Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Pax i Piasecki

Posted by Marucha w dniu 2010-06-27 (Niedziela)

Nic z tego nie rozumiem. Prof. Maria Szyszkowska jest określana przez polskie patriotyczne witryny mniej więcej tak:
„Maria Szyszkowska – (człowiek żydokomuny) polonofob, dywersant, żydówka, marksistka, ateistka, komunistka, degenerat-liberał, pacyfista, antyklerykał – SLD-UP, SLD, Antyklerykalna Partia Postępu „Racja”, Pracownicza Demokracja, Stowarzyszenie na Rzecz Państwa Neutralnego Światopoglądowo NEUTRUM, Komunistyczna Partia Polski, Demokratyczna Unia Kobiet, Nowa Lewica…”
Jednym słowem – imponująca lista „zasług”, porównywalna do zasług Magdaleny Środy, „ś.p.” Jarugi-Nowackiej czy Wandy Nowickiej.
I oto narodowa „Nowa Myśl Polska” publikuje jej artykuł… i co najdziwniejsze, jest to zupełnie dobry artykuł. A może to jakaś inna Szyszkowska? – admin.

Konformizm i niewdzięczność

Funkcjonują u nas rozmaite mity i pseudoprawdy zgodne z nową poprawnością polityczną. Gloryfikacji pewnych osób – mimo ich roli w umacnianiu PRL – towarzyszą niesprawiedliwe oceny postaci zasłużonych dla polskiej kultury. Niejeden działacz partyjny z czasów PRL oddziaływuje także na rzeczywistość ostatnich dwudziestu lat, głosząc poglądy stanowiące odwrotność wcześniejszych.

Towarzyszą temu negatywne oceny działań Bolesława Piaseckiego także przez tych, którzy mu wiele zawdzięczają. Przemilcza się nawet fakt, że uratował życie kilkudziesięciu więźniom politycznym, w tym AK-owcom skazanym na śmierć przez władze stalinowskie. Jednym z nich był na przykład rektor Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (dzisiejszy Uniwersytet Stefana Kardynała Wyszyńskiego) profesor Jan Stępień.

Współpracujący z władzami politycznymi ówczesnej Polski inni przywódcy ugrupowań świeckich katolików – by wymienić Tadeusza Mazowieckiego, początkowo zastępcę Bolesława Piaseckiego – są szanowani, a więc nie doczekali się złej sławy jak Bolesław Piasecki.

PAX był środowiskiem odznaczającym się pluralizmem światopoglądowym. Dominowali tomiści, ale znaleźli dla siebie miejsce także kontynuatorzy filozofii św. Augustyna, jak również myśliciele nawiązujący do myśli francuskiego jezuity Teilharda de Chardin. PAX umożliwił publikowanie dzieł profesorowi Bolesławowi J. Gaweckiemu, twórcy filozofii rozwoju. Również dzięki temu Stowarzyszeniu ukazywały się książki i liczne artykuły kontynuujące polską filozofię narodową, czyli mesjaniczną, zwłaszcza myśl Wincentego Lutosławskiego. W okresie, gdy oficjalna nauka w PRL i Państwowe Wydawnictwo Naukowe stało na stanowisku, że w okresie dwudziestolecia międzywojennego żadne wartościowe dzieła nie powstały w Polsce – Bolesław Piasecki umożliwiał publikacje przypominające wysoką wartość naszego międzywojennego dorobku. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w PAX-ie znalazło się miejsce dla zwolenników filozofii neokantowskiej, ocenianej przez marksizm jako „rewizjonizm w ruchu robotniczym”.

Nie znam przykładu większej zbiorowej niewdzięczności niż postawa wielu wybitnych polskich twórców kultury, którzy korzystając wówczas z pomocy PAX-u, ze stypendiów, z udziału w konferencjach, potem gdy zyskali sławę, odcięli się od tego środowiska. Gdyby Instytut Wydawniczy PAX-u, stanowiący część składową tego Stowarzyszenia, nie umożliwił im debiutów, nie byliby w następstwie znanymi poetami i pisarzami. Zofia Kossak- Szczucka, Teodor Parnicki, Jan Dobraczyński, Maria Kasprowiczowa, żona Jana, czy Herbert, mogli byli publikować swoje dzieła dzięki PAX-owi.

Dziś mówi się bardzo wiele o wolności i znaczniej mniej, niż kiedyś, o pokoju – nawiązuję tu do nazwy Stowarzyszenia. Wolność we współczesnym rozumieniu tego słowa jest interpretowana jako możliwość swobodnego wyrażania własnego poglądu na świat. Właśnie do autentyzmu w kształtowaniu własnego światopoglądu przywiązywał istotną rolę Bolesław Piasecki. Doprowadził do tego, że w państwie marksistowskim znalazło się miejsce dla osób wyznających światopogląd chrześcijański oraz rozmaite odmiany światopoglądu akademickiego.

Bolesławowi Piaseckiemu najbliższe były wartości katolickie. Dzięki niemu katolicy mieli dla siebie miejsce w życiu publicznym. Powstała legalna opozycja wobec dominacji marksistowskiego sposobu myślenia. Toczyły się w prasie codziennej, tygodniowej i w miesięcznikach dyskusje przedstawicieli światopoglądu chrześcijańskiego ze zwolennikami światopoglądu marksistowskiego. Współcześnie krytyka PAX-u wiąże się z mylnym poglądem, że jedynie podziemna walka doprowadziła do dzisiejszej Polski.

Pogłębianie świadomości narodowej i stworzenie polskiej szkoły myślenia patriotycznego także było dziełem Bolesława Piaseckiego. Zdawał sobie sprawę ze znaczenia ideałów w życiu jednostek i narodów. Nakłaniał w swoich wypowiedziach do wspólnego działania osób wyznających odmienne światopoglądy. Podkreślał, że sens istnienia człowieka zawiera się w działaniu na rzecz wyższych wartości zespalających ze sobą jednostki.

Polityk ten konstruował tezy polityczne pozostające w zgodzie z uznawaną przez siebie hierarchią wartości. Jest to sprawa istotna, jeżeli weźmie się pod uwagę, że wielu dzisiejszym politykom własny interes oraz nepotyzm podpowiada działania oraz wypowiedzi w które, bywa, sami nie wierzą. Ryszard Reiff w opublikowanych dokumentach na temat działalności PAX-u podkreśla, że Bolesław Piasecki kontynuował „ideę narodowo – katolicką, dopasowując jej barwę ochronną do zaistniałych warunków”. PAX gwarantował wolność światopoglądową i autonomię wobec zewnętrznych nacisków.

Maria Szyszkowska
Autorka jest filozofem, nauczycielem akademickim, współpracowała ze Stowarzyszeniem PAX przed 1989 rokiem

Komentarzy 20 do “Pax i Piasecki”

 1. j said

  Rzeczywiscie dosc dziwna sprawa…calkiem rozsadny artykul… calkiem rozsadnej publicystki. Czyzby to oznaczalo, ni mniej ni wiecej, tylko to, ze z premedytacja miesza nam sie w glowach mieszajac ziarno z plewami? I ze nawet na dosc wiarygodnej witrynie polonica.net wciska sie wieksze lub mniejsze falszerstwa?
  Jednym slowem trzeba miec wlasne oczka oraz wlasne uszka otwarte na swiat i raczej polegac na wlasnym rozumku niz na opinii roznych autorytetow.
  Glowna zasada zas to: „po owocach ich poznacie”. Reszta to puch na wietrze. Silnym wietrze 🙂

 2. efka said

  Obłuda śmierdząca. Dzięki ci komusza rzeczywistości, że pozwoliłaś elicie wegetować, tak faktycznie jest powód do medalu. Dobry pan, ludzki nie mordował powalał pisać i istnieć. Niech cię babo wredna szlag trafi, bo ty także w tym tkwisz po rozkosmacony łeb. Żadne słowa nie zmienią faktu, że komuna cofnęła nas o lata, żadne komuch nie zasługuje na dobre słowo dopóki nie wyzna swych win i nie powie, PRZEPRASZAM. Jesteście Wy żydokomuna niewiarygodni nawet jak trzymacie w dłoni gałązki oliwne. Przepraszam nie było, odcięcia się od PRLu nie było. To gadaj sobie po próżnicy.

 3. PL said

  Ale tu chyba nie chodzi o osobę Szyszkowskiej, tylko o Bolesława Piaseckiego i PAX.

 4. aga said

  pani J,
  Szyszkowskiej tak jakoś mało ostatnimi czasy, w przeciwieństwie do wszędobylskiej Srody.Może Szyszkowska postanowiła odreagować w taki sposób?Drobna msta?
  A może sumienie ja ruszyło,ze W PAXie ja chcieli a teraz nie ?
  A może się nawrociła na prawdę?
  Czas pokaze.I rzeczywiście ” po owocach” ale kolejnych i wszystkich ja poznamy a narazie patrząc na calokształt jej „dokonań” po ’89 wpis na polonica.net wciąż aktualny.Nie dajmy się nabierać.Mało to się objawiło takich pseudopatriotow co to się tak pięknie uwiarygadniają aby potem narod na manowce sprowadzac?jedna jaskółka wiosny nie czyni.;)
  pozdrawiam

 5. PL said

  Jasne, pani Ago.
  Diabeł się na Mszę ubrał i ogonem dzwoni.

 6. Marian Barański said

  Śp. Leon Mirecki , senior ruchu narodowego, mowił mi, że ks. Stępień bedąc uwięziony przez bezpiekę wydal bardzo wiele osób, które następnie poniosły śmierc. Przypominam też sobie rozmowę ze śledczym ,który mi powiedział,ze oni po to zorganizowali Pax, by skupi w nim reakcjonistów i ich tam inwigilowac. Ogólnie panowała opinia,że 60 proc. Paxowców , to byli agenci bezpieki.

 7. Marucha said

  Nie było w PRL organizacji, która nie była inwigilowana, włącznie ze Związkiem Esperantystów.

 8. opornik said

  Mała dygresyjka, panie Gajowy.

  Esperanto powstało dlatego, by stać się „konkurencją” dla…

  Łaciny! – więc związek esperantystów,

  to była sfora natychrysta! – a mają swych „członków” nawet w…
  Radio MaRydzyk, w postaci ks. Piotra Andrukiewicza, który

  wprost pieni się na myśl o Tradycji i Łacinie, dumnie natomiast kszewiąc… esperanto!

  To dopiero Delirium Maximum, nieprawdaż?!

  Ewentulnie proponuję jako porównanie Związek miłośników np. Kanarków, choć i tam pewnie były kanarki nasze i wrogie…

 9. Krzysztof M said

  Co do Szyszkowskiej: Jedni czują zmianę wiatru i ustawiają się zgodnie z prognozowanym kierunkiem wiana, a inni tego nie potrzebują. 🙂

  Szyszkowska kiedyś wykładała na KUL-u. Ale wyleciała. Potem wspierała homo-niewiadomo. Więc jak można jej wierzyć na złowo? 🙂 Jak własnym życiem potwierdzi swoje własne słowa, to wtedy można się zastanowić, czy zasługuje na zaufanie. 🙂

 10. 166 bojkot TVN said

  Tu http://forum.ojczyzna.pl/read.php?f=3&i=15443&t=15437&v=t
  o p. prof. Szyszkowskiej 5 lat temu. Tym śmieszniej, że usiłowała startować w wyborach prezydenckich.

  Niestety, straciliśmy jeszcze śmieszniejszą kampanię wyborczą. Pani prof. Maria Szyszkowska nie zdołała zebrać niezbędnych 100 000 głosów poparcia, aby kandydować na urząd prezydenta RP. Wiem to dzięki trochę skundlałemu tygodnikowi >AngoraZdradzona przez lewicę i pedałówjak taka hm, baba mogła zostać profesorem?<

  Tamta kampania wyborcza była śmieszniejsza od obecnej. Bo obecna jest farsą z tragedią w tle.
  Pani Szyszkowska widać musi dorobić do kiepskiej emerytury. Jakiś potomek wziął kredyt?

 11. 166 bojkot TVN said

  Coś się cytat żle wkleił

  Niestety, straciliśmy jeszcze śmieszniejszą kampanię wyborczą. Pani prof. Maria Szyszkowska nie zdołała zebrać niezbędnych 100 000 głosów poparcia, aby kandydować na urząd prezydenta RP. Wiem to dzięki trochę skundlałemu tygodnikowi >AngoraZdradzona przez lewicę i pedałów< (to tytuł wywiadu) pani profesor nie może przeżyć, że pomimo wielkiego zaangażowania w obronę chłopców używających inaczej swoich genitaliów, nie uzyskała od nich należnej pomocy, a tak im ufała. Bo ci inni chłopcy okazali się szujami, które przeszły do obozu przeciwników.
  O i tu jest najciekawsze. Chłopcy zasilili szeregi SLD (teraz rządzi tam nowy model komuszka Wojciech Olejniczak) – i SDPL pana Mareczka Borowskiego. To cieszy. I daje dużo do myślenia. Bo młodych chłopaków coś tam przyciągnęło – pieniadze – bardzo prawdopodobne, toż to męskie …. A może w tych formacjach jest wielu starszych pedałów, znających wyrafinowane techniki seksualne? Stare bogate cioty (pan Borowski też?!).

  No to dobrze dowiedzieć się o tym przed wyborami. Dziękuję pani profesor za tę niespotykaną w jej kręgach szczerość. I wyganiam prostackiego duszka, który ciągle brzęczy mi za uchem: jak taka hm, baba mogła zostać profesorem?

 12. SantoSubito said

  Anty-papiez Wojtyla nie zostanie swietym jako ze i nie powienien.
  Pomalu „oliwa na wierz wyplywa”. Ostatnie rewelacje o jego „zaslugach” dla kosciola ponizej.
  Doskonalym wstepem do tych rewelacji jest ksiazka H. Pajaka „Nowotwory Watykanu”.
  Detail tu: http://www.independent.co.uk/

  Made in his own image: The Catholic Church faces another scandal
  Joseph Ratzinger is having a terrible year. But as the Catholic Church faces yet another scandal, blame is falling on its most popular figure of modern times, Pope John Paul II, writes Peter Popham
  Monday, 28 June 2010

 13. emigranci z USA said

  Musicie Panstwo zrozumiec na czym polega metoda „drobnych kroczkow” oraz jak „obmacuje sie przeciwnika”.
  To cos w rodzaju „podrywki”,ze nie ma kobiety,ktora odpowiednio „obrabiana”,obdarowywana by nie ulegla (obmacowywawana) i wtedy du.a sprzedana.
  Icki wlasnie swietnie wykorzystuja te wlasnie metode „obmacowywania i obdarowywania swej ofiary”.
  Stosuja to zawsze i wszedzie po najwyzsze urzedy !

  O Pax-ie napiasno/powiedziano juz wiele o przebieglosci ickow tez ale nie wszyscy wiedza ,ze Icek moze sie wcielic w kazdego,ktory potrzebny jest do zrealizowania jego planow.

  Wybitnym ostatnim przykladem jest obecnie pozorowana walka miedzy Komorowskim a Kaczynskim o prezydenture i zobaczcie jak sie naiwni ludzie na te klamstwa szyte gruba nicia chwytaja,obojetnie kogo wybiora to wybiora juz dawno kupionego/namaszczonego .

  Jedynienie jaka jest niewiadoma to ta,ze gdy Jarek zostanie wybranym to to, co w odwecie zrobi wg.ich zasady „oko za oko” za zabranego mu brata z ktorym sie wspierali juz od urodzenia a kopali tylko w lonie matki.
  Jarek napewno przy lozu chorej matki zaprzysiagl wlasna zemste jak zdobedzie wladze i to na kim dopiero zobaczymy ,bedzie to rowniez zemsta na POLAKACH,gry aktorskiej dawno temu sie uczyl !

  Dlatego taka cykore maja platformersi,bo przeciez niewiadome sa szczegolnie zachowania w czasie odwetu.
  Juz „bilderowiec palonego kota” nie wytrzymuje pewny siebie i jego poplecznikow i wali prosto z mostu – Ustrzelic !

  Czy myslicie ,ze oni nie potrafia sie bac ?
  BOJA SIE i to bardziej od nas ,drza o swoja skore w kazdej chwili i w kazdym miejscu.
  Nie boja sie tylko osilki stojace w kamizelkach i opancerzeni ramie w ramie w szeregu przed krzyczacymi demonstrantami, w razie czego puszczaja wode gaz i elektronike z uwiezi i wala w glupkow jak kiedyc cep chlopa w zboze na klepisku.

  Boja sie najbardziej POLAKOW ZORGANIZOWANYCH dlatego wchodza miedzy nich ,malo tego podsuwaja im wlasne szkielety organizacyjne juz nie partyjne (te dawno opanowali) ale zblizone do narodowych jak dla przykladu na Podhalu .

  Wskakuja w szeregi bezpartyjnych ,w kazde szatki i szmatki.
  Zakladaja „polskie” portale/fora,swietnie pisza w naszym imieniu ,”walcza z xxxx”,udaja oddanych „patriotow polskich” i wiele innych chwytow – a to wszystko FARYZEJSTWO,w ktorym nie myslacym logicznie trudno sie polapac.
  Dlatego dzisiaj RUSZAMY z ROZPOZNANIEM a wywody pan i panow profesorow JUZ OLEWAMY,tym bardziej „uczonych w pismie” .

 14. JJaskow said

  Wybitnym ostatnim przykladem jest obecnie pozorowana walka miedzy Komorowskim a Kaczynskim o prezydenture i zobaczcie jak sie naiwni ludzie na te klamstwa szyte gruba nicia chwytaja,obojetnie kogo wybiora to wybiora juz dawno kupionego/namaszczonego .

  Zgadzam sie w 100%

  niestety wydaje się z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że wpisy popierające udział w wyborach są „sponsorowane”

 15. 166 bojkot TVN said

  14/ JJ
  Co by nie było Polacy stoją przed wyborem między dwoma facetami, którzy są jacy są i mają tyle na sumieniu, co maja. Media wywlekają potknięcia Kaczora, a Komorra przemilczają. Nie wiem kogo popiera GW, bo nie czytam, przez przypadek wiem kogo popiera TVN, bo wszyscy oglądacze TVN głosują na Komorrę.
  Gdyby z takim samym zadęciem prywatna telewizja pana Waltera i jakichś tam jeszcze „Szwajcarów”, TVN-24, reklamowało znanego maminsynka Kononowicza, to ci sami ludzie wybraliby Kononowicza.
  Tymczasem jeden z nich będzie prezydentem tego co zostało z Polski.

  Co będzie się działo, jeśli będzie nim Komorra – mamy próbkę już dziś. Obsadzone wszystkie instytucje, miłość w mediach, ten typ miłości, który prostaczkowie zwą wydymaniem, i powrót do RWPG w uścisku Putina.
  Czy ktoś ma jakieś wątpliwości i zdanie odmienne?
  Jeden stary nadzorca kasy, rodem z PZPR, już został zainstalowany w NBP.

 16. aga said

  „Co będzie się działo, jeśli będzie nim Komorra – mamy próbkę już dziś. Obsadzone wszystkie instytucje, miłość w mediach, ten typ miłości, który prostaczkowie zwą wydymaniem, i powrót do RWPG w uścisku Putina.
  Czy ktoś ma jakieś wątpliwości i zdanie odmienne?
  Jeden stary nadzorca kasy, rodem z PZPR, już został zainstalowany w NBP”

  166 co w związku z tym ?Jarkacz w/g Pana/Pani lepszy kandydat?A dopiero co próbował oponować, ,ze nigdzie nie promował Jarkacza. Antyreklama Comorry to wspieranie Kalksteina :ubiegam głupie zapyanko ” a gdzie ja promuję Jarkacza?”.Niech sobie 166 wpis A.Szuberta dobrze przeanalizuje.

 17. Marucha said

  Uśmiałem się, iż prezydentura hr. Komorowskiego oznacza „powrót do RWPG w uścisku Putina”.
  Nie ma to, jak żyć na Marsie…

 18. Inkwizytor said

  Ponieważ nie gram znaczonymi kartami w niedzielę zamiast wybierać następnego rezydenta Woiwodschaft Polen proponuję pójść po Mszy Świętej z żoną, narzeczoną, dziewczyną na spacer do parku, do kina lub teatru, itp.

 19. 166 bojkot TVN said

  16/Aga
  Jeśli mój wpis jest poparciem JarKAcza, to Twój popiera Komorrę. To taka zabawa logiką.
  Popierasz Komorrę?

 20. 166 bojkot TVN said

  18/19/
  Ago? Bo Kwaśniewski też popiera, jak to burak, buraka: http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/kwasniewski-oglosil-kogo-poprze-w-ii-turze,1499117

  Były prezydent RP ogłosił w poniedziałek, na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów prezydenckich. I na kogo radzi głosować „politykom i wyborcom lewicy”.
  – Będę głosował na Bronisława Komorowskiego. Zachęcam do tego tych szczególnie polityków lewicy i wyborców lewicy, którzy jeszcze się zastanawiają – zadeklarował Kwaśniewski w „Kropce nad i” w TVN 24.
  Zdaniem Kwaśniewskiego Komorowski jest tym kandydatem na urząd prezydenta, który gwarantuje, „że będziemy mieli politykę przewidywalną, skuteczną i że odpowiedzialność, którą bierze na siebie duet Komorowski-Tusk jest do rozliczenia w kolejnych wyborach”.

  Były prezydent dodał, że stabilność i przewidywalność działań rządu jest obecnie wartością, w trudnych warunkach na świecie.

  Kwaśniewski określił Komorowskiego jako człowieka kompromisu i dialogu, umiejącego rozmawiać z różnymi środowiskami. „Jest po prostu odpowiednim kandydatem” – oświadczył.

  Mówiąc o konkurencie Komorowskiego, Jarosławie Kaczyńskim (PiS), Kwaśniewski podkreślił, że go szanuje i uważa za bardzo ważnego polityka, ale przeszkadza mu to, że Kaczyński w niedzielnej debacie wielokrotnie wracał do dorobku swojego rządu. – Ten rząd, 2005-2007, oparty o najbardziej niezdrową koalicję (PiS-LPR-Samoobrona – przyp. PAP) był rządem IV Rzeczypospolitej. (…) To był rząd, w okresie od 1989 r., który przyniósł nam najwięcej nieporozumień, podziałów wewnętrznych, także osłabienia polskiej pozycji międzynarodowej – ocenił Kwaśniewski.

  W wtorek władze SLD mają podjąć decyzję w sprawie ewentualnego poparcia przed drugą turą wyborów któregoś z kandydatów.

  Najbardziej podoba mi się określenie: „rząd, który przyniósł najwięcej nieporozumień”. No tak, bo zamiast wejść w koalicję z SLD, JarKacz wszedł w konszachty z polskimi narodowcami, którzy uzyskali niebezpieczny wpływ na resorty rolnictwa i oświaty, i zaburzyli żydo-komusze plany eksterminacji tubylców. O czym jeszcze mówi prezio, wie on sam i ci, do których mówi. Na prezia znalazłoby się kilka paragrafów o zdradę stanu, tylko polski prawnik potrzebny.
  Niestety pani Anna z Warszawy ponoć nie żyje, i dlatego już nie dzwoni do RM. To była Polka, która wyjątkowo skutecznie sprowadzała na ziemię polityków bujających w obłokach. To ona obnażała nicość prezia. Niestety prezio ma się dobrze, p. Anny nie ma.

Sorry, the comment form is closed at this time.