Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

M. Belka (niestety) prezesem NBP

Posted by Marucha w dniu 2010-06-11 (Piątek)

Sejm powołał prof. Marka Belkę na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jego kandydaturę poparli posłowie Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego byli przeciw.

Wcześniej w czwartek większość posłów opowiedziała się za wprowadzeniem do porządku czwartkowych obrad Sejmu punktu dotyczącego wyboru prezesa NBP. Przeciwko temu opowiedziały się kluby PiS i PSL, które twierdziły, że nowy szef NBP powinien zostać wybrany po wyborach prezydenckich.

Podczas głosowania kluby te opowiedziały się przeciw kandydaturze prof. Belki. Poparli go posłowie PO i klubu Lewicy. Za głosowało 253 posłów, 184 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. “W ten sposób NBP jest w pełni ustabilizowany po dramacie katastrofy smoleńskiej” – podsumował po głosowaniu pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Spośród 203 biorących udział w głosowaniu posłów PO, Belkę poparło 202, przeciw zagłosowała posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. Belkę poparli też wszyscy uczestniczący w głosowaniu posłowie Lewicy – 39 osób oraz 4 posłów koła SdPL, 3 posłów koła DKP-SD i 5 posłów niezrzeszonych.

Przeciwko powołaniu Belki na szefa NBP opowiedzieli się wszyscy głosujący posłowie: PiS – 149 osób i PSL – 26 osób, a także 6 posłów koła Polska Plus i 2 posłów niezrzeszonych. Większość konieczna do wyboru Belki na szefa NBP wynosiła 219.

Za: hoga.pl

Komentarzy 17 to “M. Belka (niestety) prezesem NBP”

 1. Inkwizytor said

  A teraz polskojęzyczni alfonsi grzecznie wezmą pożyczkę od MFW. Belka załatwi korzystny procent ponieważ poprzednio trudził się „pracą” w tej koczowniczej instytucji

 2. Kas said

  Polski “Zyd prawosławny” dołożył swe 3 agory
  Piotr Bein 10.6.2010
  Richard Cohen próbuje uczyć gojów historii, a w ślady idą inne judeocentryczne media. Nie jest warte mego czasu ni klawiszy edukować ich rodzaj, stojący beznadziejnie w konflikcie z czlowieczeństwem. Zainteresowanych kieruję do mego podsumowania “pogromów” i in. anty-Polonizmów. Pismak kompleksu jot, Cohen nie jest tylko następnym Zydem manipulowanym przez  talmudyczny rabinat lubawiczerów z globalną siedzibą w Brooklynie. Pisze on jak rabin terroru talmudycznego, którzy opanowali sztukę terroryzowania mas żydowskich i gojowskich nienawiścią do zmyślonego wroga. Nienawiść i kłamstwa Cohena nic nie przyczyniają się do korekty zafałszowanej historii, a tylko zaogniają napięcie polsko-żydowskie, dość wysokie w stosunku do czasów “pogromów”.
  Naiwni ignoranccy czytelnicy biorą fałsz Cohena za Biblię, np.: “Nigdy nie słyszałam o ‘Holokauście po Holokauście” […] Tyle jest zla na świecie, musimy zatrzymać  małostkową nienawiść.”   Nie taka “petit” ta nienawiść – patrz ideologia talmudyczno-syjonistyczna, podstawa nadmiaru zła od wieków.
  [tu następują próbkowe fakty, w odróżnieniu od fikcji jot, odnośnie „pogromów” w Polsce międzywojennej, wojennej i powojennej]
  Polacy ocknęli się zniewoleni i zdemonizowani przez kompleks jot. Demonizuje się naród przed uderzeniem w jego witalne pierwiastki. Polacy zgadują, co im szykuje kompleks jot tym razem… Stracili już 80% elit i inteligencji z rąk syjonistycznych hitlerowców, żydowskiego NKWD i powojennej żydokomuny. Ucierpieli największe w Europie straty ludzkie i materialne, poprzez podsycony przez Zydów niemiecki antyslawizm. Jakby tego było za mało, wymyślony przez Zydów komunizm cofnął Polaków od 1945 r. cywilizacyjnie o pół wieku.Przez dywersję krypto-żydow jak Wałęsa (Lejba Kone), Geremek (Berele Lewartow), Mazowiecki (Icek Dikman), Kuroń (Izaak Cukerman lub Icek Kordblum), Michnik (Aaaron Schechter) i wielu in., Solidarność nie strząsnęła jarzma komunistów. Ale zaraz banksterzy zagarnęli gospodarkę, majątek narodowy, bankowość i finanse, posyłając ten 20-ty czy 30-ty w świecie naród (pod wzgl. ludności i PKB) na miejsce 80-90 w poziomie życia! (dane CIA). Wybory za wyborami Polacy oglądają paradę żydomasońskich marionetek na najwyższe urzędy i instytucje Polski. Brane przez niektórych  za miarodajne w wyborach na prezydenta po 10 IV, media jot sterują  kampanią w klasycznym stylu “alternatywnych” kandydatów z jednej i tej samej stajni zarządzanej przez kompleks jot.
  Następnie Judeopolonia?
  Z najbardziej w Europie tolerancyjnych i przychylnych Zydom, Polacy stali się najbardziej rozgoryczonymi na Zydów za to, co ci uczynili mojemu Narodowi.  Nic to nie ma do antysemityzmu, Panie Cohen. Chcielibyśmy powitać z powrotem przedwojennych ortodoksyjnych Zydów wiernych Torze i równie wartościowych świeckich zasymilowanych Zydów polskich. Ale obie grupy wymarły, wg planu międzynarodowych syjonistów, których następcy sponsorują Cohena. Polacy nie cieszą się na powitanie dzieci morderców polskich elit [podczas i po II wś.], bo zaraz utworzyłyby one “Polską Palestynę” – od dawna planowaną prowincję Judeopolonia .
  Zdaje się, że reakcja Cohena na niby niechcącą “anty-Izraelską” obrazę przez Helen Thomas, toruje drogę do powrotów do Polin. Najbardziej zajęta ambasada Polski (Tel Aviv) od lat wydeje rocznie tysiące paszportów. W prasie kompleksu jot też było sporo przygotowań: historyjki o “Polakach” odkrywających swe żydowskie korzenie (nawet jeden neo-nazista!), o powracających w tymczasowych miejscach w Polsce, o wartości żydowskiej kultury i jidysz dla historii Europy, o nowych Domach Lubawiczerów i menorach wyrastających jak grzyby po deszczu w całej Europie… a UE zacieśniła prawa przeciw antysemitom i negatom Holokaustu.
  W samej Polsce, zapewniają wahających się do powrotu: “Polin jest znów bezpieczna”. Festiwali kultury żydowskiej tyle co obchodow polskości. Prezydenci Polski świętują Chanukę (ale nie Boże Narodzenie) i zapalają menory zamiast choinek, symbol wstecznictwa, tak jak Krzyże usuwane przez ZOMO w tym katolickim kraju. Są fundusze na muzea żydowskie, ale nie na polskie. Powiewając flagami Izraela w eskorcie mosadu, syjonistyczne Marsze Zywych młodych z całego świata, wypranych w antypolonizmach opartych na fałszywych oskarżeniach Poaków o antysemityzm, okupują miejsca męczeństwa II wś. (Auschwitz-Birkenau, Jedwabne…). Polakom nie wolno upamiętnić miliona ich rodaków pod Krzyżem na Zwirowisku, a liczba ta zmniejszyła się drastycznie, bo konkuruje z “unikalnością” Szoa.
  Po szantażu przez Przemysłowców Holokaustu, “polski” rząd spiesznie uprawomacnia miliardy euro nielegalnych restytucji dla następców tych, co zgladzili polskich Zydow. Zapewniam Pana Cohena, że Polacy nie powitają “powracających” — z czystego samozachowania biologicznego. W ogóle, o co ten cały hałas za Izraelem, skoro Zydzi muszą wracać do miejsc, które porzucli dla obietnic syjonistów w Palestynie, albo z których jako okrutni zbrodniarze uciekli w bezpieczeństwo ludobójczego Izraela, z łapami ociekającymi krwią ich żydowskich braci i gojów. Nie potrafili żyć po sąsiedzku z Arabami, nasze serca zamknęły się na samowybraną “dolę” judeocentryków.

 3. wazne said

  Glosujcie na Leppera, to jedyny czlowiek znajacy realia, to jedyny czlowiek ktory przeszedl pieklo gdy to oskarzano go nieslusznie o rozne afery i jedyny czlowiek chcacy naprawy naszej zniszczonej Ojczyzny. Jesli wygra ktorys z kandydatow ktory glosowal 1 kwietnia 2008 roku w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody (Komorowski, Kaczynski, Napieralski,Pawlak) to nic sie nie zmieni na lepsze, powiem wprost ze jeszcze bardziej pogorszy sie sytuacja. Oni nie chca nas bronic i naszego dobra, mieli tyle lat aby cokolwiek poprawic. Oni beda teraz miedzy soba wojowac i bic sie kosztem nas Polakow. Zamiast budowac waly przeciwpowodziowe to oni bez naszej zgody wysylali nasze nie przygotowane wojska na czyjes wojny. Lepper od poczatku krzyczy aby wprowadzic stan kleski zywiolowej aby dopomuc biednym ludziom ale „im” w glowach stolki i wybory, do ktorych Polacy nie sa w stanie przystapic ze wzgledu na powodz. Pamietajcie, jest okazja aby odsunac i rozliczyc tych co doprowadzili do kleski naszej Ojczysny.

 4. 166 bojkot TVN said

  Przy okazji przemówienia p. Belki na konferencji prasowej, na której wystąpił przyprowadzony przez marszałka sejmu po prezydenta Komorowskiego, 166 zaczęło się nagle zastanawiać co to tak naprawdę jest ten NBP. No co? Co tam jest? Pieniądze. Czyje?
  To pytanie „czyje” powinno nasunąć logiczną odpowiedź, że nasze. Czyli czyje? Bo pan Belka złożył przyrzeczenie na wierność ojczyźnie, tylko nie wspomniał, czy to na pewno Polska jest tą ojczyzną, której ślubuje. Jeśli prawdą jest, że władzę w Polsce stanowią agenci rosyjscy, niemieccy i żydowscy, oraz masoni, to Naród Polski nie ma wpływu na własne finanse.
  Dlaczego człowiek umoczony w aferę prywatyzacji PZU dostaje klucze do naszego sejfu? Jak to się dzieje, że „solidarnościowy rząd fachowców” pana Tuska zatrudnia w skarbcu komuszego cerbera, który dopiero co był w MFW? [27 grudnia 2005 został mianowany na stanowisko sekretarza wykonawczego Komisji Gospodarczej ONZ ds. Europy (UNECE), obowiązki na tym stanowisku objął z początkiem 2006. Następnie w styczniu 2009 został dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego].
  Czyżby nie za bardzo nadawał się do MFW, czy został tam podszkolony i oddelegowany do pozbawienia nas własnej waluty?
  Pan B. Komorowski łże jak pies twierdząc, że musiał szybko uzupełnić vacat na stanowisku prezesa NBP. Przecież, gdyby prezes Skrzypek nie zginął, ale np. 3 miesiące był chory, to jego funkcję mógł spokojnie sprawować zastępca – po to jest.
  Prezes NBP powinien być powołany przez prawdziwego prezydenta, a nie tragi-komiczną podróbę.

 5. Janko Muzykant said

  Postawnienie na czele NBP Marka Belki potwierdza moje przypuszczenie ze powodem zniszczenia samolotu z pasazerami nad Smolenskiem byl SKRZYPEK – ktory opoznial wejscie do strefy Euro. A przy okazji zalatwiono tez inne sprawy jak chocby IPN, oraz reanimacje PIS-u, ktory udaje prawice. Uklad POPIS-u wzmocnil sie i nikt z poza ukladu Okraglego Stolu do koryta nie ma szans dostac sie. Przedstawienie trwa. A widzom wpatrzonym w ruchy kukielek nie przyjdzie do glowy mysl: kto pociaga sznurki za kurtyna. Pranie mozgow przez media a zwlaszcza telewizor na to nie pozwala.

 6. Marucha said

  A 166 z uporem swoje: „Jeśli prawdą jest, że władzę w Polsce stanowią agenci rosyjscy, niemieccy i żydowscy, oraz masoni…”

  Gdzie 166 ma tych agentów rosyjskich, którzy sprawują władzę?
  Czy może podać jakieś nazwiska?
  Może chociaż gałęzie gospodarki, w których rządzi Rosja? Może jakieś ministerstwa?
  Jakie są wymierne efekty rządów „agentury rosyjskiej”?

 7. Shakespear said

  ktory opoznial wejscie do strefy Euro

  Najgorze co by moglo Polsce sie stac jest wejsce w te „Euro-kajdani”.

 8. Miroslaw Bernard said

  Euro jest przesadzone. PArtie z od Sorosa: PIS PO SLD sie wypowiedzialy jasno ze Euro jak najszybciej. Nastapi to w 2010.

 9. Inkwizytor said

  Re: 6

  Panie Marucha „ten typ tak ma”. Czy jest to tylko upór, przysłowiowe rżnięcie głupa czy też próba wbicia Polakom do głowy, że Rosja to kosmaty Diabeł, który nakazuje nam co i gdzie możemy budować, produkować, kiedy i czym obsiewać pola, na jaka wysokość kłaść płytki w oborze itp. O demoralizacji i szerzeniu dewiacji przez Rosjan nie wspominając bo to tez oczywiście robią agenci Putina. A świstak siedzi i zawija w sreberka 🙂

 10. Shakespear said

  Mikke ma odwage to powiedziec ale …

  http://www.rp.pl/artykul/492768_Korwin_Mikke__Powinnismy_opuscic_UE.html

 11. Ewelina said

  No i dowiedzielismy sie,ze Belka bedzie pelnil funkcje (bedzie marjonetka).
  Jakie ma to znaczenie?
  Zadne!
  Poniewaz caly system jest zgnilizna.

 12. Marucha said

  Pewne znaczenie będzie miało.
  Nie bez kozery „hrabia” Komorowski tak się spieszył z wyznaczeniem nowego prezesa NBP, choć dotychczasowy (zastępca śp. Sławomira Skrzypka) bez zarzutu wywiązywał się ze swych obowiązków.

 13. Owszem, wszyscy ministrowie finansow „wywiazywali” sie ze swoich obowiazkow, tylko dlugi wobec lichwiarzy wciaz narastaly…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. 166 bojkot TVN said

  6/Marucha!
  Pan chce – Pan ma:
  http://aleszum.salon24.pl/185768,tatiana-anodina-z-prymitywnym-klamstwem-w-tle

  (…) Dziennik” z dnia 8 lutego 2008 podał w wywiadzie dla rosyjskiej agencji „Interfax” odpowiedź Donalda Tuska na pytanie: „a więc pana rząd nie będzie jak poprzednicy żądać przeprosin za Katyń?”. „Nie do końca zgadzam się w tej sprawie z poprzednim gabinetem. Nie sądzę, by wzywanie kogokolwiek do przeprosin było zadaniem polityków”.

  Tymczasem rosyjski portal internetowy związany z Kremlem / gazieta.ru / napisał w tytule o premierze rządu polskiego Donaldzie Tusku po jego wizycie w Moskwie: „Nasz człowiek w Warszawie”.

  Śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem przeprowadza strona rosyjska, a propagandziści obu stron powtarzają, iż współpraca polsko-rosyjska układa się bardzo dobrze, bez uchybień, równocześnie nie udzielając odpowiedzi na nurtujące polskie społeczeństwo pytania. Żądania społeczne – m.in. apel prof. Jacka Trznadla – powołania komisji międzynarodowej są ignorowane i pozostają bez odpowiedzi. Arogancja rządzących jest rzadko spotykaną, niebywałą formą nie liczenia się ze społeczeństwem. Mnożą się fakty łamania podstawowych zasad i norm społecznych, pozostawia się teren po wypadku nieogrodzony, znajduje się na nim pieniądze, dokumenty, m.in. paszport, ludzkie kości etc. Nie dopuszcza się polskich archeologów do pracy w terenie katastrofy. Wyniki sekcji zwłok rosyjskich służb – „zgon na skutek licznych obrażeń” są już kpiną z polskich rodzin ofiar katastrofy i z polskiej racji stanu. Do dzisiaj oczywiście nie wiadomo jakie ciała przyleciały z Moskwy i kogo właściwie pochowano.

  Odmawia się rodzinom wydania ubrań osób które zginęły, po partacku tłumacząc to względami epidemiologicznymi. Jakie tajemnice kryją ubrania?

  Przewodnictwo komisji rosyjskiej objął Putin za zgodą Tuska, obaj w uścisku na licznych foto. Przyduszony do muru Tusk odpowiada bezczelnym pytaniem: „to kogo mamy posłać do pilnowania terenu, policję polską, czy polskie wojsko?”. Oficerowie BOR na miejscu katastrofy odpierali ataki ruskiej MO /ZOMO?/ broniąc ciała Prezydenta RP – i nie oddali. Podobno strzelali, tylko do kogo, jak nie ma trupów? Ale ciała Pani Prezydentowej już nie odzyskali, pojechało do Moskwy, a potem podano, że ciała Pani Prezydentowej na razie nie odnaleziono itd. itp. A jakie osoby zginęły na „skutek licznych obrażeń”, tego współcześni już, biegli sądowo – lekarscy nie podali.(…)

  Z resztą, 166 podało tu gdzieś wcześniej link do wypowiedzi W. Michałowskiego sprzed kilku dni. On tam lepiej ode mnie zna się na ruskiej agenturze (podaje tysiące agentów), więc ja już nie muszę się wysilać. Z resztą ,co tu dumać – owoce są najbardziej widoczne, i nie ma co udawać ślepego, tylko przetrzeć oczy ze zdziwienia.

  Niech Pan zatem pokaże ślepemu te owoce… – admin

 15. Inkwizytor said

  Michałowski to zna się na rurociągach a o wirtualnej „ruskiej agenturze” ma takie samo pojęcie jak Ty 🙂

 16. 166 bojkot TVN said

  No to Inkwizytorze dawaj, dawaj – chętnie się poduczę od mądrzejszych, bo 166 pomimo zaawasowanego wieku, uczyć się lubi.

 17. Ewelina said

  Wiem, ze wiekszosc ludzi nie ma zielonego pojecia na tyemat bankow swiatowych. Jesli sie myle i wiekszosc ma pojecie to nie ma moj wpis znaczenia.

  Bank Federalnych Rezerw posluzy nam za przyklad:

  Warunek pierwszy: Tylko ten Bank Federalnych Rezerw ma prawo drukowania pieniedzy (papierkow).

  Jesli kraj np. USA wezmie pozyczke w wysokosci 100 dolarow z takiego banku na 10%, to czy kraj USA NIE jest w stanie kiedykolwiek splacic ta pozyczke?
  Dlaczego?
  Przeciez bank wyprodukowal tylko 100 dolarow!
  Nie ma nigdzie tych 10 brakujacych dolarow!
  Co robi taki kraj? pozycza wiecej, by splacic procenty, bo calej sumy nie jest w stanie splacic, poniewaz nie ma tylu banknotow.
  pamietajmy, ze tylko bank, ktory pozycza ma prawo produkowac pieniadze.

Sorry, the comment form is closed at this time.