Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
  Liwiusz o Demokracja liberalna, demokrac…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Leśne obserwatorium 2010-07-11 c.d.

Posted by Marucha w dniu 2010-07-11 (Niedziela)

Czechy nie myślą o euro
Ze względu na problemy w strefie euro wywołane greckim kryzysem Czechy na razie odkładają plany wprowadzenia wspólnej europejskiej waluty – przyznał nowy szef czeskiego banku centralnego Miroslav Singer. W rozmowie z dziennikiem “Wall Street Journal” Singer powiedział, że nie jest nawet w stanie podać przybliżonej daty wstąpienia Czech do wspólnej waluty.
Szybkie wejście do euro jest niemożliwe także z innego powodu: Czechy podobnie jak inne kraje regionu (także Polska) borykają się ze zbyt dużym deficytem budżetowym.

Sukcesy gospodarcze Jacka Roztworowskiego
„Jacek” Roztworowski jest dumny ze stanu naszych finansów. Z jego wyliczeń wynika, że samego długu publicznego mamy już ponad 800 miliardów złotych, a ponadto załatwił nam nowe, niezbędne kredyty. Na pomoc islandzkim bankom musimy mieć 630 milionów złotych. Banki na Łotwie mogą od nas dostać 400 milionów, mołdawskie już dostały 50 milionów. Teraz zbieramy fundusze na pomoc bankom francuskim i niemieckim, które kupowały kiedyś greckie obligacje.

Jak zwykle para w gwizdek
Miała być w Polsce stworzona ustawa regulująca procedury bezpieczeństwa lotów VIP-ów – a będzie jedynie dokument o charakterze studium naukowo-badawczego przygotowany pod egidą BBN. Dlaczego? Opracowanie aktu normatywnego obnażyłoby w sposób bezdyskusyjny skalę zaniedbań, które doprowadziły do katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Katyniem.

I znów podpisał bez wiedzy i świadomości
Po raz drugi przed hazardową komisją śledczą stanął wczoraj były minister sportu Mirosław „Miro” Drzewiecki. Polityk Platformy podtrzymywał swoją wersję zdarzeń: nie wiedział, że podpisuje pismo stwierdzające, iż jego resort nie chce dopłat do gier. Likwidację dopłat u kolegów z Platformy próbowali załatwiać biznesmeni branży hazardowej. Winę za treść pisma Drzewiecki zrzucał na urzędników ministerstwa, którym kierował.

Komentarzy 5 do “Leśne obserwatorium 2010-07-11 c.d.”

 1. Cham Wiejski said

  To straszne, że wejście do strefy jewro utrudnia nam zbyt duży deficyt budżetowy. Czy nie można by poprosić konsultantów z Goldman-Sachs, aby go kreatywnie zmniejszyli? Może i Rysio by się załapał na jakieś zlecenie?

 2. 166 bojkot TVN said

  Pan Drzewiecki (Jest deska, i sęk?: „I znów podpisał bez wiedzy i świadomości” No! A taki dr Mirosław G. ponoć zaszył człowiekowi gazik, którego wcześniej nie policzyła instrumentariuszka, ani nie zauważyli wszyscy inni obecni przy operacji. Dr G. przesiedział kilka miesięcy i musiał zebrać kaucję 300 000 zł, które procentuje na koncie mafii sędziowskiej, a wysoki urzędnik państwowy odpowiedzialny za życie nas wszystkich jeździ sobie po świecie i gra w golfa, dofinansowany przez nas i kogoś znacznie bogatszego. Mafia go obsługująca nadal pracuje jako „urzędnicy ministerialni”.
  Zaś przewodniczący Komisji Hazardowej Mirosław Sekuła wczoraj na korytarzu sejmowym stwierdził, że sejmowe komisje śledcze nie mają racji bytu!!!!. Co bardzo współgrało z wypowiedzią nowego aferalnego marszałka sejmu Schetyny, też przeciwnego komisjom śledczym – wszystkim.
  Dziś to podsumowali dziennikarze u Rafała Ziemkiewicza: i kto to mówi!? Teraz śledztwo na pewno zostanie przekazane do prokuratury …… rzeszowskiej oczywiście.
  Niezorientowanym: jeśli obecna mafia rządząca zrezygnuje z komisji śledczych, to takie morderstwa jak Krzysztofa Olewnika, nigdy nie będą wyjaśniane, a prokuratura rzeszowska najlepiej się do tego nadaje, bo jak uczy przykład Mariusza Kamińskiego, pracujący tam ludzie potrafią wydać KAŻDE POSTANOWIENIE SPRZECZNE Z LIGIKĄ I PRAWEM JAKO DOKUMENT WAŻNY I OBOWIĄZUJĄCY. Warszawska jest nie mniej zdolna, ale po co narażać się na miejscu.

  O „po wyborach” tu: „POPiS kłamców, czyli Polska po wyborach prezydenckich i przed narodową katastrofą” http://kandydaci2010.wordpress.com/2010/07/10/popis-klamcow-czyli-polska-po-wyborach-prezydenckich-i-przed-narodowa-katastrofa/

 3. stfu said

  Trzeba skończyć z tym hamletyzowaniem odnośnie strefy euro. Należy w końcu określić rok, w którym wejdziemy do eurolandu. W końcu do tego się zobowiązaliśmy (my wszyscy Polacy, rękami naszych ukochanych przedstawicieli) w traktacie akcesyjnym.

  Myślę, że korzystny byłby rok 2222. Ewentualnie 3333.

 4. Grypka swinska said

  „Rosja” – Białoruś

  Marek Głogoczowski

  Bardzo zasadne opracowanie mgr. inż. Dariusza Kosiura, jeszcze z lutego 2009. Przytoczę jego wnioski:

  Z punktu widzenia racjonalnej ekonomii recepta na kryzys jest prosta. Wymienię główne postulaty:

  1. długi państw należy anulować

  2. musi istnieć waluta narodowa i parytet kruszcu

  3. bank centralny i system bankowy muszą być państwowe (dopuszczalne banki spółdzielcze)

  4. wszelkie mechanizmy kreacji wirtualnego pieniądza (w tym giełdy papierów) są zakazane

  5. ilość pieniądza w gospodarce musi być równoważna ilości dóbr i usług

  6. nowe dobra (nie konsumpcyjne) muszą mieć pokrycie w nowym narodowym pieniądzu

  7. należy dążyć do autarkii gospodarczej, co nie wyklucza wymiany międzynarodowej

  8. długi konsumenckie nie mogą pozbawiać majątku sprzed zobowiązania (nigdy mieszkania, domu, warsztatu pracy), a ich oprocentowanie nie może być wyższe od wzrostu gospodarczego i od realnego wzrostu dochodów ludności.

  Otóż leżaca dokladnie „o miedzę” od Polski, za przyslowiowym Bugiem Białoruś właśnie taki plan realizuje: zabezpieczone złotem aktywa Banku Biąłorusi to ponad 5 mld dolarów, co gwarantuje, że długi BY – na przykład wobec MFW – mogą być w każdej chwili spłacone; widać wyraźną rządową tendencję do autarkii ok. 90 proc. żywności i 70 procent przemyslowych artykułów konsumpcyjnych to mają być wyroby własne, itd.

  A jaka jest odpowiedź M-KGB (Mamonisticzeskiej Koalicji Globalnych Biznesmienow, nazwanej przez inż. Kosiura , na powyższe, banalne propozycje? Prosze poczytać wiadomości z dzisiaj. Toż to najzwyklejszy „czarny piar”, tym razem nie produkcji Zachodu, ale korporacyjnych władz Moskwy, starającej się wpisać w scenariusz przygotowany przez M-KGB:

  Kolejny kanał telewizji rosyjskiej atakuje Łukaszenkę

  ………………..

  Roman Kafel: Tezy pana Dariusza beda perfect po dokonaniu drobnej korekty:

  Ad 1. Tylko te dlugi- ktore sa niezasadne, nielegalne i dokonane w drodze kryminalnych przewalow. Dlugi zaciagniete w sposob uczciwy i na uzasadnione cle musza zostac splacone wierzycielom.Nawet na nowo ustalonych warunkach i jesli trzeba je renegocjowac.Po to potrzebny jest – Przeglad i Przeszacowanie Dlugow Panstwowych,,z pociagnieciem winnych naduzyc do surowej odpowiedzialnosci,

  Ad 2. Waluta narodowa tylo i wylacznie…z mozliwoscia trzymania oszczednosci ludnosci i firm w postaci metalu. Sztywny nakaz parytetu zlota ogranicza gospodarke do rezerw zlota, a to jest niedopuszczalne,

  Polska produkujaca rocznie 2.8 tys ton czystego srebra i 2-3 tony zlota(KGHM_ ma taka mozliwosc natychmiast.

  Ad 3. Nie moze istniec Bank Centralny…tylko i wylacznie NBP (mam nadzieje, ze pan Dariusz sie przejezyczyl-:)) Narodowy Bank Polskiz monopolem emisji nowego pieniadza. Inne banki moga istniec bez wzgledu na charakter wlasnosci, ale moga pozyczac tylko swoje wlasne srodki , bez mozliwosci tworzenia nowego pieniadza, oraz moga spelniac role sluzebna w imieniu i w zakresie poruczonycm przez NBP w zakresia obrotu stworzonego przez i tylko przez Narodowy Bank Polski nowego pieniadza.,Nie wolno im uprawiac tzw bankowosci frakcyjnej.

  Ad 5. Moze odwrotnie. to emisja pieniadza musi byc zgodna z produkcja …co prowadzi do ronowagi- jak wyze,j ze pieniadz ma pokrycie w towarach i dobrach. Niekoniecznie musi byc taka rownowaga dobr, gdyz np. nieruchomosci moga byc spieniezane tylko w przypadku wprowadzenia ich na rynek. Np. na dom mozemy zaciagnac kredyt w banku tylko w chwiili jego kupna…niekoniecznie utrzymywac takie rezerwy kiedy nie podlagajace nieruchomosci obrotowi, Ilosc pieniadza na rynku muki byc adekwatna do sprawnego obrotu towarowego i serwisu.

  Ad 6. Dokladnie odwrotnie…. pieniadz musi miec pokrycie w dobrach..zwlaszcza nowy pieniadz! NBP musi byc i jest wlasnoscia Suwerena – czyli Narodu Polskiego i podlegac w swych funkcjach i zadaniach woli Narodu , wyrazonej poprzez swoje wlasne narodowe i legalne organa panstwa i niczyje inne. Nie moze miec miejsce sytuacja opisana w Konstytucji PR,,obecnie -gdyz to odbiera suwerennosc narodowi Polskiemu.
  http://grypa666.wordpress.com/

 5. Panie Romku, bardzo dobrze ujal Pan kwestie do skorygowania. Nie mam nic do dodania.
  Parytet zlota, jesli juz chodzilo o zloto, to tylko i wylacznie w wymianie miedzynarodowej pod warunkiem jesli nie ma opcji (mozliwosci) do dokonania wymiany bezposredniej (towar za towar tzw., „barter”…
  Mysle ze p. D. Kosiur dosc szybko zaadoptowal Program Kredytu Spolecznego (Narodowego) i calkiem niezle mu idzie…
  =========================
  jasiek z toronto

  P.S. Mysle ze zostanie Pan na tym Forum troche dluzej Panie Romku…
  Czesto pisze na:
  http://polskawalczaca.com
  i zapraszam na „klotnie”…:)))

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: