Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co z zapisami z kamer napadniętych aktywistów Freedom Flotilla?

Posted by Marucha w dniu 2010-06-05 (Sobota)

W światowych mediach a zwłaszcza w Internecie co i rusz pojawiają się nowe filmiki dowodzące „niewinności” Izraela i usprawiedliwiające bandyckie potraktowanie napadniętych głęboką nocą aktywistów.

Brakuje jednak rzeczy podstawowej dla poznania dynamiki zajść na zaatakowanych statkach – nagrań zrobionych przez samych napadniętych. Należy pamiętać, że wśród ok 700 osobowego składu konwoju było przynajmniej kilkudziesięciu profesjonalnych dziennikarzy, wyposażonych w nowoczesny sprzęt do rejestracji obrazu i dźwięku, tudzież do transmisji zrobionych nagrań w świat za pomocą satelity.

Jak się jednak okazuje, co potwierdza nawet główny „ekspert” od spraw (a raczej sprawek) izraelskich, niejaki Barbur, Izrael przygotowując się do ataku na Flotyllę zadbał o blokadę ale, jak ubolewa rzeczony „ekspert” : „W rezultacie 19 „aktywistów pokojowych” zginęło, a kilkudziesięciu jest rannych. Al-Dżazira przekazywała na żywo relacje, co wskazuje, że izraelska blokada łączy satelitarnych była nieszczelna.” No faktycznie, pech…

Ktoś, kto wybiera się z pokojową wizytą (nieważne, że w porze gdy normalni ludzie śpią) gasi wszystkie latarnie na ulicy i odcina telefony. Żeby nikt w „wizycie” nie przeszkadzał.

Obecni na statkach dziennikarze mogliby swoimi nagraniami rzucić światło na dynamikę zdarzeń. Nagrania te jednak, razem z całym sprzętem, zostały zarekwirowane (czyt. skradzione).
Tak więc nie możemy zobaczyć jak wyglądał napad oczami samych napadniętych. Musimy ograniczyć się do wersji przedstawionej przez napadających bandytów. Jak łatwo się domyśleć na tych cudownie odnajdywanych zapisach, którymi karmi nas teraz izraelska propaganda wojskowa, znajdziemy wszystko, tylko nie jakikolwiek dowód winy agresorów.

Innymi słowy, kradnie się to co nagrały ofiary napadu a pokazuje się całemu światu to co nagrali (nie wiadomo nawet gdzie) autorzy napadu.

Pewien włoski eurodeputowany wspominał niedawno, jak to do Parlamentu Europejskiego przybyli kiedyś izraelscy spece od propagandy by zademonstrować filmiki na temat wykorzystywania przez Bojowników Hamasu cywili jako żywe tarcze. Szkoda tylko, że jak zauważył inny deputowany, niedbałe propagandowe Gebelsiaki z Izraela zapomniały pokasować daty na nagraniach. A przyjechali dowodzić zdarzeń, które wydarzyły się całkiem kiedy indziej.

Przytoczę jeszcze jeden przykład. Film nagrany amatorską kamerą, dokumentujący masakrę cywili palestyńskich i libańskich w Quana w kwietniu 1996 roku wpadł przypadkiem w ręce dziennikarza
„The Independent” – Roberta Fiska. Po opublikowaniu, władze izraelskie musiały znacznie zmienić swoją wersję wydarzeń.

Czy komuś, kto kłamał tak wiele razy można teraz nagle uwierzyć? Tym bardziej, że Izrael nie godzi się absolutnie na przeprowadzenie niezależnego śledztwa. Widać, że dowódcy „najmoralniejszej armii świata” mają tak czyste sumienie, że sami dadzą sobie radę i nie trzeba patrzeć im na ręce.

Sekcja zwłok ofiar, przeprowadzona w Turcji, stwierdziła rany postrzałowe: u czterech ofiar strzały w skroń i u jednej w klatkę piersiową. Wszystkie strzały z bliskiej odległości. Nie wyglądało to więc na próbę obezwładnienia „napastników” lecz wskazuje na morderstwo z premedytacją.

I tu nasuwa się pytanie: co może usprawiedliwić takie okrucieństwo?
Propaganda izraelska naturalnie usiłuje przepchnąć tezę o „obronie koniecznej”. Zastanawiam się jednak według jakiej logiki prawniczej (bo rzymskiej na pewno nie) prawo do obrony koniecznej przysługuje agresorowi? Tym bardziej, że do takiej akcji nie wysyła się raczej rekrutów, tylko żołnierzy, którzy coś już potrafią. Choć to może nie jest tak do końca pewne, bo jak zeznały władze wojskowe, przynajmniej kilku „komandosów” zostało rozbrojonych i potraktowanych kijami. Faktem jest jednak, że ci co ich rozbroili byli po zęby uzbrojeni: w pałki i jakiś nóż kuchenny. Tak więc jak widać, zdecydowana przewaga była po stronie napadniętych pacyfistów…

Czy, żeby skutecznie móc dowieść bezspornej winy tych uzbrojonych po zęby pacyfistów nie przydałyby się zapisy z ich kamer? I wtedy byłoby tak, jak twierdzi wspominany „ekspert” Barbur – że „prawda leży na wierzchu”.

http://www.bibula.com/?p=22544

Komentarzy 31 do “Co z zapisami z kamer napadniętych aktywistów Freedom Flotilla?”

 1. spokojny said

  Izraelska prawda pobila moskiewska ,ta z czasow pelnej bolszewickiej czerwieni.
  Korekty w moskiewskiej prawdzie podjal sie Putin scigajac „czerwiencow” az po Londyn.

  Miedzynarodowe wody terytorialne i grasujace na nich „piractwo” w wydaniu tych co to za soba czuja sile „juesejow” sa sprawdzianem zachowan wszelkich !

  Ci co plyneli z pomoca humanitarna dla Palestynczykow mogli przewidziec co ich czeka i poprosic o eskorte okretow wojennych odpowiednich sil.
  Troche zapozno na to wpadla Turcja ale i ma to tez swoja wymowe,bo teraz wiadomo kto przeciw komu .

  Izrael udaje silnego tam gdzie czuje sie pewny i wie,ze bezbronni nie wiele mu zrobia.
  To,ze na pokladzie rozegrala sie samoobrona ,bylo w pewnym sensie dla nich zaskoczeniem jak i sprawdzianem zachowan ogolnoludzkich.
  Pozostaje wiec pytanie:

  Czy Izraelici napadajcy na bezbronnych to jeszcze ludzie ???

 2. Tomuś said

  „Pacyfiści” i inni pożyteczni idioci obecni na statku najzwyczajniej w świecie prowokowali (wystarczy poczytać ich buńczuczne wypowiedzi sprzed całego incydentu), więc niech się nie dziwią, że atak nastąpił.
  Oczywiście wszyscy obecni tu żydożercy i ruscy agenci wpływu określą to, co napisałem jako kolejne żydowskie knowanie i poparcie dla „bandytyzmu”, ale mam to w dupie. Nie robi to na mnie wrażenia…

  Za „prowokowanie” – wykonano wyrok śmierci na kilkunastu osobach. Odrażający czyn popierany przez szumowinę „Tomusia” o odrażających poglądach.

 3. Baron Srul Radziwiłł said

  Uj Tomuś, ja się niewymownie cieszę, że ktoś wziął w obronę tych biednych izraelskich żołnierzy, których zaatakował brutalniczo m.in. starszy wiekiem goj, szwedzki pisarz, Henning Mankel.

  I ja rozumiem, że musieli zabić tyle osób w odpowiedzi na prowokacje. To w końcu tylko zwykłe goje.

 4. Tomuś said

  Widoczni na filmie łagodni pacyfiści, rozkosznie napierdalający pałkami izraelskich bandytów, to dopiero miły widok dla każdego goja…

 5. Baron Srul Radziwiłł said

  Masz Pan znów doszczętną rację, panie Tomuś.
  Z pałkami to nawet cekaemy nie mogą sobie dać rady.
  Te wszystkie zabite osoby zabiły się same.

 6. PL said

  4: Widoczni na jakim filmie? Nakręconym przez Izrael? Tak samo wiarygodnym, jak film ukazujący radość i tańce Palestyńczyków po żydowskim zamachu na World Trade Center 9/11? A gdzie są filmy nakręcane przez konwój z pomocą dla Gazy? Zarekwirowane? Bua ha ha!

  I jak to było, panie Tomuś? To ci pacyfiści zaatakowali izraelskich żołnierzy? Swoimi pałkami? Napadli na ich okręt?

  Słuchaj, chłopcze, jeszcze długo musisz się uczyć, zanim możesz się ośmielić wciskać żydowski kit ludziom o naszej wiedzy i doświadczeniu.

 7. Cham Wiejski said

  Żydek Tomuś jest łatwy do rozpoznania jako Żydek – nie tylko po poglądach, ale i po plugawym języku, bardzo charakterystycznym dla koczowników bez napletka.

  Więc żeby poczuł się, jak u siebie w domu, odpowiem mu w ten sam sposób: spierdalaj parchu i wciskaj swoje żydowskie rzygowiny głupszym od siebie.

 8. Tomuś said

  Do admina, Maruchy czy innego manipulatora – nie dopisuj do moich wypowiedzi swoich tekstów.
  Jeśli masz masz coś do powiedzenia łajzo, pisz to we własnym imieniu!

  Na własnym blogu będę robił, co mi się podoba – i żaden plugawy koczownik nie będzie mi nic dyktował. – admin

 9. Marucha said

  Pyta Spokojny: „Czy Izraelici napadajcy na bezbronnych to jeszcze ludzie ???”

  Formalnie rzecz biorąc – tak.
  Napadanie na bezbronnych i słabszych należy do żydowskiej natury, zakodowanej w Talmudzie. Cały Stary Testament jest pełen opisów żydowskich zbrodni i niegodziwości – od mordowania wszystkich, którzy się nawinęli pod rękę do prostytuowania własnej żony przez Abrahama.

 10. Kaziu Kozoduj said

  Trzeba mieć żydowski tupet i bezczelność, aby próbować bronić izraelskich bandziorów ubranych w wojskowe mundury.

  Takie „Tomusie” niedługo nam zaczną wmawiać, że kobieta z trójką dzieci zaatakowała czołg przy pomocy kija i dlatego została rozjechana, a jej dom zrównany z ziemią.

 11. Marucha said

  Co jest w tym wszystkim najbardziej zadziwiające: osobniki typu „Tomusia” chyba naprawdę wierzą, że mogą kogokolwiek przekonać o tym, iż bezbronny konwój z pomocą dla Gazy napadł kijami na uzbrojonych po zęby żydowskich żołnierzy… Oraz że 19 osób zabitych i 60-80 rannych jest właściwą „karą” za jakieś „prowokacje”, którą Izrael słusznie wymierzył.

  Przykład ten powinien każdemu uświadomić, jak dalece zdegenerowaną moralnie i etycznie rasą są Żydzi-Chazarzy i jak bandyckie jest ich państwo.

 12. Górecki said

  Goje zawinili, ze :
  – Faraon pogonil Zydow ;
  – Babilonczycy ich przyparli ;
  – Rzymianie z nimi walczyli i rogonili ich ;
  – Grecy sie ich wystrzegali jak mogli ;
  – Ksiazeta kijowcy wraz z Wikingami przydusili ich ;
  – Hispanie i Portugalczycy kazali sie wynosic ;
  – Niemcy pozbywali sie ich w Sredniowieczu jak mogli ;
  – Luter nie cierpial ich ani na odrobine ;
  – Krolowie Francji pozbywali sie tego caly czas ;
  – Anglicy Churilla i Jankesi ich w II wojne woleli Himmlerowi powierzyc ;
  – Figura Bolszewikow Stalin odsuwal ich lub uzywal w Katyniu do specjalnych zadan ;
  – Komunisci im wiele zawdzieczaja i na Wegrzech i w Czechoslowacji i w Polsce ;
  – Stazi przeciez to dzielo Wolfa tez ;
  – Jaruzelski nawet powyrzucal znaczna czesc ze stanowisk ;
  – Gomulka rowniez sie pozbywal mimi Zosi ;
  – Polacy modla sie i modla, by se w koncu June poszly precz ;
  …a Lista ta jest przeciez skromna.
  Za Statuty Kaliskie i wszelkie dobrodziejstwa June odplacili sie Polakom :
  a) szwindlami wszelkiej masci niszczac I Rzeczpospolita ;
  b) kolaboracja z zaborcami na pogarde Polakom ;
  c) zdradzajac Polakow w powstaniach jak w 1863 roku ;
  d) pchajac do powstan a JUDEoPolonie sprytnie za polska krew budujac ;
  e) wyszydzajac „ges polska” i 1918 i w 192O i w 1939 i w 1944…;
  f) zdade noestalinowska Polakom sprzedajac w uroczym opakowaniu Karty Praw Czlowieka.
  Na szczescie prezydent Republiki Czeskiej glowe ma na karku wiec Lech KK cos tam sie udawal.
  Tomus to pestka, bo gorsi sa chazarskie przechrzczone agenty co sie podszawaja pod Polakow. Z takimi dyskusja nie ma zadnego sensu, bo to plemie nie zna ani pojecia Honor ani pojecia Szacunek ani pojecia Milosc do Blizniego – Talmud naprodukowal takich Madoffow Michnikow Gagsikow Cimoszewiczow…

 13. Marucha said

  Panie Górecki, sprawa jest jasna: cały świat sprzysiągł się przeciwko Żydom. Oczywiście Żydzi mają zawsze rację, a ta cała reszta nigdy racji nie ma.
  Jeśli Pan tej prostej prawdy nie uznaje, to jest Pan antysemitnik i rabuśnik.

 14. zenek said

  Pamietajcie ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za odebraniem nam naszej suwerennosci w obce rece bez naszej zgody. Pamietajcie rowniez ze kandydaci na prezydenta : Komorowski, Kaczynski Napieralski, Pawlak oni tez glosowali za odebraniem nam Polakow naszej suwerennosci, wiec Polaku badz madry przed szkoda a nie po szkodzie. Jedyny kandydat na prezydenta ktory jest wsrod ludzi i rozmawia z nimi bez ochrony jest Andrzej Lepper. SAmoobrona to prtia polityczna prawdziwie Polska ktora nie siedziala przy okraglym stole i nie rozkradala naszego majatku narodowego. Tamci ktorzy juz nas sprzedali i oddali w obce rece maja brudne sumienie i wiedza o tym i sie boja Leppera i Samoobrony jak ognia dlatego wymyslili te wszystkie prowokacje wokol Leppera i Samoobrony oby oczernic i osmieszych Samoobrone ale i tez wsadzic do wiezienia Leppera za to ze chce nas Polakow bronic. NIE DAJCIE SIE OSZUKIWAC I SOBA MANIPULOWAC.

 15. Zerohero said

  Sposób w jaki Unia Europejska cacka się z Izraelem w sprawie nawet największych antyludzkich prowokacji, jasno pokazuje na co Unię Europejską stać w rzeczywistości. To samo dotyczy USA. Jeśli nas jeszcze tak masowo nie prześladują to tylko z powodu niedopięcia wszyskiego na ostatni guzik, ale pętla już się zaciska. Niech żydofilskie lekkoduchy pomyślą o tym. Kariera szabesgoja w przyszłości to będzie dodatkowa miska ryżu za podkablowanie gdzie sąsiad trzyma AK47. Żadne kariery „autorytetów”, „dziennikarzy” i „bieznesmenów” z laski ich kompelksu. Po oficjalnym wprowadzeniu J-NWO wszyscy będziemy traktowani jak Palestyńczycy i mącenie nam w głowach w celu przeprowadzenia ich polityki nie będzie już potrzebne.

 16. jerzyczek said

  Panie Tomuś!

  Załączam (sygnalizuję) kilka zdań wstępu i appendix pewnej książki – może Pana zainteresuje?
  Po namiarach czołówki bez problemu można dotrzeć do jej wersji pdf w necie.

  cytat:
  The Controversy of Zion
  by DOUGLAS REED
  translated by Krzysztof Edmund Wojciechowicz
  Published in 1978 by: Dolphin Press (Pty) Ltd, P.O. Box 3145, Durban, Natal, South Africa

  Niniejsza przedmowa służy jedynemu celowi, a mianowicie zwróceniu uwagi czytelnika na niezwykłe okoliczności, w jakich książka ta została napisana, i w jakich ukryty przez ponad 20 lat manuskrypt ujrzał światło dzienne i został wreszcie opublikowany. Losy samej książki, zrelacjonowanej tutaj w skrócie, odzwierciadlają historię naszego stulecia i rzucają światło na walkę, praktycznie nie znaną szerszej opinii publicznej – zaciętą i nieustającą walkę o umysł ludzki…

  *** *** *** *** *** ** ***
  APPENDIX

  ‘Po śmierci Jezusa Stary Testament wraz z Nowym Testamentem zostały przetłumaczone na łacinę przez Św. Jeremiego i oba zostały uznane przez Kościól za równorzędne objawienia, jako części tej samej Księgi.’
  (Współczesna encyklopedia)

  TORA

  Tedy rzekł Pan do mnie, mówiąc….. .
  Dzisiaj pocznę puszczać strach i bojaźń
  twoję na ludzie, którzy są pod wszystkiem
  niebem, że gdy usłyszą wieść o tobie, drżeć
  i lękać się będą przed tobą…. Mnie też rozkazał
  Pan na on czas, abym was nauczał ustaw i
  sądów, abyście je czynili w ziemi, do której
  idziecie, abyście ją dziedzicznie posiedli….
  Wszakże tylko w ojcach twoich upodobało się
  Panu, że je umiłował, i obrał nasienie ich po nich
  …Aby wygnał narody wielkie i możniejsze nad cię
  przed twarzą twoją, i wprowadził cię, a dał ci
  ziemię ich w dziedzictwo, jako to dziś widzisz…
  A poda je Pan, Bóg twój, tobie, iż je porazisz:
  tedy wytracisz je do szczątku, nie będziesz brał
  z nimi przymierza, ani się zlitujesz nad nimi;
  Ani się spowinowacisz z nimi… Ołtarze ich
  poobalacie, a słupy ich pokruszycie, i gaje
  ich poświęcone wyrąbicie, a ryte ich bałwany
  ogniem popalicie.. Albowiemeś ty lud święty Panu Bogu twemu; ciebie obrał Pan, Bóg twój, abyś mu był osobliwym ludem ze wszystkich narodów, które są na ziemi…. Błogosławionym będziesz nad wszystkie narody….. I wytracisz wszystkie narody, które Pan, Bóg twój, poda tobie; nie sfolguje im oko twoje….. Nad to pośle Pan, Bóg twój, na ni sierszenie, aż wygubi ostatki ich, i te, którzy by się pokryli przed tobą……. I wyniszczy Pan, Bóg twój, narody one przed tobą, po lekku i po trosze; ….. I poda je tobie Pan, Bóg twój, i zetrze je starciem wielkiem, aż będą wyniszczeni. A poda króle ich w ręce twoje, i wygubisz imię ich pod niebem; nie ostoi się żaden przed tobą, aż je wytracisz… Wszelkie miejsce, po którem deptać będzie stopa nogi waszej, wasze będzie;… Ale z miast narodów tych, które Pan, Bóg twój, podawa tobie w dziedzictwo, żadnej duszy żywić nie będziesz. Lecz do szczętu wytracisz je….. będziesz pożyczał wielom narodom, a sam nie będziesz pożyczał….. Zburzycie do szczętu wszystkie miejsca, na których służyli narodowie, które wy posiądziecie, bogom swoim….

  Deuteronomy

  NOWY TESTAMENT

  Błogosławieni jesteście wy, ubodzy! bo wasze jest królestwo Boże. ; nie przyszedłem rozwiązywać, ale wypełnić…. . Słyszeliście, iż rzeczono: Będziesz miłował bliźniego twego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela twego;Aleć Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjacioły wasze;… Albowiem je uczył jako moc mający, a nie jako nauczeni w Piśmie…. Nie skarbcie sobie skarbów na ziemi…. Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby wszystek świat pozyskał, a na duszy swojej szkodował… Będziesz miłował Pana, Boga twego… To jest pierwsze i największe przykazanie. A wtóre podobne jest temuż: Będziesz miłował bliźniego twego, jako samego siebie. Na tych dwóch przykazaniach wszystek zakon i prorocy zawisnęli… albowiem jeden jest mistrz wasz, Chrystus; ale wy jesteście wszyscy braćmi…. A kto by się wywyższał, będzie poniżony;.. Lecz biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni!… jesteście synowie tych, którzy proroki pozabijali… I będzie kazana ta Ewangielija królestwa po wszystkim świecie, na świadectwo wszystkim narodom… Ojcze! odpuść im: boć nie wiedzą, co czynią…. Bóg, który uczynił świat i wszystko, co na nim, ten będąc Panem nieba i ziemi,… I uczynił z jednej krwi wszystek naród ludzki,… Niechże wam tedy wiadomo będzie, iż poganom posłane jest to zbawienie Boże, a oni słuchać będą…. Izali Bóg jest tylko Bogiem Żydów? izali też nie pogan? Zaiste i pogan…. Albowiem nie przez zakon się stała obietnica Abrahamowi albo nasieniu jego, aby był dziedzicem świata, ale przez sprawiedliwość wiary…. Jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest nade wszystko
  Albowiem wiele ich chodzi, o którychem wam często powiadał, a teraz i z płaczem mówię, iż są nieprzyjaciołmi krzyża Chrystusowego; Których koniec jest zatracenie.

  Ewangelie, Dzieje Apostolskie i Epistoły
  _ _

  „Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłoneło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nie pytaj komu bije dzwon: bije on tobie.”
   
                                                               John Donne Medytacja XVII

  koniec cytatau.

  „Żydowski” umysł to problem światowy od dawna a być może od zawsze…

  pozdrawiam

 17. zagrypiona said

  @16

  ciekawe…

  moze to zabrzmi troszke jak herezja, ale momentami to ST i NT sie wykluczaja, delikatnie mowiac. Jak sie ma zamilowanie tych ze ST do wyrzynania innych, kamienowania, nienawisci do kobiet z naukami Jezusa w ktorych jest o wybaczeniu, milosci blizniego itd. Jezus postawil w pewnym sensie na edukacje a ci ze ST na miecz. Golym okiem widac jak to sie wszystko przeklada na dzisiejsze czasy ci dla ktorych swiety jest tylko ST nadal na miecz stawiaja, a my… tak wiec nie bardzo rozumiem dlaczego jest znak rownosci miedzy ST i NT. ale ja tam prosty czlowiek moge czegos nie rozumiec.

 18. spokojny said

  Prosty czlowiek nie moze zrozumiec dlaczego Bog swego syna Jezusa akurat „umiejscowil/zrodzil” na ziemi gdzie najwiecej bylo rodow zydowskich.
  Dlaczego tego akurat nie dokonal na innej ziemi i wsrod innych narodow ?
  Jezus (jako Bog) mogl wiele ale sluchal woli swego Boga Ojca ,nawet tej jaka bylo poniesienie smierci na krzyzu.

  Teraz wiec prosty czlowieku zastanow sie nad wlasna „smiercia krzyzowa” i wlasnym ZMARTWYCHWSTANIEM.

  Zastanowcie sie wszystkie narody swiata czy nie czas ZMARTWYCHWSTAC !!!

  W pisaniu „swietych ksiag” Zydzi zawsze byli „niedoscignieni” ale zapomnieli o jednym o POSTEPIE CZASU,ktory istnieje na ziemi w swiecie materialnym ,gdzie materia sie rozklada caly czas, w tym czlowiek powstaly z prochu w proch sie obroci.
  Moze wiec gdy mozg czlowieka jeszcze nie jest prochem warto z niego korzystac ?

  Nie dac sie mamic w nieskonczonosc – przeciez BOG DAL CZLOWIEKOWI ROZUM i WOLNA WOLE ,wybor nalezy do ciebie – czy slepo wierzyc czy moze w sposob bardziej naukowy i doczesny jak dla przykladu robi to jeden z naukowcow dr.Jan Pajak w Nowej Zelandi (wejdz na jego strony internetowe i pomysl).
  Myslenie nie jest grzechem !

 19. Dominik108 said

  Za żonę Żydówkę Egipt odbiera obywatelstwo

  Egipski Najwyższy Sąd Administracyjny usankcjonował prawo pozwalające urzędnikom na praktyki, które w Europie określa się mianem „rasistowskich”. Sędziowie otworzyli bowiem drogę do pozbawienia obywatelstwa części Egipcjan żonatych z Izraelkami, a także dzieci z takich małżeństw.
  Rok temu sąd niższej instancji orzekł, że rząd w Kairze powinien odbierać obywatelstwo egipskie każdemu mężczyźnie żonatemu z Izraelką, która służyła w izraelskiej armii lub wyznaje „ideologię syjonistyczną”.

  Sprawę tę wniósł do sądu prawnik Nabil al-Wahsh aby, jak argumentował, powstrzymać rozwój pokolenia ludzi nielojalnych wobec Egiptu i świata arabskiego.

  Od werdyktu sądu niższej instancji odwołało się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, tłumacząc, że takie decyzje powinien podejmować parlament. Najwyższy Sąd Administracyjny w Kairze uznał jednak, że odwołanie to było bezpodstawne.

  „Orzeczenie to służy ochronie bezpieczeństwa narodowego Egiptu oraz egipskiej młodzieży” – nie krył satysfakcji al-Wahsh.

  Szacuje się, że w Egipcie mieszka około 30 tys. mężczyzn żonatych z izraelskimi kobietami. W myśl sobotniego werdyktu, rząd ma każdy taki przypadek rozpatrywać oddzielnie, aby ocenić, czy małżeństwo stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

  Obywatelstwa nie będą pozbawieni m.in. ci Egipcjanie, których żony pochodzą wprawdzie z Izraela, ale są Arabkami.

  „Jestem zaskoczony tym orzeczeniem. Egipskie prawo mówi, że obywatelstwo może zostać odebrane tylko osobom, którym udowodniono działalność szpiegowską, a ten werdykt uznaje samo małżeństwo z Izraelką za szpiegostwo” – ocenił cytowany przez agencję Associated Press obrońca praw człowieka Negad al-Borai.

  Jak wskazuje agencja Reutera, sobotnie orzeczenie sądu świadczy o głębokiej niechęci wielu Egipcjan wobec Izraela, choć kraje te ponad 30 lat temu zawarły traktat pokojowy. Napięcie pomiędzy nimi wzrosło, gdy w poniedziałek izraelscy komandosi zabili dziewięć osób narodowości tureckiej podczas ataku na flotyllę statków usiłujących przełamać blokadę Strefy Gazy.
  Za:
  http://www.dziennik.pl/swiat/article621497/Za_zone_Zydowke_Egipt_odbiera_obywatelstwo.html

  Musimy sobie to dobrze zapamietac i w najblizszym sprzyjajacym momencie historycznym zrobic to samo.
  I prosze nie gledzic ze to niemozliwe, bo historia dziwne sploty tworzy i nikt nie moze byc pewny co przyszlosc przyniesie.

 20. jerzyczek said

  @17
  Wielu już sobie zęby połamało na zgłębianiu, uzasadnianiu, łączeniu ST z NT. Szczególnie wszelkie uzasadnienia „łączenia” to najczęściej mniej lub bardziej ordynarna judaizacja treści Świętych Ksiąg i NT. Polecam książki Tadeusza Zielińskiego, a szczególnie „Hellenizm a Judaizm”. Autor poznał i przeanalizował wszystkie znane teksty tematu. Od czasu napisania książki (1927) w zasadzie nie znaleziono i nie wykryto nic nowego, a na pewno nic, coby mogłoby podważyć jasno wyjawiony przez autora osąd. Sprawa dotyczy dawnych czasów, jednak konsekwencje tych zdarzeń a szczególnie manipulacje informacjami na ich temat przekładają się bezpośrednio na dzisiejszy świat.

  @18
  Rzeczywiście trudno zrozumieć to umiejscowienie. Jednak nie sposób powiedzieć: „Pan Bóg spartolił robotę z tym Jezusem”.
  Pan Bóg wie co robi…

  pozdrawiam

 21. Krzysztof M said

  Ad. 17

  Biblijne podstawy instytucji finansowych

  Stary Testament, Księga wyjścia 22-24

  „Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek.”

  Wygląda na to, że w stosunku do innych ludów postępować tak wolno.
  Jeśli ubogi nie jest z „mojego” ludu, to można go złupić do gołej skóry.

  Stary Testament uczy tym samym, że żądanie odsetek jest złem. To co zrobimy z bankami? 🙂

 22. Dominik108 said

  @17

  Jaka tam herezja,to wewnetrzne przekonanie, prosze Pani, to czysty instynkt samozachowawczy w stycznosci ze smutna rzeczywistoscia „dogmatow wiary” narzuconych spolecznosci Chrzescijan przez agentow ciemnosci z wewnatrz kosciola.
  W roku 325 naszej ery sobor w Nicei praktycznie unicestwil prawdziwa misje Jezusa i prawdziwa wiare Chrzescijanska wlaczajac wiele tekstow wiary czysto zydowskiej do kanonu Chrzescijanstwa w formie tzw. Starego Testamentu.
  Od 1700 lat jestesmy zanieczyszczeni zydoska filozofia i swiatopogadem od wewnatrz i jeszcze sie nikt odwazny na lonie kosciola nie znalazl, aby ten trgiczny blad naprawic i powrocic do czystego przekazu wiary jezusowej.

 23. Marucha said

  Panie Dominiku, czy jest Pan katolikiem, czy protestantem? Pytam na ćserio, gdyż wydaje się Pan zupełnie ignorować takie choćby postaci, jak św. Tomasz z Akwinu czy św. Augustyn. Sądzi Pan, że ich filozofia jest też zanieczyszczona żydowszczyzną?

 24. joanna said

  Ad 21 Krzysztof M:
  Co zrobimy z bankami?
  Nosze sie z zamiarem jak tylko bede w Polsce, by zamknac swoje konto w banku i przeniesc je do jakiegos SKOK-u. Lepsze oprocentowania, i chyba zrobie na zlosc bankom?:)
  Moze ktos ma jakies doswiadczenie lub informacje na temat SKOK-ow?

 25. Dominik108 said

  @23

  I owszem, jest mi o wiele blizej do zywej filozofii Swietego Franciszka z Asyzu. Jego stan uczuciowy wobec Boga i z tego wynikajacy stosunek do tymczasowego swiata i nietymczasowych zywych istot zwanych ludzmi.
  Pojmowanie swiata patrzac z duchowej perspektywy na swiat doczesny, a nie ze swiata doczesnego patrzac w swiat duchowy.
  Protestantem nie jestem, oni odeszli jeszcze dalej – choc bladza w dobrym kierunku.
  Jak najbardziej Katolicyzm – choc osobiscie dla moich potrzeb duchowych nie Katolicyzm wspolczesny, ale Katolicyzm pierwotny, sprzed Borgiow – nastroj sprzed 325 roku i soboru Nicejskiego,
  nastroj zycia z pamiecia o Zbawicielu jako postaci historycznej (300 lat temu jest latwiejsze do zrozumienia niz 2000) i w cywilizacji prawa rzymskiego.
  Dlatego jestem w pelni produktem i stronnikiem cywilizacji lacinskiej, a cywilizacja turanska jaka reprezentuje Rosja, Prawoslawie, a i Pan osobiscie jest jest bardzo przychylny, nie harmonizuje z moim swiatopogladem.
  Politycznie blizej mi do Ryszarda Lwie Serce, niz Cesarzy Konstantynopola.

 26. Marucha said

  Nie pan pierwszy, który usiłuje po protestancku skreślić Tradycje i wrócić do „źródeł” – i zawsze z tego wynika jakaś nowa herezja i nowa sekta… których już zliczyć nie można.
  Jeśli odrzuca Pan Tradycje, nie jest Pan katolikiem. Kropka.

 27. Inkwizytor said

  „Powrót do źródeł” jako herezje archeologizmu ( liturgicznego )potępił Papież Pius XII w encyklice Mediator Dei i tego należy się trzymać a osobiste opinie to domena sekciarzy.

 28. Brat Dioskur said

  Tymczasem w Knessecie wybuchla straszna awantura,mianowicie czesc poslow musiala wlasnym cialem oslaniac posla Araba,ktorego inni chcieli sila sciagnac z mownicy.Pojawily sie tez glosy domagajace sie dymisji ministra obrony Baraka za nieudolna akcje ,ktora narazila majace byc postrachem elitarne odzialy na smiesznosc .Doszlo bowiem do nieslychanego precedensu i caly swiat mogl to ogladac na YouTube,mianowicie jakas holota okladala kijami …Zydow ! I jezeli ktos w tym momencie zaripostuje ,ze w takiej Ameryce ,owszem tez bija murzynow ,to niech wie ,ze nie zdaje sobie sprawy ze stopnia bluznierstwa jakie popelnia …
  Kolejny staek o prowokacyjnym imieniu …Rachel Corrie zostal „przejety” przy zachowaniu najwiekszych srodkow ostroznosci ,zreszta kapitan na krotko przed abordazem kazal zalodze usiasc w kace na pokladzie.obszernie komentuje sie potrzeby mieszakncow gazy tymczasem to nie lekarstwa czy zywnosc sa jej mieszakancom najbardziej potrzebne tylko ….cement ,ktory jest belitosnie konfiskowany.
  ostatnio media zachodnie doniosly ,ze nastepne transporty maja buc konwojowane przez marynarki tureckie i …iranskie! Scenariusz na mysl o ktorym Bialy Dom …zielenieje.
  Ano bedzie sie dzialo bo te Turki sa niesamowicie zdeterminowane.

 29. Dominik108 said

  @26
  Panie Marucha, jest Pan naprawde zabawny w swojej arogancji.
  Nie wiedzialem, ze ma Pan uprawnienia Biskupa, aby mnie za moje „heretyckie” poglady ekskomunikowac.
  Bo jak to jest, odcinanie sie od JP II jest w pozadku i po katolicku, i zasada nieomylnosci Papieza nie zobowiazuje, ale studiowanie historii Kosciola i wiedza JAK niektore pisma Starego Testmentu zostaly wlaczone do kanonu a inne zostaly Apokryfami juz zasluguje na ekskomunike…hmmm
  Wie Pan – i smieszno i straszno – smieszno jak to sie wymienia pogladami na blogu, straszno, jak sobie wyobraze ze moglby Pan dojsc do jakiejs bardziej znaczacej wladzy wykonawczej….raczej nie przepadam za formami fanatycznej dyktatury

 30. Marucha said

  Zanim Pan Dominik zacznie się wypowiadać na tematy Kościoła, niech się dowie, że Papież NIE JEST NIEOMYLNY, a Jego nauki – zwłaszcza wykraczające poza teologię – katolika NIE OBOWIĄZUJĄ.

  Dlatego nie obowiązują mnie np. nauki JPII o konieczności integracji europejskiej, ani jego poglądy na karę śmierci.

  Papież jest tylko wtedy nieomylny, gdy wypowiada się ex cathedra w kwestiach religii bądź moralności i w specjalny sposób to zaznacza.
  JPII tylko raz wypowiedział się w sposób nieomylny.

  Takie rzeczy wypada wiedzieć, zanim głoszenie oczywistej prawdy nazwie się „arogancją” lub „fanatyzmem”.

 31. Dominik108 said

  Z szacunku do Pana, Panie Marucha, wlasnie odczekalem tydzien zanim odpowiedzialem na Pana komentarz, bo niewiele osob go przeczyta.
  Pana komentarz: „Jeśli odrzuca Pan Tradycje, nie jest Pan katolikiem. Kropka” uwazam za kompletna arogancje, bo po pierwsze nie ma Pan pojecia o moim stosunku do Boga, po drugie relatiwizuje poglady – Pan moze i uwaza za usprawiedliwione odrzucanie postanowien sobru w XX wieku, ale kwestionuje i osadza moje odczucia do soborow Rzymskiego i Niceanskiego.
  Po trzecie wkracza Pan w kompetencje Biskupa, bo tylko moj Biskup moze osadzic czy jestem czy nie jestem katolikiem, to nawet nie lezy w gestii mego Proboszcza.
  To nazywam fanatyzmem pogladow.
  Z calym szacunkiem,powinien Pan praktykowac wiecej pokory w Swym zyciu.

Sorry, the comment form is closed at this time.