Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  prostopopolsku o Schiller na liście Ukraiń…
  Piotr B. o Schiller na liście Ukraiń…
  bryś o Turbina wkracza na scenę
  J o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Carlos o Położyć kres patologii
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  ! o Grzech śmiertelny: hałas
  ! o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Szwedzi nie chcą euro

Posted by Marucha w dniu 2010-06-04 (Piątek)

Szwedzi, którzy w 2003 r. opowiedzieli się w referendum przeciwko przyjęciu euro, są wobec tej waluty coraz bardziej sceptyczni – informuje “Rzeczpospolita”.

Jak wynika z najnowszego sondażu firmy Novus Opinion, zamiany korony szwedzkiej na euro życzy sobie obecnie tylko 25 proc. ankietowanych Szwedów. Przeciwko wspólnej europejskiej walucie opowiada się 61 proc. z nich, a 14 proc. jest niezdecydowanych (margines błędu wynosił 2,7 pkt proc.).

W ostatnich latach poparcie Szwedów dla euro oscylowało między 30 a 50 proc., przy czym w maju ub. r. wynosiło ono 49 proc.

Analityk Novus David Ahlin wyjaśnił, że przyczyną spadku zaufania szwedzkich obywateli do euro są zawirowania spowodowane kryzysem fiskalnym w Grecji.

Unijna waluta pozostaje jednak dość popularna wśród biznesmenów, którzy obecnie zmagają się z ryzykiem kursowym oraz kosztami transakcyjnymi wymiany walut. W sondażu Novus 40 proc. z nich (stanowili niespełna 6 proc. ankietowanych) było przeciwnych akcesji Szwecji do eurolandu.

The Swedish Wire
Za: rp.pl

Admin doda od siebie, ze w żadnym kraju, gdzie ludzie mieli możliwość wypowiedzenia się w referendum, euro nie przeszło: Szwecja, Dania, Wielka Brytania. Pozostałym krajom zostało po prostu odgórnie narzucone w ramach tzw. „unijnej demokracji”.

Komentarzy 13 do “Szwedzi nie chcą euro”

 1. Gmad said

  Nie tylko Szwedzi:
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/polacy_nie_chca_euro_bo_zagraza_to_tozsamosci_narodowej/24074

 2. aga said

 3. aga said

  Polityka globalna
  Andrzej Szubert dla grypa666, 25.5.2010

  Trudno jest ocenić aktualny stan realizacji narzucania światu rządów NWO z powodu strzępów informacji, jakie z tego środowiska wydostają się na zewnątrz. Ponadto, jak się wydaje, także w tym gronie trwa walka o wpływy i pozycje pomiędzy klanami najpotężniejszych bankierów. Nie można też pomijać znaczenia polityków Izraela i Mosadu. Wiadome jest, że chcą oni narzucić światu ichni porządek – władzą totalitaną. Towarzyszyć temu będzie “depopulacja” przy pomocy takich narzędzi jak Codex Alimentarius, GMO, chemtrails, szkodliwe szczepionki, sztucznie wywoływane pandemie, głód, wojny i katastrofy naturalne wywoływane bronią skalarną. Ci ci przeżyją, zostaną zachipowani. Obecnie najtrudniejsze jest dla kompleksu J pokonanie Rosji, która ze względu na potencjał nuklearny jest zbyt niebezpieczna do próby jej podbicia militarnego. Sankcje ekonomiczne też niczego nie dadzą, ponieważ Rosja jest gospodarczo jako tako samowystarczalna. Dlatego trwają próby wciągnięcia Rosji w gospodarcze układy, aby ją stopniowo ekonomicznie infiltrować i podporządkować.

  Czołowe państwo UE (będącej etapem przejściowym do NWO), Niemcy nie konkurują z USA, jak to wmawia opinii publicznej propaganda wielu komentatorów i publicystów, w tym S. Michalkiewicz. Merkel i Obamę, a wcześniej Busha wykreował kompleks J będący “ojcem chrzestnym” Bilderberga i Komisji Trójstronnej. Politycy to marionetki odgrywające wcześniej ustalony scenariusz. Za czasów Busha, Rosję traktowano metodą kija (Bush) i marchewki (Merkel). Bush straszył Rosję “tarczą”, a Merkel (a wcześniej Schroder) wciągali Rosję do gospodarczej współpracy. Zamiar jest taki, aby w ramach tej współpracy jak najwięcej zachodnich żydowskich firm będących agenturą kompleksu J wsunęło się do Rosji. Przy czym kompleks J chce doprowadzić w Rosji do takiej sytuacji jak w USA – banki i oligarchia przemysłowa mają rządzić polityką. A na to Putin sobie nie pozwala. Współpraca – owszem, ale jak jakiś miliarder zacznie pchać się do polityki i próbować rządzić (jak to zrobił Chodorkowski), to ląduje on w obozie pracy. A to żydowskim bankierom śmierdzi, bo oni chcą rządzić, także Rosją, po swojemu. Nie ma pewności, dlaczego USA zmieniło niedawno taktykę wobec Rosji i zrezygnowało z “tarczy” – być może aby osiągnąć ustępstwa Rosji w sprawie szykowanej przez Izrael agresji na Iran i prawdopodobnej agresji USA na Koreę Płn.

  Rosja jest, jak już wspomniałem, główną przeszkodą dla ideologów NWO – kompleksu J ze względu na jej potencjał atomowy. A Putin i Cerkiew nie dają się kompleksowi J podporządkować. Cała ta gra – wciąganie w układy gospodarcze i straszenie z drugiej strony “tarczą” to gra taktyczna – przechytrzyć Putina i wprowadzić w Rosji dyktat żydowskiej oligarchii finansowej i jej bandyckie porządki.

  Europie przypadnie ostatecznie rola jednej z prowincji światowego imperium banksterów. Pomiędzy ważniejszymi krajami Europy toczy się konkurencja o to, kto będzie pełnił funkcję nadzorcy z łaski kompleksu J.

  Bliskie kontakty Niemiec z Rosją to taktyka NWO. Putin doskonale wie, co jest grane. Przecież Niemcy nie uzależniałyby się tak beznadziejnie od rosyjskiego gazu, jak to dzieje się obecnie. Kanclerzyca Merkel też to uzależnienie Niemiec od Rosji widzi, ale nie może się jej mocodawcom sprzeciwić. Bo albo wykonuje polecenia ideologów NWO – a więc wciąganie Rosji w kontakty gospodarcze za wszelką cenę, albo wylatuje. Zastąpi ją wtedy ktoś posłuszniejszy. A sama Unia zaprasza już od dawna Putina do przyłączenia się do niej – ale na unijnych, żydowsko-bankserskich zasadach. Putin byłby chętny do bliskiej współpracy z Unią, ale na jego zasadach – współpraca tak – ale w Rosji rządzę ja, a nie kompleks J i banksterzy.

  Sytuacja w Polsce

  U nas w polityce dominują żydofile z PiS i PO. Wspomagani Olechowskim, Pawlakiem i tzw. liberalnym lewactwem. Wszystko to jest agenturą Izraela, Waszyngtonu i Brukseli. Tropienie byłej agentury SB, zależnej od KGB to idiotyzm i odwracanie uwagi od spraw istotnych i od rzeczywistych zagrożeń. Po pierwsze, teczki SB lądowały i w Moskwie i w Berlinie (archiwum Stasi). Teczki berlińskie przejął Zachód i zna całą postsowiecką agenturę. Większość b. agentury SB już dawno się przewerbowała – służą Mosadowi, CIA i BND. Niedobitki postsowieckiej agentury nie mają znaczenia i wpływu – jak to sugeruje Michałkiewicz. Rosyjscy agenci muszą się ukrywać, żydowscy i amerykańscy agenci ich tropią i praktycznie rządzą w Polsce. Jeśli jakiś b. agent SB nie dał się przewerbować, ma ciężkie życie – tak było z abp Wielgusem. Nie został metropolitą, bo nie chciał służyć nowym mocodawcom. A przewerbowany dla Mosadu abp Kowalczyk został prymasem.

  W obecnej sytuacji zagrożone są ekspansją Niemiec Ziemie Zachodnie. Jak się nic nie zmieni, to za kilkanaście lat zrobią Niemcy, naturalnie jako nadzorcy prowincji europejskiej, “reformę” granic regionów. A wtedy pieniądze ze Śląska i Pomorza będą płynęły do żydowskiej kasy w Berlinie, a nie w Warszawie. Jedynie ucieczka z Unii i nawiązanie dobrych stosunków z Rosją, ale nie na zasadzie podległego jej wasala, a po prostu partnera, byłyby dobrą gwarancją dla Polski i jej granic. Naturalnie wcześniej trzeba banksterów, całą tę agenturę Izraela i USA wywalić z Polski.

  Zaślepiony katolicyzm jest koszmarnie niebezpieczny. Rydzyk to “ich” człowiek. Jest niebezpieczny, bo katolicy wierzą w niego jak w proroka. Jak Rydzyk powie – głosujcie na Kaczyńskiego, to tak zagłosują. To była sprytna gra, że Żydzi chcą Rydzyka niby zniszczyć, bo jest on niby antysemitą. Jak może być antysemitą ktoś, kto popiera PiS i Kaczyńskiego? PiS i Rydzyk to jeden kibuc, a PO i Wyborcza to drugi kibuc – z tej samej gminy. Wszystko dogadane u Sorosa i odgrywane na politycznej i medialnej scenie.

  A skoro Michałkiewicz u Rydzyka występuje, to albo jest kompletnie niezorientowany, co się w Polsce dzieje. Albo też jest ślepy, lub naiwny. Albo takie jest jego zadanie – odwracanie uwagi od stanu faktycznego domniemaną walką o wpływy w Polsce wywiadu niemieckiego i rosyjskiego. Co jest po prostu bzdurą. Polska jest zdominowana całkowicie wywiadem żydowskim (Mosad, CIA, BND).

  Osobiście mam zaufanie jedynie do tych polityków i publicystów, którzy chcą Polski bez banksterów, bez Brukseli, bez Kremla, bez obcych wojsk. Cały majątek, łącznie z bankami musi zostać przejęty przez Polskę. Odbudowa armii, ale na potrzeby obrony naszego kraju. Bliska współpraca z Białorusią i z Rosją. A resztę możemy dogadywać we własnym, polskim gronie. Ale dopiero wtedy, gdy wywalimy wszystkich Pełniących Obowiązki Polaków.

 4. Gmad said

  Kryzys w USA pod koniec lat 20. został sztucznie (co jest już udowodnione ponad wszelką wątpliwość)wywołany po to, aby grandziarze mogli przeforsować „ratunkową” ustawę, która- zgodnie z jednym z postulatów zawartych w „Protokołach Obrad Mędrców Syjonu”- umożliwiła im przez 4 dekady (w ramach „ratowania gospodarki”) konfiskatę pod przymusem policyjno-sądowym całego złota od obywateli USA (za posiadanie złota groziło 10 lat paki).
  Wygląda na to, że obecny kryzys (oprócz tego, że w ramach „pakietów ratunkowych” można złupić obywateli Zachodu z paru bilioników) w Unii Europejskiej ma za zadanie wywrzeć uległość Europejczyków mieszkających pod okupacją eurokołchozu, aby zgodzili się na zupełną centralizację gospodarki i finansów krajów członkowskich. Dokonuje się to samo, co po podboju Rosji przez Żydów, tyle że nie metodami wojenno-ludobójczymi (takie nie są już potrzebne, bo narody europejskie są od dawna pozbawione elit patriotycznych, a poza tym panuje demokracja, więc wystarczy przekupić lub zaszantażować większościową grupę parlamentarzystów):
  http://www.kamilkuczynski.pl/admin/gospodarka/zaczyna-sie-centralizacja-zarzadzania-gospodarka-ue/

 5. Gmad said

  Tajemnicza sprawa- minister Rostowski (mason przysłany z Anglii?) coraz ostrożniej w sprawie wchodzenia do strefy euro. Skąd taka nagła i drastyczna zmiana? Może Żydzi boją się, że po przyjęciu euro i nieuchronnej wtedy zapaści polskiej gospodarki, nasz naród nie będzie w stanie wypłacić im haraczu w wysokości 65 BDB (bardzo dużych baniek)?
  http://www.kamilkuczynski.pl/admin/gospodarka/zaskakujaca-wypowiedz-ministra-aby-takich-wiecej/

 6. Gmad said

  A tu o tym, jak „dopłaty unijne” wracają z Polski tam gdzie trzeba:
  http://www.kamilkuczynski.pl/admin/gospodarka/zyski-i-straty-z-unii-europejskiej/

 7. Gmad said

  Prosty fakt, o którym celowo się nie informuje, a mianowicie, dzięki temu, że nie jesteśmy w strefie euro, nie musimy dopłacać do upadającej Grecji (a Grecja to dopiero pierwsza jaskółka)
  http://moraine.salon24.pl/178322,chcecie-wprowadzenia-euro

 8. Marucha said

  Czy aby nie musimy i tak pomagać Grecji?

 9. Gmad said

  @7
  @8
  Niestety, ale jednak możliwe, że będziemy musieli (mimo, że nie ma jeszcze takiego obowiązku prawnego w przepisach UE), bo minister Rostowski zastanawia się, czy nie pompować pieniędzy polskiego podatnika w strefę walutową, w której nawet nie jesteśmy. Dla porównania minister brytyjski od razu stanowczo odmówił:
  http://libertypapers.wordpress.com/2010/05/10/unia-europejska-coraz-wiekszym-balastem-dla-polski/
  Wszystko więc zależy od decyzji pajacyków zajmujących stołki rządowe w W-wie.

 10. j said

  @ Aga – 3

  Andrzej Szubert znakomicie naswietlil sytuacje panujaca w Polsce. Troche martwi mnie natomiast jego nie pozbawione pewnych racji spojrzenie na dzialalnosc i osobe ojca Rydzyka. Tak to widzi i tak napisal. A ja mam nadzieje, ze sie myli a poparcie dla Kaczynskich wynika raczej z podszeptow jego doradcow i braku jego wlasnego talentu politycznego. Talenty organizacyjne i zmysl do interesow ojciec Rydzyk ma znakomite ale talentu i wizji politycznej po prostu nie ma. Ojciec Rydzyk nie ma rowniez szczescia do wspolpracownikow. Roznym podejrzanym typkom udalo sie wkrasc w jego laski i rozrabiaja na jego konto az strach. Tak wlasnie sobie to tlumacze, bo nie dopuszczam mysli, ze ojciec Rydzyk moze realizowac jakies niecne cele. Uwazam, ze to absolutnie nie jest mozliwe, zwazywszy ile dobych rzeczy udalo mu sie wykreowac i zbudowac dla naszego kraju. Gdyby nie byl patriota nie robilby tego i mialby naprawde swiety spokoj.
  A w ogole mysle, ze troche przeceniamy jego mozliwosci demonizujac przy okazji a salon sie bardzo cieszy jak uda mu sie kogos poszczuc na ojca Rydzyka.
  Zreszta salon robi wszystko, zeby go oceniac i osadzac tak wlasnie jak zrobil to Andrzej Szubert.

 11. aga said

  ad.J
  przykro mi ale ja juz z tej ” nadziei” się wyleczylam.Salon gdyby chcial i gdyby naprawdę o. Rydzyk był dla nich groźny miast bycia pozytecznym dla nich w zagospodarowywyaniu polskich patriotow i sprowadzanniu ich na manowce / a robi to z sukcesem od wyborow prezydenckich kiedy poparl walęsę, Krzaklewskiego,AWS ,etc/ juz dawno by go „zlikwidowal w takiej czy innej formie.
  naiwnośc to nasza głowna cecha słowiańska i na tym żeruja te koczownicze bandy od stuleci.
  …”Roznym podejrzanym typkom udalo sie wkrasc w jego laski i rozrabiaja na jego konto az strach”

  czy możesz konkretniej kogos wskazać? :bo nie wiem o jakich typkach mioże myślec o.Rydzyk natomiast znam osobiście starszego Sybirak o odmrozonych rękach,zyjącego na głodowej emeryturze ,ktory pojechał pewnego roku na zlot rodzin RM na Jasna gore i nawet dotarl do księdza Rydzyka a ten potraktowal go jak psa. Nie po kaplańsku ani nie po chrześcijańsku ale cóż…
  A słyszałam od wspólnych przyjaciół,ze i znanego partiotę – rezysera ,znienawidzonego przez zydostwo w kraju,ktory przebywał na zaproszenie Kobylańskiego w tym samym czasie,tez odeslał do „swojego sekretarza” Coz za pycha rodem z…
  Moglabym jeszcze długa listę ale nie mam upoważnienia. I karmiących się ta „jedyna dla Polski nadzieją” też nie przekonam 🙂

 12. Elsa said

  O.Rydzyk własnej rodzinie nie pomoże, a w szczególności bratu,który bardzo biednie żyje. To jak może pomóc innym? Chyba,że ma w tym biznes.

  Z tego co wiem członek zakonu redemptorystów nie może mieć żadnej własności, oprócz sutanny. – admin

 13. Gmad said

  Z sondażu przeprowadzonego wśród 25 wybitnych brytyjskich ekonomistów wyszło, że waluta euro przestanie istnieć najpóźniej za 5 lat. Módlmy się o to!
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/brytyjscy_ekonomisci_euro_upadnie_za_5_lat/24288

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: