Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Dlaczego ten człowiek wciąż jest ministrem?

Posted by Marucha w dniu 2010-04-16 (Piątek)

Minister Bogdan Klich

Bogdan Klich, z wykształcenia lekarz psychiatra i historyk sztuki, jest Ministrem Obrony Narodowej od roku 2007.

Nie za niczyjej innej, ale właśnie za jego kadencji miały miejsce dwie tragiczne katastrofy lotnicze, w których ważne dla Polski osoby ginęły – to jest chyba właściwe określenie – masowo.

23 stycznia 2008 rozbił się w okolicach Mirosławca samolot Casa. Zginęło 16 wysokich oficerów i 4 osoby załogi.

10 kwietnia 2010… nie ma chyba potrzeby pisać, co się stało. Katastrofa powtórzyła się w niemal identyczny sposób, lecz na jeszcze straszniejszą skalę.

Od czasów pierwszej katastrofy nie wyciągnięto żadnych wniosków – nie zrobiono absolutnie nic, aby zapobiec czemuś podobnemu w przyszłości. Za te zbrodnicze wręcz zaniedbania odpowiada nie kto inny, jak Minister Obrony Bogdan Klich. Bez względu na to, czy przyczyną katastrofy był błąd ludzki, problemy techniczne czy zamach.

Szokującą wręcz rzeczą jest, iż Bogdan Klich, jakby nigdy nic, wciąż pełni funkcję Ministra – a nawet wypowiada się w mediach i poucza maluczkich.

Człowiek honoru na jego miejscu wziąłby pistolet i się zastrzelił.

Komentarze 32 do “Dlaczego ten człowiek wciąż jest ministrem?”

 1. Józef piotr said

  Tak i zawsze, w obu wypadkach-KATASTROFACH LOTNICZYCH piloci tracili orjentację w przestrzeni powietrznej !! Nie mogąc ustalić rzeczywistego położenia !!
  Tak jakby TROLLE żle zresetowały komputerowy przyrząd dokonujący w sposób ciągły pomiaru odległości od powierzchni ziemi !!
  Zauważcie , że od psychiatry do psychopaty to niewielka odleglość i w wielu przypadkach te drogi się pokrywają.

 2. Inkwizytor said

  Tak zrobiłby człowiek HONORU, przedwojenny oficer, ale od gościa, który jest na żołdzie Niemców czego można wymagać ?

 3. PL said

  Człowiek honoru zastrzeliłby się już po pierwszej katastrofie.
  Jakim cudem pozostał ministrem jeszcze wtedy?

 4. Zbigniew Koziol said

  Pamietajmy tez i o jego przelozonym. Premierze.

 5. PL said

  To prawda. Pan Premier Rzeczypospolitej, dla którego polskość jest nienormalnością, a garb polskości ciąży mu niezmiernie.

  Widocznie temu żydo-hitlerowcowi przeszkadza nawet ta kropla polskiej krwi, jaka mu płynie w żyłach.

 6. Bogumił said

  Temat jest coraz bardziej wałkowany, nadzieja w internautach.
  Polecam wpis:
  http://zezorro.blogspot.com/2010/04/amatorski-film-smolensk-100410.html
  A także ten:
  http://hansklos.blogspot.com/2010/04/rowni-wobec-prawa.html
  gdzie jeden z komentujących napisał:
  „Mała „perełka” dla zwolenników teorii spiskowych:
  10.03.2010 (dokładnie miesiąc temu) w centrum Warszawy jakiś facet w jarmułce na głowie (!?) gwałtownie przebijał się do Kaczyńskiego, usiłując wręczyć mu czerwoną różę. Udaremnili to BOR-owcy. Czerwona róża to symbol miłości, ale także symbol śmierci. Są nawet zdjęcia z tego zajścia. Wystarczy wrzucić w gógla: prezydent Kaczyński zamach.”
  Link do zdarzenia: http://www.se.pl/multimedia/galeria/38274/nieudany-zamach-na-kaczynskiego/

  Może kiedyś uda pozbierać sie te wszystkie fragmenty w całość, a może to był tylko wypadek…

 7. Marucha said

  Pan Tusk obiecał Polakom, że kto zagłosuje na PO, ten będzie inteligentny i znający języki obce – a kto nie zagłosuje, ten będzie pochodził z zabitej wsi i miał cztery klasy podstawówki.

  No i reakcja Polaków była do przewidzenia.

 8. Rafał said

  to jest sukces pomyłki komuchowskiej!
  proponuje przeczytac
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1587

 9. 166 said

  6/
  GENIALNE

 10. Elsa said

  Winą obarczą jak zwykle pilotów i to jest nieludzkie. Osobiście nie sądze, żeby to piloci byli winni.

 11. Sarmata said

  Poniższy teks ujawnia stan ducha naszych wrogów i stąd jak sądzę wart jest przeczytania i zastanowienia się nad nim i paroma innymi sprawami. Nasi wrogowie mówią to, co myślą tylko wtedy jak są wytrąceni z „równowagi politycznej”. Tak jest właśnie teraz. Oni właśnie tak myślą o Polakach jak poniżej w cytacie. Jesteśmy „paskudztwem”, „zarazą”, która im się chwilowo, niechcący „wylewa”. Przestańcie Państwo opowiadać koszałki-opałki tylko pomyślcie i wyciągnijcie wnioski. Może w ramach samoobrony trzeba naszym wrogom zafundować stan trwałego „wytrącenia z równowagi” skoro tak im strach do d… zajrzał na dźwięk słów „oszalałych pań krzyczących do kamery, żeby nie głosować na Komorowskiego”?

  Źródło: Tokfm.pl http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,7777949,Zakowski___Kto_bedzie_probowal_robic_interesy_na_trumnach_.html

  Żakowski: „Nie dajmy im się wciągnąć do tej burdy ”
  W jakim kraju obudzimy się w poniedziałek? Co zostanie z doświadczeń ostatnich dni? Według Jacka Żakowskiego trzeba zrobić wszystko żeby pomóc „nowej twarzy PiS”. Publicysta jest przekonany, że „kto będzie próbował robić interesy na trumnach, ten dostanie od Polaków po głowie”.
  Mimo żałoby nie da się uciec od tematu kampanii wyborczej. W telewizji i gazetach już pojawiły się sygnały, jak może ona wyglądać. – Zwróciłbym uwagę, że Bronisław Komorowski już jest bardzo mocno atakowany. Widziałem wczoraj w kilku migawkach telewizyjnych aranżowanych przez TVP 1, jak jakieś oszalałe panie krzyczą do kamery, żeby nie głosować na Komorowskiego. To jest puszczane jako dowód, że opinia publiczna istnieje – mówił w Poranku Radia TOK FM publicysta „Polityki” prof. Wiesław Władyka.

  – Niestety to paskudztwo się miejscami wylewa. Co ciekawe raczej z mediów niż ze świata polityki. Ta zaraza nie jest w partiach. Najlepsze co my możemy zrobić, to pozwolić żeby rezerwat pozostał rezerwatem i żeby nie wprowadzać do głównego nurtu tej dysfunkcjonalnej dla Polski i polskiej polityki próby budowania kapitałów politycznych na tragedii narodowej – komentował Jacek Żakowski. Publicysta podkreślał, że przed Pałacem Prezydenckim panuje wyjątkowa atmosfera, która powoduje, że pojedyncze konfrontacyjne głosy gasną. – Kto będzie próbował robić interesy na trumnach, ten dostanie od Polaków po głowie. Oczywiście jakaś niewielka część da się oczywiście unieść, ale nie dajmy im się wciągnąć do tej burdy – dodał.

  Klucz w rękach Jarosława Kaczyńskiego

  Zdaniem Żakowskiego mimo śmierci bardzo wielu wybitnych ludzi, trzeba wrócić „do polityki racjonalnej, do budowania tego kraju”. Według publicystów Poranka Radia TOK FM klucz „do polskiej sytuacji, do polityki ma dziś Jarosław Kaczyński”. – To on zdefiniuje język jakim będzie się posługiwało Prawo i Sprawiedliwość. Ten język może ułatwić lub utrudnić zachowanie powagi w polskiej polityce. Nie wiemy jaki ten język będzie. Ale może on nawet jeszcze tego nie wie – ocenił Żakowski. Jak dodał trzeba pomóc „nowej twarzy PiS”, która ukazała się po katastrofie pod Smoleńskiem. – Ta nowa twarz, to jest lepsza twarz.

  – Mam przekonanie, że ton rozmów polityków się zmienia. Oni wszyscy przeżywają tragedię. I mają świadomość, żeby miarkować słowa. Aby potem nie mieć nieczystego bilansu: że się powiedziało za dużo albo, że się czegoś nie powiedziało – dodał Tomasz Lis.

  Pomimo zmiany w wypowiedziach i zachowaniach polityków, są obawy o to, jak będzie wyglądała Polska po żałobie. – Jeśli jestem zaliczany do krytyków prezydentury Kaczyńskiego, nie ma to znaczenia dla tego, że jestem głęboko poruszony i wstrząśnięty śmiercią prezydenta. A cały czas jestem szantażowany wypowiedziami i tekstami, że nie wolno mi pochylić się nad tą trumną – powiedział prof. Władyka.

  Publicysta nie kryje obaw, że ten szantaż nie zniknie po zakończeniu żałoby narodowej. – Że ten rodzaj agresywnego patosu będzie tłumił argumentację i uniemożliwiał wymianę racji. Decydujące znaczenie będzie miała pierwsza enuncjacja polityczna Jarosława Kaczyńskiego – dodał

 12. lopek said

  Dlaczego Klich i ryża kanalia są jeszcze na swoich stanowiskach?
  Bo dobrze wypełniają zadania, swoich mocodawców, które są, oczywiście sprzeczne z polskim interesem z polską racją stanu!

 13. veri said

  12. @ Lopek. Glosno sobie myslac ( i dopowiadajac) – czy w Panskiej uwadze nie lezy klucz do tej katastrofy ?

 14. 166 said

  12/Lopek
  A kto ma ich odwołać/usunąć – tak konkretnie proszę. Ja?
  W tej sytuacji tylko wojsko, ale to może oznaczać jeszcze większą destabilizację, o ile w wojsku nie ma WOJSKA POLSKIEGO.
  Jeśli jest WOJSKO POLSKIE – powinno wykorzystać swoją siłę. To jest ten moment

 15. Joe said

  Drodzy dyskutanci…gdyby chcieli byc ludzmi honoru to conajmniej 1/2 rzadu,prokuratury i dziennikarzy powinna sobie w lby strzelic.
  Ale oni wola dzis robic smutne miny,ronic lzy, bo korytko nadal bedzie w zasiegu ryjka.Dlatego po kilka razy musze odchodzic od televizora,bo emocjonalnie nie jestem w stanie tego zniesc.Ale czy to cos zmieni?

 16. Floryda said

  2010-04-15 04:18
  Szokujący tekst Walerii Nowodworskiej (grani.ru) wersja polska

  * Tagi:
  * lech kaczyński
  * katyń
  * rosja

  Zamieszczam tekst Walerii Nowodworskiej w wersji polskiej (pominąłem część nie odnoszącą się bezpośrednio do Polski).

  […] Zwycięstwo czekistów nad gestapowcami – to zaiste wielki dzień dla Związku Sowieckiego i Europy Wschodniej. Świętowali by może sojusznicy – USA, Wielka Brytania, Francja – dzień zwycięstwa nad Hitlerem oddzielnie, bez nas i nieszczęsnych Krajów Bałtyckich i Układu Warszawskiego. U nich wesele u nas pogrzeb. Oni zwyciężyli, oni mają prawo.
  A Austrii jeszcze się powiodło. Związek Sowiecki i na nią się oblizywał, ale jałtańska zmowa nie wystawiła jej na skonanie , nie stała się zdobyczą wydzieloną moskiewskiemu tyranowi. Tak się karta ułożyła. Grecja i Austria okazały się po drugiej stronie fatalnej linii, Jugosławię puścili na pastwę fal i uratował ją od sowieckiego jarzma Josip Broz Tito. Cała pozostała Południowa, Wschodnia Europa, pół Niemiec i kraje bałtyckie – wszystko to pozwolili Stalinowi zabrać ze sobą. „Oddam niedźwiedziowi, leśnemu lichu, Cyganom, dziadowi do worka, jeśli nie będziesz jeść, spać, słuchać się”, – tak mówią matki nieposłusznemu potomstwu. No ale czy Wschodnia Europa i kraje bałtyckie nie słuchały USA, Anglii i Francji? Za co ich oddali niedźwiedziom?
  Austrii się powiodło. Prawda, nie puścili jej do NATO, kazali przysiąc że będzie neutralna i o mało co nie zmusili do budowy socjalizmu. A Unia Europejska za zwycięstwo w uczciwych wyborach jednej austriackiej partii( niezbyt dobrze notowanej ale przecież nie KPZR, nie KPRF, nie LDPR, nie „Jedinoj Rossiji”) o mało Austrii nie wykluczyła. To znaczy śledzą biedaczkę, choć to nie Niemcy, choć przecież nie prosili o anschlus. Ale mówiący po niemiecku – wydaje się ciągle są podejrzani według zasad językowych.
  W odróżnieniu od mówiących po sowiecku, myślących po sowiecku i działających po sowiecku.
  Właściwie pechowi gospodarze całkiem nie radzi są takim gościom, czekistom- wyzwolicielom.. W sensie „niech takich gości na cmentarzu szukają”. Jednak na cmentarzu będą szukać nie gości a gospodarzy. Na przykład polskiej elity. Zresztą nawet Putinowi nie starczy bezczelności by oświadczyć, że Armia Sowiecka wyzwoliła Warszawę. I zamówić sobie befsztyk po tatarsku, gęś ze śliwkami i flaki po gospodarsku. Zresztą nasi współprezydenci zjedzą to wszystko na pogrzebie polskiej delegacji, ofiar Katynia -2. i tu już na pewno na Niemców się nie zwali, Niemiec tam w pobliżu zabrakło.
  W Warszawie pewnie będzie cały wagon czekistowskich przedstawicieli z krokodylimi łzami w bezwstydnych oczach. Jak nie przymierzając po pogrzebie Michoelsa, Pasternaka, Starowojtowej i Juszenkowa. „A nad trumną stanęli zbiry i zaciągnęli wartę honorową”

  Gości tego rodzaju bez gazu i głowic jądrowych, bez ropy i 1/8 części lądu w ogóle nie puścili by za próg. „Dobry gość do nas, zły gość precz”.
  W końcu czego domagali się Polacy od Związku Sowieckiego i Rosji w związku z Katyniem? Dlaczego Kola Ostenbaken nijak nie mógł dojść do ładu z polską pięknością Ingą Zając? (Prawda, Koli nie przyszła do głowy myśl by Ingę po prostu wykończyć). Polacy nie domagali się pieniędzy – to kłamstwo. I o bezpłatny gaz też nie prosili. A domagali się historycznej sprawiedliwości.
  Wyliczmy: pakt Ribbentrop – Mołotow, Katyń, sowiecka okupacja, połowę kraju odrąbali, parady z Hitlerem w Brześciu odbywali, dali zdławić powstanie warszawskie. Deportacje, rozstrzeliwania. Od Tallina do Besarabii. Wypadałoby wyjaśnić: za cóż to wam dziękować? Za to że dwaj tyrani, Hitler i Stalin nie podzielili Europy? To ich prywatna sprawa. Uczestnikom bandyckich porachunków nie dziękują.
  Oczekują od nas przeprosin. Naprzykład takich: „Wybaczcie nam grzesznym. Nie jesteśmy lepsi od hitlerowców. My was skrzywdziliśmy, my was rozszarpaliśmy. Nie jesteśmy godni zaliczać się do zwycięzców faszyzmu, dlatego że nasz reżim nie był lepszy od faszystowskiego. Stalinizm jest równy faszyzmowi, Hitler równy Stalinowi., Związek Sowiecki Trzeciej Rzeszy. Powiedzcie którędy mamy iść na proces norymberski. Na kolanach prosimy Europę Wschodnią, Kraje Bałtyckie, Finlandię o wybaczenie”. I paść na kolana przed wszystkimi europejskimi murami dlatego że stały się z naszego powodu ścianami płaczu.
  Ale na Katyń -1 legł Katyń – 2, a mgła to alibi lepsze niż Niemcy. Dowodów niema i nie będzie. Mam zamiast nich absolutną pewność. Prezydent Lech Kaczyński był solą w czekistowskim oku, pogłaskały go sowieckie kanały telewizyjne na równi z prezydentami Juszczenką i Saakaszwilim. On zapłacił za wszystko: za poparcie dla Gruzji, za ten bohaterski lot do Tibilisi za stypendia i miejsca na uniwersytetach dla białoruskich studentów; za azyl dla czeczeńskich stron internetowych I czeczeńskich uchodźców; za próby osądzenia Jaruzelskiego, za antysowietyzm i antykomunizm ; za zachodnią orientację; za film „Katyń”; za aktywną rolę w NATO.
  Co należy się polskim powstańcom? Trzy rozbiory Polski; zdławienie powstania Kościuszki, powstań 1830 i 1863 r.; wojna 1920r.; okupacja 1939r. , Katyń, Układ Warszawski; stan wojenny w 1981 r. I na koniec Katyń – 2 w 2010 r.. Wojna się nie skończyła, wojna między wolnością i zniewoleniem nie kończy się nigdy, a ten kadłubek Związku Sowieckiego w którym żyjemy walczy z wolnością.
  Nie pracuję w SWR [Służbie Wywiadu Zagranicznego], nie wiedziałam że Polacy zamierzają przedsięwziąć ten szalony lot. Samolotem swoich wrogów, sponiewieraną „tutką”, wyremontowaną przez wrogów już po zwycięstwie wyborczym Kaczyńskiego, bez ochrony samolotów wojskowych, bez kontroli, na zaniedbanym wojskowym lotnisku, całkowicie oddając się w ręce ciemnych czekistowskich sił…
  Teraz wiadomo dlaczego „Katyń” puścili w telewizji: ten Tamizdat był kawałkiem sera w pułapce ma myszy.
  Nie wierzę w takie przypadki. O Katyń – 2 można obwiniaćalbo Moskwę albo Świętą Opatrzność. Jestem chrześcijanką i nie mogę obwiniać Świętej Opatrzności o pracę dla czekistów. Nie obwiniam. Osądzam według zasady cui prodest. Ale dla oskarżeń potrzebne są poszlaki. Nie fakt, że za 15 lat jakiś Beria zechce pogrążyć swoich kolegów, którym sam wydawał rozkazy. W ten sposób padło światło na sprawę Michoelsa. Stalin zmarł, zaczęła się walka triumwirów. Berii potrzebne były punkty. Inaczej dotychczas wierzyli byśmy że wielki reżyser zginął w wyniku wypadku.
  Dlaczego polscy patrioci nie położyli się w Warszawie na pasie startowym? Gdybym wiedziała o tym locie rzuciłabym się do nóg polskiemu ambasadorowi i zaklinała by zadzwonił i ostrzegł. Oto do czego prowadzą zabawy w reset stosunków. Lecieć na tyły wroga, w ręce wroga, na łaskę wroga…
  Nikogo nie oskarżam, skąd mam wiedzieć, kto stoi za tą stop-klatką, kto jest najważniejszy w tej czekistowskiej juncie? Dokąd pójść z takim oskarżeniem, do jakiego sądu? Uważajcie mnie za tego człowieka , który trzysta kroków szedł za Raskolnikowem mówiąc do niego: „Morderca”. Przecież Porfirij Piotrowicz wiedział, że nie ma z czym ciągnąć Raskolnikowa do sądu, tym bardziej że Nikołka wziął winę na siebie. Porfirij Piotrowicz chciał by Raskolnikowowi puściły nerwy. Doprowadził go do tego. A oni mają nerwy mocne. Im nie puszczą.
  I Herkules Poirot I miss Marple z Agaty Christie pracowali w ten sposób, że swe analityczne wywody popierali faktami: morderca zaczynał robić głupstwa , usuwał świadków, ujawniał się, a potem na publiczym seansie „demaskowania magii” Herkulesa Poirot nie wytrzymywał i rzucał się do ucieczki. Ci nie uciekną… Nawet jeśli zdarzy się cud i w Rosji nastąpi wieczne lato, wątpliwe czy zdołamy osądzić czekistów choćby za wysadzanie domów. Dowodów I zeznań na piśmie nie ma, a z Dostojewskim się do sądu nie pójdzie („wy zabiliście, wy i nikt inny”). Takie dowody adwokaci i prokuratorzy wyśmieją.
  Możecie mi nie wierzyć drodzy Europejczycy, ale w takim składzie i w takie miejsca do nas nie przylatujcie.
  A nuż przejdą dziesięciolecia, minie następne 65 lat i na miejsce katastrofy polskiego samolotu poleci nowa grupa polskich polityków. I też się roztrzaska… Nie wiem tylko, czy Andrzej Wajda zdąży nakręcić jeszcze jeden film.
  Koncern „Liedorub – international” będzie działał, póki istnieje sowieciarstwo, póki istnieje KGB.
  I jeśli chciało im się uganiać po Europie za 90 – letnim Krasnowem i truć polonem Litwinienkę , częstować cukierkami z trucizną, kłuć parasolem, to kto mi udowodni że nie można bezkarnie i pewnie usunąć antykomunisty, wroga Łubianki i Kremla Lecha Kczyńskiego? Nie znałam go ale był moim współbojownikiem, towarzyszem broni i będę go opłakiwać, w odróżnieniu od Adama Michnika i innych polskich lewaków, obrońców Jaruzelskiego. Kaczyński był polskim Reganem, następcą Kościuszki, Sowińskiego, Dąbrowskiego i Piłsudskiego. „Polska”oczywiście „nie zginie” [w org. po polsku]. Polska wszystko pamięta i jest na dobrej drodze, ale czekiści lubią ugrzyźć i odskoczyć. Sobacze plemię od czasu sformowania opryczników.
  Nie mogę nawet powiedzieć, że moja nienawiść się zwiększyła. Nie ma jak się powiększyć. „Mojej nienawiści szerokej jak morze nie mogą pomieścić wybrzeża życia”. Prawda, szekspirowska Julia czuła miłość a nie nienawiść i ja też nie mam do czynienia z Romeo…
  Bolesne jest to, że nikt nie za to odpowie. Zresztą to nic nowego. Stalin – ten też nie odpowiedział. I za niego, niewinnego baranka, jego wnuk ciąga po sądach „Nowuju Gazietu”. Uciekli na tamten świat kaci z NKWD i CzeKa i ci których nie rozstrzelali koledzy po fachu, uciekli bezkarni. Czerkiesow na stanowisku, Filip Bobkow był w NTW stara (…) dostaje specjalną emeryturę. Lenin pyszni się w mauzoleum i wciąż są aktualne odznaczenia za Afgan, Czeczenię I Gruzję. A kto zapłacił za pozbawienie życia pasażerów południowo koreańskiego samolotu? Przy okazji w filmie fabularnym na kanale „Imedi” samolot z Lechem Kaczyńskim wybucha gdy leci na pomoc Gruzji. Przyjmijcie że to było pierwszy zwiastun.
  Antysowiecki Kaczyński pomylił się tylko raz – kiedy poleciał sowieckim samolotem na sowieckie terytorium , zaufawszy sowieckiej władzy.
  A cywilizowany świat nie będzie oskarżać. Wszystko pokryje ropa, gaz i mgła.

  Waleria Nowodworskaja
  [W. Nowodworskaja – ros. dysydentka, publicystka i pisarka]

  http://wespazjan.wielohorski.salon24.pl/171031,szokujacy-tekst-walerii-nowodworskiej-grani-ru-wersja-polska

 17. Desperado said

  Gdzie teraz są autorytety,gdzie teraz są listy społeczne,gdzie są protesty przeciwko człowiekowi ,który jest współodpowiedzialny za dojście do dwóch największych katastrof lotniczych w dziejach Polski,gdzie jest Wajda,Bartoszewski i inni?Pytam gdzie?

 18. Inkwizytor said

  Klich bądź mężczyzną !!!

 19. Marucha Gajowy said

  I znow tekst tej syjonistki Nowodworskiej…
  Brakuje jeszcze tylko Jana Tomasza Grossa.

 20. Inkwizytor said

  Klich bądź człowiekiem HONORU

 21. Nie posiadajaca telewizora said

  Bogdan Klich NIE JEST psychiatrą
  http://traube.salon24.pl/62032,bogdan-klich-nie-jest-psychiatra

  Bogdan Klich (ur. 8 maja 1960) zalozyl w 1993 roku w Krakowie Instytut Studiów Strategicznych, który kierowany jest obecnie przez jego druga żonę.
  Międzynarodową Radę Honorową krakowskiego ISS, stanowia lub stanowili: Zbigniew Brzeziński, Valery Giscard d’Estaing, Hans-Dietrich Genscher, Henry A. Kissinger oraz Andrzej Olechowski.
  Pierwsze dotacje dla ISS pochodziły od Banku Przemysłowo-Handlowego, Fundacji im. S. Batorego, BIG Bank Gdański, German Marshall Fund of the United States, Fundacja im. F. Naumanna, Fundacja Konrada Adenauera czy Fundacja im. F. Eberta, Bank Handlowy, Bank PKO S.A., Rada Europy, NATO, fundusz PHARE, Ministerstwo Spraw Zagranicznych czy firmy prywatne m.in. produkujace bron itd…
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Studi%C3%B3w_Strategicznych

  Czy Platformie Obywatelskiej potrzebny jest psychiatra? – Stanisław Krajski
  http://www.obnie.info/tusk_alkoholizm.htm

 22. Calineczka said

  Czy ktoś ma dostęp do informacji (np.link) o tym samolocie, który lądował tuż przed samolotem prezydenckim, również z przechyłem na skrzydło? Czytam i czytam o tym wypadku, to i mi się śni po nocach, dzisiaj przyśniło mi się, że podmieniono czarne skrzynki i tak mi się skojarzyło z tym samolotem. Pewnie jest to niemożliwe, ale nie daje mi spokoju. Dziękuję:)

 23. hahary said

  Narescie zainteresowanie osobnikiem o nazwisku KLISZ !
  Dosyc pozno czekaliscie z dyskusja na temat tej „niewinnej twarzyczki” ale lepiej pozno niz wcale .

  Klisz dokonczyl dorzniecie WOJSKA POLSKIEGO ,wysylajac na lono Abra-hama ostatki generalskie ,ktore mogly sie sprzeciwic przed „zakonczeniem meczu”,wczesniej zrobiono to masowo z POLSKA KADRA OFICERSKA innych stopni oraz rozwiazaniem POLSKIEGO SZKOLNICTWA WOJSKOWEGO (15 Wyszych Szkol Oficerskich) – reforma i restrukturyzacja WP (czytaj dorzniecie Polakow w mundurach !) !!!
  Prosimy przesledzic jak wczesniej rozbrajano Polske nie tylko przez zmiane stanow osobowych (zwalnianie nawet swiezo promowanych) kadry z polska krwia ale rowniez przez zmiane uzbrojenia a nawet likwidacje polskiego przemyslu zbrojeniowego oraz rozpier…nie koszar na zachodnich krancach Polski,aby szwaby mogly z marszu wejsc .
  Zreszta dla madrych nie trzeba tego powtarzac ,ze POLSKA STALA SIE BEZBRONNA ale za to pojawilo sie nowe ORMO (czytaj straz miejska i firmy ochraniarskie),juz wtedy Polakom pozostaly tylko widly i kosy ,zas szmule podrzucily swoj szmelc za „rozne pieniadze” a nawet za darmoche od szwabow (zlom czolgowy).

  KLISZ PO SAD POLSKI !

 24. Hendryxen said

  Nie ma co rozważać i ubolewać że taki Klich nie strzelił sobie w łeb. Nie bądźmy naiwni i nie traktujmy tzw. władzy jak ludzi którzy kierują państwem dla dobra samego państwa i obywateli. Po 20 latach dupokracji chyba już wiemy że tzw. interes Państwa Polskiego i narodu jest ostatnią rzeczą o którą mogą martwić różne Klichy, Tuskie czy Komorowskie. Ci osobnicy w polskim rozumieniu to śmiecie. Oni są postawieni (wybrani przez polactwo dzięki ogłupieniu medialnemu) aby rozwiązać problem nadmiernej liczebności Polaków na obszarze „odrowiśla”. Naiwnością jest rozumowanie kategoriami „honorowymi” że za takie czy siakie wydarzenia minister, premier czy inny sługus strzeli sobie w łeb. Nikt z nich sobie nie strzeli w łeb, to nie są Polacy. Oni maja zadanie zlikwidować Polskę jako państwo i jej ziemie podzielić między Niemców i żydów, o tym przecież wiemy, tylko czasem chyba zapominamy. Kłopot polega na tym że nie jest łatwo przeprowadzić depopulacje bez wojny. Poza tym nigdy nie ma pewności że nie nastąpi jakieś przebudzenie i nie pojawi się ktoś lub grupa osób (predystynowanych), która pokieruje protestem lub nawet zbrojnym oporem przeciw tym planom, które są coraz powszechniej znane a mimo to lekceważone. Kolejne katastrofy, coraz większe, pozbawiają naród potencjalnych przywódców (czy takimi by byli nie wiemy, ale nigdy nic nie wiadomo) a jednocześnie są testem na reakcję społeczeństwa na te wydarzenia. Od tych reakcji zależy na co mogą sobie pozwolić następnym razem. Ponieważ po katastrofie Casy reakcje były mizerne, no to mamy teraz Tu154 i 96 ofiar. Jeśli na wezwanie tych „okrągłostołowych” zbrodniarzy naród będzie kultywował wyłącznie żałobę i „był razem” i popierał pochówek wawelski aby nie zakłócać uroczystości pogrzebowych przy gościach zagranicznych, to następna „przygoda” będzie takiego formatu że zapomnimy kim jesteśmy i dlaczego żyjemy na polskiej ziemi. Naród zawodzi pieśni żałobne, stoi w kolejkach do trumien, a tzw. po. prezydenta i inne mendy likwidują dowody swojej współpracy z różnymi wywiadami. Jak powiedział niedawno jeden skurwysyn, „Polska to dziki kraj”. Miał rację, i to oni zrobili z Polski taki skansen niewyjaśnionej, nieustającej i pacyfikującej społeczeństwo przestępczości we wszystkich możliwych dziedzinach. Czy coś z tych afer i zdrad zostało wyjaśnione, czy ktoś poniósł odpowiedzialność i został ukarany? Nikt nie został ukarany, nic nie zostało wyjaśnione a jeśli ktoś wyciągnął kopyta to tylko dlatego że „popełnił samobójstwo” lub kamraci dokonali ostatecznego rozliczenia w nieporozumieniach przy podziale zysków. Bo założenie jest takie że nic nie ma prawa się wyjaśnić i nikt nie może być ukarany. Tylko jakieś 15 milionów Polaków trzeba cichcem ukatrupić. Auschwitz-Birkenau pokazało że to nie takie łatwe.

 25. Alez drogie kolezenstwo: honor wsrod ‚polskojezycznej braci’okupujacej nasza Ojczyzne od 1944 jest towarem deficytowym!
  Jeszcze Polska nie zginela poki my zyjemy!
  Nie dajmy sie i bronmy sie przed ta zaraza! A kysz a kysz! a kysz!
  Czesc i chwala pomordowanym w Katyniu nr I i nr II !
  Modlmy sie.

 26. Realista said

  re 25

  O jakim Katyniu nr 2 bredzisz? Katyn byl jeden i jesli ty tego nie rozumiesz to jestes durniem.

 27. Exhumacja said

  Przed wypadkiem 10 kwietnia, gdzies, ktos napisal: „Uzadzimy wam drugi Katyn”, no i uzadzili !

 28. Anula said

  Ale on nie jest człowiekiem honoru…..

 29. Gmad said

  Klich wciąż jest ministrem, bo to agent niemieckiego wywiadu. Większość swego dorosłego życia spędził na ssaniu cycka filii niemieckich fundacji rządowych, działajacych w Polsce.

 30. veri said

  Czy do tej twarzy na wstepnym zdjeciu (min.Klicha) pasowslby mundur SS-Sturmbannführera – potrafi ktos skompilowac komputerowo taka rzecz ?

 31. veri said

  P.Klich – Min.Obrony Narodowej … a nie obronil Narodu (w osobie Prezydenta i towarzyszacych mu osob) !!!

 32. sw. Mikołaj said

  JAKA ARMIA TAKI MINISTER OBRONY

  re 27

  Kto i gdzie napisał?… Na płocie raz pisało dupa…

Sorry, the comment form is closed at this time.