Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Holokaustyczne ulgi podatkowe

Posted by Marucha w dniu 2010-04-30 (Piątek)

Znakomity żydowski felietonista i niemniej znakomity muzyk jazzowy, Gilad Atzmon, którego już mieliśmy przyjemność gościć na naszych skromnych, antysemickich łamach (zob.  tutaj ), zajął się tym razem niesprawiedliwym opodatkowaniem Żydów.

„Uważam, że branie podatków od Żydów jest zwykłym antysemityzmem” – pisze Atzmon. „Po Holocauście i po du tysiącach lat żydowskich cierpień, powinniśmy zaakceptować prawo Żydów do ukrywania pieniędzy przed władzami podatkowymi na wypadek, gdyby horror znów się powtórzył.”

Atzmon nie żartuje, lecz opiera się na faktach. Otóż jak doniosło BBC na stronie http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/8641371.stm amerykański producent zegarków, 65-letni Jack Barouh ukrył 10 milionów dolarów w zagranicznych bankach, głównie w Szwajcarii, a to z powodu – cytujemy anglojęzyczny oryginał – „survival behaviour learned from the Holocaust„. Nie jest to łatwo zgrabnie oddać w języku polskim, ale oznacza to mniej więcej (odruchowe) zachowania ukierunkowane na przeżycie pod wpływem doświadczeń Holocaustu”.

Inaczej mówiąc,  Jack Barouh motywował oszukiwanie władz podatkowych tym, iż jako Żyd obawiał się prześladowań i nagłej utraty swego dorobku życiowego.

10 000 000 dolarów dałoby wprawdzie Barouhowi jakąś szansę na przeżycie, ale co by to było za życie… Wprawdzie mógłby wynająć sobie prywatny odrzutowiec i zamieszkać w pięciogwiazdkowym hotelu w najpiękniejszej okolicy – ale nikt nie mógłby mu zagwarantować stałych dostaw matzo albo gefilte fish, co, jak się wydaje, jest głównym powodem żydowskiego strachu i zgrozy.

Żydowski biznesmen nie jest żadnym złodziejem ani malwersantem – lecz po prostu cierpi na jednoznacznie rozpoznaną przez medycynę jednostkę chorobową unikalną dla Żydów. Autorytetem medycznym, który zdefiniował ową jednostkę, jest osobisty lekarz Barouha. Chodzi o tzw. mentalność „ukryj i przechowaj” („hide and hoard”), często spotykaną u ofiar Holocaustu, a także ich rodzin. Nie wiemy jeszcze, przez ile przyszłych pokoleń owa choroba może się wlec za ofiarami, a nawet czy to się kiedykolwiek skończy.

Niestety, prokurator Jeffrey Neyman stwierdził, iż Holocaust i przeżycia z nim związane nie tłumaczą oszustw podatkowych, czym się skompromitował i wyszedł na antysemitę. Gdyby był człowiekiem uczciwym, podkreśliłby prawo do ulg podatkowych przysługujące wyłącznie Żydom i im jedynie. Tymczasem pan Barouh otrzymał surową karę 10 miesięcy więzienia. Nie traćmy jednak nadziei na sprawiedliwość. Tak, jak swego czasu drogą głosowania ustalono, że homoseksualizm nie jest chorobą – tak też może się wkrótce okazać, iż syndrom „hide and hoard” zostanie oficjalnie sklasyfikowany jako choroba psychiczna dopadająca jedynie plemiona chazarskie.

Zdaniem Gilada Atzmona żydowskie muzea poświęcone Holocaustowi, takie jak Yad Va Shem, czy US Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie, powinny poświęcić jakąś salę ofiarom syndromu „ukryj i przechowaj”. Salę można by nazwać „Yad Va Tax”. Można by również udzielać porad udręczonym ofiarom, gdzie dobrze jest ukryć pieniądze przed urzędem podatkowym. No i warto by monitorować różnych Madoffów celem upewnienia się, iż Elie Wiesel nie zostanie ofiarą ich oszustw jeszcze raz.

Za http://www.gilad.co.uk/writings/holocaust-tax-allowance-by-gilad-atzmon.html

Komentarzy 14 do “Holokaustyczne ulgi podatkowe”

 1. lopek said

  Idąc tym tropem myślenia, to:
  1. Polacy w USraelu, tym bardziej nie powinni płacić, padatków, ponieważ holokaust Polaków był dziełem i Niemców i Sowietów a nawet Ukraińców.
  Ponadto, Polakom z premedytacją wymordowano inteligencję w przeciwności do unych i w końcu TO UNE UNYM I NIE TYLKO UNYM, ZGOTOWALI TEN LOS!
  2. Wszyscy une w Izraelu, też nie powinni płacić podatków!

 2. Zerohero said

  Niezłe! Do tej pory znałem jedynie ideologię Murray Rothbarda (Żyd) i Miltona Friedmana (Żyd). Ci panowie twierdzili, że państwo jest zawsze, z gruntu złe, wrogie i generalnie niepotrzebne. Ergo, żadne kanty na podatkach nie są naganne. Wystarczy „nocny stróż” do pilnowania chazarskich majątków. To zrozumiałe. Koczownik nie jest u siebie, więc nie zależy mu ani na rozwoju państwa ani na rozwoju narodu, który to państwo buduje. Na drugim biegunie jest żydowskie lewactwo i anarchiści. Cel mają ten sam, tylko metoda inna. Nie masz większych wrogów państwa jako takiego niż żydowski myśliciel.

  Poza tym mamy jeszcze jeden dowód, że atomowy, chemiczny, biologiczny (plus 4000 czołgów, 300 samolotów, rakiety międzykontynentalne) Izrael nie rozwiązuje problemu żydowskiego. Przecież ci holo-zastraszeni powinni już dawno się wszyscy spakować i pojechać do Izraela. Najgorsze co może ich tam spotkać to wyzywające spojrzenie Palestyńczyka na checkpoincie, ale 2 ciosy kolbą w łeb i Palestynczyk już nie patrzy. Od palestynskiego ruchu oporu ginie mniej Żydów niż od kopnięć osła i użądleń pszczoły. To powinien być raj dla Narodu Żydowskiego, a jest tylko melina.

 3. Robak said

  Cała ta historia podana powyzej wpisuje sie w długi ciąg przekrętrów robionych czesto „na chama”, „na łom”, przy biernej, spolegliwej postawie tresowanych goyów. W koncu to bydło (goye) mają pracoweac na „Rasę Panów”.
  Patrz równiez „Podatek koszerny”
  więcej na http://www.dakowski.pl/index.php?option … &Itemid=53

  Click to access 1192126369.pdf

 4. Zerohero said

  PS. Przez budowę wielkiego socjalistycznego imperium również rozumiem antypaństwowość. Państwo socjalistyczne zamienia się w karykaturę państwa, tak samo jak „nocny stóż” liberałów. Taka karykatura państwa jest podporządkowana oligarchii. Osobnicy aspirujący do oligarchii i jej sługusów promują socjalizm i kapitalizm. Wokół peta się masa pożytecznych idiotów i ci idioci zaciemniają ostateczny obraz. Przykładem Jest np. Stanisław Michalkiewicz. Liberał a la UPR, jednocześni naznaczony jak „antysemita”.

  Choć kto go tam wie? … Ostatnio w rozmowie z T.Hypkim ojciec Rydzyk powiedział dwie rzeczy:

  1) Jeśli Rosjanie mówią NIE to znaczy TAK.
  2) w argumentacji powołał się na „media izraelskie”.

  Czyli Rosjanie to kłamliwe psy, a prasa izraelska na antenie RM jest traktowana jako wyrocznia. Ostatnio oskarżany o „antysemityzm” Wolniewicz zaczął zionąć naiwnym syjonizmem. Czyżby koczownicy zaszli aż tak daleko i albo sprytni uprowadzili umysły niebezpiecznych gojów albo uwiarygodnili własnych agentów?

 5. opinio said

  ..Szwajcaria jest wspaniale zorganizowana dziupla do chowania fantow wbranych. Nikt nawet nie smie mialknac, zeby zweryfikowac to co jest chowane pod czapa Alp. A reszta swiata to zwykly zlom skonstruowany do doginania dla jasnie milosciwego chlebodawcy ..

 6. Zerohero said

  Wiem, że dla wielu ND i RM to ostatnie bastiony i spodziewam się gniewnych odpowiedzi. Przykro mi drodzy państwo. Po traktacie lizbońskim ja osobiście przejrzałem na oczy. Ważne jak się reaguje w istotnych, kluczowych sprawach, a nie jaką ma się etykietkę. Michnika i Bolka SB i milicja też czasem zatrzymała, a teraz jest jeszcze łatwiej. Wystarczy, że GóWno na kogoś „pluje” i on już jest święty dla niektórych. Tymczasem prawdziwa akcja to była z LPR i Samoobroną. Ich skasowano realnie, łącznie z tajniacką prowokacją. O „opluwaniu” mogliby tylko pomarzyć.

 7. Zerohero said

  opinio

  Z tą Szwajcarią to nie jestem pewien. Właśnie robi się na nich pewne wymuszenia co do otwartości. Polański i jego występek to jedno, a ostentacja z jaką Rząd Światowy daje sygnał, że ściągnąć to teraz może każdego – drugie. Szwajcaria to meta dla średniej klasy – watażkowie, „biznesmeni”, wyżssi urzędnicy, mafie, politycy. Elita nie musi nigdzie się kryć. W FED audytu nie było, nie ma i nie będzie. Jak ktoś trzęsie Japonią, to po co ma kryć pieniądze w Szwajcarii? Szwajcaria jest dla sierot robiących na boku.

  Teraz kasuje się raje podatkowe i przyciska Szwajcarię. Znak, że elita ze szczytu nie chce konkurencji. Ma być ona i długo, długo nic. Wprowadzą obieg bezgotówkowy, chipy, kamery, nowy „antykryzysowy” ład kasujący banki spoza układu. Będzie garstka mega-zbrodniarzy mogacych wszystko i jedynie drobna przestępczość, kłotnie rodzinne itp. Czyli przestępcy kierujący się impulsem, niezorganizowani.

 8. Robak said

  @4
  Co do Michalkiewicza, to tez mam znaki zapytania. Gorliwie biczem chłoszcze (i słusznie) „razwietkę” – konotacja z tajnymi słuzbami Rosji. Ale juz ci, „Unych” to już tak tylko przesmiewczo obsztorcowuje.
  Jako jeden z nielicznych prawicowych felietonistrów nabrał wody w usta i ani sie zająknał w swoich felietonach o przejmowaniou za bezcen polskich podziemnych złóż wartych biliony złotych. Ten jeden przekret warty jest wiecej niz całe dotychczasowe „prywatyzacyjne” złodziejstwo. Już tam Une maczaja kosmate łapki w tym ynteresze. Trudno tego nie dostrzec.

 9. Anka said

  Aaaaaaaaaa .. to ja już wiem co powiedzieć w urzędzie skarbowym. Moja mama była w czasie wojny w obozie pracy,między innymi głodowali – no i ja mam syndrom „ukryj i przechowaj”. Ale to się chyba nie uda …… choć spróbować można

 10. Baron Srul Radziwiłł said

  Szanowna Pani Anko, ten syndrom jest dla Pani niemożliwością, bo Pani nie ma genetycznych skłonności.

 11. Oisyr said

  hm

 12. feliks said

  @ 8
  Pan Michalkiewicz od dawna lawiruje, jego teksty zawsze były robione pod „pracodawcę” zresztą bardzo zręcznie.Ostatnio jest to trochę żenujące bo nie tak dawno nazywał ś.p. Lecha K mężykiem stanu a tu teraz, chyba wskutek mądrości nowego etapu, prawie go beatyfikuje.
  @ 6
  Zgadzam się z kolegą całkowicie, jest to stara metoda służb uwiarygodniania swoich agenciaków.Widać to było i jest w pozorowanych atakach na PiS, który ma robić za „patriotów”.Katastrofa w Smoleńsku pokazała jak układ dziękuje swoim filarom(Wawel) doprowadzając przy tym ogłupiałe stado baranów prawie do histerii.

 13. AteistaPolityczno-Religijny said

  Baron a co ty doktor jestes ze diagnozy stawiasz????? jesli Anka twierdzi ze ma genetyczny syndrom do czego sama sie przyznala tzn ze ma!!! kazdy ma.
  Jesli chcecie wiedziec dlaczego i komu placicie podatki i ze zyd dla zyda nie ma zadnej litosci pod tym wzg to proponuje obejrzec film co Zyd Aaron Ruso nakrecil i umarl.
  To jeden z niewielu Zydow o ktorym pisze z duzej litery.
  America Freedom to Fascism Part 1of11

  film po angielsku, jest tez chyba gdzies z tlumaczeniem.

 14. Pietrus1 said

  Balcerowicz był lepszy ,bo doprowadził więcej ludzi do „nagłej utraty swego dorobku życiowego”. A zatem wzorem żydostwa tez nie powinniśmy płacić podatków !

Sorry, the comment form is closed at this time.