Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Mietek o Niemiecka dziennikarka opowiad…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Szwajcaria nie wyda Polańskiego

Posted by Marucha w dniu 2010-07-13 (Wtorek)

Władze Szwajcarii odmówiły wydania Stanom Zjednoczonym reżysera Romana Polańskiego oskarżonego o gwałt na 13-letniej dziewczynce, do którego miało dojść w 1977 roku. Szwajcarska minister sprawiedliwości Eveline Widmer-Schlumpf zakomunikowała wczoraj, że od godziny 11.30 reżyser jest wolny. Polański nie będzie już podlegał nawet dozorowi elektronicznemu.

– Szwajcaria nie wyda reżysera Romana Polańskiego Stanom Zjednoczonym – poinformowało szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości. Minister Eveline Widmer-Schlumpf zasugerowała, że amerykański wniosek ekstradycyjny mógł być obarczony błędem prawnym. – Nie można wykluczyć z całkowitą pewnością błędu we wniosku ekstradycyjnym USA – mówiła.

Szwajcarzy wzięli pod uwagę także stanowisko samej poszkodowanej – Samanthy Geimer, która wystąpiła o umorzenie sprawy. Odmawiając ekstradycji, szwajcarskie władze uchyliły też ograniczenie wolności stosowane wobec Polańskiego od grudnia ub.r., czyli od czasu, gdy reżyser przebywał w areszcie domowym w swojej willi w Gstaad. Stany Zjednoczone nie mogą się już odwoływać od tej decyzji do szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości – jednak państwo to nie wycofało listu gończego za podejrzanym. Pozostaje im więc ściganie go w innych krajach i odwołanie się do międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości.

Zwolnienie Polańskiego z aresztu domowego z zadowoleniem przyjęło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. – Znalezione zostało rozwiązanie trudne z punktu widzenia prawnego, jak i trudne z punktu widzenia osobistej sytuacji pana Romana Polańskiego – powiedziała wczoraj wiceminister Grażyna Bernatowicz. Chwilę po ogłoszeniu decyzji szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski osobiście podziękował szefowej szwajcarskiego MSZ Micheline Calmy-Rey za decyzję władz Szwajcarii w sprawie Polańskiego. Rozstrzygnięcie z zadowoleniem przyjęli też szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner i minister kultury Frederic Mitterrand. – Wielki polsko-francuski reżyser będzie mógł odnaleźć swoich bliskich i w pełni poświęcić się dalszej pracy artystycznej – cieszył się Kouchner.

Jak podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” prawnik Piotr Kwiecień, kłopoty amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości ze schwytaniem podejrzanego wiążą się z różnicami w systemach prawnych USA i Szwajcarii. – Moim zdaniem, w tej sprawie – przynajmniej od strony prawnej – w większym stopniu zaznacza się suwerenność systemów prawa karnego niż kwestię potępienia bądź nie Romana Polańskiego – dodaje prawnik. Szwajcarzy nie kierowali się więc prawdopodobieństwem zaistnienia przestępstwa, lecz chęcią zademonstrowania swojej niezależności. Roman Polański przebywa w Szwajcarii od 10 miesięcy – po tym, jak 26 września 2009 roku został zatrzymany na lotnisku w Zurychu. Podstawą zatrzymania był list gończy wydany w Stanach Zjednoczonych, gdzie Polański jest oskarżony o brutalny gwałt na 13-letniej dziewczynce. Wcześniej reżyser miał podać jej alkohol zmieszany ze środkami odurzającymi.

Marta Ziarnik, Nasz Dziennik

Nie wnikamy w kwestię ewentualnej winy czy niewiny Romana Polańskiego.
Nie sposób jednak oprzeć się pewnej refleksji. Polskie „elity intelektualne” jak jeden mąż stanęły w obronie reżysera, bądź co bądź podejrzanego o to, co uważają one za przestępstwo gorsze od matkobójstwa – o pedofilię. Te same „elity” nigdy nie okazały nawet śladów miłosierdzia ani wątpliwości w brutalnych atakach na kapłanów Kościoła Katolickiego oskarżanych o pedofilię, z reguły na podstawie wątpliwych świadectw dotyczących czynów sprzed 40-50 lat. Te same elity nigdy nawet słowem się nie zająknęły w sprawie pedofilii rozpowszechnionej wśród żydowskich rabinów (sam Talmud dozwala na stosunek z 3-letnią dziewczynką!). – admin

Komentarzy 31 do “Szwajcaria nie wyda Polańskiego”

 1. sroka said

  Jakie to elity ?
  Wystarczy popatrzec na ich piekielne twarze !
  Oni juz dawno winni smazyc sie w piekielnej czelusci .

 2. 166 bojkot TVN said

  Pani Izabella Cywińska, min.kultury (!) w rządzie T. Mazowieckego, skomentowała w TVP-2 (kanał żydowski) fakt uwolnienia R.Polańskiego-Lieblinga z domowego więzienia w Szwajcarii.
  To było pyszne! Najpierw stwierdziła, że jako matka nastolatki nigdy nie przyprowadziłaby swojej córki na libację artystów, więc uważa matkę dziewczynki za bardziej winną niż Polański. Że to żadne przestępstwo. O alkoholu, i narkotykach, o zeznaniach nastolatki – nic, proces – nieważny.
  Poza tym amerykański wymiar sprawiedliwości, jak to uroczo ujęła, uwziął się, żeby „pokazać temu Polaczkowi”, dac mu nauczkę, i to był główny powód listu gończego wg pani żydowskiej reżyser. Ale dziennikarz nie dawał za wygraną i w końcu jeszcze usłyszeliśmy z koszernych ust p. Cywińskiej, że R. Polański miał przecież ciężkie życie, szczególnie dzieciństwo, jako Żyd.

  No paniusiu!
  To kim w końcu jest ten twój protegowany pedofil: Polaczkiem, czy Żydkiem?
  Jak bronić się przed amerykańskim sądem i oskarżeniem o pedofilię, to POLACZEK, bo „Polaczki to najgorsza hołota, która mordowała Żydow” – wg żydowskiego centrum goebelsowskiej propagandy?!!! A jak cierpiał katusze (od kogo – nie było) to biedny Żydek!!!
  Ty rajfuro stara, zboczona, zdemoralizowana! Idź się leczyć! Tobie dedykuję powyższy artykuł – https://marucha.wordpress.com/2010/04/09/miedzynarodowe-media-o-nich-nie-pisza/ – to Twoi ziomkowie byli najczęściej tymi zboczeńcami w zakonach, o których tak bezczelnie wspomniałaś, jak i księża-patrioci. Nie udawaj pierwszej naiwnej.
  Kto takie indywidua zaprasza do publicznej TVP?! To bezprawne propagowanie pedofilii i akceptacja bezkarności czynu, który w wielu kulturach uważany jest za zbrodnię. Wydawca tego programu powinien natychmiast szukać pracy poza publicznymi mediami

  Ale mamy jeszcze jeden niepokojący objaw. Zażydzenie Szwajcarii. To koniec Szwajcarii.

 3. Tekla said

  Z tego co czytałam Polański bardzo duzo pomagał Polakom w Ameryce,może za to ,ze zrobił film na podstawie ksiązki Szilmana Pianiasta został schwytany,gdyz w filmie tym dośc realistycznie pokazuje jak wygladało to wszystko …
  A gdzie elity koscielne,gdzie KUL ,kształcacy armie intelaktualistow ,prawników..
  Dlaczego rzesze intelekualistów katolickich nie stanęły w obronie księdza Jankowskiego?

 4. 166 bojkot TVN said

  WP Julia Pitera: http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul176173.html
  – Gdyby Polański przyjechał do Polski awantura toczyłaby się dalej. Jestem za przestrzeganiem prawa. List gończy obowiązuje, więc musiałby zostać wykonany – powiedziała minister Julia Pitera w radiowej „Trójce”.

  Polska nie powinna wydawać swoich obywateli obcym państwom, albo jeśli już, to na jakichś zasadach – np wzajemności. USA odmówiły ekstradycji E.Mazura, bo wniosek był niepełny, czyli zastosowały taki sam numer jak Szwajcarzy żeby nie wydawać Polańskiego.
  Orzeczenie Pitery jest dziś cudaczne, bo przecież Polański bywał w Polsce bez skrępowania wielokrotnie po 1977 roku, od kiedy USA wysłały za nim list gończy.

  Więc państwo – Polska – powinno już pozostać konsekwentne.

  Zgodnie z wypowiedzią urzędnika państwowego Julii Pitery, po wydaniu Polańskiego, powinny iść następne kroki – pociągnięcie do odpowiedzialności urzędników, którzy do tej pory nie wykonali ekstradycji słynnego reżysera i pedofila, a Julia powinna publicznie przeprosić mocarstwo za karygodną opieszałość w tej sprawie i zadać sobie jakąś pokutę.

  Oj, bycie urzędnikiem państwowym w Polsce, to „nie je bajka”…

 5. Zerohero said

  No właśnie. Talmud zezwala. Zawsze mnie dziwiło, że polscy Żydzi pomagający Izraelowi przez czynienie „zderzenia cywlizacji” numerem 1 dla umysłu goja, tak intensywnie krytykowali analogiczne zezwalanie w Koranie. Tą krytyke muzulmanskiego pedofilstwa można znaleźc czasem na forum Onetu, na forum arabia.pl, europa21 i wielu innych. Przeważnie w kontekście Izraela, więc na 99% jest to skalkulowana „krytyka” syjonistów, a nie zwyczajnych (szczerych) krytyków islamu. Żydzi nie znają własnych świętych ksiąg?

 6. AteistaPolityczno-Religijny said

  Roman Polański:żyd prawdziwe nazwisko Libling,szatanista,pedofil,kryptokomunista-stalinowiec,żydowski mason,zadeklarowany trockista i sjonista, urodzony we Francji, nie wiem dlaczego uwazany jest za Polaka?!

 7. sroka said

  „Polak Polanski ” jak to ladnie wspolbrzmi !

  Diabel diablu glowy nie urywa,w przypadku nieudolnosci zastepuje go innym diablem.

 8. Miet said

  Na temat Polanskiego juz sie kilka razy wypowiadalem, ale zrobie to jeszcze raz.

  Przypomnijmy sobie, jakim to cudem, Polanski po tak duzym przestepstwie, znalazl azyl za granica – w Europie (zachodniej, czyli tej lepszej:-)))?
  Nie ma dwoch zdan, ze zalatwili mu ten wyjazd na europejskie wakacje owczesni zarzadcy Hollywoodu, czyli jego pobratymcy.
  Jakis zwykly emigrant i to jeszcze z polsko-brzmiacym nazwiskiem na pewno nie mialby najmniejszych szans na takie wakacje.

  Co by jednak nie powiedziec na temat amerykanskiego wymiaru sprawiedliwosci, trzeba przyznac, ze na ogol dziala dobrze i nie zamienilbym go np. na obecny polski.
  Aby wszystko wygladalo w miare dobrze system ten musial zadbac o swoj „image” w swiecie i stad zaczeto niby to scigac Polanskiego i rozsylac za nim listy goncze.
  Jest dla mnie rzecza dosc oczywista, ze gdyby wladze amerykanskie chcialy „dopasc” Polanskiego, to moglyby zrobic to na setki sposobow.
  Przeciez on sie nigdy i nigdzie nie ukrywal. Krecil filmy, bywal na wszystkich znaczacych festiwalach i nikt mu w zyciu nie przeszkadzal.
  Teraz nagle po tylu latach sprawiedliwosc amerykanska sie przebudzila i hajda na Polanskiego.
  Wladze Szwajcarii musialy dac jakis odzew na to zadanie ekstradycji ale wyglada mi na to, ze nie bardzo bylo im wiadome, czy maja dzialac tak na powaznie, czy tylko tak dla picu.
  Teraz chyba juz wiedza i postanowily Polanskiego nie wydawac (nie wierze, ze tak samodzielnie doszly do tego postanowienia:-))).

  Po tym wszystkim nasuwa mi sie taki wniosek a raczej alternatywa.
  Moglo tak byc, ze do wladzy (wymiaru sprawiedliwosci) w Ameryce dostali sie mlodsi ludzie, ktorzy nie byli obeznani w tych wszystkich niuansach i nie wiedzieli, ze chodzilo o to aby gonic kroliczka ale go nie zlapac, i zaczeli forsowac prawo na powaznie.
  Druga czesc alternatywy to taka, ze Polanski czyms sie narazil swoim pobratymcom i ci postanowili go, moze nie tyle srogo ukarac, co dosc zdecydowanie postraszyc.
  Moglo to byc ze wzgledu na „Pianiste” lub ze wzgledu na ewentualna odmowe nakrecenia jakiegos antypolskiego paszkwilu typu Spielberga „Lista Shindlera”.

 9. Marucha said

  Polański, kim by nie był i co nie robił, nigdy jednak nie pluł na Polskę i na Polaków. Przeciwnie, podobno sporo im pomagał.
  Proszę tego nie brać za nic innego, niż za zwykłe oddanie sprawiedliwości, które należy się nawet najgorszym.

 10. Inkwizytor said

  Re: 9

  Również nie słyszałem aby obrabiał d…. Polsce i Polakom co wśród strasznych braci nie jest normą. Uważam go za dobrego reżysera a „Pianistę” za film wybitny, klasy światowej.

 11. Cham Wiejski said

  Afera z rzekomym „gwałtem” na 13-latce (która bynajmniej dziewicą nie była!) też mi wygląda na z lekka naciąganą (przez cwaną mamuśkę), no ale to tylko moje wsiowe rozmyślania.

 12. Ja i moj Pies said

  Do pana Mieta.

  Profesorze, jaki jest system prawny w USA, a jak dziala, to sa dwie krancowo rozne sprawy. W Polsce tez. To oczywiscie jest temat na zupelnie nowy watek, wiec sie nie bedziemy nad tym rozwodzic.

  Polanskiemu wlasciciele tego swiata i nas maja do zarzucenia przedw wszystkim dwie najwieksze sprawy: Kompletnie glupi (celowo) film Nieustraszeni Pogromcy Wampirow, gdzie maszkary maja charakterystyczne chazarskie facyjaty oraz Pianista, gdzie niewystarczajaco pluje sie na Polakow, a nawet o zgrozo, ukazuje, jak to trzeba bylo powolac cala misternie utkana siatke konspiracyjna, zeby tylko jednego zyda wyciagnac z ghetta i przechowac. I tylko jeden szmalcownik w calym filmie. To niedopuszczalne.

  A poza tym jak wiadomo l/aska panska jezdzi na pstrym koniu.

  Pozdrawiam.

 13. Ewelina said

  Nie czytalam artykolu, ani komentarzy, poniewaz nie istnieje nic takiego na tej planecie, by usprawiedliwialo taka decyzje!!!
  Ten pedofil powinien byc potraktowany zgodnie z prawem.

  Rodzina z Polski mowila mi,ze usprawiedliwiano go,bo ta dziewczyka byla taka dojrzala, bo prowokowala… i inne brednie.

  Prawo jest takie, ze nawet gdyby naga usiadla na jego twarz to i tak on (dorosly, a nie dziecko)jest odpowiedzialny za wlasne czyny!!!
  Nie ma takiego paragrafu w prawie,ze zrzuca wine z doroslego na dziecko!!!

  Ale pedofilskie sady takie wyroki beda wydawaly!

  Wkrotce doniosa nam, ze jest on ofiara i „swiat” ta wersje tez lyknie!

 14. AteistaPolityczno-Religijny said

  Miet
  w usa system prawny to talmudyczny faszyzm, dziala dobrze to fakt, obecny polski nie odbiega od amerykanskiego na krok.
  Po co zamieniac na to samo?

 15. Ewelina said

  „Biedny Polanski” jako dorosly dal sie sprowokowac dziecku.

  No to teraz kazdy pedofil tak odpowie!

  Kazdy powie: to dziecko sprowokowalo mnie i dlatego…

  Witajcie w talmudycznym prawie!

  Nie bronię czynu Polańskiego, nie wiem jak to było. Ale s am widziałem 13-14-letnie dziewczynki wyglądające (i zachowujące się) jak 17-latki.

 16. Św. Mikołaj said

  re 9 Marucha

  I co z tego, że nie opluwał Polski i Polaków? Mamy z tego się cieszyć? Albo z tego, że pomagał swoim przyjaciołom jak Komeda i Hłasko?
  Oddanie sprawiedliwość wymaga by gwałt pedofila-sodomity Romana Polańskiego vel Raymonda Lieblinga, syna Mojżesza, na nieletniej potępić jako akt perwersji i barbarzyństwa niegodny normalnego człowieka. To, że uszło mu to bezkarnie to policzek w twarz dla wymiaru sprawiedliwości i triumf prawniczo-koczowniczo-lichwiarskich sztuczek.

  re 11

  Czy Cham Wiejski leżał pod łózkiem, na którym dziewczyna traciła cnotę? Bo pisze o tym z taką pewnością… I jakie to ma inne znaczenie dla sprawy niż kreowanie brukowej sensacji?

  Jest Pan pewien, że to był gwałt? Leżał Pan tam pod łóżkiem? – admin

 17. AteistaPolityczno-Religijny said

  Sanhedrin 55b Zyd moze poslubic dziewczynke , ktora ma trzy lata i
  jeden dzien. Sanhedrin 54b Zyd i zydowka moze miec sex z dzieckiem
  ( niezaleznie od plci ) gdy te dziecko ma wiecej niz 9 lat.Dziecko
  powyzej 9 lat jest doroslym czlowiekiem i moze miec seks. Kethuboth
  11b Zyd moze miec sex z mala dziewczynka to nic bo cnota jej odrosnie.
  sex z dziecmi jest dozwolony przez talmud

 18. Św. Mikołaj said

  Panie Gajowy,

  no przecież za coś miał iść do tego pierdla… To seksualny drapieżnik, który planował naprzód jak podejść swoją ofiarę. Zadałem sobie trud i przeczytałem akta sprawy i powiązane z nią dokumenty jak go przymknięto w Szwajcarii – polecam tą lekturę każdemu miłośnikowi Polańskiego – z pewnością można jeszcze gdzieś je znaleźć.

 19. Brat Dioskur said

  Takich przypadkow jak Polanskiego sa tysiace.Ponoc mamusie same wkladaja do lozka znanym rezyserom swoje dobrze zapowiadajace sie coreczki ….mania KARIERY w Hollywodzie przeslania wszystko!
  Polanski jest tylko wystawionym na pokusy facetem ,byc moze gowniara byla fizycznie jak na swoj wiek rozwinieta…wystarczy wiec chwila slabosci i Natura pcha do grzechu.Zreszta trzeba pamietac w jakim srodowisku on sie obracal.Caly wiec ten zamet wyglada nadzwyczaj podejrzanie i dobrze poinformowani twierdza ,ze Polanski narazil sie „Pianista” gdzie w przeciwienstwie do inych filmow kreconych przez „polskich” rezyserow nie opluwa sie Polakow!Jedynym incydentem byla scena ze swiezymi i apetycznie wygladajacymi bochenkami chleba ,moja babcia- pamietam -widzac to tylko westchnela mowiac ,ze tak pieknego chleba nie mieli nawet Niemcy.A wiedziala co mowi bo jako dziewczynka chodzila pod niemieckie koszary na zebry po chleb.

 20. Marucha said

  Żydzi mają wśród siebie tysiące przypadków pedofilii. Nie pojedynczego wyskoku – ale regularnie uprawianej przez rabinów, kantorów itp. „duchownych” pedofilii. W pedofilię są zamieszane najwyższe władze Unii Europejskiej (afera żydowskiego zbrodniarza i degenerata Marca Dutroux). Ale o tym jakoś cicho.

  Czy nie dlatego nagłaśnia się Polańskiego, że zachowywał się przywozicie wobec Polski i Polaków?

 21. Inspektor Lesny said

  Dotyczy 16
  Nie nasza to sprawa nowe prawa , zwlaszcza w Ameryce , ustawiac i tlumaczyc.
  Z tego co wiem, to kontakt seksualny z osoba ponizej pewnego wieku, w Ameryce jest per automat klasyfikowany jako gwalt.
  Nie trzeba nigdzie lezec, starczy czytac…
  Jak by sie to zdarzylo w np.Meksyku, to by gwalt nie byl, bo tam ponoc od 11 czy 12 lat sex jest dozwolony.
  W Polsce ten wiek tez jest chyba niski.
  Co zas do „przyzwoitego” zachowania wzgledem Polakow, to faktycznie w porownaniu z innymi, tak. Ale to dopiero na starosc, i gdy zobaczyl ku czemu to zmierza.
  Wdzesniej zachowywal sie paskudnie. Ja go zamknac nie chce, ale go bronic nie bede.

  A któż go niby broni, oprócz „elit artystycznych”? Zwraca się jedynie uwagę na pewne dysproporcje w traktowaniu zadeklarowanych żydowskich pedofilów i Polańskiego, oraz próbuje dociec ich powodów, wśród których jednym z możliwych wydaje się stosunkowo przyzwoite odnoszenie się Polańskiego do Polaków. Nie tylko, gdy się postarzał. – admin

 22. Inspektor Lesny said

  Dotyczy 15
  Polanski nie jest pedofilem, pedofilia jest rodzajem choroby.
  Ja tez lubie dobrze zjesc, ale to nie znaczy, ze cierpie na bullimie…

  Co zas do innych glupstw, to wczesniej, jako dorosly tez sie spotykalem z dziewczetami, czasami bylem podchmielony, ale jakos zapytalem jednej czy drugiej panienki:
  -Sluchaj, a ile ty masz wlasciwie lat?
  Czasami czestowano mnie drinkami, w ktorych wcale alkoholu nie bylo czuc. Zamiast wypic i jechac dalej autem, tlumaczyc policji, ze skad moglem wiedziec, ze tam jest alkohol, to pytalem:
  -A w tej lemoniadzie to sa jakies procenta?

 23. Inspektor Lesny said

  Dotyczy 17
  Dawnie, a moze i dzis, gdzieniegdzie, istnial zwyczaj ludozerstwa.
  Indianie poludniowo-amerykanscy, zwyczaj mieli glowy wrogow konserwowac.
  Te zwyczaje moga sie nam wydawac barbarzynskie, podobnie jak te zyedowskie opisane przez AteistaPolityczno-Religijny.
  To sa jednak rzeczy nie do porownania. Te pierwsze, maja zakotwiczenie w roznych tych kulturach, nawet jesli nam sie to nie podoba. To jest dorobek ludzki. Taki jest.
  Pan Polanski popelnil zas przestepstwo. Opowiadanie ze Zydzi jeszcze gorzej robia i powolywanie sie na Talmud, jest nie na miejscu.
  Gdyby to zrobil w Meksyku, nie byloby przestepstwa.
  Swiadome zabicie wroga na wojnie, nie jest przestepstwem, nie jest formalnie karalne, nawet jak zabojca zostanie pozniej zlapany przez wroga.
  Zabicie zas wrogaw czasie pokoju jest morderstwem i powinno byc karane nawet w tym kraju co zlecil morderstwo.

 24. Krystyna said

  W Ameryce w telewizji emituje sie „popularny” schow – najpiekniejszej malej dziewczynki.Mamusie i tatusie rowniez tresuja i modeluja swoje skarbki.Ubrane wabiaco,wymalowane i wyfiokowane.Europa wykupila serie tych jednogodzinnych filmikow.Ogladnelam,jeden jedyny i to mi wystarczylo.Jak moze rodzic eksponowac wlasne dziecko tym samym narazac na sliniacych sie pedofilow.Nie bronie,zadnego pedofila.Telewizje powinny usunac z emisji tego typu programy.
  Moje haslo; RECE PRECZ OD DZIECKA.

  Warto sprawdzić, jaka to rasa stoi za tym „show”… – admin

 25. Kaziu Kozoduj said

  Panie Inspektorze Któremu Bardzo Było Źle w Gajówce i Który Naubliżał Gajowemu, co sam spamiętałem!

  Czy ktoś twierdzi, iż Polański nie popełnił przestępstwa?
  Czy nie należy przypadkiem oddać sprawiedliwości nie tylko Polańskiemu ale i cwanej mamuśce i znającej dobrze życie płciowe 13-latce?
  Czy też mamy wszyscy, zgodnie, huzia na Józia?
  Dlaczego prawdziwi pedofile często są bezkarni, jak np. Cohen-Bendit, europoseł?

 26. Inspektor Lesny said

  Dotyczy 25 Kaziu Kozoduj

  No, to jedziemy…
  1 gdzie mi zle to ja nie P. Kaziowi sie skarze, ino publicznie. Bo taka jest idea forum. Kazdego.
  2 Nie. Lecz niektorzy z nas relatywizuja. (Polanski glupio zrobil, ale rabini…)
  3To co mamusia zrobila, nie jest karalne. Dopiero po dokladnynzbadaniu sprawy nalezaloby odebrac jej prawa rodzicielskie, ale tego nie zrobiono. (NIE zbadano, wiec nie odebrano)
  4 Absolutnie nie, rozmawiamy tylko. Gdyby go chcieli uziemic na reszte zycia, kto wie, czy bym nie podpisal jakiejs petycji przeciwko.
  5 Nie wiem, czy on jest pedofilem, czy tylko lobuzem, ktory bezkarnie robi co mu sie podoba. Tak juz jest ze mlode dziewczeta sa bardziej pociagajace dla starych pajacow. Do pedofili jednak daleko.
  To ciekawy przypadek swinstwa, ma moznych znajomych, ma wladze, umial wykreowac jakies dziwaczne uzasadnienie,”srodowiskowo-spoleczne”dla swych praktyk.
  Ps. nie Kazia to sprawa lzy Gajowemu obcierac…

 27. Kaziu Kozoduj said

  Inspektorze, mniej mnie interesuje to co jest „karalne”, niż to co jest „naganne” moralnie i etycznie.
  Z powodu dużych rozbieżności między obecnym prawem pisanym a moralnością, wiele obrzydliwych czynów nie jest karanych i odwrotnie, karze się za to, co zawsze było oznaką przyzwoitości. Mam dać przykłady?
  Tak więc nie robi na mnie wrażenia, że mamuśka 13-latki nie została za nic ukarana.
  Na jakiej podstawie Inspektor twierdzi, iż Polański jest łobuzem, który robi co mu się podoba?

  I na koniec, cytuję: „Ps. nie Kazia to sprawa lzy Gajowemu obcierac…”

  I vice versa, nie Inspektora to sprawa dyktować Kaziowi, o czym na pisać. Kazio ceni sobie Gajowego, a Inspektora dużo mniej. I dziwi Kazia, że można komuś naubliżać, a potem i tak wchodzić na jego pokoje…

 28. Inspektor Lesny said

  Dotyczy: 27
  „tem i tak wchodzić na jego pokoje…”

  Porownywanie bloga, zalozonego na darmowym WordPress z prywatnym mieszkaniem konkretnej, fizycznej osoby traci surrealizmem.
  Kazio, Inspektor Lesny, Gajowy Marucha, to nie osoby, to chimery elektroniczne, za ktorymi skrywaja sie ludzie z krwi i kosci.
  Ale-to nie to samo. A blog, to nie prywatna sypialnia…

  Właściciel bloga, a nie kto inny, decyduje o tym, kto jest mile widziany na forum. – admin

 29. Inspektor Lesny said

  Supplement

  „Na jakiej podstawie Inspektor twierdzi, iż Polański jest łobuzem, który robi co mu się podoba?”
  Ten punkt, Panie Kaziu, odnosi sie do Pana Cohen-Bendit.
  Poza tem, nie wiemy czy Pan Cohen-Bendit jest pedofilem czy tylko lobuzem, czy i jednym i drugim.
  Ja podejrzewam to ostatnie…

  Dlaczego prawdziwi pedofile często są bezkarni, jak np. Cohen-Bendit, europoseł?

 30. Inspektor Lesny said

  łaściciel bloga, a nie kto inny, decyduje o tym, kto jest mile widziany na forum. – admin

  Wiec niech wlasciciel zbierze tylek w troki, nie chowa sie po katach, nie „daje do zrozumienia” tylko niech jasno powie:
  -Prosze wiecej nie pisac.
  Lub tez, co nie bedzie potrzebne, zastosuje blokade. Na pewno nie bede obchodzil jej. Teraz mam inne IP, a jednak uzywam tego samego nicka.
  Gospodarz tez sie nie za pieknie zachowal, ja przelknalem.
  Jesli Gospodarz nie moze-to do dziela. Jasno i wyraznie.
  A nie narzekac, wypominac, a wpuszczac…

  Dziekuje za cenne uwagi. I pozostawiam sobie decydowanie, kogo blokuje, jakie posty mimo to wpuszczam itd. Nie jest tego tak wiele. – admin

 31. Inspektor Lesny said

  30
  Prosze bardzo.
  To tez jest odpowiedz. Wobec tego nie czuje sie wyproszony.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: