Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  bryś o Turbina wkracza na scenę
  J o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Carlos o Położyć kres patologii
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  ! o Grzech śmiertelny: hałas
  ! o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  Andzia o Żydowska kloaka przetacza się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Czy ktoś mógłby wyłączyć „hrabiego” Komorowskiego?

Posted by Marucha w dniu 2010-06-04 (Piątek)

Bronisław „Jamajka” Komorowski pracowicie udowadnia niemal każdą swą wypowiedzią, iż jest idiotą. Oto informacja z „Naszego Dziennika”.

Bronisław Komorowski w London School of Economics sugerował, że gaz łupkowy wydobywa się przy pomocy łopaty i wiadra.

Komorowski mówi, jak chciałby Gazprom

Polska powinna zrezygnować z wydobycia gazu łupkowego, bo grozi to… dewastacją środowiska naturalnego. Tę kuriozalną tezę wyartykułował pełniący obowiązki prezydent RP, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Według polityka PO, przy wydobyciu stosuje się prymitywną metodę odkrywkową. To bzdura, gaz łupkowy wydobywa się metodą głębokich odwiertów w ziemi i nie trzeba do tego budować wielkich kopalń.

Marszałek uważa też, że wydobywanie gazu łupkowego jest niepotrzebne, bo mamy dobry kontrakt gazowy z Rosją. Tymczasem większość ekspertów ostrzega właśnie przed uzależnieniem naszego kraju od Gazpromu i dlatego stawia na wydobywanie gazu ze skał, którego mamy duże pokłady, co ma zapewnić nam bezpieczeństwo energetyczne. To nie pierwsza kompromitacja Bronisława Komorowskiego. Kilka razy został już przyłapany na swojej ignorancji w najprostszych kwestiach ekonomicznych. Choćby wtedy, gdy deficyt budżetowy mylił z długiem publicznym. Teraz jednak wypowiedzi Komorowskiego podważające sens wydobywania gazu łupkowego są bardziej niebezpieczne. Eksperci od dawna bowiem wskazują, że Polska jest bogata w takie złoża i ich otwarcie mogłoby w perspektywie zapewnić nam niezależność gazową od Rosji. Teraz zaś marszałek Sejmu przekonuje, że nie powinniśmy sięgać po ten gaz i bezpodstawnie straszy Polaków widmem ekologicznej katastrofy.

Zdaniem kandydata Platformy Obywatelskiej do fotela prezydenckiego, eksploatacja gazu łupkowego w Polsce musi być rozpatrywana nie tylko pod kątem zysków ekonomicznych. W jego opinii, ta sprawa ma swoje „za” i „przeciw”, dlatego decyzja o podjęciu inwestycji wymaga przemyślenia wszystkich argumentów. Zgodnie z wiedzą marszałka dziś jedyną dostępną naszemu krajowi metodą wydobycia gazu łupkowego jest metoda odkrywkowa, czyli taką, którą stosuje się przy wydobyciu płytko położonych zasobów węgla brunatnego.

– Być może w dalszej perspektywie, 15 lat, pojawią się nowe technologie eksploatacji, które zrewolucjonizują gospodarkę i sytuację polityczną w Europie i spowodują, że skutki dla środowiska będą mniej dotkliwe, a dostawcy gazu nie będą mieli możliwości stosowania gazowego szantażu. Dlatego trzeba przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw” – stwierdził w swoim wystąpieniu w Londynie Komorowski.

Marszałek tłumaczył, że metoda odkrywkowa powoduje niszczenie bardzo dużych obszarów przyrody, a co za tym idzie – grozi zniszczeniem szerokich połaci krajobrazu Polski. Tradycyjna kopalnia odkrywkowa zajmuje bowiem teren o obszarze tysięcy hektarów, gdzie wycinane są drzewa, a w ziemi po wydobyciu węgla zostają ogromne dziury. Ale wiedza marszałka na temat gazu łupkowego jest więcej niż skromna, gdyż nie wie on najwyraźniej, iż obecnie najbardziej rozpowszechnioną metodą wydobycia gazów łupkowych, znaną także w Polsce, jest proces „otwierania” skał nazywany szczelinowaniem hydraulicznym (hydraulic fracture). Polega on na wtłoczeniu wody pod ciśnieniem 600 atmosfer, a następnie drobnoziarnistego piasku wciskającego się w powstałe w skale pęknięcia, który uniemożliwia ich ponowne zamknięcie. Jak podkreślali wielokrotnie eksperci, również na łamach „Naszego Dziennika”, nie jest to technologia obca naszym naukowcom i z powodzeniem mogłaby być stosowana w Polsce. Wtedy taka kopalnia zajmuje niewielki obszar, więc o żadnej dewastacji przyrody nie może być mowy.

Jak stwierdził marszałek Bronisław Komorowski, inną kwestią dotyczącą gazu łupkowego jest czas wykorzystania tych złóż. Zdaniem marszałka, obecnie, jeśli chodzi o dostawy gazu, Polska jest bezpieczna i uzależniona od dostaw rosyjskiego gazu dużo mniej niż inne państwa. Komorowskiemu nie przeszkadza nawet fakt, że wciąż negocjowana umowa gazowa z Rosją ma obowiązywać aż do 2037 roku. W jego opinii, nie powinniśmy z tego powodu żywić żadnych obaw, ponieważ „zarówno dostawcy, jak i odbiorcy muszą planować długofalowo”. Jak podkreślił Komorowski, także poprzednia umowa gazowa wymagała takiej zmiany, gdyż była wyjątkowo źle skonstruowana, m.in. dlatego że Polska musiała kupować więcej gazu, niż potrzebowała. Wobec tak długoletniego „zabezpieczenia” dostaw surowca ze strony Gazpromu, marszałek zasugerował, aby nasze zasoby łupków traktować jako swoistą rezerwę na czarną godzinę.

– Pytanie sprowadza się do tego, czy bardziej nam zależy na szybkim uruchomieniu rezerwy eksploatacji, czy też na zatrzymaniu złóż na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń, np. gazowego szantażu. To jest kwestia kalkulacji i takie kalkulacje są robione – powiedział. Trzeba jednak pamiętać, że gaz łupkowy jest dużym zagrożeniem dla monopolistycznej pozycji Gazpromu. Dlatego wypowiedzi marszałka Komorowskiego są swoistym prezentem dla Rosjan.

Atrybut Palikota prezentem dla marszałka

Swoje nowatorskie metody wydobycia gazu łupkowego Bronisław Komorowski głosił w ramach prezentacji swojej wizji prezydentury. Wyspiarskiej Polonii sugerował, że jego prezydentura będzie urzędowaniem otwierającym Polskę na nowe możliwości modernizacji państwa [być może i wydobycie gazu koparką – przyp. red.] i wspierającym reformy. Jednocześnie oskarżył prezydenta Lecha Kaczyńskiego o całościowe wetowanie reform, podając jako przykład jego zastrzeżenia do reformy zdrowia i zwłokę w podpisaniu traktatu lizbońskiego.

Jeden z uczestników spotkania, pytając Komorowskiego, czy odcina się on od polityki Janusza Palikota, postawił na stół, przy którym obok marszałka siedzieli minister finansów Jacek Rostowski oraz europosłanka Lena Kolarska-Bobińska, sztuczny atrybut męskości podobny do tego, którym posługiwał się poseł PO z Lublina w czasie jednego ze swoich happeningów. Marszałek nie odpowiedział na to pytanie, stwierdzając jedynie, że poziom debaty w Polsce uległ poprawie. – Ale do was chyba te nowinki jeszcze nie dotarły – dodał. Mężczyzna, który podarował Bronisławowi Komorowskiemu ten nietypowy przedmiot, pytał jeszcze, jak to się stało, że do sejmowej komisji sportu w ostatnich dniach wrócił były minister sportu Mirosław Drzewiecki. Także i na to pytanie nie usłyszał odpowiedzi. Po chwili mężczyznę poruszającego nieprzyjemne dla Komorowskiego tematy wyprowadzono z sali.

Głównym celem wizyty marszałka na Wyspach było zabieganie o głosy mieszkających tam Polaków. W czasie spotkań podkreślał, że nie zamierza namawiać polskich imigrantów do powrotu, ale zależy mu na tym, by utrzymali kontakt z polską kulturą i językiem. – Jeśli polska gospodarka będzie się rozwijać w dotychczasowym tempie, to wielu Polaków wróci – zaznaczył. Zdaniem Komorowskiego, rozwój naszego kraju jest tak wysoki, że wkrótce pozwoli on Polsce dogonić „europejski peleton”.

Łukasz Sianożęcki

Komentarzy 11 do “Czy ktoś mógłby wyłączyć „hrabiego” Komorowskiego?”

 1. Krzysztof M said

  „… Po tym spotkaniu gen. Kordian Zamorski w kalendarzyku pod datą 13.07.1932 zanotował opinie Rydza-Śmigłego o marsz. Piłsudskim „Jego zdaniem człek to nienormalny co ukryć się nie da, a skoro się wyda, uważać nas będą za trzodę głupców, żeśmy tego nie spostrzegli.”*

  Historia lubi się powtarzać. Teraz trzodą głupców jesteśmy MY, bo pozwalamy mediom na robienie z nas głupców.

  * Za: Antoni Położyński „Marszałek Józef Piłsudski obrązowiony”

 2. Krzysztof M said

  W tekście jest „podarował” przedmiot. TV pokazała, że „przedmiot” został rzucony na stół. Komorowski wziął toto do ręki i postawił pionowo przed sobą. 🙂

 3. Marucha said

  Czyli jeszcze lepiej…

 4. spokojny said

  Moze hrabia chcial udowdnic (stawiajac przed soba „talizman”) ,ze jest tym co „to to” przedstawia ?
  Czyli wielkim ..ujem ?

 5. Krzysztof M said

  Komorowski zrobił to z miną idioty, który nie wie, co w ręku trzyma. 🙂

  Odnoszę wrażenie, że aby usłyszeć prognozę pogody, to wystarczy mu w twarz napluć. 🙂

 6. jjaskow said

  Po tym spotkaniu gen. Kordian Zamorski w kalendarzyku pod datą 13.07.1932 zanotował opinie Rydza-Śmigłego o marsz. Piłsudskim “Jego zdaniem człek to nienormalny co ukryć się nie da, a skoro się wyda, uważać nas będą za trzodę głupców, żeśmy tego nie spostrzegli.”*

  On -Piłsudski był normalnym agentem i kryptomasonem a więc realizował interesy onych. Żaden polak nie mógł być w partii żydowskiej a on był. Żaden Polak nie pracował w piśmie Lenina – robotnik a on tak.
  A więc spokojnie nad tą trumną. Jest to jeden z wielu przykładów robienia bohatera z masona.

 7. Św. Mikołaj said

  Jaśnie hrabiemu powinno zamknąc się gębę używając zszywaczy biurowych.

  Ale sny tej gadziny o prezydenturze – mimo poparcia żydowskich mumii i namaszczenia przez byłego szefa WSI – i tak już niedługo się skończą.

 8. Marian Barański said

  Ciągle słyszę narzekania jacy to Polacy w Kraju są głupi.Tymczasem w jakiś sposób protestował przeciwko jego wizycie w Londynie tylko jeden człowiek , którego zresztą wyprowadzono z sali Więc jak to jest z tą pouczającą, rzekomo patriotyczną emigracją.W razie co , to dudy w miech. Niech Polonusi zechcą przyjąc do wiadomości ,że : 1. warstwa rządząca jest warstwą agenturalną 2. środki masowego przekazu są również obce . W ręku narodu jest trochę gospodarki , głównie rolnictwa , trochę rodziny . Wszystko inne , raczej obce . W tej sytuacji Polacy w Kraju zmuszeni są ciągle do wybierania mniejszego zła,bo żadna z partii zarówno rządzących jak i opozycyjnych nie reprezentuje ich interesów.Żaden też z kandydatów na prezydenta nie jest kandydatem narodu.

 9. kilogram13 said

  ha ha
  a europejski peleton wlasnie wpadl do rowu i juz z niego nie wylezie…

 10. j said

  Jesli piszecie panowie o marszalku Komorowskim to bardzo prosze uzywac tytulu „chrabja” w miejsce przyzwoitego polskiego tytulu „hrabia”.
  Chrabja Komorowski zasluzyl na swoj tytul 🙂

 11. 166 bojkot TVN said

  O hrabim Komorowskim – A.Szumański z Krakowa: http://www.rodaknet.com/rp_szumanski.htm
  I W. Michałowski w RM http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2010/06/2010.06.09.akt03.mp3

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: