Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Megaprzekręt w Polsce – rozdawnictwo naszych unikalnych bogactw naturalnych

Posted by Marucha w dniu 2010-02-11 (czwartek)

Na naszych oczach, przy biernej postawie polityków, mediów, służb specjalnych, dzieje się ostatni akt utraty suwerenności naszego kraju.

Afera hazardowa „warta” być może 0,5 mld PLN skutecznie przesłania megaaferę, w której Polska straciła jakieś 1500 mld PLN.

Megaafera nie zostaje zauważona, być może dlatego, że ma rozmiar niewiarygodny, choć tak łatwo sprawdzalny.

W czasie, kiedy kolejne rządy szukają dywersyfikujących rozwiązań dostawy paliw, po cichu rozdawane są polskie zasoby ropy i gazu obcym firmom. Oficjalna wersja Głównego Geologa Kraju jest taka: „Przekazujemy zasoby w celu ich rozpoznania, nie posiadamy środków na ten cel i nowoczesnych technologii”.

To kłamstwa.

Od dziesiątków lat, w tym także w ostatnim 20 – to leciu, manipulowano informacją geologiczną. Np. coroczne Bilanse Zasobów Kopalin (PIG) informują, że mamy jedynie 150 mld m3 gazu (na 10 lat eksploatacji) i 19,5 mln ton ropy (na 1,3 roku eksploatacji).

Jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, z chwilą przekazania zasobów w celu rozpoznania, od razu wiadomo, że pod Kutnem zasób gazu przekazany w 2007 roku FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln). Zasoby te po prostu, były dawno, poprzez kilka tysięcy wierceń w latach 60 i 70 – tych XX wieku i inne (satelitarne) w latach następnych, rozpoznane, a informacje utajniono polskiemu społeczeństwu i  przekazywano agenturze KGB.

Nie ujawnienie tych zasobów było i jest tym na rękę, którzy mają biznes na sprowadzaniu gazu z Rosji.

Przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 (na ok. 150 lat zapotrzebowania obecnego Polski) za ok. 1% wartości (opłaty koncesyjne za wydobycie – 5,63 PLN/1000m3) ze stratą ok. 2000 mld PLN (cena gazu z Rosji to ponad 400 USD/1000 m3).

Zasoby te zostały dawno rozpoznane i firmy amerykańskie, o których mowa powyżej (w FX Energy jest były wiceprezes PGNiG), mają 100% pewności co do wielkości zasobów, czym się same chwalą na swoich stronach internetowych.

Manipulacja informacją przez Głównego Geologa Kraju, który wydał koncesje, polega na tym, koncesje wydaje (wydał obcym firmom ponad 30), jak twierdzi jedynie na rozpoznanie zasobów.

Dają się na to nabierać wszyscy, nie znając prawa geologicznego i górniczego, które obecnie w Art. 12 stanowi że: kto rozpoznał złoże…może żądać pierwszeństwa do jego eksploatacji przed innymi. Oznacza to, że  rozpoznanie jest jednoznaczne z prawem do eksploatacji.

To samo w Art. 15 jest kontynuowane w projekcie nowego prawa g i g – druk sejmowy 1696.

Projekt nowego prawa g i g zmierza do totalnego przejęcia wszelkich zasobów energetycznych (oraz pozostałych) przez organ koncesyjny podległy Głównemu Geologowi Kraju w jednym celu – przekazania tych zasobów w ręce prywatnych firm przetargowo lub bez przetargu. Z pominięciem interesu państwa, samorządów i obywateli, czyli obecnych właściciel. Których pozbawia się możliwości korzystania z własnych zasobów.

Dodatkowo jeszcze w nowym prawie wymyślono możliwość bezwzględnego wywłaszczenia z nieruchomości wszystkich właścicieli obecnych przez tego, który uzyskał koncesję na rozpoznanie i/lub eksploatację.

Np. FX Energy ma już tereny o pow. 8,5 tys. km2 terenów w Polsce, które może przejąć na min. 50 lat, wywłaszczając wszystkich, jeśli zobaczy w tym jakiś interes. Nowe prawo g i g ma ułatwić także znakomicie przekazanie węgla brunatnego w obce ręce. Węgiel brunatny ma „iść” z prywatyzacją energetyki, co oznacza, że za oczekiwane 12 mld PLN (obecnie szacunki dochodzą do 25 mld PLN) z prywatyzacji sektora energetycznego utracimy zasoby o wartości setek mld PLN. Samorządy i organizacje społeczne eliminuje się skutecznie z procesu koncesyjnego, poprzez kolejne prawne ograniczenia ustawowe, celowe manipulacje prawem.

To wszystko staje się niewiarygodne poprzez swoją prostotę. Wydaje nam się, że nikt nie może zabrać nam naszych domów, działek, pól i lasów.

A jednak – wystarczy przeczytać choćby skrót projektu nowego prawa geologicznego i górniczego, żeby zrozumieć grozę sytuacji.

Udało się, przy biernej postawie praktycznie wszystkich sił politycznych, zatrzymać listem otwartym do Prezydenta i Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu (dostali wszyscy posłowie) spowolnić legislację tego prawa (ustawa miała wejść w życie 1 lipca 2009r.).

Sejm uchwalił powołanie Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmowej ds. druku 1696 – projekt nowego prawa geologicznego i górniczego, po bezskutecznej wielomiesięcznej dyskusji w podkomisji, samorządy i organizacje społeczne przestały w niej uczestniczyć decyzją Przewodniczącego i posłów PO. Z uzyskiwanych informacji posiadamy wiedzę, że z wielu wniesionych poprawek niewiele poprawek wniosła Podkomisja do projektu rządowego (projekt Głównego Geologa Kraju), projekt wkrótce ma trafić do drugiego czytania.

Podsumowując – zajmujemy się wszyscy duperelami, a tu kradną, zupełnie bezkarnie, wszystko co dla nas najcenniejsze. Zwłaszcza przyszłość. Mogliśmy być Norwegią czy Kuwejtem, a jesteśmy nędzarzem wycyckanym przez zgraję mafijnych „elit politycznych”.

Może czas z tym skończyć, póki jeszcze coś zostało?

Może warto społeczeństwu ujawnić wszystkie bzdury o budowie dla nas bezpieczeństwa energetycznego, w ramach którego pozbywamy się własnych paliw jako źródła dochodów, by kupować od innych za ciężkie pieniądze. Te bzdury o bezpieczeństwie energetycznym w ramach czego pozbywamy się za grosze dochodowych spółek energetycznych wraz z zasobami.

O potrzebie budowy elektrowni atomowych wtedy, kiedy zapotrzebowanie na energię stale spada, a wydano już pozwolenia na 12,5 tys. MW przyłączenia energii wiatrowej, (zostały do rozpatrzenia wnioski na 54 tys. MW), t.j. na 1/3 zainstalowanej obecnie mocy wszystkich elektrowni. Wtedy, kiedy dostępne zasoby geotermiczne (skał i wód) mogą zapewnić moc energii elektrycznej na ok. 50 tys. MW.

O konieczności realizacji projektu CCS – wychwytywania, sprężania i zatłaczania spalin ze spalania węgla brunatnego przez PGE (przygotowane do sprzedaży na giełdzie) w najcenniejsze geotermalne pokłady utworów solanek jurajskich w centralnej Polsce.

Może ktoś to powie poprzez media ogłupiałemu społeczeństwu i uratuje ten kraj?

Urzeczywistnijmy słowa Jana Pawła II: „To jest nasza Ojczyzna, to jest nasze być i mieć, nikt nie może odebrać nam naszego być i mieć”

Komentarz gajowego: o ile nas pamięć nie myli, to właśnie Jan Paweł II intensywnie zachęcał Polaków do wejścia do Unii – a zatem, pośrednio, do okazania zaufania kosmopolitycznym szumowinom, które nie tylko pozbawiły Polskę suwerenności, ale pozbawiają ją również dosłownie całego majątku, jaki społeczeństwo latami wypracowało i jaki Bóg nam dał w postaci bogactw naturalnych.

Komentarzy 135 to “Megaprzekręt w Polsce – rozdawnictwo naszych unikalnych bogactw naturalnych”

 1. Desperado said

  Bez rozwiązań radykalnych ten kraj zmierzać będzie ku ruinie,pytanie tylko kto ma się za takie rozwiązania zabrać?Zwykły obywatel,któremu 20 godzin na dobę zajmuję związanie końca z końcem?

 2. Guła said

  To dopiero po śmierci JPII ruszyła prawdziwie złodziejska lawina.
  Za życia polskiego papieża ta cała blać nie śmiała nazbyt sobie pozwalać. Dzisiaj ta chwilowa złodziejska wstrzemięźliwość, wydaje się dość zabawna, gdyby nie była tak tragiczna.

 3. Na naszych oczach dokonuja sie kolejne kradzieze. Kraj jest w ruinie a ludzie , ludzie sie nie licza ,bo zyjemy jak w Kolumbii ,dlatego potrzebowalismy „Solidarnosci” aby z kraju
  wyrzucic kolejne pokolenia inteligencji a reszta za chlebem oto Polska tych ktorzy sa przy sterach
  im sie krzywda nie dzieje.

 4. stl said

  1.
  > tylko kto ma się za takie rozwiązania zabrać?Zwykły obywatel,któremu 20 godzin na dobę zajmuję związanie
  > końca z końcem?

  W komentarzach do artykułu:
  https://marucha.wordpress.com/2010/01/29/w-czyje-rece-wpadnie-polskie-plynne-zloto

  Dwaj dyskutanci zaproponowali wyjścia:
  a) “Organizować się oddolnie (…) na obszarze calej Polski (i napisać petycję do) ZYDOW, NIEMCOW, UKRAINCOW i ROSJI, w której zażądamy od nich odszkodowań” [rada dyskutanta Toronto]
  b) Złożyć podobną petycję do Boga (tj. modlić się) [rada dyskutanta WujkaDobraRada]

  Innych propozycji nikt nie podał (pomimo tego, że naciskałem innych dyskutantów by coś jeszcze zaproponowali)

  PS1: W świetle powyższego artykułu przydałoby się chyba dodać do podanej przez Toronto listy jeszcze AMERYKANÓW
  PS2: Na mój gust sposób WujkaDobraRada ma większe szanse powodzenia, bo Bóg czasem takich petycji wysłuchuje.

 5. wonski said

  Oddawanie naszych bogactw naturalnych to skurwy^%($@ naszych pseudoelit.
  W głowie mi się to nie mieści jak ludzie są durni i zmanipulowani.

 6. PL said

  I cóż na to wszystko nasz dzielny naród?

  Naród uważa, że są to brednie, pi…doły i że do „czegoś takiego” dojść nigdy nie może, bo „się nie damy”.

 7. Brat Dioskur said

  „Jelcynowskie” deja vu….Tylko gdzie sa te rodzime Chodorowskie ,Bierezowskie czy Abramowicze ?

 8. **** said

  Rozumienie, że JPII dopuszczał Polskę do sprzeniewierzenia się wolności jest duzym błędem. Takie rozumowanie nie jest podparte intecjami JPII. Myslenie podobnego prezentuje polski kler, „bo papież tu nie mieszka, nie żyje więc nie zna polskicj spraw”.
  Sedno obecnej rzeczywistości leży w innym miejscu. Rewolucja w Poslce się jeszcze nie skonczyła. Przy władzy bywają ludzie uczciwi ale i męty.Są tego żywe przykłady, chocby z dnia dzisiejszego…

 9. Kresowiak2 said

  Jesli to prawda, to milczenie wladz oznacza zgode na polityke skrajnie antypolska, okupacyjna, a to kwalifikuje sie jako zdrada Polski. Biernosc nie bedzie miala zadnego wytlumaczenia, czy biernymi pozostana Przedenet, Premier, Sejm, Senat, Trybunal Stanui wszystkie wladze odpowiedzialne. Gdyby tak sie stalo, to oznaczaloby tylko jedno, ze caly okragly stol to byla tylko zmiana dekoracji okupacyjnych.
  Kresowiak2

 10. Ola said

  dzisiaj o 18.15 tv Trwam i Radio Maryja Rozmowy niedokończone
  Temat: Polski gaz ziemny – pomijane źródło energii.
  Gość: red. Wiktor Stanisław Michałowski – redaktor naczelny kwartalnika „Rurociągi”
  Ten Pan wie o gazie wszystko, występował już wcześniej, fantazja słuchać tego wszystkiego co ma do powiedzenia.

 11. Hendryxen said

  Będzie jeszcze gorzej, bo współczesne polactwo ma głęboko w dupie sprawy Kraju i przyszłości. Na co dzień widzę reakcje motłochu na poruszane tu tematy. Zaszło coś niesłychanego w mentalności pospólstwa. Kompletnie nic ich nie interesuje, olewają wszystko, a jeśli słyszą prawdę są gotowi „zagryźć” mówiącego. Gówno zamiast mózgu. Generalnie tej hołoty mi nie żal, ale w Polsce jednak są jeszcze normalni Polacy, choć w mniejszości, i nie mogą pogodzić z tak totalnym rabunkiem. Co robić aby to zatrzymać? Czy naprawdę jest potrzebna jakaś oczyszczająca apokalipsa?

 12. lacoss said

  dzieki Ola mozna ogladac na zywo teraz leci w necie

  http://195.94.205.211/trwam

 13. stl said

  > Gdyby tak sie stalo, to oznaczaloby tylko jedno, ze caly okragly stol to byla tylko zmiana dekoracji
  > okupacyjnych…
  Okupacja zaczęła się w roku 966, kiedy to doszło do zmiany polskich religii na religię żydowską czyli chrześcijaństwo – wszystkie późniejsze przemiany były tylko zmianami dakorcji okupacyjnych.

  O wypraniu mózgów co niektorych (i autora tekstu) świadczy przytaczanie tu słowów żyda Karola Wojtyły-Katza (JP2), któremu chodziło o to że:
  „To jest nasza Ojczyzna [czyli będąca własnością Karola Wojtyły-Katza i innych żydów], to jest nasze [czyli żydów] być i mieć, nikt nie może odebrać nam naszego być i mieć.”
  … no i jak widać jest tak jak powiedział: to własność żydów i oni teraz czerpią z tego zyski i nikt (żaden Polak) nie może im tego odebrać.

 14. z sieci said

  Oficjalnie ponad 50 000 bezdomnych w Polsce ale stac nas na wojne w Afganistanie i przekręty – http://wiadomosci.onet.pl/2126740,11,w_polsce_ok_40_tys_ludzi_jest_bezdomnych,item.html http://wiadomosci.onet.pl/2126133,11,tajemnicza_sprzedaz_posiadlosci_za_10_tys_zl,item.html http://wiadomosci.onet.pl/2126684,11,5_smiglowcow_mi_17_do_afganistanu_za_313_mln_zl,item.html

 15. Marucha said

  Panie/Pani Stl,

  Mówić, że chrześcijaństwo (a szczególnie katolicyzm) jest „religią żydowską” może tylko ktoś nie całkiem zdrowy.

 16. Marucha said

  Re 11:
  Jeżeli nie zdarzy się coś niezwykłego, wręcz nadprzyrodzonego, naród polski przestanie już niedługo istnieć.
  Jednych dosłownie nic nie obchodzi.
  Drudzy zajmują się objawianiem „wolnego rynku”.

 17. jurek said

  Papież mówił wyraźnie o „Europie Ojczyzn” a nie eurokołchozie. Szowinizm sowiecki, niemiecki a nawet włoski cz japoński, spowodowały tyle wojen, że marzenie o uczciwej integracji wydawało się właściwe. A zapewne tak jak za wojnami jak i „integracją” /zmiana metody/ stoją”starsi i mądrzejsi”, a za nimi „najstarsi i najmądrzejsi”.

 18. stl said

  15.
  Wyjaśniałem wszystko w wątku https://marucha.wordpress.com/2010/01/29/w-czyje-rece-wpadnie-polskie-plynne-zloto
  Nikt nie potrafił tam podać argumentów przeciwko nazywaniu, religii stworzonej i kontrolowanej od co najmniej 1000 lat przez żydów „religią żydowską”.
  Katolicyzm powstał w wyniku zorganizowanego w roku 1054 przez zainstalowanych w kościele żydów podziału kościoła na dwie części, więc od samego początku był przez nich kontrolowany.

  > Jeżeli nie zdarzy się coś niezwykłego, wręcz nadprzyrodzonego, naród polski przestanie już niedługo istnieć.
  Naród polski będzie istniał póki wiadome siły będą go mogły eksploatować. Inaczej zginąłby krótko po roku 966,
  od kiedy to musiał wykonywać polecenia zainstalowanych w kościele żydów. Czyli nie zginie: po prostu będzie tak samo eksploatowany jak przez ostatnie 1000 lat (i przez te same siły).

  > Jednych dosłownie nic nie obchodzi…
  > Drudzy zajmują się objawianiem “wolnego rynku…

  Proponowałbym napisać jeszcze o trzecich, którzy proponują zaradzić temu poprzez namawianie do pisania różnych petycji do tych którzy naród polski eksploatują (duskutant Toronto) lub zgłaszania podobnych petycji do Boga (dyskutant WujekDobraRada)

  Oraz czwartych, którzy nie są w stanie zaproponować żadnego wyjścia.

 19. veri said

  Szefie.
  Zgodnie z tymi słowami : ” Może ktoś to powie poprzez media ogłupiałemu społeczeństwu …” – od ponad godziny klikam ten tekst w „wyślij” na jednym z Onet-forum … zdaje się,że chcą mi powiedzieć : „pisz na Berdyczów” .

  … pozwoliłem sobie skopiować i … .

 20. Marucha niezalogowany said

  No cóż, panie Veri, a czego innego można oczekiwać od Onetu… ładnie, że Pan przynajmniej próbował.
  Można jeszcz spróbować z wp.pl, interia.pl, gazeta.pl – a nuż gdzieś przegapią?

 21. Realista said

  Drogi Gulo,

  Oczywiscie, ze dopiero po smierci JPII ruszyla zlodziejska lawina na Polske. Zlodziejska lawina po prostu czekala az JPII skonczy swoja robote oddawac Polske unym. Jak mozna z unymi walczyc jesli sam papiez powie, ze sa to przyjaciele, starsi bracia w wierze, etc i ze trzeba ich szanowac. Fakt ze wszystko zabieraja Polakom to trzeba zaakceptowac a nie sie buntowac. Trzeba unym ufac, bo napewno chca dobrze.

 22. PL said

  To nie ja wymyśliłem, ale chętnię zacytuję z głowy:

  Papież namawiał Polaków, aby wstąpili do Unii Europejskiej, która powinna być „Europą Ojczyzn”, aby zachowali swe dziedzictwo i tożsamość i aby ewnagelizowali Europę.

  To tak, jakby mamuśka zachęcała córkę do pracy w burdelu, który jej zdaniem „powinien być” świetlicą dla dzieci, aby córeczka w burdelu nie straciła cnoty i aby nawracała inne dziewczynki na dobrą drogę.

  Plan skazany na powodzenie.

 23. Sami said

  Obawiam się że doskonale wpisuje się w to prywatyzacja KGHM . PO szła do wyborów z obietnicą że tego nie zrobi , teraz zmienili zdanie. Mówimy o olbrzymich złożach miedzi , srebra czy soli . Prawdą jest też iż KGHM zrezygnował z eksploatacji złóż węgla brunatnego. Z jakich powodów ? Nie wiem . W 2007 roku akcje tej spółki kosztowały około 140 zł dzisiaj około 90 zł za szt. Wystarczy że przed prywatyzacją wywoła się parę strajków , które spowodują spadek cen ( robotnicy strajkują ponieważ sprzeciwiają się tej prywatyzacji) Następnie sprzedadzą tak zwanemu inwestorowi strategicznemu po preferencyjnych (czyt. najniższych z możliwych)cenach . Może jestem panikarzem , może nasze władze mają czyste intencje , ale ja jakoś w to nie wierzę.

 24. WujekDobraRada vel por.MO LechRys said

  @Stl (18)

  Zarowno pan, jak pewnie i wiekszosc, zle mnie zrozumiala.
  Nie chodzi o to aby stereotypowo pasc teraz krzyzem i modlic sie o pomoc od Boga (na zasadzie petycji). Najpierw musimy sie zmienic. Bog nie dziala na naszych zasadach tylko na wlasnych, i to my musimy sie podporzadkowac.
  Stad postulat o czytanie Biblii. Wiekszosc katolikow w naszym kraju kompletnie nie zna Slowa Bozego. Nic dziwnego, ze nie maja pojecia czego Bog od nich oczekuje.
  Stad tez postulat o odnowe duchowa nas i reszty narodu. W ST kazda odnowa duchowa rozpoczynala sie od oczyszczenia swiatyni w Jerozolimie (miejsca gdzie mieszkal Bog). Od czasow zmartwychwstania Panskiego i zeslania Ducha Swietego, Bog mieszka w kazdym z nas.

  „(15) Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa? Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy!
  (16) Albo czyż nie wiecie, że ten, kto łączy się z nierządnicą, stanowi z nią jedno ciało? Będą bowiem – jak jest powiedziane – dwoje jednym ciałem.
  (17) Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem.
  (18) Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy.
  (19) Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?
  (20) Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!”
  (1 list do Koryntian 6:15-20, Biblia Tysiąclecia

  Ale tak jak nie mogl dzialac w zbezczeszczonej Swiatyni Jerozolimskiej, tak tez nie moze dzialac dzis w brudnych i grzesznych cialach ludzkich. Musimy sie wiec pierw obmyc z gnoju doczesnego swiata materialnego, aby pozwolic Mu dzialac.

  I niech mi nikt nie pisze, ze nie pora na to bo kraj w plomieniach, czy podobne bzdury. Wiekszosc swiata jest teraz w plomieniach! Mowili o tym min. H.Pajak i Barry Smith (sytuacja na antypodach)… A ludzie, zamiast zwracac sie w tych ciezkich czasach do Boga, co robia? Odchodza od chrzescijanstwa w ateizm, materializm, cielesnosc…
  Daleki jestem od wieszczenia konca swiata, ale jakis rodzaj sadu nad swiatem jest chyba coraz blizej.

 25. PL said

  Panie Sami, zapewniam Pana, iż NIE jest Pan panikarzem, a polskie władze NIE mają czystych intencji, gdyż nie są Polakami, tylko kosmopolitami.

 26. PL said

  To właśnie wtedy, gdy Polska była silna katolicką wiarą, byliśmy w Europie największą potęgą, z którą każdy musiał się liczyć.
  Więc Stl pisze nonsensy.

 27. RomanK said

  Posluchajcie cierpliwie i do konca..warto!
  To rozmowy Niedokonczone RM z panem inz Michalowskim”
  [audio src="http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2010/02/2010.02.11.rn18tv.mp3" /]

 28. piwozpianka said

  Chevron już samo w sobie brzmi po żydowsku.
  I tak oto na żydowskiej wikipedii dowiadujemy się, że firma powstała po rozpadzie innej pod nazwą Standard Oil w 1911 r należącej do Rockefellera http://en.wikipedia.org/wiki/Chevron_Corporation (słabo idzie mi z angielskim więc mogę się mylić, ale w razie błędów liczę na poprawę).
  Po drugie firma FX Energy- czołowi przedstawiciele to Dennis Goldstein, Arnold Grundvig, Richard Hardman (http://www.fxenergy.com/directors.php), nazwiska raczej żydowskie.
  W artykule pt „W czyje ręce wpadnie polskie płynne złoto?” Marucha, chyba proroczo przewidział przyszłych właścicieli naszych, surowców…

 29. Mysliwy said

  Czytam te Wasze uwagi z wielka troska i serce mi sie raduje, ze sa jeszcze w Polsce (nie mylic z tymi z PRLbis)ludzie.Jaka to jednak szkoda, ze jestescie tak nieliczni. Niestety ale musze powtorzyc za jednym z poprzednich rozmowcow…. polactwo nasze, Polska wogole nie jest zainteresowane. Ojczyzne swoja ma w dupie i wogole juz w nic nie wierzy. Unym sie udalo, uni w 100% zrealizowali swoj cel. Polski w zasadzie juz nie ma. Jezeli jednak znajda sie jacys myslacy po polsku wichrzyciele…to Bundeswera czeka juz w pogotowiu. Unijna policja bedzie do Was strzelac ostra amunicja…itd. Tego juz sie odwrocic nie da. Za malo Was jest aby mozna bylo zakrzyczec…kupa mosci panowie.Rok 2012 jakze juz blisko i przed sprawiedliwoscia nie uciekna i une…tez.

 30. WujekDobraRada vel por.MO LechRys said

  @Mysliwy

  Drogi panie, pozwole sie nie zgodzic z tym 2012. To masonsko-poganska data i my chrzescijanie nie powinnismy sie nia martwic. To, ze jacys oni strasza nas od lat ta data, to ich sprawa. Jak mowil nam Jezus Chrystus:

  „36) Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec moj.”
  (Ew. Mateusza 24:36, BT)

 31. opornik said

  Kiedy i jak zaczęto ten Mega Przekręt – Na oczach Świata Zlikwidować niemały przcież bo ponad 60 milionowy NAród Polski!

  poniżej dodatek specjaly, on nigdy nie będzie zdeaktualizowany;

  http://polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=21&t=1489

 32. aga said

  a mitoman pilsudczyk Gula dalej swoje.To przez takich mącicieli Polacy uczepia się jakiegoś mitu i usypaiją w błogim przeświadczeniu,ze nasz Mit wszystko za nas zalatwi.Czy to nie za JPII dzialala niechlubnej slawy AjWAjs,wyprzedal cały majatek trwały ,zaklady produkcyjne,banki.
  W tym heroiczność jest cadyka / z Wadowic/ .że prawda o nim ludziom umyka.
  Wzięci w pułapkę psychologiczną
  Stali się masą tak bezkrytyczną,
  że oczywiste z Wiary szyderswto,chętnie uznaja za bohaterswto,
  mnostwo jest bowiem pieknych cytatow,
  zwlaszcza z początku pontyfikatu,
  w taki to sposób naiwne owce
  wywiódł was cadyk wprost na manowce
  pozorny balsam i wznioslość słów
  trafiały celnie do waszych głów.
  On zaś wynosił w góre latamo
  NAS ,przechrztóe zwanych konwertytami/ pisuary ,awajsy/
  Co w pomoleniu piatym czy trzecim
  to Sabbataja Cwi wierne dzieci.”
  Za pozwoleniem Pana Gajowego zacytuję całość tego celnego pamfletu.

  Nie żądajcie ukrywania prawdy w źle pojęte imię obrony polskich autorytetów narodowych. Bez prawdy nic nie wyjdzie, a tylko staniecie się użytecznym narzędziem największych naszych wrogów jak to widać we wspólczenym krajorazie Polski.
  pozdrawiam

 33. aga said

  Pani Olu
  Pan Michałowski jest takim rusofobem ,nienawistnikiem Rosji dzisiejszej ,ze przestalam słuchac go bezkrytycznie.A zastanawia mnie skąd i kto finansuje tro jego czasopismo Rurociągi.

 34. PL said

  To fakt, inż. Michałowski jest rusofobem i zarazem filoukraińcem. Ale to świetny specjalista od ropy, gazu, rur itp.

 35. Joe said

  Wojeczku z dobrymi radami…astronomia to jak matematyka.Nazywanie jej „masonska”osmiesza nazywajacego.
  Prosze poczytac o roku platonskim,dowiesz sie Wojeczku ze 21-grudnia
  2012 roku jest pewna bardzo wazna data.Zadaje to Ci Wojeczku jako zadanie domowe do odrobienia.Pozdrawiam Joe.

 36. aga said

  Nikt i nic oprzeć NAM się nie zdoła.

  Przed NAMI kornie pochylcie czoła,

  Bo z NASZEJ nacji jest przecież Bóg,

  A wam zostaje powinność sług.

  Jezus jest Żydem po wieczne czasy,

  (w tym ubóstwienie jest NASZEJ rasy),

  Tę rewelację na cały świat,

  Oznajmił Cadyk – NASZ Wielki Brat.

  Którego myśmy sobie wybrali,

  Wy zaś papieżem ślepo trzymali.

  Po dzień dzisiejszy takim go macie,

  Bowiem intencji jego nie znacie.

  I znać nie chcecie, aż do tej chwili,

  Gdyż myśmy bożka z niego zrobili.

  W miejsce więc Boga prawdziwego,

  Wolicie Baala mieć zamiast Niego.

  On był gwarantem tych zmian w Kościele,

  Które to MY – wasi przyjaciele,

  Z dawna chcieliśmy zaprowadzić,

  Żeby od wewnątrz Kościół rozsadzić.

  Z was prostoduszne goje, ciemniaki –

  A z niego aktor wyborny taki,

  Że piękne słowa zawsze przeczyły

  Temu, co ręce jego robiły.

  W tym heroiczność cnót jest cadyka,

  Że prawda o nim ludziom umyka.

  Wzięci w pułapkę psychologiczną

  Stali się masą tak bezkrytyczną,

  Że przytoczone z Wiary szyderstwo,

  Chętnie uznają za bohaterstwo,

  Bo równoważy je wiele cytatów,

  Zwłaszcza z początku pontyfikatu.

  W taki to sposób, naiwne owce

  Wywiódł was cadyk wprost na manowce.

  Pozorny balsam i wzniosłość słów,

  Trafiały celnie do waszych głów.

  On zaś wynosił w górę latami

  NAS, przechrztów zwanych konwertytami,

  Co w pokoleniu piątym czy trzecim,

  To Sabbataja Cwi wierne dzieci.

  NASI marrani oraz frankiści,

  Wiarołomności wielcy artyści,

  Pod pozorami się nawrócenia

  Nie oderwali się od korzenia.

  Oni, rewolty hunbejwinowie,

  Trybalistyczni wierni synowie,

  Tkwili wytrwale przez wieków wiele,

  Jak zadry wstrętne w Mistycznym Ciele.

  A tkwiąc uparcie (jasne jak słońce)

  Stworzyli ropne rany gnijące.

  Zgorzel gazowa w Mistycznym Ciele,

  To swąd Szatana w całym Kościele.

  Ryli wytrwale wskroś fundamentów,

  By Łódź pogrążyć pośród odmętów.

  Gdy zaludnili już należycie

  Nawę Piotrową – podstępnie, skrycie

  Zwołali Sobór – ten Watykański,

  Czym otworzyli na wzór pogański

  Puszkę Pandory – a z niej bez końca

  Bucha piekielny powiew gorąca

  To w owym żarze, bez zwłoki chwili,

  Symbole Boga, Zbawcy – spalili.

  Padły Ołtarze pastwą płomieni

  I nic ohydy tego nie zmieni.

  Porąbali też meble, ambony…

  A teraz Kościół tak “odnowiony”.

  Obrabowany z sacrum, świętości,

  Tłum agnostyków w niedziele gości.

  Do tego jeszcze ci ludzie mali,

  “Mszę” nową sobie spreparowali.

  Ofiarny wymiar Wszechczasów Mszy

  Usunąć na bok – oto cel gry.

  Nie ma Ofiary – nie ma Mesjasza,

  To docelowa koncepcja NASZA.

  Zbawczą ofiarą zrobić NASZ LUD,

  Musimy jednak uczynić wprzód

  Z Chrystusa Pana tylko proroka,

  By nie był dla was jako Opoka.

  Zatem konieczne: wytworzyć śliczną,

  Bluźnierczą… lukę teologiczną.

  Jak to uczynić, w tym NASZA głowa,

  Cała strategia jest już gotowa.

  Przeprowadzimy tę transpozycję

  Po cichu, z wolna – “teologicznie”.

  Dziś Droga Zbawcza już w przebudowie,

  Miejsce przyznane Kościoła Głowie,

  Najbezczelniejszym jest hucpy wzorem,

  Bo Chrystus stał się sublokatorem.

  W swoich świątyniach, w których był Panem,

  Ma na uboczu miejsce przyznane.

  Lecz to jest tylko stan tymczasowy,

  Bo trzeba durne tak zmącić głowy,

  By się ze świątyń Boga pozbyły

  I nic sobie z tego nie zrobiły.

  Bo nadszedł czas “człowieka grzechu”,

  Nie można tutaj mówić o pechu

  Lub o przypadku – to przemyślane,

  Długo, starannie przygotowane.

  Butni i dumni ludkowie mali,

  Co kapłanami siebie nazwali,

  Rozparli się dziś w miejscu Boga

  I nie ogarnia ich żadna trwoga,

  Na myśl o wiecznym zatraceniu.

  Nie ciąży im nic na sumieniu,

  Kiedy to Pawła listy czytują (2 Tes 2,4)

  Bojaźnią Bożą się nie kierują.

  Za to ich grzeszna pycha rozpiera,

  Bo najważniejsza dla nich kariera,

  Której to MY przecież szafarzami.

  Wiedzą, że muszą liczyć się z NAMI.

  Więc na bok Boga w świątyniach prawa,

  Dla Tabernakulum jest boczna nawa,

  Lub jakieś skrytki, jakieś nisze.

  Zadośćuczynienie swojej pysze,

  To najważniejsze dla nich wyzwanie.

  Trwa więc w najlepsze wyprowadzanie

  Boga ze świątyń. Trwa aberracja,

  Której opisać żadna narracja,

  Ani przedstawić nie jest w stanie.

  Katolicyzmu trwa rugowanie!

  I aby z Wiary dopełnić kpiny

  Przyjdzie Bóg – czasem – w odwiedziny,

  Jak protestantów ponoć nawiedza.

  To ich cel właśnie – a cała wiedza

  O tym, co z Wiarą wyczyniają

  Umyka wiernym – bo rozkładają

  Rewolucyjne zmiany w czasie,

  Tak by się nie narażać masie,

  Która gotowa w przeciwnym razie

  Postawić opór Boskiej obrazie.

  Ale NAM bardzo jest to na rękę,

  Składamy za to im podziękę.

  Gdy was uczynią protestantami,

  Wtedy już łatwo pójdzie NAM z wami.

  Z protestantyzmu droga już prosta,

  Kolaborantem jest NASZYM zostać,

  Niczym jankeskie neokonie *

  W rydwan NASZ zgrabnie zaprzężone.

  Bo protestanccy pastorzy mili,

  W tysięczne sekty ich podzielili.

  Zdalnie przez rabbich prowadzeni,

  W czytanie Pisma są tak wdrożeni,

  Że co tam sobie który wyczyta,

  To nowa sekta zaraz wykwita.

  Tych ludzi łatwa była tresura,

  Bo tam zasada: sola scriptura.

  W głowach tak żeśmy im zamącili,

  Że w końcu łatwo w to uwierzyli,

  Iż żeby Chrystus zstąpił z Nieba,

  Wielki Izrael wyrąbać trzeba.

  Powierzyliśmy im to zadanie –

  Rąbią w Iraku, Afganistanie,

  Bałkanach i (dyskretnie) w Gruzji,

  W oczekiwaniu właśnie…Paruzji.

  U was podobna idzie robota,

  Czego nie widzi tylko idiota.

  Żołdactwo także jest w to wdrożone,

  W mokrej robocie już zaprawione.

  Tak, to krętactwa teologiczne

  Dają korzyści NAM polityczne.

  A soborowa jest w tym odnowa,

  Byście się dali zmanipulować.

  Bo jak to było z “Solidarnością”,

  Co jej demiurga wielką miłością?

  Ta nieprzebrana polska masa,

  To taran dla NAS był pierwsza klasa,

  Gdyż przy pomocy tego tarana,

  Chamokomuna była spychana

  Do narożnika, a tam postawiona

  Do współdziałania z NAMI zmuszona.

  W zamian za ową kooperacją

  Miała osłonę, gratyfikacje

  Koncesje i gospodarcze kąski,

  Co okupiło znów zdradę Polski.

  Tego wszystkiego był promotorem

  Nasz Wielki Cadyk, co dla was wzorem.

  Musiał słowami zręcznie żonglować,

  Polskim Narodem tak pokierować,

  By w rezultacie jego działanie,

  Dało nad wami NAM panowanie.

  Patriotyzmem wciąż epatował,

  Och! Jakże wzniosłe były to słowa…

  Lecz i tu przyszła wymowna zmiana…

  Zaczął obwozić pana Stolzmana,

  Bowiem już kryć się nie było trzeba –

  – Do unijnego wpychał was “nieba”.

  Wprost pod egidę plemion dwunastu,

  Wśród Antychrystów i pederastów,

  Którzy skutecznie oraz dyskretnie,

  Zamienią Naród wasz w nędzną etnię.

  Kto nie chce – niechaj w to nie wierzy,

  NAM wcale na tym nie zależy,

  A wręcz przeciwnie – NAM chodzi o to,

  Byście bezmyślną byli hołotą.

  Dewastujemy wam katolicyzm,

  Aby narzucić słuszny mistycyzm,

  Gdzie najważniejszy jest ZŁOTY CIELEC,

  Nie zaś krzyżowy biedny wisielec.

  Zniszczyć podstawy wam kulturowe,

  To też zadanie na naszą głowę.

  Komunistyczni bracia Nam mili.

  Łacinę ze szkół wprzód wyrzucili.

  A ten ruch “słuszny i postępowy“,

  Tak watykańskie zapłodnił głowy,

  Że synergicznie wręcz postąpiły,

  Gdy się z Liturgii również pozbyły.

  Strażnika Depozytu Wiary,

  Którym był język, niezmienny, stary.

  Bo kto Depozyt chciał sfałszować,

  Wprzód język musiał wyrugować.

  Ów język Wiary, praw, filozofii,

  Ulega odtąd szybkiej atrofii.

  By zniszczyć waszą cywilizację,

  Odebraliśmy mu bytu rację.

  On, co Kościoła był wielką siłą,

  Jest – jakby wcale go nie było.

  Zapewniał, czego już nie wiecie,

  Jedność Kościoła na całym świecie.

  Łaciny z Kościoła wypchnięcie,

  To wręcz genialne posunięcie.

  W posoborowej rewolty czas,

  Przydało to poparcia mas.

  Gdyśmy komunizm zaprowadzali,

  Podobnie żeśmy postępowali.

  Wprzęgliśmy proli i chłopskie masy,

  Do wyniesienia NASZEJ rasy.

  Tu zaś poparcie mas katolickich,

  Osłoną fałszerstw teologicznych.

  Rozbicie Wiary zrębów i progów,

  Tym razem da nam status półbogów.

  Judeokościół frontem do masy,

  (socjologicznie chwyt pierwszej klasy),

  Bo każdy dureń w nim przeświadczony,

  Że jak najsłuszniej jest doceniony,

  (“Jesteś tego warta, jesteś tego warta“ –

  Głos przymilnego rozlega się czarta)

  Bo to dla niego nowa jest msza,

  “Prawoczlowiecze” tam rację ma,

  Bo najważniejszy (chwali to sobie)

  W nowokościele jest przecież CZŁOWIEK.

  (“Jesteś tego warta, jesteś tego warta“ –

  Głos podstępnego dopowiada czarta)

  Nie Bóg, a człowiek rozkapryszony

  Do rangi bóstwa jest wynoszony,

  Stąd przed Chrystusem nawet nie klęka,

  A Święte Ciało miętosi w rękach.

  (“Tyle samo warta, tyle samo warta”-

  Szept piekielnego podpowiada czarta).

  Zrobimy wszystko, co będzie trzeba,

  Byście straceni byli dla Nieba.

  By wasza Wiara była zachwiana,

  W substancjalną Obecność Pana.

  Gdy zatracicie już wiarę ową,

  Będziecie tłuszczą przyjąć gotową

  Wszystko. I co będzie wam podsunięte,

  Z miejsca uznacie również za święte.

  Wówczas nadejdzie czas transpozycji.

  Niewielki trud to teologiczny:

  Chrystus wychodzi – holokaust wchodzi

  Do zrujnowanej Piotrowej Łodzi.

  A tym łatwiejsza będzie wymiana,

  Że przecież nazwa jest taka sama,

  Co uczynione przez Abrahama –

  Ofiarowanie Bogu barana.

  Holokaust bowiem – akt całopalny,

  Wyobrażeniem jest figuralnym,

  Krzyżowej, Zbawczej Boskiej Ofiary.

  Dziś to już ryt nieważny, stary.

  Przedsoborowa interpretacja

  W nowej mszy całkiem inna narracja.

  Bo tam wyłącznie pascha żydowska –

  Ofiara Zbawcza – to nie ich troska.

  Można powiedzieć, Ofiara ta

  Dla “starszych braci” niczym faux pas.

  Gdy holokaustu zbawczość uznacie,

  Z wolnością całkiem się pożegnacie.

  To wprawdzie przyszłość, lecz nieodległa,

  Rękojmią jest NASZA myśl przebiegła.

  Przez dwa tysiące lat wszystko trwało,

  Lecz się nareszcie pięknie udało.

  Dokonaliśmy, choć nie od razu,

  Piotrowej Nawy abordażu.

  Zgraja piratów świetnie dobrana,

  Zajęła Okręt waszego Pana,

  By siać duchowe spustoszenie,

  Poprzez bluźniercze omamienie.

  Co dawniej Prawdą Wiary było,

  Dzisiaj się całkiem unieważniło,

  A co dziś jeszcze Prawdą jest –

  Jutro dzisiejszą zatraci treść.

  Tego wszystkiego był promotorem,

  Nasz Wielki Cadyk, co dla was wzorem.

  Stąd ubóstwiają go nocą, dniem,

  “Gazeta W.” wraz z “Radiem M.”

  Trzeba z cadyka zrobić idola,

  Oto jest NASZA bezwzględna wola,

  Uczynić Baala, czyli bałwana,

  Jako substytut Chrystusa Pana.

  Ta operacja niemal skończona,

  Bo już za życia była wdrożona.

  Przy jego cichej aprobacie

  Już gotowego bożka macie.

  Setki pomników już postawione,

  Tysiączne modły przy nich wznoszone.

  Godzina śmierci dobrana tak,

  By był czytelny kabały znak.

  No bo kabała wszak to jest “rzecz święta”,

  Potężna moc jest w niej zaklęta.

  Przy jej pomocy tu znak dajemy,

  Ze nad Kościołem już panujemy.

  A teraz – wynieść go na ołtarze,

  Najpełniej wówczas to się okaże

  Ile korzyści dla NAS wynika,

  Gdy się świętego zrobi z cadyka.

  Wówczas to każde jego zdanie,

  Automatycznie niemal się stanie

  Jako Kościoła zwykła nauka

  (w tym przewrotności jest cała sztuka).

  Do rangi Magisterium wzrośnie

  I nim to wtedy – bezlitośnie

  Będziemy siec głowy zmącone

  Do serwilizmu przezeń wdrożone

  Takimi oto “mądrościami”:

  “Jezus jest Żydem i jest nim na zawsze“.

  Oto cadyka przesłanie “zbawcze”

  Dane wam niemalże na ostatku,

  Pozostawione niejako w spadku.

  Twierdzić, że Bóg ma narodowość,

  To mieć spaczoną osobowość.

  Lecz nie o takie chodzi spaczenie,

  Bo całkiem inne jest założenie:

  Tu przy pomocy bluźnierczych bredni,

  Zakwestionował w sposób pośredni

  Boską naturę Chrystusa Pana,

  Gdyż narodowość jest wszak przydana

  Wyłącznie człowiekowi właśnie!

  Czyż można to wyrazić jaśniej?

  Już przecież bardzo wielu się trudzi

  Głosząc, że “Jezus największym z ludzi”.

  Chodzą po świecie wszak najemnicy,

  Wieszcząc po domach i na ulicy

  To, co na tacy cadyk położył

  I w jednym krótkim zdaniu wyłożył.

  A nie jest to herezja nowa,

  Już od Ariusza była gotowa.

  Owo diabelskie oszołomienie

  Ma w arianizmie swoje korzenie.

  Posoborowi przeto kapłani –

  Niczym Ariusza niecni kompani,

  Co dla wierności wobec niego

  Woleli Zbawcę zdradzić swego:

  Niech uświadomią sobie, jeden czy drugi,

  Że robią z siebie ciemności sługi,

  Bo hierarchiczna cna dyscyplina,

  Za pretekst zdrady Bożego Syna

  Służyć nie może… a grozi za to,

  Każdemu zdrajcy wieczną zatratą.

  Niech zatem mocno się zastanowią,

  Komu naprawdę dawali słowo!

  Gdyby Chrystusa bóstwa pozbawić,

  Na Jego miejsce łatwo podstawić

  “Holokaust” jako ofiarę zbawczą,

  A wam przydzielić rolę oprawczą.

  Chwyt talmudyzmu to przecież stary,

  Wy – w roli katów, My zaś – ofiary.

  Wy – za Sanhedryn, My – “zbawiciela“.

  Owo na waszych oczach się wciela

  Tak, by pozory miało logiczne

  Uzasadnienie “teologiczne”.

  By NASZĄ władzę gojom narzucić,

  Trzeba kompletnie role odwrócić.

  Hasło do NASZEJ perfidnej gry,

  Dał agent J23.

  Agenta tego rozszyfrowanie,

  To Czytelnika własne zadanie.

  Aby wykonać zadanie owo,

  Należy włączyć korę mózgową.

  Nie uruchamiać telewizora,

  Gdy odgrzać serial znów przyjdzie pora.

  (Zresztą telewizora używanie,

  Jest zgodą na rozumu pranie).

  * * *

  Potrzebny nowy wam Atanazy,

  Dla wytępienia groźnej zarazy,

  Co na Soborze żeśmy posiali,

  Zgrabnie, podstępnie zasuflowali.

  Lecz MY nad wszystkim przecież czuwamy,

  Za pomocników hierarchów mamy,

  Których to jeszcze cadyk zostawił

  I w strategicznych miejscach rozstawił.

  Już zresztą nawet proboszczowie,

  To jedno tylko mają w głowie,

  By z właściwego śpiewać klucza –

  Tropizm awansu ich w tym poucza.

  Stąd ku naprawie nie zrobią kroku,

  Bo najważniejszy jest “święty spokój“,

  Gdyż główną troską dzisiaj w Kościele,

  Są “święty spokój” i Złoty Cielec.

  I to, by NAM się nie narażać,

  Za Kołakowskim więc wolą powtarzać

  Albo Jastruna wam recytować,

  Zamiast świętego przytaczać słowa.

  Da to uznanie ordynariusza

  A do awansu rwie się wszak dusza.

  Budują ciągle i na wyprzódki,

  By przyszłych rodzin utrzymać trzódki.

  Nie chcą już dłużej być kapłanami,

  Wolą panami być pastorami.

  Zatem na ręce Hostie podają,

  Bo tak jak tamci za nic to mają,

  W co Jezus Chrystus wiarę nakazał.

  Głupstwem im dzisiaj Boga obraza!

  Alternatywa tak wyłożona:

  Ciało Chrystusa lub… przyszła żona!

  I choć bluźnierczo brzmi może owo,

  Skrytą intencją jest soborową.

  Gdyż soborowa jest w tym “odnowa”,

  By Wiarę sprotestantyzować.

  Co jest zwyczajną judaizacją,

  Zwą “nową ewangelizacją”.

  Stąd semantyczne sztuczki stosują,

  A przy tym ciągłość wiary markują

  Przez dawnych świętych wynoszenie,

  Lecz praktykują… ekumenię,

  Którą zwalczali owi święci,

  Czystością Wiary przesiąknięci.

  Stąd też kapciowy – ten z Krakowa,

  Co niczym Asyż reaktywował

  Znowu ekumeniczne spędy

  (posoborowe takie są trendy).

  Bowiem i w tym jest też odnowa,

  By Kościół wręcz zdeprecjonować

  Postawiwszy go w jednym rzędzie

  Na ekumenicznej grzędzie.

  By z szamanami oraz sektami

  Nazywanymi dziś “kościołami”

  Vide szwedzkimi luteranami

  Wraz z ich to homomałżeństwami

  Szturmować mógł piekielne bramy.

  Zamiast utwierdzać owych w błądzeniu

  W ich heretyckim zaślepieniu,

  Kościół – jak to ów Samarytanin,

  Kiedy wędrowca zbój poranił,

  Winien opatrzyć napadniętego,

  A rany zasklepiwszy jego,

  Pokazać drogę mu bezpieczną.

  Im, za to pomóc ocalić wieczność,

  Do Świętej Wiary sprowadzeniem.

  Na śmietnik taką ekumenię,

  Która zachęca heretyków.

  Do promowania zgubnych wybryków.

  Pytanie bowiem nie “czy?” a “kiedy?”

  Napyta Kościół i wam tej biedy.

  W nowokościele odwrotne czyny.

  Zwyczajne z Wiary bezczelne kpiny,

  Gdyż do grzesznego zaczadzenia,

  Fałszywa wiedzie ekumenia.

  Wynaleźliśmy wam “Kościół Otwarty”,

  Gdzie wszystkie biesy, diabły i czarty

  Eksperymenty przeprowadzają,

  A przy tym piekłu was polecają.

  KUL tak jest przez nas zdominowany,

  Że talmudyzmem mówią tam ściany.

  Prawie kompletna degrengolada,

  A w tym stwierdzeniu żadna przesada,

  Gdyż tam rabini oraz masoni,

  Rebe Życiński ich nie przegoni,

  Wręcz jest odwrotnie – on ich sprowadza,

  A tak ogromna tam jego władza,

  Bo ulubieniec to był cadyka,

  Przeto krytyce wszelkiej umyka.

  Profesor habilitowany,

  Antykościoła protegowany,

  Przy czym “Wyborczej” publicysta

  Chociaż niektórzy mówią, że gli…

  Ludzka, rzecz jasna, nie zaś dżdżownica,

  Co w seminariów mury przemyca

  Żydomasoński koszerny zgnilec,

  Aby klerycy nawet przez chwilę,

  Poznać zwyczajnej już nie mogli,

  Cnej katolickiej teologii.

  ***

  Długo by tutaj opowiadać,

  Na czym polega Chrystusa zdrada,

  Lecz ani prozą, ni rymowaniem,

  Nikt tak do końca nie jest w stanie

  Oddać posoborowej katastrofy,

  Tym bardziej więc te proste strofy

  Uczynić tego nie zdołają,

  Choć przykrą prawdę przybliżają,

  Co jest zamysłem właśnie autora.

  Niech uwypukli rzecz metafora,

  Oparta na telewizyjnej sztuce,

  Co Czytelnikom – ku nauce

  Posłużyć może i ostrzeżeniu,

  By nie ulegli zaślepieniu.

  Bo prawda łatwo z oczu umyka,

  Gdy kontempluje się pomnik cadyka.

  A oto streszczenie rzeczonej sztuki*:

  WIELKA RYBA odłowiona,

  Po soborze patroszona,

  Potem tako zaś sprawiona,

  W dzwonka zgrabnie podzielona.

  Będzie karp z niej po żydowsku,

  Po dodaniu ząbka czosnku

  I koszernej żelatyny,

  By dopełnić z gojów kpiny.

  Potem wszystko poda to się,

  W kabalicznym, gęstym sosie.

  Zaserwuje się na tacy

  Z dodatkiem w postaci macy.

  W końcu będzie wielka uczta,

  Tryumfalna, głośna, huczna,

  Bo i Dąb, co Król go sadził

  Legł już też, by nam nie wadził.

  Komisja Synów Przymierza

  Padłą masę już obmierza,

  Zaś drapieżny Okoń Stary

  Wzrasta w siłę nie do wiary.

  Jeśli kogoś bardzo zżyma

  To streszczenie sztuki Tyma,

  Niech rozejrzy się wokoło,

  A gdy myśl mu zmarszczy czoło,

  To dostrzeże ani chybi

  WIELKI PUSTY PĘCHERZ RYBI.

  napisał:

  Włodzimierz Leks

  Tak w seminariach są formowani,

  Ku uległości dla NAS wdrażani,

  Gdzie całkiem NASI zapanowali,

  Klerykom głowy pozakuwali.

  KUL również przez NAS zdominowany,

  Tam talmudyzmem mówią już ściany.

  To jest kompletna degrengolada

  I w tym stwierdzeniu – żadna przesada.

 37. Inkwizytor said

  Ad 31 Aga

  Subit z Wadowic nastręczył nam pedalską Jewropę a potem odszedł spokojnie do „Domu Ojca”. Kto nas teraz z tego bagna wyciągnie Ojcze Święty ?

  Ad 32 Aga

  Słuchałem wczoraj audycji z udziałem inż. Michałowskiego aż do momentu kiedy zaczął bredzić o rosyjskiej „Azjopie” do Renu, czyli dosyć krótko.

 38. Anna said

  Pan Michalowski to człowiek podejrzany,nawołuje do rozbioru Rosji, co jest bardzo na rękę globalistom.

 39. 166 said

  37/Inkwizytorze!
  Red. Michałowski przytoczył termin „Azjopa”, którego używają Rosjanie w swoich strategicznych planach podboju Europy. Mówił to z przerażeniem jako ostrzeżenie, że obszar zainteresowania Rosjan wiąże sie z „izotermą stycznia”, która dochodzi do Renu!
  Gdyby słuchał Pan uważniej i dłużej, Pański tekst byłby całkiem inny. Dziś już jest cała audycja na stronie RM, spotkanie trwało do 1.00 dziś. Warto było posłuchać bez uprzedzeń.
  Szczególnie o wyjątkowej trosce o interes Polski, którą przejawiali polscy wynalazcy jako pierwsi eksploatujący złoża ropy na świecie, mówił też o swoim, polskim punkcie widzenia i konieczności zapewnienia interesu Polski we wszelkich działaniach przy budowie rurociągów tranzytowych i pobieraniu należnych opłat.
  Mówił też o swoich wielonarodowych genach.

 40. veri said

  36. @Aga. Czyż to przez Panią nie zostałem „obdarowany” minusem kiedy napisałem, że chrześcijaństwo jest wersją soft judaizmu podrzuconą gojom ?!

 41. Inkwizytor said

  Ad 28

  RM tylko takich zaprasza i promuje, którzy zrobiliby drugą Rewolucję Październikową. Mam nadzieje jednak, że ten numer nie przejdzie Ojcze Dyrektorze.

 42. Inkwizytor said

  ad 39

  Nie do samego terminu się przyczepiam bo jest on mi znany, natomiast twierdzenie o gazowym „podboju” Europy przez Rosję to już chora fantazja pana Michałkowskiego. Nie odmawiam mu troski o Polskę natomiast wyczulony jestem na ludzi, którzy z Rosji robia głównego wroga Polski. Audycję w najbliższym czasie odsłucham w całości

 43. Guła said

  Doświadczeni życiowo twierdzą że to i po guzikach przy palcie można stwierdzić kto jest żyd, a kto antysemita. A co dopiero jeżeli chodzi o działanie…

  Ja Tobie szanowny Realisto minusa nie stuknąłem, boć byłoby to nie w porządku z mojej strony, choć zgodnie z zasadami działania tego ustrojstwa, które tak zawzięcie miota otwierającą się stroną.

  Jednak uatrakcyjnia. Absolutnie.

  AWSolidarność ma się dobrze, np na Litwie. I właśnie w tym jest sęk. Bo tam są Polacy których Polskość jednoczy, a w Starym Kraju to nawet, sytuacja Ojczyzny, Rodaków nie zobowiązuje do uczciwego podziału zysków. Było nie było na bieżąco osiąganych z działania – to stwierdzenie dla tych którzy twierdzą iż z pustego to i Salomon nie naleje (brzydkie słowo, zapewne stąd „olej bliźniego swego”)

  Naród nie śpi, wierzaj-ta.

 44. stl said

  26.
  > To właśnie wtedy, gdy Polska była silna katolicką wiarą, byliśmy w Europie największą potęgą, z którą każdy
  > musiał się liczyć.

  Buahahaha. Mówisz o czasach, w których żydzi mieli w Polsce takie uprawnienia jak nigdzie indziej w Europie!
  Po prostu Polska pełniła wtedy podobną funkcję do tej jaką pełnią dziś USA – i w zamian za to zapewniono jej bycie potęgą, z którą każdy musiał się liczyć – identycznie jak ma to obecnie miejsce z USA.

  > Więc Stl pisze nonsensy
  I w świetle powyższego kto tu pisze nonsensy?

 45. WujekDobraRada vel por.MO LechRys said

  @ Joe (35)
  „Wojeczku z dobrymi radami…astronomia to jak matematyka.Nazywanie jej “masonska”osmiesza nazywajacego. Prosze poczytac o roku platonskim,dowiesz sie Wojeczku ze 21-grudnia 2012 roku jest pewna bardzo wazna data.Zadaje to Ci Wojeczku jako zadanie domowe do odrobienia.Pozdrawiam Joe.”

  Niezbyt rozumiem o co panu chodzi. Napisalem do forumowicza Mysliwy, ze rok 2012 nie bedzie zadnym koncem swiata, ani sadem Boga, bo sam Chrystus mowi nam w ewangeliach, ze dzien sadu zna tylko Ojciec. Napisalem tez, ze temat roku 2012 poruszany jest czesto przez ludzi skrzywionych ideologiami masonskimi i New Age. W jednym i drugim mialem racje.
  Wiec o co panu chodzi? Chce pan mi udowodnic, opierajac sie na naukowych teoriach, ze wie pan, iz koniec swiata jednak bedzie w 2012? Czy moze powolujac sie na astronomie chce pan podwazyc prawdziwosc slow Chrystusa i wykazac smiesznosc Biblii?
  Zadan domowych odrabiac w tym temacie nie zamierzam, bo autorytet Bozego Slowa stawiam wyzej niz autorytet naukowcow. Gleboko tez wierze w to, ze wiek ziemi obliczany na podstawie Biblii (6000 lat) jest prawdziwy. A jesli tak to rok platoński, majacy trwac 25 770 lat, jest tylko wymyslem. Tak jak i np. ewolucja. Jesli sadzi pan, ze sie tym osmieszam, to ma pan do tego prawo. Rowniez pozdrawiam.

  „(17) Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża.
  (18) Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
  (19) Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
  (20) Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
  (21) Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących.
  (22) Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości,
  (23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,
  (24) dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą.
  (25) To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
  (26) Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych.
  (27) Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć;
  (28) i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić,
  (29) tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.
  (30) Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem,
  (31) aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi.”
  (1 list do Koryntian 1:17-31, BT)

 46. Marucha said

  Panie Stl „Buahaha”, no i co z tego, że Żydzi mieli w Polsce wtedy więcej praw, niż gdzie indziej w Europie?

  Czy zaprzeczysz Pan, że cały tzw. Złoty Wiek był okresem niezwykłej potęgi Polski, która jeszcze częściowo utrzymywała się przez następne paręset lat? I komu tę potęgę zawdzięczaliśmy? Bożkom Mamunie i Światowidowi?

  A czy to nie głęboka wiara pozwoliła odnieść Polakom zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 roku? Może chęć wprowadzenia demokracji i wolnego rynku tak ich uskrzydliła?

  Nie musisz Pan wierzyć w Boga. Niektórzy tak mają, gdyż pochodzą od małpy. Ale faktów się Pan trzymaj.

 47. Buntownik said

  Cytowałem ten sam artykuł. Oto źródło:

 48. Buntownik said

  Cytowałem ten sam artykuł. Oto źródło: Afera paliwowa

 49. No ciekawa ta „potega” USA w/g stl’a…z ponad 100 trylionowym (100 bilionow) zadluzeniem wobec lichwiarzy, 23% bezrobociem, „obsluge” zadluzenia placi USA do israela w formie nowego uzbrojenia, co 5-ty Amerykanim korzysta z tzw., „food stamps” (kartek na zywnosc)..itd., itd., Bardzo ciekawy ten kraj doprowadzony do upadku (bankructwa) przez lichwiarzy z Federal Reserve…
  „Tam gdzie pojawiaja sie lichwiarze…to zostawiaja zgnilizne i plesn…”
  ===================
  jasiek z toronto

  P.S. „Specjalisci” od „ciemnoty”…i tutaj sie pojawiaja…w „roznych formach”….

 50. Cham Wiejski said

  Fanatycy antyreligijni, do jakich należy STL, gotowi są do negowania najoczywistszych faktów, żeby tylko udowodnić swe „tezy”.

 51. Joe said

  Szanowny Panie Wujek itd.Napisal Pan takie zdanie o roku 2012-tym
  „To masonsko poganska data i my chrzescijanie nie powinnismy sie nia martwic”.Dalej stara sie Pan mnie przytloczyc Pismem Swietym i znajomoscia tego co Chrystus powiedzial…ja z tym nie polemizuje.
  Napisalem wyraznie ze astronomia nie moze byc z przymiotnikiem ..masonska..bo to nauka ktora udowodnila ze nasza Ziemia jest planeta ukladu slonecznego,a on drobnym fragmentem galaktyki nazwanej Droga Mleczna.I nasz uklad soneczny wykonuje cyrkulacje w tej galaktyce,nazwana rokiem platonskim(z bledna cyfra nie polemizuje)I jezeli Pan to nazywa…” wymyslem”,to pozostaje mi tyko pogratulowac i jeszcze raz pozdrowic.Joe.

 52. stl said

  46.
  > Czy zaprzeczysz Pan, że cały tzw. Złoty Wiek był okresem niezwykłej potęgi Polski, która jeszcze częściowo
  > utrzymywała się przez następne paręset lat?
  … w czasie których Polska ogromnie się zadłużyła i między innymi z powodu ciężaru rosnącego zadłużenia funkcjonowała coraz gorzej…
  To zależy czy ty zaprzeczysz, że ostatnie koniec XIX i większość XX wieku był okresem niezwykłe niezwykłej potęgi USA…

  > I komu tę potęgę zawdzięczaliśmy? Bożkom Mamunie i Światowidowi?
  Nie. Dokładnie tym samym siłom, którym zawdzięczały swoją potęge USA w w/w okresie.

  50.
  To raczej żydowskie sługusy po to by ukryć fakt sprawowowania władzy nad kościołem przez żydów (a właściwie nad wszystkimi dużymi kościołami wywodzącymi się z chrześcijaństwa – bo w prawosławiu czy kościołach protestanckich sytuacja jest identyczna) przeczą oczywistym faktom, jak np. żydowskość Karola Wojtyły-Katza, czy fakt, że już w roku 1054 władza żydów nad kościołem była tak silna, że bez większych problemów doprowadzili oni do jego podziału na zwalczające się części, a potem już tylko rosła.

  Mówiąc szczerze, pańska pisanina (w której, nie przeczę, pojawiają się ziarenka prawdy, ale giną w natłoku bzdur), zaczyna mi działać na nerwy. – admin

 53. onco said

  Szanowny Panie Marucha,

  ad 46.
  Poniewaz zydzi mieli wtedy wiecej praw w Polsce niz Polacy, dlatego tworzyli panstwo w panstwie i mogli realizowac swoja polityke stopniowego rujnowania Polski i jej eksploatacji.

  Rosja tez byla bogata przed rewolucja. Po przejeciu wladzy przez zydokomune i stworzeniu ZSRR-u eksploatowano ja do opanowania swiata na drodze „nieustajacej wojny o pokoj i demokracje”.

  Usrael tez byl bogaty dopoki zydzi-syjonisci nie opanowali kraju. Dzis mamy wyniki: pajace zwani prezydentami przysiegajacy wiernosc izraelowi i teatr przekupionych kukielek, z obu partii, zwanych kongresmenami dla ktorych glowna troska jest tez izrael.

  Do tego dochodza: „wojny z narkotykami” (czytaj: wojny o produkcje i zyski z narkotykow), „nieustajaca wojna z teroryzmem” (czytaj: walka z partyzantka podbijanych narodow), religia holokastu, prawa uznajace zydow za swietych i nietykalnych, tresura politycznej poprawnosci, genetycznie modyfikowane produkty, teorie globalnego ocieplenia, pandemie (West Nile virus – waglik, kurza, swinskia) i inne brednie przynoszace im zyski.

  Nie widze co to ma wspolnego z wiara w Boga.

  Ja też nie widzę, w jaki sposób katolicyzm ma być za to wszystko odpowiedzialny. Przeciwnie, Kościół zwalcza, jak potrafi, wymienione przez Pana zjawiska. Niestety, zło okazuje się dla przeciętnego człowieka bardziej atrakcyjne. – admin

  Gen. Rozwadowski i polacy, obroncy kraju w 1920 r. staneli w obronie ojczyzny wobec najazdu zydokomuny z ZSRR i nie roznili sie od innych ktorzy bronili swych ojczyzn wobec najezdzcow, podczas gdy farbowany polak pilsuder, i najlepszy kumpel hitlera, uciekal za granice. Potem zydopropaganda wbila polskim idiotom w lby bujde o „cudzie nad Wisla”, ktore nawet obecnie rozpowszechnia rydzyk w swych merdiach.

 54. Marucha said

  Naszemu STL wszystko chyba się pokiełbasiło w główce.

  USA swoją XIX-wieczną potęgę zawdzięczała RABUNKOWI ziemi należacej do Indian oraz NIEWOLNICTWU. Na tym bazował ich rozwój gospodarczy.

  Natomiast Polska swą potęgę, trwającą prawie aż do XVII wieku zawdzięczała wyłącznie sobie. Swemu ludowi, wierzącemu w Boga i wykonującego Jego przykazania. Nigdy nie prowadziła wojen zaczepnych, nikogo nie ograbiła.

  Porownywanie USA z Polską i jeszcze mieszanie do tego jakichś „sił” to trochę za wiele, nawet jak na entuzjastów teorii spiskowych.

 55. Hendryxen said

  Ad 30 Wujek…
  Datę 2012r. mogą oni wykorzystać do przedstawienia nam spektaklu w rodzaju „światło i dźwięk” po którym może być nas mniej o kilka miliardów. A ci co przeżyją pomyślą że to kometa w nas walnęła.

 56. Krzych said

  FX Energy na swoim portalu podaje:

  We are an independent gas and oil exploration and production company with principal production, reserves, and exploration activities in Poland, although we have modest oil production and oilfield service activities in the United States.

  Jesteśmy niezależną kompanią poszukiwania i eksploatacji gazu i ropy naftowej z główną bazą produkcji, eksploracji i (posiadanymi) rezerwami w Polsce, choć (również) prowadzimy skromne działania w zakresie wydobycia ropy i obsługi pól naftowych w Stanach Zjednoczonych.

  Wygląda to na firmę stworzoną do eksploatacji tubylców tak zorganizowaną aby łatwo ją było szybko zwinąć w razie jakichś kłopotów.

  Chevron to jedna z wielkich amerykańskich firm. Na razie na swym portalu Chevron przyznaje się tylko do posiadania koncesji na elsplorację i do tego że wystąpił o koncesję na eksploatację.

  Wygląda na to że zarówno wielkie kompanie jak i firmy „krzak” są zainteresowane skubaniem Polski.

 57. Realista said

  Pani Ago,
  odnosnik 36.

  Swietnie ujete dzialanie naszego Santo Subito.

  Czy mozna wiedziec kto to napisal?

 58. Realista said

  Pani Ago,

  Doczytalem do konca i znalazlem autora. Mozna to czytac wielokrotnie i zawsze sie znajdzie cos nowego.

  Jeszcze raz dzieki za opublikowanie tego pamfletu.

 59. NOTOPOLEJ said

  Złoty wiek Polski (Wiek XVI)
  Złoty ale tylko dla 8-10% (tak jak dzisiaj)

  Szlachta obejmowała 8-10% ludności, a składały się na nią: gołota – bez żadnej majętności, szlachta zagrodowa – pracująca na swych gospodarstwach, średnia – posiadająca do kilku, kilkunastu wsi, magnateria – z posiadłościami nawet kilkuset wsi, osiedli i miast.

  Z praw stanowych najważniejsze były prawa nietykalności osobistej, nienaruszalności mienia, również wolności wyznania, ale tylko dla stanu szlacheckiego.

  Parający się rzemiosłem rękodzielniczym, czy drobnym handlem oraz wyrobnicy żyli w ubóstwie.
  Za Kazimierza Wielkiego Żydzi uzyskali poważne przywileje osadnicze, jakie ułatwiały im działalność gospodarczą, zwłaszcza handel i rzemiosło oraz nabywanie gruntów i nieruchomości. Żydzi pełnili funkcję pośredników pomiędzy miastem a wsią, pomiędzy szlachtą i mieszczaństwem a chłopstwem. Prowadzili karczmy, gorzelnie, handel jarmarczny i domokrążny, trudnili się lichwiarstwem (pożyczkami), byli dzierżawcami i zarządcami majątków szlacheckich itp.

  W skutek narastających obciążeń pańszczyźnianych rosła nędza chłopów, a ich wyznacznikiem były kurne chaty z drewna, chrustu i gliny, kryte słomą, oraz legowiska do spania na zapiecku. Toteż liczni chłopi uciekali z pańszczyźnianych wsi i osiedlali się w Karpatach, borach mazowieckich, a potem głównie na Ukrainie. Tam przyłączali się do buntów, wzniecanych przez Kozaków, przeciwko dworom szlacheckim i magnackim.

  Kraj w połowie wieku liczył 990 tys. km² powierzchni i ok. 11 milionów mieszkańców.

  Reasumujac, czarno wyglądał ten Złoty Wiek tak jak każdy inny w Rzeczpospolitej. Tyle tylko, że pól wieku temu komuna nauczyła polskie chłopstwo (czyli wiekszość narodu) pisać i czytać. Teraz już tylko z górki! Coraz wiecej chłopstwa nie tylko czyta ale zaczyna już powoli rozumieć to co czyta!

 60. Marucha said

  Panie Notopolej, to był Złoty Wiek dla Polski, jako mocarstwa europejskiego. Nie wyglądał wcale czarno, zwłaszcza na tle innych państw europejskich.

  A polski chłop czy inna gołota mieli wówczas DUŻO lepiej, niż gdziekolwiek indziej w Europie. Mieli chyba lepiej, niż teraz mają. Niech Pan nie wierzy „podręcznikom” do historii. I w ogóle nie bardzo rozumiem, dlaczego Panu zależy na zohydzeniu naszej pięknej historii.

 61. 166 said

  57/Notopolej
  Tymczasem po wejściu Polski do UE:
  – ilość bezdomnych wzrasta lawinowo
  – nie ma wolnych, niczyich, terenów, na których bezdomny, biedny człowiek mógłby postawić kurną chatę i uprawiać trochę pola na własne potrzeby
  – szlachtę gołotę zastąpiła inteligencja pracująca, która ledwo nadąża płacić rachunki za ruski gaz i prawo do posiadania gazomierza i licznika elektrycznego
  – drobną wytwórczość można jeszcze spotkać na wsiach, bo resztę kupuje się na bazarach jako produkty made i China, bo Chińczyki trzymają się mocno
  – po II wojnie światowej przegranej z kretesem, Polacy ledwo zipią codziennie ogłupiani za pomocą żydowskich, niemieckich i rosyjskich mediów, szkody materialne w budynkach są do tej pory niewycenione i niepowetowane.
  – Kościół Polski stracił znaczenie i jest o nich głośno z powodu pedalskich afer, księża służą do ślubów, chrztów i pogrzebów. Nauczanie kiepski im wychodzi. Doszło do niebywałej rzeczy – znacząca część biskupów jest ponoć wyznania handlowego
  – podatki to nie dziesięcina od szlachty, ale ok 80% od przychodu każdego człowieka, nawet bezdomnego.
  – ale pojawiły się nowinki techniczne – ogrzewane centralnie domy, konie mechaniczne, rakiety, samoloty, że ho ho!
  – nadzieję na przywrócenie Polakom poczucia własnej wartości można pokładać w Internecie i w tych wszystkich polskich „niedobitkach”, które uchowały się ze zdradzieckiej żydokomuszej masakry w latach 1945-1956 zorganizowanej w granicach powojennej Polski.

 62. aga said

  Panie Realisto ciesze się ,że się spodobało.

  Panie Stl gdyby chrześcijaństwo a dokladniej mowiąc katolicyzm był dzieckiem sofft zydostwa to nie byłby z taka zawziętością zwalczany od czasów faryzeuszy po czasy masonerii czyli narzędzia zydow,którym od 300lat ryją fundamenty KK z udanym przejęciem go w czasie II Sobory Watykańskiego.Ale wlasnie ta nienawistna walka z chrześcijaństwem /rewolucja antyfrancuska i bolszewicka/,infiltracja KK poprzez kolejne sekty Lutra,Kalwina,masońska działalnośc Wieshampte/a,Comeniusa itd.świadczą dokładnie o czyms odrotnym niz pańska teza o softjudaimie.

 63. PL said

  Stl chyba sam jest koszerny… bo właśnie z taką zaciekłością atakuje chrześcijaństwo, bez którego nie było by Polski ani jej kultury.

 64. Boomcha said

  Trzeba spisywać nazwiska, bo przyjdzie dzień kiedy będą osądzeni za zdradę!

 65. 166 said

  ad57/
  Jako magnaci występują Kulczyki, Krauzowie, Rysie, Zbysie, czasem któryś polityk jak się wzbogaci w kasynie wygrywając kilkadziesiąt razy pod rząd, pod warunkiem, że wcześniej ożenił sie z wnuczką dyrektora Teatru Żydowskiego w Warszawie Szurmieja.
  Majątek państwowy jakiś prawem kaduka, czyli cudem przeszedł w obce ręce pod hasłem „prywatyzacji” Balcerowicza.

 66. veri said

  60. @Aga. Pokojarzy Pani takie info : stryj Adama Michnika w UB a Adaś w „opozycji” z tymi „firmami” (made by Żydzi) pod nazwą judaizm i chrześcijaństwo ?

  ps. gdyby ktoś miał podejrzenia to Stl (który ma podobny pogląd na tę sprawę)nie jest moim zapasowym nickiem.

 67. Jesli mam sadzic w/g siebie, to zbyt duzo pojawia sie „nowych” nickow z dokladnie tymi samymi pogladami. Ja od 1993 roku nie zmienilem swojego „nick’a” nawet kiedy zapodawalem liste ksiazek na zydowskim „onet’cie”, czy innych „koszernych” witrynach. Czy wiecie moi Drodzy czego zydzi poslugujacy sie jezykiem polskim wrecz nienawidza???? Zadawania ciekawych pytan. I nie dlatego ze sa zydami, ale dlatego ze Polacy zaczynaja myslec samodzielnie i to „ich” wprawia…delikatnie mowiac – w zaklopotanie…
  Jest to dla „nich” przerazajace, ze my Polacy, durni goje zaczynamy myslec. Tak, myslec….Oczywiscie na swoj sposob i poziom wiedzy… Jest to juz sukces, a bedzie jeszcze wiekszym, ze przestaniemy sie wreszcie bac…
  ====================
  jasiek z toronto
  http://polskawalczaca.com

 68. aga said

  ad.166 lepiej by tego nikt nie ujął.
  A co do Piskorskiego to patrząc na niego w Teraz my jak stał nad zaimprowizowaną ruletką doszlam do wniosku ,ze on nigdy w kasynie nie był.A jak to wszyscy koszerni sprytnie lukę w prawie owczesnym wykorzystał aby sobie kasę gojom zrabowaną „wyprać”.

 69. stl said

  Widzę, że kilka osób nie rozumie pewnej rzeczy. Najlepiej przedstawie to na przykładzie:
  Pewnie wszyscy wiedzą, że istniał projekt utworzenia na tutajszych polskich ziemiach tzw. Judeopolonii.
  Teraz retoryczne pytanie: CZY GDYBY JUDEOPOLONIA POWSTAŁA TO:
  a) byłaby dziś „zadupiem” Europy jak Polska w chwili obecnej i krajem, który wszyscy sąsiedi bezproblemowo grabią i wykorzystują, czy też:
  b) byłaby europejskim odpowiednikiem Izraela, tzn. krajem z najsilniejszą gospodarką w regionie, z armią dysponującą bronią atomową i będącą w stanie stanąć do bezpośredniego starcia nawet z armią rosyjską…, byłaby potęgą, z którą każdy musiałby się liczyć (i pewnie znalałby się się jakiś gość, który na judeopolońskim forum intrnetowym pisałby, że przecież jego ojczyna – judeopolonia jest potęgą militarną i gospodarczą dzięki katolicyzmowi – głupków w końcu nie sieją – sami się rodzą)

  I właśnie w wymienionym tu „złotym okresie” Polska była taką Judeopolonią: Żydom i niewielkiej grupie najbogatszej części szlachty żyło się tu wspaniale. Ale Polakom, żyło się mniej więcej tak jak żyje się muzułmaninowi z Izraelskim obywatelstwem: jest co prawda bogatszy od przeciątnego muzułmanina żyjącego poza granicami Izraela i ma nawet – teoretycznie – więcej od takiego muzułmanina praw, ale jest obywatelem drugiej kategorii we własnym kraju.

  Nie wiem, jak długo jeszcze będę tolerował te bzdury, panie STL. Polska Złotego Wieku – Judeopolonią? Polak – obywatelem drugiej kategorii za czasów Piastów i Jagiellonów? – admin

  > Mówiąc szczerze, pańska pisanina (…), zaczyna mi działać na nerwy
  Ależ zdaję sobie sprawę, że żydzi zadbali o to by uświadamianie, że kościół jest od dawna niemal pod całkowitą kontrolą żydowską działało uświadamianym na nerwy.
  Żeby mnie dobrze zrozumiant: cała „wierchuszka” kościoła to żydzi, tak samo jak „wierchuszka” władz państwowych. Na najniższym poziomie (tzn. szeregowych urządników w państwie i „szeregowych” księży w kościele) żydów co prawda nie ma, ale co z tego: ci „szeregowi” mają taki wybór, że albo będą wykonywać polecenia „góry” albo „wylecą” z zajmowanych stanowisk.

  PS: pod tzw. moją pisaniną jest podobna ilość plus’ów co minus’ów (z reguły plusów jest trochę więcej), więc jednak nie wszysktim wyprano mózgi do tego stopnia by uwierzyli w nieżydowskość kościoła.

 70. zofia said

  @WujekDobraRada co cytuje Biblie Tysiaclecia

  Trzeba byc ostroznym oto dwa przyklady:
  Chwala na wysokosci Bogu a na ziemi pokoj ludziom w KTORYCH MA UPODOBANIE a bylo LUDZIM DOBREJ WOLI
  Będę szukał zaginionych, rozproszone sprowadzę z powrotem, zranione opatrzę, chore wzmocnię, tłustych i mocnych będę strzegł, i będę pasł sprawiedliwie.

  a bylo ale tłustą i mocną wytracę
  Bardzo pieknie to wyjasnia Izrael Szamir : na stronie

  http://www.israelshamir.net/Polish/Translate-Bible-pl.htm

 71. zofia said

  BIEDA W POLSCE

  Nie sposób ustalić, od jakiej sumy zaczyna się bieda – mówi prof. Łukowski. – Dlatego tak różne są jej kryteria.

  Eurostatu za biedne uznaje już osoby o 60 proc. niższych przychodach od średniej krajowej. Jest ich u nas 17 proc., czyli tyle, ile wynosi średnia unijna, zawyżana przez Łotwę, Rumunię i Bułgarię (odpowiednio 26, 23 i 21 proc.). O jakich kwotach mówimy? W Luksemburgu próg biedy to równowartość aż 6035 zł miesięcznych przychodów. W Niemczech – 3522 zł, zaś w Polsce – 688 zł.

  Nasze władze stosują ostrzejsze kryteria udzielania pomocy społecznej. Na pieniądze z tego tytułu mogą liczyć ci, których dochód (przychód minus koszty uzyskania) nie przekracza 477 zł, oraz rodziny, w których dochód na głowę to góra 351 zł.

  Ze wszystkich kryteriów najbardziej dramatycznym jest minimum egzystencji. Obejmuje potrzeby, które trzeba zaspokoić, by uniknąć biologicznego wyniszczenia człowieka. W 2008 r. poniżej minimum egzystencji wegetowało 5,6 proc. osób (czyli ponad 2 mln), a za jedyne, choć wątpliwe pocieszenie można uznać fakt, że w 2005 r. było ich dwa razy.
  za GW

 72. zofia said

  JAK SZYBKO ZOSTAC BOGATYM

  http://www.forbes.pl/forbes/2005/07/28/018_inwestor_i_jego.html

  Takim czlowiekiem jest Z Jakubas posiadajacy min. Mennice Państwowa dzis nazwana Mennica Polska SA
  oczywiscie pochodzenie zydowskie

 73. opornik said

  Człowiek. który pracując 200 godzin m-cznie solidnie i regularnie 25-50 lat! – a nie stać go na zakup domu i ziemi na własność jest
  – NIEWOLNIKIEM !

 74. WujekDobraRada vel por.MO LechRys said

  @Zofia
  „Trzeba byc ostroznym…”

  Faktycznie zdarzaja sie roznice w tekstach tlumaczen, i wlasnie dlatego korzystam na codzien z wielu opracowan. Biblii prawoslawnej jeszcze nie posiadam, acz znajduje sie ona na szczycie mojej listy zyczen, razem z pierwotnym wydaniem tlumaczenia Jakuba Wujka, opatrzonym oryginalnymi komentarzami autora (obie niestety trudne do dostania). BT cytuje z tego wzgledu, ze wiekszosc forumowiczow ma egzemplaz w domu, wiec bez problemu moze sobie wszystko sprawdzic.
  Mimo wszystko dziekuje za ostrzezenie.
  Osobiscie nie wydaje mi sie, aby roznice w tlumaczeniu wplywaly na caloksztalt odbioru Slowa Bozego. Na 100% pewny byc nie moge, ale ufam w Boska opieke w tej materii. Ponizej male zestawienie roznych przekladow zacytowanych przez pania fragmentow. Pozdrawiam

  Zofia – „Chwala na wysokosci Bogu a na ziemi pokoj ludziom w KTORYCH MA UPODOBANIE a bylo LUDZIM DOBREJ WOLI”

  Luk 2:14

  King James Version (Biblia protestancka):
  Glory to God in the highest, and on earth peace, good will toward men.

  Biblia Gdańska (Biblia protestancka):
  Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój, w ludziach dobre upodobanie.

  Biblia Tysiąclecia (Biblia katolicka):
  Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania.

  Zofia – „Będę szukał zaginionych, rozproszone sprowadzę z powrotem, zranione opatrzę, chore wzmocnię, tłustych i mocnych będę strzegł, i będę pasł sprawiedliwie. a bylo ale tłustą i mocną wytracę”

  Eze 34:16

  King James Version (Biblia protestancka):
  I will seek that which was lost, and bring again that which was driven away, and will bind up that which was broken, and will strengthen that which was sick: but I will destroy the fat and the strong; I will feed them with judgment.

  Greek Septuagint Bible (English Translation)
  I will seek that which is lost, and I will recover the stray one, and will bind up that which was broken, and will strengthen the fainting, and will guard the strong, and will feed them with judgment.

  Biblia Gdańska (Biblia protestancka):
  Zgubionej szukać będę, a zapłoszoną przywiodę, i połamaną zawiążę, a słabą posilę; ale tłustą i mocną wytracę; bo je będę pasł w sądzie.

  Biblia Tysiąclecia (Biblia katolicka):
  Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie.

 75. stl said

  > Nie wiem, jak długo jeszcze będę tolerował te bzdury, panie STL.
  Nie ma obowiązku tolerowania. Możesz zgodnie z tym co nakazują zainstalowani w kościele żydzi blokować informacje o żydowskości Karola Wojtyły-Katza i reszty kościelnej „wierchuszki”. Każdy ma wybór czy będzie robił to co żydzi nakazują czy nie – ty także go masz.

  > Polska Złotego Wieku – Judeopolonią? Polak –
  > obywatelem drugiej kategorii za czasów Piastów i Jagiellonów? – admin…
  Oczywiście zwykły Polak (tzn. chłop pańszczyźniany, bo blisko 90% Polaków należała do tego grupy) miał ułamek praw jakie miał zwykły żyd. Zwykły żyd miał prawa porównywalne z Polakiem-szlachcicem, a tak naprawdę większe, bo w przeciwieństwie do tego szlachcica miał prawo pożyczać pieniądze na procent, co długookresowo oznaczało prawo do przejęcia prawie całego narodowego majątku (każde państwo potrzebuje czasem pożyczki, a w sytuacji gdy monopol na pożyczanie na procent ma tylko jedna wązka grupa może ona podyktować takie warunki, że przejmie część narodowego majątku). Nazwanie takiego stanu Judeopolonią to bardzo łagodne określenie.
  I na koniec retoryczne pytanie, kto żydom monopol na pożyczanie na procent zapewnił? Kościół oczywiście (a właściwie stanowiący jego „wierchuszkę” żydzi).

 76. Marucha said

  Panie STL, mam dość pańskich pierdoł i udawania niewiniątka.

  Dobrze Pan wie, że nie chodzi mi o to, iż Kościół w chwili obecnej jest zażydzony – bo jest zażydzony.

  Chodzi mi o to, iż według Pana Kościół od samego początku jest tworem żydowskim, obliczonym na zniszczenie gojów. Bo to jest sensem Pana pisaniny, a nie „ujawnianie”, że JP2 ma żydowskie pochodzenie (co zresztą nie jest pewne).

  Pańskie chore pierdoły na temat „Judeopolonii” nie zaslugują na komentarz.

 77. opornik said

  Zamiast ludzkiego gadania może zaczniemy dzień od czytania Pisma Świętego? – Bardzo na czasie List św.Jakuba 1, 12-27, Psalm 94 ! i Ewangelia Św. Marka 8, 16-21 !
  Czasami trafność zadanych nam czytań przerasta wszelkie … ludzkie myślenie.
  Pozdrawiam
  Króluj nam Chryste

 78. stl said

  > Panie STL, mam dość pańskich pierdoł i udawania niewiniątka.
  No to zrób to co żydzi każą robić z informacjami o tym, że kontrolują i kontrolowali od dawna kościoły chrześcijańskie.

  > Dobrze Pan wie, że nie chodzi mi o to, iż Kościół w chwili obecnej jest zażydzony – bo jest zażydzony.
  pisałeś już o tym kilka razy i za każdym zapominałeś dodać, że jest tak od co najmniej 1000 lat, czego dowodzi niezbicie to, co zrobili zainstalowani w kościele żydzi w roku 1054.

  > Chodzi mi o to, iż według Pana Kościół od samego początku jest tworem żydowskim, obliczonym na zniszczenie
  > gojów. Bo to jest sensem Pana pisaniny,
  Już kilka razy pisałem, że nic takiego nie pisałem, podałem nawet co się stało na przykładzie „Solidarności”:
  (post: https://marucha.wordpress.com/2010/01/29/w-czyje-rece-wpadnie-polskie-plynne-zloto/#comment-32385 )
  Zagranie typowe dla wiadomo kogo: wkładać komuś w usta rzeczy których nie powiedział.

  > a nie “ujawnianie”, że JP2 ma żydowskie pochodzenie
  Chodzi o ujawnienie, że żydami są osoby na kluczowych stanowiskach kościelnej „wierchuszki” i że taki stan utrzymuje się już od co najmniej 1000 lat.

  > Pańskie chore pierdoły na temat “Judeopolonii” nie zaslugują na komentarz…
  Zagranie typowe: jak samym postawieniem przeciwnej tezy (że w omawianym okresie żyd miał podobne prawa do Polaka-chłopa pańszczyźnianego) wyszłoby się na kompletnego durnia, to nie pozostaje nic innego jest stwierdzić że druga stronia pisze „chore pierdołoły nie zasługujące na komentarz”.

 79. PL said

  Aleś Pan upierdliwy, stl. Czy kto panu płaci za te brednie, plugawiące najpiękniejsze okresy polskiej historii?

 80. Przeclaw said

  Stl,

  pieprzysz pan duby smalone. Jakie sa dowody, ze Wojtyla to „Katz”? Nawet Pajak, ktory bywa nonszalancki nic podobnego nie napisal.

  A jakie sa dowody, ze zydzi z’organizowali rozpad Chrzescijanstwa w r.1054? gdy sie podaje taaka teze to wypada ja przynajmniej uprawdopodobnic.

  Stl, czy jest pan jednym z tych zadrugowcow, wszystko na to wskazuje.

 81. stl said

  > Aleś Pan upierdliwy, stl. Czy kto panu płaci za te brednie, plugawiące najpiękniejsze okresy polskiej historii?
  Zgubiłeś dwa słowa powino być:
  „najpiękniejsze do żydów okresy polskiej historii”
  Bo faktycznie takiej ogromnej dysproporcji pomiędzy prawami żyda i chłopa pańszczyźnianego nie było nigdzie indziej w Europie.

  PS: Ciekawe, że nikt z moich oponentów nie odważył się otwarcie napisać, że powyższe zdanie (o dysproporcji praw pomiędzy żydem a chłopem pańszczyźnianym) jest nieprawdziwe. Wygląda na to, że mam do czynienia z tchórzami i krętaczami.

 82. WP. said

  Panie Gajowy Marucha,to poniżej pan zna?,jeżeli nie to pan przeczytaj uważnie,nie siejąc demagogii,że my coś tracimy,jeżeli nie posiadamy my i nikt inny na świecie takiej technologii jak Amerykanie,oni jej nikomu nie odstąpią,mają monopol i trzeba nam z nich korzystać,innej opcji brak.Druga sprawa to po co kształcimy tabuny nic nie potrafiących inżynierów,lecz to inny temat.Po przeczytaniu proszę szanownego Pana o ustosunkowanie się,do poniższego tekstu.Rosja i Gazprom już robi w portki,bo dochody bardzo znacząco im spadną,a co robią to także poniżej.Ropę z łupków i jej największych złóż na świecie piasków bitumicznych na pograniczu USA i Kanady też już się,wydobywa w USA i Kanadzie,przy cenie 18-25$ za baryłkę już z zyskiem.Także zapotrzebowanie ok.1/3 na paliwa armii,lotnictwa i marynarki USA pokrywa już paliwo syntetyczne z węgla,produkowane już przemysłowo.Za lat 10 Rosja nie będzie miała komu sprzedawać gazu i ropy,będą leżec i kwiczeć,ponieważ prócz tych surowców nie mają nic innego do zaoferowania,kałachy też się,kończą,zbyt na nie.—-AMERYKANIE WYGAZUJĄ ROSJĘ
  Zmienia się geopolityka światowego rynku gazu. Dzięki amerykańskiej przedsiębiorczości i kreatywności w Stanach Zjednoczonych wydobywa się obecnie o ponad 15 proc. więcej gazu niż w Rosji. Moskwa traci pozycję gazowego monopolisty na światowym rynku.Intensywnie eksploatowane złoża gazu zaczęły się wyczerpywać już pod koniec XX wieku, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Przypomniano sobie wtedy o niekonwencjonalnych zasobach tego surowca i inwestorzy sięgnęli do trzech źródeł. Do złóż metanu w pokładach węgla kamiennego, do gazu zawartego w łupkach czarnych (shale gas) i do gazu zamkniętego w izolowanych porach skalnych piaskowców (tight gas). Nie ma jeszcze dokładnych danych, ile gazu da się wycisnąć z czarnych łupków i z jasnych piaskowców, ale wiadomo, że występują one na całej kuli ziemskiej.Górą amerykańska przedsiębiorczość i ich nowoczesna jedyna na świecie i tylko w ich rękach technologia.Na skalę przemysłową gaz z łupków wykorzystywany jest tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego wydobycie dynamicznie rośnie. W 1996 r. było to 8,5 mld m sześc. rocznie, w 2006 r. ponad 25 mld m sześc. W 2007 r. ukończono 4185 nowych otworów wydobywczych, które zdaniem specjalistów będą dostarczać stałe ilości gazu przez 30 lat. Gaz zamknięty w skałach (piaskowce z formacji geologicznych syluru) wydobywany jest w USA od lat 60., dziś działa tam 40 tys. szybów dostarczających 170 mld m sześc. gazu rocznie. W efekcie na rynku amerykańskim ceny gazu spadły aż trzykrotnie.
  Mimo że technologia wydobycia jest skomplikowana. Polega ona na wierceniu poziomych otworów na dużej głębokości i tworzeniu sieci szczelin rozchodzących się koncentrycznie od odwiertu nawet na odległość 900 m. Stosuje się do tworzenia tej sieci specjalną technikę szczelinowania, polegającą w uproszczeniu na wtłaczaniu w skałę łupkową wody pod ciśnieniem do 600 atmosfer z dodatkiem piasku i pewnych substancji chemicznych. Powoduje to kruszenie łupków i uwalnianie gazu. Podobne metody stosuje się przy wydobyciu gazu zamkniętego w porach skalnych. Technologie wydobycia opanowali niemal wyłącznie amerykańscy potentaci rynku paliwowego, choć niektóre ze spółek wydobywczych zaczynały raczej jako plankton, rekinami stały się dzięki wydobyciu gazu niekonwencjonalnego.Obecnie w USA gaz łupkowy stanowi ponad 11 proc. wydobywanego błękitnego paliwa. Ponad trzykrotnie więcej (37 proc.) wydobywa się w Stanach Zjednoczonych gazu zamkniętego. Łącznie w 2009 r. bilans gazu USA wyglądał następująco: gaz ziemny – 42 proc., gaz niekonwencjonalny – 48 proc., metan z pokładów węgla – 10 proc. W liczbach bezwzględnych widać, że USA znacząco prześcignęły Rosję, która w 2009 r. wyprodukowała 460 mln m sześc gazu. Stany Zjednoczone wysunęły się na pierwsze miejsce w świecie z produkcją, która wzrosła do 624 mln m sześc. Ekonomiści i analitycy energetyki nazwali to amerykańskim cudem gazowym, dokonanym bez żadnych dotacji rządowych! Już w 2008 r. Stany Zjednoczone nie musiały importować gazu.Wszystkie terminale importowe przebudowano już wyłącznie na eksportowe.Przewiduje się, że w 2015 r. gaz niekonwencjonalny będzie stanowić aż 60 proc. amerykańskiego wydobycia. W tym ponad dwukrotnie więcej będzie gazu łupkowego (24 proc.). Zmienia się geopolityka światowego rynku gazowego, eksperci z Wood Mackenzie oceniają, że za dwa–trzy lata skroplony gaz z USA popłynie do Europy, wypierając przynajmniej częściowo Gazprom z krajów zachodnich.Wydobycie gazu niekonwencjonalnego to zagrożenie dla rosyjskiego giganta Gazpromu. W styczniu br. moskiewski dziennik gospodarczy „Kommiersant” przedstawił fragmenty raportu opracowanego przez zarząd koncernu dla rady dyrektorów. W raporcie stwierdza się, że gaz z łupków już przekształcił rynek gazowy w Stanach Zjednoczonych z deficytowego w samowystarczalny. Amerykańskie wydobycie gazu niekonwencjonalnego – według raportu – spowodowało, że na światowych rynkach jest nadmiar błękitnego surowca, co uderza w konkurencyjność rosyjskiego gazu w krajach Unii Europejskiej.
  Jeszcze ważniejsze – stwierdza raport – że gaz ze złóż niekonwencjonalnych zagraża strategicznym planom Gazpromu. Przede wszystkim zagospodarowaniu olbrzymiego złoża gazowego Sztokman na szelfie kontynentalnym Morza Barentsa. Inwestycja miała na celu m.in. dostarczenie dużych ilości skroplonego gazu (LNG) na rynek USA i Kanady. Obecnie te rynki nie potrzebują gazu z Rosji, a eksploatacja złoża Sztokman może okazać się nieopłacalna, bo pod wpływem spadku cen gazu w USA ceny też spadły bardzo na rynku światowym. Jest to zagrożenie dla rurociągu północnego (Nord Stream), gdyż z tego złoża ma pochodzić większa część dostaw gazu z Rosji do Niemiec. Jeśli na rynku niemieckim powstanie luka – wejdzie tam gaz skroplony z USA. Straty rosyjskie mogą sięgać miliardów euro. Rosja traci pozycję monopolisty na światowym rynku gazu, zapewniającą Kremlowi wywieranie presji politycznej na państwa uzależnione od rosyjskich dostaw.Kolejnym ciosem dla rosyjskiej hegemonii jest rozpoczęcie próbnych odwiertów w wielu krajach europejskich. Wykonano je już z powodzeniem w Niemczech (Dolna Saksonia) i w Szwecji (Scania). Według informacji agencji Reuters przedstawiciele Gazpromu rozpoczęli kampanię przeciw wydobyciu gazu niekonwencjonalnego, strasząc międzynarodową opinię publiczną, że jest to zagrożenie ekologiczne. Wiceprezes koncernu Aleksander Miedwiediew poinformował, że oczekuje na wyniki stosownych badań z amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. Eksperci rosyjscy głoszą, że środki chemiczne używane w technologii szczelinowania zanieczyszczają warstwy wody pitnej i mogą powodować choroby nowotworowe.
  Amerykański desant w Polsce
  Wielka gazowa gorączka dotarła do Polski. Od 1996 r. Ministerstwo Środowiska udzieliło 44 firmom licencji na poszukiwanie gazu niekonwencjonalnego. Wśród nich są znane firmy z USA: Exxon, Mobil Chevron, 3 Legs i BNK Petroleum. Ostatnio do tego grona dołączyły ConocoPhilips i Marathon-Oil z Houston. To potentaci – trzecia i czwarta spółka pod względem wielkości i znaczenia w branży paliwowej na świecie. David Roberts, jeden z szefów Marathon Oil, powiedział agencji Reuters, że jego firma poszukuje gazu łupkowego w wielu krajach Europy i Azji, „jednak to Polska wskoczyła na szczyt naszej listy”.
  Nic dziwnego, analitycy instytutu Wood Mackenzie oceniają, że w polskich pokładach łupkowych znajduje się nawet do 1,4 bln m sześc. gazu o wartości rynkowej ponad 240 mld dolarów. Henryk Jezierski, wiceminister środowiska i główny geolog kraju, uważa, że gazu niekonwencjonalnego mamy nawet do 3 bln m sześc., i jest zdania, że praktycznie eksploatacja przemysłowa stanie się faktem za 8 do 10 lat. Zasoby gazu z łupków łącznie ze złożami gazu ziemnego zapewnią Polsce pełną samowystarczalność gazową na ponad 100 lat. W dodatku mamy duże zasoby gazu zamkniętego w porach skalnych. Zasoby te zostały dobrze udokumentowane przez polskich geologów jeszcze w latach 70., znajdują się w piaskowcach czerwonego spągowca (dewon) na dużej głębokości w centralnej Polsce.Pierwsze wiercenia próbne rozpoczną się w kwietniu br. w okolicach Łebienia w woj. pomorskim. Przeprowadzi je amerykańska Lane Resources, spółka zależna firmy 3 Legs, we współpracy z koncernem ConocoPhilips. Jak się dowiedziała „GP”, w pierwszym kwartale 2010 r. próbny odwiert planuje również amerykańska spółka BNK Petroleum.Trudno ocenić, ile dotychczas zainwestowały koncerny amerykańskie w poszukiwania gazu łupkowego w naszym kraju. Faktem jest, że taka duża obecność kapitału amerykańskiego oraz koncesji na złoża gazonośne może okazać się lepszą tarczą ochronną dla Polski niż baterie rakiet Patriot. Bezpieczeństwo energetyczne ma również aspekt geopolityczny. Za kilka lat Polska może być Kuwejtem Europy – powtarzają eksperci Wood Mackenzie. A Kuwejtu się broni.Rząd i PGNiG wolą gaz z Rosji,trzy razy droższy z dostawą na 27 lat!To zdrada polskich interesów,oddanie Polski w pacht i pod szantaż Rosji.
  Tymczasem 27 stycznia br. Gazprom i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe zawarli w Moskwie po wielomiesięcznych negocjacjach porozumienie przewidujące przedłużenie kontraktu na dostawy gazu z Rosji do Polski do 2037 r. Uzgodniono zwiększenie od 2010 r. wolumen dostaw do 10,2 mld m sześc. rocznie i przedłużono do 2045 r. kontrakt na przesył rosyjskiego gazu przez Polskę do krajów Europy Zachodniej. Porozumienie – przedstawiane jako duże osiągnięcie rządu PO–PSL – jest tylko sukcesem Rosji, zapewniając jej polski rynek zbytu na lata, nawet gdy będziemy mieli pełną samowystarczalność gazową. Gazprom liczy też na pozbycie się konkurencji – zniechęcenie amerykańskich firm do udziału w eksploatacji gazu niekonwencjonalnego w Polsce.Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nie jest zainteresowane gazem niekonwencjonalnym. Oficjalnie przedstawiciele spółki twierdzą, że ze względu na skomplikowaną i drogą technologię wydobycia. Ale prawda jest inna: polska firma woli kupować błękitne paliwo od Rosjan, bo je potem sprzedaje z dużym zyskiem. A zgodnie z rozporządzeniem Urzędu Regulacji Energetyki (URE), PGNiG nie może za gaz wydobywany w kraju otrzymać takiej ceny, jak za gaz z Rosji. Dlatego wzrost wydobycia krajowego nie zwiększa zysku spółki, a inwestowanie w poszukiwanie i eksploatację może być uważane za działanie na jej szkodę. PGNiG wprawdzie ostrożnie planuje udział w poszukiwaniach gazu łupkowego wraz z amerykańskimi firmami Marathon Oil i Chevronem, ale zdaniem przedstawicieli polskiej spółki, amerykańskie koncerny co najmniej przesadzają w optymistycznych ocenach zasobów gazu łupkowego w naszym kraju.
  Eksperci PGNiG uważają, że gaz z łupków – jeśli w ogóle będzie – jest za drogi, więc nie będzie miał zbytu(jest trzy razy tańszy panowie z PGNG,nie oszukujcie Polaków,wam opłaca się,bycie tylko pośrednikami i tylko na tym chcecie nas Polaków doić). Faktem jest, że polskie firmy nie dysponują środkami na bardzo drogie inwestycje poszukiwawcze, jest to jeden z powodów, dla których na nasz rynek wchodzą czołowe koncerny amerykańskie. Dla skarbu państwa to opłacalny interes – koncerny sporo płacą za koncesję na poszukiwanie surowca, a jeśli go znajdą – wykupują koncesję na wydobycie niezależnie od podatków oraz innych opłat. Amerykańskie firmy płacą nam,Gazpromowi i PGNG z Gudzowatym,czyli wyłącznie pośrednikowi płacimy my. Narażając się, że Kreml zawsze może nam zakręcić kurek od gazu.

 83. PL said

  STL, pieprzysz bzdury o „dysproporcji” między prawami chłopa a Żyda w Polsce. Chłop miał w Polsce dużo lepszą opiekę prawną, niż gdziekolwiek indziej na kontynencie. Zaprzecz temu!!!

 84. aga said

 85. stl said

  > STL, pieprzysz bzdury o “dysproporcji” między prawami chłopa a Żyda w Polsce. Chłop miał w Polsce dużo
  > lepszą opiekę prawną, niż gdziekolwiek indziej na kontynencie. Zaprzecz temu!!!
  Tak jak mówiłem – tchórze i krętacze: brak odwagi, by zakwestionować moje twierdzenie o dysproporcji w prawach*), więc kręci schodząc na temat jaki był dostęp do opieki prawnej (jak nie przymierzając władze izreala podające, że muzułmanin z izraelskim obywatelstwem ma lepszy dostęp do prawników niż muzułmanie w innych krajach tego rejonu).

  *) dla niekumatych: różnica w prawach oznacza, że pewne rzeczy wolno było robić żydowi, ale gdy zrobił je chłop to trafiał przed sąd i dzięki dobrej „opiece prawnej” mógł co najwyżej dostać za to niższą karę (ale żyd za to samo w ogóle niebyłby sądzony)

 86. veri said

  76. @Marucha. „Chodzi mi o to, iż według Pana Kościół od samego początku jest tworem żydowskim… ”

  – nie da się ukryć, że tak było – wystarczy sięgnąć do źródeł, początków zapisanych w Ewangeliach, a najlepiej to ilustrują „Apostołowie” :

  Dwunastu Apostołów – tą nazwą posługiwali się autorzy Ewangelii w ich religijno-moralnej warstwie powierzchniowej przeznaczonej dla wiernych. W warstwie historycznej (dla tych co mają uszy do słuchania – … NT jest utajnioną w treści kroniką pewnej religijnej Wspólnoty) „Dwunastu Apostołów” było Radą,którą utworzono jako „gabinet cieni” potencjalnego imperium żydowskiego, które w założeniach miało powstać na gruzach i w granicach ówczesnego imperium rzymskiego ( już tu wzmiankowałem o tym). Każdy z jej członków reprezentował zakon lub prowincję.

  W wykazie podanych imion została odwrócona kolejność – najważniejsi członkowie Rady znaleźli się na końcu wykazu. Sześcioma prawdziwymi przywódcami byli Judasz z Kariotu, Szymon Zelota, Tadeusz, Jakub syn Alfeusza, Tomasz i Mateusz.
  Judasz,religijny fanatyk (przełożony uczonych w Piśmie) był następcą Judy Galilejczyka (zelota, przywódca powstania antyrzymskiego) i z tego względu był też (Judasz) zwany „Szatanem” (do pokojarzenia z pewnymi wersami NT).
  Tadeusz Apostoł (Teodas) był przywódcą zakonu terapeutów (magów) z siedzibą w Aleksandrii (w Ewangeliach występuje jako syn marnotrawny i Barabasz).
  Mateusz z wykazu Apostołów to Mateusz Annasz, jeden z braci Annaszów, który był arcykapłanem w 42 i 43 roku. Za jego „panowania” chrześcijanie zostali oficjalnie uznani pod nową nazwą.
  Tomasz był synem Heroda Wielkiego i Mariamme II, córki arcykapłana Boetosa. Gdy Herod rozwiódł się z jego matką stał się niczym Ezaw z ST. Z tego względu nazywany był „Bliźniakiem” – Didimusem.
  Za Szymonem Zelotą kryje się najważniejsza (po Jezusie,oczywiście) postać NT – Szymon Mag występujący pod wieloma ksywkami (Łazarz, trędowaty, faryzeusz, Demetriusz złotnik, … ) Był zwierzchnikiem zakonu Samarytan i był następcą Menachema, który był duchowym twórcą misji tworzenia Nowego Izraela. Szymon Mag jest dobrze udokumentowaną postacią w literaturze pozabiblijnej.

  Jak widać odnowa religijna Żydów, która w pewnym momencie przybrała postać chrześcijaństwa była odgórnie sterowana a Jezus pełnił rolę reformatora religijnego( nie wszystkim Żydom to się podobało – efekt końcowy jest znany),którego idee miały przyciągnąć do judaizmu mieszkańców całego imperium rzymskiego (rytuał obrzezania był głównym czynnikiem hamującym napływ nowych wiernych – wiernych, którzy chcieli zachować swoją narodową i kulturową tożsamość).
  Między bajki należy włożyć to, że Apostołowie byli prostymi ludźmi – rybakami, pasterzami – owszem, byli ale w innym znaczeniu ( połów „ryb” dotyczył ludzi i to wysoko postawionych – … u nas też funkcjonuje pojęcie „gruba ryba,prawda?).

  Co do pozostałych Apostołów – pierwszych sześciu na liście to przyjaciele i stronnicy Jezusa,niżsi rangą od pozostałych. Wszyscy zaliczali się do kategorii nieczystych ; byli żonatymi Żydami ( Piotr i Andrzej), innowiercami (Bartłomiej, czyli Jan Marek, który był prozelitą, a Filip nieobrzezanym; Jakub i Jan Zebedeusze byli żonatymi innowiercami).

  ps. znając pewne sprawy staję w tym samym szeregu co „Stl”. Nie można inaczej.

  Pozdr.

 87. ZZ said

  Ci p—dolnięci w mózg – STL, VERI – nie mogą zejść z tematu, że Kościół założyli Żydzi.
  Nie może się w ich zas—ych gnojem łbach pomieścić, że żydzi krzyżowali chrześcijan właśnie za to, że chrześcijanie porzucili judaistyczne żydostwo i jego prawa.
  Tych jełopów (albo prowokatorów) nic nie przekona, prócz pały w durny łeb.

 88. Marucha said

  Wybaczą panowie STL i Veri.

  Większym autorytetem jest dla mnie Św. Tomasz, Św. Augustyn czy św. Teresa.

 89. veri said

  87. @ZZ. To,że Żydzi oponowali temu co robił Jezus (a była to rewolucja w judaiźmie) nie zmienia faktu, że chrześcijaństwo jest tworem czysto żydowskim majacym określony cel. Sam Szaweł,który był członkiem zakonu Beniamitów, zrzeszającego faryzeuszy był zagorzałym przeciwnikiem Jezusa. Jako młody człowiek był zawziętym żydowskim nacjonalistą (samo o sobie mówił, że jest Hebrajczykiem z Hebrajczyków). W 40 r. n.e. przyjął liberalna doktrynę Jezusa i już jako Paweł popadł w drugą skrajność – uważał,że nie-Żydzi nie muszą przyjmować żydowskiej tożsamości(poprzez obrzezanie). Podobnie było z Judaszem – jako zwierzchnik zakonu Manasytów (super nacjonalistów) domagał się, by wszyscy nie-Żydzi poddawali się obrzezaniu i stawali się w pełni Żydami.

  ps. to było drobne uzupełnienie w odpowiedzi panu(pani) ZZ.
  Języka jakim posługuje się ta osoba nie będę komentował.

 90. aga said

  Ale ale znalazl się jakis niedoksztalcony, z dużego miasta mowiący językiem łonetu,gownawybiorczego i tefalenu.I głow gadającycg z tychze.
  panie WP a wlasny rozum może wlącz,oki?
  Jak na wlasnej dzialce znajdziesz n.p. złoto to tez z braku wlasnych technologii oddasz ja sąsiadowi co takową posiada? I jeszcze może doplacisz jak to une w Polsce czynią?
  ?Gdyby to było takie proste jak ciebie niezlustrowane dziennikarzyny a wczesniej TW z Luniwersytetow zindoktrynowali to by Usrael ekonom. killerow nie wysylał do normalnie myslących kategoriami interesu WLASNEGO NARODU politykow,jak Torijos, Roldos i inni.John Perkins ci się klania zanim znowu o wysokich technologiach zaczniesz prawic.Mam nadzieję,ze ci placa za gloszenie takich bzdur i zwyczajnie jak większość dziennikarzy i naukowcow się po prostu sprzedaleś za kase. Bo jeśli w to wierzysz to
  rzeczywiście Polska chyba na zatracenie przez takich pólgłówków- propagandystów jak ty skazana.Neokolonializm dla takich ludzi bez czci,ducha i wiary / no i bez wlasnego rozumu oczywiscie/to wcale nie to samo co najazd ,okupacja wyzysk.
  Zaporczyki, Szendzielarze ,Pileckie to się w grobach juz dawno przewrocili…

 91. opornik said

  Przepraszam, ale tak gwoli naiwności spytam:
  A czy tak przypadeczkiem Kościoła nie założył Pan Bóg, dając nam Odkupiciela, szczegóły w Piśmie Świętym w którym jest tzw Słowo Żywe – ale takim osobnikom jak veri i podobni to wiarygodne sa wróżki w GW i tzw. rabini czyli mistrzowie kłamstwa – w Izraelu pod murem.
  Naiwność nie boli – przynajmniej nie od razu, a potem nadchodzi…
  głupota itd itp od 5772 lat wg. NAjmądrzejszych i jak im tam jeszcze

 92. PL said

  Wpis WP mógł być tylko dokonany przez jakiegoś żydłaka albo kompletnego DURNIA. Szkoda czasu.

 93. veri said

  91. @opornik. ” Przepraszam, ale tak gwoli naiwności spytam:
  A czy tak przypadeczkiem Kościoła nie założył Pan Bóg, dając nam Odkupiciela, szczegóły w Piśmie Świętym ” –

  – pozwolę sobie odpowiedzieć pytaniem : a kto i w jakim celu napisał to Pismo Święte tak a nie inaczej formułując pewne określenia ? Chyba nie było pisane „sobie a muzom”, prawda ?

  Zdaję sobie sprawę, że religia wywołuje określone, najczęściej negatywne emocje ale patrząc „chłodnym okiem”, sięgając do źródeł można poczynić interesujące obserwacje.

 94. stl said

  Tak jak myślałem – sami tchórze. Nie znalazł się ani jeden, który odważyłby się bez kręcenia stwierdzić, że moje zdanie o tym, ze żyd miał w wymienionym okresie większe prawa niż Polak-chłop pańszczyźniany jest nieprawdziwe.
  A potem dziwią się, że w kraju gdzie żyją tacy tchórze każdy może sobie np. zagrabić bogactwa naturalne, a jedyne pomysły o zmianę tej sytuacji to pisanie petycji do tych którzy grabią lub składanie ich do Boga.

 95. Marucha said

  Uprzejmie prosimy pana STL, aby zechciał opuścić towarzystwo tchórzy raz na zawsze. Źle się bowiem czujemy w obecności odważników.

 96. opornik said

  Tak panie veri zwłaszcza gdy zanurzyć się z gebą, nosem oczyma aż po uszy,
  to wie Pan, nawet to, że Pan w szambie jest znurzony nie sprawi Panu większej różnicy.
  Źródła w których Pan się nurza, po prostu śmierdzą herezją i kłamstwem. Dziś Sroda Popielcowa, może by Pan tak zaczął trochę postu od plecenia bajdułów.

 97. stl said

  > przejmie prosimy pana STL, aby zechciał opuścić towarzystwo tchórzy raz na zawsze…

  Przypominam, że nie zaliczają się do tchórzy ci dyskutanci, którzy na moje stwierdzenie, ze żyd miał w wymienionym okresie większe prawa niż Polak-chłop pańszczyźniany:
  a) nic nie odpowiedzieli (całkiem normalna postawa: „nie mam wiedzy o tamtych czasach więc się nie wypowiadam”)
  b) odpowiedzieli, że moje stwierdzenie jest prawdziwe – że faktycznie żyd miał większe prawa
  c) odpowiedzieli, że moje stwierdzenie jest nieprawdziwe – że żyd nie miał większych praw (niestety ilość takich dyskutantów wynosi zero, a szkoda bo dyskusja byłaby na pewno bardzo ciekawa i może ja przekonałbym takiego dyskutanta albo on mnie).
  Tchórze i krętacze to niewielka grupa, która zamiast odpowiedzieć b) albo c) zaczęła uciekać od tematu i kręcić albo przypisując mi rzeczy, których nie napisałem, albo schodząc na poboczne tematy albo rzucając obraźliwymi tekstami bez ustosunkowania się do w/w stwierdzenia.
  Tych tchórzy i krętaczy jest póki co na tyle mało, że nadal możliwa jest dyskusja na poziomie z pozostałymi uczestnikami forum, więc nie ma powodu bym opuszczał towarzystwo – opuszczę je gdy swoją działalnością ci tchórze i krętacze uczynią dyskusję niemożliwą.

 98. veri said

  96. @opornik. Czy napisanie w formie „who was who” (86,89) złamało jakieś tabu ?
  Zdaję sobie sprawę, że to nie są powszechnie dostępne informacje ale bez problemu można je wyciągnąć z Biblii (ST, NT),Dzieł Flawiusza,Filona z Aleksandrii,Euzebiusza z Cezareii,Pliniusza Starszego,Tacyta, … i ze współczesnych opracowań.
  Nie sądzę aby autorzy dzieł, na których oparte są moje informacje uważali je za rodzaj szamba – a jeżeli chce Pan uwłaczać np.autorom Biblii to …

 99. veri said

  ps. … bo mi umknęło … czy swój komentarz (96) napisał Pan z pozycji katolika czy Żyda ? – bariera monitora nie pozwala na dostrzeżenie „fizjologicznych” 🙂 cech.

 100. Julka said

  A ja myślę Stl, że Pan Gajowy powinien zablokować te wpisy. Po babsku czuję, że są one bardziej
  niepolskie (tak jak Veriego) od byłego tu Rysia, z którym tak postąpił. Ja myślę, że Rysio fascynował się książkami, które przeczytał i tutaj wklejał swoje fascynacje nie ze złej woli. Myślę też, że Gajowy niedydaktycznie go stąd wyciął (może chłopak by się czegoś nauczył). Przez Rysia wyprowadził się też Notopolej, którego mi brak. Mnie intuicja nie zawodzi, myślę że Veri powinien polecieć a nie Rysio (chyba, że jest agentem grającym teraz Stl z innego adresu i bezczelnie łgał, że leży krzyżem.
  Stl- to proste: żydostwo było poza nawiasem i rządziło się oficjalnie innymi prawami, żyło sobie w gminach i nie stosowało się doń ogólnego prawa (np.zakazy dla ludzi honorowych. To umożliwiało mu lizusostwo,upadlanie się, chciwość i gromadzenie majątków-co było następnie instrumentem do wżeniania się w dobre polskie rodziny. Minęły wieki i proszę do czego doszli dzięki takiej postawie. Już nie ma czapkowania, szmacenia się, są żądania. Biblia to naprawdę mądra księga. Pan Jezus mówi nam przez swoje życie, jak jest ważna pokora, a w Starym Testamencie ile jest mądrości życiowych, nadal aktualnych. Proszę poczytać księgę Syracha.

 101. stl said

  > to proste: żydostwo było poza nawiasem i rządziło się oficjalnie innymi prawami, żyło sobie w gminach i nie
  > stosowało się doń ogólnego prawa…
  Toż o tym właśnie piszę. Że w omawianym okresie stworzono tu Judeopolonię, w którzej żydowi wolno było nieporównanie więcej niż Polakowi-chłopu pańszczyźnianemu, a nawet więcej niż Polakowi-szlachcicowi.
  A dając żydom monopol na pożyczanie na procent zagwarantowano im, że prędzej czy później niemal cały majątek narodowy wpadnie w ich ręce (właściwie sami sobie to zagwarantowali dzięki obsadzeniu kluczowych stanowisk w kościele) – każde państwo czasem potrzebuje pożyczki i wtedy musi pożyczać na podyktowanych przez monopolistów warunkach.
  > To umożliwiało mu (…) gromadzenie majątków-co było następnie instrumentem do wżeniania się w dobre polskie
  > rodziny.
  Nie tylko: umożliwiało też wprowadzenie jeszcze większej ilości żydów do kościelnej wierchuszki oraz władz państwowych.

  > Minęły wieki i proszę do czego doszli dzięki takiej postawie.
  Do tego do czego musieli dojść mając kontrolę nad kościołem i mogąc dzięki niej zapewnić sobie monopol na pożyczanie na procent.

 102. veri said

  Tak sobie przeglądałem wpisy na tym wątku … pod 13 (wpis Stl) jest 16 minusów … przypasowując to do podanego tam tekstu swój minusowy ślad musieli zostawić ci, którym przyświeca idea „dobry Żyd to zakonspirowany Żyd”. Mylę się ?

  … pod 100. @Julka. Swoją intuicją (co do mojej osoby) wystawia Pani nie najlepszą cenzurkę nadobnej płci :-)))

 103. Julka said

  Nikt im monopolu nie dawał proszę pana. Żyli poza nawiasem, rządzili się własnymi prawami ale prostytuowali się, a prawo określało ich status od-do
  Żyli poza nawiasem Polaków, ale jako te żmije poniżając się wykorzystali to przeciwko ludziom, którzy nieopatrznie udzielili im schronienia. Stworzenie jakiejś judeopolonii,o której pan pisze to wykorzystanie przez żydostwo dla własnych celów jego upakarzającej pozycji przybłędy, którego nikt nie chciał, krętactw, złodziejstw, intryg przez wieki. Nikt im praw nie dawał. Oni sami je wzięli podstępem i robią to nadal, mimo że upłynęły wieki. Takie dziadostwo popierać może tylko dziad.

 104. PL said

  Pan STL reprezentuje taktykę „usraj się – nie daj się”.
  Nie wiem, po jaką jasną cholerę chce za wszelką cenę splugawić nawet ten okres, kiedy Polska była największym mocarstwem Europy, a chłopstwo miało w niej większe prawa, niż gdziekolwiek indziej. I nie wiem, po kiego …uja wałkuje wciąż kwestie żydowskie, które są dobrze znane, a robi to z miną odkrywcy Ameryki. I jeszcze nie wiem, co ta biedna Polska mu zawiniła, że pluje na nią z powodu żydowskiej wredności i nikczemności.
  Być może bardzo mu zależy na tym, aby Polacy nie wiedzieli, jak bardzo mogą być z tamtej Polski dumni.

 105. veri said

  104. @PL. Nie mój cyrk … ale można odnieść wrażenie, że tematyka żydowska jest koncesjonowana a przy pomocy jak nie „łagodnej” perswazji to socjotechnicznym zabiegom próbuje się wypchnąć albo zbagatelizować niewygodne kwestie. Czyżby „antysemitą” można było być tylko w określonym zakresie ?!

 106. PL said

  Panie Veri, ile razy można słuchac, że Żydzi są tacy a tacy? Czy jest tu ktoś, kto tego nie wie? Czy jest tu jakiś filosemita?

 107. Marucha said

  To nie zauważył Pan jeszcze, że jest to strona współfinansowana przez Żydów i ich odszczep, zwany katolikami?

 108. veri said

  107. @Marucha. Powiedzmy, że nie jestem aż taki bystry 🙂

 109. veri said

  100. @Julka. ” …a w Starym Testamencie ile jest mądrości życiowych…” – a NT-mądrości : „miłujcie nieprzyjaciół swoich” i o nadstawianiu drugiego policzka … co one Pani mówią, w jakim celu zostały one sformułowane ?

 110. PL said

  Jasne, panie Veri!
  Żydzi mają lepsze zasady: za jedno oko – tysiąc oczu.
  Mordować każdego, kto jest słabszy.
  Mścić się do dziesiątego pokolenia.
  Zrównywać z ziemią, palić, niszczyć.

  Czy Pan właśnie takie zasady wyznaje? Prosimy o szczerą odpowiedź.

 111. veri said

  110. @PL. Moralne przesłania NT ( m innymi te wymienione) były skierowane do … do kogo ?

 112. opornik said

  Dzięki za szczerość panie veri gut! – cały talmud na tym stoi że czyta Święte Pismo Goi, jeżeli mnie kto po policzkch młuci, pół biedy mogę wytrzymać, ale veri pluje na Słowo Boże – aaa, to tutaj jest Pan w potrzasku – bredź bredzieju może Cię kto jeszcze słucha…

 113. veri said

  112. @opornik. Proponuję mniej emocji.

  Zacytuję słowa „PL” :” …Żydzi mają lepsze zasady: za jedno oko – tysiąc oczu każdego, kto jest słabszy.Mścić się do dziesiątego pokolenia… ” – i pańskim zdaniem tak traktowany goj ma odpowiedzieć nadstawieniem drugiego policzka i miłowaniem oprawcy, prawda ?

  Czy kapuje Pan o co w tym wszystkim chodziło ?

 114. stl said

  103.
  > Nikt im monopolu nie dawał proszę pana.
  Toż o tym pisałem: nikt im go nie dawał: sami go sobie dali dzięki posiadaniu „swoich” na kluczowych stanowiskach w kościele.

  > Żyli poza nawiasem, rządzili się własnymi prawami ale prostytuowali się…
  Identycznie jak np. kolonizatorzy Ameryki, którzy >>żyli poza nawiasem społeczeństw indiańskich, rządzili się własnymi prawami, ale „prostytuowali się” poprzez ograbianie indian< wykorzystali to przeciwko ludziom, którzy nieopatrznie udzielili im schronienia.
  Udzielili im schronienia bo takie (jako monopoliści) podyktowali warunki udzielania państwu pożyczek.

  > Stworzenie jakiejś judeopolonii,o której pan pisze to wykorzystanie przez żydostwo dla własnych celów jego
  > upakarzającej pozycji przybłędy,
  j.w. – z samej pozycji przybłędy nie byliby w stanie wynegocjować sobie zwolnienia z obowiązku przestrzegania polskiego prawa. To wynegocjowali sobie z pozycji monopolistów na udzielanie pożyczek.

  > którego nikt nie chciał, krętactw, złodziejstw, intryg przez wieki.
  A no właśnie: nikt nie chaciał, a Polacy nie tylko przyjęli, ale jeszcze zagwarantowali zwolnienie z obowiązku przestrzegania polskiego prawa (i to wiedząc o ich skłonnościach do w/w czynów). Judeopolonia jak malowana.

  > Nikt im praw nie dawał. Oni sami je wzięli podstępem…
  Dokładnie o tym piszę: zaczęło się od podstępu polegającego na zainstalowaniu „swoich” na kluczowych stanowiskach w kościele – potem było już „z górki”: odpowiednio sterując kościołem mogli sami sobie wziąć te prawa jakich w danej chwili potrzebowali (pierwszym takim prawem był monopol na udzielanie pożyczek na procent)

  104.
  > Nie wiem, po jaką jasną cholerę chce za wszelką cenę splugawić nawet ten okres, kiedy Polska była
  > największym mocarstwem Europy, a chłopstwo miało w niej większe prawa, niż gdziekolwiek indziej…
  Prawa chłopów były podobne, państwo było bogatsze niż inne więc i chłopi byli bogatsi i z tego wynikała ich
  lepsza sytuacja, a nie z większych praw. Sytuacja identyczna z tą jaką masz obecnie w Izraelu, gdzie muzułmanie z izraelskim obywatelstwem są bogatsi niż muzułmanie w innych krajach tego regionu. Identyczną sytuację miałbyś w Judeopolonii gdyby takowa tu powstała (bo chyba nikt nie wątpi, że gdyby powstała
  byłaby takim „europejskim Izraelem” – tj. państwem z najsilniejszą gospodarką w regionie, bronią atomową i potężną armią, ale Polacy byliby obywatelami drugiej kategorii).

  > nie wiem, po kiego …uja wałkuje wciąż kwestie żydowskie,
  W jakichś 90 procentach artykułów tu zamieszczanych są nawiązania do żydów, ale nawet w tych 10%, w których ich nie ma znajdziesz je w komentarzach pod artykułem. Jeśli Ci nie odpowiada „wałkowanie wciąż kwestii żydowskich” to po prostu nie zaglądaj na tę stronę internetową.

  > które są dobrze znane…
  Pewna grupa tchórzy i krętaczy udaje, że nie wie, że w omawianym okresie żyd miał w Polsce nieporównanie większe prawa niż w Polak-chłop pańszczyźniany. I trzeba im mówić prawdę w oczy – jeśli nie po to by ich poinformować, to po to by pokazać innym z jakim typem ludzi mamy do czynienia.

 115. Julka said

  ad/109
  Ano mówią mi tyle, że każdy ma prawo do błędu i za to nie należy nikogo przekreślać (nadstawić policzek i wytrwać). Konsekwentnie należy Verii przypomieć sobie o warunkach przebaczenia, bo Pismo Święte nikomu nie nakazuje zapomnienia, ale warunki przebaczenia ustala i owszem, tak jak Katechizm Kościoła Katolickiego (żal, zadośćuczynienie za grzechy). Pan po zydowsku wycinkowo stara się wciskać chłam nie zdając sobie sprawy, że ktoś może mieć większą wiedzę od Pana.

 116. PL said

  Czy Stl mógłby zaprzestać objaśniania nam świata, bo już się rzygać chce od jego „rewelacji” pisanych w taki sposób, że wynika z nich, iż Polacy winni są łajdactwa Żydów.

 117. veri said

  115. @Julka. Powiąże Pani moje wpisy (109 i 111) z relacjami Żydzi – goje ?
  Nie sądzi Pani (chłodnym okiem), że za tymi NT-mądrościami kryje się talmudyczna przewrotność ? – proszę zwrócić uwagę, że NT był pisany przez Żydów ale nie z myślą o Żydach – oni mieli swoje mądrości (o czym, m innymi PL w 110)!

 118. veri said

  ps. Dołożę do tego wyciągnięte z „Niepoprawni.pl” (Brixen):

  W szkole doszło do strasznego wydarzenia. Po dużej przerwie młoda pani od polskiego wprowadziła do klasy dziewczynkę, która zazwyczaj odzywała się jako pierwsza. Dziewczynka wyglądała strasznie. Podbite oko, spuchnięte wargi, zakrwawiony nos, siniaki. I płakała.
  – Pobili ją – powiedziała posępnie pani od polskiego. – Niestety, uczniowie naszej szkoły. Jakieś dryblasy z szóstej. Już wezwaliśmy jej rodziców. Zajmijcie się czymś, a ja zaprowadzę waszą koleżankę do pielęgniarki.
  – Wszyscy pójdziemy! – zakrzyknęła solidarnie czwarta a.
  – Nie chcecie mieć lekcji – westchnęła pani.
  – Nieprawda! Chcemy pomóc! I w ogóle!
  – No to chodźcie, będę was mieć przynajmniej na oku – pani wygoniła wszystkich na korytarz. Doszli do gabinetu pani pielęgniarki, a ta opatrzyła dziewczynkę.
  – Wiesz, kto ci to zrobił? – indagowała ją pani pedagog. Dziewczynka kiwnęła głową.
  – Już jesteśmy – zajrzała do środka pani pedagog. Na korytarzu stał pewien pan, jak się okazało wujek dziewczynki. Pod ścianą stali uczniowie klasy szóstej z niezbyt mądrymi minami.
  – Ja to załatwię – powiedziała twardo pani pedagog i powiedziała do dziewczynki:
  – Wskaż teraz tych, którzy cię uderzyli.
  – Jak rany, w takiej sytuacji nikt nie wskaże – Łukaszek i Gruby Maciek łapali się za głowy.
  – Zrobimy to inaczej – odezwał się wujek dziewczynki. Wziął ją za ramię, podprowadził do uczniów szóstej klasy i zrobił coś, czego się nikt nie spodziewał, bo powiedział:
  – A teraz… Wybacz im!
  Dziewczynka zaczęła płakać.
  – Ale co pan…! – powiedziała zaskoczona pani pedagog.
  – Tak nauczał Jan Paweł Drugi, a biskupi polscy napisali nawet list do Niemców z prośbą o wybaczenie – pouczył wszystkich wujek i potrząsnął dziewczynką, aż znowu zaczęła krwawić z nosa. – Chodzisz na religię! Jesteś katoliczką! Wybaczaj!
  – Może najpierw znajdziemy sprawców a oni ją przeproszą i wyrażą skruchę – wtrąciła się młoda pani od polskiego.
  – O nie – sprzeciwił się wujek. – Najpierw potrzebne jest coś, co się nazywa dobra wola! Akt przebaczenia musi wynikać z woli przebaczającego i to jest warunek konieczny, aby przebaczenie było szczere. Módl się zatem, dziecko i przebacz im. I to natychmiast.
  – E… A pan? – zapytała młoda pani od polskiego.
  – Ja? Nie.
  – Pan jest katolikiem? – zapytała młoda pani od polskiego.
  – Po czym pani to wnosi? – zapytał z godnością wujek dziewczynki.
  – Ja nic nie wnoszę, pytam tylko.
  – Nie należę do żadnego kościoła – odparł wujek z powagą.
  – Ale wierzy pan w Boga?
  – Pani wymaga ode mnie wiwisekcji, a to pytanie jest nie na miejscu, bo ma na celu mnie poniżyć! – oburzył się wujek. – Ale wy, katolicy, oczywiście musicie wybaczać. No dalej! – ponaglił dziewczynkę. – Wybaczaj!

  Proszę zwrócić uwagę na rolę ‚wujka’, jak można domyśleć się – ateisty … a ateizm też jest made by Żydzi, prawda ?

 119. opornik said

  Opowiedz nam lepiej veri, co byś zrobił gdybys wygrał tak ze 100 milionów EURO w jakiegoś TOTKA?! – czekam na wyznania agencji od bełtania.

 120. Re: vieri 118
  Nie tylko ateizm mosci veri jest „made in jews”, ale wiele innych „ciekawych” rzeczy, rowniez z „podwojnym standarem” myslenia, mowienia i postepowania, co w zasadzie nie jest „veri’emu” obce, a wrecz jest codziennoscia, tylko jest jeden problem: ja jeszcze nie doroslem i dlugo nie dorosne do myslenia „veri’ego”…i to zwlaszcza na tym Forum…Mysle ze rozumiemy sie???
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 121. veri said

  120. @ Jasiek … . Proszę się nie obrażać – raczej trudno jest dostrzec misterną pajęczynę jaką opletli gojów Żydzi będąc zanurzonym po uszy w czymś w co nas wcisnęli. Z arcymistrzami „podwójnych standardów” myślenia, mówienia, postępowania goje raczej nie mają szans … i nie mam na myśli siebie, a co Pan raczy w swojej imaginacji sugerować.

 122. veri said

  119. @opornik. Fantazje … hmmm … mój punkt startowy jest dopiero na poziomie 500 mln Euro.

 123. Polecam bardzo uwaznie aby kazdy przeczytal wpis „veri” 121 jako odpowiedz na moj wpis nr. 120, a zwlaszcza „Admin”…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 124. Cham Wiejski said

  Panie Veri, Pan chyba jesteś maniak, skoro uważasz Pan, że tylko Pan dostrzega „pajęczynę jaką opletli gojów Żydzi”.

  Nie jest ona po pierwsze wcale taka „misterna” dla kogoś, kto autentycznie wierzy w Boga i wyznaje Trójcę Świętą. Wtedy niecna działalność Żydów widnieje jak na dłoni: widać ją, jak nafosforyzowaną bransoletkę w ciemnym pokoju.

  Już nas Pan dosyć „naobjaśniał” i dziękujemy Panu.

 125. opornik said

  Typowe myślenie pejsate, nigdy nie odpowiadać wprost na pytania, tylko jątrzyć, a czas leci okupacja trwa w Trwam też,
  pytanie o miliony to pytanie o wartości moralno-etyczne panie veri, ale jak widać pan takowych… po prostu NIE MA!
  Również ŻEGNAM !

 126. veri said

  124. Cham Wiejski. Najmisterniejszą jest właśnie ta, w której goje idą jak na pasku – żydowska religia ( za którą daliby się jeszcze pokroić – ot, potęga odpowiedniego prania mózgów). … w innym miejscu napisałem, że wyznania, deklaracje takie jak to :”…kto autentycznie wierzy w Boga i wyznaje Trójcę Świętą…” to miodzio dla żydowskich uszu – czy muszę to wyjaśniać ?
  W świetle tego o czym tu pisałem, „naobjaśniałem” (ledwo dotknięcie tematu) proszę to sobie na zimno przeanalizować. Zdaję sobie sprawę, że ta analiza może być ułomna ze względu na to, że wszystko co robimy jest funkcją naszej wiedzy, świadomości.

  ps. proszę wybaczyć ale mam swój punkt widzenia na te sprawy.

 127. veri said

  125. @opornik. W Trylogii stoi, obrazujące pewne sytuacje powiedzenie : „złapał Turek Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma” – proszę to sobie dopasowć do 122 :-)))

 128. Joe said

  A teraz podsumujcie ile Wam czsu zabral ten… Veri i Stl….czy nie tyle co dawny Rysio?Puszcza Was w kanal po to zeby z witryny Maruchy zrobic nudna paplanine….Ot co.
  Pozdrawiam Joe.

 129. Wyglada na to, ze z Gajowki zrobi sie „sciepa”… Brakuje tylko „kochanskiego”, „sharona” i innych podobnych „zalotnikow” jezyka polskiego…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Chyba nie jest jeszcze aż tak źle. Pojawiają się tu koszerni i ich szabesgoje, ale nie dominują, jak na ściepie. – admin

 130. Kresowiak2 said

  Po raz drugi tu sie wypowiadam. Suwerennosc czy zaleznosc energetyczna i polityczna Polski, to temat bardzo wazny, ale te dywagacje religijne czy w wiekszosci sa o historii siegajace do XVI wieku – mysle, ze sa tu zbyteczne o co tez jest prosba do Moderatora, bo dla zwolennikow debat religijnych czy historycznych utworzyc osobny dzial, a nie mieszac wszystkieego ze wszystkim. W komentarzu nr 121 zostal zacytowany w calosci artykul Teresy WOJCIK, Ameryka wygazuje Rosję, „Gazeta Polska” Nr 7 z 17.02.2010, str.1, 7, szkoda, ze pod podania imienia i nazwiska oraz zrodla.
  Kresowiak2

 131. PL said

  Wydaje mi się, że tematy religijne (Polski bez katolicyzmu NIE BĘDZIE!) są równie ważne, jak polityczne czy gospodarcze. I dobrze, że są poruszane.

 132. 166 said

  do 130/ Kresowiak 2
  166 jest bytem wątpiącym. Tak ogólnie we wszystkie prawdy objawiane, szczególnie te polityczne.
  Ale nie da się zaprzeczyć, że jak historia ludzkości historią ludzkości, cywilizacje powstawały na bazie pewnych określonych systemów wartości, zawsze opartych na jakiejś wierze. Akurat najdalej zaszła cywilizacja łacińska, chrześcijańska, i katolicka w szczególności, oparta na zasadach moralnych, które głosił Jezus, ukrzyżowany za głoszone zasady. I to są fakty, oczywiste nawet dla niewierzących. Kiedyś tak o sobie powiedział prof. Wolniewicz w RM „jestem niewierzącym katolikiem”.
  Jeśli od niedawna zaglądasz do gajówki, to pewnie nie zauważyłeś w gąszczu starszych wpisów linku do strony prof. Dakowskiego – tabela cywilizacji wg Konecznego – lektura obowiązkowa dla każdego nawet z kresów: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=49
  i świeższy wpis o frankistach w kościele polskim i nie tylko http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1736&Itemid=53
  Po przeanalizowaniu tabeli cywilizacji będzie Panu dużo łatwiej połapać się w wojnie cywilizacji, która toczy sie codziennie. To nasze być lub nie być. Stąd gajówka i wpisy dalekie od wiadomości telewizyjnych. Milej lektury, na którą warto poświecić troszkę czasu. To mniej więcej tyle czasu, co jakiś bzdurny serial.

 133. zgred said

  Ależ jest standardowe rozwiązanie! Trzeba znaleźć odpowiedniego posła opozycji (nie PiS, bo to takie same złodzieje, tylko znaczą się krzyżem, nie SLD, bo jw, tylko sierpem i młotem) i domagać się interpelacji. Najlepiej pisać do wszystkich nie-PO-PiS-SLD.

 134. dzonski said

  Ten tekst nie jest pański. Proszę to napisać.

 135. AK47 said

  Mam nadzieję że Polacy wkońcu się ockną i zagłosują jak trzeba „UPR-WIP”

Sorry, the comment form is closed at this time.