Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska pod panowaniem Aleksandra I

Posted by Marucha w dniu 2010-05-16 (Niedziela)

Jako tzw. rusofil zamieszczam poniższą informację, zarazem gorąco polecając rodakom, aby zapoznali się z prawdziwą historią Polski pod zaborami rosyjskimi i komu zależało, aby wybuchły dwa, bezsensowne powstania: Listopadowe i Styczniowe, które zniszczyły wpływy polskości na ogromnych obszarach – aż po Smoleńsk.

W Muzeum Niepodległości otwarto wystawę pt. „Mazowsze w czasach Chopina”. Pokazuje ona obraz Polski w okresie 1810-1830, a więc w ciągu 20 pierwszych lat życia Fryderyka Chopina. Z tych 20 lat aż 10 przypadało na rządy cara Rosji i jednocześnie króla Polski – Aleksandra I (1815-1825), fundatora m.in. uniwersytetu w Warszawie (1816 r.).

Był to jedyny car, który był autentycznie w Polsce doceniany a nawet uwielbiany. Na jego cześć powstała pieśń „Boże coś Polskę”, wbudowany też został kościół św. Aleksandra. Państwo powstałe w 1815 było jednym z najlepiej zorganizowanych organizmów w polskich dziejach – małe, ale nowoczesne i prężne, błyskawicznie zorganizowane i szybko rozwijające się. Jego byt przerwało nieszczęsne powstanie listopadowe.

Na wystawie zobaczymy portret króla Polski Aleksandra I w polskim mundurze wojskowym, medale na jego część oraz statuetkę. Ale to tylko część wystawy. Pokazuje ona wszystkie dziedziny aktywności Polaków w tych latach. Oddaje barwność i optymizm tamtej epoki. Wystawa roi się od bezcennych dzieł sztuki, obrazów, rycin, grafik, przedmiotów i rzeźb. Zobaczyć można chatę wiejską z tego okresu oraz wyposażenie dworku szlacheckiego, mundury i broń polskiej armii, a także plany maszyn przemysłowych.

Na wystawie w części poświęconej życiu na wsi zobaczyć będzie można np. bogato zdobioną skrzynię wianną z 1841 r., a w części opowiadającej o życiu na dworze szlacheckim – m.in. miniaturowe miedzioryty kolorowane akwarelą z wizerunkami scen bitewnych Napoleona, karty do gry w Taroka, stolik do robótek ręcznych z pełnym wyposażeniem. Specjalną część wystawy poświęcono życiu w mieście. „Najcenniejsze eksponaty w tej części to obrazy i rzeźby największych twórców tamtych czasów, w tym marmurowe popiersia dłuta Jakuba Tatarkiewicza i Ludwika Kauffmanna czy portrety pędzla Antoniego Brodowskiego i Antoniego Blanka” – mówi komisarz wystawy Krzysztof Mordyński.

Eksponaty na wystawę pochodzą m.in. z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum w Łowiczu oraz ze zbiorów własnych Muzeum Niepodległości. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program imprez, w tym wykłady, dni tematyczne – m.in. „Chopin na wakacjach, czyli wieś mazowiecka” (w programie spotkania m.in. pokaz garncarstwa, kowalstwa i potraw regionalnych), koncerty muzyki Chopina i wieczór poezji.

Wystawa ma patronat marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.
Potrwa do 10 października.

Za: Nowa Myśl Polska

Siedzibą Muzeum jest pałac Przebendowskich/Radziwiłłów.

MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI
00-240 WARSZAWA al. Solidarności 62
tel. (0-22) 826-90-91 (centrala),  (0-22) 827-37-70 (sekretariat)
fax. (0-22) 827-03-23

Muzeum jest czynne dla zwiedzających:
– od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00
– w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 16.00
– w niedziele wstęp wolny, w poniedziałki ekspozycje nieczynne
– 10 listopada – Muzeum czynne w godzinach 12.00 – 19.00
– 11 listopada – wstęp wolny w godzinach 11.00 – 18.00

Komentarzy 71 to “Polska pod panowaniem Aleksandra I”

 1. Przeclaw said

  Hymn „Boze cos Polske” w oryginalnej wersji konczyl sie „…Ojczyzne, krola poblogoslaw Panie”, a chodzilo o Alexandra II, krola Polski, znanego takze jako Alexander I, car Rosji. Na kongresie wiedenskim dazyl on do zatrzymania przy Polsce ks.Poznanskiego, co z’torpedowala Anglia. Dazyl on do wyrwania reszty ziem polskich od Prus.

  Alexander w dziwnych okolicznosciach „umarl” nagle w wieku 45 lat, podobnie w nienaturalny sposob zakonczyl zycie jego ojciec car Pawel I, rowniez sprzyjajacy Polsce.

 2. Marucha said

  Odpowiem jednym słowem panu Przecławowi: masoneria.

 3. Jay Dee said

  Panowie, to małe przegięcie w drugą stronę. Alexander I był „liberałem” w tamtych czasach i faktycznie Polska była Jego kaprysem. Na czele naszej armii postawił swojego brata – osobę niespełna rozumu, która tresowała (nie ćwiczyła) polskie wojsko. Jakie ono było – to zachowały się nieprawdopodobne sprawozdania przedstawicielstw dyplomatycznych innych krajów. Ponoć można było postawić szklankę wody na bagnecie żołnierza – a ten nie wylewając maszerował!!! Potem to powstanie było początkiem odzyskania niepodległości. Dlaczego? Któryś z niemieckich generałów naczytał się o tym powstaniu z niemieckich źródeł i doszedł do wniosku że:
  – może mieć ok. 1 milona rekruta;
  – najlepszego rekruta w tamtym świecie.
  Musiał jednak zmotywować i chyba w 1918 wydał odezwę nadając jakiś tam zakres nie do końca sprecyzowanej wolności Polsce (wbrew prawu międzynarodowemu – bo na terytoriach Rosji znajdujących się pod okupacją Niemiec). To miała być motywacja, żeby bitni Polacy się przyłączyli w I WŚw. do Niemiec. Jak się skończyło – to wiemy – ale zaczęło się właśnie w historii.
  Polska przed powstaniem była przesiąknięta sprzedawczykami, agentami Rosji. Zapalnikiem tego powstania była decyzja o wysłaniu wojsk polskich na stłumienie powstania Belgów. Decyzja króla Polski – taka to była suwerenność – chłopcy mieli przelewać krew za interesy imperialne Rosji wynikające ze zobowiązań Kongresu Wiedeńskiego.
  Jestem przeciwnikiem tych wszystkich głupawych powstań – ale trzeba mieć miarę rzeczy i obiektywnie rozważać racje. To, że było 2 czy 3 carów Rosji – to nie znaczy, że to państwo było dla Polski przychylne. W Niemczech też mieli Ottona III, czy tę odezwę do Polakow z 1918, czy paru innych przychylnych Polsce – ale to nie zmienia postaci rzeczy.

 4. Marucha said

  Powstanie 1830 było początkiem odzyskiwania niepodległości?
  Czy Pan Jay Dee żartuje?

  Królestwo Polskie było krajem niemal całkowicie suwerennym, z własnym skarbem, wojskiem, rządem, świetną administracją. Było bez porównania mniej uzależnione od Rosji, niż dzisiejsza Judeopolonia od Brukseli, Berlina i Telawiwu.
  Powstanie doprowadziło do zaprzepaszczenia niemal wszelkich jego zdobyczy.
  Komu na tym mogło zależeć?
  Tym samym, dla których od setek lat Polska w Europie przeszkadza – bo właśnie te ziemie, Polin, obiecał im osobiście Jahwe i jeszcze przyłożył pieczątkę.

 5. PL said

  A któż teraz stoi na czele tzw. „polskiej armii”, o ile toto można w ogóle nazwać „armią”?
  Agent niemiecki.

  Znów porównanie wybitnie na korzyść czasów Królestwa Polskiego.

 6. Przeclaw said

  #3.

  JayDee nic nie pisze, ze w r.1830 panowal juz nastepny car, Mikolaj I, a Aleksander zostal zamordowany, czyzby nie wiedzial?. Konstanty mial moze jakies odchylki umyslowe, generalnie jednak byl nastawiony pozytywnie do Polski, byl nawet wielkoduszny, o czym swiadczy fakt, ze pomimo iz o maly wlos bylby zamordowany przez polskich „powstancow” to staral sie u cara o nie stosowanie represji wobec Polski, jednak wkrotce zmarl.

 7. Przeclaw said

  Polakom wmawia sie, ze abdykacja Stanislawa Augusta to byla zdrada i przypieczetowanie bytu Polski, wierza w to tumany. W latach 80ch wyl o tym, pozujacy na wieszcza, bard /kuroniowej/ Solidarnosci Jacek Karczmarski, przedstawiajac ten fakt w krzywym zwierciadle.
  Tymczasem byla to przemyslana decyzja, optymalna w danej chwili, ratujaca istnienie narodu polskiego i w ostatniej chwili wyrywajaca go ze szponow niemieckich, w ktore wepchneli go tfu..rcy konstytucji 3maja. Bo konstytucja oddawala tron polski Fryderykowi, z dynastji Wettinow, ktora miala swieze doswiadczenie w oslabianiu, niszczeniu i dzieleniu Polski i ktory byl rekomendowany przez patronow rozbiorow, czyli dwor w Berlinie. W ten sposob SAP pokrzyzowal te niemieckie plany, czego reperkusja bylo odtworzenie Krolestwa Polskiego w r.1815. SAP wiedzial co robi, bo Katarzyna juz w nastepnym roku zmarla i prawa do polskiej korony przeszly na jej syna Pawla, ktory uwarzal go za ojca i darzyl adoracja. Jednak wkrotce SAP zostal otruty w Petersburgu, podobnie jak dwaj jego nastepcy.
  Do wierzacych w wykladnie historii Polski wg.Karczmarskiego nalezy niejaki S.Michalkiewicz, ktory nawet napisal na swoim blogu, ze St.August „podpisal III rozbior Polski”, bzdura do kwadratu. Gdy zwocilem na to uwage, Michalkiewiczowi jednak nie starczylo cywilnej odwagi by sprostowac swoja gafe.

 8. Powstaniec said

  Qurwa, nie wierze w przeklinanie na publicznych mediach, ale wy wszyscy tutaj jestesci ostatnimi DEBILAMI i KRETYNAMI, ze krew, qurwa, pieni sie w zylach.

  Trzeba miec ROBAKI w mozgu, aby spasc az tak nisko.

  Konstytucja 3-Maja byla zla, Powstanie Listopadowe (aczkolwiek nieudolnie przygotowane)i Powstanie Styczniowe (rozpaczliwie bohaterskie)byly zle dla Polski w waszych oczach, ale car Aleksander byl dobry…..

  SPIERDALAJCIE do ROSJI, QURWIELE, jak wam w Polsce nie podoba sie i nie wracajcie z powrotem…
  Gdyby nie ci polscy powstancy i odwaga ludnosci polskiej w Polsce dzisiaj mowionoby jezykiem rosyjskim, dzieki tej sympatii rosyjskich carow do Polakow.

  Komu, QURWA, gajowy i jego szajka sluzy?????
  Paszol won, scierwa, qurwy!

 9. Piotr said

  Coraz więcej tych „przypadków” więzi pol.-ros. Zauważam już pewien trend.

  W tym przerzucaniu się przykładami nie dojdziemy, czy życie pod zaborami było dobre w 20. 30 ,50, 80 procentach. Wszak była to niewola.

  Parafrazując żydowskie powiedzenie, nb. odnoszące się do czegoś innego, powiedziałbym: lepsza gówniana wolność, niż złota niewola. W każdym razie ja tak uważam.

  Oddać życie za przegraną sprawę (powstanie)? Tak, zwłaszcza, że wyniku się nie zna.

  I zwłaszcza, jak korzyści z niego odnoszą prawdziwi wrogowie polscy. Warto sprawdzić, jakie to nazwiska finansowały powstańców. A o niewoli to można mówić TERAZ. W tamtych czasach zachłystywał by się Pan swobodą. – admin

 10. PL said

  Daj nam Boże więcej takich przeciwników, jak „Powstaniec” :-)))
  Brawo!

 11. Kaziu Kozoduj said

  Po elokwentnej wypowiedzi „Powstańca” czuję się zupełnie przekonany do jego racji.

 12. REWIRY ZAROSLY said

  http://marucha.v3v.org/viewforum.php?f=3&sid=fadb51b2213999499d8d7822a8afc03f

 13. Realista said

  Panie powstaniec a skad pan powstal?

 14. Przeclaw said

  #8.Powstaniec.

  Bardzo przepraszm p.t.czytelnikow, ze musze chwilowo znizyc sie jezykiem do poziomu „powstanca”.

  Gowno prawda, to wlasnie St.Augustowi zawdzieczamy, ze mowimy po polsku. Gdyby nie On, wszyscy nad Wisla, az do Bugu, a moze i dalej, szwargotali by po niemiecku i pracowali w charakterze parobkow u bauerow, ktorzy chetnie przyjechali by do neue Neu Mark nad Weichsel. Trzeba tylko ruszyc mozgownica by to pojac.

  Konstytucja3m, niby fajna, miala jeden feler, oddawala Polske Niemcom, a wlasciwie to lichwiarzom berlinskim, ktorzy juz wczesniej falszowali polski pieniadz, pod auspicjami krola, ktory byl ich marionetka. Poza tym, nie wszystko dobre co sie blyszczy, bo byla zapalnikiem, ktory spowodowal wybuch, ktory zniszczyl kraj, a to bylo przewidziane.

  A teraz, powstaniec, odmaszeruj i idz d…lizac swoim panom.

 15. SSD said

  Jednak gwoli jasnosci, aby ludzie mniej dociekliwi tez to pojeli: Polska utracila suwerennosc na 123 lata (1795-1918). Nikt nie mowi, ze pod panowaniem Moskwy, za Aleksandra, Polska byla wolna.
  Jednak fakt, ze byl to lepszy status niz gdyby Niemcy nas w tym czasie przejeli, chyba nie ma watpliwosci.

 16. Krzysztof M said

  Gdyby tak nad Powstańcem popracować, to byłby to wspaniały nabytek dla ruchu narodowego. Mówię serio. To jest człowiek, który, gdy trzeba, odda z radością życie dla Ojczyzny. To jest autentyczny patriota. Tylko trochę niedoinformowany. Ale to można nadrobić. Szkoda by chłopa było, żeby się zmarnował pod szeptanymi niemieckimi komendami wydawanymi dyskretnie w języku polskim.

 17. Jay Dee said

  @4 Panie Marucha,
  Chodzi o tę proklamację:
  http://historia.pap.pl/?q=node/65
  Nie chce mi się dalej szukać, żeby wydobyć który to niemiecki generał to wymyślił, jakie były jego motywacje – to już wyłuszczyłem. Gość był zafascynowany powstaniem listopadowym i tamtą armią.
  @6 Ale zabawne fałszowanie historii: „generalnie jednak byl nastawiony pozytywnie do Polski, byl nawet wielkoduszny, o czym swiadczy fakt, ze pomimo iz o maly wlos bylby zamordowany przez polskich “powstancow” to staral sie u cara o nie stosowanie represji wobec Polski,” Nie był pozytywnie nastawiony do Polski – tylko do swojej maskotki – Wojska Polskiego – nad którym się znęcał. Tresura psów czy niedźwiedzi w zoo to pestka przy tym co Konstanty wyprawiał. Faktycznie, cieszył się z porażek Rosjan w Powstaniu i płakał jak nasze wojska przegrywały. Potem wstawiał się za naszymi żołnierzami, tak, jak dziecko wstawia się za psem, który ugryzł rękę pana. Dalej dziecko kocha swoją maskotkę. A jeśli chodzi o umieszczenie „powstańców” w cudzysłowie – to porostu szubrawstwo. Powstańcy nie chcieli przelewać krwi za imperialną Rosję – i ten motyw należy do neutralnych w zakresie niepodległości. Ale to powstanie nie było takie przegrane jak styczniowe. Mam wrażenie, że wypowiadający się przeciwko powstaniu nie zauważyli, że Mikołaj pracował nad zmniejszeniem swobód dla Polaków. To nie była sielanka z super administracją itp. Czy mogło się udać? Ano, jakby wszyscy powiedzieli, że podczas I wojny światowej się nie uda – to na pewno nie mielibyśmy wolnej Polski. Więc proszę ostrożniej z tymi ocenami.
  Pomiędzy sympatią, a kolaboracją z przyszłym okupantem jest niewielka granica. Polskę sąsiedzi lubili tylko wtedy, gdy była obiektem do rabunku lub pozyskania rekruta. Reszta to bajki i proszę je sobie wybić z głów – bo jak już te mrzonki P. Maruchy się zrealizują (lepiej się rozpłynąć w rosyjskim panslawiźmie niż w UE – czy coś w tym stylu) – to będzie za późno na otrzeźwienie.

 18. PL said

  Niech p. Jay Dee się nie martwi. Nie rozpłyniemy się w słowiańszczyźnie. Już się rozpływamy w homoseksualno-aborcyjno-faszystowskiej „Europie” made in Israel.

 19. aga said

  Dojrzewanie wielkiego narodu w granicach Rzeczypospolitej trwać musi parę wieków. Postępować będzie stopniowo, w niektórych okresach szybko, w innych wolno. Będą zapewne chwile, podobne do obecnej, w których wydawać się będzie, że wszystko stracone. Będą chwile zwątpienia, kiedy pojawią się defetyści, głoszący koncepcję Polski etnicznej. Ale idea wielkiego narodu musi w końcu zwyciężyć po prostu dla tego, że stanowi konieczność naturalną, realizującą się od wieków.

  Nawet po rozbiorach nie przestaliśmy budować wielkiego narodu, ale czyniliśmy to nieświadomie. Rzecz w tym, by w przyszłości czynić to świadomie. Jak każdy szanujący się naród, musimy i my wyłonić organy polityczne i społeczne, które pilnowałyby stałego kursu. Każde pokolenie powinno wyłonić zespół ludzi, mających na oku nasz wielki cel i realizujących go konsekwentnie, nawiązując do wysiłków pokoleń poprzednich. Zespół ludzi, nie ulegających mirażom zmiennych koniunktur politycznych, ale dążących z uporem – nieraz wbrew wszystkim – po wytkniętej drodze.

  Nie ma innego rozwiązania. Ci, którzy głoszą zasadę zbratania wszystkich Słowian nie rozumieją, że Rosja to Azja, a przyszłość Polski, misja Polski, posłannictwo Polski jest przeciw Azji. Tu nie może być kompromisów ani łzawych sentymentów. Los nam kazał warować między Azją a Europą i żadnymi frazesami nie wykpimy się od naszego przeznaczenia. Przeciągnąć Ruś do Europy i zespolić się z nią na dolę i niedolę – nie jakąś mechaniczną federacją, ale najgłębszym zespoleniem psychicznym, jakie daje wspólnota narodowa – to warunek istnienia i dla Rusi, i dla Polski. To warunek bytu i wielkości.

  Mit Rzeczypospolitej. Z dziejów ostatniego tysiąclecia wynika jasno, że Rusi południowej powodziło się – czasem świetnie, czasem jako tako – tylko w oparciu o Rzeczpospolitą. Krótki okres własnej państwowości, urozmaicony walkami z Połowcami, Chazarami, Jadźwingami itd., skończył się w pożodze najazdów tatarskich. Ruś rozkwita ponownie z chwilą oparcia się o Rzeczpospolitą. Epoka Chmielnicczyzny – tak przecież krótka – sprowadza potworną ruinę. Po rozbiorze Polski prowadzi Moskwa Ukrainę do katastrofy bolszewizmu, która wymiata z Ukrainy nie tylko całą jej elitę, ale i miliony chłopów, by stłumić ostatecznie wszelkie próby rozdmuchania ukraińskiej odrębności. Wreszcie ostatnie poczynania bolszewików naocznie dowodzą Ukraińcom, że tylko potężna Rzeczypospolita może na Wschodzie Europy zapewnić ład i pomyślność.

  Z katastrofalnych lat ostatnich powinna wyniknąć przynajmniej ta korzyść, by Ruś zrozumiała, że za wszelkie zapędy wrogie Polsce ona pierwsza płaci krwawy rachunek i że tylko we wzajemnym oparciu się o siebie leży nie tylko szczęśliwa przyszłość, ale po prostu możliwość istnienia w tej części Europy.

  Sprawę ruską studiowałem w. więzieniu lwowskim, w słynnych Brygidkach. Spotkałem tam Ukraińców wszelkich odcieni: od bojowców z OUN i komunistów z KPZU, poprzez Rusinów przychylnie usposobionych do Polaków aż po narodowców polskich o nazwiskach ruskich i rodzicach uczęszczających do cerkwi. Długo z wszystkimi gadałem. Zaprzyjaźniłem się ze „starostą” więziennym nacjonalistów ukraińskich i miałem wielki kłopot, gdy tenże zwrócił się do mnie z prośbą, by narodowcy polscy, przebywający wówczas w Brygidkach, poparli głodówkę Ukraińców. Przez kilka dni przeszkadzały mi w spaniu gorączkowe pukania Ukraińców, organizujących przez ściany swoją głodówkę. Przez kilka dni następnych rozbrzmiewały Brygidki nieludzkimi krzykami karmionych sztucznie Ukraińców. Finał był nieoczekiwany: umarł na zapalenie płuc, skutkiem wlania mleka do tchawicy przy sztucznym karmieniu, student, który w chwili przyjścia do więzienia zachowywał się jak Polak i został dopiero w celi skaptowany do OUN.

  W więzieniu w Siedlcach prowadziłem długie rozmowy z Ukraińcem, skazanym na dożywocie za rzekomy współudział w zabójstwie ministra Pierackiego. Ukraińca tego aresztowano na dwa tygodnie przed zabójstwem (był łącznikiem między OUN w Krakowie i Czechosłowacji) i skazano na dożywocie za to, że mieszkał razem z fabrykantem bomby, którą znaleziono na miejscu zamachu. Dożywocie dla dwudziestoletniego młodzieńca – to dużo. Twardy to wyrok. Od takich wyroków rośnie morze nienawiści i zalega między nimi a nami. Nienawiści, u której podstaw leżą nasze i ich winy, ale której podżeganiem zajmują się od wieków nasi wrogowie.
  Przestając z Ukraińcami miałem zawsze nieodparte wrażenie swojskości. Czułem, że to ludzie ulepieni z tej samej gliny co i my, krewniacy spowinowaceni z nami pochodzeniem, dziejami i cywilizacją, bracia młodsi i z innej matki, bardziej wschodniej, ale z wspólnego pnia. Łączy nas krew wspólnie przelana nad rzeką Worsklą, pod Grunwaldem, Kłuszynem i Chocimiem i ostatnio pod Kijowem. Dzielą nas Żółte Wody i Beresteczko, Humań, rok 1918 i 1939. Dzieli nas moskiewski i pruski srebrnik. Dzielą nas krzywdy prawdziwe i urojone, dzielą nas ambicje obustronne, z których nasi wrogowie krzeszą iskry walki bratobójczej. Wiem, że nienawiść do nas nie wygaśnie u Ukraińców w obecnym pokoleniu. Może i nie w następnym. Jako starszym i rozważniejszym, nie wolno nam się tym zniechęcać. Musimy budować cierpliwie gmach Rzeczypospolitej, aż nabierze takiego blasku, że i oni staną do tej budowy. Nie wszyscy staną od razu, ale to nie szkodzi. Gmach to ma być wiekuisty i dźwigać się musi bez pośpiechu, w mozole i poświęceniu. Przyjdzie dzień, że zręby jego wrosną w ludzkie dusze i mit wspólnej Rzeczypospolitej przyćmi mit niepodległej Ukrainy. Chwila ta jeszcze daleka. Ale musimy wierzyć w jej przyjście i nie zrażając się – budować.

  Mit Rzeczypospolitej zapali wyobraźnię i porwie serca na tych bezmiernych przestrzeniach, na których nie ma miejsca dla małości.
  Adam Doboszyński

  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5802/

 20. Mierk said

  Put in’s funclub

 21. opornik said

  A jednak ja nie wątpię – bo się pora zbliża,
  Że się to wielkie światło na niebie zapali,
  I Polski Ty , o Boże, nie odepniesz z krzyża,
  Aż będziesz wiedział, że się, jako trup, nie zwali.
  Dzięki Ci więc, o Boże, że już byłeś blizko,
  A jeszcześ twojej złotej nie odsłonił twarzy,
  Aleś nas, syny twoje, dał na pośmiewisko,
  Byśmy rośli, jak kłosy, pod deszczem potwarzy.
  Takiej chwały od czasu, jak na wiatrach stoi
  Glob ziemski, na żadnego nie włożyłeś ducha,
  Że się cichości naszej cała ziemia boi,
  I sądzi się, że wolna, jak dziecko, a słucha.

  I ja słucham bom sam pełen winy…

 22. Andrzej 101 said

  Pamiętamy wypowiedź żydowskiego poety Sandauera, że w czasie II wojny wymordowano polską inteligencję i żydowską biedotę. A po wojnie na polskim korpusie osadzono żydowską głowę. Stad mamy tylu Kalksteinów, Stolzmanów, Michników, Lityńskich, Mazowieckich, Geremków, Bartoszewskich.
  Co Sandauer przemilczał…
  Mordowanie polskiej inteligencji zaczęło się już wcześniej. Właśnie w czasie uwielbianych przez podejrzanej maści „patriotów” powstań! Bo do powstania szli głównie młodzi ludzie ze szlacheckich domów, wykształceni w porównaniu do chłopstwa.

  Szli na rzeź. Podpuszczani przez „starszych i mądrzejszych” z garbatymi nosami.
  To takich właśnie gorącokrwistych, kochających Polskę, ale naiwnych i ślepych jak „powstaniec” do powstania na rzeź wysyłano. A kto potem przejmował ich mająteczki??? No??? Kto zgadnie???

  Ciekawe, dlaczego w naszej historii jeden jedyny władca posiada przydomek „Wielki”.
  Myślę o Kazimierzu! Legenda mówi o nim, że „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Ja dodałbym jeszcze – a zwłaszcza zażydzoną. I to właśnie żydostwo nadało jemu ten przydomek.

  Oto jak uni manipulują naszą historią!

 23. Krzysztof M said

  Ad. 22

  Oto jak uni manipulują naszą historią!

  I dlatego, kiedy dowiedziałem się, ze historia Polaków ma 3.000 lat (według źródeł pisanych, bo realnie to znacznie więcej), to krew mnie zalała. Ukradziono nam 2.000 lat historii! A dlaczego? Ano dlatego, że całe Niemcy leżą na ziemiach dawniej słowiańskich. Czyli Polskich, bo to Polacy są rdzeniem Słowiańszczyzny. Te materiały mieli w ręku najwybitniejsi historycy w Polsce. I żaden nie pochwalił. Ale i nie zganił. To znaczy, że ich to w ręce parzyło.

  Czystki w roku 1968 na Uniwersytecie Warszawskim objęły wszystkie wydziały. Wszystkie, poza Wydziałem Historii…

 24. Toronto said

  Ad 23
  Polacy ucza sie prawdziwej historii Polski dopiero od niedawna, poniewaz zyli pod zydo-bolszewicka okupacja i mieli ograniczony dostep do rzetelnych zrodel informacji i nawet kosciol w Polsce ukrywal je przed Polakami – vide przypadek przedstawiony przez H.Pajaka przy tworzeniu kolejnego opracowania historycznego pt. „Dzieje narodu polskiego”, ktorego zakurzona druga kopie znalazl w archiwach KUL-u w Lublinie, ktora przelezala na polce 70 lat i w ten sposob mogl wydrukowc calosc, poniewaz pierwsza nadpalona kopie dostarczyl mu student z Gdanska, ktory wygrzebal ja z popiolow spalonych archiwow tamtejszego UB-SB.
  Zydostwo ma zakodowane swoje „sqyrwysynstwo” w kodzie genetycznym i dowiedli tego naukowcy po ponad 30-latach badan nad DNA – szerzej na ten temat pisal dr D.Duke z USA w „Jewish Supremacism: My awakening to Jewish question”, wydanej w 2003r.
  Ale dowodow nie trzeba daleko szukac, poniewaz sam Jezus Chrystus (Bog) informuje o tym w Ewangeliach:
  „Weze, plemie zmijowe, jak wy mozecie ujsc potepienia w piekle” –
  Mat 23:33
  „Wy z ojca diabla jestescie i pozadania ojca waszego czynic chcecie…” – Jan 8:44
  Jesli ksiadz tego nie uczy to znaczy, ze robi baranow z „koscielnych owieczek”.
  A jesli Polacy tego nie znaja to znaczy, ze nie odrabiaja pracy domowej, bo Jezus Chrystus (Bog) nie mogl klamac.

  Dlatego „letnia i zimowa szarancze” i „zaraze wewnatrz” Polski, jak okreslil zydow ksiadz dr S.Staszic w „Przestrogach dla Polski” nalezy przepedzic z Polski raz na zawsze, bo to jest glowna przyszyna nieszczesc Polski i Narodu polskiego. Kropka.

  Toronto, Kanada.

 25. pipiel said

  Zgadzam się z przedmówcą (@23 Krzysztof M).
  Są przecież dowody na to, iż ekspansja Persów w Europie powstrzymana została właśnie przez Polaków. Nie wspominając o takich sławnych zwycięstwach oręża polskiego jak bitwa pod Kadesz, w Lesie Teutoburskim, czy na Polach Katalaunijskich. A w podręcznikach do historii nie ma o tym nawet słowa!!! Jak to możliwe???

 26. Przeclaw said

  Panie Andrzeju 101, Koneczny twierdzi, ze najliberalniejszy dla Zydow byl Kazimierz Jagiellonczyk, a Wielki ma taka reputacje przez pomylke. No, ale z ta Esterka to przeciez prawda, przez to zaniedbywal malzonke, a moze gdyby nie to mielibysmy Piastow do dzis dnia. Z tym, ze nastepne 700 lat nic nie nauczylo i „klintoniki” wpadaja nadal w te same sidla. Monika, ach Monika, pokochala Klintonika…

  JayDee. Jesli jego /Konstantego/chcieli zamordowac tak, jak zarzneli siedmiu polskich generalow, tylko dlatego ze nie popierali ich debilizmu, a on ich potem bronil i nie chcial zemsty…To jesli to nie jest wielkodusznosc, to co jest? Pewnie, jakis pomyleniec, w rodzaju
  Lojka moze temu zaprzeczac, papier jest cierpliwy.

  Nie mozna potepiac wszystkich autorow K3M, jednak nalezy nazwac po imieniu tych zdrajcow, ktorzy na rozkaz ambasadora Prus Lucchessiniego, wstawili tam smierdzacy artykul zapisujacy tron Polski Fryderykowi. To wlasnie bylo przyczyna rozbiorow. SAP staral sie, aby dziedziczny tron przypadl jego bratankowi Jozefowi Poniatowskiemu, wiarygodnemu Polakowi. Zdanie wlasnego krola jednak sie nie liczylo, wazne czego zadaly Prusy od stronnictwa „Patriotycznego”.

 27. Toronto said

  Ad 25
  Ponownie podaje strone internetowa, na ktorej jest udokumentowany material historyczny n/t historii Polski:
  http://halat.pl/drang_nach_osten.html

  Pierwsze wtargnięcie Germanów na ziemie słowiańskie nastąpiło już w pierwszym tysiącleciu przed n. Ch. i rozpoczęło pochód Germanów na wschód
  ten wieczny odtąd „Drang nach Osten”
  Włodzimierz Dzwonkowski w dziele „Prahistorja ziem polskich”
  (Słowiańszczyzna pierwotna. Początki polskiej kultury i organizacji)
  Warszawa 1918r

  W tym samym dziele mapa SŁOWIAŃSZCZYZNA ZACHODNIA I GERMANIA, a w niej zaznaczone czerwonymi punktami zachodnie granice osadnictwa słowiańskiego:
  Hamburg, rzeka Ilmenawa, Brunszwik, góry Harcu, Fulda, Wuerzburg, rzeka Wernica oraz zakreślony czerwoną linią ciągłą Limes Sorabicus,
  przeprowadzony w r. 808-808 przez Karola Wielkiego
  (granica oddzielająca jego monarchię od Słowiańszczyzny zachodniej) – strona: http://halat.pl/slowianszczyzna_zachodnia_i_germania.pdf

  Józef Kisielewski „Ziemia gromadzi prochy”
  Wydanie drugie, Księgarnia św. Wojciecha, Poznań, 1939r

  Fragmenty na stronie glownej:
  http://halat.pl/drang_nach_osten.html

  p.s.
  Kopjujcie material i nauczajcie Polakow prawdziwej historii Polski, zeby wam zaden parch zydowski nie wciskal kitu.

  Toronto, Kanada.

 28. opornik said

  nO I NA KONIEC, ŚW. ANDRZEJ BOBOLA.

  Polacy wasza siła w WIerze, a nie w koniunkturze!

  O naszym Patronie nikt nie wspomniał,

  oto jedna z przyczyn, że

  Nie ma nas kto bronić!

 29. Toronto said

  Ad 28
  Qurestwo i kolaboracja Kazika W. z zydowskimi parchami uczynila z Polakow obywateli II-giej kategorii w ich wlasnej Ojczyznie – vide Statut Kaliski z 1264r rozszerzony na cala Polske przez Kazika W.
  Wyjatki:
  1. Kiedy jest sprawa przeciwko żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym żydem.
  2. Kiedy chrześcijanin pozywa na żyda o zastaw, żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy żyd przysięgą się uwolni.
  7. Kiedy zastaw chrześcijanina przez ogień lub kradzież u żyda zginie, żyd od nalegającego chrześcijanina przysięgą się uwolni.
  8. Żydzi w sporach swoich (tj. między sobą) wyłączeni są spod sądów miejskich; zostają pod opieką króla lub wojewody.
  9. Za zranienie żyda, słuszna kara i koszta kuracji.
  10. Za zabicie żyda słuszna kara i konfiskata majątku.
  11. Za uderzenie żyda kara zwyczajna w kraju.
  14. Chrześcijanin niszczący cmentarz oprócz kary zwyczajnej majątek traci.
  15. Rzucający kamieniem na szkołę żydowską odda wojewodzie dwa funty pieprzu.
  20. Gdyby dowodów nie było, kto zabił żyda my żydom damy przeciw podejrzanym prawną opiekę.
  21. Za gwałt na żydzie wyrządzony, chrześcijanin będzie karany podług prawa ziemskiego.
  30. Nie wolno żydów oskarżać o używanie krwi chrześcijańskiej.
  35. W gwałcie nocnym sąsiedzi żydowi pomoc dać winni pod kara 30 szelągów.

  Status Kaliski utrzymal w mocy i dodatkowo rozszerzyl na cale Ksiestwo Litewskie krol Polski W.Jagiello w 1388r, kiedy cala Europa zachodnia wyganiala od siebie to „ZMIJOWE PLEMIE” i „DZIECI DIABLA” – ZYDOSTWO, ktore wyniszczalo ich kraje i tamtejsza ludnosc: ekonomicznie, gospodarczo i moralnie i robia to do dzis, bo tak im nakazuje Talmud – vide „Talmud zdemaskowany” ks.prof.J.B.Pranajtisa na stronie:
  http://www.talmudunmasked.com/

  Jesli o chodzi o zydowskie morderstwa rytualne na chrzecijanach (dotyczy punktu 30 statutu kaliskiego) to byly one bardzo czesto praktykowane przez zydow i nie sa to wymyslone opowiadania.
  Ta sprawa zajmowalo sie wielu historykow, m.inn. dr A.Leese – vide strona:
  http://www.jrbooksonline.com/leese.htm

  p.s.
  Polacy nie mieli dostepu do rzetelnych zrodel informacji, poniewaz Polska rzadzilo ZYDOSTWO od 1944r i nadal rzadza (2010r) – razem 65 lat, czyli 2 pokolenia Polakow.
  Z kolei zyd Bejner vel Jasienica i jemu podobni falszowali historie Polski.
  Nie tworz wiec falszywych wnioskow, ze „nastepne 700 lat nic Polakow nie nauczylo”, bo to jest klamstwo i zaklamywanie faktow historycznych, poniewaz Polacy okresu miedzywojennego (1918-1939) dokladnie wiedzieli jakimi SQURWYSYNAMI sa parchy zydowskie.
  Uzywaj wiecej obiektywizmu i logiki przy formulowaniu zdan i opisywaniu wydarzen historycznych, bo nam tu nie trzeba drugiego zyda „Jasienicy” na forum, ktory bedzie oglupial i opluwal Polakow jak to robisz ty i tobie podobni – vide oskarzanie Polakow, ze sa sami sobie winni rozbiorow.

 30. Przeszlosc potepiac to bezsens , ale nauki z niej ciagnac to obowiazek . U nas z tym raczej slabo . I tak historia uswiecenia biskupa krakowskiego Stanislawa za zdrade krola Boleslawa Smialego moze znalezc odpowiednik wspolczesny . W obu przypadkach , nie bardzo jest obnosic sie publicznie z ta opinia . Odwdzieczenie sie Austrii w kilkadziesiat lat po odsieczy Wiednia bylo niesamowite , a jacy dumni do dzisiaj jeszcze jestesmy , szkoda tylko ze Austriacy nie wiedza z jakiego powodu . W przecietnym dziesiecio-osobowym towarzystwie za stwierdzenie ze Gomulka byl lepszym Polakiem niz Kuron mozna byc zelzonym a co najmniej wydrwionym . Bez pudla stac sie to musi , gdy wsrod obecnych zdarzy sie wnuk zara-powojennego aktywisty , do Rosji albo na Bialorus zacheca wyp…….c .Jasnosc racji jak u dziadka .

 31. Toronto said

  Ad 1
  Jak mozna sprzyjac Polsce i Polakom, a jednoczesnie byc okupantem Polski i tyranem ?
  To nie ma logicznego sensu, a okupacja Polski przez zaborcow jest wbrew zasadom moralnym i chrzescijanskim i to nazywa sie ZLO.
  Jesli ktos wychwala ZLO to robi to albo z niewiedzy lub glupoty, albo kolaboruje ze ZLEM lub tworcami ZLA.

  To samo robi dzis Ameryka w Iraku i Afganistanie, ktora tak ostro krytykujecie.
  Dlaczego nie krytykujecie ROSYJSKIEJ OKUPACJI Polski pod zaborami ???

  Polacy, zacznijcie uzywac wlasnego rozumu i LOGIKI i nie dajcie sie OTUMANIC „koszerntm autorytetom” i ich przydupasom.

 32. Druh Boruch said

  Przeclawie, na jednym z zebran warszawskiego Towarzystwa Historycznego nadmieniano, iz Stanislaw August mogl umrzec na zawal spowodowany emocja po calonocnej dyskusji z synem Katarzyny na temat przyszlosci wolnej Polski, ktora wkrotce miala powstac z inicjatywy i pomoca Rosji. Prawdopodobnie pod auspicjami i patronatem mocarstwa, ale jak to juz ktos nadmienil, lepszy na wolnosci kasek lada jaki, nizli w niewoli przysmaki.

 33. Powstaniec said

  #14
  „Gowno prawda, to wlasnie St.Augustowi zawdzieczamy, ze mowimy po polsku. Gdyby nie On, wszyscy nad Wisla, az do Bugu, a moze i dalej, szwargotali by po niemiecku i pracowali w charakterze parobkow u bauerow, ktorzy chetnie przyjechali by do neue Neu Mark nad Weichsel. Trzeba tylko ruszyc mozgownica by to pojac.

  Konstytucja3m, niby fajna, miala jeden feler, oddawala Polske Niemcom, a wlasciwie to lichwiarzom berlinskim, ktorzy juz wczesniej falszowali polski pieniadz, pod auspicjami krola, ktory byl ich marionetka. Poza tym, nie wszystko dobre co sie blyszczy, bo byla zapalnikiem, ktory spowodowal wybuch, ktory zniszczyl kraj, a to bylo przewidziane.

  A teraz, powstaniec, odmaszeruj i idz d…lizac swoim panom.”
  *****
  **********

  Przeclaw,

  (… wycięto…)

 34. Powstaniec said

  #22
  „Ciekawe, dlaczego w naszej historii jeden jedyny władca posiada przydomek “Wielki”.
  Myślę o Kazimierzu! Legenda mówi o nim, że “zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Ja dodałbym jeszcze – a zwłaszcza zażydzoną. I to właśnie żydostwo nadało jemu ten przydomek.”
  *****

  Andrzej101,

  Kazimierz ma przydomek „Wielki” moze dlatego, gdyz zasluzyl sie dla Polski???
  Odbudowal miasta, obwarowal je murami, budowal spichlerze, opiekowal sie chlopami…. mowiac krotko, wspolnie ze swoim ojcem, Wladyslawem Lokietkiem, wskrzesil Polske.

  Czy to nie wystarczajaco, aby zasluzyc sobie na przydomek Wielkiego?
  W oczach zdrowych ludzi, nie cierpiacych na dolegliwosci psychiczne – niektorzy tutaj we wszystkich i we wszystkim doszukuja sie zydostwa. Nawet jesli ktos uczciwie zasluzyl sie i nie ma nic wspolnego z zydostwem. Wybaczcie mi, ale to paranoja.

  Na szczescie, wiekszosc Polakow tak nie mysli.

 35. Inkwizytor said

  Re: „Powstaniec”

  Skąd się takie mendy jak ty biorą ? Od Kościoła Katolickiego won gnoju.

 36. Powstaniec said

  Re: „Inkwizytor”
  (… wycięto…)

 37. Inkwizytor said

  „Zasraniec” złap muchę i pocałuj ją w d..ę

 38. aga said

  Powstaniec się zydowskich książek historycznych i nie tylko naczytal biedaczysko ale skąd mial wziąść inne :)).
  Jedz no pan do Israela porozrabiać,co te pańskie idole zasrańce nie wpuszczaja wlasnych ZYDOWSKICH naukowcow. Najpierw prof.Finkelsteina a teraz Chomskyego.Jak pan myślisz ,dlaczego? ;))

  http://wiadomosci.onet.pl/2170819,12,izrael_odmowil_wjazdu_slynnemu_naukowcowi,item.html

 39. Przeclaw said

  28.Powstaniec.

  Widzisz, zaczales od „qurewskiego” jezyka, teraz na niego narzekasz, juz nie mozesz wyjsc z gnoju.

  Gdzie ty znalazles tego sw.Augustyna? Ja pisalem po polsku i „St.” to skrot Stanislawa, zwlaszcza, ze imie krola juz bylo wymienione i nie bylo zadnego Augustyna.

  Skoro nie mozesz zrozumiec co mialem na mysli, mowiac ze jemu zawdzieczamy, ze mowimy po polsku, to przypomne pare faktow, ktore powinienes znac ze szkoly.
  Cale tereny obecnej Polski i jeszcze dalej na wschod przypadly Prusom i Austrii po III rozbiorze w.r.1795. Obowiazywal tez traktat 3 czarnych orlow i nazwa Polski byla zabroniona.

  Kongres Wiedenski z r.1815 zmienil ta sytuacje i utworzyl z duzej czesci tych terenow Krolestwo Polskie pod berlem cara. Poniewaz Kongress opieral sie na zasadzie legitymizmu, zakladam ze nie doszlo by do utworzenia KP bez wczesniejszego przekazania polskiej korony dynastii Romanowow przez SAP w drodze abdykacji. Pozatym, bez tego aktu Aleksander I nie mial by podstaw do zabiegania o ten cel, sytuacja byla by inna i mysle, ze cale te tereny pozostaly by pod zarzadem Prus i Austrii. W takiej sytuacji doszlo by do germanizacji Polski. Przyklad Poznania dowodzi, ze w r.1914 bylo tam wiecej Niemcow niz Polakow, ale glownie dlatego, ze istniejace KP promieniowalo polskoscia na zachod, w jego braku moglo dojsc do jeszcze szybszej germanizacji, a Polska pewno juz by sie nie odrodzila w r.1918, a jesli to w mikro-skali.

  To jest temat na dluzsza dyskusje.
  Czy moge liczyc na to, ze cos zrozumiesz, skoro mylisz St.Augusta ze sw.Augustynem?

 40. Przeclaw said

  #27.

  Jest faktem, ze SAP zmarl nagle po wypiciu filizanki bulionu. To nie zawal, a otrucie.

 41. Krzysztof M said

  Ad. 35

  Błagam. Piszcie i mówcie po polsku. Nie żadnego „bulionu”, a rosołu…

 42. Krzysztof M said

  A kto z czytelników zna wątek o LEGISTACH? Z „Dziejów Polski” Feliksa Konecznego. Dotyczy Kazimierza Jagiellończyka.

  W nowym wydaniu (IEN) już tego wątku nie ma. Jest w reprincie wydawnictwa „Antyk” To sprawa ważna. Bo, zdaniem Konecznego, legła u podstaw polskiej jazdy w dół…

 43. aga said

  Panie Krzysztofie a na ktorej stronie jest czy tez powinien byc ten watek?

 44. Krzysztof M said

  Ad. 38

  Feliks Koneczny „Dzieje Polski”, wyd. ANTYK Marcin Dybowski, reprint, T.II str. 51, od: trzeci wers od dołu, do słów: str. 54 „rozumną potrzebę.” (czyli cały pierwszy akapit tej strony).

  Pozdrawiam.

  PS. Może wreszcie ktoś znaczniejszy ode mnie zajmie się tym wątkiem z Konecznego. Nie ma na dziś ważniejszej rzeczy. Tak jak dla życia słołecznego nie ma dziś ważniejszej rzeczy, niż EDUKACJA.

  Krzysztof M

 45. aga said

  ad.3

  Dzięki,chodzi o Nieszawę?W PRL jescze cos tam o ustawach nieszawskich uczono.
  pozdrawiam serdecznie

 46. Brat Dioskur said

  W rzeczywistosci chodzi o Statuty Nieszawskie w ktorych Kaz.Jagiell. nadajac szereg przywilejow szlachcie zniosl pewne istniejace w odniesieniu do …Zydow.dziwne ,ze jeszcze nie jest na indeksie.
  Natomist „Powstaniec ” najwyrazniej nie odroznia cukierka od psiej kupy cukierka….

 47. Krzysztof M said

  Ad. 40

  Same statuty nieszawskie wszystkiego nie wyjaśniają.

  „Prawo rzymskie dawało zawsze przewagę silniejszego nad słabszym.” – myślę, że Koneczny wie, co pisze. Oraz:

  „Występowano przeciw średniowiecznym rozmaitym ograniczeniom handlowym, które miały na celu właśnie ochronę zarobków słabszego” – Więc tu jest początek liberalizmu!

  „Legistyczne pojęcia o kapitale wyszły na dobre tylko żydom.”

  „Dla humanistów było prawo rzymskie szczytem doskonałości i tak się do niego zaślepili, że zaczęli całkiem na seryo wprowadzać je w kraju! Napoili też europejskie prawodawstwo duchem pogańskim, którego do dziś dnia nie możemy się pozbyć.” – np. „chcącemu nie dzieje się krzywda” – czyli pochwała egoizmu, więc rzecz antychrzześcijańska.

 48. Toronto said

  DLACZEGO USUWACIE MOJE WYPOWIEDZI ? KOMU PRZESZKADZA PRAWDA ?

  Nie tyle prawda, ile zwroty typu „Rusofile do budy”.- admin

 49. Powstaniec said

  #38
  „Powstaniec się zydowskich książek historycznych i nie tylko naczytal biedaczysko ale skąd mial wziąść inne :)).
  Jedz no pan do Israela porozrabiać,co te pańskie idole zasrańce nie wpuszczaja wlasnych ZYDOWSKICH naukowcow. Najpierw prof.Finkelsteina a teraz Chomskyego.Jak pan myślisz ,dlaczego? ;))”
  **************

  Aga

  (… wycięto… – admin)

 50. Powstaniec said

  #39
  „Gdzie ty znalazles tego sw.Augustyna? Ja pisalem po polsku i “St.” to skrot Stanislawa, zwlaszcza, ze imie krola juz bylo wymienione i nie bylo zadnego Augustyna.”
  ************

  Przeclaw…

  (… obelgi usunięto; to co pozostało, jest zbyt mało na publikację… – admin)

 51. Przeclaw said

  #50.”Powstaniec”

  Znowu rzucasz gnojem. Ja powiem tylko tyle, ze epitety „gnojtwo” i „bezmozgowcy” zostaw dla siebie, one pasuja do ciebie jak ulal.

  Aga ma 100% racji, naczytales sie sponsorowanych przez zydostwo ksiazek, takich autorow, jak zawsze umilowany przez GW Lojek. Z tego co napisales, wynika, ze twoje szare komorki pracuja z duzymi oporami, dlatego nie licze abys cos zrozumial.
  Poniewaz jednak to forum jest nie tylko dla ciebie, a jak widac jestes w mniejszosci, co jest dobrym znakiem, dlatego zabieram glos.

  Tylko bezmozgowiec moze powiedziec, ze SAP byl zdrajca, choc oczywiscie takie Lojki lub Karczmarskie to podszeptuja. Przez 30 lat jego rzadow Polska rozwijala sie w kazdej dziedzinie i w tempie nie notowanym od stuleci, a bylo to w duzej mierze jego zasluga. I to pomimo trudnych warunkow, bo ukradziono Polsce wielkie terytoria w I rozbiorze, Prusy nakladaly horrendalne cla tranzytowe, a lichwiarze berlinscy falszowali polska walute. Jego decyzje byly rozwazne i zawsze podejmowane w interesie Polski, czego zupenie nie mozna powiedziec o takim Pilsudskim lub innych pozniejszych gauleiterach.
  Co do morza krwi, to on robil tak aby go oszczedzic, ale bezmozgowiec rozumie wszystko na opak.

  Stwierdzam ponadto, ze jestes bardzo goloslowny i nie stac cie na zaden rzeczowy argument, co zwalnia mnie potrzeby riposty, bo poprostu nie ma na co.

 52. Toronto said

  Bilans strat.

  Wielu RUSOFILOW, rowniez na tym forum POWIELA BREDNIE tzw.”autorytetow” o „korzysciach” jakie rzekomo miala miec Polska i Polacy pod ZABOREM ROSYJSKIM i oczywiscie najwiekszym argumentem tych „autorytetow” jest eksponowanie powstan narodowych, jako rzekomo „szkodliwych” dla Polski i Narodu polskiego – autorem tych „teorii” byl RUSOFIL J.Giertych, a wiec to byla „teoria subiektywna”, a przy wyjasnianiu faktow historycznych nalezy kierowac sie OBIEKTYWIZMEM.

  (… Wycięto z powodu nadmiaru historycznych bredni … – admin)

 53. Toronto said

  Ad 48 – Admin
  Edward Maciejczyk – polski dokumentalista z Chicago nie usuwa rzeczowych wypowiedzi, a ponadto nawet sam przeklina, poniewaz przeklinanie nie jest rzecza nielegalna, podobnie jak wyrazanie wlasnej opinii – vide strona:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=486&start=10

  Rzeczowych wypowiedzi nie usuwam. Zostawiam też dużą większość nierzeczowych. Przeklinanie toleruję wtedy, gdy w jakikolwiek sposób jest umotywowane wzburzeniem autora, osobą jakiegoś „polityka”, okolicznościami itp. – admin

 54. Ewa Polska said

  Tak sie zlozylo, ze bylam tutaj na tej stronie kiedy Powstaniec opublikowal swoje odpowiedzi i mialam je okazje przeczytac. Przyznam sie, ze nie bylo tam nic az tak radykalnego, ze usprawiedliwialoby wyciecie tych odpowiedzi przez Admina – duzo Polakow mysli podobnie jak Powstaniec.

  Uwazam, ze kazdy powinien miec prawo glosu i prawo do indywidualnej oceny sytuacji.

  Jesli „dyskusja” jest rzekomo „niecenzurowana,” ale tylko do czasu, dopoki zgadza sie z platforma i przekonaniami prowadzacego dyskusje, to z definicji, taka dyskusja przestaje byc niecenzurowana dyskusja i traci swoj sens.

  To tylko tyle w obronie Powstanca

  Pozdrawiam

 55. pipiel said

  @ Toronto 27
  „Ponownie podaje strone internetowa, na ktorej jest udokumentowany material historyczny n/t historii Polski”

  Te podane przez Ciebie materiały dowodzą zasięgu plemion słowiańskich w Europie, a nie historii Polski. Choćbyś stanął na rzęsach to i tak nie udowodnisz ciągłości historycznej Polski do 1 tysiąclecia p.n.e, bo Polska jako organizm państwowy rozpoczyna się od Mieszka I, ewentualnie jego poprzednika. Jakim więc prawem wrzucasz niezależne od siebie plemiona słowiańskie do jednego worka i nazywasz to wszystko Polska?

  Jako kubeł zimnej wody proponuję Ci zapoznać się również z Białą Serbią i Białą Chorwacją, oraz teoriami na ich temat.

 56. Toronto said

  Do „rusofilow”.
  (…)

  Niestety, ponownie używa Pan określenia „rusofile” na ludzi, którzy chcą aby Polska ułożyła sobie dobre stosunki ze swym potężnym sąsiadem, gdyż byłoby to dla nas niezwykle korzystne czysto politycznie i gospodarczo. Ponownie snuje Pan mrzonki o Polsce „niezależnej od nikogo”, samodzielnej, suwerennej – co jest tak samo obecnie realne, jak wybór p. Kosiura na stanowisko prezydenta Polski. – admin

 57. PL said

  Pipiel ma rację. Utożsamianie wszystkich Słowian z plemionami polskimi to megalomania, nie mająca oparcia w źródłach historycznych.

 58. Toronto said

  Ad 53 – Admin
  Twoje tlumacznie sie jest pozbawione LOGIKI, poniewaz gdyby przeszkadzal Tobie zwrot „rusofile do budy” to pozostawilbys Moral, ktory glosi:
  „Lepszy na wolnosci kesek lada jaki, nizli w niewoli przysmaki”, ktorego autorem jest sam Adam Mickiewicz – polski wieszcz narodowy.
  Czy Mickiewicza tez nie lubisz ???

  Co ma tu Mickiewicz do rzeczy, a piernik do wiatraka?
  Morał jest błędny. Powinien brzmieć: lepsza niewola mniejsza, niż większa. Bo o wolności to Polacy mogą sobie pomarzyć. – admin

 59. Krzysztof M said

  Ad. 55

  Nie chodzi o ciągłość, czy nieciągłość państwa. Chodzi o ludy słowiańskie, które kolebkę miały na terenie Wielkopolski. Czasem było to państwo, czasem nie (p.: państwo Samona, Przemysła). Lud trwał. Od Renu po Berezynę. Od Bałtyku po Adriatyk. (i ani myślę tu nawoływać do powrotu do „macierzy”! :-)) )

  Te ludy dziś nazywają się Polacy, Czesi, Słowacy, Morawianie, Rosjanie (tu spora domieszka krwi sąsiadów i ludów koczowniczych), Chorwaci (język!)… Dawniej istniał naturalny podział na Słowian Wschodnich (Rusini – od RUSS), Zachodni (Polacy, Czesi) i Południowi (Chorwaci). Słowianie Wschodni nazywali nas Lachy (greckie Lachoi), byliśmy Neurami, bardziej na zachód Wężami (nad Wartą – wąż), południowi to Sklawenoi – niewolnicy (Grecy ochoczo brali tam niewolników). Pewien naukowiec odważył się i napisał pracę naukową „Plemienia Polan nigdy nie było”. Dawniej większość tych plemion Rzymanie nazywali Veneti (Wężowie, Węże – Wąż – Warta). Itd. Itp. Teraz oczekujemy, że nazwa jakiegoś ludu, to określone, ścisłe granice terytorialne. Tak jest dziś. Dawniej było inaczej. Ne miejce tu, żeby te sprawy rozwijać szerzej.

  Jeszcze słowo. Znaleziono na terenie Włoch figurkę przed-etruską. Pokrytą pismem. Nijak nie szło tego odczytać. Aż ktoś wpadł na pomysł, żeby to odczytać jak runy słowiańskie – DAŁO SIĘ. Takie rzeczy są przemilczane… No bo po co Polakom historia? Im się chomąto należy! Tak myślą inni. A WY jak myślicie?

 60. Krzysztof M said

  Do Krytyków: Admin ma prawo usuwać, co chce. To JEGO strona. I jeszcze: „Tłum jest złym rzecznikiem prawdy”.

 61. Przeclaw said

  #54.Ewa Polska.

  To jak Pani czytala „Powstanca”, niech wiec Pani powtorzy co napisal.
  Ja tez czytalem i na to odpowiedzialem w #51.
  Byl tam gnoj wymieszany z woda i niezdolnosc do sformulowania chocby jednego argumentu, czy to sie Pani podoba? A moze Pani cos sformuluje od siebie? tez nie?

  Ja nie jestem za wycinaniem tekstow, bo i mnie to spotykalo, ale bronic tego co opisalem powyzej, to lekka przesada.

 62. Ewa Polska said

  #61
  Trudno jest mi teraz odtworzyc z pamieci co napisal Powstaniec – on sam powinien wypowiedziec sie, o ile Gajowy nie odebral mu prawa udzialu w dyskusji – ale w skrocie dotyczylo to Agi i Przeclawa.

  Aga wyslal Powstanca do Izraela, wiec Powstaniec odpowiedzial mu, ze nie mozna kogos posadzac o zydostwo albo wysylac do Izraela tylko dlatego, ze dana osoba nie zgadza sie z pogladami Agi – przyznam sie, ze w pelni podzielam opinie Powstanca.

  Przeclaw bronil krola Stanislawa Augusta Poniatowskiego jako „zbawcy” jezyka polskiego, ktoremu Polacy powinni byc za to wdzieczni. Powstaniec napisal, ze Poniatowski byl zdrajca Polski, kochankiem carycy Katarzyny, i sprzedal Polske w krwawa niewole. Nieistotne czy zrobil to swiadomie czy przez glupote i naiwnosc. Duzo historykow polskich jest tego samego zdania. Ja tez podzielam zdanie Powstanca, ze myslenie iz Poniatowski ocalil jezyk polski od zaginienia to szczyt glupoty i cynizmu. Trzeba bylo nigdy nie slyszec o despotycznej rusyfikacji, aby tak myslec.

  Ze swojej strony dodam, ze o carycy Katarzynie puszczono dosc wulgarna plotke, ze jakoby miewala seks z koniem…. tym koniem mial byc polski krol Poniatowski…..

  Gdzie tu powod do dumy narodowej? Ze wstydu moznaby sie raczej pod ziemie zapasc.
  Powstaniec nie napisal nic nowego czego nie wie wiekszosc historykow.

  Uwazam, ze kazdy powinien miec prawo do samodzielnej analizy, indywidualnego myslenia, i prawo do glosu.

 63. Toronto said

  Ad 55 – Pipiel
  Moja wypowiedz #27 dotyczyla wypowiedzi autorstwa Krzysztofa M, ktora w czasie mojego wpisu byla pod # 25.
  A poniewaz moje 2 wpisy: # 22 i #24 zostaly usuniete przez Admina (sa w calosci na stronie SUWERENNOSC.COM), wiec nastapil automatyczny przeskok numeracji i stad zamieszanie, poniewaz pierwotny #25 przeskoczyl na #23, zas Twoja wypowiedz pojawila sie pod #25 i stad wynikle nieporozumienie – vide takze moja wypowiedz # 29, ktora byla adresowana do „Przeclawa” (wowczas pod #28), a po cenzorskich wycinankach Admina, wypowiedz „Preclawa” pojawila sie pod # 26 i w efekcie zaistnialo zamieszanie, poniewaz moja wypowiedz #29 nie ma nic wspolnego z wypowiedzia „Opornika”, ktora jest obecnie pod #28, tylko „Przeclawa”.

  Ale to mnie nie przeszkadza i moge odpowiedziec rowniez Tobie co o tym mysle.
  Otoz zreby polskiej panstwowosci powstawaly m/w w obecnych granicach Polski, a sklonnosc zachodnich plemion slowianskich ku centrum Slowianszczyzny jest porownywalna do elektronu krazacego wokol jadra.
  Zrozumieli to szczegolnie przywodcy slowianscy na wysunietych obrzezach Slowianszczyzny, ale germanski podstep i perfidia wziely gore i zmienily bieg wydarzen oraz wplynely na ksztalt przyszlego Panstwa polskiego – te sprawy opisuja historycy na podanej wczesniej stronie internetowej pt.
  „Drang nach Osten”, czyli germanski „Pochod na wschod”, ktory nie zatrzymal sie na Odrze i Nysie tylko nadal parl silowo na wschod, zajmujac Pomorze i Slask.
  Ponadto slowianskie plemiona Prusow i Zmudzinow wielokrotnie dawaly w swojej kulturze i historii wyraz przywiazania do Polski.
  Ja nie neguje, ze Serbo-Luzyczanie nie sa spokrewnieni z Serbami, ale nie wykluczam tez mozliwosci ewentualnego polaczenia sie w jedna calosc z plemionami slowianskmi dorzecza Wisly i Warty – vide Unia Polsko-Litewska i utworzenie jednego panstwa.
  Bo gdyby nie germanska agresja to Serbo-Luzyczanie byliby w stanie stworzyc nawet wlasne panstwo lub przylaczyc sie do silnych plemiemion slowianskich dorzecza Wisly i Warty, ze wzgledu na slowianska kulture i obyczaje, ale nigdy do plemion germanskich, co Serbo-Luzyczanie nadal podkreslaja poprzez swoj upor, zachowujac swoja slowianska kulture i obyczaje od tysiacleci, mimo trwajacej germanizacji.
  Nie wykluczam rowniez takiej mozliwosci, ze przyszle wydarzenia moga sprawic, ze obecne panstwa slowianskie moga stworzyc wlasna „unie” polityczno-ekonomiczno-obronna, zachowujac swoj status panstwowy, poniewaz dopoki istnieje roznica materialna w poziomie zycia wschodu i zachodu, to biedny wschod bedzie pedzil ku bogatemu zachodowi.
  Ale gdy standard zycia sie wyrowna, wowczas zachod przestanie byc atrakcyjny i nastapi powrot do „korzeni”, co zalezy od swiadomosci narodowej w panstwach slowianskich oglupianych zydowska propaganda i dojonych przez zydow jak krowy.
  Biorac pod uwage obecne glowne skupisko Serbow na Balkanach i odleglosc od Serbo-Luzyczan nasuwa sie przypuszczenie, ze Serbowie byli tam przybyszami, poniewaz oprocz j.serbskiego tamtejsza ludnosc posluguje sie jezykiem zblizonym do j.polskiego.
  Hipoteze te potwierdzaja badania DNA chromosomu meskiego, ktore wskazuja, ze Luzyczanie i Polacy maja wspolnego przodka sprzed 10 tysiecy lat.

  Sam sam widzisz drogi „Pipiel” stanalem na rzesach i wylalem kubel zimnej wody, ale na Twoja glowe.

 64. Toronto said

  Ad 58- Admin
  ZLO JEST ZAWSZE ZLEM, NIEZALEZNIE OD WIELKOSCI – vide zyd Rydzyk, ktory poparl zyda Kaczynskiego w 2005r, ktory nie tylko rozdawal polskie fabryki i zaklady zydom, ale rowniez rozbudowal JUDEOPOLONIE w Polsce, kontynuujac polityke zyda Kwasniewskiego.
  Poza tym Polska i Narod poniosly olbrzymie straty materialne i kulturowe w czasie zaborow (Rosja, Prusy i Austria) i tego nie da sie wymazac z historii zadnymi pochlebnymi artykulami, ani odwrocic biegu historii.
  Ponadto jesli komunista i agent KGB W.Putin, o ktorym kraza informacje, ze ma zydowskie pochodzenie, ustanawia swieto narodowe w panstwie w rocznice 1612r – wyrzniecia polskiej zalogi na Kremlu to, albo cos ma z glowa nie w porzadku, albo jest squrwysynem, ktory robi dobra mine do zlej gry.
  Bo jesli wezmiemy pod uwage badania prof.F.Konecznego dotyczace cywilizacji, to wbrew temu co glosza „rusofile”, Polska to cywilizacja lacinska, zas Rosja to cywilizacja turanska i prawde mowiac Polsce nie jest po drodze z Rosja, poniewaz cywilizacja turanska, podobnie jak cywilizacja bizantyjska (Niemcy) oraz cywilizacja zydowska zawsze daza hegemonii i sa zrodlem konfliktow, co znajduje potwierdzenie w wydarzeniach historycznych ostatniego 1000-lat.

  Ja chce Polski dla Polakow, calkowicie wolnej od obcych wplywow.

 65. Brat Dioskur said

  Nawiazujac do sporu wokol St.Augusta (zadnego tam swietego!)trzeba przypomniec ,ze tzw. szkola krakowska historyczna ,reprezentowana przez wybitnego historyka M.Bobrzynskiego przypisala ostatniemu krolowi Polski kilka udanych posuniec .I tak mial on ,poslugujac sie terminem pilkarskim -grac skutecznie na czas wzbudzajac podejrzenie i niepokoj Prus ,ktore dzayly do jak najszybszej likwidacji polskiej panstwowosci.Udalo musie wiec usypiajac czujnosc Rosji podwyzszyc liczbe wojska do ok. 40 tys. bo na taka liczbe pozwalal stan gospodarczy owczesnej Rzeczypospolitej.Znane sa kpiny angielskiego ambasadora z ambitnych planow tworcow Konst.Majowej utworzenia 100 tys. armii!Gdyby wiec Konstytucja nie doszla do skutku to prawdopodobnie Poniatowski dociagnal by do czasow napoleonskich i wtedy mozliwe byly juz rozne od rozbiorowych scenariusze. Powstania polskie ,oprocz Slaskich i Wielkopolskiego byly inspirowane przez masonow. Kosciuszkowskie obronilo rewolucje we Francji a listopadowe takaz sama rewolucje w Belgii.Zniszczenie Krol. Kongresowego mozna porownac do dostania sie Polski pod sowiecki knut.Praktycznie autonomiczna Kongresowka stala tak wysoko gospodarczo ,ze dostarczala 1/5 dochodow calego cesarstwa!Jej armia byla najnowoczesniejsza w Europie i byla pierwsza w dziejach wojskowosci swiata dysponujaca wojskami rakietowymi.To nie Dybicz byl ignorantem tylko jakosc wojska polskiego przyczynila sie do jego kleski. Paskiewicz ani o joteod niego nie lepszy zdbal tylko o podojna ilosc wojsk :200 tys!Non Hercules contra plures….nie mogla wiec 40 tys. armia polska sprostac takiej przewadze.
  Jezeli Ewa Polska twierdzi ,ze tak jak Powstaniec mysli wielu Polakow to b. niechetnie sie z nia zgodze , w koncu komus musial Kwas swoje 10 lat panowania zawdzieczac ,prawda Ewo?

 66. Waclaw said

  #62.Ewa Polska.

  Z pani wypowiedzi wynika, ze nie przeczytala pani moich postow pod # 1,7,14,26,39,51, badz tez nie jest pani zdolna ich zrozumiec. Wobec tego z jakiej racji usiluje pani podwazac cos czego nie zna badz nie jest w stanie zrozumiec?

  Rusyfikacji panstwo rosyjskie nie prowadzilo do r.1831 i to nie tylko na terenie Krolestwa, ale nawet na rozleglych terenach Ziem Zabranych, gdzie istnial i rozwijal sie Uniwersytet Wilenski, a takze polska siec szkol np.Liceum Krzemienieckie , wszystko w jezyku polski. To najlepszy dowod, ze bredzi pani i zna sie na temacie jak kura na pieprzu.

  Rusyfikacja byla dopiero wynikiem obalenia ukladu, ktory z trudem wypracowal SAP i byla tego oczywista konsekwencja. W.w..uklad dawal tez mocne podstawy do odzyskania calego terytorium Polski i byl to jedyny mozliwy plan odrodzenia Polski.

  Szczerze mowiac, nigdy nie slyszlem ze Poniatowski mial byc koniem. Ale jesli mial az takie mozliwosci, to nie jest wpowszechnym odczuciu uznawane za powod do wstydu. Obawiam sie jednak, ze i tym raze poplatalo sie pani wszystko.

 67. Przeclaw said

  #66.

  pardon, za blad w autorstwie postu.

 68. Ad 64: Toronto
  Tymbardziej nie po drodze nam z cywilizacja bizantyjska…
  Z Rosja mozna sie dogadac na wielu plaszczyznach, ale z Niemcami zadna nie wchodzi w rachube.
  Nie jestem zwolennikiem „lizania d…py” jakiemukolwiek premierowi Rosji czy kanclerzowi Niemiec, ale glownie mam na uwadze interes Polakow i Polski i jestem w stanie wyartykuowac polityke dla Polski i Polakow w sensie ekonomicznym i gospodarczym na forum miedzynarodowym rowniez…
  Polityka Panie „Toronto” to godne reprezentowanie interesow wlasnego narodu jako calosci, a nie tylko „interesu” wybrancow spod „ciemnej gwiazdy…Dawida tylko…”…

  Generalnie, z panstwami obcymi prowadzi sie TYLKO interesy, a w chwili obecnej obecny „nie-rzad” nie prowadzi ZADNYCH interesow, bo czlonkowie rzadu sa zwyklymi zlodziejami…
  =======================
  jasiek z toronto

  P.S. Zimny prysznic sie Panu przyda…

 69. Przeclaw said

  65.Brat Dioskur

  Wszystko co pan napisal to prawda.
  Ma pan racje co do spraw militarnych. Dodam, ze Sejm 4letni nie tylko, ze nie zrealizowal swojej uchwaly w/s 100tys. wojska, ale oslabil go maksymalnie przez odwolanie doswiadczonego dowodztwa, poza tym rozdraznil czczymi debatami zaborcow, ktorym wojsko polskie bylo sola w oku. Prawdopodobnie te debaty byly inspirowane przez wywiad pruski /ambasador, ktorego sluchali sie poslowie demokratyczni, a polskie wladze lekcewazyli/ bo w ten sposob uruchamialy zgode Rosji na rozbior, ktorego same Prusy nie mogly dokonac, ani nawet wspolnie z Austria.

  Najciekawsze jednak pytaniem jest to, czy abdykacja SAP byla zdrada, jak sie naucza Polakow, czy tez odwrotnie, jak pan sadzi?
  Ja mysle, ze gdyby nie to, to Kongress Wiedenski przynal by Kongresowke, pod berlem Fryderyka, ktory przeciez otrzymal korone od polskiego sejmu w pakiecie K3M, pod kuratele Austrii lub Prus, lub obu na raz. Polacy nigdy by sie juz nie zbuntowali, ani nie detronizowali by niemieckich wladcow. W bialych rekawiczkach wyrugowano by polskosc i jezyk polski i nic by z Polski nie zostalo do dnia dzisiejszego. Jezeli gdzies jeszcze przetrwaly by szczatki j.polskiego, to Polacy wstydzili by sie go uzywac, tak jak slascy folksdojcze nigdy nie mowia w swoim jezyku w obecnosci Niemca.

 70. Toronto said

  Odpowiedz dla „Jaska” na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=486&p=4706#p4706

 71. Melbourne/Abu Dhabi said

  Mysle ze aktualne fakty powinny wyjasnic sprawe zagrozenia ze strony Niemiec w przeszlosci i obecnie. MSWiA na swoich stronach internetowych (http://www.bibula.com/?p=14424)podaje dane na temat mniejszosci narodowych.
  Niemcy: najliczniejsza grupa narodowosciwa w Polsce – 147 tysecy. Reprezentanci: jeden posel na sejm, osmiu radnych w dwoch sejmikach wojewodzkich, 47 radnych powiatowych, 27 wojtow i burmistrzow, 328 radnych gminnych i miejskich.350 szkol z jezykiem wykladowym niemieckim dla 35 tysiecy dzieci, 18 organizacji(spoleczno-kulturalnych i samorzadowych), tygodnik, dwa miesieczniki , kwartalnik, 7 festiwali kulturalnych. Polonia w Niemczech: 2 milliony, rzadnych praw mniejszosci narodowej.

  Prywatne obserwacje: droga z Czestochowy do Opola-nazwy miescowosci w jezyku niemieckim.

  Gienek

Sorry, the comment form is closed at this time.