Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy Polak rozumie, co to jest konflikt interesów?

Posted by Marucha w dniu 2010-02-15 (Poniedziałek)

Alicja Kornasiewicz

Alicja Kornasiewicz. Zawód: prywatyzatorka.

Pani Alicja Kornasiewicz jest nie byle kim. To jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Z ramienia partii żydowskiej mniejszości narodowej, czyli Unii Wolności, była wiceministrem skarbu państwa, współodpowiedzialnym za prywatyzację PZU i uczestniczyła w naradach z Eureko, w następstwie których konsorcjum uzyskało „wyłączność negocjacyjną” na prywatyzację PZU. O gigantycznym skandalu związanym z Eureko (a także przedziwnej „bezradności” władz polskich) nie ma co pisać, bo wszyscy go znają, a jak nie znają, to sobie łatwo znajdą.

Pani Kornasiewicz „sprywatyzowała” również drugi co do wielkości polski bank, PeKao SA („z żubrem”), oddając go w ręce starszych i mądrzejszych, tym razem występujących głównie w barwach Włoch.

No i teraz okazuje się, że była wiceminister skarbu, która sprywatyzowała Pekao SA, zostanie prezesem tegoż sprywatyzowanego banku. Ściślej biorąc – p.o. prezesa, aż do czasu uzyskania zgody od Komisji Nadzoru Finansowego, co jest chyba tylko formalnością.

Teraz, drodzy czytelnicy, zadajcie dziesięciu Polakom pytanie, czy w powyższym nie widać tzw. konfliktu interesów? Damy sobie urwać łeb, że dziewięciu z nich w ogóle nie zrozumie, o co nam chodzi – jaki znowu „konflikt interesów” i czy nie mamy nic lepszego do roboty, jak zawracać sobie i im d…ę. A dziesiąty stwierdzi, że żadnego konfliktu w tym nie ma.

Pani Kornasiewicz, zdaniem portalu Wirtualna Polska (kobieta.wp.pl), należy do kobiet, jakie są mądre, energiczne, przedsiębiorcze, wrażliwe i piękne – jednym słowem do kobiet sukcesu.

Komentarzy 35 to “Czy Polak rozumie, co to jest konflikt interesów?”

 1. PL said

  Trochę informacji o pani Kornasiewicz – mądrej, pieknej i „wrażliwej” choleryczce:

  http://samcik.blox.pl/2010/01/Czy-teraz-Zubr-dostanie-kopa-Alicja-Kornasiewicz.html

 2. lopek said

  Gdy przekrętów rzeczonej pani nie da się dłużej ukrywać przed Polakami, wymieni się ją za Lewandowskiego i zostanie komisarzem ludowym w Brukseli!

 3. Isreal said

  nie widzę konfliktu interesów. Od początku do końca rzydoski geszefcik. Żadnych konfliktów.

 4. Joe said

  Nie znam gwary goralskiej,ale powtorze jak potrafie.”Jak kogos wychwalaja za zycia,a juz nie daj Bog stawiaja mu pomniki,to ja sie moge tylko odwrocic…plecami”mowiac delkiatnie.Bo juz wszystko wiadomo kto za tym stoi.

 5. kiboshon said

  Amerykanie mogą być omamieni żydowską propagandą, lecz powoli zaczynają budzić się ze snu. Kongresman Brian Baird, Demokrata ze stanu Washington oświadczył że USA powinna siłą przełamać blokadę Gazy i dostarczyć pomoc dla Palestyńczyków tak jak to zrobiono podczas blokady Berlina.

  http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5jw6c6W7D_lf3F_aBJvrojp0NKUWQD9DSE4Q00

 6. Do Joe

  to sie nazywa „mom cie tam cie gdzie cie mom cie ” albo tez Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy
  ten caly manewr z bankiemm wrecz cuchnie

 7. RomanK said

  Czy robowal tos zapytac Ojca Rydzyka czy wie o co w tym chodzi???czy wie o tym cale Srodowisko??? tak czule i wrazliwe na krzywdy narodowe???
  Czy ktos o tym mowil w Rozmowach Niedokonczonych ,czy podal nazwiska i zycioryc takich pan choleryczek i panow cholernikoff??? W sumie to nasze Radio..nie???

 8. Inkwizytor said

  Ad 7

  Już nie moje Radio, a szkoda bo parę lat go słuchałem

 9. News said

  Co do bankowych geszeftow jest kolejna rewelacja.
  „Starsi i madrzejsi” z banku Goldman Sachs architektami obecnego kryzysu Grecji.
  Oczywiscie oskarzanie o to zydow to czysty antycośtam.

  Szczegoly tutaj i ciekawe komentarze czytelnikow:
  http://www.independent.co.uk/news/business/news/goldman-sachs-the-greek-connection-1899527.html

 10. aga said

  RM zupełnie sfiksowało i straciło propolski kompsa odkąd się zadalo z tymi frankistami,marranami,przechrztami falszywymi czyli Pisem.A może od pocżatku to było wielkie oszustwo dla patriotycznych Polakow?

 11. aga said

  To radio powinno slużyc mikrofonem dla A.Leppera.Aby mógl się ten Polak co walczyl a nie tylko markowal „walkę” o polskie sprawy w Jewroparlamencie.Bo przecież gołym okiem widać jaki polityczny iście stalinowski sąd nad nim wysmażono.
  I jeszcze te babochłopy femisnitki z niego przyklad molestowania i przemocy probują wykreować.
  Panie Chamie Wiejski ,może zaczniemy jakięs głosy poparcie dla niego zbierać?lub przynajmniej protestu przeciwko takim ubeckim sądom?

 12. mirek said

  kiedy zwolennicy komuny
  (tam zwolennicy, emerytowane ubowce)
  wyśmiewali pana Wałęse kiedy był prezydentem,
  i pana Kaczyńskiego (że oto teraz ten co Polskę sprzedał -i to już dawno)
  to mnie strasznie przykro było, a wiadomo co wyszło,
  skąd taki spóźniony refleks? wiara? nawet, że tak powiem,
  a to też wiadomo kto nas uczy?

 13. Demaskator said

  Szanowni Państwo, cóż za wrzawa zrobiła się tak nagle? I od razu konflikt interesów ! A gdzie byliście, gdy niejaki Bielecki, który przygotowywał do prywatyzacji, czyli oddania za cene budynków nie tylko ten bank a potem za psie grosze, czyli 400 tys. PLN/mies mu prezesował? Można tu by podawać dziesiątki jak nie setki przykładów jak choćby Marcinkiewicz, jako były premier znający tajemnice państwa doradza bankowi który to państwo skubie na wszelkie sposoby.
  Szkoda się tu naprężać bo my szaracy pojedynczo nic nie zrobimy. Ci którzy niszczyli Polskę w nagrodę, czy chcemy czy nie i tak dostaną super posady.
  Dziwi mnie jednak i coraz bardziej smuci, że wszyscy tutaj leją krokodyle łzy nad tym co jest i będzie, a NIKT nie da propozycji co robić by to zmienić.

 14. Marucha said

  Panie Demaskatorze, byliśmy… tylko nie było jeszcze tego forum.

 15. Demaskator said

  Panie Marucha, ale forum już jest…

 16. j said

  Panie Demaskatorze, to prawda, forum jest, goscinny i odwazny gospodarz jest, inteligentni forumowicze skupili sie wokol niego i … mozemy tu sobie tylko poczytac co sie naprawde dzieje w swiecie i w Polsce ale cos wiecej… no sama nie wiem w jaki sposob? Jaki na przyklad mozemy miec wplyw na takie decyzje jak ponizej?

  ______________________________

  Oni robią maszyny do zabijania – Polska je kupuje

  Wojsko Polskie kupuje od izraelskiej firmy Aeronautics samoloty bezzałogowe. Ma to być krok naprzód dla polskiej „misji stabilizacyjnej” w Afganistanie. W arsenałach izraelskich i amerykańskich samoloty bezzałogowe od dawna zajmują kluczową pozycję. Głównym ich eksporterem są Stany Zjednoczone. Niedaleko za nimi plasuje się Izrael, który w 2009 roku okazał się 3 światowym eksporterem broni. Rozmaitym reżimom na całym świecie dostarczył sprzętu bojowego na łączną kwotę 6,75 mld dolarów.

  Bezzałogowy aparat latający to nie tylko kamera przesyłająca zdjęcia, na których podstawie pilot bombarduje cel. To maszyna do zabijania. Produkowane w USA samoloty typu Predator i Reaper, których obecnie używa się w Afganistanie i Pakistanie, mogą zabrać ładunek wybuchowy o masie 200 kg. Tylko w styczniu 2010 r. w Pakistanie amerykańskie predatory zabiły 123 niewinnych cywilów. Jedynie dwie wystrzelone rakiety trafiły w cel i dokonały pozasądowego zabójstwa trzech przywódców Al-Kaidy.

  Izraelskie samoloty bezzałogowe Hermes 450 był w powszechnym użyciu w Gazie w 2009 r., podczas operacji „Płynny Ołów”. Hermesy mogą odpalać rakiety, w tym pociski kierowane typu Spike, ważące do 150 kg. Choć określa się je jako sprzęt służący do obserwacji pola walki, podczas 22-dniowego ataku to właśnie wystrzelone przez nie rakiety okazały się najbardziej zabójcze. Według palestyńskiej organizacji praw człowieka Al-Mezan, od rakiet wystrzelonych przez samoloty bezzałogowe zginęło 519 osób, to znaczy ponad jedna trzecia spośród 1409 ofiar operacji „Płynny Ołów”. Przytłaczającą większość stanowili cywile. Kolejne 473 osoby poniosły śmierć w nalotach przeprowadzanych przez samoloty wielozadaniowe F16 przy użyciu bomb Mk82.

  Lekarze palestyńscy informują, że w atakach przeprowadzanych przy użyciu samolotów bezzałogowych ginie przede wszystkim ludność cywilna. Na przykład, rodzina Berbach z Rafah w takim nalocie straciła 5 bliskich, a rodzina Abed Rabbo – 6. Zmasakrowane ciała bezbronnych ludzi zabitych na ulicy przez samoloty bezzałogowe – ofiary izraelskiej „lotniczej godziny policyjnej” – były zjawiskiem codziennym w czasie operacji „Płynny Ołów”.

  Wojsko Polskie dąży do „polonizacji technologii izraelskiej” łącząc izraelską technologię produkcji broni z polską siłą roboczą i polskimi surowcami. Firma Bumar podpisała z izraelskim Rafaelem dziesięcioletnią umowę offsetową na produkcję bomb typu „Spike”, które służą do zbrojenia samolotów bezzałogowych i śmigłowców bojowych. Umowa ta opiewa na sumę 400 mln dolarów. W jej ramach, do konstrukcji swojej broni Rafael musi używać polskich podzespołów.

  Pociski typu „Spike” produkuje się w Zakładach Metalowych Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej. Podczas II wojny światowej zmuszani do niewolniczej pracy Żydzi i Polacy produkowali tam amunicję dla Wehrmachtu. Zdaniem attaché wojskowego ambasady Izraela w Polsce, wspomniana produkcja to najbardziej udany przypadek polonizacji technologii izraelskiej. „Dziś, 60 lat po Holocauście, firma ta łączy izraelską technologię i polską siłę roboczą dla dobra całego świata”. Mieszkańcy Afganistanu, Palestyny i Papui Zachodniej nie zgodziliby się z tym stwierdzeniem.

  Samoloty bezzałogowe, które w tej chwili kupuje Polska, są wprawdzie nieuzbrojone, ale mają służyć do naprowadzania F16 na cele w Afganistanie. 2 600 polskich żołnierzy okupujących ten kraj mieści się w pierwszej dziesiątce beneficjentów amerykańskiego programu Foreign Military. W 2003 r. rząd amerykański sfinansował kontrakt o wartości 3,8 mld dolarów na zakup 42 samolotów F16, a teraz Siły Powietrzne USA szkolą polskich pilotów w obsłudze nowych maszyn. Zdaniem pułkownika Timothy’ego S. Burke’a, szefa Biura Współpracy Wojskowej przy ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, „piloci powinni zostać wyszkoleni w ciągu kilku lat. Po ukończeniu szkoleń będą używać F16 do misji powietrznych” z GPS i sterowaną laserowo bronią inteligentną.

  Pierwszy polski śmigłowiec typu S-70 i Black Hawk już wkrótce ma być gotowy. Producenci jego podzespołów – izraelski Elbit Systems, amerykański United Technology Corps i polski PZL Mielec – tworzą trójstronny geopolityczny sojusz wojskowy, który ma się umacniać. Izrael zapewnia także polskiemu dowództwu regularne doradztwo techniczne i strategiczne. Według polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej, w latach 1995-2009 polsko-izraelska grupa robocza, składająca się z urzędników ministerstw obrony i spraw zagranicznych obu państw, podjęła ponad 200 działań, takich jak wzajemne szkolenia wojskowe, wymiana ekspertyz, kursy, seminaria czy sympozja.

  Jesienią 2009 r. gen. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, wraz z izraelskimi specjalistami ds. obronności wziął udział w sesji szkoleniowej poświęconej wnioskom płynącym z operacji „Płynny Ołów” i temu, „jak radzić sobie z nagłówkami prasowymi”. Według rządu izraelskiego, „w ostatnim dwudziestoleciu wojna informacyjna to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin. W Siłach Obrony Izraela stworzyliśmy specjalną strukturę, która zajmuje się jej prowadzeniem. Stawienie czoła wyzwaniom, które rzucają nam media, to jedno z naszych głównych zadań.”

  Podobnie „Wizja Sił Zbrojnych RP – 2030”, opracowana w MON, zakłada stworzenie „Wojsk Informacyjnych” służących do śledzenia mediów wroga. Zgodnie z tym opracowaniem, „przeciwnik będzie wykorzystywał do wsparcia swoich działań szerokie spektrum środków masowego przekazu. Poprzez rozpowszechnianie obrazów eksponujących niehumanitarne aspekty operacji militarnej, cierpienie ludności cywilnej, w tym dzieci i starców, będące skutkiem prowadzonych działań, przeciwnik będzie się starał utrwalić postrzeganie sił interwencyjnych jako sił okupacyjnych, nierespektujących praw człowieka. Na bazie ideologii lub religii będzie zaszczepiał strach, podsycał nienawiść oraz dążył do zmobilizowania lokalnej i międzynarodowej opinii publicznej przeciwko siłom zbrojnym i państwom wypełniającym mandat organizacji międzynarodowych” (pkt.34).

  Stawianie znaku równości między pokazywaniem przerażającej rzeczywistości wojennej – w szczególności jej skutków dla ludności cywilnej – a „propagandą” i de facto wrogą działalnością grozi cenzurą i kryminalizacją zarówno dziennikarstwa śledczego, jak i prób obrony praw człowieka i prawa międzynarodowego. To my możemy okazać się wrogiem. Gdy się wychylimy, Wojska Informacyjne przywołają nas do porządku . Wszak to struktury „przeznaczone do prowadzenia ofensywnych i defensywnych działań realizowanych w celu uzyskania przewagi informacyjnej nad przeciwnikiem i osiągnięcia oczekiwanego militarnego (politycznego) [tak w oryginale] rezultatu końcowego prowadzonych działań” (pkt 72).

  Nowoczesna wojna staje się coraz bardziej wojną lotniczą, wyalienowaną i bezwzględną dla „nieprzyjaciela”, a rządy każą nam trzymać się od niej z dala. Czy chodzi o żołnierzy ukrytych w bunkrach, którzy za pomocą dżojstików sterują bezzałogowymi aparatami latającymi, czy też o nasze wojsko, które za sprawą rządowego knebla ukrywa się przed naszym wzrokiem i mediami, gdy bombarduje mężczyzn, kobiety i dzieci – trzeba ten dystans pokonać i rozliczyć tych, którzy odpowiadają za politykę i produkcję wojskową oraz ich katastrofalne skutki. Dziś jest to pilniejsze niż kiedykolwiek.

  Le Monde diplomatique
  tłum. Katarzyna Bielińska

  zaprasza.net

 17. Joe said

  Re#13 Demaskator…co zrobic?”Hej Gerwazy daj gwintowke”….itd.

 18. Hendryxen said

  Ad 16 J
  Komputerowe gry dla dzieci i młodzieży to trening zabijania, jeszcze wirtualny. Ale w dorosłym życiu przyda się jak znalazł. Nie będzie żadnych skrupułów w mordowaniu niewinnych przy pomocy joysticka, takie klikanie, fajna zabawa między jednym łykiem kawy a drugim.
  Myślicie że narody przebudzą się i stawią opór tym karaluchom? Nie wierzę w to.

 19. z sieci said

  Tego warto posluchac

 20. Wydaje sie iz Narody opanowane od spodu przez tych madrali nie beda w stanie nic zrobic….dlaczego ano technologia oglupiania, sterowania, podstepnego manipulowania jest technologia XXI wieku ktora juz dziala i jestesmy tego swiadkami. Wystarczy przyklad ‚pajeczyny z telefonii komorkowej’ bijacy nasze watle organizmy ktore nanoczasteczki niszcza nasz kod genetyczny…zdolnosc reprodukcji i otumaniaja nas fluoridem i GMO zywnoscia. Przeciez fluoride byl stosowany juz w obozach koncentracyjnych azeby uspokoic zdolnosc wyrazania buntu, i agresji wobec oprawcow….
  Sa to tylko przyklady znane i widoczne ‚golym okiem’…a o czym nie wiemy?
  Tak, to jest przerazajace ale niestety juz nie poradzimy na to NIC! Zdrajcow wsrod Narodu Polskiego jest zbyt wielu i sa oni wszedzie jak te karaluchy….ktorych nic nie wytepi.
  Cheers!

 21. Demaskator said

  Re: Joe
  Co robić? Joe, widocznie nie bywasz tutaj i na podobnych forach często, bo inaczej byś wiedział 🙂 A jak chcesz strzelać z gwintówki to strzelaj, tylko nie namawiaj do tego innych !
  Pisałem to już wiele razy zarówno tu jak i gdzie indziej, np. Wirtualnej Polonii, w której po kilkudziesięciu wpisach zostałem zbanowany a poza tym IP podobne do mojego a mające kilkadziesiąt tysięcy Internautów zablokowano (i w dalszym ciągu mam na to dowody). Cenzura Internetu postępuje, co odczułem ja jak i moi znajomi. Oczywiście tematy trzeciorzędne kwitną, bo temat zastępczy który przykrywa w całości główny problem być musi. Inaczej plebs mógłby się zorientować że ktoś robi go w bambuko.
  A przy okazji, Po raz kolejny oddaję pokłon Panu Marusze, że nie ma u niego cenzury. Jednak po raz kolejny stwierdzam, że nie porusza on tematów podstawowych, bez których nic nie można zmienić. No i niektóre linki odsyłające przyprawiają mnie o zawrót głowy. Fakt, w każdej bajce jest trochę prawdy. Jednak by taką bajkę promować należy ostrzec czytających kiedy i w jaki sposób mają rozróżnić prawdę od fałszu (ostatnie dni – ponowne promowanie przez mosze Maciarewicza w RM i TV TRwam jedynego ratunku dla Polski jakim jest PiS… W poście odpowiadającym tow. Oli byłem chyba wizjonerem…)

  PS. Panie Marucha, mam nadzieję że moje materiały dotarły do Pana i zrobi Pan z nich użytek

 22. Joe said

  Demaskator…bron Boze nie strzelaj!!!To bylo tylko przypomnienie odrobiny narodowej poezji na poprawienie humoru.Ot co.

 23. Marucha said

  Panie Demaskatorze, poruszam takie problemy, na temat których coś wiem i które potrafię jako tako udźwignąć.
  Na linki zamieszczane przez gości gajówki nie mam wpływu, a raczej nie chcę go mieć. Cieszy mnie tylko, że moi mili goście szybko reagują na wszystko, co brzmi fałszywie, mimo pozornie patriotycznych tonów.
  Materiały do mnie dotarły, wkrótce się z nimi zapoznam.

  A co do cenzury – unikam jej za wszelką cenę, ale istnieją niestety takie przypadki, że inaczej się nie da (wulgaryzmy, agresywny antychrześcijański światopogląd itp). W przeciwnym razie strona może zmienić się w śmietnik. Jednak jak na razie dominują zdecydowanie wpisy, których nie musimy się wstydzić.

 24. aga said

  A co szanowni Państwo sądzicie o tym fragmencie naszej historii?
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3357&Itemid=56

 25. mr said

  Czy ta Pani to jest z plemienia górali z góry Synaj ?

 26. PL said

  Zapewne tak, choć nigdzie nie można znaleźć żadnych informacji na ten temat. Tzn. ja nie umiałem znaleźć.

 27. Wojwit said

  @Aga
  Brzmi dosyć spójnie i logicznie. Odsłania motywy działań postaci historycznych i nieznane szerszemu ogółowi fakty. A czy to prawda?…

 28. informacja z sieci said

  A czy Polak w ogole cos rozumie? Bo wyglada na to, ze rozumie niewiele.

  http://www.wykop.pl/ramka/300150/gmo-ustawowe-oszustwo

 29. Krzych said

  Prawda jest nieznana i poznana raczej nie będzie gdyż nie wydaje się aby mogły być jeszcze odkryte jakieś dokumenty z epoki. Zatem historia nie jest w stanie tego wyjaśnić. Historiozofia natomiast jest bardzo ciekawa. Kościół murem stoi za wersją kryształowo czystego biskupa i popędliwego, okrutnego, zbrodniczego króla.

  Nie musi to jednak być prawda. Był to okres definiowania się zakresu władzy świeckiej versus władza kościelna. Cesarz Henryk IV właśnie wrócił z Canossy gdzie był zmuszony ukorzyć się przed papieżem. W Polsce mogła mieć miejsce podobna sytuacja, że biskup pragnął osiągnąć przewagę nad królem, co przepłacił życiem. W takim przypadku możemy mieć nieco odmienne spojrzenie na sprawę, biskup, poddany króla, o którym wiadomo że uprzednio cieszył się poparciem królewskim zbuntował się przeciwko swemu dobroczyńcy. Ta wersja jest również bardzo silnie reprezentowana w historiozofii.

 30. aga said

  ad.Wojwit.
  Wiem tylko tyle ,ze próbowal udowodnić wspólprace z Niemcami Sw.Stanislawa JJKraszewski ale naraził się owczesnemu Metropolicie. I mało brakowało a byłby napiętnowany.

 31. Isreal said

  to był taki TW na one czasy, dzisiaj jest ich w naszym (?) Kościele legion, to kogóż mają hołubić? „nic nowego pod słońcem..”

 32. veri said

  13. @Demaskator. ” Można tu by podawać dziesiątki jak nie setki przykładów jak choćby Marcinkiewicz, jako były premier znający tajemnice państwa doradza bankowi który to państwo skubie na wszelkie sposoby.” –

  – odnośnie tego pana – mnie zawsze nurtowało pytanie dlaczego, z jakiego powodu zwykły nauczyciel zostaje niejako z dnia na dzień mianowany premierem tak dużego państwa ?

 33. Marucha said

  Pewnie nie był takim zwykłym nauczycielem. Albo ktoś nagle dostrzegł jego niezrealizowany potencjał 🙂

 34. veri said

  33. @Marucha. Figurant ? – … a może jednak, w końcu tajemnic państwowych (o czym mowa) nie poznaje się dopiero w czasie urzędowania !

 35. Julka said

  Jak się poznaje, to nie jest nazbyt istotne. Wszyscy wiemy, że okupuje nas obca, zdemoralizowana nacja i jak każdy przestępca ukrywa się w swojej działalności. Marcinkiewicz do tej bandy należał od początku-nieistotne czy z urodzenia, czy współpracy, bo co sobą reprezentuje, to pokazał. Bolek też nie miał żadnych predyspozycji a został prezydentem.

Sorry, the comment form is closed at this time.