Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co tam u przyjaciół Ukraińców?

Posted by Marucha w dniu 2010-03-23 (Wtorek)

Ukraina: banderowcy grożą rewolucją

Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko oświadczył, że dekretu o uhonorowaniu tytułem Bohatera Ukrainy przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery nie można unieważnić – informuje PAP. “Póki w tej sprawie nie wypowie się Sąd Konstytucyjny, wszelkie próby odwołania moich dekretów będą niezgodne z prawem” – głosi komunikat rozpowszechniony przez biuro prasowe Juszczenki.

“Ciągłe powracanie do kwestii uhonorowania Bandery i Szuchewycza nie służy interesom narodowym i wygląda jak próba realizacji planu sił zewnętrznych, dążących do destabilizacji sytuacji na Ukrainie oraz wywołania konfliktu społecznego” – czytamy w oświadczeniu Juszczenki.

Wcześniej gazeta “Siegodnia”, z powołaniem na źródła w Partii Regionów Ukrainy nowego prezydenta Wiktora Janukowycza podała, że anuluje on decyzje swego poprzednika w ciągu półtora miesiąca. Prócz dekretu w sprawie Bandery Janukowycz będzie chciał unieważnić dokument przyznający tytuł Bohatera Ukrainy Romanowi Szuchewyczowi, dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA).

Przewodniczący lwowskiego bractwa żołnierzy OUN-UPA Ołeś Humeniuk ostro skrytykował plany Janukowycza. “Jeśli nowe władze chcą konfrontacji i wojny, to będą ją miały. Nie będziemy milczeć i poderwiemy naród do powstania. Obiecujemy, że urządzimy prawdziwą rewolucję” – powiedział.

Deklarację anulowania postanowień Juszczenki o nadaniu Banderze i Szuchewyczowi tytułów Bohatera Ukrainy Janukowycz złożył podczas niedawnej wizyty w Moskwie. Przeciwko możliwości odebrania im tych tytułów zaprotestowali deputowani rad obwodowych (wojewódzkich) zachodniej Ukrainy, oraz szereg ukraińskich organizacji narodowo-patriotycznych. Wcześniej środowiska te skrytykowały rezolucję Parlamentu Europejskiego, który z inicjatywy polskich eurodeputowanych także potępił Juszczenkę za uhonorowanie Bandery.

Na Ukrainie zachodniej Bandera i Szuchewycz traktowani są jako bohaterowie, walczący o niepodległość państwa. Na wschodzie uważani są za nazistowskich kolaborantów.

Za rp.pl

Aż serce rośnie, jakie wspaniałe owoce dała wywalczona przez Michnika, Kuronia, Kwaśniewskiego i innych polskich mężów stanu przyjaźń polsko-ukraińska.

Komentarzy 15 do “Co tam u przyjaciół Ukraińców?”

 1. Inkwizytor said

  Banderowcowi Juszczence coś się po….ło. To nie anulowanie jego dekretu może wywołać niepokoje na Ukrainie ale ich ogłoszenie. Myślę, że taki też cel miał Juszczenko wiedząc, ze prezydentem nie zostanie. Kto wie co mu się roi w chorej banderowskiej głowie ? Może chęć oderwania Hałyczyny i Zakarpacia od reszty kraju i uczynienie z nich bandderowskiego rezerwatu z nim jako prezydentem ? Czas pokaże.

 2. Wojwit said

  @Panie Gajowy,
  przecież o to ci „mężowie stanu” na dodatek „polscy” od zawsze „walczyli”. Jeżeli une będą mieć trudności, bo Polacy zaczną się budzić, to napuszczą banderowców. Tak powiedział Michnik otwarcie żydom w Australii. To są politycy tylko w cudzysłowie polscy. Po co przytaczać któryś raz ich prawdziwe nazwiska, ale o cudzysłowie zapominać nie można…

 3. Marucha said

  Oczywiście „polskich mężów stanu” to gryząca ironia. Bo ani mężowie stanu, ani tym bardziej polscy.

 4. lopek said

  Une – to chodzące mega zło! Jednak une w żadnym razie nie są głupi!
  Wniosek? Gloryfikowanie UPA to robota z premedytacją!

 5. Realista said

  Dopoki ludzie nie zrozumieja, ze to wszysko jest celowa akcja aby sklocic grupy etniczne to bedzie sie tak dzialo jak sie dzieje. Bezmyslni ludzie reaguja tak jak marionetki w teatrze kukielek, a ci co ciagna za sznurki smieja sie i planuja nastepny akt.

 6. Realista said

  Tutaj jest nastepny dowod mieszania wsrod narodow.

  Dalai Lama jest pracownikiem CIA.

 7. Pytacz said

  Panie Marucha dzieją się rzeczy bardzo ważne w USA, które świadczą że rzad USA zjada plewy z reki żydoskiej grasujacej mafii w USA.

  W ostanią niedzielę (21-III-2010) zaczeła się specjalna konferencja AIPAC (American Israel Public Affairs Committee na temat polityki USA w stosunku do Iranu i Bliskiego Wschodu w której uczestniczy 7000 najbardziej agresywnych zydoskich lobbistów z USA na rzecz żydoskich-izraelskich interesów światowych.

  Jako przecietny obserwator NIE bardzą jestem w stanie zrozumieć jaki jest faktyczny cel tej żydoskiej konferencji i na ile jej konkluzje, oświadczenia czy nawet rezulucje są OBOWIĄZUJACE dla rządu zbankrutowanego państwa USA przez żydoski estabłyszment.
  Czy ta „konferencja” AIPAC to forma AWANTURNICTWA zydów zamieszkałych w USA oraz ich kolejna akcja całkowitego narzucenia „lini żydowskiej” polityki agresji do realizacji przez rzad USA, a zwłaszcza wymuszenie przez żydów / izrael napaści USA na Iran co grozi III wojną światową ?

  Co mnie przeraziło, to że Secretary of State Hillary Clinton addresses the American Israel Public Affairs Committee annual US policy , gdzie ona wystąpiłą z przemówieniem na tej konferencji, gdzie wyraziła w 100% swoje i rzadu USA POPDPORZĄDKOWANIE się rzadu USA, żydoskim / izraelskim interesem.
  Proszę posłuchac i zobaczyć co Hillary Clinton DZISIAJ gwarantowała żydom w czasie swojego przemówienia:

  http://www.davidicke.com/headlines/31983-hilary-clinton-threatens-iran-with-painful-consequences

  To jest PRZERAŻĄJACE jak wybiurczo bardzo podporzadkowana jest cała faktyczna polityka rzdu USA wobec tego karała izraela !!! Nie ma się co dziwić że cały świat się śmieje z USA mówiąc że: „żydostwo czyli ogon kręci całym PSEM o nazwie USA !”

  W którym faktycznym momencie konczy się interes USA, a w którym zaczyna interes lobby zydowskiego w Waszynktonie ?
  Jakimi kryteriami czy jednostkami mierzyć co jest interesem USA, a kiedy ZBIOROWY interes wszystkich obywateli USA jest narażony na całkowitą startę oraz zgubę ?

  Jak długo to bedzie dlaej trwało i DLACZEGO cały ZBIOROWY interes wszystkich obywateli USA oraz panstwa USA musi być koniecznie podporządkowany interesom obywatelom amerykanskim żydoskiego pochodzenia, czyli 1.9% wszyskich obywateli ?
  Co mamy robić przecietni obywatele USA, aby się BRONIĆ przed tą zgubną teorią, jakoby obrona interesów agresywnego, skrajnie szowinistycznego-nacjonalistycznego ludobujczego aparthidu państewka Izrael, JAKOBY jest najważniejszym prioryteteoeym interesem zdezintegrowanego politycznie USA ?

  Czy ten zarzad gównianego AIPAC w USA to faktyczny ZAOCZNY rząd USA ?

  AIPAC na stronie tej swojej konferencji KŁAMLIWIE pisze tak:

  „In 62 years, Israel has risen above major obstacles to become one of the world’s most innovative and entrepreneurial nations. AIPAC kicks off this year’s Policy Conference by exploring Israel’s miraculous journey from struggle to success and the roadblocks that continue to obstruct the country’s search for peace.”

  powyższe oświadzcenie jest na stronie programu konferencji AIPAC tutaj:

  http://www.aipac.org/PC2010/schedule.asp

  Pierwsze echa tej konferencji która się dalej dzisiaj toczy są opisane tutaj:

  http://www.minnpost.com/community_voices/2010/03/23/16852/an_inside_look_at_the_pro-israel_aipac_conference

  lub przez sam AIPAC, tutaj:

  http://www.aipac.org/1680.asp

  Prosze też wziąć pod uwage bardzo ważny istotny fakt z polityki USA w czasie ostaniej kampani prezydencjuej w 2008 roku.

  Otóż Barack Obama w dniu 4 czerwca 2008 o godz. 14:30 wygłosił swój referat – zbiór ofert swojej LOJALNOŚCI wobec American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) w Washington D.C. przed forum najważniejszych żydoskich mafiozów żyjacych / kontrolujacych / rzadzacych zaocznie w USA, szarogęszacych i panoszących we wszystkich centralnych urzedach w USA, a tak naprawdę trzęsacych ameryką jak snopkiem siana. Proszę obejżeć i posłuchać tego wystąpienia Baracka Obamy w AIPAC w dniu 4 czerwca 2008 roku tutaj:

  Barack Obama at AIPAC

  NASTEPNEGO dnia tzn. 5 czerwca 2008 roku, „ktoś” Hillary Clinton, aby ona oficjalnie WYCOFAŁA się z nominacji prezydenckiej Partii Demokratycznej na rzecz Baraka Obamy.
  Do dnia 4 czerwca 2008 w prezydenckiej kampanii wyborczej Hillary Clinton była zdecydowanie wyrażniej wspierana przez tzw. „mainstream media (MSM)” w USA, czyli przez te które są w szponach żydo-medialnej mafii grasujacej rządzacej umysłami wymanipulowanego motłochu w USA.

  Zbieżność zaistniałych zdażeń dotyczacych złożenia DEKLARACJI LOJALNOŚCI wobec AIPAC w dniu 4 czerwaca 2008 roku przez Baraka Obamę i dycyzja o REZYGNACJI Hillary Clinton w dniu 5 czerwca 2008 roku o nominację prezydencką z ramienia ich Partii Demokratycznej NIE BYŁA jej osobistą decyzją lecz decyzją wymuszoną lub UZGODNIONA z grasujacym lobby żydowskim w USA z jej głowną siedzibą w AIPAC w Washington D.C oraz grupy wpłyowych pro-izraelskich masonów-mafiozów żydowskich z innej żydowskiej mafijnej organizacji o nazwie „Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations”

  http://www.conferenceofpresidents.org/index.asp

  którą zawiaduje Malcolm Hoenlein nieprzerwanie od poczatku lat 1980-ch autentyczny nie eksponowany super-mafiozo, ojciec chrzestny wszystkich żydów w USA:

  http://people.forbes.com/profile/malcolm-hoenlein/47158

  http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Special:Search&search=Malcolm+Hoenlein&fulltext=Search&ns0=1&redirs=0

  Hillary Clinton i Malcolm Hoenlein to są starzy przyjaciele. Hillary Clinton była wiele lat temu ważną celebrantka na ślubie córki Malcolma Hoenleina.

  Lewacka socjalistka Hillary R.Clinton, która starała się urząd Prezydenta USA w wyborach w listopadzie 2008 roku była przede wszyskim WSPIERANA przez wszelkiego rodzaju prywatne KLUBY żydoskie w USA, a zwłaszcza przez American Jewish Committee (AJC)

  http://www.ajc.org/site/c.ijITI2PHKoG/b.4733889/k.884E/Domestic_Policy_Commission.htm

  http://en.wikipedia.org/wiki/American_Jewish_Committee

  z jej głównym mafiozo David A. Harris (born 1949)

  http://en.wikipedia.org/wiki/David_A._Harris

  Zatem, ZŁOŻENIE HOŁDU LOJALNOŚCI przez Baracka Obamę w lokalu AIPAC w Washington D.C wobec INTERESÓW żydowskich ponad interesami faktycznego panstwa USA, ze zgodą bonzów z „secret societies” w USA dopiero spowodowało otrzymanie nominacji na kandydata na tzw. Prezydenta USA.

  Zatem, prosperujacy AIPAC w Washington D.C oraz całym USA rysuje się otwarcie w USA jako NAJWAŻNIEJSZA instytucja, a tak naprawdę AGENTURA Izraela jaka podstawowowy DECYDENT całej polityki USA zarządzajacej wszystkimi jako 300 milonami drobnymi pojedynczymi nie zoorganizowanymi atomikami obywatelami USA, których głos jest wogóle bez znaczenia w tej „żydo-medio-kracji” amerykanskiej.

  Bardzo ocenzurowana wersja „przemówienia” Bracka Obamy z dnia 4 czerwca 2008 roku była zamieszczona na jego przedwyborczej karcie interenetowej.
  Zdążyłem przekopiować ta „pisaną wersję” OCENZUROWANĄ z treści jego oświadczeń jego LOJALNOŚCI wobec lobby żydowskiego w USA.
  W miesiąc póżniej ta nawet OCENZUROWANA wersja jego przemówienia z AIPAC z dnia 4 czerwca 2008 roku została ZDIETA z tej jego wyborczej karty interenetowej, gdyż szalenie drażniła nadal wyborców, którzy pod tym jego przemówieniem wypisali ponad 1600 swoich opinni zarzucając LOJALOZM Obamy wobec żydoskich interesów z pomijaniem jako najważniejszych wobec WIEKSZOŚCI obywateli amereykanskich oraz pomijacych interesy samego państwa USA:

  Oto jedna z bardzo charakterystycznych opinni pod już OCENZUROWANĄ „pisemną wersją” tego przemówienia:

  By Elaine from Davis, CA 5 minutes ago
  Senator Obama,
  With the speech you gave at the AIPAC, you cannot maintain all the inteligent young supporters of your campaing. Because we thought you could be fair, we gave you money. REMEMBER! AIPAC DID NOT FINANCE YOUR CAIMPAING. YOU OWN NOTHING TO THEM OTHER THEN YOUR SPEECH.

  YOU DO NOT NEED THEIR FINANCIAL SUPPORT. IF YOU SUPPORT JUST causes, we support you!

  WE ARE THE ONES YOU HAVE TO HONOR!

  PLEASE ADDRESS PUBLICALLY HOW YOU PLAN TO BE FAIR TO THE PALSTINIANS, AND I WILL COUNTINUE TO SEND YOU MONEY.

  June 05, 2008 Time: 12:40 PM

  http://my.barackobama.com/page/community/post/HQblog/gG5CKp/commentary

  Powyższa karta interenetowa z kampanii wyborczej Obamy już nie istnieje, gdyz została zdieta już miesiac pózniej tzn. gdzies w lipcu 2008 roku, aby nie draznić lojalnoscią przyszłych wyborców Obamy, za to ze jest popychadłe i pucybutem grasujacej mafii zydoskiej działajacej na szkode przecietnych pozostałych obywateli zamieszkałych w USA.

 8. Realista said

  Moj wpis nr. 5

  Ze zdumieniem zobaczylem, ze dwie osoby mialy zastrzezenia do mojego wpisu. Nie zeby to mnie specjalnie ubodlo bo to tylko swiadczy o ograniczeniu umyslowym czytajacego, ale dobrze wiedziec kto ma dostep do wypowiedzi.

 9. j said

  Panie Realisto! Jak bidule nie maja zadnych argumentow – to chociaz maly minusik by dac upust wlasnej frustracji 🙂
  A mnie nawet cieszy takie ich bezsilne naszczekiwanie minusami.

 10. Polonus said

  Wystarczy przesledzic zeszloroczna awanture wokol Gruzji i
  zaangazowanie prez. Kaczynskiego w ta sprawe oraz poparcie dla kolorowych rewolucji, jak rowniez celowe ignorowanie i przemilczanie zbrodni ukrainskich popelnianych na Polakach.
  Mozna tez dodac ataki na ks. Isakowicza, dzielnie wystepujacego zarowno w ujawnianiu agentow w Kosciela jak i w uczczeniu ofiar rzezi na Wolyniu. Pewne swiatlo na sprawy moze rzucic artykul, w ktorym ujawniono fakt, ze w rzadzie Szakaszwilego kilku ministrow mialo podwojne izraelsko-gruzinskie obywatelstwo a Izrael
  zamierzal wykorzystac terytorium Gruzji jako rodzaj “nizatapialnego lotniskowca” w planowanym ataku na Iran. Rosja uniemozliwila ta akcje. Okazuje sie, ze w awanture w Gruzji mocno zaangazowaly sie ukrainskie sily specjalne, opanowane przez neobanderowcow. Powstala wiec zadziwiajaca koalicja zydowsko-banderowska.
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1455&Itemid=56

 11. Realista said

  Widze ze do mojego wpisu nr 5 znowu przybylo minusow. Nie mam innego wyjscia tylko oglosic skruche i zmienic swoja orientacje na wroga Ukraincow, oczywiscie tylko tych co przezyli Wielki Glod w latach 30-tych.

  Rowniez proponuje aby oglosic wrogiem nr 1 nie tylko Bandere ale rowniez Chmielnickiego, bo co wrog to wrog a Ukrainiec to w szczegolnosci.

  Zaraz, zaraz ale dlaczego nasz bohaterski marszalek Pilsudski nie chcial pojsc na odsiecz Lwowa? Czyzby zdecydowal, ze bedzie lepiej siedziec w Sulejowku i moze podawac nastepne dziecko do chrztu tak jak podczas cudu nad Wisla? A moze Pilsudski rzeczywiscie podburzal Ukraincow przeciwko Polakom tak jak pisza jacys domorosli historycy? Ale przeciez my w to nie wierzymy bo wiemy ze Ukraincy wyssali nienawisc do Polakow z mlekem matki.

  Po prostu w glowie sie juz kreci od tej skomplikowanej polityki i nie wiadomo kto jest wrog a kto przyjaciel, kto ma byc swietym z nakazu a kto nie.

  Prosze o same plusy w ocenie.

 12. Słuchacz said

  UWAGA !
  Ten „polski” rząd oszusta Tuska importuje zboża z Ukrainy, a polskie zboże zalega w polskich spichlerzach !!!

  UWAGA !
  Brak aktywności oraz uciszeni agresywnosci partii Andrzeja Leppera, czyli SAMOOBRONY RP broniącej kiedyś pazurami interesów rolników w Polsce powoduje NAOCZNE straty milardów złotych POLSKIM ROLNIKOM przez co ubożeje polska wieś !!!!

  W 2009 roku decyzją ANTY-polskich urzędników z Warszawy sprowadzono(importowano)BARDZO DUŻE ilości różnego zboża z Ukariny !
  W tym samym czasie to SKORUMPOWANE anty-polskie BYDŁO z rządu Tuska prowadzi SABOTAŻ Polaków w Polsce, gdyż oni wiedzieli i wiedzą dokładnie, że POLSCY rolnicy mają KŁOPOT ze zbytem swojego zboża zebranego w Polsce.
  Obecnie polskie zboże bardzo wyskiej jakości ZALEGA w spichlerzach w Polsce wskutek braku popytu w Polce, gdy tym czasem skórwiele z Warszawy z tzw. „polskiego rzadu” różnymi metodami za pomocą swojej sprawowanej władzy „upychają” w Polsce przez nich sprowadzane zboża z Ukrainy.

  Czyżby ci urzednicy z rządu oszusta Tuska dostali ŁAPÓWKI za tą transakcję sprowadzania zboża z Ukrainy do Polski co powoduje utrudniony zbyt polskiego zboża i na tym STRACĄ finansowo POLSCY rolnicy ?

  Czyżby ci skorumpowani „urzędnicy” z rządu tego oszusta Tuska, którzy podjeli decyzję o imporcie ukraińskiego zboża do Polski, gdyż się na tym INDYWIDUALNIE dorabiają, zmuszając administracyjnie instytucje w Polsce do zakupywania ukraińskiego zboża ?

  Na problem zbytu POLSKIEGO zboża w 2009 roku i teraz, oraz obecnym stałym IMPORCIE ukrainskiego zboża do Polski skarżą się rolnicy w Polsce, ale to tych złodzeji Tuska absolutnie nie obchodzi !

  W sobotę słuchałam audycji radiowej dla rolników z gminy Pyrzyce z wojewódzctwa zachodniopomorskiego (45 kilometrów od Szczecina):

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=20763

  którzy też się skarżyli ze zbytem polskiego zboża wskutek IMPORTU ukrainskiego zboża do Polski !

  Jak widać ten korupcyjny PROCEDER zakupu OBCEGO zboża się ZNOWÓŻ POWTARZA, gdyż ANY-polscy SABOTAŻYŚCI z rządu Tuska i Pawlaka wykapowali, że NIE MA komu bronić interesów polskich rolników, więc tak jak kiedyś kupowali NIEMIECKE zboże za łapówki, tak teraz sprowadzają UKRAIŃSKIE zboże, a polskie zboże MUSI ZGNIĆ oraz polscy rolnicy muszą stracić, aby paru urzedników z MAFII Platforma Obywatelska, PSL oraz PiS mogli na tym procederze dostać jakieś „wziątki” !

  Nie wszyscy już pamietają, jak SAMOOBRONA RP monitorowała KORUPCJĘ „polskich” urzedników w Warszawie i transportów kolejowych czyli -I MPRTÓW przeproduktów rolnych z niemiec lub Europy do Polski pod koniec lat 1990-ych i na poczatku lat 2000-ch.

  Te zboża i produkty rolne w Europie Zachodnej są „wyganiane” na siłe z ziemi za pomoca różnej CHEMII !

  Być może nie wszyscy w Polsce pamietają jak Andrzej Lepper z chłopami z SAMOOBRONY RP raz WYSYPALI NIEMIECKIE zboże na tory kolejowe w Polsce w czerwcu 2002 r.
  Lepper i SAMOOBRONA RP działali w interesie społecznym i w stanie WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI, jako działacze związkowi, by nie dopuścić do wprowadzenia NIEMIECKIEGO skażonego zboża na rynek polski, gdy tym czasem polskie zboże ZALEGAŁO w polskich spichlerzach.

  Lata 2001 i 2002 roku były bardzo urodzajnymi latami w zbiorach zboża w całej Europie, wiec ta banda ZŁODZEJI nazywajaca się „polskim rzadem” RATOWAŁA finansowo niemców działając na SZKODĘ rolników z Polski !

  To, że Polski chłop miał ucierpić na sprowadzaniu zboża z NIEMIEC, to NIE WAŻNE było dla tych PRZEKUPIONYCH ŁAPÓWKAMI niemieckimi tych „polskich” urzedników w Warszawie.
  Aby NAGŁOŚNIĆ w mediach ten KORUPCYJNY PROCEDER kupywania zboża w NIEMCZECH, to desperaccy polscy chłopi otworzyli luki NIEMIECKICH wagonów z niemieckim zborzem tak aby to niemieckie zboże WYSYPYWAŁO się na tory kolejowe w Polsce!

  Innego wyjścia NIE BYŁO i bardzo dobrze zrobili polscy rolnicy, aby SKORUMPOWANI urzednicy z SLD/PZPR czy z ZSL od kryminalisty Pawlaka dalej NIE kupowali niemieckiego zborza w niemczech dla Polski gdy, tym czasem polskie ZALEGAŁO w polskich spichlerzach!
  Niech się MARNUJE niemieckie zboże, ale NIGDY nie polskie w Polsce.

  Po tej akcji wysypania niemieckiego zboża na tory w Polsce „rząd polski” ZAPRZESTAŁ importowania NIE potrzebnego zboża z Niemic i polscy chłopi mogli sprzedać POLSKIE zboże w Polsce.
  Do tej pory NIKT NIE SONDZIŁ skorumpowanych URZEDNIKÓW w Warszwie, którzy chcieli doprowadzić do zniszczenia polskiego zboża orza finansowych strat polskich rolników, ale za to sądzona Andrzeja Leppera, Alfreda Budnera i Krzysztofa Filipka z partii SAMOOBRONA RP.

  Polscy rolnicy DZIĘKOWALI Leperowi, Filipkowi i Budnerowi za ich DESPERACKĄ obronę INTERESÓW polskich rolników.
  Oni byli i są polskimi BOHATERAMI, gdyż obronili polskich rolników od strat finansowych na sumy MILARDÓW polskich złotych !

  Za tą KORUPCJĘ z niemieckim zbożem imprtowanym do Polski, powinien być powieszany na żeżnickim haku za żebro sam ówczesny post-komunista premier Leszek Miller który kidyś załatwiał „pożyczkę moskiewską” dla PZPR/SLD i Kwasniewski bo to oni kupczyli Polską z kożyscia dla niemców i strata dla Polaków i Polski.

  Dzisiaj KUPCZĄ Polakami i Polską te sukin****y Tusek, Pawlak i Kaczory !

 13. Wojwit said

  @realista
  Zamiast tak nadskakiwać Rusinom, może popatrzyłbyś na historię polskimi oczyma i wówczas byłbyś łaskaw wziąć pod uwagę, że przodkowie „Ziuka” nosili nazwisko Selman i że więcej historycznych wydarzeń nie działo się tak jak nam podawano (i to nie tylko w szkołach)… Historia oststnich trzech stuleci jest szczególnie zafałszowana, bo fałszowali ją zarówno „oswieceni” (od zawsze – czyli w miarę swych mozliwości przez cały ten trzystuletni bez mała okres jak i żydokomuna od początków swego panowania) tworząc kolejne, nawarstwiające się skorupy kłamstwa. Najlepszym przykładem może być powstanie Kościuszkowskie. Wszystkie oficjalne wersje jego przyczyn i przebiegu to wielowarstwowa propaganda. Jeżeli już piszesz – pisz prawdę do końca, bo inaczej wychodzi, żeśmy sami sobie (i to wyłącznie sobie) winni tego, że jest jak jest. Niestety, mimo że historia magistra vitae est, to na tak zaszczytne miano zasługuje tylko historia prawdziwa a nie rozmaite rodzaje haggady.

  P.S.
  Minusy nie były ode mnie, chociaż drażni mnie tak nachalne chachłactwo. Tylko prawda wyzwala! Od stereotypów również.

 14. Realista said

  Wojwicie,

  Historyczne problemy z Ukraina i jako rezultat problemy trwajace do dzis dnia byla spowodowane idiotyczna polityka Polski na wschodzie. Polska laczac sie z Litwa i obszarami na wschodzie stworzyla wschodnia szlachte rowna polskiej zanim ona zdolala sie ucywilizowac i dojrzec kulturalnie i politycznie. Rezultatem tego byla polityka wschodnia duzo silniejsza niz polityka zachodnia.
  Stworzono Unie Koscielna dzielac narod na katolikow i wyznawcow religii prawoslawnej zamiast spolonizowac wschodnie tereny wprowadzajac katolicyzm. Na domiar zlego pozwolono zydom lupic chlopstwo na kresach bo to nie byli polacy. Rezultaty wiadome.

  Szkoda mowic.

 15. Wojwit said

  @Realista
  Sprawy z folgowaniem żydostwu datują się nie od Unii w Krewie, czy Unii Lubelskiej ale od Statutów Wiślickich (albo jeszcze wcześniej). Bycie paradisae judeorum zemściło się na nas strasznie (i mści się nadal). Ale to nie tyle wina szlachty, co raczej zazdrosnych o stolce magnatów, no i miłościwie nam panujących, że dali się żydom przekupić (nosili nawet tytuł „król wężów” – bodajże Kazimierz zwany chyba niesłusznie „wielkim”). To tak w prostym, łopatologicznym skrócie. Szlachta Wielkiego Księstwa polonizowała się bardzo szybko, bo bez przymusu, a co do Unitów, to podam lepszy kąsek: Władysław IV mógł być (przyjąwszy prawosławie) carem, rozpoczynając w Moskwie nową dynastię, gdyby tylko założył, że za jego wnuków lub najdalej prawnuków nastąpi ostateczna konwersja moskali na katolicyzm (wraz z naturalnie postepującą polonizacją). Ale po co gdybać… Wtedy prawosławie w dogmatach było dużo dalsze katolicyzmowi niż dzisiaj, gdy wydaje się być w porównaniu z nasilającymi się rozmaitymi herezjami różnych zborów protestanckich prawie że tożsame (teologicznie) – nie piszę tu o błogosławieniu bandyckich sztandarów i broni UPA czy SS-Galizien – to ostatnie zresztą częściej i chętniej przez księży grecko-katolickich, a więc niby podlegających papieżowi – za przykładem Szeptyckiego, niż przez popów prawosławnych (pewnie dlatego, że było ich mniej – a może to i kwestia podległości patriarchatowi moskiewskiemu, ale tu może się mylę).

Sorry, the comment form is closed at this time.