Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zaskoczenie szefa TVP po liście Jurka Owsiaka

Posted by Marucha w dniu 2010-07-01 (Czwartek)

„Telewizja Polska zawsze traktowała WOŚP jako misję, finansując ją przede wszystkim ze środków abonamentowych” – napisał prezes TVP Romuald Orzeł w liście otwartym do Jurka Owsiaka. Prezes TVP napisał, że z wielkim zaskoczeniem i przykrością przyjął jego pretensje i słowa oburzenia pod adresem Telewizji Publicznej.

W środę Owsiak wystosował list otwarty do władz TVP, w którym domaga się formalnego wyjaśnienia stanowiska TVP wobec akcji „Stop POWODZIOM”. Podkreślił w nim, że blisko trzy tygodnie temu WOŚP zwracała się do dyrektora TVP2 o udzielenie medialnego wsparcia dla przedsięwzięć fundacji WOŚP, w tym także dla tej akcji, a ponownie zwracała się o to we wtorek. Nie otrzymała jednak żadnej odpowiedzi.

Orzeł zaznaczył, że zaangażowanie finansowe TVP dla WOŚP przez ostatnie 10 lat wyniosło ponad 22 mln zł. „Telewizja Polska zawsze traktowała WOŚP jako misję, finansując ją przede wszystkim ze środków abonamentowych” – zapewnił Orzeł.

Poinformował, że „Przystanek Woodstock”, ze względu na dość ograniczone zainteresowanie ze strony widzów, od kilku lat nie był obecny na antenach TVP, a jego powrót „jest dziś przedmiotem wewnętrznej dyskusji w TVP2”. Podkreślił, że TVP jako nadawca publiczny szanuje i wspiera – w różnych formach – przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym.

Prezes TVP odrzucił zarzuty Owsiaka zaniedbywania działalności misyjnej. „Dlatego z najwyższym zdumieniem odbieram Pański apel o bojkotowanie opłat na rzecz „instytucji, która nie realizuje swoich podstawowych zadań” – napisał Orzeł.

„Życzę jeszcze więcej profesjonalizmu” – zakończył prezes TVP.

„TVP zdecydowała, że angażuje się w akcję pomocy powodzianom realizowaną przez Caritas Polska. Nie sądzę, by dawało to Panu prawo do kwestionowania misji realizowanej przez TVP” – napisał z kolei do Owsiaka dyrektor TVP2 Rafał Rastawicki. [I o to właśnie chodzi, że Caritas a nie Owsiak. Stąd wściekłość „dobroczyńcy”. – admin]

„Dziwi mnie również, że wzywa Pan do niepłacenia abonamentu. To przecież właśnie z tych środków realizowana jest przez TVP, na antenie TVP2 i Ośrodków Regionalnych, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” – dodał dyrektor TVP2.

W opublikowanym w środę liście Owsiak domaga się od władz TVP formalnego wyjaśnienia stanowiska wobec akcji „Stop POWODZIOM”. Podkreślił w nim, że blisko trzy tygodnie temu WOŚP zwracała się do dyrektora TVP2 o udzielenie medialnego wsparcia dla przedsięwzięć fundacji WOŚP, w tym także dla tej akcji, a ponownie zwracała się o to we wtorek. Nie otrzymała jednak żadnej odpowiedzi.

„Domagam się wyjaśnienia, nie tylko do mojej, ale także do publicznej wiadomości, w jaki sposób Telewizja realizuje swoją misyjną działalność. Zarzucam Państwu brak profesjonalizmu, brak jakiejkolwiek reakcji na naszą propozycję i podejrzewam, że za brakiem tej reakcji stoi kompletne upolitycznienie Telewizji Publicznej” – napisał Owsiak.

Zwrócił się też z apelem do „wszystkich obywateli tego kraju”, aby wstrzymali przekazywanie jakichkolwiek opłat na „instytucję, która nie realizuje swoich podstawowych zadań”.

Podkreślił, że akcja WOŚP na pewno będzie prowadzona w TVN, TVN24, w Superstacji i bardzo wielu lokalnych, komercyjnych stacjach telewizyjnych i radiowych. „Tym samym funkcję misyjną Telewizji Publicznej przejęły – nie po raz pierwszy – stacje komercyjne” – napisał Owsiak.

Za Onet.pl

Komentarzy 5 do “Zaskoczenie szefa TVP po liście Jurka Owsiaka”

 1. Krzysztof M said

  No to Orzeł zapunktował. 🙂

 2. Marucha said

  Owsiak bredzi. Stacje komercyjne nie wykazywały do tej pory specjalnych chęci do marnowania własnych pieniędzy na imprezy Owsiaka, który istniał tylko dzięki wsparciu polskiego podatnika poprzez TVP i Polskie Radio. I nie sądzę, aby coś się nagle zmieniło – a na pewno stacje komercyjne nie podarują cwanemu koczownikowi po 8-10 godzin najlepszego czasu antenowego.

 3. PL said

  Z Owsika wyszła cała jego żydowska natura: mściwość – nakłanianie ludzi do niepłacenia abonamentu RTV tylko dlatego, że Owsik stracił okazję do robienia kolejnej Wielkiej Hucpy.

 4. 166 bojkot TVN said

  O jakie to szczęscie widzów TVP! Nie będzie idiotyzmów Owsiaka!

  Do tej pory nie dość, że byliśmy katowani całodniowym hałasem pseudomuzyków, to jeszcze ktoś z TVP za to płacił naszymi pieniędzmi.
  Owsiak zidiociał chyba do reszty przypuszczając, że PiSowska telewizja dopłaci za jego wycie w interesie kontrkandydata. Zidiociał całkiem.

 5. Ryziel said

  przyszła kryska na matyska i Owsiak przestanie sie jąkać a kasy kacyków nie bedą napełniane

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: