Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Absmak podkarpacki

Posted by Marucha w dniu 2010-06-23 (Środa)

Wdowa po senatorze Stanisławie Zającu, Alicja, jako jedyny kandydat, zdobyła w wyborach uzupełniających do Senatu RP, 270 tys. głosów w okręgu Przemyśl-Krosno. Jednocześnie, oddano 60 tys. (słownie: sześćdziesiąt tysięcy) głosów nieważnych.

To oczywiście nie przypadek, ale protest wyborców, potraktowanych niczym obywatele specjalnej troski. Jest to efekt gestu miłości i pojednania pośród „bandy czworga”, która wspólnie i w porozumieniu uznała, że mandat w okręgu wyborczym 21 należy się wdowie po senatorze PiS. W ten oto groteskowy sposób, „wybory uzupełniające” okazały się fikcją, ze wskazaniem na oligarchiczną formułę dziedziczności mandatu senatorskiego. Wyborcy – sądząc po komentarzach w internecie – są, najdelikatniej rzecz ujmując, zażenowani zachowaniem partyjniaków, którzy w oparach tzw. miłości i pojednania uwzięli się zajeździć autorytet Senatu RP.

Demokracja parlamentarna w pięknym województwie podkarpackim okazała się tragifarsą, co najwyżej obiecującą kanwą dla surrealistycznych skeczy kabaretu MUMIO. Pożal się Boże statyści , którzy wypichcili całą tę sytuację, okazali się nadsprytni. Nie przewidzieli, że szantaż moralny i wielotygodniowe szastanie na prawo i lewo trumnami smoleńskimi może w końcu znużyć, zniechęcić, wyprowadzić z równowagi, wręcz wzbudzić agresję. Zupełnie nie liczyli się przy tym ze stratami moralnymi, jakie może ponieść pani Alicja Zając, tłumacząca się teraz w mediach z sytuacji, w którą została wmanewrowana.

Wszystko na sprzedaż? Okazuje się, że nawet w dobie piaru – nie za bardzo. Tych 60 tys. wyborców świadomie alarmuje, że – jak powiada wybitny lewicowy polityk gen. Wojciech Jaruzelski – „są granice, których przekraczać nie wolno”.

Marek Bednarz, mp.info

Komentarze 3 do “Absmak podkarpacki”

 1. Realista said

  Swietne

  reportaz z wyborow prezydenckich przez U1 Bator TV

  http://wzzw.wordpress.com/2010/06/24/palikot-zastrzelimy-jaroslawa-kaczynskiego/

 2. zofia said

  A to oznacza panie Realista, ze „na gorze” zdecydowano sie na „duzo mniejsze zlo” czyli J Kaczynskiego.
  Jest to kontrolowana prowokacja aby DOBROTY z RM zaglosowaly za JK. „Gora” wierzy ze Obama bedzie tylko 1 kad.
  Za takie wypowiedzi „wali- glupa” POlikota bedzie w sadzie i slusznie, gdyby ktos wypowiedzial takie slowa do Grossa lub Calej skonczy z ciezkim wyrokiem lub smiercia samobojcza.

  WYBORCY okręgu Przemyśl-Krosno,ktorzy oddali 60 tys. (słownie: sześćdziesiąt tysięcy) głosów nieważnych sa PATRIOTAMI

 3. Grażyna said

  ABSMAKÓW JEST WIĘCEJ na Podkarpaciu. Żydostwo PODKARPACKIE OKUPUJĄCE RATUSZ RZESZOWSKI – A NOSZĄCE OFICJALNĄ NAZWĘ RADA MIASTA RZESZOWA – ci nieodpowiedzialni złoczyńcy uchwalili w ub. 2009 roku, że zwiększą ilość PUNKTÓW SPRZEDAŻY ALKOHOLU W POWIECIE RZESZOWSKIM I W SAMYM RZESZOWIE – Z 40 JUŻ WCZEŚNIEJ ISTNIEJĄCYCH – DO 180 (!!!) OBECNIE.

  ROZPIJAJĄ RZESZOWIAN, NAJWIĘCEJ PIJE MŁODZIEŻ (!!!)

  DRANIOM, KTÓRZY TO MŁODZIEŻY ZROBILI – UJDZIE ŁADAKOM TO BEZKARNIE (!!!)
  BO MAJĄ WŁADZĘ (!!!)

  BOŻE! UWOLNIJ RZESZÓW I POLSKĘ OD ŻYDOWSKIEJ ZARAZY!

Sorry, the comment form is closed at this time.