Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  osoba prywatna o Dr Reiner Füllmich o rzekomej…
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Andżelika Orechwo zastąpiła Andżelikę Borys

Posted by Marucha w dniu 2010-06-20 (Niedziela)

Andżelika Orechwo będzie pełnić obowiązki prezesa Związku Polaków na Białorusi – podało Polskie Radio.

– Dotychczasowa wiceprezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Orechwo została wybrana p.o. prezes związku na posiedzeniu Rady Naczelnej tej organizacji – powiedział rzecznik ZPB Igor Bancer.

– Będzie pełniła obowiązki do następnego zjazdu – powiedział rzecznik.

Jak wyjaśnił, planowo następny zjazd organizacji powinien odbyć się za 2,5 roku. – Czy będzie przedterminowy zjazd – tego nie wiem – dodał.

Dotychczasowa szefowa związku Andżelika Borys złożyła rezygnację ze stanowiska, uzasadniając ją względami osobistymi.

Za: rp.pl, Nowa Myśl Polska

Komentarz internauty podpisującego się Koliber:

Szanowni Państwo,

Portal kresy24.pl znanego nam z wyjątkowej „inteligencji” p. Bućki, szkalującego wszystko co jest białoruskie zamieścił w dniu dzisiejszym powyższą informację:
„…Białoruś coraz szybciej przekształca się w wielkie więzienie dla swoich obywateli. Władze w Mińsku wprowadziły właśnie dwie nowe kategorie osób, które będą miały zakaz opuszczania kraju….”.

Stwierdzam jednak, że to Polska powoli przekształca się w swoistą twierdzę. Do Polski nie mają prawa wjazdu nie tylko Polacy, których przodkowie uczciwie płacili podatki i byli wierni Państwu Polskiemu, ginęli za Ojczyznę, ale i całe grono uczciwych, pracujących na rzecz suwerenności swojego państwa obywateli białoruskich. Grupa borysowa korzysta z przywileju, jaki dla niej przygotowały warszawskie władze i posługuje się nim, jak atutem. Jest nim wsparcie konsulatów warszawskich w Mińsku i Grodnie polegające na wyrażeniu zgody lub jej odmowy w uzyskaniu przez petenta wizy lub Karty Polaka. Czynią to, aby rozpętać wewnętrzną destabilizacje i niepokój obywateli Białorusi. Nie zdziwiłby mnie fakt, gdyby druga strona czyli Białoruś wprowadziła podobną kartę przetargową /lecz podkreślam, jako odpowiedź na niegodziwe zachowanie warszawskich urzędników/ w postaci zabronienia wyjazdu ze swojego kraju osobom, które poza granicami Białorusi szkalują swoją Matkę-Ojczyznę oraz suwerenne władze własnego państwa.

I jeśli ma dojść do tego, iż ta wspomniana grupa borysowa nie będzie przez jakiś czas miała możliwości wyjazdu z Białorusi, pamiętajmy o tym, kto ponosi pierwszorzędną odpowiedzialność za ten wypaczony stan stosunków polsko-białoruskich. A może ten atut jest stronie białoruskiej wręcz potrzebny, w celu przyszłego pomyślnego rozwiązania powstałej patowej sytuacji??…

WD, Częstochowa, 11.06.2010 roku

Komentarzy 16 do “Andżelika Orechwo zastąpiła Andżelikę Borys”

 1. 166 bojkot TVN said

  Panie Marucho z daleka!
  Tu na miejscu żyje się WYBORAMI PREZYDENCKIMI.
  A nawet coraz większą rozbieżnością wyników oficjalnych od dopiero co odtrąbionego „zwycięstwa” Bronisława wg wyników sondażowych, tuż po 20.00 20.06.2010.

  Ze zdecydowanego zwycięstwa, w nocy ok.24 zrobiła sie „nieznaczna przewaga”, do zobaczenia tu, o ile ktoś tego nie zmieni http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010
  BK – 39,08%
  JK – 38,34%
  Do rana jak sie doliczą, może będzie akurat odwroty wynik. Masakra Tuska i jego sondażowni, gazowni, PijaRowni, kompromitacja Palikotów, Niesiołów,
  Klichów. Może to będzie totalna klęska tego aferalnego układu.

 2. 166 bojkot TVN said

  Tu bardziej się postarali i napisali po oświadczeniu PKW, wyniki rzeczywiste z 48,99 % komisji
  http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/aktualnosci/news/pkw-minimalna-przewaga-komorowskiego,1495220,6587

 3. Marek said

  Może komuś się sprawa wyjaśni.
  Z netu o YouTube:
  Tristan-C 14 mies. temu

  YouTube, popularny serwis internetowy umożliwiający każdemu użytkownikowi prezentację filmów własnej produkcji, podpisał porozumienie z żydowską organizacją Liga Przeciwko Zniesławieniu(Anti-Defamation League – ADL), według której ADL uzyska prawo fachowego oceniania materiału pod względem nienawiści występującej w Internecie – podaje izraelski dziennik Haaretz.

  Umowa partnerska pomiędzy YouTube a ADL uruchamia tzw. centrum monitorujące nadużycia (Abuse & Safety Center), które umożliwi użytkownikom zgłaszanie materiałów zawierających nienawiść. Centrum to będzie również na bieżąco przedstawiało linki do opracowanej przez ADL listy materiałów o ekstremistycznej zawartości.

  Dyrektor ADL, Abraham H. Foxman powiedział, że YouTube jest niesamowitym narzędziem umożliwiającym dzielenie się nagraniami video i umożliwia prezentację własnej produkcji, ale jak inne miejsca społeczności internetowej może być nadużywane lub używane do groźnych i niebezpiecznych celów. […] Są tacy co próbują wykorzystywać technologię do rozprzestrzeniania rasizmu, antysemityzmu i innych rodzajów nienawiści.

  Dyrektor ADL podziękował firmie YouTube za zamieszczenie ważnych informacji pochodzących ze strony ekspertów, takich jak ADL i innych, celem wskazania skutecznych sposobów walki z nienawiścią w Internecie. Foxman podkreślił, że takie firmy jak YouTube dbające o tzw. bezpieczne użytkowanie Internetu nie mogą działać same i rodzice, nauczyciele, ludzie przemysłu, rząd i inne pozarządowe instytucje muszą działać razem, gdyż bigoci mogą być usunięci tylko wtedy gdy ludzie dobrej woli aktywnie będą wskazywali nadużycia celem powzięcia przez dostawcę internetowego stosownych działań.

  Firma YouTube należy do giganta informacji interntetowej, firmy Google. Codziennie na YouTube umieszczanych jest około 70 tysięcy nowych filmów.

  Tzw. Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) jest żydowską organizacją założoną w 1913 roku przez masońską syjonistyczną organizację Bnai-Brith. Abraham Foxman – uratowany przez prześladowaniami w czasie II Wojny Światowej przez polskie rodziny – jest dyrektorem ADL od 1987 roku.
  Abe Foxman znany jest z jadowitych wypowiedzi przeciwko komukolwiek kto stoi na drodze ekspansji syjonizmu.
  ADL pod pretekstem walki z nienawiścią, dąży do wprowadzenia kontroli Internetu, jedynym pozostałym wolnym medium publicznym.
  Promuje stworzone przez siebie filtry internetowe blokujące tzw. strony nienawiści, również i strony chrześcijańskie.
  Jednocześnie ta sama organizacja była przeciwna filtrom antypornograficznym, mającym być zainstalowanym w komputerach bibliotek publicznych, korzystających przez miliony dzieci.

  ADL dysponuje oficjalnie kwotą 50 milionów dolarów rocznie, utrzymuje 29 biur, zatrudnia ekspertów, np. byłych pracowników Pentagonu. Wielokrotnie nitki działalności szpiegowskiej prowadziły do ADL.
  Współpracuje z izraelskim wywiadem Mossad.

  Jaka następna organizacja wystąpi z podobnymi żądaniami ?
  ————————————————
  A miałem parę fajnych subskrybcji i skasowali ….. wszystko. Nawet ulubione filmiki. Une nas atakują na wszystkich frontach.

 4. Grażyna said

  Andżelika Orechwo ma wygląd aszkenazyjskiej Chazar-żydówki. Na Białorusi mają ten sam problem z Chazar-żydami, jaki występuje również w Polsce i w innych krajach, niestety.
  Chazar-żydów wyganiano ze wszystkich miejsc, w jakich się zagnieździli:
  Kiedyś takie coś znalazłam. To zamieszczam. Może to na temat? A jak nie na temat, to Admin wytnie.

  109 Locations whence Jews have been Expelled since AD250
  YEAR . . . . . . . . PLACE
  250 – – – – – Carthage
  415 – – – – –Alexandria
  554 – – – – – Diocese of Clement (France)
  561 – – – – – Diocese of Uzzes (France)
  612 – – – – – Visigoth Spain
  642 – – – – – Visigoth Empire
  855 – – – – – Italy
  876 – – – – – Sens
  1012 — – – – – Mainz
  1182 — – – – – France
  1182 — – – – – Germany
  1276 — – – – – Upper Bavaria
  1290 — – – – – –England
  1306 — – – – – France
  1322 — – – – – – France (again)
  1348 — – – – – – Switzerland
  1349 — – – – – – – Hielbronn (Germany)
  1349 — – – – – – – – – –Saxony
  1349 — – – – – – – – Hungary
  1360 — – – – – – – – – Hungary
  1370 — – – – – – – – – – Belgium
  1380 — – – – – – – – – – Slovakia
  1388 — – – – – – – – – – Strasbourg
  1394 — – – – – – – – – – Germany
  1394 — – – – – – – – – – France
  1420 — – – – – – – – – –Lyons
  1421 — – – – – – – – – Austria
  1424 — – – – – – – – – –Fribourg
  1424 — – – – – – – – – – Zurich
  1424 — – – – – – – – – – – Cologne
  1432 — – – – – – – – – – – Savoy
  1438 — – – – – – – – – – Mainz
  1439 — – – – – – – – – – Augsburg
  1442 — – – – – – – – – – – Netherlands
  1444 — – – – – – – – – – Netherlands
  1446 — – – – – – – – – – – Bavaria
  1453 — – – – – – – – – – France
  1453 — – – – – – – – – – – Breslau
  1454 — – – – – – – – – – Wurzburg
  1462 — – – – – – – – – – -Mainz
  1483 — – – – – – – – – – Mainz
  1484 — – – – – – – – – –Warsaw
  1485 — – – – – – – – – Vincenza (Italy)
  1492 — – – – – – – – – – Spain
  1492 — – – – – – – – – – Italy
  1495 — – – – – – – – – – Lithuania
  1496 — – – – – – – – – – Naples
  1496 — – – – – – – – – – Portugal
  1498 — – – – – – – – – – – Nuremberg
  1498 — – – – – – – – – – – Navarre
  1510 — – – – – – – – – – – Brandenberg
  1510 — – – – – – – – – – – Prussia
  1514 — – – – – – – – – – – Strasbourg
  1515 — – – – – – – – – – -Genoa
  1519 — – – – – – – – Regensburg
  1533 — – – – – – – – – – Naples
  1541 — – – – – – – – – –Naples
  1542 — – – – – – Prague & Bohemia
  1550 — – – – – – – – – Genoa
  1551 — – – – – – – – – –Bavaria
  1555 — – – – – – – – – – Pesaro
  1557 — – – – – – – – – – Prague
  1559 — – – – – – – – – – Austria
  1561 — – – – – – – – – – -Prague
  1567 — – – – – – – – – – -Wurzburg
  1569 — – – – – – – – – – -Papal States
  1571 — – – – – – – – – – Brandenburg
  1582 — – – – – – – – – Netherlands
  1582 — – – – – – – – – – -Hungary
  1593 — – – – — – -Brandenburg, Austria
  1597 — – – – -– Cremona, Pavia & Lodi
  1614 — – – – – – – – – Frankfort
  1615 — – – – – – – – – – Worms
  1619 — – – – – – – – – –Kiev
  1648 — – – – – – – – – – Ukraine
  1648 — – – – – – – – – – Poland
  1649 — – – – – – – – – – – Hamburg
  1654 — – – Little Russia (Beylorus)
  1656 — – – – – – – – Lithuania
  1669 — – – -Oran (North Africa)
  1669 — – – – – – – – Vienna
  1670 — – – – – – – – – Vienna
  1712 — – – – – – – – – Sandomir
  1727 — – – – – – – – -– Russia
  1738 — – – – – – – – – Wurtemburg
  1740 — – – – –Little Russia (Beylorus)
  1744 — – – – – – – – Prague, Bohemia
  1744 — – – – – – – – Slovakia
  1744 — – – – – – – – Livonia
  1745 — – – – – – – – Moravia
  1753 — – – – – Kovad (Lithuania)
  1761 — – – – – – – –Bordeaux
  1772 — – Deported to the Pale of Settlement (Poland/Russia)
  1775 — – – – – – – –Warsaw
  1789 — – – – – – -Alsace
  1804 — – – – – – -Villages in Russia
  1808 — – – – – – – Villages & Countrysides (Russia)
  1815 — – – – – – – – – L?beck & Bremen
  1815 — – – Franconia, Swabia & Bavaria
  1820 — – – – – – – – – – -Bremen
  1843 — – – – Russian Border Austria & Prussia
  1862 — – – – Areas in the U.S. under General Grant’s Jurisdiction[1]
  1866 — – – – – – Galatz, Romania
  1880s – – – – – – – Russia
  1891 — – – – – – – Moscow
  1919 — – – – – – – – Bavaria (foreign born Jews)
  1938-45 – – – – Nazi Controlled Areas
  1948 — – – – – – -Arab Countries
  Reference sources for the above.

 5. Krzysztof M said

  Ad. 1

  „Może to będzie totalna klęska tego aferalnego układu”

  – Nie będzie. Przedstawią to jako swój sukces. Ten sukces odtrąbią, a ciemny lud to kupi.

 6. Ryziel said

  już po i turze chyba banda Tuska odpuściła i zgodziła się na drugą turę

 7. Ryziel said

  Czemu Polska niema takiego despoty patriioty Lukaszenki,tylko „fartuszkowca” Bronka lub przyjaciela Izraela Jarka

 8. Shakespear said

  Umowa partnerska pomiędzy YouTube a ADL uruchamia tzw. centrum monitorujące nadużycia (Abuse & Safety Center)

  Orwell nazwal by te centrum , „Centrum Prawdy”. A Sowiety mieli swoja ulubiona gazete „Pravda” i wmontowane radja z jedna stacja w mieszkaniach, Oficjalna Prawda. Ale ten eksperyment sie nie udal 😉

 9. 166 bojkot TVN said

  8/
  To się nazywa „demokracja po żydowsku”, „demokracja w żydowskim sosie”.
  Dobrze byłoby coby każdy to już wiedział i odpowiednio się nastawił psychiatrycznie, żeby nie przeżywał szoku.
  Albo wręcz przeciwnie – użytkownicy YT mogą zaczną bojkotować serwis, a najlepiej założyć drugi na tych samych albo lepszych warunkach i olewać ADL.

  Dlatego właśnie niemożna dopuszczać żydów do władzy! Żadnej.

 10. aga said

  166 sobie zaprzecza.
  Pisze : nie można dopuszczać żydow do wladzy” a wczesniej ,ze Kaczyński to jego kandydat…:)

 11. 166 bojkot TVN said

  Ago! Gdzie konkretnie Kaczyński to mój kandydat?! – podaj link do mojego wpisu, jeśli takowy znajdziesz z moim IP.
  Straciłaś niniejszym całą swoją wiarygodność w moich oczach

 12. Realista said

  Re 10, 11

  Droga 166,

  Przyrzeklas wszystkim wyjawic swojego kandydata. Chyba mialas juz dosyc czasu na przestudiowanie „roznych” programow politycznych.

  Ktoz wiec jest twoim kandydatem?

  Powiedz nam abysmy wszyscy mogli na niego glosowac.

 13. aga said

  166 przemyca te swoje „prawdy” i poparcie bardziej finezyjnie…

 14. Marucha said

  Sprawa z uzyskaniem przez żydowski gang ADL monopolu na cenzurowanie Youtube jest znana, więc ich poczynania (likwidowanie filmów) nas nie zaskakują.

  Niestety, istnieją dwa problemy z założeniem konkurencyjnego portalu podobnego do Youtube:
  1. Pieniądze. Tu potrzeba naprawdę dużych pieniędzy.
  2. Światowa cenzura Internetu, choć jeszcze istnieją w niej duże luki. Odpowiednimi naciskami można zmusić operatora aby zlikwidował niekoszerny portal. Jeśli operator odmawia, cała jego firma może być odłączona od sieci poprzez operatora wyższego rzędu itd. Nie łudźmy się – operatorami najwyższego rzędu są firmy żydowskie…

 15. 166 bojkot TVN said

  12/ Realisto!
  Niestety, już nie możesz głosować na „mojego” kandydata.
  Podaj – jak Aga – mój wpis, na temat, czyli taki, w którym piszę cokolwiek o ujawnieniu kandydata. Masz jakieś surrealistyczne zwidy Realisto!
  Coś się Wam drodzy dyskutanci miesza, nie dziwnego, po wczorajszym piciu, możecie mieć dzisiaj kaca-giganta.

 16. aga said

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/06/15/polacy-na-bialorusi/

Sorry, the comment form is closed at this time.