono tu w strasznych warunkach Niemców i volksdeutschów – obywateli polskich. Wielu zmarło. Potem, po akcji „Wisła”, cywilnych Ukraińców – obywateli polskich, w tym kobiety i dzieci. Następnie polskich chłopców po lat kilkanaście, skazanych za „przestępstwa polityczne” na długoletnie więzienie. Słusznie książka o tych ostatnich więźniach nosi tytuł „Młodsi od swoich wyroków”.

Czy prezydent Kwaśniewski przepraszał obywateli polskich – Ukraińców za mordercze więzienie, za śmierć setek ludzi: cywilów, także kobiet i dzieci nie skazanych, a jedynie podejrzewanych o kontakt z UPA? Wszak więzili ich tam nie jacyś „Kowalscy”, a funkcjonariusze państwowi, na polecenie najwyższych władz państwa polskiego! Czy przepraszał obywateli polskich – Niemców, których więziono tam też bez udowodnienia im winy? Czy przepraszał obywateli polskich – Polaków, po lat 15-18 zmuszanych do katorżniczej pracy za ulotkę czy dziecinną organizację? Nie, nie przepraszał. Przepraszał jedynie Żydów, za mord dokonany pod auspicjami innego, niemieckiego państwa, bez udziału państwa polskiego.

Dlaczego? Nie mam na to jasnej odpowiedzi. Może właśnie dlatego, że jest owym podświadomym antysemitą, dla którego Żyd – to Żyd i nikt się Żyda nie pyta, za kogo się uważa. A przecież mogli ci ludzie uważać się np. za obywateli państwa sowieckiego. Nie za Żydów – a Sowietów. Mogli się uważać za Polaków pochodzenia żydowskiego. Za kogokolwiek.

Ale wróćmy jeszcze na chwilę do owego aktu przeprosin, który tak bardzo się podobał większości publicystów i polityków. Pan prezydent użył tam takich sformułowań, których nigdy nie użył w swym „wybąkanym” w Sejmie przeproszeniu za winy komunizmu, za winy własnej formacji. Nie powiedział na przykład nigdy: „Za śmierć, za krzywdy i cierpienia (…) za te wszystkie bolesne wydarzenia, które rzucają ponury cień na historię Polski, odpowiedzialność ponoszą ich sprawcy i inspiratorzy. (…) Nasze sumienia będą czyste, jeżeli na wspomnienie tamtych dni zachowamy zawsze w sercach zgodę i moralne oburzenie. Jesteśmy tu, by dokonać zbiorowego rachunku sumienia. Składamy hołd ofiarom i mówimy – nigdy więcej. (…) Dzisiejsza Polska ma odwagę spojrzeć w oczy prawdzie o koszmarze, który omroczył jeden z rozdziałów jej historii. Uświadomiliśmy sobie odpowiedzialność za nasz stosunek do czarnych kart przeszłości. (…) Wyrażamy nasz ból i wstyd, dajemy wyraz naszej determinacji w dążeniu do poznania prawdy, odwagi w pokonywaniu złej przeszłości, niezłomnej woli porozumienia i zgody. Z powodu tej zbrodni winniśmy błagać o przebaczenie cienie zmarłych i ich rodziny, każdego skrzywdzonego (…)”. Na takie słowa prezydent Rzeczypospolitej nie zdobył się ni razu. Ani gdy chodziło o zbrodnie PPR i PZPR na Polakach, zbrodnie nie jednorazowe, a realizowane latami, ani za zbrodnie na Ukraińcach, Niemcach – także obywatelach polskich.

O, jakże łatwo bić się w cudze piersi, w piersi biednych i prostych ludzi z Jedwabnego, chroniąc jednocześnie swą własną pierś członka komunistycznej nomenklatury. Jakże łatwo! I dlatego ta „wielka mowa” pana prezydenta nie zrobiła na mnie tak kolosalnego wrażenia. Zwłaszcza że jego właśnie współpracownicy, winni również nagonki na Żydów, pozostali na swoich stanowiskach, spokojni i nie tknięci. Bo byli „jego”, a nie „cudzymi”, antysemitami.

I jeszcze do tego dwie uwagi, nie dotyczące już prezydenta, a naszych gości z Izraela, Stanów Zjednoczonych itp. Dlaczego to 60., okrągła rocznica spalenia w synagodze białostockiej 27 czerwca przez Niemców ok. 800 Żydów polskich, tak bliska czasowo 10 lipca, nie spotkała się z analogicznym uszanowaniem? Dlaczego tu także nie odmówiono modłów, nie położono kamyków? Czyżby Żydzi z Białegostoku byli mniej ważni lub mniej umęczeni? Nie pojmuję!!! Czy dlatego, że tutaj oprawcami byli niewątpliwie funkcjonariusze III Rzeszy?

I druga. Dlaczego w Izraelu nie płaczą równie głośno nad dziećmi semickimi rozstrzeliwanymi z broni ręcznej i maszynowej na ziemiach przyznanych Palestyńczykom? Przecież zginęły tam setki dzieci! I chyba nigdzie na świecie obecnie już nikt nie strzela z broni, ostrą amunicją do dzieci semickich tak łatwo i tak bez litości? Czyżby to też była forma swoistego antysemityzmu.

Wzywam tych, co płaczą nad dziećmi żydowskimi w Jedwabnem i Radziłowie, rozumiejąc dobrze ich ból i podzielając ich ból, by zapłakali równie krwawo nad dziećmi semickimi na własnej ziemi i ziemi swych najbliższych sąsiadów. I by spowodowali, by przestała się lać krew dziecięca. Wszak od nich to zależy. Są tutaj suwerenni, a nie w kraju okupowanym. Mogą. Wszystko mogą. Niechże więc mają sumienie.

 Prof. Tomasz Strzembosz, Tygodnik Solidarność, 2001-08-03, podkreślenia admina.

Zob. też  http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_193.html

Komentarzy 9 do “Sprawy warte przypomnienia: Jedwabne, ubecja, Palestyna…”

 1. NOTOPOLEJ said

  Edward Maciejczyk prezentuje:

  http://kronikanarodowa.com/grunwald_2010/jedwabne_jaja.html

 2. Julka said

  Prof.Tomasz Strzembosz zmarł w 2004r.,zmarła również jego siostra bliżniaczka, działaczka katolicka Teresa, żyje trzeci bliżniak prof.Adam Strzembosz-prawnik.

 3. NOTOPOLEJ said

  Polskie Radio: Ogromne złoże ropy w Polsce.
  http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/default.aspx?id=133808
  „Potencjał wydobywczy złóż ropy naftowej w polskich Bieszczadach jest dużo wyższy niż początkowo szacowano – wynika z raportu brytyjskiej spółki Gaffney Cline & Associates.”

  Bandyckie bydlo zydo-esbeckie! Juz dawno bylo to wiadome dla tych ktorzy chcieli wiedzieć. Odwierty zaplombowane jeszcze za komuny! Badania przeprowadzone na koszt Narodu Polskiego też za komuny.

  Ciekawe kto jeszcze pamieta Karlino i „potop” tryskajacej ropy ktora tez szybko zaplombowali? Mowili wtedy że to tylko taki podziemny balonik. Żeby ograbic Haiti z ich zasobow potrzebne bylo trzęsienie ziemi! W Polsce wystarczylo tylko zinflirtowac Kosciol Katolicki oblesnym zydostwem. Jak KK nie bije na alarm to znaczy ze wszystko cacy!
  http://www.fxenergy.com/directors.php

 4. Ola said

  Izrael jest odpowiedzialny za wzrastający antysemityzm

  Alan Hart – 27.01.2010 – Information Clearing House
  Nie ma wątpliwości. Coraz więcej ludzi na całym świecie, i prawdopodobnie wiele rządów, za zamkniętymi drzwiami, zaczynają postrzegać syjonistyczne państwo Izrael takim, jakim jest naprawdę – nie tylko przeszkodą dla pokoju, ale potworem pozornie poza kontrolą; a oni, coraz więcej tak zwanych zwykłych ludzi wszędzie, zaczynają się mu sprzeciwiać.
  To wyjaśnia, dlaczego premier Netanjahu przewodzi w histerycznym nawoływaniu syjonizmu do świata, by zatrzymać demonizację Izraela.

  W muzeum holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie w dniu 25 stycznia, powiedział: „Jest zło na świecie, które się nie kończy lecz rozprzestrzenia. Słychać nowe wezwanie do zniszczenia państwa żydowskiego. To jest nasz problem, ale nie tylko. To (ponowne pojawienie się i rozwój antysemityzmu wg Netanjahu) jest zbrodnia przeciwko żydom i zbrodnia przeciwko ludzkości, i to jest sprawdzian z człowieczeństwa”.

  To wyszło od człowieka, który zrobił więcej niż większość by pomóc syjonizmowi w transformacji nieprzyzwoitego hitlerowskiego holokaustu z lekcji rasizmu i faszyzmu oraz wszelkiego zła w powiązaniu z ideologią, która uzasadnia wszystko co robi Izrael. Zbrodnie wojenne i cała reszta.
  Syjonizm nie widzi, jest zbyt zaślepiony własnym nie do zniesienia czystym sumieniem by zobaczyć, że zachowanie jego potwornego dziecka jest głównym powodem ponownego przebudzenia śpiącego olbrzyma antysemityzmu – chyba że w większości przypadków nie jest to antysemityzm. To jest anty-Izraelizm. (Istnieje niebezpieczeństwo, że może łatwo stać się antysemityzmem w zachodnim rozumieniu – niechęć a nawet nienawiść do żydów tylko dlatego, że są żydami – jeśli nie pomoże się zachodowi w zrozumieniu różnicy między judaizmem i syjonizmem. Różnica wyjaśnia, dlaczego jest jak najbardziej możliwe bycie porywczym antysyjonistą, bez bycia w żaden sposób, w żadnym kształcie lub formie anty-żydem, a także, dlaczego jest złe obwinianie wszystkich żydów na całym świecie za zbrodnie względem niewielu w Izraelu, a nie wszystkich Izraelczyków).
  Faktem jest, że przed hitlerowskim holokaustem, prawie wszyscy żydzi na świecie byli przeciwni kolonialnym interesom syjonizmu. Jednym z kilku powodów sprzeciwu poinformowanej i postrzeganej większości była obawa, że gdyby wielkie mocarstwa pozwoliły na działania syjonistów, to któregoś dnia sprowokowałoby klasyczny antysemityzm.

  Jak napisałem w mojej książce: Syjonizm prawdziwym wrogiem żydów, ten lęk wyraził w 1986 roku Yehoshafat Harkabi, najdłużej sprawujący funkcję Dyrektor Wywiadu Wojskowego Izraela. W jego niezwykłej książce, Fatalny czas dla Izraela, wydał następujące ostrzeżenie:
  „Izrael jest kryterium, według którego mają być sądzeni wszyscy żydzi. Izrael jako państwo żydowskie jest przykładem żydowskiego charakteru, który znajduje w nim wolny i skoncentrowany wyraz. Antysemityzm ma głębokie historyczne korzenie. Niemniej jednak, każde uchybienie w zachowaniu Izraela, które początkowo jest określane jako anty-Izraelizm, może zostać przekształcone w empiryczny dowód potwierdzający zasadność antysemityzmu. Byłoby tragiczną ironia, gdyby państwo żydowskie, które miało rozwiązać problem antysemityzmu, miało stać się czynnikiem wzrostu antysemityzmu. Izraelczycy muszą być świadomi, że cenę za ich uchybienia płacą nie tylko oni, ale także żydzi na całym świecie”.

  Trzy konkretne wydarzenia zagwarantowały, że „wykroczenia” Izraela stały się nie tylko „czynnikiem”, ale głównym czynnikiem w odrodzeniu i powstaniu tego, jak twierdzi syjonizm, antysemityzmu, ale w rzeczywistości anty-Izraelizmu. Były to:

  – Izraelska inwazja Libanu aż do Bejrutu w 1982 roku, której wstępnym celem było zniszczenie OWP, jej kierownictwa i infrastruktury.
  – Izraelska wojna z Libanem w 2008 r. Jej głównym celem było spowodowanie takiego zniszczenia i liczby zgonów, by zmusić instytucje polityczne i wojskowe w Libanie do konfrontacji i porażka Hezbollah (co nie miałoby miejsca, gdyby Izrael nie zaatakował Libanu i nie zajął jego południowej części w 1982 roku) oraz do udzielenia nauczki Arabom, wszystkim Arabom.
  – Najnowsza wojna Izraela w Strefie Gazy, z jej głównym celem ukarania wszystkich Palestyńczyków (za wsparcie Hamasu) i zniszczenie Hamasu militarnie i politycznie, w przekonaniu, że gdyby to się udało, Izrael miałby więcej swobody wojowania i przekupienia kolaboranckiej Autonomii Palestyńskiej Abbasa do przyjęcia okruchów ze stołu syjonistów.
  Stosując każdą z obiektywnych ocen, te trzy ofensywy pokazały izraelski terroryzm państwowy. (Właśnie skończyłem aktualizację opowieści do trzeciego tomu amerykańskiego wydania mojej książki, mającej rozdział zatytułowany Państwowy terroryzm staje się normą dla Izraela).

  Ponieważ świat zachodni został uwarunkowany, by konflikt z 1967 postrzegać jako wojnę obronną Izraela – czyli nie tego, co rzeczywiście było wojną izraelskiej agresji, inwazja Izraela w 1982 na Liban była pierwszą prawdziwą szansą dla zachodniego świata by zobaczył to, co do tej pory w zbliżeniu widzieli tylko Arabowie w ogóle, a Palestyńczycy w szczególności – brzydkie oblicze syjonizmu. Oblicze tak brzydkie, że zebrało się 400,000 Izraelczyków, aby wyrazić swoje oburzenie wobec tego, co wydarzyło się w ich imieniu.

  Na temat kierowania się własnym sumieniem, która jest przyczyną wrodzonej ślepoty syjonizmu, Harkabi napisał co następuje:
  „Samokrytyka jest konieczna w celu zrównoważenia tendencji do własnej sprawiedliwości i litości nad sobą, wynikających z podstawowych postaw żydowskich, z historycznego doświadczenia prześladowań, oraz z etosu propagowanego przez Menachema Begina. Nie ma czynnika bardziej zagrażającego przyszłości Izraela od własnej sprawiedliwości, która oślepia nasze spojrzenie na rzeczywistość, uniemożliwia zrozumienie złożonych sytuacji i legitymuje zachowania ekstremalne”.

  Uwaga: Może znajdą się czytelnicy tego artykułu, którzy mają nieco lub dużo obiekcji do mojego opisu syjonistycznego państwa jako potwora. Nie jest to oryginalny pomysł Alana Harta. W 1984 r., jak zacytował Harkabi, izraelski dziennikarz Teddy Preuss opublikował książkę pt Begin i jego rząd. W niej napisał: „Nie miej wątpliwości, że władza Begina doprowadzi do zniszczenia państwa. W każdym razie, jego rząd zamieni Izrael w potwora”.

  http://www.countercurrents.org/hart270110.htm

 5. NOTOPOLEJ said

  Defamation (2009) – Znieslawianie

  http://wideeyecinema.com/?p=7208

 6. Pollack said

  Wydaje sie, ze immanentna cecha politykow i publicystow pochodzenia zydowskiego jest permanentne lekcewazenie rolnictwa i warstwy chlopskiej, co mozna wytlumaczyc
  brakiem tej klasy w przeciagu kilku tysiecy lat historii Zydow. Niestety, to nie tylko lekcewazenie, ale wrecz wyssana z mlekiem matek nienawisc, co przejawilo sie np. w zbrodniczy sposob w czasie tzw holodomoru na Ukrainie, gdzie komunisci (glownie zydowskiego pochodzenia) zaglodzili na smierc kilka milionow ukrainskich chlopow.
  W najnowszej historii Polski nie mielismy tak drastycznych dzialan, ale polski rolnik, a z nim rowniez cale polskie spoleczenstwo odczulo bolesnie na swojej skorze ta niechec, ktora trwa do dzisiaj. Takim spektakularnym wydarzeniem bylo np. nazywanie dzialacza chlopskiego Andrzeja Leppera “faszysta” przez polskojezyczne media. Ignorowano ostrzezenia tego polityka przed antyrosyjska polityka polskiego rzadu, prowadzaca
  do odciecia dostepu polskiej zywnosci do olbrzymiego wschodniego rynku, co przynioslo polskim rolnikom olbrzymie straty. Podobnie bylo z zapewnienie bezpieczensttwa energetycnego Polsce w oparciu o rosyjskie dostawy ropy i gazu. Zamiast tego, prezydent Kaczynski angazowal sie w poparcie “kolorowych rewolucji” oraz reprezentowanie interesow USA i Izraela w tej czesci swiata. Innym przykladem tej chorej, antypolskiej polityki moze byc lekcewazacy stosunek oficjalnych czynnikow rzadowych oraz mediow do zainicjowanej przez Ojca Rydzyka akcji wykorzystania krajowych podziemnych cieplych zrodel do ogrzewania mieszkan i wytwarzania energii elektrycnej. Politycy PO oraz liberalne media nawet nie ukrywaly swojej pogardy do tej czesci polskiego spoleczenstwa, ktora popierala akcje Ojca Rydzyka.
  Zaslepieni politycy wspomnianego pochodzednia igraja z losem polskiego narodu, lekcewazac polskiego rolnika oraz potrzeby polskiego przecietnego obywatela

