Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Grupy niesubordynacji społecznej

Posted by Marucha w dniu 2010-07-10 (Sobota)

Globalizm jest zagrożeniem, z którym do tej pory nie tylko Polska, ale i cała ludzkość nie miała do czynienia. Faszyzm i komunizm, choć z pozoru na przeciwnych biegunach, były wynikiem tej samej ideologii, której obecnie uosobieniem jest syjonizm.

Globalizm to zakamuflowany syjonizm z wyraźnymi powiązaniami z faszyzmem (korporatyzm) oraz komunizmem (dyktatura jednej klasy – w tym przypadku grupy oligarchów). Globalizm ma jeden cel główny – zmianę struktury narodowościowej, a właściwie rasowej ludzkości. Jawnie dąży do depopulacji, tj. eksterminacji 90% ludzkości w imię „ochrony Ziemi i przyrody”. Spójrzmy jednak co się dzieje w Zatoce Meksykańskiej – jest to zaprzeczenie tej idei, zatem „ekologia” globalizmu jest kolejną fałszywka mającą na celu wprowadzenie opinii publicznej w błąd.

Globaliści wiedzą, że największym zagrożeniem dla nich są państwa i skonsolidowane grupy społeczne. Stąd atak ekonomiczny na największe państwo, którego funkcjonowanie oparte jest na konstytucji – USA. USA jest główną przeszkodą we wprowadzeniu zasad NWO – Nowego Porządku Świata.

Grupy paramilitarne w USA zwane „militia” są uzbrojone po zęby

W USA ludność ma ponad 100 mln sztuk broni, zapotrzebowanie na amunicję przekroczyło ostatnio wszelkie rekordy. Kilkadziesiąt milionów Amerykanów uzbrojonych po zęby to armia nie do zwyciężenia, nawet przez połączone siły ONZ i państw członkowskich. Co więcej, zgodnie z Konstytucją USA społeczeństwo ma prawo do organizowania się w paramilitarne grupy nazywane „militia”. Prowadzą one regularne szkolenia na prywatnych poligonach (nielubiane w Polsce słowo „milicja” ma niewiele wspólnego z amerykańskimi „militias”).

Dlatego atak na USA przybrał inne formy – zniewolenia ekonomicznego, agresji biologiczno- chemicznej (dodatki do jedzenia, chemtrailsy, fluor w wodzie, aspartam w tysiącach produktów), niszczenia wojsk amerykańskich w konfliktach poza granicami (broń ze zubożonym uranem, indoktrynacja).

Mimo, że pro-globalistyczny rząd wprowadza coraz to nowe totalitarne przepisy (ostatnio zatwierdza się elektroniczną inwigilację w domach za pomocą kamer i mikrofonów!) to nic to nie daje globalistom. Przepis, którego nie można wprowadzić nie ma znaczenia. Oczywiście, wszystkie te ustawy i przepisy nie mają nic wspólnego z Konstytucją USA i przyjdzie moment, że ci którzy je wprowadzali staną przed sądem, jednak na razie mamy do czynienia z sytuacją gdy z dnia na dzień coraz wyraźniejsze się staje z jak potwornym złem mamy do czynienia.

Podobne zło wisi nad naszymi głowami, bowiem Unia Europejska jest tworem globalistów. Tworem, który podobnie do Związku Radzieckiego, ma na celu nasze zniewolenie. ZSRR jednak się rozpadł, III Rzesza okazała się historycznym niewypałem. I już dzisiaj trzeba myśleć o tym, by przekształcić globalistyczną Unię Europejską w twór naprawdę demokratyczny i służący człowiekowi, a nie grupie psychopatów. [A jeszcze lepiej – przekształcić ją we wspomnienie. – admin]

Tylko w grupach mamy szanse. Twórzmy małe grupy obywatelskie po góra 15 osób, których nie da się zinwigilować, a które będą z sobą współpracować. Nazwijmy je na dzień dzisiejszy grupami niesubordynacji społecznej. Jest to całkowicie legalne i zgodne z Konstytucją RP – przecież nie musimy się zgadzać z wszystkimi działaniami rządu i zwierzchnich organizacji europejskich. Mogą to być parafianie; jeśli ksiądz jest rozsądny i propolski to można go w to też wciągnąć, ale nie wolno poddawać się autorytetowi.

Grupy obywatelskie nie powinny mieć charakteru religijnego, gdyż w ten sposób odsuniemy wielu potencjalnych wartościowych sprzymierzeńców [Nie wiem, jaki jest pożytek np. z ateistycznych sprzymierzeńców. – admin]. Grupy religijne to inna rzecz, też powinny działać, ale z samej ich natury będą to działania mające na celu utrzymanie chrześcijaństwa w Polsce.

Jakie działania mogą wykonywać grupy obywatelskie?

Każda z nich może np. co tydzień drukować jedną stronę własnych wiadomości i artykułów – jeśli się połączy 50 takich stron z 50 lokalnych grup w dzielnicy czy mieście, to powstanie obszerny biuletyn o unikalnych treściach. Może być powielane przez każdego z członków.

W żadnym przypadku grupy nie powinny opierać się na internecie czy kontaktach telefonicznych. Te formy łączności są całkowicie zinwigilowane przez organizacje globalistyczne o charakterze terrorystycznym – rozmowy i maile analizowane są przez superkomputery, a zebrana informacja wykorzystywana do rozbijania grup, a nawet do fizycznego eliminowania groźnych dla imperium osób. Internet można jednak wykorzystywać indywidualnie – wysyłając np. biuletyn.

Grupy powinny same zaopatrywać się w zdrowa żywność i wodę – najlepiej od sprawdzonych chłopów. Lepiej takiemu dać zarobić, niż ludobójczym korporacjom z hipermarketów. Woda bez fluoru ze studni lub źródła to poprawa naszej inteligencji.

Grupy mogą się nawzajem wspierać, pomagać biednym, wystawiać kandydatów do wyborów samorządowych.

Wyróżniające się osoby z grup obywatelskich powinny startować w wyborach na ważne pozycje w państwie i UE – na radnych, posłów do Sejmu, posłów do Parlamentu Europejskiego. W przypadku uświadomionych osób mniejsza jest możliwość ich skorumpowania czy ich przemiany ideologicznej.

Grupy obywatelskie nie muszą być jawne, powinny mieć jednak swoich reprezentantów. Jak wiadomo, tajne organizacje mają 10 – krotnie większą skuteczność działania, trudniej je zinwigilować. Jeśli ich działalność ograniczy się do powyższych celów, to nie będzie można podciągnąć jej do „terroryzmu” czy „działania na szkodę państwa”. Natomiast w przypadku jawnej agresji ze strony innego państwa czy grupy państw, będzie można łatwo je przekształcić w partyzantkę. Będziemy mieli struktury obronne takie jak w USA stanowią „militia”.

Grupy obywatelskie już istnieją w Polsce – w postaci klubów dyskusyjnych, stowarzyszeń, związków hobbystycznych, grup paramilitarnych itd. Jednak nikt nie zdaje sobie w pełni sprawy z możliwości jakie przed nimi stoją – np.z tego, że wspólnie można się tanio i zdrowo zaopatrywać, że można współpracować z innymi grupami, a co najważniejsze – że istnieje realne zagrożenie naszej egzystencji i że należy już dziś podjąć środki prewencyjne. Gdy zdamy sobie z tego w pełni sprawę to dopiero wtedy nasze działania będą skoordynowane i skuteczne.

http://monitorpolski.wordpress.com/

Komentarzy 59 do “Grupy niesubordynacji społecznej”

 1. Amerykanie maja dosyc.
  Ten film ma dopiero 2 dni i prawie 4 miliony odslon.
  na swojej stronie zamiescilem rowniez tekst tego co mowi glos na filmie.

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=18&t=8385&p=22902#p22902

  Jerzy

 2. Marucha said

  Film dobrze zrobiony.
  Pytanie: jaka część amerykańskiego społeczeństwa go zrozumie i się pod nim podpisze?
  I konstatacja: nigdzie nie wspomina się, kto naprawdę rządzi Stanami Zjednoczonymi.

 3. DOSKONAŁA METODA, BARDZO INTELIGENTNA said

  MOŻE POLSCY MĘŻCZYŹNI WRESZCIE ODNAJDĄ W TYM SENS SWOJEGO BYTOWANIA NA TEJ ZIEMI I BĘDĄ WRESZCIE POTRZEBNI – NIE TYLKO DO PROKREACJI I DO PIWKA???

 4. Ad 2
  Nie bylbym takim pesymista.Skoto w ciagu 2 dni ogladnelo go prawie 4 miliony ludzi to jest nadzieja:)
  Sytuacje obserwuje w miare na biezaco i wyfglada na to ,ze cos sie ruszy.Pytanie tylko czy bedzie to ruch autentyczny czy z gory przechwycony?
  Jedno jest pocieszajace;Amerykanie-mimo prob rzadu-sa niezle uzbrojeni i bez walki ich nie wezma.

  Jerzy

 5. Zerohero said

  „Grupy obywatelskie nie powinny mieć charakteru religijnego, gdyż w ten sposób odsuniemy wielu potencjalnych wartościowych sprzymierzeńców [Nie wiem, jaki jest pożytek np. z ateistycznych sprzymierzeńców. – admin]”

  Nie bardzo rozumiem czy chodzi o skład jednej takiej grupy czy wszytskich grup licoznych jako całość. W ramach grupy moim zdaniem wszytsko jedno, a ludzie będą mieli raczej tendencje łączenia się ze znajomymi. Zwykle o podobnych gustach, poglądach religii.

  Natomiast jako całóść? Jeśli tak, to tutaj się z Gajowym nie zgadzam. Gdy zamawiamy fachowca do budowy domu, to zwykle nie pytamy go o kwestie religii. Na arenie tak wielkiej jak ustrój państwa (w płaszczyźnie: państwo obywateli czy totalitarne więzienie) trzeba znaleźć wspólny mianownik. Większość ludzi jedzie na tym samym wózku.

  Dobrze to widać w Libanie gdzie rozsądni muzułmanie współpracują z rozsądnymi chrześcijanami, natomiast syjoniści po obu stronach starają się nakręcać bezkompromisowców, bo dużo lepiej jest gdy Arabowie wycinają się między sobą zamiast zdać sprawę z istnienia śmiertelnego zagrożenia, tj. agresywnego państwa plemiennego z bliżej niesprecyzowaną wizją granic. To państwo, gdy wygra, nie będzie wchodzić w szczegóły i wytnie obie podzielone strony.

  Mam na myśli prawdziwy wspólny mianownik, a nie dopuszczenie zwykłych pasożytów i agentów, tak jak to miało miejsce w PRL („kiszczakowa opozycja laicka”). Bardziej zatem sojusz taktyczny w celu zażegnania śmiertelnego niebezpieczenstwa. Większość zorganizowanych środowisk ateistycznych w polskiej sieci zdradza się z poparciem dla globalizmu i syjonizmu (np. małżenstwo Koraszewskich, Agnosiewicz itp), więc tamtejszych ateistów (przeważnie idiotów, ludzi zagubionych albo kryptotamudystów walczących jako „ateiści” z chrześciajaństwem) można spokojnie olać.

  Autentycznych niewierzących (nie wierzą, ale nie plują na religię), innowierców (mają inna wiarę, ale nie prowadzą walki o Polskę) nie przekreślałbym.

 6. Inspektor Lesny said

  Zerohero 5
  Ja tez bym nie przekreslal. Nie ze wszystkimi musze prowadzic dysputy religijne.
  I nie se wszystkimi musze prowadzic dysputy kulinarne, aby nie zemrzec z glodu…

 7. AteistaPolityczno-Religijny said

  [Nie wiem, jaki jest pożytek np. z ateistycznych sprzymierzeńców. – admin].

  Drogi Panie Admin! ktore dla Pana slowo ma wieksze znaczenie? ateista czy sprzymierzeniec?

  A wracajac do tematu globalizmu i Ameryki, to sytuacja jest przerazajaca.

  Znam ludzi ktorzy jezdza na demonstracje do Washingtonu, sa zli, zdesperowani, czuja sie okradani… za wszystko winia Obame i jego rzad.
  Kilka dni temu rozmawialem z taka znajoma kobieta, ktora mowila do mnie pelna emocji jak nakrecona katarynka, musialem chwile czekac az sie „wyladuje” i zaczolem grzecznie mowic o tym, zeby przez chwile zapomniala o swojej fortunie ktora traci, tylko mnie posluchala, bo mam spojrzenie na swiat przez pryzmat zycia i w komunizmie.
  Wyjasnilem jej to na przykladzie myszy w laboratoriach. Jedne myszki sa trzymane w bardzo ubogich warunkach, musza duzo pracowac i maja niewielkie nagrody(to komunizm), a drugie zyja w komforcie i maja wszystkiego pod dostatkiem a nawet wiecej (USA).Przytoczylem sprawe ubogich myszek gdy mialy tylko ocet w sklepie i poradzily sobie, bo byly sprytne i mialy rodziny na wsi gdzie bylo wiele gospodarstw rolnych.Doswiadczenia na ubogich myszkach byly robione po to by wiedziec jak eksterminowac szybko i efektywnie te tluste myszy, nawet w sytuacji gdyby z glodu zaczelu racjonalnie myslec.
  W USA nie ma juz drobnych gospodarstw rolnych, gdzie w razie braku zywnosci w sklepach mozna byloby zaopatrzec sie w jedzenie, jest ustawa ktora wiaze sie z ogromnymi karami za uprawianie warzyw i owocow w przydomowych ogrodkach HR 875.(Amerykanie o niej nie wiedza)
  http://www.campaignforliberty.com/blog.php?view=12671

  Zapytalem…po co ci beda pieniadze gdy nie bedzie jedzenia w sklepach???
  Zwroc uwage na to co naprawde sie dzieje! a nie na to co oni chca by odwrocilo twoja uwage!

  W ostatnia zime na wsi na ktorej mieszkam spadl niebieski snieg, a raz nawet zielony.Drzewa zaczely strasznie chorowac, galezie odpadaly sosnom i swierkom nawet bardzo solidne, a tuje wygladaly jak drapaki, teraz jest 10 lipca a drzewa wygladaja jak pod koniec pazdziernika, wszystko zolte popalone od „kwasnych deszczy” ktore sa efektem chemtrails.

  http://compleatpatriot.blogspot.com/2009/10/chemtrails-are-killing-trees.html

  ta kobieta wreszcie sie zastanowila, zauwazyla popalone liscie…do tej pory nie widziala, bo nikt o tym w telAwizji nie mowil.

  Tak naprawde nie mam nadziei, ze USA przezyje zaplanowany glod, sa jak ten film od Pana Jerzego, kolorowi i przepelnieni sloganami, ale gdy im sie odlaczy prad to juz sa bezradni i „nie dzialaja”.

  Bez wzg na poglady religijne i polityczne, zyjemy na tej samej zdewastowanej planecie i powinnismy sie zastanowic wspolnie jak to naprawic.

 8. Marucha said

  Naprawa państwa to nie naprawa domu ani roweru.

  Naprawa państwa obejmuje także – a może nawet głównie! – kwestie ideologiczne, które później będą miały decydujący wpływ na kształtowanie ducha i charakteru narodowego, a także systemu oświaty, kultury i innych instytucji państwowych.

  O ile krótkoterminowa, taktyczna współpraca z uczciwymi ateistami (nie jest ich zbyt wielu, Bogiem a prawdą…) jest możliwa – o tyle na dalszą metę nasze drogi nieuchronnie muszą się rozejść. Jest to to oczywiste i nie ma w ogóle o czym dyskutować.

 9. Inspektor Lesny said

  Dotyczy: 8 Marucha
  Ale to oznacza, ze na sposob norwidowski, mowimy, ze tylko pod tym Krzyza Znakiem…
  Dla mnie , nie jest to klopotem, jestem katolikiem, ale czy mam innych sila nawracac?
  Roznie juz mnie nazywano, raz Zydem , innymi razy antysemita.
  A co, z prawoslawnymi?
  A co z innymi, co , moim zdaniem pobladzili i nie widza Boga w swym zyciu? Mam im siekiera oczy otwierac?
  Krotko mowiac, Panie Marucha, dla kogo jest miejsce w tej, nie istniejacej inaczej jeszcze, jak tylko w naszych marzeniach, Polsce?

 10. ZZ said

  A pan Inspektor to zawsze sie tak o te mniejszosci troszczy?
  A pan Inspektor to nie zna naszej historii, w ktorej jakos znalazlo sie miejsce dla tych mniejszosci wsrod kaotlikow?

 11. Marucha said

  Myślę, panie Inspektorze, że chyba niepotrzebnie się Pan martwi o nawracanie w Polsce kogokolwiek siłą (np. przy użyciu siekiery, o której Pan wspomniał), czy też o chodzące po domach bojówki biskupie z pałami, gazem i paralizatorami.

  Po pierwsze – nigdy tego w Polsce nie było. Innowiercy żyli sobie dość spokojnie, o ile byli lojalni.

  Po drugie – Kościół Posoborowy już dawno zrezygnował z jakiegokolwiek (nie tylko siłą) nawracania – bo jak to wiemy dzięki różnym Asyżom, Taize i ekumenizmowi, wszystkie religie są z grubsza biorąc równie dobre.

 12. Ewelina said

  Gilad Atzmon ma moje uznanie za swa dzialalnosc.
  Szkoda ze tak niewielu Polakow zna to nazwisko i zna jego prace.

 13. gość said

  wszystko pięknie ale jest jeden problem-amerykanie w razie czego mają CZZYM się bronić. A my? Z tego co wiem we wszystkich państwach unii posiadanie broni jest niemalże zakazane.

 14. Ewelina said

  Zyjemy w swiecie rzadzonym przez kryminalistow, ktorzy dzialaja raczka w raczke z syjonistami, ktorzy chca miec swoj wielki IzraHell, a zbrojeniowcy chca sie dorobic…, wiec wszelkie wojny sa w ich interesie…, po za tym produkcja heroiny…, tam jest tak wiele interesow, ktore sa dla ludzkosci mordercze, ze trzebaby wielkiej ksiazki, aby to opisac!

  Choc ruch syjonistyczny jako taki jest dosc nowy, to on zawsze istnial w kulturze zydowsta. To ta ich mentalnosc zabila Jezusa Chrystusa!!!
  Ta sama mentalnosc jest odpowiedzialna ze dwie ostatnie wojny, za rewolucje, ktore zabily inteligencje Gojow…

  Wybaczcie, ale znowu musze zwrocic uwage na to co pisze w Slowie Boga, ze takie wlasnie rzeczy sie beda dzialy.
  Ja nie jestem zaskoczona rzeczywistoscia, ja jestem zaskoczona nieswiadomoscia ludzi!
  Nie wiem czy apostol Jan byl zaskoczony tym co widzial- sie dzieje, czy raczej reakcja ludzi—nieswiadomoscia.

  Prawie kazdy Polak w Polsce ma dostep do internetu i jak go wykorzystuje???

 15. Cham Wiejski said

  Tak, pani Ewelino, wiemy z Pisma Świętego (Apokalipsa) jakie rzeczy będą się działy, bo nie jest Pani jedyną tu osobą, która umie czytać.

 16. Ewelina said

  „Grupy paramilitarne w USA zwane „militia” są uzbrojone po zęby”

  To prawda, ale w przypadku katasrofy „naturalnej” jak np. Katrina, BP „wyciek” ropy— totalne zatrucie srodowiska przez chemikalie, ktore sa uzywane…, mieszkancy zmuszeni ewakuowac sie do obozow FEMA (kamping-town), NIE moga zabrac z soba broni!!!

  Pewnie jedni z nich ukryja bron (zakopia), ale inni po prostu nie beda mieli na to czasu.

  Mysle, ze organizatorzy tej i innej katrastrofy sa zdecydowani, by w ten sposob rozbroic amerykanow.

  Osobiscie jestem pacyfistka. Nie uzywam broni, nie posiadam broni i nie wierze, ze bron da mi bezpieczenstwo.

 17. Ewelina said

  Dziekuje „Chamie Wiejski” za komentarz.
  Nie wiesz jak ja ogromnie ciesze sie z tego, ze czytasz Biblie!!!

  Czuje w twym wpisie irytacje, ale jej nierozumiem.
  Byc moze nieswiadomie nadepnelam na „twoj odcisk”?
  Jesli tak, to szczerze przepraszam, nie bylo to moim zamiarem. Prosze wybacz mi, jesli moj wpis wydal sie tobie nietaktowny w jakiejkolwiek formie.

 18. Cham Wiejski said

  Bo wie Pani Ewelino, Pani zawsze pisze tak, jakby była jedyną, co czytuje Pismo Święte, a już na pewno jedyną, co je rozumie. Tymczasem takich osób jest dużo.
  Różnimy się od siebie tym, że Pani bada Pismo Święte na własną rękę, a tacy jak ja uważają, że lepiej jest oprzeć się na prawdziwych uczonych, którym do pięt nie dorastamy.

 19. Ewelina said

  Dziekuje za nastepna odpowiedz- konstruktywna krytyke „Chamie Wiejski”.

  Nie wiedzialam, ze brzmie jakbym byla jedyna, ktora czyta Pismo Swiete, albo jedyna, ktora Je rozumie!
  Prosze o wybaczenie.

  Pisze pan:”Różnimy się od siebie tym, że Pani bada Pismo Święte na własną rękę, a tacy jak ja uważają, że lepiej jest oprzeć się na prawdziwych uczonych, którym do pięt nie dorastamy.”

  Tutaj na prawde sie roznimy.
  Ja uwazam, ze Bog dal nam Swe Slowo, poniewaz On nas Stworzyl i Zna nas najlepiej.
  Bog NIGDY nie powiedzial, ze specjalisci maja czytac Jego Slowo.

  Jak Jezus chodzil po ziemi, czy on szukal uczonych w Pismie dlatego, ze Slowo Boga jest tak niezrozumiale?
  Nie!
  Jezus poszedl do rybakow i innych prostych ludzi!
  Jezus urodzil sie w rodzinie stolarza, a nie rabina!

  To dluzsza dyskusja i to na prawde wazna dyskysja, wiec moja odpowiedz powinna byc krotka, bo dyskusja to wymiana pogladow, a nie monolog.

 20. monitorpolski said

  Widze, że sprawa „ateistów” w grupach jest istotna.
  Czyż nie jest zadaniem Chrześcijanina przekonanie niewierzącego do swojej wiary? A może właśnie w takiej grupie zagubiona owieczka się odnajdzie? Dlaczego nikt nie podchodzi do tego w ten sposób? A z drugiej strony – ilu drani udaje katolików i chodzi do spowiedzi tylko po to by móc na nowo grzeszyć? Już wolę uczciwego ateistę, który przyznaje się do swojej niewiary niż hipokrytę udającego katolika czy Żyda.

 21. Ewelina said

  Monitorpolski:”Czyż nie jest zadaniem Chrześcijanina przekonanie niewierzącego do swojej wiary? A może właśnie w takiej grupie zagubiona owieczka się odnajdzie? Dlaczego nikt nie podchodzi do tego w ten sposób? A z drugiej strony – ilu drani udaje katolików i chodzi do spowiedzi tylko po to by móc na nowo grzeszyć? Już wolę uczciwego ateistę, który przyznaje się do swojej niewiary niż hipokrytę udającego katolika czy Żyda.

  Dlaczego uwazasz, ze zadaniem chrzescijanina jest przekonanie niewierzacego?
  Skad masz taka informacje?

  Teraz inna twoja wypowiedz:”ilu drani udaje katolików …”

  A ilu ateistow to dranie, ktorzy gwalca, zabijaja… (dla przykladu dwoch stalin i lenin!)

  Mysle, ze powinienes sie troszka wysilic rozmawiajac z nami (zarzucajac nam cos), wierzacymi w Boga!

 22. AteistaPolityczno-Religijny said

  Ewelina…

  A ilu ateistow to dranie, ktorzy gwalca, zabijaja… (dla przykladu dwoch stalin i lenin!)

  Prawdziwe nazwisko lenina…hiam goldman

  a stalina…

  josif wissarionowicz dżugaszwili (It simply means „Son of Jewish” in Georgian language)

  oni nie byli ateistami religijnymi, oni byli zydami.

  …duzo wysilku w Twoim mysleniu, a malo wiedzy.

 23. Marucha said

  Pani Ewelina pyta: „Dlaczego uwazasz, ze zadaniem chrzescijanina jest przekonanie niewierzacego? Skad masz taka informacje?”.
  Pytanie jest wręcz szokujące swa ignorancją.

  Zastanawiam się, czy Pani Ewelina swego czytania Biblii nie ogranicza do Starego Testamentu. Nigdy bowiem nie użyła słowa „Ewangelia”, „Nowy Testament” ani nawet „Pismo Święte”. Pisze tylko wciąż o „Biblii”. Tak, jak jehowici, adwentyści czy inne setki quasichrześcijańskich sekt i sekciątek.

  Pani Ewelina wykazuje straszne luki właśnie w znajomości Nowego Testamentu.

  Osoba wierząca w Chrystusa nie wie, iż On sam przykazał „Idźcie i nauczajcie”? Nie „tolerujcie”, nie „dialogujcie” – ale NAUCZAJCIE, nawracajcie, przekonujcie do jedynej prawdziwej wiary.

  Jak chrześcijanin może być obojętny na los dusz nie znających Zbawiciela i pozostawiać je same sobie, nawet nie próbując ich nawrócić?

 24. anna said

  do:1

  Nie wszyscy znają j. angielski!

 25. Ewelina said

  AteistoPolityczno-Religijny, pomyliles sie.

  Mam ta wiedze.
  Wiem co znaczy aszwili jug (albo jugaszwili), znaczy syn(aszwili) jug (zyd). Mam nadzieje , ze po polsku tak wlasnie sie to pisze, a jesli sie myle to przepraszam.

  A teraz moj drogi ateisto: Kiedy lenin, stalin (wiem to sa ich pseudonimy) powiedzieli, ze nie sa ateistami???

  Czy oni narzucali wiare w Boga, czy tez narzucali ateizm?

  Zylam w tamtych czasch w Polsce!
  Moja matka zyla we wczesniejszych czasach na sybirze!
  Ateizm byl nam narzucany sila!

 26. ZZ said

  Niechze Ewelina przestanie nas nauczac o Biblii bo sama jest ignorantka i raz za razem popelnia potworne bledy.

 27. AteistaPolityczno-Religijny said

  Czytam Was i zastanawiam sie…moze dlatego nie jestem religijny,bo religijni ludzie ciagle porownuja siebie do owieczek i barankow. Nie traktuje tez powaznie darwinistow bo oni twierdza ze sa bliska rodzina z malpa.
  Czy az tak trudno byc czlowiekiem? i zaakceptowac ten fakt.

  Dzieci w szkolach sa podzielone na klasy, czyli grupy, bo wtedy latwiej je kontrolowac i miec nad nimi wladze. Na grupy dzieli zawsze ten kto chce miec wladze. Odnosze wrazenie ze rozne religie to papy tej samej bestii. Globalisci maja plan na stworzenie jednej”religii”, ale ich plan wiaze sie z depopulacja ludzi na ziemi, co strategicznie robi sens! zaczeli juz to robic na calego.
  Przepraszam, ze nie wierze w wasze religie, ale nie wierze tylko dlatego, ze nie sa gogne by reprezentowac Boga! nie sa doskonale i maja sporo na sumieniu.

 28. ZZ said

  Jestem coraz bardziej przekonany, ze tak jak dawniej czytanie Pisma Swietego na wlasna reke powinno byc zakazane. Zwlaszcza zas kobietom.
  Bo gdy kazdy zaczyna je po swojemu rozumiec i po swojemu wyjasniac, wychodza z tego glupoty albo i herezje.

 29. ZZ said

  Bzdura, Ateisto. To nie „religie maja cos na sumieniu”, tylko ludzie.
  I jak tu sie z wami ateistami porozumiec…

 30. Ewelina said

  Marucha, czy ty na prawde tak mnie rozumiesz?
  Jesli tak to znaczy, ze moje wpisy sa niejasne.

  Teraz zarzucasz mi, ze jestem starotestamentowa???

  Najpierw bylam Jehowa, a teraz zydowka?

  Czy tak trudno uwierzyc, ze jestem chrzescijanaka NIEzorganizowana?

  Marucha, dlaczego piszesz, ze nie znam ewangelii?

  Ja znam ewangelie!
  Ja znam ja bardzo dobrze!

  Kiedy napisalam cos co jest niezgodne ze slowem naszego Mesjasza Jezusa Chrystusa (Ewangelia)?
  Kiedy Marucha?

  Nie zarzucaj mi czegos, czego nie potrafisz udowodnic!!!

 31. AteistaPolityczno-Religijny said

  przepraszam, ze jeszcze raz to napisze….

  Ewelinko

  komunisci nie chodzili do kosciola, bo zydzi chodza do synagogi

  to ksiadz napisal…i ma duzo racji,
  Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce
  Ks. prof. Stanisław Trzeciak

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_125.html

  komunizm i syjonizm to dzieci tej samej „matki”

 32. Ewelina said

  AteistoPolityczno-Religijny, chcesz miec racje? Masz ja!
  Pochodzisz od malpy, a ona od bakterii…
  Mam nadzieje, ze jestes zadowolony.

  Ja jako chrzescijanka pochodze od Boga, naszego Ojca (zgodnieze Slowem Boga).

 33. Marucha said

  Re 30:

  Pani Ewelino, będę brutalnie szczery:
  1. Nie ma czego w Pani tekstach „teologicznych” rozumieć. Są to przeważnie głupoty wynikające zarówno z ignorancji, jak i z przeceniania własnych możliwości.
  2. Nie zna Pani wielu elementarnych prawd zawartych w Piśmie Świętym, co Pani wielokrotnie wytykano przy różnych okazjach, lecz co Pani w żadnym stopniu nie zniechęciło.
  3. Pani pisanina ośmiesza Boga i Trójcę Świętą.
  4. „Chrześcijanka niezorganizowana” to niczym pijący abstynent. Nie po to Chrystus stworzył Kościół, żeby każdy mógł bezczelnie negować Jego słowa i potrzebę istnienia tego Kościoła.

  Proszę się nie gniewać za szczerość.

 34. Ewelina said

  Marucha, dlaczego nie mozesz przyjac prostej prawdy, ze wierze tylko w Boga i Jego Slowo= Biblie?

  Marucha, dlaczego nie rozumiesz Biblii?

  Nie mow, ze jest zbyt trudna, bo to BS!!!

  Slowo Boga jest latwe dla tych, ktorzy Je czytaja! Tak pisze w Ewangelii!

 35. opornik said

  Pisze również, że kobiecie nauczać – Z A B R A N I A M !!!

  Podczas świętych zgromadzeń – Kobieta ma,

  wg zwyczaju – M I L C Z E Ć !!!

  Bo to przez… kobietę , ten cały raj się zawalił,

  a ONA tu znowu publicznie…
  chociaż ksywkę zmień…

 36. Ewelina said

  Marucha, czy wiesz, ze odpowiemy przed Bogiem z kazdego naszego slowa? Tak pisze w Ewangelii.
  A ty napisales wiele slow.
  Ja wiem, ze na tym forum nikt nie czytal Biblii, a szczegolnie ty.

  Mam pytanie: czy czytales Swiderkowne? To katoliczka, napisala wiele ksiazek na temat Biblii, zachecajac katolikow do czytania Biblii.

  Czy ona tez sie mylila?
  Jesli tak, to znaczy, ze – ty i twoi nasladowcy na tym forum – jestescie jedyna nieomylna sila prowadzaca do Boga, bo jestescie katolikami.

  Coz takiego biblijnego jest w katolicyzmie?

 37. opornik said

  Powyższe musi dać do myślenia…

  M A T R I X !

 38. Marucha said

  Pani Ewelino, przykro mi to mówić, ale Pani kwalifikuje się już chyba tylko do psychiatry… i to wcale nie za poglądy. Reszta gości rozumie, o co mi chodzi.

  I z równą przykrością oznajmiam, że jeśli będzie Pani ciągnąć swoje wywody „teologiczne”, odłączę Panią od forum. Naprawdę nie mamy tu czasu na bzdury.

 39. Cham Wiejski said

  Kobieto Ewelino, czy Cię tu jakaś hasbara nasłała?

  Jakim prawem kobieto prosta zarzucasz innym nieznajomość Pisma Świętego? Sama go nie znasz.

  Jesteś chyba Żydówą, bo w ogóle nie znasz Ewangelii!

 40. Cham Wiejski said

  Zgadzam się z gajowym (38). Ewelina jest psychiczna.
  Niewykluczone, że pisanie na Internecie to dla niej jakaś forma terapii.
  Ale czy ta terapia musi odbywać się kosztem normalnej dyskusji? Czy nie ma na Internecie specjalnych grup dla Badaczy Biblii Babskim Rozumkiem?

 41. Amit said

  Dla: Ewelina,

  Podziwiam tolerancje Pana Maruchy.
  Twoje natretne brednie i chamski sposob zwracania sie do gospodarza dyskwalifikuja cie z uczestnictwa tego forum.
  Zamiast pilnie studiowac Biblie poswiec czesc czasu na nauke podstawowych zasad wychowania i kultury.

 42. AteistaPolityczno-Religijny said

  wracajac do tematu ….globalizacji i nowego porzadku swiata to…

  Polskie wojsko jest juz najemnikami NWO

  http://snardfarker.ning.com/video/us-and-polish-troops-in

 43. Toronto said

  Ad 34 – „Ewelina”
  Slowo Boze, a dokladnie slowa Jezusa Chrystusa nie sa rownoznaczne z „BIBLIA”, ktora jest zbiorem faktow, fikcji i komentarzy przypuszczalnych autorow oraz ideologow religijnych i nie jest to rowniez „pismo swiete”, jak glosi propaganda koscielna.
  Swiete sa jedynie slowa Jezusa Chrystusa – Boga, a reszte mozna o kant dupy rozbic.
  Czytanie tzw. „biblii” nie czyni czlowieka swietym, a wbijanie w lepetyne wymyslonych przez zydow opowiadan o ich „wybranosci” i „swietosci” wykracza poza granice zdrowego rozsadku – to bylo dobre w czasach, kiedy ludzie ubodzy nie umieli czytac i pisac, a ksiadz trzymal sztame z wyzsza warstwa spoleczna ze wzgledow finansowych; Watykan i Episkopat podlegajacy Watykanowi, tez niejednokrotnie robili Narod polski w balona.
  Racje moge Ci przyznac w tym, ze Chrzescijanin nie potrzebuje posrednikow w bezposrednim kontakcie z Jezusem Chrystusem oraz ze zbawienie czlowieka zalezy wylacznie od niego samego, o czym zapewnial sam Jezus Chrystus – Droga, Prawda i Zycie… oraz NAJWYZSZY AUTORYTET.
  Toronto, Kanada

  G***o prawda. Nie po to Chrystus uroczyście założył Kościół i mianował Św. Piotra pierwszym jego zwierzchnikiem, aby teraz każdy domorosły „teolog” od siedmiu boleści negował potrzebę jego istnienia.

 44. Luis said

  ad 8 Marucha

  w kontekście tego co Pan w pcie 8 napisał, ośmielam się jeszcze raz przypomnieć stanowisko KK wobec pewnej(pierwszorzędnej) kwestii.
  Po prostu bez zrozumienia problemu żydowskiego, tak jak go widzi KK jesteśmy bezradni.

  „….Konkluzje teologiczne

  W dziejach chrześcijaństwa odnaleźć można teologiczną (to jest ustanowioną przez Boga) opozycję pomiędzy Synagogą a Kościołem, między chrześcijanami i żydami, Izaakiem i Izmaelem, Jakubem i Ezawem. W tym miejscu konieczne będzie wyłożenie teologicznych konkluzji, w świetle których należy dokonywać interpretacji dziejów.

  Konkluzja pierwsza

  Naród żydowski, którego przeznaczeniem było przyniesienie światu Jezusa Chrystusa, uznał Chrystusa za skałę zgorszenia. Część uwierzyła w Niego i zaczęła budować na skale, aby w ten sposób stworzyć korzenie i pień owego Drzewa Oliwnego, którym jest Kościół katolicki. Druga część odpadła, negując Chrystusa na korzyść swej pychy narodowej i rasowej. Ta część Izraela została odrzucona i przyjęła na siebie Krew Chrystusa jako przekleństwo. To ona właśnie tworzy właściwy judaizm, kontynuację nauki rabinów, którzy odrzucili Chrystusa.

  Konkluzja druga

  Wizja proroka Izajasza.

  Judaizm jest wrogi wobec wszystkich narodów w ogólności, a w szczególny sposób wobec narodów chrześcijańskich. Odgrywa on rolę Izmaela, który prześladował Izaaka; Ezawa, który postanowił zabić Jakuba, oraz Kaina, który uśmiercił Abla. Św. Paweł, nawrócony żyd, mówi nam: „Bracia, wyście się stali naśladowcami Kościołów Boga, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście wycierpieli od rodaków. Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom” (1 Tes 2, 14-15).

  Warto zwrócić uwagę na straszny w swojej wymowie i niezwykle istotny fakt, zanotowany przez św. Pawła pod natchnieniem Ducha Świętego. Mianowicie, historyczna wrogość narodu żydowskiego nie jest rodzajem nienawiści lokalnej, opartej na krwi lub konfliktach interesów. Jest to nienawiść ustalona przez Boga. Naród żydowski, jeśli nie nawróci się na chrześcijaństwo, będzie zawsze (nawet sobie tego nie uświadamiając) dążył do zniszczenia chrześcijaństwa, zgodnie ze słowami wypowiedzianymi przez Jezusa Chrystusa do faryzeuszy: „Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (J 8, 44).

  Konkluzja trzecia

  Jeśli bezwstydny naród żydowski został z Bożego przyzwolenia uczyniony wrogiem teologicznym, musi to być uniwersalna, nieunikniona i straszna opozycja. Uniwersalna – gdyż rozciąga się na wszystkie narody. Gdziekolwiek rozwija się chrystianizm, tam również podążają żydzi. Jako ustalone przez Boga (teologiczne) jest to nie do uniknięcia. Nieuniknionym przeznaczeniem chrześcijaństwa i żydostwa jest spotykać się wszędzie, bez pojednania i przenikania się nawzajem. W ten sposób znajduje swoje odbicie w historii odwieczna walka Lucyfera przeciwko Bogu, ciemności przeciw światłości, ciała przeciwko duchowi. Tak dokonuje się w czasie duchowe i materialne wypełnienie Pisma. Litera musi być wszędzie, aby służyć Duchowi. Takie znaczenie ma nauka św. Tomasza z Akwinu, który pisze, że naród żydowski jest sługą Kościoła.

  Jest to w końcu straszna opozycja, z uwagi na to, że jest teologiczną. W narodzie żydowskim tkwi tajemnica nieprawości, jak nauczają nas św. Jeremi i św. Justyn, powtarzając słowa Jezusa Chrystusa i przepowiadanie Apostołów. Jezus Chrystus wyklął Żydów, nazywając ich obłudnikami i kłamcami, gdyż pod płaszczykiem czynienia dobra praktykowali nienawiść. Są oni tylko kontynuacją tego, co raz uczynili Chrystusowi.

  Konkluzja czwarta

  Z chwilą, kiedy Chrystus został podwyższony na Kalwarii, świat został poddany działaniu dwóch przeciwstawnych sił: chrześcijańskiej i żydowskiej. Odtąd świat zna tylko dwa prawdziwie podstawowe bieguny, dwa pola przyciągania: chrześcijańskie i żydowskie. Tylko dwie religie: chrześcijańską i żydowską. To wszystko, co nie jest z Chrystusa i dla Chrystusa, służy judaizmowi. Wynika z tego, że dechrystianizacja świata odbywa się równocześnie z jego judaizacją. Dlaczego możliwe jest istnienie tylko tych dwóch modeli? Gdyż tylko one były chciane przez Boga, tylko one są teologiczne. Bóg podzielił świat pomiędzy Izaaka i Izmaela, między Jakuba i Ezawa, Kaina i Abla oraz pomiędzy Chrystusa i Antychrysta. Cała energia ludzka musi być skierowana bądź w jedną, bądź w drugą stronę. Dlatego też narody pogańskie i my, którzy za darmo zostaliśmy powołani do Kościoła katolickiego, mamy przed sobą tylko dwie drogi: albo się schrystianizować – albo się zjudaizować; albo zostać częścią Kościoła – Drzewa Oliwnego, albo też bezpłodnej winorośli judaizmu; zostać synami Sary – wolnej kobiety, lub Hagar – niewolnicy.
  Prorok Jeremiasz.

  Jeśli narody pogańskie pragną wolności i wielkości, nie mają innego wyjścia jak tylko z pokorą przylgnąć do Kościoła katolickiego. Tam znajdą wielkość nie inną od tej nieporównanej wielkości, która charakteryzowała narody chrześcijańskie wieków średnich. Wielkość wydającą świętych i bohaterów, wznoszącą katedry, nauczającą ludy na przykładach świętych, przybliżającą im piękno chorału gregoriańskiego i fresków Fra Angelico i Giotto, oraz podnoszącą ich rozum poprzez Sumę Teologiczną Doktora Anielskiego, św. Tomasza z Akwinu.

  Jeśli jednak narody pogańskie uznają dziś tę autentyczną wielkość Średniowiecza za ciemnotę i obskuranctwo i zapragną być wielkimi materialną potęgą Babilonu, to mogą ją osiągnąć , lecz tylko jako sługi judaizmu. W sferze materialnej Żydzi dzierżą palmę pierwszeństwa. Historia mówi nam (Werner Stombart), że odnowiona wielkość angielskiego i amerykańskiego kapitalizmu jest tylko tworem żydowskim. Kapitalizm wypełnia swe obietnice, niosąc z sobą nieporównywalną z niczym potęgę materialną, lecz jednocześnie poświęca pracę milionów chrześcijan na korzyść o wiele mniejszej liczby Żydów.

  Konkluzja piąta

  Jedyną ochroną przed poddaniem się w niewolę potędze materialnej żydów jest dla narodów pogańskich życie katolickie. Jest tak dlatego, gdyż sam Jezus Chrystus jest Zbawicielem całego rodzaju ludzkiego. Warto zauważyć, że wieki średnie nigdy nie oddały się w niewolę materializmowi.

  Kościół katolicki, świadomy owej teologicznej konieczności, zawsze nakładał na żydów odpowiednie prawa i czuwał, aby nie wywierali gorszącego wpływu na katolików. Nigdy jednak nie głosił i nie praktykował nienawiści wobec Żydów. Przeciwnie, zawsze modlił się i prosił o modlitwę o ich dobro duchowe oraz bronił ich przed napaściami i niesprawiedliwymi prześladowaniami. Nie uszło to uwadze samego narodu żydowskiego. I tak na przykład podczas pierwszej od wieków jawnej rady, żydowski Sanhedryn we Francji (1807) wyraził publiczny respekt dla dobrej woli i tolerancji papieży, w dokumencie dostępnym do dnia dzisiejszego: „Izraelscy delegaci Cesarstwa Francji i Królestwa Italii na obecny Synod Hebrajski – powodowani wdzięcznością za skuteczną pomoc okazaną w minionych wiekach Izraelitom przez chrześcijańskie duchowieństwo w różnych państwach europejskich, oraz pełni podziwu za przyjęcie, jakie różni papieże w rozmaitych epokach zgotowali Izraelitom w różnych państwach, gdzie barbarzyństwo, niesprawiedliwość i ignorancja sprzysięgły się przeciwko Izraelitom, próbując poprzez prześladowania usunąć ich ze społeczeństwa – postanawiają co następuje: owe wyrazy szacunku i czci muszą być uwiecznione przez niniejszy zapis tak, aby na zawsze stanowiły świadectwo wdzięczności Izraelitów zebranych na tym zgromadzeniu za pomoc, jaką otrzymały poprzednie nasze pokolenia od duchowieństwa różnych państw europejskich” (zaczerpnięte z pracy Diogene Tama, Collection of the Acts of the Assembly of the Israelites of France and Kingdom of Italy).

  Konkluzja szósta

  Pod groźbą grzechu katolikom nie wolno nienawidzić Żydów, prześladować ich lub pozbawiać ich życia, oraz przeszkadzać im w ich prywatnych praktykach przewidzianych przez ich prawo i tradycje. Z drugiej strony, chrześcijanie zobowiązani są do ochrony samych siebie przed niebezpieczeństwem, jakie stwarzają Żydzi. Katolikom nie wolno wchodzić w finansowe, społeczne lub polityczne relacje obłudnie stworzone dla upadku chrystianizmu. Żydom nie wolno żyć wspólnie z chrześcijanami, gdyż ich błędy i prymat materialny pociągają za sobą zgubne konsekwencje dla innych narodów. Jeśli inne narody zlekceważą te ostrzeżenia, to same odczują na sobie ciężar owych konsekwencji, to jest staną się sługami Żydów, którym przysługuje prymat w królestwie materializmu.

  Konkluzja siódma
  Prorok Ezechiel.

  W pożałowania godnym, tułaczym życiu narodu żydowskiego należy widzieć tajemnicę chrześcijańską. Została ona wspaniale ukazana przez nawróconego Żyda, ks. Józefa Lehmanna w książce zatytułowanej L’entrée des Israelites dans la société française. Żydzi są odpowiedzialni – pośrednio i bezpośrednio – za napełnienie Syna Bożego zelżywościami, zarzucenie na Jego ramiona szaty zniesławienia, włożenie korony cierniowej na Jego głowę, a trzciny do rąk. Poprzez bicie, opluwanie, wyzwiska i rany zgotowali Mu wszystkie możliwe upokorzenia. Nie oszczędzili Mu żadnego rodzaju wstydu. W końcu sprzedali Go za trzydzieści srebrników – cenę niewolnika.

  Od tego czasu podobne zelżywości dotknęły naród żydowski jako kara za jego zbrodnię. Sam Mojżesz ostrzegał: „Wywołasz grozę, wejdziesz do przysłowia i w pośmiewisko u wszystkich narodów, do których zaprowadzi cię Pan” (Pwt 28, 37).

  Jak długo musi trwać ta straszna wrogość między żydami a chrześcijanami? Dopóki Bóg w swym miłosierdziu nie doprowadzi do nawrócenia i usprawiedliwienia narodu żydowskiego. Św. Paweł naucza, że przyjdzie dzień, kiedy Izrael przyjmie Tego, którego odrzucił: „Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy – byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania – że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan. I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: «Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba»” (Rz 11, 25-26).
  Prorok Dawid.

  Kiedy nadejdzie ten moment (co jest w rękach Boga), Ezaw pojedna się z Jakubem; żydzi staną się katolikami i wypełnią się słowa wypowiedziane przez proroka Ezechiela na pięć wieków przed Chrystusem: „(…) Tak mówi Pan Bóg: Oto wybieram Izraelitów spośród ludów, do których pociągnęli, i zbieram ich ze wszystkich stron, i prowadzę ich do kraju. I uczynię ich jednym ludem w kraju, na górach Izraela, i jeden król będzie nimi wszystkimi rządził, i już nie będą tworzyć dwóch narodów, i już nie będą podzieleni na dwa królestwa. I już nie będą się kalać swymi bożkami i wstrętnymi kultami, i wszelkimi odstępstwami. Uwolnię ich od wszystkich ich wiarołomstw, którymi zgrzeszyli, oczyszczę ich i będą moim ludem, Ja zaś będę ich Bogiem” (Ez 37, 21-23). Wtedy wszyscy będą stanowili jedno w Chrystusie. Żydzi nawrócą się ze swego judaizmu, a chrześcijanie będą bardziej autentycznymi chrześcijanami; jako owoc sprawiedliwości i miłości zapanuje pokój w Tym, który został obiecany Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi – w Jezusie Chrystusie, który jest błogosławieństwem wszystkich czasów. ….”

  i jeszcze tutaj:

  „…..Po pierwsze, żydzi prześladują chrystianizm. Sam św. Paweł oskarża ich z powodu tych prześladowań: „(…) to samo co one od Żydów, wyście wycierpieli od rodaków. Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swoich grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży” (1 Tes 3, 14-16). Podobne świadectwo odnajdujemy u św. Justyna, w jego Dialogu z Żydem Tryfonem (XVI, 133). Św. Bazyli stwierdza, że w przeszłości panowała wrogość między żydami i poganami, teraz jednak jedni połączyli się z drugimi, aby wspólnie walczyć przeciw chrześcijanom. Potwierdzają to Tertulian, Orygenes i św. Grzegorz z Nazjanzu. Od XII wieku prześladowania te stały się rzadsze z uwagi na zwiększoną czujność Kościoła. Powtarzają się jednak znowu, tym razem ze strony heretyków: katarów, waldensów, husytów. Jak sam przyznał Żyd Darmesteter, wszyscy duchowi rewolucjoniści czerpią argumenty od żydów.

  Po drugie, żydzi konspirują przeciwko państwom chrześcijańskim. Kilka faktów: w roku 694 żydzi hiszpańscy pracowali wraz z żydami z Afryki nad sprowadzeniem Arabów do Hiszpanii; w r. 711 sprzymierzyli się z Arabami, w r. 952 oddali im Barcelonę. W roku 854 żydzi przekazali Bordeaux Normanom; pod koniec XII wieku sprzymierzyli się z Mongołami przeciwko chrześcijanom na Węgrzech.

  Po trzecie, żydzi przejmują kontrolę nad własnością poprzez lichwę. Nie wolno im przy tym pożyczać na procent swoim współbraciom, a jedynie obcym: „Nie będziesz żądał od brata swego odsetek z pieniędzy, z żywności ani odsetek z czegokolwiek, co się pożycza na procent. Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek…” (Pwt 23, 20-21). Św. Tomasz z Akwinu pisze, że Bóg pozwolił im pożyczać na procent cudzoziemcom nie dlatego, żeby było to godziwe, lecz dla uniknięcia większego zła, którym byłoby w przypadku zachłannych żydów (Iz 56, 11) pobieranie lichwy od ich własnych współbraci, którzy czczą prawdziwego Boga. Jansen, wielki historyk reformacji, pisze: „Żydzi nie tylko że zmonopolizowali wymianę pieniędzy; właściwym źródłem ich bogactwa była lichwa (…) stopniowo stali się bankierami i finansistami wszystkich warstw społecznych”. Jansen podaje, że w 1338 r. cesarz Ludwik Bawarski pozwolił Żydom ściągać odsetki w wysokości 32,5% od mieszkańców Frankfurtu i aż 43% od przyjezdnych. W Ratyzbonie, Augsburgu i Wiedniu wysokość dopuszczalnych odsetek dochodziła do 86%. Jeden z współczesnych Jansenowi historyków podaje, że „Żydowscy lichwiarze ulokowali się teraz na stałe nawet w najmniejszych miasteczkach. Pożyczając pięć florenów zabezpieczają się sześciokrotnie; w ten sposób czerpią i powiększają zyski, aż w końcu biedni ludzie są pozbawiani wszystkiego, co mieli” (Erazm z Erbach, 1487 r.).

  Wyższość żydowskich lichwiarzy i ekstrawaganckie marnotrawstwo pogan jest szczególnie dobrze widoczne na przykładzie dwunastowiecznej Francji. Wtedy to, w czasie, kiedy Filip August usuwał Żydów z kraju, mieli oni w posiadaniu jedną trzecią ziemi i tak ogromną większość pieniędzy, że po ich wypędzeniu trudno było gdziekolwiek znaleźć jakąkolwiek walutę.

  Po czwarte wreszcie, wiadomo, że żydzi mordowali chrześcijan. Mówił o tym już św. Justyn (III wiek). Talmud na to zezwala, a historia to potwierdza. Oto niektórzy chrześcijanie, którzy z całą pewnością zginęli z rąk żydów: dwunastoletni św. Wilhelm z Yorku (1144); św. Ryszard z Paryża (1179); św. Dominik del Val, ukrzyżowany w Saragossie w Hiszpanii (1250); bł. Henryk z Monachium (1345); bł. Szymon (1475); męczennicy z Damaszku – o. Tomasz z Cangiano wraz ze swoim współpracownikiem (1840).

  Owe cztery potworne oskarżenia znajdują potwierdzenie w każdym okresie i w każdym państwie, kiedykolwiek i gdziekolwiek żydzi mieszkali razem z chrześcijanami. W poprzednich okresach żydzi mogli jedynie podejmować bezpośrednie działania przeciwko chrześcijanom, którzy byli świadomi grożącego im niebezpieczeństwa. Dzisiaj jednak, w sytuacji kiedy chrześcijanie są zlaicyzowani, żydzi stają się agresorami często przy wydatnej pomocy samych chrześcijan. …”

  wiem, że po raz któryś wrzucam Gajowemu te teksty, ale naprawdę musimy je wszyscy znać, jeśli chcemy wygrać z synagogą. Inaczej zginiemy, bo giniemy.

  http://www.objawienia.pl/sub/text/zydzi.htm

 45. Marucha said

  Re Luis: Bardzo ciekawy tekst. Dziękuję.

 46. Toronto said

  G***o prawda. Nie po to Chrystus uroczyście założył Kościół i mianował Św. Piotra pierwszym jego zwierzchnikiem, aby teraz każdy domorosły „teolog” od siedmiu boleści negował potrzebę jego istnienia.

  Odpowiedz:
  Po pierwsze, to zaden kosciol nie zbawia i nie jest gwarantem zbawienia czlowieka, ale wiara w Jezusa Chrystusa, co lezy w gestii kazdego z osobna.

  Słowa te czynią z Totonto zwykłego heretyka, którego działalność jest oklaskiwana przez żydostwo. Celem żydostwa jest zniszczenie Kościoła i dlatego tak go atakują. Nie atakują zaś takich jak Toronto, czy Ewelina, którzy chcą być zbawieni na własną rękę.
  Toronto jest zatem, czy chce tego czy nie chce, czy świadomie czy nieświadomie, żydowskim agentem. – admin

  (… reszta antykatolickich treści usunięta…)

 47. Toronto said

  Usuwasz podawane przeze mnie FAKTY podstepny manipulatorze i to nie pierwszy raz, ktore demaskuja kretactwa takich „samozwanczych-katolikow” jakim sam jestes, a takze moja poprzednia wypowiedz dotyczaca tematu glownego, czyli ORGANIZOWANIA SIE POLSKICH NARODOWCOW W IMIE POLSKIEGO INTERESU NARODOWEGO, O CZYM PISZE OD PONAD 3 LAT (autor artykulu w Monitorze Polskim obudzil sie dopiero niedawno), A NIE INTERESOW NIEDORAJDOW POLITYCZNYCH STOJACYCH NA CZELE „KOLEK ROZANCOWYCH”, KTORE ZAWRACAJA POLAKOM DUPE KLEPANIEM „PACIORKOW” I CZEKAJA JAK JEZUS CHRYSTUS ZROBI ZA NICH BRUDNA ROBOTE – to jest glowna przyczyna, ze POLSKI RUCH NARODOWY nie jest w stanie zaistniec w Polsce.
  A poprzez swoja parszywa robote (cenzure), bo brak Ci argumentow na podawane przeze mnie FAKTY, pozbawiasz Polakow poznania calej prawdy.
  Osoby zainteresowane znajda moje usuniete wypowiedzi na forum E.Maciejczyka SUWERENNOSC.COM, a tego juz nie jestes w stanie ocenzurowac lub usunac, co wyraznie swiadczy o celu Twojej dzialalnosci.
  Skoro postawiles mi zarzuty, ze jestem „zydowskim agentem” to MUSISZ TO JESZCZE UDOWODNIC, podstepny graczu i manipulatorze opinia publiczna.
  Toronto, Kanada
  p.s.
  Jesli ta wypowiedz zostanie usunieta to bedzie swiadczyc, ze jestes SMIERDZIELEM, ktory ucieka przed FAKTAMI i sam wystawiasz sobie w ten sposob opinie.

  Toronto nie ma żadnych zahamowań w przypisywaniu innym osobom agenturalności oraz ubliżaniu im. Teraz sam poczuł, jak to smakuje. I o to właśnie chodziło. – admin

 48. marie2010 said

  Miala byc dyskusja o tym jak sie bronic przed NWO, a zrobilo sie jak zwykle – wielka awantura o slowa. Eh…

 49. chemtrail said

  A propos meritum
  Na co komu 100 mln broni która jest technologicznie sprzed 5 wieków.
  Dysponując bronią choćby mikrofalową, elektromagnetyczną, biologiczną czy neutronową można skutecznie bez strzału ogarnąć temat.

  To jak z maczugą na broń palną.

  Sedno nie w broni – a w świadomości i zaangażowaniu, aktywności
  W lokalnych działaniach.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 50. PL said

  47 – Toronto, to jest gdzieś jeszcze jakieś forum, z którego go nie wyrzucono?

 51. Inspektor Lesny said

  Zastanawiam sie, czy to dla Polski nie lepiej, ze z niej wyemigrowalismy. O ile wiem, jeszcze nic nie zrobione, a juz wielu z nas jest smiertelnymi wrogami. Chcialbym napisac, ze o sprawy mniejsze, ale na bank uslysze, ze to sprawy zasadnicze…

 52. Inspektor Lesny said

  Supplement
  Ja mysle, ze tak to bylo z patriotami-ziemianami, dawniej.
  Wiekszosc pewnie chciala dobrze, ale kazdy w inny sposob…

 53. Inspektor Lesny said

  49
  Mysle, ze jednak bron ma znaczenie. Na koncu zawsze wyciaga sie ludzi za kolnierz z domu. O ile przezyli co innego oczywiscie.
  Trudniej jest wywlec do ciezarowki kogos z dubeltowka…

 54. Inspektor Lesny said

  Dotyczy 10 ZZ

  „A pan Inspektor to zawsze sie tak o te mniejszosci troszczy?”

  Nie. Nie troszcze sie, ale czasy i Polacy sie zmienili.
  Coraz wiecej spotykam Polakow nie-religijnych. Lub tez takich , dla ktorych Kosciol jest rodzajem folkloru. Dla prawdziwego katolika jest to nie do zniesienia. Ale realia sa takie.
  Nie pytamy ekspedientki w sklepie, ktora podaje nam chleb, czy wierzy w Boga…

 55. Marucha said

  Re 54: „Nie pytamy ekspedientki w sklepie, ktora podaje nam chleb, czy wierzy w Boga…”

  No właśnie. A warto by zwracać uwagę przynajmniej na to, komu dajemy zarobić. Ekspedientka nic tu nie znaczy, ale właściciel sklepu – a jakże. Niestety, Polacy dają zarabiać swoim wrogom.

  A w ogóle czy zdaniem Pana Inspektora powinny istnieć dziedziny życia, do których Bóg nie ma dostępu?

 56. Inspektor Lesny said

  ” Pana Inspektora powinny istnieć dziedziny życia, do których ”

  Nie, jasno i zdecydowanie, nie.
  Jednak jestem gotow zeswinic sie troche dzis, aby moze jutro bylo lepiej.
  Nie mam wladzy, i co wiecej monopolu na prawde i racje. Musze pozwolic innym ludziom robic ich wlasne bledy. Skoro tego chca.
  Nie chce sie wyglupiac, ale nawet Pan Bog pozwolil ludziom robic zle. Dal im wolna wole. Kim ja jestem, abym im to zabieral…

 57. sroka said

  Jak to jest z tymi agentami na forach ?
  Toronto i Marucha sie wzajemnie oskarzyli i co z tego wyniklo ?

  Pan Sroka nie rozumie, o co chodzi. Ja nie oskarżyłem Toronto o agenturalność, tylko celowo odpowiedziałem mu w jego własnym stylu. – admin

 58. Gustaf said

  @ 57
  Nic takiego się nie wydarzyło , co zmieniłoby temat dyskusji.
  O grupach , które robią rządowi w brew.
  Agentom na forach zależy na rozpieprzeniu dyskusji, jak nie za pierwszym razem, to próbują do skutku.
  Marucha z Toronto załatwią to emailami 🙂

 59. Toronto said

  Ad50- PL
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=486&p=4756#p4756
  p.s.
  „PL”, nr 50 to byl moj komentarz, ale zostal usuniety – vide ponizej:

  (….wycięte…)

  Do wiadomości uczestników dyskusji: wszystkie komentarze Toronto będą usuwane z powodu wielokrotnie okazywanego chamstwa oraz ataków na właściciela witryny. – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: