Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Precedens Rozpudy

Posted by Marucha w dniu 2010-04-30 (Piątek)

Obrończyni doliny Rospudy, pani Małgorzata Górska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków została kilka dni temu laureatką tzw. ekologicznego Nobla. Część z wynoszącej 900 tys. dolarów Ekologicznej Nagrody Goldmanów [Aha! – admin], którą podzieliła się z pięcioma innymi osobami, odebrała w San Francisco. Dumy i zadowolenia samej laureatki oraz jej stronników zapewne nie podzielają mieszkańcy Augustowa, ani planiści Via Baltica, łączącej Warszawę z Helsinkami.

Jakkolwiek by nie patrzeć na akcje autentycznych ekologów, jakkolwiek by nie obsobaczać płatnych ekoterrorystów i nawiedzonych ekoreligiantów którzy w różnych punktach globu stawiają na baczność różnej wielkości kraje, trzyletnia batalia o wyjątkowej krasy fragment obszaru Natura 2000 w Puszczy Augustowskiej, stanowić może niezwykle użyteczne studium przypadku.

Albowiem „kłopot stanowi sposobność” i tylko od naszej woli zależy jak do sprawy podejdziemy. Precedens Rospudy pokazuje bowiem jak na dłoni sprzężenie ekoideologii która z powodzeniem rości sobie prawo obowiązującej, i skutecznej, uznanej również za Atlantykiem, egzekucji unijnych przepisów. Pokazuje też zderzenie cywilizacji: wojna psychologiczna na skalę międzynarodową nie tylko, że dodatkowo upokorzyła żyjącą w spalinach, lokalną społeczność Augustowa. Obnażyła również niefrasobliwość planistów szlaków komunikacyjnych i zaprezentowała Polskę jako państwo, które nie jest w stanie panować nad swoją przestrzenią z należytym respektowaniem trendów, forsowanych przez wpływowe ośrodki zachodnie. Nie tylko Warszawa, ale także Urzędy Marszałkowskie, na nieco mniejszą skalę, zwłaszcza we wschodnich województwach gdzie obszary Natura 2000 są szczególnie rozległe, mają trudną lekcję do odrobienia. Szczegółowa analiza modus operandi użytego w sprawie Rospudy, przyda się i w Polsce, i za granicą. Takoż dla obrony, jako i dla ataku.

Możemy się boczyć na ekologów, albo skorzystać z dobrej nauki. Możemy ich traktować jak dziwaków, albo zaprząc ten entuzjazm i wpływy w rydwan polityki narodowej. Przed nami zadanie o wyjątkowym znaczeniu. Bałtyk – jądro naszych celów, naszych ukochań i naszych marzeń przez wieki – umiera.

Marek Bednarz, mp.info

Zdaniem admina, sprawa Doliny Rozpudy nauczyła nas jeszcze jednego: Polsce nie wolno samodzielnie zadecydować nawet, którędy ma puścić drogę. Nie chodzi tu o to, czy rację mają zwolennicy ochrony tego terenu, czy zwolennicy budowy drogi – prawdziwym problemem jest totalne ubezwłasnowolnienie „suwerennej” Polski.

Komentarze 43 do “Precedens Rozpudy”

 1. Rosomak said

  „/…/prawdziwym problemem jest totalne ubezwłasnowolnienie “suwerennej” Polski. ”

  Oczywiście!. W gruncie rzeczy przecież o to chodzi, i to na tak wielu płaszczyznach życia społecznego, że aż trudno się wysłowić. Uczestnicy „Gajówki” doskonale wiedzą o co chodzi, więc nie ma co tematu wałkować. Problem w tym, że tzw. „gawiedź” od której – ze względu na ilość (póki nie wejdą Chińczycy po wojnie z Rosją) – zależy wybór tego czy innego kandydata na prezydenta, kompletnie nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a przecież chodzi nie tylko o pieniądze – jak mówi przysłowie – ale o nasze „być albo nie być”.
  Przed-ostatecznym celem NWO jest zlikwidowanie białej rasy i chrześcijaństwa. Oto idzie w bieżącej rozgrywce, reszta to kamuflaż, w tym prawdopodobnie także ostania „katastrofa”.

  Ps.Nie udzielam się tak jak ostatnio, bo pewien znajomy z czasów studiów, a więc sprzed ok. 30 lat, pokazał mi niedawno imienny wykaz (obok IP) nie tylko tych co komentują niepoprawne strony, ale także tych co zwyczajnie tam zaglądają.
  To zresztą świadczy w jakiej kupie siedzimy az po nozdrza.
  Pozdrawiam Gremium!

 2. Marucha said

  Im właśnie o to chodzi, abyśmy się bali.
  Nb. radzę korzystać (windowsowcom) z tzw. Portable Tor…

 3. veri said

  2. @Marucha.

  PZU – … ja jeszcze nie dalem zadnego komentarza (nawet niewinnego bzdetu) ze swojego kompa.

 4. z sieci said

  Cos sie zaczyna dziac, bo na forach huczy.
  Tajemnica czarnych skrzynek; „niemożliwy splot okoliczności”

  LUDZIE! Ambasadorzy zwiewają z Polski!
  ~Hanka

  dzisiaj, 10:34

  To wszystko smiedzi. Zostalam poinformowana o tym ze Amabasadorzy roznych krajow przebywajacy w Polsce wyjezdzaja z naszego kraju. Otoz byl program w jednym z naszych skorupowanych kanalow w TV polegajacy na odpowiadaniu na pytania dzwoniacych sluchaczy. Otoz zadzwonil Pan z pytaniem dlaczego dziennikarze milcza o masowym wyjezdzaniu Ambasadorow panstw z Polski? Byl zbulwersowany ale jego rozmowa zostala przerwana reklamami a potem juz niw wrocono do tego tematu.

 5. lopek said

  Ekoterror to nowa, nieludzka religia lucyferjan, gdzie – ZŁOWROGI CZŁOWIEK, ZAGRAŻA ZIEMI! Nawet kiedy nic nie robi, kiedy śpi, to też wydziela złowrogi CO2!
  W przyszłości, ekoterror, może być przyczynkiem do eko-depopulacji złowrogich gojów z Ziemi!

 6. Stanisław said

  Terrorystyczny program Natura 2000 i limity CO2 to polityczna machinacja skierowana przeciw słabym krajom, aby zatrzymać ich w rozwoju gospodarzczym na poziomie kolonii.

 7. Marucha said

  Polska mogła by mieć ekoterror, „pakiety klimatyczne” i inne brednie głęboko tam, gdzie słońce nie dochodzi, gdyby była krajem suwerennym.

 8. PL said

  Stoi tu: Prawdziwym problemem jest totalne ubezwłasnowolnienie “suwerennej” Polski.

  I o taką Polskę walczył pochowany na Wawelu prezydent.

 9. j said

  @ Rosomak/ 1

  Pewnie i maja te wszystkie nasze dane. Tylko co moga tak naprawde z nimi zrobic? Pare milionow Polakow z calego swiata i z Polski do wiezienia wsadza?
  Osobiscie nie mialabym nic przeciwko temu zeby wyladowac w jednej celi z takim na przyklad Gajowym Marucha czy Panem Zbigniewem Koziolem 🙂
  A jak juz notuja, ze sie weszlo na jakies niekoszerne forum to juz jeden pies czy czlowiek cos napisze czy nie, prawda? 🙂
  Jak spadac to z wysokiego konia!

 10. Robak said

  Z tymi ekologami to jedna wielka sciema. Sa oni obok pedałów i lezb, dla lewaków elektoratem zastępczym zamiast tzw. klasy robotniczej. Służa im do budowania „ideologi”.
  Swojego czasu ekolodzy „dzielnie” przykuwali sie do drzew i ganiali z policją pomiedzy krzakami obok Góry św. Anny, któredy miała byc poprowadzona autostrada. Prac nie mozna było kontynuować, maszyny stały, ludzie też, az firmy tam pracujace wycofały sie z tego interesu ze wzgledu na straty. No i wtedy weszły firmy niemieckie na plac budowy, prace ruszyły, a ekolodzy o dziwo gdzies znikneli. Nie było protestów.

 11. Krzysztof M said

  Z Rospudą było tak:

  Polska dawno już miała zaprojektowaną drogę północ-południe. To ważna nie tylko dla naszego kraju trasa, biegnąca m.in. przez Augustów, gdzie trasa miała biec przed dolinę Rospudy. I pies z kulawą nogą by się tym nie interesował, aż rząd polski wysupłał skądś pieniądze na ten odcinek przez Rospudę. Unia doskonale wiedziała, że jak powstanie ten odcinek, to już budowy nic nie zatrzyma. I trasa północ-południe powstanie. Więc Unia postanowiła przejąć inicjatywę. Poszczuto drogowców ekologami. Budowę odcinka zablokowano. Teraz trasa północ-południe nie powstanie. A co powstanie? Trasa wschód-zachód! To towary z Niemiec mają być wożone drogami wybudowanymi przez kasę z Unii! Żadnych innych dróg! A zwłaszcza tych, które służą podważaniu hegemonii gospodarczej Niemiec!

  Właśnie spaliło się Soplicowo w Białowieży. Coś mi się wydaje, że właścicielem tego, co powstanie na tym miejscu będzie… 🙂 To już drugi pożar. Poprzednio paliło się dwa lata temu. A tak na marginesie, to po kiego grzyba gojom hotel!!?

 12. lopek said

  Ekoterroryści, to swoiste ramię zbrojne, lucyferjan a dowodem tego jest, kompletny brak zainteresowania ekoterrorystów w sprawie, rury po dnie Bałtyku.

 13. Krzysztof M said

  Ad. 12

  Niemiec płaci – Niemiec wymaga. 🙂

 14. kandydat na Prezydenta RP Płk. Wasiak w TVN

  “MNIEJSZOŚĆ ŻYDOWSKA MUSI ODEJSĆ!”

  http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,32834,wideo,,173185,kandydaci_na_prezydenta,aktualnosci_detal.html

  część 1:
  http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,32834,wideo,,173182,kandydaci_na_prezydenta,aktualnosci_detal.html

  Tego jeszcze nie było.

 15. Zauważcie, że wpisuje to prawdopodobnie jedna i ta sama osoba.
  Należałoby to zweryfikować z ambasadami, poza tym mamy długi weekend, myślę że na 3 dni opłaca się wyjechać.
  Nie dajmy się zastraszyć!
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/do-kraju-wrocily-kolejne-szczatki-ofiar-katastrofy/komentarze,1472503,,30146537
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/do-kraju-wrocily-kolejne-szczatki-ofiar-katastrofy/komentarze,1472503,,30146261
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,sort,0,title,Piloci-slyszeli-alarm-ale-nie-mogli-zareagowac,wid,12223235,opinie.html

 16. Krzysztof M said

  Polaków ośmieszania ciąg dalszy.

 17. mustrum said

  Po pierwsze, Ludzie Kochani, nie nobilitujcie ekoidiotów. Nie nazywajcie ich „ekologami”. Ekolog to naukowiec, (najczęściej) biolog zajmujący się środowiskiem, zazwyczaj przez empiryczną obserwację i teoretyczne modelowanie procesów środowiskowych w celu przewidywania jak się one będą zmieniały w czasie i/lub pod presją rożnych czynników.

  Ekoidioci, zieloni, arbuzy (z zewnątrz zielony, od wewnątrz czerwony) to albo cwani sukinsyni ciągnący grubą kabonę fundowaną przez podatnika i zblatowanych polityków, albo pożyteczni idioci będący samozwańczymi obrońcami Ziemi, a w praktyce wyznawcami tych pierwszych (La illacha illa Gaja, AlGore rasul Gaja).

  Po drugie: Greenpeace, Sierra Club, Whale Watch, WWF et tutti quanti były przez długie lata sowicie opłacane przez KGB. Po ’92 tamten kranik usechł, ale pojawiły się inne, np. w/w politycy i publiczny żłób, Jurek Soros et tutti Parchatti itp. „Paymaster” inny, zadanie to samo: nie dopuścić do samostanowienia nieusankcjownowanych.

 18. mustrum said

  Swoją drogą, jest duża doza ironii w naszej sytuacji.

  Mieszkańcy Augustowa bardzo chcą autostrady, lecz nie dana jest im ona.
  Mieszkańcy Zakopanego autostrady wcale nie chcą, a buduje się im czteropasmówkę.

  Kto powiedział, że razwiedka (-ki?) sterująca(-ce?) Neue GG Judeopolen nie mają poczucia humoru?

 19. j said

  @ Monitor Polski/14

  Otoz ci dwaj pokazani kandydaci wydaja mi sie szalenie sympatyczni, nieglupi i dosc odwazni ale prosze zwrocic uwage na ton dziennikarzy i w ogole na sposob przeprowadzania tego wywiadu. Obaj panowie najwyrazniej walcza(zreszta dosc skutecznie) z trema a ci mlodzi tupeciarze tonem wyzszosci tylko ich karca i podpuszczaja wpedzajac w maliny. Zeby osmieszyc w oczach widzow. Pan Wasiak uroczy w tym strzeleckim mundurze i z wojskowymi manierami ale do mlodego elektoratu to napewno nie przemowi. Oni preferuja thuzkopodobnych, dla ktorych polskosc to nienormalnosc.
  Czola wszystkim dziennikarskim hienom (ci wyzej to byly mlode hienki)mogby skutecznie stawic Andrzej Lepper, ktory umie hieny zapedzic w kozi rog.

 20. hahary polskie said

  Przez piec minut programu telewizyjnego co moze 2 kandydatow przedstawic – przyjac postawe zasadnicza, trzasnac obcasami i zagrac pajaca ( to wojskowy)?
  A profesor – zaimponowac broda i stwierdzic ,ze gdzies i cos tam wyklada ?
  Przestanmy zartowac z Polakow !

  Co do tematu ,to na szczescie mozna jeszcze w Polsce puszczac gazy biologiczne i ulzyc sobie z rana.

 21. Cezary said

  Kulisy Goldman Environmental Foundation z San Francisko i ich Goldman Environmental Prize.

  Żydoska mafia Goldmanów z San Francisko to ta banda oszustów, która jest współwłaścicielem finansowej złodzejskiej ośmiornicy o nazwie Goldman Sachs Bank, obecnie oskarżona o zdefrałdowanie bilonów dolarów swoich wierzycieli, którzy zdeponowali swoje findusze w tej ich dalej bezkarnej ZŁODZEJSKIEJ instytucji.

  http://tpmcafe.talkingpointsmemo.com/2010/04/16/goldman_sachs_fraud/

  Dla tej złodzejskiej mafii pracuje były „polski” premier Marcinkiewicz, pomagajacy dokonywać sabotażu na polskiej złotówce.

  Żydostwo na świecie, które za pomocą różnych szfindli i zwykłych przestępstw kryminalnych opanowało system transferu finansów panstwowych i prywatnych usiłuje być „panem bogiem”, sądem ostatecznym oraz wyrocznią we wszystkich sprawach na ziemskiej planecie.
  Właśnie to żydostwo potworzyło nie tylko w USA, Polsce i prawie wszystkich krajach różnego rodzaju „fundacje”, spreparowali swoje „komitety” – gremia, które lansują siebie samych jako sumienie świata nadając „nagrody” za różne uczynki ludzi na ziemi, ale według judaistycznego systemu oceny „wartości”

  Generalną zasadą w tej żydoskiej ocenie wrtości jest zasadnicza zasada:

  DOBREM jest tylko to co jest KOŻYSTNE, ale TYLKO dla żydostwa.

  Jeśli jakieś działania człowieka są dobrem w bezwzglednej wartości dla gojów, czyli większości ludzi na świecie, ale zakąpleksieni „wybrancy” czyli żydzi nie mają szczególnych kożyści to takie uczynki już wedłóg kryteriów oceny żydoskiej są ZŁEM i nie powinny być nagradzane, lecz karane lub nawet zwalczane.
  Zatem, wedłóg żyda „DOBREM” na świecie jest TYLKO to co wzbogaca żyda, chociażby to było nie moralne, bo okupione masową śmiercią goji.

  Żydostwo nienawidzi państwa Estonia i innych krajów nadbałtyckich oskarżajac te nadbałtyckie ludy o skrajny antysemityzm nazywając „podłą ziemią” , dlatego że tam tymi krajami nie rządzą żydzi nie mając profitów z przywilejów posiadanej władzy.

  Gdy powstała koncepcja budowa autostrady z zachodu Europy do krajów bałtyckich, która to autostrada musi ze wzgledów fizycznych przechodzić przez teren jeszcze narazie polskich, a w tym ustalono że njłatwiej przez Dolinę Rospudy omijając aglomeracje augustowa, żydostwo sfinansowało „demokratyczną dyskusję” czyli żydoską zadymę przekreślającą ten projekt autostrady. Żydzi mają SWOJE koncepcje rozwoju Polski co wyjaśnie poniżej.

  Może nie wszyscy wiedzą, że to właśnie wybudowanie dróg komunikacyjnych tzn. systemu koleji i autostrad w dzikej Ameryce Północnej spowodowało, że gospodarka USA stała się potegą światową. Bez systemu autostrad USA byłaby zadupiem świata.

  Właśnie w tydzień temu na kanale telewizyjnym History Channal będacego w rekach żydoskich i FABRYKUJACYM NOWĄ historię świata odbyła się w zeszłą niedzielę 18-IV-2010r. premiera wielodcinkowej FABRYKACJ filmowej historii ameryki w NOWYM wydaniu „dokumentalnym” pod pełnym nadzorem żydo-masonerii mafii holiwoodzkiej. Tytuł tej SFABRYKOWANEJ nowej historii przez pryzmat interesu żydo-masonskiej mafii pt. „America The Story of Us”

  http://shop.history.com/detail.php?p=260010&v=history_show_america-story-of-us

  w którym jest generalnie mowa o tym, że BUDOWA dróg, AUTOSTRAD, koleji żelaznych oraz wydobycie ropy naftowej oraz gazu ziemnego jako żródeł energii były jedne z najbardziej decydujacych czynników w rozbudowie potegi gospodarczej USA co jest prawdą.

  Generalnie ten bardzo reklamowany serial GLORYFIKUJE zasługi żydo-masonerii w zwiazku z tym jest całe mnustwo wstretnych kłamstw, które polegają na tym, że są nachalnie uwypuklone wąteki „dobrodzejstwa” oraz szczególnych zasłóg emigrantów zwłaszcza ŻYDOSKICH oraz napastliwie wskazywani różni politycy z przypisanym im ARBITRALNIE: że byli „gejami” czyli że żekomo byli homoseksualistami co jest wielokrotnie podkreślane oraz wstretną nie uzasdnioną historycznie insynucją.

  Zatem, przecietny widz, który nie zna FAKTYCZNEJ historii USA po zakonczeniu każdego odcinka tego serialu jest kłamliwie przekonany i myśli sobie, że w zasadzie USA budowali sekretni masoni, żydzi i geje …. oto ta NOWA SPREPAROWANA historia USA … dla gawiedzi amerykańskiej.

  Powyższy opis o „nowej historii” USA przytoczyłem, aby rodacy mieszkajacy w Polsce zrozumieli w jakim kierunku zmierza „nowa” edukacja w USA, gdzie cały przemysł rozrywkowy jest całkowicie zdomunowany przez żydo-masonów i homoseksualistów jest żródłem nowej FABRYKOWANEJ historii USA oraz całego świata … o ZGROZO !

  Bardzo niepokojace jest też to, że na uniwersytetach w USA gdzie naczelnikami katedr historii, socjologi czy wogóle najwazniejszymi profesorami decydujacymi o obecnym kierunku badań historycznych czy humanistycznych są żydzi.
  To właśnie oni FABRYKUJĄ nowe KŁAMLIWE „podreczniki” do naki dla studentów w USA o historii Europy Środkowej i Europy Wschodniej, a w tym historii Polski, że JAKOBY głównymi organizatorami państw cywilizowanej Europy Środkowej byli handlarze i wedrownicy żydowscy, a ludność tubylcza średnowiecznego kraju Polan to byłi zwykli prymitywami, którym to NIBY przybysze żydzi nauczali jak należy żyć oraz NIBY organizowali Państwo Polskie …

  Na tej też to kłamliwej żydoskich bredniach pierwsze zdania w tych NOWYCH podrecznikach do nauki historii w obenej Ameryce o Europie Środkowej zaczynają się kłamstw, że NIBY pierwszymi, historycznie JAKOBY poświadczonymi organizatorami życia Polan na średniowiecznych ziemiach polskich byli handlarze żydowscy.
  Wedłóg tych FABRYKACJI zydoskich to właśnie żydzi nawet handlowali słowianskimi niewolnikami zwałaszcza z terenów dzikich tubylców Polan nazwanymi NIBY przez wielce „kulturalnych” przybyłych handlarzy żydów.

  W tych amerykanskich skryptach uniwersyteckich też są sfabrykowane kłamstwa żydoskie fabrykujace legendy jakoby ci tubylcy Polanie byli sprzedawani jako niewolnicy królestwom zachodnim, a nawet ci Polanie byli niewolnicy wywożeni przez żydów handlarzy i sprzedawani w krajach Europy Południowej , a nawet w krajach arabskich ….

  Takie też wątki o historii Polski pojawiły się ostatnio w żydoskiej manipulacji – fabrykacji „Historia Żydów w Polsce” zamieszczonej w 2007 roku na Wikipedii i zmienianej w zależnosci od FABRYKOWANEJ nowej histori żydostwa w Polsce jako GROŻNEGO KŁAMSTWA dla etnicznych Polaków przedstawianych przez żydostwo jako PARWSI cywilizatorzy ziem polskich czyli FABRYKOWANEGO punktu odniesienia do totalnej REWIZJI historii Polski która nadaje pierwszenstwo żydom do ziem polskich Piastów:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_w_Polsce

  Ta REWIZJA historii Polski jest cichaczem też organizowana przez żydoskich profesorów historii z polskimi nazwiskami członków Żydowskiego Związeku Stowarzyszeń Humanitarnych B’nei B’rith – Loży Polin z Uniwersytetów: Jagielonskiego, Warszawskiego, Wrocławskiego, Gdanskiego, Poznanskiego … itd.
  To własnie pod ich egidą na warsztacie fabrykacji jest NOWA historii Polski, której sednem ma być to, że to NIBY żydzi byli głównym motorem cywilizacji w sredniowecznej polsce było żydostwo i to NIBY oni nadali nazwie Polin – Polska , więc to fabrykacja ma uzasadniać że Polska cywilizacja jest bardziej własnością żydoską, niż etnicznych Polaków.

  Zatem, to żydostwo tym sposobem FABRYKUJE podwaliny nowego prawa przetargowego dla żydostwa zamieszkałego w Polsce i poza polską, które te „nowe podwaliny historyczne” zydostwa JAKOBY maja wieksze prawa do ziem polskich niż rdzenni etniczni Polcy, a tym samym żydostwo ma SWOJE plany do obecnego kierunku rozwoju Polski, gdyż wedłog tych insynuacji Polska jest JAKOBY własnoscią żydostwa, więc oni mają wieksze prawo DECYDOWANIA o kierunkach rozwoju czy tez obecnej budowie Polski, ale z wymogami interesu zydoskiego pod kierownictwem żydów z pominieciem opinii wyśmiewanych etnicznych rdzennych Polaków zagonionych do katakmb politycznych, nie majacych nic do powiedzenia w Polsce.

  W tą całą histerię kłamstwa i uzurpatorstwo żydoskie wpisuje się ta „nagroda” pod pozorem „ratowania Doliny Rozpudy”, gdyż żydostwo ma SWOJE plany na przyszłość dla Polski oraz budowania szlaków komunikacyjnych w środkowej Europie.

  Oto MISJA jaka przyświeca Goldman Environmental Foundation, która przyznaje Goldman Environmental Prize:

  “(…) The Richard and Rhoda Goldman Fund honors the legacy and values of its founders. Those values are reflected in the Goldman Fund’s core program areas and include a strong connection to the San Francisco community and California, a lifelong concern for the environment, and a deep and unwavering commitment to the Jewish people and Israel.”
  http://www.goldmanprize.org/aboutus/goldman_fund

  Ciekawe jest też to że w przeszłości w tej Goldman Environmental Foundation udzielała się żydówka, senator z San Francisko Dianne Feinstein, która jest teraz czwartą żoną Richarda C. Blum najwiekszego spąsora organizacji homseksualnych w USA (nazwisko Feinsten ma po DRUGIM mężu, a jej prawdziwe panienskie nazwisko to: Dianne Emiel Goldman)

  Richard C. Blum były senator USA bardzo znany żydoski hoksztapler finasowy z Kaliforni sfinansował utworzenie tzw. Museum of Tolerance w San Francisko, służące ideologii o jakąś tam walkę o „TOLERANCJE” dla „mniejszosci”.

  To „Museum of Tolerance” w San Francisko jest miejscem zbiegowiska homoseksualistów w USA, w którym zatrudniona jest na pełnych etatach pracowniczych cała armia homoseksualistów z okolic San Francisko opracowujaca strategię szeżenia propagndy i indoktrynacji dzieci i młodzeży do ononizowania się, a potem nabytego tym sposobem homoseksualizmu.

  Ideologiczna SYMBIOZA właścicieli przemysłu holocoustu i awanturnictwa homoseksualnego jest oparta na eksplatowaniu ich wspólnie wymyślonego sloganu ideologicznego „walki z nienawiścią” i tzw. walką o „tolerancję”.

  Ta żydówka senator Dianne Feinstein San Francisko jest w USA najpoważniejszą figurą polityczną w USA i to własnie ona przewodniczyła komitetowi inaguracyjnemu zaprzysiężenia Baraka Obamy w dniu 21 stycznia 2009 roku w Waszynktonie.

  Jeśli ktoś ogladał w TV zaprzeysiężenie Bracka Obamy, to powino pamieta jak ta żydówa Dianne Feinstein (nazwisko panienskie Dianne Emiel Goldman) odgrywała rolę głównego narratora i REŻYSERA przy mikrofonie na schodach budynku Kapitolu w Waszynktonie tego widowiska zaprzysiężenia pierwszego czarnego prezydenta B. Obamy.

  Właśnie ta Dianne Feinstein i jej TRZECI bogatszy mąż Richard C. Blum z San Francisko to główni spąsorzy i POPLECZNICY w USA w walce o tzw. TOLERANCJĘ ze strony mafii żydoskiej zabiegajacych o SPECJALNE PRZYWILEJE prawne dla „żydoskiej mniejszości” w Ameryce i wszędzie na świecie do których strategicznie podłoczono sfabrykowaną NOWĄ mniejszość czyli homoseksualistów” urzywanych jako żołnierzy w imeniu interesów mafii żydoskiej.

  To żydzi u władzy w USA nadali STATUT „mniejszości” dla homoseksualistów w celu wykożystywania agresywności tych homoseksualistów w walce o SPECJALNE PRZYWILEJE prawne dla tzw. mniejszości zwłaszcza dla żydów, a jak się UDA to też dla innej mniejszosci czyli homoseksualistów.

  Stąd właśnie ta ideologiczna SYMBIOZA tych „mniejszości” żydoskiej i homoseksualnej.

  To właśnia żydówka Dianne Feinstein (nazwisko panienskie była głównym PRZECIWNIKIEM programu z 2007 roku i 2009 roku ZNIESIENIA wiz do USA dla Polaków .

  To właśnie Dianne Feinstein i jej mąż Richard C. Blum byli głównymi rzecznikami WYKLUCZENIA Polski z pakietu NIE przyznania wiz turystycznych do USA dla Polaków:

  http://www.wprost.pl/ar/162494/Maleja-szanse-na-wizy-do-USA/

  Ta NIENAWIŚĆ żydówki Dianne Feinstein do Polaków i Polski wynika z tąd, że jej dziadkowie byli emigrantami z Polski (trzeba sprawdzić z jakiego reginu Polski) wiec ona w całej rozciagłości solidaryzuje się z apelem „UPAKARZANIA Polski” przez rabina Singera z New Yorku za nie płacenie HARACZU żydom przez Polaków.
  Dianne Feinstein ma dwie siostry, z których Lynne Kennedy WŻENIŁA się w rodzinę katolickich Kennedych, a druga siostra Yvonne Banks WŻENIŁA się w rodzine bankierów na takiej zasadzie jak słusznie opisuje zajadle zwalczany przez żydo-komunę, nacjonalista polski z PZPR – Albin Siwak, który w swojej totalnie przemilczanej przez prasę książce pt. „Trwałe ślady” wydanej w 2002 roku, opisuje METODOLOGIĘ żydoską WŻĘNIANIA żydów lub żydówki w rodziny polskie wysokiego szczebla WŁADZY w PRL, aby złamać polski kult nardowy w tych polskich rodzinach, których przedstawiciele byli na szczytach władzy:

  „ . . . . .Mój kolega z MSW, stwierdził tak: „Wielu generałów, którzy chcieli awansować, dało namówić się na żony Żydówki, bo one były gwarancją, że będą lojalni”.
  Mój przyjaciel, generał Wacław Czyżewski, wyjaśnił mi tę sprawę tak:
  „Kiedy skończyłem studia i awansowałem, to wezwano mnie do kadr i mówią – Towarzyszu generale, zapowiadacie się na dobrego dowódcę i jest przed wami duża przyszłość, ale musicie rozwieść się z żoną, a my wam damy inną – nie Polkę.
  Oczywiście, że odmówiłem, bo po pierwsze, mieliśmy już troje dzieci, a po drugie, sam sobie żonę wybrałem i nie pozwolę, by ktoś mi dyktował w tych sprawach. Oczywiście, że to zważyło na moich awansach.
  Byliśmy z Moczarem przyjaciółmi i wszystko o sobie wiedzieliśmy – mówił generał Czyżewski. Przecież całą okupację dowodziliśmy partyzantką na Lubelszczyźnie i tajemnic przed sobą nie mieliśmy.

  I ten głupi Mietek uległ im i rozszedł się z żoną Polką. Przez całe życie tego gorzko żałował i zmądrzał dopiero przed śmiercią, gdy stwierdził: Pochowajcie mnie między Polakami na Porytowych Wzgórzach . . . . .”

  Patrz link:

  http://www.eckardt.pl/albin-siwak-nie-moglem-dluzej-milczec.html

 22. chemtrail said

  Agenda 21 – to program skumulowania ludności w miastach:
  – pozbawienie własności prywatnej
  – pozbawienia możliwości swobodnego przemieszczania się
  – objęcie jak największych obszarów programami „ochrony przyrody”

  W celu dezinformacji pod egidą Agenda 21 prowadzonych jest wiele projektów ochrony przyrody np: http://www.baltic21.org/

  Takie działania kompletnie zamydlają oczy i powodują, że znaczna część niebezpiecznych ( tzn. aktywnych ) osób przekierowywana jest na boczny tor zwany ekologią. I w dobrej wierze z całym szczerym entuzjazmem angażuje się w tematy zastępcze.

  To energetyczne „związanie” potencjalnych przeciwników NWO – bo są to zazwyczaj ludzie wrażliwi i chętni do działania jest idealnym rozwiązaniem.

  I ci którzy nigdy nie zgodziliby się świadomie służyć NWO, służą mu nawet o tym nie wiedząc, nie zdając sobie z tego sprawy.

  O tym pisał Huxley.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 23. chemtrail said

  Ad 10

  Nie jest to prawdą co Pan Robak wypisuje.
  Po zmianie wykonawcy- nowy wykonawca załatwił sprawę po niemiecku – czyli skutecznie.
  Za mordę i do parteru.
  Nie miało to żadnego związku z zaprzedaniem się ekologów.
  Jak już pisałem gro z nich to ideowi wrażliwi manipulowani często naiwniacy – ale nie sprzedawczyki.
  To ludzie którzy po otwarciu oczu całą determinację i siłę, którą wkładają w temat „ekologii”- włożyliby w walkę z prawdziwym wrogiem.

  Nie trzeba na nich pluć tylko pomóc im otworzyć oczy

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 24. Robak said

  @22
  Tacy z nich ekolodzy jak z koziej d…y p…a. Najwiecej ideowych „wrażliwców” a nie jakiśch tam sprzedawczyków było w PZPR/UB/SB/WSI. Oni tez sie nie zaprzedali. Żarli suchu chleb i popijali wodą, pieniedzy też nie brali, tacy z nich byli ideowcy.
  Użyteczni idioci „wrażliwcy” używani sa przez wszelkie totalitaryzmy, ale to jest ich wybór, nikt im tego nie nakazuje. Stare polskie przysłowie mówi „lepiej z madrym stracic jak z głupim znależc”. Panie strzeż mnie od wszelkich „wrażliwców”.

 25. aga said

 26. aga said

 27. aga said

 28. Korn said

  może nie na temat, ale w ramach pełnej zgodności z opinią Gajowego odnośnie niedawnych wydarzeń zamieszczam dwa odnośniki:
  1)http://mercurius.myslpolska.pl/2010/05/narada-rusofobow/
  2)http://mercurius.myslpolska.pl/2010/04/rosjanie-lubia-polakow/

  …czyżby PIS zmieniał front?, a może Jarosław Kaczyński wie to czego niektórzy z nas od początku się domyślają? Milczenie J.K. jest zastanawiające.
  -przypomnę tylko prowokację z Pearl Harbor Attack, naloty na Drezno, Hiroszimę z Nagasaki, Kuwejt czy też 11 września 2001.
  To nie byli „ruscy”!!!

 29. aga said

  PO i PiS – to partie uzupełaniające się

  Drodzy Państwo,

  przyszło mi dziś do głowy, w aspekcie ostatnio ciągle obecnej tu i tam pewnej działaczki „polskiej” z Białorusi, że Polska jako państwo nie posiada podziału na PiS i PO. Jest to jedna, ciągle ta sama obcja politycznie szkodliwa i jakże bezczelnie i kłamliwie zorganizowana albowiem stwarza wrażenie podziału na „naszych” i „nienaszych” jednak tak daleko nie jest. W istocie rzeczy tworzy pewnego rodzaju spektakl, cyrk na arenie politycznej dla ciągle ogłupianego od 20 lat narodu polskiego, aby jak najdalej trzymać od władzy, pojawiające się ugrupowania o charakterze patriotyczno-narodowym na scenie politycznej Polski, tym samym wspólnie blokując działania reorganizacyjne ruchów narodowych/.

  Dzisiaj jestem przekonany w 100%, że jakby nie ten sztuczny /oni o tym doskonale wiedzą wspólnie popijając wino/ podział na PiS i PO – te dwie obcje polityczne, tak jak i kiedyś AWS, zeszłyby w niepamięć, znikłyby z mapy naszego państwa.

  Reasumując /proszę uprzejmie o rozpowszechnienie dla dobra Polski tej myśli/ PiS i PO – to jedno i to samo co PO i PiS – jest to jedno ugrupowanie i w jednakowym stopniu szkodzi interesom Polaki. Spektakl ich jest grą pozorów dla emocjonalnie i intelektualnie pogubionego /”dzięki” nim i ich grze/ polskiego elektoratu.

  Wynika z tego, iż obóz narodowo-patriotyczny powinien dzisiaj walczyć nie przeciwko Kaczyńskiemu czy Tuskowi, ale przeciwko nim razem wziętym i walczyć ostro przekonując polskich wyborców, iż ci ostatni zostali zwyczajnie oszukani i wykorzystani do rozgrywek politycznych.

  Walczyć należy przeciwko nim, jak walczono przeciwko stonce na polach PRL-u, bo to są najwięksi i najbardziej obłudni szkodnicy suwerennej idei nowego i niezależnego państwa polskiego /realia – ich nie upubliczniam – mówią same za siebie/. Wokół tej idei powiniem, moim zdaniem, jednoczyć się każdy myślący Polak. W innym przypadku Polską będzie rządzić kolejna kanalia!! Jednoznacznie walkę należy ogłosić POPiS-owi i znieść ich na zawsze z powierzchni polskiej narodowej polityki.

  Z poważaniem Wiktor Dmuchowski, Częstochowa, dnia 21 kwietnia 2010 roku

 30. aga said

  List otwarty do „Naszego Dziennika”
  Mam dosyć manipulacji i bałwochwalstwa

  Szanowna Redakcjo!

  W dzisiejszym numerze „ND” przeszliście Państwo samych siebie. W artykule Małgorzaty Pabis „Nawrócenie czy świętokradztwo i hipokryzja?” czytamy, że w czasie uroczystości pogrzebowo-żałobnych ofiar smoleńskiej katastrofy doszło do drastycznego naruszenia prawa kanonicznego. W tekście tym czytamy:

  „Popieranie aborcji, zapłodnienia in vitro czy eutanazji jest grzechem ciężkim, który pozbawia człowieka łaski uświęcającej i uniemożliwia przystępowanie do Komunii Świętej. Dla każdego katolika powinno to być sprawą oczywistą. Ale czy naprawdę jest? W czasie żałobnych Mszy św. odprawianych po katastrofie prezydenckiego samolotu można było dostrzec polityków, którzy przystępowali do Komunii Świętej, choć wcześniej deklarowali swe poparcie dla zapłodnienia in vitro (np. marszałek Bronisław Komorowski)”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100430&typ=wi&id=wi11.txt

  Jako podstawa prawna przytoczony został Kodeks Prawa Kanonicznego: „Kan. 915 – Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”.

  Wszystko to prawda i nie zamierzamy negować faktu, że Bronisław Komorowski nie powinien być dopuszczony do Komunii Świętej. Pragniemy jednak przypomnieć, że:

  1. Lech Kaczyński był także zajadłym obrońcą in vitro, a więc także podlega pod kan. 915. Nie powinien być dopuszczony do sakramentów, nie powinien być więc pochowany w poświęconej ziemi i z udziałem czołowych przedstawicieli Kościoła katolickiego. Dodajmy, że Maria Kaczyńska miała w tej kwestii jeszcze bardziej odmienne poglądy niż Kościół katolicki.

  2. Jeśli dobrze pamiętam, to w czasie pogrzebu do Komunii św. przystąpiła także córka Państwa Kaczyńskich, która od lat żyje w związku niesakramentalnym.

  Mam więc pytanie do Redakcji „ND”: dlaczego (zresztą słusznie) sforujecie Komorowskiego i pokazujecie go jako kandydata niekatolickiego, a równocześnie promujecie Państwo kult Lecha Kaczyńskiego, który w kwestiach aborcji i in vitro miał dokładnie takie samo zdanie co Bronisław Komrowowski?
  Za co czcicie Lecha Kaczyńskiego?

  Z wyrazami szacunku
  prof. Adam Wielomski

  za konserwatyzm.pl

 31. chemtrail said

  @ 25
  To chyba najmilszy akcent muzyczny ostanich dni 🙂
  Jeśli młodzi ludzie przestaną sprzedawać swoją wolność za przysłowiowego „blanta na klatkowskiej” – ten kraj, ten świat się zmieni.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 32. chemtrail said

  @24

  1. Nie najwięcej wrażliwców – a najwięcej oportunistów, sprzedawczyków i tchórzy było w PZPR/UB/SB/WSI- ideowy beton to był margines.
  2. Osoby wrażliwe i odważne – a do takich zaliczali się „ekolodzy” z Góry Św. Anny ( nawet jeśli naiwni )- mają wszelkie atrybuty aby otworzyć oczy i stanąć po właściwej stronie, czego NIE MOŻNA powiedzieć o oportunistach, sprzedawczykach i tchórzach.

  Potrzeba tylko iskierki zrozumienia, dostrzeżenia całej złożonej prawdy ( to często przychodzi z wiekiem)
  Każdemu zajmuje trochę czasu zorientowanie się o co chodzi.
  Rozumiem że Pan Robak do urodzenia jest tak przenikliwy i mądry – to gratuluję 🙂

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 33. Robak said

  Człowieku, piszesz jak nawiedzony ,,wrażliwy ideolog” czyli idealista (FRAJER, LUB CWANIAK DO SZESCIANU). Już samo to stawia ciebie w nieciekawym świetle. Swoim, pisaniem ni z gruchy ni z pietruchy, ad persona usiłujesz sobie wić do mnie nić komunikacji. Jak nie masz z kim pogadać, to pożycz sobie od sąsiada psa. Jesteś cienki Bolek. Usiłujesz przykleić mi się jak g… do zelówki.
  Twój wybór, co zrobisz ze swoim życiem i kogo będziesz nawracał z „terrorysty ekologicznego”, na polskiego patriotę. Powodzenia!
  Mój expirence w temacie oportunistów i nawiedzonych głąbów, to wypisanie z pzpr za czasów głębokiej komuny dwóch osób. Właściwie to podjąłem wysiłek co do trzech, ale ten trzeci załamał się przy przepytywaniu przez pop, gdy składał legitymację wydał mnie i powiedział, że to ja go przerobiłem na antykomunistę, że on niewinny. Miałem p…e. Z tych dwóch wypisanych też zero pożytku. Mieli skryty żal, że nie awansują i takie tam inne skryte żale. A co ja z tymi, jak myślałem „nawiedzonymi” pzpr-cami wódki wypiłem ile „gupot” przy tym wysłuchiwałem, zanim zakodowałem w ich łepetynach, że… itd. Dlatego dziś powiadam, że jak ktoś się raz skurwi, to już mu to pozostaje, mniej czy bardziej ,ale pozostaje. Syndrom Bolka.
  Są tacy co się zmieniają, ale to margines. I tak naprawdę, to do końca nie wiesz z kim rozmawiasz. To jak z sektą. Sa nieliczni tłukący na tym kasę i całe stado baranów i owiec do ich usług.
  Eko ”gupota!” nie wynika z wieku. Toż w Rospudzie pojawili się sami PP Gwiazdowie (Joanna i Andrzej), co by wesprzeć „tych dzieciaków” jak zapodali, w ich dziele ratowania… tylko czego…? Pan Bóg zesłał na gamoni ostry mróz i następnego dnia PP Gwiadowie z przemarzniętymi d…i zdezerterowali z „pola walki”, o co…?
  Naprawdę życzę szanownemu/nej „chemtrailowi” powodzenia i na zdrowie (co się przyda) w nawracaniu „ekoterrorystów”
  PS
  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Kto miał ja wziąć, ten ją wziął. Też lubię Góre św. Anny.

 34. chemtrail said

  @33
  Napisałem to co wiem z własnego doświadczenia, nie znam realiów głębokiej komuny, ale znam bardzo dobrze realia ekologicznej ściemy i ludzi którzy w tym biorą udział. I nie zgodziłem się i nie zgadzam się z twoją sugestią, że jak przyszli Niemcy to ekolodzy się sprzedali. Gówno prawda.

  A co się bardziej do czego przykleja robak do gówna, czy gówno do robaka to już nie mi oceniać.
  Daj trochę na luz kombatancie bo żyłka pęknie.

 35. hahary polskie said

  Wiele na tym portalu mamy przemyslen Polakow jak i ich mieszancow o trollach nie wspominamy ale nikt nie zauwaza,ze przeciwko nam POLAKOM sprzeniewierzyly sie juz wszystkie sily szmulii, szwabow i to nie tylko przez partie polityczne w ktorych „Un-e” wioda przewodnia sile ale rowniez przez posoborowy Kosciol ,w tym i przez media o.dr.Rydzyka !

  Te „un-e” sa juz wszedzie i graja na roznych instrumentach w orkiestrze swiatowej pod jedna batuta !!!

  Prosze zwrocic uwage jak nieudolni jestesmy my POLACY – jaka to tv „narodowa” medyka E.Sendeckiego ,jakie te wywiady ciosane toporem,jakie to organizowanie sie sil narodowych innych uzurpujacych sobie przewodnictwo !
  Przeciez ci ludzie nie potrafia sie nawet dobrze wyslowic a co dopiero dzialac .

  To co opisuje o szmulach Cezary (chyba jest daleko od Polski po zapomnial polskiej pisowni i ortografii) jest prawda ale w koncu zacznijmy sami bic sie w piersi bedac NIEUDACZNIKAMI !

  Co to nie ma w Polsce juz swiatlych i dobrze wyksztalconych ludzi, co to potrafia zorganizowac ZRYW NARODOWY z GLOWA A NIE Z TOPOREM ???

  Gdzie jestescie WY MLODZI DOBRZE WYKSZTALCENI POLACY ???

  To nas prostakow/haharow przeraza ,ze szmule z nas robia niedorajdow ! A moze to celowe dzialanie ???

  Na zadne partie nie dajcie sie nabrac .Przeciez w calym swiecie partie polityczne zawladneli ZYDZI/obywatele tych panstw w nich zagniezdzonych.
  Co to nie dostrzegacie podobienstw dzialania ?
  Wrecz zzynane sa statuty,metody,programy i inne bla,bla,bla oraz taktytki walki o koryto .
  Racjonalnie ktos tam wyzej pisze,ze to tylko pozoracja odmiennosci partyjnej.To wszystko jedna swita i mafia tylko inaczej podkolorowana !
  Ktos tam liczy na osamotnionego w zalobie blizniaka,ze zrobi teraz jakis odwet – gow.no prawda ,bo na tej bazie bedzie nastepny przekret szmuli.
  Komus innemu moze sie wydawac,ze moze „po-tuski” cos dobrego uczynia dla Polakow – to dugie gow.o sluzace ale zgermanizowanym szmulom i przez nich oplacanych .
  Jeszcze innym podsuwa sie „partie chlopska” PSL na czele z wyprobowanym usluznym i alarmowym generalem-strazakiem” Pawlakiem,moze i znajda sie naiwni co zaglosuja na „stara plyte nocnego przewrotu”.

  Jeszcze raz prosimy o TRZEZWE UMYSLY POLSKIE :
  W tym piorunujacym czasie bandyctwa szmuloszwabskiego nie jest mozliwe wybranie Polaka na Prezydenta RP i jedynie co mozna zrobic to OLAC TAKIE PARTYJNE WYBORY !!!

  Powiesz,ze to tez nic nie da – pewnie,ze tak ,nic nie bierze sie z prozni ,tym bardziej umyslowej jaka teraz powstala w glowach ogladaczy telewizyjnych i bilboardow na wysokich slupach.

  Nic tez nie da pielgrzymowanie i ogladanie MB na roznych obrazach w roznych „cudownych” miejscach w dodatku w sukienkach na obecna modle !
  Ale chwilowo zatrzesie rozumem „un-ych” jak madry Polak nie bedzie glosowal na dotychczaosowych manipulacyjnych zasadach i takiej a nie innej ordynacji wyborczej przy takich szmulowych PKW.
  A po wyborach ,nikt zlodziejom nie bedzie klaskal ANI NIE POJDZIE PO ICH LASKI tak za praca,towarem i zanoszeniem pieniedzy do ich bankow.
  Nie da takze na tace pasterzom ,ktorzy zaganiaja owieczki i barany na wyschniete pastwiska .

  Postawmy raz wreszcie na SABOTAZ i BOJKOT ,bo innej rady na szmuli i szwabow NIE MA !

 36. chemtrail said

  Ad33
  Napisałem to co wiem z własnego doświadczenia. Nie znam realiów głębokiej komuny, ale znam bardzo dobrze realia ekologicznej ściemy i ludzi którzy biorą w tym udział. Odpowiedziałem krytycznie na twoje sugestie, że ekolodzy się sprzedali Niemcom. I nadal uważam że gówno prawda.

  Próbując mnie obrazić sam sobie wystawiasz świadectwo:

  5. Zwódź oponentów przez wyśmiewanie i wyzywanie. Jest to tzw. “podstawowy atak na kuriera”, który ma wiele wariantów. Przypnij przeciwnikowi łatkę, taką jak “prawicowiec”, “liberał”, “komuch”, “terrorysta”, “radykał”, “rasista”, “fanatyk religijny”, “zboczeniec” (w Polsce – “antysemita”, “ksenofob”) i tak dalej. To sprawia, że inni będą mniej chętni wspierać przeciwnika, żeby nie narazić się na zakwalifikowanie do którejś z tych grup, a ty unikniesz konfrontacji z kwestią zasadniczą.
  https://marucha.wordpress.com/2010/04/28/dezinformacja-i-dezinformatorzy-wytnij-zachowaj/

  A czy bardziej przykleja się gówno do robaka, czy robak do gówna- nie mi oceniać.
  Proponuję wyluzować trochę bo żyłka pęknie 🙂

 37. Brat Dioskur said

  Trudno oprzec sie wrazeniu ,ze “Post Scriptum” Rosomaka (wpis nr 1) ma pewien zwiazek z toczaca sie na innym watku zazarta dyskusja n.t. ewentualnego bojkotu zblizajacych sie wyborow prezydenckich ,… niemniej ja chcialbym na przykladzie pewnego zdarzenia zilustrowac mechanizm przenikajacej internet inwigilacji dokonywanej przez sluzby wiadomego pochodzenia,przed ktorymi zdaje sie nas ostrzegac Rosomak..Opowiedzial mi to znajomy,ktory po Anschlussie ,podobnie jak setki tysiecy innych optymistow ruszyl po “zlote runo” obiecywane przez wszystkie przekaziory wynoszace pod niebo wejscie Polski do UE.Wybral Holandie,gdzie w poszukiwaniu pracy korzystajac z jeszcze wtedy fukcjonujacego lancucha dobrych serc, dotarl do Polaka zasiedzialego tam od zamierzchlych czasow ,bo od stanu wojennego.Polak ow przyjal go serdecznie aczkolwiek z pewnym dystansem ,jednak lody pekly po tym jak sie okazalo ze pochodza z tego samego duzego , wojewodzkiego miasta.Oczywiscie zwyczajowe w takich wypadkach poszukiwanie wspolnych znajomych nie udalo sie ze wzgledu na duza roznice wieku niemniej gospodarz stal sie bardziej wylewny i nawet wyciagnal butelke Zubrowki.Rozmowa zeszla na tematy przestepczosci w ich miescie i gospodarz zwierzyl sie ,ze wlasnie padl sam jej ofiara .Mianowicie wlamano mu sie dosamochodu i ukradziono radio.Czekajac na korytarzu policyjego komisariatu byl nawet swiadkiem niezbyt obcesowego obchodzenia sie funkcjonariuszy z wlasnie wprowadzanym mlodym aresztantem zlapanym na jakiejs drobnej kradziezy.Przyznal ,ze nie czul sie tym faktem zbulwersowany ,co bylo o tyle zrozumiale ze sam padl ofiara podobnego typa.Na koniec odwiedzin znajomy dostal od Polaka dwie cenne wskazowki, jednakze gospodarz zastrzegl sobie ze w razie niepowodzenia nie moze sluzyc zadnym wsparciem finansowym ,co nieco oziebilo atmosfere pozegnania…. Wskazowki Polaka okazaly sie jednak cenne i znajomy znalazl prace w ktorej mial nawet dostep do Internetu.Wykorzystal to wchodzac regularnie na forum swojego miasta prowadzone przez portal gazeta.pl i pewnego razu wlaczyl sie do dyskusji n.t rosnacej przestepczosci, podajac jako swoj przyklad, historyjke zaszlyszana wczesniej u wpomnianego Polaka.Jakiez bylo jego zdumienie kiedy po chwili jakis forumowicz pochwalil sie ,ze zna jego wiek i marke samochodu do ktorego mu sie wlamano!Po czym podal liczbe bodajze 56 ….i marke Mitsubishi.Znajomy zorientowal sie ,ze jest to wlasnie wiek i samochod Polaka, u ktorego kiedys goscil a ktoremu wlamano sie do auta w czasie jego wizyty w rodzinnym miescie… Okazalo sie wiec ,ze ktos sledzacy forum musial miec dostep do danych policyjnych i sprawdzil tam historyjke opowiedziana przez znajomego ,nie wiedzac ,ze ten tylko powtorzyl to za inna osoba !Wytworzyla sie nieprzyjemna sytuacja i znajomy nawet nosil sie z zamiarem ostrzezenia Polaka,ze jego personalia wyszly przypadkowo na jaw.Mialo to zwiazek z utarczkami jakie znajomy toczyl z lewakami na forum dyskusyjnym i grozbami ktore pod jego adresem te typki wypisywaly a moglo sie zdarzyc ,ze zemsta trafilaby na niewinnych bliskich tego Polaka u ktorego niegdys on goscil!!!!.Jednakze majac w pamieci niezbyt seredeczne pozegnanie zrezygnowal z zamiaru powtornej u niego wizyty i nie mogl powiedziec jaki byl dalszy przebieg wypadkow…nas jednak historia ta uczy ,ze nie nalezy na forum zbyt duzo o sobie wypisywac ,bo Resort trzyma reke na pulsie!

 38. Isreal said

  czy zatem każdy kto ma chęć zniszczyć dziedzictwo ludzkości, środowisko z walorami przyrodniczymi, kulturowymi, bezcenne skarby natury dla włóasnego , często brudnego interesu może to zrobić?
  Ej, Panie Gospodarzu! No co Pan takie wypisuje.
  Sam od wielu lat walczę ze zniszczeniami jakie planują zdegenerowane kacyki „mojemu miejscu na ziemi”, raz na wozie raz pod wozem – wygrałem dużą bitwę , toczy się kolejna, czyli wojna trwa i co jak nie poskutkuje szukanie w polskim , kulawym prawie „ochronnym” to mam siąść na d…e? A ja mam zamiar kontynuować bój, choćby sięgając do struktur syfiastego eurokołchozu, żeby nie dopuścić do degradacji kawałka Polskiej od setek lat Ziemi w imię biznesu. Czy mam już wyciągnąć białą flagę?
  Może być bez odpowiedzi, to już odległy choć aktualny temat „na łamach”.

 39. Marucha said

  Nie zrozumiał Pan, Isreal, choć starałem się sprawę jasno wyłożyć.

  Nie chodzi o to, czy należy chronić Dolinę Rospudy, czy nie.

  Chodzi o to, że Polska nie może podjąć samodzielnej decyzji w tej sprawie – tylko rządzą nią inni (nb. ci, którzy już doszczętnie zniszczyli własną przyrodę).

 40. Krzysztof M said

  Rospudy chronić nie należy, bo tam nie bardzo jest co chronić. 🙂 Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce Rospudy żwirem zasypać. Należy chronić nasze interesy. Interesy POLSKI.

  Kto widział projekt estakady nad doliną Rospudy? Czy zdajecie sobie Państwo sprawę, jaka to byłaby atrakcja turystyczna? Jaka wizytówka regionu? kraju? Przepiękny widok na przyrodę u naszych stóp, bo trasa byłaby na słusznej wysokości… Media unikały publikacji wizualizacji tego projektu. Bo Niemcom to nie na rękę. 🙂

 41. Marucha said

  Też o tym słyszałem i widziałem. To był b. piękny projekt. Autostrada biegnąca wysoko nad terenami rezerwatu, w niczym nie przeszkadzająca ani zwierzętom, ani roślinom. Piękne widoki.

  Ale dla Unii ważniejsza jest inna trasa, Wschód-Zachód.

  Za to na Podhalu budują czteropasmówkę, której NIKT tam nie chciał. Żeby szumowinom z Warszawy lepiej się jechało na zakrapiany weekend.

 42. Dla Ciebie said

  Nie wiem co o tym sadzic?

 43. Isreal said

  ad 42
  „zależy jak kto siedzi”
  a argument o atrakcyjności projektu wprost pyszny. Już widzę te zachwyty nad doliną mknących 140km/h autostradą użytkowników (140 i więcej), co poniektóry pewnie zauważyłby , że coś zielonego mu mignęło..

  A co do macek decyzyjnych nie mam złudzenia Gospodarzu.
  No i przegrywam na swoim poletku bój o ochronę …………

Sorry, the comment form is closed at this time.