 7. Cham Wiejski said

  Panie Pollack, na całym Internecie można poznać Żyda (albo żydłaka) po tym, że nienawidzi ludzi pracujących własnymi rękami na roli. W ogóle Żydzi nie za bardzo lubią pracę fizyczną, co najwyżej jakieś szewstwo czy naprawa maszyn do szycia w dawnych czasach.

  Czasami się zastanawiam, czy Rysio jest Żydem, czy tylko żydłakiem. Bo chłopów nie lubi i ma na ich temat poglądy, jak żywcem wzięte z jakiejś żydowskiej gadzinówki.

 8. Agatka said

  http://www.fourwinds10.com/siterun_data/government/fraud/israel/news.php?q=1264715633

  komputer to przetlumaczyl…co drugie zdanie jest „po Polsku”

  • Israel was established upon the ruins of another nation that it destroyed; Palestine • Izrael powstał na gruzach innego narodu, że zniszczone; Palestyny
  • Israel hold the world record in the number of towns & villages it ethnically cleansed…500+ • Izrael posiada rekord świata w liczbie miast i wsi to etnicznie oczyszczony … 500 +
  • Israel holds the world record in the number of refugees it deported…4 million + • Izrael posiada rekord świata w liczbie uchodźców on deportowany … 4 miliony +
  • Israel holds the world record in the number of homes it demolished…60 thousand + • Izrael posiada rekord świata w liczbie domów ona zburzona … 60 tys +
  • Israel is the country with the highest record of UN condemnation… • Izrael jest krajem o najwyższym rekord potępienia ONZ … 500+ times 500 + razy
  • Israel is the country with the highest number of protective US Security council vetoes…100+ times • Izrael jest krajem z największą liczbą ochronnych US weta Rady Bezpieczeństwa … 100 + razy
  • Israel has killed more innocent civilians per capita than any other country…50 thousand+ • Izrael zabił więcej niewinnych cywilów na mieszkańca niż w jakimkolwiek innym kraju … 50 tysięcy +
  • Israel has imprisoned more civilians per capita than any other country…250 thousand+ • Izrael uwięził więcej cywilów na mieszkańca niż w jakimkolwiek innym kraju … 250 tysięcy +
  • Israel has rendered more innocent civilians handicapped per capita than any other country…50 thousand+ • Izrael w sposób bardziej niewinnych cywilów niepełnosprawnych na mieszkańca niż w jakimkolwiek innym kraju … 50 tysięcy +
  • Israel has injured more innocent civilians per capita than any other country…200 thousand+ • Izrael rannych więcej niewinnych cywilów na mieszkańca niż w jakimkolwiek innym kraju … 200 tysięcy +
  • Israel has only two countries to defend its policies in the United Nations. • Izrael ma tylko dwa kraje, aby bronić swojej polityki w Organizacji Narodów Zjednoczonych. These countries are America & Micronesia. Te kraje to Ameryka i Mikronezji. The population for Micronesia as of June 2008 is only 108000 Populacji Mikronezji w czerwcu 2008 jest tylko 108000
  • Israel is the only country on Earth that denies the right of return of refugees • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, które odmawia prawa do powrotu uchodźców
  • Israel is the only country on Earth that still occupies a whole other country & parts of two other countries • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, które wciąż zajmuje całego kraju i innych części dwóch innych krajów
  • Israel is the only country on Earth that publicly, steals the water of its neighbours • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, która publicznie, kradnie wodę z sąsiadami
  • Israel is the only country on Earth that has legalized home demolishing as a method of collective punishment • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, który zalegalizował domu wyburzenia jako metodę zbiorowej
  • Israel is the only country on Earth that uproots trees as a method of collective punishment • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, uproots drzew metodą zbiorowej
  • Israel is the only country on Earth that deliberately targets civilian infrastructure and justifies it • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, który celowo cele infrastruktury cywilnej i uzasadnia ją
  • Israel is the only country on Earth that legalized assassination • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, że zalegalizowane morderstwo
  • Israel stands unique in using human shields in military operations • Izrael stoi unikalny w użyciu żywych tarcz w operacjach wojskowych
  • Amongst all countries, Israel is the only one that has legalized torture • Spośród wszystkich krajów, Izrael jest jedynym, który zalegalizował tortur
  • Israel is the only country on Earth that builds illegal settlements in occupied lands • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, który opiera się nielegalnych osiedli na terenach okupowanych
  • Israel is the only country on Earth that publicly jails activists without trial • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, która publicznie więzieniach działaczy bez procesu
  • According to the Guinness Book of World Records, Israel has created the highest number of checkpoints • Według Guinness Book of World Records, Izrael stworzył największą liczbę punktów kontrolnych
  • According to the Guinness Book of World Records, Israel holds the world record in the number of curfew its installed on the Palestinians • Według Guinness Book of World Records, Izrael posiada rekord świata w liczbie policyjna jego zainstalowaniu na Palestyńczyków
  • Israel is the only country on Earth whose checkpoints deny women access to hospitals, they give birth alone and babies usually die • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, których przejściach odmówić dostępu kobiet do szpitali, rodzi tylko i niemowląt zwykle umierają
  • Israel is exceptional in being the only country on Earth whose checkpoints denies patients access to hospitals, and they end up dying • Izrael jest wyjątkowa jest jedynym krajem na Ziemi, których przejściach odmawia dostępu pacjentów do szpitali, a oni w końcu umiera
  • Israel is the only country on Earth whose checkpoints are where wedding parades come to an end • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, którego punkty kontrolne, gdzie są parady ślub dobiegła końca
  • Israel is the only country on Earth who checkpoints school children, denies them access to school, and puts an end to their classes • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, który przejściach dzieci w wieku szkolnym, odmawia im dostępu do szkoły i kładzie kres swoich klasach
  • Israel is one of two countries that, against International Law, use cluster bombs and depleted uranium bombs. • Izrael jest jednym z dwóch krajów, z prawa międzynarodowego, stosowanie bomb kasetowych i zubożonego uranu bomby. America is the other…what a surprise huh? Ameryka jest inny … co prawda zaskoczyć?
  • Israel holds the world record in the number of soldiers refusing to serve in the army • Izrael posiada rekord świata w liczbie żołnierzy odmowę służby w armii
  • Israel despite being a rich country, receives the highest financial aid, more than the sum aid to all sub-Saharan Africa! • Izrael mimo bogatego kraju, otrzyma największą pomoc finansową, więcej niż zapomoga dla wszystkich Afryki Subsaharyjskiej!
  • Israel claims its enemies want to wipe it off the map, but it has indeed wiped a whole country called Palestine off the map! • Izrael twierdzi, jego wrogowie chcą przetrzeć ją z mapy, ale to rzeczywiście otarł cały kraj o nazwie Palestyna z mapy!
  • Israel is the county that has introduced nuclear weapons into the Middle East. • Izrael powiatu, który wprowadził broni jądrowej na Bliskim Wschodzie. But the only country in the Middle East that refuses to sign the nuclear non-proliferation treaty Ale jedyny kraj na Bliskim Wschodzie, że odmawia podpisania nierozprzestrzeniania broni jądrowej Traktatu
  • After East Germany, Israel is the only country that is building a segregation wall • Po NRD, Izrael jest jedynym krajem, który jest budowa muru segregacji
  • Second to South Africa, Israel is the only country to establish an apartheid regime • Po drugie do Republiki Południowej Afryki, Izrael jest jedynym krajem, w celu ustalenia reżimu apartheidu
  • Israeli engineers developed the worlds’ first iron gates on roads • izraelskich inżynierów opracowała pierwszy na świecie „żelazne wrota na drogach
  • Israeli engineers developed the worlds’ first cities turned into jails with gates and opening hours • izraelskich inżynierów opracowała pierwszy na świecie „miasta zwrócił się do więzienia z bramami i godziny otwarcia
  • Israeli engineers developed the worlds’ first apartheid walls • izraelskich inżynierów opracowała pierwszy na świecie „ściany apartheidu
  • Israeli engineers developed the worlds’ first electrified segregation fences • izraelskich inżynierów opracowała pierwszy na świecie „zelektryfikowanych ogrodzenia segregacji
  • Israeli engineers developed the worlds’ first ‚eyes specific’ rubber bullets • izraelskich inżynierów opracowała pierwszy na świecie ‚oczy szczególne „pociskami gumowymi
  • Israeli engineers developed the worlds’ first abortion efficient, infant killing tear gas • izraelskich inżynierów opracowała pierwszy na świecie „aborcja skuteczne, zabijanie niemowląt gazu łzawiącego
  • Israeli engineers developed the worlds’ first humiliation guaranteed human cages • izraelskich inżynierów opracowała pierwszy na świecie „poniżenia człowieka gwarantowane klatkach
  • Israel is the only country on Earth that has a political party that publicly advocates ethnic cleansing of native citizens (Palestinians) • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, ma partii politycznej, która publicznie opowiada czystek etnicznych rodzimych obywateli (Palestyńczyków)
  • Israel is the only country on Earth that still has racist laws that discriminate against native citizens (Palestinians) • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, która wciąż ma rasistowskie przepisy, które dyskryminują obywateli ojczystym (Palestyńczyków)
  • Israel is the only country on Earth known to have a memorial dedicated to a terrorist where his followers gather and dance • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi wiadomo, że pomnik poświęcony terrorystycznych, gdzie jego zwolenników zbierania i taniec
  • Israel is the only country on Earth that imprisons kids for political reasons • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, że więzi dzieci z powodów politycznych
  • Israel is the only country on Earth where you get a one month community service for intentionally, smashing the head of a child! • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, gdzie można otrzymać jedną usługę społeczności miesięcy do celowego rozbijania głowy dziecka! How much more proof do people need to see that Israel is a terrorist nation?????! Ile więcej dowodów ludzie muszą zrozumieć, że Izrael jest terrorystycznych ?????! narodu !!!!!!!!! !!!!!!!!!
  • Israel is the only country on Earth that does not hold its soldiers accountable for shooting peace activists in cold blood • Izrael jest jedynym krajem na Ziemi, które nie posiadają jego żołnierze odpowiedzialni za strzelanie działaczy na rzecz pokoju z zimną krwią
  • No other country on Earth has towns and cities allocated exclusively for one ethnic group • Żaden inny kraj na Ziemi ma miastach przeznaczone wyłącznie dla jednej grupy etnicznej
  • The only country on Earth, where people live in homes stolen from living refugees is, Israel • jedynym krajem na Ziemi, gdzie ludzie mieszkają w domach skradzione uchodźców życia jest, Izrael
  • The only place on Earth where people cultivate fields stolen from living refugees is, Israel • jedyne miejsce na Ziemi, gdzie ludzie uprawiają pola skradzione uchodźców życia jest, Izrael
  • Israel has the highest number of towns built upon ethnically cleansed villages, whose former residents are living refugees • Izrael ma największą liczbę miast, powstałą na bazie etnicznej czystce wiosek, których mieszkańcy byłych żyją uchodźcy
  • Israel ranks amongst the top countries in lack of security • Izrael zajmuje jeden z głównych krajów brak bezpieczeństwa

 9. Rysio said

  Do 7. Bardzo ładnie odpisałem na zarzut Chama Wiejskiego ale Gajowy niestety nie przepuscił.
  Dlaczego Panie Gajowy?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: