Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PiS i „Gazeta Wyborcza” suflują Radiu Maryja

Posted by Marucha w dniu 2010-02-17 (środa)

Artykułu nie komentujemy, bośmy chyba na to za mało rozgarnięci. Tradycyjnie też oznajmiamy, iż niekoniecznie jesteśmy za albo przeciw, a jedynie staramy się informować, co w trawie piszczy.

Tytuł bije po oczach: „Radio Maryja stawia na Lecha Kaczyńskiego”. Nieźle. Czytam z ciekawością dalej, kto też w Radiu Maryja stawia na prezydenta, który przegra.

Otóż Antoni Macierewicz, gość rozgłośni, który nie pozostawia złudzeń: „Kto poza prezydentem Kaczyńskim mówi o sprawach społecznych? O biedzie? O prawach robotników? O stoczniach? O rolnikach?” I sam sobie odpowiada: „Nikt poza urzędem prezydenckim o to nie zabiega. To oligarchiczno-komunistyczny twór, który się upasł na polskich pieniądzach i na rabunku własności, który z bezczelnością Sobiesiaka spycha wszystko, co słabsze, na margines. I jedynie urząd prezydencki stoi temu na przeszkodzie” – doprecyzowuje Macierewicz. Kończy zaś niezwykle dramatycznie: „Jeżeli nie wesprzemy pana Lecha Kaczyńskiego, to możemy wszystko stracić”.

Po tak brawurowej obronie urzędującego prezydenta „Gazeta Wyborcza” wyciąga wniosek: „Poparcie Kaczyńskiego to przełom w najnowszej historii Radia Maryja”. Tę karkołomną myśl podpiera wypowiedzią ważnego – jak go nazywa – polityka w PiS, pytając skąd to ocieplenie między radiem a Pałacem? „Zaczął się rok wyborczy. Waśnie idą w kąt. Realny wybór to Lech Kaczyński albo kandydat Platformy” – odpowiada “Gazecie” ważny polityk PiS.

No i zasępiłem się, bo tekst przeczytałem dwa razy i nigdzie nie znalazłem śladu wypowiedzi, że Radio Maryja wesprze Lecha Kaczyńskiego. Ba, powiem więcej, z tekstu artykułu, jak i przebiegu audycji wynika, że słuchacze toruńskiej rozgłośni Lecha Kaczyńskiego po prostu nie trawią, mocno się od niego dystansując, pomimo ostrzeżeń Antoniego Macierewicza, że wybór kogo innego „rozbije obóz patriotyczny”. [Faktem jednak pozostaje niezbitym, iż Radio Maryja ściśle współpracuje z PiS-em, nieustannie zaprasza polityków PiS do studia, totalnie ignoruje narodowców i udaje, że nie wie, iż to PiS-owski prezydent podpisał haniebny dokument rezygnacji z suwerenności Polski – admin]

Prawo i Sprawiedliwość popełniło błąd angażując się razem z „Gazetą Wyborczą” w ustawianie mebli w Radiu Maryja. Wypowiedzi pewnego „ważnego polityka PiS” (idę o zakład, że z Torunia), który ogłosił na łamach wrogiej Radiu gazecie, że „waśnie idą w kąt”, nie jest tym, co będzie w rozgłośni dobrze przyjęte. Ponadto próba poróżnienia przez owego „ważnego polityka PiS” Radia Maryja z „Naszym Dziennikiem”, kiedy stwierdził, cyt.: „Inna jest wrażliwość w Toruniu, inna w Rembertowie, gdzie jest redakcja Naszego Dziennika” (chodziło o fakt, że „Nasz Dziennik” ciepło pisał o kandydacie Marku Jurku), jest zaskakującą ingerencją w obszar omijany dotychczas przez pisowców. Z pewnością zostanie to w Toruniu odnotowane.

Jest pewne, że na „odcinek Radia Maryja” zostaną rzuceni zajadli obrońcy nieudanej prezydentury Lecha Kaczyńskiego spod znaku mitycznej frakcji „narodowej” w PiS-ie. Pojawiać się będą na antenie Radia Maryja, bo dlaczegóż nie? Niech chwalą i pudrują, ściemniają i czarują, niech straszą i nawołują, apelują i proszą, Radio jest cierpliwe, daje się gościom wygadać. Daje się też wygadać słuchaczom, którzy nie w ciemię bici na Lecha Kaczyńskiego reagują z daleko idącym dystansem. Dla nich jego prezydentura to zawód i rozczarowanie, o czym świadczą głosy podczas audycji Macierewicza przytoczone przez „Gazetę Wyborczą”: – Pan Lech Kaczyński przestał być moim prezydentem. I sądzę, że przestał być prezydentem wszystkich, którzy na niego głosowali.

To niezwykle celne podsumowanie jest przekleństwem dla Prawa i Sprawiedliwości. Takich nastrojów nie zwalczy się przez siedem miesięcy jakie pozostały do wyborów, nawet przy pomocy najbardziej cwanych pijarowców, gdyż słuchacze Radia Maryja są na ich sztuczki wyjątkowo impregnowani. Ze słuchaczami tymi jest też taki kłopot, że oni postrzegają świat bardzo prosto, stosując zasadę tak-tak, nie-nie, co nie jest dobrą wiadomością dla Lecha Kaczyńskiego. Nadto Prawo i Sprawiedliwość, ustami Antoniego Macierewicza, popełniło kolejny istotny błąd – zaczęło dyskredytować Marka Jurka jako kandydata na prezydenta. Dało tym samym do zrozumienia, że jest to kandydat groźny dla Lecha Kaczyńskiego i liczący się.

Krytyka Marka Jurka, którego kościeć ideowy jest zdecydowanie lepszej próby niż Kaczyńskiego, przeprowadzona na antenie toruńskiej rozgłośni przez Macierewicza prawdopodobnie przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego. A to dlatego, że słuchacze RM dostając sygnał od przedstawiciela nielubianego przez nich Lecha Kaczyńskiego, że jego konkurent jest „be”, tym większą sympatią obdarzą tego konkurenta, traktując jako alternatywę, której obawia się Pałac Prezydencki. To sprawia, że nie ma dla Prawa i Sprawiedliwości dobrego wyjścia. Być może PiS pójdzie w zaparte i będzie udowadniać, że czarne jest białe, i że Lech Kaczyński to współczesne wcielenie Marszałka Piłsudskiego, a być może Jarosław Kaczyński przywdzieje worek pokutny i w imieniu brata i stanie u bram rozgłośni, sypiąc głowę popiołem z gorącym zapewnieniem, że jego brat przejrzał już na oczy i teraz już będzie inaczej. Wszystko zdarzyć się może, zwłaszcza u Kaczyńskich.

Jedno jest pewne. Wybory odbędą się jesienią, a ludzie na nie pójdą. Pójdzie też elektorat Radia Maryja, bo zawsze chodzi. Pójdzie uzbrojony w wiedzę o pięcioletniej prezydenturze Lecha Kaczyńskiego. Będzie miał przed oczami jego stosunek i wypowiedzi w sprawie ustawy antyaborcyjnej, skwapliwe podpisanie Traktatu Lizbońskiego, czy lekceważenie Kresowiaków długim milczeniem w sprawie gloryfikacji Bandery i UPA. Nie będzie już miał przed sobą dziewiczego kandydata Lecha Kaczyńskiego, dzielnego szeryfa z NIK-u i nieugiętego prezydenta Warszawy walczącego z „układem”. To se ne vrati. Będzie zmęczony i przytłoczony brakiem sukcesów Prezydent RP Lech Kaczyński. Prezydent, który roztrwonił sympatię wielu swoich dawnych sojuszników, prezydent na wskroś partyjny, realizujący rodzinny scenariusz polityczny, prezydent starający się ocalić ostatni przyczółek władzy, jaki pozostał w orbicie jego formacji

Stawiając na Lecha Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość robi Radiu Maryja kłopot. Kłopot duży, bo kandydat jest lichy i nie do końca akceptowany przez słuchaczy toruńskiej rozgłośni. Kłopot także dlatego, że jest to kandydat nieprzewidywalny i nikt nie zagwarantuje, że w końcówce kampanii nie wytnie jakiegoś numeru byle poszerzyć swoją bazę wyborczą, np. na kierunku feministycznym, albo lewicowym, ku czemu ma inklinacje. I to jest właśnie ten kłopot, jaki funduje Prawo i Sprawiedliwość Radiu Maryja. Jest w tym diaboliczna przebiegłość PiS-u, żeby tak zbudować przedwyborczy klimat, by zmusić toruńską rozgłośnię do poparcia kandydata, który w wielu obszarach jest jej obcy. To wreszcie próba uczynienia z Radia Maryja kolejnej przystawki, bez których Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi w dłuższej perspektywie funkcjonować.

Na szczęście wybory to okazja do zrobienia przeciągu. To szansa na otwarcie okna na przestrzał i dania haustu świeżego powietrza także tym, którzy mają dosyć zaduchu jaki trawi, a właściwie otępia prawą stronę sceny politycznej. Dzisiaj jest tak, że uchwyt od okna ukradło Prawo i Sprawiedliwość, tłumacząc że nie jest on potrzebny, bo pomieszczenie jest klimatyzowane, przezornie nie wspominając, że pilot do klimatyzacji znajduje się w ręku Jarosława Kaczyńskiego. Jest jednak na to dość proste remedium – wystarczy stłuc szybę. Nie jest to wprawdzie rozwiązanie eleganckie, ale mamy w końcu do czynienia ze środowiskiem, które elegancję już dawno temu zawiesiło na kołku. Kto rozbije tę szybę jako pierwszy nie wiadomo. Marek Jurek? Być może, w końcu jako jedyny z kontrkandydatów Lecha Kaczyńskiego na prawicy odnotowuje poparcie w przedziale 2-5 proc. I chyba może być większe, skoro PiS tak gwałtownie go zaatakowało.

Maciej Eckardt, Nowa Myśl Polska

Komentarze 83 to “PiS i „Gazeta Wyborcza” suflują Radiu Maryja”

 1. Rysio said

  „Kto poza prezydentem Kaczyńskim mówi o sprawach społecznych? O biedzie? O prawach robotników? O stoczniach? O rolnikach?”

  Zawsze o tym mówili wszelkiej maści złodziejscy socjaliści.

 2. Kordecky said

  Pewne swiatlo na motywy zaangazowania przeydenta Kaczynskiego po stronie Juszczenki rzuca artykul pt. “Pulapla dla Rosji (artykul nr 9 na dole strony).
  http://www.polpatriot.com/html/tlumaczenia_recenzje.html
  Jak sie okazuje, neobandertowcy popierali interesy Izraela
  w krajach tzw. kolorowych rewolucji. Tajne sluzby Ukrainy dzoalaly w Gruzji przed konfliktem z Rosja. Izrael zamierzal wykorzystac w przyszlosci Gruzje jako niezatapialny lotniskowiec w ewntualnym ataku lotnictwa izraelskiego na Iran. Interwencja Rosji zniweczyla te plany. Warto przypomniec, ze Kaczynski tuz przed awantura w Gruzji skladal wizyte w Izraelu i spotkal sie tam z szefem Mossadu.
  Mozna zapytac czyje to interesy reprezentowal w calej awanturze patriota Kaczynski.
  Niestety, nasza polityka zagraniczna nadal skuzy interesom Izraela i USA a nie Polsce. Przykladem moze byc sytuacja w polskiej armii, ktora zostala podporzadkowana interesom syjonistow.
  Por.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Oni-robia-maszyny-do-zabijania—Polska-je-kupuje,wid,11975615,wiadomosc.html

  Wojsko Polskie kupuje od izraelskiej firmy Aeronautics samoloty bezzałogowe. Ma to być krok naprzód dla polskiej „misji stabilizacyjnej” w Afganistanie. W arsenałach izraelskich i amerykańskich samoloty bezzałogowe od dawna zajmują kluczową pozycję. Głównym ich eksporterem są Stany Zjednoczone. Niedaleko za nimi plasuje się Izrael, który w 2009 roku okazał się 3 światowym eksporterem broni. Rozmaitym reżimom na całym świecie dostarczył sprzętu bojowego na łączną kwotę 6,75 mld dolarów.

  .

 3. synarchia said

  Gdzie w Polsce prawo i sprawiedliwosc ?

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?p=14236#14236

 4. andrzej101 said

  Dla mnie Radio Maryja i TV Trwam są niewiele mniej załgane, niż media publiczne.
  Trwam bierze czynny udział w nagonce na Białoruś. Akurat pokazywali w ich wiadomościach „brutalną” akcję policji białoruskiej. A mnie przypomniała się naprawdę brutalna akcja agentów esbeckiej firmy ochroniarskiej w „blaszaku” w Warszawie, ochranianych przez policję.
  W medialnej kampanii nagłaśniającej wyssaną z palca pandemię nieistniejącej świńskiej grypy RM i Trwam w niczym nie ustępowały żydowskim mediom.
  Oba te media są przeciwne lustracji hierarchi kleru. Agenci w sułtannach Rydzykowi nie przeszkadzają.
  Jedynie różnią się od państwowych mediów ich stosunkiem do kościoła i do PiS. Ale w wielu innych sprawach tak samo kłamią i manipulują, jak michnikowska gadzinówka.

 5. Wojwit said

  O Radiu Maryja pisał już kilka lat temu w podobnym tonie Leszek Bubel na łamach swoich gazet. Wydawało mi się to wtedy po trosze prowokacją po trosze efektem rozżalenia, że jego kandydatura w wyborach prezydenckich nie miała za sobą takiej tuby propagandowej, ale im dłużej słucham tego radia, tym bardziej dostrzegam zmiany w nim zachodzące. Niepokojące zmiany.
  Źle by było, gdyby okazało się, że w sprawie Radia Maryja to Leszek Bubel ma nawet nie sto ale choćby osiemdziesiąt procent racji. Źle, bo okazałoby się jakiej kolosalnej manipulacji zostaliśmy poddani pod pozorem świętej prawdy i jak jej ulegliśmy. Nasza ufność nigdy nie byłaby już taka sama.
  Ale jeśli to prawda, co zarówno o rodowodzie o. Dyrektora jak i o swoistej symbiozie między toruńską rozgłośnią a siłami politycznymi leżącymi w gestii „unych”. Żeby było jasne – nie chodzi tylko o PiS. Te siły polityczne jakie mamy po okrągłym stole trzymając bardziej z USA albo bardziej z Niemcami trzymają tak naprawdę z różnie umaszczonymi „unymi”. Z ich frakcjami. A czy z tymi, czy z tymi… Efekt jest tak samo zgubny dla Polski. To można przyrównać do biegu wiewiórki po drzewie. Jakby nie biegła, po których gałęziach by nie skakała, zawsze koniec końcem dotrze do miejsca, w którym albo musi zawrócić albo przeskoczyć na inne drzewo. Tyle że my takiej szansy nie mamy. Nie ma drugiego drzewa. Albo spadniemy i rozbijemy się albo…

 6. aga said

  Tak Panie Andrzeju : dodalabym jeszcze 1 zbieżnośc Radia Miriam z GownemWybiorczym : kompletnie nieracjonalna RUSOFOBIA,ktora procz notorycznych występow znanych rusofobow jak szaniawski,Michałowski i wszystkie pisiaki,ostanio zdemaskowala się wyeliminowaniem w występach JRnowak prof.Wolniewicza.
  Pelna Zgoda z Wojwitem
  A co artykułu Pana Engelgarda to ja już nie mam żadnych watpliwości ,ze kośce Pana Jurka I Lechkacza sa tożsame 🙂

 7. veri said

  4. @Wojwit. Czy ten fragment wywiadu : ” Hanna Krall: Tak. Pamietam. Mówili: Nienawidzimy Polaków, bo im jest lepiej niz nam.

  Bronislaw Gieremek: No, to teraz nie bedzie sie pani zastanawiac, ze caly ruch spoleczny, który tworzymy oraz ozywimy go najróznorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzic do takich zmian w strukturze panstwowo-gospodarczej Polski, aby Zydom w Polsce zylo sie zawsze lepiej jak Polakom.”

  … nie wpisuje się w te patriotyczne „polskie” media i „polskie” partie ?

  … a może gdy jest mowa o „polskie … ” to chodzi tylko o geograficzne pojęcie !

 8. lopek said

  Nie ma co się oszukiwać. Całą okrągłostołową chazaro-bolszewię, poznaliśmy już po owocach. Wszyscy oni, realizowali i realizują politykę wrogą interesowi polskiemu i Polakom. Gospodarczy rozbiór Polski dokonuje się od 1989 roku do nadal. Natomiast RM skanalizowało dużą część wartościowego społeczeństwa i na swój sposób, wodzi ich za nos.
  Owszem, RM mówi – co wszyscy widzą ale nie mówi tego co nie widać a tam dopiero jest sk****syństwo w biały dzień.
  Ponadto, kierujcie się ludzie elementarna logiką! Gdyby RM i jego dyrektor, zagrażali unym np. w odcięciu ich od żerowiska – jaką jest dla unych Polska, to Rydzyk podzieliłby, już dawno, los Jorga Haidera!

 9. lopek said

  Jeszcze jedno. Wizerunek Matki Boskiej, w klapie marynarki Bolka i RM, mają w pewnym sensie wspólny mianownik. Stępić czujność tubylców a nawet ich ogłupić!

 10. Marucha said

  Wywiad Geremka z Hanną Krall jest prawdopodobnie lipny – choć przyznam, że świetnie oddaje mentalność Geremka.

 11. Blask said

  Jest „NADZIEJA” !

  http://swiadomepowstanie.wordpress.com/

 12. veri said

  7. @Lopek. Nie trzeba bystrego oka aby zauważyć, że te wszystkie antysemickie teksty ( a’la RM,Bubel, … ), ateizm vs wiara, aborcja, homo- , … to zwyczajny pic na wodę po to tylko aby tym medialnym chaosem robić wodę z mózgu i odwracać uwagę gojów od tego co Żydzi naprawdę robią.

 13. veri said

  9. @Marucha. Na stronie, z której kopiowałem było (na czerwono ! 🙂 ) ostrzeżenie : [uwaga! SB-ecka fałszywka] . Nasuwa się w związku z tym pytanie : czy rzeczywiście ten wywiad był lipny czy ( po zreflektowaniu się, jakie mogą być jego następstwa) to ostrzeżenie jest lipne ?

 14. N. said

  No zaraz, ale w tym samym Radiu Maryja w tym samym „slocie” – felieton – regularnie wystepuje Stanislaw Michalkiewicz, ktory regularnie przypomina kto podpisal Traktat Lizbonski i co on oznacza. Wiec cala ta interpretacja jest naciagana, bo Maciarewicz to tylko jeden z glosow w Radiu Maryja.

 15. andrzej101 said

  Dla Michalkiewicza RM to jedyna szansa na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Wielu starszych ludzi nie ma internetu, słuchają natomiast RM a przy okazji Michalkiewicza. Sam Michalkiewicz robi świetną robotę, a RM to wykorzystuje, aby się nieco dowartościować i zwiarygodnić.
  Nawet w bolszewickich czasach telewizornia puszczała czasem coś wiarygodnego, aby podreperować swój wizerunek. Stary, wypróbowany trick.

 16. lopek said

  13@N. Michalkiwicz też mówi półprawdy, choćby to – jakoby Niemcy nie były ubezwłasnowolnione przez grandziarzy zza wielkiej wody, po przegranej wojnie a Aniela samodzielnie rządziła eurokołchozem! Michalkiewicz, ponadto – mówi to co i tak średnio inteligentny Polak doskonale wie!

 17. veri said

  13. @N. … ale chyba dostrzega Pan różnicę w pozycji tego, który „felietonuje” i tego, który podpisuje Traktaty.

  ps. Lopek (7) w kontekście gaduł na RM napisał o Heiderze. Jak ktoś ma wyobraźnię to może sobie ewentualnie coś dopisać o felietonistach.

 18. andrzej101 said

  5 @ Aga
  Widzi Pani – mnie nie tylko irracjonalna rusofobia razi u Rydzyka i w PiS-ie.
  Jeszcze bardziej irytuje mnie ich zaślepienie miłością i wiarą w USA.
  A to właśnie USA jest teraz „imperium zła”.
  Najgorsze, że naszych żołnierzy wciągają w brudne amerykańskie wojny!

  http://niepoprawni.pl/blog/820/usa-czyli-nowy-militarny-wielki-brat-polski

 19. Demaskator said

  Jak chyba pamiętacie nie tak dawno o Rydzyk mówił o pewnej partii „Szambo to nie perfumeria”, a o pewnej prezydentowej „czarownica, która powinna się poddać eutanazji ” a tutaj nagle ciekawy odwrót, szambo pachnie a z czarownicy robi się królewna. Podobnie z rusofobią. RM grzmi na ruskich (choć to nie naród rosyjski był zbrodniarzem) a przez kilka lat z tej kuźni diabła nadawało programy. Zamiana prof. Pogonowskiego na tow. v-ce prezesa TPPR Szaniawskiego też jest ciekawa.
  Prawdę o tych mediach usłyszałem jakiś czas temu od Henryka Pająka, który opowiadał jak w czasie audycji zaczął ganić zachowanie vel Krzaklewskiego. W przerwie o. Rydzyk powiedział mu: proszę nie mówić źle o Krzaklewskim, to nasz człowiek. I to była ostatnia audycja na której był tam pan Pająk.
  Michalkiewicz zaś to całkiem osobny temat, choć oczywiście też bardzo ciekawy.

 20. Julka said

  Redaktor Michalkiewicz-moim skromnym zdaniem-może pisać swoje barwne felietony dlatego, że mamy oficjalnie demokrację. Z pewnością dołuje nimi prof. Śpiewaka i innych, ale to są koszty, które muszą ponosić w imię lansowania wolności wypowiedzi. Jest popularny bardziej od śp.posła Adwenta, faktycznie nazbyt nie oświeci osób, które te felietony czytają, ale też nie przekaże treści w nich zawartych tzw.masom, gdyż poziom jego pisania wymaga pewnego wykształcenia odbiorcy.
  Faktycznie poziom tego radia spadł na tyle, że nie chce się go słuchać. Nawet rozmowy niedokończone były kiedyś nieporównywalnie lepsze. Ja myślę, że RM dostosowało się do „wymogów rzeczywistości”, a priorytetem dr Rydzyka jest prowadzenie WSKSiM. Dla mnie ta sytuacja jest odbiciem bagna, w jakie weszliśmy i odzwierciedla poziom ludzi kształtujących polską rzeczywistość.

 21. veri said

  Łatka „Żyda” – … czy analizowaliście sobie Państwo to kto to robi i w jakim celu, ot chociażby na przykładzie o.Tadeusza (4) ?

 22. Joe said

  Re#7i8…Lopek nie jestem stalym sluchaczem RM,moze dlatego mam troche powierzchowna opinie,ale to co ja widze w dzialaniu O.Rydzyka to stabilnosc.On jest pewnego rodzaju stabilizatorem a jednoczesnie duza grupa nacisku.Bo rzadzacy na calym swiecie zachowuja sie podobnie.Wydzieraja podatki a grupy nacisku musza na nich wywierac presje.Une maja to opanowane do perfekcji i tego trzeba sie od nich uczyc.A o.Rydzyk nie moze zachowywac sie jak pyskacz Giertych czy jemu podobni,bo by tak samo skonczyl.Natomiast ciezko mi pogodzic sie z tym co pisze zdaje sie Aga..ze RM odsuwa od glosu prawdziwych,sprawdzonych patriotow.Ale…moga ta byc rozgrywki typowo ludzkie np.charaktery.

 23. Joe said

  Re317…Andrej to nie Amerykanie wciagaja Polakow w wojny.To nadgorliwosc rzadzacych Polska ich wpycha.Bylem w Polsce w tym czsie jak przylatywaly mysliwce F16.Uwierz mi dawno tak sie nie ubawilem przed televizorem jak wtedy w Polsce.
  Wszyscy prezydenci i premierzy polscy od Walesy po Kaczynskiego nie mieli i nadal nie maja pojecia jak z Amerykanami nalezy postepowac i tu jest problem.

 24. andrzej101 said

  Apel o pomoc!
  Panie Marucha!
  Robi Pan świetną robotę. Nagłaśnia Pan rzeczy ważne o szerszym znaczeniu.
  Ale czasem warto zainteresować się sprawami lokalnymi.
  Na Opolszczyźnie dzieją się rzeczy skandaliczne. Tak zwana „mniejszość niemiecka” rozrabia przy poparciu opolskiej gadzinówki i sądów:
  http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=298
  http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=300
  http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=299

  Sprawa nagłaśniana jest już na kilku portalach:
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1727&Itemid=47
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1733
  http://wsercupolska.org/joomla/index.php/pastwo/5-panstwo/2081-niemieckie-nazwy-na-lsku-opolskim.html
  http://wsercupolska.org/joomla/index.php/warto-przeczyta/6-warto-przeczytac/2076-niemieckie-kamstwa-w-sprawie-mniejszoci-narodowych.html

  Obecnie zbierane są podpisy pod petycją w sprawie niemieckich tablic na Opolszczyźnie:
  http://www.petycje.pl/petycja/4928/nie_dla_dwujezycznych_tablic_na_opolszczynie_%21.html
  Za pośrednictwem Pana i Pańskiej strony proszę o podpisy.
  Wiem, że to gó..o da, niemieckość się u nas panoszy, ale nie dajmy się pokonać bez walki!

 25. wda said

  Czytam Wasze komentarze i w sumie szlag mnie trafia. Są pewne „niepodważalne prawdy, autorytety itp”. A ja uważam że AUTORYTET NIKOGO NIE ZWALNIA OD MYŚLENIA, bo bywa
  1. omylny
  2. falszywy – robiono i robi sie takich nadal po wszystkich stronach: lewej i prawej.
  Cóż, każdy ma swoje idealy i często za nimi dązy z zamknietymi oczami. Często do tego stopnia zaślepiony, że sam powtarza ewidentne nieprawdy. Jak Piłsudski jest be, to zaczyna mu się przypisywać wszystko najgorsze, co się o nim usłyszalo, bezkrytycznie. Bo to pasuje do przyjetego obrazu. Jak dla innego jest cacy, to dawaj go na ołtarzyk.
  Po co to piszę?
  Często na tych łamach powołujecie się na H. Pająka. A ja ze smutkiem stwierdzam, że i on sie myli – delikatnie powiedziane. Człowiek tej miary tym bardziej musi pisać prawdę i tylko prawdę.
  Radio Maryja: czemu nie mowi nic o Żydach i powstrzymuje słuchaczy od ostrych komentarzy? Założę się że walkę z Żydami przegrałoby bardzo szybko. Jeżeli ktoś z Was nie wierzy, trudno, ale wg mnie to świadczy o niskiej orientacji, w jakim stanie są obywatele województwa polskiego! Połowa albo i więcej w głowie ma taniec z gwiazdami, a przyszłość Polski w d… Piwko po pracy, okno na świat czyli telewizja i chwatit! Pokażcie mi inne radio tutaj, w kraju, które podaje tyle wiadomości niedostępnych we wszystkich innych rozgłośniach. Pokażcie mi inny dziennik niż Nasz Dziennik, który robi to samo na łamach prasy chocby w jednej czwartej. Jezeli piszecie niekiedy o pracy organicznej, a widziałem, to nie można bezmyślnie narażac się na stratę choćby tego. Powołujecie się często na H.Pająka, więc zobaczcie, czy jego stanowisko jest inne? Co pisze o powstaniach narodowych – sensie i skutkach ich wywolywania? Tu jest podobnie. Niech Rydzyk idzie zakuty w hełm na walkę z naszymi ukochanymi bracmi. I niech przegra. Wtedy będzie naszym bohaterem. Kolejna piękna przegrana.
  Jeśli o audycje chodzi, słuchałem jej i nie stwierdziłem by ojciec prowadzący tak gloryfikował Kaczyńskiego. Wcale nie! A Macierewicz jak w artykule. Może dopisze coś jeszcze, ale teraz praca

 26. lopek said

  21@Joe. RM to medium służące do skanalizowania określonej grupy społeczeństwa i trzymanie ich w wirtualnym świecie-zagrodzie dla owieczek. Owieczki, nie daj Bóg, nie mogą być zagospodarowane, przez jakieś potencjalne, polskie – powtarzam POLSKIE – siły polityczne!

 27. Marucha said

  Re 13: Jak powiedziałem, istnieją podejrzenia, że wywiad z Geremkiem był lipny. Ale jego treść świetnie oddaje mentalność Geremka.

  Trochę podobnie jest z Protokołami Mędrców Syjonu. Właściwie to jest nieważne, czy są prawdziwe, czy fałszywką. Ważne jest to, że zawierają naocznie weryfikowalną prawdę o Żydach.

 28. Typowe polskie piekło. RM to jedyne masowe medium inne niż te należące do salonu. Jest jasne, że musi się ograniczać i nie może pisać tego, co anonimowo pisze sobie Gajowy Marucha.

  A co do Michalkiewicza – on dostrzega coś, czego Lopek nie dostrzegasz: że Niemcy się z tej kurateli powoli ale dość skutecznie wyswobadzają. Ruscy też w nią popadali za Jelcyna, ale za Putina wyswobodzili się z niej całkiem nieźle, tylko są zbyt silni żeby im grandziarze podskakiwali.

 29. Julka said

  ad/Veri
  Takie łatki przyszywa się każdemu, kto może potencjalnie szkodzić albo jeżeli jest to pożyteczne ze względu na mącenie, pozbawianie autorytetów. Nawet tutaj czytałam, że Michalkiewicz jest Żydem (to chyba Aga),że Karol Wojtyłła był Żydem,. Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin. Opamiętajmy się! Takie bzdury mogą propagować tylko wrogowie, więc nie bądżmy naiwni.
  Ja uważam, że Pan należy do grona tych mącicieli. To się nie uda, bo prawdziwy Polak ma honor, sumienie, poczucie sprawiedliwości i wiarę w Boga.

 30. Julka said

  Ojciec Tadeusz nie jest Żydem. Po prostu przybrał postawę adekwatną do wyborów Polaków. Jest bardzo inteligentny.

 31. veri said

  28. @Julka. To proszę postawić się w sytuację „zjadacza” medialnych przekazów i roztrzygnąć czy info o tym, że o.Tadeusz ma „korzenie” i zrobił kanalizujące goi RM jest prawdą czy to jest tylko łatka (made by Żydzi, którym robi koło pióra)po to aby go zdezawuować w oczach tych goi ?

  Ta wątpliwość dotyczy każdego, któremu przyczepiono taką łatkę – to może być interesujący socjotechniczny zabieg,prawda ?

 32. aga said

  A mnie szlag trafia jak słyszę ten słodko-faryzejski głos o.Rydzyka nawołujący do „nowej ewnagelizacji” .Cholera co za „nowa”??? jest zawsze ta sama,chyba,ze się ma na mysli judaizację.
  A co do Pajaka to pomylił się w jednhym,że nie napisal ostatnio jak to RM chciało przyłozyć rękę do ludobójstwa Polaków ,pietnując Kopaczowa ustami aborcjonisty Piechy ,ze szczepionek nie zakupila.Co to RM nie wiedzaló ,ze Panie Bugremeister byla w Polsce ,ze cału Internet grzmial o śmiercionośnych skladnikach?A może ktos w obronie się odezwie ,ze nie może sie narażać lobby farmaceutycznemu i broni tylko ” swoich dzieł jak WSKim, geaotermia”?W tym momencie dla mnie to jest tylkoi wylącznie kolejna loża masońska z korca tych anglosaskich.
  O klamstwie bialoruskim,w ktorym Radio Miriam wtoruje zydlackim mediom Pajak napisał już kilka lat temu. –

 33. Julka said

  Gwoli sprawiedliwości należy dodać, że według konstytucji Kwacha Polakami są ci, którzy mają obywatelstwo polskie. W Polsce nie ma Żydów, a ci co domagają się odszkodowań to inna nacja, która nie figuruje tutaj nawet w mniejszościach, bo w Polsce Żydów nie ma. Ci cosą a niby ich nie ma to Polacy, a rdzenni Polacy to bieda, która musi zostać wygnana i ekonomicznie unicestwiona. Obecne rewolucje są inne, niż kiedyś. Wystarczą media.

 34. Marucha said

  Re 28:
  Oczywiście o. Tadeusz Rydzyk to nie gajowy Marucha z lasu i nie może sobie pozwolić na pewne rzeczy – bo albo by uległ wypadkowi, albo by się okazało że gwałcił nieletnie dziewczynki i poszedł by siedzieć na 20 lat, albo znaleziono by u niego skład amunicji, albo spłonęłaby Szkoła Wyższa itp.
  Starej esbecji i neoesbecji nie muszę podsuwać pomysłów, bo są o niebo lepsi w tym ode mnie.

  Z tym, że nawet w ramach samoograniczeń o. Rydzyk idzie, moim zdaniem, zbyt daleko. Nie musi być aż tak antyrosyjski i propisuarowski. Mógłby dopuszczać inne osoby do anteny, niż wypróbowany zestaw Macierewicz-Nowak. I tak dalej.

 35. Julka said

  ad Aga
  To niech Pani nie słucha. Rydzyk też człowiek i głową muru nie przebije. Nawet Gajowy (niech Bóg będzie mu łaskawy) nawoływał z Lusią do bojkotowania wyborów w UE. I siedzi żydolub, karierowicz i inne męty. Świat pójdzie swoją drogą, jeśli się w to nie włączymy.

 36. aga said

  Panie Wojwit ja też kiedyś myslalam, nawet nie sama ale i z gronem znajomych,że Bubel to prowokator.Chociaż to błogie myslenie trochę mi zakłocał Pan Kazimerz Świtoń,ktorego bardzo szanuję i ktory wspiera i pisuje w teraz Polska.
  dzisiaj nie możemy juz strawić obłudy ND,chociaz parę razy próbowalismy grzecznie inetrweniować : n.p. dlaczego nie ma felietenow Pani prof.Raźny,etc.
  Tam jest rozmowa jak groch o ścianę.ND to taki drugi biegun GazWyb.Tylko,ze z ta druga nigdy nie próbowalam rozmawiac ani w niczym na nią nie liczylam teraz po wielu latach słuchania RM i czytania ND mam to samo odczucie ,tylko ,że bolesniejsze,bo z tymi drugimi wiązalismy wszyscy ndzieję.

  Ludzie związani z tym tygodnikiem Teraz Polska są naprawdę nękani niesamowicie.W numerze sprzewd bodajze 3 tygdoni jest wykaz spraw sądowych i prosba aby ich wspierać chociażby swoja obecnością.
  Wspierajmy drodzy Państwo ,Tylko Polskę,chociazby w imie rzeczywistego anie tylko deklaratywnego pluralizmu a także wspierania ludzi ,nękanych niesamowicie przez Wymiar Bezprawia.Mimo,iz może czasami nie jest najwyższych lotow ale tylko tam mozna znależć niewygodne i bezkompromisowe artykuły m.in. z internetu.

 37. opornik said

  Same media nic nie dadzą, za nimi musi stać aparat terroru prawno militarny, wykonujący najbardziej karkołomne przeinaczenia znaczeń w paragrafach, talmudyzm, byle tylko oficjalnie można było załatwić wroga!
  Patrz sprawy ks.Jerzy, Falzman, Olewnik, czy Kluska, aż po pacyfikację Ożarowskich Kabli – to takie sztandarowe przykłady.
  System musi być kompletny !
  A co do wyborów to po raz kolejny przypomnę, że demokracja jest właśnie tym systemem zniewalania naiwnych katolików, na ich własne życzenie. Proporcja 50ciu posłów na 800 przekupnych AW, jak można gadać takie rzeczy, że Polak-Poseł np za Hitlera, mógłby zapobiec np Auschwitz, trochę to … naiwne nieprawdaż?!

 38. veri said

  36. @Aga. Gdzieś czytałem, że p.Bubel za czasów PRL-u zatrudniał 400-tu pracowników w swoich złotniczych pracowniach i często jeździł do Izraela.

  Jak ocenić taką notkę – z pozycji, jak już wspomniałem „zjadacza” medialnych przekazów ?

 39. Inkwizytor said

  „Polska” i „narodowa” strategia Ojca Dyktatora i ND:

  Pani dr Teresa Bloch – wycięta
  Pani prof. Anna Raźny – wycięta
  Pan prof. Iwo Cyprian Pogonowski – wycięty
  Pan prof. Bogusław Wolniewicz – wycięty

  Nie słowa a CZYNY się liczą. Ojciec Dyktator pięknie mówi o „nowej ewangelizacji/judaizacji” ???itp a tymczasem przed ważnymi wydarzeniami każe nam wybierać mniejsze zło. Rozmodloną charyzmatyczkę, gładkiego działacza związkowego czy obecnie obrońcę życia nienarodzonych, suwerenności państwowej i pamięci historycznej.

 40. informacja z sieci said

  UWAGA!!!! ALERT!!!! Kolejny brutalny atak polskojęzycznej żydomasonerii na polskiego przesiębiorcę i jego rodzinę. Z szybkiej reakcji ludzi na to bezprawie wynika, że nasz Naród zaczyna się budzić i bronić przed „polskojęzyczną” policją i „polskojęzycznym” prawem.

  http://www.aferyibezprawie.org/index.php?menu=newsout&id=2037

 41. Panie Gajowy – ja się z Panem zgadzam, z tą antyrosyjskością, ale z drugiej strony… no cóż, RM to mniejsze zło. Podobnie jak „Rzeczpospolita” (pismo) to mniejsze zło. To masowe organy, gdzie przemknie jakaś prawda czasem. Już za samo puszczanie Michalkiewicza należy się o. Tadeuszowi mały datek, choć fakt, że żeby Michalkiewicza zrozumieć trzeba niestety coś kumać z historii, literatury itp. Z tym Propisowskim – kiedyś byli, teraz tego nie zauważam, ale przyznaję, że regularnie nie słucham – może i tak jest.

  Wracjąc na moment do Rosji – problem z Rosją polega na krytycznym pytaniu: czy z Rosją obecną można się w jakikolwiek sposób dogadać, tak, by nie skończyć jako jej protektorat czyli innymi słowy czy można się z nimi dogadać nie z pozycji sługi. Historia nie jest zachęcająca, ale też mam wrażenie, że nikt z naszych „mężyków stanu” nawet nie próbował.

 42. Marucha said

  Oczywiście dogadując się z Rosją stoimy na słabszej pozycji. Czas, gdy panował lubiący Polaków Jelcyn został bezpowrotnie zmarnowany, a właśnie wtedy można było coś wywojować. Podobno nawet chciał zwrócić Polsce Lwów, ale sam Kuroń z Michnikiem pojechali doń błagać, aby tego nie robił. Była więc szansa na partnerskie stosunki.

  Teraz oczywiście musielibyśmy zrezygnować z jakiejś części suwerenności na rzecz Rosji. Nie ma co do tego żadnych złudzeń.

  Pytanie może być tylko jedno: bycie czyim wasalem jest dla Polski korzystniejsze ze względu na zachowanie tkanki narodowej.

 43. Jednooki said

  Pomiędzy wierszami Waszych wypowiedzi – a czasem wprost – piszę się / myśli o wyborze „mniejszego zła” jako strategii przetrwania RM. Jedni chwalą, inni ganią, pan Gajowy twierdzi, że o Rydzyk nie ma specjalnie wyboru…

  A to „mniejsze zło” to jednak zło. Gdybym planował jak przymusić człowieka do zła dawałbym mu właśnie wybrać zło „gorsze” i zło „lepsze”, cokolwiek wybierze zło jest górą.

  Jeżeli prawdą jest, że idą na kompromis z Kaczkami, z „koniecznością dziejową”, ze „strategicznymi opcjami” itp to należy na o Rydzyku postawić krechę. Ja tak zrobiłem, po tym jak o. Rydzyk zabrał się za obronę agentury w sutannach.

  Tylko prawda mnie interesuje.

 44. @43 – O. Rydzyk stworzył coś. To coś ma jakąś wartość, także taką, że tworzy jakieś dobro. Rozumiem, że chce to bronić by owo „dobro” dalej wytwarzać. Na pełną szczerość możemy sobie pozwolić my – przekonani o swojej anonimowości (zresztą, najczęściej fałszywie) golcy z Internetu.

 45. Panie Gajowy – pojęcia nie mam co lepsze. Cywilizacyjnie wydawała się opcja Europejska dobra, ale okazało się, że zrobili nas Niemcy w buca a poza tym EU staje się trockistowskim wydaniem ZSRR. Kto wie, czy Rosja nie będzie górą. Zwłaszcza w kontekście krucjaty różańcowej w intencji jej nawrócenia.

 46. Jednooki said

  ad #42
  ad #45

  Jedno jest pewne, gdyby śniła nam się niepodległość z prawdziwego zdarzenia, to obróciliby nas w perzynę jak byłą Jugosławię.

  Podobno kiedyś (w poprzednim komunizmie) Brzeziński napisał, że w sojuszu wschodnim Polska jest ważnym filarem bezpieczeństwa, natomiast w zachodnim może być tylko niewiele znaczącą rubieżą. Patrząc na zmiany w polskim przemyśle w ciągu ostatnich 20 lat nie sposób z Brzezińskim się nie zgodzić. Wszystko to co było wartościowe i stanowiło bądź mogło stanowić zaplecze militarne zostało zdemontowane. Nie tylko przemysł ma znaczenie obronne, skład społeczny również. W PRLu mieliśmy do czynienia z prorodzinną polityką państwa – oczywiście na perelelowski sposób – ale jednak. Tymczasem obecna polityka 3RP zmierza do zniszczenia polskiej rodziny. Przez przypadek? Przecież jasne, że nie! W PRLu mieliśmy do czynienia z wychowaniem patriotycznym – perelelowskim, ale jednak – a w 3RP mamy tego odwrotność. Z przyczyn o których wyżej.

  Z tego względu wydaje mi się absolutnie jasne, że tylko sojusz wschodni jest dla nas sensownym wyborem. Przy całym szacunku dla tych z nas, którzy wiele od „ruskich” wycierpieli.

  Niestety, wybór ten nie należy do nas. Może kiedyś Rosjanie wrócą, ale obecnie nie są aktywni w lokalnej polityce, jak już to lody kręcą i tyle.

 47. ZZ said

  A nie mówiłem, że zatęsknicie za komuną?

  Nie sądziłem, że UE doprowadzi do tego.

 48. aga said

  ad.34 {anie Gajowy Kosciól katolicki jest zbudowany na krwo męczennikow a nie na oportunizmie,koniunkturaliźmie czy inn. dzielach…

  ad.35 Juz od 2 lat nie słucham/.Może ostatnio ks.prof.Guza n.t. nazizmu ale tez nie na żywo.

  ad.38 No to Bubel to jeszcze jeden zyd odzydzony ,co jest lepsze dla Polski niz zazydzeni Polacy.U trudnio sie w tym kontekście nie zgodzić z ty aecysłusznym stwierdzeniem nieocenianego prof.F.Konecznego.

 49. veri said

  29. @Julka. ” Nawet tutaj czytałam, że Michalkiewicz jest Żydem (to chyba Aga),że Karol Wojtyłła był Żydem,. Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin. ” – jak sama Pani widzi, napisać można wszystko.

  Czy postawienie w takim przypadku pytania o to czy te wymienione postacie są (byli) Żydami czy też nie podciągnie Pani pod kategorię mącenia ?

 50. Julka said

  Nie są (byli) Żydami ale przypisywanie im żydostwa wkomponowuje się w politykę ogłupiania i dezinformacji.Czas pokaże, że ci wszyscy co są za ogłupianiem nie mieli racji. Mnie wnerwia, że może upłynąć dużo czasu i że nawet ludzie, od których można wymagać samodzielnego myślenia dają się wprowadzać w maliny mimo, że znają albo powinni znać mechanizmy manipulacji.
  Jasne jak słońce, że są to mechanizmy mącenia.

 51. Gmad said

  O. Rydzyk stanął przed nie lada dylematem. Jeśli poprze Lecha Kaczyńskiego, kompletnie straci wiarygodność, a należy pamiętać, że w tzw. środowisku RM, oprócz ludzi, którzy za o. Rydzykiem pójdą choćby nie wiem co, są tez tacy, którzy uważnie obserwują co się dzieje i wyciągaja wnioski. Stosunek w tych wyborach do L. Kaczyńskiego – który swym podpisem pozbawił Polskę suwerenności, który olewał przez lata Kresowiaków, a dogadzał banderowcom (m. in. „nocne czuwanie” w Pałacu Prezydenckim w rocznicę akcji „Wisła” i w ogóle sam fakt przepraszania za tę sowiecką akcję w imieniu narodu polskiego), flirtował z feministkami, Żydami, a zwłaszcza składał życzenia wszystkiego najlepszego loży B’nai B’rith- będzie dla o.Rydzyka papierkiem lakmusowym. Nadawanie orderów zasłużonym Polakom, czego przedtem nie zrobili Wałęsa i Kwaśniewski oraz postawienie paru pomników i tablic pamiątkowych, nie umniejsza nawet w 10% świństw, jakich LK dopuścił się podczas swej dotychczasowej prezydentury. Do tej pory na niniejszym forum, jak i na Wirtualnej Polonii, stawałem w obronie o. Rydzyka, którego wielu forumowiczów, zwłaszcza Pani Aga, oskarżało o udział w spisku, a nawet, co miał ponoć napisać w swej najnowszej ksiażce Henryk Pajak- o przynależność do masonerii. Ja do tej pory w to nie wierzyłem, ale- jesli wkrótce dowiemy się z RM i ND, że L. Kaczyńskiego trzeba poprzeć, bo np. „nie ma innej alternatywy” (już co najmniej jedna jest- M. Jurek- który zresztą niewiele się od LK rózni, ale jednak jakąś alternatywą, minimalnie in plus, jest), to będzie oznaczało, że dotychczasowi krytycy o. Rydzyka mieli rację, a ja sie myliłem.
  Póki co, niedawne wystąpienie Macierewicza w RM, niczego jeszcze nie przesądza. Ale już wkrótce wyjdzie szydło z worka i wtedy się dowiemy, co jest grane.

 52. veri said

  50. @Julka. Skąd ja mam wiedzieć, że to są (byli) albo i nie są Żydzi ?

  A jakie jest źródło Pani informacji, że pozwolę się zapytać ?

 53. veri said

  51. @Gmad. Czy jako polski naród przy urnie nie jesteśmy już skazani na to, że bez względu na to kogo wybierzemy do top-władz zawsze to będą Żydzi ?!

 54. Julka said

  Veri”
  Niech Pan szuka w genealogiach. Ja szukałam w sprawie Wojtyły i jakieś „Katz to pomysł żydka,który chce udowodnić,że Polaków nie stać na papieża. Tym dziadom chodzi o to, aby zamącić, poniżyć i zabić narodowego ducha.Ja jestem dumną Polką i żadne żydłaczenie tego nie zmieni, a żydolubom (jest to określenie na dziadów poniżej przyzwoitości, niestety pochodzenia żydowskiego) mimo chapania i nażerania się cudzą krzywdą i tak pozostanie-już raczej wcześniej niż póżniej -miejsce na śmietniku. Gdyby powtórzył się holokaust, to myślę, że nie4którym byłoby bardzo ciężko.

 55. Realista said

  Przeczytalem te wszystkie komentarze i ogarnelo mnie przerazenie jak mozna nie widziec i nie wiedziec rzeczy oczywistych.

  1. Michalkiewicz jest masonem w groupie Windsor oraz prawdopodobnie jest zydem. Nawolywal wielokrotnie, ze budowa amerykanskich wyrzutni nuklearnych w Polsce nie jest niczym zlym. Rowniez stacjonowanie Amerykanskich wojsk w Polsce nie powinno, wedlug Michalkiewicza spotkac sie ze sprzeciwem.

  2. To ze Wojtyla byl zydem to jest dawno udowodnione. Rowniez jego pogrzeb w Watykanie odbyl sie wedlug obrzadku zydowskiego. Matka Wojtyly byla zydowka i na jej grobie nie ma krzyza.

  3. Stwierdzenia, ze Chopin, Kopernik czy Mickiewicz byli zydami to byly oczywiste zarty na ktorych niestety wiekszosc sie nie poznala.

  4. Rydzyk i cale radio Maryja to jest siedlisko zydowsko-masonskie bijace piane w mozgach Polakow. (Szaniawski, Rydzyk, Michalkiewicz itd).

 56. veri said

  54. @Julka. ” Niech Pan szuka w genealogiach.” – ale zdaje sobie Pani sprawę z tego, że wszyscy zdani jesteśmy na to co ktoś napisze (napisał) … a napisać, pod określone założenie można wszystko.

 57. Julka said

  Poza tym Veri w Polsce nie ma żydów oficjalnie. Skąd więc przypisywanie cebulowego pochodzenia, albo parchatego jak pisał Urban Polakom, którzy się nie identyfikowali z żydostwem. Ja znam twórczość Mickiewicza, Szopena i jet ona przesiąknięta polskością. Znajdż Pan tam obyczaje prymitywnych zydków, choćby cień żydostwa i pokaż. Równie dobrze może mi Pan powiedzieć, że ja jestem żydówką, a rzeczywistość jest taka, że ja mam was dość, waszego chamstwa, kłamstw, złodziejstwa i zacznę się modlić systematycznie, aby was przed czasem piekło pochłonęło.

 58. PL said

  Veri: „Czy postawienie w takim przypadku pytania o to czy te wymienione postacie są (byli) Żydami czy też nie podciągnie Pani pod kategorię mącenia ?”

  Pan Veri nie pyta. Pan Veri głosi tu niesłychane brednie pomieszane z faktami niewątpliwie prawdziwymi (acz niezbyt odkrywczymi), obarcza Kosciół winami Żydów, twierdzi że Kościół założyli Żydzi dla otumanienia i spacyfikowania gojów itp.
  Pan Veri ma duże zdolności odwracania kota ogonem i po wybiciu szyby sąsiadowi robienia niewinnej miny „A co ja takiego zrobiłem?”

 59. veri said

  58. @PL. ” (Veri) twierdzi że Kościół założyli Żydzi dla otumanienia i spacyfikowania gojów itp.”

  – czy można inaczej wytłumaczyć szerzenie na terenach cesarstwa rzymskiego judaizmu w jego zliberalizowanej, do przyjęcia przez gojów formie ?
  Z wcześniejszego mojego postu ( w Megaprzekręt..) wynika, że apostolska wierchuszka wywodziła się z żydowskich środowisk kapłańskich (źródłowe a nie z sufitu info).

 60. veri said

  ps. Ideą Heroda Wielkiego było zorganizowanie królestwa niebieskiego (czytaj żydowskiego) na terenach cesarstwa rzymskiego. Żydów spajała ich religia – mając takie wielowiekowe doświadczenie logicznym było szerzenie judaizmu aby osiągnąć założony cel. Ponieważ żydowskie rytuały (m innymi obrzezanie) nie przypadały do gustu mieszkańcom cesarstwa więc trzeba było im podsunąć ich wersję soft – i tak też się stało. Żydzi w cesarstwie stanowili potężną siłę intelektualno-gospodarczą więc zamiary Heroda miały realną możliwość urzeczywistnienia się.

 61. aga said

  ad.Realista
  Ludzie,ktorzy najwięcej mowia o tzw. samodzielnym mysleniu” czasami najmniej uzywaja wlasnego rozumu .I zamiast po owocach poznawać,dają wiarę rzeczom tylko z pozoru pięknym i dobrym. Zapominają,ze szatan jest bardzo inteligentny. I nie jak prymtywna GazWyb dla ćwiercinteligentow ale zagina parol na ludzi mądrych,bogobojnych,oddanych Ojczyźnie i rodzinie.Dlatego też szatan serwuje 90% prawdy i 10% / a czasem / jeszcze mniej przemyca tym spsoobem perfidnego klamstw,ubranego oczywiście też w szaty dobra i prawdy.Ale nie jest to Dobro i Prawda.
  A Kopernik to juz był nawet kobieta i figury retoryczne unych nie maja jak widać granic.
  cala ta Unia Poltyki nierealnej to zydostwo: to jasne jak drut dla cZłowieka zdrowym rozsądkiem się posługującego.Nawet prosty chłop co w rolę a nie w TeAwlizornie zapatrzony na od;ległośc szatanskie brednie wyczuwa.A wiadomo gdzie szatan tam une: najpierw wytworzyli i koachali komunizm,teraz liberalizmjedno sztańskie barachło.Ale atrakcyjniej opakowane i lepiej się sprzedaje.
  Co do Mickiewicza to były insynuacje na podstwie nazwisk polskich marranow czyli sekty jakoba franka ,ze Majewska to nazwisko przechrztów.I ekscytowa la się tym przez jakis czas GazWyb ale kiedy rzetelny historyk białoruski / ach ta Białoruś/ doszukał się genealogii i wykazał ,ze owszem majewska ale nie z tych majewskich ,cala teoria wyssana jak zwykle przez to środowsiko KPP upadla.

  Sprawa matki Chopina teraz w roku Chopina odżyla ,ale nie ma to znaczenia: postawowa zasada Konecznego bowiem : lepszy odźydzony zyd ,niz zażydzony Polak. I nawet jesli jego matka byla z frankistowskiej rodziny przechrztów w co osobiście wątpię,to „owoce” Frycka są jak najbardziej propolskie.
  A zatem po owocach szanowna Julko poznawaj :).
  A juz napewno nie antropologią,chyba,że cos jest podejrzanego…

 62. veri said

  57. @Julka „Równie dobrze może mi Pan powiedzieć, że ja jestem żydówką, a rzeczywistość jest taka, że ja mam WAS dość, ” –

  – ponieważ te słowa są skierowane pod moim adresem pozwoli Pani, że udam, że ich nie czytałem. Proszę wybaczyć ale nie odpowiadam za Pani imaginacje.

 63. Julka said

  Veri
  Zaskoczę ciebie, ale ja mimo, że twardo stąpam po ziemi doznałam przed kilkoma laty doświadczenia, które spowodowało, że nawet gdyby mnie żyletkami i nożami krojono, to nie wyrzekłabym się Jezusa Chrystusa. Jestem przeciętnym grzesznikiem ale doświadczenie, które dane mi było przezyć spowodowało, że takie bajdurzenia o religii jak wyżej Pan opisał- są śmieszne i
  świadczą o małostkowości przeciętnego śmiertelnika. Ja wiem (i to już nie tylko wiara ale przekonanie)i nikt mi tego nie odbierze.

 64. aga said

  Przykladem zażydzonej Polki jest n.p. jadwiga Staniszkis.Głupoty jakie wygaduje / wypisuje/ wprost się w głowie nie mieszczą.Zastanawiam się czy to wynik jej dlugoletniego obcownaia z unymi / doslownie i w przenośni: bo dla kariery/ czy tez ktos ma na nią potężnego haka?czy ktoś wie dlaczego jej się we łbie poprzestwiało?
  calkowicie pohańbila rodzinę porządnych Polakow Staniszkisow.a kysz babo…

 65. aga said

  Jedno z najbardziej jednoznacznych potwierdzeń: kto stoi za wszelką wojną i rewolucją – pochodzi z gazety „Centry – Magazine”, Nowy York, 15 september 1935 roku, oto kilka cytatów niejakiego żyda z Rumunii Markusa Eli Ravage gdzie pisze on w formie My Żydzi i Wy Aryjczycy:

  – Jeśli się wam przygląda i słucha się waszych dziecinnych zarzutów, możnaby mieć wrażenie, że wy nie macie nawet najmniejszego pojęcia o tym, co się naokoło dzieje. Jesteście oburzeni na nas, nie możecie jednak powiedzieć – dlaczego!”
  – Wyście nie zauważyli nawet w najdalszym stponiu miary naszej winy. (…) Myśmy wasz świat cielesny wzięli w posiadanie, tak samo jak wasze ideały, wasz los.Mysmy byli przyczyną nie tylko ostatniej wojny, ale prawie wszystkich waszych wojen. Myśmy byli sprawcami nie tylko rewolucji rosyjskiej, ale podżegaczami do każdej większej rewolucji w waszej historii. Myśmy wnieśli niezgodę i zamieszanie w wasze zycie osobiste i publiczne. (…) Kto wie jak wielką i wzniosłą moglibyście mieć przyszłość, gdybyśmy was pozostawili zadowolonymi…
  Ale myśmy was nie zostawili. (…) Myśmy was tak zdobyli, jak nigdy żadna z waszych potęg nie zdobyła Afryki albo Azji. (…) Myśmy was uczynili nosicielami naszej misji światowej, bez waszej woli albo bez waszej świadomości. Wy niesiecie naszą misję do ras barbarzyńskich na ziemi, do niezliczonych, nieurodzonych jeszcze generacji. Bez waszej świadomości, co my z wami zamierzamy, staliście się wielkim pośrednikiem naszej rasowej tradycji, nieśliście nasz mit do nie odkrytych części świata. (…) Myśmy rozdzielili waszą duszę, zmieszali wasze dążenia, niemożliwymi uczynili wasze życzenia.
  – Wasz świat zawsze był rządzony przez mniejszości, i jest to zupełnie obojętne, skąd pochodzi klika rządząca i jaką ma wiarę.
  – Wy bierzecie tylko pojedyncze rzeczy i mówicie wspaniale o żydowskich finansistach i żydowskich królach filmowych. Wtedy wasza obawa natychmiast przechodzi. Czynicie się śmiesznymi! Goj nigdy nie pozna istotnego zepsucia naszych przestępstw.
  – Bez wątpienia mieliśmy większy udział w reformacji Lutra. Ponadto jest to jasne jak gwiazdy, że myśmy w pierwszej linii byli winni demokratycznych rewolucji ostatniego zeszłego stulecia tak we \francji jak i w Ameryce.
  – A kiedy mówicie o żydowskich sprzysiężeniach, nie mogę pojąć, dlaczego wy nie myślicie o zburzeniu Rzymu i o całym starym świecie kulturalnym!
  – I potem bajacie jeszcze dalej o żydowskich sprzysiężeniach i podajecie jako przykład wojnę światową i reolucję rosyjską. Możecie się wtedy nie dziwić, jeśli my żydzi, waszego antysemityzmu nie wzięliśmy poważnie, dopóki wy nie uciekliście się do GWAŁTU !!!

  Całość można przeczytać w książce ks. prof. Stanisława Trzeciaka pt. „ Światowy program polityki żydowskiej” wydanej przez wyd ARKA , Wrocław 2002 r, str. 90-95, jako wznowienie orginału z 1936 roku, tak więc wiemy … ale tak jakbyśmy nie chcieli wiedzieć!

 66. wda said

  Ad 55 i wiele, wiele innych
  Stary numer. Wzorcowo przeprowadzony z papieżem Piusem XII. Po wojnie Żydzi dziekowali Mu za uratowanie SETEK TYSIĘCY Żydów. (m.in. Golda Meir). A potem wystarczyła jedna „sztuka” teatralna, by zaczęto o Piusie XII mowić: papież Hitlera. Do dzisiaj tak się Go opluwa, ze zadziałała w wielu metoda Goebelsa o powtarzanym kłamstwie.
  Tak jest i w drugą niestety stronę. NIE było żadnego znaczącego, mądrego Polaka, tylko Żydzi. Cholera, nawet i Kopernik nie dość, że był kobietą to i Żydem! Dla mnie Polakiem jest każdy, kto się Polakiem czuje i Polski nie zdradza! Problem skąd to wiedzieć zostawiam Panu Bogu. Można być nieufnym (nawet powinno się), ale nie każdego równać w dół. Nieodwołalnie i ostatecznie.
  Coś wyczytałem o „nowej” ewangelizacji. Nie wiem co to jest, ale wiem, że nowe jest wrogiem starego (i b często dobrego). Jest jedna ewangelizacja, którą ciągle trzeba kontynuować.

  Ad 57 Julka.
  Proszę tak nie myślec, zwłaszcza jeśli jest Pani katoliczką:
  „zacznę się modlić systematycznie, aby was przed czasem piekło pochłonęło”. Nie lepiej o nawrócenie (kazdemu z nas jest potrzebne), o dar właściwego rozeznania i wiele temu podobnych intencji?
  Pozdrawiam

 67. Bezpartyjny said

  AD.Wojwit5, Aga 6 i 32, Marucha 34 zgadzam się.
  Dla poprawienia humoru polecam

 68. Inkwizytor said

  Słuchając wypowiedzi Pani Anny z Nadrenii przypominam sobie moją rozmowę ze śp. x. Henrykiem Czepułkowskim. Miała ona miejsce po wykładzie bpa. Fellaya w przeoracie FSSPX na Garncarskiej. Był to luty 1999 roku. Zapytałem wtedy x. Czepułkowskiego dlaczego Bóg dozwala na takie doświadczenia narodu, który jednak stara się być Mu wierny. Dlaczego bardziej zepsutym narodom, spoganiałym, lepiej się wiedzie niż katolickiej Polsce. I pamiętam jak dziś jego odpowiedz, że Bóg dopuści do takiego upadku, że będzie się nam Polakom wydawać, iż to koniec i nic naszej kochanej Ojczyzny nie uratuje. Dopiero wtedy wkroczy Bóg aby nikt z nas Polaków nie mógł mówić, że uratowanie a potem wywyższenia Polski to zasługa jakiejś partii czy poszczególnych ludzi.

  Świadkiem rozmowy był Pan Marcin Dybowski, który odwoził x. Czepułkowskiego do Zalesia. Być może pamięta również te słowa.

 69. Jednooki said

  @ Racjonalista lub inni

  czy mogę prosić więcej szczegółów w temacie rzekomo masońsko-satanistycznego obrządku pochówku Karola Wojtyły?

  z góry dziękuję

 70. synarchia said

  Pogrzeb papieza i prawdziwa wymowa rytualu

  http://www.cephasministry.com/world_pope_black_magick.html

  http://www.cephas-library.com/catholic/catholic_what_did_john_paul_2_funeral_reveal.html

  http://www.hissheep.org/catholic/was_the_popes_death_just_a_funeral.html

  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread132397/pg1

  http://www.remnantofgod.org/skullandbones.htm

 71. Gmad said

  Co tam Kaczyński? Co tak Jurek? Nareszcie swój start w wyborach prezydenckich zadeklarował najlepszy (wg mnie) z możliwych kandydat- JANUSZ KORWIN-MIKKE. Motyw przewodni kampanii: „Bić k…y i złodziei!”:

 72. Bezpartyjny said

  Ad.71 Chroń nas Panie Boże od tego kandydata. Pan Korwin Mikke pisze artykuły łatwe i przyjemne, może mógłby być niezłym satyrykiem ale, szanowny Gmadzie nigdy prezydentem. Z drugiej strony dziwię się stale i niepomiernie p. Michalkiewiczowi, że nigdy nie skrytykował swojego guru i stoi za nim murem. No chyba, że chodzi …. Poza utopijnymi pomysłami na państwo i nie trzymającą się realiów ocenę rzeczywistości a zwłaszcza pomysłami na jej poprawę (chociażby przedstawionymi w zamieszczonym filmiku) mógłby p. Korwin Mikke utworzyć partię o nazwie np. Przyjaciół Brydża gdzie byłoby także miejsce dla Reszczyńskiego, Bubla, (obaj dawniej w PPP) czy Moczulskiego.

 73. aga said

  Zgadzam się z Panem Bezpartyjny. Toż to już chyba piaty start pajaca,ktory mowi skądinąd CZASAMI rzeczy sluszne alet tylko po to,zeby je wlaściwie obsmiać zamienic w skandal.I żeby juz zaden tzw. rozsądny czlowiek nie tknąl ich, Typowa zagrywka prowokacyjna.Nie ma szans a kolejny raz rozbije prawicę,szczególnie tych mlodych ,zmanipulowanych idealistów.
  A swoja wklejka pod 63 rzeczywiśxcie przynajmniej mnie Pan humor poprawił.Zawsze lubilam słuchać Pani Anny z Nadrenii, Pana Leszka z Oliwy.Kiedy słuchalam jeszce tego radia.
  dzięki

 74. Bezpartyjny said

  Ad. 72. Pomyliłem, nie chodzi o Reszczyńskiego lecz o Rewińskiego.

 75. Bezpartyjny said

  Jak jesteśmy przy kandydatach na prezydenta to chciałem przestrzec przed Markiem Jurkiem. Zgadzam się prawie w 100% z tym co pisze na jego temat p.Dariusz Kosiur. Warto zerknąć
  link
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=2&t=6900

 76. Gmad said

  Warto odnotować, że niepostrzeżenie objawił się kolejny kandydat do fotela głowy państwa, którego już właściwie nie ma:
  http://kornelmorawiecki-razem.pl/witaj-swiecie/

 77. wejrzenie said

  Mam wrażenie jakby był na portalu onet.pl lub wp.pl – kłamstwo i plucie na własny naród. Czyż wolne blogi opanowane są także przez „internetowe mendy”?? Jak można być tak nienawistnym dla własnego narodu? Czy polak kochający swój naród może pisać o Wojtyle że był Żydem? Ludzie co oni wam zrobili z mózgu?

 78. PL said

  Jednego nam nie „zrobili z mózgu”: nie uczynili nas idiotami, którzy za argument mają jedynie święte oburzenie.

 79. wejrzenie said

  W życiu bywa różnie ale warto trzymać się prawdy bardziej niż własnego zdania, a Prawda jest tylko jedna. Po owocach ich poznacie

 80. Marucha said

  No i cóż ma niby wynikać z pańskiego niewątpliwie równie słusznego, co i ogólnikowego stwierdzenia?

 81. wejrzenie said

  Owoce są dowodem myśli, serca, słów i postępowania człowieka. Jeżeli ktoś nie żyję w Prawdzie lub nie stara się nią żyć wtedy wydaje owoce kłamstwa. Jeżeli ktoś żyję Prawdą to musi kochać swój naród i jego korzenie a jeżeli żyję kłamstwem odcina się od korzeni i własnego dziedzictwa rzucają w niego wszystko co złe.

 82. wejrzenie said

  Owoce są dowodem myśli, serca, słów i postępowania człowieka. Jeżeli ktoś nie żyję w Prawdzie lub nie stara się nią żyć wtedy wydaje owoce kłamstwa. Jeżeli ktoś żyję Prawdą to musi kochać swój naród i jego korzenie a jeżeli żyję kłamstwem odcina się od korzeni i własnego dziedzictwa rzucają w niego wszystko co z kłamstwa pochodzi.

 83. PL said

  Co nowego wnosi kupa banałów, jakie zaserwowało „Wejrzenie”?

  Niech lepiej udowodni, gdzie znalazł na tej witrynie kłamstwa!

Sorry, the comment form is closed at this time.