Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Rusofobia nie jest w modzie

Posted by Marucha w dniu 2010-05-13 (Czwartek)

Zanim Państwo przeczytacie niniejszy artykuł, pozwólcie że Wasz admin zrobi dwie uwagi wstępne:
1. Nie wierzę w autentyczność nagłego zwrotu w stronę dobrosąsiedzkich stosunków w Rosją u osób, które do tej pory znane były z nienawiści do niej, a cała ich polityka sprowadzała się do żałosnych prób szkodzenia Moskwie.
2. Należy wystrzegać się różnych kuronio-michniko-geremków, którzy już się rwą, aby „stanąć na czele” przemian w stosunkach polsko-rosyjskich – by potem skierować je w stronę dogodną dla międzynarodowego żydostwa. Już raz miało to miejsce za czasów „Solidarności”, gdy szubrawcy przejęli ten w wielkim stopniu autentyczny ruch społeczny pod swoje skrzydła – i wiemy dobrze, co z niego wynikło: m.in. „Okrągły Stół”, gdzie ze świecą szukać by Polaka.

W stosunkach między Moskwą i Warszawą wciąż zachodzą ruchy tektoniczne; wydarzenia, które były nie do pomyślenia jeszcze rok temu, następują jedno po drugim – wybija w środę wielkonakładowy „Moskowskij Komsomolec”.

„W czasie niedawnych obchodów (65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami) w składzie jednej delegacji z p.o. prezydenta Polski (Bronisławem Komorowskim) w Moskwie pojawił się ostatni komunistyczny przywódca tego kraju Wojciech Jaruzelski. Jednocześnie znany w przeszłości z nienawiści do Kremla brat nieżyjącego prezydenta Jarosław Kaczyński zwraca się do Rosjan ze wzruszającym apelem o przyjaźń” – wyjaśnia gazeta.

Zdaniem „Moskowskiego Komsomolca”, „część polskich elit jest gotowa pozwolić, by historia była po prostu historią”. “Co więcej, jak pokazały wydarzenia ostatnich dni, ostre i otwarte atakowanie Rosji uważane jest wśród polskich polityków za zły ton” – konstatuje ta sympatyzująca z rosyjskim prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem gazeta. „Moskowskij Komsomolec” określa orędzie lidera PiS do Rosjan jako „przepojony emocjami apel o pojednanie” i odnotowuje, że „oponenci natychmiast oskarżyli kandydata na prezydenta Polski Kaczyńskiego o cynizm”.

„Nawet jeśli to cynizm, to co z tego? Dwaj główni pretendenci na urząd prezydenta przynajmniej w słowach są zwolennikami historycznego pojednania Warszawy i Moskwy – oto co w tym momencie jest ważne” – podkreśla gazeta.

„Moskowskij Komsomolec” zauważa, że „polsko-rosyjskie pojednanie nie jest izolowanym procesem”. „Przy całym swoim proamerykanizmie Polacy nie są marionetkami Waszyngtonu. Jednak jeśli się głębiej zastanowić, to ocieplenie między Moskwą i Warszawą jest bezpośrednim efektem rosyjsko-amerykańskiego +resetu+” – wskazuje gazeta.

„Moskowskij Komsomolec” tłumaczy, że „rezygnacja (prezydenta USA Baracka) Obamy z planów rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Polsce i poszerzenia NATO o Ukrainę i Gruzję usunęła dwa elementy, które powodowały napięcie w stosunkach rosyjsko-polskich, i pozwoliła obu krajom zająć się leczeniem wspólnych historycznych ran”. „Co będzie, jeśli władze w Waszyngtonie po kolejnych wyborach nagle się zmienią i Republikanie znów zajmą się budową kordonu sanitarnego wokół Moskwy? Bądźmy realistami. W naszych relacjach z Warszawą też mogą znów zacząć wiać inne wiatry” – pisze gazeta.

Według „Moskowskiego Komsomolca”, Moskwa powinna teraz „maksymalnie wykorzystać czas, który ma do dyspozycji, by chociaż spróbować sprawić, aby korzystne zmiany w stosunkach z Warszawą stały się nieodwracalne”. „Należy pamiętać, że Polska jest nieformalnym liderem politycznym Europy Wschodniej” – zaznacza gazeta. [Hm… Bardzo to uprzejme, acz niezupełnie prawdziwe. – admin]

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego do Rosjan odnotowuje także inna wielkonakładowa gazeta – „Komsomolskaja Prawda”. „Zadziwiające jest to, że bracia Kaczyńscy zawsze słynęli z antyrosyjskich wystąpień. Przeciwnicy już oskarżyli Kaczyńskiego o uprawianie reklamy przed wyborami prezydenta Polski 20 czerwca. Wszak rozważania o ‚odwilży’ w relacjach z Rosją są dzisiaj wśród Polaków bardzo popularne” – pisze „Komsomolskaja Prawda”.

Natomiast dziennik „Wriemia Nowostiej” konstatuje, że „polsko-rosyjskie zbliżenie, które zarysowało się w ostatnich tygodniach, znalazło odzwierciedlenie również w kampanii prezydenckiej”. „Jedni wykorzystują je do poważnej poprawy stosunków Polski i Rosji, a inni – do kultywowania rusofobii, która zdążyła już odejść w cień” – wskazuje gazeta.

„Wremia Nowostiej” informuje również, że przekazanie Komorowskiemu przez Miedwiediewa 67 ze 183 tomów akt śledztwa katyńskiego w Warszawie oceniono jako pozytywny gest. „Te dokumenty mają znaczenie, ale nie są głównym przedmiotem polskich oczekiwań. Ich treść jest już znana polskim historykom” – cytuje gazeta opinię współprzewodniczącego rosyjsko-polskiej Grupy ds. Trudnych, byłego szefa MSZ Polski Adama D. Rotfelda.

PAP

Komentarzy 26 do “Rusofobia nie jest w modzie”

 1. Marcyśka said

  Proszę o ewentualną wypowiedź na temat poniższego artykułu.
  Czy ktoś o tym słyszał? I kto może za nim stac?

  Weterani NKWD, KGB i FSB twierdzą, że dokonali zamachu na Prezydenta Kaczyńskiego
  Aktualizacja: 2010-05-12 9:55 pm

  Nieznana wcześniej Autonomiczna Grupa Stalinistów Heroicznego Miasta Smoleńska zamieściła w Internecie oświadczenie, że jest odpowiedzialna za katastrofę samolotu z Prezydentem Kaczyńskim na pokładzie.

  W oświadczeniu czytamy m.in.:

  “Autonomiczna Grupa Stalinistów Heroicznego Miasta Smoleńska bierze na siebie odpowiedzialność za eliminację polskich zdrajców i oszczerców.

  O podłości wojska polskiego w XX wieku nie można mówić spokojnie (…) Polska ogłosiła swoją niepodległość bez zgody Bolszewików (…).

  Ludzie sowieccy zaciskają pięści w słusznym gniewie na bestialstwo Polski! Było to nieludzkie łotrostwo! W tamtym czasie Polska prowadziła nowe podboje! Polska była agresorem! Napadała i rabowała!

  Polscy oficerowie w Katyniu zostali zamordowani przez NKWD. Wyeliminowano w ten sposób najgorszych przeciwników (…) NKWD zlikwidowało tych, którzy knuli niecne plany. Oddziały specjalne sowieckiego państwa zlikwidowały jego wrogów. Śmierć Polaków była jedyną słuszną decyzją (…).

  Dzisiaj, po śmierci sowieckiego państwa, zdrajcy wszelkiej maści czują się bezkarni i plują na groby weteranów NKWD. Powinni ponieść konsekwencje swoich bezczelnych kłamstw o Stalinie i narodzie sowieckim. Kaczyński to dopiero początek”.

  Kresy.pl/kavkazcenter.com

 2. Marcyśka said

  źródłao:
  http://www.bibula.com/?p=21567

 3. lopek said

  Polska nie jest w stanie (Polską nie rządzą Polacy) wypracować na stałe choćby takich stosunków z Rosją, jakie ma Finlandia. Dlatego, jak Polsce będzie się powodzić, pomiędzy Niemcami a Rosjanami – w głównej mierze, zależy nie od Polski a od uzgodnień, pomiędzy Rosją a Niemcami w domyśle unymi.
  Znając historię, nie ma wesoło!

 4. 166 bojkot TVN said

  Jeszcze trochę o Katyniu, Michniku Stefanie i jego rodakach, mordercach, oraz inne ciekawostki:
  http://www.wicipolskie.org/prp/PRP_241.pdf.

  Protokoły z Katynia pisane przez komisję miedzynarodową, sprowadzoną przez hitlerowskie Niemcy, żeby nikt ich nie posądził o oszustwo, dokładnie w kwietniu 70 lat temu.
  Mamy tragipowtórkę z historii.

  Rusofobia? To coś jak antysemityzm?

 5. hahary polskie said

  Przestancie wierzyc w brednie !
  Do wszelkich zamachow ( w internecie) mozna sie przyznac/podszyc !!!
  DZIEWIECDZIESIAT PROCENT KOMPUTEROWYCH SERWEROW SA W REKACH „UN-ych”.
  Niewiara gajowego jest sluszna ,bowiem szmule maja zawsze dwie twarze i dwie pala swieczki .
  Szmulom caly czas chodzi jak ruskich przekabacic ( z Polakami juz dali sobie rade ,biorac ich na pielgrzymki i RM) ale z Rosja wcale nie jest prosta sprawa.Ten narod juz tyle wycierpial od szmuli i szwabow,ze nie tyle po garbatych nosach ich rozpoznaja co wlasnie przez falszywe przymilanie sie.
  Na szczescie jest dobrze wyszkolony rozwiedczyk Putin,ktory Zyda I Niemca poznaje po wechu i nie daje wpuszczac sie w maliny .
  To tylko durny Polak/Polka ,w dodatku swietoje…… uwierzy w to co przebrany szmul lub szwab im powie nawet od oltarza !
  Z ruskimi mozna pic,chlac i tanczyc ,czesto i krasc ale do czasu ,bowiem tak ciubaryk jak otrzezwialy „polok” w koncu sie zorientuje,ze szmuloszwabskie gow.o pod nos mu podsuwaja !

  Na trzezwo mosci Polacy – lac rowno szwabow i szmuli po glacy !

 6. Marucha said

  „Nieznana wcześniej Autonomiczna Grupa Stalinistów Heroicznego Miasta Smoleńska zamieściła w Internecie oświadczenie…”

  Była zupełnie nieznana – a teraz pojawiła się, jak diabełek z pudełka, dysponując środkami niezbędnymi do spowodowania katastrofy…

  To ja już chyba wolę wierzyć w interwencję UFO.

 7. Marcyśka said

  @ Hahary Polskie
  Dziękuję za dosadną odpowiedź. Też jestem skłonna do takiej interpretacji.

 8. Marucha said

  Re 4:

  Nie, 166, rusofobia nie jest nawet w przybliżeniu porównywalna do antysemityzmu – tak samo, jak wszelkie zło wyrządzone nam kiedykolwiek przez Rosjan nie jest nawet ułamkiem tego zła, jakie od początków Państwa Polskiego wyrządzili nam Żydzi, z pomocą Niemców.

  I o ile antysemityzm leży w polskiej racji stanu, o tyle rusofobia nie.

  A Panu, do lepszego wsparcia argumentacji, proponuję sięgnąć jeszcze wstecz do Iwana Groźnego, Nowosilcowa, Murawiewa, Lenina, Trockiego, Dzierżyńskiego, Berii, Stalina, Kaganowicza, Mołotowa itp. Wszystkie te postacie czynią hipotezę sprawstwa katastrofy przez rząd rosyjski dużo bardziej wiarygodną.

 9. NOTOPOLEJ said

  1:18
  Smoleńsk, miejsce katastrofy.
  Śmieć rynsztokowy Tusk kuca, wciąga gila, składa ręce i wstaje.

  Premier Rosji Putin żegna się jak w tym miejscu przystaje.
  Żegna się pomimo tego że jego ojciec był żydowskim wojującym ateistą i bolszewikiem (był kucharzem Lenina i Stalina).
  Żegna się bo tu zgineli w większości chrześcianie i rozumie że inaczej nie przestoi.

  0:48
  Putin żegna się w Katyniu, miejscu spoczynku pomordowanych chrześcian gdzie również stoi potężny stalowy krzyż.

  Smieć rynsztokowy tusk stoi jak zecwelony pedał!
  Tusk, ty swinio, sprzedajna ateistyczno-konsomolska prostytuto!

 10. 166 bojkot TVN said

  Marucho!
  Teraz „nasz” Donek odbiera jurgielt w postaci nagrody Karola Wielkiego z Aachen z rąk samej Angeli Merkelowej w Akwizgranie.
  Pewnie na kampanię prezydencką i działającą stronę internetową B. Komorowskiego.

  Są tam „inni Polacy”, bez których „nie byłoby tej przygody” Kwaśniewski, Buzek, Belka Oleksy Lewandowski Wajda Zachwatowicz, którzy są sprawcami „wielkiego finału” – obecności Polaków w zjednoczonej Europie.

  Befehl wurde gut gemacht? Herr Tusk?

 11. Marucha said

  Re 10: Czy to też ruska agentura załatwiła Donaldowi nagrodę?

 12. Wojwit said

  Komorowski chce powołać RBN; „tego nie było”

  Bronisław Komorowski, fot. Paweł Supernak
  PAP
  – W przyszły poniedziałek powołana zostanie Rada Bezpieczeństwa Narodowego – poinformował na konferencji prasowej pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski.
  Pierwszym tematem rozmów ma być zebranie doświadczeń z dramatu pod Smoleńskiem. – Należy się zastanowić dlaczego taki dramat miał miejsce. To wymaga wspólnej refleksji i rozwiązań, które by uchroniły nas na przyszłość – mówił marszałek.

  W skład mają wejść: premier, wicepremier, minister spraw zagranicznych, minister obrony narodowej, minister finansów, szef Narodowego Banku Polskiego oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Ponadto, jak zaznaczył Komorowski, „czego jeszcze nie było”, w skład RBN mają wejść szefowie partii politycznych.

  Komorowski podkreślił, że chciałby, aby z Radą współpracowali także byli prezydenci i premierzy. – Chciałbym również do współpracy z Radą Bezpieczeństwa Narodowego zaprosić wszystkich byłych prezydentów i byłych premierów jako osoby, które gromadzą doświadczenie z kierowania państwem polskim w różnych okresach funkcjonowania Polski wolnej i demokratycznej – zaznaczył.

  – Jestem przekonany, że w ten sposób potwierdzimy, że trwa praca na rzecz państwa polskiego – dodał.

  O godzinie 15 w poniedziałek spotka się z szefami partii, o godzinie 17 ma powołać do życia RBN w tym składzie, a w czwartek ma być pierwsze posiedzenie.

  Za: http://wiadomosci.onet.pl/2169178,11,komorowski_chce_powolac_rbn_tego_nie_bylo,item.html

 13. Dominik108 said

  Zrodlo:
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1618

  Felietoniści, jak wiadomo, mają słodkie życie, ale ponieważ nie ma rzeczy doskonałych, to i w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu. Chodzi oczywiście o cykl produkcyjny tygodników, który zmusza felietonistę do pisania z tygodniowym wyprzedzeniem. Czasami to nic nie szkodzi, ale niekiedy bywa przyczyną kłopotów, zwłaszcza w sytuacji, gdy wydarzenia nabierają, jak to się mówi, stachanowskiego tempa. Ot na przykład okazało się, że w ramach pojednywania się z Rosją, delegacja wojska polskiego z generałem Jaruzelskim na czele, któremu będzie asystował pełniący obowiązki prezydenta naszego tubylczego państwa pan marszałek Bronisław Komorowski, weźmie udział w defiladzie zwycięstwa i nawet, wespół z innymi sojuszniczymi armiami, trenuje defiladowy krok według rosyjskich regulaminów i pod rosyjską komendą. Wyobrażam sobie, jakie łzy radości muszą z tego powodu ronić narodowcy, którzy w tej sprawie całkowicie zgadzają się z Żydami. Żydzi, jak wiadomo, nie mogą się już doczekać, kiedy strategiczni partnerzy powierzą im nadzór nad tubylczą ludnością zamieszkującą „polskie terytorium etnograficzne”, więc ich entuzjazm dla pojednania z Rosją jest na tym etapie całkowicie zrozumiały. W przypadku narodowców mamy do czynienia z rodzajem bezinteresownej miłości platonicznej – bo przecież nadzieje, że Rosjanie wybiorą raczej ich, niż Żydów na nadzorców ludności tubylczej, trudno uznać za coś innego, niż fantasmagorię.

  To jeszcze większa mrzonka, niż dywersja do spółki z Gruzją i Ukrainą, bo tamto miało przynajmniej jakieś zaczepienie w polityce amerykańskiego prezydenta Busha. Tymczasem ta sprawa wydaje się już przesądzona w całkiem innym kierunku po ubiegłorocznym spotkaniu prezydenta Dymitra Miedwiediewa z izraelskim prezydentem Szymonem Peresem. Wtedy właśnie jeden z wpływowych cadyków, pan Smolar, pryncypialnie skrytykował „postjagiellońskie mrzonki” tubylczych Polaków, co stanowiło nieomylny znak nadejścia nowego etapu z jego mądrościami. „Mrzonki” to mogą mieć starsi i mądrzejsi, ale nie jacyś głupi goje. I rzeczywiście – zaraz potem, 17 września, prezydent Obama otwartym tekstem oznajmił, że już żadnych dywersantów tu nie potrzebuje. A teraz – czy to przypadkiem nie w wykonaniu tamtych ustaleń pan minister Rostowski przygotowuje projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym dla „seniorów”, dzięki której, jak wszystko dobrze pójdzie, można będzie w ciągu 15 lat bezboleśnie i pokojowo przeprowadzić zmianę stosunków własnościowych zarówno w niemieckiej, jak i żydowskiej strefie zainteresowań na terenie tubylczego państwa polskiego? Dlatego entuzjazm Żydów dla pojednania z Rosją, tak widoczny choćby w „Gazecie Wyborczej”, jest całkowicie zrozumiały. Któż nie wykrzesałby z siebie entuzjazmu w perspektywie otrzymania majątku wartości 65 miliardów dolarów? Ale co z tego będą mieli narodowcy? Bóg jeden wie. Więc nic, tylko miłość platoniczna, bo chyba nie płatna, co?

 14. PL said

  Diagnoza p. Michalkiewicza jest błędna.

 15. PL said

  Co ma wspólnego zamach na prywatną własność nieruchomości w Polsce (ów odwrócony kredyt hipoteczny) z Rosjanami?

  Czy to na życzenie Rosjan polskojęzyczna łobuzeria sprawująca rządy ma zamiar oddawać Żydom i Niemcom polską własność?

  Przecież w tej logice nic się kupy nie trzyma!

 16. Dominik108 said

  To az tak ciezko zrozumiec, ze Rosja scisle wspolpracuje z Niemcami i Zydami nad ostatecznym rozwiazaniem kwestii polskiej ?
  Malo przykladow z historii ? Jakos nigdy sie nie zdarzylo zawiazac sojusz Polsko-Rosyjski przeciwko Niemcom, lub Polsko- Niemiecki przeciw Rosji, jakos tak zawsze bylo, ze to sojusz Rosyjsko-Niemiecki wykanczal Polske juz nie jeden raz.
  Dlatego pytanie do tych narodowcow co to na sile pchaja nas pod protekcje rosyjska – naiwnosc, infantylnosc, czy pensje pobieramy w rublach za dzialalnosc tworcza, hmmm?
  Juz o wiele bardziej korzystna bylaby federacja Polski z Bialorusia pod przywodztwem Lukaszenki, niz jakakolwiek protekcja rosyjska. Szczegolnie pod wodza Putina.

 17. Inkwizytor said

  Re: 16

  Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie wolę ruble za moja twórczą działalność. Postawiłem jednak Putinowi twardy warunek, który on bez wahania przyjął, że pensje ma mi płacić złotymi 25 rublówkami.

 18. placebo29 said

  Witam !!!

  Serdeczne dzięki losowi za to, że natrafiłem na ten portal. Dotychczas wierzyłem światu przedstawianego przez media a teraz to po prostu zgłupiałem!!! Boże jakie w świecie robione są przekręty to się w mojej głowie nie mieści! Kiedyś to w Św.Mikołaja zwątpiłem( to żart) a teraz powątpiewam w piękny i sprawiedliwy świat. Szkoda , że ludzie czynią sobie nawzajem tyle krzywdy. Ogólnie w życiu jestem bardzo zabiegany ale od czasu katastrofy to ciągle w głowie mi chodzi kto to mógł zrobić i tak bardzo mi żal rodzin, naszych polskich rodzin. Strasznie mną wstrząsnęło to wydarzenie z 10 kwietnia. Przepraszam, że może nie na temat ale musiałem się podzielić odczuciem. Pozdrawiam wszystkich, którzy też nie dali się ogłupić przez media!!

 19. Kaziu Kozoduj said

  Witamy w normalności

 20. 166 bojkot TVN said

  11/Marucha!
  Dziś Donek natychmiast zadzwonił do Putina pogonić go z tym śledztwem, bo polska gawiedź zaczyna podskakiwać.
  Ledwo co odebrał nagrodę od Angeli. Tylko nasi nie piszą, ile to ta nagroda wynosi? Bo przecież nasze Tuski medali „nie piją”. Może była nawet z nawiązką? Ciekawe jak przepływają pieniądze od polityków dla tzw „polityków” w krajach podległych?

 21. Marucha said

  Nagroda dla prof. Donalda Tuska wynosi ponoć całe 4000 euro, za co można sobie kupić w Unii całkiem fajną motorynkę.
  Nazwanie jej „politycznym Noblem” w takim razie to jakieś totalne nieporozumienie.

 22. 166 bojkot TVN said

  Dla Profesora Tuska? Tak mało?

 23. veri said

  19. @Kaziu Kozoduj. Normalność jest jedną z kategorii podpadających pod pod subiektywizm !

 24. Zgadzam sie z autorem w 100%.

 25. Bardzo ciekawy artykuł

 26. Marucha said

  Panie Veri, to co Pan pisze (23) jest typowym przykładem relatywizmu, czyli stawiania na jednym poziomie prawdy z fałszem, normalności z dewiacjami i ogólnie rzecz biorąc zła z dobrem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: