Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ochrona życia jest złem!

Posted by Marucha w dniu 2010-06-09 (Środa)

ONZ krytykuje Polskę za pro-life

Rada Praw Człowieka ONZ krytykuje Polskę za prawodawstwo chroniące życie poczęte. Gani nas też za rzekome „przywileje” dla Kościoła katolickiego i egzekwowanie klauzuli sumienia pozwalającej pracownikom służby zdrowia odmawiać przeprowadzania i asystowania przy aborcji.

Tak ostry atak Rady Praw Człowieka ONZ na Polskę to wynik przedstawionego przez specjalnego sprawozdawcę ONZ ds. prawa do zdrowia Ananda Grovera raportu na temat przestrzegania praw człowieka. Jego zdaniem, polskie prawo jest sprzeczne z artykułem 12 konwencji ONZ, który gwarantuje równy dostęp do służby zdrowia, a w szczególności do aborcji i sterylizacji. „Mimo ratyfikacji przez rząd Polski traktatów dotyczących praw człowieka dostęp do pewnych świadczeń związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym, np. antykoncepcji, badań prenatalnych czy legalnej aborcji, jest poważnie ograniczony” – pisze w raporcie Grover.

Konstruując zarzuty, specjalny sprawozdawca ONZ powoływał się m.in. na uwagi Komitetu na rzecz Eliminacji Dyskryminacji Kobiet (CEDAW), który od lat zarzuca Polsce brak przepisów aborcyjnych. Co ciekawe, CEDAW jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji proaborcyjnych działających przy ONZ, która już wcześniej krytykowała trzy ostatnie kraje Unii Europejskiej: Maltę, Polskę i Irlandię, za utrzymywanie przepisów pro-life.

Jak zauważa portal LifeSiteNews, Komitet za wszelką cenę dąży do tego, by wszystkie kraje świata wyeliminowały prawną ochronę życia poczętego.

Groverowi nie podoba się też egzekwowanie tzw. klauzuli sumienia, która pozwala pracownikom służby zdrowia odmówić przeprowadzania i asystowania przy aborcji, powołując się na własne sumienie. Jego zdaniem, klauzula ta „dyskryminuje kobiety, odbierając im nieograniczone prawo do zabicia dziecka”.

W sprawozdaniu dużo miejsca poświęcono stosunkowi Polski do Kościoła katolickiego i głoszonych przez niego prawd. Największe zastrzeżenia Grovera wzbudza zwłaszcza fakt, że w wielu przypadkach zajęcia szkolne z wychowania do życia w rodzinie prowadzą księża i zakonnice, co – jak twierdzi – może „negatywnie oddziaływać”.  Zdaniem ONZ-owskiego sprawozdawcy, osoby duchowne nie są w stanie przekazywać „rzetelnych, naukowych i obiektywnych” informacji.
Skrytykował także fakt, iż w Polsce zajęcia koncentrują się w większości na propagowaniu abstynencji seksualnej i naturalnych metod planowania rodziny.

Wysłannik ONZ wezwał polski rząd do wprowadzenia powszechnej edukacji seksualnej, „uregulowania” ustawodawstwa aborcyjnego i obniżenia cen środków antykoncepcyjnych.

Odnosząc się do tych oskarżeń, działacz Brytyjskiego Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Nienarodzonych (SPUC) Pat Buckley podkreślił, że przedłożony przez Grovera raport jest „radykalnym atakiem na Polskę za jej stanowisko pro-life, ochronę prawa wolności sumienia i sprzeciw wobec wprowadzania edukacji seksualnej”. Zastrzeżenia do raportu miał też dyrektor SPUC John Smeaton, określając go mianem „kłamliwego”. Jego zdaniem, był on pisany pod dyktando lobbystów aborcyjnych.

– Groźne oblicze kultury śmierci przybrano wczoraj w Radzie Praw Człowieka w Genewie podczas przedstawiania sprawozdania przez pana Grovera – podkreślił cytowany przez LifeSiteNews dyrektor SPUC.

Marta Ziarnik, Nasz Dziennik

Komentarze 23 to “Ochrona życia jest złem!”

 1. lopek said

  Po co budować obozy koncentracyjne, komory gazowe, po co kopać doły śmierci – na wzór katyński, skoro można dokonać zabójstwa w łonie matki?
  I tak oto na powrót, znaleźliśmy się wśród oddziaływania morderców, rekrutujących się z pogrobowców Hitlera i Stalina!

 2. Rafał said

  wczoraj obejrzalem film o Tomasie Morusie-„O to jest głowa zdrajcy”-typowy proces stalinowski.polecam film wszystkim katolikom i konserwatystom.

 3. Frank said

  Zawsze zastanawialo mnie dlaczego tak wielu Zydow, mimo bolesnej lekcji historii jaka byl Holocaust, znajduje sie w czolowce
  propagujacych aborcje i eutanazje, czyli tzw. kulture smierci, jak to nazwal Jan Pawel II. Oto kilka przykladow.
  Niedawno prasa kanadyjska doniosla o nadaniu najwyzszego odznaczenia panstwowego ginekologowi Morgentalerowi za uparte propagowanie aborcji od kilkudziesieciu lat, jeszcze wtedy kiedy byla ona nielegalna. Morgentaler ocala z Holocaustu jako dziecko zydowskie.
  Na polnocy USA w katastrofie malego samolotu zginela rodzina
  bogatego Zyda wlasciciela najwiekszych klinik aborcyjnych.
  Dziwnym trafem szczatki samolotu spadly na moejscowym cmentarzu obok pomnika poswieconemu dzieciiom nienarodzonym.
  Okoliczni mieszakncy uznalio to,za rodzaj znaku.
  W prasie nowojorskiej pisano niedawno o osalamiajacym sukcesie jaki odniosla ginekolog, ktora przeniosla sie z Izraela do USA
  gdzie utworzyla nowoczesna klinike aborcyjna.
  Czyzby nie miala p[acjentek w Izraelu?
  Czy te fakty mozna wytlumaczyc tylko sama zadza zysku finansowego
  czy rowniez elementem walki kultur, w ktorej strona zydowska jes
  bezwzglednym i okrutnym wrogiem wszystkich wartosci, ktore okreslamy jako chrzescijanskie?

 4. Marucha said

  Te fakty można wytłumaczyć tak, jak Pan to sam zrobił: „strona zydowska jes
  bezwzglednym i okrutnym wrogiem wszystkich wartosci, ktore okreslamy jako chrzescijanskie”.

  Dokładnie o to chodzi. Cała historia rasy ludzkiej sprowadza się do walki zła z dobrem, piękna z brzydotą, szlachetności z nikczemnością, honoru z podłością. Żydzi stoją po stronie zła. Po drugiej stronie stoi cywilizacja chrześcijańska.

 5. Ewa Polska said

  Kultura zachodnia staje sie coraz bardziej niska i upodlona. A moze zawsze taka byla?

  Mysle, ze bedzie gorzej z uplywem czasu.

  Skad to bierze sie? Mysle, ze pochodzi od bogatych elit. Bogatych stac na wysylanie swoich dzieci do prywatnych drogich szkol, gdzie dzieci te sa izolowane od jakichkolwiek zewnetrznych zlych wplywow i niskich zachowan tlumu. Dzieci bogatych otrzymuja nie tylko wysokie wyksztalcenie, ale tez cieplarniane warunki wolne od brudow kulturowych.

  Im nizsze spoleczenstwo, tym lepiej na tym tle wypadaja dzieci bogatej elity.
  Tak funkcjonuje zachod. Wedlug cenzusu z 2008 roku w USA, 2/3 wzrostu gospodarczego z lat 2003-2007 dostalo sie w rece 1% rodzin w USA (jednego procenta).

  Teraz w dobie dewacji homoseksualistow atmosfera tylko pogorszy sie – dzieci z biedniejszych rodzin nie stac na edukacje w prywatnych elitarnych szkolach. Z koniecznosci beda musialy byc otoczone brudem kulturowym.

  Jest to ogromny problem, szczegolnie w takich krajach jak USA, gdzie dochodzi jeszcze zroznicowanie rasowe.

  Bogatym elitom nie zalezy na tym, aby zapewnic godne warunki nauki i zycia dla przecietnej rodziny.

 6. Inkwizytor said

  Trzeba jasno powiedzieć, że tak zwana aborcja czyli mordowanie dzieci nienarodzonych to publiczny kult składany Szatanowi.

 7. spokojny said

  Odnosnie edukacji dzieci i mlodziezy w publicznych szkolach – przyjrzyjcie sie dokladnie kierownictwu szkol i nauczycielom oraz naczelnym w MEN.
  O wyzszych uczelniach nie wspominam ,bo tam wiadomo kto prum wiedzie pod kazdym wzgledem !

 8. Ludzie moze powinni przywrocic wiare , ze Lucyfer , Szatan , Diabel , Zlo , to imiona czegos , (bo nie kogos) co autentycznie istnieje . Od dosc dawna , wiekszosc ten problem traktuje z usmiechem , (przezytek) moze jednak nieslusznie .

  Lucyfer to jak najbardziej imię kogoś. Nie żadnej idei, nie żadnego symbolu zła, ale konkretnego bytu. – admin

 9. Krzysztof M said

  Słyszałem, że żydówki się nie skrobią. Nie mają ochoty? Nie wolno im?

 10. Ewelina said

  Zyjemy w tak zaklamanym swiecie, ze nie wiemy kim jestesmy, a co najgorsza dlaczego istmiejemy.

  Przerywanie ciazy jest zabojstwem i kazdy-uczciwy, kto kiedykowlwiek studiowal medycyne wam to powie.

  Kazdy (uczciwy) psycholog powie wam,ze kobieta, ktora chocby raz miala aborcje bedzie nie tylko pamietala to jako najgorszy dzien w swoim zyciu, ale bedzie do konca swych dni zalowala.

  Aborcja zabija nie tylko nienarodzone dziecko, ale zabija kobiecosc w kobiecie.
  Kobiecosc w kobiecie polega na tym , ze jest rodzicielka, matka, jest stworzona by dawac zycie, dbac o to zycie, troszczyc sie o nie i dawac milosc.
  Jesli kobiety utraca ta kobiecosc staja sie jak to Mickiewicz pisal „szkieletow ludy..”

  Jestem kobieta i mialam aborcje (mialam wtedy 19 lat, mialam wyprany mozg przez komunistyczne wychowanie (od przedszkola…).
  Nie ma dnia, abym nie myslala o tym dziecku i nie takiego dnia bym nie zalowala!!!

  Trzeba mlodym kobietom wytlumaczyc, ze aborcja NIE jest takim samym zabiegiem jak usuniecia zeba madrosci, czy wyrostka robaczkowego…
  Aborcja jest zabiciem dziecka w lonie matki!

  Jesli tego mlode kobiety nie beda wiedzialy postapia jak ja i beda zalowaly cale swe zycie!

  Moim apelem do wszystkich tutaj jest nie tylko pisanie o tym jak zla jest aborcja, ale faktycznie na codzien mowienie o tym do mlodych ludzi wszedzie (w autobusie, w kolejce do kasy w sklepie…, jesli tylko nadarzy sie taka okazja).

 11. Krzysztof M said

  Ad. 10

  Twój wpis zachowuję.

  Pozdrawiam.

 12. komunikat said

  Dnia 10 czerwca 2010 (czwartek),

  Kandydat na Prezydenta RP
  Pan Andrzej Lepper

  spotka się z mieszkańcami
  Opolszczyzny i Dolnego Śląska

  godz. 8.30 – na targowisku
  w Grodkowie

  godz. 10.30 – w Opolu
  (okolice Starego Miasta)

  godz. 11.00 – konferencja prasowa
  w Opolu
  (Pomnik Bojowników
  o Wolność Śląska Opolskiego)

  godz. 13.30 – konferencja prasowa
  we Wrocławiu
  (Rynek pod pręgierzem)

  godz. 14.00 Wrocław, Plac Solny

  Organizator: Janusz Maksymiuk
  tel. 696-657-683

 13. spokojny said

  To co wyznala WSZYSTKIM KOBIETOM EWELINA niech nie tylko bedzie przestroga dla dziewczat/kobiet ale i dla „majstrow wyskrobanych dzieci” !
  Czesto mlode kobiety nie zdaja sobie sprawy z tej TRAGEDII ICH i JEJ ZABITEGO W LONIE DZIECKA.

  Za to ponsza tez wine WSZYSCY PROPAGATORZY i ZWOLENNICY ABORCJI w tym ojcowie zabijanych dzieci (czesto do takich czynow namawiajacy swe narzeczone,zony,kochanki) !

  EWELINO !
  Jestes odwazna kobieta Twoj grzeszny krok bedzie ci darowany przez Boga chociazby za to ,ze przyznalas sie do niego i innych przestrzeglas przed takim postepowaniem .

  Badz spokojna i ZDROWA !

 14. Anka said

  Ad.10
  Poruszyłaś temat który od kilku lat nie daje mi spokoju. Właśnie dlaczego nie realizuje się spotkań, wywiadów itd z kobietami które przeżyły aborcję, a jest ich tysiące – cierpiących, mających wyrzuty sumienia, często z objawami psychozy. Odpowiedź jest zawarta w dążeniu do upowszechnienia aborcji i eutanazji i mówieniu o tym jako o „cool”. Masz rację mówić wszędzie i do wszystkich, gdzie się da, że aborcja jest złem.
  Cieplutko pozdrawiam. Jestem w tym samym „klubie”.

 15. Propagatorom aborcji mowie: „A ty to pewnie wyklules sie z d….py homoseksualisty…”, albo „powstales z procesu „paczkowania…”
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. opornik said

  Opoka w Kraju nr. 26

  Antykoncepcja

  Po zgonie 90-letniego dr. Herberta Ratnera katolicka prasa amerykańska (The Catholic World Report styczeń, 1998; The Wanderer 1.I.98) przypomniała jego działalność (był prezydentem Katolickiego Stowarzyszernia Medycznego) i jego badania
  nad reakcjami macicy na nasienie.
  Nasienie pierwszego mężczyzny „zaszczepia” kobietę, tak,
  że reaguje uczuleniem
  na nasienie każdego innego.
  To uczulenie bywa o różnej intensywności.
  Bywa powodem bezpłodności czy wręcz „uczulenia na męża”. Natomiast nasienie
  pierwszego mężczyzny działa korzystnie
  usprawniając macicę ku macierzyństwu oraz
  chroniąc kobietę przed rakiem piersi.
  Prezerwatywy pozbawiają kobiety tych pożytków.
  Sama natura ujawnia korzyści zdrowotne wynikające z
  czystości, wierności i otwartości na rozrodczość.
  ###
  Personel aptek bez zażenowania sprzedaje środki antykoncepcyjne, a więc towar, który niczego nie leczy, ani żadnemu schorzeniu nie zapobiega. Prezerwatywy można też dostać w prawie każdym kiosku – obok pism pornograficznych – czyli w bardziej naturalnym dla tego towaru kontekście. Pojawiają się też na wielkich reklamach rozlepianych po całej Polsce. Odnoszę wrażenie, że w Polsce środowiskom katolickim brak woli do walki z antykoncepcją. Kościół zajął się pozytywnym nauczaniem o naturalnej regulacji poczęć w ramach kursów przygotowawczych do sakramentu małżeństwa. Bardzo potrzebna i owocna to praca. Nie zwalnia jednak z obowiązku walki z plagą antykoncepcji. Niestety encyklika Pawła VI Humanae Vitae ucieka w zapomnienie. Philip F. Lawler w artykule „Cena cnoty” (The price of virtue, Catholic World Report lipiec 1997) przypomina temat. Zwraca uwagę, że szkodliwość antykoncepcji można uzasadnić bez odwoływania się do nauki Kościoła Katolickiego. Oto dwie cytaty: Mahatma Gandhi: Błędem jest sądzić, że używanie środków antykoncepcyjnych da się ograniczyć jedynie do regulacji rozrodczości. Można liczyć na uczciwe życie tylko jeżeli utrzyma się związek życia płciowego z powoływaniem cennego życia. To wyklucza płciowość perwersyjną oraz do pewnego stopnia promiskuizm.
  Oddzielenie aktu płciowego od jego naturalnych konsekwencji musi prowadzić do obrzydliwej rozwiązłości i do akceptacji jeżeli nie wręcz promocji zboczeń.
  Zygmunt Freud: Charakterystyczną cechą wszystkich perwersji jest nieobecność w nich reprodukcji jako celu. To stanowi kryterium, przy pomocy którego oceniamy perwersyjność danej aktywności płciowej – gdy czyni osiąganie przyjemności celem w oddzieleniu od celu rozrodczego. Tak więc przełomowym momentem w rozwoju życia seksualnego człowieka jest podporządkowanie go celom rozrodczym. Rozmnażaniu płciowemu towarzyszy przyjemność, zarówno przy samym akcie płciowym jak i z faktu rodzicielstwa. Antykoncepcja wprowadza rozdział między przyjemnością a rozrodczością. Gdy raz zacznie się traktować płciowość w kontekście rekreacji, bez prokreacyjnych konsekwencji, odpadają wszelkie hamulce.
  Dla właściwego rozwoju dzieci potrzebne jest środowisko rodzinne, stąd związek prokreacji z małżeństwem i rodziną jest dla wszystkich oczywisty. Ale niby dlaczego rekreacja seksualna miałaby być ograniczona tylko do kontekstu małżeńskiego? Czemu można na różny sposób się bawić ze znajomymi, a seksualne tylko z żoną czy mężem? Czemu starsi mają prawo do przyjemności płciowych, a dzieci nie? Czemu ta przyjemność ma być dozwoloną tylko we dwoje, a nie np. w grupach, z osobami tej samej płci, ze zwierzętami itd. Oddzielenie rekreacji od prokreacji powoduje, że wszystkie zwyrodnienia seksualne stają się równoprawne z pożyciem małżeńskim.
  Natomiast poczęcie staje się przeszkodą w rekreacji seksualnej. Ma mu zapobiec antykoncepcja, ale gdy się okaże zawodną, potrzebną staje się dostępność aborcji.
  Pojawienie się antykoncepcji w kulturze masowej XX wieku doprowadziło do zaniku czystości przedmał-żeńskiej i wierności małżeńskiej, do powszechności ciąży przedmałżeńskich, zabijania dzieci nienarodzonych, chorób wenerycznych, zboczeń, rozwodów, samotnych matek, do niżów demograficznych, do upadku autorytetu rodzicielskiego. Dziś okazuje się, że ci co programowo oddzielili akt płciowy od rozrodczości, homoseksualiści i lesbijki, chcą też przyjemności wychowywania dzieci, chcą je adoptować. Wychowają duchowe kaleki. W wychowaniu, w nauczaniu rodzicielskim, szkolnym i kościelnym, koniecznie trzeba powrócić do podkreślania, że życie płciowe ma związek z rozrodczością. Kto traktuje te sprawy oddzielnie, jego życie płciowe nie rozwinie się prawidłowo. Zbliżenie seksualne to nie tylko akt odpowiedzialnej miłości wobec męża czy żony, ale i wobec dzieci, które w wyniku tego zbliżenia mogą zostać poczęte. Tylko tak rozumiana płciowość ma rację bytu. Nie miejmy złudzeń. Szkolna „edukacja seksualna” będzie przede wszystkim promocją antykoncepcji. Zdeprawuje nam dzieci. Trzeba z nią walczyć do upadłego. Frakcja Młodych SdRP rozdała w Opolu blisko 4000 prezerwatyw z okazji demonstracji na rzecz edukacji seksualnej w szkołach (Gazeta Wyborcza 10-11.I.98). Również Młodzi Unii Pracy na demonstracji za edukacją seksualną rozdawali prezerwatywy (Panorama TVP2 11.I.98, 22.00). Firma farmaceutyczna Jenapharm wydrukowała zeszyty do nauki o życiu seksualnym człowieka z
  nagą całującą się parą na okładce i z hasłem: „na szczęście są pigułki co dają pewność” (Gazeta Wyborcza 10.XII.97). Nawet gdyby nauczyciel przygotowywał do życia w czystości uczeń patrząc co dzień na okładkę swego zeszytu uczyć się będzie czegoś wręcz przeciwnego. ###
  Tymczasem mnożą się sygnały o medycznej szkodliwości antykoncepcji. Załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 11 września 1996 r. (poz. 571) opublikowany w pracy „BHP Zbiór przepisów prawnych” autorstwa Małgorzaty Kurowskiej i Krystyny Zakrzewskiej-Szczepańskiej z 31 stycznia 1997 r. zawiera wykaz czynników rakotwórczych dla ludzi. W tabeli zatytułowanej: A. Substancje chemiczne i mieszaniny są m.in. następujące pozycje: 17. Doustne środki antykoncepcyjne stosowane w terapii sekwencyjnej. 18. Doustne złożone środki antykoncepcyjne. ### Firma Schering, a za nią Gazeta Wyborcza (20.I.98), promują wkładkę domaciczną „która jednocześnie ma działanie lecznicze”, gdyż zawiera hormon lewonogestren. Gdy się wczyta w szczegóły informacji okazuje się że „macica reaguje skurczami na obecność ciała obcego, natomiast dodanie lewonogestrenu tę reakcję osłabia. Sprawia, że mięśnie macicy ulegają rozluźnieniu i nie kurczą się, redukując ból”. Takie to leczenie!

  ### Poznański ginekolog i położnik, dr. Tomasz Dmochowski powiedział w referacie pt. „Wpływ antykoncepcji na zdrowie kobiety i mężczyzny”: „Stosowanie np. kapturków naszyjkowych przez kobiety powoduje częstsze przypadki zakażenia dróg moczowych, owrzodzenia, żylaki odbytnicy; używanie zaś tabletek hormonalnych, które są środkiem wczesnoporonnym, może spowodować m.in. nadciśnienie tętniczne, udar mózgu, ślepotę, raka sutka albo raka szyjki macicy. Natomiast wstrzyknięcie domięśniowego protestagenu może m.in. spowodować trwałą utratę płodności, zaburzenia w oddawaniu moczu, spadek libido” (Biuletyn KAI 3.III.98).
  ### Modna dziś kohabitacja bez małżeństwa, oczywiście oparta na antykoncepcji, na zasadzie, że popróbujemy rekreacji seksualnej, a jak nam będzie dobrze to pomyślimy o małżeństwie i prokreacji, oznacza związek bez odpowiedzialności. Jak wykazał angielski raport „Cohabitation or Marriage?” (The Wanderer 23.X.97), kohabitacja zwiększa prawdopodobieństwo rozwodów (z 21% do 39%), częstość aborcji (z 2,6% u mężatek i 7,3% u samotnych do 10,2% u kohabitujących) oraz częstotliwość zaburzeń neurotycznych. ### O. Karol Meissner OSB, lekarz, psychiatra i seksuolog powiedział w referacie wygłoszonym w Kórniku 25.III.98, że nałożenie prezerwatywy to znak dawany przez mężczyznę żonie: „twoja płodność mi przeszkadza”. Założenie wkładki domacicznej lub przyjęcie pigułki antykoncepcyjnej to znak dawany mężowi: „twoja płodność mi przeszkadza”.
  ### Wspólną deklarację przeciwko używaniu prezerwatyw wydali przewodniczący Konferencji Episkopatu Senegalu bp Théodore-Adrien Sarr z Kaolacka i imam wielkiego meczetu Dakaru (Biuletyn KAI 25.XI.97).
  ### Pius XI o edukacji seksualnej w encyklice Divini Illius Magistri:
  Innym poważnym zagrożeniem jest ten naturalizm, który dziś wkracza w dziedzinę edukacji w zakresie tak delikatnej sprawy jak czystość obyczajów. Zbyt częstym jest mylny pogląd tych, którzy z niebezpieczną pewnością siebie i pod fałszywym pretekstem, propagują tzw. edukację seksualną, błędnie sądząc, że można uzbroić młodzież przeciwko niebezpieczeństwom zmysłowości tylko naturalnymi sposobami, takimi jak nieroztropna inicjacja i zapobiegawcza instrukcja udzielana wszystkim bez wyjątku, nawet publicznie; i co jeszcze gorsze pragnie się narazić ją na to w bardzo wczesnym wieku, żeby oswoić ją z tematem, jak się tłumaczy, i by niejako uodpornić ją na te niebezpieczeństwa. Osoby te poważnie błądzą będąc ślepymi na wrodzone słabości natury ludzkiej oraz
  na prawo, które toczy walkę z prawem umysłu, o którym pisze Apostoł (Rz 7.23); jak również
  ignorując doświadczenie faktów, z których jasno wynika, że szczególnie u młodych ludzi,
  złe praktyki nie tyle są powodowane niedostatkiem wiedzy co słabością woli wystawionej na
  niebezpieczne okazje i nie wspierane środkami łaski.

 17. Ewa Polska said

  #16 Opornik napisal:
  „Nasienie pierwszego mężczyzny “zaszczepia” kobietę, tak,
  że reaguje uczuleniem
  na nasienie każdego innego.
  To uczulenie bywa o różnej intensywności.
  Bywa powodem bezpłodności czy wręcz “uczulenia na męża”. Natomiast nasienie
  pierwszego mężczyzny działa korzystnie
  usprawniając macicę ku macierzyństwu oraz
  chroniąc kobietę przed rakiem piersi.”
  ******************

  Czy to oznacza, ze WDOWY nie sa wstanie ulozyc sobie szczesliwego zycia malzenskiego z DRUGIM mezem???

  Mysle, ze nie jest to prawda.

  A co z kobietami, ktore zostaly zgwalcone przez kryminalistow???
  Napewno sa one „zaszczepione” nasieniem i obrzydzeniem do samego zdarzenia, i byc moze czesto nie sa w stanie zalozyc normalnego zycia malzenskiego.
  Napewno dzieje sie tak z powodu pierwszego „zaszczepienia”, ale NIE w taki sposob jak owy Herbert Ratner to probowal wydedukowac ludziom…

  Jesli chodzi o aborcje to bez watpienia sa one zwyrodnieniem – swiadomym zabojstwem rodzonego dziecka.

  Natomiast nadwrazliwym chcialabym przypomniec, ze ludzkosc pozbywala sie „niechcianych” noworodkow od zarania dziejow: poprzez utopienie, uduszenie, niekarmienie, itd.

  Byla to czesto stosowana metoda podczas najazdow tatarskich kiedy kobiety nierzadko byly gwalcone przez dzicz azjatycka. Czy trudno dziwic sie kobiecie, ze nie chciala byc matka dziecka po dzikim Tatarze, dziecka, ktore przypominalo dzikiego Tatara?

 18. opornik said

  Oto wielki problem, Pani dyskutuje za mną, atajując owoce pracy wielkiego Profesora, krzycząc : NIE WYDAJE MI SIĘ!!!

  Jako argumenty rzucane są ekstremalne przypadki zboczeń i patologii, podczas gdy prawidła opisne powyżej, są pracą Lekarza-Naukowca!!!

  Znowu kompetencja atakowana przez ignorancję, niestety w taki sposób ten świat upaść musi.

  Czy PAni nie widzi w tym Prawa Bożego?!- widocznie jednak woli Pani prawa ulicy…

 19. opornik said

  Ech tam, dodam jeszcze, że cały tekst o AntyKoncepcji powinien być znany każdej kobiecie, aby mogła zdeczydować:

  Jaką Kobietą chce być: wg. Prawa Bożego , czy

  róbta co chceta?!

 20. Ewa Polska said

  Tak, najlepsze jest prawo hebrajskie, ktorym Opornik najwyrazniej kieruje sie:

  1) mezczyzna, ktory daje swoje nasienie na zewnatrz podczas stosunku z kobieta ŁAMIE PRAWO BOZE (i powinien byc ukamienowany)
  2) kobieta, ktora zabrania stosunkow, nawet podczas owulacji, rowniez ŁAMIE PRAWO BOZE (i powinna byc ukamienowana)
  3) jedynym celem seksu jest PROKREACJA i rodzenie dzieci – kazdy kto dopuszcza sie kontaktow z płcią przeciwną dla celow lubieznych łamie prawa natury, a takze ŁAMIE PRAWO BOZE (i powinni byc ukamienowani).

  Opornik powinien był zostac zakonnikiem karmelitą bosym.
  A moze jarmołka?

  Ochraniac zycie to piekne i szlachetne.
  Udawanie, ze „ochrania sie” zycie poprzez wchodzenie do sypialni innych osob, to niskie, podle i zaklamane.

  Ewa Polska zastrzega dla siebie prawo do samodzielnej oceny sytuacji.

 21. Marucha said

  Pani Ewo Polska, proszę się już więcej nigdy nie wypowiadać na tematy Kościoła. Pani „samodzielne oceny sytuacji” są zupełnie nieinteresujące.

 22. opornik said

  Dziękuję za uznanie, Pani Ewo,

  Pani słowa nosić będę jak … CERTYFIKAT !

 23. opornik said

  wiem z praktyki już ponad 10 letniej, że
  tekst o Antykoncepcji jest tak porażający, że
  bez jego analizy i krytycznej oceny, żadna kobieta
  nie może odpowiedzieć sobie na pytanie:

  Kto to jest Polka,
  kim powinna być Polka,
  co rozumieć musi Polka!

  Aby to mogło się stać,

  Polak musi sobie odpowiedzieć
  gdzie jego Oblubienica?!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.