Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Brukseli wciąż za mało władzy

Posted by Marucha w dniu 2010-06-09 (Środa)

Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej przystali na rozwiązanie, by w przyszłości Komisja Europejska mogła oceniać założenia projektów budżetów narodowych. Dokumenty trafiałyby do Brukseli na wiosnę, jeszcze przed tym, jak zapoznaliby się z nimi parlamentarzyści danego kraju. Ograniczenie suwerenności państw członkowskich ma się odbywać pod hasłami troski o stan ich finansów publicznych.

Unia Europejska podkreśla, że takie działanie ma służyć wzmocnieniu dyscypliny budżetowej.
– Rząd, który przedłoży projekt budżetu z wysokim deficytem, będzie musiał wytłumaczyć się przed partnerami. Jeśli będzie się to działo wiosną, to będzie jeszcze wystarczająco dużo czasu, by wprowadzić niezbędne poprawki przed ostatecznym budżetem – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy podczas konferencji prasowej kończącej posiedzenia ministrów finansów UE.

W odpowiedzi na kryzys panujący w Grecji ministrowie zgodzili się również na wprowadzenie sankcji, by wzmocnić przestrzeganie Paktu Stabilności i Wzrostu.
– Poprawimy pakt, tworząc więcej sankcji już na wczesnym etapie – zapowiedział Van Rompuy.
Jak donosi AFP, takie kary mogłyby dotknąć nawet kraje, które nie przekroczyły jeszcze progu 3 proc. deficytu budżetowego.

Inną przyjętą w Luksemburgu nowością jest położenie mocniejszego akcentu na kontrolowanie długu publicznego, który nie powinien przekraczać 60 proc. PKB. Obecna procedura nadmiernego deficytu miałaby być uruchamiana na wczesnym etapie w przypadku krajów, których długi się nie zmniejszają.

Na razie jednak nie wiadomo, czy zapowiadane sankcje byłyby natury finansowej czy raczej politycznej. Jeden z pomysłów, który został zaproponowany przez Niemcy, to pozbawianie niesubordynowanego i żyjącego ponad stan kraju prawa głosu w Radzie UE. Takie rozwiązanie wymagałoby jednak zmiany traktatu Unii Europejskiej.

MBZ, PAP

Komentarze 24 do “Brukseli wciąż za mało władzy”

 1. lopek said

  Brakuje mi w logu, składającym się z sierpa z młotem, wpisanego w gwiazdę Dawida – swastyki!
  Czy nie dało by się, odpowiednio pozałamywać, wspomnianego sierpa i młota – formując – swastykę. Przecież une popełnili i komunizm i faszyzm z nazizmem włącznie!

 2. Andrzej 101 said

  Nazizm był najbardziej podstępnym „wynalazkiem” unych. Najpierw sfinansowali Hitlera. Do wymordowania chazarskiej biedoty także uni namówili Hitlera. Pozbyli się w ten sposób „ostjuden”, a teraz za zrobiony z ich inicjatywy i przez nich finasowany mord na pobrytymcach szantażują cały świat zarabiając na roszczeniach miliardy dolców. Żydzi potrafią…

 3. Shakespear said

  Ograniczenie suwerenności państw członkowskich ma się odbywać pod hasłami troski o stan ich finansów publicznych.

  Witam w swiecie Orwella. „My” wiemy co jest najlepsze dla „was”.

  Człowiek, który nie jest wolny, zawsze idealizuje swoją niewolę.

  — Borys Pasternak

 4. Rafał said

  a czy czlowiekowi bogatemu,wyzbytemu moralnosci jest zwsze dosc?

 5. Praworządny Obywatel NWO said

  A ludzie dalej nie wierzą, że wielkimi krokami nadchodzi Rząd Światowy. W „naszej drodze do wolności” jak pisał Wałęsa, zrobiliśmy dłuuugą drogę. Od kołchozu komunistycznego do kołchozu globalistycznego.

 6. Marucha said

  Rządy rzekomo „suwerennych” państw będą się tłumaczyć ze swego budżetu… Co jeszcze potrzeba polskiemu gazetowowyborczemu tumanowi, aby go przekonać, że jesteśmy już tylko województwem unijnym?

 7. Brat Dioskur said

  Przypadek zdarzyl ,ze czerwiec jest m-cem wyborow w trzej krajach ;Polsce ,RFN i Holandii.Pejzaz naszych wyborow jest znany przygladnijmy sie zatem jak wygladaja wybory u naszych unijnych braci.W RFN po ustapieniu w wyniku zakulisowej perswazji Koehlera do urzedu preydenta pretenduje chadek Wulff,protegowany „Bundesmutti” Merkel i znany nam Gauck ,cieszacy sie poparciem socjalistow.Gauck jest o tyle interesujacy ,ze onegdaj uchylil rabka tajemnicy otaczajacej agenture Stasi w najwyzszych wladzach …”Solidarnosci”,wiec wydaje sie nam blizszy.Natomiast po tym jak jak Wulffa scharakteryzowano jako …katolika ,mozna sobie na niego spokojnie machnac reka.Niemiecka CDU slawna jest z tego ,ze jej czlonkami bywaja …muzulmanie a i tez zapewnie inne „egzoty”… W kazdym razie jezeli przegra on wybory to pozycja Angeli dozna znacznego uszczerbku i Sarky moze przechwycic bulawe!
  Przelomowymi natomiast sa wybory w Holandii ,bo bierze w nich udzial Wilders okreslany tez hol. Le Penem czy nawet Haiderem ,a nie sa to w poprawnym swiecie zadne komplementy.Niestety rzeczywistosc jest inna ,bo wymieniony jest tylko marionetka majaca za zadanie skanalizowac spoleczne niezadowolenie i skierowac je przeciwko muzulmanom….Naturalnie w przeciwienstwie do Fortuyna otacza go scisly krag goryli co jeszcze bardziej kaze sie domyslac ,ze jet on pozytecznym …figurantem.Debaty przedwyborcze byly o tyle ciekawe ,ze wydobyly na swiatlo dzienne pewne mechanizmy o ktorych na tym forum pisano wielokrotnie,ale poraz pierwszy potwierdzone przez premiera zachodniego panstwa ,ktory odpierajac zarzut ,ze jego polityka byla bezbarwna z rozpedu palnal ,ze wykonywal tylko „zalecenia” MFW i G-20 !Co ciekawe zaden z oponentow nie zapytal go dlaczego premier suwerennego kraju wykonuje polecenia pozapanstwowych instytucji?Rewelacyjne wyniki przyniosly probne wybory w szkolach srednich i podstawowych. W tych pierwszych zdecydowanie wygral „rasista”i ‚faszysta” Wilders natomist podstawowki okazaly sie bardziej poprawne glosujac na socjalistow i ekologow.Okazuje sie wiec ,ze im wiekszy impet indoktrynacji a rzecz odbywa sie w oku lewackiego cyklonu bo w Holandii ,tym wieksze skrzywienie ideologiczne u poddawanej obrobce mlodziezy!Byc moze jest to dla nas pewna pociecha w obliczu niesamowitej degrengolady MEN-u po odejsciu zen Giertycha….Na koniec niezwykle symptomatyczne odpowiedzi kandydatow ujawniajacych cel swojej pierwszej podrozy po ewentualnym objeciu urzedu premiera.Liberal ,powiedzialbym o prowieniencji naszych udekow udalby sie do Brukseli ,inny liberal ,ale zalatujacy PO oczywiscie wizytowalby Berlin.Socjalista Cohen(strofowal nas kiedys za homofobie) wybralby sie do Chin i Indii.Ekolodzy chcieliby odwiedzic Obame natomiast Wilders pojechalby do Izraela.Do Izraela udalby sie rowniez ,ale jako stacji przystankowej w drodze do Afganistanu- protestancki polityk.
  Na referendum zanosi sie chyba w Szwajcarii gdzie Zgr.Narodowe zablokowalo porozumienie ich rzadu z USA odnosnie ujawniania tajnych kont obywateli USA w bankach szwajcarskich.Zadziwiajace nieposluszenstwo Helwetow i zobaczymy czym sie to skonczy.

 8. spokojny said

  Po to obradowano przy swiatowych zamknietych drzwiach nawet dla prasy aby wybrano tych co zaplanowano.
  Caly inny szum wyborczy to dla naiwnych !

 9. bezpartyjny said

  Czy czeka nas los ludu Herero od Niemców? http://cristeros1.w.interia.pl/crist/militaria/antenaci_hitlera.htm
  Zagłada ludu Herero

  7 sierpnia 1884 r. flaga cesarskich Niemiec załopotała nad terytorium Afryki Południowo-Zachodniej (dzisiejszej Namibii). Przez kilka lat komisarzem kolonii był dr Heinrich Göring (w Afryce zawarł on znajomość z austriackim Żydem, Hermannem von Epensteinem, ten z kolei blisko zaprzyjaźnił się z młodą żoną Göringa; owocem tego trójkąta mógł być Hermann Göring, przyszły szef Luftwaffe, twórca Gestapo, budowniczy systemu nazistowskich obozów koncentracyjnych). Choć brytyjski historyk David Irving pisze z uznaniem: „Dzięki wysiłkom i zabiegom herr Heinricha, owa obfitująca w bogactwa naturalne kolonia stała się bezpieczna dla kupców i handlowców…”, stwierdzenie to ilustruje tylko jedną stronę medalu. Niemieckie władze systematycznie pozbawiały tubylców ziemi i bydła, tysiące wolnych do tej pory ludzi zapędzono do robót przymusowych. Rękami murzyńskich niewolników budowano linie kolejowe, farmy, porty morskie w Luderitz i Swakopmund…

  W tej sytuacji nie trzeba było długo czekać na konflikty z rdzenną ludnością. Pierwsze stawiło opór waleczne plemię Herero (1885-1890). W latach 1893-1894 starli się z Niemcami Namowie, dowodzeni przez charyzmatycznego Hendrika Witboia. W 1903 r. stanęli do walki Bondelswarts (odłam Nama), pokonani rok później.

  Wreszcie, w styczniu 1904 r. doszło do najpotężniejszego zrywu. Znów wystąpili Hererowie, pod wodzą Samuela Maharero. Powstańcy hererscy zaatakowali niemieckie farmy, zabijając 123 kolonistów. Otoczyli miasta Windhoek (stolicę kolonii) i Okahandja. Insurekcję tłumił korpus ekspedycyjny znanego nam już generała Lothara von Trothy („zasłużonego” wcześniej masakrą plemienia Wahehe w Niemieckiej Afryce Wschodniej oraz równie bezlitosnymi działaniami w Chinach). Von Trotha nie owijał spraw w bawełnę: „Moja polityka polegała i polega na stosowaniu siły, skrajnego terroru, a nawet okrucieństwa”. Zażądał od Hererów opuszczenia ich terytoriów: „Nie uczynię wyjątku dla kobiet i dzieci; będą przepędzone lub zabite.”

  Niemcy otoczyli Hererów u podnóża góry Waterberg. Doszło do rzezi. Część autochtonów przedarła się przez linie niemieckie, innych zapędzono na pustynię Kalahari, odcinając ich od źródeł wody pitnej. Cesarskie wojsko strzelało bez pardonu do każdego tubylca podchodzącego do wodopoju, nie zważając na jego płeć, ani wiek. Zatruwano studnie. Pojmanych Murzynów umieszczano w obozach koncentracyjnych, gdzie znakowano ich literami GH (Gefangene Herero) i zmuszano do katorżniczej pracy. Więźniowie tego niemieckiego Gułagu budowali m.in. linię kolejową z Lderitzbucht do Keetmanshoop. Nieludzko wyśrubowane normy pracy w zabójczym klimacie, kiepskie wyżywienie, brak opieki medycznej, bezlitośnie stosowana kara chłosty robiły swoje. Niezdolnych do pracy niewolników zabijano (by zaoszczędzić amunicji, zakłuwano ich bagnetami). Niemieccy lekarze Hinck i Fischer przeprowadzali eksperymenty medyczne na murzyńskich więźniach (w przyszłości studentem Fischera będzie niejaki Josef Mengele, który zdobędzie potem sławę jako Anioł Śmierci z Auschwitz…).

  Przeprowadzone w 1904 r. spisy ludności szacowały liczbę Hererów na 80 tysięcy. Siedem lat później przy życiu pozostało ich ledwie 15 tysięcy (z tych wielu zawdzięczało ocalenie ucieczce do brytyjskiej Beczuany). Straty tego ludu w wyniku eksterminacji sięgnęły 82 proc.! Niemcy nie ukrywali, że ich celem było unicestwienie całej wspólnoty etnicznej. Teza o ludobójstwie Hererów jest więc w pełni uzasadniona.

  Tymczasem, w październiku 1904 r. chwyciło za broń plemię Namów – prowadzili ich Simon Koper i Samuel Isaak. Wsparli ich Hotentoci pod Johannesem Christiaanem i Korneliusem. Kilkuset wojowników długo trzymało w szachu 15-tysięczną armię niemiecką. Ta zastosowała stare, wypróbowane metody. W ciągu trzech lat liczebność plemienia zmniejszyła się z 20.000 do 9781 osób.

  W 1907 r. ludność kolorową Niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej pozbawiono wszelkich praw (w tym prawa do posiadania ziemi i bydła). Jedynym źródłem utrzymania mogła być praca najemna, a właściwie niewolnicza, w niemieckich kopalniach i na plantacjach.

  ***

  Działania cesarskich władz kolonialnych odbierano w Europie z konsternacją. Dla starych mocarstw, szczególnie Wielkiej Brytanii i Francji, walki z tubylcami w posiadłościach zamorskich były niemal codziennością. Wszakże świadoma, z premedytacją zaplanowana i przeprowadzona eksterminacja całych plemion nie mieściła się w ówczesnym obyczaju wojennym. Obozy koncentracyjne wznosili wcześniej Hiszpanie (na Kubie) i Brytyjczycy (w Afryce Południowej), jednak wysoka śmiertelność wśród przetrzymywanych tam osób wynikała ze złych warunków sanitarnych i podłego wyżywienia, nie była zaś efektem celowej polityki wyniszczenia. Wkrótce również Stary Kontynent miał poznać barbarzyństwo Hunów kajzera.

 10. Krzysztof M said

  Ad. 9

  „Czy czeka nas los ludu Herero od Niemców?”

  – Tak. Tak ale będzie to w wersji soft. Wersja hard nie przejdzie.

 11. Ewelina said

  Shakespear,
  Zgadzam sie, masz dobre skroty myslowe.

  Ale wiesz co mnie niepokoi, ze ludzie dzisiaj, ci ktorzy wyrosli w cenzurze mediow, cenzurze mysli uwazaja, ze nie ma nic zlego w tym, ze jest moderator, ktory ma ABSOLUTNA wladze na tzw wolnych mediach.

  Personalnie mysle, ze wszyscy powinni miec prawo do wyrazania swych opinii, nawet jesli sa absurdalne.

  Narzekamy na oficjalne media,a przeciez te NIE oficjalne postepuja (czesto, nie zawsze) tak samo.
  Sa takie strony internetowe, ze mozna glosic wszystko przeciw oficjalnym mediom,ale NIE mozna krytykowac tych nieoficjalnych.

  Coz to za hipokryzja!

  Jesli mowimy A (nie zgadzamy sie z cenzura slowa i mysli), to miejmy odwage powiedziec dalsza czesc alfabetu(pozwalamy wszystkim nawet przeciwnikom pisac u nas!

  Sa takie strony internetowe, na ktorych mozna wyrazac kazda opinie i moderator tych wpisow nie wymazuje.
  Sa tez inne i tych jest wiecej, gdzie opluwaja oficjalne media, ale sami robia to samo, tyle ze odwrotnie.

 12. komunikat said

  Dnia 10 czerwca 2010 (czwartek),

  Kandydat na Prezydenta RP
  Pan Andrzej Lepper

  spotka się z mieszkańcami
  Opolszczyzny i Dolnego Śląska

  godz. 8.30 – na targowisku
  w Grodkowie

  godz. 10.30 – w Opolu
  (okolice Starego Miasta)

  godz. 11.00 – konferencja prasowa
  w Opolu
  (Pomnik Bojowników
  o Wolność Śląska Opolskiego)

  godz. 13.30 – konferencja prasowa
  we Wrocławiu
  (Rynek pod pręgierzem)

  godz. 14.00 Wrocław, Plac Solny

  Organizator: Janusz Maksymiuk
  tel. 696-657-683

 13. bezpartyjny said

  Ad.10 Będzie to wersja soft jeżeli naród jak baranki pójdzie bez sprzeciwu pod nóż. Myślę, że mimo urabiania nas przez starszych i mądrzejszych wcześniej czy później dojdzie do protestów nie tylko pokojowych a wtedy mamy zapewnioną bratnią pomoc. Jak Herero mieli tylko jedną drogę tj. na pustynię tak dla wielu Polaków może to być droga na saksy ale reszta może nie być posłuszna aż do swojego końca. Polska ziemia to łakomy kąsek, jak już powiedzieli nasi „przyjaciele” z zachodu wiele lat temu mniej więcej tak : „Polacy nie są nam potrzebni, potrzebna jest nam ich ziemia”.
  Myślę, że przede wszystkim wadzi im katolickość narodu.

 14. Sven said

  Pani Ewelino, portal który dopuściłby wszystkie wypowiedzi bez wyjątku, szybko zmieniłby się w śmietnik. Od tego jest hasbara, od tego są trolle internetowe.

 15. spokojny said

  W takim razie zapytam dlaczego tacy jak ja „spokojny” i moi przyjaciele sa cenzurowani (wczesniej nie byli) na tym „niezaleznym” portalu w lesie gajowego.

  Stalo sie to dla nas dziwne ,przeciez nikomu nie zagrazamy,noooo,chyba tylko taka obawa – moga mi portal zamknac „chlebodawcy” – czy tak Panie Marucha ?

  Co „jest grane ” ???

  Ach ta „polska niezaleznosc”.

  Ide poczytac,posluchac i poogladac strony z profesorem B.Wolniewiczem,nie ma to jak stary wolny profesor.
  Nam starym nic juz nie grozi,co najwyzej skroca „meki niepodleglosciowe”.
  WY MLODZI jestecie……. i macie prawo obawiac sie o swe zycie.
  Pozwolcie nam czasem wtracic i starych zdanie.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Za co był Pan moderowany?
  Między innymi za takie rzeczy, jak cudzysłów przy zwrocie „niezależny” portal w lesie gajowego.
  Za nieustanne, nikczemne insynuacje pod moim adresem.

 17. opornik said

  Panie „spokojny” tylko proszę nas powiadomić jak już profesor Wolniewicz się nawróci i zobaczy że świat bez Boga to ATRAPA !

 18. veri said

  Jak o finansach mowa … zdążyłem dzisiaj usłyszeć w tivi ( pierwszy, tego typu news), że kandydatura p. Belki na prezesa NBP została zgłoszona i ‚zaklepana’ na ostatnim spotkaniu w Akwizgranie przez trio Merkel,Tusk,Kwaśniewski – jednym zdaniem – te dzisiejsze parlamentarne zabiegi,podchody jak i wcześniejsze info w tym temacie to taki pic na wodę dla wyborczej gawiedzi !

 19. Ewelina said

  Sven pisze cytuje:”Pani Ewelino, portal który dopuściłby wszystkie wypowiedzi bez wyjątku, szybko zmieniłby się w śmietnik. Od tego jest hasbara, od tego są trolle internetowe.”

  Sven, nie zgadzam sie z toba w 100%!

  Sven, trolle sa i tak na wszystkich „niezaleznych” portalach!!!
  Podaj mi jeden portal gdzie ich nie ma!

  Czyli wymazywaie wpisow nie zdaje egzaminu.

  Moze lepszym byloby „ukrywanie” wpisow trolli?
  Wtedy zachowujemy wolnosc slowa, ale nie dajemy trollom zniszczyc dyskusji?

  Osobiscie jestem za totalna wolnoscia slowa!
  Kto boi sie trolli nie dorosl do dyskusji!
  Trolla mozna zniszczyc totalnie Slowem.
  Zniszczylam w ten sposob wielu trolli, wiec wiem , ze mozna.
  To moje zdanie.

 20. Marucha said

  Pani Ewelino, przykro mi, ale totalnej wolności słowa nigdy nie było, nie będzie i być nie może. Można się jedynie starać być jak najbliżej tego „ideału” – ale czy warto? Czy warto stawiać prawdę na jednym poziomie z fałszem? Czy warto tracić czas i siły na walkę z trollami, prowokatorami czy zwykłymi głupcami, których jedynym celem wydaje się być obrażanie właściciela witryny a potem udawanie, że nie wiedzą za co są moderowani?

  Życie jest zbyt krótkie na dopuszczanie bredni do głosu. Niech sobie szukają innych witryn.

  I, jak wspomniałem, na forum marucha.v3v.org praktycznie nie ma żadnej moderacji.

 21. Ewelina said

  Marucha:”Pani Ewelino, przykro mi, ale totalnej wolności słowa nigdy nie było, nie będzie i być nie może. Można się jedynie starać być jak najbliżej tego “ideału” – ale czy warto? Czy warto stawiać prawdę na jednym poziomie z fałszem? Czy warto tracić czas i siły na walkę z trollami, prowokatorami czy zwykłymi głupcami, których jedynym celem wydaje się być obrażanie właściciela witryny a potem udawanie, że nie wiedzą za co są moderowani?

  Marucha tu sie mylisz.
  Totalna wolnosc slowa jest i zawsze byla.
  To jest ogromny temat i jesli ktos nie zna Bibli bedzie zagubiony/zwiedziony.
  Marucha jesli wierzysz to wiesz, ze jest zycie po „smierci”.
  Biblia, Jezus mowi o drugim narodzeniu (spirytualnym=duchowym).
  Biblia mowi o pierwszej i drugiej smierci,
  Pierwsza smierc=umrzec dla grzechu.

  Co jest grzechem?

 22. opornik said

  PAni „E”, a kto niby tę Biblię uchował przez ponad już, DWA TYSIĄCE LAT?!

  Może adwentyści albo templariusze, ezoteryści albo konfucjusze, judaiści albo islamiści, blagierzy czy kondotierzy…

  Imienia swego by Pani nie znała gdyby nie Kościoła świętego posługa i chwała, dzięki niemu ani jota ani …

  NIE ZGINIE, choć tacy jak Pani wciąż nie śpią, nie jedzą…

  bo myślą, że Pana Boga …

  uprzedzą!?

  O bezdenna naiwności.

 23. Marucha said

  Pani Ewelina na temat trolli:

  Czyli wymazywaie wpisow nie zdaje egzaminu.
  Moze lepszym byloby “ukrywanie” wpisow trolli?
  Wtedy zachowujemy wolnosc slowa, ale nie dajemy trollom zniszczyc dyskusji?

  Tak jest od dawna. Wpisy trolli są ukrywane. Do tego celu służy specjalny pojemnik, zwany w żargonie „koszem”. Tam sobie leżą i czekają na koniec świata, albo koniec tej witryny, whatever comes first.

 24. Gmad said

  Bardzo ważna informacja wyszła z eurokołchoźniczych ust Janusza Lewandowskiego, który uświadomił nam, że UE chce wprowadzić podatki płacone bezpośrednio do swego skarbca:
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/ue_vs_rp/624
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/ue_chce_miec_wlasne_podatki/27476
  http://openeuropeblog.blogspot.com/2010/08/eu-tax-back-on-agenda.html
  Są już przeciwnicy tego pomysłu:
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/nie_dla_ogolnounijnego_podatku/25263
  Brytyjczycy jak zwykle stawiają się Brukseli, ale że Niemcy- to dziwne:
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/wielka_brytania_i_niemcy_nie_zgadzaja_sie_na_ogolnounijny_podatek/27542
  A w Polsce merdialna zmowa milczenia w tej arcyważnej kwestii. Przeciętny Polak nie ma prawa o tym wiedzieć.

Sorry, the comment form is closed at this time.