Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Wyczekiwanie w globalistycznym…
  Piotr B. o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  trzy z dwoma o Drażnienie Ruskiego
  Emilian58 o Drażnienie Ruskiego
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  Markusmarkt o O wyższości Habermasa nad…
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Odbierzmy bankierom monopol!

Posted by Marucha w dniu 2010-02-17 (Środa)

Od admina:
Otrzymałem poniższe materiały od jednego z dyskutantów naszego forum. Zamieszczam je (z niewielkimi korektami), gdyż uważam, że sprawa jest dużo ważniejsza, niż propagowanie fantasmagorycznych bredni na temat „wolnego rynku”. Zaznaczam jednak, iż w żaden sposób nie ponoszę za nie odpowiedzialności – ani za ich treści, ani za skutki, jakie mogą zostać przez nie spowodowane.

Bankierzy są sprawcami światowego „kryzysu” finansowego; nawet „specjaliści” medialni od finansów przyznają, że bankierzy wywołali kryzys. Ponadto „bankierzy” chcą obciążyć kosztami kryzysu swe ofiary. W języku prawniczym ten „numer”, gdzie ofiarę czyni się po raz drugi ofiarą, nazywa się wiktymizacją.

Wobec powyższego zadaję pytanie: czy jest możliwe jakieś wyjście, by ofiary bankowej sitwy mogły się obronić przed despotyczną władzą finansową, utożsamianą z bankierami? Tylko z bankierami. Nie z bankami.

Jedynym realnym wyjściem z tej matni globalnego oszustwa jest odebranie bankierom monopolu na wyłączną kreację pieniądza.

Winę za oddanie pieniądza we władanie bankierom ponoszą parlamentarzyści, wybrani spośród partyjnych, którzy okazali się być oszustami, bo sprzedali za „srebrniki” (diety) narodową suwerenność obcym („bankierom”), zapisując ten fakt w tzw. Konstytucji z kwietnia 1997 roku w Art. 227, w którym bankiera czynią jedynym kreatorem pieniądza i zezwalają mu na stosowanie lichwy, czyli oprocentowania. Tym samym sami skazali się na to oszustwo, będąc dziś postrzegani przez naród jako sprzedawczyki!

Nie bez winy są ci, którzy wybrali sobie tych parlamentarzystów, bo byli źle poinformowani w sprawie, ale w ten sam sposób wyborcy mogą ten swój kardynalny błąd naprawić i wybrać nowych parlamentarzystów, którzy zmienią konstytucję i odbiorą bankierom ten monopol, przydzielając go sobie, czyli Narodowej Komisji Finansowej.

Przygotowaniami do godziny zero, w której ten patriotyczny (ozdrowieńczy) manewr można wykonać, zajmują się: „Porozumienie Organizacji Niepodległościowych i Patriotycznych” oraz oddolnie tworzone Pospolite Ruszenie w Organizacji, czyli oddolnie tworzony Ruch Społeczny RAZEM, którego pasem transmisyjnym ze społeczeństwem jest strona internetowa http://kasjasty.blog.onet.pl/

Jest to internetowe forum, przedstawiające warunki i możliwości oraz zasady, jakie mają obowiązywać, by odebrać ten monopol i odzyskać suwerenność narodową.

Elementarzem wiedzy o Wspólnocie Finansowej jest broszura „Ekonomia 2009” rozprowadzana dla tych, którzy nie mają dostępu do Internetu. By ją zdobyć należy skontaktować się z nami pod adresem e-mail: husarz33@wp.pl lub karolewski.witold@gmail.com

Kilka słów o ustroju, zwanym Wspólnotą Finansową:

Wspólnota Finansowa jest ustrojem, w którym wyłącznym twórcą pieniądza jest Naród – suweren – a w jego imieniu Narodowa Komisja Finansowa. To znaczy, że bank w nowym ustroju  jest wyłącznie magazynem (skarbonką) na wszelkie pieniądze, zarządzanym i kontrolowanym przez Narodową Komisję Finansową.

To znaczy, że rząd ma za zadanie, bilansowanie potrzeb dla całej gospodarki, bo pieniądze na te potrzeby wykreuje NKF, kontrolowana przez adekwatną pod względem kwalifikacji Komisję Sejmową. Nie zachodzi zatem żadna potrzeba pożyczania pieniędzy z zewnątrz, czyli od „bankierów”. W nowym systemie nie ma inflacji, długu publicznego i większości podatków, bo wszystkie pieniądze kreowane są na podstawie zmonetyzowanego majątku narodowego, w prowadzonym przez Skarb Państwa Narodowym Rachunku Finansowym. W fundamencie kapitalizmu wpisane jest lichwiarskie oszustwo. Jest to jakby rak na systemie finansowym, a w konsekwencji rak na systemie gospodarczym, a w zasadzie na „krwi gospodarki”, czyli pieniądzu!

Czy ktoś widział, by człowieka można było wyleczyć, jeśli raka jego krwi pozostawimy w spokoju? Oczywistym jest, że rak zje cały organizm!

Rozważcie Państwo: czy uda się wyjść z kryzysu finansowego jeśli nie odbierzemy bankierom monopolu.
Nowy ustrój, zwany Wspólnotą Finansową, możemy razem wspólnie zainstalować, jeśli w godzinie zero, zagłosujemy na Reprezentację Narodu Polskiego i żadnego innego, wystawioną przez nasz oddolny Ruch Społeczny (PONiP – ŚKPdRPO). Gdy wygramy wybory, głosując masowo na naszych reprezentantów, wtedy na ściernisku po „bankierach” i partyjnych oszustach, od początku, zaczniemy budować Wspólnotę Finansową z Powszechną Dywidendą Narodową dla wszystkich. Wtedy też odbierzemy „bankierom” możliwość oszustwa i starczy nam pieniędzy na wszystko. Bieda zaś stanie się przeszłością!

Jeśli uzbroimy naszą wyobraźnię, to przedstawi się nam obraz basenu, do którego nasz Ruch Społeczny nalewa wody (woda jest znakiem życia), której w chwili obecnej jest tyle, że ledwie stopy można zamoczyć.
Prowadzona przez nas powszechna edukacja o nowym ustroju, za pomocą ulotek i projektu wstępnego tego ustroju („Ekonomia 2009” i „Remanent 2”) jest sposobem, by tej „wody” w basenie było po pas i by się nie można było utopić, a nauczyć się pływać (przystosować do życia) w nowym ustroju, który nie jest demokracją!

Projekt techniczno-roboczy (wykonawczy) będzie gotowy na pięć minut przed godziną ZERO i dostarczony do rąk potencjalnych wykonawców (nasi Reprezentanci w wyborach), by po zwycięstwie wyborczym rozpocząć instalowanie WSPÓLNOTY FINANSOWEJ!

INSTRUKCJA
Dla Kandydatów na Kandydatów – instalatorów Wspólnoty Finansowej.

Szanowni Państwo – Kandydaci!

Przedsięwzięcie – jakie stoi przed Narodem Polskim i tylko Polskim jest ze wszech miar poważne, bo jesteśmy fizycznie i moralnie pod lichwiarską okupacją, którą nam zafundowali partyjni oszuści i „bankierzy”.

Polska składa się z: 16 województw, 374 powiatów i 2486 gmin.
Do obsadzenia (wystawienia Reprezentantów) wszystkich miejsc w wyborczym przedsięwzięciu potrzeba w wyborach samorządowych następującej liczby kandydatów:

 • 2486 gmin x średnio 10 kandydatów = 24 860 kandydatów.
 • 374 powiatów x średnio 15 kandydatów = 5 610 kandydatów.
 • 16 województw x 25 kandydatów = 400 kandydatów.

Razem wszystkich kandydatów = 30 870.

Wynika z powyższego, że trzeba dokonać nie lada wysiłku, by wystawić Narodową Reprezentację, która skutecznie zdetronizuje partyjnych oszustów.

Pierwszym zatem zadaniem jest zarejestrowanie się kandydatów na kandydatów, który to rejestr jest już prowadzony przez Centralny Rejestr Kandydatów, dublowany przez Koordynatora PONiP, zgodnie z wymogami Ustawy o ochronie danych osobowych, a które to dane, zostaną ujawnione dopiero w momencie zgłoszenia Kandydatów w Centralnej Komisji Wyborczej.
Wobec powyższego formalna kampania wyborcza, zaczyna się od zaraz i będzie trwać nieustannie, aż do Godziny ZERO, bo czas ten jest koniecznie potrzebny na szeroko zakrojoną edukację Narodu Polskiego, gdyż media i partyjni oszuści dokładnie zadbali o to, by Kowalskich zmanipulować do tego stopnia, by efekt wyborczy w ich wykonaniu był taki, jaki oni sami sobie życzą.
Jaki jest tego efekt, to naocznie widać!

Na czym więc ma polegać edukacja?
By Naród Polski był dokładnie poinformowany, w czym rzecz.
W związku z tym, że media i partyjni oszuści manipulują narodem na wszelkie sposoby, my ograniczymy się ze względów finansowych do akcji ulotkowej, którą są w stanie udźwignąć kandydaci na kandydatów Reprezentacji Narodu Polskiego i żadnego innego.
Podstawową ulotką informacyjną jest ulotka zatytułowana „Odbierzmy „bankierom” monopol.”, dostępna pod adresem e-mail husarz33@wp.pl
Za 100 złotych można tych ulotek wydrukować (format A4 – 4 strony, do 50%) około 1400 sztuk. Licząc pełną obsadę kandydatów mamy 30 870 x 1400 sztuk = 43 218 000 sztuk, co przekłada się na pokrycie ulotkami całej narodowej społeczności z nawiązką na nietrafne adresowanie ulotek.

Przewidujemy, że we właściwej kampanii wyborczej, zaproponujemy podobną w treści i formie ulotkę wyborczą, która będzie kosztować Kandydata także 100 złotych, co przy poprzednich „kampaniach” partyjnych oszustów jest śmieszną kwotą, bo cała nasza kampania, na jednego kandydata nie będzie więcej kosztowała, niż 500 złotych, co natychmiast po zwycięstwie, każdy kandydat otrzyma jako zwrot kosztów, w postaci Narodowej Dywidendy dla każdego członka społeczeństwa.
Przechodząc do konkretów: liczymy na szybką rejestrację Kandydatów, czyli przesłanie Kart Rejestracyjnych na adres Kazimierz Styrna; Os. Królickiego 5/13; 32-650 Kęty, czyli na moje ręce lub na ręce Koordynatora PONiP. W. Karolewskiego.
Zaraz po złożeniu danych rejestracyjnych Kandydat ma obowiązek drukować (za 100 złotych) określoną porcję ulotek według podanego wzoru i sukcesywnie ściśle adresowane, w swoim okręgu wyborczym, rozprowadzać je w podległym mu terenie, jednocześnie prowadząc proces edukacyjno-rozpoznawczy, dla zdobycia następnych kandydatów, na reprezentantów Narodu Polskiego.
Karty Rejestracyjne należy koniecznie przesyłać listem poleconym i za potwierdzeniem odbioru. Można je przesyłać zbiorowo.

Kęty 15. 11. 2009.

Karta Rejestracyjna Kandydatów na Kandydatów - Katolików
do Reprezentowania Narodu Polskiego i żadnego innego,
dla oddolnie tworzonego Narodowego Ruchu Społecznego
w wyborach: samorządowych, parlamentarnych i prezydenta.

Imię i Nazwisko________________________Rok urodzenia__________
Adres_________________________________________________________
Województwo_______________________Powiat______________________
Gmina/ dzielnica miasta ______________________________________
Wykształcenie_________________________________________________
Kwalifikacje zawodowe_________________________________________

_________________________
podpis
Miejscowość___________________________ data________________

Komentarzy 45 do “Odbierzmy bankierom monopol!”

 1. aga said

  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=112&pid=2358

 2. Marucha said

  Zdaje się, że komentarz p. Agi nie jest zbyt przesiąknięty optymizmem…

 3. Zbigniew Koziol said

  Przynajmniej ludzie sie organizuja i probuja cos konkretnego dzialac. To duzo.

  Moznaby wiele sprzeczac sie co do meritum i zasad. Sama idea jako taka, w jaki sposob to zorganizowac, bardzo mi sie podoba. Byc moze kiedys zostanie wykorzystana jeszcze.

  Jeden tylko drobiazg: nie wierze, by w Polsce istnialo 30 tysiecy osob rozumiejacych dostatecznie dobrze mechanizm oszustwa. A jesli sposrod tych ktorzy rozumieja a przy tym chcieliby wlaczyc sie do dzialania znajdzie sie 1000, to … bedzie dobrze.

  zb.

 4. Cham Wiejski said

  Wydaje mi się, że Polacy zaczną dopiero coś rozumieć wtedy, gdy będą traktowani jak Indianie w Ameryce Północnej przez protestanckich kolonizatorów – gdy za zastrzelenie Polaka będzie się dostawało 100 złotych.

 5. Julka said

  Goje są okradani globalnie i indywidualnie. Wczoraj oglądałam reportaż jak to developer w Krakowie spółka LEOPARD wykiwała ludzi. W programie występowała syndyk upadłej, która mijała się z prawdą a także pokrzywdzeni ludzie, którzy wpłacili developerowi na budowę zaciągając kredyty bankowe, które obecnie spłacają w ratach miesięcznych. Z otrzymanych od ludzi pieniędzy spółka wybudowała domy wielomieszkaniowe, a przed zawarciem umów notarialnych z osobami, z którymi zawierała umowy wstępne, zaciągnęła kredyt w funduszu Manchester Securites.corp.z/s w Nowym Jorku (przedstawiciel tego funduszu był jednocześnie członkiem rady nadzorczej Leoparda-Wiktor Śliwiński)i okazała się niewypłacalna, wobec czego Manchester wystąpił o ogłoszenie upadłości, co nastąpiło w ekspresowym tempie jak na nasze obyczaje procesowe. Uchwalone przez p(Osłów)w 2003r.,a dalej zmieniane na dalszą niekorzyść przeciętnego obywatela prawo upadłościowe w zaspakajaniu wierzycieli ustala hierarhię, w której najpierw będzie zaspokojony fundusz Manchester, a według syndyk ludzie, którzy pieniądze wpłacili albo nie dostaną nic, albo -to wariant optymistyczny- będą musieli jeszcze raz kupić mieszkania. Niektórzy w desperacji wprowadzili się do mieszkań, za które zapłacili ale na papierze właścicielami nie są. Całkiem prawdopodobne, że kredyt w amerykańskiej firmie był fikcyjny, ale ludzie powiązani z Leopard, zasiadają w zarządach i radach nadzorczych innych ważnych spółek, więc nikt nie ośmieli się tego sprawdzać.

 6. 166 said

  Julko/5

  166 też oglądało „Ekspres Reporteów” TVP-2
  Poszkodowani utworzyli stronę internetową:
  http://www.okradli.pl
  na której podają szczegóły.
  Logo: Leopard i diabeł wyjaśnia bez złudzeń kto zamieszany jest w ten przekręt.
  Ostatnio ten typ oszustwa i kradzieży rozplenił się niemożliwie. Począwszy od FED, a na „polskich” deweloperach skończywszy. Zagrywka jest taka sama: weź kredyt we wskazanym banku, potem tworzy sie sztucznie kryzys przez obciążenie kredytobiorców dodatkowymi kosztami inwestycji, albo kosztami kredytu, albo innym sposobem pozbawia kredytobiorcę-inewstora możliwości spłacenia kredytu tuż przed oddaniem gotowej inwestycji. Wtedy nieruchomość znacznej wartości, która nie jest jeszcze formalnie własnością inwestora, jest mu wykradana i przedawana ponownie.
  Pani Jaworowicz zrobiła kilkanaście programów o takich „deweloperach”.
  Aż dziw, że nikt w prokuraturze, sądach, ani Sejmie, ani nawet w Pałacu Prezydenkim nie zauważył AFERY DEWELOPERSKO-BANKOWEJ. A takich mamy fachowców-prawników w Sejmie!

 7. Julka said

  Okoliczności wskazują, że developer Leopard brał od ludzi pieniądze z opcją PRZEKRĘT. Wskazują na to zawierane umowy przedwstępne budowy mieszkań (ja widziałam taką umowę zawartą nie w formie notarialnej)a także brak zabezpieczenia przyszłych lokatorów, za których pieniądze budowano, przez np.wpisanie hipoteki.

 8. zerohero said

  Inicjatywa godna pochwały, ale czy jej autorzy zdają sobie sprawę ze sklai trudności?

  Aby zaistnieć (nie wygrać, ale zaistnieć) w wyborach trzeba mieć odrobinę przychylnych mediów. Toż to nawet „bojkotowany” JKM choć notorycznie pozaparlamentarny, był zapraszany do TV. Trzeba mieć szerokie struktury, wolontariuszy. Znowu, dobrym przykładem jest UPR, która choć nieudaczna, to dorobiła się młodych fanatyków robiących kampanię w internecie za darmo.

  A co po zwycięstwie? Idea suwerenności finansowej słuszna, ale jej realizacja to skomplikowane przedsięwzięcie. Trzeba dobrze obliczyć ile wyemitować pieniądza, osłonić operacje propagandowo, przygotować plan obrony przed grandziarzami. Poza tym multum problemów z innych sektorów (edukacja, zdrowie, wojsko…) oraz problem fundamentalny: jak wyjść z UE, która zgodnie z prawem nie pozwoli w kraju członkowskim na żadne rewolucje?

  Tymczasem panowie mają bloga na onecie i pocztę założoną na popularnych portalach. Powinni zacząć od stowarzyszenia i strony na własnym serwerze. Pomysłów na szukanie wsparcia, sojuszników. Założyć biznes, gazetę, udowodnić, ze jest sie samemu coś w stanie zrobić. Na sam koniec rozpocząć pozyskiwanie rzesz szarych ludzi. Jak ludzie się zorientują, że organizacja jest poważna to stworzą kulę śnieżną. Jak zobaczą, że inicjatywa trąci nic nieznaczącymi idealistami, to gucio.

 9. Zbigniew Koziol said

  @8 (herozero)

  Aha.

  Gazeta.

  Internet nie rozwiaze problemu. To gwarantuje.

  Opcja jest byc moze radiostacja, ale podejrzewam ze na to trzebaby wybulic miliony. Tu akurat mamy przyklad o. Rydzyka. Latwo nie przyszlo…

  Z gazeta to tez latwe nie jest. Bylem w redakcji Infonurt/Wir w Kanadzie (acz moja rola byla minimalna, powolila mi przyjrzec sie nieco problemom). Ponoc bardzo trudno wejsc na rynek wydawniczy (gazetowy/pism) w Polsce, bo te rzeczy sa blokowane przepisami, ktore wymagaja w praktyce duzych inwestycji i duzego finansowego ryzyka, na ktore nie stac przecietnego chetnego wydawcy, bez wzgledy na mozliwa jakosc publikacji.

  Materialow dobrej jakosci do ewentualnej gazety mozna znalezc bez problemu. Do tego wystarczy internet i wspolpraca ludzi dobrej woli, poprzez miejsca chocby takie jak niniejsze. Ale, niestety, same materialy to malo… duzo za malo.

  zb.

 10. PL said

  Inicjatywa godna pochwały, ale…
  1. Rację ma Zerohero, gdy pisze, iż darmowe adresy na Internecie nie budzą zaufania w profesjonalizm przedsięwzięcia.
  2. Skoro gajowy pisze, że dokonał pewnych korekt (jak rozumiem stylistycznych), to jak w takim razie wyglądał oryginał? Czy ludzie nie potrafiący profesjonalnie opisać swego programu mogą udźwignąć na swych barkach ciężar przemian?
  Proszę mnie źle nie zrozumieć, pochwalam inicjatywę, ale na miłość boską, panowie, załatwcie sobie jakiegoś człowieka, który umie pisać!

 11. Zbigniew Koziol said

  PL, tak.

  Sam fakt, iz ludzie probuja cos robic jest wielce pozytywny. Oby przy tym nie rozczarowali sie.

  Bylbym sklonny do tego, by stworzyc gazete. Nie ja, niestety, sam, na naczelnego – poki co prace mam a czasu nie. Zreszta, w internecie jest wiecej lepiej piszacych niz ja i lepiej rozumiejacych problemy. Ja to tylko tak z doskoku rzucam sie na tematy, bo jakos one mnie wzruszaja.

  Wspolnie. Poprzez polaczenie skromnych srodkow wielu ludzi ktorzy tutaj i wokol pisuja. Troche wariacki pomysl – wiem sam (rozmawianie w internecie miedzy ludzmi jest jeszcze stosunkowo latwe, ale praktycznie praca razem, tym bardziej gdy i pieniadze sa na uwadze, wcale latwe nie jest)

  Nie wiem… Moze Marucha mialby chec na powaznie? Moze Aga (mnie zdaje sie, ze jest w niej potencjal i ma jakies tam oparcie w rzeczywistosci?… )

  zb.

 12. opornik said

  I tak krok po kroczku ku…
  Organizacji Politycznej Narodu Polskiego,
  bo jakże to może być by o nas stanowili

  P S U B R A T Y !!!

 13. Demaskator said

  Wstąpiłem do Gajówki i czytam…
  1. Gajowy Marucha twierdzi, że idea jest godna uwagi ale na wszelki wypadek gdyby ktoś… to on tylko zamieścił. Panie Marucha, a nie uważa pan, że jest tu za dużo asekuranctwa ? Może pan ZB mówi serio !
  2.Aga, jak zauważył Marucha, dołożyła do tematu trochę pesymizmu.
  3. Julka, jak bo bywa gdy się che zabić główny temat, zaczęła o jakiejś aferce których są wokoło tysiące (zresztą 166 dał się wplątać)
  4. Pozostali dyskutanci nie dali się uwikłać w pierdoły i zaczęli pisać na temat. Ogólnie pozytywnie, choć czasem z dozą niedowierzania, że coś takiego mogło by się udać.

  Tutaj moje podsumowanie. Materiały te (choć jest ich trochę więcej) sam otrzymałem kilka dni temu i chciałem się podzielić nimi z Gajowym. Zrobiłem to, bo uważam że idea jest słuszna i należy o niej głośno mówić. Wszakże, wszystko co tam pisze jest prawdą a prawdy bać się nie należy. Osobną sprawą jest to, czy elity dadzą sobie odebrać to, czym od wieków terroryzują i niszczą ludzi. Na pewno nie ! Ale zwykli ludzie, a szczególnie ci jeszcze myślący samodzielnie chyba nie powinni się przyglądać jak zostają coraz bardziej zniewalani a przygotowuje się im jeszcze dużo „ciekawsze” rzeczy.
  Podsumowując, zgadzam się całkowicie z głosami, że należy coś robić a nie tylko ciągle narzekać. Czy się uda czy nie to już inna sprawa, tymbardziej że elity na pewno nie będą chcieć do tego dopuścić. No ale jeśli się działa w prawdzie i dobrej wierze, nie powinno to być przeszkodą w dążeniu do naprawy Polski czy świata a wręcz powinno być motywacją.

  I na koniec sprawy techniczne które były tu poruszane. Na pewno w przypadku jakiejś słusznej idei, opartej na prawdzie nie można liczyć na jakiekolwiek media, polityków, elity. Niemniej, jest jeszcze w miarę wolny Internet, poczta pantoflowa i nadzieją resztek ludzkości, że zło jakie panuje na ziemi można naprawić. Jest tylko jeden warunek, trzeba w to głęboko wierzyć !

 14. Joe said

  Ad#4…albo bony na cukier i za specjalne wyzoznienie 1/2 ltra.

 15. 166 said

  166 nie wplątuje się w byle co.
  Zawsze głosuje na tych co ich prawie nie ma w telawizjach i jeszcze złośliwa @, śmieje się z wyborców PO.
  Ten poboczny wątek deweloperów, to jeszcze jeden dowód wagi ciężkiej co zrobili „nasi” politycy, i że ci wszyscy, co byli, i co skonstruowali prawo dla oszustów nadają się do kasacji. Każdy sposób i inicjatywa jest dobra, żeby ich wyrzucić, skoro Donek nie wprowadza swojej męskiej (tak myślę) obietnicy o wprowadzeniu JOW do Sejmu.

  Panie Premierze – było w programie wyborczym i expos’e o JOW? Było! No i co? Jajco?

 16. Marucha said

  Widzi Pan, Demaskatorze… właściwie to każdy artykuł, jakiego sam nie napisałem od A do Z, powinienem zaopatrzyć w takie właśnie zastrzeżenie. Czasami to robię, czasami zaniedbuję.
  Czy to jest asekuranctwo?
  Nie wiem.
  W każdym bądź razie pismo poszło nieocenzurowane, nie skrócone i wziąłem odpowiedzialność za to, że ukazało się na tej witrynie.

 17. aga said

  a tak do rzeczy to ciekawa jestem ktora partia zdecyduje się zpelować od odebranie monopolu bankierom,skoro większość aby zaistniec bierze kredyt:)?
  należałoby zacząć chyba od odebrania partiom wszelkich dotacji ,za rowno od SP/ ty,m w knesejmie/ jak i od sponsoringu boankowego,farmaceytycznego i w ogole korporacyjnego,gdzie ow diabel bankierski ma swoje macki.Niech się odezwą UPRowcy dlaczego JKM nigdy nie wspominal o mafii bankierskiej:)?

 18. andrzej101 said

  Nie wierzę w powodzenie tej akcji. Z najprostszego powodu. Jej zapowiedź ogłoszono publicznie w internecie. A więc ORMO-wcy nowego ładu, agentura wpływu już o tym wie. I to oni będą się zgłaszać i zapisywać na te listy. Możliwość weryfikacji uczciwości kandydatów jest praktycznie zerowa. Nawet Rozpłochowski nie zorientował się, że jego żona była kapusiem bezpieki.
  Przypominam motto bezpieki – gdzie dwóch rozmawia, tam ty jesteś tym drugim.
  Poza tym uni mają media. Wykreują więc tego, kogo uni chcą.
  Ta postbolszewicka kryptokomunożydowska banda boi się tylko jednego – wybuchu wściekłości. Przecież bolszewia ustępowała tylko wtedy, gdy płonęły komitety i komisariaty.
  Dzisiaj należałoby puścić z dymem kilka ichnich banków.
  Po dobroci tamci nigdy nie ustąpią. A przy pomocy kontrolowanych przez nich mechanizmów demokratycznopodobnych będą dalej robić, to co robią. Tego nie przeskoczymy.

  Nie chcę wyglądać na podżegacza czy prowokatora. Ale bez potężnej zadymy, bez ruchawek i walk ulicznych niczego nie osiągniemy.
  A każda nieudana próba zmiany sytuacji metodami „demokratycznymi” – przez unych kontrolowanymi, spowoduje zniechęcenia nawet tych, co się w to jeszcze angażują.
  Już kiedyś pisałem – kosy na sztorc i na Warszawkę.

 19. Julka said

  ad/13
  Żle Pan zinterpretował mój zamiar. To nie jest aferka w przeciwieństwie do tych wałkowanych jako tematy zastępcze w telawiji. To afera na 102, bo ujawnia przykład tworzonego w tzw.transformacji zbójeckiego prawa pozwalającego krzywdzić bezkarnie zwykłych ludzi. To jest tylko jeden przykład. Mój wpis koresponduje też z wpisem głównym, bo to przecież instrumenty prawne tworzą rzeczywistość. Pewnie, że można (i trzeba) się organizować i naciskać. Pojedyńczo nikt niczego nie zmieni.Najważniejszym dla wszystkich Polaków celem jest przegonienie tych okrągłostołowców. Pan też niczego nowatorskiego nie proponuje. A dla tych, których interesuje jak można zrobić interes w Polsce (gdyby nie pazerność Pasikowski i Arendt-udziałowcy Lombarda mogliby dobrze żyć nie krzywdząc nikogo, a ponadto gdyby mieli ideały-mogliby dużo dobrego zrobić)http://tygodnik.onet.pl/1,39670,druk.html

 20. Zbigniew Koziol said

  Nozez skoncentrujcie sie na moim pomysle 😉

  Zrobmy gazete 🙂

  Jesli tylko byloby dostatecznie chetnych to to mogloby sie udac.

  zb

 21. Demaskator said

  Szanowny Panie Marucha, zawsze uważałem Pana za człowieka godnego i zdania nie zmieniam.

  Re: Aga
  Powiem wprost, nigdy żaden polityk publicznie nie powie o tym że władza jest tak naprawdę marionetką w rękach dużo wyżej postawionych.

  Re: Andrzej101
  W dobie totalnej inwigilacji, kiedy władza wie gdzie jesteśmy, co i kiedy mówimy… to trzymanie czegoś w tajemnicy przed wyjawieniem jest czystą utopią lub nawet teorią spiskową 😉
  Czasy ORMO minęły bezpowrotnie bo nie są do niczego potrzebne.
  I proszę nie nawoływać na przyszłość do rozlewu krwi (te czasy też minęły bezpowrotnie), bo może się pan zdziwić komu zostanie ona najpierw upuszczona.

 22. andrzej101 said

  Demaskator !!!
  A w którym miejscu ja domagałem się rozlewu krwi ????? Zacytuj to!!!!! Wypraszam sobie wkładanie mi do ust czegoś, czego nie powiedziałam !!!!!
  Czasy ORMO nie minęły. ORMO czuwa i to jak, tylko nazwę zmieniło. Ale nie istotę działania.
  Sam zresztą piszesz – „w dobie totalnej inwigilacji”…
  A kto iwigiluje??? No kto??? Nowa-stara bezpieka + nowe ORMO + agentura wpływu.
  Zaprzeczasz sam sobie!

 23. Re: Demaskator.
  No coz, moze „demaskator” ma jakas propozycje bez upuszczania krwi?
  A moze „demaskator” liczy na to, ze szubrawcy grzecznie i bezbolesnie opuszcza swoje „zerowisko” i pojada w „sina dal?”
  Co wobec takiej sytuacji „demaskator” proponuje? Wegetowac jak bezdomni i bez pracy niewolnicy we wlasnym kraju??? No tak, po co sie narazac, bo i tak nic sie nie uda zmienic… Faktycznie!!! Wszystkie powstania w Polsce byly od samego poczatku zdane na porazke…, bo na samym poczatku byli „ci”, ktorzy znali dokladnie caly scenariusz od poczatku do konca… Ano wlasnie!!! Skad ja to znam: „…jestem w polowie za, a w polowie przeciw…” w wersji „plusy dodatnie i plusy ujemne…”
  =========================
  jasiek z toronto

 24. AJ said

  Drogi Panie Marucha,

  Te artykuly warto nawet przetlumaczyc i podac w skrocie:

  http://english.aljazeera.net/business/2010/02/201021743521113498.html

  „China in record US debt sell-off
  (Chiny bija recod wysprzedazy amerykanskiego dlugu).
  Moze nareszcie swiat pozbedzie sie dolarowych smieci drukowanych przez Bank of Federal Reserve (dla zmylki zwany Federalnym Bankiem Rezerw bedacy prywatna wlasnoscia pod kontrola kilku zydowskich rodzin bankierskich z prawem nieograniczonej emisji dolarow i calkowitej kontroli amerykanskiej polityki finansowej).

  Najnowsze morderstwa dokonane przez Mosad i fotosy mordercow:
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/8517716.stm
  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/hallmarks-of-a-classic-israeli-operation-1901734.html
  Pictures of ’11 Europeans’ sought for Hamas killing

 25. Julka said

  Ja po babsku proponowałabym uświadamianie ludzi i zamiast kos (dość polskiej krwi) z mietłami na Belweder i Wiejską. To towarzycho jest słabe, legitymuje się tylko sloganami typu „demokratyczne wybory” na podstawie rzecz oczywista utrzymywanej ordynacji wyborczej, dzięki której oglądamy od lat te same gęby ze zmieniającymi się, nic nie znaczącymi klakierami-maluczkimi, dla których dostanie się do władzy to taka nobilitacja, że w głowie się kręci i nie mającymi pojęcia o kluczowych sprawach. Niektórzy to przez okresy całych kadencji tylko przyklaskiwali z wdzięczności dobroczyńcom w partii. Takie pospolite ruszenie musiałoby być absolutnie masowe i skuteczne.
  A wydawanie gazety wcale nie jest skomplikowane i wcale nie wymaga oszałamiających nakładów finansowych (lokum,papier, tusz, wynagrodzenie i składki ZUS redaktorów), tylko czy to się zwróci? Czy ludzie kupią gazety? Wybiórcza, Rzeczpospolita i inne ogólnopolskie-proszę sprawdzić -odnotowują spadki sprzedaży, mimo, że dostarczają swoją makulaturę tonami do rozmaitych urzędów będąc w układach z rządzącymi. Rejestracja wydawcy -żaden problem. Zastanawiam się tylko, czy to będzie miało sens. Ktoś kto nie ma chleb nie kupi gazety, ci co mają kupią kolorowe byle co, bo inne szmatławce kupowane są albo przez absolutnie zakute łby albo przez wdzięcznych urzędników korytowych, byłych esbeków z nadal wysokimi emeryturami i w niewielkim procencie przez bezmyślnych tych, którzy chcą wiedzieć co się dzieje i na to ich stać.
  To jest moja refleksja ale uważam, że mam prawo do błędu. Jeżeli ktoś się zdecyduje to chętnie pomogę i mam nadzieję, że inni też.

 26. Zbigniew Koziol said

  Julko, madralo ty skarbie,

  Toz ja pisze: przygotowanie gazety (z pomoca wspolna i internetowych kontakow) jest glupstwem. Byc moze koszty rzedu dwoch srednich etatow miesiecznie. Nie trzeba wiecej, naprawde (oprocz kosztow wydawniczych – zaplaty dla drukarni i za kolportaz, ale to sie w zasadzie zwraca).

  Problem w tym, ze cale przedsiewziecie jest z samego poczatku skazane na niepowodzenie, jesli potencjalnych kupujacych nie bedzie przynajmniej kilka-kilkadziesiat tysiecy. A zeby te liczbe kupujacych osiagnac – trzeba sie zdac na istniejacy w kraju monopol kolportazu. Do tego jednak, aby to zrobic, trzeba predzej milionow niz setek tysiecy… Inaczej zapomnij o wydawaniu gazety…

 27. 166 said

  Wątek jest o też o bankach, więc trzeba koniecznie dodać:
  http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/pozycza-wiecej-niz-jest-warte-mieszkanie,1439935

  „Kredyty hipoteczne o wartości przekraczającej cenę nieruchomości zaczynają wracać do gry. Po banku Allianz, na finansowanie w całości mieszkania i kosztów okołokredytowych zdecydowały się również mBank i MultiBank (oba należą do BRE Banku).
  Jeśli trend finansowania ponad 100 proc. wartości nieruchomości rozpowszechni się, z pewnością wpłynie to na ożywienie na rynku nieruchomości. – Była to jedna z istotnych przyczyn dobrej koniunktury na rynku nieruchomości w poprzednich latach – mówi Anna Stankiewicz, kierownik zespołu kredytów hipotecznych w Euro Banku i zwraca uwagę, że do powrotu do pożyczania więcej niż warte jest mieszkanie ośmieliła banki stabilizacja cen na rynku nieruchomości.”

  Jeśli coś takiego zaczyna być dopuszczalne przez prawo to znaczy, że prawo jest bezprawiem zorganizowanym dla banków.
  Co bowiem oznaczają kredyty większe niż wartość mieszkania? Ano taką możliwość, że w razie jakichkolwiek kłopotów ze spłatą, kredytobiorca, jak to do tej pory często bywało, za mieszkanie nie uzyska zapłaty wystarczającej do spłaty kredytu (wpierw spłacane są odsetki, a na końcu kredyt!). Człowiek, który ma naturalne prawo do życia, staje się nagle niewolnikiem banku, bydlęciem, z którego bank wysysa wszystkie soki, jak wampir. Mamy prawo dla wampirów. Polacy są dyskryminowana większością.

 28. SM said

  Ad 27.
  To zawsze bylo nie tylko dopuszczalne ale prawnie sankcjonowane. To nowosc dla niepoinformowanych i naiwnych.
  Komunizm obiecywal swietlana przyszlosc DLA PRZYSZLYCH POKOLEN, a kapirtalizm w Usraelu/Kanadzie itp. krajach dawal moznosc zycia na leszym poziomie (co obecnie juz zanika) na zasadzie zaciagania dlugu, czyli POZYCZEK Bankowych. Dlatego stan posiadania wiekszosci ludzi, a szczegolnie wlasnosc tzw. przedsiebiorstw polonijnych jest wlasnooscia bankow do czasu splacenia pozyczki, ktore to wiekszosc ludzi splaca do smierci.
  Dochodza do tego dlugi kart kredytowych z oprocentowaniem okolo 20%/rok. To jest permanentne niewolnictwo.
  W komunie ludzie charowali dla idei, a w kapitalizmie za troche lepsze zycie charowali do smierci z nieustajacym lekiem utraty pracy i zarobkow. Oba systetmy very cacy i maja ten sam cel – eksploatacje.
  O tym kto posiada ich „zabawki” wielu durni przekonala sie w chwili gdy nie mogla splacac kredtu za auto czy mieszkanie, lub przedsiebiorstwo tracilo sprzedaze podczas kryzysow ekonomicznych aranzowanych przez bankierstwo w celu strzyzenia owieczek.

 29. Zbigniew Koziol said

  @28

  Odnosnie kart kredytowych (rozbiegne sie nieco z tematem)

  W zasadzie to w Kanadzie nie wolno tym sposobem zniewalac. Konkretniej nie potrafie wiecej. W Rosji ta forma rozboju wrecz kwitnie!

  Rozboj w Kanadzie oczywiscie istnieje i tak. Pewien czas w zyciu mialem duze trudnosci – brak pracy. A zyc za cos trzeba. Mialem karte kredytowa, wiec ja wykorzystywalem. Ale i splacalem, acz nieregularnie. To bylo bardziej zlozona sytuacja.

  Ktoregos razu dostaje wezwanie do sadu, za nieplacenie… Dobra rzecza jest to, iz w zasadzie sady w podobnych sytuacjach ponoc stoja po stronie poszkodowanego. Przedstawicielka firmy od karty kredytowej oczekiwala mnie juz w sadzie. Moja sytuacja byla troche pogmatwana, ale mialem dowody (czesc tylko!) splacania. Wedlug mnie do splacenia pozostalo okolo $1000 . Ona do mnie (przed wejsciem na sale sadowa): zaplacisz mi $7000 i bedzie po sprawie… Ale po rozmowie zorientowala sie, iz nie dam sie nabic w butelke. Poszlismy przed oblicze sadu, by … zalatwic zalagodzenie sprawy: ja zaplace pozostaly dlug (dokladnie taki, jak i myslalem, ze posiadam) a oni sie ode mnie odczepia. Nie dostala ani grosza za przyjscie do sadu!

  Kart kredytowych lub wogole dlugow bankowych lepiej unikac jak ognia.

  zb.

 30. Agatka said

  ……jak bedziecie rozrabiac to wam poziom fluoru w pascie do zebow podniosa, albo do wody dodadza …i sprawa sie skonczy.

  Click to access Fluoride%20Lead%20Arsenic%20Comparison.pdf

  Potwierdzono, że często podawane, nawet bardzo niewielkie dawki fluoru wpływają na działanie mózgu i sprawiają, że podtruci nim ludzie są bardziej ulegli i podatni na manipulację (badania przeprowadzone niedawno w Polsce przez GIS potwierdziły, że fluorki wpływają na układ neurologiczny). Znając te specyficzne właściwości substancji, zarówno niemieccy, jak i rosyjscy komendanci obozów koncentracyjnych dodawali fluor do wody pitnej.

  Wpływ fluoryzowanej wody na psychikę zrobił naprawdę wielkie wrażenie na oficerach wywiadu niemieckiego i rosyjskiego. Substancja została uznana za idealne narzędzie do sprawowania kontroli nad podbitymi narodami. Wobec rychłego zwycięstwa, którego spodziewali się Niemcy, firmie I.G Farben z Frankfurtu, znaczącego producentowi substancji chemicznych, zlecono masową produkcję fluoru dla obozów śmierci oraz innych, równie zbrodniczych celów.
  Kontrola umysłów

  Zaraz po zakończeniu wojny władze amerykańskie wysłały do Niemiec Charlesa Eliota Perkinsa – chemika, patologa i fizjologa – żeby zbadał opracowane przez nazistów metody kontroli umysłów z wykorzystaniem fluoru. Śledztwo Perkinsa przyniosło szokujące rezultaty. Według jego raportu “po tym, jak naziści wkroczyli do Polski, sztaby generalne Niemiec i Rosji wymieniały się rozmaitymi pomysłami naukowymi i militarnymi (…). Bolszewicy uznali system masowej kontroli poprzez dodawanie leków do wody jako idealnie nadający się do realizacji planów skomunizowania świata (…)”. Perkins w swoim raporcie nie wspomniał o bezpośrednim udziale wywiadu alianckiego w projekcie globalnej kontroli ludzkich umysłów. Jeśli jednak bliżej przyjrzeć się działalności I.G. Farben, na jaw wychodzą pewne zastanawiające powiązania niemieckiej firmy z zachodnim kapitałem.

 31. mirek said

  albo do mielonej kawy, nie wiadomo co, mam dziwne wrażenie…

 32. andrzej101 said

 33. Demaskator said

  Re: Andrzej101
  O ile dobrze umiem czytać po polsku to pisze tak „Nie chcę wyglądać na podżegacza czy prowokatora. Ale bez potężnej zadymy, bez ruchawek i walk ulicznych niczego nie osiągniemy…Już kiedyś pisałem – kosy na sztorc i na Warszawkę.”
  Jak widać jest to zachęcanie do pisania wierszy na cześć rządzących.
  To że jesteś człowiekiem starej daty i widzisz jeszcze ORMO, nie znaczy wcale że satelity nie mogą odczytać gazety lub ulotki a podsłuch może zrobiony zarówno z komórki jak i szpilki w krawacie.

  Re: Jasiek z Toronto
  Nie wiem Jaśku co tak naprawdę masz na myśli pisząc powyżej. To że Polacy w większości wegetują znam z autopsji. A to co proponuję widać chyba dokładnie z tego tematu.
  Nie wiem gdzie przepadło Twoje dawne zacięcie do zrobienia czegoś. Teraz przeskakujesz tylko po forach i piszesz nie do końca zrozumiałym slangiem. A przypomnij sobie co jeszcze jakiś czas temu proponowałeś:
  Program z 1997 roku:
  1. Zlikwidowanie lichwy (odsetek) bankowej poprzez zreformowanie Systemu Monetarnego. (Likwidacja lichwy z systemu cyrkulacji pieniadza poprzez wprowadzenie Kredytu Narodowego (Spolecznego), który likwiduje zarazem inflacje, deflacje, spadek wartosci pieniadza, opodatkowania produktów w dystrybucji detalicznej i wszystkich innych wymyslonych dotychczasowe terminów, które zaslanialy lichwiarskie oszustwo, a Naród wpedzany w fikcyjne niesplacalne dlugi nakladane na siebie. Dotyczy sie to kredytów na cele publiczne jak równiez i na cele prywatne. Obecny system lichwiarsko-procentowy zostanie zamieniony na system kwotowy, czyli numeryczny, który nie pozwoli wprowadzac czegos do systemu monetarnego, co w rzeczywistosci nie istnieje). Calkowite zlikwidowanie odsetek bankowych od kredytów na cele publiczne. (Kazdy kredyt tylko na cele publiczne zaciagany bedzie nie przez rzad jak dotychczas, lecz bezposrednio przez narodowe przedsiebiorstwa, fabryki, przemysl itp., jak i równiez prywatne firmy swiadczace uslugi publiczne od Narodowych reprezentantów Banku Polskiego, który sluzyc bedzie Narodowym interesom i czuwal bedzie nad równowaga pieniadza wzgledem wytworzonej produkcji w cyrkulacji systemu monetarnego, którzy beda za ta równowage dóbr i pieniadza personalnie odpowiedzialni). 2. Zadna produkcja Narodowa jak i prywatna inicjatywa wytwórcza na cele publiczne NIGDY nie bedzie wstrzymywana kredytem finansowym. (Naród Polski jest gwarantem kredytu finansowego z racji iz jest jego autorem i wlascicielem, totez narodowi reprezentanci narodowych (publicznych) pieniedzy udzielac beda kredytu bezprocentowego dla wszystkich polskich firm i Polaków zmierzajacych do wytwarzania dóbr – produkcja, uslugi i wynalazki – dla Narodu Polskiego w Polsce i poza jej granicami). 3. Calkowite zlikwidowanie obecnie sztucznego zadluzenia bankowego na terenie Polski i poza Polska w stosunku do innych instytucji finansowych. (Calkowita likwidacja fikcyjnych zadluzen wobec obcych bankow i wobec banków prywatnych znajdujacych sie równiez na terenie Rzeczypospolitej Polskiej poprzez bezposrednie odciecie sie od tego typu lichwiarskiego procederu, który jest tylko autorem nedzy, bezrobocia i pograza Naród Polski w glebokiej depresji ekonomiczno-gospodarczej.Lichwiarskie banki obce i rodzime otrzymaly juz nalezne pieniadze trzykrotnie lub nawet czterokrotnie wiecej, anizeli pozyczyly i w dalszym ciagu zadaja od nas procentowych splat od swych lichwiarskich pozyczek). 4. Natychmiastowe zredukowanie aparatu rzadowego i administracyjnego do faktycznie wymaganych potrzeb. (Ilosc reprezentantów Narodu Polskiego – Rzad jak i system administracyjny bedzie ustalany na podstawie kompetencji i faktycznych potrzeb w sluzbie dla Narodu Polskiego na wszystkich jego szczeblach). 5. Calkowite i natychmiastowe zlikwidowanie korupcji, lapówkarstwa, kumoterstwa na wszystkich poziomach administracji panstwowej. (Dokonaja tego w trybie natychmiastowym Niezawisle Sady, które nie beda podlegac zadnemu systemowi politycznemu, gospodarczemu czy ekonomicznemu, a wyrok zapadajacy bedzie odzwierciedleniem sumienia kazdego sedziego wydajacego werdykt sedziowski w rozprawach przy otwartych drzwiach). 6. Rzad NIGDY nie bedzie wlascicielem czegokolwiek i kogokolwiek – bedzie jedynie sprawowal wladze i godnie reprezentowal interesy Narodu Polskiego – gdyz jest TYLKO jego reprezentantem i takim pozostanie. (Rzad Narodu Polskiego bedzie mial za zadanie reprezentowania interesu swego Narodu na forum narodowym i miedzynarodowym, a prawa do wlasnosci publicznej (narodowej) posiadac nigdy nie bedzie). 7. Wlascicielami Polski sa WSZYSCY POLACY. (Spuscizna Narodowa Narodu Polskiego nalezy tylko i wylacznie do Narodu Polskiego, bowiem Naród Polski jest tego wszystkiego wlascicielem i autorem). 8. Zlikwidowanie wszelkich cyklicznych podatków od nieruchomosci do celów produkcyjnych i celów prywatnych. (Faktyczna wlasnosc musi pozostac realna wlasnoscia i nie bedzie obciazana cyklicznymi podatkami nakladanymi przez jakakolwiek instytucje panstwowa czy prywatna. Jednorazowa oplata podatkowa jedynie dotyczyc bedzie kupna-sprzedazy nieruchomosci, lecz nie bedzie dotyczyc spadku po przodkach z wiezów rodzinnych). 10. Nadanie aktów wlasnosci ziem wszystkim Polakom dotychczas dzierzawiacym wszelkie ziemie na terenie Polski. (Jakakolwiek dzierzawa od rzadu lub sluzb publicznych zostanie calkowicie zlikwidowana, gdyz rzad i wszelkie sluzby publiczne nie sa wlascicielem ani dysponentem narodowej wlasnosci). 11. Natychmiastowe bezplatne umozliwienie przyjazdu wszystkich Polaków zamieszkujacych obce terytoria panstwowe. (System zydowsko-komunistyczny i lichwiarski za tym, byl autorem ucieczek politycznych i ekonomicznych Polaków, którzy dzisiaj zamieszkuja obce terytoria. Trzeba doprowadzic do tego, aby sily twórcze Polaków zostaly zamienione na dobro wspólne dla przyszlych pokolen Narodu Polskiego, ale w obrebie Panstwa Polskiego. Aby umozliwic i zrealizowac ten punkt, trzeba przede wszystkim zreformowac system monetarny do tego stopnia, aby zlodziejska lichwa przestala istniec a zadluzenie Narodowe wobec lichwiarskich banków zachodnich zostalo calkowicie zlikwidowane. Kazdy Polak przebywajacy poza granicami Polski jest traktowany jako gotowy (wyksztalcony) niewolnik do placenia podatków bez praktycznie zadnej inwestycji ze strony rzadów panstw w których Polacy przebywaja, lecz wartosciowe jest to dla przyszlych pokolen Polaków, czego sie nauczyli i czego doswiadczyli i to nalezy przelozyc na dobro wspólne). 12. Zlikwidowanie wszelakich oplat dokumentów w konsulatach i ambasadach na terenach obcych panstw dla Polaków przebywajacych na stale lub czasowo w tych panstwach. (Nie jest powodem, aby podatnicy utrzymujacy aparat zarzadzania (administracje) byli obciazeni dodatkowymi kosztami zwiazanymi z dokumentami wydawanymi przez juz utrzymany (oplacony) aparat administracyjny. Koszty ambasad i konsulatów poza granicami Panstwa Polskiego beda ujmowane na zasadzie wymiany metrazowej ambasad i konsulatów panstw obcych znajdujacych sie na terenie Polski). 13. Natychmiastowe przywrócenie Polakom przebywajacym na terenach obcych panstw prawa glosowania do Sejmu, Senatu i wszelkich waznych Narodowych referendach. (Jesli Polak przebywajacy poza granicami Polski utracil lub zostal pozbawiony Polskiego dokumentu wydanego przez ówczesne wladze komunistyczne, socjalistyczne czy wladze zydowskie, to obowiazkiem i prawem kazdego Polaka bedzie oddanie glosu we wszelkich narodowych glosowaniach, bez znaczenia czy posiada dokument urzedowy wazny czy wogóle go nie posiada.) 14. Zlikwidowanie wszelakich oplat za nauczanie w szkolach podstawowych, srednich i wyzszych na terenie Polski. (Kazdy dzial edukacyjny zostanie ujety w budzecie Narodowym tak, aby faktyczne potrzeby nauki uczniów i personelu byly w realnej proporcji i obslugi wszelkich szkól na terenie Polski lub nawet poza Polska). 15. Wyplacanie miesiecznej zapomogi w formie zarobku kazdej matce wychowujacej dzieci do 18 roku zycia. (Kazda matka wychowujaca dzieci (przyszle Polaków pokolenie) otrzymywala w formie zarobku za pilnowanie, nauczanie i prace w domu rodzinnym w takiej wysokosci, aby otrzymywane pieniadze byly wynagrodzeniem faktycznym za jej prace wlozona w trud wychowania wlasnych dzieci i kwiatu Narodu Polskiego). 16. Przywrócenie wszystkim kombatantom i poszkodowanym godziwego wynagrodzenia i odszkodowania. (Byli zolnierze Polscy z racji iz walczyli na wszystkich frontach swiata, otrzymywac beda godziwe wynagrodzenie i odszkodowanie za sluzbe w walce o wolnosc innego Narodu podczas dzialan wojennych i dzialan konspiracyjnych. O te odszkodowania nalezy sie niezwlocznie upomniec i natychmiast wyplacic bylym zolnierzom i kombatantom Narodu Polskiego). 17. Niezwlocznie domagac sie bedziemy odzyskania Polskich Ziem Wschodnich zagrabionych Traktatem Ryskim. (lub innymi traktatami) (Domagac sie bedziemy zwrotu zagrabionych Ziem Polskich wszelkimi traktatami, które do tego doprowadzily, a nawet zadac bedziemy anulowania tych, które pozbawily jej Naród Polski, jak równiez i niepodleglosci). 18. Obowiazkiem kazego Polaka bedzie posiadanie broni (po uprzednim przeszkoleniu) z chwila ukonczenia 21 lat. (Posiadanie broni to posiadanie odpowiedzialnosci za swój Naród, swoja wlasnosc i swoja wolnosc osobista, a kazdego Polaka obowiazkiem jest obrona przed obcym agresorem, zniewoleniem i ograbieniem wlasnosci osobistej czy Narodowej. Ponadto posiadanie broni palnej przez kazdego Polaka jest dowodem na to, iz Rzeczypospolita Polska nigdy nie bedzie juz panstwem totalitarnym, czy zniewolonym jakimkolwiek systemem politycznym czy ekonomicznym, a rzad sluzyc bedzie wlasnemu Narodowi i dbac bedzie o jego przyszlosc, sprawiedliwosc,wolnosc i godne imie kazdego Polaka zamieszkujacego Polska Ziemie i obce terytoria. 19. Kazdy Polak posiadac bedzie niezbywalne prawo do publicznej wypowiedzi, opinii, komentarza, strajku, demonstracji czy jakiejkolwiek niesprawiedliwosci ze strony rzadu lub instytucji rzadowej która tego dokonala. (Jesli z jakiegos niewyjasnionego powodu reprezentant niezadowolonej strony nie zostanie wysluchany przez reprezentanta rzadu, lub zostanie zignorowany przez rzad, który dopuscil sie niegodziwosci uznanej przez Niezawisly Sad lub nawet przez zdrowy rozsadek ludzi poszkodowanych negatywnym dzialaniem rzadu, wówczas niezbywalnym prawem do strajku, demonstracji posiadala bedzie kazda grupa). 20. Prawo do pracy, prawo do bezprocentowego publicznego kredytu na cele publiczne kazdy Polak niezbywalnie posiadac bedzie. (Prawo do pracy kazdy Polak posiadac bedzie jesli nie zdobyl zawodu czy umiejetnosci do stworzenia wlasnego warsztatu uslugowego czy produkcyjnego. Glównym zalozeniem tego punktu jest to, aby mlody czlowiek mial mozliwosc nauczyc sie tego, co go interesuje, a gdy zdobedzie potrzebne umiejetnosci, wówczas niezwlocznie moze skorzystac z bezprocentowego kredytu na zalozenie wlasnej firmy swiadczacej uslugi czy produkcje dla potrzeb innych). 21. Niezbywalne prawo i obowiazek do ochrony Rodziny, majatku czy Ojczyzny bedzie to zagwarantowane. (Ochrona Rodziny to ochrona Narodu Polskiego i Ojczyzny. Rzad reprezentujacy interes Narodu Polskiego bedzie zobowiazany do zagwarantowania prawa bytu kazdej polskiej rodzinie). 22. W trybie NATYCHMIATOWYM wszelakie rozliczenia z przeszloscia a zwlaszcza z tymi, którzy bezprawnie zostali wlascicielami majatku Narodu Polskiego beda dokonane. (Bezprawne (korupcyjne, lichwiarskie, kombinatorskie, kumoterskie zawlaszczenie majatku nalezacego do Narodu Polskiego przez kombinatorskich uzurpatorów korzystajacych z przywilejów zydowsko-komunistycznej wladzy wykonawczej zostana w trybie natychmiastowym pozbawieni zawlaszczonej wlasnosci wyrokiem Niezawislego Sadu reprezentujacego sprawiedliwosc i uczciwosc). 23. W trybie NATYCHMIASTOWYM zostanie zlikwidowana ordynacja wyborcza z proporcjonalnej na WIEKSZOSCIOWA. (Ordynacja wyborcza wiekszosciowa ma na celu wybrania osobe personalna na która glosuje wiekszosc glosujacych i decyduje o konkretnym wyborze na prezydenta, posla czy urzednika Narodowego likwidujac przy tym odpowiedzialnosc zbiorowa czy partyjna w proporcjonalnej ordynacji wyborczej). 24. Dokonane zostana zmiany w trybie natychmiastowym wszystkie ustawy i paragrafy w Konstytucji RP, które nie sa zgodne z Racja Stanu Narodu Polskiego, a nowa oparta bedzie na Dekalogu z Pisma Swietego. (Konstytucja Rzeczypospolitej ma byc gwarantem prawa kazdego Polaka i obywatela i niezwlocznie wszystkie ustawy, punkty, paragrafy zostana zmienione jesli sa sprzeczne z Dekalogiem z Pisma Swietego i sprzeczne z Nauka Kosciola Katolickiego, którego religia jest w Polsce religia Narodowa). 25. Wszystkie obco-jezyczne napisy z polskich miast zostana zlikwidowane w trybie natychmiastowym jak i równiez imiona i nazwiska zdrajców z nazw ulic za tym. (Naród Polski ma obowiazek dbac o swój wlasny jezyk ojczysty i pielegnowac go. Nie jest zadnym powodem aby sie wstydzic wlasnego jezyka i uzywanych napisów na reklamach w innych jezykach anizeli wlasny ojczysty. Zdrajcy z nazw naszych polskich ulic niezwlocznie znikna, bowiem ich miejsce jest jedynie na ich oswietleniach). 26. Wszystkie wynalazki, patenty które sa zlozone w urzedach patentowych zostana niezwlocznie (jesli sa jeszcze aktualne) wdrozone do produkcji a autorzy ich godziwie wynagrodzeni. (Ilosc wynalazków i patentów zlozona i czekajaca w kolejce nie jest powodem ich nieprzydatnosci lecz wstrzymywana przez lichwiarski system ich finansowania i wdrazania do produkcji. Z chwila zlikwidowania zlodziejskiego systemu lichwiarskiego, wszystkie patenty, a przede wszystkim ich autorzy sami zdecyduja o tym, czy ich patent czy wynalazek nadaje sie jeszcze do produkcji i jesli tak, to kredyt finansowy wstrzymywac tego nie bedzie). 27. Niezawisle Sady zostana wylaczone spod jurysdykcji politycznej, rzadowej, gospodarczej by sprawiedliwe prawo dotyczylo wszystkich go naruszajacych. (Kazdy naruszajacy prawo (od robotnika do prezydenta) bedzie odpowiadal za swa niegodziwosc przed Niezawislym Sadem a wyrok (skazujacy czy nie) musi byc zgodny z sumieniem Sedziego wydajacy werdykt na niegodziwosc dokonana, a nie na status spoleczny postawionego przed Sad). 28. Wolnosc osobista bedzie niezbywalnym prawem kazdego Polaka do czasu orzeczenia wyroku sadu. (Calkowity zakaz zatrzymywania i aresztowania „podejrzanych” ludzi na ulicy (w miejscu publicznym) a tymbardziej we wlasnym domu nie dokonujacych niczego niezgodnego z etyka i moralnoscia w naszej Cywilizacji Lacinskiej. 29. Niezbywalne prawo bedzie mial KAZDY Polak do godziwego zycia (mieszkanie, jedzenie i ubranie) od urodzenia do naturalnej smierci. (Bogactwa naturalne (w ziemi, powietrzu i w wodzie), a znajdujace sie na naszej Polskiej Ziemi doskonale zabezpieczac beda godziwy byt kazdemu Polakowi od urodzenia do naturalnej smierci). 30. Obowiazkiem kazdego Polaka bedzie dbanie o dobre imie Narodu Polskiego i dbanie o dochowywanie tajemnicy Narodowej. (Przywilejem i obowiazkiem kazdego Polaka (w Polsce i poza jej granicami), to dbanie o dobre imie wlasnego Narodu, a walka z klamstwami i oszczercami kiedy ono przez nich zostanie bezpodstawnie naruszone w kazdej formie przekazu, lub niezwloczne zgloszenie tego faktu oficjalnemu narodowemu reprezentantowi.) 31. Kazdy Polak bedzie mial dostep do materialów zebranych a dotyczacych osób publicznych. (Nie bedzie zadnego powodu, aby kazdy (bez wzgledu na zawód czy stanowisko, a który interesuje sie osobami publicznymi sprawujacymi powierzona wladze wykonawcza lub publiczna sluzbe reprezentujac interes publiczny i prywatny). 32. Kazdy Polak bedzie mial dostep bez ograniczen do publicznych osrodków masowego przekazu na terenie Polski. (Jesli zostanie ustalona faktyczna oplata za czas na antenie radia czy telewizji, to kazdy czlowiek reprezentujacy interes spolecznosci czy swój wlasny moze bez ograniczen w/g ustalonej kolejnosci z reprezentantem tv publicznej wystepowac publicznie oplacajac swoja wypowiedz na forum narodowym). 33. W kazdej szkole publicznej wiszacy Krzyz bedzie przypominal o sprawiedliwosci, milosci i cierpieniu Tego co oddal za nasz wszystkich Swe Zycie. (Pan Jezus jest Tym, który oddal Swe Zycie za nasze grzechy i to On przypomina nam wszystkim o Milosci, Sprawiedliwosci i Cierpieniu podczas naszej ziemskiej pielgrzymce w milosiernej sluzbie dla innych swych bliznich). 34. Obowiazkiem nauczycieli bedzie rzetelne i prawdziwe przekazywanie informacji mlodziezy, a zwlaszcza tych, które w ksiazkach obecnych do nauczania sa nieprawdziwe lub zafalszowane. (Sila argumentu a nie argument sily bedzie przewodzil w kazdej szkole nauczyciel, którego obowiazkiem bedzie wspólpraca z mlodzieza majaca na celu wychowanie i nauczanie na podstawie historii i doswiadczen oraz faktów). 35. Kazda szkola publiczna bedzie posiadala dostep do najnowszych technologii i informacji. (Jesli urzad panstwowy posiadal bedzie dostep do najnowszych technologii i informacji to równiez takim samym urzedem panstwowym bedzie szkola, która ma za zadanie nauczyc, wychowac i chronic przed amoralnymi wplywami anty-ludzkimi). 36. Calkowity zakaz pornografii, narkotyków, na terenie Rzeczpospolitej. (Zdemoralizowany Naród jest latwym lupem kazdego totalitaryzmu politycznego, gospodarczego czy ideowego. Zdemoralizowany Naród nie jest zdolny do jakiejkolwiek obrony cywilnej czy militarnej, a tymbardziej ideowej). 37. Wynagrodzenie nauczycieli bedzie na poziomie urzedników w administracji rzadowej. (Urzednik narodowy i nauczyciel ma byc wzorem do nasladowania co winno byc odzwierciedleniem wynagrodzenia etycznego, moralnego i finansowego, które pozostana na równi dla tych którzy to reprezentuja i dla tych którzy tego nauczaja). 38. Kazda niespelniona obietnica rzadu MUSI byc zaskarzana do Niezawislego Sadu przez Naród Polski (lub osoby prywatne). (Jestem przekonany iz nie dojdzie do tego typu „obiecanek”, bowiem strach przed odpowiedzialnoscia utozsami sie z rezygnacja) 39. Reprezentant publiczny z administracji rzadowej przeciwko któremu trwa dochodzenie Sadu Niezawislego, zostaje w trybie natychmiastowym zawieszony w czynnosciach sprawowania wladzy na kazdym szczeblu adminstracji rzadowej az do czasu ogloszenia wyroku. (Wyrok Sadu Niezawislego jest wyrokiem skazujacym lub uniewinniajacym reprezentanta publicznego. Rozprawy osób publicznych jak równiez prywatnych odbywac sie beda zawsze przy drzwiach otwartych dla kazdego sluchajacego sprawiedliwego prawa w przewodzie sadowym). 40. Zaden czlowiek ubiegajacy sie o urzad w administracji rzadowej nie moze posiadac kryminalnej przeszlosci, lub okazalby sie gospodarczym oszustem, gdyz zostanie natychmiast usuniety. (Oszustwo, klamstwo, zlodziejstwo malwersacja dokonywana w doroslej przeszlosci kandydata ubiegajacego sie o urzad reprezentanta Narodu Polskiego dyskwalifikuje go z tego urzedu sprawowania wladzy i dawania przykladu moralnoscia, etyka i sprawiedliwoscia).

 34. aga said

  Odebrac monopol na kasę chcial juz s.p.Kennedy i wiadomo jak skonczył.jest to sensowne tylko jak to zrobić?
  Może panowie Demaskator i Jasiek z Toronto wspólnie cos zaproponują,bo że jest to głównym powodem naszego zniewolenia nie tylko finansowego ale politycznego,kulturowego: tu wszyscy jestesmy zgodni.
  A może Stary Zołnierz stanie na czele ,zbierze szeregi dawnych kolegow -patriotow i …jakisik zamachwojskowy?Bo na sam narod to bym nie liczyla a nawet obwaiala się po tricku z „solidarności” czy to any nie nowa prowkacja ,zeby jedni Pulaiwnie zastapili drugich?
  A i politycznie ,drogą „wyborow’ to nie widzę szans.Prawie cały swiat demokratycznie w ich lapskach.
  Ale byc może jestem skażona pesymizmem…

 35. ze strony: http://polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=21&t=6863

  Re: Oficjalne wypowiedzi „naszych ekonomistow” z „rzondu”…
  by jasiek z toronto » Thu Feb 18, 2010 4:37 am

  Talent do lgarstwa n/t finansow jest wprost proporcjonalny do uposazenia lgarza…
  Mysle ze kazdy pamieta „terapie szokowa” balcerowicza. Jego uposazenie wynosilo 480.000 zlotych…miesiecznie!!! Kiedy srednie zarobki wahaly sie w granicach 3.600-5500 zlotych na miesiac…
  Coz…Ja nie zaluje ze prawda jest u mnie wciaz bezplatna..i bedzie zawsze bezplatna podana na srebrnej tacy za ktora zaplacilem swoja cierpliwoscia i uporem…
  Tylko jedno pytanie mnie wciaz nurtuje: „Jak to mozliwe, ze tyle milionow ludzi w Polsce dalo sie i daje sie nabierac na tak prosta sztuczke? Na takie proste kuglarstwo? Jak to mozliwe, ze Polacy uwierzyli w tak prymitywne klamstwo ze pieniadze cos tworza czy buduja??? Dla mnie po 29 latach nauki wciaz nie moge znalezc rozsadnej (racjonalnej) odpowiedzi… oczywiscie pomijajam oglupiajace mass media czy szkoly ksztalcace ekonomicznych idiotow…
  ======================
  jasiek z toronto

  Posts: 816
  Joined: Mon Dec 31, 2007 8:40 am

 36. P.S. Gdyby banki drukowaly pieniadze na podstawie tego, co ludzie i maszyny wyprodukuja, to sila rzeczy nie byloby bezrobocia i tymbardziej zadluzenia, a ludziom zyloby sie szczesliwie i bogato… A czy tak jest???

  ====================

  jasiek z toronto

 37. veri said

  35. Ci co mieszają powietrze też muszą z czegoś żyć ( i to dobrze żyć).

  ps. przy takiej,zaproponowanej opcji można produkować np. tylko lewe buty i kasować kapuchę 🙂

 38. veri said

  „Porozumienie Organizacji Niepodległościowych i Patriotycznych” oraz oddolnie tworzone Pospolite Ruszenie w Organizacji, czyli oddolnie tworzony Ruch Społeczny RAZEM, którego pasem transmisyjnym ze społeczeństwem jest strona internetowa http://kasjasty.blog.onet.pl/

  – czy ta oddolnie tworzona inicjatywa nie jest robiona przez Żydów ? :-)))

 39. Julka said

  Veri
  Podejrzewam, że nie.Żydzi mają to do siebie, że czekają, przyczajają się i wchodzą w odpowiednim momencie. Te mechanizmy już rozumiemy i będziemy się starali być bardziej ostrożni.

 40. veri said

  38. @Julka. Ponoć „Libertas” Ganleya było tworem unijnych macherów po to aby do tego ruchu przyciągnąć wszystkich eurosceptyków i ich potem, w odpowiednim czasie skanalizować.

  ps. jeżeli ktoś to sobie pokojarzy z 37. to już jego sprawa 🙂

 41. Julka said

  Veri
  A popatrz Pan jakie łomoty siedzą na górze w Brukseli. Myśli Pan, że to ich pomysły?

 42. Re: 33 Demaskator:
  Program P.S.P.N.P. jest swego rodzaju „rozkladem” jazdy nie tylko dla tych, ktorzy beda na „gorze”, ale glownie dla tych co beda na „dole”, gdyz nie do pomyslenia byloby, aby „gora” robila cos, o czym nie ma pojecia „dol”. Prawdziwi przywodcy, to nie ci, ktorzy sa ubrani w „pierwsze garnitury”, ani nie ci, ktorzy wystepuja przed kamerami i mikrofonami. Prawdziwi przywodcy polityczni zawsze pozostaja w „cieniu” z dala od publicznych oczu majac wystarczajaco czasu na ustalenie dalszych posuniec politycznych..vide „razwiedka”, ktora dzisiaj ma sie calkiem dobrze i niewielu zna nazwiska i funkcje jej czlonkow. Ponadto, najwieksze mafie na swiecie w duzym stopniu sa kierowane przez ludzi, ktorzy sa aktualnie za kratkiami stajac sie „nietykalnymi” przez czlonkow innej mafii (konkurencji).

  Co w Polsce mozna bylo zrobic przed 1.12.2009 roku (przed podpisaniem „jewropejskiego” paktu oddania naszej suwerennosci i niepodleglosci)? Jest zupelnie inna sprawa co mozna zrobic po tym „fakcie”…
  Wtedy mielibysmy do czynienia w wladzami lokalnymi a dzisiaj z wladzami (okupantami) miedzynarodowymi, czyli nastapilo radykalne zmniejszenie mozliwosci odzyskania Polski dla Polakow w ruchach (protestach, demonstracjach, strajkach itp) pokojowych. Czyli dzisiaj mamy do czynienia z OKPANTAMI glownie z zewnatrz i po malej czesci w wewnatrz. Tak wiec w tej sytuacji musi nastapic narodowa konsolidacja wszystkich Polakow, a nie tylko kilka grup zawodowych do podjecia dzialan w sensie ogolnopolskim, by ta sila byla w stanie odeprzec miedzynarodowych „uzurpatorow” (okupantow)z Polski, a przy okazji i „rodzimych” zdrajcow…
  Czy stanie sie to mozliwe? Owszem. Wszystko jest mozliwe, nawet to, ze 300 Spartan zatrzymalo kilkumilionowa armie najezdzcow…podobnie jak gen Rozwadowski ze swoimi zolnierzami zatrzymal pod Warszawa bolszewicki najazd na Europe ze Wschodu…Teraz mamy do czynienia z bolszewickim najazdem z Zachodu… Taka jest dzisiaj rzeczywistosc i bez znaczenia czy ktos ma dobra prace, stanowisko, urzad czy inne „przekonania”, bowiem ta brukselka rzeczywistosc predzej czy pozniej dosiegnie kazdego Polaka i obywatela zamieszkujacego na terenie (bylej) RP…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. Gmad said

  Ale po przepędzeniu grandziarzy, jakiś system gospodarczy, tak czy owak, będzie musiał być. Więc jaki to będzie system? Jakiej wysokości i jakiego rodzaju będą podatki? Czy państwo będzie zajmowało się jedynie obroną i zewnętrzną reprezentacją obywateli, a więc pełniło funkcje policyjno-wojskowo-dyplomatyczne? Czy będzie się „opiekowało”( http://tnij.org/fyrq ) obywatelami, a więc „zapewniało” państwową edukację, państwową służbę zdrowia, państwowe ubezpieczenia emerytalne itp. itd., doprowadzając kraj i obywateli do ruiny?
  Przepędzenie grandziarzy to nie ostateczna droga do normalności. To jedynie (trudno osiągalny) początek, pierwszy etap. Przypominam, że Hugo Chavez pogonił z Wenezueli grandziarzy, jednak co z tego, skoro panuje tam socjalizm? Gen. Franco wprowadził w Chile gospodarkę wolnorynkową i zrobił w 2 lata z Chile najzamożniejszy kraj Ameryki Południowej. LIKWIDACJA DEMOKRACJI+WOLNY RYNEK=DOBROBYT

 44. 166 said

  Z dedykacją dla Veri/35 mistrzowie życia z powietrza:
  http://www.bibula.com/?p=18644
  Rabin Milton Balkany z Brooklynu, oskarżony siedem lat temu o kradzież rządowych funduszy przeznaczonych na granty dla niepełnosprawnych dzieci, został aresztoany 18 lutego br. pod zarzutem wyłudzenia od funduszu inwestycyjnego z Connecticut 4 milionów dolarów dla dwóch żydowskich szkół.

  ORAZ inne linki ze strony j.w. o znamiennych tytułach:
  ■Boston: Rabin ponownie oskarżony o molestowanie seksualne chłopców
  ■Rabin oskarżony o molestowanie chłopca
  ■Nowy Jork: Żydowski prawnik skazany na 20 lat więzienia za kradzież 400 milionów dolarów
  ■Los Angeles: Główny rabin sekty Spinka aresztowany za przestępstwa podatkowe
  ■UK: Bogaty rabin aresztowany za podawanie narkotyków dziewczętom, w zamian za “świadczenie usług seksualnych”
  ■Nowy Jork: Bogate małżeństwo żydowskie aresztowane za wyłudzenie federalnych pieniędzy przeznaczonych dla najbiedniejszych
  ■“Przepraszam, ale ktoś musi powiedzieć głośno, że niektórzy Żydzi to świnie” – odpowiada oskarżony o antysemityzm burmistrz ukraińskiego miasta
  ■Nowy Jork: Rabin uznany winnym molestowania seksualnego 13-latków
  ■Globalna firma farmaceutyczna Pfizer wypłaci 75 milionów odszkodowania za eksperymenty na nigeryjskich dzieciach
  ■Rabin Rabinovitz: Papież pod Ścianą Płaczu – bez krzyża. “Krzyże ranią uczucia Żydów”

 45. Ale po przepędzeniu grandziarzy, jakiś system gospodarczy, tak czy owak, będzie musiał być. Więc jaki to będzie system?

  (jasiek z toronto) Moze to byc kapitalizm spoleczny polegajacy na niezbywalnym posiadaniu nieopodatkowanej wlasnosci i ogolnym dostepie do kredytow inwestycyjnych dla wszystkich przedsiebiorcow i wytworcow dobr materialnych.

  Jakiej wysokości i jakiego rodzaju będą podatki?

  (jasiek z toronto) Bedzie tylko jeden rodzaj podatku: 1/10 czesci z produkcji na czas ograniczony (2-3 lata).

  Czy państwo będzie zajmowało się jedynie obroną i zewnętrzną reprezentacją obywateli, a więc pełniło funkcje policyjno-wojskowo-dyplomatyczne?

  (jasiek z toronto) Rzad nie bedzie zajmowal sie sprawami lokalnymi, ani nie bedzie uzaleniony od systemu finansowego, a jedynie bedzie sprawowal kontrole nad prawidlowym (sprawiedliwym) funkcjonowaniem podleglych mu urzedow lokalnych i systemu emisji pieniedzy wzgledem wykonanych lub wykonywanych dobr materialnych.

  Czy będzie się “opiekowało”( http://tnij.org/fyrq ) obywatelami, a więc “zapewniało” państwową edukację, państwową służbę zdrowia, państwowe ubezpieczenia emerytalne itp. itd., doprowadzając kraj i obywateli do ruiny?

  (jasiek z toronto) Rzad nie jest powolywany do opieki nad obywatelami, ale do prawidlowego i sprawiedliwego funkcjonowania jak rowniez podzialu zysku narodowego dla kazdego obywatela zamieszkalego na terenie RP.
  ZUS, PZU i inne „ubezpieczalnie” beda zlikwidowane i bedzie tylko jedno rzadowe ubezpieczenie od wypadkow czy smierci. (jest to kwestia do ustalenia w czasie pozniejszym przez Sejm).

  Przepędzenie grandziarzy to nie ostateczna droga do normalności. To jedynie (trudno osiągalny) początek, pierwszy etap.

  (jasiek z toronto) Zazwyczaj bardzo trudno jest zlodzieja pozbawic nalogu zlodziejstwa…Podobnie ma sie sprawa z alkoholizmem…

  Przypominam, że Hugo Chavez pogonił z Wenezueli grandziarzy, jednak co z tego, skoro panuje tam socjalizm?

  (jasiek z toronto) Nie wiem co panuje w Wenezueli i nie interesuje mnie czy w USA bija murzynow…

  Gen. Franco wprowadził w Chile gospodarkę wolnorynkową i zrobił w 2 lata z Chile najzamożniejszy kraj Ameryki Południowej. LIKWIDACJA DEMOKRACJI+WOLNY RYNEK=DOBROBYT

  (jasiek z toronto) Chile w dalszym ciagu jest daleko od Polski, a Polska jest daleko od Chile…My Polacy mamy obowiazek naprawic (uwolnic) sytuacje w Polsce a nie podziwiac dobrobyt w Chile…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: