Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szlachtowanie generała Zagórskiego

Posted by Marucha w dniu 2010-06-17 (Czwartek)

Artykuł ten, autorstwa zamordowanego polskiego historyka, dr-a Dariusza Ratajczaka, rzuca wiele światła na tajemnicę „zaginięcia” generała Zagórskiego. Zarazem będzie on pierwszym z całego szeregu artykułów, przypominających osobę dr-a Ratajczaka. – admin

Motto: Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.
Józef Beck, Sejm RP, 5 maja 1939

Zdaję sobie sprawę, że wyrażanie negatywnych opinii o Józefie Piłsudskim w sierpniu ( rocznica Bitwy Warszawskiej) i listopadzie ( rocznica 1918 r.) uważane jest za wysoce niestosowne (już na pewno w kręgach miłościwie nam panującej neo-piłsudczyzny, czyli V Brygady). Postanowiłem przeto w tzw. międzyczasie przypomnieć, a nawet skomentować słynną – dzisiaj wstydliwie chowaną pod sukno – sprawę generała Włodzimierza Zagórskiego.

Przed wybuchem I wojny światowej Zagórski był prominentnym oficerem II Oddziału Sztabu Generalnego w Wiedniu. Odpowiadał za kierunek rosyjski, to znaczy podlegały mu odpowiednie wysunięte ekspozytury wywiadowcze (Hauptkundschaftstellen) w Krakowie, Przemyślu oraz Lwowie, które z kolei zatrudniały sieć agentów, w tym samego Piłsudskiego.

Ja wiem, nawet dzisiejsi apologeci marszałka (vide: dr Ryszard Świętek – „Lodowa ściana”) , idąc zresztą – bo inaczej nie można – śladem autorów PRL-owskich (Zbigniew Cieślikowski, Jerzy Rawicz) i emigracyjnych (Jędrzej Giertych), potwierdzają fakt współpracy tegoż z wywiadem wojskowym Austro-Węgier ( w tym branie pieniędzy), ale rozgrzeszają takie praktyki, gdyż służyć miały one walce o niepodległą Polskę.
Zapominają wszelako, że jak napisał prof. Maciej Giertych: Wywiady płacą agentom, bo są im przydatne ich usługi. Gdyby nie były przydatne – nie płaciłyby (Opoka, nr 25, luty 1998). Co więcej, płacą, a czasami, w ramach handelku, wymieniają się informacjami z wywiadami nawet wrogich państw. Nie dałbym głowy, że Austriacy incydentalnie podrzucali Rosjanom jakieś papiery dotyczące np. warszawskich struktur PPS. Strasznie śmierdząca sprawa, ale kto raz z wywiadem zaczyna, ten w g**** wchodzi.

Zagórski osobiście poznał Piłsudskiego dopiero po wybuchu wojny, gdy został z ramienia Austriaków szefem sztabu Komendy Legionów, czyli de facto przełożonym skromnego brygadiera. Panowie znienawidzili się. Uczucie to przeniosło się na I połowę lat dwudziestych z jednego podstawowego powodu: Zagórski nie wyzbył się pamięci, jak inni polscy oficerowie z dawnej armii austro-węgierskiej. Wiedział o Piłsudskim dużo, za dużo, a Marszałek – o czym milczą jego wielbiciele, chciał o niekoniecznie chlubnej przeszłości zapomnieć. Dlatego już jesienią 1925 r. mobilizuje przeciwko utalentowanemu organizatorowi polskiego lotnictwa opinię publiczną, wikłającą go w aferę Frankopolu (kompletna, ale nośna społecznie bzdura), czy oskarżającą o brak patriotyzmu w latach Wielkiej Wojny. W tym wypadku ogarem okazał się, podług celnego określenia Stanisława Cata-Mackiewicza, nieuk o psychologii łobuza, frazes pozbawiony wszelkiej treści, czyli Wojciech Stpiczyński – nie bez kozery twórca nic nie znaczącego hasła sanacja. Oczywiście nienawiść wzrośnie, gdy w maju 1926 r. Zagórski- szef Departamentu Lotnictwa – stanie po stronie prawowitych władz Rzeczypospolitej, broniąc Warszawy przed rebeliantami.

Zagórski został aresztowany przez zwycięskich buntowników w Wilanowie w dniu 16 maja 1926 r. Po kilku dniach, wraz z innymi generałami (m.in. właściwym zwycięzcą Bitwy Warszawskiej- Tadeuszem Rozwadowskim) przewieziono go do więzienia na wileńskim przedmieściu Antokol. Siedział tam do sierpnia roku następnego. To wiemy na pewno.

Gdzie jest generał? (wersja reżimowa)

Podług oficjalnej wersji Zagórskiego zwolniono z aresztu w Wilnie 6 sierpnia 1927 r. Generał w towarzystwie żandarmów przyjechał pociągiem do Warszawy i prosto z dworca kazał się zawieść autem do… Łaźni Fajansa na Krakowskim Przedmieściu. Pożegnał się z obstawą i … wyparował – najpewniej uciekł, czyli zdezerterował z wojska. Później uzupełniano ją o inne elementy, np. oświadczenie niejakiego Dawida Erdkracha (homoseksualisty, oszusta i podwójnego szpiega; już nie wiadomo od kogo dostał czapę podczas II wojny światowej), że ten widywał go dość często w wiedeńskich kawiarniach. Sanacyjna propaganda nie popisała się: wszystko to było prymitywne, naciągane i nielogiczne.

Gdzie jest generał? (wersja nieoficjalna)

Przedstawiona poniżej wersja generalnie, przynajmniej w moim odczuciu, odpowiada prawdzie. Rzecz jasna pewnych szczegółów nie da się już jednoznacznie ustalić. Podaję ją w oparciu o źródło, które ujawnię każdemu, kto o to poprosi. A zatem, co się stało z nieszczęsnym generałem?

Przede wszystkim powróćmy do antokolskiego więzienia. W przeciwieństwie do innych uwięzionych generałów przechodzących rodzaj załamania psychicznego lub też podupadających gwałtownie na zdrowiu (Rozwadowski), Zagórski jest w dobrej formie. Odgraża się, że ujawni kompromitujące papiery z przeszłości, że jego uwięzienie to skandal itd. Słowem – nie daje się zmiękczyć. W nocy z 5/6 sierpnia , na podstawie pisemnego rozkazu, zabierają go z kazamatów kapitanowie Miładowski i Myśliszewski (w asyście żandarmów). Wcześniej ubierają w cywilne ubranie, w tym umyślnie za duży kapelusz. Wszyscy podążają na dworzec. Zagórski podróżuje do Warszawy w szczelnie zasłoniętym przedziale pociągu. W stolicy na peronie dodatkowo czekają (w cywilu!) kapitanowie Płaskowski, były szef Oddziału II z D.O.K. Grodno, Włoskowicz oraz organizator ówczesnego „Strzelca”, słynny Łokietek. Dworzec pustoszeje, piłsudczycy prowadzą generała do czekających w pobliżu aut. Jedno z nich miało numer rejestracyjny W-6141. Zapisał go jakiś kolejarz.

Początkowo uwolnionego więźnia zawieziono do Walerego Sławka na ulicę Chopina 1. Zagórski znał przyszłego prezesa BBWR z działalności szpiegowskiej na rzecz Austro-Węgier pod pseudonimem Stefan Pierwszy (Stefanem Drugim był sam Piłsudski: panowie brali pieniądze w HK-Stelle Krakau), miał odpowiednie raporty, kwity itd. Teraz Sławek zaklina go, by je wydał, a Piłsudski wszystko wybaczy. Generał w ostrych słowach odmawia. Wtedy Sławek przekazuje ofiarę osławionemu majorowi Zygmuntowi Wendzie (wtedy szefowi ochrony Piłsudskiego, po wybuchu wojny kierownikowi Obozu Zjednoczenia Narodowego) – dla zmiękczenia uporu. Ten przewozi nieszczęśnika do lokalu Strzelca przy ulicy Dobrej 2.

Na Dobrej oprawcy związują Zagórskiemu ręce na plecach, obrzucają wyzwiskami, biją po twarzy, kopią i okładają szablami – zrazu płazem. Generał nie chce współpracować, zatem przypalają mu skórę papierosami, cygarami oraz kłują sztychem szabli. W torturowaniu Zagórskiego uczestniczyli (trudno ustalić, kto biernie, a kto czynnie): ppłk. Piątkowski i Józef Beck, major Wenda, kapitanowie Kowalski, Miładowski, Myśliszewski, Płaskowski oraz Łokietek. Na pewno, wbrew pogłoskom, wśród egzekutorów nie było Bolesława Wieniawy- Długoszowskiego. Można mu wierzyć na słowo – niekoniecznie trzeźwe. To był wprawdzie człowiek nie pozbawiony wad, ale niezdolny do takiego świństwa.

Zagórskiego dręczono w ten sposób przez kilka dni. Podczas jednej z tych szczególnych sesji generałowi udało się uwolnić i zdzielić krzesłem dwóch oprawców (trafili do szpitala). Wersja, tym razem niepotwierdzona, głosi, że w wynikłym zamieszaniu ofiara podbiegła do samego Piłsudskiego (a dyktator dyskretnie nocą odwiedził lub odwiedzał lokal Strzelca), policzkując go. Wtedy miał paść rozkaz: skończyć z nim… niech zabierze swą tajemnicę do grobu.

Jak było w tym konkretnym momencie – trudno powiedzieć, faktem natomiast jest, że śmierć Zagórskiego była straszna, rzeźnicza. Były dowódca lotnictwa został dosłownie rozsiekany szablami – do tego stopnia, iż ręce, którymi zasłaniał głowę wisiały na rękawach. Konającego dobił z pistoletu – strzał w tył głowy- major Wenda? Beck? Któryś z kapitanów? Zmasakrowane zwłoki najpierw przewieziono do Fortu Legionów przy szosie Grójeckiej, a następnej nocy do Wilanowa, gdzie zaszyte w worek obciążony kamieniami rzucono do Wisły.

W ten nieskomplikowany sposób uratowano honor ludzi walczących o wyśnioną, niepodległą Ojczyznę

Dariusz Ratajczak

Komentarze 34 to “Szlachtowanie generała Zagórskiego”

 1. chemtrail said

  Przepraszam, ale skąd są te informacje, czy ktoś wie ?, Czy to domysły czy zeznania jakiś świadków ?

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 2. Marucha said

  Dr Ratajczak napisał: „Podaję ją w oparciu o źródło, które ujawnię każdemu, kto o to poprosi”.

 3. Dominik108 said

  Motto: Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.
  Józef Beck, Sejm RP, 5 maja 1939

  I to jest wlasnie przeklenstwo ktore nas Polakow przesladuje – czlowiek prywatny moze i powinien sie kierowac honorem, panstwo nie jest osoba, politycy nim zarzadzajacy zawsze musza sie kierowac dobrem Narodu jako zbiorem indywidualnych ludzi – bezpieczenstwa rodzin, ich zywicieli, matek, dzieci.
  Beck kierowal sie „honorem” i dzieki temu utracilismy 30 % powierzchni kraju + 10 mln obywateli

 4. prawda said

  Powoli zblizaja sie wybory, nie wiem czy ludzie pojda na wybory czy nie, czesc nie bedzie w stanie pojsc na wybory jak powodzianie. Tych wszystkich ludzi dotknelo prawdziwe nieszczescie, ale okazuje sie ze tymi ludzmi nikt sie nie interesuje. To takie panstwo i rzad, my zwykli ludzie jestesmy potrzebni im tylko raz na pare lat do glosowania a potem hulaj duszo. Mam takie przeczucia ze wybory moga byc falszowane tak jak to bylo w drugim referendum w Irlandi gdzie bylo pokazane na YouTube jak podmieniaja skrzynki wyborcze. U nas jest to calkiem mozliwe, gdyz my tak prawde mowiac nie mamy demokracji, mamy jakis dziwny system. Wielu z was wysmiewa sie z Leppera ale on jest dzisiaj najlepszym politykiem na Polskiej scenie politycznej. Jak posluchacie jego co chce zrobic i jak zrobic aby bylo nam wszystkim Polakom lepiej to zobaczycie ze on mowi to czego my wszyscy oczekujemy. On chce prawdziwej demokracji jak np. w Szwajcarii gdzie zwykli ludzie tam mieszkajacy maja pare referenda w roku i decydyja czego chca a czego nie chca. Lepper zapowiedzial to samo, powiedzial ze w waznych sprawach bedzie sie zwracal do nas do suwerena tego panstwa o porade i zgode. Nie tak jak zachowal sie sp. prezydent Kaczynski, bal sie nas spytac czy my Polacy chcemy tego traktatu czy nie, sp. prezydent Kaczynski za to spytal sie narodu Irlandzkiego i to Irlandczycy zadecydowali o tym traktacie a nie my. Przeciez to jest chore, a nam wmawia sie ze jestesmy wolni i ze mamy demokracje. Acha, za to ze narod nie chce chodzic na referenda odpowiada rzad i jesli frekfencja bedzie niska to ten rzad powinien poniesc surowa kare. Obecni kandydaci z pierwszej polki, ktorych mozna podziwiac w antypolskich mediach codziennie Komorowski, Kaczynski, Napieralski, Pawlak oni 1 kwietnia 2008 roku w sejmie dopuscili sie zdrady narodowej, glosowali za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci i oddanie jej w obce rece. Polaku, pamietaj o tym, ja wiem media tego nie przypominaja gdyz maja swoich juz wytypowanych kandydatow i mysla ze biedny narod wybierze tych ktorych oni podstawia. Na dzien dzisiajszy i na obecne warunki najlepszym i jedynym kandydatem na prezydenta jest Andrzej Lepper, czlowiek przesladowany za to ze stawal po naszej stronie, czlowiek ktory zebral juz sporo dowodow na korupcje i na rozkradanie naszego majatku narodowego. Zapewne gdyby wygral Lepper wybory ruszyly by niedokonczone afery FOZZ, PZU, ORLEN i inne oraz na pewno ruszy prawidlowo sledztwo w spr tragicznego wypadku pod Smolenskiem. Obecni rzadzacy nie sa w stanie i chyba chetni aby pokazac narodowi cala prawde. Rowniez jest szansa gdy wygra Lepper wyjasnienie tych dziwnych morderstw jak gen.Papaly, Popieluszki, Olejnika i innych. Ludzie tego systemu nie sa w stanie tego zrobic, to musi byc calkiem inny czlowiek z innego ukladu a tym czlowiekiem jest Andrzej Lepper.
  Kazdy Polak glosuje na Lepper !!

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 5. Dominik108 said

  Nie na temat, ale Pan Lepper nie ma szans.
  Obecnie licza sie 3 osoby – Komorowski, Kaczynski i Korwin-Mikke.
  Osobiscie glosuje na Korwina

 6. Krzysztof M said

  Beck był masonem. Co kończy dowód. 🙂

 7. veri said

  Czytajac … ile historii (prawdy) jest w historii – bo co jeden (historyk) to lepszy tekst serwuje (do wierzenia)?!

  … czy prawda jest tylko to co ujrzymy na wlasne oczy ?

  … dla mojej, z 4-ro klasowym przedwojennym wyksztalceniem Matki slowo pisane bylo swiete – nie dopuszczala nawet mysli, ze mozna sklamac … jeden z piszacych tu Panow bardzo sie skrzywil kiedy napisalem, ze oszustwo jest funkcja inteligencji.

 8. Realista said

  Panie Marucha,

  Dzieki za podtrzymywanie pamieci pana Ratajczaka.

  Durne komentarze jak osoby podpisujacej sie Chemtrail nie powinny nas zrazic. Takich jak on jest bardzo duzo a szczegolnie w Radio Maryja.

 9. lopek said

  Re: 3 Dominik108
  Józef Beck, był z unych, więc szermowanie honorem przez unych w stosunku do Polaków to perfidna gra, mająca na celu ograć Polaka – który ma ręce i umysł, związane honorem!
  Ziuk szedł na pasku, niemieckich unych a zamach majowy, uniemożliwił przejęcie władzy, Polakom. Takich tajemniczych śmierci było w tamtym okresie więcej, po prostu mordowano skrytobójczo Polaków, stojących wysoko w ówczesnych strukturach państwa!

 10. Shakespear said

  Nie jestem naiwny i wiem ze napewno takie okropne wyczyny kazdy rzad tlumaczy swoim podwladnym,

  zarzadzajacy zawsze musza sie kierowac dobrem Narodu

  Jeszcze da sie rozumiec kule w glowe, ale jezeli prawdom jest to co czytam powyrzej to jakies bestkie w mundurach to robili. Nie rozliczajac tych ludzi zostawia „zakarzenie” w narodzie by pozniej ponownie wybuchnac.
  Bardziej zrozumiala jest w niektorych plemionach tradycja ze lamajac zasady plemiona kara jest wydalenie z plemiona, by w ten sposub humanitarnie pozbyc sie „zakarzenia”.

  Inne ofiary ginace za „dobrem Narodu”.
  David Kelley
  Anna Politowskaja
  Rachel Corrie
  Tadeusz Szczepański
  ….

 11. aga said

  Nikodem Dyzma to w/g zamysłu Dołęgi- Mostowicza prymitywny Ziuk Ginet vel Selman.A za tę ksiązkę te dotkliwie pobili „nieznai sprawcy” autora .

 12. jjaskow said

  Beck nigdy się, żadnym honorem nie kierował a tylko wypełniał polecenia.

  W czasie Bitwy Warszawskiej wycofał jedyny dywizjon lotniczy do Lwowa pozbawiając się wywiadu lotniczego. Praktyczne jako szef wywiadu u Piłsudskiego spowodowałby katastrofę gdyby nie Rozwadowsk, Sikorski i inni.wycofanie artylerii spod warszawy także nastąpiło na wniosek Becka.

  Najpierw flirtował z Niemcami a w ostatniej chwili zmienił front .Ciekawe jakie są prawdziwe powiązania Becka z Żydami amerykańskimi w okresie międzywojennym?.

 13. Jay Dee said

  @10.
  „Bardziej zrozumiala jest w niektorych plemionach tradycja ze lamajac zasady plemiona kara jest wydalenie z plemiona, by w ten sposub humanitarnie pozbyc sie „zakarzenia”.
  Drogi Panie – to się nazywa banicja – i nie żadne plemiona – tylko Najjaśniejsza Rzeczypospolita i wiele innych cywilizowanych krajów pare setek lat temu. POtem jeszcze PRL z wilczym biletem i pozbawieniem obywatelstwa – czyli innego typu banicja. Nie dikie plemiona.

 14. Wojwit said

  Postępowanie Becka w 39. potwierdza powyższe opinie, ale jeszcze kieruje domysły w stronę jego agenturalnej działalności dla wywiadu brytyjskiego. Polska przez taką łajdacką politykę na własną pierś przyjęła uderzenia dwóch szatańskich dyktatur, dając Albionowi brakujący rok na przygotowanie sie do wojny. Myśmy stracili wszystko – ludzi, wolność, terytorium, a te „brytole” pięknie się nam za nasze poświęcenie zrewanżowały w Teheranie, Jałcie i Poczdamie…

 15. Ofiara holomitu:dr Dariusz Ratajczak

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=8049

  Jerzy

 16. Augustyn P. said

  Ta Berlinska z Opola to Niemka czy Zydowka ?
  Tylko prosze mi nie tlumaczyc,ze obywatelka polska i ze pracuje na polskiej uczelni.
  Prosze takze odszukac tego bylego rektora UO (Nicieji czy Niczyjego) we Lwowie i podac jego adres .

  DARKU nasza wieczna PAMIEC o TOBIE nigdy nie zaginie .
  JUZ JESTES DLA NAS POLAKOW BLOGOSLAWIONY !

  POMOZ POLSCE,bowiem teraz jestes BLISKO BOGA WSZYSTKICH LUDZI.
  Wstaw sie do NIEGO za POLSKA i NAMI POLAKAMI – PROSIMY CIE !
  Daj znac w najblizsza niedziele wyborcza z nieba NASZEGO STWORCY.

  JUZ JESTES SZCZESLIWY i BEZ TROSK , MY JESZCZE JE MAMY i BOL NASZE SERCA PRZENIKA, NA ZIEMI,NASZEJ POLSKIEJ,TEJ ZIEMI PRZELANEJ KRWIA ZAWSZE OD TYCH SAMYCH JEJ WROGOW .

  Niech Bog tych LOTROW CO GNEBIA SWIAT WEZWIE DO SIEBIE NATYCHMIAST i ROZLICZY !

  PROSIMY CIE BOZE – WYSLUCHAJ NAS PANIE .

 17. Amid said

  Ach moj mily Augustynie wsztsko minie, minie, minie : -)

  Bog pomaga tylko tym co sami biora sie do dziela.
  Polscy durnie umieja jedynie wnosic prosby do Boga, lub Rudzyka i czekac az inni zroba im dobrze.
  Nie tedy droga.

 18. Dominik108 said

  @9
  Prosze togo nie brac osobiscie do siebie, nie zamierzam Pana obrazac – ale czy mozemy do jasnej cholery skonczyc z nazywaniem Zydow „unymi”?
  Zyd to Zyd, Czech to Czech a Polak to Polak.
  Dla mnie takie unikanie mowienia po imieniu, to podswiadomy przejaw strachu – niby psiocze na Zydow, ale ich nie nazwe po imieniu, zeby mnie konsekwencje nie spotkaly.
  Podobnie wiekszosc ludzi bron Boze nie powie otwarcie, ze do zmiany sytuacji politycznej w Polsce w nastepnym sprzyjajacym momencie historycznym bez przelewu krwi sie nie obejdzie i wrogow Polski trzeba po prostu zastrzelic…

 19. Praworządny Obywatel NWO said

  @Wojwit, Angole jak wiecie biją się zawsze do ostatniego żołnierza…,swojego sojusznika.
  A Ziuka to już zupełnie na wióry przerobił Pająk w swojej książce.
  Ech te nasze marzenia o niepodległości. Ile to już lat?
  Pani Leelee Sobieski, amerykańska aktorka grająca między innymi Joannę d’Arc (nie mylić z Millą Jovovich), deklarowała dalekie pokrewieństwo z Janem III Sobieskim, nadmieniając przy tym, że był on ostatnim królem Polski. Oczywiście, w polskich mediach wywołało to pełne pobłażliwej wyższości prychnięcia. Tymczasem zdarza się, że i komediantom bywa objawiona mądrość.

  Jeżeli bowiem za kraj suwerenny uznamy taki, któremu polityki zewnętrznej i/lub wewnętrznej nie narzucają inne państwa, to ostatnią elekcją przeprowadzoną bez obcej interwencji była właśnie ta z roku 1674, zakończona wyborem Jana Sobieskiego. Każdej następnej towarzyszyła ingerencja obca: rosyjska, szwedzka, austriacka, saska, pruska lub francuska
  http://peregrin-tuk.blog.onet.pl/Jan-III-Sobieski-ostatni-krol-,2,ID405786105,n

 20. prezydent said

  Wiec popatrzcie – KTO i DLACZEGO boi sie Leppera : ……………………….. http://www.youtube.com/watch?v=Th6i-KyWul8&feature=related

 21. — Tak bardzo , chcialbym napisac cos madrego , stosownego do wydarzenia dla ktorego ten artykul i dyskusja sie toczy . Moze jednak tylko poczytam . Smutne to wszystko .
  — W niedziele , by Polakom chociaz na moment , jasnosc i madrosc podpowiedziala : — Idz na wybory , zaglosuj na Andrzeja Leppera , dobrze uczynisz .

 22. może wy monre said

  Może wy i monre a może nawet uczone ale ja gwizdam żeby te pierdoły czytać to tsza mnić nieźle nasrane we łbie.Tak na muj rozum to każden z was umaczany w jakieś szpoclowskie g…. i jeb.ać was fszyskich w opsrane dupe a potem we parszywe morde s poważaniem h.. wam na koniec we głupie posrane łby.Tylko bes obrazy.

  Odezwał się b. „Stary Przygłuch”. Ten Pan chce, aby z nim dyskutować. – admin

 23. może wy monre said

  A g… prawda że kce dyskutować.Po prostu żem se pszeczytał te powyższe pierdoły i wyraziłem sfuj stosunek do tego….. trudno to nazwać agitacjom abo pszekabacaniem abo podesrywaniem to tak fszysko naras.Jak śfiatkowie jehowy pszyjdom se pot moje drzwi to taka sama rozmowa z nimi jak to tu….. toto.

 24. może wy monre said

  No to może jeszcze ze dwa słowa jakem sie jusz tak rospędził.Mnianowicie we tym wontku porusza siem temata jak to oficer prowadzący usiłował szantażować swych byłych agentóf i jeszcze robi siem s tego wielkom afere że wymkli siem jemu s pot kontroli i stanowszy po stronie sprawiedliwości ubili sukinsyna.Taka sama sytuacja jest teras .Wielce rosprawia siem kto wspułpracował i ile brał i kogo zakapował ale nic siem nie mówi że zrozumiał,nawrucił siem a te skur.win.syny co prowadzili zdradzieckie robote dali bierom cienszke forse i zdradzajom dalej na wschut i na zachut to dalej włos nim z głowy nie spada a łep powinien jusz dawno spaść.No i takie parszywe gnidy dyskutujom se tu jakby nigdy nic i niema nich kto ukatrupić i se fspominajo jak to jednemu zdrajcy i szantażyście pszed wojnom noga sie podwineła i pszejechał siem na własnych agentach.Tak se myśle że we pierfszej kolejności fszyscy agenci co poczuli siem patriotami i w wolnej polsce porzucili te parszywe robote to we pierszy kolejności powinni zaciukać sfoich oficeruf prowadzących i to dopiero był by początek ich patriotycznej postawy.S poważaniem brzydze sie zdrajcami. szpiegami i podobnom sfołoczom i nikt mnie nie pszekona że białe jezd białe.

 25. NC said

  #14. Wojwit powiedział/a
  „Polska przez taką łajdacką politykę na własną pierś przyjęła uderzenia dwóch szatańskich dyktatur, dając Albionowi brakujący rok na przygotowanie sie do wojny. Myśmy stracili wszystko – ludzi, wolność, terytorium, a te „brytole” pięknie się nam za nasze poświęcenie zrewanżowały w Teheranie, Jałcie i Poczdamie…”

  Czas się nauczyć brytyjskiej maksymy, że państwa nie mają sentymentów czy przyjaźni – państwa mają tylko interesy. Państwo poważne to takie, które interesy swoje i własnej ludnośći ZAWSZE stawia ponad interesy wszystkich innych państw.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Powyższa prawda nie dotyczy jednak Rosji.
  Przywódcy rosyjscy powinni w pierwszym rzędzie dbać o interesy Polski – te same interesy, które „wybrani przez naród” mają głęboko w d…
  Natomiast interesy rosyjskie powinni zaniedbywać.

 27. Augustyn P. said

  Nie przejmujcie sie takimi jak ten wyzej podeslany ….(mniejsza o nazwanie go),ktory chce zaklocic nasz dyskusje.

  Kto ogladal wyzej pokazane obrady Sejmu RP i przemowienie koncowe Andrzeja Leppera ,chyba juz nie bedzie mial watpliwosci aby wlasnie zaglosowac na ANDRZEJA LEPERA.
  TEN POLAK NAPRAWDE NALEZY DO ODWAZNYCH !
  W nim cala nadzieja ,ze w koncu tych zlodzieji i zdrajcow POLSKA ROZLICZY !!!

 28. Ewelina said

  Nazwisko Beck kojarzy mi sie ze zdrajca.
  Nazwisko to kojarzy sie mi z „nie oddamy jednego guzika!” i wiele innych bredni o honorze bla, bla, bla.
  Faktem jest, ze II wojna wybila najbardziej swiatlych ludzi i rzucila nasz kraj w lapy zydokumuny, ktora dokonczyla dziela mordowania!
  Nie znaczy to wcale, ze wszyscy o tym nazwisku sa zdrajcami.

  Mysle, ze powinnismy sobie przypomniec powody i cel I i II wojen swiatowych.
  Co bylo powodem pierwszej?
  Oficjalnie zamordowanie jednego czlowieka.
  To brednie!
  Mysle, ze np. przemowienie Benjamina Freedmana, ktore wyglosil jesli dobrze pamietam w latach 60 moze nas przyblizyc do prawdy.
  Pewnie wiekszosc na tym forum to zna, ale sadze, ze warto to przypomniec, poniewaz wiekszosc ludzi nie ma o tym zielonego pojecia.

  I jeszcze inna sprawa: dlaczego Pilsudski powiedzial slynne zdanie by bez niego nie wojowac z niemcami?
  Bez niego znaczy po jego smierci.
  Kazdy polityk,dyplomata…, wiedzili, ze dojdzie do II wojny, faktycznie „pokoj” wersalski gwarantowal II wojne i byl czesto okreslany jak „zawieszenie broni”.

  Moim zdaniem Polska NIE powinna walczyc z niemcami ani w I, ani w II wojnie swiatowej!
  Nie bede tu rozwijala dlaczego, bo to dlugi temat. Chcialam tylko podkreslic moje zdanie.

  Mysle, ze internet daje nam mozliwosc obiektywej przebadanie historii.
  Badjmy zatem.

  I jeszcze jedno do dnia dzisiejszego „nasz sojusznik Anglia” nie pozwala otworzyc dokumentow na temat smierci gen. Sikorskiego, a nasz inny „sojusznik” Niemcy nie pozwalaja otworzyc innych dokumentow.

  W ciekawych czasach zyjemy.

 29. Ewa Polska said

  #28 Ewelina napisala:
  „I jeszcze inna sprawa: dlaczego Pilsudski powiedzial slynne zdanie by bez niego nie wojowac z niemcami?
  Bez niego znaczy po jego smierci.”
  ********************

  Piłsudski NIGDY tego nie powiedział.
  Prosze nie zmieniac kontekstu wypowiedzi.

  Dosłowne słowa Piłsudskiego sa nastepujace:
  „Wy te wojnę beze mnie przegracie. Wy w wojnę beze mnie nie leźcie, wy ją beze mnie przegracie.”

  http://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski

 30. Dominik108 said

  @ 26
  Co Pan perd.li Panie Marucha? Solzenicyna Pan nigdy nie czytal?
  Juz Leninsie przygotowywal, a po nim Stalin kontynuowal plany II Wojny – zaczely sie w 1919 roku !

 31. JAŚ NIE DOCZEKAŁ – DOWÓDCĘ ZWM TRAFIONO ŚMIERTELNIE PO DWUGODZINNYCH DELIBERACJACH

  (fragmenty sprawozdania prasowego)

  Dyrektor Ryszard Sakowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janka Krasickiego w zagajeniu przedstawił m.in. historyka Dariusza Ratajczaka.- Pan magister- powiedział- pomoże nam w wyborze kandydatur na nowego patrona…………

  Godzina Janka Krasickiego wybiła gdy do mikrofonu podszedł historyk Dariusz Ratajczak.

  Strzał pierwszy – współpraca z KPP, partią która pragnęła bardzo by Polska znalazła się w gronie narodów radzieckich, na co są dowody. Działacze KPP – przypominał Ratajczak – na VI Zjeździe w listopadzie 1932 roku, na 3 miesiące przed dojściem Hitlera do władzy, podjęli uchwałę o obronie Górnego Śląska przed polskim imperializmem i wezwali do walki z uciskiem narodowym ludności niemieckiej.

  Strzał drugi – bliskie kontakty Janka Krasickiego z antypolskim renegatami.

  Strzał trzeci – nad łóżkiem studenta Krasickiego wisiał w akademiku nikt inny tylko najbliższy wzór – Feliks Edmundowicz Dierżyński, znany szerzej pod ksywą krwawy Feliks oraz z tego, że lubił dzieci.

  Strzał czwarty – Krasicki w pełni aprobował fakt okupacji części Polski przez ZSRR, w okupowanym Lwowie doszedł nawet do godności miejskiego wiceprzewodniczącego Komsomołu, organizacji przecież niepolskiej.

  Strzał piąty – Krasicki zastrzelił Mołojca, zaraz po tym jak Mołojec zastrzelił Marcelego Nowotkę. Pierwszego KC PPR. Dziś wiadomo, że Mołojec się pomylił. Myślał, że kończy agenta gestapo, a Nowotko wykonywał tylko polecenia Moskwy żeby denuncjować konkurencję, czyli AK i ich londyńskich popleczników.

  Seria okazała się dla Janka śmiertelna.

  Tylko ksiądz katecheta, Krystian Szteliga okazał Jankowi litość.- Skończyłem w Zabrzu przodujące liceum imienia Włodzimierza Ilicza Lenina i zapewniam – patron nie miał na mnie żadnego wpływu. Przy okazji ksiądz wyraził obawę czy nowy, wiarygodny patron nie przyczynił się do budowania w szkole albo muzeum, albo kapliczki (”)

  Imię jego (Krasickiego – DR) zawieszono, a o woli uczniów i grona powiadomiona zostanie Warszawa. Wbrew sugestii księdza odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych referendum w sprawie nowych kandydatur.

  Historyk Dariusz Ratajczak zasugerował na marginesie, że teraz przydałaby się sesja poświęcona szkołom imienia Marcelego Nowotki………

  Nie ulega wątpliwości, że to ludzie wyciągnęli truchło z grobu i postawili na piedestale, a następnie je stamtąd zrzucili.

  Ryszard Rudnik ”TO”, nr 279, 30 listopada 1990

 32. starszy said

  Czy ja cofnąłem się do pięknych lat młodości we wczesnej Polsce Ludowej? Bo tym mnie karmiono w mlodości.
  Historyk, któremu się wydaje? Historyk bez źródeł?
  Usuńcie z tego portalu ten przedruk z Komiersanta włożony w usta D.Ratajczaka.
  Oj zalazł ten Piłsudski moskalom za skóre, zapomnieć nie mogą.
  A jeśli to rzeczywiście powiedział Ratajczak, to podajcie wiarygodne
  źródło tego artykułu, bo jeszcze nie podpisałem apelu.
  Z poważaniem

 33. chemtrail said

  Re 8

  Panie Realisto – z durnym i niepotrzebnym komentarzem to Pan wyskakuje przed szereg.
  Zadałem PYTANIE i otrzymałem wyczerpującą jak dla mnie rzeczową odpowiedź Gajowego.
  Jak pan wszędzie będziesz widział prowokacje to pan skonczysz w psychiatryku.

  Oskarżenia są poważne i sensacyjne – stąd moja prośba o źródło – bo go w tekscie nie znalazłem.
  Gajowy napisał i koniec.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 34. […] https://marucha.wordpress.com/2010/06/17/szlachtowanie-generala-zagorskiego/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.