Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska krajem praworządnym

Posted by Marucha w dniu 2010-06-05 (Sobota)

Ryszard Sidorowicz, więzień polityczny III RP, czyli prawdziwy obraz „prawa i sprawiedliwości” w Polsce Anno Domini 2010.

Wszystko wskazuje na to, że pod rządami „przejrzystego” premiera Donalda Tuska i jego elokwentnego ministra sprawiedliwości łamane są prawa i wolności obywatelskie Polaków i tworzone jest na naszych oczach grono więźniów politycznych III RP. Regionalni, sądowi siepacze z województwa zachodniopomorskiego, a konkretnie z Goleniowa wykonują właśnie samosąd na człowieku z zasadami- Ryszardzie Sidorowiczu. Póki co bezkarni, sądowi drwale zabrali się za wycinanie „polskiego lasu” w „sprywatyzowanym” i germanizowanym województwie zachodniopomorskim.

Kim jest Ryszard Sidorowicz?

Jest sympatykiem naszego stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, jest naszym przyjacielem, ale ponad wszystko jest uczciwym, dzielnym Polakiem, który nie pogodził się z lokalną korupcją i szemranymi układami rządzącymi Goleniowem. W historii Ryszarda Sidorowicza mogą przejrzeć się jak w zwierciadle także inni, niezłomni Polacy z każdej części naszej Ojczyzny i dlatego bijemy na alarm. Zacznijmy od słów samego Ryszarda Sidorowicza opublikowanych przez niego nie tak dawno na łamach internetowej gazety „Kworum”:

Szanowni Państwo !

Nazywam się Ryszard Sidorowicz. Obecnie mam 57 lat. Od roku 1959 mieszkam w 30 parotysięcznym Goleniowie na Pomorzu Zachodnim.
Z zawodu jestem oficerem mechanikiem okrętowym, przez pewną część mojego życia pracowałem na Morzu Bałtyckim przy pracach podwodnych i hydrotechnicznych.

W tym miejscu oświadczam, że moja osoba, moje imię i nazwisko nie mają nic wspólnego z człowiekiem o nazwisku Ryszard Sidorowicz widniejącym w przestrzeni internetowej jako Ryszard Sidorowicz kapitan SB prześladujący w przeszłości w Gorzowie Wielkopolskim opozycję solidarnościową. Nie wiem czy taka osoba fizycznie istnieje, jednak ja, kiedy poszukiwałem w Internecie genealogii mojego nazwiska na takiego, być może wirtualnego osobnika trafiłem.

Korzystając ze szpalt internetowych KWORUM, jak również osobistego zaproszenia ze strony Dr Jana Pyszko, chcę pilotażowo ukazać moje przykre i bolesne doświadczenia z tzw. polskim wymiarem sprawiedliwości, jak również z przestępczymi działaniami goleniowskich funkcjonariuszy państwowych.
Na podstawie moich kilkuletnich, w okresie 2002 do 2009, doświadczeń, oświadczam, że Rzeczpospolita Polska nie jest państwem suwerennym i demokratycznym. W Polsce na masową skalę łamane są prawa obywatelskie i ludzkie, w Polsce nie ma wolnych i niezależnych mediów, nie ma praworządnych sądów.

Z Ligą Polską kontakt nawiązałem w roku 2001. Członkiem Ligi Polskiej zostałem 03.05.2001r. leg. A1 4. Dla Ligi Polskiej był to wówczas bardzo trudny okres. Złożyły się na to m.in. negatywna i wroga presja mediów, żmudna i długotrwała lustracja potencjalnych członków LP, a głównie dywersyjna i prowokacyjna działalność członków LPR. Wszystkie te czynniki zablokowały polityczne nasze zaistnienie jako wiarygodnej organizacji w sferze publicznej. W 2002 roku podczas wyborów samorządowych związałem się z Komitetem Obrony Polskiej Ziemi PLACÓWKA i pod jej szyldem wspólnie ze zorganizowaną przez siebie grupą, wystartowałem w wyborach do Samorządu Goleniowskiego. Startując w wyborach na Urząd Burmistrza Gminy i Miasta uzyskałem duże poparcie Wyborców. Moim przewodnim hasłem było PO BOGU WINNIŚMY MIŁOŚĆ OJCZYŹNIE, KTÓRA JEST RODZINĄ RODZIN. W gronie 8 kandydatów uzyskałem 3 wynik. Lecz dla mnie była to porażka, dlatego, że bezpośrednio po wyborach tzw. SŁUŻBY uruchomiły przeciwko mnie i mojej żonie represje administracyjne. W pierwszym rzędzie uderzyli w firmę mojej żony. Poprzez ustawiane i sterowane ręcznie przetargi spowodowali przejęcie lokalu gastronomicznego prowadzonego przez moja żonę przez tzw. swoich ludzi. Zostaliśmy z żoną jako pracodawcy z firmą, wykwalifikowanym personelem jednak bez miejsca pracy. Straty finansowe, które wówczas ponieśliśmy to około 250 tys. złotych. Tylko dzięki naszej osobistej determinacji udało nam się odbudować firmę w innym miejscu.

Wówczas ci sami przestępczy funkcjonariusze tzw. państwowi związani zarówno z SLD jak również z PLATFORMĄ skupieni wokół obecnego burmistrza Goleniowa ANDRZEJA WOJCIECHOWSKIEGO, notabene byłego aparatczyka PZPR i wg danych IPN członka Plenum Gminno Miejskiego PZPR, uwikłali mnie i moją żonę w ciąg lawinowo uruchamianych przeciwko nam procesów sądowych. Na podstawie fałszywych pozwów i oskarżeń w okresie od 2003 do 2009r. wytoczyli, głównie mnie, szereg postępowań sądowych. Dla zobrazowania trwania tego ciągu niszczenia mnie jako człowieka i niebezpiecznego dla nich polityka, który nie zgadzał się z bezmyślnym, chorobowym trwonieniem przez urzędników pieniędzy publicznych, prywatą urzędników, deprawacją i degradowaniem naszych dzieci w tzw. naszych polskich szkołach, podaję dane postępowań i procesów wytoczonych przeciwko mnie w okresie 2002 do 2009:
1.Wyrok Sądu Rejonowego Wydział II Karny w Goleniowie nr wyroku III K 517|03.
2.Sąd Okręgowy w Szczecinie IV Wydział Karny IV ka 1963|04
3.Sąd Okręgowy w Szczecinie I Wydział Cywilny I Co 1750|03
4.Sąd Rejonowy Wydział I Cywilny w Goleniowie I Co 958|05
5.Sąd Rejonowy w Szczecinie Wydział XIII Gospodarczy XIIIGNc 77|06
6.Sąd Rejonowy w Szczecinie Wydział XIII Gospodarczy XIIIGCupr122|06
7.Sąd Rejonowy w Goleniowie II Wydział Karny Kp 226|04
8.Postanowienie Ko 380|06 i IV Ko 227|06 II K517|03

Jednym z ostatnich jest m.in.
Postanowienie I Co 464|07 Sądu Rejonowego w Goleniowie z dna 12 stycznia 2009 r. Wydział I Cywilny Asesor sądowy Aneta Iglewska Wilczyńska, która za odmowę przeze mnie ujawnienia mojego majątku skazała mnie na 7 dni aresztu. Na to postanowienie złożyłem skargę do Sądu Okręgowego w Szczecinie.

W trakcie kapturowych sfingowanych przeciwko mnie procesów sędziowie dopuszczali się przestępczych orzekań i wyrokowań. Mogę w tym miejscu oświadczyć, że teraz nie jestem już sam. Moje sprawy są przekazane jako priorytetowe do Ministerstwa Sprawiedliwości. Odsyłam w tym miejscu do informacji o proteście głodowym grupy Szczecinian przed Sądem Okręgowym w Szczecinie, a głównie Szlachetnych Pań Grażyny Bobak i Julii Jarosz zawartej na stronie internetowej Bezprawie Afery Bielsko Biała.

Na zakończenie tej części mojego oświadczenia, chcę zacytować fragment wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich w artykule Łukasza Warzechy FAKT z dnia 4.04.2008r

TO NIE JEST PAŃSTWO PRAWA, który m.in. mówi, że …”do Rzecznika Praw Obywatelskich w roku 2006 wpłynęło 49 tysięcy skarg, natomiast w 2007 już 57 tysięcy, oraz który między innymi mówi, że my nie mamy jeszcze państwa prawa, który to ideał jest daleki od rzeczywistości. Na razie mamy państwo prawników, którzy zagwarantowali sobie przywileje materialne, rozdali sobie funkcje, a kiedy ktoś chce ich zmusić do obrony prawa, do obrony biednych, do efektywnej pracy albo po prostu do obrony sprawiedliwości, podnoszą krzyk, że to zamach na demokrację”.

Ryszard Sidorowicz

(Dużo) więcej na stronie http://wiernipolsce.wordpress.com

Komentarzy 19 do “Polska krajem praworządnym”

 1. Ewa Polska said

  Dla informacji dla czytajacych:

  Ten sam list ukazal sie takze w lutym 2009 roku na
  http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=interwencje&id=2654

  Na marginesie, niezaleznie od sprawy Ryszarda Sidorowicza, Afery Prawa wydaja sie popierac prawa homoseksualistow i lezbijek.
  W tek chwili w Polsce trudno czasami dociec kto jest wilk, kto pies, kto baran, a kto piata kolumna. Prosze poczytac ponizej:

  http://www.aferyprawa.com/rzecznik_praw_obywat..html

  „W oficjalnym życiorysie nic też nie ma o jego poglądach. A prof. Zoll np. zdradził się w wywiadzie z Moniką Olejnik, że chętnie zlikwidowałby wszelkie domy publiczne, salony masarzu które są siedziba zła [diabła?], przestępstwa i patologii. Dziwne, że od zarania wieków ludzie szukają tam relaksu, odprężenia od urzędniczych przekrętów – słowem przyjemności 🙂

  Prof. Zoll umieściłby też wszystkich gejów i lesby najlepiej w obozach koncentracyjnych – najlepiej pod kontrolą Żydów, w końcu perwersyjne radzieckie NKWD w 90% składało się z urzędników pochodzenia żydowskiego. Tak, gejowie mają pracować fizycznie, a po śmierci trzeba im wszystko zabrać, a ciało przerabiać na mydło? W końcu w takiej produkcji wyspecjalizowali się już Żydzi w Oświęcimiu – historia lubi się jednak powtarzać…

  Prof. Zoll stwierdza też, że podstawą państwa jest małżeństwo, któremu Konstytucja daje prawa, ale „związek partnerski”, niezależnie od tego czy hetero- czy homoseksualny nie służy społeczeństwu. Fakt, przecież Polska to nie demokratyczne USA czy Niemcy, gdzie parlament przyjął ustawę o zarejestrowaniu związków partnerskich i jakoś to państwo dalej istnieje i dobrze się ma :-)))
  – no cóż geju, podatki zabiera Ci Państwo, jesteś uczciwym obywatelem, a Pan Rzecznik Ci wyjaśni, że nie zasługujesz na ochronę swoich praw spadkowych i innych. Rzecznik Praw tylko… czyich?????? [z odpowiedzi internauty]. Za to przestępcy i złodzieje u prof. Zolla mają bardzo duże poważanie i swoje prawa. W końcu od tego jest specjalistą – jak ochronić aferzystę, dlatego koleguje się z Kwaśniewskim.”

 2. aga said

 3. ciociababciaSearch the Web on Snap.com said

  W zupełności popieram. Przewodnicząca Sądu Cywilnego w swoim gabinecie, na moje stwierdzenie, Ze Sąd nie chce rozpatrzyć mojej sprawy, a przecież musi, od[powiedziała: gdybym ja tą sprawę rozpatrzyła, to by tu do mnie stała kolejka! Przed tą rozmową Prezes Sądu pouczył mnie, że sprawę mogę wygrać.
  Od 2002r, „sądziłam sie” z ZUS-em ! Ciągle miałam kłopoty z powodu uchybień formalnych i nikt mnie nie pouczył, że np.terminy można przywołać!!! 05.05.2010 zapadł wyrok korzystny dla mnie.Po prostu w 2008r trafiłam na rzetelną sędzinę. Sprawa była jasna i prosta. Osobny rozdział, to adwokaci z urzędu. Na pewno nie bronią interesu poszkodowanego, a swoje interesy.
  Zdarzyło mi się też, że zapadł wyrok w SAdzie Okręgowym, a ja o nim nie wiedziałam, bo nie otrzymałam zawiadomienia o posiedzeniu sądu.Uprawomocnił się i nie było sposobu, nawet w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sztandarowym uzasadnieniem odrzucenia wniosku było wjaśnienie sędziny (ustne), że nie może rozpatrzyć sprawy o upadłość konsumencką, bo ja nie mam majątku !! Gdybym miała majątek na opłacenie całej szajki prawników i biegłych to napewno poradziłabym sobie. W ten sposób mam zamknięte wszystkie drzwi o dochodzenie swoich praw. Życzę Panu pomyślności w swoich przedsięwzięciach.

 4. Polak potrafi said

  Nie ma prawa Konstytucja RP nie dla Polaków

 5. zenek said

  Pamietajcie ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za odebraniem nam naszej suwerennosci w obce rece bez naszej zgody. Pamietajcie rowniez ze kandydaci na prezydenta : Komorowski, Kaczynski Napieralski, Pawlak oni tez glosowali za odebraniem nam Polakow naszej suwerennosci, wiec Polaku badz madry przed szkoda a nie po szkodzie. Jedyny kandydat na prezydenta ktory jest wsrod ludzi i rozmawia z nimi bez ochrony jest Andrzej Lepper. SAmoobrona to prtia polityczna prawdziwie Polska ktora nie siedziala przy okraglym stole i nie rozkradala naszego majatku narodowego. Tamci ktorzy juz nas sprzedali i oddali w obce rece maja brudne sumienie i wiedza o tym i sie boja Leppera i Samoobrony jak ognia dlatego wymyslili te wszystkie prowokacje wokol Leppera i Samoobrony oby oczernic i osmieszych Samoobrone ale i tez wsadzic do wiezienia Leppera za to ze chce nas Polakow bronic. NIE DAJCIE SIE OSZUKIWAC I SOBA MANIPULOWAC.

 6. Shakespear said

  Czesto patrze na program Pani Jaworowicz gdzie czesto widze sprawy tak przykre i ewydentnie nie sprawiedliwe ze mysle ze sa to czasy PRL-u lub Sowieckie. Problem tylko ze to wieszcholek lodowca.

 7. Krzysztof M said

  Ad. 6

  Program Jaworowicz jest, moim zdaniem, szkodliwy. Pokazuje ogrom niesprawiedliwości, zła itd. I pokazuje jednocześnie, że z reguły NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ. NIC SIĘ NIE ZMIENIA. To znaczy, program ten trenuje ludzi w odczuwaniu bezradności… To groźne. Bo z bezradnością oswaja. Skutek jest taki, że człowiek na zło nie reaguje aktywnością, lecz regresem… To groźne.

 8. PL said

  Nie zgodziłbym się z Panem. Program pokazuje, ile zła dzieje się w Polsce – i zarazem pokazuje, jak owo zło jest wręcz chronione przez władze i przez wymiar sprawiedliwości.
  A to jest już pierwszy krok do uświadomienia społeczeństwu, w jakim ustroju żyją.
  Czy było by lepiej, gdyby takich programów w ogóle nie było?

 9. Krzysztof M said

  „TO NIE JEST PAŃSTWO PRAWA”

  Nieprawda. Jest to państwo prawa.
  Jednocześnie jest to państwo NIESPRAWIEDLIWOŚCI.

  A sprawiedliwość i prawo nie muszą się pokrywać.

 10. Marucha said

  Niestety, panie Krzysztofie, policja, sądy i prokuratura bardzo często łamią prawo – nawet takie kulawe prawo, jakie koczowniczy prawnicy narzucili Polsce.
  A wtedy nie ma mowy o „państwie prawa”.

 11. Shakespear said

  Ad. 7

  Panie Krzysztofie, jezeli bym nie widzial jej programu to bym nawet nie wiedzial ze tak sprawy sie dzieja.

  Mechanismy niesprawiedliwosci ktore sa tam pokazane nie sa tylko zjawiskiem Polskim. Ale podobnego programu w TV na swiecie gdzie mialem przyjemnosc pracowac nie widzialem. No cusz, jestesmy podobni do Amerykanow, Argentyczykow, Gabonczykow i nawet Rosjanow jezeli odpowiednie warunki sie pojawia, nic dziwnego.

  Dla mnie jest jej program naprawde orginalny, i to z durzym O. Ktos mi mowil ze chcieli go usunac kiedys 🙂

 12. spokojny said

  Wczesniej zastanowcie sie dla kogo sa prawa ,napewno nie dla niewolnikow .
  Niewolnik moze byc tylko niewolnikiem !

 13. Krzysztof M said

  Ad. 11

  Trzeba pamiętać o jednym:

  NIE MA W TV ŻADNEGO PROGRAMU, KTÓRY SŁUŻYŁBY POLAKOM.

  Jaworowicz, nie Jaworowicz, wszystko jedno. Co do Jaworowicz – tłumaczyłem wyżej, jak to działa. Ludzie są tacy, że jak obejrzą taki program, to się czują zwolnieni z działania… Zwolnieni z obowiązku aktywności…

 14. Carlos said

  Wiem,ze to nie na temat ale jak czytam: „wieszcholek” lub „cusz” ucieka mi sens wpisu.

 15. Marucha said

  Pisałem już, że dla Shakespeara język polski jest DRUGIM językiem. Więc miejmy na to wzgląd, zwłaszcza, że ciekawe rzeczy pisze.

 16. Carlos said

  Bardzo przepraszam Szekspira-nie wiedzialem, ze j.polski to Jego drugi jezyk…

 17. Tekla said

  Podobnie jak Pan Sidorowicz przerabialismy ta sprawiedliwosc w polskich urzedach i sadach, moge tylko powiedziec ,ze 10 lat walczylismy z wielka determinacja o swoje prawo do wlasnosci ,krwawicy naszch SP Rodzicow i co musielismy sie poddac bo psychicznie i fizyzcznie znalezlismy sie na granicy swoich mozliwosci..

 18. Gmad said

  Panu Ryszardowi siły i wytrwałości życzę. Nie jest pierwszym i nie ostatnim zgnojonym obywatelem przez sądownictwo magdalenkowskie.

 19. Górecki said

  Misja specjalna : Wachowski przed sadem

Sorry, the comment form is closed at this time.