Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dmowskiego do Polaków zza grobu przesłanie

Posted by Marucha w dniu 2010-04-17 (sobota)

Roman Dmowski był nie tylko wielkim politykiem. Napisał również powieść „Dziedzictwo”, w której jak mało kto ukazał żydowskie metody podbijania Polski. Oto fragment rozmowy dwu Żydów. W usta starego Dmowski włożył gorzką prawdę o charakterze Polaków. – admin

Z Polakami łatwo – ciągnął stary – tylko trzeba być mądrym i trzeba ich znać. To są straszni patrioci. Aj, aj, aj, jak oni kochają tę swoją Polskę. Co oni się nad nią naplączą! Co oni jej komplementów nagadają! Trzeba to samo robić. Widzisz, tu na rogu stoi Mickiewicz z gipsu, a przed nim lampka się pali. Oni to widzą i nie masz pojęcia, jak oni mnie za to kochają. Ale za ile groszy dziennie tej oliwy się wypali? To mnie nie zrujnuje. Gdyby oni dostali z powrotem swoje państwo i na nowo by im było wszystko wolno, to ci ręczę, że bez przerwy urządzaliby jubileusze, rocznice, zjazdy, obchody, pochody: staraliby się, żeby ta biedna Polska, co się tyle wycierpiała, miała co dzień jakąś przyjemność. Nie masz pojęcia, jak ich to boli, że Moskale na to nie pozwalają. Jak nie mogą inaczej, to urządzają jubileusz jakiegoś radcy, a po cichu sobie powiadają, że to dla Polski. Trzeba ich do tego zachęcać i brać w tym udział: to ich cieszy, a nam nic nie szkodzi. Lepiej, żeby się bawili dla Polski, niż pracowali dla niej. A gdy przyjdzie odpowiednia chwila, pchnąć ich dalej do krwawych manifestacji, żeby się dali zarzynać i zarzynali Polskę. Tak zrobiliśmy w 63 roku. I w tym jednym roku uszliśmy naprzód więcej, niż przez trzydzieści lat poprzednich. A im przybywa jeszcze jedna rocznica do obchodzenia…

– Oni mogliby być niebezpieczni – bo to zdolny naród – całe szczęście, że nie lubią myśleć i nie lubią się często fatygować. Jak się raz wysilą od wielkiego święta, to potem przez cale lata odpoczywają. Łatwo im zaprzątać głowy głupstwami i przeszkadzać w myśleniu i to trzeba stale robić. Czasem znajdzie się wśród nich łajdak mądrzejszy i energiczniejszy – może nam dużo szkody zrobić, szczególnie, jeżeli umie zdobywać sobie wpływ na swoich. Takiego trzeba podpatrywać, czy nie zrobi jakiegoś głupstwa, czy mu się w czym noga nie powinie. Wtedy go pchnąć gwałtownie, żeby się przewalił i więcej nie podniósł. To nie jest tak trudno, bo oni umieją jeden błąd więcej człowiekowi pamiętać, niż całe życie zasług. A tych, co nam dobrze służą, trzeba popierać, wywyższać, wmawiać w nich wielkość

Komentarzy 47 to “Dmowskiego do Polaków zza grobu przesłanie”

 1. Isreal said

  czytam po raz drugi ten tekst i coś jest na rzeczy!!! Kurczę, Gospodarz znowu trafił? A choć zgoda z nim, nadal wolę z Polakiem zgubić niż, dajmy na to z rzydem znależć )

 2. 166 said

  Jest w necie nawet dostępna biblioteka z dziełami R. Dmowskiego http://biblio.ojczyzna.pl/HTML/AUTORZY-Dmowski.htm
  szczególnie „Myśli nowoczesnego Polaka”, które są ściągawką jak to powinno nasze państwo wyglądać. Taki gotowiec, który wystarczy dostosować do współczesności.

 3. Rafał said

  dzisiejszy Polak zyje mediami-tvn24,gazeta,najczesciej Gowno Prawda-a wystarczy siegnac,sprobowac,pozyczyc,zmusic sie do ksiazek F.Konecznego.Dmowskiego,Rolickiego,Łysiaka,Michalkiewicza,odwiedzac internetowa ksiegarnie Multibook,Ostoja,Bastion.poczytac teksty z Najwyzszego czas,Mysli Polskiej itp.
  ale po co,lepeijh zyc w przekonaniu ze komandosi od michnika wiedza lepiej,a moskiewscy szachisci to przyjaciele moskale a USA nas nie oposci ze swoim mulatem w czarnym baraku.

 4. joanna said

  Własnie tez przeczytałam tę ksiązkę, jest do pobrania na internecie – bardzo ciekawa pozycja.

 5. Isreal said

  Joanna
  na honorowym miejscu na pólkach stoi w mojej niewielkiej bibliotece, i choć odciski porobiły mi się na mózgu od wysiłku przy czytaniu (człowiek do wideł nie do czytania stworzony i ksywka niech nie myli), czytam i jawi mi się to jakieś za proste………… Dobra wola, odrobina polskości, Boga w sercu i można by ……….
  „znów marzysz, ech ty nie poprawny
  marzenia to szalone hobby
  przecież znasz dobrze sedno sprawy,
  i nic nie zrobisz, nic nie zrobisz”

 6. Marucha said

  Wszystko można by zrobić, gdyby Polacy mieli choć tyle świadomości narodowej, co polski chłop w XVI wieku.
  Można by unych nakryć czapkami i wywieźć na taczkach do szamba.

 7. joanna said

  No, Israel, cos ty taki skromny – przeciez przeslaniem twojego postu ma byc to, ze naprawde jestes intelektualistą, a komu ta ksiazka sie podoba – są prostakami.
  Ksiazka nie jest jakims wielkim dzielem, ale zawiera pare ciekawych mysli, i ukazuje jak wiele spraw sie odbywa. Dlatego jest ciekawa. Może dla ciebie nie, ale dla mnie wciaz jest szokiem, ze ktos moze myslec tak, jak pan Culver i jego rodzina.

 8. aga said

  kolejni masoni odwołują przyjazd na pochowek swego „brata”…

  http://wiadomosci.onet.pl/2156838,11,kolejna_delegacja_odwolala_przyjazd_do_krakowa,item.html

 9. 166 said

  8/Ago!
  Na razie wieje (jak ktoś tu wczesnej dał) tak: http://www.sat24.com/Region.aspx?country=eu&sat=ir&type=loop
  W tej chwili jakby bardziej na Litwę i Łukaszenkę.
  Czy ktoś pokazuje na żywo kopcenie tego wulkanu? Czy to taka scenografia jak w filmie „Seksmisja”?
  Są tacy co na pewno przyjadą. Doceniamy szanownych gości. Oby za długo nie zostali.

 10. 166 said

  O znalazło sie ciekawe zjawisko: http://wiadomosci.onet.pl/2146881,12,item.html

  TVN24, MK/25.03.2010 17:49
  Eyjafjallajökull zaczął pluć lawą
  Wulkan położony w rejonie lodowca Eyjafjallajökull nie przestaje wyrzucać z siebie lawy. Wulkan obudził się kilka dni temu po 187 latach uśpienia.
  Z okolic wulkanu ewakuowano w niedzielę około 600 osób. Większość z nich mogła już wrócić do swoich domów, jednak dla 14 rodzin nadal jest to zbyt niebezpieczne.

  Warto spojrzeć na datę wybuchu=informacji!
  Aż dziwne, że przywiało popioły akurat po katastrofie polskiego prezydenta, a tuż przed zlotem światowych żałobników. Cud Tuska na skalę ogólnoeuropejską

 11. Desperado said

  Roman Dmowski ,ale także znakomity znawca żydostwa prof.Feliks Koneczny.

 12. SSD said

  Ty „166” nie mieszaaaaj!
  Troll jesteś, hasbara!
  Ludzie, ludzie! Kto mu daje plusy?
  Zauważcie państwo jak on manipuluje: w jednym wpisie cod dobrego, nawiązanie do Dmowskiego, czy jakiejś innej pozytywnej postaci. W większości jego wpisów jad i zamęt! Cytaty z Onetu?

  Co palancie ma wulkan na Islandii do sytuacji w Polsce?
  Rusz zwapniała głową i nie pieprz jak Piekarski na mękach!

  Wulkan chyba tobie nawiał popiołów do zakutego łba!

  Hasbara, troll!

  Plącą ci „bracia” za każdy post, stad taka twoja aktywność przy każdym temacie?

 13. 166 said

  SSD – no jesteś mądry inaczej, trochę inaczej. Trochę nie nadążasz za moimi skojarzeniami.
  Ale żyj sobie spokojnie i pisz. Czasem pośmiać się to i 166 lubi, tak ponuro i żałobnie mamy ostatnio. Od poniedziałku mam nadzieję zacząć się śmiać.

 14. SSD said

  „166” – używasz dokładnie takich samych argumentow i takiego samego języka jak twój „brat” Michnik.
  Tego nie ukryjesz, bo taka twoja natura: wspólne szkolenie z Michnikiem wywarło piętno! Wilk, nawet jak założy owcza skore i tak będzie wilkiem.
  Ludzie nie sa głupi, zauważą!

  Do czytelników tego forum:
  ostrzegam, „166” to wilk w owczej skórze. Taki mniejszy „Michnik” w delegacji.
  Po owocach go poznacie. Skłócić, zbałamucić, zamet siac, to jego zadanie.
  Dobrze ci chociaż plącą, palancie?
  Panienko do wynajęcia?

  Śmiejesz sie z nas cały czas, to właśnie widać i czuć!

 15. 166 said

  SSD/
  Przekracza Pan poziom chamstwa.
  Pisze Pan o sobie.
  Ze mną pańskie oceny nie mają nic wspólnego. Wypraszam sobie!

  Sam posługujesz się knajackim językiem Michnika, nie po raz pierwszy.
  Dlatego nie możesz pojąć mojego języka, ani sensu tego co piszę. Na szczęście większość tu bywających rozumie.
  Kończę dyskusję z Panem/Panią? Nie wiem kto pisze te brednie.

 16. Marucha said

  Nie wiem, 166, czy ma Pan związki z Michnikiem.

  Wiem tylko, że zachowuje się Pan, jakby robił dla niego dobrą robotę. Świadomie, czy nieświadomie… efekt jest taki sam.

 17. 166 said

  Tak, Panie Marucho! Moje związki z Michnikiem polegają na tym, że każdemu kto go czyta, każę przestać kupować to jego GW.
  Ja nawet nie mam pojęcia co ten pajac honoru wypisuje. Może czyta moje wpisy, albo podobne, i zmienia front. Nie mam pojęcia! Porównywanie mnie do Michnika to największa zniewaga jakiej można się tu było spodziewać!

 18. Marucha said

  Nie porównałem Pana do Michnika.
  Napisałem: zachowuje się Pan, jakby robił dla niego dobrą robotę.

  Czy Panu nie zapala się w głowie czerwone światło, widząc, że ma Pan zbieżne z tym plugawcem poglądy?

 19. 166 said

  Ja nie czytam Michnika! Ten człowiek dla mnie nie istnieje, więc nie wiem, że podszywa się pod np. moje poglądy. Ja tylko kojarzę to, co podają mi jako fakty. Nie robię za nikogo roboty, bo swojej mam dość dużo.

  Widzę, że nie słyszał Pan Marucha przemówienia Putina w Katyniu. Ja owszem, na żywo. Jeśli tam była chęć współpracy, to przed przywódcami Rosji jeszcze dużo pracy nad poznaniem tej ich historii, która nas dotyczy, a którą przejęli w spadku z całym dobrodziejstwem i hańbą.

 20. j said

  Szanowni Panstwo! Brutalnie atakowani przez wszystkie media, takze a moze przede wszystkim przez internet coraz to nowymi i czesto sprzecznymi informacjami – jestesmy bezradni jak pijane dzieci we mgle! Nie ma szans bysmy tu cos madrego wykoncypowali lub odpowiedzieli na jakies podstawowe pytania majac w reku popluczyny lub falszywki, ktore nam te media podsuwaja. Na ich podstawie mozemy jedynie pofantazjowac…
  Proponuje wiec wejsc na to bardziej fachowe forum by wreszcie cos zrozumiec z tej calej skomplikowanehj szarady:

  http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem-34.html

 21. lopek said

  Śmiem, nieśmiało zauważyć, że une nie tylko Polaków, ubezwłasnowolnili – w ich własnym kraju!
  Proszę mi podać, kogo nie ubezwłasnowolnili i nie przywołujcie tutaj Chin, bo Mao z kapelusza nie wyleciał!
  Po prostu dzieci szatana, zwyciężają ludzi, serwując im bezgraniczne zło, które nie mieści się w pojęciu – DZIECI BOŻYCH! Podwójna moralność dzieci szatana i zaszczepianie zła – to główna broń w walce z DZIEĆMI BOŻYMI!
  Odwieczne zło, siane przez unych – to pożyczanie pieniędzy na procent i wcale nie mam na myśli lichwy!
  Drugie zło, tym razem bardzo młode – to zniesienie kary smierci dla morderców i uczynienie z więzień ośrodków SPA!

 22. Marucha said

  Wie Pan, 166, odchodzi mi ochota do dyskusji z Panem. Dużo więcej powodów, niż te naciągane na siłę przez Pana, mieli Szkopy, eurofaszyści albo międzynarodowi banksterzy.

  Ale na nich, kulturalnie, nie rzuca Pan nawet cienia podejrzenia.

 23. Marucha said

  Z dyskusji na forum lotników wynika, iż doszło do wypadku, którego główną przyczyną był błędny odczyt wysokości – albo świadome ryzyko pilota.

  Tak to zrozumiałem.
  Tylko skąd ten błędny odczyt wysokości?
  Na pewno promienie śmierci, jakie Putin ma w oczach.

 24. rppjsnwp said

  Ad 6
  Tak wlasnie, Panie Gajowy, niech sie zaczna uczyc od unych albo tez uczyc ich ale Dmowski to myslenie – co meczy – a tu by trzeba jakiego talmudy dla ludu !
  Sluchalem wiadomosci we fr radio FInter, streszczam :
  – A bo Rosjanie odadzali im ladowania w tym miejscu, bezskutecznie, nie odwazyli sie zabronic przeciez ze wzgledu na poczucie winy.
  Potem „europejska” debata, a bylo ich z 5-ioro i taka jedna prawie doskonalym jezykiem fr :
  – Ci Polacy, to rzecz znamienna, oni od tygodnia tylko zabobe robie i zalobe ; do tego jeszcze, Polacy zbyt duzo sie przeszloscia zajmuja, przeszlosc caly czas dla nich tylko sie liczy zamiast by sie mieli ku przyszlosci kierowac.
  Kropka. Nic wiecej albo cos tam blabla.
  Mysle se tak – o Wayganie w Polsce i obok ich Marszalka po dwudziestu latch, o Monachium, – o Monachium 3 wrzesnia, – o Abville 10 dni pozniej, – o narzuceniu nam rzadu Sikorskiego 30 wrzesnia, – o… i o „Sarkozy’m, ur. 28 stycznia 1955 w Paryżu, jako Nicolas Paul Stéphane Sarközy de Nagy-Bocsa” – Wiki, a co tu sie teraz robi…

 25. rppjsnwp said

  ERRATA : Tak wlasnie, Panie Gajowy, niech sie zaczna uczyc od unych albo tez uczyc ich na Dmowskim ale Dmowski to myslenie – co meczy – a tu by trzeba jakiego talmudu dla ludu
  PAPRAWIAM choc poczatek i tylko poczatek, a reszta… – PARDON 😉

 26. Marucha said

  Lucyferian przeraża wciąż jeszcze silne przywiązanie Polaków do Kościoła, które właśnie teraz się zamanifestowało.
  Nawet taki Kościół, jak posoborowy, jest wciąż wrogiem.
  Kościoły protestanckie już nie.

 27. rppjsnwp said

  ad 15
  do 166 !
  Ej tam, moze bys Pan lepiej odpowiedzial mi na pytanie uczciwie zadane przy uwzglednieniu Twej w calosci wypowiedzi – i co dostalem, odpowiedz moze, tak dostalem odpowiedz ale z calkowicie out wyrzuconym sensem ; a jak mile, nie zostalem urazony, nie, tylko 166 przestawil sens swej perwotnej (cytownej przeze mnie) wypowiedzi ; szukaj wiec sensu czlowieku, pomyslalem, 166 sie moze zagalopowal choc bylem przekonany, iz to nie tak jakos.
  Zdrowia zycze

 28. 166 said

  23/Marucha
  Ja wiem, ze trudno Panu spamiętać wszystko co tu się intensywnie pisze i kto pisze. Ja od początku nie wykluczam współudziału innych, bo śmierć tylu ważnych Polaków jest w oczywistym interesie każdego wroga. Zamach wykonany przez Rosjan jest wg mnie najbardziej prawdopodobny. To, że media zupełnie pomijają możliwość zamachu jeszcze bardziej wzmaga moją podejrzliwość. Koniec.

  Tylko jeśli mają to być „une”, to doprawdy trudno zrozumieć, czemu by une miały ubić swojego, co nawet dofinansowuje muzeum Żydów, i obchodzi święto Chanuka, i jarmułka mu pasuje? Trochę mniej się trzyma kupy niż moje podejrzenia. Zaraz się okaże, że to jakiś nasz antysemita doprowadził do katastrofy. Powód, że to specjalnie, żeby zrobić nas w konia i żebyśmy wybrali sobie Jarosława na prezydenta jest jeszcze bardziej dęty niż moje podejrzenia Rosjan.

 29. aga said

  http://wiadomosci.onet.pl/2156971,12,obama_i_merkel_-_kolejne_delegacje_nie_przyjada_do_krakowa,item.html

  I tak Pan Bóg pokrzyżowal masonom plany:))
  na placu „boju” zostanie napewno niezawodne Radio Miriam od, ktorego nie tylko zalatuje lożą anglosaska ale czosnkiem.W wydaniu biblijnym.

 30. mirek said

  Baniak z wodą wrzucony do krateru też mógłby wywołać erupcję,
  jak już były pomysły gaszenia Wezuwiusza wodą z morza czy coś
  U mnie niebo bezchmurne od rana.

 31. feliks said

  ad.23 Dziekuję za Dmowskiego, filmu z jego pogrzebu nie pokazano(bo były tłumy)Wracając do katastrofy to należy mieć na uwadze, ze większość samolotowych jedynek(rządowych)pilotują lotnicy w wieku ok.50 lat bo doświadczeni,opanowani(jak np. pilot wodujacy na rzece Hudson)a nie 30 letni „kozacy”, którym wydaje się, że mogą wylądować na stodole.

 32. Fides et Ratio w Krakowie said

  Wszechnica Narodowa w Krakowie http://www.youtube.com/user/WszechnicaNarodowa

 33. Toronto said

  Ad 10
  Jak po katastrofie k/Smolenska wpadla naraz taka ilosc zydow do diabelskiego kotla, to musiala sie gdzies lava wylac, co nie ?
  A ten bialy popiol, ktory rozchodzi sie na cala Unie Europejska to zly znak, bo cala UE jest zepsuta moralnie wlacznie z koszernym Watykanem i przekisnietymi ogorkami.

 34. hahary said

  Zaczelo sie ladnie od Dmowskiego a na czym zostalo ?
  Jak zwykle na przepychankach i szmulowych klotniach okraszonych szwabieniem,rusole jakos oslabli.

  Hej ! Specjalisci od dezinformacji i klotni – wszystkiego was uczono ale nie myslenia po polsku i to tak jak myslal Dmowski,ktory znal mentalnosc kazdego narodu .
  Jezeli juz o Polakach chcecie dyskutowac to (mlodzieniaszki) historia wam sie klania (POLSKA).
  To my zwykle hahary polskie co slabo czytate i pisate nie tylko po polsku myslimy ale i piszemy – a wy ?
  Zwykle studenckie gowniarstwo na sluzbie szmuli i szwabow !

  POLAK MA OBOWIAZKI POLSKIE ! – a szmul ?

  Na czym by tu zarobic ,nawet na pogrzebie i tragedii ludzkiej !
  Szmulowska Lodz zarabiala i zarabia na ludzkich skorach.

  Krakowskie i warszawskie kwiaciarki oczywiscie na kwiatach.
  Nie wiemy tylko gdzie produkuja znicze ale Polska juz cala jest ZASZMULONA !!!

  ZA DMOWSKIM POLSKO MARSZ !

  Ale nie na cmentarz lecz na pola bitewne – GRUNWALD 2010 ZBLIZA SIE.
  Odszmulic i odszwabic Polske !!!

 35. Guła said

  Esterko czosnkiem to najbardziej zalatuje od ciebie.
  Teraz to się dopiero zacznie….uj po Twojemu

  166 nie przejmuj się atakami SSD. Panowie Ciebie atakujący od dawna nie korespondują z realiami krajowymi…
  Zapewne nadal nie wiesz dlaczego Ciebie zaatakowano? Spróbuję podpowiedzieć, kogoś zahaczyłeś(?) nie nadanżając…

 36. Krzysztof M said

  Ad. 34

  hahary powiedział/a
  „Odszmulic i odszwabic Polske !!!”

  Aha. A jak? Ręcznie? Czy maszynowo?

 37. ~Do chwili obecnej nikt postronny nie potwierdził,że zwłoki Polaków wyciągnięto z wraku rozbitego i pokazywanego przez media. To co pokazują w Moskwie rodzinom to zupełnie inna sprawa.

  Nadal brak dokumentu jakoby samolot po zahaczeniu o drzewo 6-8 metrowe szorował po ziemi.e już o godzinie 12.04 wjechałały w teren spychacze i ciężki sprzęt dlaczego?
  Nawet na zdjęciach googli nie widać śladu szorowania po błocie!!

  Tak więc kogo chowa się w trumnach?

 38. j said

  Nie moglam sie powstrzymac zeby nie skopiowac tego tekstu, ktory potwierdza stare przyszlowie niedzwiedzie, ze prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie oraz drugie, ze zlej baletnicy przeszkadza rabek u spodnicy. Merkel nie musiala tak jak przywodca Maroka leciec pare godzin Cesna. A nie chcialo jej sie… Inna sprawa, ze moze biedaczysko z Maroko bardzo chcial stanac przy Obamie lub jakims innym ksiazatku z Anglii czy Danii 🙂 A ja powtarzam, ze bardzo sie ciesze, ze dobry Bog uchronil nas od ogladania dzis na Wawelu tej zaklamanej lucyferianskiej miedzynarodowki.
  Dzis my Polacy oddajemy hold Polakom, ktorzy zgineli na sluzbie Ojczyzny i… zaczynamy leczyc polsko-rosyjskie rany. Tak nam dopomoz Bog!

  _______________________________________

  Przyleciał Miedwiediew. I Białorusini

  Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew przyleciał z Moskwy do Polski na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Chwilę później wylądowała delegacja białoruska.
  Białoruś reprezentują: przewodniczący Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi Boris Batura, ambasador Białorusi w Polsce Wiktar Gajsenak oraz sekretarz ambasady ds. protokolarnych Juri Kułabuchow.

  Informację o przylocie potwierdził rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski. Niedzielne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w Bazylice Mariackiej. Para prezydencka zostanie pochowana na Wawelu.

  Wcześniej na lotnisku w Balicach wylądowały trzy samoloty rosyjskiej delegacji.

  http://wiadomosci.onet.pl/2157073,12,przylecial_miedwiediew_i_bialorusini,item.html____________

  Pare komentarzy z forum pod artykulem az serce sie cieszy!

  I co rusofoby? Łyso wam?
  ~cybermama
  dzisiaj, 12:15
  Prezydentowi Miedwiediewowi pyłki nie przeszkodziły przylecieć. Teraz widzicie gdzie wasz największy sojusznik,Obama ma was i waszego prezydenta

  Szacun!!
  Warszawa
  ~Mag
  2010-04-18 12:00:48

  Rossija z nami
  nie rozumiem dlaczego jedni mogli przylecieć a drudzy nie…
  ~rob
  2010-04-18 12:00:45

  Na nowo nabiera sensu stare przysłowie
  Przyjaciół szukaj blisko a wrogów daleko.
  ~skeeba
  2010-04-18 11:59:58

  Brawo Rosja!!
  Miedwiediew nie przestraszył się wulkanu
  ~Olek
  2010-04-18 11:59:15

  Słowiańscy bracia
  Rosjanie pokazali że prawdziwych przyjaciół poznaje się w …
  ~stachu
  2010-04-18 11:58:28

 39. j* said

  *Nie moglam sie powstrzymac zeby nie skopiowac tego tekstu, ktory potwierdza stare przyszlowie niedzwiedzie, ze prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie oraz drugie, ze zlej baletnicy przeszkadza rabek u spodnicy. Merkel nie musiala tak jak przywodca Maroka leciec pare godzin Cesna. A nie chcialo jej sie… Inna sprawa, ze moze biedaczysko z Maroko bardzo chcial stanac przy Obamie lub jakims innym ksiazatku z Anglii czy Danii 🙂 A ja powtarzam, ze bardzo sie ciesze, ze dobry Bog uchronil nas od ogladania dzis na Wawelu tej zaklamanej lucyferianskiej miedzynarodowki.
  Dzis my Polacy oddajemy hold Polakom, ktorzy zgineli na sluzbie Ojczyzny i… zaczynamy leczyc polsko-rosyjskie rany. Tak nam dopomoz Bog!

  [http://wiadomosci.onet.pl/2157073,12,przylecial_miedwiediew_i_bialorusini,item.html] ______________________________________

  Przyleciał Miedwiediew. I Białorusini

  Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew przyleciał z Moskwy do Polski na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Chwilę później wylądowała delegacja białoruska.
  Białoruś reprezentują: przewodniczący Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi Boris Batura, ambasador Białorusi w Polsce Wiktar Gajsenak oraz sekretarz ambasady ds. protokolarnych Juri Kułabuchow.

  Informację o przylocie potwierdził rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski. Niedzielne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w Bazylice Mariackiej. Para prezydencka zostanie pochowana na Wawelu.

  Wcześniej na lotnisku w Balicach wylądowały trzy samoloty rosyjskiej delegacji.

  Pare komentarzy z forum pod artykulem az serce sie cieszy!

  I co rusofoby? Łyso wam?
  ~cybermama
  dzisiaj, 12:15
  Prezydentowi Miedwiediewowi pyłki nie przeszkodziły przylecieć. Teraz widzicie gdzie wasz największy sojusznik,Obama ma was i waszego prezydenta

  Szacun!!
  Warszawa
  ~Mag
  2010-04-18 12:00:48

  Rossija z nami
  nie rozumiem dlaczego jedni mogli przylecieć a drudzy nie…
  ~rob
  2010-04-18 12:00:45

  Na nowo nabiera sensu stare przysłowie
  Przyjaciół szukaj blisko a wrogów daleko.
  ~skeeba
  2010-04-18 11:59:58

  Brawo Rosja!!
  Miedwiediew nie przestraszył się wulkanu
  ~Olek
  2010-04-18 11:59:15

  Słowiańscy bracia
  Rosjanie pokazali że prawdziwych przyjaciół poznaje się w …
  ~stachu
  2010-04-18 11:58:28

 40. 166 said

  J*/38
  Różne ci mamy przysłowia, i takie, że zbrodniarz wraca na miejsce zbrodni, ale to może być nie na temat.

  Nasi zaś politycy wylewają pomyje hipokryzji, od których niedobrze sie robi. Komorowski, Klich Tusk, Sikorski, a aktor, profesor szkoły teatralnej Daniel Olbrychski pozwolił sobie wczoraj w czasie mszy na Pl. Piłsudskiego na specyficzny komentarz w TVN na żywo.

  Otóż aktor Olbrychski stwierdził coś w tym sensie:
  >>> Szkoda, że zginęło tak wielu polityków, wśród nich jest wielu, z których się wyśmiewał, kpił, i szydził. Jak np P. Gosiewski. Cieszy się jednak, że kiedyś PiS rozbił koalicję rządową, dzięki czemu w samolocie nie zginęli Giertych i Lepper. Wielki aktor będzie miał jeszcze z kogo szydzić<<<
  To jest poziom TVN i Olbrychskiego. Trzeba mieć chyba w mózgu psie kupy, żeby coś takiego wymyślić i wydalić z siebie na wizji podczas pogrzebu prezydenta własnego państwa. Ten człowiek nie powinien mieć prawa do nauczania kogokolwiek, nawet psa.

 41. Inkwizytor said

  Serdecznie witam Pana Prezydenta Rosji, Dimitrija Miedwiediewa w Polsce. Wyrażam wdzięczność władzom Rosji, Panu Premierowi Władimirowi Putinowi za pomoc rodzinom ofiar katastrofy pod Smoleńskiem jak również braciom Rosjanom za okazywaną nam Polakom życzliwość i współczucie.

 42. NOTOPOLEJ said

  @J*
  Wygląda na to że ten ruski miliarder kupił tą butelke szampana dla pani, pani Jahalinko! (King of Champagnes” – a vintage Dom Perignon $54,000 )

  Jak się pani znowu posika, ze śmiechu czy też nie, proszę tylko nie marnować! Przelać w butelkę i wysłać do mnie!
  Napewno się dogadamy co do ceny!

  http://rt.com/Top_News/2010-04-18/perignon-billionaire-hampagne-record.html

 43. Krzysztof M said

  Ad. 39

  Jednym został się jeno sznur.
  A szabelka dla Danielka.

 44. Brat Dioskur said

  Koncowka z monologu starego Zyda:
  „…Czasem znajdzie się wśród nich łajdak mądrzejszy i energiczniejszy – może nam dużo szkody zrobić, szczególnie, jeżeli umie zdobywać sobie wpływ na swoich. Takiego trzeba podpatrywać, czy nie zrobi jakiegoś głupstwa, czy mu się w czym noga nie powinie. Wtedy go pchnąć gwałtownie, żeby się przewalił i więcej nie podniósł. To nie jest tak trudno, bo oni umieją jeden błąd więcej człowiekowi pamiętać, niż całe życie zasług. A tych, co nam dobrze służą, trzeba popierać, wywyższać, wmawiać w nich wielkość”. Koniec cytatu.

  Czyz to ,jak ulal, nie pasuje do metod jakimi wykonczono Giertycha?

 45. 166 bojkot TVN said

  Nastało światło! To od Dmowskiego: http://www.bibula.com/?p=20843

  KATYŃ 2010 “Gazecie Wyborczej” przeszkadza warta pod Krzyżem Katyńskim
  Aktualizacja: 2010-04-23 1:33 pm

  Niezależnie od pory roku, chcą pełnić wartę pod krzyżem bez godziny przerwy – w dzień gimnazjaliści, w nocy ich rodzice. Inicjatywa nie spodobała się jednak lokalnej “Gazecie Wyborczej”. Znowu strach przed patriotyzmem?

  – To będzie pięknie spędzony czas. Taka praktyczna lekcja patriotyzmu – mówi jeden z rodziców, którego dzieci uczęszczają do krakowskiego Gimnazjum nr 1. Uczniowie pod Krzyżem Katyńskim chcą czuwać przez cały rok, także w wakacje, ferie i święta. Dyżury mają wyznaczone tak, by nie kolidowały z lekcjami.
  (…)
  Gimnazjaliści stoją pod Krzyżem Narodowej Pamięci w Krakowie od niedzieli. Zamierzają pełnić wartę do 10 kwietnia 2011 roku. Dyżury są dobrowolne, ale – jak przekonuje dyrektor szkoły – na razie nie ma problemów z ich obsadzeniem. Napisał także list do małopolskiego kuratora oświaty, by ten ogłosił akcję w innych szkołach i by inni uczniowie przyłączyli się do pełnienia warty.

  „Gazeta Wyborcza” donosi, że małopolski kurator oświaty Aleksander Palczewski nie poprze apelu dyrektora Graniczki. Dziennikarze i tak są jednak niepocieszeni, bo nie udało im się porozmawiać z dyrektorem „jedynki”. Dlaczego Graniczką nie chciał z nimi rozmawiać? Wytłumaczył im krótko: – Bo jesteście “Gazetą Wyborczą” – i odłożył słuchawkę.
  ……………

  W czasie warty niejeden gimnazjalista pomyśli jak obronić się przed wrogiem, kto teraz jest wrogiem, czym jest własne państwo, kim będą za kilka lat jako dorośli, czy „pojednujący się” dziś wczorajsi mordercy przestali być mordercami? Czy aby na pewno?

 46. 166 bojkot TVN said

  No właśnie.
  Czy my teraz mamy wrogów, czy nie mamy?
  Jeśli nie mamy, to min. Klich słusznie likwiduje nam wojsko. Ale powinien też zlikwidować wszystkie wojska ościenne, nawet powinien od likwidacji wojsk ościennych zacząć a na naszym skończyć. Nawet powinien zlikwidować w pierwszej kolejności największe armie, bo te mogą być niebezpieczne. Nieprawdaż panie ministrze Klich?

  Jeśli mamy wrogów, to KIM ONI SĄ? I jakie mamy szanse obronić się w razie ataku – jako państwo i jako każdy z nas z osobna?

 47. Krzysztof M said

  Ad. 46

  Kto jest naszym wrogiem? :-))

  Każdy, kto chce żyć naszym kosztem.

Sorry, the comment form is closed at this time.