Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Czym to się różni od czasów Bieruta i NKWD?

Posted by Marucha w dniu 2010-02-18 (Czwartek)

Dzielna policja

Naszym dzielnym Stróżom Prawa obrazek ten dedykujemy

Kopiujemy ze strony http://www.aferyibezprawie.org/index.php?menu=newsout&id=2037 

2010-02-17 11:51:31   Janusz Górzyński i jego siostra Krystyna Górzyńska dzisiaj rano zostali brutalnie zatrzymani. Uciekajmy na Białoruś. Prześlij ten link Łukaszence !!!
  
Od 2001 r. policja, prokuratura i sądy  w Wielkopolsce ścigają przedsiębiorcę i dziennikarza, w jednej osobie  o rzekome oszustwo mające polegać na zaciągnięcie przez J. Górzyńskiego kredytu na  zakup komputera. Klasyczny przypadek polski kiedy to umowę kredytową z bankiem podrabia inna osoba. 

Gdy by nawet  przyjąć hipotetycznie, że  Janusz Górzyński dokonał  tego oszustwa  to okazuje się, że jest największym przestępcą w RP – bowiem członkowie mafii paliwowej wyłudzili ok. 700 mln. nowych złotych i są na wolności, zaś w Bielsku kolejny biznesmen wyłudzł 30 mln. i też jest na wolności. Takich rzeczywistych  a nie hipotetycznych oszustów na miliony zł. i to za wiedzą i przyzwoleniem  banków,  jest w RP  setki i cieszą się nieskrępowaną wolnością.  Natomiast Janusza Górzyńskiego stojącego pod nieprawdziwym zarzutem kilku tysiecy zł. ściga się konsekwentnie listem gończym od 2006 r  – tak   prokuratura, jak i sędzia Marzena Łukaszewska-Niewrzęda. Są tak  skuteczni w ściganiu nie popełnionego przestępstwa, że p. sędzia wydała nakaz przeszukania mieszkania Elżbiety Górzyńskiej i to aż w Czechowicach Dziedzicach, ok. 500 km dalej. 

Dzisiaj rano 17.02.2010 r. o godz. 6,20 zajwiła się Policja wraz z rejestracją video i przystapiła do przeszukania mieszkania za Januszem Górzyńskim. W obronie brata stanęła siostra Krystyna Górzyńska – znana internautom jako bojowniczka o prawa człowieka. W tym samym momencie zczęła się brutalna akcja policji.  Wg informacji drugiej siostry najpierw, rzucono Krystynę Górzyńską na ziemię a następnie  zawezwano z Olszówki pogotowie z kaftanem bezpieczeństwa, który dzielni policjanci chcieli założyć  Krystynie Górzyńskiej. Po przyjeździe pogotowia widząc normalną kobietę, odstąpili i pojechali.  W wyniku takiego zachowania matka mieszkająca z córką wylądowała w szpitalu. Zaś dzielni policjanci zakuwając w kajdanki Janusza Górzyńskiego oraz Krystynę Górzyńską, będącą w koszuli nocnej, nie pozwolili nawet na przebranie, tylko zarzucili płaszcz i zabrali na Policję w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego. Na odchodne zapowiedzieli, iż całą rodzinę zamkną w zakładzie psychiatrycznym. Doczekaliśmy się więc kolejnej białoruskiej akcji politycznej na bogu ducha winnym obywatelom RP.

Jaki z tego wniosek:  Pełny stalinizm w wydaniu wymiaru sprawiedliwości i polskich organów ścigania, pod nazwą demokratyczna RP.  Polecamy państwu aby zwracać się o azyl w Mińsku, bo gdzie mieszkamy to bez różnicy.

Komentarzy 25 do “Czym to się różni od czasów Bieruta i NKWD?”

 1. Inkwizytor said

  „Małe złodziejki wieszają

  wielkim nisko się kłaniają.”

 2. Wojwit said

  Tym się różni, że za Bieruta i NKWD skatowano by ich na śmierć, a teraz amturaż jest inny – „demo(n)kracja”. Ale efekty pośrednie nie daj Boże mogą się okazać podobne. Ludzie odsuną się od polityki. I une będą sobie rządzić, a my na unych tyrać…
  Obym się mylił…
  Gdyby polska świadomość narodowa była bardziej powszechna, ergo: nasz naród mniej stumaniony me(r)dialną trucizną – to takie wyczyny tajniaków wywołałyby natychmiastowe i burzliwe protesty.

 3. lopek said

  Po fuzji komunizmu z faszyzmem, objawił nam się eurokołchoz, gdzie nieludzkie wyczyny Stalina i Hitlera, będziemy postrzegać jako, infantylne zabawy, dobrze wychowanych chłopców!
  Orwell, świetny obserwator komuny pisał:
  Nie robi się terroru aby wywołać rewolucje ale wywołuje się rewolucje aby stosować terror! Powyższy wpis właśnie nas informuje o początkach, jeszcze z pozoru, niegroźnego – bo nie leje się krew, terroru!

 4. Demaskator said

  A co się dziwicie że jest tak a nie inaczej. Wiadomo kto rządzi, wiadomo kto jest w sądach, prokuraturach i praktycznie wszystkich wysokich stanowiskach. I czy ktoś z tej grupy odważy się rozwikływać jakąś wielką aferę wiedząc, że może się tyko narazić. A wyniki być muszą, więc winnego znaleźć trzeba.

 5. Brat Dioskur said

  Z jednej strony autor porownuje ta grande do „białoruskiej akcji politycznej” po czym doradza szukac azylu w….Minsku!Troche traci to brakiem konsekwencji ,albo ilustruje … pelne wyksztalceniem sie „syndromu bialoruskiego” ,ktory mozna porownac do „reakcji psa Pawlowa” -jak wiemy mechanizm ten zastosowano przy oczernianiu Giertycha.
  Lopek(3) nieslusznie wini za to wszystko Eurokolchoz, jakem wrog tego tworu to jednak uczciwie musze stwierdzic ,ze w tym jedynym wypadku w kazdym panstwie eurokolchozu policjanci owi ,jak juz by sie odwazyli na taka „akcje”,na drugi dzien wylecieliby jak jeden z roboty!To sa raczej pomyje po PRL-u zadekretowane sztama z „Okraglego Stolu”,ktorym jak wiadomo tylko ludzie z LPR i SO sie nie shanbili….

 6. Wojwit said

  @Demaskator
  Nie tyle odważy, co będzie w ogóle chciał odważyć – tak przeciw „swoim”. Bo i po co?
  Z poczucia sprawiedliwości?

  Lekarze składają przysięgę Hipokratesa a wynika, że „Hipoktryta”.
  Prawnicy mają Temidę a tak naprawdę „Terrmidę”. Nie tylko od terroryzowania czyli zastraszania ale i od miesiąca we francuskim postrewolucyjnym kalendarzu. Choć być może nazwa tego miesiąca i zastraszanie mają identyczny źródłosłów.

  „Chłop pana wini, pan księdza, a nam biednym zawsze… dobrobyt” tym razem Tuskowy – to taka dość swobodna trawestacja „Krótkiej rozprawy…” Reja zapamiętana z wystepów „Kabaretu pod egidą”.
  Jak widać nic się od tamtych czasów nie zmieniło (oprócz amturażu).

 7. mustrum said

  Sz. Panie Gajowy,

  Dodam, że Pani Krystyna prowadzila blog na szalomie24 pt. Rebeliantka, i odwalała kawał niezłej , prawicowej roboty.

  Znajdźcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf.

 8. Marucha said

  Re 5:
  Może i kryminalne wyczyny polskiej policji nie są winą Unii Europejskiej… a może i są.
  Jak wiadomo istnieją unijne wytyczne, aby krytyków Nowego Porządku traktować jako terrorystów. A dla tych nawet Unia przewiduje karę śmierci, choć tak bardzo się jej sprzeciwia w przypadkach zwykłego bandytyzmu.
  Nawet zdołała wytresować rzesze ćwierćinteligentów, którzy bezmyślnie powtarzają, iż „kara więzienia jest gorsza od kary śmierci” – choć z jakichś powodów każdy bandzior zawzięcie walczy o dożywocie, gdy grozi mu czapa.

 9. opornik said

  Bez wsparcia UE, takich tworów zła jak
  Fun.Batorego, Windsor Group, itp, PO PiS nie miałby nawet jednego dnia tryumfu!
  Serbia albańczyków w miesiąc by uspokoiła, ale z c
  ałym NATO-USRAELem to i Rosja miałaby kłopoty, o ile po
  takim konflikcie ktokolwiek jeszcze miałby cokolwiek…

  Te zdeprwowane żłoby: Tuski Sikorskie Kaczory i ska, mogą istnieć tylko przy stałym wsparciu NWO, bez nich są
  plwociną niegodną wzmianki.

  W wojsku oficerowie już tylko spod jednego znaku, czy naprawdę myslicie, że ci tzw Polscy Policjanci to nasi bracia?!
  Judasz im bratem, więc niech i oni idą w jego ślady … oby jak najszybciej i skutecznie!

  Chadad Lubawicz sprowadził do Polski już ponad 3 mln. Weszkolonych rodaków, na świecie doliczono się już ok 230 tys tego plugawstwa, rachunki muszą sie zgadzać – 10% naszych jest konieczne by robic tubylcom KUKU NA MUNIU do bólu.

 10. Przyznaje sie ze jestem „cwierc-inteligentem” i osobiscie jestem przeciwny karze smierci, co wcale nie oznacza ze mozna skazanemu na dozywocie stworzyc takich „warunkow” zycia w wiezieniu, aby sam z wlasnej i nieprzymuszonej woli popelnil samobojstwo i bez udzialu „osob trzecich”…
  Jesli kiedykolwiek powstanie polski Rzad, a poslowie beda glosowac za przywroceniem kary smierci, bede tym Polakiem, ktory uszanuje wyniki wolnego glosowania nad taka ustawa.
  ====================
  jasiek z toronto

 11. lacoss said

  troche nie na temat ale mi lekko cisnienie podskoczylo

  http://wiadomosci.onet.pl/2130317,28350,wiadomosceu.html

  nuklearne odpady z calej uni europejskiej bede skladowane w Polsce…
  ile jeszcze czlowiek moze zniesc tych newsow kazdego dnia, tyle diabelstwa co w tym kraju to na swiecie nie ma!!!

 12. synarchia said

  46. Tragedia rodzinna

  Hatra, czw., 18/02/2010 – 17:16

  To, co stalo sie wczoraj, brutalne aresztowanie Pana Janusza Gorzynskiego i Jego siostry, przeraza.

  Wdzieczna jestem wszystkim, ktorzy staneli w obronie poszkodowanych.

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?p=14252#14252

  Elzbieta Gawlas

 13. lopek said

  Re5:
  Eurokołchoz to kolejna próba „jednoczenia” Europy przez stale – te same, piekielne siły. Obecnie „jednoczą” do pospołu, pogrobowcy Stalina z pogrobowcami Hitlera, czerpiąc pełnymi garściami z doświadczeń w/w towarzyszy! Poczekajcie, niech tylko okrzepnie komuno-faszyzm w Europie a wtedy dowiecie się do czego jest zdolny szatan, czego nie obejmuje i nie obejmie ludzkie pojęcie! Ci co przeżyją, będą obdarci z Boga i człowieczeństwa a więc nie będą już ludźmi, tylko ssakami.
  To nie są żarty tak jak żartem nie był Stalin, Hitler, Pol Pot, Mao i ich nieludzkie wyczyny!

 14. Realista said

  Skoro cytujemy to pozwole sobie przytoczyc cytat:

  „by człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem!”

 15. http://fronda.pl/news/czytaj/ojcu_trzylatki_grozi_wiezienie_za_zabranie_corki_do_kosciola (bez związku z tematem)

 16. mirek said

  http://okop.fuckpc.com/index2.php?option=com_frontpage&Itemid=1

  aresztowanie członków White Devils
  się okazuje ze zespoły śpiewające patriotyczne-narodowe treści,
  się lepiej sprzedają niż ‚gwiazdy’ z r-tv

 17. 166 said

  Panie Marucho!
  Wyjątkowy list K. Olewnika do premiea Tuska:
  Tu
  http://cogito.salon24.pl/158343,list-wlodzimierza-olewnika-do-premiera
  albo Tu: http://prawica.net/20956

  Czy ten list wysadzi te aferalne rządy? Czy jeszcze długo młodzi głupi w telewizorniach i Żakowniach, będą udawać, że deszcz pada?

 18. synarchia said

  TERROR I PANSTWO
  Panstwo jako forma zorganizowanej struktury spolecznej ewoluuje, czasem rewolucyjnie. Panta rei, co jest nam znane dzieki Heraclitowi trwa do dzisiaj i nic nie wskazuje na to zeby przestalo „plynac”.

  Chcialbym zwrócic uwage na te ewolucje w kilku zdaniach, raczej haslowo, poniewaz na szersze rozwazania w tej materii nie ma miejsca w tego rodzaju publikacji.

  Idealne lub optymalne, pozytywne cechy na czasy kiedy takie struktury spoleczne powstawaly stracily juz dawno te cechy i wymagaja zredefiniowania definicji panstwa. Próbowali to juz specyficzni ideolodzy których Lenin nazwal „urodzonymi rewolucjonistami” a znani sa pod haslem Marks, lecz zaniechano tego od paru dziesiatek lat w zwiazku z „wielkim novus ordo” w którym nazwa Komunizm stracila swoje miejsce lecz nie jego twórcy, – „urodzeni rewolucjonisci”.

  Inna struktura spoleczna która oczywiscie takze miesci sie w „panta rei” jest cos co znamy pod haslem „mafia”, bez wnikania w szczególy rodzaju, wielkosci, lub celu w jakim dziala i co w niej „plynie”.
  Ma ona swoja strukture organizacyjna, administracje, cos co mozna nazwac prawem, narzedzia, metody, zasady. Nic z tego nie jest jawne, oficjalne, ani nie ma trwalego zapisu, a wiec nie ma potrzeby zaznaczania, „scisle tajne”, lub „tajemnica panstwowa”, a takze „racja stanu”. Modus vivendi mafii jest bezwzgledny terror. Nie ma tam takze potrzeby „walki z korupcja” ani kamuflowania sie pod haslem „walki z terrorem czy „walki o pokój”, aczkolwiek prowokacja jest takze jedna z wielu innych metod dzialania.

  Wspólczesne „cywilizowane” panstwa rozwinely sie i ewoluuja dalej w polaczonym kierunku tych dwu, nazwijmy to roboczo, struktur.
  Potezny aparat panstwowy posiadajacy nieograniczone srodki do panowania nad spoleczenstwem dalej je usprawnia w polaczeniu z mafijnymi zasadami. Ma spotegowane mozliwosci kiedy takie panstwa zostaja polaczone.
  Mafia, niewielka grupa osób w powiazaniu z zamaskowanym szerokim zapleczem dzialajaca wewnatrz jakiegos panstwa napotyka na trudnosci które zostaja wyeliminowane kiedy sama staje sie panstwem, szczególnie w stosunkach miedzypanstwowych.

  O potedze aparatu panstwowego i panowaniu nad nie tylko wlasnym spoleczenstwem ale i zsynchronizowanym panowaniem w swoim bloku panstw moze swiadczyc sprawa wiezowców w Nowym Jork (WTC. Sept. 2001), zabójstwo Prezydenta Stanów Zjednoczonych jeszcze wtedy Ameryki Pólnocnej i jego brata na najwyzszym stanowisku sadowniczym w USA, nie mówiac o tysiacach dzialan terrorystycznych mniejszego kalibru lacznie z tymi aktami terroru które maja utrzymywac spoleczenstwo w stanie niewiedzy, bezradnosci, uludy.

  Niedawna w Polsce sprawa majaca znamiona brutalnego terroryzmu w wykonaniu panstwowych organów jako narzedzi, ( jednych z wielu narzedzi,) jakimi panstwo dysponuje, jakimi sa Policja, sedziowie i prokuratura, na rodzine pp. Górzynskich w Bielsku Bialej jest przykladem jak niewiele potrzeba do zamienienia a narzedzi majacych sluzyc, miedzy innymi, przeciwko terrorowi w narzedzia terroru.
  Tyle jako mafijne „krótkie ramie” w kontekscie „dlugiego ramienia” jakim szczycili sie czlonkowie rzadu Izraela.

  Równiez ostatnio, jako „dlugie ramie” jakim dysponuje rzad a wiec panstwo, jest przyklad 11 zamachowców, „Hit Squad”, wyslanych do Dubai z falszywymi obcych panstw paszportami w celu zamordowania na terenie innego panstwa czlonka rzadu Palestyny znajdujacej sie pod okupacja Izraela, co osiagneli.
  http://abcnews.go.com/Blotter/israeli-hit-squad-dubai-police-issue-international-warrants/story?id=9850586&nwltr=blotter_featureHed

  []

  Nie pierwszy to wypadek tego typu z posród bardzo wielu tego rodzaju „dlugich ramion”, zarówno Izraela jak i USA. Te „dlugie ramiona” morduja indywidualnie i zbiorowo. Przykladów jest zastraszajaca ilosc. Byc moze wlasnie po to zeby terrorem zastraszyc cale inne panstwa i zmusic co najmniej do biernosci. Przykre ze partycypuja w tym kolejne rzady w Polsce.
  Podziemny schron przeciw lotniczy w czasie nalotu na Bagdad, mieszczacy 1500 cywili zostal trafiony specjalna bomba o ogromnej sile przebijania. Prawie wszyscy w nim zgineli.
  Ataki na Jugoslawie, dwukrotnie Irak, Afganistan to tylko przyklady polaczenia mafii z narzedziami jakimi dysponuje panstwo. Nawet ogromnie rozwinieta i rozlegla mafia nie jest w stanie przeprowadzac takich akcji bez zagarniecia tego czym dysponuje panstwo a tym bardziej grupa panstw.

  Dolaczam film (dosyc dlugi, ponad godzinny) na temat osiagniec mafijnych w polaczeniu z tym czym dysponuje aparat panstwowy na przykladzie ataku na WTC w Nowym Jorku.
  Film jest z polskimi tekstami. Jest dosc szybki ale w kazdej chwili mozna zatrzymac jesli ktos nie nadaza przeczytac.
  http://video.google.com/videoplay?docid=2697480328346224247#

  Wojciech Wlazlinski
  19. II. 2010

 19. Marucha said

  Drogi 166, obawiam się, że list ten spłynie po narodzie, jak woda po kaczce.
  Nie ma w tym liście w zasadzie nic, czego człowiek inteligentny sam by sobie nie wydedukował z przebiegu wypadków. To, że w sprawę zamieszane są osoby z absolutnie najwyższych rejonów władzy, jest oczywiste: nikt inny nie byłby w stanie przestawiać „niezaleznych” sędziów, jak pionki na szachownicy, zwalniać prokuratorów a mianować innych, dysponować policją jak prywatnymi ochroniarzami itp.

  Młodzi zdolni znający języki obce to niestety najdurniejsza i zarazem najbardziej pozbawiona polskości warstwa.

 20. Adam said

  Wlasnie, Panie Gajowy, splynie jak po kaczce, zgadza sie.
  Ale nie tylko ten list Pana Olewnika. Pobicie, represjonowanie
  Pana Grzegorza Brauna tez splynie, nawet jesli by sie mialo okazac,
  ze juz zywy z objec Temidy nie wyjdzie (co nie daj Boze).
  Dlatego pominalem milczeniem pobozne zyczenie Pana Gmad, ktory uwaza w komentarzu
  do ostatniego tekstu ws. Grzegorza Brauna, ze ta sprawa musi poruszyc opinie publiczna.
  Mi juz rece opadaja i nie mam zadnych zludzen. Chyba wyjade na bezludna wyspe. Tylko musze
  ja najpierw znalezc. Zegnam.

 21. synarchia said

  Areszt Śledczy w Bytomiu

  ul. Wrocławska 4

  41-902 Bytom

  Janusz Górzyński s. Kazimierza

  Można wysyłać do Pana Janusza listy na ten adres.

 22. z internetu said

  2010-02-21 21:02:16

  Red. Rafał Ziemkiewicz o Rebeliantce

  „Grzegorz Braun ma rację, że jest człowiekiem niebezpiecznym – niby „na Herkulesa waść nie wyglądasz”, a w pojedynkę rzucił się na pięciu funkcjonariuszy i ich pobił. Ale to nic, w porównaniu ze sprawą dosłownie z przedwczoraj, opisaną szczegółowo na stronach Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu. Myślę o bielskiej działaczce praw człowieka, Krystynie Górzyńskiej, która – kobieta 56 lat! – zawstydziła Brauna i rzuciła się na siedmiu mili… pardon, policjantów. I ani chybi spuściłaby im bęcki, bo nasi „omonowcy” jacyś widać wątli, gdyby mundurowi w porę nie zawezwali posiłków, co pozwoliło im kobietę sponiewierać i zamknąć w psychiatryku. To nawet nie dziwi, że wzorem Związku Sowieckiego właśnie psychiatryk, a nie więzienie, staje się w naszym kraju miejscem odosobnienia dla podpadziochów. Przecież w krainie tak pełnej miłości, rządzonej przez tak fajną partię, tylko wariatowi może się cokolwiek nie podobać!

  http://www.aferyibezprawie.org/index.php?menu=newsout&id=2045

 23. Anty said

  Konieczne badania sędziów z Bielska.

  http://aferyibezprawie.tm2.pl/dyskusje/viewtopic.php?t=267&sid=2cc8d321b088a0ac58c44af0b139dfbf

 24. 166 said

  R ebeliantka o akcji policji i prokuratury wobej jej rodziny:

  http://blogmedia24.pl/node/25376

  REBELIANTKĄ MOŻE BYĆ W POLSCE AD 2010 KAŻDY Z NAS!
  TO JEDEN Z OBIECANYCH CUDÓW PREMIERA TUSKA I JEGO MOCODAWCÓW.

 25. Ciebie teŻ moŻe to spotkaĆ said

  Groźne obrażenia Górzyńskiego, brak obdukcji, wątpliwe leczenie

  http://konserwatysta100.salon24.pl/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: