Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Czy ktoś jest zaskoczony?

Posted by Marucha w dniu 2010-06-30 (Środa)

Komorowski wycofał informację o swoim hrabiowskim pochodzeniu – rodzina sfałszowała dokumenty?

Zdaniem ekspertów Bronisław Komorowski szczycił się herbem hrabiowskim, który należał do innego rodu Komorowskich.

Pojawiły się wątpliwości, czy herb hrabiowski którym szczycił się Bronisław Komorowski nie należał do innego rodu Komorowskich. Eksperci ze Związku Szlachty Polskiej oraz dr Marek Minakowski zarzucili rodowi kandydata PO na prezydenta nieuprawnione posługiwanie się herbem Korczak, który należał faktycznie do innego rodu Komorowskich.

Tłumacząc dlaczego przodkowie Bronisława Komorowskiego zaczęli posługiwać się należącym do innego rodu tytułem hrabiowskim, eksperci zwracają uwagę na możliwość wyłudzenia tytułu od zaborców w oparciu o sfałszowane dokumenty.

Dziennikarze „Super Expressu” ustalili, że gdy pojawiły się wątpliwości dotyczące hrabiowskiego pochodzenia Bronisława Komorowskiego, ze strony internetowej kandydata PO na prezydenta zniknęła informacja o tytule hrabiowskim.

Źródło: Super Express, za http://www.bibula.com/?p=23500

A więc mamy wśród czołowych polityków PO kolejny przypadek nieznajomości historii własnej rodziny. Obok Tuska, co choć historyk, nie wiedział o wehrmachtowskiej przeszłości przodków – pojawił się „hrabia” Komorowski, co to mu bez jego wiedzy i zgody narzucono herb Korczak.
I teraz pytanie: jaki to będzie miało wpływ na jego szanse na prezydenturę?
Odpowiedź: żaden.
Pozdrowienia od potrójnie habilitowanego barona Maruchy herbu Komputer.

Komentarzy 26 to “Czy ktoś jest zaskoczony?”

 1. Pietrus1 said

  Dziad, Ojciec, Bronka „Komorowskiego” byli zdrajcami, jak i on sam, rusofil z ich nadania
  , ponieważ służby znają jego rodziny życiorys, będą nim bardzo łatwo kierować, trzymać na krótkiej smyczy, co już po jego działaniach widać, komu on wiernie za michę służy i kim się, otacza, Polacy myślcie, bo PO będzie za późno.
  Prawdziwe korzenie Bronisława Komorowskiego Na swojej stronie internetowej Bronisław Komorowski pisze brednie o swoich,hrabiowskich korzeniach, sięgających czasów króla Ćwieczka. Ale może i jest w tych bredniach szczypta prawdy: Ten rezun oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach po zaborczych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim – prawdziwy dziadek Bronisława Komorowskiego, miał wytatuowany na grzbiecie znak przypominający polski herb szlachecki Korczak. Jak wiadomo, herbu tego był Franciszek Ksawery Branicki, symbol zdrady narodowej i pychy magnackiej, pogromca konfederacji barskiej, współtwórca konfederacji targowickiej, którego W czasie insurekcji kościuszkowskiej Sąd Najwyższy Kryminalny skazał na karę śmierci przez powieszenie, wieczną infamię, konfiskatę majątków
  i utratę wszystkich urzędów. Udało mu się, zbiec do Rosji i tam w roku 1781 poślubił Aleksandrę von Engelhardt, nieślubną córkę carycy Rosji Katarzyny II, która podobno była garbata. Nic więc dziwnego, że przebywając w Białej Cerkwi, nadanej mu za zasługi w zwalczaniu patriotów polskich, zgwałcił tam piękną córkę miejscowego popa i miał z nią syna, niejakiego Osipa Szczynukowicza – dziadzia łgarza Bronka. Branicki oczywiście nie uznał swego dziecka, lecz zapobiegliwa matka wytatuowała synowi na plecach herb Korczak, żeby nie zaginęła pamięć o jego magnackim pochodzeniu. Dalsze losy Szczynukowicza są nieznane, aż do momentu pojawienia się, prawdziwego dziadka Bronisława Komorowskiego, rezuna oddelegowanego przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach po zaborczych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim. Skąd wiadomo o tym tatuażu na plecach? Otóż w czasie wojny polsko-bolszewickiej, gdy dziadek Komorowskiego był już czekistą w armii Tuchaczewskiego, po sromotnym laniu w bitwie pod Niemnem w 1920 r. dostał się, do polskiej niewoli i zachowała się, jego kartoteka jeńca wojennego. W październiku 1920 dziadkowi Komorowskiego udało się, zbiec z niewoli i osiadł w Kowaliszkach na Litwie, podając się, za Juliusza hrabiego Komorowskiego h. Korczak, bo znajdował się, tam zrujnowany przez bolszewików, dwór znanego rodu Komorowskich h. Korczak, nie mającego żadnych powiązań ze zdradzieckim rodem Branickich. Tam w roku 1925 narodził się, Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii. Po wyparciu Niemców z Litwy przez Armię Czerwona pod koniec roku 1944 Zygmunt Leon Komorowski wstępuje na ochotnika do Ludowego Wojska Polskiego, służy w 12 Kołobrzeskim Pułku Piechoty i błyskawicznie awansuje na stopień oficerski. Ciekawą informację podaje nasz bredniopis i łgarz Bronek na temat swojego ojca na swojej stronie, pisze: „Zygmunt Komorowski, mój ojciec (1925 – +1992), za czasów tzw. pierwszej okupacji sowieckiej i za okupacji niemieckiej działał w konspiracji (ps.Kor), a od jesieni 1943 roku był w AK. Pod koniec wojny ojciec przebijał się do Polski razem z Łupaszką. Złapali go bolszewicy z bronią w ręku, ale nie rozstrzelali jak stu innych, tylko wsadzili do więzienia. Za złoty pierścionek babuni strażnik wyprowadził go z celi, z której więźniowie trafiali pod stienku, do takiej w której siedzieli rekruci do armii Berlinga.”
  Niech Bronek wytłumaczy ten „cud nad cudami”, że oto żołnierz AK z oddziału Łupaszki, śmiertelnego wroga Sowietów i polskich zdrajców, złapany z bronią w ręku, w ciągu paru miesięcy zostaje oficerem LWP.
  Jeżeli fakty podane przez Bronka, że jego ojciec był w oddziale Łupaszki są prawdziwe, to jedynym wytłumaczeniem tego „cudu” jest to, że Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława – był sowieckim agentem! Był nim także i syn Bronek, który jak wskazuje przeciek z utajnionego aneksu do raportu o WSI, był sowieckim agentem działającym w polskich WSI. I pewnie dlatego p.o. prezydenta RP – Bronisław Komorowski, w ciągu pierwszych godzin po katastrofie smoleńskiej, dopilnował aby utajniony aneks do raportu o WSI przechowywany w pałacu prezydenckim – znalazł się w jego rekach.

 2. Mirek10 said

  Tytuły „hrabiów” , „baranów” i innych „capów” ,
  nadawali wrogowie zasłużonym zdrajcom.
  Nie ma czym się szczycić.

  P. gajowy zrezygnuj pan z tych aż trzykrotnych tytułów.

  Słusznie. O ile mnie pamięć nie myli, w Polsce nigdy nie istniały żadne tytuły hrabiego, barona, grafa czy innego murgrabiego, co to liście pod mur grabił. Były to wyłącznie tytuły cudzoziemskie… lub zdrajców. -admin

 3. Inkwizytor said

  „Dziad, Ojciec, Bronka „Komorowskiego” byli zdrajcami, jak i on sam, rusofil z ich nadania”

  Jak można być rusofilem „z nadania” ? Można coś lubić lub nie z wyboru, ale z nadania ??? Poza tym zbitka słowna „zdrajca” i „rusofil” świadczy o głębokiej tępocie umysłowej autora.

 4. Marucha said

  Istotnie, „rusofil z nadania” przypomina nieco „artystę zasłużonego na podstawie dekretu”.
  Być może autorowi chodziło o to, że do bycia „rusofilem” można być zmuszonym okolicznościami.
  A najwięcej zdrajców nie było wśród rusofilów, lecz wśród „spolonizowanych” Żydów i germanofilów.

 5. emigranci z USA said

  Nie dziwcie sie – wszystko mozna kupic z wyjatkiem rozumu !
  Naukowcy pracuja nad przeszczepem rozumu ale jak oswiadczyli lepiej i taniej wychodzi wyprodukowanie odpowiedniego czlowieka (potulny i posluszny).

  W Polsce zastosowano stara metode (zmiany rozumu) przez slowo i obraz ,mamy teraz tego skutki w wyborach prezydenta.

  Dobrze,ze ludziska zagladaja tam gdzie jeszcze przebija sie prawda jak chcoazby w internecie i juz hrabia rznie w gacie.

  Badzmy dobrej mysli ,prezydent to tylko jeden czlowiek,za pasem wybory parlamentarne kiedy to trzeba bedzie wybrac 460 POLAKOW i POLSKI RZAD , juz nalezy czynic wokol tego odpowiednia „robote”.

  Hrabstwa sie koncza i czerwona burzuazja tez ale blekitna krew jest nadal silna i bogata.
  Nad upustem tej krwi trzeba pomyslec.

 6. 166 bojkot TVN said

  (19)166 bojkot TVN powiedział/a
  2010-06-29 (wtorek) @ 22:30:49
  O kandydatach – 3 słuchowiska http://www.klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=506:spotkanie-w-warszawskim-klubie-patriotycznym&catid=22:aktualnoci

  Spotkanie w Warszawskim Klubie Patriotycznym
  28 czerwca 2010 miało miejsce spotkanie w Klubie Patriotycznym w Warszawie. Licznie zgromadzonych gości przywitał koordynator Klubów Patriotycznych Stefan Stępkowski.
  Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji prof.dr hab. Bogusława Wolniewicza, prof. dr hab. Jerzego Roberta Nowaka oraz dr Krzysztofa Kawęckiego.
  Tematem spotkania była aktualna sytuacja polityczna w Polsce, zwłaszcza w kontekście II tury wyborów prezydenckich i wyborów samorządowych. Nie zabrakło również okazji do zadawania pytań.

 7. emigranci z USA said

  Ciekawi jestesmy jakie z tego spotkania wyciagneli wnioski Polacy i ty „166” tez.
  Podziel sie tym z nami.

  My uwazamy,ze z dwojga zla nie mozna wyciagnac dobra !

  My nadal nie mamy kandydata Polaka na Prezydenta Polski.

  Ci dwaj co udaja teraz walke miedzy soba sa z tej samej maki i z tego nie bedzie polskiego chleba dla nas i dla Polski.

  Zydzi nie zbuduja nam Polski dla nas, oni buduja sobie dla siebie Polin .

  A moze ty nie wiesz BRACIE POLAKU kim sa nawet ci ,ktorzy tam przemawiali,moze nie wiesz za wiele o Kaczynskich i przemianie Jaroslawa. O Komorowskim nie warto nawet wspominac wiec biora nas na Kaczynskiego.
  BOZE !
  Kiedy skonczy sie naiwnosc Polakow i wiara w slowa Zydow obojetnie gdzie urodzonych,takze w Polsce,obojetnie kim oni sa ale zawsze maja korzenie zydowskie – oni maja nam doradzac,tworzyc tworzyc kluby patriotyczne,organizacje,partie,oni maja nadal nami rzadzic ???

  ZYD ZAWSZE POZOSTANIE ZYDEM !
  ZAPAMIETAJ TO SOBIE POLAKU !!!

 8. obnie.info said

  Materiał uzasadniający tezę, że rodzina Komorowskich wyłudziła tytuł hrabiowski od zaborców sporządził dr. Marek Jerzy Minakowski, Marszałek Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego – http://24l.eu/7c

 9. Moim zdaniem:
  1.W kurewsjueh grze popularnie zwanej”polityka’ NIC nie dzieje sie przypadkowo.Podobnie jak nieprzypadkowo teraz wlasnie ukazaly sie infromacje o pochodzeniu kandydata Komorowskiego.
  WSZYSTKO dzieje sie zawsze w okreslonej czaso-przestrzestrzeni .
  Wystraczy zdac sobie sprawe z tego,ze NASI dziadkowie,prawdziadkoiwe,pra-pra dziadkowie kiedys naprawde istnieli i cos tam w zyciu robili.
  KONSEWENCJE czynow tych pra-szczurow(dobre i zle) ponosil nastepny/nastepna w rodzie.
  Historia jest najbardziej fascynujaca ze wszystkich nauk jesli ja ja przetlumaczy na ludzki jezyk.
  Przyklad?
  Wyobraz sobie kim byl i co robil pradziadek twojego dziadka…
  2.A co mnie to jako Polaka obchodzi czy jakis Komorowski jest czy nie jest hrabia.
  Gdyby nie harce wyborcze nigdy bym sie o tym nie dowiedzial i tez nie poczul bym braku tej wiedzy.Zgoda?
  3.Wpuscili nam nastepna pasjonujaca tajemnice.
  Teraz zamiast zapytac glosno o to ,kiedy rzad przestanie pozyczac pieniadze od zydowskiego banku ,na rzadu tego utrzymanie, bedziemy mieli dyskusje o „klamstwach Komorowskiego”.
  beda glosy „za ” i „przeciw”.Beda madre dywagacje oficjalne dokumnety udowodniajace ,ze „komorowscy” nosili jeszcze krzyz za Mieszkiem 1.
  Inni beda nas przekonywac ze z tego Mieszka 1 zostalo tylko ogromne zamilowanie do mieszka…
  A ktos moze zrobi jeszcze na tym doktorat.
  a moze ktos zrobi z tego doktorat?
  I niech mi ktos powie ,ze nie mamy wolnosci slowa…
  A co to mnie,Polaka moze obchodzic!?
  Po co ? Po to zebym „wiedzial wiecej o czlowieku ,na ktorego glosuje?”
  A kto powiedzial ,ze ja GLOSUJE?
  A moze ja jestem jednym z tych ,ktory nie poddal sie tresurze jak ten kandytad na policyjnego psa ,ktory sie nie zalapal..
  Bo nie lubil jak tylko do niego strzelaja a on mogl tylko powarczec w odpowiedzi?

  4.W systemie ,ktory nas narzucono, i ktorego rygory- moralne i duchowe- kazde nastepne pokolenie (pozwolcie ,ze posluze sie cytatem) „wyssysa z mlekiem matki” KAZDY milosciwie nam panujacy jest na pewno,na 100% ,(bez zadnych watpliwosci bo te mozna rozwiac w 5 minut) potomkiem Dzyngis Chama.

  Po ulywie kilkunastu pokolen kazarskie „Dzyngis” ulegalo przemianom pod wplywem warunkow lokalnych.
  W USA potomkowie dawnech chanow kazarskich nazywaja sie :”Jeans Cham”

  Dobranoc.
  Zycze szczescia…
  Jerzy

 10. 1.Teraz bedziemmy mieli o czym dyskutowac…
  Hrabia..Nie hrabia..
  Dyskusje ,odczyty.
  Narod sie znowy podzieli na tych „za ‚ i”przeciw”

  (To mozna nas jeszcze bardziej podzielic?Przeciez my juz w tej chwili jestesmy tacy mali ,ze bardziej podzielic sie nas nie da.Nano-Polaka jeszcze nikt nie wymysli..Bo potem to bedziemy tylko wielskosci kurzu…
  Moze majac na uwadze to wlasnie tak uporczywie nas „dziela”)
  Grono zacnych doktorow z U.W. udowdni ,ze przodkowie hrabiego Komorowskiego nosi krzyz (bo radia jeszcze wtedy nie bylo)za Mieszkiem 1…
  Czcigodni rektorzy z kilku innych h-ujni-wersytetow beda twierdzic ,ze z tego Mieszka zostalo tylko namietne pozadanie do mieszka..
  I niech mi ktos powie ,ze nie mamy wolnosci slowa..

  2.A co to mnie obchodzi?
  Ze co?Ze powinienem wiedziec wiecej o czlowieku ,ktorego chce wybrac na prezydenta mojego kraju?”
  A po co mi ta wiedza skoro nie mam zamiaru glosowac ani na niego ani na innego ?
  Przeciez gdyby nie to ,ze ktos rozdajacy karty postawil na mojej drodze p.Komorowskiego ma to wplynac na moje myslenie?
  Przez tyle lat zylem bej tej wiedzy i jakos nie odczuwalem braku…
  W kazdej produkcji,chocby najbardziej doskonalej przedzej czy pozniej wyskoczy tzw.”odrzut z eksportu” czyli szmelc.
  Jak ten policyjny pies co sie nie zalapal bo bal sie strzalow..
  Przeciez nie jego wina,taki sie urodzil…
  To ,moze ja tez jestem takim wlasnie „brakiem” ktory sie nie udal doskonalej maszynie ,ktora nas programuje?
  I dlatego moge sobie myslec co chce i jak chce bo nie przeszedlem przez ich kontrole jakosci?
  I kiedy?W moim przypadku zaczalem „szwankowac’ wtedy gdy zdalem sobie sprawe z tego ,ze wierze w sw.Holomita..
  A wiec nie ma to zwiazku z okreslona granica wiekowa…
  Takiego mnie po prostu wyprodukowali..
  W tym dziale cos nawalilo co „doprowadzilo do rozregulowania calego mechanizmu.Nie demolowac.Moze sie kiedys przdac na czesci zamienne”…
  3.Jest za to jedna,niepodwazalna,sprawdzalna nieskoczona ilosc razy,pewna na 100% informacja o pochodzeniu wszystkich kandydatow.
  Wszyscy oni,kazdy milosciwie nam panujacy pochodzi od starego kazarksiego rodu Dzyngis Chama.

  „Dzyngis” w zaleznosci od lokalnych warunkow ulegalo modyfikacjom i przeksztalceniom.
  W obecnych USA „Dzyngis Cham” ,po kilkunastu pokoleniach przeszlo w „Jeans Cham”.
  Ale krew ta sama…

  Dobranoc.
  Zycze powodzenia.
  Jerzy

 11. Kaw said

  Komor to „hrabicz” ze swinia w rodowym herbie.
  Tak jak michalkiewicz jest polakiem „krytykujacym” zydow i weszacym za nieistniejaca razwiedka.

 12. kosak0 said

  hahahah michalkiewicz POLAK dobre;nastepny mieszacz wody z mozgu pochodzenia wiadomego

 13. Pietrus1 said

  @inkwizytor
  Widzę że kolega ma trudności ze zrozumieniem ,albo tez została boleśnie dotknięta duma zaślepionego rusofila ,skoro mowa o tępocie umysłowej.”Dostał w spadku (genetycznym być może) = „z „ICH nadania ”
  Dziwne ,że tak prostego skojarzenia nie jest w stanie zrozumieć „świały” rusofil -Inkwizytor, manipulujący tekstem na wzór dzisiejszych, usłużnych dziennikarzy .

 14. CzerwonyBaron said

  Ad: 2
  Cytat: „Tytuły „hrabiów” , „baranów” i innych „capów”, nadawali wrogowie zasłużonym zdrajcom. Nie ma czym się szczycić.”

  Ha! Wreszcie ekspert historii, literatury i herladyki, po kursach PRL-owskiej agitki, dal glos.

  Mickiewicz, to tylko nieuk i przyglup, wypisywal nadrony o Emilii ktora byla tez przykladowym „wrogiem i zasluzonym zdrajca”.
  Idz durniu na Powazki i zobacz stare zniszczone, choc wciaz istniejace, groby innych „zasluzonych zdrajcow” ktorzy polegli za Polske, ktora dzis sprzedala chazaria na ktora glosowales i ktora od konca wojny cie „edukowala”, jak widac z doskonalym rezultatem.
  Obecnie polactfo glosuje juz tylko na partiotuf z PO lub PiS-uaru poganiane patriotycznym rydzykiem.

  Ad: 5
  Cytat: „Hrabstwa sie koncza i czerwona burzuazja tez ale blekitna krew jest nadal silna i bogata. Nad upustem tej krwi trzeba pomyslec.”
  Powyzsze od „emigrantuf” z USA. Ciekawe ilu ich wypocilo ta „mundrosc”? A moze wyscie towarzyszu pochlali i widzi sie wam podwojnie? Hrabstwa sie koncza? A biale myszki tez?

  Z zakupem tego rozumu to macie „slusznego”. Polactfo upuscilo cala blekitna krew i dostali w zamian trasfuzje koszerno-czerwonej. Teraz, nadaremnie, wyczekuja transfuzji rozumu. Ale wy towarzyszu myslcie, myslcie. Myslenie ma kolosalna przyszlosc.

  Re: 8
  Ma pan racje, niestety polactfo nigdy nie bylo w stanie sie polapac gdy im wciskano kit lub tematy zastepcze. Tak jak nigdy nie byli w stanie rozroznic przyjaciol od wrogow.
  Po 1945-tym zydokomuna cale zlo systemu zwalala na kulakow i slonke z USA. Wtedy juz inteligencje, artstokracje i tych co uratowali cokolwiek z pozogi wojennej, albo wymordowali, albo okradli, albo zgnoili, albo wypedzili.
  Jak pisal poeta: „Znow na trybune straszne typy wlaza z owadzim wzrokiem i pryszczata twarza. Krzycza bys walczyl z kulakiem i stonka”.

  Teraz juz nie maja kogo gnoic, a sami sa przerabiani na jewropejski kompost.

 15. Isreal said

  Gospodarzu, myślałem, że Komputer to (jak twierdzi moja żona) mój herb.
  Kurczę

 16. Nie wierze ze zaistniala tu nieznajomosc historii swojej rodziny . A moze wlasciciele tej godnosci , juz teraz raczej ich potomkowie , mieszkaja sobie spokojnie gdzies w syberyjskiej tajdze . I nigdy nie dostana pozwolenia na powrot do Ojczyzny .

  Do 3 Pan Inkwizytor — O tepocie umyslowej .
  Modne to teraz ze w rodzinie , przekonania polityczne kazdy ma swoje wlasne . Ale zdarzaja sie rowniez przypadki dziedziczenia przekonan , nawet gdy to szkodzi karierze .
  W Polsce dawniej i teraz , ta cecha wada okropna . Taka rodzina wysoko nie poleci . (przewaznie)

 17. Do 14 Czerwony Baron — Upieralbym sie ze nie bardzo mamy sie czym szczycic w temacie ELITY . Nie wszystko na zlych sasiadow . Madre elity nawet maly narod wielkim uczynia , na przyjazn i szacunek zaslugujacy . Nasze elity i wewnatrz i na zewnatrz , okropnie duzo bledow czynily . Za najwazniejszy Stan w Panstwie sie uwazajaca Szlachta z monopolem obrony granic , dosc niemadrze rozporzadzila zarownono swoimi przywilejami jak i bohaterstwem . Z duzym uproszczeniem , ale wiele tu przyczyn naszych tragedii narodowych .

 18. Miroslaw Bernard D said

  Niestety ludzie sami go wytłumaczą. Poziom polityki w Europie i USA sięgnął dna. Jedno jest pewne: Będzie jeszcze gorzej. Coż apokalipsa jest przepowiedziana. Jak widać po tym przykładzie oni sie już niczym nie przejmują bo nie ma oporu w społeczeństwie. choć i tak w USArelu jest gorzej.

 19. emigranci z USA said

  Komorowski juz padl ale mysliwi nigdy nie daruja upatrzonemu zwierzeciu ,tym bardziej gdy poluja z nagonka.

 20. ad 9,10
  Musze wyjasnic skad i dlaczego dwa teskty;wydawalo mi sie ,ze ten pierwszy ‚przepadl’ bo jak zwykle przycisnalem niewlasciwy klawisz.(nomen-omen:) )
  Ten drugi to proba odtworzenia tego pierwszego „z pamieci.”
  Dopiero teraz zauwazylem ,ze i ten pierwszy jest tutaj czyli poylka nie byla taka straszna.

  Jerzy

 21. Górecki said

  Pal licho tytuly ale ludzie sami…

  – ten Komorowski sprawia wrazenie ropuchy, co se gledzi a jego niemrawe ruchy wyciagnietej zywcem filizanki muchy, to cos w rodzaju cieplych kluchow, bo nagrzanych w sloncu ;

  – znowu Kaczynski wyglada na glebokiego debila z zapasci wydobytego w nowoczesnej piliklinice przez sztab wybitnych fachowcow ;

  – jeden ma malo apetyczna zone a dugi poprzestal na kocie – jak mozna ufac takim osobnikom, ktorzy nie maja autentycznie ludzkich odniesien zmyslowych czy spolecznych ?

  Ponad 20 lat i ani razu Polacy nie mieli polskiego Prezydenta, ani polskiego ani normalnego !

 22. emigranci z USA said

  Gorecki nie jest tak zle jak myslisz i piszesz,dla nich wszystkich jest okreslone miejsce w szeregu.

  Nie ma tu znaczenie ani wyglad,aparycja,poruszanie sie ,gadka-szmatka a nawet przynaleznosc do partii politycznej.

  Wszyscy maja pzrydzielone role aby motloch rozdziawiaj japy ,bredzil i glosowal oraz tanczyl tak jak Jankiel zagra na cymbalach !

 23. Do 22 Emigranci — Jankiel na cymbalach , gral 200 lat temu . Teraz to gra cymbalom

 24. Sluchalem kilka dni temu nagran Mariana Zaluckiego i podkusilo mnie aby napisac cos w jego stylu..

  „…Ludzi narzekaja ,ze w kosciach ich lamie,
  ja tez czasem narzekam- na pamiec…

  Slysze jak ktos zlorzeczy :”Skleroza przekleta”..
  i ja tez zlorzecze..
  BO WSZYSTKO PAMIETAM…

  W piosenkach ,w gazetach
  wszedzie Nowa Huta..
  A ja ciagle pamietam
  KTO wydal Traugutta…

  „Koncert Jankiela ” czytalem
  jako chlopak maly…
  Ale ciagle pamietam
  CZYJE to cymbaly..

  Tak mi ta dolegliwosc,
  choc checi mam szczere
  Ruinuje zycie,prace i kariere

  Pozytek z tej pamieci
  zawsze raczej marny:
  Raz mi grozi pieklo
  a raz kodeks karny…

  Wiec sie modle ,czasami,
  przyjdz ,aniele ,do mnie
  Otul mnie swym skrzydlem
  i pozwol zapomniec…”

  Jerzy Ulicki-Rek
  Wolna Polska zaczyna sie tutaj

 25. Perspektywy po- wyborcze Polakow czyli …

  Wyborcze perspektywy Polakow czyli…

  Plyna sobie dwa plemniki w drodze do CELU :Jarek i Bronek.
  Po chwili jeden z nich ,zdyszany, pyta:

  -Jak myslisz,dlugo jeszcze zanim TAM dotrzemy?

  Na to drugi:

  -Mysle ,ze dosc dlugo..Dopiero minelismy jelito grube…
  _____________
  Wszystko przez to jakanie..czyli z zycia Szechtera

  Mam takiego pecha ,ze w sytucjach pelnych napiecia zaczynam sie jakac…
  Wczoraj bylem w parku z narzeczona i przyszla zona.
  Obok nas lezalo na trawie duze psisko i drapalo sie z zachwytem po grzbiecie.
  Chcac przelamac lody stopniowo chcialem zapytac moja narzeczona czy mogla by to samo zrobic dla mnie . ..

  Nie–nie–ste–ty za…za..im.. skon…czy..czy..lem..py…py…ta..nie pie..pie…s li..li…li..za..l sss..ie sie po ja..ja…jach…

  Na..na..rod..tez mnie …nie…ro..ro..zumie…

  Jerzy

 26. ad 23
  Masz racje.
  Zmienia sie Jankiel ale wlsciciel cymbalow ,ktoremu je zrabowowano( razem z majatkiem ziemskim i tytulem hrabiowskim) pozostal ten sam.
  Jerzy

Sorry, the comment form is closed at this time.