Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Soros: Nie można wykluczyć upadku euro

Posted by Marucha w dniu 2010-06-23 (Środa)

Nie można wykluczyć, że dojdzie do załamania się euro i projektu europejskiego – ocenił „amerykański finansista” [czytaj: żydowski aferzysta pochodzący z Węgier, pachołek Rotszyldów – admin] George Soros w opublikowanym w środę wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Die Zeit”. Uważa on, że niemiecka polityka oszczędności zagraża Europie.

Zdaniem Sorosa, upadek wspólnej waluty i UE byłby „tragiczny, bo Europie groziłyby konflikty między państwami, które ukształtowały historię kontynentu”. „Dezintegracja już ma miejsce: różnice zdań między Niemcami a Francją w polityce gospodarczej są większe niż przed 10 laty” – powiedział Soros.

W jego opinii Niemcy są izolowane na świecie w swych poglądach na politykę gospodarczą. „Przez wzgląd na swą historię obawiają się bardziej inflacji niż recesji. Reszta świata jest odmiennego zdania” – dodał.

„Niemiecka polityka jest zagrożeniem dla Europy, może zniszczyć europejski projekt. Stabilność nie oznacza tylko braku inflacji, ale też brak deflacji. W chwili obecnej Niemcy wpędzają sąsiadów w deflację: zadłużone kraje muszą ograniczać płace i ceny. Grozi to długą fazą stagnacji. A ta prowadziłaby do nacjonalizmu, niepokojów społecznych, wrogości wobec obcych. Zagrażałaby zatem demokracji” – powiedział Soros.

Jego zdaniem jeśli Niemcy nie zmienią swej polityki, pomocne byłoby wystąpienie tego kraju z unii walutowej. Choć – jak przyznał – politycznie byłoby to fatalne.

Na początku czerwca rząd Niemiec zaproponował program oszczędności budżetowych i kroków podatkowych, co pozwoli wygospodarować 80 mld euro do 2014 roku. Berlin naciska na zaostrzenie zasad dyscypliny budżetowej przez UE. Tymczasem USA obawiają się nadmiernego zaciskania pasa przez Europejczyków. Waszyngton ostrzega, że może to zaszkodzić globalnej gospodarce, dławiąc rodzące się ożywienie gospodarcze.

http://biznes.onet.pl/soros-w-die-zeit-nie-mozna-wykluczyc-upadku-euro,18493,3304104,3219970,3304104,1,komentarze-detal

Komentarzy 8 do “Soros: Nie można wykluczyć upadku euro”

 1. Górecki said

  I tak wlasnie bedzie, bo niemozliwosc dewaluacji – na takim czy innym obszarze gospodarczym celem regulacji dynamiki – powoduje trzymanie w ryzach oraz ucisk pracownikow najemnych a sluzy wlascicielom gotowki.

 2. Gmad said

  Jeszcze trochę połupią te 27 krajów członkowskich (np. pod pretekstem CO2), a potem to wszystko pierdyknie. Pytanie tylko, czy pierdyknie tak jak Czechosłowacja, czy tak jak Jugosławia?
  Obama nawet do Barroso listy pisze i oskarża eurokołchoźników o to, że Unia zbyt gwałtownie dąży do ograniczenia wydatków oraz za szybko chce powstrzymać rosnące deficyty (cóż za hucpa):
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/unia_monetarna_to_za_malo/25117

 3. Praworządny Obywatel NWO said

  Kontrolowany upadek świata to operacja bardzo skomplikowana, nawet jak na koszerne głowy. Myślę, że jednak boja się,że coś może pójść nie tak i wymknie się im to spod kontroli. Reset w postaci I i II wojny światowej się udał,ale teraz to dużo bardziej skomplikowane. Poza tym jakieś walki frakcyjne w łonie NWO mogą spowodować,że zaczną się podsrywać. No i jeszcze jest boska interwencja. Na taką skalę jeszcze masoneria z chrześcijaństwem nie walczyła. Będziemy siedzieli, przerażeni, bez nadziei i wtedy przyjdzie odsiecz!!

 4. Realista said

  Niech Soros sie nie wymadrza bo on jest takim samym pacholkiem Rothschilda jak kazdy inny zyd.

  Rothschild podstawil go aby oboje zarobili na dewaluacji funta, a teraz Soros uwierzyl we wlasny geniusz i ze jest madry.

  Rothschild dobrze wiedzial co sie stanie z funtem bo byl wlascicielem Bank of England. Sam nie mogl zarobic na funcie to podstawil Sorosa.

 5. Dominik108 said

  Dlatego ponownie polecam wlascicielom oszczednosci lokowanie m.in w zloto.
  A tym paru ignorantom bez nalezytego wyksztalcenia i dostepu do informacji ekonomicznych, ktorzy zaraz sie tu zapluja na mnie, kapitaliste-brokera jednego, pragne zwrocic uwage na pewne naturalne zjawisko.
  Mianowicie po upadku czesci systemu bankowego jesienia 2008 roku,
  oraz tego iz szeroka czesc populacji w koncu zdala sobie sprawe, iz banki przeksztalcily sie w „Casinos Internacional”, ktore handluja „egzotycznymi produktami finansowymi”, czyli zwykle hazarduja sie naszymi pieniedzmi, a w razie przegranej wyciagaja pieniadze od podatnikow za posrednictwem rzadow, aby dalej sie hazardowac, aby odrobic straty (handel tzw. derevatives wzrosl o 15% od czasow kryzysu i w takiej sytuacji nastepny krach finansowy jest nieunikniony, predzej czy pozniej).
  Zaufanie do dolara jako miedzynarodowej waluty spadlo gwaltownie i rynki zwrocily sie w strone euro, aby znow wyparowac tej wiosny.
  W sytuacji braku jakiejkolwiek pewnej miedzynarodowej waluty ( yuan, rubel, frank szwajcarski i inne tego typu waluty nie maja wystarczajacego zaplecza gospodarczego) zloto powrocilo do naleznego mu miejsca jako jedyna pewna miedzynarodowa waluta.
  I nie jest to chwilowa „zwyzka” kursu zlota, na tle wachan kursu ceny zlota, ale faktyczny i prawdziwy powrot zlota do jego historycznego znaczenia, jako naturalnej miedzynarodowej waluty.
  Znaczenia ktorego syjonistyczni bankierzy starali sie zniszczyc w ostatnich stu latach, odchodzac od parytetu zlota, zastepujac go pieniadzem papierowym.

 6. aga said

  rynek złota kontrolują tez une…

 7. Z blogów said

  Jeśli wybuchnie wojna z Iranem!!!

  Iran ogłasza alarm wojenny i przesuwa w stronę tej granicy doborowe jednostki:

  [http://www.debka.com/article/8868/]

  Będzie Wojna:

  Następne 4 okręty wojenne zostały skierowane w stronę Iranu. Francja, Niemcy oraz Wielka Brytania pod komendą USA mobilizują siły powietrzne.

  USA oraz Izrael rozmieściły już strategicznie łodzie podwodne z głowicami nuklearnymi.

  Podawaliśmy już wcześniej, że na zjeździe Bildenberg zapadała pozytywna decycja co do ataku na Iran.

  [http://www.forbes.com/2010/06/21/iran-nuclear-israel-war-opinions-reza-kahlili.html]

  ::::::::::::::::::::::::

  http://zenobiusz.wordpress.com/

 8. Czy mozna , znajac polityczna realnosc Swiata , sily za to odpowiedzialne , przy tym zywiac obawe , lek , troske o przyszlosc Najblizszych , Ojczyzny , Swiata , nie popelniac grzechu ciezkiego – zlosci , nienawisci , najgorszych zyczen , do ktorych wstyd przyznac sie .

Sorry, the comment form is closed at this time.