Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rocznica ważniejsza od grunwaldzkiej

Posted by Marucha w dniu 2010-06-28 (Poniedziałek)

Do godnego uczczenia rocznicy bitwy grunwaldzkiej szykują się nie tylko bractwa rycerskie i miłośnicy historii, ale wręcz, jak to się mówi, „cała Polska”. I słusznie, bo zwycięstwo w 1410 roku zatrzymało na jakiś czas napór niemczyzny na nasz kraj.

Obawiam się jednak, że cień rocznicy 15 lipca przykryje inną rocznicę przypadającą w dniu następnym. Dnia 16 lipca minie bowiem 50 lat od podpisania przez rządy Stanów Zjednoczonych i Polski bardzo ważnego układu. Co to za układ?

Wszystkie polskie rządy w ostatnim 20-leciu borykały się z problemem roszczeń majątkowych środowisk żydowskich, zwłaszcza roszczeń Żydów z USA. Rządzący Polską politycy odnosili się do tych żądań na różne sposoby, ani razu jednak nie słyszałem odpowiedzi, że problem roszczeń został rozwiązany raz na zawsze i to już 50 lat temu. Nie znam wypadku, aby liczący się kierownicy polityki polskiej przywołali jako argument fakt podpisania w dniu 16 lipca 1960 r. traktatu odszkodowawczego zawartego pomiędzy rządem USA a rządem Polski. Układ ten regulował sprawę roszczeń majątkowych instytucji i obywateli amerykańskich od Polski za mienie pozostawione i ocalałe na terenie Państwa Polskiego po II wojnie światowej.

O dokumencie tym pod koniec ubiegłego roku przypomniała Myśl Polska i chwała jej za to! Cytuję za M.P. z dnia 6-13.12.2009 r.: „Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.”

Podobne układy zawarte zostały także z rządami innych państw: Wielką Brytanią, Francją, Kanadą, Włochami, Szwecją, Danią, Liechtensteinem, Holandią, Grecją, Norwegią, Belgią i Luksemburgiem, ale umowa z USA jest najważniejsza ponieważ roszczenia Żydów amerykańskich są największe, a dyplomacja USA wspiera je bezwarunkowo, całą siłą wielkiego mocarstwa.

Naszą rzeczą, rzeczą polskich środowisk patriotycznych jest przypomnieć o Umowie z 16 lipca 1960 r. Przypomnieć, że jeśli jacyś obywatele USA mają roszczenia co do majątku zabranego im przez komunistów na ziemiach polskich, po II wojnie światowej, to adresatem tych żądań, już od 50 lat, nie może być rząd Polski lecz rząd USA. Rzeczą polskich środowisk patriotycznych jest także przypomnieć o tym polskiej klasie politycznej. Dać dowód, że nie wszyscy zapomnieli o tych, jakże ważnych, układach.

Nie trzeba dodawać, że współczesne życie społeczne w znacznej mierze dzieje się w swoistym „matriksie” tworzonym przez media elektroniczne – coś co nie zaistnieje w tych mediach, dla większości ludzi nie istnieje w ogóle. Powyższa konstatacja dotyczy także kwestii roszczeń. Aby „temat” mógł „zaistnieć” musi być „przedstawiony” w toku przedsięwzięcia na tyle spektakularnego, żeby nie mogło być pominięte przez TV i spółkę. Warunki te spełnia zorganizowanie najmniejszej nawet demonstracji przed ambasadą amerykańską, połączone z wręczeniem przez organizatorów stosownej petycji urzędnikom placówki. Najlepiej dokładnie w 50. rocznicę Umowy z 16 lipca 1960 r.

Taką demonstracje powinniśmy zorganizować, mamy bowiem obowiązek przypomnieć Polakom o tym jakże ważnym traktacie!

Paweł Milczarek, Nowa Myśl Polska


Komentarzy 28 do “Rocznica ważniejsza od grunwaldzkiej”

 1. emigranci z USA said

  Przypomniec to malo ,wymoc podtwierdzenie we wszystkich mediach tak polskich jak i amerykanskich !
  Skoncza sie raz na zawsze roszczenia i zwiazny z tym problem !!!

 2. hawo said

  wymowne zdjecie

 3. Powstaniec said

  Tusk w jarmulce???

  Powstaje pytanie czy Tusk jest az taka Q..wa, czy to pranie mozgow co niedziela przez swiety kosciol katolicki tak wplywa na ludzi bezmozgowo.

 4. Powstaniec said

  Jesli Tusk jest taki jarmulkowy to brzezac go!

  Wszystkich jarmulkowcow trzeba zaczac obrzezywac. To ich nauczy myslec.

 5. Marucha said

  Tusk, wbrew popularnym poglądom, nie miał tylko jednego dziadka, który służył w Wehrmachcie. Podobno miał też drugiego, o którego korzeniach przypomniała prasa Izraela parę lat temu.

 6. 166 bojkot TVN said

  5/
  Czyli która to partia z obecnie nam panujących może być mniej zaŻydzona?
  Albo która bardziej dba o interesy tubylców, a nie tambylców?
  To są pytania ….:))

 7. Jay Dee said

  @5 Panie Marucha, można coś więcej na ten temat?

  Ta umowa mogłaby nie wytrzymać w sądzie jako obrona przed roszczeniami Żydów obywateli USA – którzy byli obywatelami RP podczas wojny lub po wojnie. Ale bardzo ciekawa kwestia. Chętnie zapoznałbym się z tekstem tej umowy. Czy tam było napisane, że USA przejmuje na siebie te zobowiązania, a PRL płaci i zamyka sprawę? Poza tym, organizacje zarejestrowane w Izraelu będą i tak mogły podnosić, że ich ta umowa nie dotyczy.
  Zastanawia minie jak to się udało zrobić, że Żydzi bolszewicy z NKWD, czy kapusie – to osoby prywatne, obywatele naszego czy radzieckiego państwa znęcający się nad innymi obywatelami, a Polacy – Żydzi – którzy nie pozostawili spadkobierców umierając – to część wspólnoty żydowskiej – gdzie każda organizacja uzupująca sobie reprezentację tego narodu może upomnieć się o odszkodowanie jako spadkobierca. To niepojęte, że świat takie rzeczy łyka.

 8. Jay Dee said

  Dobra, już nie ma co szukać:
  „na mocy umów indemnizacyjnych ci wszyscy, którzy utracili mienie na terenie Polski, a nie byli polskimi obywatelami, otrzymali od rządu polskiego odszkodowanie w latach 1950-1972. Rząd Stanów Zjednoczonych otrzymał w roku 1962 od Polski 40 milionów dolarów, według ówczesnej siły nabywczej, na zaspokojenie roszczeń tych, którzy byli obywatelami Stanów Zjednoczonych i którym ówczesne polskie władze odebrały mienie na terytorium Polski.”
  Dotyczy to tylko nie – obywateli Polski podczas wojny. Temat był dyskutowany w senacie RP. Umowa nie jest podstawą do utrącania roszczeń tych, którzy byli obywatelami PR w tamtym czasie. Do tego ta umowa była tajna – nie publikowana. Pewnie dlatego, żeby Polacy nie dowiedzieli się, że PRL inaczej traktowało ich, a inaczej obcokrajowców. Tak też było z obligacjami RP. PRL zapłaciło złotem wszystkie, nawet obywatelom RP = ale nie mieszkającym w Polsce.

 9. jurek said

  jak już przy rocznicach jesteśmy to 4 lipca – KŁUSZYN ! /1610/

 10. Pytek said

  Ciekawe kto to jest ten obok tuska?
  On takze byl na zdjeciach obok L. kaczynskiego z zona podczas ich wizyty.

 11. opornik said

  To ten, którego dzisiaj niechlubna rocznica przypada.

  29 Czerwca AD 1963 – intronizowano Lucyfera na króla świata!

  W Watykanie w kaplicy św.Pawła i w Nowym Yorku w „kościele”

  Jana Jerozolimskiego, na którego przysięgają wszystkie,
  tzw zakony współczesne: maltańczycy, joannici, bożogrobowcy,
  aż p o rycerzy… podwiązki królowej angielskiej! – jak?!
  chcemy się wyrwać z niewoli, gdy…

  mamy tatuaże pana, kolczyki bydła i godło 5-ramiennej gwiazdy,
  znaku hańby – zdrajcy pańskiego…

  bo uznaliście pana lucyferiańskiego!

  I od tego zacząć powinien prostaczek, by
  się od władzy kłamliwej … odhaczyć!

 12. 166 bojkot TVN said

  Oporniku!
  Zamiast tu narzekać na joannitów trzeba brać przykład. Najbardziej spodobał mi się pomysł eksterytorialności niektórych dóbr zakonu.
  Bo jak tak pomyśleć, to dlaczego by nie utworzyć zakonu Polaków? Stworzyć własną organizację niezależną od tubylczej żydowskiej administracji centralnej, przejąć i uratować od „prywatyzacji” nasze etniczne ziemie, uchwalić własne prawa i założyć własne ministerstwo finansów ze skarbcem chronionym w jakimś dobrze strzeżonym bunkrze.
  Wojsko przekonać, że to w ich interesie, że będziemy pracować na nich w pocie czoła o ile wejdą do zakonu. Jeśli nie – sami musimy złapać za broń, jak w klasycznym zakonie przystało.

  Tylko czy my mamy czas, żeby się nad takim wariantem zastanowić i go zrealizować? Miedzy jednym głupim serialem a drugim? O i tu widać po co są głupie tasiemcowe seriale.
  Tak …, tylko kataklizm i kryzys może doprowadzić do oświecenia, bowiem tylko wtedy dojdzie do wyłączenia prądu, a więc i telewizji. Uruchomią sie za to nieużywane do tej pory obwody niskoprądowe w mózgu, odpowiedzialne za instynkt samozachowawczy.

  Pierwsze oznaki odrodzenia wykazują powodzianie, którzy postawią na baczność urzędników odpowiedzialnych za katastrofę w dolinie Wisły i Sanu w rejonie Tarnobrzega i Sandomierza. Występują z pozwem zbiorowym o odszkodowanie do Skarbu Państwa. Przy okazji może dowiemy sie co to w tym skarbie mamy i na co do tej pory szły pieniądze, skoro remonty wałów przeciwpowodziowych były nieistotną inwestycją.

  Powodzianie długo pozostawali i pozostają – BEZ PRĄDU I BEZ TELEWIZJI

 13. zofia said

  Widze,ze Jay Dee jak zwykle najpierw martwi sie oswoich „znajomych” poznanych w wyjazdach sluzbowych.

  A co pan wie nt STRAT POLAKOW w II Wojnie?
  prosze sobie poczytac: http://www.polonikmonachijski.de/19739/19766.html?*session*id*key*=*session*id*val*

  Za co Niemcy są nam winni bilion dolarów?

  Pod koniec lat 30. Polska była porównywana z Hiszpanią, Grecją, Włochami, Portugalią i Japonią. Jak obliczyli Zbigniew Landau i Jerzy Tomaszewski, autorzy publikacji „Druga Rzeczpospolita. Gospodarka – społeczeństwo – miejsce w świecie”, w 1929 r. roczna produkcja na Polaka wynosiła 610 zł, na Hiszpana – 750 zł, zaś na Włocha – 880 zł. Po wojnie Polskę dzieliła od tamtych krajów przepaść. Niemcom zawdzięczamy to, że straciliśmy 38 proc. majątku narodowego. Dla porównania Francja straciła 1,5 proc. majątku, a Wielka Brytania – 0,8 proc. Pod koniec lat 40. PKB Polski wyniósł 8 mld zł (w cenach przedwojennych), podczas gdy w 1939 r. sięgał 18 mld zł. Strat poniesionych podczas wojny nie nadrobiliśmy do dziś. Gdy odzyskiwaliśmy niepodległość w 1989 r., różnice gospodarcze między Polską a krajami, z którymi byliśmy porównywani przed 50 laty, były ogromne. Dochód narodowy na Polaka wynosił 1400 dolarów, na Hiszpana – 8,7 tys. dolarów, na Włocha – 14,5 tys. dolarów.
  Powołane po wojnie Biuro Odszkodowań Wojennych przy Radzie Ministrów na potrzeby żądań reparacyjnych przygotowało bilans strat materialnych Polski. Kolej straciła 84 proc. majątku, energetyka – 65 proc., poczta i telekomunikacja – 62 proc., szkolnictwo – 60 proc., górnictwo – 42 proc. Spośród 30 tys. fabryk ocalało 10 tys., jednak i w tych zachowanych połowa budynków była zniszczona. Zniszczono też 30 proc. lasów. Z okupowanej Polski Niemcy wywieźli lub wykorzystali na miejscu na potrzeby wojennej gospodarki ponad 200 mln ton węgla kamiennego, milion ton soli potasowej, 500 tys. ton rudy żelaza, 100 tys. ton fosforytów. Łączne straty gospodarcze wyniosły 259 mld przedwojennych złotych, czyli 49 mld przedwojennych dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że ówczesny złoty i dolar oparte były na parytecie złota, po przeliczeniu na dzisiejszy kurs Niemcy byłyby nam winne za zniszczenia w gospodarce około 590 mld dolarów, czyli dwa razy więcej niż obecnie wynoszą roczne przychody największych niemieckich koncernów: Volkswagena, Veby, Emteca, Siemensa, Hoechsta i Bayera. Do tego dochodzą straty poniesione przez poszczególnych obywateli. W 1990 r. prof. Alfons Klafkowski, nieżyjący już specjalista prawa międzynarodowego, wyliczył, że z tego tytułu poszkodowanym i ich spadkobiercom (straty wojenne poniosło ponad 13 mln osób) należałoby się 285 mld dolarów odszkodowań.
  Niepoliczalne są straty ludzkie oraz te, które wynikają z zapaści cywilizacyjnej Polski przyłączonej do bloku sowieckiego, co również jest skutkiem wywołanej przez Niemców wojny. Straciliśmy 39 proc. lekarzy, 33 proc. nauczycieli szkół zawodowych, średnich i podstawowych, 30 proc. naukowców i profesorów wyższych uczelni, 28 proc. księży, 26 proc. prawników. Według różnych ekspertyz, Niemcy powinni za to zapłacić od 100 mld dolarów do 300 mld dolarów odszkodowań. Łącznie zadośćuczynienie Polsce za straty wojenne kosztowałoby Niemcy co najmniej bilion dolarów.

  Bilans strat

  Podczas II wojny światowej zginęło
  6 milionów polskich obywateli (co czwarty), w tym: 200 tys. żołnierzy 39 proc. lekarzy 33 proc. nauczycieli szkół niższych szczebli 30 proc. naukowców i wykładowców wyższych uczelni (700 profesorów) 28 proc. księży 26 proc. prawników Na roboty przymusowe wywieziono 2,8 mln osób. Po wojnie zostało 600 tys. inwalidów, 1,2 mln chorych na gruźlicę, 3,6 mln wdów i sierot.Wyrok na Warszawę

  Warszawa została zniszczona w ponad 80 procentach, w tym zabudowa przemysłowa w 90 proc., mieszkalna – w 72 proc. Zniszczono 90 proc. zabytków i 100 proc. infrastruktury komunikacyjnej. Zginęło około 800 tys. mieszkańców stolicy (w 1939 r. Warszawa
  liczyła 1,3 mln mieszkańców). W 1945 r. na 100 kobiet przypadało 70 mężczyzn.Zabita gospodarka

  Kolej – zniszczono 84 proc. majątku: 2,5 tys. lokomotyw, 6,3 tys. wagonów osobowych, 84 tys. wagonów towarowych, 80 proc. mostów kolejowych, 7 tys. km torów (odległość między Warszawą a Nowym Jorkiem).
  Przemysł – zniszczono 70 proc. majątku: 20 tys. fabryk, 160 tysięcy warsztatów i małych manufaktur, 64 statki morskie.
  Leśnictwo – wytrzebiono 30 proc. drzewostanu: 200 tys. ha lasów całkowicie zniszczono, 500 tys. ha poważnie zdewastowano, 22 mln metrów sześciennych drewna wywieziono do Rzeszy.
  Rolnictwo – zniszczono 22 proc. majątku: 500 tys. gospodarstw rolnych, 57 proc. koni, 67 proc. bydła rogatego, 83 proc. trzody chlewnej; plony spadły do poziomu sprzed I wojny światowej.

 14. zofia said

  Okazuje sie,ze tzw. „lewica” na w obawie przed opozycja cos jeszcze robila:
  http://www.wsws.org/articles/2004/nov2004/pola-n06.shtml

  On September 10, the Polish government asked the Sejm (parliament) to make official claims against Germany. The resolution was passed without any dissenting votes and just one abstention. It states: “In the name of historical truth and basic justice with regards to the German-Polish relationship, the Sejm has determined that Poland has not yet received adequate financial compensation and war reparations for the destruction and material and immaterial losses suffered due to German aggression, occupation, genocide and loss of the independence of Poland.” It continues: “The Sejm…demands the government take appropriate measures in this regard against the government of the Federal Republic of Germany.”

  The political elite in Germany, including all the major political parties, reacted to the decision with outrage.

  A co zrobila PRAWICOWE, PATRIOTYCZNE, KATOLICKIE PiS?

  To wlasnie dlatego J Kaczynski „wykopal” przystawki aby taka uchwala w sejmie juz nigdy sie nie pojawila! Aby juz nigdy sejm nie denerwowal „braci” z Niemiec (pilnuje tego PO) i „braci” z USELAISRA (pilnuje tego PiS)

 15. zofia said

  Moze jeszcze ten artykul z Bibuly.com
  http://www.bibula.com/?p=19743

  „Rzecznik praw obywatelskich otrzymał z Prokuratury Okręgowej w Warszawie dziewięć tomów akt tzw. sprawy Ludwigsburga wraz z informacją o prawomocnym umorzeniu postępowania z powodu przedawnienia karalności czynu. Chodzi o głośne śledztwo dotyczące nielegalnego przekazania archiwalnych dowodów zbrodni niemieckich na Polakach w ręce organów niemieckich przez byłą Główną Komisją Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Strona niemiecka zawłaszczyła te dokumenty, włączając je do własnych zbiorów.”

 16. Tekla said

  Rząd polski wypłacił 50 lat temu odszkodowanie za pozostawione mienie , pytam kto z tego majątku korzystał? przecież to mienie zostało zagospodarowane ,i co nie którzy dobrze na tym skorzystali,dotyczy to całego mienia, ziemi, kamienic żydowskich ,gdzie lokatorzy za minimalne pieniądze mieszkali przez 40 lat ?a jak budynki zostały odnowione to z pięniedzy wszystkich podatników/,pózniej te własnie kamienice i ziemie, zakłady zostały ,,sprywatyzowane” samym swoim…Jeszcze do niedawna była administratorka mienia żydowskiego ,a zaradni ,którzy mieli dojście , szybciutko ,,wykupili ” za symboliczne złotówki kamienice, a nawet kilka ,dziś ta nowa generacja kamienicznikow wie ile rządac za czynsz..i powstała bogata ,,elita” włascicieli mienia żydowskiego …może wiec ci nowi właściciele dogadają się w sprawie roszczeń..czy znowu rząd zciagnie haracz z najbiedniejszych ,może ci co tak chybcikiem stali się właścicielami majątku żydowskiego pójdą pod ambasadę amerykańską z petycjami?

 17. Co tam setki tysiace glodnych dzieci, nie wazne ilu jest bezdomnych i bez pracy obywateli RP…itd., itd., zydom trzeba koniecznie wyplacic „kase”…
  „Rzond” napewno zadba o konieczne „uszczuplenia” rent i emerytur, a napewno zostana podniesione ceny „wlasciwych” artykulow w sieci detalicznej… Polska „gawiedz” jest jeszcze bogata i poki co, to ja jeszcze stac na dwa skromne posilki dziennie…w „telAwizyjnym” akompaniamencie „rosnacej” ekonomii i „spolecznej demokracji”…Wszystko „gra i buczy”…
  ===================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. PL said

  Panie Jaśku z Toronto, pisze Pan naogół dobrze, ale czy Pan trochę nie nadużywa cudzysłowów?

 19. Praworządny Obywatel NWO said

  @ Marucha
  Mógłbyś coś więcej napisać o tym drugim dziadku Tuska.

 20. PL said

  Ja też coś pamietam. Było to z okazji obowiązkowego złożenia hołdu Żydom przez każdego polskojęzycznego premiera. Wówczas to prasa Izraela napisała, że dziadek Tuska miał „korzenie”.

 21. Marucha said

  http://www.allvoices.com/news/280259/s/5221827-visiting-polish-pm-s-grandfather-was-jewish

  Oryginalny link do gazety Haaretz gdzieś się „zapodział” na sieci.

  Oczywiście informacja ta była dementowana przez polskojęzyczną prasę (ale nie przez izraelską), np. tu:
  http://dziennik.pl/wydarzenia/article152254/Czy_dziadek_Tuska_byl_Zydem_.html

  Tłumaczenie, że „Izraelscy dziennikarze pomylili służbę w Wehrmachcie z żydowskim pochodzeniem” powala na kolana.

 22. Stanley said

  Warto przypomniec antypolska postawe Hilary Clinton, ktora
  wielokrotnie domagala sie od Polski przeprowadzenia restytucji
  zydowskiego mienia upantwowionego po II wojnie swiatowej.
  Patriotyczna Polonia pisala w tej sprawie protesty. rowniez do Kongresu USA.
  http://www.polpatriot.com/html/in_english.html
  (na koncu strony)
  Niestety, polska ambasada i konsulaty w USA milcza na ten temat, podobnie zreszta jak wiekszosc niby-polonijnej prasy.

 23. Jay Dee said

  @20 Dzięki Panie Marucha. Malo nie padłem ze stołka. Natomiast czy Wermacht czy Żyd – co to za różnica?
  @13 Pani Zosiu – po prostu napisałem jak jest. We wcześniejszym wpisie zadałem pytanie. Potem jednak sam sprawdziłem i podzieliłem się wiedzą pozyskaną przy przeglądaniu dokumentów. Na temat roszczeń Żydów już się wypowiedziałem. Oczywiście nie w ducu zabrać i nie dać – ale podstaw ich roszczeń.

 24. 166 bojkot TVN said

  Tymczasem do Polski zjeżdżają komandosi żydowskiej hucpy holokaustycznej, o czy donosi bez ogródek Aleksander Szumański (rocznik 1931. Urodzony we Lwowie) http://www.rodaknet.com/rp_szumanski.htm

  PIĄTY ROZBIÓR POLSKI Z 67 MILIARDAMI DOLARÓW W TLE

  Jak donosi VZ/PAP w dniach 2 – 4 lipca 2010 r. a więc również w czasie trwania ciszy wyborczej przyjedzie do Polski ponad setka politycznych VIP-ów, wśród nich sekretarz stanu USA Hillary Clinton, aby spotkać się z p.o. prezydenta RP Bronisławem Komorowskim. Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski wizytę potwierdził, nie podał jednak celu wizyty. Cel wizyty jest oczywisty. Pani Hillary Clinton wysłana została przez wpływowe samozwańcze grupy organizacji żydowskich w USA, aby załatwiła z nowym! Prezydentem RP wypłatę majątku Narodu Polskiego na rzecz owych grup w kwocie przekraczającej 67 miliardów dolarów USA, a więc 4,2 razy więcej niż wynosi deficyt budżetowy / 52 miliardy zł – 16 miliardów dolarów amerykańskich /, przy długu zagranicznym państwa polskiego wynoszącym ponad 185 miliardów euro.

  Bezprecedensowa wizyta przypadająca w czasie kampanii prezydenckiej i ciszy wyborczej dla pokazania się Komorowskiemu 100 politycznym VIP-om na czele z sekretarzem stanu USA Hillary Clinton stanowi jawne pogwałcenie suwerenności Polski z obrazą przez USA polskiej racji stanu. Nie informowanie opinii publicznej o zaplanowanej wizycie i jej nie przypadkowy przecież termin stanowi następny krok w serwilistycznej, aroganckiej, antypolskiej, polityce rządu Donalda Tuska. Wizytę Hillary Clinton w tym wyborczym terminie należy uznać za niedopuszczalną i bezpardonową ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski z arogancją prezydenta Stanów Zjednoczonych włącznie.

  Wizyta lipcowa 2010 jest integralnie powiązana również ze spotkaniem w USA Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego z grupą czołowych przedstawicieli tzw. lobby żydowskiego- samozwańczych organizacji żydowskich w USA w marcu 2008 r. Podczas tego spotkania w Nowym Jorku z przedstawicielami organizacji żydowskich w USA premier Donald Tusk obiecał rozwiązanie jeszcze w roku 2008 ciągnącego się od lat problemu restytucji prywatnego mienia żydowskiego w Polsce. Informację potwierdził szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak, który towarzyszył szefowi rządu podczas wizyty w USA.

  Prace nad projektem ustawy w ramach rządu prowadzi wiceminister skarbu państwa Krzysztof Łaszkiewicz. Jest on w stałym kontakcie ze środowiskiem żydowskim w USA. Minister Łaszkiewicz dostał polecenie od premiera, aby przyspieszyć prace, tak aby wiosną 2009 rząd zakończył prace nad projektem ustawy, a do jesieni 2009 r. ustawa mogła być przedstawiona Sejmowi.

  Nowak zaznaczył, że premier prosił przedstawicieli organizacji żydowskich zainteresowanych reprywatyzacją o wyrozumiałość.

  Premier Tusk poruszając problem prywatnej własności był bardzo otwarty i potwierdził to o czym zapewnia min. Łaszkiewicz, który powiedział, że ten rząd zobowiązuje się do rozwiązania problemu. Premier powiedział, że do września 2009 r. ustawa o reprywatyzacji zostanie uchwalona i szybko jeszcze w roku 2009 wprowadzona w życie. Wiceprezes Światowego Kongresu Żydów / WJC / Kalman Sułtanik oświadczył, iż premier zapowiedział poddanie pod głosowanie ustawy o reprywatyzacji mienia żydowskiego jeszcze do września 2008 roku. (..)


  W telewizyjnych wiadomościach jakoś nikt nie ma odwagi skomentować tej wizyty odpowiednio.

  Aha! Jeszcze trzeba dodać, że bezczelne amerykańskie żydostwo przysłało tu do nas żydowskiego ambasadora, który miał za swój główny cel „odzyskanie” 65 mld $ za „utracone” majątki.
  Z otwartymi rękami powitał go i przyjął bez zastrzeżeń sam Radosław Sikorski, facet-nieporozumienie na stołku ministra spraw zagranicznych. Polski minister s.z. nie podpisałby akredytacji amerykańsko-żydowskiemu indywiduum.

 25. 166 bojkot TVN said

  Co sie bedzie Radzio zajmował wizami amerykańskim, o które muszą się w upokorzeniu starać zwykli Polacy, żeby pojechać na zaproszenie znajomych albo rodziny:
  http://lubczasopismo.salon24.pl/consolamentum/post/201389,gwiazdowie-za-taka-wize-dziekujemy

  (..)
  1. Obywatele Stanów Zjednoczonych mogą od lat przyjeżdżać do Polski bez wiz. To udogodnienie nie spowodowało w rewanżu żadnych ułatwień dla obywateli Polski, którzy chcą odwiedzić Amerykę. Pozostało serwilistycznym gestem wobec światowego mocarstwa. Uważamy, że polski rząd powinien wprowadzić dla obywateli Stanów Zjednoczonych identyczną procedurę ubiegania się wizy, jaka obowiązuje obywateli Polski.

  2. Dla zwyczajnych ludzi, którzy chcą odwiedzić rodzinę, przyjaciół lub zwiedzić Amerykę, obecnie obowiązująca procedura będzie poważnym utrudnieniem, choćby dlatego, że nie ma już innej możliwości składania wniosków wizowych jak drogą elektroniczną. Nie każdy ma w domu dostęp do Internetu, kolorową drukarkę i jest dość biegły, aby samodzielnie złożyć wniosek. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że i tak ostatecznie trzeba pojechać do Warszawy na rozmowę z konsulem. Przestępcy i prominenci poradzą sobie.

  3. Ubieganie się o wizę jest teraz dość kosztowne. Przed rozmową z konsulem trzeba wpłacić 490 PLN od jednej osoby i żadna część tej wpłaty nie jest zwracana, jeśli wiza nie zostanie przyznana. 490 PLN naszym zdaniem przekracza koszt rozpatrywania wniosku, czyli jest bezprawnym haraczem. Nawet na opłacie za minutę rozmowy konsulat chce zarobić (4,88 PLN za minutę na numery, które dają zysk odbiorcy telefonu). Rozumiemy, że USA znalazły się w kryzysie finansowym, ale finansowanie się kosztem polskich obywateli jest niepoważne.

  4. Zbieranie szczegółowych danych osobowych o obywatelach Polski w bazie danych rządu USA budzi wątpliwości prawne.

  5. Wszystkie szczegółowe instrukcje są aroganckie. Np. „…konsulowi należy podać jedynie paszport, wniosek wizowy oraz formularz DHL. Jeżeli niezbędne okażą się inne dokumenty, konsul sam poprosi o nie w trakcie rozmowy”. A więc, nawet Waszego uprzejmego zaproszenia nie moglibyśmy przedstawić konsulowi, chyba, że sam domyśliłby się, że je mamy. Albo „Prosimy nie pytać konsula o możliwość odebrania paszportu osobiście” (podkreślenia na stronie Ambasady USA).
  (..)

  Co tam starzy Gwiazdowie, którzy walczyli o wolność, co tam bohaterowie.
  Najważniejsze, to wizyta Clintonowej w Krakowie. Za co my temu pa..towi płacimy? Za włażenie w amerykańskie du.ska? To jakiś psychol!
  Pewnie dlatego pan Tusk zatrudnił w swoim rządzie psychiatrę Klicha, żeby mieć pomoc w nagłych przypadkach.

 26. 166 bojkot TVN said

  Żyd Norman Finkelstein o żydowskich roszczeniach:
  http://www.bibula.com/?p=23891

  (..)- Kto, poza działaczami Kongresu (Żydów), ma kontrolę nad wydatkowaniem pieniędzy pochodzących z odszkodowań?

  – Nikt, choć mnie się na przykład udało dotrzeć do dokumentów, do prawdziwych liczb. Opublikowałem je w Holocaust Industry…

  – Panowie Bronfman, Singer czy Sultanik mogę się o to na pana gniewać, muszą jednak w jakiś sposób kwoty te wytłumaczyć. Pieniądze nie mogą ot, tak sobie, zniknąć…

  – Zniknąć nie, ale można je odłożyć „na inny cel”. Utworzono przy Kongresie tzw. fundusz medyczny dla ofiar holokaustu, który ma finansować ich leczenie, pomoc medyczną w latach… 2030-2035. Komu ta rezerwa służy? Przyszłym pokoleniom ofiar holokaustu? Przecież to absurd zakładać, że w 90 lat po wojnie będą jeszcze żyły jej ofiary! Tworzy się więc fikcję, która ma uzasadnić rabunek. A przy okazji jest argument wobec tych nielicznych, którzy odważyli się Światowy Kongres Żydowski z odszkodowań rozliczyć. Dlaczego wypłacono ofiarom tak mało? Ponieważ stworzono „fundusze rezerwowe” na ich rzecz. Tymczasem tu o żadne ofiary nie chodzi. Liczą się jedynie korzyści osobiste aktywistów WJC! Tej bandzie zachłannych cyników nie zależy ani na prawdzie historycznej, ani na pomocy ofiarom, im chodzi tylko o pieniędze! Dla nich nie cofną się przed żadnym trickiem, łgarstwem czy fałszerstwem.

  – Czy na nich nie ma jednak prawa? Czy nie można im dowieść defraudacji?

  – To są wszystko procesy cywilne, skoro druga strona się zgodziła zapłacić, to jej problem. Strona atakująca jest grupą wyjątkowo przebiegłych ludzi, którzy wykorzystując bezprecedensową tragedię narodu, naginają prawo do własnych celów. Po swojej stronie mają skorumpowane media, najlepszych adwokatów, sądy, przekupnych polityków. To szczwane lisy. Nie udało się z nimi wygrać Szwajcarom, nie udało się Niemcom… Szwajcarzy walczyli o sprawiedliwość trzy lata, próbowali protestować, argumentować, negocjować i co? Poddali się! Wypłacili łobuzom z World Jewish Congress lekką ręką prawie 1,5 mld dol. (…)

 27. Gmad said

  Tekst wspomnianego traktatu na pliku pdf:

  Click to access 00020964.pdf

 28. MatkaPolka said

  Stefan Pągowski
  Straty wojenne Polski w latach 1939-1945
  http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt6262.html

  Utrata 33% polskiej ludności (a nie 22%, serwowanych przez BOW

  Jest więcej elementów bilansu ludnościowego Polski za lata 1939-1945, czekających analizy: nie zabliźnioną raną (i nie porachowaną) jest sowieckie ludobójstwo polskich oficerów, policjantów, polskiej inteligencji i ziemian a także morderstwa Polaków na Ukrainie i Wołyniu… Sprawozdanie BOW nie uwzględniło także (pół miliona?) Polaków wcielonych do armii okupantów i poległych w ich służbie. Poważnym czynnikiem, w przeciągu prawie 6 lat wojny, była mniejsza rozrodczość społeczeństwa obok germanizowania i zruszczenia dzieci polskich przy podwyższonej naturalnej śmiertelności. BOW ograniczyło informacje w tej sprawie do przypisu: “niezależnie od strat ludności (6 028 tys.) nastąpił ubytek 1 215 tys. urodzeń”[20], ale w tabeli strat czynnik ten nie został wyszczególniony… Być może, dla prostoty rozważań można uznać zerowy przyrost naturalny podczas 6. lat wojny, pominąć ogromny napór uciekających z zachodu Żydów na Kresy Wschodnie w 1939 r. a także zaniedbać wartość wykonanej pracy przymusowej przez kilka milionów obywateli RP na rzecz najeźdźców – być może… Ale bez skomentowania przynajmniej

  Nie jest tajemnicą, że Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie finansowana była przez Niemców, a zasiłki pieniężne na rzecz żyjących jeszcze w Polsce ofiar zbrodni albo niewolniczej pracy nie stoją w żadnej proporcji do wyrządzonych krzywd Narodowi Polskiemu.

  Profesor MUSZYNSKI wspomina w swej wypowiedzi Umowę Poczdamską, ale nie wyjaśnia jej istoty i wpływu na porządek prawny i polityczny w Europie i na świecie po II wojnie światowej.

  Wprawdzie mówi o Fundacji Niemieckiej ‘Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość’, ale nic nie wspomina o środkach przekazanych przez tą fundację dla fundacji „Pojednanie”; nic nie mówi o tym za co zostały przyznane (za wywózki i niewolnicza pracę), i jak te środki zostały rozdysponowane, nie mówi o ODMOWACH wypłacania tychże świadczeń przez Fundacje ‘Pojednanie’ poszkodowanym Polakom pod idiotycznym kryterium geograficznym ( (III Rzesza w granicach przed1937), czy też interpretacji prostych pojęć jak ‘Deportacja’.

  Nie wspominaniu w ogóle, że suma 5,371 mld marek odszkodowań za deportacje i odszkodowania za niewolniczą prace stanowią jedynie jeden procent (1%) CZĘŚCIOWEJ tylko sumy 537,1 mld marek niemieckich ( wartość z 1972 r.) należnej Polakom od Niemców jako cywilno – prawne odszkodowania wojenne. O tym w ogóle pan profesor nie wspomina. Przeznaczenie tylko jednej setnej z 537,1 miliarda obecnych marek niemieckich (a więc 5,371 miliarda obecnych marek niemieckich) na działania pozaprawne, graniczące z przestępstwami i wprost przestępcze, ((Olbrzymia suma5,371 miliarda posłużyły zapewne do SKORUMPOWANIA nie jednego, a wielu polityków w Polsce i to zapewne tłumaczy dziwne transformacje ustrojowe i forsowanie przystąpienia do UE – Tani podbój Polski

  RAPORT Nr1 DOTYCZĄCY
  ŚWIATOWA FERACJA POLSKICH KOMBATANTÓW
  ul. Grochowska 365, 03-822 Warszawa, Polska
  ŚWIATOWY KONGRS POLAKÓW (WORLD CONGRESS OF POLES)
  PO Box 300614, Chicago Ł 60630, USA

  Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych w II WOJNIE ŚWIATOWEJ, w wyniku agresji zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej na Polskę w dniu 1. IX. 1939r.

  Agresji Republiki Federalnej Niemiec przeciwko Polsce na przełomie XX i XXI wieku

  Polska wykonała NAKAZ zwycięskich aliantów (SRKnN) transferu ludności niemieckiej z Polski na obszar „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI” zgodnie z Umową Poczdamską, ale większość ludności niemieckiej już przedtem porzuciła obszar przyznany Polsce tą Umową – głównie w wyniku zastosowania przez cofające się wojska niemieckie strategii „Spalonej Ziemi” według niemieckiego planu „Nero” opatrzonego hasłami „Regen” und Hagel” (Deszcz i Grad).

  Niemcy uciekali ze strachu przed odpowiedzialnością za swoje zbrodnie.!!!!!

  Przywódcy polityczni państw sprzymierzonych byłej koalicji antyniemieckiej zdaja się o tym wszystkim nie pamiętać, nie dostrzegać, nie zauważać, akceptują odradzający się Pruski Rewizjonizm. Zgoda i przyzwolenie na to jest POGARDĄ DLA 60 MLN OFIAR WOJENNYCH i żołnierzy państw Koalicji (Rosja, Anglia, Francja USA i sojusznicy) w tym ponad 7 mln ofiar polskich, którzy zginęli w ujarzmieniu Pruskiego Militaryzmu.

  WYMYSŁ Z UNIA EUROPEJSKA JEST SPRYTNYM WYBIEGIEM REWANŻYZMU NIEMIECKIEGO i stoi w jaskrawej sprzeczności ze wszystkimi wcześniejszymi zapisami prawa międzynarodowego. Jest odrodzeniem się Militaryzmu Pruskiego. Jest wyzwaniem politycznym dla narodów świata.

  Unia Europejska to Unia Germano-Europejska. Świadczy o tym nasilająca się ekspansja na ziemie polskie Niemców i coraz silniejsze roszczenia ziomkostw niemieckich. „Drang nach Osten” trwa nieustannie, w białych rękawiczkach, przy milczącym poparciu przywódców politycznych byłej Koalicji antyhitlerowskiej, a w Polsce przy udziale kolejnych ekip rządzących od lewicy do prawicy. Słowo ciałem się staje – wszystkie wątpliwości, tysiące publikacji, wcześniejsze głosy krytyków UE i eurosceptyków potwierdzają się w całej rozciągłości.

  Przywódcy polityczni krajów europejskich nie liczą się z pamięcią 60 milionów ofiarach wojny, swoich obywateli, wywołanej przez zbrodniczą, nazistowską Trzecią Rzeszę niemiecką. Dziś Narodom Europy, obywatelom państw zwycięskiej koalicji antyhitlerowskiej odmawia się prawa do Referendum. Francja i Holandia odrzuciły Konstytucję Europejską w referendach w związku z tym zmieniono Konstytucje na Traktat Reformujący (Lizboński), ale tym razem odmówiono i zablokowano referenda na temat przyjęcia tego Traktatu w krajach członkowskich Unii, a w tym w Polsce. W Irlandii zrobiono aż dwa referenda; w Polsce i innych krajach europejskich żadnego.

  Całość Raportu na
  OMOWIONA UMOWA POCZDAMSKA – PODSTAWA LADU PRAWNEGO W EUROPIE PO WOJNIE

  http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=Świat&article=97
  http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=DARIUSZ%20RATAJCZAK&article=97

  Stowarzyszenie Ofiar Wojny

  http://polskapolityka.com/archiwum/sow/wydawnictwa_statutowe/page_01.htm

  WZÓR POZWU INDYWIDUALNEGO OFIAR WOJNY LUB SPADKOBIERCOW OD NIEMIEC z UZASADNIENIAMI

  http://polskapolityka.com/archiwum/sow/bank/qpozew.htm
  artykułami prawa polskiego i międzynarodowego, wymienione wszystkie akty prawne uzasadniające te roszczenia.

  Wymienione precedensy np. Grecji, która we właściwym, a wiec greckim trybunale złożyła pozew i uzyskała odszkodowania od Niemiec

  Wymieniony precedens Belgii na rzecz, której Watykan uzyskał odszkodowanie dla Belgii

  Pytania

  Dlaczego nie złożono takiego Pozwu w Polsce ???? Kto to Blokuje?
  Lub
  Dlaczego Watykan nie uzyskał odszkodowań od Niemiec na rzecz Polski ( Jan Pawel II – powinien, a nie zrobił ) Raztinger -Benedykt XVI to pewnie Krzyżak – a wiec trudno się spodziewać, aby to zrobił

  http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=%C5%9Awiat&article=174

  NIELEGALNE ŻADANIA ODSZKODOWAŃ DLA ŻYDÓW Z USA

  Mimo że sąd najwyższy w USA odrzucił kategorycznie żądania Żydów odszkodowań od Polski , grupa zdrajców ojczyzny która podstępem ( kolejne zafałszowane wybory ) uzyskała stanowiska reprezentujące interes narodu polskiego – dobrowolnie , bez wiedzy polaków ( media milczą od 7 miesięcy ) wprowadza poprzez sejm uchwałę o przekazaniu nieuzasadnionych odszkodowań.

  Poniżej POZEW i Decyzja I UZASADNIENIE sadu (sadów) USA ODRZUCAJACE roszczenia żydowskie (żydów z USA) i

  USTAWA SEJMU Polskiego przyznająca roszczenia ODSZKODOWANIA wartości 65 miliardów dolarów dla Żydów USA-

Sorry, the comment form is closed at this time.