Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Nasza polska (i nie tylko) parodia demokracji

Posted by Marucha w dniu 2010-06-14 (Poniedziałek)

Czyli – na którą marionetkę (agenta obcych interesów) głosować ?

Demokracja to z definicji „rządy ludu”. Mimo jednak namolnego wmawiania mi przez media, iż mamy u nas w polskim baraku Unii demokrację, nie widzę jej ani odrobiny w życiu codziennym. Wręcz przeciwnie – w naszym baraku „lud” – a więc zwykli, szarzy ludzie tworzący naród i społeczeństwo – nie mają nic, ale to absolutnie nic do powiedzenia. Mamy jedynie do „wyboru” w zasadzie pomiędzy jednym złem (Komorowski), albo drugim, jeszcze gorszym złem (Kaczyński). Ewentualnie możemy oddać głos na nie mającego szans na zwycięstwo jakiegokolwiek innego kandydata, lub wybory zbojkotować na zasadzie niemego protestu.

Nie zaglądamy w tym miejscu nawet za kulisy sceny politycznej, gdzie zapadają decyzje, a politycy tylko urządzają na scenie inscenizację udając, że debatują i że „rządzą”. Nawet zakładając, że urządzana przez polityczne marionetki inscenizacja nie jest fikcją, wybory „prezydenckie” (ale i „parlamentarne”) są u nas obecnie podwójną farsą.

Po pierwsze – nie mamy już „prezydenta” a jedynie tytularnego nadzorcę polskiego baraku Unii. Polski „prezydent” nie był nawet w stanie sprzeciwić się byle komisarzowi Unii nakazującemu likwidacje polskich stoczni – i to jeszcze przed podpisaniem Traktatu Lizbońskiego. Obecnie ma on jeszcze mniejsze znaczenie. Nawet zwierzchnikiem sił zbrojnych (a raczej resztki, jaka z nich pozostała) jest on tylko teoretycznie – wojsko podlega pod dowództwo NATO. Resztkę jego „uprawnień” w każdym momencie można mu odebrać zmieniając konstytucję. Tak samo nie mamy niezawisłego polskiego „parlamentu”, gdyż nasz „sejm” podlega pod instancje wyższe – Brukselę i Traktat. Nie może więc uchwalić „nasz parlament” czegoś zgodnego z wolą większości społeczeństwa, a co byłoby sprzeczne z tzw. prawem unijnym (które jest parodią praworządności).

Po drugie – tzw. demokratyczne wybory same w sobie są parodią demokracji. Zasadą demokracji jest wszak założenie, że wszyscy są równi. A demokratyczna równość powinna implikować w sobie także równość szans w startowaniu w wyborach (obojętnie – na prezydenta czy na posła). Już sam dostęp do mediów nie dla wszystkich kandydatów jest jednakowy. Ogromna większość Polaków nie ma najmniejszych szans przebić się medialnie. Jedynie „wybrańcy” losu (a raczej protegowani Grupy Trzymającej Władzę) mają takie szczęście. Nie każdy też z tych „wybrańców losu” ma jednakowe poparcie w mediach, które z reguły promują kandydatów „nakazanych” a nie tych rzeczywiście lepszych. Wyraźnie to widać obecnie w nagłaśnianiu kilku tzw. ważniejszych kandydatów a wyciszaniu czy wręcz ignorowaniu innych. Ponadto kandydaci dużych partii, nawet gdy są oni agentami obcych interesów, mają znacznie większe szanse na pomoc ich partii w zrobieniu z nich patriotów i „mężów stanu”. Mniej znany Iksiński, nawet gdy jest mądrzejszy i/lub uczciwszy, nie ma szans w konkurencji z „partyjniakami”.

Zastanówmy się teraz, kto jest w polskim baraku Grupą Trzymającą Władzę.

Jak to kto, powiedzą patrioci z PiS – jasne, że to postkomunapostsowiecka, sterowana z Kremla agentura i uwłaszczeni sekretarze. Zapomina się przy tym, że jeszcze przed Magdalenką, za zgodą Gorbaczowa i w cichym porozumieniu z USA ówczesny premier „komuch” Rakowski wprowadził przepisy prywatyzacyjne, a jeszcze wcześniej tzw. spółki polonijne. Karierowicze partyjni zawczasu, porzucając ideologiczną maskę komunistów zmienili się w prozachodnich europejczyków. To oni byli motorem zmiany statusu Polski z baraku imperium wschodniego na barak imperium zachodniego. Najpóźniej w momencie oficjalnego wejścia Polski do NATO i Unii wykoszono (przy pomocy przewerbowanej w międzyczasie postkomuny i ich okrągłostołowych kolesiów) wierną nadal Rosji agenturę postsowiecką. Wprawdzie jest ona jeszcze u nas, ale jest ona bezwzględnie ścigana i tropiona przez agenturę obecnych sojuszników. Jej wpływy są zatem znikome. Zdecydowanie wbrew temu, co głosi niezwykle popularny publicysta, Stanisław Michalkiewicz.

Słyszałem już dowcipy na jego temat: jeśli na skrzyżowaniu dróg równorzędnych zderzą się jadące na sygnale karetka pogotowia, radiowóz policyjny i straż pożarna to winę za wypadek (zdaniem Michalkiewicza) ponosi naturalnie rosyjska razwiedka.

Inną znaną osobą publiczną straszącą nas esbecką, rosyjską agenturą jest poseł Macierewicz. Nie zauważył on nawet, ilu zdemaskowanych byłych agentów SB robi w III RP i w Unii kariery. Szef tzw. parlamentu europejskiego – Buzek, prymas Polski – abp. Kowalczyk, czy nowy szef NBP (do niedawna dyrektor departamentu MFW) – Belka. Ten ostatni jest nawet członkiem rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna
będącej jednym z narzędzi narzucania światu NWO. To jaki z niego jest postkomuch i agent Putina? Skoro on już od dawna jest duszą i ciałem agentem światowej żydowskiej lichwy. Po co więc wojna o teczki i o IPN – skoro zdemaskowanym agentom krzywda się nie dzieje? No, chyba że nadal są na wikcie u Putina, wtedy są rzeczywiście zwalczani.

Dalej… Czyżby postkomuna – pogrobowcy PZPR – nadal służyli Kremlowi i Putinowi? To co robiły takie ikony postkomuchów jak Kwaśniewski i Cimoszewicz w fundacji żydowskiego, należącego do światowej żydowskiej sitwy, „filantropa” Sorosa?
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2467

Dziwne też, że Kaczyńscy, obaj tacy antykomuniści, u Sorosa spotykali się z postkomuchami (i z wrażą PO). Czyżby ten ich antykomunizm był tylko fasadą?

Czy to nie jest żałosna farsa? PiS-owski Don Kichot Macierewicz straszy nas postkomuchami, domaga się dekomunizacji, a jego partyjny szef z komuchami (i PO) u Sorosa dogaduje się, jak „wykluczonych” nie dopuścić do władzy! A sam postkomuch Kwaśniewski jeździ sobie na odczyty i wykłady do USA, a nie do Moskwy. Na marginesie tylko dodam, że „postkomuna” była i za NATO i za Unią i za Traktatem!

Dlaczego więc ogłupia się nas i straszy postkomuną i ruską agenturą? Skoro „postkomuna” to strojąca się od lat w szatki prounijnych i prozachodnich postępowych europejczyków zachodnia agentura.

Albo taka PO…

Jednym z jej ojców chrzestnych był agent SB, Olechowski. Tyle, że w międzyczasie jest on nieomal „etatowym”, pełniącym obowiązki Polaka, przedstawicielem Grupy Trzymającej Władzę (w naszym baraku) u Bilderberga. Reprezentuje „nas” też w Komisji Trójstronnej. Jest więc on ewidentnym agentem światowej, żydowskiej lichwy, a nie człowiekiem Putina.

Drugim ojcem chrzestnym PO był esbek Czempiński. „Haniebna” służba w SB nie przeszkodziła jemu w robieniu kariery po tzw. transformacji. Przewerbował się on natychmiast (a może i wcześniej) i jest sercem i duszą agentem USA. Nawet order CIA otrzymał on z rąk zbrodniarza Busha. Przy tej okazji Czempińskiego przerobiono na bohatera, a USA na wspaniałomyślne państwo „darujące” Polsce 20 miliardów dolców długu.

Co oni nam darowali – pytam się? Czy to Polska od nich pożyczała tę forsę, czy rządzący Polską komuniści? Oddawać powinni przecież ci, co pożyczali – a więc komuniści! A nie Polska.

Dobre sobie… Darowali… Samych lichwiarskich odsetek i tak dostali z powrotem więcej, niż komuchom pożyczyli. W 1945 sprzedali nas w łapska Stalina. Potem pożyczkami wzmacniali, utrzymywali prze życiu i finansowali komunę (choć niby z komunizmem walczyli). Kto wie, może pałki ZOMO-wców i gaz łzawiący też za amerykańskie dolce komuna miała. Urban w telewizji mówił – rząd się sam wyżywi. Mordę miał wypasioną, pewny siebie, bo „wroga” Ameryka kredytami ich przy władzy podtrzymywała. A tysiące idiotów w więzieniach siedziało wierząc w pomoc z Ameryki. A Ameryka komunę utrzymywała, na koniec się z przewerbowanymi komuchami dogadała, a my nadal ich kochamy.

A ile miliardów kosztował nas kupiony przez amerykańską agenturę rządzącą polskim barakiem ichni latający złom. Albo militarna pomoc w brudnych okupacyjnych wojnach, na które amerykańscy agenci rządzący polskim barakiem niedobitki naszej armii wysłali? To się nie liczy?

Tak więc już po samych ojcach chrzestnych PO widać, czyja to agentura. A że teraz do Putina oczko puszczają… Taki dostali prikaz od ich mocodawców. Waszyngton zmienił taktykę podboju Rosji. Nie „tarczą” zmuszają ją do uległości, a wciągając w współpracę gospodarczą. Ileż to firm zachodnich można Putinowi zainstalować w Rosji, udając kolegę i partnera gospodarczego. A za firmami przyjdą banki, „kultura” i cała reszta.

Wydawało by się, że dla uważnego obserwatora najłatwiejszą do zidentyfikowania jako agentura USA i Izraela powinna być partia PiS. Bo przecież L. Kaczyński z jego zaślepioną miłością i do USA, i do Izraela, i do żydowskich organizacji, a nawet do skrajnie syjonistycznej i antypolskiej loży żydowskiej się nie krył. A jednak ta partia uważana jest za partię jak najbardziej patriotyczną. PiS niezwykle umiejętnie gra na polskim patriotyzmie. Lech Kaczyński i PiS celowali w celebrowaniu patriotycznych rocznic, graniu na uczuciach narodowych, udawaniu dbałości o historię i tradycję polską. Miliony ludzi dały się i nadal dają się na to nabrać. Nic to, że o pomniki i muzea żydowskie dbał Kaczyński bardziej, niż o polskie (wiem, wiem, muzeum AK to jego zasługa. A gdzie muzeum KL Warschau?) Nic to, że dla Polski sojusz strategiczny z bandyckim państwem Izrael byłby wybitnie szkodliwy. Nic to, że jako jedyny polityk europejski sprzeciwił się Kaczyński potępieniu krwawej pacyfikacji przez Izrael Strefy Gazy. Nic to, że wielu Polaków z niesmakiem patrzyło na prezydenta ganiającego przy świetle menory w jarmułce po Belwederze. Czy jeszcze bardziej niesmaczne dekorowanie polskimi odznaczeniami żydowskich aktywistów.
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2521

Kaczyński umiejętnie wykorzystywał zakorzenioną w Polakach niechęć do Rosji. Ale robił to po prostu świadomie nieuczciwie. Bo jak można o Katyń oskarżać Rosjan i od nich domagać się przeproszenia nas za tę zbrodnię, skoro winę za nią ponosi żydowsko-gruzińska mafia rządząca wówczas w Rosji. A nie Rosja i nie Rosjanie. To państwa-przyjaciele Kaczyńskiego, Gruzja i Izrael, powinny nas za Katyń przeprosić!

Zaślepiony był Kaczyński natomiast w jego miłości do USA. Brał on aktywny udział w inscenizowanych przez Waszyngton antyrosyjskich prowokacjach i akcjach Rosję osłabiających. A więc Gruzja, ślepe poparcie dla „amerykańskiego” Juszczenki, udział w nagonce odtrąbionej przez Condoleezze Rice przeciwko Łukaszence. To Kaczyński najbardziej zabiegał o zrobienie z Polski militarnego wasala USA. To on najbardziej zabiegał o „tarczę” i związane z tym stacjonowanie obcego wojska na polskiej ziemi. A obce wojsko na własnym terenie to symbol niekoniecznie sojusznika, a częściej okupanta.

Lecha Kaczyńskiego już nie ma. Ale trudno jest wyobrazić sobie, aby jego bliźniak zdecydowanie różnił się programem politycznym od brata. Można przyjąć za raczej pewne, że będzie on kontynuatorem jego polityki. Pewne jest też, że jeśli wygra on wybory, to „uszczęśliwi” nas 11 listopada wspaniałą, patriotyczną ucztą. Będziemy hucznie i uroczyście obchodzić święto Niepodległości – przez obu Kaczyńskich (i resztę politycznej agentury nadzorującej polski barak) sprzedanej. Zapewne nadal będziemy (narzuconym nam przez rządzącą nami nieprzerwanie od 1989 roku amerykańską agenturą) sojusznikiem USA i Izraela. Być może, jako strategiczny partner żydowskiego państwa będziemy pomagać jemu w przyszłości w napadaniu na humanitarne konwoje. Będziemy nadal pomagać USA w kolejnych brudnych okupacyjnych wojnach. Ilu z nas zna prawdziwe oblicze USA, a zwłaszcza CIA?

Pomijam w tym miejscu zainscenizowane przez administrację Busha z pomocą wojska i CIA największe zamachy terrorystyczne z 11/9 (WTC, Pentagon). Znalazłem inne, wstrząsające fakty o zbrodniczej działalności Centralnej Agencji Wywiadowczej. Pozwolę sobie na kilka cytatów (w oparciu o wikipedię i jeden z moich wcześniejszych tekstów).

Na terenie samej USA projekt MKULTRA składał się, zgodnie z raportem ówczesnego szefa CIA, admirała Turnera, ze 149 „podprojektów”, z których co najmniej 14 związanych było z „doświadczeniami” na ludziach, dalszych 6 z doświadczeniami na nieświadomych niczego ludziach oraz 19 powiązanymi ewentualnie z „doświadczeniami” na ludziach. Badano działanie na ludzi narkotyków (głównie LSD i meskaliny), trucizn, chemikaliów, hipnozy, psychoterapii (psychomanipulacji?), wstrząsów elektrycznych, gazu, chorobotwórczych zarazek, sabotaży zbiorów płodów rolnych, sztucznie wywoływanych wstrząsów mózgu, operacji chirurgicznych. Zbrodnicze eksperymenty przeprowadzano na 44 uniwersytetach, w 12 szpitalach i 3 więzieniach, oraz w 15-tu bliżej niesprecyzowanych „obiektach badawczych”. Jest udowodnione, że wiele osób z powodu przeprowadzanych na nich eksperymentach poniosło najcięższe szkody na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Zdarzały się też przypadki śmiertelne (afera Olsona). Uprowadzano (porywano) nawet do wykorzystywania ich w „doświadczeniach” przypadkowych ludzi, co potwierdziła później sama CIA. Znane są nawet przypadki wykorzystywania do „doświadczeń” dzieci.
http://de.wikipedia.org/wiki/MKULTRA#Aktivit.C3.A4ten

Przy czym najbardziej makabryczne jest to, że CIA do owych „projektów badawczych” wykorzystywała nawet niemieckich „lekarzy”, przeprowadzających wcześniej nieludzkie eksperymenty „medyczne” na więźniach obozów koncentracyjnych (Kurt Blome czy Walter PaulSchreiber).
http://de.wikipedia.org/wiki/MKULTRA#Beteiligung…

Całość do znalezienia tutaj:
http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/zanim_na_iran_spadna_pierwsze_bomby

Napisałem powyższe po to, aby ten, kto to przeczyta, idąc do urny wyborczej zastanowił się, na kogo oddać głos.

Na polską rację stanu czy na obcą agenturę.

Andrzej Szubert, http://fronda.pl

W zupełności zgadzamy się z powyższym  artykułem i przypominamy, że idiotyczne lub agenturalne wypowiedzi o „zniewoleniu Polski przez Rosję” będą kasowane, jako nachalne fałszowanie rzeczywistości. – admin

Komentarze 52 do “Nasza polska (i nie tylko) parodia demokracji”

 1. Andrzej 101 said

  Na szczęście nie jestem odosobniony w moich poglądach na PiS!
  Znalazłem świetny tekst! Cytat:

  „Siłą rzeczy nasuwa się pytanie gdzie jest PiS? Doprawdy niedobrze mi się robi, gdy słyszę polityków PiS, którzy straszą polskie społeczeństwo zakusami Rosji, a tymczasem sami dali niemą zgodę na to, że Amerykanie już weszli na nasze łupki. Jeśli tak ma wyglądać „strategiczny sojusz” z USA, że jesteśmy ich neokolonią, to niech PiS o tym powie otwarcie społeczeństwu, a nie wyciera sobie gęby biało- czerwoną flagą na bilboardach i spotach wyborczych opowiadając dyrdymały, że do krwi ostatniej broni polskiego interesu.”

  http://wsercupolska.org/joomla/index.php/komentarz-polityczny/8-komentarz-polityczny/2838-gaz-upkowy-pod-amerykask-okupacj.html

 2. Staruszek Portier said

  Pan Michalkiewicz też straszy Rosją. Czy robi to celowo?

 3. Andrzej 101 said

  Szanowny Staruszku, to właśnie Michalkiewicz straszy „zimnym czekistą Putinem”, „ruskimi szachistami” i „rosyjską razwiedką”. Za idiotę go nie uważam. To bystry i inteligentny człowiek. Dlaczego mimo to celowo zmyśla?

 4. Staruszek Portier said

  Pierwsza odpowiedź, jaka mi przychodzi na myśl to że red. Michalkiewicz wykonuje czyjąś agendę, ale pewnie się mylę, bo głowa u mnie już nie ta.

 5. „Przy czym najbardziej makabryczne jest to, że CIA do owych “projektów badawczych” wykorzystywała nawet niemieckich “lekarzy”, przeprowadzających wcześniej nieludzkie eksperymenty “medyczne” na więźniach obozów koncentracyjnych (Kurt Blome czy Walter PaulSchreiber).”

  Panie Andrzeju.
  Z calym szacunkiem do tego co Pan pisze musze jednak wtracic swoje dwa grosze.
  powyzej zacytowalem fragment panskiej wypowiedzi.
  tyle tylko ,ze na to co powyzej mamy tyle samo dowodow co na mityczny holokaust czyli :ZERO.
  Nie wiem czy mozna tutaj zamieszczac zdjecia bo bardzo chetnie zamiescilbym pare zdjec tych „ofiar nieludzkich eksperymentow”.
  o podobne zbrodnie oskarzano rowniez Japonczykow (np.”ile zeber mozna usnac czlowiekowi zanim umrze”) tyle tylko ,ze tamta farsa juz dawno zostala nazwana po imieniu a zydowska ciagle zyje i -reanimowana 24/7 ma sie coraz gorzej co prawda ale jeszcze wierzga.
  „Eksperymenty’ naleza do tej samej kategorii bredni co np. „komory parowe”.
  Dzisiaj Zydzi unikaja tego tematu jak ognia bo kompromituje on mit holokaustyczny ale po wojnie mielismy naocznych swiadkow:)
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=36&t=7633&hilit=nazi

  Jerzy Ulicki-Rek

 6. Realista said

  Re 2 i 3

  Michalkiewicz po prostu reprezentuje te same poglady co cale Radio Maryja i ugrupowania zydowsko-masonskie: nienawidziec Rosjan, a kochac wroga. Przede wszystkim zas mieszac w glowach Polakow.

 7. Shakespear said

  Ewentualnie możemy oddać głos na nie mającego szans na zwycięstwo jakiegokolwiek innego kandydata, lub wybory zbojkotować na zasadzie niemego protestu.

  Jako minimum, trzeba wlasnie to robic. Glosowac na tych co myslimi chca robic jak najlepjej, nie na tych „bo maja najwieksza szanse wygrac” 🙂

 8. anna said

  Stanisław Michalkiewicz jako członek Grupy Windsor, służy interesom lobby żydoamerykańskiego.Wodzi za nos czytelników katolicko- patriotycznych portali internetowych jak również róznych ;Naszych; gazet.Chciałoby się krzyczeć ;nie dawajcie wiary takim manipulatorom, obudżcie się i zacznijcie myśleć po polsku;
  Strzeżmy się antyrosyjskich prowokatorów gotowych ściągnąć zgubę na nasz naród.
  Pan Michalkiewicz swa niewatpliwą inteligencję oddał na służbę złu i kłamstwu.Jesli ma odrobinę sumienia, powinien wycofać się z tej dywersyjnej działalności podobnie jak Angelika Borys.

 9. onecik said

  Tusk: Jeśli zasoby gazu łupkowego będą duże, możemy zmienić umowę z Gazpromem

  http://biznes.onet.pl/tusk-jesli-zasoby-gazu-lupkowego-beda-duze-mozemy-,18567,3244679,1,news-detal

 10. Inkwizytor said

  Z Panem Michalkiewiczem stało się coś niedobrego. Czytam jego felietony, książki od 1993 i zawsze byłem pod wrażeniem jego talentu publicystycznego, erudycji, inteligencji. Jednak od 3-4 lat Pan Stanisław we wszystkich utrapieniach jakie spotykają Polskę dostrzega prawie wyłącznie mityczną rosyjską „razwiedkę” z towarzyszem Putinem na czele. Jaki jest tego powód ? Nie wiem.

 11. j said

  @ Staruszek portier

  Panie Staruszku dlaczego Pan maci przeciw red. Michalkiewiczowi? Z artykulow, ktore czytam na biezaco wcale nie wynika, zeby red. Stanislaw Michalkiewicz jakos specjalnie „forowal” razwiedke rosyjska. Z rowna niechecia i obrzydzeniem pisze on o razwiedce zydowskiej, amerykanskiej i niemieckiej. I niewatpliwie tak jak my tu wszyscy , najbardziej wolalby razwiedke polska niz tamte 🙂
  Jesli chodzi o poglady polityczne to ma on prawo miec takie jakie chce a nie takie jakie bysmy chcieli mu sugerowac. Dlatego wlasnie w przeciwienstwie do nas popiera kandydature Janusza Korwin-Mikkego, nie ma wielkiej estymy dla Andrzeja leppera i nie jest wielkim entuzjasta dosc karykaturalnego pojednania Tuska z Putinem. Wolno mu!
  Powiem wiec krotko: rece precz od redaktora Michalkiewicza!!!

 12. Realista said

  re 11

  J,

  Jesli bys czytala uwaznie wypowiedzi Michalkiewicza to bys wiedziala, ze on popieral instalacje wyrzutni rakietowych w Polsce, popieral stacjonowanie obcych wojsk na terenie Polski, nawolywal do nadania (nie oddania) ziem gminom zydowskim, wynosil pod niebiosa zydowskich ekonomistow-globalistow etc.

  Oczywiscie, ze mu to wolno robic, tak jak tobie wolno popierac zdrajce. Ale jesli tak chcesz robic to wez buzie w ciup wsrod Polakow.

 13. Staruszek Portier said

  Chętnie wezmę ręce precz od red. Michalkiewicza, choć nacisk jaki kładzie na rzekomo ogromne zagrożenie ze strony Rosji wydaje mi się niezrozumiały u tak inteligentnego komentatora.

 14. Andrzej 101 said

  Panie Jerzy!
  Dziękuję za uwagę. Proszę jednak zauważyć, że ja nie pisałem o „holokauście” czy o „gazowaniu”, a tym bardziej nie o żydowskich ofiarach, a o nieludzkich „doświadczeniach” na więźniach w obozach koncentracyjnych. A z posiadanej przeze mnie wiedzy wynika jednoznacznie, że „eksperymenty” takie były prowadzone.

  Z szacunkiem.
  Andrzej Szubert
  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog

 15. aga said

  ad.10
  S.M. jest członkiem Grupy Windsor i może dlatego

  http://www.polonica.net/Ktokreci.htm

 16. 166 bojkot TVN said

  10/Inkwizytor
  Czyżby Pan już nie pamiętał afery, jaka wybuchła po felietonie Michalkiewicza „Judejczykowie zachodzą nas od tyłu”, w którym S.Michalkiewicz kpił z beczelności amerykańskich Żydów, którzy żądają od Polski 65 mld $ odszkodowań za urojone majątki?!
  A to, że w każdym prawie felietonie wspomina z przekąsem o „starszych i mądrzejszych”, to też rusofobia? Człowieku, zastanów się co piszesz.

 17. aga said

  Judejczykowie,etc. to takie uwiarygodnienie się w oczach antysemtnikow czyt. troche bardziej zorientowanych niz czytacze łonetu i przeżuwacze tefałenu

 18. Andrzej 101 said

  Przeciwko odszkodowaniom na rzecz żydowskich roszczeniowców protestował nie tylko Michalkiewicz. Dlaczego tylko jego protest się nagłaśnia? To zaś, że pisze on o starszych i mądrzejszych, to robi to z wyrachowania, bo chce uchodzić za wiarygodnego, za patriotę. Przy czym starszymi i mądrzejszymi u niego są nie tylko żydzi ale i postsowiecka agentura, która jego zdaniem rządzi w Polsce.

 19. opornik said

  Słuchać i czytać liberała, to tak jakby np.

  pod okupacją Niemiec III Rzeszy, pytać np.

  gubernatora Franka jak możemy odzyskać wolność…

 20. Andrzej 101 said

  Panie Jerzy,
  U Maruchy był przed rokiem zamieszczony artykuł:

  https://marucha.wordpress.com/2009/05/06/lusia-oginska-w-rocznice-smierci-abp-a-kazimierza-majdanskiego/

  Jest w nim zdanie:

  „W Dachau był poddany zbrodniczym doświadczeniom pseudomedycznym ze sztuczną flegmoną (1942-43)…”

  Czyżby życiorys arcybiskupa był zafałszowany?

  Pozdrawiam.

 21. aga said

 22. j said

  @ Realista – 12
  Niechze Pan nie bedzie dzieckiem Panie Realisto. Polityka to nie taka prosta rzecz, a pisanie madrych felietonow to sztuka nad sztuki, a nie tak jak sie Panu wydaje. Mozna na przyklad pojsc pod sad lub do kicia jak sie pisze jakies niewygodne prawdy wprost a nie np. pod pseudonimem”realista” 🙂 🙂 . Te prawdy musza byc tak napisane aby zaistnialy w swiadomosci czytelnika ale zeby przykladowo taka „komisja etyki” mogla sie ugryzc w przyslowiowa dooope :). Czy mozna sie doczepic do okreslenia red. Michalkiewicza: „Hitler wybitny przywodca socjalizmu3 albo do okreslenia „judejczykowie”? Raczej nie! A przekaz idzie. I o to chodzi Panie Realisto, o to wlasnie chodzi…. Nawiasem mowiac red.Michalkiewicz ma dokladnie takie same poglady polityczne i ekonomiczne jak Janusz Korwin-Mikke, ktory ma przeciez wielu zwolennikow wsrod patriotow polskich. Obaj panowie uwazaja miedzy innymi, ze zawodowe wojsko jes po to by cwiczylo na wojenkach a nie siedzialo w koszarach. Nie sa to moje poglady ale trzeba im przyznac pewna twarda logike, prawda? Oraz obaj panowie uwazaja, ze jesli Polska daje juz swoich chlopcow na rozne, nawet brudne wojenki – to niechze chociaz wezmie za to sowita zaplate i ma jakies korzysci ekonomiczne (np. kontrakty w Iraku). To czyste finansowe a nie ideologiczne podejscie mozna akceptowac lub nie. Podobnie powolywanie sie na autorytety ekonomiczne. Ale zeby od razu zdrade zarzucac???? Wolne zarty!!! Smiem zauwazyc, ze to Pan czyta te wszystkie artykuly dosc powierzchownie i bardzo doslownie a nie chce sie Panu czytac miedzy wierszami. Szkoda!!!
  Pozdrawiam

 23. aga said

  Borys rezygnuje.
  No, i stało się! IAR i GW podały, że Andżelika Borys, szefowa tzw. Związku Polaków na Białorusi, a w istocie tworu wirtualnego istniejącego dzięki wsparciu możnych protektorów politycznych i medialnych, złożyła rezygnację! Jak zwykle w takich sytuacjach, A. Borys powołała się na ważne przyczyny osobiste. Działacze „Związku” są zszokowani i liczą, że szefowa jeszcze zmieni zdanie. Ona z kolei zapowiada, że to decyzja ostateczna.
  Tyle oficjalnych wiadomości, a teraz komentarz. Wygląda na to, że mamy do czynienia z końcem eksperymentu pod tytułem „legalny ZPnB”. Prawdopodobnie doszło do porozumienia pomiędzy władzami Białorusi a polskim rządem i znaleziono wyjście, które pozwala zachować twarz jednym i drugim władzom, jak również samej p. Borys. Po cichu, w cieniu Smoleńska, powodzi i wyborów prezydenckich, odchodzi do lamusa jeden z najgłupszych politycznych pomysłów realizowanych przez polski obóz prometejski w ostatnich kilkunastu latach. Pysznie! P. Borys była twarzą tej polityki. Jej zejście ze sceny oznacza owej polityki zarzucenie. Nie da się, i prawdopodobnie nikt nie ma takiego zamiaru, wykreować na poczekaniu nowej, tak, bądź co bądź, dość wyrazistej postaci, jak Andżelika Borys. Jej rezygnacja to krok polskiej polityki zagranicznej, który musimy pochwalić. Stanowi kolejny element zmiany dokonującej się na kierunku wschodnim. W ramach nowego sposobu myślenia o Wschodzie, nasze relacje z Białorusią powinny być jak najlepsze. W interesie gospodarczym Polski, w interesie Polaków na Białorusi i naszego dziedzictwa kulturalnego na tych ziemiach. Miejmy nadzieję, że zniesienie haniebnej czarnej listy i nawiązanie przez państwo polskie normalnych stosunków z całą społecznością polską na Białorusi (jak i w ogóle, z władzami Białorusi), oraz likwidacja pożerających publiczne pieniądze w imię utopii inicjatyw, takich jak TV Biełsat, nastąpi już wkrótce, jako naturalna konsekwencja rezygnacji Andżeliki Borys.
  Adam Śmiech
  jedniodniówka.pl
  Komentarze
  Wiktor dnia czerwiec 14 2010 11:42:39
  Wielka rozróba zacznie się bez udziału Borys /jakby bez jej obecności/, tak jak i wszystko odbywało bez obecności Gawina, JAKBY.
  To tylko rozpoczęcie nowej gry. Szachy na szachownicy dopiero się rozstawia. Zobaczymy kto teraz tę partię wygra?
  Odejście pani B., to nie odejście grupy wspierającej politykę ingerencji w sprawy Białorusi i jej suwerenności. Jest jeszcze tyle wariatów, chętnych się dorwać do władzy i zbić du… Prezydentowi Łukaszence. Pożyjemy, wkrótce zobaczymy;)
  Adam Smiech dnia czerwiec 14 2010 12:55:06
  Ja jednak uważam, że Tusk i Sikorski byli i są gotowi do odpuszczenia polityki ingerencji. Brakuje im odwagi, boją się ataków medialnych. Wariatów i u nas nie brakuje. Gorzej, jest ich więcej. Zwycięstwo J. Kaczyńskiego będzie oznaczało, że znów zacznie dominować polityka ingerencji. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę podejmując decyzję podczas głosowania… Oczywiście nie kieruję tych słów do Pana Wiktora, ale do tych, którzy twierdzą, że J. Kaczyński to najlepszy kandydat… To w sposób oczywisty kandydat nie tylko najgorszy, ale i najbardziej niebezpieczny dla interesów Polski.

 24. Andrzej 101 said

  Aga!
  A. Borys to ewidentna agentka unych. W wiki pisze, ile i jak wysokich kar zapłaciła ona za jej „walkę” czyli za prowokacje przeciwko Białorusi robione na zamówienie jej mocodawców – unych.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/And%C5%BCelika_Borys
  Jak więc tę „prześladowaną” ubogą nauczycielkę stać było na płacenie milionowych kar i na wojaże po całej Europie, od Warszawy po Brukselę.
  Kompromitacją oficjalnej propagandy jest nazywanie jej „represjonowaną”. 50 razy do roku wyjeżdżała za granicę i wracała spowrotem na Białoruś. Fajne mi „represje”. A o działaczach polonijnych (tych z czarnej listy Borys) załgane POwsko-Pisowskie media (chyba nawet z Rydzykiem włącznie) milczały.
  A „belweder” tę agentkę i prowokatorkę honorował i w rączkę cmokał !!!

 25. Albi said

  Ad: 6 , 8, 10, 13

  Zgadza sie co do michalkiewicza . Straszy ludzi nieistniejaca dzisiaj „razwiedka”. A przeciez wiadomo – razwiedka to „ruscy”, a „ruscy” sa winni calemu zlu na swiecie i w kosmosie tez.
  Michalkiewicz ma za zadanie utrwalac rusofobie wraz z szaniawskim, RM i „Naszym Dziennikiem” i reklamowac nastepnego zyda-masona na prezydenta, ktory w normalnym kraju moglby ubiegac sie najwyzej o posade w kabarecie lub cyrku. Zwolennikow ten pajac pod muszka ma w UPR i posrod polskich durniow.
  Ciekawa nazwa „Nasz Dziennik”? Czyli czyj – polski czy unych?
  Niestety polscy durnie placa michalkiewiczowi za jego michalki – co za glupota!

  Ad 11

  Chyba nie wiesz co czytasz, albo czytasz publikacje z przed paru lat. U michalkiewicza brednie o „razwiedce” przeszly w permanentna obsesje.Osobiscie stracilem jakikolwiek respekt do tego propagandysty.
  Komu on podpowiada ze jesli „trzeba sprzedac ojczyzne, lub poslac wojsko do Iraku czy Afganistanu, to nalezy wziasc jak najwiecej szmalu”? Z tych drobnych lapowek, bo oni tylko takie sa w stanie wycisnac, przeciez nic dla ludzi nie kapnie. Wiec komu on radzi – POPiS-owatym mafiozom by napychali swoje kieszenie?
  Czas najwyzszy zaczac czytac i myslec nad tym co sie przeczytalo.

  Ad 166

  Michalkiewicz musial sie jakos uwiarygodnic. Kaczorow uwiarygadnia ich pseudo patriotyzm (prawodopodobie autentyczny tylko do Judeopolonii), a michalkiewicza uwiarygodnily antyzydowskie dowcipy pol-zartem pol-serio. „Afera”, z Judejczykami, z ktorej nic nie wyniklo, byla sprytna autoreklama i lansowaniem nastepnego „publicysty-altoryteta”.

 26. Krzysztof M said

  Borys się wycofuje? To znaczy, że Amerykanie odpuścili Białoruś. Ukrainę odpuścili wcześniej. Powstaje nowy podział stref wpływów.

 27. Joanna d'Arc said

  Czy „nachalnie fałszuję rzeczywistość”, pytając: dlaczego za KATYŃ I mają przepraszać Gruzja i Izrael, skoro państwa takie nie istniały w 1941 r.?
  Jestem pewna, że w żaden sposób nie „fałszuję rzeczywistości” wznosząc hasła:
  Precz z imperializmem izraelsko-amerykańskim !
  Niech żyje przyjaźń polsko- rosyjska(d. -radziecka)!

  Nie wiemy, jak to będzie z przyjaźnią polsko-rosyjską, ale głupota jest wiecznie żywa. – admin

 28. j said

  @ Joanna d’Arc

  No prosze, zawsze jakis „aniol” z niebiesiech zdazy splynac i nas oswiecic – hahahahaha 🙂
  Odpowiadam na pytanie: tak, nachalnie pani falszuje rzeczywistosc poddajac pod watpliwosc gruzinsko zydowskie pochodzenie Stalina i zydowskie pochodzenie Berii – konstruktorow zbrodni katynskiej. I po co tu strugac wariata? Nie lepiej to oddac sie radosnej tworczosci na lamach Gazety Wyborczej, zydowskiej gazety dla Polakow?
  Shalom

 29. Cham Wiejski said

  Pani Joannie d’Arc polecamy oddalenie się stąd w podskokach. Od was cuchnie. I my to czujemy nawet przez Internet. Charakterystyczny smrodek hucpy.

 30. Zbigniew Koziol said

  Pani J (@11):

  „Z artykulow, ktore czytam na biezaco wcale nie wynika, zeby red. Stanislaw Michalkiewicz jakos specjalnie “forowal” razwiedke rosyjska. Z rowna niechecia i obrzydzeniem pisze on o razwiedce zydowskiej, amerykanskiej i niemieckiej. I niewatpliwie tak jak my tu wszyscy , najbardziej wolalby razwiedke polska niz tamte :)”

  Rzeczywiscie, Michalkiewicz duzo pisal o rozwiedce, ale nie odnioslem wrazenie, by szczegolnie o rosyjskiej.

  Natomiast czy wolalby „polska”? Nie jestem tego pewien, ale nie bede osadzal. Ja zas mam duze watpliwosci, czy rzeczywiscie razwiedka powinna odgrywac az tak wielka role, jaka, mozna myslec, odgrywa. I dlatego osobiscie weolalbym, aby ta rola ulegla duzemu umniejszeniu. Bardzo duzemu.

  Pani Aga (@15) podala ciekawe informacje o grupie Windsor. To daje wiele do myslenia. Sklonnym jest ku tej wlasnie hipotezie spiskowej.

  Michalkiewicza niezle sie czytuje. Niewatpliwie ma talent. Ale, przyznam, pelnym zaufaniem nigdy nie darzylem jego felietonow.

  Jeszcze odnosnie pani J. gdzies tam wyzej: coz, przyroda boi sie prozni, co odkryto jeszcze gdzies w XVI lub XVII wieku. To, ze do pisania potrzebny jest talent w niczym nie uwiarygodnia tekstow Michalkiewicza. Jesli nie on – inni znajda sie na jego miejsce.

 31. Staruszek Portier said

  Pan Michalkiewicz pisuje o wszystkich agenturach, ale dziwi mnie, że niemal nic nie znaczącą agenturę rosyjską stawia na równi z izraelską, niemiecką i żydo-amerykańską.

 32. j said

  Ma Pan racje Panie Zbigniewie, ze ufa Pan glownie swojemu rozumowi a nie chocby i najlepszemu z najlepszych felietoniscie 🙂 Felietonista ma napisac dobry, na aktualny temat felieton ewentualnie dzielac sie z czytelnikiem swoimi refleksjami. I to wszystko. My zas po to mamy wlasny rozumek, zeby ocenic co jest grane a nie czekac zeby jakikolwiek felietonista podal nam te wlasciwe oceny na tacy 🙂
  Pozdrawiam

 33. Zbigniew Koziol said

  Pani oczywiscie tez ma racje. Tak, ze wszyscy mamy jej troche 🙂

  No… jesli idzie o wiekszosc aktywnych na tym forum – to w zasadzie prawda, sami jestemy w stanie ocenic, co jest a co nie jest prawda. Ale to w duzej mierze dzieki temu, iz rozmawiamy i podsylane sa tu informacje wartosciowe, rozne punkty widzenia, zas wiekszosc z tej grupy wiele czyta i w innych miejscach i ma juz dobrze wyksztalcone poglady na wiele mechanizmow w zyciu spolecznym czy politycznym. Ale nawet czlowiek obyty w swiecie, inteligentny, acz zabiegany za innymi sprawami tez bedzie mial sklonnosc przyjmowac uproszczone poglady podsuwane przez media. Na tym wlasnie polega problem problem oglupiania przez propagande. Tak ze ja nie oceniam w zadnym razie jednoznacznie felietonistyki p. Michalkiewicza.

 34. Joanna d'Arc said

  Nie rozumiem, dlaczego zadając pytanie o istnienie określonych państw w określonym czasie, neguję gruzińskie pochodzenie Dżugaszwili ps. Stalin, czy żydowskie pochodzenie Berii, bądź rozsiewam charakterystyczny smrodek hucpy?
  Czy polscy oficerowie zamordowani zostali w Gruzji, bądź Izraelu, a nie na terenie ZSRS z rozkazu najwyższych władz tego państwa?
  Bo:jeśli w plutonie egzekucyjnym mordującym rodzinę carską byli Łotysze i Węgrzy, to państwa węgierskie i łotewskie mają na sumieniu śmierć Romanowych?
  Może należałoby się zastanowić, ile wspólnego z ZSRS ma dzisiejsza Rosja?Bardzo proszę o odpowiedź,bo nie pojmuję, dlaczego mam „oddalić się stąd w podskokach”?
  Od pocz.lat 90-tych.brzydzę się nawet dotknąć GW,jak więc mam się oddać twórczości dla tego rynsztokowca?! Proszę zatem „J” o inny,łagodniejszy wymiar kary.
  Jak słyszę to właśnie na w/w łamach, od 10.kwietnia br nie schodzą nawoływania do zaciśnięcia więzów przyjaźni między RP i FR, co koresponduje z sugestiami Andrzeja Schuberta. W tym duchu napisałam hasła. Gdzie mój błąd?
  Zgadzam się admin-em, co do żywotności głupoty. Pozdrawiam wszystkich.

 35. Alina said

  Michalkiewicz jest Zydem ktory zyje w Polsce i chce jezdzic po dobrych drogach, korzystac z dobrze wyposarzonych szpitali itd…
  Dlaczego Zydzi ktory przezyli II wojne swiatowa w Polsce, maja oddac 65 mld $ jakims anonimowym zydowskim organizacjom w USA?
  Dlaczego Zydzi amerykanscy, ktorzy byli calkowicie obojetni gdy mordowano biedote zydowska na terenach Polski maja teraz dostac z Polski miliardy dolarow?
  To sa rozgrywki miedzy Zydami.
  Stad nie robmy z Michalkiewicza bohatera. On dba o swoj wlasny tylek.
  Znam wiele osob Polakow ktore nie maja szans wypowiedziec sie w mediach, a ktore sa przeciwne przekazaniu pieniedzy polskiego podatnika amerykanskim organizacjom zydowskim.

  Kilka lat temu bylam na spotkaniu z Michalkiewiczem. Wczesniej znalam go tylko z felietonow.
  Zrobil na mnie niegatywne wrazenie.
  Powiedzial ze w Polsce emisja zlotowki powinien zajac sie bank prywatny.
  Postawil znak rownosci miedzy kosciolem otwartym a kosciolem tradycyjnym.
  Uwazam ze koniom ze stajni dr Rydzyka nie mozna wierzyc.
  Michalkiewicza nie czytam, bo przestal mnie interesowac.
  Nie wiem do jakiej lozy nalezy i komu sluzy, ale jestem pewna ze nie Polakom.
  Przede wszytskim pisze pod publiczke, wystarczy na jego stronie internetowekj zsumowac ile pieniedzy dostaje od otumanionej gawiedzi.
  Poza tym dostaje pieniadze na spotkaniach.

  Slowo ‚razwietka’ uzywa celowo. Pytalam go o to, dlaczego uzywa rosyjskiego slowa zamiast jakiegos innego, ktore nie kojarzylo by sie tylko z Rosja.
  Przeciez w Polsce sa teraz inne sluzby jak Mossad itd. Wielu politykow siedzi w kieszeni niemieckich sluzb. Odpowiedzial wymijajaco.

 36. szperacz said

  Joanna D`Arc
  Po wojnie, w okresie stalinizmu zażydzone UB, kierowane żydem Bermanem dokonywało masowych zbrodni na AK, NZS i WiN i ludności cywilnej.
  Według logiki Joanny winę za te zbrodnie ponosi Polska i Polacy, bo działy się te zbrodnie u nas, w Polsce.
  Moje nazwisko, mimo iż mieszkam w Niemczech od 1987 nadal pisane jest w spolszczonej, a nie zniemczonej formie! „SZ” a nie „SCH” – nawiedzona patryjotko! Na wszelki wypadek podpowiadam – i „Andrzej”, a nie „Andreas”!

  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/co_dalej_z_polskim_barakiem_w_unii

 37. Andrzej 101 said

  Sorry, miałem wrzucony przybrany nick. Odpowiadałem właśnie na atak „zenobiusza”
  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/15/kim-jest-zapiekly-opluskwiacz-jaroslawa-kaczynskiego/
  a pod moim nikiem nie mogę pisać u niego, bo mnie „kasuje”.
  „Szperacz” to ja – Andrzej 101

 38. aga said

  te wszystkie pisowskie hunwejbiny,zenobiusze,kataryny a teraz nawet Staniskis -szabesgojka ale z racji swoich „miłości” zażydzona mentalnie się na Pis zawróciła.Kłoci się z innym zydem a Polaczkowie się ekscytują.I dalej daja nabijac w butelkę dzięki takim zenobiuszom,et consortes.

 39. Joanna d'Arc said

  Dziękuję @Szperaczowi za oddźwięk na mój komentarz i zapytania.
  1.Najmocniej przepraszam za błąd, który, bezwiednie(pisałam nieco przed północą), popełniłam w Pańskim nazwisku.
  2.Rzeczywiście,terytorialność nie jest żadnym kryterium przy orzekaniu o winie. Dodałam jednak, że wyrok na oficerów wydali przywódcy państwa ZSRS.O ile znam sytuację w obecnej Rosji,nie odcięto się tam zdecydowanie od całego okresu komunistycznego.Czyż nie jest słusznym, domaganie się od obecnych władz,nie tylko jakiś odszkodowań, ale przynajmniej jednoznacznego przyznania się do zbrodni?
  3.Napisałam:”..dziękuję za oddźwięk..”,a dlatego w ten sposób, gdyż nie została mi udzielona odpowiedź na pyt.: Dlaczego za zbrodnię katyńską odpowiadać mają państwa, które w 1940 r. nie istniały?(w poście 27. błędnie napisałam rok 1941).
  ad cyt.:”To państwa przyjaciele Kaczyńskiego, Gruzja i Izrael powinny nas za Katyń przeprosić!”
  4.Nie jestem wielbicielką Kaczyńskich, ani, tym bardziej Komorowskiego.Obrzydzenie wywołują u mnie nie tylko czerwoni(od krwi na sumieniu), ale też wszystkie odcienie różowych.
  5.Od urodzenia mieszkam w Polsce i nigdzie się stąd nie ruszę, bo żyć bez Polski nie potrafię. Moi rodzice mogli zostać we Francji,tak jak zrobili ich znajomi, ale zbyt kochali Ojczyznę,aby pozostawać daleko od Niej.W/w znajomi żyją jak pączki w maśle- moich rodziców spotkało wiele szykan, ale nigdy nie żałowali powrotu do Ojczyzny.I za to jestem im bardzo wdzięczna.
  Rozumiem, że ksywka „nawiedzona patriotka”(w oryg. patryjotka), jaką raczył mnie obdarzyć @ Szperacz, i za którą b. dziękuję, ma oddawać mój status=NAWIEDZONA PRZEZ (w domyśle)DUCHA św.,PATRIOTKA. Ileż bym dała, by było to prawdą…
  Serdecznie pozdrawiam @Szperacza oraz Pana A. Szuberta, a także pozostałych interlokutorów.

 40. Andrzej 101 said

  Pani Joanno, władze Rosji wielokrotnie potępiały zbrodnie narzuconego Rosji przez żydowskich komunistów, przy pomocy żydowskich niemieckich bankierów bolszewizmu. Potępiały zbrodnie Stalina i zażydzonej NKWD. Putin ukląkł pod pomnikiem w Katyniu! Nawet gauleiter Tusk tego nie zrobił!
  Rosja nie ma o co przepraszać, gdyż najwięcej ofiar z rąk bolszewizmu i komunizmu w okresie ZSRR ponieśli właśnie Rosjanie – dziesiątki milionów wymordowynych Rosjan! Nawet, jeśli Gruzja i Izrael wtedy nie istniały, za stalinizm i Katyń odpowiedzialność ponosi żydowsko-gruzińska mafia. Tak więc dzisiejsza Gruzja i Izrael powinne przeprosić za Katyń i inne zbrodnie stalinizmu.
  III Rzesza już nie istnieje, a jednak Niemcy za jej zbrodnie nadal przepraszają. Choć po cichu germanizują to, co im po wojnie odebrano.
  Nacjonaliści ukraińscy mordowali Polaków na całej Ukrainie, zwłaszcza na Wołyniu. Ukraina wtedy jeszcze nie istniała. Kto więc ponosi winę za to konkretne ludobójstwo??? Też Rosjanie???
  No bo nie Ukraina! Bo jej jeszcze nie było!
  Jest ogromna różnica między logiką a udającą logikę erystyką.
  Serdecznie pozdrawiam, Pani Joanno.

 41. aga said

  Niech sobie Pani Joanna przeczyta książkę Henryka Pajaka „Rosja we krwi i ropie”.

 42. Joanna d'Arc said

  Andrzejowi 101 dziękuję za ponowne zajęcie się moim komentarzem 1.Przyszedł mi teraz na myśl F.Dzierżyński. Czy za jego zbrodnie winna przeprosić Polska?

  Nie, bo był Żydem. – admin

  ZSRS było państwem wielonarodowym, ale był to określony organizm polityczny.Czy sądzi Pan,że wykonawcami wszystkich komunistycznych zbrodni, w tym mordu katyńskiego, byli wyłącznie Gruzini i Żydzi? Czy nie widzi Pan,że poszedł Pan fałszywą ścieżką rozumowania?
  Nie ma III Rzeszy.ale odszkodowania za jej zbrodnie płacą obywatele RFN.
  2.Raczej nie przeczytam „Rosja we krwi i ropie”.
  „Archipelag gułag” i „Inny świat”, a także pobyt we współczesnej Rosji, wystarczająco oświeciły mnie, co do możliwości turańskiego grażdaństwa.
  Obiecuję, że rzadko będę zaglądać na ten portal; nie ma sensu.
  Pozdrawiam

 43. Rob said

  Obojetnie ile razy by nie zmienili nazwisko to ich korzenie zawsze wychodza na wierzch i czosnkiem zalatuje – mowa o Michalkiewiczu.

 44. aga said

  Oj, pani Joanna wyraznie niedouczona, ale i pełna buty,w tej Francji chyba za często w Maison-Laffitte bywala. Dzierźyński to taki sam Polak jak i z waćpanny d’Arc.
  Popatrz pani w te chazarsko- azjatyckie Rufina…
  A skoro juz Pani Sołżenicyna przedklada nad Pająk / pomimo,ze ten ostatni zawiera w swoich ksiązkach mnostwo zrókeł/ to może warto tez 200 lat razem /dwiestie let bmiestie/ hi hi.

 45. Zbigniew Koziol said

  Pani Ago, jakie „200 lat w miescie”? Czytalem „100 lat samotnosci”. Tam nie bylo nic o miescie.

 46. aga said

  Sołżenicyna 200lat razem / 200 liet wmiestie : nie mam alfabetu ros. Panie Zbigniewie 🙂

 47. aga said

  ad.38

  Ale cyrk!Staniszkisowa ,która jest przeciwna „odamerkanizowania” Europy co za masońska suka

 48. Inkwizytor said

  Re: 45

  Александр Исаевич Солженицын. Двести лет вместе.

  Czy dobrze, bez błędów ?

 49. 166 bojkot TVN said

  Wykaz marionetek, stan sprzed katastrofy, ale poczytac można. ciekawe, kto to pisze i po co, ale niechcący nadaje się jako ilustracja demokracji. Demokracji wielkoaferalnej z wielkimi pieniędzmi w tle (dla mnie wielkimi, dla innych małymi, akurat takim, żeby kupić sobie posłusznego pieska) http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/cimoszewicz-czekamy-na-jaruzelskiego/komentarze,1492733,,31199005

 50. 166 bojkot TVN said

  47/
  A propos „kłamstw Kaczyńskiego” o byciu/nie byciu premierem, trzeba gwoli ścisłości przypominać wszem i wobec jak to zaczynała Platforma Obywatelska, która miała być ruchem obywatelski, miała nie brać pieniędzy z budżetu na swoją działalność, to klepał codziennie Olechowski z Tuskiem. Tusk miał oszczędzać na wszystkim, w tym na lotach samolotami rządowymi – a zamiast kupić nowy samolot, skierował rządowy samolot do remontu.
  Po katastrofie w Smoleńsku wyszło, że mamy dwa rządowe samoloty (?) – drugi ponoć jest w remoncie w Samarze. Jeśli to ma być taki sam remont jak tego co spadł, to może taniej będzie faktycznie latać na drzwiach od stodoły, bo taki stan polskiego lotnictwa wojskowego zostawi po sobie tzw minister obrony Bogdan Klich.
  Miał być rząd fachowców, czyli cieni z J.M.Rokitą w roli premiera. Mielibyśmy wówczas najgłupszą żonę „najmądrzejszego premiera, i pewnie dlatego Tusk wolał sam rządzić z gabinetem innych cieniasów, zamieszanych we wszystkie możliwe afery, jak ta hazardowa z rodziną Sobiesiaków.

  Afery zbladły po katastrofie w Smoleńsku (to może być jeszcze jedna poszlaka obciążająca ten rząd o współudział w zbrodni), a taki bezczelny typ jak Palikot, zaprogramowany przez zidiociałych PR-owców Tuska, nadaje w TVN kolejną mantrę do powtarzania wśród wyznawców Tusk-VN.
  Tylko, że to już przestaje działać, wasz okręt tonie, wyborcy pogonią wam nawet Pali-kota!

 51. Alina said

  ndrzej Wajda – podanie z 1949 r. – pod względem politycznym pewny
  http://www.obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1135:wajda-podanie-1949&catid=140:komorowski&Itemid=81

 52. Zbigniew Koziol said

  @48 (Inkwizytor)

  http://sila.by.ru/

  Ale ja przez to poka nie proszol. Za slabo znam rosyjski by lekko czytac. Lektura jednak wydaje sie arcyciekawa.

Sorry, the comment form is closed at this time.