Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wygra Polska, czy Centrolew?

Posted by Marucha w dniu 2010-06-21 (Poniedziałek)

Miny zrzedły sztabowcom Bronisława Komorowskiego, gdy po godzinie 20.00 20 czerwca Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Nie dość, że nie ma mowy o zwycięstwie w pierwszej turze, to jeszcze różnica, dzieląca ich protagonistę od głównego rywala, Jarosława Kaczyńskiego, okazała się minimalna (około 5%). Czarnym koniem okazał się być Grzegorz Napieralski, kandydat lewicy cieszy się zupełnie nieoczekiwanym poparciem rzędu 13 %.

O tym, czy na kolejne pięć lat w Belwederze zasiądzie człowiek całkowicie uległy wobec obecnie sprawujących władzę liberałów, czy też do takiej monopolizacji władzy nie dojdzie, zadecydujemy w drugiej turze 4 lipca. [Admin nie bardzo rozumie, dlaczego pospolite szumowiny nazywa się „liberałami”. – admin]

Najprawdopodobniej kampania wyborcza teraz dopiero nabierze rumieńców. Nic nie zostało bowiem jeszcze powiedziane: nokautu nie było, niektórzy komentatorzy już porównują sytuację do wyborów w roku 2005, kiedy to w pierwszej turze wygrał Donald Tusk, by w drugiej ulec Lechowi Kaczyńskiemu. Teraz decydujący wpływ na wynik drugiej tury mogą mieć wyborcy lewicy, których kandydat znalazł się na trzecim miejscu. Liczba głosów oddanych na pozostałych kandydatów, zgodnie z przewidywaniami, nie będzie odgrywała większej roli.

Najwyraźniej premier Tusk, jawny sterownik całej kandydatury Komorowskiego, dążący do utrzymania faktycznej władzy politycznej w kraju i jednocześnie wyeliminowania jedynej przeciwwagi wobec rządu, jakim był prezydent wywodzący się z innej opcji politycznej, wyciągnął jednak wnioski z licznych wpadek, gaf i bzdetów, wypowiadanych przez Komorowskiego, i spodziewał się, że łatwego zwycięstwa nie będzie. Flirt liberałów z lewicą rozpoczął się już wcześnie, najwyraźniejszym tego sygnałem było wysunięcie Marka Belki na stanowisko prezesa NBP. W ramach podziękowań jeszcze przed wyborami Włodzimierz Cimoszewicz poparł Komorowskiego, nie patrząc nawet na to, że SLD ma własnego kandydata. Teraz sztabowcy Komorowskiego już nawet nie ukrywają, że liczą na poparcie udzielone przez Grzegorza Napieralskiego, i z niecierpliwością oczekują spotkania obu liderów.

Pytanie brzmi tylko, na ile w praktyce zdaje się takie poparcie, udzielone przez szefa „rywalizującego” kandydata. Efekt medialny jest spory, to fakt. Ale Bogu dzięki to jeszcze nie media wybierają prezydenta, a ludzie. A ludzie, zwłaszcza Polacy, są z natury nieufni wobec autorytetów i poleceń wydawanych z góry. Nie należy się więc bynajmniej spodziewać, że te 13% poparcia, udzielone Napieralskiemu, przepłynie w drugiej turze czysto na Komorowskiego. Ludzie głosować będą raczej zgodnie z własnymi przekonaniami. I tu decydujący wpływ mogą mieć dwa czynniki: po pierwsze, strach przez powrotem IV RP (jest to spory potencjał, który da się jeszcze wykorzystać za pomocą czarnej propagandy). A po drugie, jak układają się proporcje dwóch nurtów polskiej lewicy. Nie jest bowiem tajemnicą, że w SLD rywalizują ze sobą dwa nurty – liberalny i, mówiąc umownie, prospołeczny. Elektorat o nastawieniu liberalistyczno-świecko-wolnorynkowym, a więc tak zwana młoda, demokratyczna lewica, której tak naprawdę bliżej do UW i PO, niewątpliwie Kaczyńskiego nie poprze. Natomiast ta część elektoratu, dla których pierwszorzędne znaczenie mają nie wolnorynkowy kapitalizm i liberalistyczne światopoglądy, a ochrona miejsc pracy i „sprawiedliwość społeczna”, mogą już swe poparcie udzielić Kaczyńskiemu. Należy przy tym zauważyć, że Jarosław Kaczyński do tej pory umiejętnie omijał te sprawy z dziedziny światopoglądowej, które mogą do niego zniechęcić i ukazywać go jako konserwatywnego tradycjonalistę o „zaściankowych” poglądach. Fakt, że w ostatnim czasie nawet odsunął się od środowiska Radia Maryja i „Naszego Dziennika”, przemawia w tym przypadku wyłącznie na jego korzyść.

Pod względem strategicznym trzeba też wspomnieć o genialnym wręcz sloganie wyborczym, jakim posługuje się Jarosław Kaczyński. „Polska jest najważniejsza” – z akcentem na słowo „Polska”. Krótko, zwięźle, i dla wszystkich zrozumiale. Nie jest to hasło partyjne, nie wyraża partyjnej ideologii czy spornych elementów ideologicznych, za to z czystym sumieniem pod nim podpisać się może prezydent, i każdy prawdziwy mąż stanu. Wystarczy porównać wiece wyborcze Kaczyńskiego i Komorowskiego, i dominujących na nich kolorystykę. Na jednych niepodważalnie przeważają flagi biało-czerwone i godła państwowe, na drugim – błękitne flagi partyjne, flagi Unii Europejskiej i symbole PO.
[Admin nie radzi przywiązywać zbytniej wagi do symboliki, choć niewątpliwie symbolika obozu Kaczyńskiego jest milsza naiwnemu sercu.]

W myśl byłego prezydenta: „Tu jest Polska…”. I ten aspekt również może mieć swoje znaczenie w drugiej turze, w której naprzeciwko obozowi „państwowo-patriotycznemu” może stanąć nowy Centrolew, czyli konfiguracja czysto polityczno-ideologiczna. Chcąc pokonać Komorowskiego w drugiej turze Jarosław Kaczyński będzie jednak musiał nie tylko uważać, by nie zniechęcić do siebie jakiejś części wyborców nieprzemyślaną czy emocjonalną wypowiedzią. Wymagałoby ono wielkiego wysiłku przekonania tych, którzy na niego nie głosowali, że faktycznie nie jest tym samym prezesem PiS-u, którym był do kwietniowej tragedii.

Michał Soska, Nowa Myśl Polska

Admin traktuje Jarosława Kaczyńskiego wyłącznie jako tzw. mniejsze zlo. Może nawet i nie mniejsze, lecz ładniej opakowane.

Komentarzy 40 do “Wygra Polska, czy Centrolew?”

 1. zofia said

  Jarosław Kaczyński powiedział, że nie boi się zarzutów o lewicowe poglądy. Jak zaznaczył, od tej pory nie będzie używał słowa postkomunizm, tylko lewica.

  „My nie boimy się żadnych zarzutów, niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i po trosze jesteśmy” – mówił Kaczyński.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75248,8045072,Kaczynski__nie_bede_mowil_postkomunizm__bede_mowil.html#ixzz0rWgnxn6f

 2. zofia said

  Ciekawe co powiedza na krytyczne fakty wobec PiSu,JKaczynskiego, RM znajomi i rodzina? Zawsze bylam pro-komuch, lub wyslana do rozmowy z GW

 3. Grażyna said

  GDYBY POLACY WRESZCIE POSZLI PO ROZUM DO GŁOWY – NIKT Z NARODU POLSKIEGO NIE POSZEDŁBY W LIPCU NA WYBORY!!!

  PRZECIEŻ TAM TERAZ BĘDĄ TYLKO „UNI”.
  A NIECHBY SIĘ PRZELICZYLI – ILU ICH WRZUCI COŚ DO URNY?

  UNI – NA UNYCH!!!

 4. Isreal said

  kochany Adminie, Jarek jest mniejszym złem!!!
  Gdzieś około 15 cm!!

  Kurczę, kiepski i czarny humor!!!!

 5. Isreal said

  czy raczej wisielczy.

  ten humor

 6. — Pani Grazyna z 3 — ze nikt z Polakow nie powinien isc w lipcu na wybory .
  Przeciez o to unym chodzi . Im wystarczy , oglosic wybory i powiedziec : NAROD WYBRAL .
  Komu Pani chciala by takim apelem zaszkodzic ?

  Nie jest oczywiscie to wazne , ze niedzielnymi wyborami , (wynikami) jestem wiecej niz bardzo zawiedziony .

 7. wierny Polsce said

  Obojetnie na kogo zaglosujesz 4 lipca i tak szmul na urzedzie siedzie ! Roznic sie tylko beda pochodzeniem ojca i matki.

  Aby sie sami wybrali nalezy bezwzglednie olac druga ture cieplym moczem !
  Zreszta czy widzieliscie przez ostatnie pol wieku aby Polacy byli chocby na najnizszym szczeblu wladzy ???
  Baaaa, soltys we wsi to mieszaniec a co dopiero wojt,burmistrz czy proboszcz .
  Partie wszystkie bez wyjatku sa zazydzone do granic mozliwosci ,widac to po procencie takze u Leppera – sa u niego na garnuszku ale glosowali na swych ziomkow w innej partii.
  Te glosy co uzyskal Lepper to tylko jeszcze od nieodmozdzonych Polakow.
  Gajowy widzi nikla nadzieje u Jareczka – czy ktos juz podplacil za AGITKE i to pewno jakis gorol z Chicago ?

  Jezeli gajowy zartuje ,to kiepski to zart przy poniedzialku.

 8. Marucha said

  Gdzie niby gajowy „widzi tę nikłą nadzieję u Jareczka”? O jaką „agitkę” chodzi Wiernemu Polsce?
  Czy ja naprawdę piszę tak dwuznacznie i niezrozumiale?

 9. Szpilok said

  Może, to i „durno” albo „niemnożka straszno”, ale każdy (nawet Napierniczalski) lepszy niż „bronio” ze wsi. To toksyczny typ.

 10. Gmad said

  JKM na gorąco po ogłoszeniu wyników wyborów słusznie zauważył, że na Bandę Czworga zagłosowało 90% wyborców i że świadczy to o tym, jak skutecznie udało się w Polsce przez ostatnie 20 lat zmarginalizować prawicę:

 11. Klawisz said

  Śmiejemy się z kolegami z roboty, że 75% głosów wąsacz Komorowski otrzymał w pierdlach – od złodziei, bandziorów, gwałcicieli i innych rzezimieszków. Dobra rekomendacja…

 12. Marek said

  Doskonały opis jednego ze „sztandarowych” osiągnięć Bronka i „polskiego” pejssejmu tańczącego chanukę na grobie prawdziwej Polski. Demontaż rodziny pójdzie teraz na całego, produkcja Pawlików Morozowów rozpoczęta. A KK …. milczy.

  http://www.wykop.pl/ramka/389305/wielki-brat-zamiast-taty-i-mamy/

 13. Toronto said

  II-ga tura to wybor miedzy „dzuma”, a „cholera”.
  Jakby na to nie patrzyl to wygraly „polskojezyczne media”, ktore promowaly swoje opcje naiwnym i oglupionym wyborcom, zwazywszy, ze kazda opcja ma swoj staly elektorat wyborczy.
  Zas ryby i ci co zdecydowali sie pozostac w domu z roznych powodow w dniu wyborow, glosu nie maja.
  Po raz kolejny juz Polska i Polakami bedzie rzadzil zydowski squrwysyn przez nastepne 5 lat – vide L.Kohne, A.Stolzman, L.Kalkstein, chyba, ze wydarzy sie cos nadzwyczajnego.

 14. Toronto said

  Ad#3
  Krytycznie.
  Ja sie zastanawiam kto wlasciwie ma jeszcze rozum w Polsce, poniewaz przez ostatnie 5 lat nie powstala zadna liczaca sie sila polityczna w Polsce, poza „kolkami rozancowymi” i „kolkami wzajemnej adoracji”, ktora moglaby rozprawic sie z pookraglostolowym ukladem pomiedzy zydami z PZPR, a zydami z Solidarnosci, ktorzy przez ostatnie 20 lat trzymaja wladze w swoich rekach i swiadomie dzialaja na szkode Polski i Narodu polskiego.
  W takiej sytuacji musi powstac NSZ (Narodowe Sily Zbrojne) do walki z okupantem Polski w obronie polskich interesow narodowych.

 15. Ciekawe co by bylo gdyby tylko kandydaci i ich rodziny poszly glosowac? Ewenement na skale swiatowa? czy na taki gest jest stac Polakow tu i w Polsce? moze warto sie zastanowic? i bojkotowac na potege? mhm…przeciez Polska katastrofa stoi no i nie polskim rzadem, n’est pas?
  Ouch! czy takie marzenie jest mozliwe?
  cheers!

 16. Andrzej 101 said

  A może by tak wybory robić w polskim baraku w sobotę – żydostwo ma szabat, nie pójdzie głosować.
  Nawet z Kaczorem do Smoleńska nie polecieli, bo była sobota, choć oni to tacy jego przyjaciele.

  Ciekawe, jakie byłyby wyniki sobotnich wyborów, bez unych…

 17. Andrej said

  Obaj pretendenci poza wzrostem , ilością włosow na głowie itp. niczym się specjalnie nie różnią w swych poglądach, dlatego II turę zbojkotuje. Jesli ktoś ma watpliwości niech zajrzy na strone http://www.lpr.pl i zapozna się z oswiadczeniem Zarządu Głównego LPR.

 18. Inspektor Lesny said

  Jak juz pisalem, nie pozostaje nic innego, jak tylko uszanowac decyzje Polakow w Polsce.
  Tajemnica dla mnie jest, dlaczego uwazaja, ze nie trzeba nawet zadnej przeciwwagi do partii reprezentujacych obce interesy…
  Mysle, ze licza na okruchy ze stolu bogaczy.
  Trzydziesci kilka milionow zebrakow, liczacych na laske panska.
  Nie sa to puste slowa-Lepper 1,2% inni opozycjonisci podobnie…

 19. Realista said

  re 12

  Myli sie pan.

  Zydostwo w szbas tez moze podrozowac. W szabas mozna podrozowac na wodzie.

  Religijny zyd bierze butelke z woda i na niej siedzi.

  Zyd potrafi oszukac nawet wlasnego Boga.

 20. Realista said

  re 8 Gmad.

  Mam nadzieje ze pan nie uwaza ze Korwin-Mikke bylby lepszy. Kazdy z nich, moze z wyjatkiem Leppera, to jak wygra zaklada jarmulke i do Izraela.

  Izrael = Izis + Ra + El. Nazwa kraju od starozytnych bogow.

 21. Marucha said

  „Jak juz pisalem, nie pozostaje nic innego, jak tylko uszanowac decyzje Polakow w Polsce” – pisze Inspektor.

  Jeśli słowo „uszanować” rozumiemy w ten sam sposób – to ja nie mam najmniejszego zamiaru szanować decyzji durnych i nadzwyczaj szkodliwych dla Państwa i Narodu. Przeciwnie, żywię do nich niechęć i pogardę.

  Oczywiście nikt nie ma innego wyjścia, niż pogodzić się ze skretynieniem polskiego społeczeństwa, ale stąd daleka droga do uszanowania kretyństwa.

 22. Marucha said

  Janusz Korwin-Mikke. Kim jest?

  Systematycznie reprezentuje ortodoksyjnie liberalny, żydowski punkt widzenia na ekonomię.
  Za główny cel gospodarki uważa osiąganie jak największego zysku przez posiadaczy własnych biznesów.
  Nie interesują go żadne względy moralne, etyczne czy kulturowe przy osiąganiu zysków. Nie rozumie pojęcia interesów narodowych.
  Używa słowa „socjalista” równie często i bez sensu, jak Żydzi słowa „antysemita”. Przypisał nawet socjalistyczne poglądy Piusowi IX (sic!).
  Jego rzekomy katolicyzm jest b. wątpliwy, gdyż głosi poglądy z nim sprzeczne, czego nie zauważają jego entuzjaści.

 23. Marian Barański said

  Pamiętam j.Korwina z roku 1979; przyjechał wtedy z LOndynu i powołał się na znanego tam narodowca. Ja wtedy prowadziłem nielegalny ,ale jawny Polski Komitet Obrony Życia Rodziny i Narodu. KOrwin zaproponował współpracę ale dekalog traktował wybiórczo np. zaznaczył,że będziemy się różnic co do obrony życia dzieci poczętych. Do współpracy nie doszło.Pamiętam też 11 listopada 1981 .W tedy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie miała miejsce manifestacja opozycjonistów. Korwin szedł w siedmioosobowej grupie demokratów i krzyczał jak najęty ” demokracja! demokracja!”.

 24. Miałeś chamie złoty róg said

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/05/18/chocholi-taniec-wokol-okraglego-stolu/

  „CHOCHOLI TANIEC WOKOL OKRAGLEGO STOLU”

  Ta nowojorska scena uswiadomila mi rownoczesnie dwie nieprzyjemne sprawy: a mianowicie, nasza polska bezsilnosc wobec wrogiej nam propagandy oraz uleglosc wszystkich naszych dotychczasowych rzadow wobec tych samych, antypolskich sil Dwa tygodnie temu udalem sie do pobliskiego kosciola w dzielnicy zdominowanej przez nowojorczykow polskiego pochodzenia z okazji rocznicy 3 Maja. Po drodze minalem polskiego weterana w rogatywce, oficerskim mundurze i w butach z wysokimi cholewkami, obwieszonego orderami. Na jego widok przechodzaca grupa mlodych Amnerykanow wybuchnela smiechem, wolajac glosno „O, Hitler, Hitler.” Tak wiec, polski mundur budzi tutaj jednoznaczne skojarzenia. Lata antypolskiej propagandy i nazywanie nazistowskich obozow zaglady polskimi zrobily swoje. Polski weteran to dla nich jakis chochol z innej epoki.

  Tymczasem w Polsce ciagle trwa chocholi taniec z okazji wyborow prezydenckich w ktorym bezwstydnie wykorzystuje sie przywiazanie Polakow do swojej dumnej, ale pelnej tragicznych i meczenskich momentow historii. W przeszlosci niejednokrotnie

  manipulowano nami, wykorzystujac polski patriotyzm, czesto wysylajac najlepszych na pewna smierc, oczyszczajac w ten sposob pole dla swoich interesow. Dzisiaj nie ma takiej potrzeby, ale pewna analogie moze stanowic np. pozbycie sie patriotycznie nastawionych dzialaczy Solidarnosci o polskim rodowodzie wysylajac ich na przymusowa emigracje. Zrobiono w ten sposob miejsce dla swoich opozycjonistow,

  z ktorymi komunistyczni aparatczycy i sluzby specjalne podzielily sie wladza przy okraglym stole w Magdalence… Obecnie, znow ponieslismy ofiary w tragicznej katastrofie lotniczej pod Smolenskiem, ktora dala okazje obydwu najwiekszym scierajacym sie w walce o fotel prezydencki partiom do licytowania sie kto jest wiekszym patriota.

  Niby-polskie truchla utworzyly nawet komitet popierajacy Komorowskiego. Ten sam starzec, ktory dzisiaj zarzuca przeciwnikom nekrofilie polityczna, wysylal kiedys pania Madziak-Miszewska na placowke konsularna w Nowym Jorku ze slowami, ze „Pani glownym zdadniem jest utrzymywanie dobrych stosunkow ze srodowiskami zydowskimi.” Mimo roznic pomiedzy partiami wywodzacymi sie z okraglego stolu,

  istnieje to jedno tabu, ktore w kazdej sytuacji ich laczy. Wtedy traci znaczenie patriotyzm lub przywiazanie do tzw. wartoscichrzescijanskich, wtedy pokazuja swoja prawdziwa twarz. S.p. Lech Kaczynski nie mogl nawet z siebie wydusic milosierdzia

  w stosunku do palonych zywcem dzieci i kobiet palestynskich przez armie izraelska przy pomocy bomb fosoforowych, zakaznych przez prawo miedzynarodowe. Ostro przeciwstawil sie deklaracji ONZ, ktora potepila te zbrodnie jako jedyny polityk zachodnioeuropejski. I to jakos nie przszkadza ojcu Rydzykowi popierac w calosci jego brata. Wydaje sie, ze wiekszosc polskich katolikow wspolczulaby nawet suce i jej szczenietom gdyby umieraly w meczarniach a co mowic o ludziach, jakakolwiek rase lub narod by nie reprezentowali.

  Zadziwiajaca jest rowniez nienawisc jaka wszystkie liberalne srodowiska darza dzialacza

  chlopskiego Andrzeja Leppera. Trudna do ukrycia pogarda a rownoczesnie lek przed nim maluja sie na twarzach zurnalistow przeprowadzajacych z nim wywiady. Kiedy w poprezdnich wyborach przeydenckich jego popularnosc niespodziewanie rosla w gore, mimo bezprzykladnej propagandy, pozainnymi „grzechami” przypisano mu nawet „faszyzm.” Tak rozprawiaja sie z politykami, ktorzy nie wywodza sie z magdalenkowego garbatego melba. Na jednym „patriotycznym” forum dyskusyjnym wyrazono nawet opinie, ze”swiniopas nie powinien sie pchac na salony.” Po wojnie nasze salony opanowaly przybledy ze wschodu, ktore nienawidzily wszystkiego co polskie i chlopskie.

  Dzisiaj Polska rzadza ich pomioty.

  Frank Katylina (Nowy Jork)

  ____________________

  22 Czerwiec 2010

  Panie Frank! Z większością stawianych przez Pana tez się zgadzam. Zgadzam się również z krytyką postawy L. Kaczyńskiego, która szczerze mówiąc nie odbiegała daleko od światowych trendów. Jednak co do oceny postaci Pana Leppera i ojca Rydzyka nie zgadzam się zupełnie. Najwidoczniej przebywając za oceanem nie jest Pan w stanie uchwycić niuansów mających wpływ na ocenę postaw obu tych person. Otóż daleki jestem od używania epitetów pod adresem Pana Leppera jednak muszę powiedzieć, że z niego taki polityk i obrońca chłopstwa jak niegdyś Jakub Szela. To populista i profan zainteresowany głównie własnymi korzyściami, a retoryka uprawiana przez tego Pana niczym się nie różni od tej jaką stosuje Wałęsa! Jeśli zas chodzi o ojca Rydzyka, to oczywiście można dopatrzeć się i u niego wielu niepożądanych cech, jednak media, które dzięki niemu funkcjonują i które czasem nie są obiektywne, to trzeba zauważyć, iż są jedynym medium o tak szerokim zasięgu wolnym od retoryki stosowanej przez meanstreem. Polska obecnie nie ma mozliwości dokonywania wyborów zgodnych z oczekiwaniami społecznymi. Pozostaje wybrać pomiędzy większym a mniejszym złem. Pomiędzy Kaczyńskim, który może być tym, który będzie kontrolować w miarę możliwości jakie daje fotel prezydenta poczynania rządu Tuska, a Komorowskim, który gwarantuje brak kontroli nad rządem i politykę prorosyjskiego i proniemieckiego rządu! Albo – albo, alternatywy nie ma! Odwoływanie się do tradycji, patriotyzmu jak sam Pan pewnie zauważył już w tym społeczeństwie nie skutkuje. Inżynieria społeczna michnikowszczyzny dokonała przeogromnych spustoszeń w mentalności Polaków, tym samym skazani jesteśmy poruszać się w rzeczywistości jaką mamy!
  Pozdrawiam Dariusz.K

 25. Brat Dioskur said

  Jezeli te wyniki sa rzeczywiscie prawdziwe to pokazuja nam jaka jest sila oddzialywania internetu.Michalkiewicz wychodzac z zalozenia ,ze medium to jest glownie we wladaniu mlodziezy,ktorej liberalny kurs PO mialby sie juz dawac we znaki ,liczyl na masowe poparcie Korwina…no coz skonczylo sie na 3 i cos tam procentach.Rozwazania i lamenty nad umyslowym stanem Polakow nie maja sensu,stali bywalcy tego forum znaja je od podszewki,natomiast pozostaje druga tura wyborow i pytanie czy ma sie ja pozwolic wygrac Komorowskiemu,niewatpliwie szkodnikowi sprawy narodowej nr 1!Powie ktos ,ze Jarkacz nie lepszy ,ale jezeli PO stanowi mieszanke metow spolecznych wywodzacych sie KLD czy udecji to w PiS-ie sa jeszcze jakies zdrowe nad podziw elementy,ktore pozwolilyby opoznic agonie i doczekac lepszych czasow.Jak wiadomo PO rozprawilo sie w TV z „wataha” i ze zdumieniem czytalem u Michalkiewicza kogo z TV wywalono!A byli tam ludzi z LPR-u , MW i SO !!!Niebywale, w dwa lata po unicestwieniu jedynych propolskich partii okazalo sie ,ze ich niedobitki przetrwaly w publicznej TV,wiec jednak cos pod parasolem PIS-u dalo sie przemycic!Osobiscie uwazam ,ze jezeli ta cala wyborcza szopka jest przynajmniej w czesci autentyczna to II tury nie nalezy bojkotowac, tylko nie pozwolic wygrac jej Komorowskiemu,co wcale nie oznacza poparcia Jarkacza i pisze to jako sympatyk LPR ,ktory jest w pelni swiadomy zdradzieckiej roli jaka odegral Jarkacz w odsunieciu mojej partii od wladzy.

 26. 166 bojkot TVN said

  Back in the USSR?
  Free Your Mind, 21 czerwiec, 2010 – 11:10; http://niepoprawni.pl/blog/74/back-ussr

  (..)Potęga komunizmu polega na tym (zwrócił uwagę na to J. Mackiewicz), że wprowadza on niewolnictwo duchowe, że podporządkowuje on sobie ludzi na poziomie duchowym, a nie tylko fizycznym. Zniewolenie duchowe może zaś trwać całymi dziesięcioleciami i być przekazywane z pokolenia na pokolenie jako „realpolitik” w ramach sowieckiego ładu. Zniewolenie duchowe może być czymś tak silnym, że niewolnicy zachowują się „jak należy”, czyli są grzeczni, „słuchają się”, nawet, gdy zmienione zostają warunki społeczno-polityczne (vide pieriestrojka). Niewolnik bowiem ścierpi wszystko – dosłownie wszystko: nędzę, poniżenie, ból – prócz wolności. Wolność dla niewolnika to chaos i niebezpieczeństwo. Niewola zaś to porządek i spokój.
  Zdumiewaliśmy się serwilistyczną, promoskiewską postawą gabinetu ciemniaków, postawą, która, w kontekście smoleńskiego zamachu, kwalifikuje tychże ciemniaków przed Trybunał Stanu (jeślibyśmy żyli w niepodległym, wolnym kraju), ale przecież nie mniej zdumiewająca jest postawa paru milionów Polaków, którzy z tym serwilizmem wiążą jakieś swoje wielkie życiowe nadzieje, jakąś wizję naszego (a może już tylko ichniego) kraju. Całkiem realny wydaje się więc scenariusz, w którym niepodległość Polski zostanie pogrzebana nie tylko przez promoskiewskie władze, ale przez sporą część polskich obywateli. Z tego też powodu sztab wyborczy J. Kaczyńskiego powinien pamiętać o tym, o co tak naprawdę w II turze wyborów toczy się cała gra. Podpowiem, że na pewno nie o kwestię finansowania służby zdrowia ani o zagadnienia związane z obyczajowością mniejszości seksualnych

 27. wierny Polsce said

  Piszesz o sobotnim glosowaniu a nie widzisz co zrobila w pierwszej turze durnota chigagowska i nowojorska ?
  Na kogo zaglosowali ?
  Polonia jest tak samo odmozdzona jak i ich pociotki w Polsce.
  Malo tego ciemnota slucha tego co im szmulowy ksiadz w parafii podpowie !!!
  Olac dalsze wybory to jedyna rada aby tych pasibrzuchow i ich rodziny wylowic, co to jak capy stali w kolejce do punktow wyborczych i chelpili sie mowiac: ja to na Bronka oddalem az piec glosow z rodzina .Inny odmozdzony : a ja namowilem 30-tu aby na Kaczynskiego zaglosowali ,bo dopiero teraz drugi blizniak im (tym w innym przebraniu ?) pokaze kto tu rzadzi Polska .
  A cep goralski lub inny z pod Bialegostoku lub Lomzy – jeden z drugim nie wie ,ze to to samo cialo zydowskie mleko ssalo z piersi matki !
  Cholera nie widza jak ich szmule za nos wodza ,chca wybierac mniejsze zlo a to wszystko parchy i ich poje…ce na uslugach.

  Nie myslcie ze szmul nie wie jak goja podejsc nawet w sobote i szabas .On swego pacholka wysle zrobi ci klub polsko-hamerykanski,zalozy parafie a nawet stowarzyszenie, aby ci we lbie zrobic kielbie i bedziesz tanczyl jak ci Jankiel zagra.

  Marucha nie nie oburzaj sie na nas i nie pisz wiecej o „podziale zla” – zlo na swiecie jest jedno tylko inaczej opakowane lub przebrane !
  Pisz i wal rowno ,chyba ci nikt nie dyktuje jak ?
  Nie musisz sie tlumaczyc nikomu JAK JESTES POLAKIEM (starczy nam wszystkim wszelkich tlumaczen).
  Bedzie sie tlumaczyc przed Bogiem za grzech zaniedbania OBRONY WLASNEJ OJCZYZNY i poki zyjemy dzialac na chociazby na miare naszych przodkow i wiecej !
  Wejdz na portal „wiernipolsce”,poogladaj i posluchaj Zieminskiego,Kosiura i Poreby oni mowia wprost i wyraznie o wyborach !
  Trzeba sobie wszyscy pomagac ,bo wymadrzania juz starczy.
  Tam gdzie pojawiaja sie posty o jednoczeniu natychmiast servery je nie dopuszczaja ,zatrzymuja i buforuja – juz samo to swiadczy jak prawda jest dopuszczana do publiki.
  Masz glowe nie od parady Marucha wiec dawaj rady madre ale nie takie (nie wiem czy to toje czy kogos innego,nie mam zamiaru grzebac i cytowac) ,ze Kaczynski cos dobrego dla Polski zrobil lub zrobi,bowiem blizniak do blizniaka podobny i w przemiane nie wierz co najwyzej w orientacje seksualana.

  Polsce trzeba prezydenta Polaka,a ze takiego nie dopuszczaja lub jezeli chcoiaz czastka Polski w nim sie tli to widzisz jakie procenta od DURNI POLSKICH UZYSKALI.
  Koniec z obwijaniem gow.a w bawelne ,rabac i to rowno gdzie tylko czuc gow.o ,cebule i czosnek !

  Starczy juz naszego maiuczenia na forach,z ktorego tyle pozytku co z zyda w polskim kosciele lub w Radiu Maryja.

 28. aga said

  Brat Dioskur,
  wyjątkowo się z Panem nie zgadzam.
  Myslę ,ze JarKacz jest gorszy niz Komorowski,bardziej perfidny i zaklamany CZYLI ZAŻYDZONY.Jego porażka może spowodowalaby upadek tej pseudopolskiej i pseudopatriotycznej partii pis a to pozwoliłoby od nowa zagospodarować prawą stronę sceny.
  p.s.
  z tego co wiem to te osoby z MW prztrwały w TelAwizji do momentu sojuszu pisuaru z sld jaki zapanował kilka miesięcy temu.

 29. aga said

  Pani Zosiu-Samosiu nie ma szans. Dlatego w Jewrokołchozie się tak po bizantyńsku rozbudowuje kadrę urzędniczą ,ze to wlasnie te spasione urzędasy,ktore nic nie robia tylko utrudniają Polakom życie,stanowią jednakże wierny i zdyscyplinowany elektorat partyjny.Do tego sprzedajne dziennikarskie dziwki i tzw. ynteligenci,żyjący na kredyt,ktorzy jak ognia boją się „populistów”.To będzie 20% populacji z okładem.

 30. aga said

  JKM jak kazdy chazar to kameleon.
  A,że chazar widnieje w 2 niezwiązanych ze soba listach:P.Henryka Jezierskiego i polonica.net

 31. Adm said

  Zapytajmy
  PO KLĘSCE WYBORCZEJ – CO DALEJ? http://kandydaci2010.wordpress.com/2010/06/21/po-klesce-wyborczej-co-dalej/
  I szukać na tak zadane pytanie odpowiedzi.

 32. Inspektor Lesny said

  Dotyczy 21 Marucha.
  Juz nie wiem , jak mam moje mysli ubrac w slowa.
  Ja pisze, ze to sie dzieje w Polsce jest zalosne, i ze mi wstyd.
  Ale ja i kilkuset nawet, innch rencistow i emerytow, po wiekszosci od dawna na emigracji, ani spoleczenstwa polskiego nie tworzymy, ani nie jestesmy dla niego reprezentatywni.
  Wymienic spoleczenstwa nie mozna, co najwyzej jednostki.
  Pytanie-co dalej…

 33. z sieci said

  Jesteśmy dalej od pozycji świadomego narodu – niż byliśmy w 1989 roku.
  Rzeczywiście.
  Dwadzieścia lat temu niezależny kandydat Stan Tymiński zakwalifikował się do drugiej tury wyborów prezydenckich. Obecnie proces gnilny jest tak zaawansowany, że wszyscy kandydaci nie unurzani w układach Okrągłego Stołu nie osiągnęłi 5% łącznie.

  Polska, a właściwie naród zamieszkujacy te tereny, nie zasługuje na samodzielny byt. Nic nie funkcjonuje. Służba zdrowia, oświata, wymiar sprawiedliwosci, inne urzędy i instytucje nie realizują statutowych celów dla dobra społeczeństwa tylko chronią interesy grupowe zatrudnionych. Poczucie wspólnoty grupowej jest tak silne, że tylko zewnętrzna okupacja moze przynieść poprawę.

  Za najmniejsze zło uważam utratę suwerenności na rzecz UE. Porównywalne rozwiązania to utrata suwerenności na rzecz Federacji Rosyjskiej lub Niemiec.

  Najgorsze jest utrzymywanie obecnego status quo, to znaczy postępujaca degeneracja gnilna i uzależnienie od Izraela i USA.

  tłumacz
  zaprasza;net

 34. Marucha said

  Wolałbym już stracić suwerenność na rzecz Rosji – jednego z niewielu państw, gdzie religia została oficjalnie podniesiona do spraw wagi państwowej.

 35. Inkwizytor said

  Bardzo dobrze, że Rosja odradza się jako państwo i duchowa wspólnota. Miejmy nadzieje, że po wypełnieniu żądań Matki Bożej z Fatimy Rosja przyjmie katolicyzm.

 36. z internetu said

  Ks. Kazimierz Sowa laureatem Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego i… jakos salon i GW nie maja do niego pretensji, ze zajmuje sie dzialalnoscia inna niz teologiczna. Co za hipokryci!

  http://biznes.onet.pl/ks-kazimierz-sowa-laureatem-nagrody-nbp-im-wladysl,18562,3303699,1,news-detal

 37. z internetu said

  Rostowski o możliwości polskiej pomocy dla krajów strefy euro
  http://biznes.onet.pl/rostowski-o-mozliwosci-polskiej-pomocy-dla-krajow-,18543,3304341,1,news-detal
  *************************************************
  Jednym słowem polska, zalana wodą biedota
  będzie …. wspierać żydowskich bankierów i spekulantów giełdowych w Islandii, a także Grecję, która od UE dostała fundusze na rozwój o jakich my po wejściu do Unii mogliśmy tylko pomarzyć. A wszystko oczywiście na zasadzie tej samej solidarności, na podstawie której Europa Zachodnia pozwoliła nam w podziękowaniu za trud polskich żołnierzy doświadczyć eksperymentu zwanego komunizmem.

  Fajnie…:-)

  Rejtan

 38. Marucha said

  Ks. red. Sowa? Ot, zwykły nikczemnik w sutannie. Przeputał parę milionów, jakie kiedyś dostał na Radio Plus.

 39. Z blogu said

  UNIJNY MATRIX – CO, SKĄD i JAK POBRAĆ
  Opis: Możesz być mądrym przed kolejną szkodą… Możesz teraz z witryny pobrać opracowania ukazujące zbudowane mechanizmy zniewolenia Narodu Polskiego – no i kto imiennie je latami budował. … To wszystko tylko od Ciebie zależy.

  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?pid=2669&bid=142&uid=

 40. Apel said

  Wczoraj byłem na interesującym spotkaniu w krakowskiej „Kuźnicy” (siedziałem pod portretem mego utopionego w dziwny sposób dziesięć lat temu kolegi, mającego akurat wtedy zostać rzecznikiem rządu SLD Andrzeja Urbańczyka). Dość mlody kpt. Jonatan Szapiro (jego ojciec to emerytowany pułkownik IDF) powiedział nam rzecz interesującą. Otóż istnieje PAKT WOJSKOWY USA-POLSKA-IZRAEL. Podejrzewam, że za niechęć do przystąpienia do tego tajnego paktu, został „skasowany” wicepremier Andrzej Lepper oraz jego Samoobrona.

  A co będzie dalej? Młody Szapiro powiedzial nam (było dość dużo młodych ludzi), że nie ma co czekać aż dojrzeje pokolenie, które będzie miało lepiej poustawiane w głowie niż to obecne (tzn. „solidarnościowe” w przypadku Polski), jako że przygotowane są bardzo nieprzyjemne dla nas wszystkich WOJSKOWE projekty – patrz sytuacja na Białorusi, w Kirgizji, w Gruzji na Zadniestrzu i oczywiście w Iranie.

  Pozdrav,

  MG

  We wtorek w Krakowie (odbylo się) Spotkanie z udziałem gości specjalnych: Yonatana Shapiry – byłego kapitana izraelskich sił powietrznych, który odmówił służby wojskowej na Terytoriach Okupowanych oraz Ewy Jasiewicz – jedynej Polki uczestniczącej w rejsie konwoju humanitarnego Flotylli Wolności.”
  http://wolnemedia.net/?p=22323

  KRAKÓW – 22 CZERWCA (WTOREK)
  „Solidarność w imię sprawiedliwego pokoju”
  22 czerwca (wtorek)
  godz. 19:00
  Klub Kuźnica
  ul Miodowa 41 (I piętro)
  31-052 Kraków
  Spotkanie z udziałem gości specjalnych: Yonatana Shapiry – byłego kapitana izraelskich sił powietrznych, który odmówił służby wojskowej na Terytoriach Okupowanych oraz Ewy Jasiewicz – jedynej Polki uczestniczącej w rejsie konwoju humanitarnego Flotylli Wolności.
  W dyskusji również udział wezmą:
  – Omar Faris – reprezentant w Polsce Europejskiej Kampanii na rzecz Przerwania Oblężenia Gazy (The European Campaign to End the Siege on Gaza).

Sorry, the comment form is closed at this time.