Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wilcy na razie czekają

Posted by Marucha w dniu 2010-06-04 (Piątek)

Zamachu nie było. Samolot wystartował z półgodzinnym opóźnieniem. Nikt nikogo nie zestrzelił. Piloci wbrew zdrowemu rozsądkowi podeszli do lądowania. Urządzenia dźwiękowe na długo przed uderzeniem w ziemię ostrzegały ich przed niebezpieczeństwem.

Nie zareagowali. “Warunków do lądowania nie ma” – mówił do załogi prezydenckiego samolotu na ponad kwadrans przed katastrofą kontroler ruchu lotniczego w Smoleńsku. W kabinie pilotów przed lądowaniem pojawiły się co najmniej dwie osoby spoza załogi. Jedna z nich miała kontakt z prezydentem. To minister Kazana, który przekazał informację, że „na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robić” (sic!). W kabinie pilotów swoje uwagi wygłaszał generał broni Andrzej Błasik. Piloci wciąż podchodzili do lądowania. Swoje krótkie życie zakończyli dramatycznym przekleństwem.

Teorie spiskowe nie ustaną. Katastrofa pod Smoleńskiem ma wszelkie powody, by stać się politycznym paśnikiem. Wykarmi wszystkich. I przeżuwaczy, i drapieżniki. Dziać się będą przy nim sceny przeróżne. Bójki i zgody. Rozejmy i strzały zza węgła. Skamlenia i chrzęst łamanych kości. Tokowania i wzajemne ocieranie. Choć niby to paśnik, a więc oaza pokoju, będzie najbezwzględniejszym polem bitwy, przy którym nikt nie uświadczy dekretowanej właśnie miłości, a jedynie przekrwione nienawiścią oczy. Nikt nikomu nie odpuści. Ot, polityka. Ot, mediokracja. Tutaj wieczny spokój nie istnieje. Tutaj ten, który nie atakuje, pada zagryziony. Póki co, gryzą się ogary. Wilcy na razie uważnie się obserwują. Krążą wokół paśnika. Czekają na dogodny moment.

Maciej Eckardt, Nowa Myśl Polska

Komentarzy 6 do “Wilcy na razie czekają”

 1. lopek said

  A może mgłę rozpylono – o ile rozpylono, tylko po to aby uniemożliwić lądowanie i tym samym, rozłożyć uroczystości katyńskie na łopatki – co umożliwiłoby dworowanie z prezydenta?
  Wyszło jak wyszło!

 2. Bogdan said

  Do Pana Autora,
  „Zamachu nie było” – to jest stwierdzenie, poparte ?????
  Bo np. Pan autor ani ja nie zrobilismy zamachu? To wystarczy?
  Pan autor jest takim samym specjalista od lotnictwa jak ja?
  „Samolot wystartował z półgodzinnym opóźnieniem” – szkolny przyklad propagandy – mieszanie oczywistych faktow (o starcie) z informacja propagandowa.
  „Nikt nikogo nie zestrzelił” – a to Pan wie z ??????????.
  Bo np. Pan autor ani ja nie strzelalismy? To wystarczy?
  „Piloci wbrew zdrowemu rozsądkowi podeszli do lądowania” – Panie, lotnisko bylo OTWARTE. A jak otwarte to wolno ladowac. Moze kiedys widzial Pan (albo zobaczy) samoloty ladujace podczas opadow sniegu – tak, ze nie pisz Pan takich, tu … . Panie jak „wieza” mowi „na kursie, na sciezce” to co to znaczy? Albo gorzej po kilku takich „na kursie, na sciezce” samolot schodzi ze sciezki a „wieza” NIE reaguje, to co to znaczy?
  „Urządzenia dźwiękowe … ” – Panie zamiast pisac zapoznaj sie Pan z reakcja urzadzen dzwiekowych podczas ladowania.
  „Teorie spiskowe nie ustaną” – Panie z czym sie Panu 1939/09/17, albo 9/11, albo to ze „Katyn” to Niemcy, a byly/sa takie teorie. Nie sadze, ze Pan zna pojecie „wstyd” a mi sie dalej pisac nie chce.

 3. Bogdan said

  “Teorie spiskowe nie ustaną” – Panie z czym sie Panu 1939/09/17, albo 9/11, albo to ze “Katyn” to Niemcy,KOJARZY a byly/sa takie teorie. Nie sadze, ze Pan zna pojecie “wstyd” a mi sie dalej pisac nie chce.
  Przepraszam za ominiecie, ale nerwy we mnie graja.

 4. Niby nie na temat said

  To tez wilcy co juz sie napasli profitami ze scypionek.

  Raport potwierdza przesadne grozby pandemii swinskiej grypy i bada „konekcje ekspertow” z WHO z firmami szczepionkowmi i zyskami.

  Report: WHO overstated H1N1 threat
  Links between WHO experts and drug firms that profited from „H1N1 pandemic” under scrutiny.

 5. jjaskow said

  PANOWIE
  Spokojnie na razie nikt nie udowodnił,że doszło do wypadku samolotu pasażerskiego w dniu 10 kwietnia 2010roku.
  A wszyscy już dzielicie zapałkę na czworo.
  Proszę pokazać jedno zdjęcie wskazujące na taką katastrofę!!!
  Tylko nie powoływać się proszę na ; ” ktoś, coś powiedział”

 6. Bogdan said

  Odpowiedzi od Pana Autora nie ma i raczej nie bedzie. No bo co mozna powiedziec, gdy samolot schodzi ze sciezki a wieza nie reaguje?

Sorry, the comment form is closed at this time.