Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wyrok wydał Jaruzelski – wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim

Posted by Marucha w dniu 2010-06-04 (Piątek)

Poniżej publikujemy wywiad, jaki przeprowadziliśmy z ks. Stanisławem Małkowskim z okazji uroczystości beatyfikacyjnych ks. Jerzego Popiełuszki. Rozmowa, która ukaże się w czerwcowym numerze Katolickiego Magazynu Społecznego “Moja Rodzina”, dostępnym w sprzedaży od poniedziałku, dotyczy zarówno beatyfikacji patrona “Solidarności”, ustaleń tzw. procesu toruńskiego, ale również katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia br. Czerwcowy numer “Mojej Rodziny” polecamy także z uwagi na wywiad udzielony nam przez Jarosława Kaczyńskiego.

Czym jest beatyfikacja ks. Jerzego w wymiarze narodowym?
Uważam ją za szczególne wstawiennictwo księdza Jerzego w naszych sprawach ojczystych. Ta beatyfikacja pokazuje także wielkość ofiary księdza Jerzego złożonej pomiędzy Katyniem 1, a Katyniem 2 z 10 kwietnia br., poprzez podobieństwo – jeśli chodzi o sprawstwo i cel – wszystkich tych mordów. Ksiądz Jerzy poniósł śmierć męczeńską w okresie stanu wojennego, który w istocie trwał do 1989 r., a wyniesienie na ołtarze dokonuje się na tym samym placu, na którym Jan Paweł II wołał: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. Ponadto beatyfikacja dokonuje się w roku kapłańskim. To są wszystko znaki. Aktualność ofiary księdza Jerzego wynika m.in. stąd, że dziś na nowo ma miejsce konfrontacja pomiędzy stanem wojny a odradzającą się po 10 kwietnia solidarnością narodową. Tak, jak ksiądz Jerzy był prorokiem czasu „Solidarności” i czasu stanu wojennego, tak jego proroctwo wraz z wyniesieniem na ołtarze nabiera nowego znaczenia, gdy konfrontacja między stanem wojny i solidarnością niezmiennie istnieje.

Instytut Pamięci Narodowej prowadzi śledztwo dotyczące osób z hierarchii partyjnej, stojących powyżej Ciastonia i Płatka. Mocodawcy zostaną wykryci i osądzeni?
Jeżeli Platforma Obywatelska zagarnie całą władzę i zniszczy niepokorne wobec niej instytucje publiczne, zwłaszcza IPN, to wtedy szanse, żeby wyjaśnić sprawę, w którą zamieszane są najwyższe czynniki PRL, będą równe zeru. Natomiast jeśli układ monopartyjny zostanie podważony jest pewna szansa, że dowiemy się więcej. Wiemy, że scenariusz przedstawiony podczas procesu toruńskiego jest nieprawdziwy, nie mamy jednak cały czas wiedzy kiedy i w jakich okolicznościach zamordowano księdza Jerzego. Nikogo spośród mocodawców nie udało się ukarać być może dlatego, że morderstwo zlecili Kiszczak i Jaruzelski. Dyspozycja wydana we wrześniu 1984 r. Kiszczakowi przez Jaruzelskiego: „Załatw to, niech on nie szczeka” została wykonana.

Na rozkaz Moskwy?
To było współsprawstwo. Księdza Jerzego przedstawiano jako „siewcę nienawiści” zarówno w mediach krajowych, jak i wschodniego sąsiada.

Był Ksiądz, jeszcze przed księdzem Jerzym, przeznaczony do likwidacji przez SB…
Byłem na liście księży – jak to określono – „do specjalnego potraktowania”. Była to chłodna kalkulacja komunistów: czy najpierw zabić księdza Jerzego, czy też mnie. Kalkulacja co z punktu widzenia resortu spraw wewnętrznych było bardziej opłacalne. Wybór padł na księdza Popiełuszkę…

Kiedy poznał Ksiądz księdza Jerzego?
W seminarium, gdy wrócił z wojska. Miał zasłużoną opinię człowieka odważnego, wiernego, który – jako żołnierz w specjalnej jednostce kleryckiej – nie poddał się komunistycznym prześladowaniom. Zresztą wszyscy klerycy, którzy po odbytej służbie wojskowej wracali do seminarium, darzeni byli takim szacunkiem, jak ksiądz Jerzy. Potem sporadycznie spotykaliśmy się podczas działalności duszpasterskiej, m.in. przy kościele Świętej Anny, gdzie ks. Jerzy sprawował posługę jako duszpasterz średniego personelu służby zdrowia, a ja wygłaszałem prelekcje o ochronie życia dzieci poczętych. Aż wreszcie w lipcu 1983 r. zaproponował mi podjęcie współpracy z proboszczem, ks. Teofilem Boguckim, i z nim w parafii św. Stanisława Kostki. Chętnie się na to zgodziłem.

To chyba było coś więcej, niż współpraca?
Można mówić o przyjaźni. Był jeden duch, jeden cel, choć może inny styl, ponieważ byłem takim wolnym strzelcem i w parafii, i we wspólnocie. Chcę przy okazji przypomnieć ks. proboszcza Teofila Boguckiego, wspaniałego patriotę, opiekuna duchowego księdza Jerzego. Można powiedzieć, że nie byłoby księdza Jerzego męczennika, gdyby nie było heroizmu i wiary ks. prałata Boguckiego.

Księdza Jerzego inwigilowano w ramach sprawy operacyjnego rozpoznania „Popiel”. Donosił na niego m.in. działacz NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze i członek władz Konfederacji Polski Niepodległej Tadeusz Stachnik…
Jak również osoby z najbliższego otoczenia księdza, które darzył zaufaniem. Waldemar Chrostowski, według wszelkich poszlak, był współpracownikiem SB i „wystawił” ks. Jerzego.
Agenturalność Chrostowskiego potwierdzili m.in. historyk IPN Leszek Pietrzak, a także prezes IPN Janusz Kurtyka, który stwierdził, że „w świetle materiałów, jakie znajdują się w IPN, można powiedzieć, że Waldemar Chrostowski był TW SB”. Ale na księdza Jerzego donosili także duchowni, w tym ks. Andrzej Przekaziński, TW „Kustosz”, i ks. Michał Czajkowski, TW „Jankowski”.

Ksiądz jest zagorzałym zwolennikiem lustracji w Kościele…
Obecnie można mówić raczej o agenturze wpływu, która jest o wiele bardziej groźna, niż wykonywanie dyrektyw oficera prowadzącego. Chodzi o tych duchownych, ukształtowanych wcześniejszą współpracą z SB, którzy teraz wykonują zadania długofalowe, zmierzające do tego, by Kościół milcząco i chętnie zaaprobował zagrożenia dla suwerenności Polski. By zerwał swoją, tak silną za ks. prymasa Wyszyńskiego, wielowiekową więź z narodem. Wtedy – tak jak twierdził Antonio Gramsci – ateizacja, laicyzacja i uniformizacja przyjdą poprzez instytucje i kulturę. Kościół nie będzie już narodową opoką.

Podczas żałoby po katastrofie smoleńskiej było widać, że jest głód prawdy, głód autorytetu…
Więź Kościoła z narodem potwierdziła się w tych tygodniach. Fenomen budzenia się narodowej świadomości pokazuje film „Solidarni 2010”. Gdy byłem pod Pałacem Prezydenckim czułem tę solidarność setek tysięcy ludzi, tak charakterystyczną dla lat 1980-1981. Pytanie, czy przełoży się ona na miliony i czy wytrwamy wobec ataku, który już ruszył? Jako duchowny i katolik jestem człowiekiem nadziei, którą pokładam w wierze, więc ufam, że ta solidarność przetrwa. Polsce miała zostać zadana ostateczna rana, dlatego prezydent oraz szefowie niezależnych od PO instytucji zostali 10 kwietnia zlikwidowani w zamachu.

O zamachu mówią ludzie, rząd się z tym nie zgadza.
Był to nie tylko zamach stanu, ale akt wojny przeciwko Polsce. Zamach stanu jest sprawą doraźną, wewnętrzną. My mamy natomiast tutaj sojusz czynników: wschodniego, centralnego i zachodniego. W wyniku tego, przynajmniej biernego, trójporozumienia, dokonała się zbrodnia o nazwie Katyń 2. Nasza sytuacja geopolityczna jest gorsza, niż w latach 80., gdy mieliśmy obrońców na Zachodzie, którym zależało na tym, by Polskę wykorzystać w grze przeciwko Związkowi Sowieckiemu, zmierzającej do rozkładu bloku wschodniego. Mieliśmy też szczerych przyjaciół, takich jak Ronald Reagan. Teraz tych przyjaciół brak. Grozi nam strategiczne porozumienie rosyjsko-niemieckie. Zachód i USA grają razem z Moskwą.

Bez odwołania się do władzy najwyższej, Pana Boga i Matki Najświętszej, wobec wewnętrznej słabości i braku zewnętrznych sojuszników, pozostaje nam bezradność. Bez intronizacji Chrystusa jako Króla Polski nasz kraj nie przetrwa. Tak samo nie przetrwa Rosja i Polska bez ofiarowania jej Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego w jedności z biskupami Kościoła powszechnego.

Julia M. Jaskólska
Piotr Jakucki

Za: http://www.bibula.com/?p=22509

Od admina:
Co najmniej dziwnym nam się wydaje, iż Moskwa gra (o Polskę) razem z Zachodem i jakoś guzik z tego ma, podczas gdy Zachód podporządkował sobie Polskę totalnie. Co do szczerości przyjaźni kogokolwiek z Zachodu pozwolimy sobie na otwarte powątpiewanie. Warto poza tym zwrócić uwagę, iż ks. Małkowski nie bardzo uznaje ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, jakiego dokonał Jan Paweł II 25 marca 1984, a więc staje po stronie „lefebrystów”.

Komentarzy 68 to “Wyrok wydał Jaruzelski – wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim”

 1. spokojny said

  „Duch zstapil” i zalal Polske nie tylko deszczem ,woda z nieba i woda propagandowa i odmienil nie tylko oblicze ziemi ale rozumy „polakow” zamienil na plasteline !

  To dzieki KABALE dzisiejszy „polak” uwierzy we wszystko nawet w to,ze nie tylko polscy piloci sa „kiepscy” ale takze ze „swietym” mozna zostac natychmiast !!!

  Przed laty uwierzono w solidarnosc ,uwierzono w to,ze majatek narodowy trzeba sprzedac oby tylko jemu bylo dobrze,uwierzono ,ze ZDRAJCY ,ZLODZIEJE i BANDYCI moga w Polsce zyc bezkarnie i miec sie dobrze,uwierzono ,ze tylko obcy moga zarzadzac i prowadzic w niej biznesy ,ze w polskich sadach sadza Polacy,ze POLSKI NAROD lecza polscy lekarze,,ze w polskich szkolach ucza polscy nauczyciele,ze Polska ma polskich poslow i polski rzad az po prezydenta.
  Wreszcie uwierzono ,ze tylko Bog umilowal zydow a tych ktorzy sa im nieposluszni karze !

  Juz nie tylko woda Polske zalewa ale ludzi zaczyna ZALEWAC KREW !

  Czy tak byc musi ???

  Czy przed wyrokami na Polske mozna sie OBRONIC ?

  MOZNA ale gdy bedziesz wybieral do wszelkich rzadow i wladz POLAKOW a nie ZDRAJCOW !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Narodzie POLSKI OBUDZ SIE WRESZCIE – ZEJDZ Z KRZYZA – ZMARTWYCHWSTAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Starczy ci juz swietych i naiwnych.

 2. spokojny said

  Jeszcze tylko pytanie :
  Czy bierzecie pod uwage to,ze wyrok na ksiedza POLAKA J.Popieluszke i innych zabitych ksiezy POLSKICH mogli wydac najwyzsi przedstawiciele KOSCIOLA w Polsce ???

  Nie wszystko da sie zwalic na Moskwe i Jaruzelskiego ,jezeli rozsadnie pomyslisz POLAKU !

 3. Shakespear said

  „Co najmniej dziwnym nam się wydaje, iż Moskwa gra (o Polskę) razem z Zachodem i jakoś guzik z tego ma, podczas gdy Zachód podporządkował sobie Polskę totalnie.”

  No wlasnir, kto tu na tym podwurku robi kase.

  Cementownie
  – Dyckerhoff Kraków,Skanska-kielecki Exbud (Siedzibą Skanska jest Sztokholm w Szwecji), Lafarge, Heidelberg, CRH, Readymix etd.

  Elektrownie
  – Szwedzki Vattenfall , RWE Stoen (polskiej spolki niemieckiego giganta – Filip Thon), etd.

  Banki ( Nie ma lepszego interesu jak na dluzniku, co robi fortune w USA)
  – ABM, Deutche Bank, HSBC(UK),ING (Holendry), Citibank (USA) etd.

  No dobra JEST Wschodni Biznes , AEROFLOT 🙂

 4. Ewa Polska said

  Shakespear napisal w #3 „podczas gdy Zachód podporządkował sobie Polskę totalnie.”

  ********************

  Ten sam zachod, ktory bezprawnie Polske sprzedal w 1943 roku w Jalcie – Roosevelt i Churchill.
  Gdyby nie ta haniebna zdrada narodu polskiego przez sily zachodnie, losy Polski potoczylyby sie zupelnie inaczej.

 5. Shakespear said

  To NIE Shakespear. To Pan Marucha.

  Prosze przeczyta pierw artykul Pana Marucha 🙂

 6. Ewa Polska said

  „Bez odwołania się do władzy najwyższej, Pana Boga i Matki Najświętszej, wobec wewnętrznej słabości i braku zewnętrznych sojuszników, pozostaje nam bezradność. Bez intronizacji Chrystusa jako Króla Polski nasz kraj nie przetrwa.”

  ****************************

  NIE chce obrazac uczuc religijnych, ale w JAKI to sposob Chrystus Krol ma pomoc POLSCE?
  Chrystus Krol patrzyl do tej pory na wszystkie poczynania oszustow wszelkiej masci i nie wspomogl…..

  Czy chodzi tylko o symboliczne „krolowanie”?

  Oby skutki nie byly odwrotne – „krolowanie” zydowskiego krola (bylo nie bylo) jeszcze bardziej rozbroji umyslowo i obezwladni narod polski.

  Moze o to wlasnie chodzi niektorym „poddanym” tutaj na tym forum….

 7. Ewa Polska said

  #5
  Shakespear napisal w #5 „To NIE Shakespear. To Pan Marucha”

  🙂

  Musimy zaczac praktyke podawania AUTORA cytatu i numeru wypowiedzi, skad cytat pochodzi – nie bedzie nieporozumien.

  Shakespeara przepraszam – lubie poezje, choc nie koniecznie szekspirowska :-, wiec nie chce podpasc – poeci maja ostre pioro. Madra i piekna poezja to moze najwieksza obrona na dzisiejsze czasy. Sa jeszcze butelki z benzyna, ale to takie ostateczne….i nie poetyczne…. 🙂

 8. Zerohero said

  @Shakespear

  TPSA – Francuzi
  PZL-Świdnik – Włosi, Brytyjczycy
  PZL-Rzeszów – Amerykanie
  PZL „Warszawa-Okęcie” – European Aeronautic Defence and Space Company
  PZU – heca z Eureko, ktore rosyjskie nie jest
  Carrefour, Auchan – Francuzi
  Media Markt, Saturn – Niemcy
  FSM – Włosi
  Kwidzyn – Amerykanie
  PZL „Warszawa-Okęcie”

  Nie chce mi się robić badań, ale przygniatająca większość przemysłu od browarów po cementownie jest zachodnia. Nie można tez przeoczyć „starszych braci w wierze”, którzy publicznie obnoszą się z wykupywaniem Polski:

  Media?
  „Dziennik” – niemiecki
  „Fakt” – niemiecki
  „Rzeczpospolita” – 51% mają brytyjczycy
  „Gazeta Wyborcza” – patrz film z you tube
  „Newsweek” – Amerykanie

  To wszytsko bardzo łatwo sprawdzić za pomocą Internetu. Żadna tajemnica. A może chodzi o politykę?

  Nasi żołnierze w Afganistanie są kontrolowani przez Rosjan czy Amerykanów?
  Deklaracje poparcia dla Izraela wymusza Moskwa?
  Integrację unijną nakręca Moskwa?
  Plan Balcerowicza – Sachs, Soros – w Rosji źle widziani
  Gaz łupkowy – będą wydobywać Amerykanie

  „autorytety” sceptyczne wobec Rosji, od l:
  Adam Michnik – rodzinne powiązania z żydokomuną, która bardziej niż Polaków dotkneła Rosjan.
  Rafał Aleksander Ziemkiewicz – stypendysta National Forum Foundation. UWAGA: „stypendyści” to niemal jawni agenci.
  Bronisław Wildstein – mason

  i inni:

  Marek Belka – SLDowiec, któremu Amerykanie powierzyli ważne stanowisko w Iraku.
  Gudzowaty – dyplom ADL

  Fundacja Fulbrighta, Fundacja Sorosa, Fundacja Konrada Adenauera

  Polska to prowincja ponadnarodowego tworu od USA po Niemcy. Tworu jawnie odrebnego wobec Rosji. Ten twór jest ofensywny i walczy o przejęcie Ukrainy, Bialorusi, a nawet samej Rosji.Współpraca USA i Niemiec była bardzo ścisła po 1933 („same” się z I Wojny w 6 lat odbudowaly???!!!) i jest bardzo ścisła teraz. Teksty o panoszeniu się w Polsce Rosjan wygłasza AGENTURA, a podchwytują ją pożyteczni idioci. Słuzy to uśpieniu czujnośći Polaków i skierowania ich uwagi na zastępczego wroga zewnętrznego. Sama Rosja utraciła wpływy nawet w krajach nadbaltyckich, które zamieszkuje mniejszośc rosyjska. W czasie kryzysu gruzinskiego Ukraina była jawnie antyrosyjska. W wielu byłych republikach ZSRR, krajach opanowanych przez Rosję jeszcze zanim powstały USA, teraz stoją bazy USA. W samej Rosji w latach 90 panoszyli się żydowscy oligarchowie i po części nadal się panoszą, ale mniej. I ta Rosja, która ledwo sama zachowała suwerenność oraz ma średnie wpływy na „stare” republiki, ma się panoszyć w kraju związkowym UE i terenie NATO!

  Ja tylko jednego nie rozumiem. Jak można być takim idiotą, kretynem, bydlęciem o zerowej świadomości geopolitycznej i stanie gospodarki oraz mediow w Polsce, by mając całe morze faktów, tępo powtarzać kalki poślednich agitatorów. Skąd to masowe skretynienie? Ludzie czytać nie umieją, mysleć?

  Zależność Polski od Rosji wynika tylko i wyłącznie z importu gazu, ale jest to zależność nadmuchana medialnie, bo 1) Rosja NIGDY nie lamała umów gazowych. NIGDY. Płacisz – dostajesz, umowa podpisana z góry na wiele lat. 2) znaczenie ruskiego gazu jest wyolbrzymiane. Poza tym nic. Słynne teczki z NRD poszły do RFN, a stamtąd do USA i Izraela. Zaszło wielkie przewerbowanie, a teraz przewerbowani agenci krzyczą „łapaj złodzieja!”.

 9. Zerohero said

  I jeszcze taki typek jak:

  Radek Sikorski – mąż Żydówki, zwerbowany podczas studiów w Wielkiej Brytanii, poddany królowej – która jest ścierą żydowksiego City (taka to monarchia tam od 300 lat)

  Jan Vincent-Rostowski – ten to nawet PESEL nie miał.

  i jeszcze:

  Polskie rezerwy złota trzymane są, a jakże, na zachodzie.

  i jeszcze:

  Uzbrojenie kupujemy na Zachodzie. W Rosji tylko części zamienne do starego.

  to się ruska agentura „napracowała”

  – nie ma przemysłu
  – nie ma finansów
  – nie ma mediów
  – nie ma fundacji
  – nie ma swoich polityków

  a wszędzie trąbią o jej agentach. Jeśli ktoś nie zachowuje się jak LechKacz, to z miejsca zostaje okrzyknięty ruskim agentem! Nawet niemiecki agent Tusk przez niektorych idiotów nazywany jest człowiekiem Putina. Demencja kompletna!

 10. Józef Bizoń said

  Obawiam się, że to męczeństwo zostanie wykorzystane [jak zawsze do tej pory] w przeciwieństwie do tego za co poniósł śmierć ks. Jerzy.
  Niżej artykuł z propolonii.
  .
  Józef Bizoń

  Oni wyboru nie mają, ale Ty go masz!

  Obce ośrodki decyzyjne traktują nas Polaków jak stado pędzonych na pewną rzeź baranów i czynią to od wielu już lat przy pomocy różnych sztuczek socjotechnicznych, rozpowszechnianych mitów, co szczególnie jest widoczne w okresie każdych tzw. wolnych wyborów – niestety skutecznie.

  Do tego celu wykorzystywana jest wiara katolicka prostych uczciwych ludzi, dla których pojęcia: Bóg, wiara, Polska, Naród Polski, honor – nie są pustymi frazesami.
  Z racji naturalnych różnorakich ograniczeń ludzie ci poszukują autorytetów, którym można zaufać dla ratowania Polski i Narodu Polskiego. Ośrodki medialne zdobywając zaufanie całych rzesz takich ludzi podsuwają im, w danych konkretnych polskich uwarunkowaniach, fałszywe autorytety głoszące fałszywe tezy. Wykorzystuje się tutaj zjawisko przenoszenia autorytetu np. tytułu profesora z jakiejś konkretnej dziedziny nauk ścisłych (np. fizyki) na sferę polityki w zakresie wskazywania i podpowiadania – oczywiście „bezinteresownie”, „w trosce”, w ramach „pomocy”, jak najbardziej „obiektywnie” – kogo należy wybierać podczas każdych odbywających się tzw. wyborów, by dokonany wybór dokonany [przez nieświadomego zmanipulowanego w ten sposób uczciwego człowieka] był trafny z korzyścią dla Polski i Narodu Polskiego.

  Złapany w tak zastawione sidła uczciwy człowiek głowę da sobie uciąć za niby swój dokonany wybór przy urnie wyborczej, a na uzasadnienie dokonanego przez niego wyboru bez chwili zastanowienia powoła się na zdanie tak podstawionego profesora – w myśl zasady, że skoro profesor tak mówi, a to przecież bardzo mądry człowiek, to i mój dokonany wybór jest tym bardziej słuszny.

  Jeżeli ten mechanizm połączyć z wykorzystaniem do tego celu wiary katolickiej, to wręcz niemożliwością staje się przebicie do tak zmanipulowanego człowieka z jakimikolwiek rzeczywistymi , realnymi i prawdziwymi argumentami i to nawet z argumentami od uwzględnienia których zależy jego (i jego rodziny) życie lub śmierć.
  Takiemu człowiekowi nie przejdzie przez głowę nawet cień myśli, że może być oszukanym przez tego, któremu bezgranicznie zawierzył.
  Gdy natknie się na informację przeciwną do tych, które umeblowały mu jego głowę, to od razu od takiej informacji ucieka – nie zainteresuję się nią, od razu ją odrzuca, nie uruchomi procesu samodzielnej oceny takiej informacji i procesu samodzielnej chociażby próby myślenia, a już z całą pewnością nie powie bliźniemu, że natknął się na taką informację – a jeśli już, to z góry odpowie, że to są bzdury, głupoty i nie warto z tym się zapoznawać [bo szkoda czasu, bo on wie lepiej].

  W takiej sytuacji tak zmanipulowanemu człowiekowi robi się od razu gorąco w głowie i jest gotów zatłuc tego, kto ośmieli się przerwać mu ten słodki letarg i przywrócić go do życia w realnej rzeczywistości z wykorzystaniem własnego, a nie cudzego, rozumu.
  Fałszywi doradcy grają na fałszywej jedności, bo jedność ta ma się sprowadzać jedynie do bycia kibicem jednej z dwu drużyn grających w ustawionym meczu.
  Będą wtłaczać w głowy, że kto inny nie ma szans poza tymi dwoma drużynami – przedstawiając na to własne „obiektywne badania” i jednocześnie z góry ostrzegając , że z całą pewnością będzie fałszerstwo, gdy sprawy nie pójdą po ich myśli. Będą wtłaczać w głowy, że stawianie na kogo innego to niepotrzebna strata głosu.

  Zapytasz – a niby dlaczego tak mają postępować? Powiesz – ja bym tak przecież nie postąpił.
  Otóż dlatego, że oni rzeczywiście żadnego innego wyboru nie mają. Ty taki wybór posiadasz. I to wybór inny niż Ci podpowiadają. Wybór zgodny z POLSKĄ RACJĄ STANU – wybór dla Ciebie, dla Twoich dzieci i wnuków, aby pozostać Polakiem na własnej ojczystej ziemi, a nie być u siebie w domu parobkiem obcych przez nich wodzonym za nos.

  A dlaczego nie mają?

  Na to pytanie sam sobie odpowiesz po solidnym przeczytaniu całości [nie pobieżnego, nie jego fragmentów, czy tylko jednej z części] artykułu „Wybory przez pryzmat „Nocnej zmiany – czy nocnej zdrady?” i uważnej jego analizie.
  Spróbuj – z pewnością zrozumiesz jego treść i sam wyciągniesz wnioski [zaskakujące być może dla Ciebie], ale wpierw odrzuć od siebie chęć ucieczki z tego miejsca – jeśli Cię nagle taka myśl zaraz nawiedziła już w trakcie przeczytania tego powyższego tekstu.

  Wybory przez pryzmat „Nocnej zmiany – czy nocnej zdrady? – część pierwsza :
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2681

  Wybory przez pryzmat „Nocnej zmiany – czy nocnej zdrady? – część druga :
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2680

  UNIJNY MATRIX – CO, SKĄD i JAK POBRAĆ :
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2669

  Boguchwała, A.D. 03 czerwca 2010 r. – mgr inż. Józef Bizoń

  Opublikowano na:
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2687

 11. Zerohero said

  No i teraz wyobraźmy sobie, że te wielomiliardowe dobra, strategiczny obszar między Niemcami a Wschodem, teren gdzie izraelski agnet czuje się jak w domu, atakuje Rosja. Rosja atakuje, a najpotężniejsze imperium w dziejach świata, podkula ogon i oddaje wszytsko bez walki. Choć nawet zamknięcie przez Rosję prywatyzacji gazpromu wywoływalo jego zwierzęcy gniew. Taką wizją raczą nas farbowani „patrioci”.

  Aby twierdzić takie rzeczy trzeba być politycznym analfabetą. Nota bene, widziałem okladkę jednego z wydań „Gazety Polskiej”. Mapa Polski, na niej sierp i młot oraz podpis w stylu „w objęciach Putina” czy jakoś podobnie. Takie gadzinówy robią u nas za prasę niepodległosciową. Tfu!

 12. krystyna said

  Cokolwiek by nie napisać,cokolwiek by nie powiedzieć.
  Szkoda Zachodu.Bo w Polsce wszystko już zostało powiedziane,napisane i zrobione,
  ,żeby było tak jak jest.A jest strasznie ! Piekło na Ziemi ! Ludzie wystraszeni i
  ogłupieni do granic wytrzymałości. To już nie są ludzie.To jakieś cyborgi urobione przez mas- media i Kościół Katolicki. Już za dni 16 pomodlą się na Eucharystii i w te pędy pobiegną do urn oddać głos na Kaczyńskiego albo Komorowskiego. Bo tylko oni mieszczą się w horyzontach ich chorych mózgów. Albowiem wiedzą i widzą tylko to co z ksiądz im powie albo radio i telewizja.
  Szkoda Zachodu. W Polsce nie będzie już żadnej rewolucji, żadnego powstania.To wszystko już było i „se ne wrati”. Polskę póki co woda topi i ziemia ją żywcem pochłania. Może taka Polska musi być utopiona ? Może pod taką Polską musi zapadać się ziemia ? Tyle zła, tyle głupoty co w Polsce się nagromadziło musi
  być albo utopione albo ziemią pochłonięte. Biedna Polsko za podłość i głupość
  wyrodnych dzieci Twoich i bękartów jakiś musisz być w niwecz obrócona.
  I nie ma dla Ciebie już Polsko już żadnej obrony. Zginąć musisz. Już jesteś ZGINIONA w Unii Europejskiej a utopienie Twoje i przysypanie ziemią to tylko formalność nieunikniona.

 13. Shakespear said

  Ewa, Nie ma problemu, poprostu nie chcialem zawlaszczyc ta intelligentna obserwacje.

  Co do Shakspeara, to on jest ciekawa zagadka. Przyklad. Nie ma rekopisow rzadnej pracy lub text jego Testamentu.
  Jego Testament jest tak okrslony (moje skromne przetlumaczenie z pomoca GOOGLA),

  Nie wymieniona ani jednej książki.

  Książki były o wiele bardziej cenne niż miecze i srebra złocone miski i drugie najlepsze łóżka w tych dniach, a gdy osoba umierajaca posiadał jedno dawala mu wysoką pozycję w swojim testamencie.

  Testament nie wymienil zadna sztuke, zadne wiersze, zadna niedokończone dzieło literackie, ani skrawek rękopisu w jakiejkolwiek formie.

  Wielu poetów umarło w ubóstwie, ale ten jest jedyny w historii, który zmarł tak ubogi, reszta odeszli zostawjajc swoje literackie prace za soba. Także książke. Może dwie.

  Reszte tutaj ale po „Shakespear-sku” 🙂
  http://liamscheff.com/daily/2008/11/01/is-shakespeare-dead/
  Ja stawiam na Earl of Oxford, Edward de Vere, jako Shakespear.

  PS:Nie moge polapac sie XHTML

 14. Shakespear said

  Ludzie czytać nie umieją, mysleć?

  Czesc problemu to ze duzo ludzi czyta Super Express lub Fakty. Spadek kupna ksiazek bo … cena Elektryki do gory, cena lekow do gory, cena szkoly do gory ….. Nie ma czasu lub pieniedzy przecietnym ludziom na nic po za zyciem 😦

  Co do Radka Kombatanta Afganistanu z Pulka „American Enterprise Institute”, to on ma sie nie zle. Ten artykul na uspokoji troche 🙂
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Majatki-polskich-politykow-to-miliony-najbogatszy-Sikorski-2155005.html

 15. Ewa Polska said

  #11
  „Tyle zła, tyle głupoty co w Polsce się nagromadziło musi
  być albo utopione albo ziemią pochłonięte. Biedna Polsko za podłość i głupość
  wyrodnych dzieci Twoich i bękartów jakiś musisz być w niwecz obrócona.
  I nie ma dla Ciebie już Polsko już żadnej obrony. Zginąć musisz. Już jesteś ZGINIONA w Unii Europejskiej a utopienie Twoje i przysypanie ziemią to tylko formalność nieunikniona.”

  ?????
  Widze, ze Krystyna robi „dobra robote” w szerzeniu tej idei….
  Sama tak piszesz czy na zlecenie? A moze zaplacono ci, abys tak pisala?
  Moze powinnas brac lekarstwa?

  Jesli wrogowie knuja, to zrozumiale. Ale jesli pozwoli sie na podcinanie korzeni „swoim” to zwykle samobojstwo…. Pojdz krystynko, odpocznij….

 16. Marucha said

  Re 3 (Shakespear):
  Re 8, 9, 10 (Zerohero):

  Czuję się w obowiązku podziękować autorom za te liczne przykłady ewidentnego, totalnego zniewolenia gospodarczego i politycznego Polski przez Zachód – a więc przy pomocy agentury żydowskiej i jej lokalnych filii: agentury niemieckiej i amerykańskiej.

  Na tym tle zdumiewa więc nachalne, uparte, namolne wręcz straszenie „rosyjską agenturą” w tzw. prawicowych mediach, skoro jej działalność prezentuje się więcej, niż mizernie, a skutki tej działalności są bliskie zera.

  Równie zdumiewa i wręcz oburza zachowanie nieuleczalnych durniow i idiotów (i prowokatorów), którzy wmawiają publiczności, iż Polska jest zniewolona Polski przez Rosję, podczas gdy 70-80% polskich ustaw jest nam narzucanych przez brukselskich koczowników.

  Dlatego powtarzam po raz drugi, głośno i wyraźnie: każdy, kto będzie tu wypisywał rzygowiny intelektualne o „zniewoleniu Polski przez Rosję”, odnajdzie swoje postingi w koszu na śmieci. Wolność słowa nie może być tolerancją dla głupoty.

 17. Ewa Polska said

  #12 Shakespear napisal:
  ” Co do Shakspeara, to on jest ciekawa zagadka. Przyklad. Nie ma rekopisow rzadnej pracy lub text jego Testamentu.”
  *************************

  To zadna zagadka. William Shakespeare jako poeta NIGDY nie istnial.

  Utwory zostaly napisane przez grupe poetow, prawdopodobnie platnych, co wyjasnia tez ich liczebnosc. Jeden czlowiek fizycznie nie bylby w stanie napisac tyle utworow w tak stosunkowo krotkim czasie.

  Jest tez inna wersja….

 18. Marucha said

  Pani Ewo Polska,

  Powinniśmy raczej podziwiać Shakespeara, że stara się pisać po polsku, choć jest to dla niego drugi język, a więc nie ojczysty.

  Bardzo mi się nie podoba, że wielu przyzwoitych ludzi polskiego pochodzenia boi się wejść na polskie fora z obawy przed szyderstwami z ich polszczyzny.

 19. PL said

  Czy pani Ewa pewna jest, że Shakespeare nigdy nie istniał?
  Bo wielu innych wybitnych szekspirologów nie wypowiada się z taką pewnością, jak pani Ewa.
  Co zaś się tyczy liczby napisanych utworów, to Shakespearowi bardzo daleko choćby do naszego Kraszewskiego… a może Kraszewski też ni istniał?

 20. Albo said

  Re: 8, 9 ,10

  Kaczor sam przyznal ze podpisal dokument ktorego nie czytal. A moze dali mu podpisac wyrok smierci na samego siebie? Skoro jest to madrosc prezydenta panstwa, to czego spodziewac sie po reszcie kretynow?

  Na ten kraj i bezmyslny motloch nie mozna patrzyc serio. Mieli i beda miec to na co zasluguja. Po doswiadczeniach chocby tylko ostatnich 20 lat dalej wybieraja miedzy PO-PiS i uczestnikami okraglego stolu. To wyglada jak nalog, ale ja stawiam na krancowy debilizm ktory potwierdza historia tego kraju. Oni nawet nie rozumieja ze stracili ojczyzne.
  Chyba juz niedaleko do chwili potwierdzenia opinii pewnego pisarza emigracyjnego ze Warszawa to male zydowskie miasteczko na granicy Rosji i Niemiec.

  Opinie ksiedza dodatkowo pokazuja poziom rosofobii i ich zerowe rozeznanie polityczno-historyczne. Dlugie lata propagandy i prania mozgow zrobily swoje. Wszystkiemu winni sa „Ruscy” i zimny czekista Putin, ale TW Bolek, Olek i reszta szumowin jakie im wystawiaja przed kazdymi wyborami jest super.

 21. Shakespear said

  PL
  Pozwole ze wyjasnie co sam rozpoczelem.

  Problem nie w tym „Czy istnial?” ale KTO byl „faktyczny” czlowiek ktory urzywal te nazwisko. Bedac raz w Londynie zauwarzylem ksiazke , Charlton Ogburn’s book The Mysterious William Shakespeare. Tytul mnie zafacynowal bo nie myslalem ze tak znana osoba jest pod znakiem zapytania „Kim jest”. Byl to poczatek DLA MNIE wedrowki w Krainie Alicji tego Swiata gdzie wszytko co wydawalo sie ugruntowane mialo podkopane grunty. Shakespear taki jest, i mozliwych osob jest kilka.

  I tak jest ze wszytkim jezeli popatrzymy skrupulantnie i dlugo na dany temat. Czesto nic nie jest Oczywiste. Przyklady: Swinska Grypa, Ptasia Grypa, Finansowy Krach w USA, Wojna z Terrorrizmem, Tarcz w Polsce,45 min do zaglady Londynu, Bron masowego rarzena w Iraku ….. Media wpajajom ze tu nie ma zadnych problemow. Oh Tak ? 😉

  Ale Shakespear jest mojom ulubiona Zagadka, bo im glebiej popatrzysz tym bardzie to wszystko wydaje sie NIE TAK by byl to ten z nad Stratford-upon-Avon 🙂

 22. Krzysztof M said

  Ad. 19

  Po doswiadczeniach chocby tylko ostatnich 20 lat dalej wybieraja miedzy PO-PiS i uczestnikami okraglego stolu. To wyglada jak nalog, ale ja stawiam na krancowy debilizm ktory potwierdza historia tego kraju.

  To się nazywa zapętlenie. Człowiek kręci się wokół tych samych, błędnych wniosków. Bierze się to z wielu prób powtarzania np. dwóch rozwiązań, które są błędne, ale my o tym nie wiemy i wciąż mamy nadzieję, że któreś rozwiązanie okaże się tym dobrym. Po prostu przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Media wmówiły ludziom, że nie ma innych możliwości, niż PIS lub PO. Media powtarzały to długo i uparcie. To ludzie uwierzyli i myślą schematami przez media narzuconymi. Na takie zjawisko nie ma siły. Trzeba wstrząsu, żeby przerwać taką pętlę. Znam to z autopsji, bo wielokrotnie ja i moi koledzy zapętlaliśmy się, szukając przyczyny uszkodzenia, usterki. Co człowieka po prostu nie dociera fakt, że kręci się w kółko. Myślę, że wobec nas zastosowano taką elementarną socjotechnikę.

 23. 3xJ said

  Coraz durniejsze te komentarze.Jest Pan tam Panie Marucha?

 24. Krzysztof M said

  Ad. 22

  Tak en bloc durniejsze, czy jakiś konkretny komentarz? 🙂

 25. Zerohero said

  Ciekawostka:

  http://www.rp.pl/artykul/488266.html

  czyli

  – na wodach międzynarodowych, w środku nocy, można zaatakować obcy statek. Problem w prawidłowym wykonaniu ataku.
  – dzienniakrz daje wiarę stronie izraelskiej, że zostala zaatakowana i nie widzi śmieszności atakowania komandowsów przez wolonatriuszy wyposażonych w krzesła. A może to Żydzi zaczeli strzelać i zdesperowani wolonatriusze bronili się bronią improwizowaną?
  – dziennikarz z Rzepy zupełnie pomija aspekt TERROU PAŃSTWOWEGO i z miejsca przyjmuje wersję nieszczęśliwego splotu okoliczności.Tak jakby nie wiedział, że Izrael celowo wyrabia sobie złą markę by odstraszać. Polityków i dziennikarzy od krytyki, wolontariuszy od odwiedzania zakazanych terenów.

  Tutaj działa prosta zasada. Media żydowskie – punkt widzenia żydowski. Tak trzeba oceniać siły wplywów w kraju, a gładkosłowych felietonistów dajacych nam na tacy swoje „przemyślenia” – olać. Sami możemy mysleć!

 26. spokojny said

  Pani Krystyno !
  NIECH ZYWI NIE TRACA NADZIEJI !!!

  Jeszcze Polska nie umarla…….. .

  Co nam obca przemoc wziela dola bedzie jej/ich marna !

  Chorzy (bywa) na lozu smierci odzyskuja zdrowie i potem dlugo,dlugo zyja .

  Polakom potrzebna TERAPIA WSTRZASOWA,ona nadchodzi.

  Tacy ludzie jak Pani nie powinni sie zalamywac.
  Sprawiedliwosci stanie sie zadosc .
  Fakt,ze przy tym wielu niewinnych ucierpi ale lepiej niz glupcy zgina gdy maja nadal innych zarazac swoja glupota !

 27. Marucha said

  Optymizm jest cenny, ale jednak większość chorych na łożu śmierci umiera.

 28. Alfa said

  Anex do #25

  Kilka szczegolow z ostaniej zbrodni Izraela:
  http://gulfnews.com/news/region/palestinian-territories/israelis-subdued-captain-by-pointing-gun-at-a-child-1.636007

  Tylko gownonurtowe merdia w usraelu i w polskojezycznych szmatach publicysci trzymaja strone zbrodniarzy.

 29. bezpartyjny said

  Polska doświadczana jest wielką katastrofą w postaci niespotykanej dotąd powodzi, która ponoć obejmuje aż 25% powierzchni kraju. Nie długo pewno (oby nie) podniosą się głosy : A gdzie jest Bóg?” nie widząc, że za tym pewno stoją nasze grzechy, grzechy oddawania głosów na bezbożników, grzechy czczenia osób, które bez przymusu dobrowolnie oddały nas w pacht wrogów naszego Boga i naszej religii. Grzechów słuchania bezbożnej telewizji i czytania takiej że prasy. Grzechów lenistwa w sprawach obrony naszej wiary, krzyży, życia, rodziny, ojczyzny a także tchórzostwa kiedy trzeba bronić swoich przekonań zgodnych z nauczaniem Chrystusa. Zapomnieliśmy o nim. O tym że bez Niego nic uczynić nie możemy. Zapomnieliśmy o tym, że powinniśmy uderzyć się w piersi (swoje piersi), czynić powszechną pokutę i nawrócić się póki nie jest za późno. Powódź jest wielkim znakiem i ostrzeżeniem dla Polaków, narodu chlubiącego się dotąd, że był zawsze wierny. Jeżeli się nie nawrócimy zginiemy.

 30. PL said

  To typowe. O Bogu nigdy się nie myśli, nie poświęca Mu nawet 5 minut dziennie – ale gdy nadchodzi kataklizm, to nagle katolicznicy się budzą i zaczynają wołać „gdzie jest Bóg?”…

 31. Albo said

  Re: #22

  Ten wpis byl chyba odpowiedzia na moj.

  Dziekuje za probe wyjasnienia, ale jest to dla mnie nieprzekonywujace z nastepujacych powodow:

  1. Stan skolowania/zapetlenie nie moze trwac przez 20 lat, szczegolnie przy obecnosci sugestii innych rozwiazan.
  2. Na jakim poziomie intelektualnym byli: prezydent ktory dokonal aktu zdrady wbrew konstytucji i nie czytajac dokumentu ktory podpisal i jego zona, ktora po „wystepach w TV” oswiadczyla ze nie wazne jest co sie powie przed kamerami tylko to zeby cokolwiek powiedzic – bo to tak przyjemnie?
  3. Za co ma prezydent swoj elektorat skoro uwaza ze moze mu sie pochwalic podpisaniem dokumentu zdrady bez czytania?
  4. I na koniec, czym jest elektorat ktory to akceptuje i posmiertnie chowa w miejscu dla najbardziej zasluzonych?

  Zadnych okolicznoesci lagodzacych dla tych ludzi nie ma oprocz konkluzji ze jest to przypadek wrodzonego debilizmu, ktory mozna ujac fraszka:

  Tu sie dylemat konczy i jednoczesnie zaczyna
  bo plastelina jest jak motloch, a motloch jak plastelina.

  A teraz porownanie dla intelektualnie uposledzonych, bo takich na tym blogu tez nie brak, sadzac po niektorych wpisach.

  Polski elektorat mozna porownac do kogos kogo raz namawiaja by usiadl na goraca blache, a innym razem na bloku lodu. W rezultacie ma biedak albo poparzona albo odmrozona. Jedyne wyjscie jakie widzi to modlitwa lub stwierdzenie ze: „nic nie mozna zrobic”. Jesli mu zapropowac by siadal na krzeslo wtedy slyszy sie obelgi lub krytyke propozycji.
  Takich imbecyli nie nalezy zalowac lecz trzeba odpisac na straty.

  Tak wygladaja kazde polskie wybory od 20 lat, a wynik nadchodzacych bedzie chyba podobny.

 32. Do 2 – Pan Spokojny – Ideologie w naszej cywilizacji , by zdobyc zwolennikow , musza miec w swych szeregach meczennikow . Potem by trwac , trzeba wciaz odnawiac . Dlatego mamy tylu swietych . Czasem oprawcow trzeba sprowokowac , potem juz tylko dolewac oliwy do ognia .

  Pani Ewa Polska z 15 — Polecam ksiazke Victora Hugo „Bug Jargal” .Czytalem ja lat temu z piecdziesiat . Z tresci zapamietalem tylko , sens i jej przeslanie . Mowi ono dlaczego Pani Krystyna ma wiecej racji niz Pani , Pani Ewo . Mimo Pani pieknych intencji .

  Pan Bezpartyjny z – 29 — Grzechy , grzechami , ale powodz jest w Polsce , nie z powodu grzechu , lecz z powodu zbrodni zaniechania regulacji rzek i konserwacji walow przeciw powodziowych . Winnych tu mozna imiennie .

 33. jerzyczek said

  Hi „jaśnie oświeceni”!

  Pragnę zauważyć, że tłumaczenie rzeczywistości na podstawie tego co widać nie wyczerpuje wszelkich możliwości. Wyszydzanie i wycinanie tych, którzy podejrzewają inny kształt niewidocznego i brakującego puzzla nosi właśnie cechy, które „jaśnie oświeceni” zarzucacie pozostałym.

  pozdrawiam

 34. Marucha said

  Czyli mówiąc krótko, panie Jerzyczku, głupota i rozsądek jednakowo ważą.

 35. spokojny said

  Do wierzacych i niewierzacych :

  Czy znane WAM jest co zrobil Jezus w swiatyni z kupcami ?
  Warto sobie przypomniec , skorzystac i z tej nauki ewangielicznej !

  Bog podobno jest cierpliwy ale i Jezusa syna Boga zywego poniosly wtedy nerwy . A MY POLACY ?

  „Gosciu Po Raz Pierwszy ” daj rade – jak pozbyc sie meczennikow ,meczenstwa i meczacych .

  Czy wmowione chrzescijanom „W KRZYZU CIERPIENIE” ma trwac wiecznie na ziemi aby uzyskac niebo ???

  A moze to jest po zydowsku „MUTTER LACH” (w tlumaczeniu: wolno tobie ,czyli tylko Zydowi byc tym a nie innym a reszte to bydlo nic nie znaczace i wolno go zabijac !) ???

  Z dolaniem oliwy bywa roznie przekonali sie o tym zarowno Zydzi jak i Niemcy w swej dlugiej historii.

  Zbliza sie okragla rocznica Grunwaldu – Statua Matki Boskiej Malbolrskiej juz jest na swoim miejscu czy jeszcze jej tam nie ma ,czuwac bedzie nad nowymi wspolczesnymi „Krzyzakami” ???

  Jezeli ochrzczono Tuska ,to byc moze i obrzezano wielu Polakow ???
  Ja stwierdzam obrzezanie z rozumu milionow Polakow !

 36. jerzyczek said

  Panie Mrucha!

  Każdy widzi, że słońce się kręci w okół ziemi…

 37. Marian Barański said

  Jestem w pewnej rozterce. Bo uroczystośc beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, w której ma wziąc udział 100 biskupów i 2000 księży. To ogromne przedsięwzięcie. A pamiętam czasy kiedy ks. Popiełuszko de facto wpisywał się w propagandę proKOR-owską , atakując bezpiekę. Oczywiście i jedni /bezpieka/ i KOR są mi obcy. Zostanie beatyfikowany przez Watykan , pod BXVI i to nakazuje posłuszęństwo ,ale mam wątpliwości co do zakresu tej fety. Czy trzeba ściągac taka masę biskupów i księży ?Czy nie czas na ocenę postępowania ks. bpa Nycza, który udostępnił katedrę św. Jana na pochówek Geremka i uczestniczył w żydowskim święcie chanuki ? Czy nie ma innych , równie ważnych spraw w Polsce ? O tym dyskutujmy, nie o bzdetach

  Czy atakowanie bezpieki automatycznie stawiało w rzędzie sojuszników KOR-u? – admin

 38. Babka z Gdyni said

  @Spokojny _ miło,że wspomniałeś o zbliżającej się rocznicy grunwaldzkiej.Właśnie kończę replikę chorągwi królewskiej do pewnego Muzeum.W Malborku wisi od 11 lat koło 2o replik chorągwi grunwaldzkich( plus dwie w Toruniu).To jedna z większych moich prac życiowych.
  A skoro przy Malborku jesteśmy- nasze Żuławy zostały tak wspaniałe zdrenowane przez Hollendrów niegdyś tam mieszkających,ze do dzisiaj opierały sie wszelkim powodziom.Pozdrawiam.

 39. Andrzej 101 said

  Zamach na ks. Jerzego był prowokacją SB przeciwko Kiszczakowi. W historii PRL szefem MSW był do czasu Kiszczaka zawsze człowiek z SB/UB. Nomincja Kiszczaka wywołała wściekłość generalicji SB. Mózgiem zamachowców był zastępca Kiszczaka, gen. Milewski. Zamachem tym chcieli pokazać, że Kiszczak nie panuje nad służbami i w ten sposób zmusić go do dymisji. Szoferowi ks. Jerzego celowo ułatwiono ucieczkę. Wystarczyło zamknąć drzwi z zewnątrz, lub posadzić go na tylnym siedzeniu pomiędzy dwoma SB-kami. Wtedy by nie uciekł. Chodziło jednak o to, aby powiadomił on władze kościelne o uprowadzeniu ks. Popiełuszki przez SB. Szofer księdza znał jednego z esbeków, bo ten robił krótko wcześniej u niego rewizję. Zamachowcy mieli obiecane, że po pokazowym procesie potajemnie z fałszywymi paszportami zostaną wywiezieni z rodzinami za granicę. Jednak Kiszczak wiedział o planowanej prowokacji. Wojskowy wywiad obserwował w tamtym czasie Piotrowskiego. Prowokacja się nie udała. Wprawdzie ks. Jerzego SB zamordowała, ale to nie Kiszczak, a Milewski wyleciał z funkcji wiceministra MSW. Wyleciało też kilku innych jego zaufanych. A zabójcy zamiast na Kubie czy w Bułgarii po procesie wylądowali w więzieniach.
  Zamach ten był też przejawem walki o wpływy między cywilną bezpieką i wojskowym wywwiadwm. Wygrał Kiszczak i wywiad wojskowy. Sam Jaruzelski nie miał z zamachem NIC ale to NIC wspólnego.

 40. Marian Barański said

  Re: Admin,37. Oczywiście,że nie stawiało, choc z drugiej strony mogło stawiac,zależało od stopnia niezależności. Nie znam ew. układów między ks. Popieluszką a KOR-em. Może by ktoś się tym zainteresował.Mnie chodzi o co innego .Mianowicie , co sensownego wynikło z kazań księdza Popiełuszki i dlaczego duchowieństwo nadaje im tak wielki rozgłos? Również i światyni Opatrzności, która zdaniem niektórych przypomina świątynie jerozolimską. Komentarz Andrzeja 101 bardzo interesujący.

 41. bezpartyjny said

  ad.39 Bardzo prawdopodobne. Analogia to katastrofa w Smoleńsku. Czy i tu aby nie miała miejsca walka GRU z KGB i chęć służb wojskowych podkopania Putina niewygodnego także dla starszych i mądrzejszych rządzących również w największym mocarstwie świata. Lotnisko było wojskowe czyż nie? A związki Bronisława z dawnym WSI ?. Pytanie jak zawsze w takich sprawach brzmi : Kto zyskał a kto stracił? No chyba, że była to awaria techniczna albo błąd pilota.

 42. Andrzej 101 said

  Bezpartyjny: Zamach w Smoleńsku to robota CIA i Mosadu. Podrzucili straszne g..wno Rosji i Putinowi.
  Jeśli to była konkurencja pomiędzy wywiadami, to była to walka między wywiadami Rosji i wywiadami USA i Izraela – którym Rosja stoi na drodze do zdobycia panowania nad światem!
  http://judeopolonia.wordpress.com/2010/06/05/dylemat-wyborczy-nwo-czy-dymiacy-nagan-putina-andrzej-szubert/

 43. Marucha said

  Re 40:
  Co sensownego wynikło z głoszenia prawdy w czasach, gdy za jej głoszenie można było zostać zabitym? Niech Pan sam sobie odpowie.

  Kwestia Świątyni Opatrzności nie ma z tematem nic wspólnego.

 44. Marian Barański said

  Re : Marucha . Prawda ,ze rządzi SB była głoszona przez wielu i jakoś żyją. Toteż zastanawia mnie czemu nadaje się temu tak wielkie znaczenie . A ze Swiatynią Opatrzności też sprawa nie jest prosta. Nasi przodkowie postanowili,ze stanie ona w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie i nawet umiejscowili tam kamień węgielny .Miało to byc wotum za zachowanie niepodległości. Obecnie zmieniono to na Pola Wilanowskie ok. 3 km od miasta. Pierwotny projekt był tak dziwaczny,ze musiał byc zmieniony na obecny .Brak na nim wizerunku krzyża. Sens tej świątyni tez jest nieco tajemniczy , bo ma dwie izby pamięci – JPII i prymasa Wyszyńskiego. Chowa też się tam różnie min. pochowano ks. prałata Peszkowskiego, który chciał byc pochowany wsród Kolegów w Katyniu. Obecnie chowa się chyba relikwie ks. Jerzego, bo grób jego będzie na Żoliborzu. w świątyni tej Episkopat dziękował za akces do Unii Europejskiej. Wreszcie ma ona byc wotum za odzyskanie niepodległości w roku 1989. Wystarczy ? Obecnie chyba ma służyc nagłośnieniu ks. bpa Nycza , którego scharakteryzowałem ew. Episkopat zadecydował kontynuowac dotychczasowa niewyraźną /prounijną?/ linię. Tak więc , wbrew pozorom , beatyfikacja ks. Jerzego ma związek ze świątynią Opatrzności.

 45. Albo said

  Re: # 42
  Tez jestem przekonany ze to robota cia z mosadem na rozkaz koczowniczej miedzynarodowki.
  Ciekawe czy rosjski wywiad wiedzial lecz nie znali szczegolow i nie mogli/nie chcieli przeszkodzic.
  Rosjanie musza miec dowody tej zbrodni i musieli o tym zakomunikowac sprawcom.

  To by tlumaczylo takie rzeczy jak:
  – niespodziewana wizyta Brzezinskiego, prawej reki Rockefelerow (prawdopodobnie z dyrektywami zmiany polityki polskiej do Rosji).
  – paniczne wykrecanie sie poskiego rzadu od dochodzen, czy sugestii powolania miedzynarodowej komisji. Mysle ze podpis czlonka komisji na prawdziwym raporcie bylby podpisaniem wlasnego wyroku smierci.
  – nieobecnosc zapowiadanych osob na pogrzebie i cisza w miedzynarodowej prasie sugeruja proby jak najszybszego wyciszenia zbrodni.
  – dziwne luki we wstepnym raporcie i caly przebieg prac na miejscu katastrofy.
  – uruchomienie zydowskiej V kolumny w Rosji w postaci szczekaczy pouczajacych i przestrzegajacych polski rzad przed rosyjska wersja dochodzenia.

  Rosjanie trzymaja zbrodniarzy za nabial i wyciagna korzysci, co moze wyjsc tez na korzysc polskiemu regionowi kiedy uzyteczni polscy idioci przestana byc napuszczani na Rosje (mysle ze Rydzyk, ND i „wybrani” publicysci beda dalej ryc).
  Trzymac sprawcow za nabial beda mogli tak dlugo jak trwaly dochodzenia podobnych katastrof. Do tej pory moga w kazdej chwili opublikowac prawde gdyby dostrzegli korzysc lub zaszla tego potrzeba.

 46. bezpartyjny said

  Andrzej 101. Pozostanę jednak przy swoim przypuszczeniu jakkolwiek nie wykluczam, ponieważ jedno drugiemu nie przeczy ( a uzupełnia) zwłaszcza, że służby cywilne i wojskowe są z pewnością są przesycone zarówno w Rosji jak i w Polsce agentami rekrutującymi się ze starszych i mądrzejszych lub przez nich skaptowanymi. Czy nic nie mówią dwa fakty: dlaczego nie wykonano zamachu na samolocie którym leciał Putin i drugie, dlaczego Putin wyglądał po wypadku smoleńskim tak bardzo wystraszony ? I jeszcze jedno, od niepamiętnych czasów walczyły ze sobą zawsze służby cywilne i wojskowe. Tak było np. u Hitlera, tak było u Stalina a wcześniej u cesarzy rzymskich. Oczywiście nazwy tych służb były inne. Ale tak naprawdę co nam szarakom z tego i tak wątpliwe czy tu na ziemi dowiemy się prawdy.

 47. Marucha said

  44:
  Mam wrażenie, iż ma Pan za złe ks. Jerzemu, iż został bestialsko zamordowany (m.in. podczas parodniowych tortur wyrwano Mu język) – a inni jeszcze żyją.
  No cóż, Żydo-Bolszewia właśnie Jego wskazała palcem jako chwast do wyrwania – może dlatego, iż Jego głos był słuchany przez tysiące wiernych.

  Sprawa Świątyni Opatrzności (co do której zgadzam się z Panem) nie ma z ks. Jerzym nic wspólnego. Nie On zmienił jej lokalizację, nie On zaprojektował quasi-masońską architekturę i nie On wyraził wolę, aby tam spoczęły Jego szczątki.

 48. ssn said

  AD 47
  niemniej jednak nie do końca jestem przekonany czy ksiądz Jerzy umarł za wiarę, tzn nie neguję Jego wiary, ale zdaje się że przeważyły tu względy polityczne.
  Proponuję jako głos w dyskusji:
  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5925/

 49. Krzysztof M said

  Słyszałem kiedyś, że zabójstwo ks. Jerzego było wymierzone w Jaruzelskiego. Miało spowodować wrażenie, że Jaruzelski nie panuje nad sytuacją w kraju. Podobno już nowy rząd oczekiwał w podwarszawskiej miejscowości na rozwój sytuacji. Jaruzelski był podobno w drodze do jednego z krajów demoludów. Dowiedział się o sytuacji, zmienił kurs, poleciał do Moskwy i przekonał Sowietów, że sytuację opanuje. Dalszy ciąg znamy.

  To plotki. Ile w tym prawdy – nie wiadomo.

 50. Marucha said

  Ks. Popiełuszko został zabity z powodów politycznych, ale umarł za wiarę – z czym wiązało się Jego przekonanie, iż należy mówić prawdę.

 51. Marian Barański said

  Jakiej prawdy?> ŻE są rządy bezpieki.Toż wiedział o tym każdy.
  A ze Swiatynią Opatrzności , to sprawa ni9e jest taka prosta. Po pierwsze bowiem , to nasi przodkowie zadecydowali/i nawet poświęcili kamień węgielny/,ze ma ona stanąc w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie . A Ogród nadal istnieje .Po wtóre , pierwszy projekt był tak dziwaczny,ze wywołał protesty i go zmieniono , na obecny, tę , nazwijmy go , na niedoskonały.Po trzecie , ma on miec dwie izby pamięci – JPII i Prymasa Wyszyńskiego .Po czwarte , nie bardzo wiadomo czemu ma ona służyc. Bo np. ksiądz prałat Peszkowski został tu pochowany wbrew swojej woli, ponieważ prosił by go pochowac w Katyniu . Obecnie ks.

 52. – Do Pan Spokojny – 35 — „… jak sie pozbyc meczennikow , meczenstwa i meczacych ”
  Po pierwsze , podobno wszystko dobre i zle , co nas spotyka , (nas tzn. jednostki , rodziny , narody ) ma w nas zrodlo i za nasza przyczyna sie staje . Nasz los jest taki , na jaki zaslugujemy . Z historii przykladow ? Za malo tu miejsca by przytaczac . Sa male panstewka , miedzy duzymi umieszczone , umiejetnie sie prowadzac , nikomu nie wadza . My bez wroga w calym tysiacleciu , nigdy zyc nie umielismy . Ze Zydzi rozrabiali nam Panstwo ? Bo im pozwolilismy , przeciez nie napadli nas . Przeskakujac historie — a wspolczesnie , ja komuny nie kochalem , ale Polakow Gomulke i Gierka na kogo , my !!! Nie Zydzi ,wymienilismy . Na zydowskie pstrykniecie palcow , bylismy i jestesmy . Czy na zmiane idzie ? Jak nie , to wstydzic tylko nam wypada . Chyba ze i z wstydu nas ograbiono .

 53. – Do Pan Spokojny – 35 — Jeszcze do „jak pozbyc sie meczennikow”
  Pozbyc sie meczennikow ? Nie pozbyc sie , ale moze nie modlic sie do Nich .
  Ustawic im pomniki , przy naszej Drodze Zycia . Tak jak stawiamy pomniki i krzyze ofiarom wypadkow drogowych , przy drodze na widoku . By ostrzegaly , przypominaly i uczyly , mowiac nam : Jak najmniej tych Pomnikow .
  Ja wiem ze mocno upraszczam , to z potrzeby krotkosci tekstu . Wiem ze punktow na lapke w gore nie dostane . Ale i nie o lapki chodzi .

  Ps – Pisze Pan jeszcze ze miliony Polakow dalo se obrzezac rozum ? Punkt i lapka w gore .

 54. Marian Barański said

  RE : Marucha ,47.Dopiero ,dziś , w niedzielę otwarłem komputer i stwierdzam :mimo moich krytycznych uwag pod adresem księdza Popiełuszki nic nie upoważnia Pana do wypisywania uwag jakobym popierał mord na nim. Tego rodzaju Pańska uwaga jest dla mnie obraźliwa.

 55. Marucha said

  Panie Marianie, nic Pana nie upoważnia do przypisywania mi slow, których nigdy nie wypowiedziałem.

  Pana krytyczne uwagi odnośnie ks. Jerzego są dla mnie zdumiewające i wrecz antypolskie.

  Problem Świątyni Opatrzności, co pisze po raz trzeci, nie ma NIC wspólnego z ks.Popiełuszką.

 56. bezpartyjny said

  Czy ktoś z szanownych dyskutantów widział krótki film nakręcony przez śp. Szumowskiego ze spotkania ks. Popiełuszki i ks. Jancarza z Wałęsą ? Film nagrany na kasecie można było oglądnąć w czasie stanu wojennego. Niestety dzisiaj jest jakoś niedostępny ale może ktoś go posiada lub znalazł w internecie ?
  Słowa które tam padły dużo by posunęły merytorycznie dyskusję.

 57. bezpartyjny said

  Sługa Boży a wkrótce Błogosławiony ks. Jerzy pozostanie w pamięci jako wielki i odważny patriota
  głoszący miłość Boga w powiązaniu z miłością Ojczyzny i z miłością do ludzi a w szczególności do Polaków, domagający się sprawiedliwości dla robotników i rolników, przypominający obowiązki rządzących wobec społeczeństwa, podnoszący nas na duchu. Ks. Jerzy nie miał z pewnością rozeznania (jak i prawie 100% Polaków) w tym czasie co do Wałęsy czy KOR-u ale za to przecież nie można go winić. Jego kazania w dużej mierze są nadal aktualne. Warto sobie przypomnieć np.:
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21644

 58. bezpartyjny said

  Warto posłuchać kazań ks. Jerzego, są stale aktualne:
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21644

 59. Marian Barański said

  Panie Marucha. Na czym polega antypolskośc moich wypowiedzi ?
  Czy ks. Popiełuszko kiedykolwiek wypowiedział sie krytycznie o KORz- e? Czy jego homilie nie pokrywały się z propagandą KOR- u?

 60. jerzyczek said

  „…Porwanie i zabójstwo księdza Jerzego stanowiło decyzję perfekcyjnie zaplanowaną i niezwykle trafną – z punktu widzenia sowieckiej strategii. Zapewne nigdy nie dowiemy się, kto był autorem tego iście szatańskiego planu. Gdy spojrzeć, z perspektywy naszej dzisiejszej wiedzy, na sytuację istniejącą w roku 1984, nie sposób wskazać żadnego alter- natywnego zdarzenia, które w podobny sposób mogło wywrzeć wpływ na sprawy polskie. Można wyróżnić trzy przyczyny, dla których ten mord stanowił zbrodniczo idealny środek do celu.
  W osobie księdza Jerzego „spotykają się” dwa, elementarne czynniki, decydujące wówczas o kształcie polskiej rzeczywistości – „Solidarność” i Kościół Katolicki. Jego kapłaństwo i patriotyzm, siła wiary i wierność ideałom „Solidarności”, wprost pretendują tego Kapłana do roli, jaką przeznaczyli Mu oprawcy. Jednocześnie, „Solidarność” i Kościół – to dwa największe zagrożenia, z którymi partia komunistyczna nie jest w stanie sobie poradzić, a które musi podporządkować swoim planom, jeśli chce zagwarantować swoje przetrwanie…”

  za Aleksander Ścios – III RZECZPOSPOLITA CZY „TRZECIA FAZA”?

 61. bezpartyjny said

  Sługa Boży a wkrótce Błogosławiony ks. Jerzy dał nam przykład odwagi w bezkompromisowym głoszeniu miłości Boga, człowieka (każdego a szczególnie ubogiego) i Ojczyzny. upominaniu się o sprawiedliwość społeczną, o prawdę i wolność w jej głoszeniu, o odpowiedzialność rządzących i ich powinność w stosunku do rządzących. Należy usprawiedliwić jego zaufanie w stosunku do Wałęsy i członków KOR gdyż z pewnością nie wiedział tego co obecnie wiemy. Ks. Jerzy nie jednokrotnie powoływał się na nauczanie naszego wspaniałego prawdziwego pasterza Sługi Bożego prymasa ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, który oby wkrótce został beatyfikowany i kanonizowany.
  Warto posłuchać jego kazań (zamieszczone na stronie Radia Maryja).

 62. bezpartyjny said

  miało być „do rządzonych”

 63. bezpartyjny said

  Jeszce do komentarza nr42 Andrzej 101. Polecam http://www.bibula.com/?p=22594. Jest tam i taki fragment:
  ” Prezydent Miedwiediew, do niedawna uważany za marionetkę, od 4 miesięcy wykazuje się coraz większą samodzielnością. Wywalenie bez konsultacji z Putinem 18 generałów milicji, całego zarządu więziennictwa i połowy szefostwa prokuratury – było wypowiedzeniem wojny. Po antyputinowskich demonstracjach w przeszło 100 miastach Rosji, początkowo nikt nie zwrócił uwagi, że były to miasta garnizonowe. Teraz się już mówi, że siłą wspierającą Miedwiediewa jest armia, która nie tylko dąży do pozbycia się kurateli kagebistów, ale też do przejęcia całości schedy po nich.
  Czy to oznacza, że Miedwiediew strącił nasz samolot? Też niekoniecznie. Skutkiem wewnętrznej rozgrywki w Rosji może być to, że w przypadku bezpardonowej walki ze sobą służb siłowych – kontrola Miedwiediewa i Putina nad nimi może być niepełna.”

 64. Joe said

  Jerzyczek i Andrej101…Zgadzam sie w 100% z wersja Pana Andrej,bo jest ona potwierdzeniem tego co slyszalem z ust mojego kolegi z lawy szkolnej,a ktory byl baaardzo wysoko postawiony we wladzy MSW… i tego wlasnie departamentu.Mialo to miejsce podczas mojej wizyty w Polsce 3-lata temu.
  Powiem wiecej,Piotrowski i jego „oddzial specjalny” to byli zawodowi mordercy ktorzy takich dzialan dokonali duuuzo wiecej.
  Dlatego Kiszczak ich aresztowal z taka latwoscia… natychmiast.
  A sam proces? To wiadomo czym jest w Polsce sadownictwo.

 65. Marucha said

  Re 59:
  Panie Marianie, najwyraźniej chce się Pan przyczepić do pięknej postaci ks. Popiełuszki, który do dziś jest autorytetem dla olbrzymiej większości Polaków – autorytetem, który sam sobie zbudował swoją odwagą i bezkompromisowością w głoszeniu prawdy.

  W braku innych zarzutów zaczyna Pan pisać zupełnie nie na temat, bo o Świątyni Opatrzności, z którą ks. Jerzy nie miał nic wspólnego.

  Ponadto zarzuca Pan ks. Jerzemu jakieś sympatie dla KOR, co jest, mowiąc krótko, g-prawda – bo ks. Jerzy był apolityczny, a walczył jedynie o daną przez Boga godność człowieka. Równie dobrze mógłby mu Pan zarzucić, iż nie krytykował wtedy Tuska, Olechowskiego i Komorowskiego, a więc stałby dziś po stronie tych łajdaków.

 66. j said

  Na Wirtualnej Polonii znalazlam znakomity komentarz Jasia Pukwaterka. Nic dodac nic ujac.

  _______________________

  JasiuPUKWATEREK powiedział
  2010-06-06 @ 14:44

  @ Księze Jerzy ! Gdybyś dożył do dzisiaj to pewnie Euro-Episkopat oddelgowałby Cię na głęboką prowincję i zabroniłby głoszenia kazań /tak jak księżom Malackiemu i Natankowi/, a Wybitne Autorytety, Gazeta Wyborcza i TVN zrobiliby z Ciebie Pedofila i Faszyste.

 67. aga said

  Wlasnie dlatego Panie Marianie Bł.ks.Jerzy musial zginąć ,bo napewno nie zgodziłby się na zniszczenie/rozkradzenie Polski dokonane do spólki przez esbekow w porozumieniu magdalenkowym z KORowcami. I jedni midrudzy to wiedzieli.A może to uzgodnili.
  A towarzysz Glomb wydał w pewnym sensie wyrok na
  księdza Jerzego oglaszając wszem i wobec,ze wysyla go do Włoch.
  W tym momencie dla esbecji stal się smakowitym kąskiem do werbunku.Dlatego był torturowany,bo celem był jego werbunek a nie zabicie.
  Pisze o tym Krzyssztof Kąkolewski w swojej książce”Ksiądz jerzy w rękach oprawcow”.

 68. aga said

  Spuśćmy głowy w dół, by nie natknąć się na jego wzrok

  Młodzi ludzie, dla których osoba księdza Jerzego Popiełuszki jest tylko postacią historyczną, zapewne wyobrażają sobie, że 19 (?) października 1984 roku komunistyczny szwadron śmierci Jaruzelskiego i Kiszczaka zamordował ukochanego przez cały naród i Kościół, bohaterskiego kapłana.

  Nawet nie zdają sobie zapewne sprawy ile analogii istnieje między dniem dzisiejszym, a atmosferą, jaka panowała niemal trzydzieści lat temu. Warto, więc przypomnieć, że w tamtych czasach, co do postawy księdza Popiełuszki nie było jednomyślności, powszechnego podziwu, wdzięczności, a ci, którzy dostrzegali jego wielkość, poświęcenie i patriotyzm niestety byli w mniejszości.

  Reżimowe media przedstawiały Jerzego Popiełuszkę jak jątrzącego wichrzyciela, który zamiast łączyć to dzieli Polaków, a jego kazania nazywano „seansami nienawiści”. Czy czegoś to wam nie przypomina?

  Z siatki esbeckich donosicieli jak oplatała kapłana, jednym z bardziej zasłużonych był wieloletni autorytet Gazety Wyborczej i przyjaciel Adama Michnika, ksiądz Michał Czajkowski, TW Jankowski, który przez niemal ćwierć wieku był komunistycznym szpiclem.

  Jeśli chodzi zaś o stosunek kościelnej hierarchii wobec księdza Jerzego, to żyją do dziś osoby, które powinny się wstydzić.

  Zastanawiam się często, co by się działo dzisiaj gdyby ksiądz Jerzy Popiełuszko nie zginął zamordowany w 1984 roku, lecz żył nadal miedzy nami. Wydaje mi się, a w zasadzie jestem pewien, że byłby bohaterem kpin różnych Wojewódzkich, Majewskich i Figurskich, a tabuny różnych Kuźniarów i podobnych mu TVN-oskich funkcjonariuszy frontu ideologicznego waliłoby w kapłana jak w bęben bez żadnych hamulców, tak jak tylko oni to potrafią.

  A jak byłaby jego pozycja w polskim kościele? Tu mamy pewną podpowiedź. Są nią losy księdza Stanisława Małkowskiego, kapelana Solidarności, przyjaciela księdza Jerzego i numeru jeden na liście księży wytypowanych do zamordowania przez SB.

  Ten bohaterski kapłan, który jakimś cudem ocalał ma zakaz wygłaszania homilii, spowiadania, a odprawiać Mszę Świętą wolno mu tylko w koncelebrze, czyli broń Boże samodzielnie.

  Dzieje się to wszystko 26 lat od pamiętnej zbrodni, a winni jesteśmy temu my wszyscy.

  Dlatego też w dniu jutrzejszym podczas uroczystości beatyfikacyjnych na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie spuśćmy wszyscy skromnie głowy dół by nie napotkać nagle wzroku księdza Jerzego Popiełuszki. Wyobrażacie sobie, jaki to byłby wstyd spojrzeć mu dzisiaj prosto w jego oczy?

  Mirosław Kokoszkiewicz

Sorry, the comment form is closed at this time.