Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Murzynek Bambo w Afryce mieszka…

Posted by Marucha w dniu 2010-06-13 (Niedziela)

…morduje białych ten nasz koleżka.

O tym, że decyzja o rozegraniu Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki jest co najmniej wątpliwa, pisałem w mojej pierwszej notce na tym blogu. Już po pierwszych dniach mundialu, wszystko się potwierdza.

Zaledwie po dwóch dniach mistrzostw, w doniesieniach prasowych i telewizyjnych słyszymy tylko o tratowaniu kibiców, o rannych i zabitych, o napadniętych, pobitych i okradzionych. Ofiarami napadów i kradzieży padli już między innymi dziennikarze (jednemu przystawiono pistolet do głowy), a także piłkarze z Urugwaju i Grecji. Oczywiście są to tylko przypadki, o których informują media. To co może się przytrafić dziesiątkom szarych kibiców, w większości przypadków nie wyjdzie na światło dzienne. A przez miesiąc trwania imprezy, złego może wydarzyć się bardzo dużo.

Kibic i turysta może w każdej chwili wrócić do domu. Jednak dla Afrykanerów domem jest Republika Południowej Afryki, w której od 1994 roku panują reżimowe rządy Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC). Jest to organizacja, która przez dziesięciolecia była uważana za terrorystyczną (m.in. przez USA czy Wielką Brytanię) i wspierana przez międzynarodówkę komunistyczną, parała się mordowaniem białych. Dzisiaj jest partią rządzącą, która legitymizuje rasizm i dyskryminację wobec białej ludności tego kraju. Prezydentem RPA jest nijaki Jacob Zuma, który w przeszłości należał do zbrojnego skrzydła ANC – Umkhonto we Sizwe (“Włócznia Narodu”). Przywódcą tej paramilitarnej przybudówki ANC był Nelson Mandela, człowiek, który za propagowanie terroryzmu dostał w 1993 roku pokojową nagrodę Nobla.

Około rok temu z Kapsztadu przed przemocą musiał uciekać 31-letni Brandon Huntley. W swoim życiu siedem razy padł ofiarą brutalnych napaści ze strony czarnych, trzy razy pchnięto go nożem. Na ulicach wielokrotnie spotykał się z rasistowskimi wyzwiskami i obelgami, tylko dlatego, że jest biały. W końcu zdecydował się na ucieczkę do Kanady i tam poprosił o azyl polityczny. Przyznanie Huntleyowi statusu uchodźcy wywołało prawdziwą burzę w RPA. Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju uznało tą sprawę za incydent, a rządząca ANC podnosiła larum, że ta decyzja jest rasistowska i godzi w czarnych. Argumentowano, że to pierwszy taki przypadek i biały nie ma prawa dostać statusu uchodźcy!

Czarne gangi napadają na białych nie tylko na ulicach miast, ale wdzierają się również do domów. Rząd RPA wprowadził akcję afirmatywną, która promuje kolorowych, nawet jeżeli mają gorsze kwalifikacje. Z tego powodu wielu białych straciło pracę, a wielu innych nie może jej zdobyć. W wyniku rządowych działań “stworzono” około pół miliona Afrykanerów, którzy żyją teraz poniżej progu ubóstwa i zamieszkali w specjalnie stworzonych dzielnicach nędzy. Tylko w latach 1997 – 2002 bezrobocie wśród białej społeczności wzrosło o 106 procent. Do tego na rządowe środki przeznaczone na zwalczanie biedy, mogą liczyć tylko czarni. W konsekwencji około milion osób spośród czteromilionowej społeczności opuściło ojczyznę. W wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej, przedstawiciel afrykańskiej Solidarności – Kobie de Villiers powiedział, że Murzyński Afrykański Kongres Narodowy niegdyś zwalczał dyskryminację rasową a dziś, gdy rządzi, stosuje dokładnie takie same metody. Niestety, wokół całej sprawy panuje zmowa milczenia.

Pamiętam jak z powodu konfliktu zbrojnego zabroniono reprezentacji Jugosławii wystartować w Mistrzostwach Europy w 1992 roku (do których się zakwalifikowała), a następnie wykluczono ją z eliminacji do Mistrzostw Świata w roku 1994 i Mistrzostw Europy w 1996. Tylko dlatego, że Serbowie bronili swojego kraju przed muzułmańskimi Bośniakami. Teraz pozwala się organizować turniej takiej rangi krajowi, w którym dochodzi do ludobójstwa, a reżimowe rządy sprawuje partia, która w prostej linii wywodzi się od organizacji terrorystycznej…

“To będzie przestępczy raj dla miejscowych. Tam ludzie mają całkiem inne poglądy, inne podejście do życia. Wierzą w to, że gwałt na małej dziewczynce wyleczy ich z HIV czy AIDS. Czarnoskórzy dążą do tego, by wyniszczyć białą rasę.”
Mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

Bartosz Pietrzykowski, http://www.bibula.com/?p=22871

Komentarzy 16 to “Murzynek Bambo w Afryce mieszka…”

 1. Realista said

  Nelson Mandela – pajac Rothschildow.

  Dzieki nim doszedl do wladzy. Chociaz bialych bija i grabia majatki i kopalnie naszych sa nietkniete. Bardzo to przypomina Rewolucje Francuska i nie bez powodu.

 2. Rysio said

  Mnie jako kibica i miłośnika piłki nożnej interesują mecze i ich poziom (miejmy nadzieję ze będzie wysoki).

  To ilu durnych turystów i kibiców podczas mistrzostw świata FIFA zostanie ograbionych, zgwałconych i zamordowanych też mnie interesuje ale z zupełnie innego powodu. Nie mogę się nadziwić jak wielu turystów jedzie w ciemno nie wiedząc nic o kraju i warunkach tam panujacych.

  Było nie było nikt tym kibicom nie przystawiał pistoletu do głowy i nie zmuszał ich do wyjazdu do niebezpiecznej i groźnej Afryki Poludniowej. Jak dostaną w czaszkę i przeżyją to może troche zmądrzeją na drugi raz.

  🙂

 3. Inkwizytor said

  Kiedyś jak pojechałem z (L) na mecz ze Stomilem Olsztyn to tamtejsi kibice śpiewali o Nelsonie M taką oto piosenkę 🙂

  ” Nelson Mandela to kawał kur.y i cwe.a”

 4. Zerohero said

  Bez wnikania kto komu bardziej dopiekł: biali w RPA czarnym czy czarni białym. Za panowania białych RPA było państwem ze znacznie lepszą gospodarką i rozwiniętym przemysłem. Teraz wszystko się sypie i równa do czarnej Afryki. To jest fakt z którego Murzyni powinni wyciągnąć wniosek, jesli nie chcą wiecznie tonąć we własnym gównie.

  @Realista

  Trafiłeś pan w sedno. Szaraczków dumni Murzyni rozkułaczają, a w tym czasie wielkie koncerny i rodzina R dymają Murzynów na całego. Ci „kułacy” wykonują konkretną pracę, czego nie można powiedzieć o wielkich kocernach i rodzinie R. Choć dla sprawiedliwosci należy dodać, że np. w Nigerii Murzyni atakują naftowego „inwestora strategicznego”.

 5. Ola said

  Afryka to przede wszystkim wspaniali (poza skorumpowanymi wyjątkami) ludzie, bogactwo zasobów mineralnych, wspaniałe warunki do uprawy warzyw, owoców, kawy i herbaty. Ale co z tego, kiedy Afrykańczykom pozwala się tylko na uprawę tych roślin, ale nie na ich przetwórstwo. Kawa i kakao – tylko uprawa i suszenie, dalszy etap produkcji czekolad i kawy odbywa się poza Afryką. O przyczynę nędzy Afrykańczyków w tym przypadku należy pytać znane firmy kakaowo-czekoladowe, producentów przeróżnych batoników…

  Weźmy prosty przykład ananasów: jeśli farmer nie da bakszyszu (łapówki) i jego owoce nie znajdą się w samolocie i nie odlecą do Europy w określonym dniu, wtedy krowy karmione są tymi ananasami i na skutek tego mleczarz dostaje mleko ananasowe. Takie mleko nie nadaje się do sprzedaży w sklepach, a smakuje wspaniale. To samo odnosi się do bananów, avocado, mango, papai i innych owoców.

  Ostatnio dużo mówiło się o Kenii, kiedy z powodu pyłu wulkanicznego nie można było eksportować uprawianych tam kwiatów. Nie ma pracy, nie ma pieniędzy, nie ma z czego się utrzymać. Przeciętny Kenijczyk ubrany jest tylko w resztki przepalonej słońcem koszuli, trudno sobie wyobrazić koszulę składającą się ze szwów, kołnierzyka i karczku.

  Bieda Afrykańczyków odpowiada niektórym państwom świata, gdyż przywódcy państw afrykańskich są tak chciwi i skorumpowani, że zgodzą się na wszystko. Kopalnie kamieni półszlachetnych sprzedawane są za przysłowiowego dolara.

  Czy obchodziło kogokolwiek kiedy Idi Amin wypędzał z Ugandy przez dziesiątki lat mieszkających tam Hindusów, którzy mieli sklepy i drobne przedsiębiorstwa, zatrudniali Afrykańczyków? Przeciwników politycznych wrzucał do Nilu na pożarcie krokodylom.

  Czy interesuje kogoś życie biednych ludzi w Zimbabwe, podczas gdy Mugabe jest fetowany na zachodzie? Lepiej organizować wojny plemienne, gdyż gdzie dwóch się bije…

  Czy pamięta ktoś cesarza (Cesarstwa) Republiki Środkowej Afryki? Sam cesarz był kanibalem i był lubiany przez zachód, był dobrym kumplem i można było z nim wszystko załatwić.

  W Afryce rządzą rody niczym królewskie, opływające w luksusy, kiedyś np. w Kenii był zakaz zabijania słoni, handlu i eksportu kości słoniowej, a Kenyatta miał umowę z pewną europejską linią lotniczą – jego ludzie zabijali słonie, zbierali kły i wywozili je samolotami właśnie tej linii. W ten sposób wywieziono tony tego towaru.

  Chińczycy wymyślili, że kły nosorożców to johimbina (afrodyzjak), wobec czego okaleczano te zwierzęta tylko po to, by obciąć im kły. Modne były futerka z lampartów, torebki i portfele z krokodyli.

  Nie mówi się o Kongu, gdzie ginie wiele ludzi dlatego, że na ich terenach znajdowane są kamienie szlachetne i złoto, w końcu ktoś musi je eksploatować bez przeszkód. Kto je eksploatuje? Oczywiście mądralscy biali i jeszcze mądrzejsi wybrańcy.

  Pamiętam kiedy w Nairobi było wiele dzieci żebraków, które były specjalnie okaleczane przez rodziców po to, by mogły żebraniem utrzymać rodzinę.

  Fałsz, korupcja i hipokryzja. Czyste powietrze, bardzo urodzajna ziemia, ale nie wolno im zapracować i zarobić tyle, aby się utrzymać.

  W Mozambiku i Angoli chciano wprowadzić socjalizm czy komunizm, wiadomo, że na skutek tego wprowadzono tylko skrajną biedę. Wspaniali biali przysyłali im mleko w proszku dla dzieci, ale nie pomyśleli o tym, że do przygotowania posiłku z tego proszku potrzebna była czysta woda, a nie rzadko trafiająca się deszczówka.

  Mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA, wydano kupę szmalu, biedotę i slumsy z Kapsztadu przeniesiono do specjalnie dla niej wybudowanych slumsów 35 km dalej. W ten sposób wyniesiono problem nędzy z aglomeracji miejskiej.

  Dopóki świat zachodni i wybrańcy nie zrozumieją, że ci ludzie chcą i muszą się sami utrzymać, zawsze będzie bieda z nędzą. Oni nie chcą pomocy w formie pożyczek finansowych, których nigdy nie spłacą, nie chcą jałmużny, chcą uczciwie żyć.

  Nie popieram morderstw, ale należy pozwolić im żyć. W końcu to ich ziemia.

 6. Shakespear said

  No Olu-u dajesz swietny przekruj jak ta biedna ( w sensie traktowania jej) Afryka jest jusz przez dlugie dlugie lata gwalcona. Duzo Bush i Blair gadali o pomocy Afryce ale jak wiadomo byla to tylko gadka. Jest tam za duzo bogactwa by „biali” dali szanse by cos tam sie zmienilo na DOBRE. Skorumpowac jest latwo jak jusz wiemy na swojim podworku. Tam jeszcze latwiej kiedy stawka jest Coltran, Diamenty lub Nafta.

  Jedyni ktorzy tak wyraznie nie daja sobje kompletnie podeptac sa Nigeryjczycy (podkreslam slowo „wyraznie” bo o nich duzo slyszymy w mediach). Znam ich troche z boiska gdzie latwo wyczuc ze sa to wojowniki. Korupcja jest tam poterzna ale mimo wszytko ludzie maja dosyc i wzeli sprawy w swoje rece.

  http://www.s193082824.onlinehome.us/

  http://www.tvscoop.tv/2008/12/tv_review_louis_4.html
  http://news.bbc.co.uk/panorama/hi/front_page/newsid_8537000/8537455.stm

 7. Krzysztof M said

  Ad. 5

  Afryka. Bieda. Recepta zaś jest taka: Najpierw chrześcijaństwo. Potem edukacja. Potem wybory. Potem, kto wie? może dobrobyt? A może tylko sprawwiedliwość.

 8. ostatni z tonacego okretu said

  W Polsce czarnego zabili policjanci – dobrze to czy nie ?

 9. Novy said

  @Zerohero

  RPA białych to państwo z potężnym zapleczem finansowym Europy Zachodniej (Holandia, Dania, Niemcy). RPA czarnych to państwo bez niczego dlatego cofają się ekonomicznie, bo kapitał „ucieka” razem z prześladowanymi białymi.

  Niezależnie od tego czy Mandela to „pajac Rothshildów” czy nie, ja na miejscu czarnych mieszkańców RPA też walczyłbym z białymi nawet jeżeli niosą tzw. cywilizację.

  Co do samego państwa RPA to nie wygląda to tak jak w artykule; po pierwsze biały z dobrą pracą ma do pomocy w pracach domowych 2 czarnych – to nie stereotyp o RPA tylko prawda, czarni są dyskryminowani w zawodach niefizycznych itd. Co do sportu to chyba każdy wie że RPA ma „bielszą” reprezentacje na MS niż np. Niemcy.

  Jakkolwiek, nudne są artykuły o podwójnym standaryzowaniu rasowym, czyli: jak my ich (np. czarnych) bijemy to dobrze a jak oni nas to źle. Nudne też z tego powodu co nas Polaków obchodzą zabijani nordyccy blondyni w Afryce?

 10. pV said

  Witam na tym zacnym portalu.

  Niestety 3 powyższe komentarze się kupy nie trzymają.

  Po pierwsze RPA to ziemia białych ludzi. Gdy dawno temu przybyli tam biali koloniści, istniały na tych terenach tylko bardzo nieliczne, endemiczne plemiona, które dawno wyginęły. Dopiero potem nastąpił napływ murzynów subsaharyjskich – napływ do „białego” dobrobytu. Za apartheidu czarni mieli pracę i bezpieczeństwo na ulicach. A dziś – bezrobocie 25% i istny karnawał mordu i gwałtu.
  Trzeba sobie po prostu zdać sprawę z prawd zakazanych:
  – średnie IQ murzyna subsaharyjskiego to 80/85 (upośledzenie umysłowe). Żadna religia i edukacja nic tu nie dadzą.
  – wszystkie ludy czarnej Afryki nigdy nie dokonały niczego. Wynalazek koła, kodyfikacja języka, architektura, awans powyżej struktur plemiennych – rzeczy Afryce nieznane.
  Aha, i najważniejsze – to co czarni robią z białymi/żółtymi w RPA, robią codziennie także w Szwecji, Francji, UK, Włoszech….
  ach.. USA oczywiście!
  Jak ktoś sobie życzy to mogę mu co tydzień wysyłać linki do
  świeżutkich newsów o kolejnych ofiarach – zgwałconych Szwedkach, skatowanych na śmierć Anglikach….
  WAKE UP WHITE PEOPLE !

 11. Jay Dee said

  @Ola.
  Zgadzam się z Panią Olą. Cła na wyroby gotowe z czekolady czy na suszoną rozpyłowo / liofilizowaną kawę są zawyżone. Można zrozumieć, że EU broni się przed konkurencją płodami rolnymi produkowanymi w Europie. To jest bezpieczeństwo. Ale po co chronić producentów czekolady / miazgi kakaowej czy kawy. Dlaczego te produkty nie mogą być tańsze? Malezja postawiła na kakao – najwyższej jakości – ale sprzedaje je tylko w Azji. U nas chronimy jakiś Van Houten (czyli ADM) i innych krezusów.
  @PV.
  O nas też tak mogą mówić. Może nie o IQ – bo tutaj akurat jesteśmy w czołówce świata – ale o niezrealizowanych możliwościach, zaprzepaszczonych szansach. Mnóstwo mamy na swoją obronę. Afrykańczycy też…

 12. Shakespear said

  Ad. 10
  Nie wiem skont ta informacja

  Po pierwsze RPA to ziemia białych ludzi. Gdy dawno temu przybyli tam biali koloniści, istniały na tych terenach tylko bardzo nieliczne, endemiczne plemiona, które dawno wyginęły. Dopiero potem nastąpił napływ murzynów subsaharyjskich – napływ do “białego” dobrobytu.

  Mozna zerknac do Wiki i znalez to
  http://en.wikipedia.org/wiki/Khoikhoi
  http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_South_Africa#Ancient_and_medieval_history
  Teren nie byl pusty.
  „PV”, twoja znajomosc histori tego kawalka swiata jest troche mylna. Moze Holendrzy tak to rozumieja. Nie wiem, ale jako przyklad w tej ksiazce napisana przez tych co sie w tym specjalizowali , Anglicy, wszystko ladnie jest wytlumaczone co zrobili i jak.

  W

  „The Partition of Africa And European Imperialism 1880-1900”
  Author: John Mackenzie

  Podział Afryki 1880-1900
  i Imperializmu Europejski w XIX w.

  Byliśmy świadkami jednego z najciekawszego odcinku Histori świata. Tak napisał Sir John Scott Keltie w pierwszym zdaniu swojej książki partycji Afryki, opublikowanych w 1893 roku. Keltie i jego współczesni byli ujarzmioni przez statystyke tego „najbardziej niezwykłego epizodu”. Ponad 10 milionów kwadratowych
  mil terytorium Afryki i ponad 100 milionów osób Afrykich wpadło pod wladze Europejskich rządów w przestrzeni nieco ponad dziesięć lat. Konciowe dzialania Podziału były jeszcze przed nami pod koniec 1890 i w latach bezpośrednio przed pierwsza wojna światowa, ale w czasie Keltiego na mapie Afryka już zaczynala wyglądać jak jej dzisiejszy odpowiednik. W połowie wieku Europejski kartograf widział Afryke jako kontynent pustych przestrzeni, w której główne cechy fizyczne, rzeki, jeziora, góry były stopniowo wypełnione przez Europejskich badaczy. Pod koniec 1880 i na początku 1890 mapy Afryka w atlasach szkolnych byly zmieniane co roku, na granice polityczne i różnych kolorow dla różnych imperiow ktore były teraz w modzie. Od czasu publikacji książki Keltie’s, pisarzy i historyków prowadzili energetyczne debaty na temat przyczyn podziału Afryki, zakończoną prawdziwom powódźa książek i artykułów w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Ta trwała ciekawosc nie jest zaskoczeniem. Wyścig o Afrykę (jako Podzial jest
  czasami arogantnie znany) był najbardziej dramatycznym przykładem podziałem świata przez Europe i Ameryke pod koniec XIX wieku. To otwarlo wielkom rewolucje w stosunkach między Europejskimi i Afrykanskimi ludem, i
  to wysłano polityczne, gospodarczye i społeczne zokujace fale, które nadal są odczuwalne w Afryce do dzisiaj. Afrykanie oczywiście znajduja Podzial niesmacznym wydarzeniem, mimo ze są dalej gotowane bronic te sztuczne granice ustanowione przez nie do tego stopnia,
  wojny w razie potrzeby. Wyzwanie dla współczesnej Afryki pozostaje walka o konsolidacje i rozwoju krajowe i gospodarcze podmioty wykute przez Europejczyków w okresie Podziału, a więc wiedza Podzialu jest podstawowa dla zrozumienia współczesnej Afryki.

  Poglondy tych co wylondowali w Afryce bardziej przypominaja tych co Polske chcieli zmazac z mapy, jak i tych co widzieli sie jako Arian Race a reszte „Untermensch” 😦

 13. Miroslaw Bernard said

  ad 10. Wysylaj. Akurat z Anglia Pan przesadzi.W Londynie sa czarne w ganki. Jedz Pan do Menchesteru albo do Glasgow to Pana biali nozami potna. Rasistowska propaganda.

  ad 9. Zgadzam sie.

  Jak biali tepili tam murzynow to bylo dobrze. Teraz ze Ci biora odwet to larum wielkie. Pozatym znam osobe ktora jezdzi do RPA na delegacje i wiem ze sytuacja tam ciagle jest lepsza dla bialych niz czarnych. A to ze slugusy bialych zydow potracily prace z aprtheidem to juz sorry. Trza sie bylo szanowac w pogoni za szmalcem. Jak kiedys ktos madry powiedzial:
  ” Jest cena ktora za chleb zaplacic sie nie godzi”. Ilu Polakow wyjechalo do RPA w latach 80 jako nadzorcy kopaln.

 14. Miroslaw Bernard D said

  Pozatym taka byla polityka bialych protestantow: mordowac i palic (Aglicy w Ameryce, Holendrzy w RPA itd itp). Tam gdzie byli Katolicy rdzenni mieszkancy maja sie dzis calkiem dobrze. Istnieja Panstwa narodowe i opoka Kosciola Katolickiego patrz: Ameryka Poludniowa. RPA to przyklad zydo-protestanckiego wyzysku ktory teraz odbije sie na protestantach. Ale jak wspomnialem trza ponosic odpowiedzialnosc za to komu sie sluzy i zapredaje.

 15. Amar said

  murzyni rasiści każdy to powie, „zabić białego” mają wciąż w głowie

  artykuł na piątkę z plusem

 16. Brat Dioskur said

  Chyba kazdy,chociaz raz , widzial w telewizji reklame piwa „Harnas”.Zbojnicy wokol watry i Janosik w chrakterystycznym wysokim czako.Wyobrazmy sobie teraz taka sytuacje.Rok 2012 ,mistrzostwa Europy w p. noznej.Heineken jako najwiekszy europejski producent piwa wykupuje od UEFA wylacznosc na reklame tego trunku na arenach rozgrywanych mistrzostw.Polska gra ,dajmy na to – z…Andora.Na trybunie ,zajmujac caly rzad pojawiaja sie kibice poprzebierani za zbojnikow.Ciupagi, charakterystyczne kapelusze a miedzy nimi Janosik w swoim rownie charakterystycznym czako.Sa krzykliwi i z daleka widoczni ,kamery TV kieruja czesyo na nich swoje obiektywy i w tym momencie zjawia sie natrybunie jakis funkcjonaruisz UEFA w asyscie … polskiej policji!Kibice-zbojnicy zostaja zwinieci i osadzeni w areszcie a polski prokurator na wniosek UEFA przygotowuje akt oskarzenia z tytulu naruszenia praw autorskich Heinekena…. zbojnikom grozi kara do 6-ciu miesiecy wiezienia.Powie ktos :kompletna bzdura!Ano ,radze sie przedwczesnie nie wyrywac ,bo wlasnie w RPA zdarzyl sie identyczny przypadek z tym ,ze zbojnikow zastapily tam blond-laski w obcislych i kusych sukienkach koloru pomaranczowego(kamery TV z nich nie schodzily!) ,ktore zostaly zdjete z trybuny przez policje w czasie meczu Hol.-Dania!Przypadkowo producent piwa Bavaria w swoich reklamach TV posluguje sie dziewczynami w takowych sukienkach a ze kolor kadry Hol. jest wlasnie pomaranczowy to obecnosc kibicek w pomaranczowych sukienkach nikogo nie zdziwil,zwlaszcza ,ze dziewoje nie nosily zadnego logo firmy Bavaria.Teraz grozi im 6-mcy mamra za naruszenie praw Budweisera,ktory wykupil od FIFA wylacznosc praw na reklame piwa i min.spr. zagr. Hlandii skierowal zapytanie do rzadu RPA ,czy istniej tam jakies prawo zabraniajace kobietom paradowania w pomaranczowych sukienkach?Jak dotad odp. nie otrzymal ,no bo jakaz odpowiedz mozna dac?Chyba tylko taka ,ze w faszyzmie taka mozliwosc wystepuje…
  P.S. Szekspir podpierajac ie Wikipedia na TYM forum predzej narazi sie na smiesznosc niz uzyska wiarygodnosc.Jakas Murzynka z ulicy w wywiadzie dla jednej z zachodnich TV powiedziala,ze po mistrzostwach w RPA nie bedzie ani jednego cudzoziemca, taka jest skala napadow i rabunkow na turystow odwiedzajacych mistrzostwa!

Sorry, the comment form is closed at this time.