Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Są lepsi kombinatorzy

Posted by Marucha w dniu 2010-06-02 (środa)

Wcale nie jesteśmy cwaniakami pierwszej wody. Wbrew niezasłużonej opinii, raczej żeśmy wielkie głowy do małych interesów. Oberwańcy, skłonni do wyprzedania majątku narodowego za napiwki. Na tym świecie żyją znacznie lepsi w te klocki. I wcale nie mam tu na myśli arcykapłanów szwindla, takich jak Bierezowski, Madoff, Goldman czy Sachs. Nie musimy ruszać się daleko, aby wywąchać ich wytworny zapach: to wyhodowany na naszej krwawicy unijny establishment.

Przytłoczeni przez tzw. fatum przyzwyczailiśmy się myśleć, że niedobra Europa szczególnie na nas – prawych i bogobojnych katolików – zagięła parol. Nic bardziej mylnego. Owszem, okres stowarzyszeniowy jaki Polska przeszła w szczególnej nędzy i znoju, z nawiązką i zawczasu wynagrodził zachodnioeuropejskiemu podatnikowi nakłady na tzw. spójność Unii Europejskiej. Ale przecież wszystko płynie. Myśl, praca koncepcyjna w laboratoriach zachodnich nie stoi w miejscu, nie osiada na laurach.

Kiedy onegdaj w brukselskiej siedzibie Polskiej Akademii Nauk przy Rue de Trone 98 odbywało się szkolenie na temat 7 Programu Ramowego, uwagę słuchaczy zwrócił fakt, że lwią część z owych 50 mld euro przeznaczonych na badania naukowe w latach 2007-2013, zgarniają Niemcy, Francuzi i Anglicy. Jako przedstawiciel pięknego Województwa Podkarpackiego, pozwoliłem sobie na polityczną niepoprawność, ba, nieledwie na prowokację, pytając naiwnie, o cóż to właściwie chodzi? Chcąc nie chcąc, eksperci, ku uciesze reszty towarzystwa, wydusili z siebie „modus operandi” tak proste że aż genialne: najsamprzód tzw. wiodące ośrodki akademickie z Europy zachodniej ustalają ramy merytoryczne i finansowe, następnie „lobbują” w Komisji Europejskiej za stosownymi przepisami, po czym spijają śmietankę, by w przypływie dobrego humoru pozwolić ubogim krewnym załapać się na ochłapy z pańskiego stołu.

Tłumacząc z polskiego na nasze, jeśli chcemy coś urwać z tej puli, musimy mieć starszego brata z Wielkiej Brytanii, Francji lub Niemiec. Oni mają realne możliwości lobbingu, my – nie… Tutaj nie może być przypadku i dotyczy to nie tylko nas, ale i reszty nowicjuszy. Tutaj owa solidarność europejska, o której prof. Wawrzyniec Konarski powiedział kiedyś, że objawiła się jedynie podczas Wiosny Ludów, wprost przybiera formułę klientyzmu tak plugawego, że nie sposób myśleć o tym bez odrazy do samego siebie. Tutaj zjednoczona Europa kończy się na Renie, w porywach na Łabie.

Gwoli ścisłości: tak by było ale już nie jest, bo – jak się okazuje – unijny establishment robi geszeft również i na rodakach, o czym poinformował nie tak dawno portal Euobserver, a co w pewnym sensie wyczerpuje znamiona opisane w tytule „SOLIDARNI 2010”. Na tapecie bowiem jest słynny pakiet klimatyczny 20-20-20. Oznacza on, że do roku 2020 mamy – my Europejczycy – trzy zadania do odrobienia:

– ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 20 procent w stosunku do poziomu z lat 90.;
– tak zrobić, aby 20 procent produkowanej energii pochodziło ze źródeł odnawialnych;
– zredukować produkcję tzw. pierwotnej energii o 20 procent w porównaniu do projektowanych wartości.

Mechanizm uboczny jaki towarzyszy „walce” o jakość powietrza wdychanego przez Europejczyków, jest bardzo podobny do tego opisanego powyżej, z tą różnicą, że geszeft ma również ostrze wymierzone przeciwko nieco poważniejszym, niż Najjaśniejsza Rzeczpospolita, państwom zachodnioeuropejskim, ograbianym corocznie, od lat – bagatela – na kwotę ok. 5 mld euro. To te same 5 mld, jakich brakuje np. dla emerytów francuskich, których można zobaczyć w ichniej TV, jak wybierają resztki na tyłach marketów.

Jak wiadomo, ekoreligianci rozpętali histerię na temat globalnego ocieplenia, którego najhaniebniejszym winowajcą okrzyknęli gazy cieplarniane, a już najszczególniej – dwutlenek węgla. Na tej podstawie filozoficznej, wprowadzono do obiegu nowy środek wymiany dóbr, a mianowicie kwoty emisji gazów cieplarnianych. Nadwyżki można zbywać, a część z nich także zachować na kolejną unijną perspektywę finansową. Rezerwy są znaczne, ze względu na wywołane kryzysem cięcia produkcji pośród takich – iście stalowych gigantów – jak choćby Hüttenwerke Krupp Mannesmann.

W Europie ów handel emisjami zanieczyszczeń (ETS, ang. Emission Trading Scheme) wdrożono tak, żeby zarabiać krocie na różnicach w podatku VAT. Oczywiście, nie każdy profan dostaje taką szansę, natomiast Euobserver wspomina coś o niedawnej wizycie organów ścigania w tak renomowanych organizacjach, jak koncern energetyczny RWE i globalny Deutsche Bank, których siedziby leżą na obszarze państwa niemieckiego, a mianowicie w Essen i we Frankfurcie. Republika Federalna Niemiec charakteryzuje się oryginalnymi rozwiązaniami, albowiem jako jedyna zagwarantowała sobie wyższość prawa własnego nad unijnym, po wtóre zaś, nie wdrożyła lutowej dyrektywy Komisji Europejskiej „uszczelniającej” rzeczony ETS, pozostając przy suwerennym władaniu podatkiem od wartości dodanej.

Na ile szczerze układa się w tej kwestii współpraca między Europolem a Bundeskriminalamt? Czy CBŚ miałoby również coś do powiedzenia, wziąwszy pod uwagę sprzężenie gospodarki polskiej z niemiecką? Odgadnąć – niepodobna.

W każdym razie, Dunka Connie Hedegaard, która po sławnej konferencji jakiej w grudniu zeszłego roku przewodniczyła w Kopenhadze, usadowiła się na fotelu unijnego komisarza ds. działań klimatycznych (to nie blef, jest taka fucha), nie widzi na razie powodu do podwyższenia zadania nr 1 z 20 procent do procent 30. I to wbrew sygnałom wysyłanym przez radykalnych ekoreligiantów. Na razie nie, bo mamy kryzys. A gdy kryzys minie? No cóż, wtedy pojawią się nowe możliwości. Wtedy „prawi Polacy”, którzy w Brukseli wyżywają się w masochistycznych tragifarsach, będą mogli zamówić remake i wyciskać nim łzy wzruszenia wśród coraz liczniejszej, belgijskiej Polonii. Mam nawet, akuratną do naszej gospodarki opartej na węglu, propozycję tytułu: „WYKORZYSTANI 2020”.

Marek Bednarz, mp.info

Komentarzy 27 to “Są lepsi kombinatorzy”

 1. TVG-9 said

  DEOLOGICZNY RODOWÓD
  OBECNYCH WLADZ RP

  Inz. Jerzy Skoryna

  Aby zrozumiec obecna sytuacje w Polsce, musimy cofnac sie do XIX wierku, kiedy to narodzila sie dyktatorska ideologia Marksa, oraz masoneria.
  Wszyscy znaja poczatki i manifest komunistyczny, wiec nie bede tago powtarzal.
  Rzecza bardzo znamienna, jest fakt, ze tak Marks, Engels, Lenin i Trocki, oraz ich poplecznicy, NIE mieli NIC WSPÓLNEGO z historia Polski, Narodem Polskim, wiera katolicka, czy tradycjami. Zaden z nich NIE MIAL Metryki Chrztu, bedac wprowadzonymi do swojej wiary przez obrzezanie.
  W czasie rewolucji bolszewickiej w Rosji, do tych pionierów komunizmu, dolaczyli sie ich wspólbraci, zakladajac czerwone opaski i wydajac w rece katów, niby to „wrogówludu”, a szczególnie Polaków.
  Przychodzi agresywna nawalabolszewicka na Polske. Na POLSKICH terytorjach okupowanych przez sowiety, natychmiast pojawiaja sie ci sami wspólbracia i wyznawcy marksizmu-leninizmu z czerwonymi opaskami, wspólpracujac z bolszewikami w niszczeniu Narodu Polskiego.
  Bohaterskie zwyciestwo Polskiego Oreza w 1920 roku, przerwalo te egzekucje i zbrodnie na czesci polskich ziem, jakie zostaly po naszej stonie, zgodnie z traktatem pokojowym podposanym w Rydze.
  Polska rozwijala sie swoim niezaleznym, narodowym, niepodleglosciowym i tradycyjnym rytmem, zgodnym z NASZYM bytem, robiac wielkie postepy w dziedzinie uprzemyslowienia, podniesienia rolnictwa, gospodarki, budowa Gdyni, COP-u, edukacja zostala podniesiona do wielkich wyzyny, przerastajac zachodnie systemy edukacyjne.
  Nastaje rok 1939. Komunizm laczy sie ze swoim bratnim systemem Trzeciej Rzeszy, i wspólnie z niemieckim Narodowym Socjalizmem atakuja Polske ze wszystkich stron. Znowu, na terenach okupowanych przez sowiety, natychmiast wystepuja wspóbracia Marksa, z czerwonymi opaskami, wydajac Polaków na smierc i deportacje na Syberje, oraz inne nieludzkie ziemie. Zaraz pojawiaja sie nie polskie, nie katolickie zgraje wspóñbraci Marksa i Lenina, wtórujac nimcom i sowieciarzom w zagladzie Narodu Polskiego, czego symbolem jest Katyñ.
  Wybucha wojna niemiecko-sowiecka. W Moskwie, wladze sowieckie formuja niby to „Polski Komitet”, do którego wchodza „Polacy” z „obywarelstem polskim”, sfabrykowanym przez Kremlin. W tym komitecie, zasadniczo NIE MA czlonków z Metryka Chrztu…
  Wojska sowieckie wkraczajace na tereny Polski, spotykaja sie, tak jak poprzednio, ze swoimi aljantami z czerwonymi opaskami, którzy wydaja AKowców, NSZetowców, Polska Inteligencje i dzialaczy niepodleglosciowych, miby tp jako „wrogów ludu” na swmierc i wywózki do obozów zaglady w glebi nieludzzkiej, rosyjskiej ziemi. Rzecz naturalna, te wrogie Polsce elementy mialy pelne poparcie od swych wspóbraci z „komitetu” Wasilewskiej i jej barbarzyñskich popleczników.
  Przychodza rzady PRL, gdzie od Bieruta i Jakuba Bermana, Rózañskiego i innych, w dól i w góre, typy NIE NALEZACE DO NARODU POLSKIEGO, co dodatkowo potwierdzalo brak Metryki Chrztu.
  Przychodzi epoka „Okraglego Stolu” i !magdalenki!. We wladzach RP zasiadaj ludzie pokroju Kuronia, Geremka, Schnepfa, Kwasiewskiego i innych im podobnych, równiez bez Metryk Chrztu, lecz z tego samego pochodzenia, jak Marks, Engls i inni z Narodu Wybranego.
  Wyniki tych rzadów sa widoczne na kazdym kroku. Wyprzedaz DÓBR NARODU POLSKIEGO, zniszczenie przemyslu, rolnictwa, stoczni, marynarki handlowej, wojennej i polóstwa daleko morskiego, sztuczne bezrobocie, co zmusza najzdolniesze elementu Narodu Polskiego do emigracji. Szpitalnictwo skierowane na nieuzytek spoleczeñstwa. To wszystko jest zgodne z postanowieniem rodzacej sie UE w Rzymie, gdzie zapowiedziano i postanowione, ze Polska ma miec 15 MILJONÓW MIESZKAÑCÓW!…
  Przeszle, od 1945 roku, jak i obecne, sa rzadami ludzi NIE NALEZACYCH DO NARODU POLSKIEGO. Ilu z obecnych wladców, senaorów, poslów i polityków moze sie pochwalicMetryka Chdztu i RZETELNA praca na rzecz NARODU POLSKIEGO???
  Obecna Polska jest zwierciadlem swego ideologicznego NIE POLSKIEGO pochodzenia, co musi byc jak najszybciej zmienione i naprawione, aby Polska rzadzili POLACY, nalezacy w pelni do Narodu Polskiego! Jednym slowem przez Polaków z krwi i kosci.
  Obecna ideologia wladz NIE JEST polska ideologja, lecz przywieziona na bagnetach WROGIEGO nam pañstwa, oraz marksistowskiej ideologii, jednego swiatowego pañstwa, rzadzonego przez ideologjemarksistowska i dyktatura zlotego cielca inarodu,który go stworzyl, do czego wlasnie dazy UE…
  Polska MUSI wrócic do SWOICH korzeni narodowych, stajac sie znowu SEMPER FIDELIS i NATCHNIENIEM SWIATA, jak powiedziel Churchil!
  WSZYSCY, bez zadnego wyjatku, którzy swoim dzialniem szkodzili o szkodza Narodowi Polskiemu, grabiac jego dobra materialne, ekonomiczne, terytorjalne, duchowe, podpisujac lub przystajac na uzaleznienie NASZEJ OJCZYZNY od innych pañstw, czy organizacji, skladajac podpisy pod dokumentami niewczac pawa do PELNEJ NIEPODLEGLOSCI, SUWERENNOSCI i WOLNOSCI, Narodu i Pañstwa Polskiego, musza byc postawieni pod sád, jako zdrajcy i wrogowie Narodu Polskiego, bedac osadzeni w wiezieniach i przykladnie ukazani, oraz zmuszeni do naprawy wyrzadzonych szkód!

  e-mail: jesko44@hotmail.com

  CULTURA, RELIGIA i POLITYKA Inz. Jerzy Skpryna

  Duzo sie pisalo i pisze o akcji PRL i obecnych wladz, na temat ROZBIJANIA POLONII na calym swiecie i SZERZENIA „DOBREGO IMIENIA POLSKI”.
  Do tej pory nie zabieralem glosu na ten temat, a to z prostego powodu, ze doszedlem do wniosku, ze ta grupka ludzi polsko-jezyczna, raczej sklada sie z dobrowolnie obranego moralnego statusu osób nalezacych do BEZPAÑSTWOWYCH, anizeli byc prawdziwymi Polakami.
  W poerwszym rzedzie zupelnie nie znaja jak sie tworzyla KULTURA, nie tylko Polski, lecz i innych narodów. Ta ignorancja prowadzila do popelniania karygodnych beldów zwiazanych wlasnie z Polska, krajem ich urodzenia, lub przynaleznosci.
  Aby mie bylo nieporozumieñ i na nowo oglaszania mnie jak to mialo miejsce za czasów PRL, ze jestem „faszysta”, pózniej oskarzano mnie, ze jestem szowsinista, lub nacjonalista, a w koñcu nie brakowalo osób, które nazwaly mnie „dyktatorem”, choc nikomu niczego nie dyktowalem.
  To wszystko sa lgarstwa, bo jestem takim samym POLAKIEM, jak wiesniak z Mazowsza, AKowiec, czy NSZetowwiec, czy Generalowie Anders i Bor Komorowski, a ostatnio Ojciec Swiety Jan PawelII. Wszyscy Oni walczyli o POLSKE, kazdy na swoim polu istanowisku, lecz o to samo: NASZA NIEPODLEGLA, SUWERENNAM NIEZALEZNA i WIKBA OJCZYZNE!
  Wiec przyklad pochodzenia KULTURY, wlasnie, aby nie bylo niepotrzebnych komentarzy, powoluje od czasów Babiloni, Egiptu, Rzymu, Majów, Azteków, oraz Inków. Tutaj nikt nie moze zarzucic mi jakas sklonnosc narodowych.
  Otóz, kazdy pierwszy zalazek spoleczeñstwa, rodzil sie wokól BOGA, Bozków, czy innej sily nadprzyodzonej. Jednym slowem zródlem laczosci tych ludzi BYLA RELIGJA. Widzimy to w kazdym poczatku i zaraniu historii kazdego spoleczeñsta, oraz narodu.
  Nastepnymi etaámi i krokami, to bylo zapewnienie bytu i organizowanie srodków w dostarczniu zywnosci dla tejze grupy ludzi. Byly to polowania, koczownictwo, a w jej najwyzszym stopmiu rozwoju, rolnictewo.
  Zaczeto podawac ustnie historje swoich przodków, przekazywac tadycje i to zawsze zwiazane z wierzeniami i podawanymi wierzeniami religijnymi, co widzimy juz w opisach biblijnych, czy tez zapisach ówczesnych innych stron historii ludzkosci, wlacznie z kontynentem gdzie zyli ludzi na odleglym, nieznanym kontynencie Ameryki.
  Powoli, z tych tradycji zaczely wystepowac pierwsze tañce, spiewy i rysunki po jaskiniach, co bylo zalazkiem przyszlej kultury dla róznych ludów. Jak zawsze to tak taañce, jak i spiewy, mialy w sobie te same rligijne podloza, nawet przy kosciolach katolickich, szczególnie w Ameryce Laciñskiej, az do dnia dzisiejszego, maja swoje wyrazy w ich wykonaniach.
  To wszystko zaczelo wytwrzac wlasnie KULTURY NARODOWE. W Polsce mamy pierwsza z pisni poswiecona BOGU RODZICA MARYJA. Za nia ida inne liczne piesni jak Boze Cos Polske, pisni obozowe, wojskowe i tak blagalne, jak i dziekczynne, w róznych stonach Polski. To nalezy do NASZEJ POLSKIEJ KULTURY.
  Nasza kultura miala swoje korzenie jeszcze od czasów pogañskich, gdzie najwiekszym Bogiem, który wszystko widzial, byl SWIATOWID.
  Po chrzcie Polski, wiara katolicka umocnila nasz charakter narodowy jako Naród, który musi sie bronic od mongolskich, krzyzackich i innych napasci, broniac swoja wilnosc narodowa, wlacznie z wiara. W ten sposób Polska stala sie „PRZEDMURZEM CHRZESCJAÑSTWA”, CO POZWOLLO NA ZACHÓD OD NASZYCH GRANIC NA ROZWÓJ KULTURY EUROPEJSKIRJ, JAK i CHRZESCJAÑSTWA.
  Polska kultura, sprawila to, ze nie bylo morderstw na dworach królewskich, jak to czesto mialo miejsce w Anglii, Francji, Niemczech, Rosji i w innych krajach. Nie bylo niewolnictwa, tak jak w Stanach Zhednoczonych i innych „kulturalnych” krajach. Co wiecej, musimy pamietac, ze Wojsko Polskie, pod komenda francuska, jak zostalo wyslane na Haiti, aby zgnisc powstanie tamtejszej ludnosci, walczacej o swoja wolnosc, zostalo wierne polskiemu duchowi walki o wolnosc, przeszlo na strone Haiti, dzieki czemu Haiti zdobylo swa wolnosc.
  To musimy pamietac i przedstawiac ta prawde historyczna tak w Kraju, jak i zagranica, szczególnie teraz kiedy Haiti spotkala przeogromna tragedja, niesamowite zniszczenia, spowodowane niespotykanym tam trzesieniem ziemi.
  Idac dalej, sladami naszj kultury, widzimy bezustanna walke o nasza wolnosc w XIX i XX wieku, az do ponownego zdobycia naszej NIEPODLEGLOSCI i SUWERENNOSCI.
  Dwudzietolecie NIEPODLEGLOSCI Polski, dzieki wlasnie naszej kulturze, milosi do Ojczyzny, postawilismy przeogromne kroki we wszystkich dziedizna naodowego zycia naszego Kraju. W przeciwieñstwie do Niemic, nasza gospodarka, przemysl i organizacyjne zycie Pañstwa byly zniszczone okupacjami wrogich nam Niemie, Rosji i Austri. Ciagle przesuwajace sie fronty I-ej Wojny Swiatowej i nawaly bolszewickiej rosji, zniszczyly nasz Kraj. Pomimo tego, WLASNYMI rekoma, bez zadnej pomocy zewnetrznej, stworzylismy wlasny przemysl kolejowy, górniczy, lotniczy, samochodowy, balonowy, radjowy, wybudowalismy NOWY, NOWOCZESNY, port Gdynia i miasto Gdynia, budujac magistrale kolejowe, laczac caly Kraj z morzem!. Stworzylismy Marynarke handlowa i wojenna. COP – Centralny Okreg Przemyslowy, szkolnictwo i wyzsze uczelnie zostaly postawione na najwyzszym poziomie miedzynarodowym, byly to tez wielkie zdobycze Narodu Polskiego.
  Przemysl samochodowy zaczal zywo rozwijac sie, czego dowodami sa produkcje URSUSA i PZINZ. Oswiata uniwersytecka i zawodowa, stanely na jednym z najwyzszych poziomów swiata.
  Polska byla PODZIWIANA i SZANOWANA przez wszystkich. Szlismy POLSKA, NIEPODLEGLOSCIOWA DROGA ku rzeczywistej lsniacej przyszlosci! Nasza waluta – zloty, tez mocno stal na rynkachswiatowych.
  To wszystko zawdzieczamy naszej CHRZESJAÑSKIEJ KULTURZE, MILOSCI OJCZYZNY i WIARA w nas samych, wlacznie z pózniejsza budowa slawnych stoczni i dalekomorskiej floty rybackiej.
  Przychodzi II-ga Wojna Swiatowa, powtórne i potworne zniszczenia, zdrada Polski przez Aliantów, usadowienie sie przyniesionej nowej okupacji na bagnetach sowieckich OBCEGO nam rezymu PRL, ze swoimi, dobrze nam znanymi skutkami do dnia dzisiejszego…
  Widzielismy „postepowa kilture” sowiecka, kiedy to w 1939 roku Polska padla ofiara moskiewskiej agrasji. „Wyzwoleñcze” hordy „krasnoarmiejców”, przywiozly miedzy innymize soba „kulturalne” rosjanki, które dumie paradowaly po ulicach w koszulach zrabowanych w naszych sklepach, myslac, ze to sa ELEGANCKIE WYJSCIOWE SUKNIE, a „BOHATERSCY” czerwonoarmiejcy, z kradzionymi BUDZIKAMI zawieszonymi na szyji sznurkami, niby wielkie ordery sowieckie, z cala duma paradowali po ulicach polskich miast. Taka to „kulture” przejelo PRL, co widac bylo nawet w sposobie ubiorów „dystyngowanych” wladców naszej Ojczyzny, nie mówiac juz o wielkim kaleczniu jezyka polskiego i wymowy, czego slady pokutuja jeszcze do dnia dzisiejszego.. Ten styl byl kopiowany przez „postepowych” idjotów, zawiazujacych rózne wywrotowe „kulturalne stowarzyszenia”.
  Komunizm swoeiecki, przeksztalcil sie w systemy kapitalistyczne i „globalistyczne”, jak i takze pogañska Unie Eiropejska.
  Wladze bylego PRL, od 1945 roku byly WROGIE nam, BEDAC PRZYWIEZIONE NA SOWIECKICH BAGNETAD DO naszej Ojczyzny, za pozwoleniemniby to naszych Aliantów, a obecnie oparte na NIE NARODOWYCH ELEMENTACH POLSKIEJ KULTURY i RACJI STANU, a na pogañslom wyzysku zlotego cielca, Unii Europejskiej z Niemcami na czele.
  Jednym z zalozeñ, tych wrogich nam wladz, to bylo rozbicie Polonii na calym swiecie, wykorzystujac slowo „KULTURA”, jak i bezdenna glupote szeregu ludzi, którzy chcieli byc „prezesami, sekretarzmi, skarnikami, wodzami” i byc przyjmowani w ambasadach rezymowych, oraz zostac odznaczani róznymi bezwartosciowymi blaszkami, plus otrzymywanymi „pomocami” pienieznymi, oraz róznymi materialami promocyjnymi „kultury polskiej”, gdzie prawda historyczna NIE EGZYSTOWALA.
  W Meksyku od 1947 roku egzystuje bardzo czynna, prezna i aktywna do dnia dzisiejszego Delegatura Kombatancka, która stala sie „niewygodna” dla ambasady PRL i sowieckiej. Postanowiono wiec stworzenie „organizacji” zajmujacej sie „szeerzeniem” „KULTURY POLSKIEJ”, pod nazwa „Stowarzyszenia Polsko-Meksykañskiego”, gdzie w STATUCIE zabrania sie poruszania tematów RELIGIJNYCH i POLIRYCZNYCH. Znaalazlo sie pare glupków W PELNI NIEOSWIECONYCH IGNORANTÓW, NIE ZDAJAC SOBIUE SPRAWY, ze wlasnie POLSKA KULTURA jest oparta o religje, oraz prawdy historyczne, które sa bezwarunkowo sa opárte na HISTORYCZNEJ POLITYCE Polskiego Narodu od przeszlo tysiaca lat.
  Rzecz zrozumiala, ze takie „stowarzyszenie”, CHOC ZALOZONNE po 1989 roku, nestety jeszcze bedac wienym zalozeniom PRL, zakladajac w swoim statucie, ze nie moga byc poruszane tematy RELIGIJNE i POLITYCZNE, NIE MOGLO zostawic po sobie ZADNYCH STALYCH SLADÓW. Jedynymi „bohaterskimi” wyczynami, bylo bojkotowanie przez przyszlych twórców tego stowarzyszenia, wszystkich akcji Delegatury Kombatanckicj, NIE asystujac w akcjach, czy uroczystosciach organizowanych przez ta Delegature. Jedynym wyjatkiem, bylo spotkanie z Ojcem Swietym, Janem Pawlem II, w czasie hego pierwszej wizyty w Meksyku, zorganizowanym przez ten osrodek kombatancki, 27 stycznia 1979 roku w rezydencji ówczesnej Delegatury Stolicy Apostolskiej.
  Przyrzeczeniom wspólpracy bylo bez koñca, lecz pokusy wyzeki oraz wódki ambasady PRL, byly silniejsze od honoru i dotrzymania danego slowa. Zreszta jest rzecza wiadoma, zeludzie bez kregoslupa ideologicznego,honoru NIE MAJA…
  Przykladów jest masa. Oto dwa z nich. Od przeszlo 50 lat, w miescie Tacambaro, co roku bardzo uroczyscie jest obchodzona rocznica przybycia obrazu M.B. Czestochowskiej do totego pieknega miejsca w Meksyku. Oraz ten i jego ofiarowanie, bylo inicjatywa kombatancka. Przez przeszlo pól wieku NIKT Z TEGO towarzystwa, a p+pznierj „STOWARRZYSZENIA” „nie mógl” tam przybyc, lub chocby napisac list do Ks. Biskupa Tacambaro, jak imagistrackich waladz, którzy z csala lidnoscia, zawsze patronowali naszej organizacji tych corocznych uroczystosci, które naprawde byly wspaniale. Takie postepowanie bylo obraza nie tylko Ksiedza Biskupa, lecz tez i ludnosci, która zawsze z entuzjazmem bralaudzial w tych uroczystosciach, jak i ich organizowanich!
  Tez z inicjatywt DelegaturyKombatanckiej, zostal przez Ksiezy Agustynów Recolectos, wybudowany piekny i naprawde duzy kosciól pod wezwaniem M.B. Czestochowskiej. Taraz, 31 stycznia 2010 roku, bylo obchodzone 50-lecie polozenia Kamienia Wegielnego. Na ta uroczystosc zjechali sie byli ksieza proboszcze, którzy od pól wieku budowali ta swiatynia dla Naszej Panienki Jasnogórskiej, wkladajac w to mase czasu, pracy, jak i wielka inwestycje. W tych przygotowaniach jubileuszowych, Delegatura Kombatancka brala czynny udzial, zapraszajac równiez i to „polskie” stowarzyszenie. Wierni komunistycznemu „statutowi”, NIKT z nich nie przybyl, ani nawet nie wystosowal jakiegos listu z podziekowaniem. W ten sposób te „stowarzyszenie” z prezesem, sekretarzem, skarbnikiem i róznymi czlonkami, szerza „dobre” imie Polski i jej „kulture”.
  Takie postepowanie tych bezpañstwowych osobników bylo wielka obraza tak dla Tacambaro, jaki iKsiezy, którzy z wielkim wysilkiem wybudowali Czestochowski kosciól.
  Takie postepowanie jest zgodne z instukcjami „ministra” niby to ”polskiego” MSZ, R. Sikorskiego, który, stworzyl „czarne listy” ludzi i oganizacji, z którymi zabroniono komunikowania sie, a taka placówka w Meksyku jest wlasnie Delegatura Kombatancka.
  Takie to ida z Polski „promienie kultury polskiej”. Jest juz pora, aby te cale bractwo rzadzace Polska, splynelo do Brukseli, Strasburga, lub innych osrodków rzadzenia „globalostycznym i kulturalnym swiatem” i tam spuscili swoje portki, oddajac „wszechmoznym” swoje uslugi, a nie kosztem Polski, jak to ma sie rzeczod 1945 roku.
  GDZIE SA ZDOBYCZE Polski NIEPODLEGLEJ?. Prace i dziedzictwo poprzenich pokoleñ? Gdzie jest szerzenie POLSKIEJ KULTURY? Naszej PRAWDZIWEJ HISTORII? Musi juz nadejsc czas, aby Polská rzádzil POLSKI NARÓD, a nie jacys przybysze i osobnicy choldujacy innymi, wlasnenym zlotym cielcom.
  Dla takich osobników, to w Polsce, ani w rzeczywistych polonijnych organizacjach NIE MA MIEJSCA! Historia, polityka i religja to zawsze byky i sa podstawowymi kolumnami narodowego bytu Polski!…

  LUDOWE WOJSKO POLSKIE
  i JEGO POSTAWA
  Inz. Jerzy Skoryna

  Minelo juz siedem dekad tragicznych rocznic egzekucji Polskich Oficerów w Katyniu, Miednoje, Charkowie i w innych miejscach Rosji, co CIAGLE u NIEPRZERWANIE musi przypominac nam i innym o bylym istnieniu tak zwanego. „Ludowego Wojska Polskiego”, a szczgónie jego zachowanie sie w stosunku do Narodu Polskiego, Armii Krajowej, Narodowych Sik Zbrojnych i spoleczeñstwa polskiego, oraz NASZEGO LUDU!.
  W pierwszym rzedzie musimy zapoznac sie z poprawnymi znaczeniami slów jakie bede uzywal. Dla kazdego POLAKA ich znaczenie jest jasne i dokladne, czego nie rozumieja „postepowe” elementy”, lewica, jakie tworzyly i dowodzily „Ludowym Wojskiem Polskim”.
  A wiec, slowo LUD, jest zasadniczym synonimem dla okreslenia jako NARÓD, wiec w tym konekscie, moznaby nawet uzyc zwrotu „NARODOWE”. W obu wypadkach musimy zrozumiec, ze takie wojsko, jak kazde inne, zawsze staje w OBRONIE LUDU, NARODU, czyli Ojczyzny. To jest pierwsze, jasne i najwaznejsze zadanie WOJSKA – obrona Kraju, przed jakimi kolwiek zakusami wrogów, bez róznicy z jakiej stroy pochodza agresje. Z tym napewno zgadza sie KAZDY POLAK.
  Slowo, WOJSKO, okresla ZAWODOWA i PROFESJONALNA instytucje militarna, która bedac PRZYGOTOWANA ZAWODOWO, ma za zadanie bronic CALOSCI i BEZPIECZEÑSTWA NARODLU – LUDU, jak i calosci NASZEGO terytorjum.
  Zadne inne „prawne” uklady, czy traktaty NIE ZWALNIAJA od JEDYNEGO obowiaku bronienia Ojczyzny. Wszelkie „prawa” czy „traktaty” traca swoja waznosc, z chwila, kiedy wchodzi w gre OBRONA NARODU i JEGO TERYTORJUM.
  Widzielismy, jak to w niemczch i sowiatach, „prawnie” mordowano miljony ludzi, bo walczyli o NIEPODELGLOSC, lub nazywano ich „wrogami ludu”, co musieli przeplacic swoim zycziem.
  Zadne „przysiegi” skladane wrogom Polski maja moc prawna, lub moralna, wobec Narodu i legalneych wladz naszej Ojczyzny. To napewno tez jest jasne jak sloñce.
  Przysiegi na obrone Polski, skladane jeszcze przed wojna, obowiazuja bezwarunkowo az do dnia dzisiejszego, jak na przyklad Kombatantów AK i Armi Polskiej, a szczególnie w czasie wojny. To samo obowiazuje czlonków Armii Krajowej, i Wojska Polskiego, znajdujacego sie zagranica, podlegajace PRAWOWOITYM WLADZOM RZDU POLSKIEGO, przebywajacego ówczesnie w Londynie.
  Widziekisny jak to Wojsko Polskie na zachodzie i Armia Krajowa, potrafily w czasie wojny stworzyc POLSKIE Podchorazówki, BEZ OBCYCH wplywów, wyszkalajac nowych oficerów, którzy doskonale zdali egzaminy bojowe, na polach walki w Kraju i zagranica,, zwyciezajac niemieckie sily zbrojne, wszedzie gdzie nasze Wojsko mialo broñ, chocby nawet w mniejszym stopniu od sily ognia wroga. To byly prawdziwe Sily Zbrojne Naszego Narodu.
  Kto budowal „Ludowe Wojsko Polskie”? Pulkownik Wojska Polskiego, zaprzysiazony jeszcze przed wojna. Wymówka bylo ratowanie pozostalego Wojska Polskiego w swowietach, po wyjsci, pozniejszgo II Korpusu z nieludzkiej ziemi, pod dowództwem Gen. Wladyslawa Andersa.
  Niedlugo po tem, Berling, z laski wrogiego nam pañsta sowieckiego, zostal przez Moskwe mianowany „generalem”. Stopieñ zupelnie nielegalny dla polskiego oficera, który wyslugiwal sie obcym interesom.
  Korpus oficerski skladal sie z wyszkolonych przez NIE POLSKIE Podchorazówki, lecz przez jakies sowieckie „akademie” wojskowe w Moskwie, lub innych centrach komunistycznego „wychowania” wojskowego, gdzie wpajano przyszlym „oficerom”, czesto bez matury, niesamowite klamstwa, brednie i bzdury, zwiazane z polska historja, oraz sytuacja ideologiczno-historyczna naszeJ Ojczyzny. Wychodzily z tych „studjów” jednostki kompletnie oglupiale i nasiakniete komunistycznymi klamstwami.
  Przychodi bitwa pod Lenino. Sowieci wysylaja LWP na front NIE DAJAC naleznego wsparcia, ubezpieczenia i zaopatrzenia. „Sztab” LWP nie jest w stanie odwaznie zádac prawdziwej strategicznej wspólpracy. Gina POLSCY ZOLNIERZE. Przyczyna tego jest BRAK POLSKIEGO WOJSKOWEGO wychowania, dowództwa. strategicznego podchodzenia do rzeczywistosci wojennej, no i kompletna uleglosc sowietom.
  Rok 1943, w Katyniu odkryte sa groby Polskich Oficerów. Berling wie doskonale, kto zgladzil jego Kolegów, lecz slugusowy jego charakter staje po lgarskiej sowieckiej stonie, nie majac honoru w pokazaniu PRAWDY. Za nim staje cala oficerska zgraja LWP. Taka jest postawa tego niby to „polskiego wojska”, bez honoru i idealów prawdy i wolnosci.
  Rok 1944, Front Wschodni przetacza sie na polskie ziemie. Armia Krajowa zdobywa Wilno, krwawi sie pod Lwowem, bohaterssko walczy na Wolyniu, dajac nawet wielkie usugi Czerwonej Amii, co bylo uznane przez wielu sowieckich wyzszych oficerów. LWP przygladalo sie tym walkom, NIE wspódzialajac w polskim wysilku wojennym w obranie polskiego LUDU.
  Sowieci wieni swojwj rosyjskiej tradycji, ideologii zniszczenia Narodu Polskiego, aresztuje, morduje i deportuje oficerów, zolnierzy i calych jednostek do nieludzkiej swieckiej ziemi. „General” Beling i cala oficerska jego cholota, NIE STAJA W OBRONIE PRAWDZIWYCH POLSKICH ZOLNIERZY. LWP, staje sie wspólodpowiedzialne za niszczenie Armi Krajowej, NSZ, kwiatu polskiego Narodu.
  W tym dziele, tak jak poprzednio, bardzo czynny udzial brala wroga Polsce i Kosciolowi Katolickiemu, mniejszosc, która zaraz po wkroczeniu sowietów, wystawila swoje „bojówki” z czerwonymi opaskami, wydajac kryjacych sie AKowców, NSZtowców, jak i znaczniejszych POLSKICH obywateli stojacych na stanowisku walki o NIEPODLEGLA POLSKE. „Ludowe Wojsko Polskie” NIE STANELO W OBRONIE LUDU POLSKIEGO, robiac porzadek z wrogimi jednostkami tej mniejszosci narodowej, oraz broniac ich przed „prawna sprawiedliwoscia” sowieckiego rezymu dzialajacego na POLSKICH ZIEMIACH. W ten sposób od samego Berlimga, szczytu „sztabu”, tego, niby to „polskiego” wojska, az do podporuczników, okryli sie hañba zdrajców LUDU Polskiego, wspólpracujac z sowieckim wrogiem. Nawet jedna sekcja, czy pluton tego „wojska” nie stanal w obronie mordowanych i wywozonych POLAKÓW! Takie postepowanie jest ZDRADA, karane wedlug prawa wojennego KARA SMIERCI!
  Ofenzywa sowiecka prze na zachód z olbrzymia szybkoscia. Niekoñczace sie odezwy i nawolywania z Moskwy do Warszawy, aby stanela do walki, otwierajac przejscia przez miasto, zaoszczedzajac zycia ludnosci Stolicy, jak i jej zniszczenia. Samoloty sowieckie panuja nad niebem Warszay, zrzucajac nawolujace ulotki. LWP widzi to wszystko, i mobilzuje do swego „wojska” wiesniaków bez zadnego przygpypwania wojskowego.
  Berling i caly „sztab” niby to „oficewrów polskich” jest w ciaglej wspólpracy z wojskowymi wladzami sowieckimi, w ofenzywie na zachód, znajac dosc dokladnie sowiecka strategje w tym pochodzie za uciekajacymi w poplochu niemcami. Niepodleglosciowa postawa legalngo i konstytucyjnego Rzadu Polskiego, oraz Armii Krajowej byla doskonale znana berlingowcom, jak i Moskwie.
  1 sierpnia 1944 roku. W Waszawie wybucha Powstanie! Sowieci wstrzymuja swoja ofenzywe, aby jak wszyscy wiemy doprowadzic do zaglady ludnosci i miasta bedacego Stolica naszego Kraju. Berling o tym wiedzial, lecz NIE zapoznal z tym Armie Krajowa, przyczyniajac sie do zaglady Warszawy.
  Dodatkowo przyczynial sie do przedluzeniaPowstania, wysylajac wbrew sytuacji strategicznej NIE WYSZKOLONE oddzialy LWP, BEZ zaopatrzenia, wspóldzialania calego frontu wschodniego. Brak kompletnej znajomosci sztuki wojskowej, nieuków LWP, pozwolilo na przerzucenie do wlaczacej Warszawy, zasadniczo bezbronnych i NIE wyszkolonych zolnierzy LWP, na pewna smierc i dodatkowe obciazenie AK, która musiala podzielic sie restkami pozywienia. Czyz „sztab” LWP nie wiedzial, ze zdobycie Warszawy wymaga calego wspóldzialania dlugiego frontu wschodniego, po obu stronach miasta? Przeciez to prosty zolnierz doskonale widzial, lecz, sztab berlingowców tego nie chial widziec, a tylko ich celem bylo przyspozenie jak najiwkszych szkód i strat AK i Polsce Niepodleglej, sprawiajac wrazenie, ze w koñcu ruszy front wschodni na zachód. Taka postawa dowodzi, ze LWP NIE BYLO WOJSKIEM, a tylko slugusami Moskwy.
  Dalsza obluda byly nocne „zrzuty” broni i „zywnosci”. Zrzucano ta brñ w workach BEZ spadochronów, co niszczylo ich stan uzytkownosci, amunicja tez w ten sam sposób byla zrzucana, bedaca INNEGO kalibru, bezuzyteczna dla AK, a zywnoscia to byly suchary w ten sam sposób „dostarczane”, traca i tak znikome swoje znaczenie. LWP, wtórujac sowietom, oskarzaly AK we wrogiej propagandzie, lecz w zadnym wypadku NIE przyszlo z pomoca WARSZAWSKIEMU LUDOWI, zádajac nalezytej pomocy Warszawie, wlacznie z oslona lotnicza i artylerii. LWP, bylo poprostu wroga Polsce jednoska na sluzbie Moskwy.
  LWP bralo czynnyudzoal, ponoszac wielkie straty w ofenzywie na Berlin, do którego weszly tez i jego oddzialy, lecz na bramie brandemburskiej zaieszona byla TYLKO sowiecka choragiew, polska nie istiala.. Nawet i tego, LWP nie moglo zdobyc, aby przez CALY CZAS powiewal tam tez i flaga polska…
  Zaraz potem przychodza aresztowaniai „sády” AK i NSZ, przez sédziów w mundurach LWP. ZADEN oficer tego niby to „polskiego” wojska nie stanol w obronie oskarzonych, stajac sie wspólnikiem ludobójstwa Narodu.
  Nastaja protesty w Poznaniu i na wybrzezu. ZOMO i inni szubrawcy brutalnie atakuja protestujacych, którzy zádaja chleba i wolnosci. LWP NIE wyszlo w obronie LUDU, nie przeciwstawilo sie zmiatajac ZOMO, choc te „wojsko” bylo znacznie silniejsze. Nastaje „stan wojenny”, aresztowania, ZOMO teroryzuje, a LWP nawet palcem w bucie nie kiwnie w obronie, wlasnie tego Ludu. Wystarczylo wyciagnac kilka czolgów i armatek ppanc., aby zmiesc z powierzchni ziemi pancerne wozy ZOMO. Na to nie pozwalaly tchórzliwe lampasy „oficerów” tegoz niby to, „polskiego” wojska! Slowa nie byly potrzebne, lecz akcja, chocby jednego oficera, który stanalby przed jakims zomowskim wozem, zamykajac swoja postawa droge. A czy nie bylo wystarczajacej sily LWP aby oswobodzic aresztowanych po róznych wiezieniach? Temu „wojsku” brakowalo ducha polskiego, jaki zostal pokazany tak w Haiti, jak i w Powstaniu Listopadowym…
  A co sie dzieje w obecnym czasie. Na nowo wladze plaszcza sie przed „wielkimi”, wysylajac z jednej strony nasze wojsko do Afganistanu, Iraku i innych miejsc, dzialajac dla NIE NASZYCH interesów, lecz za nasze pieniadze, a z drugiej strony, zmniejszajac liczne, oraz sile bojowa Armi Polskiej w Kraju.
  A jednak bylo kilku POLSKICH pilotów, którzy ze swoim sprzetem lotniczym przlecieli na zachód, m.i. z PIERWSZYM calym Migiem. Pulkownik Kukliñski, pokazal, ze jeszcze istnieje honor POLSKIEGO Oficera broniacego swego Narodu.
  Uwazam, ze wszyscy „oficerowie”, którzy sluzyliw LWP i NIE BRONILI Narodu Polskiego w laach PRL, powinni byc NATYCHMIAST zwolnieni z wojska.
  Z innej strony, gdybym byl „oficerem” LWP to nie przyznawalbym sie do tego, choc i sa tacy, którzy „walcza” o jakies tam ”uznanie” tych niby oficerskich szlifów z „Ludowego Wojska Polskiego”. Widac jak to ich wytresowano, ze nawet wstyd pogubili.

  Powyzsze rozwazania, to jest rzedstawienie FAKTÓW. Ktos, zapewne bedzie bronil LWP z punktywidzenia obcego „prawa”, traktatów, czy tez przysiegom dawanym NIE POLSKIEMU NARODOWI. Ja mam na mysli „oficerska” i sztabowa kadre, a nie prostychzolnierzy. Postawa i dzialalnosc LWP byly sprowadzone do janczarskiej sluzby na rzecz sowietów, ze szkoda dla Polski.To pokazuja fakty, postawy, zachowanie sie i dzialalnosc tej niepolskiej formacji wojskowej, choc do niej nalezeli w wiekszosci, zolnierze polskiej narodowosci. Tak jak PRL nie byly wladzami POLSKIMI, tak samo LWP, nie bylo Wojskiem Polskim!
  „Sedziowie”, tak jak sowieccy ofcerowie byli przebrani w mundury LWP i NIKT temu nie protestowal. Wiec jacy tam byli „polscy” oficerowie tego LWP?
  Czt w tym, niby „plskim” wojsku byly obchodzone swieta narodowe, jak n.p. 3 Maja, 11 Listopada, 15 Sierpnia, lub niedziele Msza Sw? Kazdy Polak natychmiast widzi, ze to NIE JEST WOJSKO POLSKIE, atylko janczarskie!…

  GLUPI ROMANTYZM PLAKÓW TAK MÓWIA INNI
  Inz. Jerzy Skoryna

  Rózne glosu zagraniczne, oskarzaja nas jako „GLUPI ROMANTUZM POLAKÓW”. Uwazam, ze warto to przestudjowac i przeanamizowac, czy naprawde jestesmy tak ”glupcy”, w porównaniu z postepowaniem innych, „,adrych” narodów. Nie bede porównywal z Rosja ani Niemcami, poniewz te kraje sa naszymi odwiecznymi wrogami, oskarazajacymi nas o wszystko, nawet o to, ze zostalismy stworzeni, i to my wszczelismy II Woje Swiatowa!…
  Jest smutne, ze nawet niektórzy Polacy zgadzaja sie, ze nasz, POLSKI ROMANTYZM JEST GLUPI.
  Zacznijmy od zarania naszej historii, kiedy to legendarny Kolodziej przyjaw swoim domu podrówników, których nie znal, dajac im goscine. Okazalo sie, ze weflug legendy, byli to Aniolowie o od tego czasu spizarnia Kolodzieja zawsze byla pelna. Czy akt goscinnosci dany obcym, jest aktem „glupiego romantycyzmu”? Mysle, ze nie. To jest szlachetne odbicie naszego prawego charakteru narodowego. Namarginesie dodam, ze goscinnos, zawsze pozostwia pozytywne rezultaty. Goscinnos nie nalezy do „glupich” zwyczaii…
  Zamiast przyjac chrzest od krwawych Krzyzaków, przyjelismy od Czechów. Czy ta decyzka byla glípia? Kzyzacy tak ja przyjeli.
  „Glupi romantyzm” Polaków obronil Europe od najazdów tatarskich i innych barbarzyñców.. Czy naprawde, juz wówczas bylismy „glupim narodem”? ODPOWIEDZ JEST STANOWCZO NEGATYWNA.
  W calej Europie jak nastaly krwawe przesladowania Zydów, dazace do calkowitego zniszczenia narodu zydowskiego. Polska, Króña Kazimierza Wielkiego, otworzyla swojedrzi RATUJAC NARÓD ZYDOWSKI od pelnej zaglady w XIV wieku. Czy ta ludzka decyzja, ratowania od zaglady innego narodu, DAJAC MU dodatkowo specjalne przywileje, mozna nazwac „glupim ronatycyzmem? Odpowidzjest NIE. To, ze ten naród nie byl lojalnym do Polski, to jest inna rzecz.
  Przeciwstawienie sie zaborczym akcjom Krzyzaków i zwyciestwo pod Grunwaldem, bylo wlasnie rezultatem,”glupiego romantycyzmu”, co dumnie pokazal Wielki Mistrz krzyzacki, posylajac Wladyslawowi Jagelle, przedbitwa dwa miecze…
  Wiek XVII najazdy Turków, Szwdów w tak zwanym „Poropie”, (przeczytaj Trylogje Sienkiewicza) kidy to garstka Rtcerzy, Zakonników i ludnosci, pod przewodnicywem Przeora. Ks. Koreckiego stawila czlo potedze szweckiej, zalamujac ja, prowokujec powszechne powstanie i powrót Krója. Czy mozna te akcje nazwac „glupim rmantycyzmem”? Wrecz przeciwniae, to byla madrosc osobista i narodowa.
  Rok 1683, Polski Król, Jan III Sobieski, na WOLANIA O ZBAWIENIE EUROPY, przychodzi z Wojskiem Polskim i pod Wuedniem rozgramia porege otomañska! Byl to „glupi romanryzm”, czy wielka decyzja OBRONY CHESCJAÑSKIEJ EUROPY, tak malo doceniana przez nas samych i niewdziecznych euuropejczyków.
  Polska jako PRZEMURZE CHRZESCJAÑSTWA, POLONIA SEMPERFIDELIS w tamtych wiekach byla obrona Europy! To nie byl „glupi romanryzm”.
  A to nie jest wszystko. Musumy popatrzec jak zyly i co raobly „madre narody”. Madre narody, podbuhaly inne ziemie, robiac z nich kolonie, wprowadzajac NIEWOLNICTWO. Popatrzmy co sie dzialo w tych koloniach. Wyrywano ludzi, sprzedajac ich na nieole, wywoz az na ziemie St. Zjednoczonych. Wystarczy przeczytac slawna ksiazke „Chata Wuja Tina”. Tego w „glupim polskim romantycyznie nie bylo.
  Koscuszko i Pulaski, walczyli o wolnosc USA. Jesli oni nalezeli do „glupich romantyków”, to znaczy, ze walczyli o glupi kraj, który ich uwaza za Bohaterów. Wobec tego, to znaczy, ze USA, jest glupim krajem i narodem.
  Niemcy wymordowali naródPruski, Anglosasi, wymordowali narodzy Infjañskie, które byly panamiteych ziem. Mysmy, jako „glupi romantyczny naród”, zadnego innego narodu nie wyrzneli, co wlasnie „madre narody” przez wieki robily.
  Przypomnijmy sobie z historii, kiedy to Francja wyslala Polaków do Santo Domingo, aby, jako doskonale wojsko, stlumili murzyñskie i tubylców powstanie.
  Jak przybli Polacy na Santo Domingo i zobaczyli, ze musza walczyc przeciwko ludziom, którzy wlacza, tak jak my, o swoja wolnosc, przesli na ich strone i mamy teraz wolne pañstwo murzyñskie, Haiti. Dzieki polskiemu glupiemu romantyzmowi, mamy wolne pañstwo Haiti do dnia dzisiejszego. O tym pamiataja Haitjanie.
  Polskie „romantyczne” Powstania w XIX wieku, zahartowaly polska dusze, co umozliwiloprzetrwanie i zwyciestwo ideologiczne Narodu Polskiego, który ostatecznie zdobyl wolnosc, neipodleglosc i suwerennosc w 1918 roku.
  W CZASIE POWSTANIA LISTROPADOWEGO, Gen. Józef Bem, BOHATER Polski i Wegier, wyprodukowal i uzyl na polu walki, PO RAZ PIERWSZY W HISTORII WOJEN, rakiete, ziemia – ziemia. Wyniki dzialania POLSKICH RAKIET, opisal Adam Mickiewicz w pierwszych strofach poeamtu: „REDUTA ORDONA”! To Polska, romatyczny Narów, byl PIERWSZYM, który wymyslil, wyprodukowal i uzyl rakiety, a nie jakies inne pañstwa, które chelpia sietym, ze „pierwsi” wynalezli rakiety.
  Gdyby nie ten „glupi romanrtyzm”, to nie tylko by Polski nie bylo, lecz NIE BYLOBY NIKOGO, kto w 1920 roku móglby obronic Europe! Europa jest wolna, dzieki wielo wiekowej obronie, przez „glupi polski romantyzm… Gdyby nie Polska, to Europa od bardzo dawna bylaby pod butem jakiegos barbarzyñskiego dyktatora, sluzac jego pañstwu.
  Polska, a nie zadna ptega aliancka potrafila zlamac kod niemieckiej ENIGMY. Polska PODAROWALA Anglii i Francji po jednej maszynie, które odcyfrowywaly wszystkie niemieckie rozkazy, zarzadzenia, plany strategiczne i t.p. od samegoHitlera w dól. W roku 1940, Lotnictwo olskie, zestrzelol 17 ppcent samolotów niemieckich i wraz z ENIGMA ocalily AnglIe od upadku przed Hitlerem. Bez tych dwóch polskich pomocy, to los Anglii i swiata bylby inny. Romantyczna Polska, stawiajac opór niemcom, nie wchodzac do osi Rym, Berlin Tokio, ocalila Rosje sowiecka od ataku w 1939 roku, który rozwalilby Rosje, a po´zniej Francje i Anglie. Hitler byly panem tego swiata. To sie nie stalo, dzieki romantycznej postawie Polski.
  W tamtych nidalekich latach, w madrych Stnach Zjednoczpnych panowala jeszcze segregacja rasowa, w Polsce nieznana, jak i dominacja, „madrych” pañstw koloniach na okolo swiata, wraz z niewolnictwem.
  Polska, czasie II Wojny Swiatowej, zadala nipomierne szkody Niemcom, w ich silach zbrojnych, a Powstanie Warszawskie uniemozliwilo swowietom masz na Europe i spotkania sie z Aljantami na polach Francji w listopadzie lub grudniu 1944 roku.
  Dzisiaj wyrzucono z historii miano, jakie o Polsce, jakie dal w czasie II Wojny Swiatowej Churchil, mówiac: „POLSKA JEST NATCHNIENIEM SWIATA”. To jest uznanie dla Polskiego romantycyzmu i wietnej postawy przy slusznych sprawach.
  Polska SOLIDARNOSC, ROZBILA Pakt Warszawski, a przy tem Rosje sowiecka i komunizm. Obalenia Muru Berliñskiego, to wlasciwie byl tylko symboliczny upadak komunizmu. Komunizm padl w „glupiej romatycznej Polsce”. Hymny na czesc rozwalenia Muru Berliñskiego, to jest jedna wielka farsa, falsz i balumacenie prawdziwej historii.

  My Polacy MUSIMY byc dumni z naszegp SZLACHETNGO ROMANTYCYZMU, który uratowal Nasza Ojczyzne, kulture chrescjañska i cywilizacje europejska!
  Glupcami sa Ci, którzy szkalujac nas, wymyslaja klamliwe idee, jakoby nasz patryjotyzm, mial byc „glupim romantyzmem”.
  Nasz, POLSKI, Romantym, URATOWAL nas i was, bedac i jest WIELKA MADROSCIA, NASZEGO, POLSKIEGO NARODOWA!. TO JEST i ZAWSZE BEDZIE, NASZA POLSKA DUMA!…

  KU LSNIACEJ

  PRZYSZYSLOSCI POLSKI!

  Obecne chwile jakie przezywamy, sa historycznymi momentami na zwrotnicy przyszlosci Ploski!
  W tym tak znaczacym 2010 roku, mamy kilka bardzo wymownych pelnych rocznuc, jak na przyklad: 1000 Gmiezno, 1410 Grunwald, 1830 Powstanie Styczniowe, 1920 Zwyciestwo nada Rosja sowiecka – Cund nad Wisla, 1940 Katyñ, 1990 przekazanie Insygni Prezydenckich na Zamkuu Królewskim w Warszawie.
  W tym, 2010 roku katastrofa w Smoleñsku, w poblizu Katyniu.
  Jestesmy swiadkami przeogrmnej grabiezy NASZYCH, POLSKICH DÓBR, tak materjañnych, historycznych, jak i duchowych, moralnych, tradycyhnych i patryjotycznych.
  Przez wieki, wlacznie do obecnych czasów, Polska osloniala Europe, broñac chrzescjañska kulture i cywilizacje euroéjska od bezboznych nawl ze wschodu i z zachodu. Niestety, Europa, nie tak jak Polska, nie potrafila obronic sie od pogañskich najazdów, poczawszy od Rewolucji Francuskiej, poddajac sie pogañskim ideologjom, tracac swoje, rodzime wartosci narodowe, stajac sie aliantami wrogów chrzescjañskiej cywilizacji.
  Dzisiaj przypuszczaja atak na ostatni bastjon kultury europejskiej, opartej na chrzescjañstwie, to jest na Polské!

  Dzisiaj, walka toczy sie na smierc i zycie Narodu Polskiego, jego egzystencje, ekonomiczna, kulturalna, fizyczna, duchowa, moralna i narodowa. Z nas chca zrobic 15 miljonowa grupe bialych, slowiañskich niewolników, co jasno zostaloo powiedziane na samym poczatku powstania UE w Rzymie! TO MUSZA PAMIETAC WSZYSCY POLACY i NIE DOPUSCIC DO TAKIEGO STANU! Obecne bezrobocie jes SZTUCZNIE wywolywane, aby Polacy wyjezdzali ze swej Ojczyzny. To jest wlasnie plan UE, prowadzony od samego poczatku. Ukrywanie tego faktu jest zbrodnia przeciwko Polsce i kazdego Polaka.
  Czy mamy poddac sie, nedznie skapitulowac bez walki i stac sie tymi bialymi niewolnikami pogañskich organizacji?
  Przez cale przeszlo tysiaclecie naszej historii nigdy NIE BYLISMY TCHÓRZAMI, czyzby teraz mielibysmi stac sie nimi?
  Obecne musimy skoncetrowac wszystkie nasze SILY NARODU, w obronie NAS SAMYCH, NASZEJ ZIEMI, NASZYCH ZASOBÓW i DÓBR, oraz PRZYSZLOSCI DLA NASZYCH NASTEPNYCH POKOLEÑ!
  Jest juz najwyzsza chwila, aby zmiesc i wyrzucic do kosza smieci wladze i ludzi, którzy OGRABIAJA NAS ZE WSZYSTKIEGO.
  Co zostalo z osiagniec NARODU POLSKIEGO z okresu naszej niepodleglosci z lat miedzy wojennych?
  Co zostalo z przemyslu kolejowego, lotniczego, radjowego, samochodowego, górniczego, Wojska Polskiego, Lotnictwa wojskowego i cywilnego, Marynarki Wojennej, Handlowej, daleko mordkich polowów, Polskiego miejsca i stacji na Antarktydzie? Co sie stalo ze stoczniami wybodowanymi jeszcze z rozpedu ekonomicznego Polski suwerennej? Prawdziwa historia Polski jest falszowana, zdobycze naszego Narodu oddaje sie innym, jako niby to ludzi innej narodowosci, a NIE POLSKIEJ, lub inne zdobycze sa ukrywane, lub przypisywane inny, oraz oddawane obcym! O DUMIE narodowej, ze zbudowania w ciaguu paru lat PORTU i MIASTA GDYNI, które doskonale sluza do dnia dzisiejszego. Malo sie mówi o tym wysilku Narodu Polskiego w stworzeniu nowoczesnego portu dla wszystkich typów okretów, jak i tetniacego zyciem portu i miasta. Te osiagniecia zostaly zdobyte WLASNYM, POLSKIM WYSILKIEM, BEZ OBCE POMOCY, CZY POZYCZEK!
  To DZISIJSZE ZLODZIEJSTWO, KORUPCJA, MUSZA SIE SKOÑCZYC! Polska jest okupowana przez obce ideologje, ludzi, którzy pracuja dla innych, ograbajac NASZA OJCZYZNE, rzadzac pod falszywymi nazwiskami, lub za judaszowe pieniadze.
  Mamy duzo, bardzo duzo, pierwszorzednych, zdolnych, uczciwych ludzi, doskonale przygotowanych, wyksztaconych, kulturalnych, cywilizowanych, dobrze wychowanych i prawdziwie oddanych Polsce i SWEMU, POLSKIEMU, A NIE INNEMU NARODOWI.
  Wszystkie jakies róznice, niesnastki, urazy, czy osobiste antypatje, miezdrowe ambicje o stolki, musimy usunac, zbierajac sie WSÓLNIE, do wymiecenia Z NASZEJ Ojczyzny wszystkich brudnych, smierdzacych, lichwiarskich w swoich zachlannosciach, na nasza ziemie i nasze dobra, zacieklych wrogów, tak zewnetrznych, jak i wewnetrznych, niezaleznie od swego pochodzenia, czy rasy.
  Wszak juz slyszelismy, ze Polské niektórzy uwazaja za „ziemie obiuecana”, a inni mysla o stworzeniu „Judeoplski,” a jeszcze inni chca zrobic prowincje UE, cos w rodzju Ksiestwa Warszawskiego, czy wojennej „Generalnej Guberni”. .
  Czy mamy dopuscic do tego wszystkiego???
  Caly Naród, tak na polskich ziemiach, jak i na obczyznie, musi jak jeden máz, stanac w tych i nastepnych dniach, latach i wiekach w obronie NASZYCH, POLSKICH, NARODOWYCH praw do NIEPODEGLEGO, SUWERENNEGO, NIEZALEZNEGO i WOLENEGO zycia, wedlug tysiacletnich naszych narodowych idealów, tradycji i wiary, zaciecie bronionych przez wszystkie nasze poprzednie pokolenia.
  Musimy im dorównac w walce o NASZ NARÓD, NASZA WIARE, NASZA HISORJE, NASZE ZDOBYCZE i NASZE ZYCIE i NASZSZEGO NARODU.

  Wchodzmy w LSNIACA PRZYSZLOSC dla naszych dzieci, wnuków, oraz calych przyszlych pokoleñ..
  Nie bedzie zadna przesada, jesli usluchmy slowa Milosiedzia Bozego, podane, nazej POLSKIEJ Swietej Faustynie Kowalskiej, ze JESLI POLSKA POZOSTANIE WIERNA, TO BEDZIE OBBLECZONA CHWALA i BLASKIEM!
  Warto to miec na uwadze i wczytac sie uwazne w „Dzienniczek”, tej NASZEJ Swietej, Córki Naszego, Polskeigo Narodu!
  Nasza przyszlos moze i musi byc LSNIACA, a to zalezy TYLKO i JEDYNIE OD NAS SAMYCH. Przez cale Milenium WIARA nas ocalalala, to samo, musimy wywalczyc i dzisiaj. Prosmy wladze katolickiego Koscila Polskiegoo, aby przylaczyly sie do nasze wlaki, jaka prowadzimy dla DOBRA NASZEGO KRAJU, KOSCIOLA i CALEGO KONTYNENTU, który w sporej czasci ulegl juz pogañskim wrogom, bedacymu nieprzyjacielami chrescjañskich narodów, prawych ludzi i prawnych wladz.
  Jesli bedziemy wierni naszym sztandarom, na których widneje odwieczne polska szczera wiaa, propagujac zawsze i wszedzie, wyszyte nas sztandarach WOJSKIA POLSKIEGO, NASZE haslo: „BÓG, HONOR i OJCZYZNA”! Czyzby mielibysmy sprzeciwic sie tej wierze, idealom i drodze, po której szly przez przeszlo tysiac lat, cale pokolenia, nasi Ojcowie i cale przeszle pokolenia?.
  Zapoznajmy sie z PRAWDZIWA nasza historja, to nasze serca i dusze, napelnia sie sluszna i chwalebna duma, ze pochodzimy z korzeni Narou Polskiego!.
  W obecnej sytuacji, moim zdaniem, musimy wykorzystywac kazda sposobnosc, syruacje w powiekszeniu i zdobywaniu prawego porzadku po przez nowe, NASZE wladze, dla Narodu Polskiego. Uwazam, ze bojkot wyborów nie jest skuteczny. Aby byl skutek, to 90 procent ludnosci musialoby zbojkotowac wybory i nie brac w nich udzialu. W takim wypadku bylby skutek oczekiwany. Taki rezultat jest NIEMOZLIWY. Natomiast co jest mozliwe, to wygranie w DEMOKRATYCZNYCH, i przez SPOLECZÑSTWO kontolowancy wyborach, gdzie nawet niewielka przewaga decyduje o zwyciestwie takiej, czy innej grupy obywateli.
  W obecnej sytuacji, kiedy cale spoleczeñstwo zaczyna rozumiec szkodliwosc postepowania wladz, które zamiast sluzyc Narodowi, sluza obcym interesom.
  Wchodzac na scene z programem wyczyszczenia politycznego wladz i skierowanie wszystkich wysilków w kierunku POZYTYWNEGO ROZWOJU Polski, to jest Narodu i Pañstwa, z cala pewnoscia takie podejsce zyciagnie wiekszosc spoleczeñsctwa do glosowania na tá grypé, czy osobe, która nie bylaby zwiazana z obecnym systemem politycznym wladz.
  Bojkot nie jest lekarstwem, tym karstwem jest udzial i walka o NIEPODLEGLOSC, NIEZALEZNOSC, SUWERENNOSC i WOLNOSC naszej Ojczyzny z wizja LSNIACEJ POLSKI!

 2. kandydat said

  Kaczyński gra tragedią

  02.06.2010
  Wbrew zapowiedziom i deklaracjom o absolutnym nieangażowaniu tragedii smoleńskiej w kampanię wyborczą, Jarosław Kaczyński miesza dziś tą sprawę w spór polityczny. Jest to moim zdaniem wyjątkowo niewłaściwą grą na ludzkich uczuciach. Jego wypowiedź na temat stenogramów z czarnych skrzynek uważam za co najmniej niepotrzebną. Poza tym, jeżeli Kaczyński chce pełnej jawności w zakresie okoliczności katastrofy, to niech najpierw ujawni swoją rozmowę z bratem, która odbyła się kilkanaście minut przed tragedią.

  (-) Andrzej Lepper

  źrdło: http://alepper.blog.onet.pl/

  drukuj

  Newsletter

  Podaj email jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji z serwisu http://www.samoobrona.org.pl

  dodaj usuń
  Akceptuję Regulamin

  PROGRAM

 3. kandydat said

  Kto chce ustawić
  wybory prezydenckie?

  02.06.2010
  Słuchając tego, co na temat wyborów mówią media, można dojść do wniosku, że Polska absolutnie nie jest krajem demokratycznym. W jakiej bowiem demokracji wyniki wyborów nie tylko są prognozowane, ale po prostu „znane” sporo przed wrzuceniem do urny pierwszego głosu? Niestety, polskie media wmawiają wyborcom, że nie ma żadnego wyboru, że muszą przyjąć do wiadomości wyniki narzucone z góry. A kto je ustalił? Prezesi stacji telewizyjnych i wydawcy gazet?

  Przykładem takiego wmawiania są stale powtarzane pytania, o to, kogo poprę w II turze wyborów – kandydata PO czy PiS. A czemu ich nie pytają kogo poprą w ewentualnej II turze? Czy oni mają ustawowo zarezerwowaną dogrywkę tylko dla siebie?

  Do każdego, kto nie zgadza się z manipulowaniem opinią publiczną i z wymuszaniem decyzji wyborców przez media, apeluję więc, by 20 VI zachować rozsądek i odrzucając fałszywy mit „zmarnowanego głosu” popierać kandydata zgodnie z poglądami, a nie z tym, co ktoś każe, czy sugeruje!

  (-) Andrzej Lepper

  źrdło: http://alepper.blog.onet.pl/

 4. prawda said

  http://wiadomosci.onet.pl/2179497,11,funkcjonariusze_cba_oskarzeni_ws_slynnej_afery,item.html

  Pamietajcie ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci w obce rece bez naszej zgody.

  To pis zrobil prowokacje na Leppera aby obalic rzad i wsadzic Leppera do wiezienia, ale powoli wszystko wychodzi.

  Kaczynski Komorowski Napieralski oni glosowali 1 kwietnia za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody, czy ci ludzie sa godni aby zasiasdz na fotelu prezydenckim ?

  Chyba juz pokazali na co ich stac, wiec glosujmy teraz na Leppera.

 5. Ola said

  Panie Jerzy, bardzo dziękuję za ten wspaniały wpis – historię Narodu Polskiego w pigułce.
  Życzę zdrowia i sił, serdecznie pozdrawiam.

 6. Krzysztof M said

  Ad. 1

  Bem od rakiet jako pierwszy? A z czyich prac korzystał? Z prac POLAKA!

  Poczytajcie o polskich wynalazcach:

  ====================

  Rakieta

  Chociaż proch strzelniczy jest wynalazkiem chińskim, to opracowanie dokładnej metody jego wykorzystania do produkcji rakiet o zastosowaniu militarnym przypisuje się Kazimierzowi Siemienowiczowi – polskiemu inżynierowi wojskowemu i artylerzyście.

  W 1650 roku wynalazca opublikował w Amsterdamie dzieło zatytułowane „Artis Magnae pars prima”, czyli „Wielkiej Sztuki Artylerii Część Pierwsza”. Opracowanie to przez ponad 200 lat było elementarzem do nauki arkanów sztuki artyleryjskiej. Siemionowicz opisuje w nim między innymi metody i zasady konstrukcji rakiet, charakterystyki balistyczne, czy tworzenie baterii rakiet.

  ====================
  Kamizelka kuloodporna

  Kamizelka kuloodporna jest nieodłącznym atrybutem gangsterów, antyterrorystów, policjantów i komandosów. W zasadzie każdy, kto chciałby chronić się przed uderzeniem pocisku, może dzisiaj wejść do sklepu z bronią i przebierać w modelach różniących się nie tylko formą, ale i użytym materiałem zabezpieczającym.

  Jednak pierwszą na świecie kamizelkę kuloodporną stworzyli Polacy – Jan Szczepanik oraz Kazimierz Żegleń. Wynalazek ich autorstwa składał się z wielu warstw jedwabiu, który pochłaniał energię wystrzelonej kuli.

  O wynalazku stało się głośno w roku 1902, kiedy to wyłożona materiałem pomysłu polskich konstruktorów kareta uchroniła przed niszczycielską siłą wybuchu bomby króla Hiszpanii Alfonsa XIII.

  =======================

  Lampa naftowa

  Na przełomie 1852-53 roku polski aptekarz Ignacy Łukasiewicz otrzymał naftę. Jego wynalazek był odpowiedzią na próby otrzymania paliwa wydajniejszego i tańszego od stosowanych wówczas olejów.

  Łukasiewicz wydestylował naftę z ropy naftowej, którą oddzielił od ciężkich węglowodorów, a następnie rafinował w obecności kwasu siarkowego. Jego odkrycie zapoczątkowało dynamiczny rozwój przemysłu naftowego, a powstające kompanie wkrótce zaczęły obracać olbrzymim kapitałem.

  Wynalazca wraz ze swoim pomocnikiem, blacharzem Adamem Bartkowskim opracował prototyp lampy naftowej, która pierwotnie dawała światło porównywalne do wytwarzanego przez kilkanaście świec. Dalsze udoskonalanie wynalazku umożliwiło znacznie zwiększyło wydajność lampy. Ulepszone lampy posłużyły do oświetlenia szpitala we Lwowie, gdzie 31 lipca 1853 roku przeprowadzono pierwszą nocną operację z ich wykorzystaniem.

  =====================

  Peryskop

  Peryskop to „Oko łodzi podwodnej”, bez którego zanurzony okręt nie mógłby sprawnie funkcjonować. Jednak pierwszy peryskop powstał na długo zanim pod wodami mórz i oceanów zaczęły przemieszczać się niewidoczne łodzie.

  Jego wynalazcą jest polski astronom Jan Heweliusz, który umieszczając dwa zwierciadła w zgiętej rurze stworzył urządzenie umożliwiające przyglądanie się przedmiotom znajdującym się poza polem widzenia obserwatora.

  =====================

  Aeroskop

  Ta dziwna nazwa określa ręczną kamerę, w której do obracania kliszy filmowej zamiast korbki wykorzystuje się sprężone powietrze. Takie rozwiązanie umożliwiło filmowanie „z ręki”.

  Wynalazcą aeroskopu był Kazimierz Prószyński, który opatentował swój wynalazek w 1909 roku. Urządzeniem zainteresowało się brytyjskie Ministerstwo Wojny, i wkrótce kamera była używana na polach bitew w celu sporządzenia dokumentacji.

  Powietrze sprężało się zwykłą pompką, a raz przygotowane urządzenie mogło pracować około 10 minut.

  =======================

  Wykrywacz min

  Wykrywacz min to kolejne, po kamizelce kuloodpornej i rakietach, urządzenie polskiego pomysłu, które zrewolucjonizowało sztukę wojenną. Pierwszy wykrywacz został wynaleziony w 1942 roku przez służących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie dwóch poruczników – Józefa Kosackiego i Andrzeja Garbosia.

  Wynalazek przyczynił się do zwycięstwa 8 Armii pod El Alamein, gdzie 500 wykrywaczy umożliwiło przejście przez pola minowe. Wynalazek nigdy nie został opatentowany.

  ==========================

  Cyklometr

  Urządzenie wynalezione przez polskiego matematyka i kryptologa Mariana Rejewskiego służyło do odkodowania szyfrogramów pochodzących z niemieckiej maszyny o nazwie „Enigma”.

  Cyklometr był odpowiedzią na ciągłe udoskonalanie metod szyfrowania przez nazistów. Pierwotnie deszyfracja wykonywana była ręcznie – za pomocą ołówka i kartki. Z czasem praca stała się jednak bardzo żmudna i czasochłonna, dlatego też postanowiono ją zautomatyzować.

  =======================

  Skrzydło typu „delta”

  Skrzydło delta jest odmianą skrzydła o obrysie trójkąta. Jego zastosowanie zwiększa siłę nośną i stabilizuje tor lotu przy bardzo wysokim kącie natarcia samolotu. Skrzydła delta wykorzystywane są w samolotach ponaddźwiękowych.

  Po raz pierwszy pomysł konstrukcji tego typu skrzydła został zaproponowany przez polskiego inżyniera Kazimierza Siemienowicza – tego samego, który stworzył podstawy konstrukcji rakiet wojskowych.

  =====================

  Hologramy

  Holografia jest techniką umożliwiającą trójwymiarowe przedstawienie obrazu i nikt nie ma wątpliwości, że w niedalekiej przyszłości zastąpi tradycyjne, dwuwymiarowe fotografie.

  Pionierem tej technologii był polski fizyk, profesor Mieczysław Wolfke, który w 1920 roku opracował teoretyczne podstawy rozbicia procesu wytwarzania obrazów na dwie oddzielne fazy.

  Jednak, aby możliwe było stworzenie trójwymiarowego obrazu, klisza musi zostać oświetlona światłem laserowym. Dlatego też wynalazek profesora Wolfke usiał czekać ponad trzydzieści lat na urzeczywistnienie.

  ====================
  Na podstawie onet.pl

 7. spokojny said

  Tak,tak !
  Sa lepsi kombinatorzy ,w tym miedzy innymi „skory na” (ochlap od un-ych).
  Ten inzynier to specjalista od czego ?
  Jak sobie inzynierze wyobrazasz zakonczenie IIWS i pokonanie hitlerowskich Niemiec ? Przy pomocy AK-owcow ?
  A moze wymienisz zaslugi Andersa przy wyzwalaniu ziem polskich ???
  Napiszesz o pomocy aliantow ,wczesniej o zdradzie pseudoprzyjaciol ,jakby nie bylo mocarstw ,gdy w piers i w plecy dzgano Polakow wszelkim ostrzem i ogniem !

  Jak myslisz to oplute LWP ,mialo jakis wklad w pokonaniu Niemiec a potem sluzylo tym co okradali inaczej ?
  Dlaczego plujesz na POLAKOW w wojskowych mundurach sluzacych az do 1989r – co oni tobie lub Polsce ukradli ? Nie stali na strazy granic Polskich ?

  Inzynierze propagandzisto !
  POLSKA i POLACY DOBRZE WIEDZA jakie bylo WOJSKO POLSKIE to z narodu i poboru spelniajace POWSZECHNY OBOWIAZEK OBYWATELSKI – prosze wiec nie pluc na zolnierzy tych co obowiazek ten wypelnili a przysiege skladali nie ZSRR ale NARODOWI POLSKIEMU i za ich sluzby nikt Polski tak nie rozkradl jak uczyniono to po ZLIKWIDOWANIU LWP !!!

  Jezeli jestes skory na zydowskie ochlapy to jeszcze wiedz komu Anders sluzyl i opisz to, kogo wyprowadzil z Rosji gdy im sie pod ogonem palilo ,jak potem rozsypala mu sie ta „armia za wasza i nasza” ZDRADE !!!

  Gdyby nie Rosja to Hitler i Niemcy nie musieli by podbijac Europy w inny sposob jak przez dzisiejsza junie jewropejska !

  To wlasnie dzieki milionom Rosjan ,ktorzy zaplacili cene za wolnosc swoja i innych narodow Europy trzeba przekazac dla mlodych pokolen PRAWDE NIEPODWAZALNA .

  To nie Zachod pokonal HITLEROWSKIE NIEMCY – pokonala je ROSJA a przy niej WOJSKO POLSKIE zwane NARODOWYM !
  To , ze pozniej trzeba bylo sluchac „PSIEJ TRABY” i poddac sie decyzjom WIELKIEJ TROJKI SWIATOWEJ nie jest i dzisiaj nowoscia ,bo ta „trojca swieta” nadal rzadzi calym globem .

  Nie pluj wiec inzynierze na ludowych/narodowych Polakow w mundurach i powiedz publicznie KIM JESTES ??? KOMU SLUZYSZ uprawiajac taka propagande oklepana i perfidna .

  To co wyzej

  Podpisal LUDOWY ZOLNIERZ POLSKI z matura bez checi szczerej, uzyskanej nie w roku i nie na kursach ale w normalnym dziennym ksztalceniu w LO oraz dalszych studiach wojskowych wcale nie moskiewskich a POLSKICH
  A.P.

  Dopisek teraz moj ( „spokojnego”) na bluzniestwa o LWP inzyniera Skoryny.
  TVG-9 !
  Napisz nam, gdzie i jak dziala ten „polski inzynier” ,czym sie obecnie zajmuje ?
  Dla mnie POLAKA plucie przez podpisujego sie pod tym inz.Skoryny na tych co nie dali rozkrasc Polski (LWP) przez okres od 1945 do 1989 r jest bluznierstwem,bo wlasnie po 1989 roku dopiero Polska stracila suwerennosc i zostala oddana w unijna europejska NIEWOLE.
  Malo tego ,zostala rozkradziona i zniewolona pod kazdym wzgledem – ludzi pozbawiono pracy i oszczednosci na drodze zydowskich reform i przestrojen z rzadami zdrajcow i kolaborantow ,z nadania i obcego pochodzenia.
  Dzisiaj Polska posiadajaca szczatkowe wojsko, zwane „polskie” napadajace na bezbronnych ludzi w Iraku i Afganistanie wraz z bandyckim NATO ma sie z tego szczycic ???
  Polska ma sie szczycic z zydo-niemieckiej niewoli ?
  Panie Skoryna ,stan na czele i poprowadz na psubratow co to okupuja Polske,na WROGOW POLSKICH !
  Nie uprawiaj szarej propagandy oczerniajacej tych co faktycznie o Polske sie bili z rozwaga i z rozmylsem a nie z pobudek obcych aby jeszcze bardziej POLAKOW WYKRWAWIC .
  Co to nie wiesz kto i po co wywolal POWSTANIE WARSZAWSKIE ,kto przewodzil AK,kto podburzal do z gory wiadomej przegranej walki po to tylko aby Polska nadal krwawila a bolszewik sie panoszyl.
  Chyba wiesz kto i gdzie splodzil bolszewikow i jakie mieli dokonania ,kim byl Lenin i Stalin ?
  Przestan Skoryna przewracac nam mlodym (skupionym przy A.P.) w glowach ,bo dobrze jestesmy poinformowani „kto jest kto” gdzie i jak dziala dzieki wlasnie madrym i zyjacym jeszcze STARYM POLAKOM,ktorzy miedzy innymi sluzyli w LWP.

  Sa,sa kombinatorzy widac to po czolowych wpisach nawet na „forach w lesie” .

 8. Shakespear said

  „Niestety, polskie media wmawiają wyborcom, że nie ma żadnego wyboru, że muszą przyjąć do wiadomości wyniki narzucone z góry. A kto je ustalił? Prezesi stacji telewizyjnych i wydawcy gazet?”

  To jest model prosto brany z Demokracji praktykowanej w USA 🙂

  Ja rozume role kosciola jako „sila grawitacyjna” narodu, ale mam bardzo duze problemy kiedy jako przyklad widze takie projekty Narodu NIE potrzebne.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5276

  A ten stadion w Warszawie to tesz nam sporo da ….. pszyszle roczne straty. 😦

 9. Shakespear said

  „,bo ta “trojca swieta” nadal rzadzi calym globem .”

  Chca PATRIOTY by byla tylko „Jedynka Swieta” ale jak widzimy, bez drugiej strony Jedynka jest BARDZO grozna. Granic wtedy nie widzi a to nie zdrowa sytuacja 😉

 10. spokojny said

  Watpliwe aby Rosja zgodzila sie na NWO tym bardziej,ze Chiny urosly w potege militarna ,gospodarcza choc jeszcze bazujacym na zydowskim handlu.
  Jezeli teraz Chiny rusza z handlem i wlasna waluta samodzielnie na „podboj swiata ” (tak jak zrobili to z „garkuchnia”) to drzyjcie „masuny” !

 11. TVG-9 said

  inz. Jerzy Skoryna

  http://www.polskiinternet.com/skoryna/

  —-

  Artykuł z funkcjonującymi linkami w tym linku.

  http://zbawienienews.blogspot.com/2010/06/chyba-zanosi-sie-na-potezna-zaiweruche.html

  …………………………………………………………………………………….

  Nagle przywódcy światowi rezygnują ze swoich stanowisk.

  Jedni rezygnują, inni są po prostu mordowani.

  Kilka przykładów.

  1. Gordon Brown zrezygnował z pozycji premiera Anglii – Link [EN]
  2. Yukio Hatoyama premier Japonii zrezygnował ze stanowiska – Link [EN]
  3. Hoerst Koehler, niemiecki prezydent zrezygnował z fotela prezydenckiego – Link [EN]
  4. Włoski premier Romano Prodi zrezygnował w lutym – Link [EN]
  5. Nepalski premier, Madav Kumar Nepal zrezygnował – Link [EN]
  6. Kurdygistan – podobna rezygnacja.
  7. Lech Kaczyński także… ‚zrezygnował’, wszyscy wiemy w jaki sposób.

  Istnieje także teoria – jeszcze niesprawdzona, że ponad 50 szefów biznesów telekominukacyjnych, elektrowni, oraz banków także poddało się do dymisji czy też ustąpiło ze swoich stanowisk w ciągu ostatnich kilku tygodni.

  Jakie można z tego wyciągnąć wnioski?

  Najwyraźniej rezygnują ludzie, którzy doskonale wiedzą co się dzieje. Ale jest jeszcze gorzej. Ludzie ci wiedzą lub wiedzieli, na co się zanosi.

  Jak wielu z się domyśla, zanosi się na III Wojnę Światową.

  Jest wielce prawdopodobne, że wielu z tych ludzi nie chce mieć w ewentualnymi zbrodniami przeciwko ludzkości niczego wspólnego. Być może wielu z nich sumienia nie pozwalają na to, aby mieć być może miliony ludzkich istnień na sumieniu.

  Jedno wydaje się być pewnym – zanosi się na rozpętanie czystego piekła na ziemi i nie wszyscy chcą brać na siebie taką odpowiedzialność.

  Jest jasne, że wszyscy przywódcy państw są głęboko związani z satanizmem. Jednak wielu z nich, pomimo pełnego zaufania siepaczy Illuminati, nie chce być częścią owych nieludzkich planów i niektórzy z nich rezygnują z powierzonych im stanowisk z powodu kryzysu sumienia.

  Patrząc na to z punktu widzenia Biblii, Słowo Boże stanowczo zapowiada niezwykle trudny okres w dziejach świata, który doprowadzi do wymordowania 1/3 ludności świata.

  Biblia także zapowiada bezpośredni atak demonów na ludzkość, demoniczne cuda na wielką skalę oraz masowe zwiedzenie większości ludzi na świecie.

  Są jednak tacy, którzy postanowili wycofać się z owego morderczego i nieludzkiego planu.

  Owszem, proglobalistyczne media ‚wyjaśniają’ nam przyczyny owych rezygnacji.

  Czy możemy im wierzyć?

  Henry Kubik – thewordwatcher

  WEB: http://www.zbawienie.com/
  YouTube: http://www.youtube.com/thewordwatcher
  Blog: http://zbawienienews.blogspot.com/
  Forum: http://www.zbawieniecom.fora.pl/

 12. Fascjol said

  A propos- polskie media.Czy słyszał ktoś w tzw polskim radiu spełniającym „misje”jakiekolwiek polskie utwory typu kujawiak oberek czy mazurek . Po za bełkotem anglosaskim od rana do nocy,nic.Mam wrażenie ze jesteśmy jedynym narodem Europy nie mającym wlasnej kultury.Nawet zaspoly rozrywkowe piszą utwory na rytmach murzyńsko- horwackich. A nie polskich. Dlatego Polacy muszą płacić na telewizję i radio aby zapomnieli o Polsce.Należy bronić Polaków przed telewizją i radiem, aby mogli utrzymać tożsamość narodową.

 13. lopek said

  W Moskwie, przy pierwszym odczycie czarnych skrzynek podano – jako ostatnie słowo pilota – JEEEZU.
  Po przywiezieniu zapisów do Polski – ostatnie słowo pilota, to Qrwa!
  Czujecie jak chazaro-bolszewia, prawdopodobnie w porozumieniu – unych rosyjskojęzycznych i polskojęsycznych, boi się nawet słowa JEZUS! Świadczy to niezbicie, że dzieci szatana, mieszają przy czarnych skrzynkach!

 14. lopek said

  Teraz w odniesieniu do powyższego artykułu.
  Pomijając budowę globalnego komunizmu, równolegle na wszystkich kontynentach a więc i eurokołchozu – po co wprowadzono Euro, jako pierwotny cel?
  Gospodarka niemiecka i Marka, były tak silne, że żadaen grandziarz, nawet zza wielkiej wody, nie był w stanie manipulować kursem Marki!
  Dlatego powstał pomysł Euro aby
  zlikwidować Markę!
  Obecnie, np. przy użyciu Grecji, une robią z Euro to – czego nigdy nie byliby w stanie zrobić – z Marką!
  Ponadto, Polska była dymana od przodu i tyłu, jednoczesnie od 1772 roku z małymi przerwami i właśnie druga przerwa z kolei w owym dymaniu Polski, właśnie się, prawdopodobnie kończy!

 15. zenobiusz said

  Chyba zanosi się na potężną zawieruchę!!!
  Nagle przywódcy światowi rezygnują ze swoich stanowisk. Jedni rezygnują, inni są po prostu mordowani.

  Kilka przykładów.

  1. Gordon Brown zrezygnował z pozycji premiera Anglii – Link [EN]
  2. Yukio Hatoyama premier Japonii zrezygnował ze stanowiska – Link [EN]
  3. Hoerst Koehler, niemiecki prezydent zrezygnował z fotela prezydenckiego – Link [EN]
  4. Włoski premier Romano Prodi zrezygnował w lutym – Link [EN]
  5. Nepalski premier, Madav Kumar Nepal zrezygnował – Link [EN]
  6. Kurdygistan – podobna rezygnacja.
  7. Lech Kaczyński także… ‘zrezygnował’, wszyscy wiemy w jaki sposób.

  Istnieje także teoria – jeszcze niesprawdzona, że ponad 50 szefów biznesów telekominukacyjnych, elektrowni, oraz banków także poddało się do dymisji czy też ustąpiło ze swoich stanowisk w ciągu ostatnich kilku tygodni.

  Jakie można z tego wyciągnąć wnioski?

  Czyżby, zaczynało się znikanie elit ,w podziemnych kompleksach?

  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/03/czy-juz-zaczyna-sie-znikanie-elit/

 16. j said

  @ Lopek

  Rzeczywiscie ciekawa sprawa z tym ostatnim slowem tuz przed zderzeniem z ziemia. Sama czytalam wypowiedz przedstawiciela Rosji pare tygodni temu wyraznie powiedzial to co uslyszal ze skrzynek. I to bylo „O Jezuuuu…”
  Ma Pan racje, lucyferianie boja sie tego slowa jak swieconej wody.

 17. TVG-9 said

  02.06.10

  Dział: Głos Polonii

  Komu bije dzwon?

  Zgodnie z przewidywaniami po dwóch i pół miesiącu od “katastrofy” ujawniono zapis jednej z tzw. czarnych skrzynek prezydenckiego Tu-145M. Oczywiście, zapisy ujawnione po takim czasie nie mają większej wartości. Ciekawe – co Rosjanie tak długo z tymi zapisami robili? Oczywiście, w żaden sposób nie ujawnili “what took them so long time” (co zajęło im tak dużo czasu) – jak mawiają Jankesi. Zapewne “strona polska” musiała dostarczyć “braciom zza Buga” próbki głosów załogi, by odpowiedni “zsyntezować wypowiedzi”, które nigdy nie miały miejsca. Potem należy wpleść je w oryginalne fragmenty taśmy… I tak powstaje swoisty misse-mage – i nie do uniknięcia niezgodności i sprzeczności. “No to katastrofa, będzie makabra” mówi jeden z członków załogi o pogodzie nad lotniskiem. Rzecz w tym, że prawdziwy pilot nigdy tak nie mówi. Choćby dlatego, że wie, iż prezydencki Tupolew ma system radiolokacyjnej mapy – I pilot ogląda na ekranie teren nad którym leci i teren przed nim. Ten Tupolew mógł bezpiecznie lądować nawet przy widoczności 0/0 – co w języku lotniczym znaczy: zero widoczności i zerowy pułap chmur (czyli chmury dotykają gruntu). I tak nawet raz było. Dokładnie ten sam samolot wiózł pewnego razu naczelnego wodza Układu Warszawskiego, sowieckiego marszałka Dimitra Ustinowa i wylądował perfekcyjnie na małym lotnisku wojskowym na Pomorzu przy warunkach dokładnie właśnie 0/0. Więc żaden pilot wojskowy, wiedząc jakie ma wyposażenie w kokpicie, nie mógł robić problemu z powodu widoczności 200 metrów, ani wieża kontrolna nie mogła odradzać lądowania, równie dobrze wiedząc, że to przecież nie zwykły liniowiec pasażerski, tylko “prezydencka maszyna”. Bo wszak kontroler wieży lotniczej to też nie amator, tylko wysokiej klasy fachowiec. I jak jest wyposażony samolot, który wozi głowę państwa, w dodatku samolot, który już wiele razy na tym lotnisku lądował – po prostu wie. Ale wypowiedzi “katastrofa, będzie masakra” są dobre medialnie dla gawiedzi – i do zwalania winy na pogodę i polskich pilotów… Ale nawet mimo takich – ewidentnie fałszywych wypowiedzi – musiały pozostać element autentycznej taśmy. I np. Kontroler z wieży lotniczej mówi: “Horyzont” (co znaczy macie wysokość lotu zero) w tej samej chwili, kiedy drugi pilot odczytuje pomiar wysokości: “30” (czyli 30 metrów). Jak to już wspomniałem, system MECON fałszuje dane satelity nawigacyjnego sterującego pilotem automatycznym do 30 metrów. Poza tym ścięcie skrzydłem małego drzewka przy prędkości ciężkiej maszyny 230 km/godz nie spowoduje ani zmiany linii lotu, ani “położenia samolotu na skrzydło” – czyli silnego przechyłu na lewe skrzydło – jak pokazują wszystkie ubeckie telewizornie na animowanych filmikach z ostatnich sekund lotu. Inaczej, jeżeli stery są zablokowane, albo ktoś z zewnątrz przejął kierowanie samolotem. Jak już 11 kwietnia wypowiedział się najwybitniejszy polski specjalista od katastrof lotniczych, urządzenie, które zablokuje stery (i samolot będzie cały czas opadał w dół nie reagując na próby poderwania go do gory) w Tu-154M można zamontować tylko w ten sposób, że uruchomi się ono dokładnie w momencie otwarcia klap lub wysunięcia podwozia… Oczywiście wypowiedzi pilotów, że utracili sterowanie maszyną i ma miejsce zamach – trzeba na oryginalnej taśmie zamazać, by były nieczytelne!

  I tak powstało te coś (z rosyjskim stemplami, że autentyczne): coś dodali, coś zamazali, trochę autentycznego musieli zostawić… A ubeckie telewizornie robią z polski pilotów, którzy wożą prezydenta i premiera, idiotów, którzy nie latali na symulatorach… Ciekawe, czy ktoś w takie brednie wierzy? Bo wszak symulatory to już w szkole lotniczej niezbędny element szkolenia.
  Z tym, że od momentu spreparowania i dostarczenia tych taśm z czarnej skrzynki z kabiny pilotów – państwo rosyjskie oficjalnie stało się współuczestnikiem zamachu. Współuczestnikiem, współpracownikiem zamachowców, stroną współodpowiedzialną… Ciekawe, jak spreparują taśmy z “czarnej skrzynki” z nagraniami z kabiny pasażerów? Bo wszak pierwszy wybuch (jeden z dwóch składowych wybuchu bomby izowolumetrycznej) – ten który powoduje rozprężający się gaz uwalniający się ze zbiornika, gdzie był w postaci cieczy pod ciśnieniem setek atmosfer – musi być na takiej taśmie słychać. Osoby najbliższe lokalizacji bomby będą też ranne – powinniśmy słyszeć wybuch, świst, głosy bólu i przerażenia, a potem drugi wielki wybuch – zanim zapadnie cisza… Naprawdę ciekawe – co zajmuje Rosjanom tyle czasu? Czyżby te skrzynki musieli wyprodukować od nowa i nanosić na nie zarówno element ze skrzynek prawdziwych, jak i spreparowane?

  Bowiem pytania: kto to zrobił, dlaczego, i co z tego dla nas wynika – pozostają kluczowymi pytaniami. Bowiem po zamordowaniu Prezydenta Polski sytuacja naszego kraju bardzo się zmieniła. I co więcej – jak najbardziej to nas wszystkich dotyczy. I poniżej na te pytania odpowiemy. Nie postaramy się odpowiedzieć, tylko odpowiemy. Będę bowiem starał się wypowiadać jak były wojskowy. Dobitnie i konkretnie, i twardo trzymając się faktów i pozbawionej emocji logiki. Poszukując najlepszych dróg postępowania dla nas. Oceńcie to Państwo Czytelnicy sami.

  Ale jeszcze jedna mała dygresja. Niewątpliwym dowodem na fałszerstwo przedstawionych zapisów z “czarnej skrzynki” z kabiny pilotów jest i czas katastrofy. Lotnisko wojskowe Smoleńsk-Siewiernyj (Smoleńsk-Północ) ma bowiem postać pasa startowego długości 2600 m dokładnie w linii wschód-zachód. Samolot prezydenta Polski podchodził do lądowania dokładnie od wschodu, lecąc na zachód. Na wschód od lotniska są tereny spacerowe (bagienny lasek), do którego od południa przylega osiedle mieszkaniowe. Zaopatruje je w prąd linia elektryczna biegnąca w linii północ-południe. Nasz Tu-154M tuż przed “katastrofą” ściął linię energetyczną zaopatrującą te osiedle. Prąd zgasł w mieszkaniach osiedla dokładnie o godzinie 10:39:50sek. Od miejsca “katastrofy” do uszkodzonej linii jest dystans, który nawet lecąc z prędkością 200 km/h – wymagał czasu lotu najwyżej 4 sekundy. Stąd czas “katastrofy” to 10:39:54sek. – dokładnie taki wyliczyli niezależni eksperci. A na taśmach z Moskwy rozmowy w kokpicie trwają jeszcze do 10:40:56sek. – czyli ponad minutę dłużej! Swoją drogą – nie dziwota, jeżeli do oryginalnych rozmów “trochę” się dodało! (Czas został podany wg czasu lokalnego, wg czasu środkowo-europejskiego obowiązującego w Polsce była odpowiednio 8:39:54sek – jako czas “katastrofy”.) Oczywiście drugim niezależnym dowodem prawdziwego czasu katastrofy pozostaje seria zdjęć satelity amerykańskiego obserwującego ten region. A na zdjęciach jest nie tylko dokładny czas, ale i “a view to the kill” – fotografia zabójstwa, czyli wspomnianego wybuchu bomby izowolumetrycznej rozrywającej kadłub samolotu na strzępy…

  Mój Boże – Rosjanie to mnie zawiedli. Muszę Państwu Czytelnikom powiedzieć, że gdybym tzw. zamachy przypisywane Putinowi miał oceniać jako analityk polityczny i wojskowy – byłbym bardzo sceptyczny. Kto zabija, jawnie i w biały dzień strzałami z pistoletu znaną międzynarodowo dziennikarkę Politkowską – i to w dniu urodzin (czy imienin) Putina? Ależ trzeba być niespełna rozumu! Albo kto truje w Londynie byłego oficera FSB (rosyjskiej Federalnej służby bezpieczeństwa), znanego krytyka Putina, radioaktywnym pierwiastkiem, w dodatku niezwykle rzadkim i wykorzystywanym wojskowo? Nadto łatwym do wykrycia nawet po setce lat? Kto tak nieudolnie truje kandydata na prezydenta Ukrainy – dokładnie tak, by było to łatwe do wykrycia, i by ten nie zginął? Tylko sprawca, który właśnie chce, aby podejrzenia padły na prezydenta Rosji, na rząd Rosji! Ależ zamachów tak się nie robi! Ileż jest lepszych sposobów… Ot, wypadek samochodowy, wybuch gazu w mieszkaniu – i sto innych, dyskretnych i trudnych do wykrycia! Raczej broniłbym tezy, że Putin może mieć u siebie groźną opozycję, przede wszystkim z kręgów dawnego GRU, która stara się pod nim “ryć”, jak tylko może… Car Rosji może się oczywiście nie przyznać do własnej “słabości”, może nawet zrobić zamachowca z Londynu deputowanym, ale to nie zmienia faktu, że początkowo mógł nie mieć z różnymi wydarzeniami nic wspólnego. Osobną sprawą jest fakt, że władca Rosji może być częściowo zakładnikiem dawnego GRU, które często robi sobie, co chce, nikogo o zdanie nie pytając. Każdy kraj despotyczny jest bowiem zawsze zagadką odnośnie widocznych I ukrytych mechanizmów władzy. Hipoteza, że Putin zwariował, ma skłonności do jakiegoś sadystycznego mordowania, oraz otoczył się miernotami i kompletnymi idiotami – jest mimo wszystko mocno fantazyjna i stoi w dość mocnej sprzeczności z działaniami Putina jako głowy państwa. W tych działaniach było bowiem widać wiele rozsądku i autentycznej troski o kraj. Dużo przykładów można by podawać: dyscyplina budżetowa, Chodorkowski, Bieriezowski, polityka wobec Iranu, twarde targi z USA dosłownie o wszystko i z powodu byle pretekstu, etc., etc… Dlatego Putin i jego ekipa nigdy nie byli zbyt ciepło widziani w Waszyngtonie. I to naprawdę nie tylko z powodu embargo na import kurczaka z USA. Swoją drogą, sławne zdanie Putina: “Amerykańskie kurczaki zawierają takie ilości syntetycznych sterydów, że z punktu widzenia rosyjskiego prawa sanitarnego nie nadają się nawet na pokarm dla psów” – to nie tylko stwierdzenie faktu (Rosja jest akurat wymagająca jeśli chodzi o importowane mięso) – ale i jakby wizytówka osobowości tego polityka. A może nie ma w tym elementu “ zdrowej” troski o własny kraj? Musimy jednak skonstatować fakt, że od momentu przedstawienia fałszywych taśm z czarnej skrzynki rząd Rosji i Putin biorą w nowej zbrodni katyńskiej co najmniej aktywny współudział. Chociaż obiektywnie to właśnie Putin na tym zamachu po Polsce traci najwięcej. O tym bowiem, że to był zamach – cały świat dobrze wie, i to już od dłuższego czasu. To Putinowi grozi międzynarodowy ostracyzm jako nieobliczalnemu mordercy. A wspomnijmy, że wśród osób zamordowanych wraz z polskim prezydentem był i prawosławny arcybiskup, były osoby powszechnie znane międzynarodowo – jak Anna Walentynowicz… Bestialstwo tego mordu też mówi samo za siebie. I tak to oceniają nie tylko kraje NATO, mam na myśli polityków, ale i tzw. szeroka opinia publiczna. O czym można się przekonać na dowolnym formu internetowym – i dyżurni nasłani “ściemniacze” swoimi wpisami tego powszechnego przekonania wcale nie zmieniają. Tak, Putin obiektywnie bardzo stracił. I Rosja i jej wizerunek również. Będziemy zapewne obserwować podobne zjawisko jak w Polsce – kolejne rodem z debil-landu medialne szachrajstwa PO (tej partii polityków i propagandzistów) w rodzaju bredni jak to 50 osób naraz wyciągnęło komórki i zaczęło dzwonić, albo jak to nie miał doświadczenia pilot prezydenta kraju – co tylko pogłębiało powszechne w Polsce przekonanie o udziale PO w spisku, jak i przekonanie o nieuczciwości komentarzy ubeckich telewizorni – podobnie będzie teraz z Rosją. Każde następne fałszerstwo i brednia będzie tylko pogłębiało międzynarodowe przekonanie o rosyjskiej odpowiedzialności i winie… A rzecz w tym, że mogło to być nieco bardziej skomplikowane.

  Kto to zrobił? Co wiemy na pewno? A co jest hipotezą? Jedno nie ulega wątpliwości: bombę izowolumetryczną (najprawdopodobniej wyglądem zewnętrznym udającą jedną z niewielkich gaśnic przeciwpożarowych) umieszczono w prezydenckim Tu-154M w Warszawie. Mechanizm blokujący stery i uniemożliwiający wzbicie się w powietrze (uruchamiający się w momencie otwarcia klap lub wysunięcia podwozia) – jeżeli taki zamontowano – to też tylko bezpośrednio przed lotem, w Warszawie. Szybkie włamania do pomieszczeń, mieszkań, komputerów i sejfów kluczowych ministrów odpowiedzialnych w Kancelarii Prezydenta RP za sprawy bezpieczeństwa państwa (zanim jeszcze było wiadomo, że ci ostatni nie żyją), ogłoszenie się przez Komorowskiego głową państwa przed oficjalnym potwierdzeniem, że Lech Kaczyński nie żyje – sprawny i w oczywisty sposób uprzednio przygotowany charakter tej akcji – wskazują jednoznacznie na główną silę wykonawczą zamachu – jaką mogła być tylko “polska razwiedka”, czyli osławiona Informacja Wojskowa i będąca jej emanacją partia polityczna: PO. Nadto fakty wskazują na współudział jakichś sił w Rosji, od momentu fałszerstwa czarnych skrzynek współudział i współodpowiedzialność rządu Rosji. Jest to tym bardziej dziwne – bo zachowania strony rosyjskiej od początku były jakby wzajemnie sprzeczne. Rosjanie uczestniczyli w “obróbce propagandowej” (zła pogoda, wina pilota, pilot nie znał rosyjskiego, i tym podobne brednie), a zarazem jakby starali się zachować pewien dystans, czy byli nieco wstrząśnięci. Dobitnie potwierdzać na cały świat winy Stalina za pierwszy Katyń wcale nie musieli. A prezydent Rosji na pogrzeb prezydenta Kaczyńskiego przyleciał do Krakowa demonstracyjnie największym ze swoich odrzutowców, jawnie robiąc sobie kpiny z zachodnich polityków i chmury islandzkiego pyłu… Ale to wcale nie wyklucza hipotezy, że Rosja mogła od początku wiedzieć o zamachu, albo nawet sprawować tzw. sprawstwo kierownicze…

  Tu zadajmy sobie pytanie: Czy Rosja mogła sama przeprowadzić taki zamach (z “polskimi” mętami z osławionej IW jako głównymi wykonawcami) bez jakiegoś międzynarodowego przyzwolenia? Teoretycznie tak. Ale znowu jest to mało prawdopodobne. Wszak Polska jest członkiem NATO. A co z możliwą reakcją USA? Czy może Rosja wiedziała, że żadnej reakcji USA (a co za tym idzie NATO) nie będzie? Dobre pytania.

  Musimy pamiętać, że bracia Kaczyńscy wcale takimi za bardzo pro-polskimi politykami nie byli. Ulegli naciskom i zniszczyli własną koalicję, własny rząd i sejm. Cóż – głosowanie za poprawką Giertycha w sprawie wzmocnienia prawnej ochrony życia w Konstytucji RP (którą poparło o 5 osób więcej niż wynosi jedna trzecia posłów) pokazało, że w poprzednim sejmie większości dwóch trzecich głosów za traktatem lizbońskim by nie było. Polonia pamięta Lecha Kaczyńskiego torpedowanie lustracji i umizgi do polonijnej agentury. I tego człowieka, chwiejnego i niekonsekwentnego – bestialsko zamordowali. Cóż, nie trzeba było najgorszym post-stalinowskim kanaliom oddawać władzy, bo tak kazała europejska masoneria… Fakt, był to też pierwszy prezydent po 1989 roku, który przynajmniej próbował podejmować jakieś pro-polskie kroki. Jest też faktem, że jedyna sprawa, w której do końca był konsekwentny (przynajmniej nic nie wiadomo, by zmienił zdanie) – to stanowczy opór przeciwko “The Holocaust Industry”. I odmowa wypłacenia pewnemu kongresowi z USA 65 mld USD za rzekome mienie pozostawione w Polsce… Za mienie obywateli USA przejęte w Polsce po II wojnie światowej, nasz kraj zapłacił już zresztą gigantyczne odszkodowanie w latach 60-tych XX wieku. I miał rację Lech Kaczyński – zgodnie z prawem międzynarodowym sprawa ta jest załatwiona raz na zawsze. Wspomniany kongres bardzo Lecha Kaczyńskiego, zdaje się nie lubił… Ale hipoteza o “globalistycznym ukaraniu” (np. za chwiejność – w celu ewentualnego postraszenia innych przywódców politycznych, bo przecież politykiem uległym komu trzeba – np. salonowi w Warszawce – Lech Kaczyński był niewątpliwie) – wydaje się mi mimo wszystko zbyt fantazyjna. Nie strzela się z bomby atomowej do polnego konika! Tak dochodzimy do najważniejszego pytania:

  Czy zamach na polskiego prezydenta był elementem szerszej międzynarodowej aktualnej gry politycznej? Otóż mógł być. Wypowiedzi senator Carla Levi’ego w Waszyngtonie, że trzeba znowu oddać Rosji Polskę w zamian za współpracę odnośnie Iranu i w Afganistanie, głośne od ponad roku, mogą być oczywiście indywidualnym idiotyzmem politycznego waryjata – ale mogą też być “balonem sondażowym” wypuszczanym przez ekipę Obamy wobec Rosji i Putina. A wspomniany senator jest też w bardzo ciepłych stosunkach z panią Clinton… I ostatnio bardzo awansował jako szef ważnej senackiej komisji! Oczywiście taką politykę: oddawać Rosji dosłownie za nic najbogatszy kraj świata i nadto decydujący o panowaniu w Europie – mogą robić tylko polityczni durnie do entej potęgi. Ale taka nieprawdopodobna głupota – w dziejach polityki amerykańskiej – albo to pierwszy raz? A Franklin Delano Roosvelt co wyrabiał? I czy przypadkiem za nowym Katyniem nie kryje się nowa Jałta? A rząd USA pozwolił bestialsko zamordować zawsze lojalnego i szczerego sojusznika USA, prezydenta Kaczyńskiego? Godzącego się na nawet najbardziej niekorzystne umowy z Ameryką?

  Niestety może to być prawdą. Z tym, że nowa Jałta – o ile została uzgodniona – nie jest jawna. A w polityce, tak jak w życiu, zawsze należy uwzględnić najgorszą ewentualność. To trochę jak w medycynie z trudnym do rozpoznania, ale niesłychanie I śmiertelnie groźną chorobą o nazwie: zapalenie otrzewnej. Obowiązuje zasada: jeżeli podejrzewamy, że ono się rozwija, to znaczy, że ono już dawno jest faktem! Tyle, że świat w roku 2010 jest zupełnie inny niż świat w roku 1945. No i my Polacy też jesteśmy, i potencjalnie też od naszych postaw zależy nieco więcej niż w 1945 roku. I jeżeli złote myśli senator Levi’ego uległy realizacji, to trochę mi to przypomina autentyczną historię, jak pewien warszawski restaurator sprzedał w 1927 roku mocno podpitemu turyście z USA… kolumnę króla Zygmunta w Warszawie! Potem rzeczony turysta chodził na policję z restauracyjną serwetką ze spisaną “umową” kupna-sprzedaży z kompletnie nieczytelnym podpisem, rzekomo właściciela restauracji. Ten ostatni, jak się okazało, w ogóle nie przebywał w Warszawie (był na wczasach w Zakopanem). Aha, kolumna poszła za $ 1000… Ciekawe, kto wziął tego tysiaka? Student-kelner? Jeśli tak – Amerykanin musiał być nieźle pijany, a student dobry aktor!

  A teraz nie chodzi o kolumnę Zygmunta, tylko o najbogatszy kraj świata. I jeżeli ktoś zapyta, zwyczajem “polactwa” (czyli zdegenerowanych Polaków i Polek – jak ich nazwał Rafał Ziemkiewicz) – a co mnie to obchodzi? – Odpowiem: właśnie tak jak było z polską siarką. Najbogatsze złoża na świecie. Odkrycie: rok 1958. Zakończenie eksploatacji – rok 1988. W czasie 30 lat wyeksploatowano je do cna. Co z tego miał przeciętny Polak? Ano dokładnie – NIC. (Sumaryczny zysk netto z tych złóż przekroczył 60 mld USD, a miliard dolarów w latach 60-tych i 70-tych – to pewno jak 10 obecnie. Cóż – sowieckie zbrojenia w kosmosie – I nie tylko – kosztowały…) Dziś wiadomo, że fenomen geotermalny w Polsce ma wartość, w przeliczeniu na tony paliwa umownego – najmniej 130 razy większą niż cały gaz i ropa pod dnem Morza Północnego. W dodatku elektrownia geotermalna jest elektrownią idealną – nie wymaga dowożenia żadnych surowców energetycznych. A parę wodną można z powrotem odprowadzać do rozgrzanych skał i produkować taniutką energię elektryczną w obiegu zamkniętym tejże pary praktycznie bez końca… Twór geologiczny cały jak gąbka nasycony gazem i ropą ciągnący się od Zatoki Perskiej do Morza Północnego, też osiąga kumulację właśnie w Polsce. Wiadomo już, że gazu ziemnego mamy tyle, że zapotrzebowanie własnego kraju możemy pokryć na co najmniej 1000 lat, a zapotrzebowanie całej Europy pokrywane importem na co najmniej lat 130… A nie przebadano jeszcze nawet połowy złóż… A pod tym gazem jest i ropa i jest jej moc. I co z tego, że jest ta ropa dość głęboko, 6 do 7 km? Ropa z Tatarstanu płynąca do Płocka rurociągiem “Przyjaźń” też jest wydobywana z głębokości 7 km, i jest do tego paskudnie zasiarczona. I oczywiście, jeżeli Polska zacznie eksploatować swoje bogactwa energetyczne – rosyjski gaz nie będzie Europie do niczego potrzebny. Polska to niezależność energetyczna Europy. A jeżeli USA tego nie rozumieją? A to proszę bardzo – musimy dogadać się z Rosją!

  Jak mawiał marszałek Piłsudski – polityka Polska to dwie sprawy: Niemcy i Rosja. Wszystko inne nie ma znaczenia, chyba, że wpływa na politykę Rosji lub Niemiec. Obecnie cztery sprawy są kluczowe. Po pierwsze: Rosja musi eksportować swój gaz. Nic innego porównywalnego “na eksport” nie ma. Musi zarabiać “dewizy” – choćby dlatego, że czeka ją wielka modernizacja armii. Sprzęt tej ostatniej akurat mocno się postarzał. Nie mówiąc o braku innych źródeł dochodów na modernizację kraju… Po drugie: Niemcy – dążą do przywrócenia granicy z 1937 roku. Ale cały Dolny Śląsk, cała Ziemia Lubuska, cała Puszcza Notecka i całe Pomorze Szczecińskie – to wielkie zbiorniki gazu i ropy. Jeżeli Niemcy uzyskają te tereny, to nie tylko staną się samowystarczalne energetycznie, ale i staną się znaczącym eksporterem. Po trzecie: właśnie dlatego Rosja nie może dopuścić do podziału Polski i musi ją “zachować” w całości. Po czwarte: jeśli Polska nie będzie stawać Rosji przysłowiowym okoniem, w zamian za “nieprzeszkadzanie w Europie” – może otrzymać kawałek tego europejskiego energetycznego tortu. Ale to zależy od jednego – od tego jakich polityków teraz wylansujemy. Jeśli Rosja będzie miała możliwość nic Polsce nie dać – to nic nie da. Nasze złoża gazu i ropy będzie wydobywał Gazprom, a my będziemy z tego mieli tyle, co z siarki.
  Bo jak pisała Agata Christie – zbrodnia jest głupia, morderca jest pyszałkowaty i głupi, bo myśli, że przechytrzy cały świat. Nasi zbrodniarze z razwiedki odegrali główną rolę w zabójstwie prezydenta, który szansę na reelekcję miał obiektywnie niewielką. Ale jednocześnie stali się kompletnymi zakładnikami Rosji. Bo Rosjanie, choćby z sekcji zwłok czy analizy spektrofotometrycznej szczątków samolotu dowody na zamach i wybuch bomby izowolumetrycznej niewątpliwie dokładnie zebrali I udokumentowali. I mogą ich zniszczyć w każdej chwili. Tak to jest, gdy obcemu państwu zleca się śledztwo… Tym sposobem kompletnie i bez żadnej możliwości manewru uzależnili się, w dodatku nijako “bezterminowo”! Zbrodniarz, jeśli ma jeszcze choć trochę rozsądku, zabija sam – a nie jednocześnie kręci sam sobie sznur na szyję. I daje do trzymania ten sznur sąsiadowi, który w dodatku jak się da, to lubi okraść cudzy dom. Lech i Jarosław Kaczyńscy byli chwiejni, nierzadko szujowaci (jak wobec Leppera czy Giertycha) – ale targować się potrafili. Ustąpili w sprawie Lizbony, ale wytargowali 46 mld Euro na projekty finansowane przez UE – czyli w lwiej części przez Niemcy. I Tusk z tych projektów się wycofał, w tym z tak potrzebnych wałów przeciwpowodziowych, budząc zdumienie w Brukseli, nie dlatego, że nienawidził PiS – tylko, że tak mu Angela Merkel kazała. Tusk przypomina pod tym względem Wałęsę, który po pierwszej wizycie jako prezydent RP w USA oświadczył, że podpisał “15 czy 16 porozumień, sam nie wie jakich, podpisał wszystko, co mu Amerykanie dali do podpisania”. Niestety, obaj panowie, et consortes z PO przypominają pod tym względem pewne panie, które wystawiają pewną część ciała, i nawet do głowy im nie przyjdzie, że za to przecież można brać pieniądze – byle tylko ktoś ich j…ał…

  Wybory w dniu 20 czerwca będą w znacznej mierze referendum. Wiem, że społeczeństwo polskie dzieli się na części dwie, nazwijmy je klerykalną i antyklerykalną. Ta ostatnia grupa pod wpływem zapiekłych emocji niechęci do tej pierwszej grupy, gotowa głosować i na PO, byleby przeciw tej pierwszej. Apelowałbym o poniechanie tym razem tych emocji i w zamian o pomyślenie o gazie, nafcie I pieniądzach…

  A swoją drogą, jakby się chciało, żeby Kongres Polonii Amerykańskiej wystąpił o zdjęcia satelitarne z miejsca katastrofy do rządu USA (bo przecież widomo, że ta okolica jest monitorowana satelitarnie), żeby zrobił w tej sprawie szum na Kapitolu, choćby poprzez swoich kongresmenów. A w zamachu na prezydenta Polski zginęli też obywatele USA – i samo wystąpienie do rządu USA o podjęcie działań wyjaśniających miałoby wszelkie podstawy prawne! Tyle, że KPA (i osobiście Frankie Spula) na pewno nic takiego nie zrobi… I też KPA nie ma takich kongresmenów, bo instrukcje uboli i razwiedki dla agentury w organizacjach polonijnych (porównaj: Instrukcja 02/90) przewidywały konsekwentne ich osłabianie i likwidację identyfikujących się z Polonią nie tylko kongresmenów i senatorów USA, ale nawet radnych miasta Chicago. Za to KPA I prezes Spula odegrali istotną rolę w akcji wymierzonej w polskich emerytów. I to jest skutek “rządów dusz” wśród Polonii tej bandy kryminalistów, której liderzy właśnie zamordowali Prezydenta RP, jego żonę, Annę Walentynowicz, wartościowych ministrów I generałów, liczne grono duchownych i innych osób, w tym naszego Wojtka Seweryna… I jak długo będziesz na to Polonio pozwalała i powierzała swoje sprawy takim ludziom?

  By zakończyć nieco bardziej optymistycznym akcentem; politycy jak najbardziej pro-rosyjscy, co do których wiadomo, że byliby wobec Rosji lojalni, a zarazem potrafiliby bronić polskich interesów – a praca, że tacy są i Rosja wcale nie musi w Polsce polegać na kanaliach z razwiedki – a to zostało wykonane. Jak nasz Sylwester Chruszcz, który przy okazji okazał się tak użytecznym dla Polonii. I nowa umowa emerytalna tak lansowana przez Spulę w ogóle nie weszła w życie – przynajmniej w tym zakresie, że Amerykanie nadal nie mają dostępu do baz danych polskiego systemu emerytalnego. Teraz wystarczy tylko wyłożyć 150 tys. USD i w Supreme Court i obalić “potrącanie wsteczne” jako ewidentnie niezgodne z prawem (przy okazji uzyskując dla poszkodowanych należne odszkodowania) – ale tego organizacje polonijne, jakie one aktualnie są – też nigdy nie zrobią. Za to w ZKP będą spotkania z jakimś miśkiem co to przekonuje, by Polacy, jak im ktoś sz…a prosto w oczy, żeby się nauczyli mówić, że ciepły deszcz pada… Zaś w drugim Katyniu straciliśmy też senator PiS Janinę Fetlińską, która tak poparła naszego Cyrana i zainicjowała interpelację podpisaną przez 111 posłów I 13 senatorów w obronie naszych emerytów. Wielka to strata – i cześć Jej pamięci! Polska polityka, nawet w Chicago, to na szczęście nie tylko Spula i Mika! I nawet w tak beznadziejnej, zdałoby się sytuacji, można było stwarzać znaczące fakty, i wywierać choć częściowo skuteczny wpływ!

  I cześć Waszej pamięci, dzielni piloci polscy! Panie podpułkowniku Arkadiuszu Protasiuk! Nie wiem, czy się nie mylę, ale przez skórę czuję, jak próbowałeś ratować swojego prezydenta… Gdy zrozumiałeś, że dane satelitarne sterujące pilotem automatycznym są sfałszowane, a stery nie działają… Gdy zrozumiałeś, że to zamach i próbowałeś wcześniej wylądować, by zwiększyć szanse ocalenia Prezydenta RP… Co za reflex I poprawność decyzji! Bądźcie spokojni, dzielni żołnierze… Wszyscy, którzy nosili mundur i nigdy nie splamili swego honoru, zawsze lojalni wobec tego nieszczęśliwego kraju, któremu na imię Polska, będą walczyć o Wasze dobre imię na przekór tej całej szkalującej Was bandzie kanalii. Bądźcie o to spokojni, dzielni i świetnie wyszkoleni żołnierze!

  Rafał Klimuszko

  Chicago

  P.S. A ty Rodaku, nie pytaj, komu bije dzwon. Złodziej, który raz bezkarnie ukradł, przyjdzie ukraść ponownie. Jeden bezkarnie zamordowany ksiądz oznacza wkrótce następnego zamordowanego. Gdziekolwiek jesteś – czy w Polsce, czy w Chicago – gdy zabijają, choćby sprawiedliwość i prawdę – nie pytaj, komu bije żałobny dzwon. Jeśli się nie ockniesz i nie zorganizujesz, i nie podejmiesz działań – bije on Tobie. I Twoim dzieciom.

  http://www.kworum.com.pl/art3202,komu_bije_dzwon_.html

 18. Cham Wiejski said

  Powyższy artykuł to stek bredni.
  Należy się zapytać, co Amerykanie robili PO KILKA LAT z czarnymi skrzynkami i czy wyjaśnili cokolwiek kiedykolwiek: bracia Kennedy, Oklahoma, WTC itd.

 19. Shakespear said

  „Ten Tupolew mógł bezpiecznie lądować nawet przy widoczności 0/0 – co w języku lotniczym znaczy: zero widoczności i zerowy pułap chmur (czyli chmury dotykają gruntu).”

  Czysta bzdura.

  http://www.airliners.net/aviation-forums/military/read.main/121688/1/#1

 20. Ada said

  Bardzo ladnie ze pan inz. „Krpryna”? to napisal.
  Pomijajac nieskonczona litanie literowek przeczytalem takie rewelacje jak ponizszy:
  „To wszystko sa lgarstwa, bo jestem takim samym POLAKIEM, jak wiesniak z Mazowsza, AKowiec, czy NSZetowwiec, czy Generalowie Anders i Bor Komorowski, a ostatnio Ojciec Swiety Jan Pawel II. Wszyscy Oni walczyli o POLSKE, kazdy na swoim polu istanowisku, lecz o to samo: NASZA NIEPODLEGLA, SUWERENNAM NIEZALEZNA i WIKBA OJCZYZNE!
  Ojciec Swiety Jan Pawel II czyli zyd Wojtyla, antypolak i antypapiez walczyl o Polske i Wiare? To mnie powalilo. Pan Skoryna, krytykujacy Zydow nie zna pochodzenia Wojtyly?
  Niechze autor sprobuje to uzasadnic, bo kazdy kto ma otwarte oczy widzial i wie ze ten czlowiek ani dla Polski, ani dla Polakow, ani dla wiary katolickiej nic pozytywnego nie zrobil, a tylko szkodzil. W momencie gdy odstapil od polecen „starszych i madrzejszych” pokazano mu ze moze byc albo „santo subito”, jesli bedzie robic co kaza, albo „santo ubito” co o maly wlos sie nie stalo.
  Doczytalem tylko do konca rozdzialu „CULTURA, RELIGIA i POLITYKA” i mialem dosc. Jesli pisac prawde to konsekwentnie i do konca.
  Ad 18
  Trzeba tez dodac „pravdy” o broniach Sadama, wojnach z terorem, narkotykami, epidemiami i cala usraelska propagande z awangardowymi holywoodzkimi produkcyjniakami.
  Oni traktuja ludzi jak pieczarki: karmia konskim g… i trzymaja w ciemnosciach.

 21. kandydat said

  Dziękuję Poncyljuszowi

  03.06.2010
  Mimo niewątpliwie poważnej atmosfery związanej z kolejnymi nieszczęściami jakie dotykają Polskę, sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego wprowadza Polaków w nastrój znacznie mniej poważny. Myślę bowiem, że nie tylko mnie rozbawił zaprezentowany wczoraj spot wyborczy kandydata PiS oraz wypowiedź Pawła Poncyljusza na jego temat. Oto tłumacząc obecny w nagraniu wątek sadzenia dębu przez Kaczyńskiego, jego rzecznik stwierdził: „Każdy prawdziwy mężczyzna powinien zrobić trzy rzeczy: wybudować dom, spłodzić syna i posadzić drzewo.

  Bardzo dziękuję panu posłowi za przyznanie mi statusu prawdziwego mężczyzny, bo i dom wybudowałem i drzewo posadziłem i syna spłodziłem, ale coś mi to jakoś nie pasuje do publicznie znanego wizerunku prezesa PiS. Chyba, że jest coś, o czym ja nie wiem? Jeżeli rzecznik sztabu Kaczyńskiego nie chciał swoją wypowiedzią ośmieszyć własnego szefa, to można się spodziewać, że sztab PiS przedstawi opinii publicznej dokonania szefa partii także w dziedzinie budowy domu i posiadania syna. No, chyba, że coś z tą jego prawdziwością jest nie tak…

  (-) Andrzej Lepper

 22. nasz kandydat said

  Ile NAS kosztują
  przedwyborcze igrzyska?

  03.06.2010
  Polska zalepiona plakatami, zarzucona ulotkami, na każdej ulicy billboard, w telewizji i radiu spoty wyborcze w najlepszym czasie antenowym to znak, że kampania wchodzi w decydującą fazę. Kandydaci sejmowych partii wydają grube miliony na reklamy. Niestety za cieszące oczy zwolenników plakaty i spoty kandydatów Komorowskiego, Pawlaka, Kaczyńskiego i Napieralskiego, których partie są utrzymywane z budżetu płacimy my wszyscy – podatnicy.

  PO, PiS, SLD i PSL mogą sobie pozwolić na kampanię robioną na ogromną skalę, bo za nią praktycznie nie płacą. Ich wydatki pokrywa społeczeństwo. Jest to nie tylko kosztowne, ale też niesprawiedliwe, ponieważ pozostałe ugrupowania i ich kandydaci są na starcie dyskryminowani przez system finansowania partii, gdyż ich jedynym źródłem finansowania są wpłaty wyborców.

  A ile kosztują wydatki wyborcze parlamentarnych partii? W zeszłorocznych wyborach do europarlamentu PO, PiS i PSL wydały po 10 mln zł, a SLD – 7 mln. Dla porównania finansowana jedynie ze składek Samoobrona wydała 155 tys. zł.

  Samoobrona nigdy nie wyciągała rąk po kasę z budżetu. W ciągu ostatnich kampanii nigdy nie wydawaliśmy pieniędzy na tandetne filmiki wyborcze czy billboardy. Kampania Samoobrony, a teraz kampania Andrzeja Leppera opiera się na spotkaniach z ludźmi i debacie o programie, a nie mnożeniu wydatków na bzdury. Dlatego, że my szanujemy Polaków i nie chcemy przerostu formy nad treścią. My szanujemy powierzone nam pieniądze i nie wydajemy ich na głupoty.

  (-) Piotr Mazurek

 23. Krzysztof M said

  Ad. 22

  A ile kosztują wydatki wyborcze parlamentarnych partii? W zeszłorocznych wyborach do europarlamentu PO, PiS i PSL wydały po 10 mln zł, a SLD – 7 mln. Dla porównania finansowana jedynie ze składek Samoobrona wydała 155 tys. zł.

  I to jest mocny argument. Do mnie przemawia.

 24. spokojny said

  Szczury uciekaja z tonacego okretu !

  To co wyzej napisano o rezygnacji wysokich glow z rzadzenia „globalu” to nic innego jak widzenie wlasnego zagrozenia.
  Przeciez wiadomo,ze jak nie spelnisz woli moznych to koniec z toba .Z drugiej strony gdy wszystko sie sypie i nadchodzi czas rozliczen to swoi swoich zamorduja lub tlum zbuduje szubienice ZDRAJCOM – stara prawda !
  Warto wiec na wszelki wypadek po dobrym urzadzeniu sie materialnym odsunac sie od wielkiej polityki – tak tez sie dzieje i tak niektorzy czynia ,jeszcze innych zabijaja .

  Mamy pewnosc ,ze „jewro-koloz” juz sie chwieje na klamliwych nogach ,na predce trzeba wywolac III WS i na niej zarobic .

  Pytanie tylko gdzie i jak zaczac gdy zewszad padaja zaskoczenia i niepewnosc zachowan , juz nie tylko rzadow ale i calych narodow .
  Taka dla przykladu Turcja moze byc niebezpieczna dla Izraela a „okazja” jest. Taka Korea Polnocna tez nie daje sobie w kasze pluc .
  A Pakistan ? Z nimi nigdy nic nie wiadomo jezeli jeszcze w to zostana wlaczone Indie ?
  Robi sie naprawde goraco ,choc w Polsce znowo chlodno i wilgotno a wybory tuz ,tuz .
  Komorowski po-prezydent wyrosly na tragedii (byc moze zamachu) robi wszystko aby….. .
  Jednak na dniach zdarzyc sie moze wszystko !

  Polsko Ojczyzno moja ty jestes jak ….. ,jak ten ,ktory zagubil sie w lesie – ZNAJDZ DROGE DO PRAWDY w gaszczu propagandy i klamstw !!!

 25. Inwestuj said

  Nie ma dnia by nie ukazala sie kolejna rewelacja o zydowskich zlodziejstwach.
  Kolejny akt o szwindlarzach z Wall Street, bankach i agencjach szacujacych ryzyko instrumentow finansowych.

  „Wall Street bullied us, claim ratings agency staff”
  calosc tu:
  http://www.independent.co.uk/news/business/news/wall-street-bullied-us-claim-ratings-agency-staff-1989890.html

 26. P. Ada – 20 – Niestety , karmione klamstwem o swietosci J.P.II spoleczenstwo , nie jest zdolne z dnia na dzien uslyszec prawde o tym czlowieku ,przyjac i pogodzic sie z nia . Niepolskie media i purpuraci bardzo staraja sie o utrzymanie tego stanu . Prawda o jego intencjach , jest jednym z wielu warunkow , by spoleczenstwo polskie obudzilo sie z politycznego letargu .

 27. komunikat said

  Dnia 4 czerwca 2010 (piątek),

  w Warszawie na bazarze przy
  Hali Mirowskiej o godz.10.30

  oraz

  na bazarze przy Uniwersamie
  (Rondo Wiatraczna) o godz.11.30,

  odbędzie się konferencja prasowa

  Kandydata na Prezydenta R.P.

  Andrzeja Leppera

Sorry, the comment form is closed at this time.