Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Ambitne plany Unii Europejskiej

Posted by Marucha w dniu 2010-06-07 (Poniedziałek)

UE chce ograniczyć o 20 mln liczbę osób biednych

O co najmniej 20 mln osób do 2020 roku, czyli ze 120 do 100 mln ma być ograniczona liczba biednych w Unii Europejskiej – uzgodnili w poniedziałek ministrowie ds. społecznych „27”. Taki cel zostanie zapisany w nowej unijnej strategii gospodarczej Europa 2020.

Cel walki z biedą wzbudził najwięcej kontrowersji na unijnym szczycie w marcu, kiedy to przywódcy odrzucili liczbowe zalecenia Komisji Europejskiej, by z 80 do 60 mln ograniczyć liczbę osób biednych i zagrożonych biedą. KE proponowała, by liczyć to na podstawie stosowanego przez Eurostat wskaźnika biedy obejmującego osoby osiągające przychody poniżej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju.

Wobec braku zgody co do tego jednego wskaźnika wspólnego dla wszystkich, bieda, zagrożenie biedą i wykluczenie społeczne będą mierzone na trzy sposoby. Po pierwsze, ma obowiązywać kryterium dochodu, po drugie, dostępu do różnych dóbr materialnych, a po trzecie, uzyskiwania dochodów z pracy w gospodarstwie domowym.

Zastosowanie tych trzech kryteriów oznacza, że odnoszą się one teraz do 120 mln osób w UE a nie 80 mln, o których początkowo mówiła KE. Natomiast unijny cel redukcji – 20 mln – pozostał niezmieniony. Oznacza to de facto spadek unijnych ambicji: liczba biednych zostanie zredukowana nie o jedną czwartą, ale o jedną szóstą.

Krajom zależało na różnorodnych kryteriach, bowiem będą mogły wybrać ten, który najbardziej im odpowiada przy ustalaniu krajowych celów redukcji biedy. Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak powiedziała, że dla Polski najbardziej adekwatny jest wskaźnik tzw. materialnego niedostatku. Liczy się go, badając odsetek osób, których nie stać na cztery z dziewięciu określonych dóbr będących wyznacznikami poziomu życia, jak mięsne posiłki, wakacje raz w roku, telewizor czy samochód.

„Sytuacja krajów jest bardzo zróżnicowana” – tłumaczyła minister w rozmowie telefonicznej z Luksemburga. Dodała, że „jest jeszcze za wcześnie, by określić w liczbach lub procentowo, jaka będzie redukcja w Polsce”. Krajowe cele wynegocjowane z KE mają doprowadzić do zrealizowania unijnego celu redukcji o 20 mln osób.

Według danych Eurostatu za rok 2008 63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu. 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie, 21 proc. – by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób albo rybę, a 17 proc. nie stać na samochód. Eurostat na tej podstawie policzył, że odsetek osób dotkniętych materialnym niedostatkiem wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie. Natomiast wskaźnik biedy obejmuje 17 proc. Polaków.

Minister Fedak, a także przedstawiciele innych krajów wskazywali, że zmniejszenie liczby biednych o 20 mln jest „ambitnym” celem; by sprawdzić, czy uda mu się podołać, w roku 2015 przewidziano przegląd wskaźników.

Wśród innych uzgodnionych już celów strategii Europa 2020 jest m.in. wzrost zatrudnienia do 75 proc. w UE i ograniczenie do 10 proc. odsetka osób przedwcześnie kończących naukę oraz wzrost do 40 proc. odsetka osób z wyższymi studiami. Strategia 2020 ma być przyjęta na najbliższym szczycie UE w Brukseli 17 czerwca.

Za: http://biznes.onet.pl

Zdaniem admina likwidacja Unii Europejskiej w jej obecnej postaci znacznie przyspieszyła by zmniejszanie obszarów biedy, które zaczęły szybko rosnąć właśnie po jej utworzeniu. Same oszczędności, jakie można by poczynić na pozbyciu się gigantycznej biurokratycznej brukselskiej maszynerii oraz uwolnienie ludzkich inicjatyw tłamszonych przez eurofaszystów, pozwoliły by na zauważalny wzrost poziomu życia w dzisiejszych krajach członkowskich.

A w ogóle to nie po raz pierwszy zauważamy, iż futurologiczne „plany Unii” są w zasadzie identyczne z planami rozwoju, jakie ogłaszał Chruszczow w byłym Związku Sowieckim, a z których nigdy nic nie wyszło.

Komentarzy 20 do “Ambitne plany Unii Europejskiej”

 1. spokojny said

  Biedny i samochod ?
  A kto mu da na paliwo ???
  Jak pozbyc sie biednych ,to proste : obiecac niebo i tam ich wyslac.
  Zreszta juz to dawno „sie przerabia”.
  A z UE slusznie gajowy podpowiada – rozgonic na cztery strony swiata ,do tego nie trzeba funduszy ,wystarczy wstrzymac skladke czlonkoska i unici padna !

 2. Bez komentarza said

  Bez komentarza powiedział/a
  2010-06-07 @ 17:36

  Kim pan jest, panie Komorowski?!

  Koniec żartów – to już nie jest głupia wpadka, to już nie jest elementarny brak wykształcenia. To najbardziej niepokojąca wypowiedź Bronisława Komorowskiego od czasu rozpoczęcia kampanii wyborczej. Stwierdzenie, że jest przeciwny odkrywkowej metodzie wydobycia gazu łupkowego w Polsce ze względu na możliwość dewastacji obszarów krajobrazowych, to więcej niż kolejna wtopa – to przejaw myślenia całkowicie niezgodnego z interesem Polski i całkowicie zgodnego z interesem Kremla. Wypowiedź marszałka musiała spowodować, że w wypadku jego zwycięstwa wyborczego nie tylko przedstawiciele WSI będą otwierać szampany (jak to ostatnio szczerze zadeklarował generał Dukaczewski) – radosny śpiew zapewne rozlegnie się także na Łubiance i w siedzibie Gazpromu.

  Bo jeśli to prawda, że przyszły szef polskiego państwa będzie przeciwny wydobyciu gazu łukowego ze względu na walory krajobrazowe, to znaczy, że nie rozumie czym jest polska racja stanu, czym jest dywersyfikacja dostaw gazu do naszego kraju, czym jest uzależnienie od Rosji. Nie chcę już znęcać się nad owym „odkrywkowym” charakterem owego wybycia (czy pan marszałek sobie wyobraża wywóz gazu taczkami i jego eksploatację za pomocą koparek?), bo ważniejsza jest istota sprawy. Dywersja zaproponowana przez Komorowskiego jest bowiem zupełnie niezrozumiała z punktu widzenia interesów i dobra państwa polskiego. I zupełnie zrozumiała z punktu widzenia interesów i dobra państwa rosyjskiego i jego firm. Marszałek wypowiedział się w stylu lobbysty Gazpromu i to nie jest w najwyższym stopniu niepokojące.

  Jego stanowisko uznali zresztą za niemądre także Jacek Saryusz – Wolski i Radosław Sikorski, którzy na polityce zagranicznej znają się nieco lepiej. Jak więc to jest? Czy koncepcje Komorowskiego są obce nawet Platformie? Czy nawet jego partyjni koledzy uważają je za głupie? A jeśli tak, to czyje interesy i czyje wizje reprezentuje marszałek? Kto za nim stoi? Kim pan jest, panie Komorowski?
  Więcej na migalski.blog.onet.pl

 3. Marucha said

  Zob. także:
  https://marucha.wordpress.com/2010/06/04/czy-ktos-moglby-wylaczyc-hrabiego-komorowskiego/

 4. z WP said

  Jam powiedział/a
  2010-06-07 @ 18:51

  Jeden z dyskutantow pyta kim jest pan Komorowski? To ja mu odpowiadam. To jest nieudacznik i b.glupi osobnik, ktory nie wie, ze gaz jest lotny a nie jak kamien, ktory trzeba koparkami odkrywac. Ale nie tylko Komorowski ma takie poglady. Ostatnio bawil p.Borysewicz ze swoja swita w Kanadzie i mial podobne poglady. Malo tego, powiedzial, ze gaz lupkowy moze bedziemy wydobywac za 20 lub 30 lat. A przeciez Polska juz potrzebuje tego gazu. To ja sie pytam tych tumanow dlaczego nie inwestujemy w eskploatacje swojego gazu tylko zdani jestesmy na kupno gazu rosyjskiego i to kontrakt podobno podpisany do 2037 roku. Gdzie tu jest odpowiedzialnosc polskich wladz? Kto frymarczy naszym dobrem narodowym? To wstyd ze Platforma takich POpaprancow wysuwa na przywodcow, malo tego wstyd – to jest hanba. A Narod otumaniony szczegolnie mlodziez dalej w te brednie wierzy.

 5. Marucha said

  Dla Platformy – to żaden wstyd. Pojęcie „wstydu” jest im nieznane. Ich zadaniem jest wykończyć te resztki Polski, jakie jeszcze zostały po wszystkich „dopasowywaniach się do europejskich standardów”.

 6. Krzysztof M said

  Ad. 1

  A Spokojny zdaje sobie sprawę, że jest sporo takich, którzy bez samochodu pracy mieć nie będą? Że samochód jest im potrzebny, żeby np. do tej pracy dojeżdżać? Znam takich, którzy robią zrzutę raz na miesiąc i we czterech, jednym autem dojeżdżają codziennie do pracy. 86 km w jedną stronę. Traf chce, że to auto ma najbiedniejszy z nich… Przedtem pracował po budowach i żeby do nich dojeżdżać, musiał mieć auto.

  Tak że ze znajomości polskich realiów – dwója!

 7. Głosujemy na Leppera said

  07 czerwca 2010

  Dlaczego uważam, że powinienem zostać prezydentem

  Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego uważam, że powinienem zostać prezydentem. W dużym skrócie przedstawię, więc kilka powodów:

  1. Jestem kandydatem zwykłych ludzi.

  Tak jak 99% Polaków nie jestem członkiem establishmentu, ale normalnym, zwykłym człowiekiem pracy, który woli wolny czas spędzić z rodziną, niż na przyjęciach u oligarchów.

  2. Wiem, co to praca i rodzina.

  Pochodzę z rodziny wielodzietnej. Miałem dziewięcioro rodzeństwa więc wiem, jakie problemy dotyczą takich rodzin. Wszystko, co mam wypracowałem własnymi rękoma, najpierw w państwowym sektorze rolnictwa, następnie prowadząc działalność produkcyjną na własny rachunek. Od 33 lat jestem żonaty. Wraz z Ireną mamy troje wspaniałych dzieci. Znam problemy rodziców z własnego doświadczenia. Wiem ile pracy i pieniędzy wymaga w polskich warunkach wychowanie i wykształcenie dzieci.

  3. Umiem budować struktury i organizować ludzi.

  Jestem założycielem i przywódcą jedynej partii, wyrosłej z autentycznego ruchu społecznego – samoobrony ofiar transformacji ekonomicznej i liberalnej polityki śmierci prowadzonej przez kolejne rządy III RP. Tworząc wraz z innymi działaczami Samoobronę, nie niszczyliśmy struktur innych partii, ale zaktywizowaliśmy politycznie ludzi dotąd znajdujących się poza życiem publicznym. Pozostałe ugrupowania powstały natomiast na gruzach innych partii, my zaś budowaliśmy wszystko od zera, nie burząc niczego, co już było.

  4. Zawsze byłem z ludźmi i broniłem ich praw.

  W latach 90. i na początku tego stulecia organizowałem liczne protesty w obronie najbiedniejszych i pokrzywdzonych przez system. Nigdy nie bałem się stanąć w obronie potrzebujących pomocy oraz mówić prawdę o tych, którzy oszukują i okradają społeczeństwo. Zasiadając dwie kadencje w sejmie i pełniąc funkcje ministerialne, zawsze odrzucałem niewątpliwie kuszące oferty przystąpienia do establishmentu, niezależnie od tego, czy wysuwane były z prawej, czy lewej jego strony. W parlamencie bardzo wiele razy występowałem w obronie ludzi, a przeciw układom i patologiom obozu władzy. Zapłaciłem za to wysoką cenę pomówień o różnorakie niegodne czyny od molestowania po szpiegostwo i to na rzecz… wywiadów kilku państw na raz. Jednak fakt, że cały czas mam czyste sumienie sprawia, że było warto!

  5. W wielu sprawach tylko ja miałem rację.

  Jako jedyny szef parlamentarnej partii byłem od początku do końca przeciwko wysłaniu polskich wojsk na wojny w Iraku i Afganistanie. Jako jeden z nielicznych ostrzegałem przed godzącymi w polskie interesy narodowe warunkami wejścia do UE, w wyniku przyjęcia których polscy rolnicy otrzymują kilka razy mniejsze dopłaty niż rolnicy z krajów starej Unii. Jako jeden z naprawdę niewielu, odsądzany od czci i wiary za rzekomą prorosyjskość, domagałem się dobrosąsiedzkich stosunków ze Wschodem. Jako jedyny mówiłem o potrzebie reformy NBP i OFE. Dziś niemal wszyscy mówią to samo. Tylko, że ja o tym mówiłem pierwszy i gdyby mnie wtedy posłuchano, Polacy zaoszczędziliby wiele niepotrzebnie wydanych publicznych pieniędzy.

  6. I powód chyba najważniejszy: Ja jako jedyny gwarantuję realną zmianę i jestem stały w poglądach!

  Pozostali kandydaci chcą kontynuacji tego, co jest. Im zależy jedynie na utrzymaniu w swoich rękach łupów zagarniętych społeczeństwu pod przykrywką prywatyzacji i cięć budżetowych. Oni zmieniają swoje poglądy kilka razy do roku, a programy dostosowują do bieżących wydarzeń. Ja od początku mówię to samo, że Polsce potrzebne są fundamentalne reformy, zawarte w moim jednym, jedynym programie, uznającym, że najważniejsze wartości:

  CZŁOWIEKA, RODZINĘ, PRACĘ I GODNE ŻYCIE!

  http://alepper.blog.onet.pl/Dlaczego-uwazam-ze-powinienem-,2,ID407730074,n

 8. lopek said

  Socjalizm z premedytacją produkuje biedę a potem z ową biedą walczy tak, że Don Kichot, ma na noc!
  Ponadto walka z biedą, wymaga pieniędzy i armii socjalistycznych urzędników – czy wszystko już jasne?

 9. PL said

  To nie jest socjalizm. To jest faszyzm, dyktatura, kleptokracja.

 10. opornik said

  My biedni postanowiliśmy, że 20 milionów to za mało by …

  unicestwić 200 tysięcy okupantów!

  Poczekamy na następne 6 miliardów, aż pojmą, że

  można PASOŻYDA unicestwić, wystarczy go po prostu …

  IGNOROWAĆ !

  Sam zdechnie, bo on nic nie umie, poza POZĄ – Miłosiernego Brata!

 11. Film o inwigilacji totalnej na TVP Info. Bardzo dobrze, że takie filmy idą w polskiej TV – obudzi to kilka osób…

 12. Isreal said

  20 mln grożą eutanazją?

 13. Marek said

  Może nie na temat, ale za chwilkę pewnie realne.

  Po kliknięciu strona będzie wyglądała tak:
  http://www.wykop.pl/ramka/260922/cenzura/

 14. spokojny said

  Krzysztof M. wie jak kiedys w Polsce ludzie dojezdzali do pracy (przed 1989 r.) ?
  A moze takze wie dlaczego likwiduje sie pociagi w Polsce ???
  Zna koszty eksploatacji i utrzymania samochodu ,kogo dzisiaj w Polsce na to stac ?
  A moze takze wie kto najwiecej zarabia na paliwie ?

  To,ze ludzie ratuja sie jak moga nie tylko w Polsce ale na calym swiecie przed zarlocznym robactwem plemienia zmijowego to ludzie od dawna wiedza ale nie znaja metody wyniszczenia tych parchow !

  I o tym mlodziencze dyskutuj z powaznymi ludzmi,ktorzy zycie maja za soba .

 15. spokojny said

  Co do „hrabiego” to przeciez zostal namaszczony wczesniej ,kiedy to polecono rozbroic Wojko Polskie i dano mu pod piecze MON.
  Dziela dokonal i pial sie w gore .
  Mial innego Miecia (kto nie z Mieciem to go zmieciem) niz Bolek ale za to dobrze sytuowanego .

  Komora oswiadczyl ,ze nie potrzebne mu sa starania o wizy do USA,bo teraz Ameryke buduje sie w Polsce .Ten goj co chce do USA wyjechac musi bulic juz 150 $ aby mogl pocalowac amerykanska klamke w W-wie czy Krakowie a to przeciez dobry zarobek (pewnie,ze nie dla goja).
  Ile jeszcze takich naiwnych ustawia sie w kolejce ?
  Utarlo sie ,ze Ameryka to dla byka ale bykow co raz mniej ,wiecej przybywa nam oslow, co to mysla nadal,ze amerykanskie to najlepsze a to gow.o prawda,zarloczne to i ciezkie jak Afroamerykanka na zasilku.

  Komorowski juz jest prezydentem tak na pol, a po 20-tym na calego.
  Chyba,ze Brzezinski zdecyduje inaczej i trzeba bedzie kogos innego dla zmylki namascic.

  Moze by tak WSZYSCY POLACY DOKONALI ZMYLKI i dla przykladu zaglosowali na tego kandydata,ktorego nie ujrzysz na tvn lub onet.pl ?????????????????

  Jeszcze tylko uwaga co do zdjec Bronislawa Komorowskiego :
  Przystojny facet z wasem i jakie biale porcelanki ma,ani jednej zmarszczki – to jest dopiero kandydat !
  Do …. spycha.

 16. Krzysztof M said

  Ad. 14

  Krzysztof M. wie jak kiedys w Polsce ludzie dojezdzali do pracy (przed 1989 r.) ?

  Wie.

  A moze takze wie dlaczego likwiduje sie pociagi w Polsce ???

  Wie.

  Zna koszty eksploatacji i utrzymania samochodu ,kogo dzisiaj w Polsce na to stac ?
  A moze takze wie kto najwiecej zarabia na paliwie ?

  Także wie.

  ludzie od dawna wiedza ale nie znaja metody wyniszczenia tych parchow !

  Wyniszczanie to ludobójstwo. Są inne metody. „Jak przestaną kraść, to przestaną być złodziejami.”

  I o tym mlodziencze dyskutuj z powaznymi ludzmi,ktorzy zycie maja za soba .

  Skąd tyle zadufania? 🙂 Skąd pewność, że nie jestem starszy? 🙂

 17. Brat Dioskur said

  Ambitne plany Eurokolchozu zagrozone sa nowopowstalym niebezbieczenstwem!Nie dalej jak wczoraj „Bundesmutti” Merkel z mina kota sr…cego na puszczy oswiadczyla,ze dla zachowania dobrobytu niemiaszki musza zacisnac pasa i zaoszczedzic dlasze 80 mld € !!!!…pisze dalsze ,bo juz 120 € niemcy wykladaja na Grecje.Tak wiec zdawaloby sie zloty interes z Unia konczy sie dla Reichu kompletnym fiaskiem!Kto wie co to jest HartzIV moze sobie wyobrazic wscieklosc niemieckiej ulicy ,bo bieda zaczyna zagladac pod niemieckie dachy.Pamietam jak zaraz po naszym Anschlussie bezrobocie w Reichu spadlo o okragly milion ,teraz karta sie odwraca,ledwo co ich gospodarka zlapala drugi oddech a tu patrzcie ,trzeba odjac sobie od geby na okragla sumke 80 mld.€.Koalicja CDU/FDP trzeszczy w szwach,bo liberalowie zapowiedzieli obnizenie podatkow a tu nastepuje cos odwrotnego ….podatki pojda w gore i to ostro! Ano , zobaczymy jakie instrukcje z Berlina dostanie teraz protektor kraju „Weichsel und Warthegau” czyli Donaldinio,juz sie dokladamy do zrzutki na Grekow a tu jeszcze trzeba zadoscuczynic starszym braciom w wierze za niecne uczynki Adolfa wiec polska „cytryna” wydaje sie juz byc wycisnieta do granic wytrzymalosci.

 18. spokojny said

  Mozesz nam Krzysztofie M dopisac kto w Polsce kradnie i co ?

  To co ja wiem to POLSKE OKRADZIONO i rozny majatek sprzedano za symboliczne sumy wlasnie zlodziejom za zagranicy .

  Jezeli sie myle to jako „starszy” popraw mnie,masz do tego calkowite prawo,nawet z wyliczeniem co i za ile .

  Ty i ja oraz inni POLACY mamy prawo wiedziec kto majatek narodowy (w tym nasza wypracowana czastke ) UKRADL lub zagarnal na rozne sposoby ?

  Badz szczery do konca jak juz to co wyzej oswiadczasz WIESZ .
  Podziel sie tymi wiadomosciami z innymi ,moze nawet jakas zablakana na forum dusza o tym sie dowie zyjac w niewiedzy .

  Chetnie poczytamy podane przez ciebie fakty po faktach

 19. Ależ to proste. Wystarczy zrealizować plan tzw Klubu rzymskiego 1968-1972. który w drugim tomie proponował zmniejszenie ludności Polski do 15 – 18 milionów. Wystarczy jeszcze trochę obniżyć wydatki na służbę zdrowia i samo się załatwi.
  W stanie wojennym było źle ze służbą zdrowia „tylko” 10.5 % PKB szło na zdrowie.
  Obecnie realnie idzie ok 4%. Rezultat tzw reformy Balcerowicza [zapomniałem prawdziwe nazwisko]- Saccsa
  Wystarczy poczekać, podnieść ceny żywności, a nagłaśnianie powodzi temu sprzyja i samo się dokona.
  Jak można sprawdzić na mapach wielkość zalewów w porownaniu z poprzednimi laty jest zdecydowanie mniejsza, ale ilość czasu antenowego wielokrotnie większa.

 20. Krzysztof M said

  Ad. 19

  Spokojnie! Demografia drgnęła na plus. 🙂

  A Balcerowicz to nie Bucholz? 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: